Iemand die jouw woning binnen is gedrongen of wil dringen mag je neerknallen. Zodra die persoon zich op de openbare weg bevind niet meer. Dat hij in het verleden wat op zijn kerfstok had betekent niet dat je vogelvrij bent.quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:25 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ja, de samenvatting was dat het een hele lieve jongen is,
Dat die de hand van een agent heeft gebroken tijdens een vuurwapen incident, moeten we niet moeilijk over doen, want we doen allemaal wel eens domme dingen als we jonger zijn,
En hij ging natuurlijk alleen die huizen in om A) of te kijken, want dat doet truus ook wel eens, zegt truus, of om B) water te drinken,
En alhoewel die blijkbaar elke dag jogged, deed die dat altijd in normale kleren.
Ja dat is inderdaad allesquote:Op woensdag 20 mei 2020 13:36 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
De verdachte verklaart onschuldig te zijn, we kunnen de zaak dan wel sluiten.
Zo klip en klaar klopt dat wel denk ik.quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:37 schreef OneChicago het volgende:
[..]
Iemand die jouw woning binnen is gedrongen of wil dringen mag je neerknallen. Zodra die persoon zich op de openbare weg bevind niet meer. Dat hij in het verleden wat op zijn kerfstok had betekent niet dat je vogelvrij bent.
quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:27 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dus feitelijk heeft justitie dus gesproken?
Maar omdat er nu weer het zoveelste rassen-circus van gemaakt is,
Is die uitspraak niet goed, en moet het over?
quote:Op woensdag 20 mei 2020 12:15 schreef Isdatzo het volgende:
[knip]
Hoe dan ook: het grootste punt is niet of Abery wel of geen crimineel is, ook niet of er wel of geen sprake is van zelfverdediging, ook niet of een burgerarrest gelegitimeerd was. Het grootste punt is dat er in eerste instantie besloten werd om de twee heerschappen op hun blauwe ogen rode nekken te geloven (want ja, waarom zouden ze niet betrouwbaar zijn?) en geen enkele vorm van verder onderzoek te doen naar de toedracht van deze dodelijke schietpartij. Zo klaar als een klontje: inbreker doodgeschoten, zelfverdediging.
Of ja, geen onderzoek totdat er allemaal filmpjes naar buiten kwamen. Me dunkt dat als de politie ook maar een klein beetje haar werk had gedaan, ze zelf ook wel achter het bestaan van al dat beeldmateriaal waren gekomen hè.
Dat doet het inderdaad niet,quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:37 schreef OneChicago het volgende:
Dat hij in het verleden wat op zijn kerfstok had betekent niet dat je vogelvrij bent.
Je mag een verdachte niet achterna zitten en zeker niet gewapend. Het directe gevaar is immers geweken.quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:39 schreef ExTec het volgende:
[..]
Zo klip en klaar klopt dat wel denk ik.
Maar heb je iemand betrapt, ga je er achteraan, probeert die iemand dan je wapen te grijpen, dan is het ineens niet meer zo klip en klaar.
En ook voor jou:quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:24 schreef phoenyx het volgende:
[..]
Nou waarschijnlijk omdat de reden dat hij dood is geschoten niet als schuld van de schutters kan worden gezien. Misschien viel hij hen aan, je weet het niet, hen weten beter wat er gebeurd is en stellen dat ze onschuldig zijn. Maar omdat het om een gekleurde gaat moet er weer een hele heisa over gemaakt worden en dit en dat. Maar beetje moeilijk om je daarbij neer te leggen blijkbaar
quote:Op woensdag 20 mei 2020 12:15 schreef Isdatzo het volgende:
[knip]
Hoe dan ook: het grootste punt is niet of Abery wel of geen crimineel is, ook niet of er wel of geen sprake is van zelfverdediging, ook niet of een burgerarrest gelegitimeerd was. Het grootste punt is dat er in eerste instantie besloten werd om de twee heerschappen op hun blauwe ogen rode nekken te geloven (want ja, waarom zouden ze niet betrouwbaar zijn?) en geen enkele vorm van verder onderzoek te doen naar de toedracht van deze dodelijke schietpartij. Zo klaar als een klontje: inbreker doodgeschoten, zelfverdediging.
Of ja, geen onderzoek totdat er allemaal filmpjes naar buiten kwamen. Me dunkt dat als de politie ook maar een klein beetje haar werk had gedaan, ze zelf ook wel achter het bestaan van al dat beeldmateriaal waren gekomen hè.
Ach die verhalen komen van types als Farrakhan en Al Sharpton, die zijn net zo gek als die extreem rechtse knakkers. Die neem ik daarom met een pak zout. De waarheid ligt meestal in het midden.quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:41 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dat doet het inderdaad niet,
Maar het zet wel al die mooie verhalen over dat het toch maar een lieve jongen was, die elke dag joggde in z'n normale kleding in perspectief, denk je ook niet?
Laat je je eigen wereldbeeld niet bepalen dan?quote:
Weet jij zeker dat het daar zo werkt,quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:41 schreef OneChicago het volgende:
[..]
Je mag een verdachte niet achterna zitten en zeker niet gewapend. Het directe gevaar is immers geweken.
Ow, dus bovengenoemde heren hebben het feit dat meneer "jogde" in normale kleding, alsook het eerdere vuurwapenincident uit hun hoge hoed getoverd.quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:42 schreef OneChicago het volgende:
[..]
Ach die verhalen komen van types als Farrakhan en Al Sharpton,
Ow voelen sommige red neck sympathisanten hier zich opeens racistisch bejegend. Het moet niet gekker worden met het rollen in de totaal onterechte slachtofferrol.quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:34 schreef ExTec het volgende:
[..]
Je vergeet die mensen die te pas en te onpas met de rednecks op de proppen komen ""
Ik ben in the Windy city opgegroeid. Ik weet dat een man veroordeeld is omdat hij de verkrachter van zijn dochtertje (in zo'n flat met van die Amerikaanse brandtrappen.)achterna zat en heeft doodgeslagen in het steegje. Sentence 8 to 15 years in Joliet.quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:46 schreef ExTec het volgende:
[..]
Weet jij zeker dat het daar zo werkt,
Of ben jij een van de vele die vanuit wattenbolletjes-NL perspectief de situatie aldaar aan het beschouwen is?
Dus eerst zeggen dat alleen de anderen met rassen op de proppen komen,quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:50 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ow voelen sommige red neck sympathisanten hier zich opeens racistisch bejegend. Het moet niet gekker worden met het rollen in de totaal onterechte slachtofferrol.
Dat bedoel ik niet. Farrakhan en Sharpton zijn juist van die types die iemand mooier afschilderen dan hij was.quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:47 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ow, dus bovengenoemde heren hebben het feit dat meneer "jogde" in normale kleding, alsook het eerdere vuurwapenincident uit hun hoge hoed getoverd.
GA en IL zijn andere staten?quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:51 schreef OneChicago het volgende:
[..]
Ik ben in the Windy city opgegroeid. Ik weet dat een man veroordeeld is omdat hij de verkrachter van zijn dochtertje (in zo'n flat met van die Amerikaanse brandtrappen.)achterna zat en heeft doodgeslagen in het steegje. Sentence 8 to 15 years in Joliet.
Dat klopt dus weet ik niet hoe het daar zit want elke staat heeft zijn eigen standard maar de Stand Your Ground law is basically voor immediate selfdefense. Op het moment dat je er achteraan gaat en je dood die persoon dan is het over het algemeen frontier Justice.quote:
Ik neem gewoon niet aan, dat de personen in kwestie er gewoon "lekker op uit waren om een zwarte af te knallen".quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:59 schreef OneChicago het volgende:
[..]
Dat klopt dus weet ik niet hoe het daar zit want elke staat heeft zijn eigen standard maar de Stand Your Ground law is basically voor immediate selfdefense. Op het moment dat je er achteraan gaat en je dood die persoon dan is het over het algemeen frontier Justice.
Het is compleet irrelevant in deze zaak. Feit blijft dat ze hem achterna gingen terwijl ze hem helemaal niet op heterdaad hadden betrapt maar slechts een vermieden hadden. Dat is geen grond voor een citizen's arrest, laat staan het gebruik van geweld.quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:41 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dat doet het inderdaad niet,
Maar het zet wel al die mooie verhalen over dat het toch maar een lieve jongen was, die elke dag joggde in z'n normale kleding in perspectief, denk je ook niet?
Ik sprak in algemene termen dat jij je hierdoor nog verder aangesproken voelt en mij voor tuig uitmaakt zegt meer over jou dan mij.quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:52 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dus eerst zeggen dat alleen de anderen met rassen op de proppen komen,
En dan met bovenstaande onzin komen als je er op gewezen word, dat je er naast zit
En als klap op de vuurpijl mij verwijten redneck sympathisant te zijn.
Je bent een vies stuk tuig, niet meer![]()
Als je een toga aanhebt en edelachtbare genoemd word, allicht.quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:03 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Het is compleet irrelevant in deze zaak.
Ik zeg ook nergens dat het rednecks zijn. Ik ken de heren niet. Ik vermoed dat ze gewoon pissed off waren vanwege een vermoedelijke inbraak(hun vermoeden, al dan niet terecht) en daardoor alle redelijkheid kwijt waren. Begrijpelijk maar daarom niet minder fout. De sherrif zal de heren wel kennen als brave burgers en daarom de zaak met een sisser hebben doen aflopen maar toen dook dat filmpje op.quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:02 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ik neem gewoon niet aan, dat de personen in kwestie er gewoon "lekker op uit waren om een zwarte af te knallen".
Als hun zelfverdedigings-argument echt 0,0 hout sneed, hadden ze gewoon instant in de boeien geslagen geworden.
Maar dat is wat ik denk
Voor weer andere zal het reuze aantrekkelijk zijn, om net te doen alsof die personen er wel zo inzaten.
Weetjewel; dat conformeert zich immers zo lekker naar dat beeld van die rednecks die je in films ziet.
Ik wilde ook zeker niet suggereren dat jij dat was die dat zeiquote:Op woensdag 20 mei 2020 14:07 schreef OneChicago het volgende:
[..]
Ik zeg ook nergens dat het rednecks zijn.
Nee, ik vind het kwalijk dat er (in eerste instantie) geen enkele moeite is gestoken in het achterhalen van de feitelijke omstandigheden en dat er uitsluitend werd afgegaan op het verhaal van deze twee mannen.quote:Op woensdag 20 mei 2020 13:45 schreef ExTec het volgende:
[..]
Laat je je eigen wereldbeeld niet bepalen dan?
Als een wetsdienaar het prerogatief heeft om wel of niet te besluiten voor te dragen voor vervolging, dat hebben agenten vrijwel overal (je een waarschuwing geven kan altijd), en als zelfs de aanklager zegt dat het prima is, is het toch klaar?
Maar nee, jij vind dit te gortig. En daarom is het niet goed.
Ik begrijp dat het moeilijk voor je is. Maar de vraag of hij een goede jongen was of een geharde crimineel of alles daartussenin is volkomen irrelevant, zeker voor die 2 gasten die hem achterna gingen. Iets wat zeker die pa als voormalig politieagent zou moeten weten. Sterker nog; ze hadden hoogstwaarschijnlijk geeneens weet van enige criminele voorgeschiedenis van hem.quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:07 schreef ExTec het volgende:
[..]
Als je een toga aanhebt en edelachtbare genoemd word, allicht.
Maar denk dat dat voor ons beide niet relevant is. Wij zitten op een openbaar forum te ouwehoeren.
En ja, dan neem je de geschiedenis wel mee.
Deze is natuurlijk pijnlijk simpel om te draaien hé;
Als een skinhead die bij justitie bekend staat als hebbende losse handjes richting minderheden, vervolgt word voor de dood van een minderheid,
Doe je dan ook zeer schijnheilig alsof de voorgeschiedenis "niet relevant is"?
Je zegt dus ja?quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:11 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Nee, ik vind het kwalijk dat er (in eerste instantie) geen enkele moeite is gestoken in het achterhalen van de feitelijke omstandigheden en dat er uitsluitend werd afgegaan op het verhaal van deze twee mannen.
Ik ken the Southern States als Georgia en Alabama en ik ben er zeer hartelijk ontvangen. Prima mensen bij wie je altijd mag mee eten. Dus zou ik ze niet snel zo noemen.quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:10 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ik wilde ook zeker niet suggereren dat jij dat was die dat zeiDaarvoor geld dat wie de schoen passe, hem aantrekken.
Als die een geharde crimineel is, sterkt dat het verhaal van die mensen die de trekker over hebben gehaald?quote:
Het maakt aannemelijker dat hij inderdaad naar het wapen greep?quote:Sterker nog; ze hadden hoogstwaarschijnlijk geeneens weet van enige criminele voorgeschiedenis van hem.
Nee. En nee.quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:15 schreef ExTec het volgende:
[..]
Als die een geharde crimineel is, sterkt dat het verhaal van die mensen die de trekker over hebben gehaald?
[..]
Het maakt aannemelijker dat hij inderdaad naar het wapen greep?
Ik ben ex-militair zonder strafblad en zou dat ook doen als een of andere joker een Shotgun onder mijn neus duwt.quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:15 schreef ExTec het volgende:
[..]
[..]
Het maakt aannemelijker dat hij inderdaad naar het wapen greep?
Iemand die zich weet te verdedigen ook.quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:17 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ja, criminelen staan er zeg bekend om dat ze wel eens naar vuurwapens grijpen.
Stoer.quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:17 schreef OneChicago het volgende:
[..]
Ik ben ex-militair zonder strafblad en zou dat ook doen als een of andere joker een Shotgun onder mijn neus duwt.
Ik vind het te gortig op basis van de situatie zoals die nu lijkt te zijn (maar dat was jou al wel duidelijk) , maar ik nam niet mijn beoordeling als criterium. Dus: nee.quote:
Nee, de essentie is: hoe weet je of je moet vervolgen als je alleen afgaat op het verhaal van de twee (huidige) verdachten zonder eerst de moeite te nemen om completer beeld van de situatie te krijgen?quote:Want de regels zijn daar toch niet: vind Isdatzo het "kwalijk"? Zo ja: vervolgen?
Precies, dus voor de gelegenheid ga je op stoel van de agenten en aanklager zitten, en bepaalt wel ff dat het allemaal niet goed is gegaan.quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:19 schreef Isdatzo het volgende:
Nee, de essentie is: hoe weet je of je moet vervolgen als je alleen afgaat op het verhaal van de twee (huidige) verdachten zonder eerst de moeite te nemen om completer beeld van de situatie te krijgen?
Niks stoer. Puur survivalinstinct. Als je niks doet ben je zeker dood. Uzi's zijn voor gangbangers.quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:19 schreef ExTec het volgende:
[..]
Stoer.
Maar stoer is meestal dom hé.
Hier iemand die in het leger een UZI schoot en 10 jaar sportschutter is geweest.
Maar dat terzijde
Ik vind dat je serieus werk moet maken van élke zaak waarin een dodelijk slachtoffer valt. Soms is er gewoonweg niet meer informatie over de omstandigheden boven water te krijgen, en dan houdt het logischerwijs op. Jammer.quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:22 schreef ExTec het volgende:
[..]
Precies, dus voor de gelegenheid ga je op stoel van de agenten en aanklager zitten, en bepaalt wel ff dat het allemaal niet goed is gegaan.
En waarom doe je dat?
Omdat jij het allemaal te gortig vind
Tja, ik denk dat de meeste mensen het er wel over eens zijn dat het geen goed idee is dat elke idioot en z'n oma met een wapen rond kunnen lopenquote:(ik vind het ook redelijk bizar, daar niet van, maar dat aard natuurlijk bv in dat ik vrije wapens een ontzettend slecht idee vind, dit vind ik een exces daarvan, maar ik realiseer me, dat ik daar niet woon, en de mensen aldaar andere ideeën over het e.e.a. kunnen hebben.)
Eerst mij potsierlijk er op wijzen dat het verleden volstrekt irrelevant was,quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:23 schreef Barbusse het volgende:
die ik al eerder postte, me stukken relevanter aangezien het er op lijkt dat meneer de vigilante niet eens een normale afweging kon maken:
Sommige omaatjes kunnen behoorlijk goed schieten hoor! Je hebt senior en superseniorklasses bij schietwedstrijden.quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:29 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Tja, ik denk dat de meeste mensen het er wel over eens zijn dat het geen goed idee is dat elke idioot en z'n oma met een wapen rond kunnen lopen.
En al zittende op de stoel van de mensen die het afgehandeld hebben, bepaal jij wel even dat er "geen serieus werk van is gemaakt?"quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:29 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ik vind dat je serieus werk moet maken van élke zaak waarin een dodelijk slachtoffer valt.
En waarom "blijkt dat" nu dan?quote:Dit was niet zo'n zaak, blijkt nu. Dus ja: het ís het toch ook niet goed gegaan?
Jij hebt echt moeite met begrijpend lezen he?quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:33 schreef ExTec het volgende:
[..]
Eerst mij potsierlijk er op wijzen dat het verleden volstrekt irrelevant was,
Maar zelf eerder wel komen met een artikel wat uiteenzet dat die gast uit z'n ambt is gezet vanwege bepaalde trainingen niet halen, wat bijkans 0,0 te maken heeft met dit incident,
Je zou allicht aan de hand daarvan kunnen bepalen of de persoon in kwestie het voordeel van de twijfel verdient, of niet....
Maar dat moet je natuurlijk niet doen bij die dooie jogger, want dan is het ineens "volstrekt irrelevant".
Je eigen domme gelul:
Dat die man uit z'n ambt is gezet, is voltrekt irrelevant.
Ten eerste mag ik hopen dat jij en ik ons niet in een oorlogsgebied bevinden,quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:25 schreef OneChicago het volgende:
[..]
Niks stoer. Puur survivalinstinct. Als je niks doet ben je zeker dood. Uzi's zijn voor gangbangers.AR-15...
Je hebt in het leger gezeten dus “die trying” zou jij toch ook doen? Of zou je nog erbij zeggen “schiet me maar neer”?quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:19 schreef ExTec het volgende:
[..]
Stoer.
Maar stoer is meestal dom hé.
Hier iemand die in het leger een UZI schoot en 10 jaar sportschutter is geweest.
Maar dat terzijde
Gelukkig bevind ik me nu niet in een oorlogsgebied al leef ik wel op de voet van oorlog met mijn buurvrouw die haar tv en muziek zo hard zet dat ik er doof van word....Ik heb een 7.62 overleeft maar de spread van een shotgun is wel groot inderdaad.quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:37 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ten eerste mag ik hopen dat jij en ik ons niet in een oorlogsgebied bevinden,
Maar de kans dat je een 5.56 of een 9mm overleeft is een stuk groter dan een shotgun shell
MBT de achtergrond van de "jogger":quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:36 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Jij hebt echt moeite met begrijpend lezen he?
En:quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:03 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Het is compleet irrelevant in deze zaak.
En dan natuurlijk ineens:quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:12 schreef Barbusse het volgende:
Maar de vraag of hij een goede jongen was of een geharde crimineel of alles daartussenin is volkomen irrelevant,
quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:23 schreef Barbusse het volgende:
En als we dan toch zo graag voorgeschiedenis meenemen dan lijkt deze,
Dat doe ik zeker. Bijvoorbeeld, de eigenaar van dat huis in aanbouw is in eerste instantie ook niet gecontacteerd. Lijkt me toch aardig essentieel om even het verhaal over die vermeende inbreker te verifiëren?quote:Op woensdag 20 mei 2020 14:35 schreef ExTec het volgende:
[..]
En al zittende op de stoel van de mensen die het afgehandeld hebben, bepaal jij wel even dat er "geen serieus werk van is gemaakt?"
Nee. Alle beelden die nu beschikbaar gekomen zijn.quote:[..]
En waarom "blijkt dat" nu dan?
Omdat er een compleet circus is ontstaan misschien?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |