FOK!forum / Corona COVID-19 forum / Het grote SARS-CoV-2 topic #369
osodevodonderdag 19 maart 2020 @ 20:43
Informatie bij gezondheidsinstituten:
RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - actuele informatie
ECDC European Centre for Disease Prevention and Control - COVID_19
WHO World Health Organisation - Q & A
• Vragen over je eigen gezondheid: huisarts of GGD. Andere vragen: 0800-1351
Voorlopig behandeladvies uitgegeven op 6 maart 2020 door het RIVM

Getallen (aantallen) & Trackers:
• Livetrackers:

https://bing.com/covid

https://coronavirus.jhu.edu/map.html

https://www.who.int/redir(...)-situation-dashboard

Alle gevallen, in een lijst
Spreadsheet met cijfers die user joyvke voor ons aan het bijhouden is.

Kaartjes totdat je er dood bij neervalt:
• Timelapse: Mapping the Outbreak
Besmettingen per gemeente (RIVM-kaartje)
Preppers kaart verspreiding in NL
Nog een kaartje van NL
• Overzicht en kaart van het virus in Nederland HIER

Informatie & achtergronden:
• Wikipedia: Coronavirus outbreak
• Interessante en nuchtere dagelijkse updates en analyse door Dr. John Campbell op JijBuis
Plaatje over sterftecijfer en eerder bestaande medische problemen.
Dit doet corona met je, als je pech hebt.
On the origin and continuing evolution of SARS-CoV-2
CoronaVirus Freedom Of Speech
Waarom je de maatregelen op moet volgen en binnen moet blijven
COR / Exponentiële groei en epidemieën.


SPOILER: Het COVID-19-virus (coronavirus) in het kort:
- Het virus verspreidt zich vooral via hoest- en niesdruppeltjes die kort in de lucht hangen. Wie geen symptomen vertoont, vormt amper besmettingsgevaar.
- Iemand kan gemiddeld twee à drie anderen besmetten (minder dan bij bijvoorbeeld mazelen). Dit cijfer daalt echter door alle voorzorgsmaatregelen.
- Verreweg de meesten hebben lichte (griepachtige) klachten.
- Bijna alle sterfgevallen betreffen oudere of al zieke mensen.
Bron: https://www.nu.nl/nucheck(...)ng-in-nederland.html
SPOILER: Meer uitleg over het mogelijke ziekteverloop
Frieman legt uit dat het SARS-virus goed was in het infecteren en doden van deze trilhaarcellen, die zich vervolgens ophoopten en de luchtwegen van de patiënt met afvalstoffen en vocht vulden. Hij denkt dat hetzelfde gebeurt bij het nieuwe coronavirus, omdat uit het eerste onderzoek naar COVID-19 is gebleken dat bij veel patiënten een dubbele longontsteking optreedt, die zich onder meer uit in kortademigheid.

Daarna begint fase twee en slaat het immuunsysteem alarm. Opgeschrikt door het binnendringende virus, begint het lichaam de ziekte te bestrijden door de longen te overspoelen met immuuncellen, die de beschadigde cellen opruimen en het longweefsel repareren.

Als alles naar behoren werkt, is dit ontstekingsproces nauwgezet en beperkt tot de besmette weefsels. Maar soms slaat het immuunsysteem op hol en begint wild om zich heen te slaan, waarbij ook gezonde cellen worden verwoest.

"Je krijgt door zo'n immuunrespons dus te maken met méér in plaats van minder schade," zegt Frieman. Nog meer afvalstoffen hopen zich in de longen op en de longontsteking wordt erger.
De longen vullen het lichaam aan met levengevende zuurstof. Leer alles over de anatomie van de longen, hoe de organen ademhaling mogelijk maken en hoe ze gevoelig zijn voor ziekten.

In de derde fase verergert de longontsteking zich nog verder, wat kan leiden tot respiratoire insufficiëntie. Ook als de patiënt hierdoor niet overlijdt, kan de schade aan de longen onherstelbaar zijn. Volgens de WHO leidde SARS tot het ontstaan van gaten in de longen, waardoor ze een "honingraatvormige aanblik" kregen, en het lijkt erop dat dit patroon ook bij patiënten van het nieuwe coronavirus is te herkennen.

De gaten ontstaan waarschijnlijk door de hyperreactiviteit van het immuunstelsel, wat tot de vorming van littekenweefsel en een verstijving van de longen leidt.

In dat geval moet de patiënt doorgaans aan de beademing. Intussen worden de membranen tussen de longblaasjes en de bloedvaten steeds poreuzer, waardoor de blaasjes zich met vocht kunnen vullen en de bloedbaan niet langer van zuurstof kunnen voorzien.

"In zeer ernstige gevallen verdrinken de longen en kan de patiënt niet meer ademhalen," zegt Frieman. "Dat is hoe mensen aan de ziekte overlijden."

Dit artikel werd oorspronkelijk in het Engels gepubliceerd op NationalGeographic.com

SPOILER: Coronavirussen
Coronavirussen

De coronavirussen zijn een grote familie van virussen die ziekten veroorzaken. Deze virussen zijn zoönotisch, dat betekent dat ze overgedragen kunnen worden tussen dieren en mensen. De wereldgezondheidsorganisatie (WHO) geeft meer informatie over het virus op hun website.

Veel voorkomende tekenen van infectie zijn ademhalingsproblemen, koorts en hoesten. In ernstige gevallen kan het leiden tot een longontsteking, nierfalen en is het dodelijk. De standaard aanbevelingen die de WHO doet om verspreiding te voorkomen zijn: regelmatig handen wassen, mond en neus bedekken bij hoesten en niezen en het grondig koken van vlees en eieren.

Eerder uitgebroken coronavirussen zijn MERS en SARS. Dat laatste virus werd in 2003 ook in China ontdekt. Het werd overgedragen van civetkatten op mensen. Er zijn verschillende coronavirussen die al wel onder dieren circuleren, maar waar nog geen mensen door zijn besmet.

bron
SPOILER
1*PZesaMfoPxgYJBoQVtpmjQ.gif

* De debatten zijn te volgen op:
- Ziggo kanaal 502
- KPN kanaal 81
- NOS.nl
- https://www.tweedekamer.nl/vergaderingen/livedebat/plenaire-zaal
- NPO smart app





Wil je helpen? Kijk eens op:
https://www.extrahandenvoordezorg.nl/
en
https://www.rodekruis.nl/hulp-in-nederland/ready2help/

Richtlijnen in dit topic:
-Probeer niet lollig te doen
-Bij nieuws graag een bron
-Off topic kan zonder opgaaf van reden verwijderd worden. Hier is het Slow Chat topic: COR / [En Don SC #1] HATSJOE
-Geen slowchat
-Je dient de aanwijzingen van de moderatie op te volgen
-Opruiende berichten zonder bewijs of normale bronnen, kunnen achterwege gelaten worden.


Poll: Hoeveel mensen zullen in Nederland sterven als directe gevolg van corona die anders minimaal 3 jaar zouden hebben geleefd?
Minder dan 1000
Minder dan 10000
Minder dan 100000
Minder dan 1000000
Minder dan 10000000
Iedereen
Tussenstand:
results.cgi?pid=402546&layout=1&sort=prc
Ook een poll maken? Klik hier

[ Bericht 4% gewijzigd door osodevo op 19-03-2020 21:16:21 ]
roos94donderdag 19 maart 2020 @ 20:43
Fipotje gepakt
Qarraddonderdag 19 maart 2020 @ 20:43
Over hoe dom sommige werkgevers nog steeds bezig zijn: mijn verkouden zoon probeert zijn werk achter de kassa af te zeggen, geheel volgens de richtlijnen en er wordt enorm moeilijk gedaan.

Wees gerust, hij gaat echt niet al kost het hem zijn baantje maar allejezus wat dom dit.
riazopdonderdag 19 maart 2020 @ 20:44
NL zit bij de "toppers"

QqKgFCU.png
Noberdonderdag 19 maart 2020 @ 20:45
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:42 schreef roos94 het volgende: [..] Bier klappen en wijven neuken 😎
Wat een taal voor een vrouw. 1,5m afstand!!
#ANONIEMdonderdag 19 maart 2020 @ 20:45
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:43 schreef roos94 het volgende:
Fipotje gepakt
Gefeliciteerd.
roos94donderdag 19 maart 2020 @ 20:45
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:44 schreef riazop het volgende:
NL zit bij de "toppers"

[ afbeelding ]


quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:43 schreef Qarrad het volgende:
Over hoe dom sommige werkgevers nog steeds bezig zijn: mijn verkouden zoon probeert zijn werk achter de kassa af te zeggen, geheel volgens de richtlijnen en er wordt enorm moeilijk gedaan.

Wees gerust, hij gaat echt niet al kost het hem zijn baantje maar allejezus wat dom dit.
Heel ve
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:44 schreef riazop het volgende:
NL zit bij de "toppers"

[ afbeelding ]


Heel veel landen geen corona doden :)
Nattekatdonderdag 19 maart 2020 @ 20:45
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:44 schreef riazop het volgende:
NL zit bij de "toppers"

[ afbeelding ]


Italië ;(
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 20:45
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:43 schreef Qarrad het volgende:
Over hoe dom sommige werkgevers nog steeds bezig zijn: mijn verkouden zoon probeert zijn werk achter de kassa af te zeggen, geheel volgens de richtlijnen en er wordt enorm moeilijk gedaan.

Wees gerust, hij gaat echt niet al kost het hem zijn baantje maar allejezus wat dom dit.
Zullen vast denken dat het een puberend jong is die even geen zin heeft en misschien ook een tekort aan anderen die kunnen?
polderturkdonderdag 19 maart 2020 @ 20:46
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 19:55 schreef Kyran het volgende:

[..]

Ja, die geluiden zijn helder, maar zie geen onderbouwing.

Nu op IC: 210
Nodig voor spoedgevallen: 250
Volgende week er bij: 1000

Dan zit je dus al op 1460 IC's. Ze zeiden dat ze eventueel konden opschalen naar 2000, maar dat daar op dit moment nog geen beademingsapparatuur voor is. Maximaal haalbare is volgens mij 1500 voor nu (als iemand anders beweert hoor ik het echt graag).

Eigenlijk zit je dan dus volgende week al vol. Als je dan ziet dat Italië na tien dagen nauwelijks verbetering laat zien en dat er nu nog steeds mensen elkaar in de nek hijgen bij de supermarkt/Sligro/Makro/bouwmarkt ..... Zitten wij over iets meer dan een week helemaal vol en misschien wel in een code zwart situatie.

Die mensen gaan daar 2-3 weken blijven, de plekken die vrijkomen worden meteen weer opgevuld. Hoe kan iemand dan denken dat wij over 2-3 weken weer alles open gaan gooien?
Die 250 voor spoedgevallen hebben niet allemaal een beademingsapparaat nodig.

Ik stel voor dat landen uit het zuidelijk halfrond en uit de tropische gebieden hun beademingsapparatuur aan ons verhuren. Daar slaat Corona veel minder hard toe.

Turkije zou ook beademingsapparatuur kunnen opsturen. Ze hebben daar 42.000 IC bedden (46 per 100.000) terwijl ze veel minder problemen met Corona hebben.
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 20:46
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:45 schreef roos94 het volgende:

[..]


[..]

Heel ve
[..]

Heel veel landen geen corona :)
De temperatuurslijn is goed zichtbaar, gaat ons volgende maand deels verlossen.
#ANONIEMdonderdag 19 maart 2020 @ 20:46
Denken jullie dat we hier ook Italiaanse toestanden gaan krijgen of kunnen we het onder controle houden?
Eyjafjallajoekulldonderdag 19 maart 2020 @ 20:46
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:45 schreef roos94 het volgende:

[..]

[..]

Heel ve
[..]

Heel veel landen geen corona :)
Bijna elk land toch inmiddels?

Dat kaartje gaat over doden trouwens.
erkeldonderdag 19 maart 2020 @ 20:47
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 19:55 schreef Kyran het volgende:

[..]

Ja, die geluiden zijn helder, maar zie geen onderbouwing.

Nu op IC: 210
Nodig voor spoedgevallen: 250
Volgende week er bij: 1000

Dan zit je dus al op 1460 IC's. Ze zeiden dat ze eventueel konden opschalen naar 2000, maar dat daar op dit moment nog geen beademingsapparatuur voor is. Maximaal haalbare is volgens mij 1500 voor nu (als iemand anders beweert hoor ik het echt graag).

Eigenlijk zit je dan dus volgende week al vol. Als je dan ziet dat Italië na tien dagen nauwelijks verbetering laat zien en dat er nu nog steeds mensen elkaar in de nek hijgen bij de supermarkt/Sligro/Makro/bouwmarkt ..... Zitten wij over iets meer dan een week helemaal vol en misschien wel in een code zwart situatie.

Die mensen gaan daar 2-3 weken blijven, de plekken die vrijkomen worden meteen weer opgevuld. Hoe kan iemand dan denken dat wij over 2-3 weken weer alles open gaan gooien?
Gommers (voorzitter vereniging IC's) gaf eerder aan dat er opgeschaald kan worden naar 2000 IC-bedden zonder extra aankoop (tenminste zo lees ik het):

quote:
Gommers geeft aan dat de situatie op de IC's op dit moment onder controle is. Er wordt gewerkt aan het opschalen van het aantal bedden naar tweeduizend. Het kan dat er naar drieduizend bedden moet worden gegaan, dan moet wel de bijbehorende medische apparatuur worden ingekocht. "Het is iedere dag spannend of we genoeg bedden hebben, maar door de reserve zijn we nog in controle."
https://www.nu.nl/coronav(...)zorg.html?redirect=1
Eyjafjallajoekulldonderdag 19 maart 2020 @ 20:47
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:46 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

De temperatuurslijn is goed zichtbaar, gaat ons volgende maand deels verlossen.
Het is nu 22 graden in Milaan. Hoe warm gaat het in April worden in nederland? rond de 30?
Zerokudonderdag 19 maart 2020 @ 20:47
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:46 schreef Gehrman het volgende:
Denken jullie dat we hier ook Italiaanse toestanden gaan krijgen of kunnen we het onder controle houden?
Onder controle.
Qarraddonderdag 19 maart 2020 @ 20:48
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:45 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Zullen vast denken dat het een puberend jong is die even geen zin heeft en misschien ook een tekort aan anderen die kunnen?
Dat zou ik normaal ook doen als werkgever maar dit is dus een tijd waarin je het voordeel van de twijfel moet geven omdat je een verantwoordelijkheid hebt naar je klanten en je overige personeel.
Noberdonderdag 19 maart 2020 @ 20:48
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:46 schreef Gehrman het volgende:
Denken jullie dat we hier ook Italiaanse toestanden gaan krijgen of kunnen we het onder controle houden?
Denk dat we al te laat zijn met alles op slot gooien.
Zerokudonderdag 19 maart 2020 @ 20:48
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:48 schreef Nober het volgende:

[..]

Denk dat we al te laat zijn met alles op slot gooien.
Dat is niet de vraag.
roos94donderdag 19 maart 2020 @ 20:48
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:46 schreef Gehrman het volgende:
Denken jullie dat we hier ook Italiaanse toestanden gaan krijgen of kunnen we het onder controle houden?
Nederland lukt het wel.
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 20:49
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:48 schreef Qarrad het volgende:

[..]

Dat zou ik normaal ook doen als werkgever maar dit is dus een tijd waarin je het voordeel van de twijfel moet geven omdat je een verantwoordelijkheid hebt naar je klanten en je overige personeel.
Uiteraard, alleen dan kom je dus uit bij het punt dat ze misschien überhaupt moeite hebben met mensen te vinden die daar willen zitten en ze daarom wat moeilijk doen. Ook zij hebben het lastig. Hoorde vandaag nog een kassamevrouw zeggen dat ze extra draait en om 8 uur kapot crasht op de bank.
Noberdonderdag 19 maart 2020 @ 20:49
quote:
2s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:47 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

Het is nu 22 graden in Milaan. Hoe warm gaat het in April worden in nederland? rond de 30?
De warmte deed er toch niet toe?
-river-donderdag 19 maart 2020 @ 20:49
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:46 schreef Gehrman het volgende:
Denken jullie dat we hier ook Italiaanse toestanden gaan krijgen of kunnen we het onder controle houden?
Onder controle.
mailydonderdag 19 maart 2020 @ 20:49
quote:
2s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:47 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

Het is nu 22 graden in Milaan. Hoe warm gaat het in April worden in nederland? rond de 30?
Alsjeblieft niet zeg!
Dvendonderdag 19 maart 2020 @ 20:49
quote:
2s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:47 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

Het is nu 22 graden in Milaan. Hoe warm gaat het in April worden in nederland? rond de 30?
Sommige mensen doen alles om te trollen. Best negeren want anders blijven ze terugkeren.
opgebaardedonderdag 19 maart 2020 @ 20:50
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:43 schreef Qarrad het volgende:
Over hoe dom sommige werkgevers nog steeds bezig zijn: mijn verkouden zoon probeert zijn werk achter de kassa af te zeggen, geheel volgens de richtlijnen en er wordt enorm moeilijk gedaan.

Wees gerust, hij gaat echt niet al kost het hem zijn baantje maar allejezus wat dom dit.
Nou ja ik geef het je te doen, als supermarkt manager. Ongemotiveerd personeel waarbij 80 tot 90% aangeeft iets onder de leden te hebben en dus liever thuisblijft.

De winkel kan direct dicht.
Eyjafjallajoekulldonderdag 19 maart 2020 @ 20:50
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:49 schreef Nober het volgende:

[..]

De warmte deed er toch niet toe?
Volgens sommige wel. Die negeren ook de honderden cases die er nog dagelijks bijkomen in tropische landen zoals Maleisie en Indonesie.
Remcodonderdag 19 maart 2020 @ 20:50
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:50 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Nou ja ik geef het je te doen, als supermarkt manager. Ongemotiveerd personeel waarbij 80 tot 90% aangeeft iets onder de leden te hebben en dus liever thuisblijft.

De winkel kan direct dicht.
Dit
PippenScottiedonderdag 19 maart 2020 @ 20:50
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:44 schreef riazop het volgende:
NL zit bij de "toppers"

[ afbeelding ]

Deze data vereist ook dat je post-mortem test of iemand het Corona-virus had EN dat je als land eerlijk en transparant deze data rapporteert.

Bedenk zelf welke landen geloofwaardige data presenteren.
KennyPowersdonderdag 19 maart 2020 @ 20:51
quote:
2s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:50 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

Volgens sommige wel. Die negeren ook de honderden cases die er nog dagelijks bijkomen in tropische landen zoals Maleisie en Indonesie.
Als het altijd warm is dan werkt de theorie niet
Minimuntdonderdag 19 maart 2020 @ 20:51
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:44 schreef riazop het volgende:
NL zit bij de "toppers"

[ afbeelding ]


Is nu ook langzaam in opkomst bij afrikaanse landen, net als twee weken geleden bij ons... Daar gaat de hel losbranden hoor. pfoeh. nog erger dan bij ons... Maar we moeten positief blijven, het is nu eenmaal zo. Verer kijken. ;(
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 20:51
quote:
2s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:47 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

Het is nu 22 graden in Milaan. Hoe warm gaat het in April worden in nederland? rond de 30?
De besmetting heeft al plaatsgevonden in februari net als tijdens de carnaval hier. En dat is een koude maand voor Milaan.

quote:
.February is the coldest month of the year, it will likely be grey and damp, though snow would be unusual and fog in the city doesn’t really happen anymore.

It all depends on what you want to do, if you’re planning to visit mostly museums and art galleries, it might not matter that much. Bright crisp sunny days are possible, but there’s no guarantees and if you’re planning on going outside the city, say to visit one of the lakes, then it’s risky.
RipCitydonderdag 19 maart 2020 @ 20:51
34 jaar

https://www.tmz.com/2020/(...)isney-world-florida/
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 20:51
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:50 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Nou ja ik geef het je te doen, als supermarkt manager. Ongemotiveerd personeel waarbij 80 tot 90% aangeeft iets onder de leden te hebben en dus liever thuisblijft.

De winkel kan direct dicht.
Precies. Dus, ook hen het voordeel van de twijfel geven.
Fukushimadonderdag 19 maart 2020 @ 20:51
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:48 schreef roos94 het volgende:

[..]

Nederland lukt het wel.
het zal erom spannen, ic’s gaan ergens naar de max capaciteit volgende week en ik hoop niet er overheen.


Ik probeer dat item even uit het nieuws van rtl te halen over de piek in Italië, maar je mag het nieuws niet doorspoelen in de ziggo app :')
Immerdebestebobdonderdag 19 maart 2020 @ 20:51
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:50 schreef PippenScottie het volgende:

[..]

Deze data vereist ook dat je post-mortem test of iemand het Corona-virus had EN dat je als land eerlijk en transparant deze data rapporteert.

Bedenk zelf welke landen geloofwaardige data presenteren.
Alleen San Marino.
PippenScottiedonderdag 19 maart 2020 @ 20:52
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:46 schreef Gehrman het volgende:
Denken jullie dat we hier ook Italiaanse toestanden gaan krijgen of kunnen we het onder controle houden?
Wij schaffen het.

Ik ben echt onder de indruk hoe helder is uitgelegd wat de kabinetskeuzes zijn geweest, waarom voor een aanpak is gekozen en welke maatregelen worden genomen om de crisis te beheersen. Alles zonder paniek.
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 20:53
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:51 schreef HeatWave het volgende:

[..]

Hier werken er bijna alleen allochtone jongeren in de supers, die hangen ook de hele dag buiten, dus kunnen ze ook werken :').
Lijkt me meer een dingetje van pubers, niet van alleen allochtoonse pubers. Heb ook liever dat men buiten corona verspreidt dan wanneer ik mijn boodschappen doe.
Eyjafjallajoekulldonderdag 19 maart 2020 @ 20:53
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:51 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

De besmetting heeft al plaatsgevonden in februari net als tijdens de carnaval hier. En dat is een koude maand voor Milaan.
[..]

Neuh. De besmetting vind nog steeds (in maart) plaats, anders zou je vandaag geen 5200 cases hebben. Duurt sowieso nog 2-3 maanden voordat we goed warm weer hebben in Nederland.
Silverdigger2donderdag 19 maart 2020 @ 20:53
Heeft iemand hier de plaatjes / tabellen die nederland vergelijkt met bv italie en china?
HeatWavedonderdag 19 maart 2020 @ 20:54
quote:
2s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:53 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

Neuh. De besmetting vind nog steeds (in maart) plaats, anders zou je vandaag geen 5200 cases hebben. Duurt sowieso nog 2-3 maanden voordat we goed warm weer hebben in Nederland.
28 graden in Texas, bijv, ook steeds meer gevallen.
Jano9donderdag 19 maart 2020 @ 20:54
https://www.rtvnoord.nl/n(...)et-beangstigt-me-wel

Interview met UMCG verpleegkundigen.
roos94donderdag 19 maart 2020 @ 20:54
quote:
Vreselijk. Arme man
Domnivoordonderdag 19 maart 2020 @ 20:55
quote:
14s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:32 schreef SecretStoryWous het volgende:
Poll:
Hoelang nog tot het normale leven weer terug is?
[...]
Het leven wordt nooit meer normaal zoals we dat nu kennen.
Tijndonderdag 19 maart 2020 @ 20:55
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:53 schreef Silverdigger2 het volgende:
Heeft iemand hier de plaatjes / tabellen die nederland vergelijkt met bv italie en china?
Ik vind die van Datagraver goed:

ETfR7Y6XgAYDwOi?format=jpg&name=medium
roos94donderdag 19 maart 2020 @ 20:56
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:55 schreef Domnivoor het volgende:

[..]

Het leven wordt nooit meer normaal zoals we dat nu kennen.
Over 6 mnd praat niemand meer over corona joh
Elvidonderdag 19 maart 2020 @ 20:56
quote:
3s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:55 schreef Tijn het volgende:

[..]

Ik vind die van Datagraver goed:

[ afbeelding ]
Wat gaat IJsland hard :?
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 20:56
quote:
2s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:53 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

Neuh. De besmetting vind nog steeds (in maart) plaats, anders zou je vandaag geen 5200 cases hebben. Duurt sowieso nog 2-3 maanden voordat we goed warm weer hebben in Nederland.
Ik hoor steeds dat de incubatietijd 2-4 weken is, en je moet eerst een brandhaartje hebben.

En je moet eigenlijk de altijd binnenzitters niet meetellen voor de hele bevolking. Midden in de zomer zijn er in verpleeghuizen ook vaak griepgolven en norovirussen. Door bekende redenen.
#ANONIEMdonderdag 19 maart 2020 @ 20:56
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:52 schreef PippenScottie het volgende:

[..]

Wij schaffen het.

Ik ben echt onder de indruk hoe helder is uitgelegd wat de kabinetskeuzes zijn geweest, waarom voor een aanpak is gekozen en welke maatregelen worden genomen om de crisis te beheersen. Alles zonder paniek.
True.

De aanpak komt heel erg pragmatisch en weldoordacht over. Maar het blijft afwachten of we op tijd zijn en of het genoeg is. Als op een gegeven moment de IC's volraken ben ik bang dat we hier ook Italiaanse toestanden krijgen.
riazopdonderdag 19 maart 2020 @ 20:57
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:52 schreef PippenScottie het volgende:

[..]

Wij schaffen het.

Ik ben echt onder de indruk hoe helder is uitgelegd wat de kabinetskeuzes zijn geweest.... Alles zonder paniek.
en zonder tests, en zonder mondmaskers
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 20:57
quote:
3s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:55 schreef Tijn het volgende:

[..]

Ik vind die van Datagraver goed:

[ afbeelding ]
Heb je ook zo iets met ziekenhuisopnames, want deze grafiek is sterk afhankelijk van testcapaciteit en hoe snel men test wat in het geval van niet ernstige gevallen erg zal verschiillen.
Vault-Boydonderdag 19 maart 2020 @ 20:58
quote:
Dus niet alleen maar oude mensen. Damn toch wel eng hoor. Zo uit het niets ziek en dan zo erg ziek worden dat je dood gaat. Ok hij had ook wel bepaalde dingen onder de leden maar toch.
BillDauterivedonderdag 19 maart 2020 @ 20:58
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:56 schreef roos94 het volgende:

[..]

Over 6 mnd praat niemand meer over corona joh
Nee, dan wordt net het laatste eredivisieweekend gespeeld en weten we eindelijk of Ajax of AZ kampioen wordt :P
Silverdigger2donderdag 19 maart 2020 @ 20:58
quote:
3s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:55 schreef Tijn het volgende:

[..]

Ik vind die van Datagraver goed:

[ afbeelding ]
Dank
roos94donderdag 19 maart 2020 @ 20:58
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:58 schreef BillDauterive het volgende:

[..]

Nee, dan wordt net het laatste eredivisieweekend gespeeld en weten we eindelijk of Ajax of AZ kampioen wordt :P
Dat bedoel ik, dat zijn pas de echte zaken des levens
PippenScottiedonderdag 19 maart 2020 @ 20:59
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:57 schreef riazop het volgende:

[..]

en zonder tests, en zonder mondmaskers
Je kan onmogelijk iedereen testen en als je mensen gaat adviseren mondkapjes te dragen is er een groot tekort voor de mensen die het echt nodig hebben.

Knijp je handen dicht dat je in Nederland woont man
KennyPowersdonderdag 19 maart 2020 @ 20:59
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:56 schreef Elvi het volgende:

[..]

Wat gaat IJsland hard :?
Wonen weinig mensen dus dan heb je sneller statistische uitschieters als je per aantal inwoners kijkt.

Die 1e case (dag 1) staat ook veel hoger dan de andere landen.
Ferdonderdag 19 maart 2020 @ 20:59
Italië +5233 lijkt niet te minderen ondanks 10 dagen lockdown
Chokemedonderdag 19 maart 2020 @ 20:59
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 19:59 schreef maily het volgende:
Bewaking/politie bij de supermarkt, en maar zoveel mensen tegelijk naar binnen.
En geen hele gezinnen ......
Waar? Of bedoel je dat je dit graag zou willen?
Friday12donderdag 19 maart 2020 @ 21:00
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:55 schreef Domnivoor het volgende:

[..]

Het leven wordt nooit meer normaal zoals we dat nu kennen.
onzin
AchJadonderdag 19 maart 2020 @ 21:00
quote:
quote:
It appears Jeffrey was higher-risk patient. He had a history of asthma and frequent bronchitis as a child, though he outgrew that. He also had undergone surgery for testicular cancer back in 2016.
KennyPowersdonderdag 19 maart 2020 @ 21:00
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:00 schreef AchJa het volgende:

[..]

[..]

Wat een pechvogel
Pvt.Websterdonderdag 19 maart 2020 @ 21:00
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:58 schreef Vault-Boy het volgende:

[..]

Dus niet alleen maar oude mensen. Damn toch wel eng hoor. Zo uit het niets ziek en dan zo erg ziek worden dat je dood gaat. Ok hij had ook wel bepaalde dingen onder de leden maar toch.
It appears Jeffrey was higher-risk patient. He had a history of asthma and frequent bronchitis as a child, though he outgrew that. He also had undergone surgery for testicular cancer back in 2016.
Smack10donderdag 19 maart 2020 @ 21:00
quote:
Er gingen toch alleen ouderen dood?
Chokemedonderdag 19 maart 2020 @ 21:00
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 19:07 schreef Zipportal het volgende:
Die dove moest huilen.
Welk programma gaat dit over?
ZwangerPetrodonderdag 19 maart 2020 @ 21:01
wp-1584635307891..jpg
Is dit nou het onjuiste gebruik van mondkapjes?
Fukushimadonderdag 19 maart 2020 @ 21:01
Waar kon je nou ook alweer die IC bezetting zien? Zit door de OP te gaan maar kan het daar niet vinden
Remcodonderdag 19 maart 2020 @ 21:01
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:00 schreef Pvt.Webster het volgende:

[..]

It appears Jeffrey was higher-risk patient. He had a history of asthma and frequent bronchitis as a child, though he outgrew that. He also had undergone surgery for testicular cancer back in 2016.
Dat zijn ook nog juist de onderliggende ziektes die je niet wil hebben bij een verkoudsheidsvirus.
Vault-Boydonderdag 19 maart 2020 @ 21:01
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:00 schreef Pvt.Webster het volgende:

[..]

It appears Jeffrey was higher-risk patient. He had a history of asthma and frequent bronchitis as a child, though he outgrew that. He also had undergone surgery for testicular cancer back in 2016.
Daarom zei ik ook dat die bepaalde dingen onder de leden had. Maar het blijft heel jong.
riazopdonderdag 19 maart 2020 @ 21:01
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:00 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Er gingen toch alleen ouderen dood?
Yep, en dat was dan minder erg hoor ik steeds
roos94donderdag 19 maart 2020 @ 21:01
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:01 schreef ZwangerPetro het volgende:
[ afbeelding ]
Is dit nou het onjuiste gebruik van mondkapjes?
Iedereen weet dat de meest besmettelijke plek je achterhoofd is. Duh
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 21:02
Ik ma
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:59 schreef Fer het volgende:
Italië +5233 lijkt niet te minderen ondanks 10 dagen lockdown
Mag je misschien niet zeggen maar de "Italiaanse toestanden" vallen op papier alleszins mee.
Kijk hoeveel reserve nog in bedden:
ES_vDLAXkAIhv8P.png
AchJadonderdag 19 maart 2020 @ 21:02
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:00 schreef KennyPowers het volgende:

[..]

Wat een pechvogel
Yup, is heel triest.
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 21:02
quote:
quote:
died (...) 2 weeks after visiting Walt Disney World and Universal Studios in Florida
Damn.
Richestoragsdonderdag 19 maart 2020 @ 21:02
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:46 schreef Gehrman het volgende:
Denken jullie dat we hier ook Italiaanse toestanden gaan krijgen of kunnen we het onder controle houden?
Natuurlijk gaan wij het hier niet onder controle houden.
Ryan3donderdag 19 maart 2020 @ 21:02
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:01 schreef ZwangerPetro het volgende:
[ afbeelding ]
Is dit nou het onjuiste gebruik van mondkapjes?
In haar nek, zal wel kloppen wrs.
mailydonderdag 19 maart 2020 @ 21:02
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:59 schreef Chokeme het volgende:

[..]

Waar? Of bedoel je dat je dit graag zou willen?
Zou ik graag willen ja.
riazopdonderdag 19 maart 2020 @ 21:02
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:01 schreef roos94 het volgende:

[..]

Iedereen weet dat de meest besmettelijke plek je achterhoofd is. Duh
advies van het rivm? zou me niets verbazen
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 21:02
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:01 schreef Fukushima het volgende:
Waar kon je nou ook alweer die IC bezetting zien? Zit door de OP te gaan maar kan het daar niet vinden
https://www.stichting-nice.nl/covid-19-op-de-ic.jsp
Jojokedonderdag 19 maart 2020 @ 21:02
quote:
3s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:55 schreef Tijn het volgende:

[..]

Ik vind die van Datagraver goed:

[ afbeelding ]
Er is kans dat de situatie in Spanje erger wordt dan in Italië?
roos94donderdag 19 maart 2020 @ 21:02
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:02 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Natuurlijk gaan wij het hier niet onder controle houden.
Omdat?
Fukushimadonderdag 19 maart 2020 @ 21:03
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:01 schreef ZwangerPetro het volgende:
[ afbeelding ]
Is dit nou het onjuiste gebruik van mondkapjes?
Nee hoor maar ze heeft haar jas wel verkeerd om aan
crystal_methdonderdag 19 maart 2020 @ 21:03
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:56 schreef Elvi het volgende:

[..]

Wat gaat IJsland hard :?
Die grafiek geeft aantal gevallen per 100000 inwoners. Bij IJsland is dat het aantal gevallen gedeeld door 3.6, bij Nederland gedeeld door 170, bij de VS gedeeld door 3270.
DombohetOlifantje1donderdag 19 maart 2020 @ 21:03
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:00 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Er gingen toch alleen ouderen dood?
Heel vervelend.

Maar zoek maar eens wat percentages op wag betreft leeftijd.
Rodgroddonderdag 19 maart 2020 @ 21:03
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:01 schreef ZwangerPetro het volgende:
[ afbeelding ]
Is dit nou het onjuiste gebruik van mondkapjes?
Misschien dat je in het vervolg hem voor haar goed voor kan doen
maxi-musdonderdag 19 maart 2020 @ 21:03
https://www.rtlnieuws.nl/(...)iederik-gommers-nvic
Smack10donderdag 19 maart 2020 @ 21:03
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:01 schreef riazop het volgende:

[..]

Yep, en dat was dan minder erg hoor ik steeds
Ja op de een of andere manier is dat minder erg volgens sommigen. Ook al had hij bronchitis etc.
DX11donderdag 19 maart 2020 @ 21:03
Bij hoeveel besmettingen/doden ging eigenlijk Italie op slot?
erkeldonderdag 19 maart 2020 @ 21:03
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:01 schreef riazop het volgende:

[..]

Yep, en dat was dan minder erg hoor ik steeds
Ouderen en mensen die al iets onder de leden hebben, zijn de risicogroep. Is altijd al gecommuniceerd en duidelijk geweest :O
mailydonderdag 19 maart 2020 @ 21:03
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:01 schreef roos94 het volgende:

[..]

Iedereen weet dat de meest besmettelijke plek je achterhoofd is. Duh
:D
_Lily_donderdag 19 maart 2020 @ 21:04
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:59 schreef Fer het volgende:
Italië +5233 lijkt niet te minderen ondanks 10 dagen lockdown
De incubatietijd is tot 2 weken en misschien nog wel langer. Dus ook nog veel besmettingen van voor de lockdown. Ik zou het nog minimaal een week geven voor je er iets zinnigs van kan zeggen. Als dat überhaupt kan
Mondkapjedonderdag 19 maart 2020 @ 21:05
Is het iemand al opgevallen dat Uden en Boekel, waar de meeste mensen ziek worden relatief gezien, ook het gebied is met de meeste varkens per oppervlakte?
Misschien houdt dit virus wel erg van plekken waar veel varkens zitten.
Immerdebestebobdonderdag 19 maart 2020 @ 21:05
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:58 schreef Vault-Boy het volgende:

[..]

Dus niet alleen maar oude mensen. Damn toch wel eng hoor. Zo uit het niets ziek en dan zo erg ziek worden dat je dood gaat. Ok hij had ook wel bepaalde dingen onder de leden maar toch.
Toch wel lomp om iemand die bloed ophoest naar huis te sturen met medicijnen...
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 21:05
Mag je misschien niet zeggen maar de "Italiaanse toestanden" vallen op papier alleszins mee.
Kijk hoeveel reserve nog in bedden:
[ afbeelding ]
the-eyedonderdag 19 maart 2020 @ 21:05
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:29 schreef Qarrad het volgende:

[..]

Theorie: dit virus is enorm besmettelijk maar alleen gedurende een erg korte tijd. Dat zou verklaren dat je met één of een paar dragers op dat punt op een evenement zoals carnaval zoveel mensen kunt besmetten dat het daar werkelijk de spuigaten uitloopt terwijl er verderop niet zoveel aan de hand is of niemand in een massa is geweest in zijn besmettelijke periode.
ik geloof dat je vlak na de besmetting de meest van die virusdeeltjes (of hoe heet dat) bij je hebt dus dan zul je makkelijker anderen besmetten
Ryan3donderdag 19 maart 2020 @ 21:05
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:03 schreef delano.888 het volgende:
Bij hoeveel besmettingen/doden ging eigenlijk Italie op slot?
Het heeft niet veel zoden aan de dijk gezet iig.
DombohetOlifantje1donderdag 19 maart 2020 @ 21:05
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:03 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Ja op de een of andere manier is dat minder erg volgens sommigen. Ook al had hij bronchitis etc.
Dat zegt niemand.

Het gebeurt echter ook met de 'normale' ziektes. Een man van 80 moet echt geen longonsteking krijgen.

Hoor je dan weer niets over
mailydonderdag 19 maart 2020 @ 21:05
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:05 schreef Mondkapje het volgende:
Is het iemand al opgevallen dat Uden en Boekel, waar de meeste mensen ziek worden relatief gezien, ook het gebied is met de meeste varkens per oppervlakte?
Misschien houdt dit virus wel erg van plekken waar veel varkens zitten.
Ik las in een eerder topic vanmiddag dat dat nog iemand was opgevallen.
Daar heersten ook Q-koorts en MERS ......
Mondkapjedonderdag 19 maart 2020 @ 21:05
Als je nu Brabant eens als apart gebied gaat beschouwen, en mensen niet meer laat reizen van en naar Brabant?

Dat gebied in Italie staat ook bekend om een grote varkensdichtheid, vanwege productie parmaham.
erkeldonderdag 19 maart 2020 @ 21:06
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:05 schreef the-eye het volgende:

[..]

ik geloof dat je vlak na de besmetting de meest van die virusdeeltjes (of hoe heet dat) bij je hebt dus dan zul je makkelijker anderen besmetten
Bron?
#ANONIEMdonderdag 19 maart 2020 @ 21:06
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:00 schreef AchJa het volgende:

[..]

[..]

Als je astma ontgroeid bent is het dan alsnog zo'n groot risico? Ik heb hetzelfde namelijk.
Ferdonderdag 19 maart 2020 @ 21:06
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:02 schreef Jojoke het volgende:

[..]

Er is kans dat de situatie in Spanje erger wordt dan in Italië?
Dat denk ik wel. De brandhaard is Madrid en voor de lockdown zijn er veel richting de uithoeken gevlucht en hebben het virus meegenomen.

In Italië blijft het vooral het noorden waar het uit de hand loopt, maar het gebied is afgeschermd van de rest.
opgebaardedonderdag 19 maart 2020 @ 21:06
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:02 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik ma
[..]

Mag je misschien niet zeggen maar de "Italiaanse toestanden" vallen op papier alleszins mee.
Kijk hoeveel reserve nog in bedden:
[ afbeelding ]
Maastricht ligt dichter bij Lombardije dan Bari, Lecce, Palermo, Puglia, Sicilia, Calabria etc toc Lombardije...
FritsFlitsdonderdag 19 maart 2020 @ 21:07
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:05 schreef Mondkapje het volgende:
Als je nu Brabant eens als apart gebied gaat beschouwen, en mensen niet meer laat reizen van en naar Brabant?
Utrecht en Amsterdam zijn nu ook flink aan het steigen, dus enkel niet meer van/naar Noord-Brabant laten reizen is een beetje laat nu
XDodonderdag 19 maart 2020 @ 21:07
Was deze al gepost?

https://twitter.com/nachristakis/status/1240689935557865472
DX11donderdag 19 maart 2020 @ 21:07
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:05 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Het heeft niet veel zoden aan de dijk gezet iig.
Klopt maar dan weet ik een beetje hoe lang wij nog hebben tot de supermarkten gaan beperken tot 2 klanten per winkel (en dus urenlange rijen buiten)
Jojokedonderdag 19 maart 2020 @ 21:07
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:05 schreef Mondkapje het volgende:
Is het iemand al opgevallen dat Uden en Boekel, waar de meeste mensen ziek worden relatief gezien, ook het gebied is met de meeste varkens per oppervlakte?
Misschien houdt dit virus wel erg van plekken waar veel varkens zitten.
Zitten in Wuhan veel varkens? Ik vond het wel interessant dat Uden en omgeving vaker de infectiehaard van Nederland is geweest, Zouden de mensen daar slechte hygiëne hebben of speelt er wat anders?
VersKersdonderdag 19 maart 2020 @ 21:07
Ik denk dat de overheid gaat regelen dat we volgend jaar in 2021 extra vrij zijn op 5 mei
George_of_the_Jungledonderdag 19 maart 2020 @ 21:07
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:57 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Heb je ook zo iets met ziekenhuisopnames, want deze grafiek is sterk afhankelijk van testcapaciteit en hoe snel men test wat in het geval van niet ernstige gevallen erg zal verschiillen.
Ziekenhuis opnames nemen al een paar dagen af in NL.
Datum/totaal opgenomen (geweest) / nieuw opgenomen die dag
12/3 86
13/3 115 - 29 nieuw
14/3 136 - 21 nieuw
15/3 162 - 26 nieuw
16/3 205 - 43 nieuw
17/3 314 - 109 nieuw
18/3 408 - 94 nieuw
19/3 489 - 81 nieuw

Dus het aantal mensen dat de laatste 3 dagen is opgenomen was 109, 94 en 81. Het aantal besmettingen per dag neemt nog toe, ondanks dat er weinig getest wordt, maar het aantal opnames neemt af? Relatieve stilte voor de storm?

Bron: https://www.rivm.nl/nieuws/actuele-informatie-over-coronavirus
Fukushimadonderdag 19 maart 2020 @ 21:08
Lastig die data uitlezen over die IC bedden.
De data van gisteren stond vanmiddag op 171, maar die is nu aangepast naar 191.
Dan is er gisteren heel wat bijgekomen
Bengerdonderdag 19 maart 2020 @ 21:08
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:05 schreef Mondkapje het volgende:
Is het iemand al opgevallen dat Uden en Boekel, waar de meeste mensen ziek worden relatief gezien, ook het gebied is met de meeste varkens per oppervlakte?
Misschien houdt dit virus wel erg van plekken waar veel varkens zitten.
In Iran heb je de ziekte ook. Daar lopen geen varkens. In de miljoenenstad Wuhan ook niet zo veel.
Zerokudonderdag 19 maart 2020 @ 21:08
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:07 schreef Jojoke het volgende:

[..]

Zitten in Wuhan veel varkens? Ik vond het wel interessant dat Uden en omgeving vaker de infectiehaard van Nederland is geweest, Zouden de mensen daar slechte hygiëne hebben of speelt er wat anders?
Carnaval.
opgebaardedonderdag 19 maart 2020 @ 21:08
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:05 schreef Mondkapje het volgende:
Als je nu Brabant eens als apart gebied gaat beschouwen, en mensen niet meer laat reizen van en naar Brabant?

Dat gebied in Italie staat ook bekend om een grote varkensdichtheid, vanwege productie parmaham.
Moet je Amsterdam denk ik ook afsluiten. Brabant staat vast, of in ieder geval alles ten oosten van Breda
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 21:08
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:06 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Maastricht ligt dichter bij Lombardije dan Bari, Lecce, Palermo, Puglia, Sicilia, Calabria etc toc Lombardije...
Ja klopt. Maar ook Lombardije zit met 66% nog niet vol of klopt dat niet?

PS Italië doet bijna alle vervoer per helicopter.
Mondkapjedonderdag 19 maart 2020 @ 21:08
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:07 schreef Jojoke het volgende:

[..]

Zitten in Wuhan veel varkens? Ik vond het wel interessant dat Uden en omgeving vaker de infectiehaard van Nederland is geweest, Zouden de mensen daar slechte hygiëne hebben of speelt er wat anders?
Dat vind ik een interessante vraag, of in Wuhan veel varkens zitten. Ik heb wel gelezen dat daar vlakbij een rivier was waar veel dode varkens in lagen vanwege het APV-virus.
Bengerdonderdag 19 maart 2020 @ 21:09
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:08 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Ja klopt. Maar ook Lombardije zit met 66% nog niet vol of klopt dat niet?

PS Italië doet bijna alle vervoer per helicopter.
Ze zullen een gebrek aan beademingsapparatuur hebben. Bedden is het probleem blijkbaar niet.
HeatWavedonderdag 19 maart 2020 @ 21:09
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:05 schreef Mondkapje het volgende:
Als je nu Brabant eens als apart gebied gaat beschouwen, en mensen niet meer laat reizen van en naar Brabant?

Dat gebied in Italie staat ook bekend om een grote varkensdichtheid, vanwege productie parmaham.
Kap nou eens met je gelul elke keer, ik heb je al 3 keer gewezen op iran, the bacon capital of the world.
DombohetOlifantje1donderdag 19 maart 2020 @ 21:09
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:07 schreef VersKers het volgende:
Ik denk dat de overheid gaat regelen dat we volgend jaar in 2021 extra vrij zijn op 5 mei
Zijn we dit jaar toch al?
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 21:09
We
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:08 schreef Mondkapje het volgende:

[..]

Dat vind ik een interessante vraag, of in Wuhan veel varkens zitten.
Wel veel Chinezen. :Y
Elvidonderdag 19 maart 2020 @ 21:09
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:09 schreef HeatWave het volgende:

[..]

Kap nou eens met je gelul elke keer, ik heb je al 3 keer gewezen op iran, the bacon capital of the world.
_O-
michiel_merkdonderdag 19 maart 2020 @ 21:09
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:03 schreef delano.888 het volgende:
Bij hoeveel besmettingen/doden ging eigenlijk Italie op slot?
9000 besmettingen
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 21:10
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:09 schreef Benger het volgende:

[..]

Ze zullen een gebrek aan beademingsapparatuur hebben. Bedden is het probleem blijkbaar niet.
Had ik nooit begrepen. En er was toch iets van 10.000 extra apparaten aangekomen 2 weken geleden?
Ryan3donderdag 19 maart 2020 @ 21:10
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:07 schreef delano.888 het volgende:

[..]

Klopt maar dan weet ik een beetje hoe lang wij nog hebben tot de supermarkten gaan beperken tot 2 klanten per winkel (en dus urenlange rijen buiten)
We gaan het zien. We liggen sws dicht in de buurt van Italië en gaan parallel op, nog geen enkel land kan dat echt voorkomen. (Behalve Canada en UK dus kennelijk).
polderturkdonderdag 19 maart 2020 @ 21:10
RobJetten twitterde op donderdag 19-03-2020 om 14:20:32 Hou op @geertwilderspvv! Stop het politiseren van de #coronacrisis.

Laat kabinet in crisistijd z'n werk doen. De IC-capaciteit uitbreiden.

Niet iedere dag een debat. Op gezette tijden doen wij onze democratische plicht. Controleren we de regering. Delen we de zorgen van mensen. https://t.co/bYp8k5SL9Q reageer retweet
opgebaardedonderdag 19 maart 2020 @ 21:11
quote:
Kan niet kloppen wat hij zegt want dat sluit aan bij het RIVM :o
Fukushimadonderdag 19 maart 2020 @ 21:11
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:09 schreef DombohetOlifantje1 het volgende:

[..]

Zijn we dit jaar toch al?
Als ambtenaar misschien, in de meeste cao’s zit dit niet.
Friday12donderdag 19 maart 2020 @ 21:11
quote:
wat heb je hier aan? geen fuck.. dit word telkens gevraagd
crystal_methdonderdag 19 maart 2020 @ 21:11
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:05 schreef Lospedrosa het volgende:
Mag je misschien niet zeggen maar de "Italiaanse toestanden" vallen op papier alleszins mee.
Kijk hoeveel reserve nog in bedden:
[ afbeelding ]
Wat wordt met capienza massiva bedoeld, de totale IC capaciteit? Dan heb je wel degelijk een probleem, want in normale omstandigheden zal daar gemiddeld maar 30% van vrij zijn...
Snikkelbeerdonderdag 19 maart 2020 @ 21:11
quote:
Netflix verlaagt tijdelijk beeldkwaliteit

Streamingsdienst Netflix verlaagt in Europa dertig dagen de beeldkwaliteit om te voorkomen dat het internet tijdens de coronacrisis overbelast wordt. Het Netflix-dataverkeer wordt een kwart minder, verwacht het bedrijf.

Daarmee reageert Netflix op een oproep van de Europese Commissie. Nu veel mensen thuis zitten wordt er veel meer naar Netflix gekeken, daarnaast werken veel mensen vanuit huis. De Europese Commissie was bang dat het internet 'verstopt' zou raken en vroeg streamingdiensten om de doorvoer van hun data aan te passen.

https://nos.nl/liveblog/2(...)vallen-op-texel.html
-O-
polderturkdonderdag 19 maart 2020 @ 21:11
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:09 schreef michiel_merk het volgende:

[..]

9000 besmettingen
Italië heeft 3x zoveel inwoners als wij. Dan zouden wij bij 3000 op slot gaan. Dan moeten we morgen maar op slot gaan.
the-eyedonderdag 19 maart 2020 @ 21:12
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 20:54 schreef HeatWave het volgende:

[..]

28 graden in Texas, bijv, ook steeds meer gevallen.
Zou dat komen door de hoge luchtvochtigheid die er mee gepaard gaat waardoor deeltjes langer in de lucht blijven hangen?
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 21:12
Op papier. Je hoort steeds dat ze moeten kiezen en 80 jarigen weigeren en dan zie je 66% bezet.
De praktijk zal wel pittig zijn maar op papier zit er wel rek in.
Friday12donderdag 19 maart 2020 @ 21:12
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:11 schreef Snikkelbeer het volgende:

[..]

-O-
en het domste is.. dat ze de enige zijn met goede compressie en prime enz totaal niet
riazopdonderdag 19 maart 2020 @ 21:12
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:03 schreef delano.888 het volgende:
Bij hoeveel besmettingen/doden ging eigenlijk Italie op slot?
Lombardije 1 maart en de teller stond toen op 34 doden.
Daarna, 9 maart, bij 298 doden, ging heel Italie op slot. En tamelijk rigoreus.
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 21:12
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:12 schreef the-eye het volgende:

[..]

Zou dat komen door de hoge luchtvochtigheid die er mee gepaard gaat waardoor deeltjes langer in de lucht blijven hangen?
Droge lucht schijnt gunstiger te zijn voor dit virus.
HeatWavedonderdag 19 maart 2020 @ 21:13
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:12 schreef the-eye het volgende:

[..]

Zou dat komen door de hoge luchtvochtigheid die er mee gepaard gaat waardoor deeltjes langer in de lucht blijven hangen?
Ik heb geen idee, ik ben geen expert, ik zie alleen de data.
#ANONIEMdonderdag 19 maart 2020 @ 21:13
O1ruExy.jpg
erkeldonderdag 19 maart 2020 @ 21:13
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:01 schreef Fukushima het volgende:
Waar kon je nou ook alweer die IC bezetting zien? Zit door de OP te gaan maar kan het daar niet vinden
https://www.stichting-nice.nl/covid-19-op-de-ic.jsp
polderturkdonderdag 19 maart 2020 @ 21:13
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:11 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

JettenGOD...?
Jetten heeft gelijk.
Er wordt keihard gewerkt. Zie minister Bruins.
Als je iedere keer een debat wil, dan kan er minder gewerkt worden.
mailydonderdag 19 maart 2020 @ 21:13
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:05 schreef Mondkapje het volgende:
Is het iemand al opgevallen dat Uden en Boekel, waar de meeste mensen ziek worden relatief gezien, ook het gebied is met de meeste varkens per oppervlakte?
Misschien houdt dit virus wel erg van plekken waar veel varkens zitten.
Heb die ene post opgezocht voor je:
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 16:14 schreef Coelho het volgende:

[..]

Als het alleen carnaval was geweest, dan zouden heel Brabant en Limburg dit soort aantallen zien. Bovendien, carnaval was dit jaar erg rustig vanwege de storm en daardoor afgelaste activiteiten en optochten.

Wat mij persoonlijk ook opviel, is dat het gebied rond Uden, waar nu de piek ligt, hetzelfde gebied is waar Q-koorts en vee gerelateerde MRSA voorkwamen. Beide ziektes die door dieren veroorzaakt werden. Weet niet of het toeval is, maar zou het niet kunnen zijn dat mensen in die regio door een hogere blootstelling aan deeltjes van dieren door de vele veebedrijven een soort van overgevoeligheid hebben?

[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
HeatWavedonderdag 19 maart 2020 @ 21:13
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:13 schreef polderturk het volgende:

[..]

Jetten heeft gelijk.
Er wordt keihard gewerkt. Zie minister Bruins.
Als je iedere keer een debat wil, dan kan er minder gewerkt worden.
De mensen die werken doen niet mee aan de debatten :').
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 21:14
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:11 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Wat wordt met capienza massiva bedoeld, de totale IC capaciteit? Dan heb je wel degelijk een probleem, want in normale omstandigheden zal daar gemiddeld maar 30% van vrij zijn...
Het staat er al bijna. Maximum capaciteit :P
Snikkelbeerdonderdag 19 maart 2020 @ 21:14
quote:
6s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:12 schreef Friday12 het volgende:

[..]

en het domste is.. dat ze de enige zijn met goede compressie en prime enz totaal niet
Beter hoef ik nu ook minder te betalen, ik heb een 4K abonnement verdomme :(
opgebaardedonderdag 19 maart 2020 @ 21:14
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:08 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Ja klopt. Maar ook Lombardije zit met 66% nog niet vol of klopt dat niet?

PS Italië doet bijna alle vervoer per helicopter.
Ow joh. Ik dacht dat jij hetzelfde staatje postte als user x precies één uur geleden. Daar zat Lombardije nog vol met 98%. Oeps
capriciadonderdag 19 maart 2020 @ 21:14
Italië. Spanje. Duitsland.
Al die landen testen wel flink.

Waarom hebben zij wel al die testspullen en wij niet?
Vind dit echt wel heel opmerkelijk.
-Chakotay-donderdag 19 maart 2020 @ 21:14
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:11 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

JettenGOD...?
dat gezeik van Geert en Baudet zou nog wel eens tegen gaan werken
pffff
Chokemedonderdag 19 maart 2020 @ 21:14
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:12 schreef Lospedrosa het volgende:
Op papier. Je hoort steeds dat ze moeten kiezen en 80 jarigen weigeren en dan zie je 66% bezet.
De praktijk zal wel pittig zijn maar op papier zit er wel rek in.
Volgens dit bericht verplaatsen ze op 9 maart al IC patiënten vanuit Lombarije naar andere ziekenhuizen: https://www.telegraaf.nl/(...)intensive-care-units
Eigenlijk elk bericht wat ik op google vind geeft aan dat het allang overbelast is, volgens mij is dat ook al lang duidelijk.
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 21:15
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:13 schreef polderturk het volgende:

[..]

Jetten heeft gelijk.
Er wordt keihard gewerkt. Zie minister Bruins.
Als je iedere keer een debat wil, dan kan er minder gewerkt worden.
Ik vind ook dat hij hierin gelijk heeft, begrijp me niet verkeerd. :) Moet nog steeds ernstig wennen aan Jetten in die rol.
Galepinjodonderdag 19 maart 2020 @ 21:15
https://www.ukrant.nl/mag(...)estaat-misschien-al/

Een pufje en weg is het kuchje?
In ieder geval een sprankeltje hoop!
riazopdonderdag 19 maart 2020 @ 21:15
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:12 schreef riazop het volgende:

[..]

.
Daarna, 9 maart, bij 298 doden, ging heel Italie op slot. En tamelijk rigoreus.
In de NL verhoudingen correspondeert 298 met 82 doden. Dat gaan we dus morgen al halen.

Je kunt stellen dat NL dus LATER dan Italie in lockdown zal gaan
crystal_methdonderdag 19 maart 2020 @ 21:15
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:12 schreef the-eye het volgende:

[..]

Zou dat komen door de hoge luchtvochtigheid die er mee gepaard gaat waardoor deeltjes langer in de lucht blijven hangen?
Bij droge lucht blijven ze langer hangen (omdat druppeltjes (met virusdeeltjes) dan sneller verdampen, en hoe kleiner ze worden hoe langzamer ze naar de grond zakken)
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:15
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:05 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Het heeft niet veel zoden aan de dijk gezet iig.
Het hek is van de dam.
-Chakotay-donderdag 19 maart 2020 @ 21:15
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:13 schreef polderturk het volgende:

[..]

Jetten heeft gelijk.
Er wordt keihard gewerkt. Zie minister Bruins.
Als je iedere keer een debat wil, dan kan er minder gewerkt worden.
wat ik wel zorgwekkend vind.. is dat andere debatten niet doorgaan
toeval of mogen er geen besluiten meer genomen worden komende maanden?
michiel_merkdonderdag 19 maart 2020 @ 21:15
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:11 schreef polderturk het volgende:

[..]

Italië heeft 3x zoveel inwoners als wij. Dan zouden wij bij 3000 op slot gaan. Dan moeten we morgen maar op slot gaan.
Italianen zijn heel anders qua omgangs vorm en daar wonen de oudjes bij hun kinderen, kruidvat dus net als Brabant en carnaval
Jojokedonderdag 19 maart 2020 @ 21:15
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:14 schreef capricia het volgende:
Italië. Spanje. Duitsland.
Al die landen testen wel flink.

Waarom hebben zij wel al die testspullen en wij niet?
Vind dit echt wel heel opmerkelijk.
Misschien vanwege het Ab Klink effect. Hij kocht 34 miljoen vaccinaties die later niet nodig bleken.
polderturkdonderdag 19 maart 2020 @ 21:16
Als Duitsland een overcapaciteit heeft aan IC bedden, waarom nemen ze niet wat patiënten van ons over? Waar is de solidariteit? Wij zijn toch een Europese Unie?
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 21:16
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:14 schreef capricia het volgende:
Italië. Spanje. Duitsland.
Al die landen testen wel flink.

Waarom hebben zij wel al die testspullen en wij niet?
Vind dit echt wel heel opmerkelijk.
Heb je een overzicht van hoeveel vaker zij testen ten opzichte van wij ten opzichte van de bevolkingshoeveelheid?
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:16
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:06 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Maastricht ligt dichter bij Lombardije dan Bari, Lecce, Palermo, Puglia, Sicilia, Calabria etc toc Lombardije...
Heey, dat is helemaal niet waar.
Domnivoordonderdag 19 maart 2020 @ 21:16
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:05 schreef Mondkapje het volgende:
Is het iemand al opgevallen dat Uden en Boekel, waar de meeste mensen ziek worden relatief gezien, ook het gebied is met de meeste varkens per oppervlakte?
Misschien houdt dit virus wel erg van plekken waar veel varkens zitten.
Spanje heeft ook heel veel varkens.
opgebaardedonderdag 19 maart 2020 @ 21:16
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:10 schreef polderturk het volgende:
RobJetten twitterde op donderdag 19-03-2020 om 14:20:32 Hou op @:geertwilderspvv! Stop het politiseren van de #coronacrisis.

Laat kabinet in crisistijd z'n werk doen. De IC-capaciteit uitbreiden.

Niet iedere dag een debat. Op gezette tijden doen wij onze democratische plicht. Controleren we de regering. Delen we de zorgen van mensen. https://t.co/bYp8k5SL9Q reageer retweet
Rob wil niet dat Greet Wilders campagne voert :o

Flauw. Jaloers etc
Evenstardonderdag 19 maart 2020 @ 21:16
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:12 schreef Lospedrosa het volgende:
Op papier. Je hoort steeds dat ze moeten kiezen en 80 jarigen weigeren en dan zie je 66% bezet.
De praktijk zal wel pittig zijn maar op papier zit er wel rek in.
Alleen kan je geen levens redden met wat gelul op papier. Ik weet echt niet meer of je het met opzet doet of gewoon serieus bent, maar irritant is het wel.
riazopdonderdag 19 maart 2020 @ 21:16
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:14 schreef capricia het volgende:
Italië. Spanje. Duitsland.
Al die landen testen wel flink.

Waarom hebben zij wel al die testspullen en wij niet?
Vind dit echt wel heel opmerkelijk.
Niks opmerkelijks aan

Hierdoor worden wij geadviseerd

8WiV8Wu.jpg
Rodgroddonderdag 19 maart 2020 @ 21:17
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:16 schreef polderturk het volgende:
Als Duitsland een overcapaciteit heeft aan IC bedden, waarom nemen ze niet wat patiënten van ons over? Waar is de solidariteit? Wij zijn toch een Europese Unie?
Waarom nemen ze niet een paar Italiaanse patiënten over, die hebben pas een tekort
Evenstardonderdag 19 maart 2020 @ 21:17
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:01 schreef Fukushima het volgende:
Waar kon je nou ook alweer die IC bezetting zien? Zit door de OP te gaan maar kan het daar niet vinden
https://nvic.nl/
Perrindonderdag 19 maart 2020 @ 21:17
quote:
Prima samenvatting.
polderturkdonderdag 19 maart 2020 @ 21:17
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:15 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

wat ik wel zorgwekkend vind.. is dat andere debatten niet doorgaan
toeval of mogen er geen besluiten meer genomen worden komende maanden?
Kabinetsleden vallen om. Laat ze hun werk doen. Dan worden andere besluiten maar tijdelijk uitgesteld.
-Chakotay-donderdag 19 maart 2020 @ 21:18
Die Steve Turley vind ik zo'n mooie vent
altijd vrolijk en de vinger op de zere wond duwen

SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 21:18
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:15 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

wat ik wel zorgwekkend vind.. is dat andere debatten niet doorgaan
toeval of mogen er geen besluiten meer genomen worden komende maanden?
Misschien goed om deze conspiracyzaken elders te bespreken. Ook de TK en al het personeel aldaar is verzocht thuis te werken behalve als het echt nodig is. Als het jaren duurt zonder debat heb je een punt, maar nu klets je uit je nek... we hebben gister een debat gehad en nu een Wilders die zinloos schreeuwt op twitter.
Grrrrrrrrdonderdag 19 maart 2020 @ 21:18
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:16 schreef riazop het volgende:

[..]

Niks opmerkelijks aan

Hierdoor worden wij geadviseerd

[ afbeelding ]
Dat verwachtte elk land hè, dat het met isoleren van de onvermijdelijke eerste gevallen wel zou lukken. En dat is geen enkel land gelukt, ook de schuld van het RIVM?
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:19
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:15 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

wat ik wel zorgwekkend vind.. is dat andere debatten niet doorgaan
toeval of mogen er geen besluiten meer genomen worden komende maanden?
Het is allemaal een complot van het kabinet.
#ANONIEMdonderdag 19 maart 2020 @ 21:19
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:15 schreef Galepinjo het volgende:
https://www.ukrant.nl/mag(...)estaat-misschien-al/

Een pufje en weg is het kuchje?
In ieder geval een sprankeltje hoop!
Klinkt goed. Mogelijk over 4 weken de eerste tests op mensen.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 19-03-2020 21:19:28 ]
riazopdonderdag 19 maart 2020 @ 21:19
quote:
13s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:18 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Dat verwachtte elk land hè, dat het met isoleren van de onvermijdelijke eerste gevallen wel zou lukken. ...
Want je hebt Taiwan , Z Korea en Singapore gemist?
crystal_methdonderdag 19 maart 2020 @ 21:19
quote:
13s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:18 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Dat verwachtte elk land hè, dat het met isoleren van de onvermijdelijke eerste gevallen wel zou lukken. En dat is geen enkel land gelukt, ook de schuld van het RIVM?
Westers superioriteitsgevoel tov China.
Evenstardonderdag 19 maart 2020 @ 21:19
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:14 schreef capricia het volgende:
Italië. Spanje. Duitsland.
Al die landen testen wel flink.

Waarom hebben zij wel al die testspullen en wij niet?
Vind dit echt wel heel opmerkelijk.
Misschien had zij wel een directe verbinding met Wuhan en namen zij het daarom wel serieus?

Ik weet het anders ook niet hoor. Heb daar vaak over nagedacht, maar kan geen enkel serieus antwoord op bedenken.
Dvendonderdag 19 maart 2020 @ 21:19
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:12 schreef the-eye het volgende:

[..]

Zou dat komen door de hoge luchtvochtigheid die er mee gepaard gaat waardoor deeltjes langer in de lucht blijven hangen?
Hoge luchtvochtigheid is geenszin voordelig voor virussen.

Staar je nu niet blind op temperaturen. Virussen zijn minder lang actief (zeker in combinatie met hoge UV-straling) maar dat wil niet zeggen dat het direct inactief is. Directe besmetting is dus nog steeds directe besmetting
Buiten dat is het 2020. OVERAL is klimaatbeheersing.
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 21:19
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:16 schreef Kyran het volgende:

[..]

Alleen kan je geen levens redden met wat gelul op papier. Ik weet echt niet meer of je het met opzet doet of gewoon serieus bent, maar irritant is het wel.
Ik ben serieus, hoezo?
Ik mag toch gewoon getallen en feiten noemen?

PS vorige was 12 maart en dit is 13 maart.
Gaat erg snel idd met max aantal bedden.
ETAikO8X0AATbC6?format=png&name=900x900
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:20
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:16 schreef polderturk het volgende:
Als Duitsland een overcapaciteit heeft aan IC bedden, waarom nemen ze niet wat patiënten van ons over? Waar is de solidariteit? Wij zijn toch een Europese Unie?
Een Europese unie is alleen solidair als we er goed opstaan. Als er stront aan de knikker is, dan verlaten de ratten als eerste het zinkende schip.
-Chakotay-donderdag 19 maart 2020 @ 21:20
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:18 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Misschien goed om deze conspiracyzaken elders te bespreken. Ook de TK en al het personeel aldaar is verzocht thuis te werken behalve als het echt nodig is. Als het jaren duurt zonder debat heb je een punt, maar nu klets je uit je nek... we hebben gister een debat gehad en nu een Wilders die zinloos schreeuwt op twitter.
Wilders schreeuwt altijd op twitter..
-Chakotay-donderdag 19 maart 2020 @ 21:20
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:18 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Misschien goed om deze conspiracyzaken elders te bespreken. Ook de TK en al het personeel aldaar is verzocht thuis te werken behalve als het echt nodig is. Als het jaren duurt zonder debat heb je een punt, maar nu klets je uit je nek... we hebben gister een debat gehad en nu een Wilders die zinloos schreeuwt op twitter.
En trouwens.. niks conspiracy.. gewoon een simpele constatering
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 21:20
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:20 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

Wilders schreeuwt altijd op twitter..
Dat mag, daar hoeft de Kamer niet voor bijeen te komen.
capriciadonderdag 19 maart 2020 @ 21:21
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:16 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Heb je een overzicht van hoeveel vaker zij testen ten opzichte van wij ten opzichte van de bevolkingshoeveelheid?
Minimaal een veelvoud van hun besmettingen, denk je niet?

Ook lees ik dat de tests van Italië naar de VS gevlogen worden.
500.000
Hier bijv.
https://www.foxnews.com/u(...)oronavirus-test-kits

En dan hebben wij een tekort. :o
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:21
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:16 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Rob wil niet dat Greet Wilders campagne voert :o

Flauw. Jaloers etc
Alsof iemand als Wilders luistert naar iemand als Jetten :')
Dvendonderdag 19 maart 2020 @ 21:21
quote:
13s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:18 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Dat verwachtte elk land hè, dat het met isoleren van de onvermijdelijke eerste gevallen wel zou lukken. En dat is geen enkel land gelukt, ook de schuld van het RIVM?
Absoluut niet correct wat je nu zegt.
opgebaardedonderdag 19 maart 2020 @ 21:21
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:16 schreef Grishenko_ het volgende:

[..]

Heey, dat is helemaal niet waar.
Ow joh je hebt gelijk. Ééntje ligt dichterbij en dat is Bari met maar liefst één kilometer. 1.000 meter.

Superscherp van je! Complimenten
George_of_the_Jungledonderdag 19 maart 2020 @ 21:21
quote:
Dank! Cumulatief aantal in grafiek (215) klopt niet met cumulatief aantal gemelde IC corona patienten (252). Maar ook in nieuwe IC opnames een voorzichtige terugloop de afgelopen dagen?
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 21:22
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:21 schreef capricia het volgende:

[..]

Minimaal een veelvoud van hun besmettingen, denk je niet?

Ook lees ik dat de tests van Italië naar de VS hervlogen worden.
Hier bijv.
https://www.foxnews.com/u(...)oronavirus-test-kits
Dat waren geen tests, maar swabs. Verbijsterend eerder dat de VS die niet had zou ik denken.
mazarudonderdag 19 maart 2020 @ 21:22
Hier zie ik ook cijfers over mensen die genezen zijn: https://www.demorgen.be/v(...)F%2Fwww.google.nl%2F

2de16e009b9291a775feda8745b17349.gif
Smack10donderdag 19 maart 2020 @ 21:23
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:05 schreef Mondkapje het volgende:
Als je nu Brabant eens als apart gebied gaat beschouwen, en mensen niet meer laat reizen van en naar Brabant?

Dat gebied in Italie staat ook bekend om een grote varkensdichtheid, vanwege productie parmaham.
PvdD troll gespot :')
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:23
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:19 schreef Kyran het volgende:

[..]

Misschien had zij wel een directe verbinding met Wuhan en namen zij het daarom wel serieus?

Ik weet het anders ook niet hoor. Heb daar vaak over nagedacht, maar kan geen enkel serieus antwoord op bedenken.
Ik denk dat die landen voortschrijdend inzicht hadden en zij hadden fabrieken die toevallig die noodzakelijkheden produceerden.
capriciadonderdag 19 maart 2020 @ 21:23
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:22 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Dat waren geen tests, maar swabs. Verbijsterend eerder dat de VS die niet had zou ik denken.
:D
Stupid me.
hollandia02donderdag 19 maart 2020 @ 21:23
quote:
2s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:22 schreef mazaru het volgende:
Hier zie ik ook cijfers over mensen die genezen zijn: https://www.demorgen.be/v(...)F%2Fwww.google.nl%2F

[ afbeelding ]
VS test écht veel.
wokkelfokdonderdag 19 maart 2020 @ 21:23
quote:
2s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:22 schreef mazaru het volgende:
Hier zie ik ook cijfers over mensen die genezen zijn: https://www.demorgen.be/v(...)F%2Fwww.google.nl%2F

[ afbeelding ]
Heel lastig om te meten, maar kan een indicatie geven.
opgebaardedonderdag 19 maart 2020 @ 21:23
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:16 schreef riazop het volgende:

[..]

Niks opmerkelijks aan

Hierdoor worden wij geadviseerd

[ afbeelding ]
Ja en als hij dan zegt: over één/twee maanden hebben we tienduizend besmettingen. Dan ontstaat er paniek, plunderingen, vluchtende mensen etc.

Klinkt als een kutidee riazop
Koffieplanterdonderdag 19 maart 2020 @ 21:24
quote:
2s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:22 schreef mazaru het volgende:
Hier zie ik ook cijfers over mensen die genezen zijn: https://www.demorgen.be/v(...)F%2Fwww.google.nl%2F

[ afbeelding ]
Nutteloze cijfers.
-Chakotay-donderdag 19 maart 2020 @ 21:24
Ik heb zo'n eng voorgevoel dat dit kabinet misschien wel eens binnen afzienbare tijd gaat vallen?
HeatWavedonderdag 19 maart 2020 @ 21:24
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:23 schreef Smack10 het volgende:

[..]

PvdD troll gespot :')
DENK eerder gok ik.
capriciadonderdag 19 maart 2020 @ 21:25
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:19 schreef Kyran het volgende:

[..]

Misschien had zij wel een directe verbinding met Wuhan en namen zij het daarom wel serieus?

Ik weet het anders ook niet hoor. Heb daar vaak over nagedacht, maar kan geen enkel serieus antwoord op bedenken.
China heeft wel redelijk gedoneerd aan Italië.
Maar ik vind het heel opmerkelijk.
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 21:25
Verschil in aanpak. Bergamo ging langer door "as usual".
ETKpOGEX0AIcWjE?format=jpg&name=large
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:25
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:21 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Ow joh je hebt gelijk. Ééntje ligt dichterbij en dat is Bari met maar liefst één kilometer. 1.000 meter.

Superscherp van je! Complimenten
Wat ben ik toch goed. :7
Grrrrrrrrdonderdag 19 maart 2020 @ 21:25
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:24 schreef -Chakotay- het volgende:
Ik heb zo'n eng voorgevoel dat dit kabinet misschien wel eens binnen afzienbare tijd gaat vallen?
Kan er ook nog wel bij. :D
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 21:25
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:23 schreef capricia het volgende:

[..]

:D
Stupid me.
Mwah, kwam gister voorbij (vandaar dat ik het me herinner) en het staat in de url. Klaarblijkelijk heeft Fox News eerder die onzin verspreidt (zie url) en heb je het daar van?

Maar goed, mijn punt is dat je moeilijk kunt zeggen dat ze daar heel veel testen en wij hier heel weinig tenzij je de cijfers hebt hoeveel er getest wordt. Ik ben daar wel nieuwsgierig naar.
TheFreshPrincedonderdag 19 maart 2020 @ 21:25
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:24 schreef -Chakotay- het volgende:
Ik heb zo'n eng voorgevoel dat dit kabinet misschien wel eens binnen afzienbare tijd gaat vallen?
Ik ben geen Rutte fan maar dit doet hij prima.

We zouden volgend jaar toch al verkiezingen hebben, lijkt me dat ze dit wel uitzitten.
Zerokudonderdag 19 maart 2020 @ 21:26
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:23 schreef hollandia02 het volgende:

[..]

VS test écht veel.
Hebben ook 300m inwoners, dus in totaal valt dat best mee.
Evenstardonderdag 19 maart 2020 @ 21:26
quote:
13s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:18 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Dat verwachtte elk land hè, dat het met isoleren van de onvermijdelijke eerste gevallen wel zou lukken. En dat is geen enkel land gelukt, ook de schuld van het RIVM?
Singapore, eerste patiënt 23-01 en hebben op 19-03 maar 345 gevallen.
Hong Kong, eerste patiënt 23-01, en hebben op 19-03 maar 208 gevallen.
Taiwan, eerste patiént 21-01, en hebben op 19-03 maar 108 gevallen.

Dat het geen enkel land gelukt is is dus niet waar. Of het een slimme zet is om het op die manier te doen is wat anders.
Ferdonderdag 19 maart 2020 @ 21:26
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:08 schreef Mondkapje het volgende:

[..]

Dat vind ik een interessante vraag, of in Wuhan veel varkens zitten. Ik heb wel gelezen dat daar vlakbij een rivier was waar veel dode varkens in lagen vanwege het APV-virus.
Ja man, eigenlijk had het de Varkens-Sars moeten heten, net zoals in 2009 varkensgriep.
Calanddonderdag 19 maart 2020 @ 21:26
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:24 schreef -Chakotay- het volgende:
Ik heb zo'n eng voorgevoel dat dit kabinet misschien wel eens binnen afzienbare tijd gaat vallen?
Rutte is populairder dan ooit.
FritsFlitsdonderdag 19 maart 2020 @ 21:26
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:24 schreef -Chakotay- het volgende:
Ik heb zo'n eng voorgevoel dat dit kabinet misschien wel eens binnen afzienbare tijd gaat vallen?
Dat zou echt dom zijn in tijden als deze
PippenScottiedonderdag 19 maart 2020 @ 21:27
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:24 schreef -Chakotay- het volgende:
Ik heb zo'n eng voorgevoel dat dit kabinet misschien wel eens binnen afzienbare tijd gaat vallen?
Onzin. Waarom juist nu? Niemand kan nu politieke onrust gebruiken.
TheFreshPrincedonderdag 19 maart 2020 @ 21:27
Er valt wel eens iemand uit het kabinet, overigens.
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:27
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:23 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Ja en als hij dan zegt: over één/twee maanden hebben we tienduizend besmettingen. Dan ontstaat er paniek, plunderingen, vluchtende mensen etc.

Klinkt als een kutidee riazop
Maar dan zou hij de waarheid zeggen, en daarbij vertellen dat ieder jaar tienduizenden doodgaan aan de griep. En dat corona dat aantal nooit zal bereiken.

Cijfers zijn altijd relatief, nooit absoluut.
Grrrrrrrrdonderdag 19 maart 2020 @ 21:28
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:26 schreef Kyran het volgende:
Hong Kong
Daar speelt natuurlijk wel mee dat het kleinere, makkelijker af te schermen gebieden zijn. We kunnen ook zeggen dat het beleid van het RIVM fantastisch is omdat er nog geen gevallen op de Waddeneilanden zijn.
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:28
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:24 schreef -Chakotay- het volgende:
Ik heb zo'n eng voorgevoel dat dit kabinet misschien wel eens binnen afzienbare tijd gaat vallen?
Dan ben jij de enige met dit rare gevoel.
hollandia02donderdag 19 maart 2020 @ 21:28
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:27 schreef TheFreshPrince het volgende:
Er valt wel eens iemand uit het kabinet, overigens.
Rutte is al 10 jaar premier, een afgevallen minister erbij gaat daar weinig aan veranderen.
Ferdonderdag 19 maart 2020 @ 21:28
Ondertussen vieren de Jongeren in Miami spring break. Zuipen feesten spelletjes enz. Daarna gaan ze allemaal weer naar huis

USA ook doomed
banaantjeEEdonderdag 19 maart 2020 @ 21:29
20:59
Marc Van Ranst: "Epidemie zal zo’n 10 weken duren"
Volgens viroloog Marc Van Ranst zal de corona-epidemie in totaal zo’n 10 weken duren. Van Ranst waarschuwde vanavond in 'Het Journaal' ook dat de cijfers van het aantal gevallen de komende dagen fel zullen stijgen.
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:29
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:25 schreef Lospedrosa het volgende:
Verschil in aanpak. Bergamo ging langer door "as usual".
[ afbeelding ]
Dus je bent nu wel ineens voor een lockdown. Wat wil je nu?
Ryan3donderdag 19 maart 2020 @ 21:29
quote:
2s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:22 schreef mazaru het volgende:
Hier zie ik ook cijfers over mensen die genezen zijn: https://www.demorgen.be/v(...)F%2Fwww.google.nl%2F

[ afbeelding ]
Ogv deze cijfers ontstaat er langzaam een backlash op Twitter. Veel minder slachtoffers dan de seizoensgriep en toch wordt nu de economie lam gelegd...
capriciadonderdag 19 maart 2020 @ 21:29
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:25 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Mwah, kwam gister voorbij (vandaar dat ik het me herinner) en het staat in de url. Klaarblijkelijk heeft Fox News eerder die onzin verspreidt (zie url) en heb je het daar van?

Maar goed, mijn punt is dat je moeilijk kunt zeggen dat ze daar heel veel testen en wij hier heel weinig tenzij je de cijfers hebt hoeveel er getest wordt. Ik ben daar wel nieuwsgierig naar.
Italie heeft er 150.000 getest. UK 50.000.
Maar er is een flink tekort idd.

https://www.google.com/am(...)ea-800d-da70cff6e4d3
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:30
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:26 schreef Kyran het volgende:

[..]

Singapore, eerste patiënt 23-01 en hebben op 19-03 maar 345 gevallen.
Hong Kong, eerste patiënt 23-01, en hebben op 19-03 maar 208 gevallen.
Taiwan, eerste patiént 21-01, en hebben op 19-03 maar 108 gevallen.

Dat het geen enkel land gelukt is is dus niet waar. Of het een slimme zet is om het op die manier te doen is wat anders.
Geloof jij die cijfers?
hollandia02donderdag 19 maart 2020 @ 21:30
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:29 schreef banaantjeEE het volgende:
20:59
Marc Van Ranst: "Epidemie zal zo’n 10 weken duren"
Volgens viroloog Marc Van Ranst zal de corona-epidemie in totaal zo’n 10 weken duren. Van Ranst waarschuwde vanavond in 'Het Journaal' ook dat de cijfers van het aantal gevallen de komende dagen fel zullen stijgen.
Wanneer zijn die 10 weken volgens hem begonnen?
Arts-assistentdonderdag 19 maart 2020 @ 21:30
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:29 schreef capricia het volgende:

[..]

Italie heeft er 150.000 getest. UK 50.000.
Maar er is een flink tekort idd.

https://www.google.com/am(...)ea-800d-da70cff6e4d3
Nederland maar 13.000
THEFXRdonderdag 19 maart 2020 @ 21:30
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:21 schreef capricia het volgende:

[..]

Minimaal een veelvoud van hun besmettingen, denk je niet?

Ook lees ik dat de tests van Italië naar de VS gevlogen worden.
500.000
Hier bijv.
https://www.foxnews.com/u(...)oronavirus-test-kits

En dan hebben wij een tekort. :o
VS betaald meer
Evenstardonderdag 19 maart 2020 @ 21:30
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:24 schreef -Chakotay- het volgende:
Ik heb zo'n eng voorgevoel dat dit kabinet misschien wel eens binnen afzienbare tijd gaat vallen?
Ben geen Rutte fan, heb veel kritiek op zowel Rutte als het RIVM, maar op dit moment een kabinet laten klappen is het domste wat wij kunnen doen. Ook al ben ik het niet altijd met Rutte eens hij doet dit wel prima.

Ben bijvoorbeeld best onder de indruk hoe snel er een economisch plan op tafel lag. Gaf zoveel mensen meteen zoveel rust en haalde de noodzaak weg om koste wat het kost te gaan werken. Allemaal prima maatregelen.

Ik zou alleen zoveel rustiger in mijn stoel zitten als hij even net iets harder op die rem zou trappen op dit moment. Geen totale lockdown, maar gewoon net iets dwingender wat betreft samenscholing, niet essentiële winkels en aantal mensen in een supermarkt.
opgebaardedonderdag 19 maart 2020 @ 21:30
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:27 schreef Grishenko_ het volgende:

[..]

Maar dan zou hij de waarheid zeggen, en daarbij vertellen dat ieder jaar tienduizenden doodgaan aan de griep. En dat corona dat aantal nooit zal bereiken.

Cijfers zijn altijd relatief, nooit absoluut.
Ja en zelfs bij kalmte, gaan we massaal pleepapier kopen en vragen we of alle winkels gesloten kunnen worden.
Kan je nagaan wat er gebeurt als we echt in paniek zijn... Zelfs jij moet daar iets bij voor kunnen stellen

Toch?
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 21:31
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:30 schreef THEFXR het volgende:

[..]

VS betaald meer
Zoals net opgemerkt gaat dan alleen om swabs, niet om tests.
Jahr00ndonderdag 19 maart 2020 @ 21:31
Als heel China nou eens tests en mondkapjes voor ons ging maken. Man man man
PzKpfwdonderdag 19 maart 2020 @ 21:31
Duitsland lijkt er verhoudingsgewijs goed vanaf te komen.
erkeldonderdag 19 maart 2020 @ 21:31
quote:
6s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:11 schreef Friday12 het volgende:

[..]

wat heb je hier aan? geen fuck.. dit word telkens gevraagd
Als je verder leest dan wordt geprobeerd de vraag te beantwoorden met wetenschappelijk onderzoek en studies
banaantjeEEdonderdag 19 maart 2020 @ 21:32
19:54
Winkelen wordt (tikkeltje) duurder om hamsteren tegen te gaan
Een van de maatregelen die de Nationale Veiligheidsraad heeft genomen, is het afschaffen van de promotieacties en kortingsbonnen in supermarkten. “We willen het hamstergedrag niet aanmoedigen”, zei minister van Werk Nathalie Muylle (CD&V) in VTM NIEUWS.
Evenstardonderdag 19 maart 2020 @ 21:32
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:28 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Daar speelt natuurlijk wel mee dat het kleinere, makkelijker af te schermen gebieden zijn. We kunnen ook zeggen dat het beleid van het RIVM fantastisch is omdat er nog geen gevallen op de Waddeneilanden zijn.
Dat was een antwoord op de opmerking dat het geen enkel land het gelukt was :D Stond nergens groter dan X of met meer inwoners dan Y :D

Daarnaast mag het wel klein zijn het is wel goed (dicht)bevolkt wat het ook niet makkelijker maakt. Enige reden dat Azië relatief goed reageerde was echt ervaring met SARS wat voor ons een ver van mij bed show bleef.
hollandia02donderdag 19 maart 2020 @ 21:32
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:30 schreef Kyran het volgende:

[..]

Ben geen Rutte fan, heb veel kritiek op zowel Rutte als het RIVM, maar op dit moment een kabinet laten klappen is het domste wat wij kunnen doen. Ook al ben ik het niet altijd met Rutte eens hij doet dit wel prima.

Ben bijvoorbeeld best onder de indruk hoe snel er een economisch plan op tafel lag. Gaf zoveel mensen meteen zoveel rust en haalde de noodzaak weg om koste wat het kost te gaan werken. Allemaal prima maatregelen.

Ik zou alleen zoveel rustiger in mijn stoel zitten als hij even net iets harder op die rem zou trappen op dit moment. Geen totale lockdown, maar gewoon net iets dwingender wat betreft samenscholing, niet essentiële winkels en aantal mensen in een supermarkt.
Wat weinig mensen snappen is dat er bij een nieuw kabinet het huidige ambtenarenapparaat grotendeels hetzelfde blijft, Kan je zeggen die krijgen dan andere taken, klopt maar de fouten zitten 99% bij hen.
banaantjeEEdonderdag 19 maart 2020 @ 21:32
Sowieso dat er in de USA nog een bom gaat ontploffen.
#ANONIEMdonderdag 19 maart 2020 @ 21:33
In Frankrijk gaat het ook hard... 40% meer doden en 20% meer vastgestelde besmettingen dan gisteren. 108 - 372 en bijna 11.000 vastgestelde besmettingen .
Bron: NOS Teletekst

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 19-03-2020 21:33:30 ]
Evenstardonderdag 19 maart 2020 @ 21:33
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:29 schreef banaantjeEE het volgende:
20:59
Marc Van Ranst: "Epidemie zal zo’n 10 weken duren"
Volgens viroloog Marc Van Ranst zal de corona-epidemie in totaal zo’n 10 weken duren. Van Ranst waarschuwde vanavond in 'Het Journaal' ook dat de cijfers van het aantal gevallen de komende dagen fel zullen stijgen.
10 weken? Teken ik voor, ben wel benieuwd waar hij dat op baseert dan.
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 21:33
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:29 schreef Grishenko_ het volgende:

[..]

Dus je bent nu wel ineens voor een lockdown. Wat wil je nu?
Nee ik ben voor regulering op het max aantal IC bedden, en de bouw van noodunits.
En dan het land zolang mogelijk laten doorgaan met werken.
Evt een korte totale lockdown ALS het echt zou moeten.

Dan komt NL er super sterk uit zodat we Spanje en Portugal kunnen steunen financieel. ;(
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:33
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:30 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Ja en zelfs bij kalmte, gaan we massaal pleepapier kopen en vragen we of alle winkels gesloten kunnen worden.
Kan je nagaan wat er gebeurt als we echt in paniek zijn... Zelfs jij moet daar iets bij voor kunnen stellen

Toch?
Maar dat komt omdat de mens een kuddedier is. Een enkel schaap hoeft in paniek te slaan om de hele kudde mee te voeren in de paniek. Dat is wat er nu gebeurd, we laten ons meeslepen door minimale cijfers. Dan krijg je van die kuddedieren die van alle dingen WC papier gaan hamsteren. Het is totaal zinloos, maar de angst regeert.
Evenstardonderdag 19 maart 2020 @ 21:33
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:30 schreef Grishenko_ het volgende:

[..]

Geloof jij die cijfers?
Ja daaag, eerst iets beweren en dan kom ik met officiële cijfers en dan ga je roepen "ja, die geloof ik niet". Zo werkt het niet natuurlijk.

Ja, ik geloof de cijfers in Singapore bijvoorbeeld.
Grrrrrrrrdonderdag 19 maart 2020 @ 21:34
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:32 schreef Kyran het volgende:

[..]

Dat was een antwoord op de opmerking dat het geen enkel land het gelukt was :D Stond nergens groter dan X of met meer inwoners dan Y :D

Daarnaast mag het wel klein zijn het is wel goed (dicht)bevolkt wat het ook niet makkelijker maakt. Enige reden dat Azië relatief goed reageerde was echt ervaring met SARS wat voor ons een ver van mij bed show bleef.
Uitzonderingen die de regel bevestigen.
matthijstdonderdag 19 maart 2020 @ 21:34
Mooi artikel over Singapore:
https://www.bbc.com/news/world-asia-51866102
banaantjeEEdonderdag 19 maart 2020 @ 21:34
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:33 schreef Kyran het volgende:

[..]

10 weken? Teken ik voor, ben wel benieuwd waar hij dat op baseert dan.
Ja, en zoals iemand eerder ook aangaf. Vanaf wanneer lopen die 10 weken?
In China, een 'gespecialiseerd' land in dit soort zaken, duurde de epidemie toch van december tot nu?
-Chakotay-donderdag 19 maart 2020 @ 21:34
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:25 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]

Ik ben geen Rutte fan maar dit doet hij prima.

We zouden volgend jaar toch al verkiezingen hebben, lijkt me dat ze dit wel uitzitten.
Wat doet hij prima?
Hij zegt alleen wat wij willen horen. Maar dat zou iedereen kunnen zeggen toch?
Denk maar niet dat hij de woorden zelf op papier heeft gezet.
Mijn vertrouwen in Rutte is weg.
-Chakotay-donderdag 19 maart 2020 @ 21:34
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:26 schreef Caland het volgende:

[..]

Rutte is populairder dan ooit.
Binnen jouw familie wellicht :)
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:35
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:33 schreef Tuned22 het volgende:
In Frankrijk gaat het ook hard... 40% meer doden en 20% meer vastgestelde besmettingen dan gisteren. 108 - 372 en bijna 11.000 vastgestelde besmettingen .
Bron: NOS Teletekst
Teletekst :')!
Arts-assistentdonderdag 19 maart 2020 @ 21:35
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:31 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Zoals net opgemerkt gaat dan alleen om swabs, niet om tests.
Het tekort in Nederland is inderdaad van reagentia, niet per de van de swabs. De tests zijn overigens niet erg specifiek of sensitief (Google sensitiviteit en specificiteit voor duidelijke uitleg). Er is een dreigend tekort op korte termijn, dus men is aan het overwegen om de CT scanner als diagnosticum in te zetten. Hierover volgt maandag een nieuwe update.
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:35
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:33 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Nee ik ben voor regulering op het max aantal IC bedden, en de bouw van noodunits.
En dan het land zolang mogelijk laten doorgaan met werken.
Evt een korte totale lockdown ALS het echt zou moeten.

Dan komt NL er super sterk uit zodat we Spanje en Portugal kunnen steunen financieel. ;(
De zuidelijke landen kennen hun weg naar Brussel wel inmiddels.
opgebaardedonderdag 19 maart 2020 @ 21:36
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:32 schreef banaantjeEE het volgende:
Sowieso dat er in de USA nog een bom gaat ontploffen.
Vrees het ook. Dat gaat helemaal fout daar

Aan ene kant hoop ik dat dit Trump zijn politieke kop kost, maar aan de andere kant is al die ellende dat niet waard
the-eyedonderdag 19 maart 2020 @ 21:36
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:28 schreef Fer het volgende:
Ondertussen vieren de Jongeren in Miami spring break. Zuipen feesten spelletjes enz. Daarna gaan ze allemaal weer naar huis

USA ook doomed
Horeca is er nu dicht. Maarja das waarschijnlijk wel te laat

Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 21:36
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:35 schreef Grishenko_ het volgende:

[..]

De zuidelijke landen kennen hun weg naar Brussel wel inmiddels.
Dit is wel een binnendoor weg met als winst honderden miljarden. :7
Tyr80donderdag 19 maart 2020 @ 21:36
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:31 schreef Jahr00n het volgende:
Als heel China nou eens tests en mondkapjes voor ons ging maken. Man man man
Geen zorgen, er zijn heel veel Chinezen de afgelopen weken met de export van mondkapjes bezig gegaan, aan het aanbod gaat het niet liggen.

Kreeg ook een aanbod waar testkits genoemd werden, maar toen ik doorvroeg gaven ze toe dat ze die niet hadden. Dus dat is toch iets lastiger.
-Chakotay-donderdag 19 maart 2020 @ 21:37
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:27 schreef PippenScottie het volgende:

[..]

Onzin. Waarom juist nu? Niemand kan nu politieke onrust gebruiken.
omdat rutte nu weer populair is?
Evenstardonderdag 19 maart 2020 @ 21:37
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:34 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Uitzonderingen die de regel bevestigen.
Zo kan je iedere discussie wel doodslaan ja :')

Geen cijfers, geen onderbouwing, geen bronnen.
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:38
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:33 schreef Kyran het volgende:

[..]

Ja daaag, eerst iets beweren en dan kom ik met officiële cijfers en dan ga je roepen "ja, die geloof ik niet". Zo werkt het niet natuurlijk.

Ja, ik geloof de cijfers in Singapore bijvoorbeeld.
Je had het aanvankelijk tegen 'Grrrrrr' en niet tegen mij. Maarja, afgezien van jullie discussie ben ik best sceptisch over die cijfers, omdat ik niet geloof dat zij zoveel kunnen testen.

Zuid-Korea geloof ik overigens wel helemaal.
banaantjeEEdonderdag 19 maart 2020 @ 21:38
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:36 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Vrees het ook. Dat gaat helemaal fout daar

Aan ene kant hoop ik dat dit Trump zijn politieke kop kost, maar aan de andere kant is al die ellende dat niet waard
Ik maak me er ook vooral zorgen om het feit dat mensen niet kunnen terugvallen op de gezondheidsector of op een werkloosheidsuitkering bv.
Tyr80donderdag 19 maart 2020 @ 21:38
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:35 schreef Arts-assistent het volgende:

[..]

Het tekort in Nederland is inderdaad van reagentia, niet per de van de swabs. De tests zijn overigens niet erg specifiek of sensitief (Google sensitiviteit en specificiteit voor duidelijke uitleg). Er is een dreigend tekort op korte termijn, dus men is aan het overwegen om de CT scanner als diagnosticum in te zetten. Hierover volgt maandag een nieuwe update.
Weet je misschien of men al kennis heeft genomen van dat document met de behandelingsmethoden uit Zhejiang?
Grrrrrrrrdonderdag 19 maart 2020 @ 21:38
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:33 schreef Kyran het volgende:

[..]

10 weken? Teken ik voor, ben wel benieuwd waar hij dat op baseert dan.
Die heeft alle griepseizoenen op een hoopje gegooid oid denk ik :P

En 'epidemie' is een relatief begrip. De griepepidemie is ook voorbij. Maar er hebben nog steeds bakken met mensen de griep.

Naar griepstandaarden gemeten is er volgens mij nog niet eens een corona-epidemie.

Point being: hij heeft het over de grootste piek (en hoe hij daar aan komt mag hij zelf vertellen) en zegt niet dat het 10 weken duurt voordat NL weer compleet coronavrij is.

Coronavrij gaan we waarschijnlijk ook nooit meer worden, dit virus blijft gewoon ronddwalen in de populatie nu.
HeatWavedonderdag 19 maart 2020 @ 21:38
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:37 schreef Kyran het volgende:

[..]

Zo kan je iedere discussie wel doodslaan ja :')

Geen cijfers, geen onderbouwing, geen bronnen.
Er moeten gewoon 2 topics komen, 1 "het is maar een griepje" en 1 voor mensen die wel een brein hebben.
Chokemedonderdag 19 maart 2020 @ 21:38
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:19 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Ik ben serieus, hoezo?
Ik mag toch gewoon getallen en feiten noemen?

PS vorige was 12 maart en dit is 13 maart.
Misschien handig als je bij die eerste grafiek had vermeld dat dat van een week geleden is en dus niet meer relevant.
Verder eens met Kyran, dat geroep dat het allemaal wel meevalt en er nog niks is om je zorgen te maken is vrij irritant en we weten het nu wel.
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 21:38
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:35 schreef Arts-assistent het volgende:

[..]

Het tekort in Nederland is inderdaad van reagentia, niet per de van de swabs. De tests zijn overigens niet erg specifiek of sensitief (Google sensitiviteit en specificiteit voor duidelijke uitleg). Er is een dreigend tekort op korte termijn, dus men is aan het overwegen om de CT scanner als diagnosticum in te zetten. Hierover volgt maandag een nieuwe update.
Vergeef me, maar had je een paar dagen terug niet de mededeling dat er een richtlijn was dat NSAID's als ibuprofen toedienen afgeraden werd en het dus beter zou zijn om paracetamol te nemen of was dat een ander account?
erkeldonderdag 19 maart 2020 @ 21:39
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:21 schreef George_of_the_Jungle het volgende:

[..]

Dank! Cumulatief aantal in grafiek (215) klopt niet met cumulatief aantal gemelde IC corona patienten (252). Maar ook in nieuwe IC opnames een voorzichtige terugloop de afgelopen dagen?
De tweede grafiek geeft bij mij wel 252 weer? Eerste grafiek van huidige IC-patienten daalt nu iets, maar dat hoeft nog niet zoveel te zeggen. Kan een dipje zijn, maar hopelijk blijft het stabiel of daalt het verder.
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:39
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:36 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Dit is wel een binnendoor weg met als winst honderden miljarden. :7
Het is meer dat zij honderden miljarden zullen kapen van ons, dan dat zij honderden miljarden zullen verdienen.
Dvendonderdag 19 maart 2020 @ 21:40
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:38 schreef HeatWave het volgende:

[..]

Er moeten gewoon 2 topics komen, 1 "het is maar een griepje" en 1 voor mensen die wel een brein hebben.
Groep 1 zal altijd graag bij groep 2 blijven trollen. Zinloos.
the-eyedonderdag 19 maart 2020 @ 21:40
Trump noemt het the China virus en bevalt het social distancing met de pers prima zei hij net _O-


banaantjeEEdonderdag 19 maart 2020 @ 21:41
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:40 schreef the-eye het volgende:
Trump noemt het the China virus en bevalt het social distancing met de pers prima zei hij net _O-

Jeetje :'). Loco in de coco.
maxi-musdonderdag 19 maart 2020 @ 21:41
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:38 schreef HeatWave het volgende:

[..]

Er moeten gewoon 2 topics komen, 1 "het is maar een griepje" en 1 voor mensen die wel een brein hebben.
Maar dan kan jij je ei niet kwijt.
icecreamfarmer_NLdonderdag 19 maart 2020 @ 21:41
Nu canvas.
Tyr80donderdag 19 maart 2020 @ 21:41
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:38 schreef HeatWave het volgende:

[..]

Er moeten gewoon 2 topics komen, 1 "het is maar een griepje" en 1 voor mensen die wel een brein hebben.
Nee, het is essentieel dat de zienswijze van beide kampen blootgesteld wordt aan kritiek.
SnertMetChocodonderdag 19 maart 2020 @ 21:41
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:40 schreef Pumpalov het volgende:

[..]

Groep 1 zal altijd graag bij groep 2 blijven trollen. Zinloos.
Bovendien wat te doen bij mensen die bij geen van deze groepen horen?
Lospedrosadonderdag 19 maart 2020 @ 21:41
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:39 schreef Grishenko_ het volgende:

[..]

Het is meer dat zij honderden miljarden zullen kapen van ons, dan dat zij honderden miljarden zullen verdienen.
Pff dat zeg ik toch ook en beide zijn waar.
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:41
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:38 schreef Chokeme het volgende:

[..]

Misschien handig als je bij die eerste grafiek had vermeld dat dat van een week geleden is en dus niet meer relevant.
Verder eens met Kyran, dat geroep dat het allemaal wel meevalt en er nog niks is om je zorgen te maken is vrij irritant en we weten het nu wel.
Maar relatief gezien hebben we op dit moment meer mensen die overleden zijn aan griep in 2019 dan corona 2020. We zijn niet eens een jaarlijkse hittegolf voorbij.

Niet zozeer in je paniek zweven en dingen blijven relativeren :)
Zipportaldonderdag 19 maart 2020 @ 21:42
Cannes Film Festival Postponed Due To Coronavirus Impact

https://deadline.com/2020(...)s-france-1202879277/
TheVulturedonderdag 19 maart 2020 @ 21:42
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:40 schreef the-eye het volgende:
Trump noemt het the China virus en bevalt het social distancing met de pers prima zei hij net _O-

Elke keer als je denkt die man kan het niet gekker maken dan doet ie het toch weer...
erkeldonderdag 19 maart 2020 @ 21:42
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:34 schreef -Chakotay- het volgende:

[..]

Binnen jouw familie wellicht :)
https://www.ad.nl/politie(...)ona-aanpak~aea9e4a3/
Grrrrrrrrdonderdag 19 maart 2020 @ 21:42
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:37 schreef Kyran het volgende:

[..]

Zo kan je iedere discussie wel doodslaan ja :')

Geen cijfers, geen onderbouwing, geen bronnen.
Die cijfers vind je in de trackers. In vrijwel elk land is het virus zich vrij onder de bevolking gaan verspreiden. En dat werd gewoon niet verwacht. Overal dachten ze wel het aan te kunnen met vroegtijdig de geïmporteerde gevallen te isoleren. Dat blijkt dus vrijwel wereldwijd een enorme misvatting geweest te zijn.
wokkelfokdonderdag 19 maart 2020 @ 21:42
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:41 schreef banaantjeEE het volgende:

[..]

Jeetje :'). Loco in de coco.
En Nederlanders die zich druk maken over Bruins ;)
-Chakotay-donderdag 19 maart 2020 @ 21:42
A: Chloroquine Study Shows 100% Cure Rate as Coronavirus Spread SLOWS!!!
B: Does this cure George soros's transgender Angela Merkel disease?

_O- _O- _O- _O- _O- _O- _O-
Evenstardonderdag 19 maart 2020 @ 21:42
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:38 schreef Grishenko_ het volgende:

[..]

Je had het aanvankelijk tegen 'Grrrrrr' en niet tegen mij. Maarja, afgezien van jullie discussie ben ik best sceptisch over die cijfers, omdat ik niet geloof dat zij zoveel kunnen testen.

Zuid-Korea geloof ik overigens wel helemaal.
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:38 schreef Grishenko_ het volgende:

[..]

Je had het aanvankelijk tegen 'Grrrrrr' en niet tegen mij. Maarja, afgezien van jullie discussie ben ik best sceptisch over die cijfers, omdat ik niet geloof dat zij zoveel kunnen testen.

Zuid-Korea geloof ik overigens wel helemaal.
Goed, ook die doen het prima.

Eerste besmetting was op 8-01 en tot midden februari hadden zij het helemaal onder controle totdat patiënt 31 van Daegu een mega brandhaard maakte en daarna liep het uit de hand

Van de ruim 8000 gevallen komen meer dan 1500 van één kerk af ook, dus ondanks alles heeft Korea het echt netjes gedaan.
Dvendonderdag 19 maart 2020 @ 21:43
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:40 schreef the-eye het volgende:
Trump noemt het the China virus en bevalt het social distancing met de pers prima zei hij net _O-


Hihaho
Evenstardonderdag 19 maart 2020 @ 21:43
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:38 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Die heeft alle griepseizoenen op een hoopje gegooid oid denk ik :P

En 'epidemie' is een relatief begrip. De griepepidemie is ook voorbij. Maar er hebben nog steeds bakken met mensen de griep.

Naar griepstandaarden gemeten is er volgens mij nog niet eens een corona-epidemie.

Point being: hij heeft het over de grootste piek (en hoe hij daar aan komt mag hij zelf vertellen) en zegt niet dat het 10 weken duurt voordat NL weer compleet coronavrij is.

Coronavrij gaan we waarschijnlijk ook nooit meer worden, dit virus blijft gewoon ronddwalen in de populatie nu.
Ah, dan snap ik het ja :D
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:43
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:41 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Pff dat zeg ik toch ook en beide zijn waar.
Nee, als ik dalijk 10 euro verlies en ik steel 10 euro van jou, dan heb ik uiteindelijk niets verdiend. Zo ook Italië en de coronacrisis.
TheVulturedonderdag 19 maart 2020 @ 21:43
Ik val er net weer in maar wat vinden jullie van de ontwikkeling van het aantal IC-patiënten? Het viel me nog enigszins mee hoeveel er bij zijn gekomen, los van het feit dat elke patiënt er natuurlijk een teveel is...
the-eyedonderdag 19 maart 2020 @ 21:44
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:42 schreef TheVulture het volgende:

[..]

Elke keer als je denkt die man kan het niet gekker maken dan doet ie het toch weer...
De man is one of a kind, dat is wel duidelijk
banaantjeEEdonderdag 19 maart 2020 @ 21:44
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:42 schreef wokkelfok het volgende:

[..]

En Nederlanders die zich druk maken over Bruins ;)
Flauwvallen is ook om je druk over te maken hé :').
Arts-assistentdonderdag 19 maart 2020 @ 21:44
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:38 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Vergeef me, maar had je een paar dagen terug niet de mededeling dat er een richtlijn was dat NSAID's als ibuprofen toedienen afgeraden werd en het dus beter zou zijn om paracetamol te nemen of was dat een ander account?
Denk dat ik het met name had over steroïden, maar niet zeker. Was veel verwarring over en intussen blijkt de ophef over NSAIDs op zeer voorbarig onderzoek te berusten.
HiZdonderdag 19 maart 2020 @ 21:44
Uit Brits onderzoek blijkt dat elke aanpak van de situatie tot een vreselijk resultaat leidt; hetzij in het aantal doden (500.000 in het VK) hetzij in ongekende schade aan de maatschappij en economie.
opgebaardedonderdag 19 maart 2020 @ 21:44
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:40 schreef the-eye het volgende:
Trump noemt het the China virus en bevalt het social distancing met de pers prima zei hij net _O-


Ik mis het geluid en de beelden op de achtergrond van een helikopter met draaiende wieken :o
the-eyedonderdag 19 maart 2020 @ 21:44
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:43 schreef Pumpalov het volgende:

[..]

Hihaho
Er moet ook wat te lachen zijn hè
-Chakotay-donderdag 19 maart 2020 @ 21:45
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:43 schreef TheVulture het volgende:
Ik val er net weer in maar wat vinden jullie van de ontwikkeling van het aantal IC-patiënten? Het viel me nog enigszins mee hoeveel er bij zijn gekomen, los van het feit dat elke patiënt er natuurlijk een teveel is...
Mogelijk als gevolg van temperatuur?
banaantjeEEdonderdag 19 maart 2020 @ 21:45
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:44 schreef HiZ het volgende:
Uit Brits onderzoek blijkt dat elke aanpak van de situatie tot een vreselijk resultaat leidt; hetzij in het aantal doden (500.000 in het VK) hetzij in ongekende schade aan de maatschappij en economie.
Mja, het is wel duidelijk, dat er uit deze pandemie niets positiefs komt.
Enkel misschien het thuiswerk voor sommige mensen.
TheFreshPrincedonderdag 19 maart 2020 @ 21:45
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:41 schreef Grishenko_ het volgende:

[..]

Maar relatief gezien hebben we op dit moment meer mensen die overleden zijn aan griep in 2019 dan corona 2020. We zijn niet eens een jaarlijkse hittegolf voorbij.

Niet zozeer in je paniek zweven en dingen blijven relativeren :)
Je moet corona vooral zien als een zorgcapaciteitcrisis.

Dat is waar het grote risico zit op dit moment.

Sommige mensen lijken te vergeten dat de cijfers in minder dan 4 dagen verdubbelen, het gaat gigantisch snel. Precies een week terug hadden we "maar" 614 diagnoses.

En zolang die verdubbeling niet gestuit is, steven je af op een capacitietsprobleem.
Arts-assistentdonderdag 19 maart 2020 @ 21:45
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:38 schreef Tyr80 het volgende:

[..]

Weet je misschien of men al kennis heeft genomen van dat document met de behandelingsmethoden uit Zhejiang?
Heb het bestand niet gezien. Drukke werkdagen dus weinig actief hier. Weet wel dat er in Nederland vanuit het UMCU onder aansturing van de WHO onderzoek is naar remdesivir/lopinavir/ritonavir/IFN beta-1A.
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:46
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:44 schreef HiZ het volgende:
Uit Brits onderzoek blijkt dat elke aanpak van de situatie tot een vreselijk resultaat leidt; hetzij in het aantal doden (500.000 in het VK) hetzij in ongekende schade aan de maatschappij en economie.
Een half miljoen op 63 miljoen? Vooruit we moeten iedereen blijven helpen, en het zou buitengewoon tragisch zijn voor elk leven dat de komende tijd verloren gaat. Dat gezegd hebbende denk ik dat het met de economie van UK wel goed komt.
HiZdonderdag 19 maart 2020 @ 21:46
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:41 schreef Tyr80 het volgende:

[..]

Nee, het is essentieel dat de zienswijze van beide kampen blootgesteld wordt aan kritiek.
Nee, mensen die echt fout zitten dragen niet zinvol bij aan een kritisch debat.
TheVulturedonderdag 19 maart 2020 @ 21:46
Wel fijn dat Rutte dat achterlijke voorbeeld van mensen in de supermarkt aanhaalde dat ze over iemand heenbuitelen om een bak kwark uit het schap te halen terwijl iemand staat te vullen
banaantjeEEdonderdag 19 maart 2020 @ 21:46
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:46 schreef -Chakotay- het volgende:
kan je corona overdragen door een scheet?
Gekkie.
HiZdonderdag 19 maart 2020 @ 21:47
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:46 schreef Grishenko_ het volgende:

[..]

Een half miljoen op 63 miljoen? Vooruit we moeten iedereen blijven helpen, en het zou buitengewoon tragisch zijn voor elk leven dat de komende tijd verloren gaat. Dat gezegd hebbende denk ik dat het met de economie van UK wel goed komt.
Het maximale doen is twee jaar alles plat leggen en dan nog heb je tienduizenden doden.
capriciadonderdag 19 maart 2020 @ 21:48
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:38 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Vergeef me, maar had je een paar dagen terug niet de mededeling dat er een richtlijn was dat NSAID's als ibuprofen toedienen afgeraden werd en het dus beter zou zijn om paracetamol te nemen of was dat een ander account?
Is dat nog zo?
-Chakotay-donderdag 19 maart 2020 @ 21:48
Wat ik erg slecht vind, is dat de ECB 750 miljard euro beschikbaar stelt voor het opkopen van staats en bedrijfsobligaties.
I DON'T like THE sound OF that!
banaantjeEEdonderdag 19 maart 2020 @ 21:48
Leuk die nieuwe OP, maar waar is de website worldometer?
Grishenko_donderdag 19 maart 2020 @ 21:49
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2020 21:45 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]

Je moet corona vooral zien als een zorgcapaciteitcrisis.

Dat is waar het grote risico zit op dit moment.

Sommige mensen lijken te vergeten dat de cijfers in minder dan 4 dagen verdubbelen, het gaat gigantisch snel.

En zolang die verdubbeling niet gestuit is, steven je af op een capacitietsprobleem.
Nou, ik geloof best dat de zorg onder druk staat door dit virus, en dat er zeker voorzorgsmaatregels genomen dienen te worden! Maar waarom zulke schade aan de economie toebrengen als 80% van de bevolking er niet eens iets van merkt. Isoleer de kwetsbare dan alleen?