Jep. Afgelopen nu. Heb afgelopen weekend uitgebreid sinterklaas gevierd. De regering bouwt maar noodziekenhuizen als het door bezuinigingen zo krap is in de zorg. Ik doe niet meer mee. In januari tijdens wuhan was het spannend, nu ken ik het wel.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:36 schreef HansvanBemmel het volgende:
[..]
Gek genoeg begint dit gevoel ook bij mij te overheersen. Helemaal klaar mee.
De techniek op zichzelf is inmiddels alweer tientallen jaren oud. De reden dat het tot deze crisis weinig op vaccinaties gefocust is geweest is omdat dit simpelweg een financieel weinig interessant markt is. Totdat....quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:32 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat het een reële angst is. Net als @:miss_sly ben ik geen antivaxxer, maar ik vind het wel wat spannender. Er is een nieuwe techniek gebruikt die tot nu toe alleen voor kankerbehandelingen gebruikt werd. Het is vele malen sneller gegaan dan normaal. Het testen is vele malen sneller gegaan dan normaal. Het is heel positief dat er veel aandacht voor is, maar direct ook negatief, omdat alles onder een vergrootglas ligt en eventuele negatieve gevolgen ook gelijk heel zichtbaar zijn.
Wanneer jij persoonlijk aan de beurt bent lijkt vooralsnog geen correlatie te hebben met wanneer bepaalde restricties weer worden opgeheven.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:45 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Een jaar is misschien wat overtrokken, maar ik houd er zelf toch ook zeker rekening mee dat ik als dertiger pas over (ruim) een half jaar een keer aan de beurt ben. We gaan nu echt een andere fase in met de run op die vaccins en ik ben benieuwd hoe transparant dat allemaal zal gaan.
Eens hoor, maar wees als overheid dan meer transparant wat je al hebt gedaan, wat je gaat doen, wat je al gedaan hebt, en wat hoog over je plannen zijn. Anders dan 4 jan starten, en vervolgens heel nederland over je heen krijgen dat ze niet geïnformeerd zijn.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:44 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Berichten in de media kun je niet vertrouwen op dit gebied. Weet je nog dat er ophef was dat er bepaalde diepvriesmachines niet gekocht waren bij een bepaalde Nederlands bedrijf? Bleek achteraf dat die machines er al lang zijn.
Dus je gaat je niet laten inenten? Want over een half jaar weet je nog niet precies wat je in je arm spuit vermoed ik toch.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:43 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat snap ik ook wel, maar het gaat uiteindelijk terug richting het karakter van een persoon. Iemand die risico's zoveel mogelijk mijdt zal sneller geneigd zijn even de kat uit de boom te willen kijken. Iemand die bereid is iets meer risico te nemen zal sneller gevaccineerd willen worden. Daarmee bedoel ik overigens niet het risico van het vaccin, maar je perceptie van risico.
Het heeft mij ook allemaal veel te lang geduurd, maar dat betekent niet dat ik iets wat ik niet ken zomaar in laat spuiten.
Dat zeg ik dan ook helemaal niet, wel goed blijven lezen he.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:46 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Wanneer jij persoonlijk aan de beurt bent lijkt vooralsnog geen correlatie te hebben met wanneer bepaalde restricties weer worden opgeheven.
Oke.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:44 schreef THEFXR het volgende:
[..]
schatting, maar die ik ken zeggen ze allemaal nee.
Ook dat wordt gewoon gezegd. 4 januari is gewoon gekozen als een ambitieuze datum juist om iedereen een beetje in beweging te krijgen.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:46 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Eens hoor, maar wees als overheid dan meer transparant wat je al hebt gedaan, wat je gaat doen, wat je al gedaan hebt, en wat hoog over je plannen zijn. Anders dan 4 jan starten, en vervolgens heel nederland over je heen krijgen dat ze niet geïnformeerd zijn.
Je staat jouw plek op de IC of die van een ander familielid dus bewust af begrijp ik?quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:45 schreef Draak31 het volgende:
[..]
Jep. Afgelopen nu. Heb afgelopen weekend uitgebreid sinterklaas gevierd. De regering bouwt maar noodziekenhuizen als het door bezuinigingen zo krap is in de zorg. Ik doe niet meer mee. In januari tijdens wuhan was het spannend, nu ken ik het wel.
Wie zegt dat ik me niet aan de regels houdt? Kom op zeg, ik.hou me al sinds maart aan alle regels. Maar ik kan het er wel niet mee eens zijn. Idiote aanname en beweringquote:Op dinsdag 8 december 2020 10:42 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat is geen argument. Ik ben tegen de mondkapjesplicht maar ik doe er toch een op in de supermarkt. Jij lijkt er voor te pleiten bewust andere mensen in gevaar te brengen alleen maar omdat je het niet eens bent met beleid.
De persoon waar jij op reageerde had het daar wel over. Wel even opletten hequote:Op dinsdag 8 december 2020 10:47 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Dat zeg ik dan ook helemaal niet, wel goed blijven lezen he.
Ik ga me wel in laten enten, maar ik zal niet vooraan staan. Ik zit waarschijnlijk in de lichting na de ouderen (risicogroep onder de 60), dus dat is voor mij vroeg genoeg.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:46 schreef Elan het volgende:
[..]
Dus je gaat je niet laten inenten? Want over een half jaar weet je nog niet precies wat je in je arm spuit vermoed ik toch.
Jij zelf. 'Dan kunnen ze met hun beleid naar de maan'.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:48 schreef Luke83 het volgende:
[..]
Wie zegt dat ik me niet aan de regels houdt?
Een groot deel van die 'regels' is gewoon dat dingen dicht zijn. Dus zelfs al zou je willen, je kan maar in beperkte mate schijt hebben.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:29 schreef Draak31 het volgende:
Leuk geweest nu. Bange mensen blijven maar binnen, genoeg geweest. Fuck de regels.
Die ik ken zeggen allemaal 'misschien'. Dilemma.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:47 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Oke.
Die ik ken zeggen allemaal ja.
Staan we nu weer gelijk?
Waarom mag je daar als leek geen mening over proberen te vormen? Als dat niet mag kunnen we dit forum nu wel opdoeken, want met uitzondering van enkelen hier zijn we allemaal een leek.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:48 schreef Elan het volgende:
Sowieso groot vertrouwen heb ik in de medische wereld. De mensen die aan dat vaccin hebben gewerkt en de procedures zijn dusdanig geavanceerd, de techniek...Daar moet je als leek eigenlijk gewoon geen mening over proberen te vormen, want daar maak je jezelf alleen belachelijk mee.
En dat is dan de beroepsgroep waarvoor we er "met zijn allen doorheen moeten". Lockdowns, de economie de nek omgedraaid, we staan aan de vooravond van wederom jarenlange bezuinigingen en dat alles om de zorg maar te ontlasten. En nu er een uitweg lijkt te zijn heeft het zorgpersoneel daar niet zo'n zin in. Doe anders nog een "challenge" met een instagramdansje ofzo...quote:Op dinsdag 8 december 2020 07:23 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Recent dus. Kan het argument 'dit was al uit september' ook in de prullenbak, zorgpersoneel ziet de enige beschikbare weg uit de crisis op dit moment dus nog steeds maar matig zitten.
Dat klopt. Ik doel op lekker met een groep vrienden samenkomen, hele familie bij elkaar etc. Gewoon weer genieten. Horeca boeit mij niet zo want daar kom ik weinig.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:50 schreef galantis het volgende:
[..]
Een groot deel van die 'regels' is gewoon dat dingen dicht zijn. Dus zelfs al zou je willen, je kan maar in beperkte mate schijt hebben.
Jij hebt les gekregen van Einstein?quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:52 schreef chratnox het volgende:
[..]
Waarom mag je daar als leek geen mening over proberen te vormen? Als dat niet mag kunnen we dit forum nu wel opdoeken, want met uitzondering van enkelen hier zijn we allemaal een leek.
Indien je iets in je lichaam moet laten spuiten om een risico weg te nemen is het toch niet raar dat je wilt dat je begrijpt wat het is?
Ik zal het omdraaien. Een docent van me zei altijd: "Als je iets niet simpel uit kunt leggen, begrijp je het niet goed genoeg"
Het is absoluut noodzakelijk dat dit goed, eenduidig en eenvoudig uitgelegd wordt. Elk ander scenario is gewoonweg niet acceptabel. Je kunt als regering niet tegen je bevolking zeggen: "Ja dit is echt goed gedaan hoor, vertrouw ons maar. Maar stel geen vragen, want je snapt 't toch niet"
Disclaimer: Ik heb ontzettend veel vertrouwen in de medische wereld. Maar dat betekent niet dat ik iedereen op hun blauwe ogen moet geloven.
Heeft ie het geplagieerd van Einstein? Vet, dat wist ik niet. Nee, dan zou ik wel als eerste aan de beurt zijn met vaccinerenquote:
Al die branchefiguren die wel even komen zeggen dat de Nederlandse overheid niet genoeg bij hun inkoopt, dus dat het wel mis moet gaan enzoquote:Op dinsdag 8 december 2020 10:44 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Berichten in de media kun je niet vertrouwen op dit gebied. Weet je nog dat er ophef was dat er bepaalde diepvriesmachines niet gekocht waren bij een bepaalde Nederlands bedrijf? Bleek achteraf dat die machines er al lang zijn.
Zou kunnen, ik ben allang blij dat we wat gaan doen.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:47 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ook dat wordt gewoon gezegd. 4 januari is gewoon gekozen als een ambitieuze datum juist om iedereen een beetje in beweging te krijgen.
Volgens mij laat je hier te veel je onderbuik praten
Ah, ik ben ook niet zo'n lefgozer hoor. En nieuwe dingen zijn best spannend maar je hebt er toch geen controle over. Waarschijnlijk ben ik pas na jou ergens in augustus aan de beurt, maar wil best eerder als dat zou mogen want ik ben dit echt zat. En zoals @capricia al zei zit ik ook echt niet op een Coronabesmetting te wachten, dat werkt meer beangstigend dan wat er in zo'n prik zit. Zat gisteren zo'n vlog te kijken op YouTube van die Bald and Bankrupt, die is toch wel behoorlijk ziek geweest hoor. En nog na de eerste beste inspanning buiten adem terwijl het 3 maanden geleden was dat hij ziek was. En dat is dan iemand van mijn leeftijd met een goede conditie geen onderliggend lijden of overgewicht. Had maar een haartje gescheeld of hij had ook geintubeerd moeten worden en in kunstmatige coma.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:49 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik ga me wel in laten enten, maar ik zal niet vooraan staan. Ik zit waarschijnlijk in de lichting na de ouderen (risicogroep onder de 60), dus dat is voor mij vroeg genoeg.
Over een half jaar weet ik 't ook nog niet precies, maar dan zijn we wel alweer een heel stuk verder dan nu.
Klopt ja, denk één van zijn meest beroemde (en gequoteerde) uitspraken. In de essentie wel waar hoor maar is in dezen ook wat er gebeurd met de kennisgeving die de leken momenteel ontvangen over mRNA. Veel beknopter en eenvoudiger informatie dan er gegeven wordt is technisch bijkans onmogelijkquote:Op dinsdag 8 december 2020 10:55 schreef chratnox het volgende:
[..]
Heeft ie het geplagieerd van Einstein? Vet, dat wist ik niet. Nee, dan zou ik wel als eerste aan de beurt zijn met vaccineren
Dat snap ik wel. Ik ben ondertussen zover dat de maatregelen en de angst om het op te lopen me niet heel veel meer doen, ik kan er toch niets aan veranderen. Ik ben het thuiswerken soms goed zat, maar verder doet het me ondertussen niet veel meer, ik voel me niet heel beperkt in mn doen en laten. Dat kan misschien voor mezelf ook wel het gevoel geven niet zo'n haast te hebben.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:58 schreef Elan het volgende:
[..]
Ah, ik ben ook niet zo'n lefgozer hoor. En nieuwe dingen zijn best spannend maar je hebt er toch geen controle over. Waarschijnlijk ben ik pas na jou ergens in augustus aan de beurt, maar wil best eerder als dat zou mogen want ik ben dit echt zat. En zoals @:Capricia al zei zit ik ook echt niet op een Coronabesmetting te wachten, dat werkt meer beangstigend dan wat er in zo'n prik zit. Zat gisteren zo'n vlog te kijken op YouTube van die Bald and Bankrupt, die is toch wel behoorlijk ziek geweest hoor. En nog na de eerste beste inspanning buiten adem terwijl het 3 maanden geleden was dat hij ziek was. En dat is dan iemand van mijn leeftijd met een goede conditie geen onderliggend lijden of overgewicht. Had maar een haartje gescheeld of hij had ook geintubeerd moeten worden en in kunstmatige coma.
Vind het allemaal uitermate stressvol zowel de maatregelen als de angst om zelf wat op te lopen.
Je mag natuurlijk overal een mening over hebben, maar zoals ook op dit forum is vanuit wetenschappelijk oogpunt minimaal 99 % totaal irrelevant geneuzel/kroegpraat. Wij missen gewoon de parate vakkennis om ook maar iets zinnigs te kunnen zeggen over die vaccins.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:52 schreef chratnox het volgende:
[..]
Waarom mag je daar als leek geen mening over proberen te vormen? Als dat niet mag kunnen we dit forum nu wel opdoeken, want met uitzondering van enkelen hier zijn we allemaal een leek.
Indien je iets in je lichaam moet laten spuiten om een risico weg te nemen is het toch niet raar dat je wilt dat je begrijpt wat het is?
Ik zal het omdraaien. Een docent van me zei altijd: "Als je iets niet simpel uit kunt leggen, begrijp je het niet goed genoeg"
Het is absoluut noodzakelijk dat dit goed, eenduidig en eenvoudig uitgelegd wordt. Elk ander scenario is gewoonweg niet acceptabel. Je kunt als regering niet tegen je bevolking zeggen: "Ja dit is echt goed gedaan hoor, vertrouw ons maar. Maar stel geen vragen, want je snapt 't toch niet"
Disclaimer: Ik heb ontzettend veel vertrouwen in de medische wereld. Maar dat betekent niet dat ik iedereen op hun blauwe ogen moet geloven.
Ik sport nog regelmatig. Groepslessen in de fitness. Dat vind ik fijn.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:02 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat snap ik wel. Ik ben ondertussen zover dat de maatregelen en de angst om het op te lopen me niet heel veel meer doen, ik kan er toch niets aan veranderen. Ik ben het thuiswerken soms goed zat, maar verder doet het me ondertussen niet veel meer, ik voel me niet heel beperkt in mn doen en laten. Dat kan misschien voor mezelf ook wel het gevoel geven niet zo'n haast te hebben.
Dat gezegd hebbende, als we gaan vaccineren en dingen gaan weer open en je leven wordt weer minder automatische piloot zou ik dat graag wel weer willen. Mijn hoogtepunt van de week is deze week naar Ballorig met mn dochter. Hoe leuk 't ook is, dat is best een droevig hoogtepunt.
Weet je wat de grap is? Op dit forum heb ik meer geleerd over de verspreiding van virussen, hoe vaccins werken en alle andere situaties die te maken hebben met dit virus dan op andere plekken. Ik snap wel wat je bedoelt, maar als het ons niet zou raken zou ik het met je eens zijn. Alleen, dit raakt ons wel, aangezien we dat vaccin moeten krijgen.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:03 schreef Elan het volgende:
[..]
Je mag natuurlijk overal een mening over hebben, maar zoals ook op dit forum is vanuit wetenschappelijk oogpunt minimaal 99 % totaal irrelevant geneuzel/kroegpraat. Wij missen gewoon de parate vakkennis om ook maar iets zinnigs te kunnen zeggen over die vaccins.
Daarom vaar ik liever blind op de medische wereld en de opgetuigde infrastructuur die ons moet behoeden voor eventueel gevaarlijke vaccins.
In de trials zaten niet veel uit de doelgroep die nu gevaccineerd worden (lees: bejaarden).quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:30 schreef Dven het volgende:
[..]
Daar gaan de vaccinaties nu van start. Het is vast spannend dat de uitrol nu effectief begint maar vergeet niet dat de eerste mensen waarop getest werd vele maanden terug reeds gevaccineerd zijn geweest. Wat dat betreft is wat er in Engeland gebeurt half zo relevant niet als dat je mogelijk denkt.
Het zijn de verkeerde conclusies door leken en niet de media die het probleem zijn.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:44 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Berichten in de media kun je niet vertrouwen op dit gebied. Weet je nog dat er ophef was dat er bepaalde diepvriesmachines niet gekocht waren bij een bepaalde Nederlands bedrijf? Bleek achteraf dat die machines er al lang zijn.
Als je net zoveel tijd in virologie voor dummie boeken had gelezen als dat je op fok zou zitten had je waarschijnlijk nog meer gewetenquote:Op dinsdag 8 december 2020 11:08 schreef chratnox het volgende:
[..]
Weet je wat de grap is? Op dit forum heb ik meer geleerd over de verspreiding van virussen, hoe vaccins werken en alle andere situaties die te maken hebben met dit virus dan op andere plekken. Ik snap wel wat je bedoelt, maar als het ons niet zou raken zou ik het met je eens zijn. Alleen, dit raakt ons wel, aangezien we dat vaccin moeten krijgen.
Je zou op zijn minst iets verwachten als: 1 op de 10.000 krijgt hoofdpijn, 1 op de 1000 krijgt koorts, 1 op de 10 krijgt een rode arm die stijf aanvoelt. Bijkomende symptomen zijn: x. Indien je last hebt van aandoening A, B of C kunnen de effecten heftiger zijn. Neem in die gevallen contact op met je huisarts.
Oftewel, een bijsluiter. Ik heb geen flauw idee hoe paracetamol gemaakt is, maar ik snap wel wat er in de bijsluiter staat. Dat moet ik kunnen begrijpen, en met mij de rest van Nederland.
Hier is de Britse bijsluiter:quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:08 schreef chratnox het volgende:
[..]
Weet je wat de grap is? Op dit forum heb ik meer geleerd over de verspreiding van virussen, hoe vaccins werken en alle andere situaties die te maken hebben met dit virus dan op andere plekken. Ik snap wel wat je bedoelt, maar als het ons niet zou raken zou ik het met je eens zijn. Alleen, dit raakt ons wel, aangezien we dat vaccin moeten krijgen.
Je zou op zijn minst iets verwachten als: 1 op de 10.000 krijgt hoofdpijn, 1 op de 1000 krijgt koorts, 1 op de 10 krijgt een rode arm die stijf aanvoelt. Bijkomende symptomen zijn: x. Indien je last hebt van aandoening A, B of C kunnen de effecten heftiger zijn. Neem in die gevallen contact op met je huisarts.
Oftewel, een bijsluiter. Ik heb geen flauw idee hoe paracetamol gemaakt is, maar ik snap wel wat er in de bijsluiter staat. Dat moet ik kunnen begrijpen, en met mij de rest van Nederland.
denk ik wel, jaquote:Op dinsdag 8 december 2020 10:47 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Oke.
Die ik ken zeggen allemaal ja.
Staan we nu weer gelijk?
Het klopte gewoon wst er werd gezegd, het zijn de conclusies die leken met onvoldoende kennis eraan hangen waar het fout gaat.quote:Op dinsdag 8 december 2020 10:57 schreef VoMy het volgende:
[..]
Al die branchefiguren die wel even komen zeggen dat de Nederlandse overheid niet genoeg bij hun inkoopt, dus dat het wel mis moet gaan enzoEn die kneuzen van zo'n EenVandaag die dat dan kritiekloos overnemen om #ophef te genereren.
Zijn er ook niet veel die dat beweren volgens mij, enkel dat het een factor kan zijn.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:15 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Belangrijke tweet van Marion Koopmans: [ twitter ]
Zij denkt dus dat de R wel degelijk stijgt en het niet alleen op het conto van meer testen kan worden gegooid.
Wat het voor de jonge deerne @miss_sly dus nog minder relevant maakt.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:09 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
In de trials zaten niet veel uit de doelgroep die nu gevaccineerd worden (lees: bejaarden).
Nee dat zegt ze nietquote:Op dinsdag 8 december 2020 11:15 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Belangrijke tweet van Marion Koopmans: [ twitter ]
Zij denkt dus dat de R wel degelijk stijgt en het niet alleen op het conto van meer testen kan worden gegooid.
Tal van onderwerpen die ons raken, maar waarvan we de inhoudelijke kennis ontberen om er iets zinnigs over te zeggen. Vaak is het gewoon makkelijker om ervan uit te gaan dat experts weten waar ze het over hebben. Of er op z'n minst vanuit te gaan dat als experts het verkeerd hebben dat er andere experts zijn om die fouten aan te wijzen (zoals dat de EMA het proces nu controleert).quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:08 schreef chratnox het volgende:
Ik snap wel wat je bedoelt, maar als het ons niet zou raken zou ik het met je eens zijn. Alleen, dit raakt ons wel, aangezien we dat vaccin moeten krijgen.
Dat is met recht het domste en minst houdbare dat in veel landen ingevoerd is geweest.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:14 schreef Gia het volgende:
Bestaan trouwens die aparte uurtjes nog voor kwetsbaren, om boodschappen te doen?
Zo nee, weer invoeren.
Ze houdt een slag om de arm uiteraard.quote:
wij hadden de ultieme mazzel dat we 10 reizen/reisjes in 1.5 jaar tijd hadden gemaakt voordat deze ellende begon, we hadden wel weer de pech dat we net in australie waren en die hele reis aardig naar de klote ging en duizenden meer heeft gekost dan gepland.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:06 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik sport nog regelmatig. Groepslessen in de fitness. Dat vind ik fijn.
En verder gaat het leven van mijn 9-jarige gewoon door: school, clubjes, afspraakjes. Dus veel halen en brengen.![]()
Ik mis de onbezorgdheid het meeste. Dat je er gewoon niet bij nadacht.
Als alles weer normaal is, wil ik zo snel mogelijk weer gewoon het buitenland in, vakantie/reizen/vrienden opzoeken. De schoolvakanties lekker weg enzo.
Dat Slagter door Koopmans gewezen moet worden op deze vrij simpele verklaring is toch veelzeggend?quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:15 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Belangrijke tweet van Marion Koopmans: [ twitter ]
Zij denkt dus dat de R wel degelijk stijgt en het niet alleen op het conto van meer testen kan worden gegooid.
Dat iedereen maar een beetje moet gissen is zo vervelend.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:15 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Belangrijke tweet van Marion Koopmans: [ twitter ]
Zij denkt dus dat de R wel degelijk stijgt en het niet alleen op het conto van meer testen kan worden gegooid.
Meen dat dat een verplichting wasvoor supermarkten?quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:14 schreef Gia het volgende:
Bestaan trouwens die aparte uurtjes nog voor kwetsbaren, om boodschappen te doen?
Zo nee, weer invoeren.
Verder ben ik voorstander van eerst de groep 40 tot 65 met onderliggende aandoeningen te vaccineren. Dat is de groep die zorgt voor de meeste druk op de zorg, en die zitten niet achter de geraniums.
Volgens mij wordt er zeer weinig gebruik van gemaakt om daadwerkelijk 'winstgevend' te zijn voor supermarkten.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:21 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
Meen dat dat een verplichting wasvoor supermarkten?
In de twee supermarkten die ik bezoek is het in ieder geval nog wel.
Weet Slagter niet eens dat er een ander testbeleid is?quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:20 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dat Slagter door Koopmans gewezen moet worden op deze vrij simpele verklaring is toch veelzeggend?
Vooral dit ja.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:06 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik sport nog regelmatig. Groepslessen in de fitness. Dat vind ik fijn.
En verder gaat het leven van mijn 9-jarige gewoon door: school, clubjes, afspraakjes. Dus veel halen en brengen.![]()
Ik mis de onbezorgdheid het meeste. Dat je er gewoon niet bij nadacht.
Als alles weer normaal is, wil ik zo snel mogelijk weer gewoon het buitenland in, vakantie/reizen/vrienden opzoeken. De schoolvakanties lekker weg enzo.
Natuurlijk wel, maar als expert complexe systemen vergeet hij wellicht ook wel eens dat er ook simpele (deel)verklaringen kunnen zijn.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:22 schreef VoMy het volgende:
[..]
Weet Slagter niet eens dat er een ander testbeleid is?
Nee, ze laten wel e.e.a. liggen op het gebied van transparantie. Wat best belangrijk is op het gebied van procedurele rechtvaardigheid, dus ik vind het wel laakbaar. Zou ook voor meer draagvlak kunnen zorgen, want nu moeten we soms Hugo en Mark maar op hun blauwe ogen geloven dat het helpt om musea te sluiten. Dan ga je als sceptische burger meteen denken dat die data er helemaal niet is.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:21 schreef VoMy het volgende:
[..]
Het Nederlandse dashboard is by far het minst compleet en minst actueel van alle nationale dashboards die ik gezien heb. Dat hoeft niet uit te maken voor de besluitvorming, maar als meekijker zou het toch echt wel beter zijn als er gewoon doorlopend geupdate kan worden in plaats van eens per fucking week. Al die grafieken ook met 5 datapunten enzoDaar heeft toch echt helemaal niemand wat aan.
Tja, Bertje, op zich wel leuke punten op z'n tijd maar je moet een beetje door z'n onvolkomenheden heen kijken. Die gratuite vergelijking met Azië vind ik ook wel een mooie in dezen.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:20 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dat Slagter door Koopmans gewezen moet worden op deze vrij simpele verklaring is toch veelzeggend?
Er is dacht ik gewoon een bijsluiter voor dat Pfizer vaccin hoor.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:08 schreef chratnox het volgende:
[..]
Weet je wat de grap is? Op dit forum heb ik meer geleerd over de verspreiding van virussen, hoe vaccins werken en alle andere situaties die te maken hebben met dit virus dan op andere plekken. Ik snap wel wat je bedoelt, maar als het ons niet zou raken zou ik het met je eens zijn. Alleen, dit raakt ons wel, aangezien we dat vaccin moeten krijgen.
Je zou op zijn minst iets verwachten als: 1 op de 10.000 krijgt hoofdpijn, 1 op de 1000 krijgt koorts, 1 op de 10 krijgt een rode arm die stijf aanvoelt. Bijkomende symptomen zijn: x. Indien je last hebt van aandoening A, B of C kunnen de effecten heftiger zijn. Neem in die gevallen contact op met je huisarts.
Oftewel, een bijsluiter. Ik heb geen flauw idee hoe paracetamol gemaakt is, maar ik snap wel wat er in de bijsluiter staat. Dat moet ik kunnen begrijpen, en met mij de rest van Nederland.
Dit vind ik ook een belangrijk punt, inderdaad.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:09 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
In de trials zaten niet veel uit de doelgroep die nu gevaccineerd worden (lees: bejaarden).
Was dit nodig?quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:12 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Als je net zoveel tijd in virologie voor dummie boeken had gelezen als dat je op fok zou zitten had je waarschijnlijk nog meer geweten
Ik vind zijn grafieken en opsommingen wel informatief vaak. Maar zoals vaker gezegd: dataverzameling =/= data-analyse.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:26 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Tja, Bertje, op zich wel leuke punten op z'n tijd maar je moet een beetje door z'n onvolkomenheden heen kijken. Die gratuite vergelijking met Azië vind ik ook wel een mooie in dezen.
M'n vriendin vond gisteren een Twitteraccount waar Amerikaans onderwijspersoneel wordt herdacht die zijn overleden aan covid: https://twitter.com/LostToCovidquote:Op dinsdag 8 december 2020 11:14 schreef Gia het volgende:
Verder ben ik voorstander van eerst de groep 40 tot 65 met onderliggende aandoeningen te vaccineren. Dat is de groep die zorgt voor de meeste druk op de zorg, en die zitten niet achter de geraniums.
Ik ben niet jongquote:Op dinsdag 8 december 2020 11:18 schreef Dven het volgende:
[..]
Wat het voor de jonge deerne @:Miss_sly dus nog minder relevant maakt.
Het feit dat ik het spannend vind zegt a) niets over mjin vertrouwen in de wetenschap en b) niets over of ik het vaccin wel of niet zal nemen. Het zegt puur iets over mjin gevoel. Ik vind bloed prikken ook nog steeds iedere keer spannend. Alle vertrouwen in de prikker en de reden waarom het moet gebeuren, maar ik voel me er altijd naar bij.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:03 schreef Elan het volgende:
[..]
Je mag natuurlijk overal een mening over hebben, maar zoals ook op dit forum is vanuit wetenschappelijk oogpunt minimaal 99 % totaal irrelevant geneuzel/kroegpraat. Wij missen gewoon de parate vakkennis om ook maar iets zinnigs te kunnen zeggen over die vaccins.
Daarom vaar ik liever blind op de medische wereld en de opgetuigde infrastructuur die ons moet behoeden voor eventueel gevaarlijke vaccins.
Kan ik mij prima voorstellen hoor. Natuurlijk is het spannend. Ik krijg al een zweet aanval als ik een injectienaald zie en mijn partner is verpleegkundige.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:35 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het feit dat ik het spannend vind zegt a) niets over mjin vertrouwen in de wetenschap en b) niets over of ik het vaccin wel of niet zal nemen. Het zegt puur iets over mjin gevoel. Ik vind bloed prikken ook nog steeds iedere keer spannend. Alle vertrouwen in de prikker en de reden waarom het moet gebeuren, maar ik voel me er altijd naar bij.
Niets mis met gevoel hebben en daarover iets delen. Ik laat er mijn leven niet totaal door regeren, dat is weer wat anders. En de reacties hier van sommigen vind ik dan weer typerend, puur en alleen op de opmerking dat ik het spannend vind.
Dit moet toch gaan doordreunen tijdens de verkiezingen? Ik kan me niet voorstellen dat we weer VVD als grootste partij hebben in maart. Dan zijn we echt af.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:20 schreef aartstyle het volgende:
Ik heb Rutte en co heel lang verdedigd. En ik zal mij ook gewoon aan de regels houden, ook al heb ik bij sommigen dingen wel ernstig twijfels of dit de juiste manier is. Maar als ze toch dat hele vaccinatie programma weer verkloten, dat straks al de fransen in het eerste half jaar hun vaccin al hebben gehad en wij het presteren om pas einde q4 van 2021 klaar te zijn dan kunnen ze opsodemieteren.
Nederland, het land van de digitalisering. Het land van de digiD. Het land dat bekent staat om zijn logistiek.
En wij krijgen het dan verdomme niet voor elkaar...... Hele ziekenhuizen hebben zich al aangeld om te helpen bij de vaccinatie maar de instanties wijzen dat keer op keer af.
Kijk als we het niet klaar krijgen omdat er te weinig vaccins zijn, kan ik er nog wat compassie mee hebben. Als we wel voldoende vaccins hebben, maar de vaccinatiestrategie is weer niet op orde omdat er wat heilige huisjes/instanties niet gepasseer willen worden dan kunnen ze de pleuris krijgen.
Zeg toch ook niet dat er wat mis mee is? Mijn hemel, ik heb niet eens op jou gereageerd. Laat staan in bewoordingen dat je je zou aanstellen. Zat mensen die bang zijn voor prikken.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:35 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het feit dat ik het spannend vind zegt a) niets over mjin vertrouwen in de wetenschap en b) niets over of ik het vaccin wel of niet zal nemen. Het zegt puur iets over mjin gevoel. Ik vind bloed prikken ook nog steeds iedere keer spannend. Alle vertrouwen in de prikker en de reden waarom het moet gebeuren, maar ik voel me er altijd naar bij.
Niets mis met gevoel hebben en daarover iets delen. Ik laat er mijn leven niet totaal door regeren, dat is weer wat anders. En de reacties hier van sommigen vind ik dan weer typerend, puur en alleen op de opmerking dat ik het spannend vind.
Ik moet ook niks hebben van injectienaalden. Maar een vaccinatie in je schouder/bovenarm is gelukkig minder erg dan bloedprikken.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:37 schreef aartstyle het volgende:
[..]
Kan ik mij prima voorstellen hoor. Natuurlijk is het spannend. Ik krijg al een zweet aanval als ik een injectienaald zie en mijn partner is verpleegkundige.
Maar op zeker dat ik mij laat vaccineren. Die angst moet dan maar ff.
Dat hoop ik ook steeds, maar dan zie je de peilingen weerquote:Op dinsdag 8 december 2020 11:40 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Dit moet toch gaan doordreunen tijdens de verkiezingen? Ik kan me niet voorstellen dat we weer VVD als grootste partij hebben in maart. Dan zijn we echt af.
In het voormalig Oostblok kregen de regerende communistische partijen ook altijd 114 procent van de stemmen...quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:42 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat hoop ik ook steeds, maar dan zie je de peilingen weer
Zeg ik dat jij dat zegt? Als jij vindt dat je valt onder 'sommigen' dan is dat aan jou. Ik heb volgens mij naar niemand gewezenquote:Op dinsdag 8 december 2020 11:40 schreef Elan het volgende:
[..]
Zeg toch ook niet dat er wat mis mee is? Mijn hemel, ik heb niet eens op jou gereageerd. Laat staan in bewoordingen dat je je zou aanstellen. Zat mensen die bang zijn voor prikken.
Nou je reageert op mij dus ik voel me aangesproken!!quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:45 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Zeg ik dat jij dat zegt? Als jij vindt dat je valt onder 'sommigen' dan is dat aan jou. Ik heb volgens mij naar niemand gewezen
Daar kan ik niets aan doenquote:Op dinsdag 8 december 2020 11:46 schreef Elan het volgende:
[..]
Nou je reageert op mij dus ik voel me aangesproken!!
Weet niet of dit de schuld is van de VVD. We hebben allemaal geroepen zo 15 jaar geleden dat de er bezuinigt moest worden op de zorg en andere overheidsinstanties. Dit ging tot deze pandemie prima. Daarbij als je voor de afgelopen verkiezingen had gezegd, we hebben nog duizenden bedden extra nodig voor een eventuele pandemie dan was je ook nooit gekozen. Wij het volk stemmen en bepalen mede. En daarin staat egoisme en het nu centraal. Dan krijg je dus dit soort situaties. Daarbij willen we niet met harde hand regeren en willen we geen heilige huisjes/regels omzeilen. Dus blijft het in een crisis situaite polderen/aanmodderen en een bureacratische bende. In dit soort situaties kan je soms beter een land als china zijn waar een beslissing binnen een dag is genomen. Moet het wel de juiste beslissing zijn uiteraard.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:40 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Dit moet toch gaan doordreunen tijdens de verkiezingen? Ik kan me niet voorstellen dat we weer VVD als grootste partij hebben in maart. Dan zijn we echt af.
Het kan trouwens nog veel erger qua vaccinatiebeleid; de VS waar, naar nu blijkt, te weinig vaccins zijn ingekocht... met hun aantal besmettingen.
Ik denk ook wel dat ze het onderschatten ja. Tel daarbij op dat het kabinet in maart demissionair gaat en het wordt feest, beslissingen nemen worden wel lastig dan.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:49 schreef aartstyle het volgende:
[..]
Weet niet of dit de schuld is van de VVD. We hebben allemaal geroepen zo 15 jaar geleden dat de er bezuinigt moest worden op de zorg en andere overheidsinstanties. Dit ging tot deze pandemie prima. Daarbij als je voor de afgelopen verkiezingen had gezegd, we hebben nog duizenden bedden extra nodig voor een eventuele pandemie dan was je ook nooit gekozen. Wij het volk stemmen en bepalen mede. En daarin staat egoisme en het nu centraal. Dan krijg je dus dit soort situaties. Daarbij willen we niet met harde hand regeren en willen we geen heilige huisjes/regels omzeilen. Dus blijft het in een crisis situaite polderen/aanmodderen en een bureacratische bende. In dit soort situaties kan je soms beter een land als china zijn waar een beslissing binnen een dag is genomen. Moet het wel de juiste beslissing zijn uiteraard.
Ik vrees echt voor het komende jaar. Met echt een kleine burgeroorlog van virus wappies, sectoren die echt open willen gaan want zij zijn niet de schuldige, etc. Ik denk dat het kabinet dit ernstig onderschat.
Gelukkig is er niet bezuinigd op de zorg en stegen de zorguitgaven elk jaar weer.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:49 schreef aartstyle het volgende:
We hebben allemaal geroepen zo 15 jaar geleden dat de er bezuinigt moest worden op de zorg en andere overheidsinstanties
Ik ook wel, denk zelfs dat ik ga stoppen als er niks gebeurd en na de kerstperiode maar iets anders ga zoekenquote:Op dinsdag 8 december 2020 11:12 schreef Jor_Dii het volgende:
Even een zijspoor, maar voor mij persoonlijk ben ik erg benieuwd wat de KNVB gaat doen na vanavond met de amateurcompetities. Ziet er niet naar uit dat we in de komende 4-6 weken weer op kunnen gaan starten..![]()
Ik mis het intens (de sport en alles daaromheen)
Iedereen krijgt een gratis PS5 van de overheid zodat we zoveel mogelijk binnen blijven. Kost 8,5 miljard euro, maar dan heb je ook wel wat.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:54 schreef Leonos het volgende:
Maatregelen voor vanavond nog niet uitgelekt?
Wow, nice!quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:55 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Iedereen krijgt een gratis PS5 van de overheid zodat we zoveel mogelijk binnen blijven. Kost 8,5 miljard euro, maar dan heb je ook wel wat.
Je mag 4 of 5 mensen thuis ontvangen voor kerst in plaats van 3. That's it.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:54 schreef Leonos het volgende:
Maatregelen voor vanavond nog niet uitgelekt?
Omdat de cijfers nu de goede kant opgaan?quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:56 schreef Tijn het volgende:
[..]
Je mag 4 of 5 mensen thuis ontvangen voor kerst in plaats van 3. That's it.
Ik denk 6.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:56 schreef Tijn het volgende:
[..]
Je mag 4 of 5 mensen thuis ontvangen voor kerst in plaats van 3. That's it.
@metoo.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:42 schreef Dven het volgende:
Ik zie uiteindelijk meer op tegen de naald dan tegen het vaccin zelf
Op een website voor onderwijspersoneel (in de regel neem ik aan toch onder de pakweg 65-70 jaar?) staan vooral overledenen...onder de pakweg 65-70 jaar?quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:30 schreef Tijn het volgende:
[..]
M'n vriendin vond gisteren een Twitteraccount waar Amerikaans onderwijspersoneel wordt herdacht die zijn overleden aan covid: https://twitter.com/LostToCovid
Als je daar doorheen scrollt, zie je inderdaad vrijwel alleen maar mensen in die leeftijdscategorie.
Weer een illusie minder.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:31 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik ben niet jongEn geen roze beertje
Nee, maar ze weten dat mensen dit toch wel gaan doen. Dus het lijkt een versoepeling maar in feite is het gewoon accepteren van de situatie.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:56 schreef Leonos het volgende:
[..]
Omdat de cijfers nu de goede kant opgaan?
Apart.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:57 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Nee, maar ze weten dat mensen dit toch wel gaan doen. Dus het lijkt een versoepeling maar in feite is het gewoon accepteren van de situatie.
Zoals voorgaande jaren ons geleerd hebben, kunnen peilingen er altijd naast zitten. Vooral die van die Maurice de Hondquote:Op dinsdag 8 december 2020 11:42 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat hoop ik ook steeds, maar dan zie je de peilingen weer
Boh, 4 of 5 escortdames ipv 3quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:56 schreef Tijn het volgende:
[..]
Je mag 4 of 5 mensen thuis ontvangen voor kerst in plaats van 3. That's it.
Betalen voor kuttenquote:Op dinsdag 8 december 2020 11:59 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Boh, 4 of 5 escortdames ipv 3
RIP portemonnee
Je mag zoveel mensen thuis ontvangen als je wil op het moment. Wordt afgeraden, maar er zijn geen regels meer voor in huis.quote:Op dinsdag 8 december 2020 11:56 schreef Tijn het volgende:
[..]
Je mag 4 of 5 mensen thuis ontvangen voor kerst in plaats van 3. That's it.
nee, gaan ze niet doen met de huidige trend. maar zoals altijd gaan ze wederom niet ingrijpen op scholen, zijn de vele besmettingen in de biblebelt nog steeds geen reden om de uitzonderingen voor kerken op te heffen en dus modderen we zo lekker door totdat de eerste vaccins eraan komen.quote:
Dat is wel apart ja, normaal had ik dat nu wel op nu.nl gelezenquote:Op dinsdag 8 december 2020 11:54 schreef Leonos het volgende:
Maatregelen voor vanavond nog niet uitgelekt?
Volgens mij weten ze het gewoon echt nog niet.quote:Op dinsdag 8 december 2020 12:01 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Dat is wel apart ja, normaal had ik dat nu wel op nu.nl gelezen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |