Meh, de paar honderdduizenden met blijvende gezondheidsschade was pas in mei in opkomstquote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:11 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Morele chantage is erg maart 2020.
Ja het kan natuurlijk altijd. Wat ik begreep en zelf ervaren heb is dat je bij griep dikwijls ook wel snot hebt, en corona (als het alleen corona is) kurkdroog is. Ik las iets van een preprint dat een andere manier om het verschil te herkennen is dat griep begint met hoesten en daarna overgaat in koorts, en corona begint met koorts en daarna overgaat in hoesten.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:00 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik heb er een en ander over opgezocht sinds ik zelf symptomen heb en schijnbaar zijn de meest voorkomende symptomen van de griep:
• koude rillingen
• hoofdpijn
• heftige spierpijn en vermoeidheid
• keelpijn en droge hoest
• (hoge) koorts
Dat gedweep met de regels van sommige kennissen van mij stoort me ook enorm. Het gaat natuurlijk om de gedragsverandering. Vermijd contacten, mijd drukte, houdt afstand. Je weet wel, om dat virus niet door te geven. Maar sommige mensen lijken gelijk 3 mensen uit te zoeken die ze willen uitnodigen, want dat is toegestaan en dus okquote:Op dinsdag 13 oktober 2020 21:58 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Het gaat er natuurlijk niet om dat je 100% aan alle maatregelen voldoet. Je kunt beter iemand hebben die alleen op kantoor zit dan iemand die (geheel volgens de regels) drie man thuis uitnodigt.
Het probleem is dat iedereen een klein beetje ruimte moet krijgen en dat wat mij betreft eenieder dat kleine beetje ruimte naar eigen gezond verstand in zou moeten vullen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:11 schreef zalkc het volgende:
[..]
Het probleem is dat als jij ruimte wil anderen die plaats moeten maken.
Iets nemen zonder daarbij rekening te houden met de belangen van anderen is egoïsme in zijn puurste vorm.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:09 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Jezelf niet compleet weg willen cijferen is niet meteen egoïsme.
O ja dit is inderdaad denk ik zo waar!quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:11 schreef Tijger_m het volgende:
Ik zou nog terugkomen op wat @:Jerruh zei eerder vandaag.
Die stipte eigenlijk aan deze hele situatie de ongelijkheid in de samenleving vergroot en verscherpt, voor mensen die al aan de randen stonden, slecht betaald en onzekere baantjes hebben zullen niet zelden degenen zijn die als eerste de klos zijn nu terwijl degenen die het al redelijk tot goed hadden vanaf huis kunnen werken, wel wat merken van de hele toestand maar toch niet in dezelfde mate als de voorgenoemde groepen.
Dat is een heel waar punt, denk ik en ook iets waar we wel eens bij stil mogen staan.
In een "ik-cultuur" mag je jij zeggenquote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:13 schreef Kyran het volgende:
[..]
Helaas zitten wij straks allemaal wel langer dan nodig met dit soort maatregelen, omdat jij besluit om gewoon ouderwets verjaardagen te vieren.
Nu zeg ik "jij", maar natuurlijk ben jij niet de enige in Nederland die zo denkt en zo handelt. Iedereen die op zo'n manier met de maatregelen omgaat zorgt er wel voor dat wij nog langer met deze maatregelen moeten leren leven. Mijn post is dan ook echt niet als een persoonlijk aanval bedoelt.
Het gaat niet om respect hebben voor keuze X of Y. Het is gewoon een feit dat als minder mensen zich aan de maatregelen houden (om wat voor reden dan ook) de maatregelen langer gaan duren en nog strenger gaan worden.
Dus alle bejaarden die nog buiten komen zijn egoïstisch, omdat ze daarmee de ruimte van anderen inperken? Ja, nee, zo werkt het niet, hè.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:14 schreef Elan het volgende:
[..]
Iets nemen zonder daarbij rekening te houden met de belangen van anderen is egoïsme in zijn puurste vorm.
Als je even leest zie je dat alles en niet op één dag is, en ook nog eens buiten waar de kans op besmetting kleiner is en je ook nog eens meer ruimte hebt om aan de 1.5m te houden.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:10 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Oh ja, alles over één dag verdelen is de grens op zoeken, maar over meerdere opeenvolgende dagen uitspreiden is 'common sense'.
Dat overleg snap ik niet.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:15 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
O ja dit is inderdaad denk ik zo waar!
Toen ik in april veilig thuis achter mijn pc kon gaan zitten werken, heb ik met enige regelmaat moeten denken aan al die mensen in de warehouses in mijn omgeving aan de slag waren. Geen keuze hadden .. waarschijnlijk wel kinderen waarmee ze geen kant op kondrn. En dan de weerstand van micromanagers.![]()
Ik heb begrepen dat de vakbonden zich er nu mee gaan bemoeien. Hoop dat daar iets fatsoenlijks uit gaat komen want je kunt er op wachten dat we over een paar weken weer in hetzelfde schuitje zitten
Ben ik het wel mee eens, maar begrijp mij dan ook. Zorg dat je het niet verspreid. Mijd elkaar en doe voorzichtig. Ik heb er al te veel ziek zien worden.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:14 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Het probleem is dat iedereen een klein beetje ruimte moet krijgen en dat wat mij betreft eenieder dat kleine beetje ruimte naar eigen gezond verstand in zou moeten vullen.
Zoals ik al zei: eenieder kiest de eigen ruimte. Ik kies ervoor mijn verjaardag helemaal niet te vieren met niet-huisgenoten (of misschien digitaal), want dat acht ik verstandig.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:16 schreef Kyran het volgende:
[..]
Als je even leest zie je dat alles en niet op één dag is, en ook nog eens buiten waar de kans op besmetting kleiner is en je ook nog eens meer ruimte hebt om aan de 1.5m te houden.
Dat geldt natuurlijk ook in andere opzichten. Mensen die meer op zichzelf zijn hebben het makkelijker dan sociale dieren. Mensen die individuele sporten beoefenen hebben het makkelijker dan mensen die in verenigingsverband sporten. Oudere werknemers hebben het makkelijker dan kleinbehuisde jongere werknemers die zich nog moeten bewijzen. Vitale zeventigers hebben het makkelijker dan hulpbehoevende tachtigplussers in verpleeghuizen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:11 schreef Tijger_m het volgende:
Ik zou nog terugkomen op wat @:Jerruh zei eerder vandaag.
Die stipte eigenlijk aan deze hele situatie de ongelijkheid in de samenleving vergroot en verscherpt, voor mensen die al aan de randen stonden, slecht betaald en onzekere baantjes hebben zullen niet zelden degenen zijn die als eerste de klos zijn nu terwijl degenen die het al redelijk tot goed hadden vanaf huis kunnen werken, wel wat merken van de hele toestand maar toch niet in dezelfde mate als de voorgenoemde groepen.
Dat is een heel waar punt, denk ik en ook iets waar we wel eens bij stil mogen staan.
Sinds wanneer krijg je van buiten komen Corona, echt een geweldige vergelijking weer. Je blijft me elke keer weer verbazen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:16 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dus alle bejaarden die nog buiten komen zijn egoïstisch, omdat ze daarmee de ruimte van anderen inperken? Ja, nee, zo werkt het niet, hè.
Buiten in overdrachtelijke zin, 'je begeven in de maatschappij'. Als alle bejaarden zich hadden opgesloten was het nu niet zo uit de klauwen gelopen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:19 schreef Elan het volgende:
[..]
Sinds wanneer krijg je van buiten komen Corona, echt een geweldige vergelijking weer. Je blijft me elke keer weer verbazen.
Ik moest lachenquote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:21 schreef Benny het volgende:
Samenvatting persconferentie:
Ben je intelligent? Gebruik je gezond verstand
Weet je niet of je intelligent bent? Blijf binnen
quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:21 schreef Benny het volgende:
Samenvatting persconferentie:
Ben je intelligent? Gebruik je gezond verstand
Weet je niet of je intelligent bent? Blijf binnen
Nou ja, in maart is het in elk geval gelukt de opwaartse trend te keren. Nu is dat nog maar de vraag of dat luktquote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:19 schreef Kickinalfa het volgende:
Gevoelsmatig lopen we tegen precies hetzelfde aan als in maart.
We gaan het merken - ik laat de uitkomst weten. Wat ikzelf in ieder geval merkte was eerst spierpijn, toen keelpijn/hoesten, daarna koorts. En dat ging heel snel (wat ook bij de griep schijnt te passen, maar ik weet niet hoe dat met corona zit).quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:14 schreef speknek het volgende:
[..]
Ja het kan natuurlijk altijd. Wat ik begreep en zelf ervaren heb is dat je bij griep dikwijls ook wel snot hebt, en corona (als het alleen corona is) kurkdroog is. Ik las iets van een preprint dat een andere manier om het verschil te herkennen is dat griep begint met hoesten en daarna overgaat in koorts, en corona begint met koorts en daarna overgaat in hoesten.
Ik heb geen idee of dat herkenbaar is voor mensen die het gehad hebben, stiekem hoop ik dat, want dat had ik in Maart en dan heb ik het dus gehad.
Niet om je af te vallen, maar de tweede golf is niet vanuit de bejaarden begonnen, het begint ze nu net te bereikenquote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:21 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Buiten in overdrachtelijke zin, 'je begeven in de maatschappij'. Als alle bejaarden zich hadden opgesloten was het nu niet zo uit de klauwen gelopen.
En nee, ik betoog niet dat dat had moeten gebeuren. Wel dat eenieder recht heeft op een eigen stukje ruimte binnen een samenleving. En dat die ruimte innemen helemaal niet per definitie egoïsme hoeft te zijn.
quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:21 schreef Benny het volgende:
Samenvatting persconferentie:
Ben je intelligent?
• Gebruik je gezond verstand
Weet je niet of je intelligent bent
• Blijf binnen
Niettemin waren de helft van onze ziekenhuisproblemen opgelost als iedere pensionado zich vrijwillig thuis had opgesloten. (Nogmaals, niet wat ik betoog)quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:22 schreef zalkc het volgende:
[..]
Niet om je af te vallen, maar de tweede golf is niet vanuit de bejaarden begonnen, het begint ze nu net te bereiken
Ik denk dat dat het goed zou zijn als meer mensen dit zouden beseffen. Mensen doen net alsof we het ergste gehad hebben, maar we zijn eigenlijk net voorbij de proloog.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:23 schreef Natalie het volgende:
Ik word ook in z'n geheel niet vrolijk van die berichten dat 'het nog wel 1,5 jaar kan duren voor we van covid-19 af zijn'. We zijn nog niet eens op de helft.
Vrees ik het ook ja. we gaan een heel moeilijke tijd tegemoet.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:23 schreef Natalie het volgende:
Ik word ook in z'n geheel niet vrolijk van die berichten dat 'het nog wel 1,5 jaar kan duren voor we van covid-19 af zijn'. We zijn nog niet eens op de helft.
Nee, dat is zeker niet vrolijk stemmend. Ik denk echter wel dat we geen anderhalf jaar met dezelfde beperkingen te maken gaan krijgen. Ik weet niet precies hoe ik mij dat voorstel maar ik kan mij niet voorstellen dat we zo 1.5 jaar doorgaan iig.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:23 schreef Natalie het volgende:
Ik word ook in z'n geheel niet vrolijk van die berichten dat 'het nog wel 1,5 jaar kan duren voor we van covid-19 af zijn'. We zijn nog niet eens op de helft.
Het wordt nog erger als je je bedenkt dat het alsnog een huzarenstuk van de medische wetenschap zou zijn als het ze lukt de ziekte nog in 2021 te bedwingen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:23 schreef Natalie het volgende:
Ik word ook in z'n geheel niet vrolijk van die berichten dat 'het nog wel 1,5 jaar kan duren voor we van covid-19 af zijn'. We zijn nog niet eens op de helft.
quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:21 schreef Benny het volgende:
Samenvatting persconferentie:
Ben je intelligent?
• Gebruik je gezond verstand
Weet je niet of je intelligent bent
• Blijf binnen
Na het zoveelste doemscenario uitgespuwd door 'experts', media, etc neem ik berichten als deze met een flinke korrel zout.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:23 schreef Natalie het volgende:
Ik word ook in z'n geheel niet vrolijk van die berichten dat 'het nog wel 1,5 jaar kan duren voor we van covid-19 af zijn'. We zijn nog niet eens op de helft.
Maar wel de waarheid als een koe, uw punt is?quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:11 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Morele chantage is erg maart 2020.
Ik denk wel dat het een lange, zware winter wordt. Hopelijk zien we een vergelijkbare daling als dit jaar toen de lente een beetje begon los te barsten en hebben we weer een flinke zomerdip. Rond die tijd wordt het dan de vraag hoe het met het vaccin gesteld is, want anders gaan we weer zo'n winter inquote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:25 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nee, dat is zeker niet vrolijk stemmend. Ik denk echter wel dat we geen anderhalf jaar met dezelfde beperkingen te maken gaan krijgen. Ik weet niet precies hoe ik mij dat voorstel maar ik kan mij niet voorstellen dat we zo 1.5 jaar doorgaan iig.
En dat is er als een vaccin komt. In een positief scenario. Daarom zo opvallend dat ze verder totaal geen lange termijn visie hebben. Dingen dichtgooien volgens een routekaart noem ik niet lange termijn denken. Sneller en meer testen lijkt me essentieel, maar vooralsnog blijft dat bij woorden aan hun kant. En natuurlijk er bij mensen ingestampt krijgen dat je moet thuis blijven bij klachten ipv er standaard vanuit te gaat dat Corona je toch niet raakt.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:23 schreef Natalie het volgende:
Ik word ook in z'n geheel niet vrolijk van die berichten dat 'het nog wel 1,5 jaar kan duren voor we van covid-19 af zijn'. We zijn nog niet eens op de helft.
Schuld bij mensen met een bepaalde leeftijdsgroep leggen heeft niet zoveel zin. Wat je sterk ziet is dat er een groep is ontstaan die gewoon meent dat afspraken voor hun niet gelden en het er lekker uitgebreid van nemen. Puur omdat ze hun kwaliteit van leven niet willen laten aantasten door Corona.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:21 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Buiten in overdrachtelijke zin, 'je begeven in de maatschappij'. Als alle bejaarden zich hadden opgesloten was het nu niet zo uit de klauwen gelopen.
En nee, ik betoog niet dat dat had moeten gebeuren. Wel dat eenieder recht heeft op een eigen stukje ruimte binnen een samenleving. En dat die ruimte innemen helemaal niet per definitie egoïsme hoeft te zijn.
https://www.dvhn.nl/extra(...)enhuis-26061960.htmlquote:Halverwege oktober zullen er 2250 patiënten met corona in de ziekenhuizen liggen, inclusief het aantal mensen op de intensive care. Dat blijkt uit een presentatie van RIVM-directeur Jaap van Dissel. Nu zijn dat er 660.
Op de intensive cares alleen verwacht Van Dissel over een week of twee 400 patiënten, nu zijn dat er 142. Vorige week is het landelijke spreiden van patiënten hervat.
Aantal geconstateerde coronabesmettingen per 100.000 inwoners?quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:29 schreef _serial_ het volgende:
Ondertussen in Staphorst
[ afbeelding ]
gelukkig willen ze daar ook geen zorg want het is Gods wil :’)quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:29 schreef _serial_ het volgende:
Ondertussen in Staphorst
[ afbeelding ]
Er liggen nu zo'n 1500 mensen in het ziekenhuis (incl. IC), waarvan er meer dan 250 binnen de afgelopen 24 uur zijn bijgekomen. Dus geef het een dag of wat en Jaap zit aardig in de richting.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:29 schreef DireStraits7 het volgende:
Overigens was dit twee weken geleden:
[..]
https://www.dvhn.nl/extra(...)enhuis-26061960.html
81,7.....quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:30 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Aantal geconstateerde coronabesmettingen per 100.000 inwoners?
Ja dat komt door die ene kerkdienst natuurlijk.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:29 schreef _serial_ het volgende:
Ondertussen in Staphorst
[ afbeelding ]
Wat is het verschil tussen bejaarden die doordat ze zich in de samenleving bevinden de ruimte innemen van bv. jongeren en jongeren die doordat ze zich in de samenleving bevinden de ruimte innemen van bv. bejaarden?quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:27 schreef Elan het volgende:
[..]
Schuld bij mensen met een bepaalde leeftijdsgroep leggen heeft niet zoveel zin. Wat je sterk ziet is dat er een groep is ontstaan die gewoon meent dat afspraken voor hun niet gelden en het er lekker uitgebreid van nemen. Puur omdat ze hun kwaliteit van leven niet willen laten aantasten door Corona.
Klassiek egoïsme dus.
Want als ik thuis 5 ipv 3 mensen uitnodig dan vallen er honderdduizenden mensen om?quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:26 schreef HostiHawaii het volgende:
[..]
Maar wel de waarheid als een koe, uw punt is?
Manmanman...quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:29 schreef _serial_ het volgende:
Ondertussen in Staphorst
[ afbeelding ]
Ja! Omdat jij 1 van de velen bent die het eigen belang prevaleren boven het gemeenschappelijke. Jaren aan campagnes dat een betere wereld bij jezelf begint heb je gemist?quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:33 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Want als ik thuis 5 ipv 3 mensen uitnodig dan vallen er honderdduizenden mensen om?
Het zijn er 1400, en er gaan ook weer mensen af, hè. De effectieve stijging vandaag was 112, wat overigens relatief veel is t.o.v. eerdere dagen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:32 schreef Tijn het volgende:
[..]
Er liggen nu zo'n 1500 mensen in het ziekenhuis (incl. IC), waarvan er meer dan 250 binnen de afgelopen 24 uur zijn bijgekomen. Dus geef het een dag of wat en Jaap zit aardig in de richting.
Ook opgegroeid in de jaren '80?quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:35 schreef zalkc het volgende:
[..]
Ja! Omdat jij 1 van de velen bent die het eigen belang prevaleren boven het gemeenschappelijke. Jaren aan campagnes dat een betere wereld bij jezelf begint heb je gemist?
Klopt, vorige week zijn ze overgestapt omdat nice realtime isquote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:35 schreef Claudia_x het volgende:
Iets anders: ik zie nu op het coronadashboard dat de cijfers over ziekenhuisopnames de cijfers van stichting Nice zjin. Is dat heel recentelijk veranderd?
Jep, staat er ook bij:quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:35 schreef Claudia_x het volgende:
Iets anders: ik zie nu op het coronadashboard dat de cijfers over ziekenhuisopnames de cijfers van stichting Nice zjin. Is dat heel recentelijk veranderd?
quote:Let op: Sinds 13 oktober wordt een nieuwe bron gebruikt voor de ziekenhuisopnames.
Het is natuurlijk onmogelijk om dit soort dingen accuraat te voorspellen, maar feit is dat het rap oploopt en de groei er niet uit lijkt.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:35 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Het zijn er 1400, en er gaan ook weer mensen af, hè. De effectieve stijging vandaag was 112, wat overigens relatief veel is t.o.v. eerdere dagen.
Niet om te bagatelliseren, wel om aan te geven dat het gelukkig al een tijdje veel minder snel gaat dan de experts verwachtten.
Klopt. En ik geloof er ook in. Er is in deze crisis niets wat 1 persoon kan doen en alles wat iedereen wil doen.quote:
Verdomd! Dat is alvast heel fijn. Beter laat dan nooit, zullen we maar zeggen.quote:
Zit die in een talkshow?quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:36 schreef trein2000 het volgende:
Koopmans is nu eindelijk eerlijk. Het is niet zo dat kinderen niet besmettelijk zijn of dat het virus niet onder kinderen rondgaat.
Scholen open is gewoon een afweging in verband met het belang van onderwijs.
Daar denken de virologen op FOK! hier anders over.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:36 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het is natuurlijk onmogelijk om dit soort dingen accuraat te voorspellen, maar feit is dat het rap oploopt en de groei er niet uit lijkt.
Dat is een beetje het motto van de hele pandemiebestrijdingquote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:37 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Verdomd! Dat is alvast heel fijn. Beter laat dan nooit, zullen we maar zeggen.
Die vermoeiende en eindeloze discussie heeft geen zin. Is ook helemaal de essentie niet.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:32 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Wat is het verschil tussen bejaarden die doordat ze zich in de samenleving bevinden de ruimte innemen van bv. jongeren en jongeren die doordat ze zich in de samenleving bevinden de ruimte innemen van bv. bejaarden?
Hoezo eindelijk eerlijk? Dit is al heel lang het standpunt?quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:36 schreef trein2000 het volgende:
Koopmans is nu eindelijk eerlijk. Het is niet zo dat kinderen niet besmettelijk zijn of dat het virus niet onder kinderen rondgaat.
Scholen open is gewoon een afweging in verband met het belang van onderwijs.
dus blijft het dweilen met de kraan open, zo komen we er nooit vanafquote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:36 schreef trein2000 het volgende:
Koopmans is nu eindelijk eerlijk. Het is niet zo dat kinderen niet besmettelijk zijn of dat het virus niet onder kinderen rondgaat.
Scholen open is gewoon een afweging in verband met het belang van onderwijs.
Jawel, want jij zegt dat als je je eigen ruimte inneemt dat je per definitie egoïstisch bent. Dat klopt gewoon niet.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:38 schreef Elan het volgende:
Die vermoeiende en eindeloze discussie heeft geen zin. Is ook helemaal de essentie niet.
Maar het is wel een feit dat de kinderen het virus het gezin inslepen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:36 schreef trein2000 het volgende:
Koopmans is nu eindelijk eerlijk. Het is niet zo dat kinderen niet besmettelijk zijn of dat het virus niet onder kinderen rondgaat.
Scholen open is gewoon een afweging in verband met het belang van onderwijs.
Ik begrijp ook niets van die asociale houding in bepaalde groepen. Ik zit niet in een risicogroep en toch is het voor mij vanzelfsprekend de maatregelen op te volgen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:36 schreef zalkc het volgende:
[..]
Klopt. En ik geloof er ook in. Er is in deze crisis niets wat 1 persoon kan doen en alles wat iedereen wil doen.
Nee, het betekend dat volwassenen het nog beter moeten volhouden. Immuniteit zou ontstaan bij 60%, die is er nu niet en moeten we kunstmatig proberen die 60% na te bootsen. Dat proberen we door alle contacten met meer dan de helft terug te dringen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:38 schreef THEFXR het volgende:
[..]
dus blijft het dweilen met de kraan open, zo komen we er nooit vanaf
Bruut geweldquote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:38 schreef Elan het volgende:
[..]
Gedeelte van de samenleving is compleet afgehaakt en doet niet meer mee met de maatregelen, hoe krijg je die weer aan boord?
Even volhouden nog.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:39 schreef _serial_ het volgende:
Voordat ik 2021 accepteer, wil ik wel eerst de voorwaarden doorlezen
Zou ook de eerste keer zijn dat iemand ergens de voorwaarden van doorleest.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:39 schreef _serial_ het volgende:
Voordat ik 2021 accepteer, wil ik wel eerst de voorwaarden doorlezen
Dat heeft de Jonge ook gezegd tijdens de persconferentie.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:36 schreef trein2000 het volgende:
Koopmans is nu eindelijk eerlijk. Het is niet zo dat kinderen niet besmettelijk zijn of dat het virus niet onder kinderen rondgaat.
Scholen open is gewoon een afweging in verband met het belang van onderwijs.
Klopt, ik verbaas me ook wel eens over de stelligheid waarmee prognoses worden gepresenteerd. Misschien is dat omdat men denkt dat het afschrikwekkende effect er anders niet is.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:37 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Daar denken de virologen op FOK! hier anders over.
En het maakt natuurlijk wel uit hoe snel die groei verloopt.
Dat ligt er aan. Als jouw eigen ruimte creëren in strijd is met de Coronaregels wel. En helaas zien we dat steeds meer.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:39 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Jawel, want jij zegt dat als je je eigen ruimte inneemt dat je per definitie egoïstisch bent. Dat klopt gewoon niet.
Er lijkt een bug in 2020 te zitten, hopelijk wordt dat in versie 2021 gepatched.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:39 schreef _serial_ het volgende:
Voordat ik 2021 accepteer, wil ik wel eerst de voorwaarden doorlezen
Hopelijk een Day One patchquote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:42 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Er lijkt een bug in 2020 te zitten, hopelijk wordt dat in versie 2021 gepatched.
Dus iemand die buiten met vijf man gaat voetballen is egoïstisch (mag niet), maar iemand die die thuis 10 man uitnodigt is niet egoïstisch (want mag technisch gezien).quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:42 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat ligt er aan. Als jouw eigen ruimte creëren in strijd is met de Coronaregels wel. En helaas zien we dat steeds meer.
In elk geval niet door ze elke twee weken te wijzen op hun verantwoordelijkheid. De toon mocht wat dat betreft vandaag best wat scherper.quote:
Eindelijk ben ik het een keer met je eens. Dat is wat ik al weken probeer duidelijk te maken, helaas ben ik alleen niet zo goed in schrijven. Maar dank! Zo belangrijk dat dit niet over het hoofd gezien gaat worden.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:11 schreef Tijger_m het volgende:
Ik zou nog terugkomen op wat @:Jerruh zei eerder vandaag.
Die stipte eigenlijk aan deze hele situatie de ongelijkheid in de samenleving vergroot en verscherpt, voor mensen die al aan de randen stonden, slecht betaald en onzekere baantjes hebben zullen niet zelden degenen zijn die als eerste de klos zijn nu terwijl degenen die het al redelijk tot goed hadden vanaf huis kunnen werken, wel wat merken van de hele toestand maar toch niet in dezelfde mate als de voorgenoemde groepen.
Dat is een heel waar punt, denk ik en ook iets waar we wel eens bij stil mogen staan.
Its not a bug, its a featurequote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:42 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Er lijkt een bug in 2020 te zitten, hopelijk wordt dat in versie 2021 gepatched.
En iedere vorm van discussie over het aantal doden en de maatschappelijke schade door deze maatregelen ga je even uit de weg. De meeste mensen houden zich aan de maatregelen, ook al slaan ze over het algemeen nergens op. De enige reden dat er allerlei groepen worden neergezet als de boosdoeners, is om het falen van Rutte en consorten onder het tapijt te schuiven.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:10 schreef zalkc het volgende:
[..]
dan gaan er gewoon tienduizenden dood, al dan niet aan Corona en zijn honderdduizenden met blijvend gezondheidsschade. Omdat jij!, ja jij! het moeilijk vind om te proberen je aan de maatregelen te houden.
Ik denk dat ik 2021 vooralsnog enkel beneficiair ga aanvaarden.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:39 schreef _serial_ het volgende:
Voordat ik 2021 accepteer, wil ik wel eerst de voorwaarden doorlezen
Nou was de toon dit keer heel wat duidelijker als voorheen. Ik vond ook dat er duidelijk werd gemaakt dat niemand specifiek en iedereen gezamelijk er schuldig aan was dat het nu nodig is.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:44 schreef Elan het volgende:
[..]
In elk geval niet door ze elke twee weken te wijzen op hun verantwoordelijkheid. De toon mocht wat dat betreft vandaag best wat scherper.
Mark is veel teveel bezig met iedereen maar te vriend proberen te houden.
Op z'n gat betekent natuurlijk niet dat ze het helemaal niet meer doen. En dan is de vraag hoe representatief het deel dat je wel doet is voor het gedeelte dat je niet hebt gedaan.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:48 schreef _serial_ het volgende:
Ik vind het nog steeds zo bijzonder dat er ze het over de grote clusters hebben in de horeca, die ze zouden hebben geïdentificeerd, maar ondertussen ligt het BCO op zijn gat, dus dat vind ik wel interessant.
Sssst.... er zijn mensen die naar mogelijkheden zoeken!quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:46 schreef TheVulture het volgende:
Wat me trouwens wel opvalt is dat de uitvaarten in alle fases gewoon toegankelijk blijven voor maximaal 100 mensen in binnenruimtes. Vind ik persoonlijk wel een humane zaak, maar opvallend dat ze dat in alle fases gelijk houden....
Zou niet de eerste pandemic voortkomend uit een bug zijn:quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:42 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Er lijkt een bug in 2020 te zitten, hopelijk wordt dat in versie 2021 gepatched.
Er ligt een dringend advies dat laatste niet te doen, maar de mensen die jij omschrijft menen dat zij daar gewoon recht op hebben en dat Rutte zich vooral niet met hun persoonlijke levenssfeer moet bemoeien. En er is naast de obstinate mensen ook gewoon een groep die te dom is om te beoordelen wat wel en niet handig is en helemaal geen nieuws consumeert, laten we die groep ook vooral niet onderschatten.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:44 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dus iemand die buiten met vijf man gaat voetballen is egoïstisch (mag niet), maar iemand die die thuis 10 man uitnodigt is niet egoïstisch (want mag technisch gezien).
Rutte had het over één specifiek cluster van wel 380 mensen, wtfquote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:48 schreef _serial_ het volgende:
Ik vind het nog steeds zo bijzonder dat er ze het over de grote clusters hebben in de horeca, die ze zouden hebben geïdentificeerd, maar ondertussen ligt het BCO op zijn gat, dus dat vind ik wel interessant.
Heb zelf een beetje het idee dat alles wat in de schoot geworpen wordt, nog wordt geregisteerd. Positief? Ach, mijn zoon ook al! Verpleeghuizen, familie... de rest taant weg.quote:Op dinsdag 13 oktober 2020 22:49 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Op z'n gat betekent natuurlijk niet dat ze het helemaal niet meer doen. En dan is de vraag hoe representatief het deel dat je wel doet is voor het gedeelte dat je niet hebt gedaan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |