Piek af te schaven en met andere dingen bezig gaan, right. Zo werkt dat natuurlijk niet. Genoeg deskundigheid in Nederland welke verder compleet los staat van de actuele stand van zaken of drukte in de ziekenhuizen.quote:Op donderdag 19 november 2020 12:35 schreef IrishBastard het volgende:
[..]
Is toch ook in lijn met wat ik zeg? Ik zeg dat het een manier is om de piek af te schaven terwijl we met andere dingen bezig zijnEnige wat vast staat is dat je met meer tijd meer verschillende benaderingen en behandelingen gaat krijgen
Hoe effectief ze zijn weet je natuurlijk nog niet.
Nederland is al niet van de plichten, laat staan met de VVD aan het roer.quote:Op donderdag 19 november 2020 09:54 schreef Qarrad het volgende:
De overheid had veel eerder moeten ingrijpen toen bleek dat de bereidheid om te vaccineren daalde.
Geldt dit ook voor vaccin ontwikkelaars?quote:Op donderdag 19 november 2020 12:47 schreef VoMy het volgende:
Was dit al voorbij gekomen?
Dat dit soort geluiden door gaat dringen tot de botte koppen van een ieder die geldelijk gewin probeert te slaan uit deze crisis, hoeven we al niet te hopen natuurlijk, maar het zou dan in ieder geval fijn zijn als die mensen niet zo op handen worden gedragen door de immer kortzichtige opiniemakende programma's.
Laten wij eens beginnen bij de journalisten die vragen stellen bij de persconferenties. Ik wil ze iedere keer weer door de TV trekken.quote:Op donderdag 19 november 2020 12:47 schreef VoMy het volgende:
Was dit al voorbij gekomen?
https://www.human.nl/medialogica/lees/2020/omt.html
[..]
[..]
Ik hoop dat ze bij de ontiegelijk slechte redacties van oa Nieuwsuur en BNR FakeNieuwsRadio dit ook even lezen. Dat dit soort geluiden door gaat dringen tot de botte koppen van een ieder die politiek of geldelijk gewin probeert te slaan uit deze crisis, hoeven we al niet te hopen natuurlijk, maar het zou dan in ieder geval fijn zijn als die mensen niet zo op handen worden gedragen door de immer kortzichtige opiniemakende programma's.
Hoeft in feite ook helemaal niet ze maken mensen straks dusdanig het leven zuur dat je zal smeken om zo'n prik.quote:Op donderdag 19 november 2020 12:50 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Nederland is al niet van de plichten, laat staan met de VVD aan het roer.
Wat zou je dan zelf willen? Volgens mij is het de combinatie van maatregelen (liefst zo weinig verstrekkend mogelijk) en het opschalen.quote:Op donderdag 19 november 2020 12:48 schreef Elan het volgende:
Piek af te schaven en met andere dingen bezig gaan, right. Zo werkt dat natuurlijk niet. Genoeg deskundigheid in Nederland welke verder compleet los staat van de actuele stand van zaken of drukte in de ziekenhuizen.
Eerder en strengere maatregelen. Niet pas als de zorg bijna overspoeld raakt.quote:Op donderdag 19 november 2020 12:52 schreef IrishBastard het volgende:
[..]
Wat zou je dan zelf willen? Volgens mij is het de combinatie van maatregelen (liefst zo weinig verstrekkend mogelijk) en het opschalen.
Nu wordt er gekozen voor maar één pad.
Let's agree to disagree danquote:Op donderdag 19 november 2020 12:55 schreef Elan het volgende:
[..]
Eerder en strengere maatregelen. Niet pas als de zorg bijna overspoeld raakt.
quote:Op donderdag 19 november 2020 10:04 schreef groenen het volgende:
[..]
Dat laatste is niet bekend, lange termijn effecten van Covid zijn onbekend. Vandaag weer een Belgisch onderzoekje dat Covid je sperma verslechterd.
Zie hier boven de oplossing, maatregelen kunnen per direct weer opgeheven worden.quote:Op donderdag 19 november 2020 10:42 schreef dick_laurent het volgende:
Ik vind persoonlijk wel dat de mensheid zelf behoorlijke trekjes van een virus heeft aangenomen. Er was in de film the Matrix in 1999 al een hele treffende scene hierover:
We blijven ons nog steeds vermenigvuldigen als konijnen (ok, misschien niet op alle continenten in hetzelfde tempo, maar in bijv Afrika gaan ze nog steeds als een tierelier). De totale wereldbevolking groeit elke dag met ongeveer 224.000 mensen! Dat is zeg maar een middelgrote stad in Nederland die er elke fucking dag bij komt.
Dat is niet helemaal waar.quote:Op donderdag 19 november 2020 11:36 schreef Monolith het volgende:
[..]
[..]
[..]
Ja wat is het nou? Of je kunt het kwantificeren, of niet, maar je kunt niet zo maar roepen dat de sterfte daalt zonder statistische onderbouwing.
Wie denkt er nou dat elektriciteit koffie is?quote:Op donderdag 19 november 2020 12:15 schreef Dven het volgende:
[..]
Denken dat de elektriciteit gratis en koffie is!!!!![]()
Zwarte stroom?quote:Op donderdag 19 november 2020 13:02 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Wie denkt er nou dat elektriciteit koffie is?
Opschalen is wel echt lastig en alleen mogelijk op langere termijn. Het is echt onmogelijk om op korte termijn honderden of duizenden extra IC-capaciteit te regelen. Qua bedden en apparatuur is het een kwestie van inkopen, maar qua personeel is het echt niet te doen.quote:Op donderdag 19 november 2020 12:52 schreef IrishBastard het volgende:
[..]
Wat zou je dan zelf willen? Volgens mij is het de combinatie van maatregelen (liefst zo weinig verstrekkend mogelijk) en het opschalen.
Nu wordt er gekozen voor maar één pad.
Dat schaar ik ook onder een (de facto) plicht.quote:Op donderdag 19 november 2020 12:51 schreef Elan het volgende:
[..]
Hoeft in feite ook helemaal niet ze maken mensen straks dusdanig het leven zuur dat je zal smeken om zo'n prik.
Het was toch echt een VVD'er die gisteren met het voorstel kwam om niet-gevaccineerde mensen de toegang tot openbare gebouwen te ontzeggen. In de rug gedekt door Hugo uiteraard.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:06 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dat schaar ik ook onder een (de facto) plicht.
https://nl.wikipedia.org/(...)n_negatieve_vrijheid
quote:Op donderdag 19 november 2020 13:03 schreef Kyran het volgende:
[..]
Opschalen is wel echt lastig en alleen mogelijk op langere termijn. Het is echt onmogelijk om op korte termijn honderden of duizenden extra IC-capaciteit te regelen. Qua bedden en apparatuur is het een kwestie van inkopen, maar qua personeel is het echt niet te doen.
Sommigen vinden het flauw als ik dit zeg, maar het is ook nog eens een lineaire oplossing voor een exponentieel probleem. Je moet dan echt heel veel verschillende oplossingen hebben om je exponentiële groei bij te kunnen benen. Voorbeeld van Duitsland is al gegeven. Daar trekken ze het hooguit een paar dagen of weken langer en moeten daarna nog veel harder op de rem trappen.
In mijn ogen was de beste oplossing steeds eerder en harder ingrijpen (go early, go hard zoals Jacinda Ardern het mooi kan beschrijven). Niet wachten totdat je ziekenhuizen beginnen vol te lopen, maar gewoon bij de eerste tekeken dat het de verkeerde kant op gaat even een paar weken flinke maatregelen treffen, om het daarna weer los te gooien.
In de zomer werden allerlei leuke drempelwaarden geintroduceerd. Toen deze werden overschreden keek iedereen elkaar aan en wilde niemand iets doen. Opeens kwam het allemaal niet zo nauw en was er ergens nog wel een waarde te vinden die nog onder een bepaalde drempel zat.
Toen ze doorhadden dat het serieus was gingen de regionale overheden kijken naar de regering. Die zei toen "neem maatregelen, we staan achter jullie", maar dit gebeurde niet. Toen er centraal ingegrepen werd was het al te laat en het was ook nog eens slappe hap. Niemamd lijkt te willen/kunnen regeren, alleen reageren.
Edit: Natuurlijk kan je dan de periode waarin je dingen wel loslaat zo lang mogelijk rekken als je je zaken op orde hebt. BCO- en testcapaciteit is dan belangrijk en die waren in de zomer gewoon niet op orde, omdat men niet wilde dat men duimen ging draaien tijdens rustigere perioden.
Kun je nagaan hoezeer de nood aan de man is als zelfs de VVD al gaat pleiten voor dit soort plichten.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:10 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het was toch echt een VVD'er die gisteren met het voorstel kwam om niet-gevaccineerde mensen de toegang tot openbare gebouwen te ontzeggen. In de rug gedekt door Hugo uiteraard.
Jij hebt liever het harmonicamodel waarbij we van (lichte) lockdown naar lockdown huppelen? Want die 'eerste tekenen dat het de verkeerde kant op gaat' zijn er namelijk al heel snel. Na de eerste versoepelingen in juni hadden we in juli alles alweer dicht kunnen gooien.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:03 schreef Kyran het volgende:
In mijn ogen was de beste oplossing steeds eerder en harder ingrijpen (go early, go hard zoals Jacinda Ardern het mooi kan beschrijven). Niet wachten totdat je ziekenhuizen beginnen vol te lopen, maar gewoon bij de eerste tekeken dat het de verkeerde kant op gaat even een paar weken flinke maatregelen treffen, om het daarna weer los te gooien.
Een 'gezond' eetpatroon. Maar wat gezond is, bepaal je door het effect op je sterfleeftijd. Dus je zit hier in een cirkelredenering.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:00 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dat is niet helemaal waar.
Ik kan prima beargumenteren dat een gezond eetpatroon een gunstig effect heeft op mijn sterfleeftijd, maar kan moeilijk kwantificeren hoe goot dat effect is.
Dan maak je er 'niet nader gespecificeerd' van.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:13 schreef VoMy het volgende:
[..]
Een 'gezond' eetpatroon. Maar wat gezond is, bepaal je door het effect op je sterfleeftijd. Dus je zit hier in een cirkelredenering.
Hoezo, de nood aan de man? We hebben nog niet eens pogingen ondernomen om het vaccin op een normale manier aan de man te brengen en we komen alweer met allerlei vormen van repressie.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:11 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Kun je nagaan hoezeer de nood aan de man is als zelfs de VVD al gaat pleiten voor dit soort plichten.
Overigens is de VVD ook van de proefballonnetjes. Even kijken hoe zoiets landt onder de bevolking.
Jij vindt het vreemd dat men er niet zomaar vanuit gaat dat de vaccinatiegrens gehaald wordt en dus alvast nadenkt over alternatieve, repressievere beleidsmaatregelen?quote:Op donderdag 19 november 2020 13:18 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Hoezo, de nood aan de man? We hebben nog niet eens pogingen ondernomen om het vaccin op een normale manier aan de man te brengen en we komen alweer met allerlei vormen van repressie.
Ja.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:20 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Jij vindt het vreemd dat men er niet zomaar vanuit gaat dat de vaccinatiegrens gehaald wordt en dus alvast nadenkt over alternatieve, repressievere beleidsmaatregelen?
Werd niet in de rug gedekt door Hugo, eerder tegengesproken.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:10 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het was toch echt een VVD'er die gisteren met het voorstel kwam om niet-gevaccineerde mensen de toegang tot openbare gebouwen te ontzeggen. In de rug gedekt door Hugo uiteraard.
Apart. De hele tijd loopt men hier te zeiken dat het kabinet te reactief is, dan wordt er een keer proactief nagedacht en is het weer niet goed.quote:
Expliciet tegengesproken zelfs. Maar sommigen zijn heel goed in het projecteren hun eigen doembeelden op anderen.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:21 schreef groenen het volgende:
[..]
Werd niet in de rug gedekt door Hugo, eerder tegengesproken.
Jij bent dan ook geen steekproefpopulatie.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:00 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dat is niet helemaal waar.
Ik kan prima beargumenteren dat een gezond eetpatroon een gunstig effect heeft op mijn sterfleeftijd, maar kan moeilijk kwantificeren hoe goot dat effect is.
Er leiden meer wegen naar Rome. Het is tekenend voor de Nederlandse politiek anno 2020 dat de lange lat het enige middel is dat op tafel ligt.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:22 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Apart. De hele tijd loopt men hier te zeiken dat het kabinet te reactief is, dan wordt er een keer proactief nagedacht en is het weer niet goed.
Zelfde als die discussie rondom de codezwartscenario in de ziekenhuizen in maart/april. Die moet je vóóraf voeren. Niet uitstellen onder het mom van 'dat zien we dan wel'.
Inderdaad - expliciet tegengesproken en tegelijkertijd voorstellen van dezelfde strekking gedaan. Je weet het maar nooit bij oom Hugo.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:23 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Expliciet tegengesproken zelfs. Maar sommigen zijn heel goed in het projecteren hun eigen doembeelden op anderen.
De kop klopt niet, of is in ieder geval alleen geldig onder een aantal aannames:quote:Op donderdag 19 november 2020 13:21 schreef _serial_ het volgende:
Gezondheidsraad: 60-plussers en kwetsbaren als eersten vaccineren
Men denkt voor deze groep 6,5 miljoen vaccins nodig te hebben.
Gezien de kleine hoeveelheden die er beschikbaar komen voor NL, duurt dat vermoedelijk nog wel een jaar.
Een alternatieve strategie:quote:De Gezondheidsraad wijst erop dat het advies geldt voor de huidige situatie: het aantal besmettingen is hoog en er is nog niet veel bekend over de werking van de gereserveerde vaccins.
Ben benieuwd wat een aantal mensen daar hier van vinden. Dat ze ook nog eens als eerste gevaccineerd 'moeten' worden.quote:Mochten de omstandigheden veranderen dan zou een andere strategie beter zijn. Zo zou bij een laag aantal besmettingen het mogelijk verstandiger zijn om vooral de verspreiding van het virus tegen te gaan. Dat kan door jonge mensen tussen de 20 en de 30, die de meeste contacten hebben, als eerste te vaccineren. Ouderen en kwetsbaren worden op die manier indirect beschermd, doordat het virus dan minder rondgaat.
Punt blijft staan. Je kunt prima concluderen dát iets een effect heeft zonder dat je per se (zinvol) kunt kwantificeren hoe groot dat effect is.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:24 schreef Monolith het volgende:
[..]
Jij bent dan ook geen steekproefpopulatie.
Hugo weet het meestal zelf niet eens. Ik hoop echt dat we in maart van die mafkees af zijn.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:25 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Inderdaad - expliciet tegengesproken en tegelijkertijd voorstellen van dezelfde strekking gedaan. Je weet het maar nooit bij oom Hugo.
Wat een quatsch.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:24 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Er leiden meer wegen naar Rome. Het is tekenend voor de Nederlandse politiek anno 2020 dat de lange lat het enige middel is dat op tafel ligt.
Leuk jouw verwachting, en wat als het niet zo is? Zie ook de eerdere opmerkingen van @Kyran vandaag. Je moet er gewoon over nadenken wat je gaat doen als de vaccinatiegraad niet behaald gaat worden. En dat moet je NU doen, niet over een half jaar.quote:Bij een langer lopende campagne zal de bereidheid langzaam stijgen, verwacht ik.
Nou nee, niet als je dat concludeert in een trial. Daar kwantificeer je een effect immers in statistische termen en dat is een noodzakelijke voorwaarde om überhaupt iets te kunnen zeggen over een eventueel effect.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:27 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Punt blijft staan. Je kunt prima concluderen dát iets een effect heeft zonder dat je per se (zinvol) kunt kwantificeren hoe groot dat effect is.
Het is maar net welke statistische toets je doet.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:29 schreef Monolith het volgende:
[..]
Nou nee, niet als je dat concludeert in een trial. Daar kwantificeer je een effect immers in statistische termen en dat is een noodzakelijke voorwaarde om überhaupt iets te kunnen zeggen over een eventueel effect.
En welke statistische toets wilde je precies doen zonder iets te kwantificeren?quote:Op donderdag 19 november 2020 13:31 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Het is maar net welke statistische toets je doet.
Verdelingsvrije/niet-parametrische toetsen.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:32 schreef Monolith het volgende:
[..]
En welke statistische toets wilde je precies doen zonder iets te kwantificeren?
Denk serieus dat dat mogelijk was geweest met fatsoenlijke drempels en goede BCO- en testcapaciteit in combinatie met keihard hameren op thuiswerken .quote:Op donderdag 19 november 2020 13:12 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Jij hebt liever het harmonicamodel waarbij we van (lichte) lockdown naar lockdown huppelen? Want die 'eerste tekenen dat het de verkeerde kant op gaat' zijn er namelijk al heel snel. Na de eerste versoepelingen in juni hadden we in juli alles alweer dicht kunnen gooien.
Oké, men neme een groep die een medicijn krijgt van 200 personen waarin er 14 overlijden en een controlegroep van 200 personen waarin er 15 overlijden. Welke verdelingsvrije toets ga je hanteren om te concluderen dat het medicijn sterfte reduceert?quote:Op donderdag 19 november 2020 13:33 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Verdelingsvrije/niet-parametrische toetsen.
Het gaat me niet zozeer om de mogelijkheid, maar ook om de wenselijkheid. Hoe wenselijk is het als je na een maand alweer iets een paar weken op slot moet gooien?quote:Op donderdag 19 november 2020 13:34 schreef Kyran het volgende:
[..]
Denk serieus dat dat mogelijk was geweest met fatsoenlijke drempels en goede BCO- en testcapaciteit in combinatie met keihard hameren op thuiswerken .
Dat denk ik ook.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:22 schreef Tijn het volgende:
Ik denk dat er genoeg mensen zich willen laten inenten, zonder dat hoeft af te dwingen eerlijk gezegd. Natuurlijk kijkt een grote groep eerst de kat uit de boom, maar als ze zien dat mensen met een relatief fragiele gezondheid weinig last van de vaccinatie hebben, staan ze vast in de rij. Het aantal echte anti-vaxxers is uiteindelijk maar heel laag in Nederland.
Ja, witte zou racistisch zijn.quote:
Bv. een chi-kwadraattoets. Je kunt alleen concluderen dát er een (positieve/negatieve) associatie is, maar die is lastiger te kwantificeren door de aard van de toets.quote:Op donderdag 19 november 2020 13:36 schreef Monolith het volgende:
[..]
Oké, men neme een groep die een medicijn krijgt van 200 personen waarin er 14 overlijden en een controlegroep van 200 personen waarin er 15 overlijden. Welke verdelingsvrije toets ga je hanteren om te concluderen dat het medicijn sterfte reduceert?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |