SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De lijst door de jaren heen:
@Cassa95 onderzocht: Veranderingen in de Keuzelijst
@Cassa95 onderzocht: Erin ... en eruit (nieuw cq gesneuveld in Top 2000 2020)
@VdB95 analyseerde: De 107 nieuwkomers
@peaceman rekende uit: Onze Eigen FOK!-lijst! (met verrassende nummer 2)
[ Bericht 1% gewijzigd door Kopiko op 11-12-2020 14:33:08 ]
quote:Op vrijdag 11 december 2020 11:15 schreef VdB95 het volgende:
Ik heb maar even de moeite genomen om de binnenkomers te analyseren. Zo blijkt dat het grootste deel van de 106 binnenkomers best makkelijk te verklaren valt. Ik zal het in een spoiler zetten zodat dit bericht niet teveel ruimte in beslag neemt. De binnenkomers kunnen worden onderverdeeld in verschillende categorieën.Goede analyse wel. Sommige nummers hebben wel ook meerdere aanleidingen voor hun notering. Die recente lijstverlaters die terugkomen van Niall Horan en De Stapavnd liften ook mee op de hitjes van dit jaar, vergelijkbaar met de Soldaat Verder bonus. Master KG was dit jaar een hitje, maar werd ook meegenomen in die zorgpitch die Bowie ook omhoog heeft gestuwd. De originele versie van Cat's in the Cradle zat trouwens in een Heineken-commercial, maar dat stond er al.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.All Day I Dream About Stemlijsten
Lijst van uitvallers en nieuwkomers kan er wmb ook wel in.quote:Op vrijdag 11 december 2020 12:16 schreef peaceman het volgende:
Analyse van VdB95 mag ook wel in de OP
Grappig, was ik net mee bezigquote:Op vrijdag 11 december 2020 12:16 schreef peaceman het volgende:
Analyse van VdB95 mag ook wel in de OP
quote:Op vrijdag 11 december 2020 11:15 schreef VdB95 het volgende:
Ik heb maar even de moeite genomen om de binnenkomers te analyseren. Zo blijkt dat het grootste deel van de 106 binnenkomers best makkelijk te verklaren valt. Ik zal het in een spoiler zetten zodat dit bericht niet teveel ruimte in beslag neemt. De binnenkomers kunnen worden onderverdeeld in verschillende categorieën.Lekker gewerkt!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Muziekwebsite: https://caschart.blogspot.com/
Top 2000 feeling shuffle playlist: https://spoti.fi/3E3r615
Nee, kijk maar in de gesloten topicsquote:Op vrijdag 11 december 2020 13:14 schreef Scorpion_17 het volgende:
Moet de topic-nummering niet nog altijd gecorrigeerd worden? We lopen 1 topic voor op t werkelijke aantal topics dat we hebben
Prachtige analyse, kan me er goed in vinden. Dankquote:Op vrijdag 11 december 2020 11:15 schreef VdB95 het volgende:
Ik heb maar even de moeite genomen om de binnenkomers te analyseren. Zo blijkt dat het grootste deel van de 106 binnenkomers best makkelijk te verklaren valt. Ik zal het in een spoiler zetten zodat dit bericht niet teveel ruimte in beslag neemt. De binnenkomers kunnen worden onderverdeeld in verschillende categorieën.
quote:Op vrijdag 11 december 2020 14:08 schreef Gretzl het volgende:
Heeft iemand het meest actuele overzicht van de 107 lijstverlaters?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En nieuw voor de volledigheid:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Muziekwebsite: https://caschart.blogspot.com/
Top 2000 feeling shuffle playlist: https://spoti.fi/3E3r615
5 van de hoogst genoteerde Nederlandstalige nummers in de Snob 2000 (2019). Ik had ze graag ingeruild voor bovenstaand vijftal.quote:Op donderdag 10 december 2020 18:42 schreef Pino112 het volgende:
[..]
Davina Michelle - Skyward
Maan - Ze huilt maar ze lacht
Marco Borsato, Davina Michelle & Armin van Buuren - Hoe het danst
Miss Montreal - Door De Wind
Miss Montreal - Een Stap Terug
Wat een bende
Ja, maar, dan heb je niks meer om snobbistisch over te doenquote:Op vrijdag 11 december 2020 14:22 schreef Gretzl het volgende:
[..]
5 van de hoogst genoteerde Nederlandstalige nummers in de Snob 2000 (2019). Ik had ze graag ingeruild voor bovenstaand vijftal.
De Dijk - Onderuit
Spinvis - Oostende
Spinvis - Ik Wil Alleen Maar Zwemmen
Eefje de Visser - Scheef
Wende - Deze Gin
In de OP staat nu ook een link daarheen.quote:Op vrijdag 11 december 2020 14:08 schreef Gretzl het volgende:
Heeft iemand het meest actuele overzicht van de 107 lijstverlaters?
Stelletje leugenaars, dus was het toch niet de laatste keerquote:Op vrijdag 11 december 2020 14:41 schreef VdB95 het volgende:
NIEUWE BINNENKOMER ALARM!
Keane - This Is the Last Time staat voor het eerst sinds 2017 in de lijst: https://staatieindetop200(...)his-is-the-last-time
Ik wilde die grap ook maken maar ik vond het te voor de hand liggendquote:Op vrijdag 11 december 2020 14:42 schreef MTheBassman het volgende:
[..]
Stelletje leugenaars, dus was het toch niet de laatste keer
Geen zorgen, I got your backquote:Op vrijdag 11 december 2020 14:42 schreef VdB95 het volgende:
[..]
Ik wilde die grap ook maken maar ik vond het te voor de hand liggend
Red Mij Niet redt het ook al een aantal jaar nuquote:Op vrijdag 11 december 2020 14:42 schreef MTheBassman het volgende:
[..]
Stelletje leugenaars, dus was het toch niet de laatste keer
Die had van mij dan weer niet gehoevenquote:Op vrijdag 11 december 2020 14:41 schreef VdB95 het volgende:
NIEUWE BINNENKOMER ALARM!
Keane - This Is the Last Time staat voor het eerst sinds 2017 in de lijst: https://staatieindetop200(...)his-is-the-last-time
Yessssquote:Op vrijdag 11 december 2020 14:41 schreef VdB95 het volgende:
NIEUWE BINNENKOMER ALARM!
Keane - This Is the Last Time staat voor het eerst sinds 2017 in de lijst: https://staatieindetop200(...)his-is-the-last-time
Save Me is dit jaar wel gered. Maar daar durf ik met de dalende populariteit van Queen voor de komende jaren mijn hand niet voor in het vuur te steken.quote:Op vrijdag 11 december 2020 14:47 schreef Scorpion_17 het volgende:
[..]
Red Mij Niet redt het ook al een aantal jaar nu
come on baby light my fire?quote:Op vrijdag 11 december 2020 14:55 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Save Me is dit jaar wel gered. Maar daar durf ik met de dalende populariteit van Queen voor de komende jaren mijn hand niet voor in het vuur te steken.
Ik vind deze persoonlijk dus een stuk minder dan The Age of Understatement en Standing Next To Me.quote:Op vrijdag 11 december 2020 14:33 schreef Gretzl het volgende:
The Last Shadow Puppets - My Mistakes Were Made for You (2008)
Dit is dan ook de laatste keerquote:Op vrijdag 11 december 2020 14:50 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Die had van mij dan weer niet gehoeven
quote:Op vrijdag 11 december 2020 15:12 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Dit is dan ook de laatste keer
Ook uitstekende nummers, maar MMWMFY staat voor mij toch wel op eenzame hoogte in het oeuvre van Alex en Miles.quote:Op vrijdag 11 december 2020 15:10 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Ik vind deze persoonlijk dus een stuk minder dan The Age of Understatement en Standing Next To Me.
Ik vind hem vrij saai.quote:Op vrijdag 11 december 2020 15:16 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Ook uitstekende nummers, maar MMWMFY staat voor mij toch wel op eenzame hoogte in het oeuvre van Alex en Miles.
Dat is natuurlijk een beetje t probleem met veel van deze bands, THe National ook. Mensen vinden de band goed maar de onderlinge favorieten verschillen nogal. Voor een vrije keuze moet je eigenlijk je pijlen op 1 nr richten anders maak je geen schijn van kans.quote:Op vrijdag 11 december 2020 15:10 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Ik vind deze persoonlijk dus een stuk minder dan The Age of Understatement en Standing Next To Me.
Ah leukquote:Op vrijdag 11 december 2020 14:41 schreef VdB95 het volgende:
NIEUWE BINNENKOMER ALARM!
Keane - This Is the Last Time staat voor het eerst sinds 2017 in de lijst: https://staatieindetop200(...)his-is-the-last-time
Het is voor mij vooral de songtekst die het nummer maaktquote:
In januari in Brussel nog live mogen zien, een de laatste concerten in een redelijk grote concertzaal (2000 bezoekers)quote:Op vrijdag 11 december 2020 15:20 schreef ok01 het volgende:
[..]
Ah leuk![]()
Vorig jaar nog live gezien, lijkt alweer een eeuwigheid geleden inmiddels
Mee eens. Ik wil best op The Last Shadow Puppets stemmen, maar zou niet snel op dit lied stemmen.quote:
Maar deze staat in de keuzelijst. Is er alsnog niet in gekomenquote:Op vrijdag 11 december 2020 15:18 schreef Scorpion_17 het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk een beetje t probleem met veel van deze bands, THe National ook. Mensen vinden de band goed maar de onderlinge favorieten verschillen nogal. Voor een vrije keuze moet je eigenlijk je pijlen op 1 nr richten anders maak je geen schijn van kans.
Inderdaad. You really got me staat ook nog steeds in de keuzelijst, maar helaas..quote:Op vrijdag 11 december 2020 15:40 schreef Tussle266 het volgende:
Die keuzelijst is ook niet heilig. Het is duidelijk dat het je kansen vergroot. Maar het blijven 2000 platen tegenover ruim 6550 op de keuzelijst. Dan vallen er nog altijd 4550 af.
Die is nieuw binnengekomen dit jaar!quote:Op vrijdag 11 december 2020 16:24 schreef cafca het volgende:
[..]
Inderdaad. You really got me staat ook nog steeds in de keuzelijst, maar helaas..
Ja klopt, maar dit ging over "er is geen eensgezindheid over op welk nummer van deze artiest gestemd moet worden". Dat is bij The Last Shadow Puppets niet zo, die hebben maar 1 nummer op de keuzelijst. Als ze genoeg fans hebben zou die er dus in moeten komen.quote:Op vrijdag 11 december 2020 15:40 schreef Tussle266 het volgende:
Die keuzelijst is ook niet heilig. Het is duidelijk dat het je kansen vergroot. Maar het blijven 2000 platen tegenover ruim 6550 op de keuzelijst. Dan vallen er nog altijd 4550 af.
Radio 2 zou hem vaker moeten draaien. Ze waren nog wel prima bezig in 2016-2018.quote:Op vrijdag 11 december 2020 15:30 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Maar deze staat in de keuzelijst. Is er alsnog niet in gekomen
Wel een stuk beter nummer dan I’ve got a feeling.quote:Op vrijdag 11 december 2020 16:37 schreef Gretzl het volgende:
Schrijf maar alvast op voor 2021: TikTok-bonus voor Where Is the Love![]()
[ afbeelding ]
Misschien nu ook al wel een stijging richting 700.
Jammer van die laatste zin.quote:Op vrijdag 11 december 2020 16:38 schreef Tussle266 het volgende:
Ik ben eigenlijk benieuwd of die Mannenkoor-plaat die geëlimineerd is in 2021 ook direct van de keuzelijst af zal gaan. Zoals ik me ook afvraag waarom sommige nummers zo lang mogen blijven staan zonder enige kans om de lijst te halen. Al straffen Billy en Julio dat laatste misschien deels af.
Mag alsnog!quote:Op vrijdag 11 december 2020 16:43 schreef n00biedoobiedoo het volgende:
[..]
Jammer van die laatste zin.
Ik stond al klaar met mijn "Maar Julio Iglesias dannn"
Mwah. Mijn BEP-favoriet is Meet me Halfway.quote:Op vrijdag 11 december 2020 16:41 schreef peaceman het volgende:
[..]
Wel een stuk beter nummer dan I’ve got a feeling.
Vind jij where is de love niet beter dan I’ve got a feeling?quote:Op vrijdag 11 december 2020 16:45 schreef Scorpion_17 het volgende:
[..]
Mwah. Mijn BEP-favoriet is Meet me Halfway.
Die piraterij bevalt mequote:Op vrijdag 11 december 2020 16:43 schreef n00biedoobiedoo het volgende:
stond al klaar met mijn "Maar Julio Iglesias dannn"
Ja de cuffer...... Ik ben bang dat het zelfs met dodenbonus niet meer lukt het origineel terug erin te krijgen.quote:Op vrijdag 11 december 2020 16:27 schreef n00biedoobiedoo het volgende:
[..]
Die is nieuw binnengekomen dit jaar!
Nee, I've Got a Feeling lekker dansbaarquote:Op vrijdag 11 december 2020 16:46 schreef peaceman het volgende:
[..]
Vind jij where is de love niet beter dan I’ve got a feeling?
Vreselijk nummer. Where is the love heeft inhoud. Misschien minder catchy maar wmb een stuk beter.quote:Op vrijdag 11 december 2020 16:58 schreef Scorpion_17 het volgende:
[..]
Nee, I've Got a Feeling lekker dansbaar
Ik denk dat de (licht teleurstellende) reden gewoon is dat Radio 2 zelf wat minder scherp op de keuzelijst is dan wij.quote:Op vrijdag 11 december 2020 16:38 schreef Tussle266 het volgende:
Ik ben eigenlijk benieuwd of die Mannenkoor-plaat die geëlimineerd is in 2021 ook direct van de keuzelijst af zal gaan. Zoals ik me ook afvraag waarom sommige nummers zo lang mogen blijven staan zonder enige kans om de lijst te halen. Al straffen Billy en Julio dat laatste misschien deels af.
Die jongens van Foreigner deden het toch ook best leuk?quote:Op vrijdag 11 december 2020 16:54 schreef cafca het volgende:
[..]
Ja de cuffer...... Ik ben bang dat het zelfs met dodenbonus niet meer lukt het origineel terug erin te krijgen.
Dus je bent niet in alle opzichten een blackeyedpeasmanquote:Op vrijdag 11 december 2020 17:05 schreef peaceman het volgende:
[..]
Vreselijk nummer. Where is the love heeft inhoud.
Als 11 jarige ging ik los op Que sera, mi vida van the Gibson Brothers en I was made for lovin you van Kiss.Daar zou ik nou ook niet op stemmenquote:Op vrijdag 11 december 2020 17:18 schreef Yolk het volgende:
Als 11-jarige knul ging ik behoorlijk los op Let's Get It Started van The Black Eyed Peas, imho veel prettiger dan I Gotta Feeling. Niet dat ik er op zou stemmen..
Ben benieuwd wat die dit jaar gaat doen in de lijst. Is wel een van de recentere klassiekers, vind ik.quote:Op vrijdag 11 december 2020 17:46 schreef usagi414 het volgende:
Het eerste nummer voor mijn lijst van volgend jaar heb ik al![]()
Annemieke draaide vanmiddag de albumversie van Iron Sky van Paolo Nutini. Wat een goed nummer.
Ik op de Twilight Zone van 2 Unlimited.quote:Op vrijdag 11 december 2020 17:18 schreef Yolk het volgende:
Als 11-jarige knul ging ik behoorlijk los op Let's Get It Started van The Black Eyed Peas, imho veel prettiger dan I Gotta Feeling. Niet dat ik er op zou stemmen..
Haha, ik ben iets jonger dan Twilight Zone.quote:Op vrijdag 11 december 2020 17:58 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Ik op de Twilight Zone van 2 Unlimited.
Ben ik nou zo oud of jij nou zo jong?
Kwam ook wel extreem hoog binnen door die aanslagen in Parijs destijds. Is zeker goed genoeg om in de lijst te staan maar hij moet z'n rechtmatige plek nog vindenquote:Op vrijdag 11 december 2020 17:56 schreef cafca het volgende:
[..]
Ben benieuwd wat die dit jaar gaat doen in de lijst. Is wel een van de recentere klassiekers, vind ik.
Edit:Zie dat ie al 4 jaar op rij aanhet zakken is.
Twilight zone was ik 10, maar No Limit 11, ik vind je niet oud.quote:Op vrijdag 11 december 2020 17:58 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Ik op de Twilight Zone van 2 Unlimited.
Ben ik nou zo oud of jij nou zo jong?
Ik verwacht wel weer een stijger richting de top 50. Maar het positieverloop 47-57-52-77-86 is terecht en verrassend sterk voor zo'n nieuwe klassieker. Ook sinds dit jaar in mijn lijstquote:Op vrijdag 11 december 2020 17:56 schreef cafca het volgende:
[..]
Ben benieuwd wat die dit jaar gaat doen in de lijst. Is wel een van de recentere klassiekers, vind ik.
Edit:Zie dat ie al 4 jaar op rij aanhet zakken is.
11?quote:Op vrijdag 11 december 2020 17:58 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Ik op de Twilight Zone van 2 Unlimited.
Ben ik nou zo oud of jij nou zo jong?
Is dat een hit uit 1958quote:Op vrijdag 11 december 2020 18:10 schreef Gale_Boetticher het volgende:
Let's Go To The Party van The Poco Loco Gang was wel een plaatje waar ik op los ging als 11-jarige
quote:Op vrijdag 11 december 2020 18:16 schreef asco het volgende:
[..]
Oh, die wil ik NU horen.![]()
Wat een heerlijke tijd was dat.
Klopt ja, knalde altijd uit de geluidsboxen op de grote drive in bioscopen in 1958quote:
Bijzonder blijquote:Op vrijdag 11 december 2020 18:17 schreef DecoAoreste het volgende:
Uitvallers waarvan ik het meest blij ben dat ze weg zijn:
1. Cliff Richard & The Young Ones - Living Doll
2. Marco Borsato & Ali B - Wat Zou Je Doen
3. Lange Frans & Thé Lau - Zing Voor Me
4. Mannenkoor Karrespoor - Lekker op de Trekker
5. Bruno Mars - Grenade
Hij is fan van Normaal, dat kan ermee te maken hebben.quote:Op vrijdag 11 december 2020 18:19 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Nou ja zeg.
Dat kun je dan over 99% van de posts hier wel zeggen.
Dat verklaart een hoop. En waarschijnlijk ook fan van Lange Frans of Ali B ofzo.quote:Op vrijdag 11 december 2020 18:22 schreef Kopiko het volgende:
[..]
Hij is fan van Normaal, dat kan ermee te maken hebben.
Inderdaad ja, dat had misschien nog een plekje verdiend ergens in de 1900-range ofzo. Eenmalig.quote:Op vrijdag 11 december 2020 18:23 schreef Gale_Boetticher het volgende:
Dat Mannenkoor Remspoor zal los van de boeren echt niemand missen in de lijst. Had dan Mooi Man de Top 2000 in gestemd
Smaken verschillenquote:Op vrijdag 11 december 2020 18:25 schreef Gretzl het volgende:
Kan er niet bepaald rouwig om zijn dat C2C er eindelijk uit is. Een van de meest overgewaardeerde draken uit de Nederlandse hitmuziekgeschiedenis imo
Oh heerlijk, ik hou van Italoquote:Op vrijdag 11 december 2020 17:59 schreef asco het volgende:
11 jaar?
Fun Fun - Happy Station!![]()
![]()
Wat een vreemd plaatje was dat eigenlijk voor die tijd.
Italoquote:Op vrijdag 11 december 2020 18:27 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Oh heerlijk, ik hou van Italo
Door de wind is wel goed uitgevoerd..quote:Op vrijdag 11 december 2020 18:17 schreef DecoAoreste het volgende:
Nu de nieuwkomers en uitvallers ongeveer allemaal bekend zijn heb ik even wat lijstjes gemaakt, omdat het kan!
Uitvallers die ik het meest ga missen:
![]()
1. City to City – The Road Ahead
2. Of Monsters and Men - Little Talks
3. Blaudzun - Promises Of No Man's Land
4. Kaiser Chiefs - Ruby
5. Coldplay - Charlie Brown
6. Waylon – Outlaw In 'Em
7. The Script - No Good In Goodbye
8. U2 – Elevation
9. Coldplay - Life In Technicolor II
10. The Monkees - Daydream Believer
Uitvallers waarvan ik het meest blij ben dat ze weg zijn:
![]()
1. Cliff Richard & The Young Ones - Living Doll
2. Marco Borsato & Ali B - Wat Zou Je Doen
3. Lange Frans & Thé Lau - Zing Voor Me
4. Mannenkoor Karrespoor - Lekker op de Trekker
5. Bruno Mars - Grenade
6. Bram Vermeulen - De Wedstrijd
7. Daniel Lohues - Op 't Platteland
8. Luis Fonsi ft. Daddy Yankee – Despacito
9. Imagine Dragons - It's Time
10. Foo Fighters - Everlong (Acoustic) [niet dat dit niet mooi is maar een nummer hoort er niet 2 keer in imo, zeker niet van dezelfde artiest]
Nieuwkomers (of re-entries) waar ik het meest blij mee ben:
![]()
1. Billie Eilish - Everything I Wanted
2. Eros Ramazotti - Se Bastasse Una Canzone
3. Keane – This Is The Last Time
4. The Weeknd - Blinding Lights
5. Roxette - Fading Like A Flower
6. Milow - You Don't Know
7. The Weeknd ft. Daft Punk - I Feel it Coming
8. Opus - Life is Live
9. Nothing But Thieves – Impossible
10. Radiohead - Exit (music) for a film
Nieuwkomers (of re-entries) waar ik het minst op zit te wachten:
![]()
1. Normaal - Eenvoudige boerenlul
2. Miss Montreal – Door De Wind
3. Rob de Nijs – Zondag
4. Emma Heesters & Rolf Sanchez - Pa Olvidarte
5. Kendrick Lamar – King Kunta
6. Shawn Mendes & Camila Cabello – Senorita
7. Ed Sheeran & Justin Bieber - I Don’t Care
8. Lewis Capaldi - Before You Go
9. Marco Borsato, Davina Michelle & Armin van Buuren - Hoe het danst
10. Ed Sheeran ft. Khalid - Beautiful People
Ben jij al zo oud?quote:Op vrijdag 11 december 2020 18:31 schreef Doedezemaar het volgende:
En geen idee wat ik luisterde toen ik 11 was, waarschijnlijk Modern Talking, Wham, Abba en BZN
Ik ga een aantal Coldplays die moeten wieberen ook wel missen hoor. Sowieso Violet Hill, Lost, Life In Technicolor II, Amsterdam en Politik. Behoren met gemak tot de beste 30% van de lijst.quote:Op vrijdag 11 december 2020 18:26 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Denk dat ik hier ook de enige ben die die twee nummers van Coldplay gaat missen.(Die andere 4 mogen wegblijven van mij, nog genoeg andere noteringen immers)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |