SPOILER: Het Kabinet-TrumpOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Amerikaans Congres:
Political groups house:
Democratic (235)
Republican (197)
Vacant (3)
Political groups Senate:
Republican (53)
Democratic (45)
Independents (2)SPOILER: Overzicht van lopende onderzoekenOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: Hoe werkt een impeachment?Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Extra aanwijzingen voor dit topic:
Helaas blijkt dit topic nogal eens te ontsporen. Het is een emotioneel onderwerp voor sommigen.
Daarom de volgende afspraken:
• Dit is geen linkdumptopic. Als je een tweet plaatst graag het volgende in ogenschouw nemen: Waarom deze tweet? Wat zegt het, wat vind je er zelf van?
• Posts die tot doel hebben het topic te laten ontsporen, die respectloos zijn, of als linkdump aangemerkt kunnen worden, kunnen zonder overleg verwijderd worden door de moderatie. Want je post moet iets bijdragen aan de discussie en niet aan het op de kast jagen van users.
• Het gaat hier over de Amerikaanse politiek. Niet over Amerika in zijn algemeen. Probeer on topic te blijven.
• We gaan hier respectvol met elkaar om. Ook onderwerpen zoals kwetsbare migrantenkinderen worden met respect besproken. Ik zie er het nut niet van om bijv Michelle Obama als een kerel neer te zetten. Het enige doel om dat te doen is om users op de kast te jagen en het topic te laten ontsporen. Stop daar gewoon mee. Het voegt inhoudelijk niets toe.
We gebruiken in dit topic normale bronnen. Hier te verifiλren: https://mediabiasfactcheck.com/
Voor visueel ingestelde mensen:
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r![]()
Dat kan zijn, maar is niet echt de discussie. De discussie is of er vanuit Trump / VS logica is om NAVO-landen aan te sporen tot een hoger defensie-budget. T.o.v. de alternatieve verklaring van Ulx dat Trump dat alleen maar doet omdat het moet van Poetin.quote:Op donderdag 3 september 2020 17:00 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Dat doen ze toch ook het enige probleem is dat Amerika volledig uit de pas loopt qua uitgaven aan hun leger?
Voor de NAVO is toch ook eigenlijk geen bedreiging, misschien China.![]()
Een hoger defensie budget van Duitsland is niet wat Poetin wil, dat kan ik je verzekeren.quote:Op donderdag 3 september 2020 17:15 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Dat kan zijn, maar is niet echt de discussie. De discussie is of er vanuit Trump / VS logica is om NAVO-landen aan te sporen tot een hoger defensie-budget. T.o.v. de alternatieve verklaring van Ulx dat Trump dat alleen maar doet omdat het moet van Poetin.![]()
Nog even in de HH ivm nieuw topic:
Is er trouwens iemand die 30 dagen gratis de WaPo wil lezen? Ik heb zelf een abbo cadeau gehad van een user hier en want to return the favour. Stuur me een DM. De eerste krijgt de 30 dagen gratis WaPo."He who gives up freedom for safety deserves neither" Benjamin Franklin![]()
Ik denk dat de NAVO sowieso nu al vervangen moet worden, het zoekt veel te krampachtig naar een nieuwe rol en als je kijkt naar de laatste 2 inzetten van de NAVO, Libie en Afghanistan, dan denk ik toch echt dat die missies niet zijn waarvoor de NAVO is opgericht.quote:Op donderdag 3 september 2020 17:08 schreef KoosVogels het volgende:
Maar als de NAVO uit elkaar valt, wordt dat een heel ander verhaal. Zonder steun van bondgenoten is Oost-Europa heel kwetsbaar voor de Russen. En ik acht het niet ondenkbaar dat een tweede termijn van Trump het einde betekent van de NAVO.
Ik zou liever een Europese NAVO zien, zonder Turkije, op dezelfde grondslag als de huidige NAVO.![]()
Trump krijgt geen orders van Poetin, dat is onzin. Wel blijf ik het uitermate vreemd vinden dat Trump zich keer op keer in allerlei bochten wringt om maar geen kritiek te uiten op Rusland. Eerder dit jaar werden de Russen ervan verdacht de Taliban te hebben betaald voor het doden van Amerikaanse soldaten. Trump heeft voor minder tirades afgestoken op Twitter, maar nu bleef hij stil. En dat was natuurlijk niet de eerste keer.quote:Op donderdag 3 september 2020 17:15 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Dat kan zijn, maar is niet echt de discussie. De discussie is of er vanuit Trump / VS logica is om NAVO-landen aan te sporen tot een hoger defensie-budget. T.o.v. de alternatieve verklaring van Ulx dat Trump dat alleen maar doet omdat het moet van Poetin.
Ik breng de ontmoeting tussen Trump en Poetin in Helsinki in herinnering. Vlak daardoor was hij in Brussel, voor een NAVO-top. De Europese bondgenoten moesten het flink ontgelden en werden door Trump met de grond gelijk gemaakt.
Een paar dagen later kroop hij Poetin in de reet en stond hij als angstig schooljochie op het podium naast zijn Russische collega, om doodleuk te verklaren dat hij meer waarde hecht aan de woorden van Poetin dan aan de bevindingen van zijn eigen inlichtingendiensten.
Dat was en blijft bizar.Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r![]()
Rusland wil vooral onenigheid binnen de NAVO.quote:Op donderdag 3 september 2020 17:20 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Een hoger defensie budget van Duitsland is niet wat Poetin wil, dat kan ik je verzekeren.My friends all drive horses![]()
Kritiekloos berichten over de president is kennelijk nog geen garantie dat je je nieuwe baantje als woordvoerder van de FDA ook naar behoren kunt uitvoeren:
https://arstechnica.com/s(...)-she-lasted-11-days/Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."![]()
Nog zo'n profiteur:“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell![]()
Had ik vorige week al gepost, Mono, wel bij blijvenquote:Op donderdag 3 september 2020 17:39 schreef Monolith het volgende:
Kritiekloos berichten over de president is kennelijk nog geen garantie dat je je nieuwe baantje als woordvoerder van de FDA ook naar behoren kunt uitvoeren:
https://arstechnica.com/s(...)-she-lasted-11-days/
Ja, dat is een "mooi" verhaal, blijkbaar was zoveel incompetentie toch net teveel zelfs voor het Trump Witte Huis.![]()
Ik weet zeker dat je van onze trouwe anti-corruptie posters hier hevig verontwaardigde reacties over gaat krijgen.quote:
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 03-09-2020 18:10:46 ]![]()
Ah, had ik een gemist. Gaat ook soms wat hard hier.quote:Op donderdag 3 september 2020 18:09 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Had ik vorige week al gepost, Mono, wel bij blijven
Ja, dat is een "mooi" verhaal, blijkbaar was zoveel incompetentie toch net teveel zelfs voor het Trump Witte Huis.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."![]()
Je wil Turkije dus uit de NAVO?quote:Op donderdag 3 september 2020 17:24 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik denk dat de NAVO sowieso nu al vervangen moet worden, het zoekt veel te krampachtig naar een nieuwe rol en als je kijkt naar de laatste 2 inzetten van de NAVO, Libie en Afghanistan, dan denk ik toch echt dat die missies niet zijn waarvoor de NAVO is opgericht.
Ik zou liever een Europese NAVO zien, zonder Turkije, op dezelfde grondslag als de huidige NAVO.I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.![]()
De NAVO is transcontinentaal.quote:Op donderdag 3 september 2020 18:37 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nee, ik wil Turkije niet bij een Europese variant van de NAVO.![]()
Ja, dat weet ik. Ik heb het over een opvolger voor de NAVO bestaande uit Europese landen, niet over de huidige NAVO.quote:![]()
Me dunkt dat we beter de NAVO in stand kunnen houden. Als er bij de Amerikanen dan hopelijk weer eens een competente president aan het roer staat moeten daar dan wel weer een keer goede, nieuwe afspraken over gemaakt worden.
Rusland heeft Yeltsin ook overleefd met toch nog redelijk behoud van invloedssfeer.Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!![]()
Het is weer tijd voor geheugenverlies:quote:Vice President Pence said Tuesday that he doesn’t “recall” being told to be on “standby” when President Trump made an unannounced visit to Walter Reed Medical Center last year.
“I don’t recall being told to be on standby,” Pence told Fox News’s Bret Baier when pressed on an account included in a new book from New York Times correspondent Michael Schmidt. “I was informed that the president had a doctor’s appointment.”
https://thehill.com/homen(...)-during-trump-walter![]()
Ja, dat klopt. Maar heb je het idee dat mensen in dit topic een nieuw bericht over hem neutraal benaderen of denk je dat ze deken "Dit zal hij ook wel weer helemaal verkeerd hebben gedaan?" Mensen zoeken en vinden vaak een bevestiging van wat ze al vinden.quote:Op donderdag 3 september 2020 01:35 schreef Tweek het volgende:
[..]
Daar ga je dus in de fout, mensen zijn tegen trump alleen maar om tegen trump te zijn. Over het algemeen is wordt dat allemaal ondersteund door fouten.Ja, want van Trump naar Biden lijkt mij van de regen in de drup. Maar goed, de consensus zal hier neem ik aan anders zijn.quote:Ten tijde van de primaries zag je hier ook veel mensen die verschillende kandidaten aanhingen, vrijwel niemand hing biden aan. En van uit die zienswijze werd er nog steeds discussie gevoerd. Er loopt hier ook niemand rond die fan is van Biden vanaf het begin. Ondanks dat hij nu gesteund lijkt te worden door de meeste mensen. Maar je kan in mijn postgeschiedenis al zien dat ik kritisch ben over hem.Ja, een ongezonde houding om iemand zo eenzijdig te bekijken. Ben ik eigenlijk altijd op tegen.quote:Dat geld voor veel mensen, de meeste mensen in dit topic volgen de verkiezing op afstand, en hebben natuurlijk een voorkeur. Momenteel Biden omdat hij de kandidaat is, maar daar begonnen ze niet en zullen ze ook niet achter staan na de verkiezing.
Het meerendeel van de Trump fans, staan achter alles wat Trump doet no matter what. Alles is een gevecht van hun tegen wij. Er is geen middle ground voor hun. Je steunt de leider of je steunt hem niet. Discussie is niet mogelijk. Er is binnen de groep ook geen discussie mogelijk. Er is geen discussie over wie beter voor de republikeinse partij zou zijn. Het is de grote leider of niemand.Wat vind je dan in het algemeen van linkse mensen?quote:En zoals je zelf al aanhaalt.
Rechtse politiek ziet vaker bange mensen, goed gelovige mensen, religieuze mensne. Iets waar Trump nu ook weer op in speelt. Net zoals de nazi's demonstraties hielden in linkse gebieden om geweld aan te moedigen zodat ze dat als campagne konden gebruiken.Ik heb geen idee. Weet niet wat hij tegen armoede heeft gedaan, al lijkt me werkgelegenheid scheppen altijd goed als middel om dat te bestrijden.quote:Reli conservatieve mensen zijn altijd bang, omdat hun geleerd is dat ze superieur zijn. Als dat het enige is wat je hebt als je in armoede leeft, dan stem je daarop.
Noem 1 ding dat Trump heeft gedaan om de armoede aan te pakken in de VS?
Vrijwel iedere rode staat ontvangt meer geld van de overheid dan dat ze betalen.
Vrijwel iedere blauwe staat betaald meer geld aan de overhied dan dat ze krijgen.
Welke club doet het beter?[b]Op dinsdag 28 februari 2012 10:19 schreef TheGeneral:[/b]Eindelijk eens wat zinnige posts van Federer-fan O+ .
[b]Op maandag 24 mei 2010 16:33 schreef tarantism:[/b]dit is het slechtste topic dat ik ooit heb gezien![]()
Moet je toch eens voorstellen dat Rutte hier oproept dat VVD'stemmers moeten proberen een misdrijf te plegen door 2 keer te stemmen. En dan het vuige lef hebben de belangrijkste tegenstrever weg te zetten als zijnde wetteloos.“That's why they call it the American Dream, because you have to be asleep to believe it.”― George Carlin![]()
Oh, maar dat was vast ironisch bedoeld. Of zo.quote:Op donderdag 3 september 2020 20:00 schreef SnertMetChoco het volgende:
Moet je toch eens voorstellen dat Rutte hier oproept dat VVD'stemmers moeten proberen een misdrijf te plegen door 2 keer te stemmen. En dan het vuige lef hebben de belangrijkste tegenstrever weg te zetten als zijnde wetteloos.![]()
Zijn cult aanhangers zullen vast genoegen nemen met zoiets, of misschien zelfs wel met het statement zelf. Elke keer hetzelfde liedje: "Ja, maar zo heeft hij het niet bedoeld! Fake News!"quote:Op donderdag 3 september 2020 20:04 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Oh, maar dat was vast ironisch bedoeld. Of zo.
Barr ook die niet zou weten dat dubbel stemmen een federaal misdrijf is. Wat een beschamende en corrupte vertoning.
Als dit op zich al niet diskwalificerend zou zijn en zelfs niet na zijn geflirt met allerhande autocratische regimes, wat voor politieke stroming hang je dan aan?
[ Bericht 3% gewijzigd door SnertMetChoco op 03-09-2020 20:13:15 ]“That's why they call it the American Dream, because you have to be asleep to believe it.”― George Carlin![]()
Ik heb geen twijfel dat Trump pardons gaat uitdelen op zijn laatste dag. Of hij medewerkers daarmee gaat belonen is vers twee.quote:Op donderdag 3 september 2020 20:04 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
Volgensmij is de Trumpkliek alleen bezig om hun eigen hachje te redden door bepaalde wetten er door te drukken omdat ze anders in de cel belanden. of is dat ook te alu-hoedjes?![]()
De Trump cult aka de RNCquote:Op donderdag 3 september 2020 20:06 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Zijn cult aanhangers zullen vast genoegen nemen met zoiets, of misschien zelfs wel met het statement zelf. Elke keer hetzelfde liedje: "Ja, maar zo heeft hij het niet bedoeld! Fake News!"
Barr ook die niet zou weten dat dubbel stemmen een federaal misdrijf is. Wat een beschamende en corrupte vertoning.
Als dit op zich al niet diskwalificerend zou zijn en zelfs niet na zijn geflirt met allerhande autocratische regimes, wat voor politieke stroming hang je dan aan?![]()
![]()
Het gaat niet om pardons, het gaat erom wat hij achter de schermen heeft uitgevroten om zichzelf ontketsbaar te wanen, dat is ook de reden dat die kliek om hem heen zo aggressief begint te worden.quote:Op donderdag 3 september 2020 20:14 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik heb geen twijfel dat Trump pardons gaat uitdelen op zijn laatste dag. Of hij medewerkers daarmee gaat belonen is vers twee.![]()
Achter de schermen? Dankzij de lafheid van de RNC kunnen ze het gewoon voor de schermen doen en dat doen ze ook.quote:Op donderdag 3 september 2020 20:16 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
Het gaat niet om pardons, het gaat erom wat hij achter de schermen heeft uitgevroten om zichzelf ontketsbaar te wanen, dat is ook de reden dat die kliek om hem heen zo aggressief begint te worden.![]()
Iets met een beerput die op dit moment verre van gedempt is, terwijl deze met een tweede termijn opeens dicht gespijkerd blijkt te zijn, ongeacht het functioneren van de persoon die er verantwoordelijk voor is...quote:Op donderdag 3 september 2020 20:19 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Achter de schermen? Dankzij de lafheid van de RNC kunnen ze het gewoon voor de schermen doen en dat doen ze ook.![]()
Die zie ik hier niet tussen staan: https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Political_ideologiesquote:
Is ook lastig, want "RNC" of "DNC" is geen politieke stroming, maar een onderdeel van een politieke partij.“That's why they call it the American Dream, because you have to be asleep to believe it.”― George Carlin![]()
Klopt, het is een religieuze cultquote:Op donderdag 3 september 2020 20:44 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Die zie ik hier niet tussen staan: https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Political_ideologies
Is ook lastig, want "RNC" of "DNC" is geen politieke stroming, maar een onderdeel van een politieke partij.![]()
![]()
Ja, goed, ik zal die wiki pagina niet opzoeken...quote:Op donderdag 3 september 2020 20:47 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Klopt, het is een religieuze cult“That's why they call it the American Dream, because you have to be asleep to believe it.”― George Carlin![]()
Drink the Kool-Aidquote:Op donderdag 3 september 2020 21:00 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ja, goed, ik zal die wiki pagina niet opzoeken...![]()
![]()
Ik kreeg vorige week een copie van de overlijdensakte van mijn schoonmoeder. De dienstdoende arts, de verplegers zeiden allemaal dat ze was gestorven aan het corona virus. Je ziet er niks van terug op de overlijdensakte. Geen wonder dat volgens de Gop het aantal doden zo "laag" zijn.Mag ik je vandaag weer eens irriteren?![]()
Nou ja, ze kruipen al aardig richting de 200k bevestigde coronadoden, met iets van 575 per 100k inwoners. En ze zitten qua dagelijks aantal doden nog in het rijtje Mexico en Braziliλ en niet bepaald dat van de Europese landen.quote:Op donderdag 3 september 2020 21:35 schreef klappernootopreis het volgende:
Ik kreeg vorige week een copie van de overlijdensakte van mijn schoonmoeder. De dienstdoende arts, de verplegers zeiden allemaal dat ze was gestorven aan het corona virus. Je ziet er niks van terug op de overlijdensakte. Geen wonder dat volgens de Gop het aantal doden zo "laag" zijn.Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."![]()
Florida, toch? Niet echt verassend.quote:Op donderdag 3 september 2020 21:35 schreef klappernootopreis het volgende:
Ik kreeg vorige week een copie van de overlijdensakte van mijn schoonmoeder. De dienstdoende arts, de verplegers zeiden allemaal dat ze was gestorven aan het corona virus. Je ziet er niks van terug op de overlijdensakte. Geen wonder dat volgens de Gop het aantal doden zo "laag" zijn.![]()
Dit gaat ook lekker:Niet verassend natuurlijk dat Barr de zaak voor het gerecht wil hebben voor de verkiezingen. En een veroordeling krijgen is helemaal niet belangrijk, dit is alleen maar zodat Trump kan zeggen dat hij de "librul elite" heeft aangepakt.quote:WASHINGTON — The Justice Department plans to bring an antitrust case against Google as soon as this month, after Attorney General William P. Barr overruled career lawyers who said they needed more time to build a strong case against one of the world’s wealthiest, most formidable technology companies, according to five people briefed on internal department conversations.
Justice Department officials told lawyers involved in the antitrust inquiry into Alphabet, the parent company of Google and YouTube, to wrap up their work by the end of September, according to three of the people. Most of the 40-odd lawyers who had been working on the investigation opposed the deadline. Some said they would not sign the complaint, and several of them left the case this summer.
Some argued this summer in a memo that ran hundreds of pages that they could bring a strong case but needed more time, according to people who described the document. Disagreement persisted among the team over how broad the complaint should be and what Google could do to resolve the problems the government uncovered. The lawyers viewed the deadline as arbitrary.
While there were disagreements about tactics, career lawyers also expressed concerns that Mr. Barr wanted to announce the case in September to take credit for action against a powerful tech company under the Trump administration.
https://www.nytimes.com/2(...)tice-department.html![]()
Dan wordt de oversterfte toch nog interessanter, hoe is die in de VS?quote:Op donderdag 3 september 2020 21:35 schreef klappernootopreis het volgende:
Ik kreeg vorige week een copie van de overlijdensakte van mijn schoonmoeder. De dienstdoende arts, de verplegers zeiden allemaal dat ze was gestorven aan het corona virus. Je ziet er niks van terug op de overlijdensakte. Geen wonder dat volgens de Gop het aantal doden zo "laag" zijn.Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )![]()
Hoog. Toen de officieele stand 160K was stond de oversterfte toegeschreven aan COVID al op 250K, dus zeg maar factor +50%. Momenteel weet ik het niet, ik volg de cijfers niet erg.quote:Op donderdag 3 september 2020 22:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dan wordt de oversterfte toch nog interessanter, hoe is die in de VS?![]()
Daar was laatst nog een artikel over:quote:Op donderdag 3 september 2020 22:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dan wordt de oversterfte toch nog interessanter, hoe is die in de VS?
The True Coronavirus Toll in the U.S. Has Already Surpassed 200,000“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell![]()
In deze context boeit de oversterfte slechts in verhouding tot andere Westerse landen denk ik en daar is op dit moment geen fair beeld van voor zover ik weet.
Belangrijker is denk ik dat op deze manier de sterfte gekoppeld wordt aan de dingen die Trump deed. Dat had natuurlijk wel invloed, maar zelfs al hadden ze de beste geneeskundige zorg in de wereld voor de hele bevolking waren zijn handelingen laakbaar. Niet per se een goede metriek dus.
Stel dat ze een relatief lage sterfte hadden, was het dan bv wel ok geweest als Trump zei dat staten het zelf moesten oplossen om daarna beademingsapparaten die staten onder die gedachte hadden aangeschaft te confisceren zonder federaal plan?
Stel dat ze een relatief lage sterfte hadden, was het dan bv. wel ok geweest als Trump deed alsof de ophef een Democratische hoax was?
Stel dat ze een relatief lage sterfte hadden, was het dan bv. wel ok geweest als Trump de suggestie wekte dat men maar eens moest gaan testen met bleekmiddel (waar ettelijke mensen later voor zijn opgenomen)?
[ Bericht 1% gewijzigd door SnertMetChoco op 03-09-2020 22:43:56 ]“That's why they call it the American Dream, because you have to be asleep to believe it.”― George Carlin![]()
Het gaat me niet om de sterfte an sich, dat cijfer vind ik in geen enkel land echt relevant. Het ging me er om dat je zo kunt kijken hoeveel sterfte er wellicht bewust uit de statistieken wordt gehouden. Dergelijke manipulatie van de cijfers is wel relevant.quote:Op donderdag 3 september 2020 22:34 schreef SnertMetChoco het volgende:
In deze context boeit de oversterfte slechts in verhouding tot andere Westerse landen denk ik en daar is op dit moment geen fair beeld van voor zover ik weet.
Belangrijker is denk ik dat op deze manier de sterfte gekoppeld wordt aan de dingen die Trump deed. Dat had natuurlijk wel invloed, maar zelfs al hadden ze de beste geneeskundige zorg in de wereld voor de hele bevolking waren zijn handelingen laakbaar. Niet per se een goede metriek dus.
Stel dat ze een relatief lage sterfte hadden, was het dan bv wel ok geweest als Trump zei dat staten het zelf moesten oplossen om daarna beademingsapparaten die staten onder die gedachte hadden aangeschaft te confisceren zonder federaal plan?
Stel dat ze een relatief lage sterfte hadden, was het dan bv. wel ok geweest als Trump deed alsof de ophef een Democratische hoax was?
Stel dat ze een relatief lage sterfte hadden, was het dan bv. wel ok geweest als Trump de suggestie wekte dat men maar eens moest gaan testen met bleekmiddel (waar ettelijke mensen later voor zijn opgenomen)?Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )![]()
Maar ook daar is geen echt goed internationaal beeld van op het moment voor zover ik weet. We zijn het gelukkig eens dat het sterftecijfer niet echt per se wat zegt over het handelen van Trump al rekenen veel mensen hem wel de desastreuze Amerikaanse cijfers aan. Het is extreem laakbaar, maar niet per se om die cijfers.quote:Op donderdag 3 september 2020 22:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het gaat me niet om de sterfte an sich, dat cijfer vind ik in geen enkel land echt relevant. Het ging me er om dat je zo kunt kijken hoeveel sterfte er wellicht bewust uit de statistieken wordt gehouden. Dergelijke manipulatie van de cijfers is wel relevant.“That's why they call it the American Dream, because you have to be asleep to believe it.”― George Carlin![]()
Nou, de Amerikaanse ambassadeur kon zich ook makkelijk staande houden met drie Nederlandse journalisten naast en tegenover hem.
Jinek heb ik ook wel eens scherper horen vragen.![]()
Als je maar genoeg geld hebt, ben je altijd nog ketsbaar.quote:Op donderdag 3 september 2020 20:16 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
Het gaat niet om pardons, het gaat erom wat hij achter de schermen heeft uitgevroten om zichzelf ontketsbaar te wanen![]()
Al bekende informatie, maar schokkend om het toch nog eens te lezen in een nieuwe oped:Edit: Ah, wel nieuwe info kennelijk:quote:Trump: Americans Who Died in War Are ‘Losers’ and ‘Suckers’
The president has repeatedly disparaged the intelligence of service members, and asked that wounded veterans be kept out of military parades, multiple sources tell The Atlantic.
When President Donald Trump canceled a visit to the Aisne-Marne American Cemetery near Paris in 2018, he blamed rain for the last-minute decision, saying that “the helicopter couldn’t fly” and that the Secret Service wouldn’t drive him there. Neither claim was true.
Trump rejected the idea of the visit because he feared his hair would become disheveled in the rain, and because he did not believe it important to honor American war dead, according to four people with firsthand knowledge of the discussion that day. In a conversation with senior staff members on the morning of the scheduled visit, Trump said, “Why should I go to that cemetery? It’s filled with losers.” In a separate conversation on the same trip, Trump referred to the more than 1,800 marines who lost their lives at Belleau Wood as “suckers” for getting killed.
Belleau Wood is a consequential battle in American history, and the ground on which it was fought is venerated by the Marine Corps. America and its allies stopped the German advance toward Paris there in the spring of 1918. But Trump, on that same trip, asked aides, “Who were the good guys in this war?” He also said that he didn’t understand why the United States would intervene on the side of the Allies.
Trump’s understanding of concepts such as patriotism, service, and sacrifice have interested me since he expressed contempt for the war record of the late Senator John McCain, who spent more than five years as a prisoner of the North Vietnamese. “He’s not a war hero,” Trump said in 2015 while running for the Republican nomination for president. “I like people who weren’t captured.”
There was no precedent in American politics for the expression of this sort of contempt, but the performatively patriotic Trump did no damage to his candidacy by attacking McCain in this manner. Nor did he set his campaign back by attacking the parents of Humayun Khan, an Army captain who was killed in Iraq in 2004.
Trump remained fixated on McCain, one of the few prominent Republicans to continue criticizing him after he won the nomination. When McCain died, in August 2018, Trump told his senior staff, according to three sources with direct knowledge of this event, “We’re not going to support that loser’s funeral,” and he became furious, according to witnesses, when he saw flags lowered to half-staff. “What the fuck are we doing that for? Guy was a fucking loser,” the president told aides. Trump was not invited to McCain’s funeral. (These sources, and others quoted in this article, spoke on condition of anonymity. White House spokeswoman Kayleigh McEnany did not respond to email and telephone requests for comment.)
Trump’s understanding of heroism has not evolved since he became president. According to sources with knowledge of the president’s views, he seems to genuinely not understand why Americans treat former prisoners of war with respect. Nor does he understand why pilots who are shot down in combat are honored by the military. On at least two occasions since becoming president, according to three sources with direct knowledge of his views, Trump referred to former President George H. W. Bush as a “loser” for being shot down by the Japanese as a Navy pilot in World War II. (Bush escaped capture, but eight other men shot down during the same mission were caught, tortured, and executed by Japanese soldiers.)
When lashing out at critics, Trump often reaches for illogical and corrosive insults, and members of the Bush family have publicly opposed him. But his cynicism about service and heroism extends even to the World War I dead buried outside Paris—people who were killed more than a quarter century before he was born. Trump finds the notion of military service difficult to understand, and the idea of volunteering to serve especially incomprehensible. (The president did not serve in the military; he received a medical deferment from the draft during the Vietnam War because of the alleged presence of bone spurs in his feet. In the 1990s, Trump said his efforts to avoid contracting sexually transmitted diseases constituted his “personal Vietnam.”)
On Memorial Day 2017, Trump visited Arlington National Cemetery, a short drive from the White House. He was accompanied on this visit by John Kelly, who was then the secretary of homeland security, and who would, a short time later, be named the White House chief of staff. The two men were set to visit Section 60, the 14-acre area of the cemetery that is the burial ground for those killed in America’s most recent wars. Kelly’s son Robert is buried in Section 60. A first lieutenant in the Marine Corps, Robert Kelly was killed in 2010 in Afghanistan. He was 29. Trump was meant, on this visit, to join John Kelly in paying respects at his son’s grave, and to comfort the families of other fallen service members. But according to sources with knowledge of this visit, Trump, while standing by Robert Kelly’s grave, turned directly to his father and said, “I don’t get it. What was in it for them?” Kelly (who declined to comment for this story) initially believed, people close to him said, that Trump was making a ham-handed reference to the selflessness of America’s all-volunteer force. But later he came to realize that Trump simply does not understand non-transactional life choices.
“He can’t fathom the idea of doing something for someone other than himself,” one of Kelly’s friends, a retired four-star general, told me. “He just thinks that anyone who does anything when there’s no direct personal gain to be had is a sucker. There’s no money in serving the nation.” Kelly’s friend went on to say, “Trump can’t imagine anyone else’s pain. That’s why he would say this to the father of a fallen marine on Memorial Day in the cemetery where he’s buried.”
I’ve asked numerous general officers over the past year for their analysis of Trump’s seeming contempt for military service. They offer a number of explanations. Some of his cynicism is rooted in frustration, they say. Trump, unlike previous presidents, tends to believe that the military, like other departments of the federal government, is beholden only to him, and not the Constitution. Many senior officers have expressed worry about Trump’s understanding of the rules governing the use of the armed forces. This issue came to a head in early June, during demonstrations in Washington, D.C., in response to police killings of Black people. James Mattis, the retired Marine general and former secretary of defense, lambasted Trump at the time for ordering law-enforcement officers to forcibly clear protesters from Lafayette Square, and for using soldiers as props: “When I joined the military, some 50 years ago, I swore an oath to support and defend the Constitution,” Mattis wrote. “Never did I dream that troops taking that same oath would be ordered under any circumstance to violate the Constitutional rights of their fellow citizens—much less to provide a bizarre photo op for the elected commander-in-chief, with military leadership standing alongside.”
Another explanation is more quotidian, and aligns with a broader understanding of Trump’s material-focused worldview. The president believes that nothing is worth doing without the promise of monetary payback, and that talented people who don’t pursue riches are “losers.” (According to eyewitnesses, after a White House briefing given by the then-chairman of the Joint Chiefs of Staff, General Joe Dunford, Trump turned to aides and said, “That guy is smart. Why did he join the military?”)
Yet another, related, explanation concerns what appears to be Trump’s pathological fear of appearing to look like a “sucker” himself. His capacious definition of sucker includes those who lose their lives in service to their country, as well as those who are taken prisoner, or are wounded in battle. “He has a lot of fear,” one officer with firsthand knowledge of Trump’s views said. “He doesn’t see the heroism in fighting.” Several observers told me that Trump is deeply anxious about dying or being disfigured, and this worry manifests itself as disgust for those who have suffered. Trump recently claimed that he has received the bodies of slain service members “many, many” times, but in fact he has traveled to Dover Air Force Base, the transfer point for the remains of fallen service members, only four times since becoming president. In another incident, Trump falsely claimed that he had called “virtually all” of the families of service members who had died during his term, then began rush-shipping condolence letters when families said the president was not telling the truth.
Trump has been, for the duration of his presidency, fixated on staging military parades, but only of a certain sort. In a 2018 White House planning meeting for such an event, Trump asked his staff not to include wounded veterans, on grounds that spectators would feel uncomfortable in the presence of amputees. “Nobody wants to see that,” he said.
[ Bericht 3% gewijzigd door SnertMetChoco op 04-09-2020 00:02:46 ]“That's why they call it the American Dream, because you have to be asleep to believe it.”― George Carlin![]()
Tja, laat het maar aan een lafaard en bully over om de doden te eren. What could possibly go wrong?quote:Op donderdag 3 september 2020 23:50 schreef SnertMetChoco het volgende:
Al bekende informatie, maar schokkend om het toch nog eens te lezen in een nieuwe oped:
[..]
Edit: Ah, wel nieuwe info kennelijk:
[ twitter ]![]()
Nou, dit herken ik als spinning want het is oud ‘nieuws’.
Van de regen en de heli en weerzin om te gaan is een oud verhaal.![]()
Ontluisterend en typisch Trump. Zelf allesbehalve een held en dus zijn oorlogshelden 'suckers' en losers'.quote:Op donderdag 3 september 2020 23:50 schreef SnertMetChoco het volgende:
Al bekende informatie, maar schokkend om het toch nog eens te lezen in een nieuwe oped:
[..]
Edit: Ah, wel nieuwe info kennelijk:
[ twitter ]
Het Witte Huis ontkent natuurlijk:
Maar het verhaal wordt bevestigd:“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell![]()
Michael Reinoehl, de man die gelinkt wordt aan het doden van Aaron Jay Danielson eerder deze week doet vanavond zijn verhaal op Vice TV. Zeer merkwaardig allemaal.
https://www.vice.com/en_u(...)cted-in-self-defense
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |