quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 16:59 schreef ootjekatootje het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)wel-bekend~aebc86e3/
Jammer
Ik ook. Ik vrees dat zo een beetje iedereen veroordeeld zou worden. Als professionele rechters soms al lijden al tunnelvisie, kan men wel bedenken hoe dat bij lekenjury is.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 22:06 schreef robbietobbie het volgende:
Als ik de reacties hier lees ben ik steeds blijer dat we in Nederland geen juryrechtspraak hebben.
Die man zijn redenatie is een beetje kort door de bocht.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 23:02 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
https://www.bertsmeets.nl/
Deze wel
De nieuwe nationale angst, tunnelvisie...quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 23:32 schreef Petpampim het volgende:
[..]
Ik ook. Ik vrees dat zo een beetje iedereen veroordeeld zou worden. Als professionele rechters soms al lijden al tunnelvisie, kan men wel bedenken hoe dat bij lekenjury is.
Nee, ik maak tunnelvisie en justitiële missers in het strafrecht te vaak mee. Iedereen die in het strafrecht werkzaam is, weet dat het een van de grootste professionele gevaren is.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 23:36 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
De nieuwe nationale angst, tunnelvisie...
Jullie kijken teveel naar Wie is de Mol.
Het enige wat naar mijn mening voldoende aannemelijk is, is dat het slachtoffer een onnatuurlijke dood is gestorven, dat Jos B. het lichaam heeft aangeraakt op een zeer ongebruikelijke plek om een lichaam netjes weg te leggen en dat B. het onderzoek heeft gehinderd.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 19:52 schreef Jemoederniet het volgende:
[..]
Bij de dwalingen die aan het licht zijn gekomen (Putten, Schiedam, Lucia de B.) was er geen enkel hard bewijs, maar moest het OM het doen met rammelende verklaringen, de zeer onwaarschijnlijke sleeptheorie van zaad of twijfelachtige statistieken. In de zaak van Nicky Verstappen zat het DNA van Jos Brech overal op het lichaam en het ondergoed. Dat hij met de zaak te maken heeft lijdt geen twijfel, alleen is niet duidelijk wat er precies is gebeurd.
Is een aantal posts geleden besproken. Het is naar mijn mening inderdaad geen onaannemelijk scenario dat het onzedelijk betasten na de dood heeft plaatsgevonden. Necrofilie is in Nederland niet strafbaar gesteld, lijkschennis ook niet expliciet.quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 23:45 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
Het enige wat naar mijn mening voldoende aannemelijk is, is dat het slachtoffer een onnatuurlijke dood is gestorven, dat Jos B. het lichaam heeft aangeraakt op een zeer ongebruikelijke plek om een lichaam netjes weg te leggen en dat B. het onderzoek heeft gehinderd.
Aan de juristen op dit forum: wat is de mogelijkheid inzake necrofilie? En in het algemeen: zijn er DNA-sporen op de hals aangetroffen? En zijn er meer misbruiksporen dan alleen aanraking van het kruis van het slachtoffer (onderzochte sporen van seksuele handelingen)?
Wie zit er dan in een tunnel?quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 23:39 schreef Petpampim het volgende:
[..]
Nee, ik maak tunnelvisie en justitiële missers in het strafrecht te vaak mee. Iedereen die in het strafrecht werkzaam is, weet dat het een van de grootste professionele gevaren is.
Nou, dan kan die dat met een gerust hart gaan bekennen...quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 23:53 schreef Petpampim het volgende:
[..]
Is een aantal posts geleden besproken. Het is naar mijn mening inderdaad geen onaannemelijk scenario dat het onzedelijk betasten na de dood heeft plaatsgevonden. Necrofilie is in Nederland niet strafbaar gesteld, lijkschennis ook niet expliciet.
In ieder geval zit het OM in deze zaak in de tunnel. Zij komen met één echt bewijsmiddel. Een bewijsmiddel dat meerdere scenario's openhoudt.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:04 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Wie zit er dan in een tunnel?
Jij bent bang voor een tunnel, maar je zit er zelf midden in.
De enige die bang moet zijn voor vrijspraak is Jos zelf. Die kan altijd en overal over zijn schouders kijken.
Ook al zit er niemand achter hem aan, dat wantrouwen krijg je niet meer weg.
Iedereen kent hem en niemand wil zijn kids in Jos zijn buurt hebben. Waar gaat die wonen dan?
Zelfs in het buitenland hebben ze hem zo getraceerd... die blijft niet lang onder de radar.
En reken er maar op dat mensen de bevolking in zijn nieuwe woongebied op de hoogte gaan brengen.
Maar ja, zielige Jos heeft geen behandeling nodig...
Hij heeft er trouwens nog eentje tegoed, volgens de afspraken in 1985, wordt maar eens tijd dat hij zich gaat laten behandelen. Mogelijk is die daarna wel nog ergens welkom.
Ik heb ook geen idee, wel een scenario. Al jaren.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:08 schreef Petpampim het volgende:
[..]
In ieder geval zit het OM in deze zaak in de tunnel. Zij komen met één echt bewijsmiddel. Een bewijsmiddel dat meerdere scenario's openhoudt.
Ik zit niet in een tunnel. Ik heb geen idee of hij het gedaan heeft of niet, voor mezelf houd ik alle opties open. Hij kan Nicky inderdaad misbruikt en gedood hebben, hij kan hem gevonden hebben en toen betast hebben, het kan een samenwerking tussen meerdere personen geweest zijn, noem maar op. Geen idee.
Dat verwacht ik ookquote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:09 schreef ootjekatootje het volgende:
Over die troep op zijn pc, is er ooit bekend gemaakt van wanneer die troep is? Ik neem aan dat die geen pc uit 1995 meer had.
Ik verwacht namelijk de kans dat hem dat heel zwaar aangerekend gaat worden en de rechter daarvoor het maximale gaat eisen in combinatie met een gedwongen tbs behandeling.
J a als dat niet bestraft wordt dan is iedere pedofiel klaar om een kindje te verkrachtenquote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:07 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nou, dan kan die dat met een gerust hart gaan bekennen...
Ook fijn voor andere pedofielen, smoor eerst een kind, zeg dat je hem dood aantrof en ga los op zijn lichaam. Alle DNA sporen zijn van na zijn overlijden.
Ja dat, en je vergeet het extreme leiden voor de nabestaanden. Daar mag die ook voor behandeld gaan worden.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:14 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat verwacht ik ook
Die kinderporno op de PC
Het verleden van pedofiel
De veroordeling voor de 3 jarige
de DNA en de spuug in de onderbroek van Nicky
en de vlucht na de moord op Nicky naar Spanje
het verlaten van een dood kind zonder iemand al dan niet anoniem te informeren
[..]
J a als dat niet bestraft wordt dan is iedere pedofiel klaar om een kindje te verkrachten
Volgens mij is niet bekend wanneer hij het heeft gedownload. Jos gaf aan dat hij het zich niet kan herinneren. Het is in ieder geval aangetroffen op de pc in zijn woning in Simpelveld.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:09 schreef ootjekatootje het volgende:
Over die troep op zijn pc, is er ooit bekend gemaakt van wanneer die troep is? Ik neem aan dat die geen pc uit 1995 meer had.
Ik verwacht namelijk de kans dat hem dat heel zwaar aangerekend gaat worden en de rechter daarvoor het maximale gaat eisen in combinatie met een gedwongen tbs behandeling.
Voor iemand die goed op de hoogte is van het strafrecht, nogmaals: de zaak werd geseponeerd omdat hij beloofde zich te laten behandelen, meneer was niet tevreden en ging weg. Das niet vrijuit gaan of ontschuldig, das je niet aan de afspraken houden met het gerecht.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:23 schreef Petpampim het volgende:
[..]
Volgens mij is niet bekend wanneer hij het heeft gedownload. Jos gaf aan dat hij het zich niet kan herinneren. Het is in ieder geval aangetroffen op de pc in zijn woning in Simpelveld.
Over het algemeen worden voor bezit kinderporno geen heel hoge straffen opgelegd in Nederland. Hij heeft een blanco strafblad, dus dat speelt ook mee. Er kan niet zomaar zonder nadere motivering heel veel worden afgeweken van de richtlijn.
Dat denk ik ook ja er zal vast nog wel een pedo zaak te vinden zijn met zijn DNAquote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:24 schreef ootjekatootje het volgende:
Hij is trouwens niet veroordeeld voor die drie jarige, meneer was ineens gevlogen naar Polen.
Zijn moeder wist dan maar zelfs zijn eigen zussen kregen het nummer en de gegevens van zijn verblijfplaats niet daar.
Polen en Thailand, daar zouden ze eens heel goed naar de onopgeloste zaken moeten kijken, in de periodes dat hij daar verbleef.
Voor zover ik weet en heb gelezen, heeft hij in ieder geval geen strafblad. Bij het bepalen van een straf, voor bijvoorbeeld bezit kinderporno, wordt onder andere gekeken of je eerder onherroepelijk veroordeeld bent voor een soortgelijk feit. Is dat niet zo, dan wordt men aangemerkt als 'first offender' en dan geldt o.g.v. de richtlijn een lagere straf dan wanneer men wel eerder veroordeeld is.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:26 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Voor iemand die goed op de hoogte is van het strafrecht, nogmaals: de zaak werd geseponeerd omdat hij beloofde zich te laten behandelen, meneer was niet tevreden en ging weg. Das niet vrijuit gaan of ontschuldig, das je niet aan de afspraken houden met het gerecht.
Volgens de richtlijnen zal een “first offender” normaliter ook niet in voorlopige hechtenis zitten in verband met betrokkenheid en een zedenmisdrijf van een dood jongetje...quote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:31 schreef Petpampim het volgende:
[..]
Voor zover ik weet en heb gelezen, heeft hij in ieder geval geen strafblad. Bij het bepalen van een straf, voor bijvoorbeeld bezit kinderporno, wordt onder andere gekeken of je eerder onherroepelijk veroordeeld bent voor een soortgelijk feit. Is dat niet zo, dan wordt men aangemerkt als 'first offender' en dan geldt o.g.v. de richtlijn een lagere straf dan wanneer men wel eerder veroordeeld is.
Wel of geen voorlopige hechtenis heeft weinig te maken met wel of geen first offender zijn. Hij zit vast vanwege voornamelijk het vluchtgevaar. Dat is zeker niet ongewoon bij verdachten van zulke ernstige feiten.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:39 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Volgens de richtlijnen zal een “first offender” normaliter ook niet in voorlopige hechtenis zitten in verband met betrokkenheid en een zedenmisdrijf van een dood jongetje...
Deze zaak is niet normaal of te vergelijken met andere zaken.
Kloptquote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:36 schreef ootjekatootje het volgende:
Op zijn geen Stijls, met mooie kaart van iemand met huisvlijt.
https://www.geenstijl.nl/(...)jongens-brech-dag-3/
Het verleden spreekt in ieder geval niet in het voordeel van Brech: meneer heeft een afwijking in zijn kop en zodra hij in de buurt van jonge jongens komt krijgt hij kortsluiting. In 1984 (Wijlre) greep hij een jongen vast, probeerde hij de rits van de knul open te maken en trachtte hij zijn hand in de broek van het kind te wurmen. In 1985 (Wijnandsrade) greep hij jongens van 10 en 11 jaar hardhandig vast om hun geslachtsdeel te betasten. Het eerste incident kon Brech zich 'ineens' weer herinneren, dus het zijn vast niet de enige momenten dat hij over de schreef is gegaan. En dan mag nu uw kop door het tafelblad: na die gebeurtenissen, gewoon bekend bij de politie, werkte Brech nog bij Tienerwerk, bij scoutingverenigingen en als medewerker van een fokking peuterspeelzaal. Op die peuterspeelzaal zat hij in het jaar 2002 aan een meisje van 3. Toen de ouders aan de bel trokken, vluchtte Brech snel naar Polen. Enfin, wie zou in 1998 toch de dader geweest zijn? Meer pics na de klik, livetweets Tante Sas helemaal onderaan.
Zeker wel.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:39 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Volgens de richtlijnen zal een “first offender” normaliter ook niet in voorlopige hechtenis zitten in verband met betrokkenheid en een zedenmisdrijf van een dood jongetje...
Deze zaak is niet normaal of te vergelijken met andere zaken.
Stop nou eens met doen alsof dit hem is overkomen. Alsof hij het slachtoffer is.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 07:17 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Zeker wel.
Zeker in een zaak die zo breed uitgemeten is in de pers, icm het feit dat Jos in het buitenland is opgepakt.
Je snapt de strekking van mijn post nietquote:Op woensdag 7 oktober 2020 08:24 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Stop nou eens met doen alsof dit hem is overkomen. Alsof hij het slachtoffer is.
Een gruwel in het strafrecht. Veel strafrechtgeleerden vinden het maar niets dat slachtoffers of nabestaanden een emotioneel betoog houden in de rechtszaal. Het voegt niets toe aan de bewijsvoering, en een rechter zou zich ook niet moeten laten beïnvloeden bij de straftoemeting. Bovendien is de verdachte onschuldig totdat hij is veroordeeld. Dan past het niet dat nabestaanden zich uitspreken alsof hij het heeft gedaan.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 08:44 schreef ootjekatootje het volgende:
Vandaag komen de nabestaanden aan het woord.
Vanuit nabestaanden begrijp ik wel dat het heel erg belangrijk is voor de verwerking. En ik begrijp ook dat er veel mensen zijn die vinden dat er in het strafproces meer aandacht voor slachtoffers/nabestaanden moet zijn. Maar het huidige spreekrecht is veel te ruim als je het mij vraagt. In de praktijk geven rechters de slachtoffers vaak ontzettend veel ruimte om alles te zeggen wat ze willen, terwijl de verdachte inderdaad nog niet eens schuldig bevonden is. Rechters zijn daar over het algemeen veel te lijdelijk in.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 10:16 schreef Jemoederniet het volgende:
[..]
Een gruwel in het strafrecht. Veel strafrechtgeleerden vinden het maar niets dat slachtoffers of nabestaanden een emotioneel betoog houden in de rechtszaal. Het voegt niets toe aan de bewijsvoering, en een rechter zou zich ook niet moeten laten beïnvloeden bij de straftoemeting. Bovendien is de verdachte onschuldig totdat hij is veroordeeld. Dan past het niet dat nabestaanden zich uitspreken alsof hij het heeft gedaan.
Maar het spreekrecht is er nou eenmaal, als uitvloeisel van de maatschappelijke trend van slachtoffercultus (wat we op nog veel meer gebieden terugzien). De invoering is meer een politieke wens geweest om te scoren dan een roep vanuit de strafrechtpraktijk. Maar goed, vandaag mogen de ouders en zusje van Nicky losgaan op de vermeende dader.
Er zitten heel veel regels aan het spreekrecht van nabestaanden, veel passen er ook voor omdat je juist niet mogen zeggen wat ze vinden.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 10:40 schreef Petpampim het volgende:
[..]
Vanuit nabestaanden begrijp ik wel dat het heel erg belangrijk is voor de verwerking. En ik begrijp ook dat er veel mensen zijn die vinden dat er in het strafproces meer aandacht voor slachtoffers/nabestaanden moet zijn. Maar het huidige spreekrecht is veel te ruim als je het mij vraagt. In de praktijk geven rechters de slachtoffers vaak ontzettend veel ruimte om alles te zeggen wat ze willen, terwijl de verdachte inderdaad nog niet eens schuldig bevonden is. Rechters zijn daar over het algemeen veel te lijdelijk in.
Het is begrijpelijk dat er voor nabestaanden ruimte is om te vertellen wat voor hen de gevolgen van het misdrijf zijn. Per slot van rekening speelt dat ook mee in de uiteindelijke strafmaat, mits de verdachte wordt veroordeeld. Maar het moet in mijn ogen niet de bedoeling zijn dat zij in hun verklaring ook gaan raken aan de schuldvraag. Dat moet voorbehouden zijn aan de procespartijen.
Vandaag heeft de familie bijvoorbeeld (nogmaals) aan de rechtbank verzocht of ze de verdachte mogen aankijken tijdens hun verklaring. Eerder is dat verzoek afgewezen, de rechtbank gaat er nu opnieuw over oordelen. Hoe begrijpelijk het verzoek ook is vanuit de positie van de nabestaanden, vanuit strafrechtelijk oogpunt (verdachte is onschuldig totdat het tegendeel is bewezen) kan het natuurlijk helemaal niet.
Er zitten zeker beperkingen aan, maar in de praktijk laten rechters vaak veel toe. Soms worden verdachten letterlijk uitgescholden door de nabestaanden/slachtoffers. Dat kan niet de bedoeling van het spreekrecht zijn Hoe begrijpelijk het ook is vanuit de positie van de nabestaanden.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 11:09 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Er zitten heel veel regels aan het spreekrecht van nabestaanden, veel passen er ook voor omdat je juist niet mogen zeggen wat ze vinden.
Reken maar dat het vanmiddag niet gaat gebeuren, de camera’s staan er vol op.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 11:17 schreef Petpampim het volgende:
[..]
Er zitten zeker beperkingen aan, maar in de praktijk laten rechters vaak veel toe. Soms worden verdachten letterlijk uitgescholden door de nabestaanden/slachtoffers. Dat kan niet de bedoeling van het spreekrecht zijn Hoe begrijpelijk het ook is vanuit de positie van de nabestaanden.
Denk ik ook niet inderdaad. Daar zie ik deze familie sowieso niet voor aan. Lijken me zeer schappelijke mensen, met natuurlijk heel veel verdriet. Wat ik wel denk is dat ze Jos duidelijk neer gaan zetten als dader. Dat kan voor de beeldvorming problematisch zijn.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 11:20 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Reken maar dat het vanmiddag niet gaat gebeuren, de camera’s staan er vol op.
https://www.telegraaf.nl/(...)lige-kinderpornozaakquote:Het Openbaar Ministerie heeft voor de rechtbank in Amsterdam anderhalf jaar cel geëist tegen Hans P., voormalig hoofdredacteur van de Gaykrant, wegens bezit en verspreiding van kinderporno. Van die eis is een half jaar voorwaardelijk. Bij de 44-jarige Amsterdammer P. zijn ruim 8500 foto’s en video’s aangetroffen, merendeels van kinderen onder de twaalf jaar en een deel van baby’s en peuters. De officier van justitie sprak van „beelden die niet aan te zien of te horen zijn.”
Daar kun je helemaal niks mee, veel te lang geleden.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 00:26 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Voor iemand die goed op de hoogte is van het strafrecht, nogmaals: de zaak werd geseponeerd omdat hij beloofde zich te laten behandelen, meneer was niet tevreden en ging weg. Das niet vrijuit gaan of ontschuldig, das je niet aan de afspraken houden met het gerecht.
Helemaal eens.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 10:40 schreef Petpampim het volgende:
[..]
Vanuit nabestaanden begrijp ik wel dat het heel erg belangrijk is voor de verwerking. En ik begrijp ook dat er veel mensen zijn die vinden dat er in het strafproces meer aandacht voor slachtoffers/nabestaanden moet zijn. Maar het huidige spreekrecht is veel te ruim als je het mij vraagt. In de praktijk geven rechters de slachtoffers vaak ontzettend veel ruimte om alles te zeggen wat ze willen, terwijl de verdachte inderdaad nog niet eens schuldig bevonden is. Rechters zijn daar over het algemeen veel te lijdelijk in.
Het is begrijpelijk dat er voor nabestaanden ruimte is om te vertellen wat voor hen de gevolgen van het misdrijf zijn. Per slot van rekening speelt dat ook mee in de uiteindelijke strafmaat, mits de verdachte wordt veroordeeld. Maar het moet in mijn ogen niet de bedoeling zijn dat zij in hun verklaring ook gaan raken aan de schuldvraag. Dat moet voorbehouden zijn aan de procespartijen.
Vandaag heeft de familie bijvoorbeeld (nogmaals) aan de rechtbank verzocht of ze de verdachte mogen aankijken tijdens hun verklaring. Eerder is dat verzoek afgewezen, de rechtbank gaat er nu opnieuw over oordelen. Hoe begrijpelijk het verzoek ook is vanuit de positie van de nabestaanden, vanuit strafrechtelijk oogpunt (verdachte is onschuldig totdat het tegendeel is bewezen) kan het natuurlijk helemaal niet.
Daarom zou ik spreekrecht pas toekennen bij een veroordeling.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 11:23 schreef Petpampim het volgende:
[..]
Denk ik ook niet inderdaad. Daar zie ik deze familie sowieso niet voor aan. Lijken me zeer schappelijke mensen, met natuurlijk heel veel verdriet. Wat ik wel denk is dat ze Jos duidelijk neer gaan zetten als dader. Dat kan voor de beeldvorming problematisch zijn.
Eens. Het is wel goedgekeurd overigens.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 12:19 schreef vivelafete het volgende:
[..]
Helemaal eens.
Ik vind dat spreekrecht op zich in bepaalde gevallen tot de mogelijkheden zou moeten behoren, maar wel in een neutrale vorm en nooit direct naar de verdachte gericht.
Dat de familie Brech aan wil kunnen kijken snap ik vanuit hun oogpunt en de overtuiging dat hij de dader is, maar vind dat dit nooit goed gekeurd zou moeten worden. Hij is nog maar een verdachte
Vind je? Het voegt weinig toe toch. Zeker jegens een verdachte.quote:
Nou, ik ben benieuwd wat ze hebben te zeggen, en of Jos er op reageert.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 12:21 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Vind je? Het voegt weinig toe toch. Zeker jegens een verdachte.
Dat laatste kan ik me niet voorstellen eigenlijk.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 12:24 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Nou, ik ben benieuwd wat ze hebben te zeggen, en of Jos er op reageert.
Nee zal waarschijnlijk zwijgen en de andere kant opkijken.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 12:24 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Dat laatste kan ik me niet voorstellen eigenlijk.
Ja maar stel je eens voor dat je daar zelf zit. Als verdachte en je het echt niet gedaan zou hebben...quote:Op woensdag 7 oktober 2020 12:25 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Nee zal waarschijnlijk zwijgen en de andere kant opkijken.
Maar vorige week ging ie ook ineens een paar vragen beantwoorden aan de ovj. Had ik niet verwacht.
22 jaar niks zeggen en vooral de afgelopen twee jaar weinig loslaten terwijl hij vastzit en wordt geobserveerd. Het hele land zet hem onder druk en houdt nog vol dat ie er niks mee te maken ondanks dat het bewijs vragen oproept. Dan ben je een hele koele kikker als je dan nog zwijgt. Ik denk niet dat ie op enig moment zal breken.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 12:26 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Ja maar stel je eens voor dat je daar zelf zit. Als verdachte en je het echt niet gedaan zou hebben...
Het is wel de vraag wat hij mee krijgt van die druk.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 12:43 schreef Poefbank het volgende:
[..]
22 jaar niks zeggen en vooral de afgelopen twee jaar weinig loslaten terwijl hij vastzit en wordt geobserveerd. Het hele land zet hem onder druk en houdt nog vol dat ie er niks mee te maken ondanks dat het bewijs vragen oproept. Dan ben je een hele koele kikker als je dan nog zwijgt. Ik denk niet dat ie op enig moment zal breken.
Dit is dus precies waar het spreekrecht niet voor bedoeld is. Neemt niet weg dat ik wel veel respect heb voor de nabestaanden dat ze zo sterk zijn om daar te staan en te spreken.quote:
Nou ja, neem deze uitspraak van de zus:quote:Op woensdag 7 oktober 2020 12:55 schreef Petpampim het volgende:
[..]
Dit is dus precies waar het spreekrecht niet voor bedoeld is. Neemt niet weg dat ik wel veel respect heb voor de nabestaanden dat ze zo sterk zijn om daar te staan en te spreken.
Ik begrijp de reactie van de zus helemaal. Als familielid wil je niets anders dan dat de dader gepakt is en dat de zaak opgelost is. Je kunt heel moeilijk van iemand die zo nauw betrokken is verwachten om objectief te blijven. Maar juist daarom is het spreekrecht strafrechtelijk gezien zo gevaarlijk.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 12:57 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Nou ja, neem deze uitspraak van de zus:
[ twitter ]
Ze weten helemaal niet of Jos degene is die hem heeft omgebracht.
Ja oke, maar denk je niet dat al die emoties weer net zo hard terugkomen als zo een strafzaak eenmaal speelt? Dat is logisch wat mij betreft.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:00 schreef F.Sinatra het volgende:
Ik bedoel dit totaal niet zoals het wellicht overkomt....
Maar na 22 jaar kun je ook je leven wat meer hebben opgepakt dan zijn hebben gedaan (of doen voor komen).
Hoe ontzettend $%#^#&*# het ook is. Je moet verder. Ook voor je andere kind.
Dat willen ze toch immers helemaal niet. Ze willen een dader en het maakt niet uit of hij écht schuldig is.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 12:57 schreef F.Sinatra het volgende:
Ik (al helemaal sinds ik vader ben) zou ook compleet gek worden in de situatie van z'n ouders.
Maar ik heb wel het idee dat ik (zeker na 22 jaar) wel het verschil zou blijven zien tussen een verdachte en een dader.
Als die man het ECHT niet gedaan heeft...Wat wil je dan?
En dit is nou echt zo een typische vraag waarbij hij zich had moeten beroepen op het zwijgrecht. Roethof zal zich zitten te verbijten.quote:
Die vraag blijft terugkomen. Waarom koppelde Brech de vondst van een dood kind direct aan zijn zedenverleden? Tja, je weet niet wat zo iemands gedachtegang is op dat moment. Gedachten zijn complex en de keuzes die we maken zijn niet altijd te rationaliseren. Maar dit is nou precies het gevaar van verklaren en een voorbeeld van een situatie waarbij een beroep op het zwijgrecht zinvol is, of hij nou schuldig is of niet.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:13 schreef Harvest89 het volgende:
Ik begin Jos B wel steeds meer te geloven.
[ twitter ]
[ twitter ]
Iemand in een angst/paniekmodus handelt ook niet rationeel. Dat lijkt te worden genegeerd in deze zaak.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:17 schreef Petpampim het volgende:
[..]
Die vraag blijft terugkomen. Waarom koppelde Brech de vondst van een dood kind direct aan zijn zedenverleden? Tja, je weet niet wat zo iemands gedachtegang is op dat moment. Gedachten zijn complex en de keuzes die we maken zijn niet altijd te rationaliseren. Maar dit is nou precies het gevaar van verklaren en een voorbeeld van een situatie waarbij een beroep op het zwijgrecht zinvol is, of hij nou schuldig is of niet.
Neuh, er wordt niet zoveel waarde aan gehangen door o.a. zijn tegenstrijdige verklaringen.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:22 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Iemand in een angst/paniekmodus handelt ook niet rationeel. Dat lijkt te worden genegeerd in deze zaak.
Eens.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:00 schreef F.Sinatra het volgende:
Ik bedoel dit totaal niet zoals het wellicht overkomt....
Maar na 22 jaar kun je ook je leven wat meer hebben opgepakt dan zijn hebben gedaan (of doen voor komen).
Hoe ontzettend $%#^#&*# het ook is. Je moet verder. Ook voor je andere kind.
Peter R de Vries zit er ook gezellig naast.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:32 schreef Zipportal het volgende:
En de moeder:
https://www.limburger.nl/cnt/dmf20201007_00179064
quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:34 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Peter R de Vries zit er ook gezellig naast.
Das die van Nicky’s moederquote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:25 schreef Zipportal het volgende:
Video van de tante:
https://www.limburger.nl/cnt/dmf20201007_00179064
Mwah, ik ben ook niet per se heel gecharmeerd van de man. Maar feit is wel dat hij in dergelijke zaken een belangrijke rol speelt voor de familie. Voor wat ik heb begrepen is hij eigenlijk al die tijd nauw betrokken geweest bij hen en 24 uur per dag voor hen bereikbaar. Je kunt veel over 'm zeggen, maar hij is wel toegewijd.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:42 schreef Straadthont het volgende:
[..]Allemachtig, wat vindt die narcist zichzelf gigantisch belangrijk. Anderhalve meter afstand geldt voor hem natuurlijk ook al niet.
Ik vond het ook zwaar overdreven.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:42 schreef Straadthont het volgende:
[..]Allemachtig, wat vindt die narcist zichzelf gigantisch belangrijk. Anderhalve meter afstand geldt voor hem natuurlijk ook al niet.
Wat een show maken ze er ook van....Het spijt me zeer, maar ik vind het een lachwekkende en zo niet professionele vertoning.
Staan er alledrie op. Moeder tante en zus.quote:
Ik heb net het boek uit en heb mij hier ook enorm over verbaasd. Ook dat ze de slaapkamer van Nicky compleet hebben verhuisd naar het nieuwe huis, inclusief zijn volle prullenbak.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:33 schreef Za het volgende:
[..]
Eens.
Er was nog een klein meisje thuis, nooit meer feestdagen voor haar, nooit meer een vakantie maar dagen gevuld met leed.
Dat is tamelijk onverantwoordelijk naar dat kind toe.
Dit, hoe zie je het anders voor je, die pa is helemaal een emotioneel wrak. Moet die moeder daar alleen gaan zitten tegenover haar monster?quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:44 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Mwah, ik ben ook niet per se heel gecharmeerd van de man. Maar feit is wel dat hij in dergelijke zaken een belangrijke rol speelt voor de familie. Voor wat ik heb begrepen is hij eigenlijk al die tijd nauw betrokken geweest bij hen en 24 uur per dag voor hen bereikbaar. Je kunt veel over 'm zeggen, maar hij is wel toegewijd.
Dat ligt niet aan die ouders, misschien heeft die langslepende nare zaak er wat mee te maken?quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:49 schreef Blueheeler het volgende:
[..]
Ik heb net het boek uit en heb mij hier ook enorm over verbaasd. Ook dat ze de slaapkamer van Nicky compleet hebben verhuisd naar het nieuwe huis, inclusief zijn volle prullenbak.
Enorm treurig allemaal en helemaal voor hun dochter, dat meisje heeft echt geen leven gehad.
Ik zou wel eens weten wat hij allemaal verdiend heeft over de rug van nicky.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:45 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ik vond het ook zwaar overdreven.
Benieuwd of Peter vanavond in een talkshow gaat aanschuiven om te vertellen hoe moeilijk dit voor hem was.
Ze waren niet verhuisd omdat ze groter en mooier wilden gaan wonen, maar omdat die situatie in dat dorp zeer onprettig was. Ook voor Femke, mogen zij dat dat zelf beslissen?quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:49 schreef Blueheeler het volgende:
[..]
Ik heb net het boek uit en heb mij hier ook enorm over verbaasd. Ook dat ze de slaapkamer van Nicky compleet hebben verhuisd naar het nieuwe huis, inclusief zijn volle prullenbak.
Enorm treurig allemaal en helemaal voor hun dochter, dat meisje heeft echt geen leven gehad.
Hij heeft nooit een cent gevraagd aan die ouders, ga je mond spoelen.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:51 schreef TjjWester het volgende:
[..]
Ik zou wel eens weten wat hij allemaal verdiend heeft over de rug van nicky.
Denk jij nog steeds dat Jos de dader is van alle 3 de feiten? Gewoon benieuwd.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:49 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Dit, hoe zie je het anders voor je, die pa is helemaal een emotioneel wrak. Moet die moeder daar alleen gaan zitten tegenover haar monster?
Zelfs Jos heeft steun aan zijn advocaat Roethof.
Ik vind de reactie’s hier trouwens best ongepast. Beetje gaan zitten bepalen van achter de veilige toetsenbord hoe zij zich moeten gedragen daar als nabestaanden.
Nee niet aan de ouders. Zij betalen door publiciteit.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:52 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Hij heeft nooit een cent gevraagd aan die ouders, ga je mond spoelen.
Ik blijf bij mijn scenario ja.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:53 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Denk jij nog steeds dat Jos de dader is van alle 3 de feiten? Gewoon benieuwd.
Gelukkig maar dat jij zelf niet wil bepalen hoe een ander denkt en voelt. Ga toch fietsen, het liefst met je kinderen, zien die hun moeder ook nog eens!quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:49 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ik vind de reactie’s hier trouwens best ongepast. Beetje gaan zitten bepalen van achter de veilige toetsenbord hoe zij zich moeten gedragen daar als nabestaanden.
Mijn kinderen zitten op school vriend... continu rooster.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:58 schreef Straadthont het volgende:
[..]
Gelukkig maar dat jij zelf niet wil bepalen hoe een ander denkt en voelt. Ga toch fietsen, het liefst met je kinderen, zien die hun moeder ook nog eens!
Wat jij doet is hele topics naar jezelf toetrekken, het lijkt verdomme wel de grote Ootjekatootje zelfverheerlijk-topic!![]()
Dat eerste weet ik en ik zeg nergens dat ze mooier en groter willen wonen. Ze mogen van mij alles zelf beslissen net zoals ik het treurig mag vinden.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:52 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ze waren niet verhuisd omdat ze groter en mooier wilden gaan wonen, maar omdat die situatie in dat dorp zeer onprettig was. Ook voor Femke, mogen zij dat dat zelf beslissen?
Deed ze ook al bij de vermissing van Anne Faber. Ootjekatootje vindt zichzelf nogal belangrijkquote:Op woensdag 7 oktober 2020 13:58 schreef Straadthont het volgende:
[..]
het lijkt verdomme wel de grote Ootjekatootje zelfverheerlijk-topic!![]()
Typisch vrouwen.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 14:06 schreef hyviiee het volgende:
[..]
Deed ze ook al bij de vermissing van Anne Faber. Ootjekatootje vindt zichzelf nogal belangrijk
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |