Die Duitse grenspolitie is anders niet soepel hoor...quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:32 schreef spectrumanalyser het volgende:
het kan naar mijn idee ook niet anders dan dat de maatregelen in Nederland versoepelt worden.
iedereen vlucht naar Duitsland als daar wel van alles mogelijk is.
beter om de boel gelijk te trekken met de landen om ons heen, als dat verantwoordelijk is.
Oost-Groningen niet. Wat meer centraler zijn dit wel reële risico's ja. Dat men van de ene naar de ander regio reist om op het terras te zitten. Je bent binnen anderhalf uur half Nederland door..quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:22 schreef Salina het volgende:
[..]
Want? Als een café in noordoost Groningen open gaat, ben je bang dat mensen uit de rest van het land of de rest van die provincie massaal naar dat café gaan voor een biertje?
Of heb je het over de dichtbevolktheid?
Ik denk dat het wel kan en zelfs zal moeten. In ieder geval per Veiligheidsregio/provincie. Misschien niet op nog kleinere schaal (stad/dorp/gemeente).
Maar waarom niet op regio/provincieniveau? Spreek concrete zaken af, laat mensen reserveren/inschrijven voor zowat alles (van café en restaurant tot kapper, sportschool). Geen bezoek op de bonnefooi. Ik zie niet zo snel een betere oplossing.
Ik snap echt het probleem van ouders niet. Of je werkt 2x 4 uur of 1x 8 uur.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:38 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Makkelijk gezegd. Ik ben blij dat mijn kinderen gewoon 2 hele dagen naar school gaan. Geeft ons ook wat meer ruimte binnen het gezin voor (thuis)werk.
https://www.telegraaf.nl/(...)ook-zonder-mondkapjequote:Haagse bronnen:
’Kappers volgende week weer open, ook zonder mondkapje’
Door Inge Lengton
Updated 3 min geleden
53 min geleden in BINNENLAND
Den Haag - Goed nieuws voor mensen met een matje of uitgroei: kappers mogen vanaf volgende week waarschijnlijk weer open. Ook mensen met andere contactberoepen kunnen zoals het er nu naar uitziet vanaf volgende week weer aan de slag.
Het Outbreak Management Team (OMT) ziet voldoende medische ruimte om deze beroepsgroep weer op te laten starten. Op de intensive care liggen een stuk minder mensen met corona dan eerst. Contactberoepen, zoals kappers, masseurs en voetspecialisten, staan bij het kabinet vooraan in de rij om weer van het slot te halen. Voorwaarde is dat brancheverenigingen al zover zijn en zich bij de plannen senang voelen.
Mensen met een contactberoep hoeven straks niet per se een mondkapje te dragen, wordt gemeld. Het mag wel. Het OMT heeft extra onderzoek gedaan naar het nut en de noodzaak van mondkapjes. Betrokkenen melden dat er geen evident bewijs gevonden is dat ze veel uithalen, maar ook niet van het omgekeerde. „De bal ligt ergens in het midden”, zegt een Haagse bron.
Mondkapjes
Dit laatste kan ook betekenen dat ook gewone burgers een mondkapje kunnen dragen. Eerder werd daar nog door RIVM-baas Jaap van Dissel van gezegd dat dit ’schijnveiligheid’ zou opwekken. Die koers lijkt het OMT nu alsnog te laten varen. Het is aan het kabinet om te bepalen wat er met dit advies moet worden gedaan.
Definitieve knopen moeten daarover nog worden doorgehakt. Dat gebeurt naar verwachting uiterlijk morgen, dan heeft het kabinet opnieuw crisisberaad.
Na het crisisberaad volgt een persmoment. Het kabinet zal daar uitgebreid de tijd nemen om uit te leggen hoe Nederland de weg uit de crisis kan bewandelen, zeggen betrokkenen. Het is een soort routekaart richting een vaccin. Het moet iedereen meer houvast en hoop geven.
Vaccin
Dat vaccin wordt niet binnen anderhalf jaar verwacht. In die anderhalf jaar kunnen steeds meer vrijheden worden teruggegeven, is het idee. Maar dan moet Nederland zich wel steeds strikt aan de gedragsmaatregelen houden. Die gedragsmaatregelen zijn nu bijvoorbeeld nog om zoveel mogelijk thuis te blijven, maar dat verschuift op een nog nader te bepalen moment naar alleen met gezondheidsklachten thuis blijven.
Na de contactberoepen moeten terrassen ook weer snel open kunnen. De datum van 1 juni wordt daarbij genoemd, maar is nog alles behalve zeker.
Een andere discussie is hoe het openbaar vervoer weer kan worden opgestart. Daarbij wordt bekeken hoe crowd control het beste kan worden ingezet en of het dragen van mondkapjes verplicht moet worden door de overheid, of de ov-bedrijven zelf.
Niet iedereen heeft een kantoorbaan die ze naar eigen belang zelf in kunnen delen.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:40 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ik snap echt het probleem van ouders niet. Of je werkt 2x 4 uur of 1x 8 uur.
Ja, wat ik al zei tegen trein2000, je zou kunnen werken met b.v. een postcode-"slot" of iets dergelijks. Dan voorkom je horeca-toerisme. Beetje lullig, maar bijvoorbeeld: alleen als je uit het postcodegebied komt waar de kapper/café/restaurant/sportschool (deels) geopend is, kun je - op reservering, inschrijving - naar de kapper/café/restaurant/sauna/sportclub.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:40 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Oost-Groningen niet. Wat meer centraler zijn dit wel reële risico's ja. Dat men van de ene naar de ander regio reist om op het terras te zitten. Je bent binnen anderhalf uur half Nederland door..
Wellicht morgen ivm Bevrijdingsdag?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:41 schreef TheVoice4ever het volgende:
ik ben tevreden met de cijfers van vandaag, had eigenlijk ietsjes hoger verwacht, i.v.m. altijd wat hoger ligt op dinsdag qua doden
Het gebruik van “juno” is al hartstikke oud. Hier een artikel uit 1969 (nice) hierover: https://www.dbnl.org/teks(...)08196901_01_0017.phpquote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:12 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik hoor dat al wat langer, kwam er ook niet achter waar die hype vandaan komt.
Neuh, er waren eind maart tot half april achterstanden door de drukte. De drukte is weggewerkt voor een groot deel, dus meldingen worden weer redelijk snel gedaan. Verwacht geen grote correcties op de cijfers meer.quote:
Dat snap ik, maar voor de meeste ouders geldt dat er met wat goede wil heus wel wat te regelen valt. Bovendien is er nu helemaal geen school, dus alles lijkt me een verbetering. Het is bovendien hooguit voor een paar weken tot twee maanden.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:42 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Niet iedereen heeft een kantoorbaan die ze naar eigen belang zelf in kunnen delen.
Begrijp ik ook niet zo goed.. beter het zekere voor het onzekere toch?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:53 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Kappers zonder mondkapjes... we weten het weer beter dan de rest van de wereld? of nog te veel ego om een fout toe te geven?
Het staat iedere kapper vrij er een te dragen. En iedereen vrij om alleen naar kappers te gaan die er een dragen.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:56 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Begrijp ik ook niet zo goed.. beter het zekere voor het onzekere toch?
Gaat mij meer om een daadkrachtig statement maken en twijfel wegnemen.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:57 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Het staat iedere kapper vrij er een te dragen. En iedereen vrij om alleen naar kappers te gaan die er een dragen.
Ik denk niet dat dit geldt voor de meeste ouders. Voor een hoop ouders vallen de ouders al af als oppas, want risicogroep ivm leeftijd. De meeste gezinnen hebben 1,5 inkomen, dus dan levert er altijd iemand in.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:46 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dat snap ik, maar voor de meeste ouders geldt dat er met wat goede wil heus wel wat te regelen valt. Bovendien is er nu helemaal geen school, dus alles lijkt me een verbetering. Het is bovendien hooguit voor een paar weken tot twee maanden.
De meeste scholen gaan overigens gewoon hele dagen draaien.
twitter:MarionKoopmans twitterde op dinsdag 05-05-2020 om 05:33:32Dat zou wel een erg grote stap zijn. Physical distancing blijft cruciaal. Testen, tracking idem. Labs hebben ruimte genoeg denk ik, “ achtergrond” milde respiratoire klachten is laag nu https://t.co/y7JMjMcqyb reageer retweet
Het enige wat je doet is schijnveiligheid creëren door te stellen dat ze werken. Door het in het midden te laten geven ze aan dat er geen bewijs is dat ze werken, noch dat ze niet werken. Ze weten het simpelweg niet.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:58 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Gaat mij meer om een daadkrachtig statement maken en twijfel wegnemen.
Want al deze ouders hebben sinds maart twee maanden vakantie opgenomen?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:58 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ik denk niet dat dit geldt voor de meeste ouders. Voor een hoop ouders vallen de ouders al af als oppas, want risicogroep ivm leeftijd. De meeste gezinnen hebben 1,5 inkomen, dus dan levert er altijd iemand in.
Dan hebben we nog de gezinnen waarin 1 of beide ouders een vitaal beroep hebben. Heb meerdere collega's waarvan de partner dus de deur achter zijn (meestal) kont dichttrekt en succes. En dan is er nog het grote aantal eenoudergezinnen.
Gezinnen waarin er 1 kostwinner is zijn een minderheid, net als gezinnen die geen gebruik maken van opvang al dan niet via de ouders. Dat zijn de enige groepen waarbij er geen noodzaak is om dingen om te gooien.
Ik denk echt dat je onderschat welk percentage van de gezinnen door deze situatie in de problemen komt.
Met name de Turkse kappers werken (zowat allemaal) met knippen zonder afspraak (en daardoor ook vaak lange wachttijd met veel mensen in 1 ruimte).quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:59 schreef Ven1972 het volgende:
Naar een kapper moet je altijd een afspraak maken, het is ook niet de bedoeling dat je zo maar een kapper binnen wandelt om geknipt te worden?
Bij mijn kapper kon je gewoon zonder afspraak binnenlopen, sterker nog, reserveren was niet mogelijk. Maar verwacht wel dat ze nu met reserveren gaan werken.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:59 schreef Ven1972 het volgende:
Naar een kapper moet je altijd een afspraak maken, het is ook niet de bedoeling dat je zo maar een kapper binnen wandelt om geknipt te worden?
Ja dat klopt, bij mij was het ook zo, maar kon ook op afspraak geknipt te worden. Ik koos altijd om voor altijd een afspraak te maken.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:01 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Met name de Turkse kappers werken (zowat allemaal) met knippen zonder afspraak (en daardoor ook vaak lange wachttijd met veel mensen in 1 ruimte).
Nee, al deze ouders hebben zichzelf over de kop gewerkt in de uren dat hun kroost even sliep en hebben uren ingeleverd. Dat is tenminste wat ik om me heen zie. Wat zie jij?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:00 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Want al deze ouders hebben sinds maart twee maanden vakantie opgenomen?
Dat verschilt per kapper. Sommige kappers doen juist helemaal niet aan reserveringen.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:59 schreef Ven1972 het volgende:
Naar een kapper moet je altijd een afspraak maken, het is ook niet de bedoeling dat je zo maar een kapper binnen wandelt om geknipt te worden?
Dat de meesten erachter komen dat ze al die jaren vooral zichzelf wijs hebben gemaakt dat alles precies tussen kantooruren moet en je de normale werkzaamheden doorgaans ook wel in minder uren kan doen zolang je wat efficiënter werkt (en dus afstapt van het idee dat het tussen 9 en 5 gedaan moet worden, omdat je nou eenmaal op je werk bent).quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:05 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Nee, al deze ouders hebben zichzelf over de kop gewerkt in de uren dat hun kroost even sliep en hebben uren ingeleverd. Dat is tenminste wat ik om me heen zie. Wat zie jij?
niets gemerkt toen ik naar Meppen ging.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:40 schreef Arizona het volgende:
[..]
Die Duitse grenspolitie is anders niet soepel hoor...
Ze laten je er niet door, tenzij je voor iets noodzakelijks in Duitsland moet zijn.
Andersom kunnen de Duitsers wel heel makkelijk hier naartoe, niemand houdt ze tegen.
(Twente)
Niet elke bron geeft correcte info.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:38 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
1 juni is waanzin idd. Moet minimaal 2 juni zijn. Na Pinksteren én is een dinsdag.
Verder niet vreemd dat de terrassen dan "pas" open gaan.. Nog best snel eigenlijk aangezien de eerste versoepelingen op 11 mei zijn en het effect daarvan pas eind mei zichtbaar is.
En dan al gelijk horeca er achteraan open...
Nu boffen mijn collega's en ik nogal met een werkgever waarbij men heel coulant is qua thuiswerken en werkuren dus daar waren we al achter, maar iedereen met kinderen in de basisschoolleeftijd zit nu met de handen in het haar desondanks. Er is menige fles opengetrokken denk ik toen bekend werd dat de scholen plus opvang weer openging. En daarvoor ook wel denk ik.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:07 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dat de meesten erachter komen dat ze al die jaren vooral zichzelf wijs hebben gemaakt dat alles precies tussen kantooruren moet en je de normale werkzaamheden doorgaans ook wel in minder uren kan doen zolang je wat efficiënter werkt (en dus afstapt van het idee dat het tussen 9 en 5 gedaan moet worden, omdat je nou eenmaal op je werk bent).
Onder druk wordt alles vloeibaar en, buiten wat uitzonderingen (zoals mensen die hun werk per definitie niet thuis kunnen doen), met wat creatief denken is er veel meer mogelijk dan men denkt.
En dan bukt ze óók nog eens om onder het plexie glas te komen!quote:
Hoezo kun je een auto niet gebruiken wanneer je die koopt? En een auto wordt altijd minder waard, dat is al zo als je bij de dealer de parkeerplaats af rijd.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:26 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.nrc.nl/nieuws/2020/05/05/coronablog-5-mei-a3998721
============
Die ene 3% zullen wel aankopen zijn die niet meer geannuleerd konden worden. Want wie koopt er nu een auto in zulke onzekere tijden? Waarin het maandenlang niet gebruikt kan worden en minder waard wordt en ook nog eens verzekeringen en een parkeervergunning kost.
dat zijn meerdere onderliggende problemenquote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:31 schreef Pumpalov het volgende:
Tweede overlijden in mijn stad 'wegens' corona.
Na de 74-jarige vrouw met diabetes, hoge bloeddruk en chronische nier- en hartproblemen nu een 80-jarige man die al in het ziekenhuis lag met een buikvliesontsteking en daarbij diabeet was plus leed aan hoge bloeddruk en herstellende was van een beroerte.
Dat laatste lijkt mij, mits werkend, sowieso een goede maatregel. Stuk duurzamer in de zin dat je hem schoonmaakt en hergebruikt.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:35 schreef Pumpalov het volgende:
Tevens nu na overleg met de sector verandering aangebracht in het beleid voor terrassen :
4 personen per tafel blijft staan maar afstand hoeft nu slechts nog maar anderhalve meter in plaats van 2,5 meter te zijn.
Bediendes mogen ook een spatkap verkiezen ten opzichte van een masker.
Erg consequent zijn ze niet.quote:De GGD'en in Nederland zijn nog niet klaar om veel meer bron- en contactonderzoek te doen als basisscholen, kinderdagverblijven en het speciaal onderwijs maandag 11 mei weer opengaan. Ze hebben geen idee wat er precies van hen verwacht wordt.
Dat blijkt uit een rondvraag van de NOS bij alle 24 GGD-regio's. Het ontbreekt aan een landelijk plan voor bron- en contactonderzoek. De meeste GGD'en werken aan plannen om hun capaciteit voor bron- en contactonderzoek te vergroten, maar die zijn nog weinig concreet. Voor invulling ervan zijn de GGD'en afhankelijk van landelijke instructies.
De extra capaciteit voor veel meer bron- en contactonderzoek is een harde voorwaarde van het Outbreak Management Team (OMT) voor versoepeling van corona-maatregelen. In het advies van 20 april dat groen licht gaf voor heropening van basisscholen, kinderopvang en speciaal onderwijs werd die voorwaarde herhaald.
Denk dat 75% van de mensen hier toch al met een herbruikbaar masker liep. Maar het is wel prettiger ademhalen wanneer je continu in 30 graden moet bedienen.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:37 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat laatste lijkt mij, mits werkend, sowieso een goede maatregel. Stuk duurzamer in de zin dat je hem schoonmaakt en hergebruikt.
Waar ga je nu heen dan? Niet naar je werk, want je werkt thuis. Niet naar de supermarkt, want je laat je boodschappen bezorgen. Niet naar je oma, want bezoek aan ouderen wordt afgeraden. Niet op vakantie, want alles is dicht.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:30 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Hoezo kun je een auto niet gebruiken wanneer je die koopt?
nooit op gehad maar zo'n spatmasker lijkt me ook niet allesquote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:38 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Denk dat 75% van de mensen hier toch al met een herbruikbaar masker liep. Maar het is wel prettiger ademhalen wanneer je continu in 30 graden moet bedienen.
Daar ontstaat nu juist wel weer meer ruimte voor.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:36 schreef TheVoice4ever het volgende:
ikzelf vind het ook erg voor die mensen die bv kanker hebben maar nu niet in ziekenhuizen kunnen worden behandeld, omdat alle aandacht naar de coronapatienten gaat
quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:40 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Daar ontstaat nu juist wel weer meer ruimte voor.
Ziet er afschuwelijk uit maar ontegenzeggelijk dat ademhalen iets gemakkelijker gaat dan met een masker dat vlak voor je mond en neus drukt. Kwam zelden voor maar toch ook wel in het openbaar mensen ermee zien lopen.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:40 schreef Tarado het volgende:
[..]
nooit op gehad maar zo'n spatmasker lijkt me ook niet alles
Ik werk op kantoor en ga dan per fiets of auto (geen dag thuis gewerkt sinds de start van de crisis), doe een boodschap met de auto omdat dat kan (thuisbezorgen is afhankelijk zijn van de time slots die beschikbaar zijn), bezoek (schoon)ouders op gepaste afstand met de auto..quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:39 schreef Tijn het volgende:
[..]
Waar ga je nu heen dan? Niet naar je werk, want je werkt thuis. Niet naar de supermarkt, want je laat je boodschappen bezorgen. Niet naar je oma, want bezoek aan ouderen wordt afgeraden. Niet op vakantie, want alles is dicht.
Het is niet voor niks dat de olieprijs zo gekelderd is: niemand tankt benzine, omdat niemand ergens naartoe gaat.
Nee, er is nog ongeveer 3% over blijkbaarquote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:48 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Het is niet zo dat de gehele wereld tot stilstand is gekomen..
Dat is iets anders, maar de files komen al weer langzaam terug dus je merkt dat het weer drukker wordt met van A naar B gaan.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:52 schreef Tijn het volgende:
[..]
Nee, er is nog ongeveer 3% over blijkbaar
Maar serieus, ik snap best dat je nu even geen auto koopt. Niet alleen omdat veel mensen toch nergens heen hoeven, maar ook omdat ze onzeker zijn over hun inkomen in de toekomst.
Meyer kan alleen maar jankenquote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:59 schreef FerryN7 het volgende:
‘Onbegrijpelijk en halfbakken maatregel’
Als het kabinet daadwerkelijk besluit dat de horeca per 1 juni alleen terrassen mag openen, dan is dat een ‘onbegrijpelijke en halfbakken’ maatregel. Dat zegt horeca-ondernemer Laurens Meyer, die vorige week dreigde zijn ruim vijftig kroegen te heropenen als de overheid de sector geen perspectief biedt.
,,Dit is alleen een oplossing voor zaken met een groot terras of aan zee”, zegt Meyer. De ondernemer houdt wel een slag om de arm, omdat het om uitgelekte plannen gaat, maar hij roept nog altijd op tot meer perspectief voor de horeca. ,,In Duitsland en Spanje mogen cafés eerst gedeeltelijk open en daarna helemaal. Met zoiets kun je aan de slag.” Behalve die twee landen noemt Meyer nog een reeks Europese landen op waar de horeca meer mag dan hier. ,,Ik snap niet zo goed waarom wij er zoveel slechter voor zouden staan dat we daar achteraan moeten lopen.”
Ook praktisch gezien heeft Meyer nog een aanmerking. ,,Volgens mij is 1 juni tweede pinksterdag. Zo’n maatregel moet je eigenlijk voor Pinksteren in laten gaan.”
Op zich heeft hij wel een punt, je gaat oneerlijke concurrentie in de hand werken op deze manier.quote:
Gewoon een nieuw huis gekocht hier. En zodra de poet van de verkoop binnen is koop ik een nieuwe motorquote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:52 schreef Tijn het volgende:
[..]
Nee, er is nog ongeveer 3% over blijkbaar
Maar serieus, ik snap best dat je nu even geen auto koopt. Niet alleen omdat veel mensen toch nergens heen hoeven, maar ook omdat ze onzeker zijn over hun inkomen in de toekomst.
Maar er is nog helemaal geen maatregel of versoepeling. Misschien dat die gewoon even morgen moet afwachten, net als alle andere sectoren.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:04 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Op zich heeft hij wel een punt, je gaat oneerlijke concurrentie in de hand werken op deze manier.
Bij hoeveel 80-plussers is er eigenlijk geen onderliggende reden te vinden?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:35 schreef TheVoice4ever het volgende:
[..]
dat zijn meerdere onderliggende problemen
quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:04 schreef houdafstand het volgende:
Dinsdag 5 mei
644 COVID-patiënten op IC
Het aantal COVID-patiënten dat op de Intensive Care verblijft, bedraagt 644. Dat zijn er 39 minder dan de dag ervoor. Er liggen daarnaast nog 394 non-COVID-patiënten op de IC, 17 meer dan de dag ervoor. Dit blijkt uit de gegevens van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Voorzitter Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg: ‘De daling biedt IC’s de ruimte om weer op adem te komen en de overige zorg te hervatten. Alle regio’s zijn hiermee bezig. Dat zal de komende tijd leiden tot een stijging van het aantal non-COVID-patiënten op de IC’s.’
Van de Nederlandse COVID-patiënten op de IC liggen er 618 in Nederland, 37 minder dan gisteren. En 26 in Duitsland, 2 minder dan gisteren door terugplaatsing en overlijden. De afgelopen 24 uur zijn er 2 verplaatsingen geweest tussen de regio’s. Het aantal COVID-opnames buiten de IC is stabiel. De verschillen in drukte tussen de regio’s zijn acceptabel.
Dit gaat na de 70 al heel rap ja. Die worden echt wel chemisch in vorm gehouden.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:09 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Bij hoeveel 80-plussers is er eigenlijk geen onderliggende reden te vinden?
Alles eindelijk rond?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:07 schreef vosss het volgende:
[..]
Gewoon een nieuw huis gekocht hier. En zodra de poet van de verkoop binnen is koop ik een nieuwe motor scooter
Of, en dit is lastig voor Meyer om te begrijpen, bij kijken wat wel en niet kan is het niet van belang of Meyer het ermee eens is en of zijn zaken wellicht harder getroffen worden dan andere zaken.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:04 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Op zich heeft hij wel een punt, je gaat oneerlijke concurrentie in de hand werken op deze manier.
Die gast neemt tig doden voor lief, zolang hij zijn zakken maar verder kan vullen. Dat soort mensen moet je geen podium geven. Gewoon luisteren naar experts, en niet mensen met een louter financieel belang.quote:
Net zo'n maatregel als in Zwitserland:quote:Op dinsdag 5 mei 2020 12:17 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Niet mogen samen komen met meer dan 3 man, wat is dat dan?
locky locky
Ja dat noemen ze hier soft lockdown, is net zo goed ook lockdown. 5 man regel wordt waarschijnlijk al eerder aangepast naar meer.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:12 schreef Nadelspiel het volgende:
[..]
Net zo'n maatregel als in Zwitserland:![]()
https://www.bag.admin.ch/(...)ndes.html#-402269208
Massnahmen gegenüber der Bevölkerung, Organisationen und Institutionen
Befolgen Sie weiterhin die Hygiene- und Verhaltensregeln
Auch wenn der Bundesrat nun – unter strikter Einhaltung von Schutzkonzepten – die Massnahmen lockert: Das neue Coronavirus ist immer noch da. Wir müssen uns leider darauf einstellen, längere Zeit mit ihm zu leben. Um das Risiko einer erneuten starken Verbreitung zu reduzieren, müssen wir alle weiterhin konsequent die Hygiene- und Verhaltensregeln befolgen sowie unnötige Kontakte vermeiden.
Sind Sie älter als 65 oder haben Sie eine Vorerkrankung? Dann empfehlen wir Ihnen dringend, weiterhin zu Hause zu bleiben; ausser Sie müssen zum Arzt oder zur Ärztin.
Treffen von mehr als fünf Personen sind verboten
Treffen in der Öffentlichkeit von mehr als fünf Personen sind verboten. Damit sind Treffen auf öffentlichen Plätzen, Spazierwegen oder Parkanlagen gemeint. Treffen sich fünf oder weniger als fünf Personen, müssen sie eine Distanz von mehr als zwei Metern einhalten. Wer sich nicht daran hält, wird mit einer Busse bestraft. Dieses Verbot gilt vorerst bis zum 8. Juni 2020.
Veranstaltungen von 1000 oder mehr Personen sind bis am 31. August verboten. Vor den Sommerferien beurteilt der Bundesrat die Situation erneut und entscheidet über eine mögliche Verlängerung dieser Massnahme.
Dusss. En nee, kom niet aan met "ik zit in het Italiaanse of Franse gedeelte" want dat kan ik ook lezen
lekker naar een terrasje 1 juni ?quote:
https://www.sciencemag.or(...)ndemic-still-mysteryquote:(...)
Real-life studies of how often children transmit COVID-19 are scarce. Researchers at the Dutch National Institute for Public Health and the Environment (RIVM) looked carefully at how the disease spread in 54 households, together comprising 123 adults and 116 children aged 16 or younger. They didn’t find a single family in which a child was the first patient. This study, too, began only after schools closed, says RIVM epidemiologist Susan van den Hof, but there’s additional evidence from Dutch contact tracing studies: Of 43 contacts of infected children and teens who were followed, none became infected.
Critics have noted these numbers, posted on RIVM’s website, are too small to be statistically significant. But combined with other studies, Van den Hof says, “The data all seem to be pointing in the same direction: that there is not as much transmission from children.” That helped convince the Dutch government to reopen elementary schools—and allow children’s sports teams to practice—starting next week.
Ajelli, who thinks such moves are premature, teamed with colleagues in China to estimate the effects of school closures and other social distancing measures in Shanghai and Wuhan, China. Based on contact surveys, which ask subjects how many people they typically meet during school or workdays and on the weekend, the team found that children have approximately three times as many contacts as adults. Although they were only one-third as likely to be infected, keeping children at home helped curb the outbreak in China, the team concludes in a paper published online by Science on 29 April. Reopening schools will likely accelerate transmission, Ajelli cautions.
To pinpoint the role of children, Birken and Jonathon Maguire at St. Michael’s Hospital, also in Toronto, plan to scrutinize transmission as it happens. They have begun to recruit 1000 families, all of them part of an ongoing children’s health study in the region, for weekly nasal swabs, symptom checklists, and queries about day-to-day family life. Were children biking with friends? Did parents go to the grocery store? Birken also hopes to see what happens as school closures and other restrictions are lifted. The NIH study has a similar setup and draws from existing pediatric research projects in 11 cities. Another study is ongoing in the Netherlands.
“Doing studies as schools reopen will be really important,” says infectious disease specialist Susan Coffin of the Children’s Hospital of Philadelphia, who is planning one herself in her hometown. It would include regular testing of children, staff, and teachers, along with other members of students’ households. Coffin hopes to trace contacts and sequence the virus from individual patients, which can help clarify who transmitted it to whom.
The countries reopening schools may soon provide a reality check. If children are ample virus spreaders after all, cases could surge in a matter of weeks. And if they aren’t, parents and policymakers will heave a sigh of relief and more countries may follow. For now, the natural experiment proceeds. “Everyone is looking at each other,” Van den Hof says, “to see what will happen” next.
Dit bedoel ik dus. Maar als je zegt dat je een strenge lockdown van een aantal weken wil ben je een bangerijk en aansteller.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:57 schreef Ericr het volgende:
https://jopdevrieze.nl/in(...)-virus-in-te-dammen/
Mee eens, Nederland heeft een wankel beleid om corona in te dammen. Grote kans dat we straks de pineut zijn omdat niemand mensen uit 'loserlanden' gaat toelaten.
Zolang er geen echt beleid komt buiten social distancing en wat sectoren sluiten kan je er donder op zeggen dat het bij versoepeling van de maatregelen nogmaals misgaat.
Verschrikkelijk egoistisch inderdaad.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:12 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Die gast neemt tig doden voor lief, zolang hij zijn zakken maar verder kan vullen. Dat soort mensen moet je geen podium geven. Gewoon luisteren naar experts, en niet mensen met een louter financieel belang.
Ik denk dat ieder willekeurig land liever een Nederlander toelaat dan een Amerikaan of een Spanjaard. De cijfers zijn helemaal zo slecht nog niet. Heck, zelfs Chinezen zullen minder welkom zijn ondanks dat hun cijfers vele malen positiever zijn dan in een willekeurig land in Europa.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:18 schreef BoerHagenees het volgende:
[..]
Dit bedoel ik dus. Maar als je zegt dat je een strenge lockdown van een aantal weken wil ben je een bangerijk en aansteller.
Rutte is goed bezig maar het mag wel minder vrijblijvend en veel meer worden nageleefd. En dus een strenge lockdown van een paar weken. Hoe strenger, hoe beter. En hoe beter het ook voor ons is.
Dat wil ik nog weleens zien als corona enigszins is uitgewoeid in landen waar ze zelf strenger durven te zijn. Wij zullen 1 van de achterblijvers worden omdat ons beleid zo soft is.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:21 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Ik denk dat ieder willekeurig land liever een Nederlander toelaat dan een Amerikaan of een Spanjaard. De cijfers zijn helemaal zo slecht nog niet. Heck, zelfs Chinezen zullen minder welkom zijn ondanks dat hun cijfers vele malen positiever zijn dan in een willekeurig land in Europa.
Mag hopen dat dit ironie is. Cijfers gaan de goede kant op en er blijft nu nog iets van een economie over.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:18 schreef BoerHagenees het volgende:
[..]
Dit bedoel ik dus. Maar als je zegt dat je een strenge lockdown van een aantal weken wil ben je een bangerijk en aansteller.
Rutte is goed bezig maar het mag wel minder vrijblijvend en veel meer worden nageleefd. En dus een strenge lockdown van een paar weken. Hoe strenger, hoe beter. En hoe beter het ook voor ons is.
Dus kom maar op met die strenge lockdown in juni. Het is echt voor de gezondheid van ons allen. En er zijn er gelukkig meer die er zo over denken.
Toch grappig dat Nederland door hun trage maatregelen als hoogrisicoland aangemerkt staat bij landen waar bijvoorbeeld Amerika en Spanje dat niet zijn. Effectief zijn Nedeelanders momenteel dus in minder landen welkom dan Amerikanen en Spanjaarden. Je post is wederom incorrect.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:21 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Ik denk dat ieder willekeurig land liever een Nederlander toelaat dan een Amerikaan of een Spanjaard. De cijfers zijn helemaal zo slecht nog niet. Heck, zelfs Chinezen zullen minder welkom zijn ondanks dat hun cijfers vele malen positiever zijn dan in een willekeurig land in Europa.
Wat moet die strenge lockdown precies opleveren dan?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:18 schreef BoerHagenees het volgende:
[..]
Dit bedoel ik dus. Maar als je zegt dat je een strenge lockdown van een aantal weken wil ben je een bangerijk en aansteller.
Rutte is goed bezig maar het mag wel minder vrijblijvend en veel meer worden nageleefd. En dus een strenge lockdown van een paar weken. Hoe strenger, hoe beter. En hoe beter het ook voor ons is.
Dus kom maar op met die strenge lockdown in juni. Het is echt voor de gezondheid van ons allen. En er zijn er gelukkig meer die er zo over denken.
quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:24 schreef Ven1972 het volgende:
Kijk, versoepelingen van horeca, kappers/contactberoepen en sportscholen nemen wij dan weer een zeer groot risico dat het weer verkeerde kant op gaat. Mensen, jullie zeuren om dit, als over paar weken dan weer meer besmettingen en opnames in het ziekenhuis gaat stijgen, dan is jullie schuld dat de politiek hiernaar luistert!
Een dusdanig laag aantal besmettingen dat we terug kunnen naar de indamfase. Als we vervolgens nauwlettend testen, contactonderzoek doen en mensen in quarantaine zetten, kan de rest van de samenleving veilig weer op gang komen.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:24 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Wat moet die strenge lockdown precies opleveren dan?
Ja dat is waar ook, maar kijk we zijn nog niet veilig en het virus kan wel weer zich laten horen.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:25 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
De lijn van Europa wordt gevolgd. In ten minste een vijftiental landen in Europa zijn de terrassen eerder open dan om Nederland.
Boerrrrrr 1 juni eerste rondje is voor mij hè!quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:18 schreef BoerHagenees het volgende:
[..]
Dit bedoel ik dus. Maar als je zegt dat je een strenge lockdown van een aantal weken wil ben je een bangerijk en aansteller.
Rutte is goed bezig maar het mag wel minder vrijblijvend en veel meer worden nageleefd. En dus een strenge lockdown van een paar weken. Hoe strenger, hoe beter. En hoe beter het ook voor ons is.
Dus kom maar op met die strenge lockdown in juni. Het is echt voor de gezondheid van ons allen. En er zijn er gelukkig meer die er zo over denken.
En dan willen ze volgende week 1,4 mljn kinderen loslaten en 154.000 leraren waarvan 30% 55 jaar of ouder is.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:18 schreef BoerHagenees het volgende:
[..]
Dit bedoel ik dus. Maar als je zegt dat je een strenge lockdown van een aantal weken wil ben je een bangerijk en aansteller.
Rutte is goed bezig maar het mag wel minder vrijblijvend en veel meer worden nageleefd. En dus een strenge lockdown van een paar weken. Hoe strenger, hoe beter. En hoe beter het ook voor ons is.
Dus kom maar op met die strenge lockdown in juni. Het is echt voor de gezondheid van ons allen. En er zijn er gelukkig meer die er zo over denken.
Hier ook. Het kabinet moet dagelijks de economie tegen mensenlevens afwegen. Een bizar moeilijk besluit. Die afweging moet nu eenmaal gemaakt worden, omdat alles helemaal platgooien op termijn evenveel ellende tot gevolg heeft.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:21 schreef BoerHagenees het volgende:
[..]
Verschrikkelijk egoistisch inderdaad.
Ook enig idee waarom dat is/was?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:24 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Toch grappig dat Nederland door hun trage maatregelen als hoogrisicoland aangemerkt staat bij landen waar bijvoorbeeld Amerika en Spanje dat niet zijn. Effectief zijn Nedeelanders momenteel dus in minder landen welkom dan Amerikanen en Spanjaarden. Je post is wederom incorrect.
Jammer dat de GGD's aangeven niet precies weten hoe nu te handelen m.b.t. besmettingen/contactonderzoek dadelijk en dat landelijke regie hierin vooralsnog uit lijkt te blijven.quote:
Ja maar als sportscholen, kappere en terrassen open gaan krijgen we wel corona als een echte mannetje!!!!quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:24 schreef Ven1972 het volgende:
Kijk, versoepelingen van horeca, kappers/contactberoepen en sportscholen nemen wij dan weer een zeer groot risico dat het weer verkeerde kant op gaat. Mensen, jullie zeuren om dit, als over paar weken dan weer meer besmettingen en opnames in het ziekenhuis gaat stijgen, dan is jullie schuld dat de politiek hiernaar luistert!
Neemt niet weg dat het net zo'n maatregel betreft. Of het nou soft lockdown of intelligente lockdown heet. Gewoon ophouden met zeiken in de marge.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:15 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Ja dat noemen ze hier soft lockdown, is net zo goed ook lockdown. 5 man regel wordt waarschijnlijk al eerder aangepast naar meer.
Want dat lukt met de huidige daling niet?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:26 schreef Tijn het volgende:
[..]
Een dusdanig laag aantal besmettingen dat we terug kunnen naar de indamfase. Als we vervolgens nauwlettend testen, contactonderzoek doen en mensen in quarantaine zetten, kan de rest van de samenleving veilig weer op gang komen.
Ik snap het nut van sportscholen en kappers niet zo. Terrassen moeten wel koste wat koste z.s.m. weer open, de rest mag dichtblijven.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:30 schreef HarrieKeen het volgende:
[..]
Ja maar als sportscholen, kappere en terrassen open gaan krijgen we wel corona als een echte mannetje!!!!
Het kan, maar men verwacht het niet. Dan ga je er namelijk vanuit dat half Europa dom is en Nederland het slimme Jaapje.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:26 schreef Ven1972 het volgende:
[..]
Ja dat is waar ook, maar kijk we zijn nog niet veilig en het virus kan wel weer zich laten horen.
Laat mij raden je bent ITer.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:32 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
[..]
Ik snap het nut van sportscholen en kappers niet zo. Terrassen moeten wel koste wat koste z.s.m. weer open, de rest mag dichtblijven.
Is allemaal lockdown, heb niks anders gezegd.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:31 schreef Nadelspiel het volgende:
[..]
Neemt niet weg dat het net zo'n maatregel betreft. Of het nou soft lockdown of intelligente lockdown heet. Gewoon ophouden met zeiken in de marge.
Hoe kan het anders dat er elke dag toch weer nieuwe besmettingen bij komen.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:32 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Want dat lukt met de huidige daling niet?
Alsof iemand zonder gains en met een slecht kapsel op een terras gaat flaneren.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:32 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
[..]
Ik snap het nut van sportscholen en kappers niet zo. Terrassen moeten wel koste wat koste z.s.m. weer open, de rest mag dichtblijven.
Ik denk dat "indammen versus mitigatie" een schijntegenstelling is.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:26 schreef Tijn het volgende:
[..]
Een dusdanig laag aantal besmettingen dat we terug kunnen naar de indamfase. Als we vervolgens nauwlettend testen, contactonderzoek doen en mensen in quarantaine zetten, kan de rest van de samenleving veilig weer op gang komen.
Er komen dagelijks honderden besmettingen bij en de GGD geeft niet voor niets aan geen capaciteit te hebben om voor dergelijke aantallen contactonderzoeken uit te voeren, laat staan om alle contacten te isoleren.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:32 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Want dat lukt met de huidige daling niet?
Kan alleen maar goedgaan toch?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:27 schreef Solingjan het volgende:
[..]
En dan willen ze volgende week 1,4 mljn kinderen loslaten en 154.000 leraren waarvan 30% 55 jaar of ouder is.
0 is ook vanaf het begin nooit een doel geweest. Zolang het leven door gaat zal het ook nooit 0 worden ook.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:34 schreef Solingjan het volgende:
[..]
Hoe kan het anders dat er elke dag toch weer nieuwe besmettingen bij komen.
Zolang er geen TTI is gaat er geen daling komen.
Precies. Een stijging wordt verwacht en geaccepteerd tot een bepaald niveau.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:40 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
0 is ook vanaf het begin nooit een doel geweest. Zolang het leven door gaat zal het ook nooit 0 worden ook.
Niet realistisch. Er zijn bepaalde vitale processen die moeten blijven doordraaien. Besmetting hou je toch. Nog minder dan dit aantal is onhaalbaar.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:37 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Er komen dagelijks honderden besmettingen bij en de GGD geeft niet voor niets aan geen capaciteit te hebben om voor dergelijke aantallen contactonderzoeken uit te voeren, laat staan om alle contacten te isoleren.
Je moet terug naar een paar, niet naar een paarhonderd.
Raar want zoals je kunt lezen, verwachten ze dat in Zwitserland wel:quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:33 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Het kan, maar men verwacht het niet. Dan ga je er namelijk vanuit dat half Europa dom is en Nederland het slimme Jaapje.
Kinderen lopen nauwelijks risico.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:45 schreef Solingjan het volgende:
Ik hoop echt dat al die kinderen besmet raken, met zeer milde tot geen klachten.
Dan kunnen die voor een buffer zorgen.
Echter kan me niet voorstellen dat daar geen slachtoffers bij vallen.
Er zijn te veel kinderen met onderliggende ziektes zoals obesitas.
Het kan wel, maar men maakt de afweging om dat niet te doen. Over een maand of twee weten we hoe slim die keuze is.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:44 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Niet realistisch. Er zijn bepaalde vitale processen die moeten blijven doordraaien. Besmetting hou je toch. Nog minder dan dit aantal is onhaalbaar.
Je moet slachtoffers ook afzetten ten op zicht van de gehele populatie. Niet individuen gaan counten.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:45 schreef Solingjan het volgende:
Ik hoop echt dat al die kinderen besmet raken, met zeer milde tot geen klachten.
Dan kunnen die voor een buffer zorgen.
Echter kan me niet voorstellen dat daar geen slachtoffers bij vallen.
Er zijn te veel kinderen met onderliggende ziektes zoals obesitas.
Waarom zegt een gerenommeerde wetenschapper als Yaneer dat het broodnodig is om het virus effectief in te dammen dan?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:32 schreef Noek het volgende:
Maar met deze cijfers nog steeds denken dat we in juni een hardere lockdown krijgen. Dan ben je gewoon niet oké. Gewoon niet. Dat vind ik niet eens, dat is gewoon zo.
Winkels moeten daar veel strenger in zijn. Maar die nemen alleen maar 16-jarigen aan voor een hongerloontje die het niet de moeite waard vinden om hun mond open te trekken.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:47 schreef F.Sinatra het volgende:
En het kabinet mag ook gaan nadenken over het controleren op 1.5 meter af te schaffen.
Net in 4 winkels geweest en echt niemand houdt zich er meer aan. Prima voor mij, maar erken dan als kabinet dat het in de praktijk gewoon niet werkt en/of gebeurd.
Prima als advies, niet als regel.
Er zit een heel team aan gerenommeerde wetenschappers Rutte te adviseren. Schijnbaar vinden zij het verantwoord om 1 juni lekker aan de zuip te gaan. Deze gap is geen eens een viroloog of arts.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:50 schreef BoerHagenees het volgende:
[..]
Waarom zegt een gerenommeerde wetenschapper als Yaneer dat het broodnodig is om het virus effectief in te dammen dan?
Even puur praktisch. Hoe wou je dat doen? Geen politie op straat? Ziekenhuizen dicht? Supermarkt gesloten? Huisartsenbezoek alleen via beeldbellen? Dat kan toch niet man.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:46 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Het kan wel, maar men maakt de afweging om dat niet te doen. Over een maand of twee weten we hoe slim die keuze is.
Het kan niet. Het is simpelweg geen keuze om alles plat te leggen. Hoe denk jij anders bijv. stromend water uit je kraan te krijgen? Of wil je dat er niemand komt als je huis in de fik staat?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:46 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Het kan wel, maar men maakt de afweging om dat niet te doen. Over een maand of twee weten we hoe slim die keuze is.
Maar het interesseert de mensen over het algemeen ook gewoon niet.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:51 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Winkels moeten daar veel strenger in zijn. Maar die nemen alleen maar 16-jarigen aan voor een hongerloontje die het niet de moeite waard vinden om hun mond open te trekken.
Idd helemaal eens. En wil je dat niet? Blijf dan lekker binnen!quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:47 schreef F.Sinatra het volgende:
En het kabinet mag ook gaan nadenken over het controleren op 1.5 meter af te schaffen.
Net in 4 winkels geweest en echt niemand houdt zich er meer aan. Prima voor mij, maar erken dan als kabinet dat het in de praktijk gewoon niet werkt en/of gebeurd.
Prima als advies, niet als regel.
Toch zijn de terrassen, musea, bibliotheken, sportscholen, zwembaden maandag open; ze verwachten dus niet dat we eind volgende week allemaal op de IC liggen, anders zouden ze het niet doen he.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:44 schreef Nadelspiel het volgende:
[..]
Raar want zoals je kunt lezen, verwachten ze dat in Zwitserland wel:
Auch wenn der Bundesrat nun – unter strikter Einhaltung von Schutzkonzepten – die Massnahmen lockert: Das neue Coronavirus ist immer noch da. Wir müssen uns leider darauf einstellen, längere Zeit mit ihm zu leben. Um das Risiko einer erneuten starken Verbreitung zu reduzieren, müssen wir alle weiterhin konsequent die Hygiene- und Verhaltensregeln befolgen sowie unnötige Kontakte vermeiden.
Zelfde Zwitserse bron.
Ja zoiets. Ik snap wel dat het dan weer sneller kan oplaaien, maar dit werkt ook gewoon niet.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:54 schreef Landgeld het volgende:
[..]
Idd helemaal eens. En wil je dat niet? Blijf dan lekker binnen!
Klopt valt me hier ook op. Veel mensen zijn er klaar mee en doen gewoon weer wat ze altijd deden. Trouwens winkelwagentjes desinfecteren moet je nu zelf doen hier. Eerst stonden hier altijd personeel die het deden nu moet je het blijkbaar zelf maar doen. En zie al zat mensen die dat al niet meer doen en gewoon karretje pakken en boodschappen doen. Ik doe het trouwens nog wel voor de zekerheid.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:47 schreef F.Sinatra het volgende:
En het kabinet mag ook gaan nadenken over het controleren op 1.5 meter af te schaffen.
Net in 4 winkels geweest en echt niemand houdt zich er meer aan. Prima voor mij, maar erken dan als kabinet dat het in de praktijk gewoon niet werkt en/of gebeurd.
Prima als advies, niet als regel.
Rutte en zijn mannetjes schijnbaar ook.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:56 schreef BoerHagenees het volgende:
[..]
Toch heeft iedereen het er over, dan is het toch niet gek dat wij er steeds op ingaan?
Het is gewoon een feit dat veel mensen blijkbaar de kapper en terras zo belangrijk vinden, zelfs als het gaat zorgen voor vele onnodige doden.
Het is gewoon niet te doen - ook eenrichtingsverkeer in gangpaden ofzo.. jij en ik kunnen ons er wel aan houden, maar zo veel mensen houden zich er niet aan of zien het niet eens. Tja, dan krijg je op den duur een 'schijt aan die afstandregel' gevoel.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:51 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Winkels moeten daar veel strenger in zijn. Maar die nemen alleen maar 16-jarigen aan voor een hongerloontje die het niet de moeite waard vinden om hun mond open te trekken.
Precies, en ik moest een minuut of 10 in de auto wachten op een levering vanuit het magazijn, naast de karretjes. Ik heb misschien 15 mensen een karretje zien pakken en niemand desinfecteert.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:56 schreef FerryN7 het volgende:
[..]
Klopt valt me hier ook op. Veel mensen zijn er klaar mee en doen gewoon weer wat ze altijd deden. Trouwens winkelwagentjes desinfecteren moet je nu zelf doen hier. Eerst stonden hier altijd personeel die het deden nu moet je het blijkbaar zelf maar doen. En zie al zat mensen die dat al niet meer doen en gewoon karretje pakken en boodschappen doen. Ik doe het trouwens nog wel voor de zekerheid.
Ik heb ook niet het idee dat men het expres doet. Het is gewoon in de praktijk vaak niet haalbaar.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:58 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Het is gewoon niet te doen - ook eenrichtingsverkeer in gangpaden ofzo.. jij en ik kunnen ons er wel aan houden, maar zo veel mensen houden zich er niet aan of zien het niet eens. Tja, dan krijg je op den duur een 'schijt aan die afstandregel' gevoel.
Nee het is puur instinctief gedrag en ik betrap mezelf er ook gewoon op. Dit weekend nog een blinde man de straat over geholpen en instinctief pakte ik 'm bij de arm om hem goed over te brengen. Daar sta je toch totaal niet bij stil soms..quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:59 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Ik heb ook niet het idee dat men het expres doet. Het is gewoon in de praktijk vaak niet haalbaar.
Volgens Rutte en consorten zijn het de winkels die daarop aangesproken kunnen/moeten worden. Dat houdt in dat zij verantwoordelijk zijn voor voldoende personeel dat mans genoeg is om in te grijpen als het nodig is.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:58 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Het is gewoon niet te doen - ook eenrichtingsverkeer in gangpaden ofzo.. jij en ik kunnen ons er wel aan houden, maar zo veel mensen houden zich er niet aan of zien het niet eens. Tja, dan krijg je op den duur een 'schijt aan die afstandregel' gevoel.
Je zult je er bij neer moeten leggen dat het vroeg of laat toch gaat gebeuren. Zoals het nu lijkt al heel binnenkort.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:56 schreef BoerHagenees het volgende:
[..]
Toch heeft iedereen het er over, dan is het toch niet gek dat wij er steeds op ingaan?
Het is gewoon een feit dat veel mensen blijkbaar de kapper en terras zo belangrijk vinden, zelfs als het gaat zorgen voor vele onnodige doden.
Nu pas in de wereld van Corona gedoken? Dan heb je denk ik gemist dat kinderen tot 12 jaar amper tot geen klachten hebben na besmetting. Zet daar nog de NICE cijfers naast en dan zie je dat ze net met een vergrootglas zichtbaar zijn in de grafieken en staafdiagrammen. Dat is dus inclusief de dikkertjes en diabeetjes.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:45 schreef Solingjan het volgende:
Ik hoop echt dat al die kinderen besmet raken, met zeer milde tot geen klachten.
Dan kunnen die voor een buffer zorgen.
Echter kan me niet voorstellen dat daar geen slachtoffers bij vallen.
Er zijn te veel kinderen met onderliggende ziektes zoals obesitas.
in de supermarkt gaat het nog aardig met een karretje pp maar als dat er niet is inderdaad zinloosquote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:59 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Ik heb ook niet het idee dat men het expres doet. Het is gewoon in de praktijk vaak niet haalbaar.
En meen dat jij dat scheef dat je dat maar niks vond die drie kusjes.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 17:01 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Nee het is puur instinctief gedrag en ik betrap mezelf er ook gewoon op. Dit weekend nog een blinde man de straat over geholpen en instinctief pakte ik 'm bij de arm om hem goed over te brengen. Daar sta je toch totaal niet bij stil soms..
https://www.ad.nl/politie(...)ronacrisis~af3457ba/quote:
Kabinet komt met ‘routekaart’ tot einde van coronacrisis
Het kabinet wil woensdagavond een soort routekaart uit de coronacrisis presenteren. Premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge (Zorg) hopen zo perspectief te bieden aan burgers die naar versoepeling van de maatregelen snakken.
Tobias den Hartog 05-05-20, 14:49 Laatste update: 15:13
Een vastomlijnd plan is het nog niet, maar het kabinet wil duidelijk maken dat alle vakministers in het kabinet gaan broeden op plannen om de ‘nieuwe samenleving’ vorm te geven, zeggen ingewijden.
Het is de bedoeling die ‘stip aan de horizon’ te zetten na het crisisberaad van morgenmiddag. Dan geven Rutte en De Jonge hun persconferentie om de plannen toe te lichten. Ze zullen daarbij zeggen dat het niet uitgesloten is dat een zoektocht naar een vaccin nog één tot anderhalf jaar kan duren en de samenleving dus opnieuw vormgegeven moet worden tot die tijd.
Het kabinet hoopt ermee ook de kritiek te pareren dat het te langzaam of zonder perspectief een weg uit de ‘intelligente lockdown’ zoekt.
Daarom moeten er plannen en protocollen worden vastgelegd op alle werkterreinen van ministers. Hoe gaat het openbaar vervoer eruit zien? Wie mag er gebruik van maken? Wanneer gaan rechtbanken weer helemaal open? Welke bedrijfstakken kunnen weer op locatie gaan werken? En hoe?
Rutte en De Jonge zullen nog niet alle antwoorden neerleggen, zeggen betrokkenen, maar wel ‘denkrichtingen’ die verder moeten worden uitgewerkt.
Kappers
Heel concreet wordt ook besloten over het heropenen van terrassen en strandtenten. Die gaan mogelijk per 1 juni weer open. Kappers en enkele andere contactberoepen zouden volgende week alweer aan het werk kunnen.
Daarbij wordt het ‘optioneel’ om met een mondkapje te gaan werken. Het Outbreak Management Team (OMT) heeft onderzoek gedaan naar het nut of de noodzaak van dat beschermingsmiddel, maar heeft geen uitgesproken oordeel neergelegd als het gaat om contactberoepen. ,,Er is net zoveel voor als tegen’’, zeggen ingewijden.
Eerder raadde het kabinet en het OMT het gebruik van mondkapjes nog af, omdat burgers daardoor geneigd zouden kunnen zijn om minder afstand te houden dan de voorgeschreven 1,5 meter. Die lijn wordt losgelaten. Wie liever een mondkapje draagt, kan dat doen.
Mwah, heel veel mensen doen er gewoon ook geen enkele moeite (meer) voor.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:59 schreef F.Sinatra het volgende:
[..]
Ik heb ook niet het idee dat men het expres doet. Het is gewoon in de praktijk vaak niet haalbaar.
Enigszins, maar ook daar lopen mensen door 1 pad verschillen richtingen op. Dat ga je niet kunnen voorkomen, dus reken ook niet met die regel.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 17:03 schreef Tarado het volgende:
[..]
in de supermarkt gaat het nog aardig met een karretje pp maar als dat er niet is inderdaad zinloos
Watje.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:24 schreef Ven1972 het volgende:
Kijk, versoepelingen van horeca, kappers/contactberoepen en sportscholen nemen wij dan weer een zeer groot risico dat het weer verkeerde kant op gaat. Mensen, jullie zeuren om dit, als over paar weken dan weer meer besmettingen en opnames in het ziekenhuis gaat stijgen, dan is jullie schuld dat de politiek hiernaar luistert!
Klopt, maar dan komt het dus van 2 kanten en interesseert het de mensen simpelweg niet.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 17:04 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Mwah, heel veel mensen doen er gewoon ook geen enkele moeite (meer) voor.
Terwijl we het júíst zullen moeten hebben van het naleven van de extra hygiëne als we de lockdown gaan versoepelen.
Alsof winkels dat personeel hebben... en dan zijn het vaak van die jonge grietjes die 0,0 daadkracht uitstralen.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 17:02 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Volgens Rutte en consorten zijn het de winkels die daarop aangesproken kunnen/moeten worden. Dat houdt in dat zij verantwoordelijk zijn voor voldoende personeel dat mans genoeg is om in te grijpen als het nodig is.
Kennelijk gebeurt dat niet of onvoldoende en hangen daar voor de winkels ook totaal geen consequenties is. Dan is het inderdaad niet gek dat de discipline heel snel wegvalt. Dat zie je nu ook al in de winkelstraten van Den Bosch gebeuren. Daar is ook een eenrichtingsbeleid, met 0,0 handhaving. Zodra men dat door heeft, houdt niemand zich er meer aan.
Daarnaast is de stijging verwacht en ingecalculeerd. Dus een stijging komt er, en dat is okay bevonden.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 17:06 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Watje.
De rest van de landen doen het ook dus wij kunnen niet uitblijven. Met jouw redenering kunnen we wel ons hele leven binnen blijven zitten bibberen.
dat moet je zelf natuurlijk ookquote:Op dinsdag 5 mei 2020 17:04 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Rot op gast. Ik mijd druktes, maar ik moet gewoon naar de supermarkt. En daar moet jij gewoon anderhalve meter afstand van mij houden.
Dat snap ik, maar jouw voorbeelden hadden in de huidige situatie ook al een probleem (en mochten veelal hun kroost al naar school brengen vanwege werk in een vitale sector). Voor deze mensen verandert er dus niet zoveel.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 15:21 schreef Qarrad het volgende:
Maar goed, dan heb ik een halve familie die in de zorg werkt op onchristelijke uren dus die hebben een probleem totdat iemand uitvindt hoe je per mail een katheter inbrengt. De docenten onder ons kunnen ook niet even na half acht 's avonds als hun eigen kroost op bed ligt nog even een lesje afdraaien via teams, de politiemensen kunnen ook niet heel veel uren inleveren massaal, de brandweer faxt ook geen reanimatie of bluswater door op een moment dat het uitkomt.
Een hoop beroepsgroepen kunnen creatief doen wat ze willen, de praktijk staat het niet toe.
quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:18 schreef BoerHagenees het volgende:
[..]
Dit bedoel ik dus. Maar als je zegt dat je een strenge lockdown van een aantal weken wil ben je een bangerijk en aansteller.
Rutte is goed bezig maar het mag wel minder vrijblijvend en veel meer worden nageleefd. En dus een strenge lockdown van een paar weken. Hoe strenger, hoe beter. En hoe beter het ook voor ons is.
Dus kom maar op met die strenge lockdown in juni. Het is echt voor de gezondheid van ons allen. En er zijn er gelukkig meer die er zo over denken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |