SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Yorick Bleijenberg voor ziekenhuiscijfers, verpleeghuiscijfers, mobiliteitsplaatjes, nivel peildata, verdeling naar leeftijd etc.
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• Marino van Zelst voor de snelste landelijke cijfers elke dag en wetenschappelijke duiding
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon.
• Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen "grappige" gifjes
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.Op maandag 24 augustus 2015 11:34 schreef Yasmin23 het volgende:
Als je maar genoeg moeite doet past alles.
_____
TV / Het post-apocalyptische/dystopische film topic
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Daarnaast zijn er:
9 gemeentes met 0 besmettingen
18 gemeentes met 1 besmettingen
71 gemeentes met 2-4 besmettingen
87 gemeentes met 5-9 besmettingen
Deze update is ook dagelijks om 15:16 te vinden op https://rivm.useless.nl of voor een volledig gemeenteoverzicht op https://rivm.useless.nl/total.phpwegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
Dat gaat niet werken. De kosten lopen te snel op. Ook worden gasten beboetquote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:12 schreef quirina het volgende: Wij moeten gewoon de horeca steunen. Als ze de terrassen willen openen moet dat gewoon kunnen. Geef gewoon extra fooi voor de boetes om je steun te tonen.
Mwa dat vind ik wel erg positief. Pas als % positief onder de 5% duikt m.i.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:24 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Puike cijfers weer, einde van de tunnel is in zicht!
Het is al een week lekker weer, dat moet ook nog in de cijfers verschijnen.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:27 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Mwa dat vind ik wel erg positief. Pas als % positief onder de 5% duikt m.i.
Nog twee vier wekenquote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:33 schreef zalkc het volgende:
Voor de derde golf lijkt het vooralsnog eerder een testgolf te zijn
quote:De derde golf komt eraan volgens arts-intensivist Diederik Gommers. Op basis van de laatste RIVM-prognoses rekent het OMT-lid erop dat de acute corona-zorgafdelingen over ruim een maand de borst echt nat kunnen maken. "Ik verwacht dat we vanaf eind maart te maken krijgen met een stijging van een paar honderd IC-opnames", stelt hij in 1Op1.
De komende twee weken worden cruciaal.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:39 schreef belanov het volgende:
[..]
Nog twee vier weken
https://www.nporadio1.nl/(...)erd-extra-ic-opnames
[..]
Een stijging van een paar honderd is vervelend voor diegenen die het betreft, maar het zou ideaal zijn voor het beleid. We blijven binnen de capaciteit van de zorg en de vaccinaties halen de angel er steeds verder uit. Een derde golf met een paar honderd extra IC opnames is een te overzien scenarioquote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:39 schreef belanov het volgende:
[..]
Nog twee vier weken
https://www.nporadio1.nl/(...)erd-extra-ic-opnames
[..]
Op basis waarvan zouden gastem beboet moeten worden dan als ze de 1,5 meter, mondkapjesverplichting en al die andere onzin opvolgenquote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:26 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Dat gaat niet werken. De kosten lopen te snel op. Ook worden gasten beboet
En volgende week wordt het weer koud(er)..quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:34 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Het is al een week lekker weer, dat moet ook nog in de cijfers verschijnen.
Ah het is al verplaatst van februari naar maart.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:39 schreef belanov het volgende:
[..]
Nog twee vier weken
https://www.nporadio1.nl/(...)erd-extra-ic-opnames
[..]
waarom eigenlijk?quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:35 schreef zalkc het volgende:
Heb mijzelf net aangemeld voor een test, normaalgesproken gaan de klachten die ik heb na een hooikoortspilletje, maar ze blijven nu wel hardnekkig hangen. Lijkt mij voor 99% een simpele neusverkoudheid, maar ga toch even voor de zekerheid testen.
Omdat ze deelnemen aan een illegale activiteit. Als je deelneemt aan een illegaal feestje kun je ook bekeurd worden.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:43 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
Op basis waarvan zouden gastem beboet moeten worden dan als ze de 1,5 meter, mondkapjesverplichting en al die andere onzin opvolgen
Dit zegt hij op basis van prognoses van het RIVMquote:Met het oog op de derde piek, die er binnen een maand aankomt,
Dat leg ik toch uit?quote:
nee, ik lees geen reden in je post.quote:
De houdbaarheidsdatum van deze angstcampagne is inmiddels wel verstreken.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:39 schreef belanov het volgende:
[..]
Nog twee vier weken
https://www.nporadio1.nl/(...)erd-extra-ic-opnames
[..]
Als mensen in mijn gym staan word ik maar ook zij beboet.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:43 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
Op basis waarvan zouden gastem beboet moeten worden dan als ze de 1,5 meter, mondkapjesverplichting en al die andere onzin opvolgen
Ondertussen wordt ik dit soort uitspraken (van Gommers) ook wel een beetje zat. Voorzichtigheid kon ik wel waarderen, maar ze blijven het nu maar uitstellen. En wat als het volgende maand mee valt? Dan komt die golf in april natuurlijk.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:39 schreef belanov het volgende:
[..]
Nog twee vier weken
https://www.nporadio1.nl/(...)erd-extra-ic-opnames
[..]
Omdat ik een gezin heb? Als ik wel corona heb heeft dat zeker gevolgen, dat betekend dat mijn vrouw niet meer kan gaan werken en mijn dochter niet meer naar school kan.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:55 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
nee, ik lees geen reden in je post.
Wat doet het er nu toe of je coronna, hooikoorts of verkouden bent?
Hopelijk gaat dit twijfelaars (op leeftijd) ook over de streep trekkenquote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:47 schreef Breekfast het volgende:
De statistieken m.b.t. de verpleeghuizen blijven zich wel positief ontwikkelen. Goed teken wat betreft het effect van de vaccinaties
[ afbeelding ]
Zucht.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:39 schreef belanov het volgende:
[..]
Nog twee vier weken
https://www.nporadio1.nl/(...)erd-extra-ic-opnames
[..]
Gommers is ook geen deskundoloog op dat gebied, alsof je een timmerman uitspraken laat doen over de situatie van het tropisch regenwoud.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:56 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ondertussen wordt ik dit soort uitspraken (van Gommers) ook wel een beetje zat. Voorzichtigheid kon ik wel waarderen, maar ze blijven het nu maar uitstellen. En wat als het volgende maand mee valt? Dan komt die golf in april natuurlijk.
Op een gegeven moment moeten ze weer risico's durven te nemen. Op een gegeven moment mogen ze wel eens wat meer stil gaan staan bij daadwerkelijk perspectief.
Zolang er nog mensen van in de 90 het weigeren omdat ze onzeker zijn van de lange termijn effecten kan het nog wel even durenquote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:02 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Hopelijk gaat dit twijfelaars (op leeftijd) ook over de streep trekkenecht goed nieuws dit!
Ik moest lachen, maar het is een waarheid als een koe.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:03 schreef raptorix het volgende:
[..]
Gommers is ook geen deskundoloog op dat gebied, alsof je een timmermn uitspraken laat doen over de situatie van het tropisch regenwoud.
quote:Ondertussen registreert Gommers ook dat er een toename is van het aantal mensen die sceptisch staan tegenover de naleving van de corona-voorzorgsmaatregelen. "Dat veel mensen ermee klaar zijn, begrijp ik wel. En dat het draagvlak minder wordt, baart mij wel zorgen. Ik zou tegen alle mensen willen zeggen: laten we het alsjeblieft nog even volhouden."
Tot begin April, misschien halverwege.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:04 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]![]()
De vraag is tot wanneer. Tot sint-juttemis of tot Pasen en Pinksteren op dezelfde dag vallen?
Is geen angstzaaierij.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:06 schreef pretpletter het volgende:
[..]
Inderdaad, steeds maar die angstzaaierij. Nog even volhouden allemaal. Bah!
Eurootje voor elke keer dat hij dit nou al “voorspeld” heeft.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:39 schreef belanov het volgende:
[..]
Nog twee vier weken
https://www.nporadio1.nl/(...)erd-extra-ic-opnames
[..]
Hij moet het ook brengen als succes verhaal natuurlijkquote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:10 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Eurootje voor elke keer dat hij dit nou al “voorspeld” heeft.
De NOW-regeling in een notendopquote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:10 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Eurootje voor elke keer dat hij dit nou al “voorspeld” heeft.
En begin april moeten we het nog volhouden tot begin meiquote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:08 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Tot begin April, misschien halverwege.
Hoe veel cruciale weken hebben we nu al gehad afgelopen jaar? De retoriek is zo hol als de ziekte inmiddels.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:41 schreef Socios het volgende:
[..]
De komende twee weken worden cruciaal.![]()
Besmettingen zijn niet zo heel interessant.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:21 schreef JohnDDD het volgende:
Het lijkt er toch op dat de positieve tests zich nu min of meer stabiliseren, terwijl er wel veel meer getest wordt (waaronder kinderen met loopneuzen e.d.) De ziekenhuisopnames gaan nu ook wel weer een stuk naar beneden. Het zou echt heel goed nieuws kunnen zijn. Mogelijkerwijs toch dankzij de vaccinaties en een beperkte immuniteit onder de bevolking. Het zou zo maar eens het einde van het coronatijdperk kunnen inluiden!
Het is een deel van het verhaal.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:22 schreef raptorix het volgende:
[..]
Besmettingen zijn niet zo heel interessant.
Precies. Helaas denkt onze overheid daar anders over. Ik zie juist een zeer positief beeld in de licht stijgende besmettingscijfers en dalende ziekenhuis- en verpleeghuiscijfers.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:22 schreef raptorix het volgende:
[..]
Besmettingen zijn niet zo heel interessant.
Valt wel mee, toch?quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:33 schreef JohnDDD het volgende:
[..]
Precies. Helaas denkt onze overheid daar anders over. Ik zie juist een zeer positief beeld in de licht stijgende besmettingscijfers en dalende ziekenhuis- en verpleeghuiscijfers.
Hoezo zijn licht stijgende besmettingscijfers positief?quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:33 schreef JohnDDD het volgende:
[..]
Precies. Helaas denkt onze overheid daar anders over. Ik zie juist een zeer positief beeld in de licht stijgende besmettingscijfers en dalende ziekenhuis- en verpleeghuiscijfers.
het aantal besmettingen is met 20% gestegen maar het aantal testen met 40%, we maakten ons vorige weken wel eens zorgen hier over de afnemende testbereidheid, die lijkt nu toch weer toe te nemen zonder een explosie in besmettingenquote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:34 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Hoezo zijn licht stijgende besmettingscijfers positief?
Zou daar niet moeten staan dat de maatregelen vanaf de zomer (in grote mate) verleden tijd zijn? Er is geen enkele reden om de reden daarna weer strenger te maken, ze hebben genoeg tijd (en vaccins) om ervoor te zorgen dat er op geen enkel moment meer verzwaard zou moeten worden.quote:
Kan mij er wel iets bij indenken dat hij na alle kritiek niet meer zo snel al te positief wil zijn.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:38 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Zou daar niet moeten staan dat de maatregelen vanaf de zomer (in grote mate) verleden tijd zijn? Er is geen enkele reden om de reden daarna weer strenger te maken, ze hebben genoeg tijd (en vaccins) om ervoor te zorgen dat er op geen enkel moment meer verzwaard zou moeten worden.
Een zomer zoals vorig jaar zou ik prima vinden. Het idee van een roadtrip door midden-Duitsland hebben we inmiddels wel laten varen, maar zo nu en dan een uitstapje, vrienden kunnen ontmoeten en samen met hen kunnen barbecueën, uit eten of ergens een kop koffie of speciaalbiertje kunnen drinken zonder belachelijk vaccinatiepaspoort of testbewijs te hoeven tonen zou voor mij al prima zijn.quote:
Ik zat in de buurt : Pquote:Op zaterdag 27 februari 2021 14:15 schreef falling_away het volgende:
Mooi die ziekenhuiscijfers. Qua besmettingscijfers gok ik 4910
Even heel realistisch bekeken welk percentage aan faillissementen is realistisch in een jaar tijd? Ik heb begrepen van mijn stamkroeg dat die redelijk tevreden zijn over het aangeboden steunpakket. En deze eigenaar is absoluut geen fan van het kabinet. Er zullen ook echt wel een aantal zijn die net overal buiten vallen, maar het is ook gebruikelijk dat een groot deel van de starters de eerste 5 jaar sowieso niet overleefd.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:41 schreef quirina het volgende:
We worden gewoon extra bang gemaakt en onderdrukt.
Dit kan echt niet zo langer meer duren.
Ondernemers gaan over de kop.
nee hoor, dat is niet normaal bij velen .....quote:Op zaterdag 27 februari 2021 15:59 schreef zalkc het volgende:
[..]
Omdat ik een gezin heb? Als ik wel corona heb heeft dat zeker gevolgen, dat betekend dat mijn vrouw niet meer kan gaan werken en mijn dochter niet meer naar school kan.
Lijkt mij normaal om je verantwoordelijkheid te nemen. Het lijkt nu wel op hooikoorts maar het gedraagt zich anders dan dat ik gewend ben, dan kan ik wel 99% zeker zijn dat het wel geen corona zal zijn, maar ik kan dat risico niet inschatten voor de mensen om mij heen toch?
Mensen die woorden gebruiken zoals 'rand van de zomer' en 'drempel van de herfst'quote:
Wat een veilige uitspraak...quote:
De ondernemingen die toch al op het randje hingen, zijn er al lang uitgefilterd afgelopen zomer/herfst.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:47 schreef zalkc het volgende:
[..]
Even heel realistisch bekeken welk percentage aan faillissementen is realistisch in een jaar tijd? Ik heb begrepen van mijn stamkroeg dat die redelijk tevreden zijn over het aangeboden steunpakket. En deze eigenaar is absoluut geen fan van het kabinet. Er zullen ook echt wel een aantal zijn die net overal buiten vallen, maar het is ook gebruikelijk dat een groot deel van de starters de eerste 5 jaar sowieso niet overleefd.
Ik snap best dat je geen kansloze ondernemers gaat blijven steunen die ongeacht de pandemie sowieso het niet zouden gaan redden. Er blijven er nu een behoorlijk aantal overeind die allang hadden moeten omvallen.
Niet leuk om te horen, en ik weet dat het zwaar is voor de meesten. Maar de meesten houden het momenteel nog gewoon vol.
Het speelt ook wel mee dat de steun vorig jaar beroerder was dan nu.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:55 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
De ondernemingen die toch al op het randje hingen, zijn er al lang uitgefilterd afgelopen zomer/herfst.
De bedrijven die nu omvallen, hebben dat te danken aan het volledig oplossen in rook van hun reserves doordat ze niet mochten draaien door corona.
Yes, maar dat wisten we al toch.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:57 schreef Discombobulate het volgende:
We worden ook beduveld mbt coronadoden. Dit is wat Erwin Kompanje erover zegt,
https://kompanje.org/2021(...)icientie-een-ziekte/
Vreemde gang van zaken wel...
Ja, maar 't is wel ff goed dat het van Erwin Kompanje komt, gerenommeerd medisch ethicus met veel verstand van zaken, in plaats van wappies of iemand zoals Van Haga.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 17:05 schreef mir1986 het volgende:
[..]
Yes, maar dat wisten we al toch.
Ik zie eigenlijk vooral wat open deuren. Ja mensen met COVID hebben vaak comorbiditeiten. En ja, dat draagt ook bij. Maar er is niemand die anders beweert. Of het al dan niet terecht is om vermoedelijke doodsoorzaak ook mee te tellen kun je twisten. Nederland is helemaal niet zo strak in de registratie. Daarom wordt oversterfte (wellicht nog eens uit te drukken in QALYs) vaak als relevanter criterium gezien en Nederland doet het internationaal gezien een stuk beter op aantal officieel vastgestelde doden dan op oversterfte.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 16:57 schreef Discombobulate het volgende:
We worden ook beduveld mbt coronadoden. Dit is wat Erwin Kompanje erover zegt,
https://kompanje.org/2021(...)icientie-een-ziekte/
Vreemde gang van zaken wel...
compared to yesterdayquote:
Als we even opschieten met vaccineren en 60+ en risicogroepen gevaccineerd zijn mag van mij alles wel weer open. Als je dat niet leuk vind dan blijf je maar thuis. Zo sta ik er in. Fuck D66 met wat ze zeggen.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 17:48 schreef Wirelessmouse het volgende:
D66, man man man:
D66 vindt het niet terecht dat gevaccineerde mensen moeten "wachten met leven" tot iedereen is gevaccineerd. "Laten we als Nederland een voorbeeld nemen aan Israël, waar gevaccineerde mensen weer toegang krijgen tot het maatschappelijk leven", zegt Kaag.
Maar wel terecht natuurlijk dat als je nog maanden moet wachten op een vaccinatie dat je dan maar "even" moet volhouden.
D66 is echt een lachwekkend zootje.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 17:48 schreef Wirelessmouse het volgende:
D66, man man man:
D66 vindt het niet terecht dat gevaccineerde mensen moeten "wachten met leven" tot iedereen is gevaccineerd. "Laten we als Nederland een voorbeeld nemen aan Israël, waar gevaccineerde mensen weer toegang krijgen tot het maatschappelijk leven", zegt Kaag.
Maar wel terecht natuurlijk dat als je nog maanden moet wachten op een vaccinatie dat je dan maar "even" moet volhouden.
Douglas en de Actionquote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:21 schreef leolinedance het volgende:
[ afbeelding ]
Snap ik. #eiersnijder
Als je dit gaat invoeren moet je ook de vaccinvolgorde op de schop gooien. Het kan niet zo zijn dat degene met het minste risico het langst uitgesloten zijn. Dan moet je gewoon gaan loten na de risicogroep.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 17:48 schreef Wirelessmouse het volgende:
D66, man man man:
D66 vindt het niet terecht dat gevaccineerde mensen moeten "wachten met leven" tot iedereen is gevaccineerd. "Laten we als Nederland een voorbeeld nemen aan Israël, waar gevaccineerde mensen weer toegang krijgen tot het maatschappelijk leven", zegt Kaag.
Maar wel terecht natuurlijk dat als je nog maanden moet wachten op een vaccinatie dat je dan maar "even" moet volhouden.
Ik vind het niet eerlijk dat ik al een jaar moet wachten om verder te kunnen met mijn maatschappelijk leven. De kwetsbare moeten maar "even" nog volhouden hoor terwijl de rest gewoon vrolijk verder leeft.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 17:48 schreef Wirelessmouse het volgende:
D66, man man man:
D66 vindt het niet terecht dat gevaccineerde mensen moeten "wachten met leven" tot iedereen is gevaccineerd. "Laten we als Nederland een voorbeeld nemen aan Israël, waar gevaccineerde mensen weer toegang krijgen tot het maatschappelijk leven", zegt Kaag.
Maar wel terecht natuurlijk dat als je nog maanden moet wachten op een vaccinatie dat je dan maar "even" moet volhouden.
Loten is even goed waardeloos, want dan wordt je nog steeds achtergesteld ten opzichte van anderen op een vrij willekeurige reden.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:34 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Als je dit gaat invoeren moet je ook de vaccinvolgorde op de schop gooien. Het kan niet zo zijn dat degene met het minste risico het langst uitgesloten zijn. Dan moet je gewoon gaan loten na de risicogroep.
Ik vind dit echt zo vervelend. Ideologisch gezien zit ik best dicht bij D66 maar dit soort geneuzel maakt het voor mij onmogelijk om op ze te stemmen.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 17:48 schreef Wirelessmouse het volgende:
D66, man man man:
D66 vindt het niet terecht dat gevaccineerde mensen moeten "wachten met leven" tot iedereen is gevaccineerd. "Laten we als Nederland een voorbeeld nemen aan Israël, waar gevaccineerde mensen weer toegang krijgen tot het maatschappelijk leven", zegt Kaag.
Maar wel terecht natuurlijk dat als je nog maanden moet wachten op een vaccinatie dat je dan maar "even" moet volhouden.
Een voorbeeld aan Israël? Is dat inclusief of exclusief het bouwen van een muur op de grens en het bouwen van nederzettingen in naburige landen zonder toestemming?quote:Op zaterdag 27 februari 2021 17:48 schreef Wirelessmouse het volgende:
D66, man man man:
D66 vindt het niet terecht dat gevaccineerde mensen moeten "wachten met leven" tot iedereen is gevaccineerd. "Laten we als Nederland een voorbeeld nemen aan Israël, waar gevaccineerde mensen weer toegang krijgen tot het maatschappelijk leven", zegt Kaag.
Als de risicogroep is gevaccineerd is t toch goed ? Dan kan de rest toch ook gewoon weer doorgaan ? Dan kan de risicogroep immers niet meer zomaar in het ziekenhuis terecht komen. De rest gaat er wrs toch niet erg ziek van worden immers.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:34 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Als je dit gaat invoeren moet je ook de vaccinvolgorde op de schop gooien. Het kan niet zo zijn dat degene met het minste risico het langst uitgesloten zijn. Dan moet je gewoon gaan loten na de risicogroep.
Maar ze zegt dan ook woordelijk in het AD:quote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:34 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Als je dit gaat invoeren moet je ook de vaccinvolgorde op de schop gooien. Het kan niet zo zijn dat degene met het minste risico het langst uitgesloten zijn. Dan moet je gewoon gaan loten na de risicogroep.
Hij legt de klemtoon wel erg op ''relatief normale zomer'' impliceert dat een beetje dat ná de zomer mogelijk minder normaal is?quote:
Een goede reden om dus niet op D66 te stemmen: D66 zit nu óók in het kabinet en ze zijn er niet geslaagd om het vaccinatietempo op orde te krijgen.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:55 schreef eragon2890 het volgende:
Dit moet volgens Kaag gebeuren als ‘het vaccinatie-tempo op orde is’."
Die testen zijn helemaal niet gratis.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:55 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Maar ze zegt dan ook woordelijk in het AD:
"
Ook wil Kaag dat de overheid gratis snel- en zelftesten verstrekt. ,,We kunnen het leven veilig weer op gang brengen voor al die jongeren en volwassenen die nog niet aan de beurt zijn geweest. Met gratis snel- en zelftesten kunnen hogescholen, universiteiten, sportstadions, restaurants, cafés en winkels weer opengaan.’’ Dit moet volgens Kaag gebeuren als ‘het vaccinatie-tempo op orde is’."
Dus die zijn niet uitgesloten.
Een normale zomer volgens welke maatstaven vraag ik me dan af.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:57 schreef phpmystyle het volgende:
Hij legt de klemtoon wel erg op ''relatief normale zomer'' impliceert dat een beetje dat ná de zomer mogelijk minder normaal is?
Ik vind het iig de minst oneerlijke manier. Ben er überhaupt tegen. Maar als je het doet...quote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:40 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Loten is even goed waardeloos, want dan wordt je nog steeds achtergesteld ten opzichte van anderen op een vrij willekeurige reden.
HOe dan ook. Dat testen is gewoon een vertragingsmiddel en biedt wat perspectief. Rond april/mei werd dat verkondigd als de heilige graal als tussenvorm van een gesloten maatschappij naar een gevaccineerde maatschappij. We weten dat daar niks van terecht is gekomen. We hebben eigenlijk alleen maar in lockdown gezeten op enkele zomermaanden na.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:58 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Die testen zijn helemaal niet gratis.
Zeker voor die korte periode dat het nog enigszins nut zou hebben.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:58 schreef MoreDakka het volgende:
Dat hele 'testsamenleving'-idee sta ik ook gewoon niet achter. Veel te veel moeite, gezeik en tweedeling zonder voordeel.
Tjah, Hugo laat zich in elk geval niet vangen aan heldere objectieve criteria die toetsbaar zijn.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:59 schreef Fred het volgende:
[..]
Een normale zomer volgens welke maatstaven vraag ik me dan af.
Je kan de komende zomer naar de kerk, in het huwelijk treden en schaatsen zoals in elke zomer?
Klopt, je moet dat materiaal aanschaffen, protocollen hebben om het uit te voeren, de kosten moeten verdisconteerd worden in kostprijzen, en de mensen moeten er ook maar zin in hebben.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 19:03 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Zeker voor die korte periode dat het nog enigszins nut zou hebben.
Maar inderdaad, kost klauwen met geld, gaat allemaal praktische rompslomp opleveren en je wint er weinig mee.
Loten om vaccinaties gaat echt niet gebeuren.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 19:01 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik vind het iig de minst oneerlijke manier. Ben er überhaupt tegen. Maar als je het doet...
D66 slaagt nergens in.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:57 schreef Fred het volgende:
[..]
Een goede reden om dus niet op D66 te stemmen: D66 zit nu óók in het kabinet en ze zijn er niet geslaagd om het vaccinatietempo op orde te krijgen.
Ik kan je cynisme op momenten best waarderen maar waarom zou het niet gratis worden?quote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:58 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Die testen zijn helemaal niet gratis.
En het moet allemaal maar goed gaan. Stel ik ga met m'n gevaccineerde moeder uit eten maar het restaurant heeft niet genoeg tests. Mag ik dan niet naar binnen?quote:Op zaterdag 27 februari 2021 19:05 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Klopt, je moet dat materiaal aanschaffen, protocollen hebben om het uit te voeren, de kosten moeten verdisconteerd worden in kostprijzen, en de mensen moeten er ook maar zin in hebben.
Als je elke 72 uur een staaf in je neus & mond moet duwen om je normale leven weer op te pakken is dat een behoorlijke beperking. Dat betekent 2x per week een dagdeel vrijhouden. Dat kan gewoon niet als je weer op locatie werkt.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 18:55 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Maar ze zegt dan ook woordelijk in het AD:
"
Ook wil Kaag dat de overheid gratis snel- en zelftesten verstrekt. ,,We kunnen het leven veilig weer op gang brengen voor al die jongeren en volwassenen die nog niet aan de beurt zijn geweest. Met gratis snel- en zelftesten kunnen hogescholen, universiteiten, sportstadions, restaurants, cafés en winkels weer opengaan.’’ Dit moet volgens Kaag gebeuren als ‘het vaccinatie-tempo op orde is’."
Dus die zijn niet uitgesloten.
Iemand moet die dingen betalen. Het laat zich raden wie.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 19:06 schreef Gunner het volgende:
[..]
Ik kan je cynisme op momenten best waarderen maar waarom zou het niet gratis worden?
Ook als je ze gratis aanbiedt zijn ze niet gratis. De maatschappij betaalt ervoor. Aangezien het nut van zo'n testsamenleving me nogal discutabel lijkt, hebben we volgens mij wel betere dingen om ons belastinggeld aan uit te geven.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 19:06 schreef Gunner het volgende:
[..]
Ik kan je cynisme op momenten best waarderen maar waarom zou het niet gratis worden?
Testen is nu ook ‘gratis’. Doen we zo’n test.quote:Op zaterdag 27 februari 2021 19:07 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Iemand moet die dingen betalen. Het laat zich raden wie.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |