Het waren bijna allemaal crossfitters. Het is weer een nieuw doel. Weer een grens om te verleggen.quote:Op dinsdag 29 december 2020 22:25 schreef nomina het volgende:
Die Engelse versie is ook best leuk, ook omdat bij de "interviews" de instructeurs meer in beeld komen dan de kandidaten.
De instructeurs bij beide versies zijn ex-commando's die nu als ondernemers dit soort cursussen geven. Op zich niets mis mee en de kandidaten kunnen de illusie krijgen dat ze het daadwerkelijk zouden kunnen. En sommigen zouden het misschien ook kunnen maar 8 dagen zonder daadwerkelijk aan echte gevechten deel te hebben genomen, zegt niet veel.
Het is entertainment door tv makers en werving voor defensie.
Al ging ik er in eerste instantie dus in mee![]()
Als informatie op reddit klopt, staat de Engelse versie nog verder van de realiteit af. Daar kun je pas na drie jaar als soldaat toetreden tot elitetroepen.
Hoe dat Nederland zit weet ik niet, maar ergens lijkt het me logisch dat je eerst ook echte praktijkervaring moet hebben - en je daar ook bewezen hebben- eer je tot de elite kunt behoren.
Toch apart dat mensen zich 8 dagen afbeulen zonder doel, behalve dan dat ze het kunnen. Tja, griep of een zware operatie is ook afzien, maar om dat nou een bijzondere ervaring te noemen.
Ik weet niet of dat een recruiter die een intelligent, niet makkelijk te manipuleren en zelfstandig kunnen denkend mens zoekt, daarop zit te wachten.
Het programma lijkt dan ook meer op een iets uitgebreidere Kennismakingsdagen, in plaats van de ECO of zelfs de VCO.quote:Op dinsdag 29 december 2020 22:25 schreef nomina het volgende:
Die Engelse versie is ook best leuk, ook omdat bij de "interviews" de instructeurs meer in beeld komen dan de kandidaten.
De instructeurs bij beide versies zijn ex-commando's die nu als ondernemers dit soort cursussen geven. Op zich niets mis mee en de kandidaten kunnen de illusie krijgen dat ze het daadwerkelijk zouden kunnen. En sommigen zouden het misschien ook kunnen maar 8 dagen zonder daadwerkelijk aan echte gevechten deel te hebben genomen, zegt niet veel.
Het is entertainment door tv makers en werving voor defensie.
Al ging ik er in eerste instantie dus in mee![]()
Als informatie op reddit klopt, staat de Engelse versie nog verder van de realiteit af. Daar kun je pas na drie jaar als soldaat toetreden tot elitetroepen.
Hoe dat Nederland zit weet ik niet, maar ergens lijkt het me logisch dat je eerst ook echte praktijkervaring moet hebben - en je daar ook bewezen hebben- eer je tot de elite kunt behoren.
En als spijkerbroek moet je dan ook nog eerst de AMOL (Algemene militaire opleiding luchtmobiel) doorlopen voordat je door mag naar de ECO.quote:Op dinsdag 29 december 2020 23:56 schreef Ener-G het volgende:
[..]
Het programma lijkt dan ook meer op een iets uitgebreidere Kennismakingsdagen, in plaats van de ECO of zelfs de VCO.
De Kennismakingsdagen duren drie dagen, ipv 8, en start op dezelfde locatie als KvK (dat kamp met de barakken).
Pas als je de Kennismakingsdagen met succes hebt doorlopen (en dat kan ook als “spijkerbroek”) kan je uitgenodigd worden voor de ECO, dus het is echt niet zo dat je zomaar even instapt in de ECO.
Als je de ECO al overleeft en je de groene baret op mag zetten, is dat maar tijdelijk. Daarna komt de VCO, en pas daarna mag je ‘m houden
quote:Op woensdag 30 december 2020 09:04 schreef StateOfMind het volgende:
En als je nou een chino draagt ipv een spijkerbroek?
Of een schroevenbroek ipv een spijkerbroek?
quote:Op zondag 3 januari 2021 15:54 schreef Chia het volgende:
Kamp Waes is nu wel beschikbaar via NPO Plus: https://www.npostart.nl/kamp-waes/VPWON_1316298
Dank je voor delen! Direct opgezetquote:Op zondag 3 januari 2021 15:54 schreef Chia het volgende:
Kamp Waes is nu wel beschikbaar via NPO Plus: https://www.npostart.nl/kamp-waes/VPWON_1316298
Blij dat je het zegt, ik kwam niet door de Belgische heen. Maar dan ga ik het toch weer een kans gevenquote:Op woensdag 22 september 2021 10:12 schreef potjecreme het volgende:
Eerste helft was de Nederlandse versie beter en tweede helft was de Belgische beter.
Voor 2,99: https://www.npostart.nl/kamp-waes/VPWON_1316298quote:Op woensdag 22 september 2021 10:57 schreef Tegan het volgende:
Kamp Waes kon ik toendertijd nergens terugkijken dacht ik, dus niet gezien.
Hangt er vanaf of ze weer de KCT kennismakingsdagen gaan doen of delen van NLMARSOF, maar daar stap je niet in als burger.quote:Op woensdag 22 september 2021 10:43 schreef TargaFlorio het volgende:
Ik ben benieuwd. De deelnemers gingen nu echt het onbekende in, bij seizoen 2 is dat natuurlijk minder.
Vond je 'm in seizoen 1 zo erg dan?quote:Op donderdag 23 september 2021 07:42 schreef 111210 het volgende:
Hopen dat jeroen nu wel een beetje normaal kan doen ipv semi grappig
Vergeleken met tom vond ik m best wel onnodig. Voegde totaal niks inhoudelijks toe aan het programmaquote:Op donderdag 23 september 2021 11:59 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Vond je 'm in seizoen 1 zo erg dan?
Das vaak zo met een presentatorquote:Op donderdag 23 september 2021 14:12 schreef 111210 het volgende:
[..]
Vergeleken met tom vond ik m best wel onnodig. Voegde totaal niks inhoudelijks toe aan het programma
Tom voegde ook niks toe. Was net zo tenenkrommend als Jeroenquote:Op donderdag 23 september 2021 14:12 schreef 111210 het volgende:
[..]
Vergeleken met tom vond ik m best wel onnodig. Voegde totaal niks inhoudelijks toe aan het programma
Tom komt sympathieker over, waarbij Jeroen wat geforceerd en gemaakt grappig doet.quote:Op donderdag 23 september 2021 14:15 schreef Piles het volgende:
[..]
Das vaak zo met een presentator
Ik vond Tom inhoudelijk ook niks toevoegen hoor, maar ze praten de boel leuk aan elkaar. Ik stoor me er totaal niet aan.
Zijn vader was marinier en hij heeft overwogen dat zelf ook te worden. Keuring doorstaan en als-ie niet was toegelaten op de Toneelacademie was-ie waarschijnlijk daadwerkelijk aan de opleiding tot marinier begonnen.quote:Op donderdag 23 september 2021 15:53 schreef Mandéra het volgende:
Tom Waes is ook wel iets meer bekend om zijn avontuurlijkheden (Reizen Waes) waardoor hij wat meer raakvlakken lijkt te hebben met het onderwerp an sich. In seizoen 1 van de NL versie had ik dat gevoel niet echt met Jeroen. Van hem herinner ik enkel 1000x "ik was er al bang voor" als Ray weer een mededeling had.
Ja dit idd, tom kwam wel oprechter over. Dat had ik bij jeroen niet. Maar idd het programma had makkelijk zonder presentator gekundquote:Op donderdag 23 september 2021 14:41 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Tom komt sympathieker over, waarbij Jeroen wat geforceerd en gemaakt grappig doet.
Maar bij dit programma is de presentator niet zo belangrijk.
De meeste crossfitters/bootcampers/krachttrainers hebben nu iig ook iets van cardio in hun lijstje staan. Verschillende (3-4?) sportschooleigenaren.quote:Op vrijdag 19 november 2021 18:36 schreef Ener-G het volgende:
De cursisten:
https://www.avrotros.nl/kamp-van-koningsbrugge/cursisten
Inderdaad. Weinig echte duursporters, die in vorige edities er vaak wel redelijk doorkwamen. Ben ook wel benieuwd hoe de vechtsporters het doen. Er zitten een aantal (kick-)boksers bij. Die kunnen goed incasseren en pijn lijden, maar ik ben benieuwd hoe het ze bij lange oefeningen vergaat.quote:Op vrijdag 19 november 2021 19:30 schreef Ener-G het volgende:
Valt me op dat ze allemaal wel vrij oud zijn. En sommigen hebben “iets te bewijzen”, ben benieuwd of dat een goede motivatie blijkt.
Zijn vaak van die gasten die niet tegen kritiek kunnen.quote:Op zaterdag 20 november 2021 12:46 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Inderdaad. Weinig echte duursporters, die in vorige edities er vaak wel redelijk doorkwamen. Ben ook wel benieuwd hoe de vechtsporters het doen. Er zitten een aantal (kick-)boksers bij. Die kunnen goed incasseren en pijn lijden, maar ik ben benieuwd hoe het ze bij lange oefeningen vergaat.
Conditioneel zal het wel goed zitten, maar het mentale vlak is compleet andere koek. Veel hangt ook af van hoe snel je info kan opnemen en onthouden, sommige dingen worden maar een keer uitgelegd.quote:Op zaterdag 20 november 2021 12:46 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Inderdaad. Weinig echte duursporters, die in vorige edities er vaak wel redelijk doorkwamen. Ben ook wel benieuwd hoe de vechtsporters het doen. Er zitten een aantal (kick-)boksers bij. Die kunnen goed incasseren en pijn lijden, maar ik ben benieuwd hoe het ze bij lange oefeningen vergaat.
In een sportschool hoge ogen gooien is ook weer anders dan om 3.00 uur 's nachts in de regen.quote:Op zaterdag 20 november 2021 18:40 schreef Ener-G het volgende:
[..]
Conditioneel zal het wel goed zitten, maar het mentale vlak is compleet andere koek. Veel hangt ook af van hoe snel je info kan opnemen en onthouden, sommige dingen worden maar een keer uitgelegd.
Wat betreft conditie ben ik wel benieuwd welke fitboys er compleet door het ijs zakken op dag 1 (zal in ieder geval wel rondje lopen zijn op tijd met tweede of derdelijns)
Doen ze aan duursporten of vooral veel kortere en explosievere oefeningen? Ik zie een bokser niet elke week een 20km lopen, daar hebben ze niet veel aan volgens mij. Meer een paar minuten flink diep gaan en dan snel herstellen. Maar zullen zeker een stuk beter conditie hebben dan de meeste crossfitters. Ik ben wel benieuwd.quote:Op zaterdag 20 november 2021 18:57 schreef FlippingCoin het volgende:
Boksers doen heel erg veel aan cardio kan ik zeggen; iedere training weer, qua conditie schat ik die wel aardig in.
quote:Op zaterdag 20 november 2021 13:23 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Zijn vaak van die gasten die niet tegen kritiek kunnen.
Stereotype bokser van Rocky is wel redelijk legit, dus ja de meeste lopen wel flink wat kilometer per weekmquote:Op zaterdag 20 november 2021 21:30 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Doen ze aan duursporten of vooral veel kortere en explosievere oefeningen? Ik zie een bokser niet elke week een 20km lopen, daar hebben ze niet veel aan volgens mij. Meer een paar minuten flink diep gaan en dan snel herstellen. Maar zullen zeker een stuk beter conditie hebben dan de meeste crossfitters. Ik ben wel benieuwd.
En ook wat Ener-G zegt, je moet ook nog eens dingen kunnen onthouden, terwijl je hondsmoe bent, en helemaal kapot zit, en het maar 1 keer uitgelegd wordt.
quote:Op woensdag 1 december 2021 14:48 schreef Zipportal het volgende:
Videoland komt met Special Forces VIPS met onder anderen Giel Beelen en Dave Roelvink
https://www.ad.nl/show/vi(...)e-roelvink~afbdefd5/
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |