Update januari 2021quote:De Nederlandse economie stevent af op een historische terugval. Het zou de diepste recessie worden in honderd jaar. Toch horen we over de woningmarkt vooral positieve verhalen. Volgens makelaars gaat het hartstikke goed.
Volgens de Rabobank is de huizenmarkt een risico, zeker voor Nederland en dan met name voor mensen die recentelijk een huis hebben gekocht en dit volledig hebben gefinancierd met een hypotheek. Zij kunnen in de problemen komen als de prijzen dalen.
'Nog steeds een gekkenhuis'
Erwin Ritter van ERA Ritter Makelaardij in Maarssen bekijkt het anders: "Bij ons is het nog steeds gekkenhuis", zegt hij. "Aan het begin van de coronacrisis was het wel even wat rustiger, maar het is weer aangetrokken, er worden weer meer huizen aangeboden."
Hij verwacht dat de druk op de markt groot zal blijven. "Ik heb natuurlijk geen glazen bol, maar het grote probleem blijft dat er te weinig huizen zijn."
Dalende huizenprijzen
Volgens DNB gaan de huizenprijzen de komende jaren hoogstwaarschijnlijk dalen, als gevolg van de coronacrisis. Al zal die daling beperkt zijn.
https://eenvandaag.avrotr(...)e-m-juist-wegzakken/
Ja, en dat was toen al geen slim idee. Dat geld zul je echt een keer moeten terug betalen, maar nee, gewoon álles meefinancieren en natuurlijk volledig aflossingsvrij.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:18 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Overigens was Nederland zo'n beetje het enige land ter wereld waar je zonder een stuiver eigen geld een huis kon kopen, volgens mij, in landen om ons heen en de VS is dat onmogelijk, dacht ik.
Nou en? Als je een dak boven de hoofden van je gezin nodig hebt en je hebt niet het budget om op stand in een A++ status wijk te gaan wonen dan moet je wat.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:03 schreef Lafoy het volgende:
[..]
Je kunt er geld tegenaan gooien wat je wil, maar je woont nog steeds in zo'n trieste jaren 70 buurt
Dat is echt duur in vergelijking met hierquote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:32 schreef skrn het volgende:
Jullie moeten hier bij mij in Tilburg wonen, voor 250k heb je nog best een aardige woning.
Nou, ook geen geklaag over auto-rijden want Tilburg heeft gewoon een station, wat ik zeg: meerdere.
Dit.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:36 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou en? Als je een dak boven de hoofden van je gezin nodig hebt en je hebt niet het budget om op stand in een A++ status wijk te gaan wonen dan moet je wat.
Maar goed, ook dit vind ik wel weer een typerende opmerking, die weer aangeeft dat de eisen vaak onrealistisch zijn, dan is het een vrij fors huis dat op vrij simpele wijze uitstekend bewoonbaar te maken is, en voor een niet exorbitante prijs, dan is het weer een "trieste jaren 70 buurt"
Ja, maar dan woon je in Tilburgquote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:32 schreef skrn het volgende:
Jullie moeten hier bij mij in Tilburg wonen, voor 250k heb je nog best een aardige woning.
Nou, ook geen geklaag over auto-rijden want Tilburg heeft gewoon een station, wat ik zeg: meerdere.
Over onrealistisch gesproken. Het is simpelweg niet voor iedereen een optie om na hun 18e thuis te blijven wonen en voor sommige opleidingen moet je veel lange onbetaalde stageweken maken. En niet iedereen slaagt erin dat te combineren met naast stage nog studeren en ook nog eens veel werken (is ook weer meer kans op vertraging als dat ten koste van je studie dreigt te gaan), dus dan is er niet altijd aan te ontkomen dat je toch iets moet lenen. Met het nieuwe stelsel al helemaal.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:01 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja, maar ja, als je als student 'lang leve de lol' hebt gedaan want 'mooiste jaren van je leven', dan heb je natuurlijk om het even hoeveel duizend euro alsnog niet liggen, dus in principe kun je hoe dan ook geen huis kopen, wat de prijs van dat huis dan ook is.
Dat is correct. Dat is te kort door de bocht. Heb jij gelijk in. Is gebaseerd op wat ik hier in het verleden las op het forum. Dan nóg is dat te kort door de bocht.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:43 schreef Chia het volgende:
[..]
Over onrealistisch gesproken. Het is simpelweg niet voor iedereen een optie om na hun 18e thuis te blijven wonen en voor sommige opleidingen moet je veel lange onbetaalde stageweken maken. En niet iedereen slaagt erin dat te combineren met naast stage nog studeren en ook nog eens veel werken (is ook weer meer kans op vertraging als dat ten koste van je studie dreigt te gaan), dus dan is er niet altijd aan te ontkomen dat je toch iets moet lenen. Met het nieuwe stelsel al helemaal.
Dus die hebben geen spaarpot na hun studeren. Daar is niks mis mee, maar het is wel veel tekort door de bocht om te stellen dat je alleen vanwege 'lange leve de lol' geen spaargeld zou kunnen hebben.
De tijden zijn veranderd, ja. Oudere generaties hebben soms (veel) geluk gehad en hadden meer opties en meer keuze, dat is jammer voor de huidige jonge generaties die niet dezelfde keuzes en opties hebben maar verandering is niet altijd verbetering.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:43 schreef Chia het volgende:
[..]
Over onrealistisch gesproken. Het is simpelweg niet voor iedereen een optie om na hun 18e thuis te blijven wonen en voor sommige opleidingen moet je veel lange onbetaalde stageweken maken. En niet iedereen slaagt erin dat te combineren met naast stage nog studeren en ook nog eens veel werken (is ook weer meer kans op vertraging als dat ten koste van je studie dreigt te gaan), dus dan is er niet altijd aan te ontkomen dat je toch iets moet lenen. Met het nieuwe stelsel al helemaal.
Dus die hebben geen spaarpot na hun studeren. Daar is niks mis mee, maar het is wel veel tekort door de bocht om te stellen dat je alleen vanwege 'lange leve de lol' geen spaargeld zou kunnen hebben.
Ja? Heb je gelijk in, wat ik stelde was te kort door de bocht want de categorie mensen die jij aanhaalt bestaan ook inderdaad.quote:
Welnee, je kunt aan het eind van je looptijd gewoon een nieuwe hypotheek nemen. Als het onderpand voldoet.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:26 schreef CoolGuy het volgende:
Ja, en dat was toen al geen slim idee. Dat geld zul je echt een keer moeten terug betalen, maar nee, gewoon álles meefinancieren en natuurlijk volledig aflossingsvrij.
Dat iets kán betekent niet dat het per sé een goed idee is.
Zeker geen echte mooie stad, maar dichtbij pretparken, dichtbij andere Brabantse steden (Den Bosch / Eindhoven / Breda allemaal in 20 minuten met de trein vanaf hier en zelfs Rotterdam is nog best te doen), natuur in de omgeving, en een stad in ontwikkeling. Wel een universiteitsstad, wel een ziekenhuis, wel een goed winkelgebied, wel horeca.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:42 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja, maar dan woon je in Tilburg
* Tijger_m zou er geen moeite mee hebben, als covid 3 jaar vroeger was gekomen hadden wij nu in de Achterhoek gewoond of zo in plaats van de Randstad.
Aangezien er een paar trollachtige figuren reageren wordt hier telkens nogal makkelijk gedaan alsof het puur aan verwendheid en onrealistische eisen ligt als het niet allemaal van een leien dakje gaat als starter.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:45 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
De tijden zijn veranderd, ja. Oudere generaties hebben soms (veel) geluk gehad en hadden meer opties en meer keuze, dat is jammer voor de huidige jonge generaties die niet dezelfde keuzes en opties hebben maar verandering is niet altijd verbetering.
Dat is het probleem, er is geen grootschalige nieuwbouw.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:54 schreef RamboDirk het volgende:
Starters worden hier wel erg tekort gedaan en weggezet als veeleisende pubers ofzo. Mijn inziens te gemakkelijk, er is gewoon nauwelijks fatsoenlijk aanbod, dit wijzen de cijfers gewoon uit. De prijs kwaliteit verhouding is nog nooit zo beroerd geweest.
Het is makkelijk praten als je in het verleden gekocht hebt, in een geheel andere woningmarkt. Wijken worden helaas niet meer zo uit de grond gestampt zoals dit in de jaren 70,80 (de arbeiderswijken) ,90 en early 00's (de vinexwijken) het geval was. De aanvoer van nieuwe woning is behoorlijk gestagneerd.
Het zou mij overigens niet verbazen als de vinex strategie nieuw leven word ingeblazen door het volgende kabinet, de voortekenen zijn er iig wel. Als men de aantallen wil bouwen die men voor ogen heeft dan is dat vrijwel onontkoombaar.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:54 schreef RamboDirk het volgende:
Starters worden hier wel erg tekort gedaan en weggezet als veeleisende pubers ofzo. Mijn inziens te gemakkelijk, er is gewoon nauwelijks fatsoenlijk aanbod, dit wijzen de cijfers gewoon uit. De prijs kwaliteit verhouding is nog nooit zo beroerd geweest.
Het is makkelijk praten als je in het verleden gekocht hebt, in een geheel andere woningmarkt. Wijken worden helaas niet meer zo uit de grond gestampt zoals dit in de jaren 70,80 (de arbeiderswijken) ,90 en early 00's (de vinexwijken) het geval was. De aanvoer van nieuwe woning is behoorlijk gestagneerd.
Nee, in de crisis wilde niemand risico nemen en zaten sommige grote woningcorporaties ineens zwaar in de problemen voor zulke projecten. Ik woonde in een stadsdeel waar men voor de crisis grote plannen had voor stadsvernieuwing, slopen van bestaande bouw en het bouwen van nieuwe, deels betaalbare woningen en in plaats van dat dit doorgang vond in 2009 was het 2018 voor die huizen opgeleverd werden. Oh, de sloop van de oude woningen was wel door gegaan in 2008. Om het verhaal nog wat leuker te maken.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:55 schreef skrn het volgende:
[..]
Dat is het probleem, er is geen grootschalige nieuwbouw.
Men dacht in de crisis dat dit niet nodig zou zijn.
Hier en der wordt er een wijkje gebouwd. Maar echt gewoon een plan om bijvoorbeeld 30,000 duizend woningen bij een stad te knallen is er niet.
Nou dit. Op alle plekken waar nauwelijks werkgelegenheid is voor starters zijn de huizen nog te betalen, maar als je een beetje carričre wil maken zit je toch al snel in de randstad. Vervolgens komen alle boomers op de lijn die verontwaardigd zijn dat je "genoegen neemt" met een appartementje in de stad.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:54 schreef RamboDirk het volgende:
Starters worden hier wel erg tekort gedaan en weggezet als veeleisende pubers ofzo. Mijn inziens te gemakkelijk, er is gewoon nauwelijks fatsoenlijk aanbod, dit wijzen de cijfers gewoon uit. De prijs kwaliteit verhouding is nog nooit zo beroerd geweest.
Het is makkelijk praten als je in het verleden gekocht hebt, in een geheel andere woningmarkt. Wijken worden helaas niet meer zo uit de grond gestampt zoals dit in de jaren 70,80 (de arbeiderswijken) ,90 en early 00's (de vinexwijken) het geval was. De aanvoer van nieuwe woning is behoorlijk gestagneerd.
Het zou mooi zijn als het nieuwe kabinet echt ambitie toont en geld steekt in projecten waar (uitsluitend) starters kunnen kopen onder gunstige voorwaarden - en dat de huizen niet zomaar doorverkocht kunnen worden.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:57 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het zou mij overigens niet verbazen als de vinex strategie nieuw leven word ingeblazen door het volgende kabinet, de voortekenen zijn er iig wel. Als men de aantallen wil bouwen die men voor ogen heeft dan is dat vrijwel onontkoombaar.
Ik heb wel regelmatig recruiters aan mijn broek vanuit die hoek.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:32 schreef skrn het volgende:
Jullie moeten hier bij mij in Tilburg wonen, voor 250k heb je nog best een aardige woning.
Nou, ook geen geklaag over auto-rijden want Tilburg heeft gewoon een station, wat ik zeg: meerdere.
Lekker praten vanuit je onderbuik over een onderwerp waar je blijkbaar geen flauw benul over hebt.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:44 schreef CoolGuy het volgende:
Is gebaseerd op wat ik hier in het verleden las op het forum.
Hahahaha. Mooi idee, maar dat gaat welgeteld nooit gebeuren natuurlijk.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:04 schreef Lafoy het volgende:
[..]
Het zou mooi zijn als het nieuwe kabinet echt ambitie toont en geld steekt in projecten waar (uitsluitend) starters kunnen kopen onder gunstige voorwaarden - en dat de huizen niet zomaar doorverkocht kunnen worden.
Ja dit wel ja.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:55 schreef Chia het volgende:
[..]
Aangezien er een paar trollachtige figuren reageren wordt hier telkens nogal makkelijk gedaan alsof het puur aan verwendheid en onrealistische eisen ligt als het niet allemaal van een leien dakje gaat als starter.
Dat vind ik toch behoorlijk frustrerend als ik kijk naar de ervaringen van mensen in mijn omgeving. Zelf heb ik dan nog een partner, maar als alleenstaande starter (zelfs met een vrij hoog inkomen) kan het gewoon echt heel lastig zijn zonder dat je verwend bent en een onverantwoord uitgaven patroon hebt.
Klinkt aantrekkelijk, echter wil je juist indien er een groot project is een afspiegeling van de samenleving. Een juiste mix van starters, doorstromers, sociale woningen enz.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:04 schreef Lafoy het volgende:
[..]
Het zou mooi zijn als het nieuwe kabinet echt ambitie toont en geld steekt in projecten waar (uitsluitend) starters kunnen kopen onder gunstige voorwaarden - en dat de huizen niet zomaar doorverkocht kunnen worden.
Ja in een ideaa geval misschien maar bouw nu eerst maar gewoon wat voor starters lijkt mij.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:11 schreef Stienn het volgende:
[..]
Klinkt aantrekkelijk, echter wil je juist indien er een groot project is een afspiegeling van de samenleving. Een juiste mix van starters, doorstromers, sociale woningen enz.
Wel lekker sparen zo.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:12 schreef damsco het volgende:
Gewoon slapen bij Leger des Heils voor 5 euro per nacht. Daarna naar kantoor, en savonds kun je weer naar de opvang.
Fakenews zeker.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:08 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Ja dit wel ja.![]()
Mensen die scheiden eindigen in een daklozenopvang MaAr DiE hEbBeN tE vEeL eIsEn!!!!
Dat zou mooi zijn, maar Rutte en de VVD willen huizen opzettelijk schaars houden.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:04 schreef Lafoy het volgende:
[..]
Het zou mooi zijn als het nieuwe kabinet echt ambitie toont en geld steekt in projecten waar (uitsluitend) starters kunnen kopen onder gunstige voorwaarden - en dat de huizen niet zomaar doorverkocht kunnen worden.
Ja maar Rutte doet het zo goed met de corona crisis.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:15 schreef Zwolsboy het volgende:
[..]
Dat zou mooi zijn, maar Rutte en de VVD willen huizen opzettelijk schaars houden.
En de dingen waar ze mee komen geeft alleen maar een prijsstijgend effect, de 2% niet hoeven betalen.
Draai het eens om een verkoper moet overdrachtsbelasting 2 of 8 % betalen? Dan gaan ze juist dalen...
Of de overwaarde naar box 3
Dus niet je hyp/aflossing maar je overwaarde tov de koopsom.
Dan gaat het echt wel flink zakken.
Onmogelijkquote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:12 schreef damsco het volgende:
Gewoon slapen bij Leger des Heils voor 5 euro per nacht. Daarna naar kantoor, en savonds kun je weer naar de opvang.
Ja bedrijven welke eerst achter hem stonden stemmen niet meer op hem denk ik... Ja een Covid boomertje gaat voor die moeten eeuwig leven.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:17 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Ja maar Rutte doet het zo goed met de corona crisis.
Helemaal mee eens. Ik heb zelfs mijn eis van twee slaapkamers al bijgesteld naar één slaapkamer in de hoop om als alleenstaande starter iets makkelijker aan een huis te komen. De geringe nieuwbouwprojecten voor starters hebben ook een 'gelukfactor', gezien het aantal kandidaten die ook hopen ingeloot te worden. Ik ben al bij twee nieuwbouwprojecten op de reservelijst beland. Kortom, er wordt te weinig gebouwd.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:54 schreef RamboDirk het volgende:
Starters worden hier wel erg tekort gedaan en weggezet als veeleisende pubers ofzo. Mijn inziens te gemakkelijk, er is gewoon nauwelijks fatsoenlijk aanbod, dit wijzen de cijfers gewoon uit. De prijs kwaliteit verhouding is nog nooit zo beroerd geweest.
Het is makkelijk praten als je in het verleden gekocht hebt, in een geheel andere woningmarkt. Wijken worden helaas niet meer zo uit de grond gestampt zoals dit in de jaren 70,80 (de arbeiderswijken) ,90 en early 00's (de vinexwijken) het geval was. De aanvoer van nieuwe woning is behoorlijk gestagneerd.
Mja, maar ik kon wél kopen als starter in mijn eentje, en dat was in 2008. Zoveel benul had ik dan wel weer wel.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:06 schreef Dimachaerus het volgende:
[..]
Lekker praten vanuit je onderbuik over een onderwerp waar je blijkbaar geen flauw benul over hebt.
Zo bijzonder is het niet om een huis te kopen tegen de grens aan van Duitsland (ik meen me te herinneren dat jij daar woont). Ook niet in deze tijd.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:23 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Mja, maar ik kon wél kopen als starter in mijn eentje, en dat was in 2008. Zoveel benul had ik dan wel weer wel.
Of juist neerzetten in een gebied dat wel een oppepper kan gebruikenquote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:11 schreef Stienn het volgende:
[..]
Klinkt aantrekkelijk, echter wil je juist indien er een groot project is een afspiegeling van de samenleving. Een juiste mix van starters, doorstromers, sociale woningen enz.
Die "cool"guy komt op al dit soort topics af om te laten zien hoe geweldig hij het wel niet gedaan heeft. En heeft standaard een oordeel over anderen die dat niet hebben. Lijkt mij echt een leuk type om een biertje mee te doenquote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:24 schreef Dimachaerus het volgende:
[..]
Zo bijzonder is het niet om een huis te kopen tegen de grens aan van Duitsland (ik meen me te herinneren dat jij daar woont). Ook niet in deze tijd.
Oeh, dat was de top van de markt, hebben ze je al verteld wat voor oen je was door op dat moment te kopen?quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:23 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Mja, maar ik kon wél kopen als starter in mijn eentje, en dat was in 2008. Zoveel benul had ik dan wel weer wel.
Jazeker! Maar toen was het vooral de discussie van een huis kopen om te wonen vs een beleggingsobject. Ik wil gewoon wonen. En ik was en ben ook niet geďnteresseerd wat de buurman voor hetzelfde huis meer of minder heeft betaald, maar dat was toen schijnbaar enorm belangrijk.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:32 schreef Leandra het volgende:
[..]
Oeh, dat was de top van de markt, hebben ze je al verteld wat voor oen je was door op dat moment te kopen?
Bij voorkeur in combinatie met een goede subsidieregeling, zodat vooral de groep die nu buiten de boot valt (degenen die net teveel verdienen voor sociale huur maar te weinig om een passende woning te kunnen kopen) te stimuleren hun sociale huurwoning te verruilen voor een koopwoning, dus dan praat je over de categorie die vroeger premie A en premie B was.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:57 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het zou mij overigens niet verbazen als de vinex strategie nieuw leven word ingeblazen door het volgende kabinet, de voortekenen zijn er iig wel. Als men de aantallen wil bouwen die men voor ogen heeft dan is dat vrijwel onontkoombaar.
Dat is ook prima te doen door niet alleen maar sociale koop (of premie woningen) neer te zetten, maar die af te wisselen met bijvoorbeeld 2-kappers en wat vrijstaande woningen.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:11 schreef Stienn het volgende:
[..]
Klinkt aantrekkelijk, echter wil je juist indien er een groot project is een afspiegeling van de samenleving. Een juiste mix van starters, doorstromers, sociale woningen enz.
Als er 1 eis is die je wel wat zou kunnen laten varen omdat je een huis wilt is het wel het feit dat je “in een trieste jaren 70” buurt moet wonen. Nieuwsflash; honderdduizenden doen dat.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 12:03 schreef Lafoy het volgende:
[..]
Je kunt er geld tegenaan gooien wat je wil, maar je woont nog steeds in zo'n trieste jaren 70 buurt
Onze nieuwbouw heeft hetzelfde; levensloop, 2-1 kap, rijtjeshuizen en startershuizen. Prima beleid imo.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:44 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat is ook prima te doen door niet alleen maar sociale koop (of premie woningen) neer te zetten, maar die af te wisselen met bijvoorbeeld 2-kappers en wat vrijstaande woningen.
We zitten hier in nieuwbouw die echt vrij gemęleerd is; vrije sector koop en huur (rijtjes- en hoekwoningen), sociale koop en huur (rijtjes- en hoekwoningen), tweekappers en vrijstaand, en omdat het niet allemaal rechttoe rechtaan op elkaar geplempt is en er vooral variatie aan de buitenkant zit oogt het nog leuk ook.
Het kan prima en als je dat in wijkjes van zo'n 300-350 woningen doet kun je dat ook op heel veel plekken realiseren.
Zeker niet, hordes Amsterdammers doen nu hetzelfde. Misschien moet je daar eens naar kijken als optie.quote:Op vrijdag 15 januari 2021 13:24 schreef Dimachaerus het volgende:
[..]
Zo bijzonder is het niet om een huis te kopen tegen de grens aan van Duitsland (ik meen me te herinneren dat jij daar woont). Ook niet in deze tijd.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |