Dat is het standaard argument van die wintertijders. Jij moet je maar aanpassen aan de nieuwe tijd. Dus als je bijvoorbeeld 's avonds hierdoor niet meer kunt sporten, dan ,,moet je maar 's ochtends gaan sporten".quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:23 schreef kalinhos het volgende:
Eigenlijk stel je een complete maatschappelijke verschuiving voor, misschien zelfs wereldwijd want ja tis maar een cijfertje....dat allemaal om maar in die goede UTC tijdzone te komen.
Terwijl het alternatief: ons in de tijdzone zetten waar we nu al inzitten, veel makkelijker is.
Ik spreek niet voor mijzelf, vroeger had ik hier wel last van ja.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:18 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Zei je net niet dat je niet aan de klok gekoppeld bent?
Echt hequote:Op maandag 26 oktober 2020 11:20 schreef Zelva het volgende:
[..]
Je kunt dan volgens je eigen logica (kuch) vanzelf veel eerder opstaan en/of later gaan werken.. Het gaat toch niet om de wijzertjes volgens jou. Mooi opgelost dan toch?
Het is niet nep-08:00 of gewoon 07:00.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:39 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Ik spreek niet voor mijzelf, vroeger had ik hier wel last van ja.
Ik vind het wel lastig dat soms klanten in de zomer een overleg plannen om nep-8:00 wat gewoon 7:00 is. Ik zeg dan ook dat ik niet kan om die tijd. Of ze bellen dan. Ik neem dan niet op en bel later terug.
Inderdaad, het is gewoon een cijfertje waarvoor we hebben gekozen, net zoals met de wintertijd. Vreemd dat 'maar' cijfertjes dan ineens nep zijn en zo leidend voor zijn doen en laten.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:43 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Het is niet nep-08:00 of gewoon 07:00.
tov de stand van de wijzertjes op de klok niet, maar wel tov de stand van de zonquote:Op maandag 26 oktober 2020 10:59 schreef Drekkoning het volgende:
Bedrijven gaan toch ook niet opeens eerder of later open als de klok verzet wordt?
Precies.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:45 schreef Fred het volgende:
[..]
tov de stand van de wijzertjes op de klok niet, maar wel tov de stand van de zon
Nu hebben ze toch ook geen voetbaltraining om 06:45?quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:20 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Is goed pik. Zo wereldvreemd zie je ze zelden![]()
Je ziet ze al aankomen, al die ouders bij school die ineens om 0700 begint. Of trouwens, nee, die kinderen hebben eerst om 05.45 voetbaltraining en kunnen mooi in 1x door.
Of dat handig is kun jij niet zeggen. Het ligt er aan hoe licht/donker het is om 5:30. Zonder dat gegeven is 5:30 niets anders dan een getal. Als het om 5:30 net zo licht is als 8:00. Dan zullen veel mensen opstaan om 3:30 wat dan helemaal niet vroeg is, het is namelijk al licht dan. Noem eens 1 reden om de Ikea niet te openen dan? Er staan klanten voor de deur die naar binnen willen maar niet mogen, want tsja er staat een cijfertje op de klok.quote:Of IKEA, gewoon al open om 05.30. Enorm handig.
Als ik een afspraak heb om 9:00 en volgens de nieuwe tijd is dat A:00 of we noemen het tijdstip bijvoorbeeld Henk dan zou mij dat niets interesseren. Als het maar duidelijk is af te lezen wanneer je waar ergens moet zijn. Waar het mij en de meeste mensen om gaat is het daglicht dat je op een bepaald moment hebt, of het aantal resterende uren daglicht vanaf dat moment. Of dat nou 8:00 of 9:00 is interesseert me niet. Wat ik wel kut vind is 2 keer per jaar de klok verzetten en klanten die ineens heel vroeg gaan bellen in het voorjaar.quote:"Het is maar een cijfertje"
Toevallig alleen een cijfertje waar heel de wereld zich aan houdt en afspraken etc op baseert. Maar ach.
De overgangsperiode is geen probleem. Het is verwarrend dat alles ineens op een ander tijdstip* moet.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:45 schreef Chia het volgende:
[..]
Inderdaad, het is gewoon een cijfertje waarvoor we hebben gekozen, net zoals met de wintertijd. Vreemd dat 'maar' cijfertjes dan ineens nep zijn en zo leidend voor zijn doen en laten.
Bovendien kun je voor jezelf prima een soort overgangsperiode inbouwen als je het echt lastig vindt, maar ik heb eigenlijk nog nooit een klager gezien die dat daadwerkelijk deed.
Jij ziet dat zo en ik snap je punt, maar veel bedrijven, instanties en sociale constructen zien dat niet zo en houden aan vaste tijden vast, ook als de klok verzet wordt naar GMT, GMT+1 of +2.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:50 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Nu hebben ze toch ook geen voetbaltraining om 06:45?
Of 07:00 school raar is kan ik niet zeggen. Het enige dat boeit is hoe licht het is. Dat cijfer is alleen een communicatiemiddel.
[..]
Of dat handig is kun jij niet zeggen. Het ligt er aan hoe licht/donker het is om 5:30. Zonder dat gegeven is 5:30 niets anders dan een getal. Als het om 5:30 net zo licht is als 8:00. Dan zullen veel mensen opstaan om 3:30 wat dan helemaal niet vroeg is, het is namelijk al licht dan. Noem eens 1 reden om de Ikea niet te openen dan? Er staan klanten voor de deur die naar binnen willen maar niet mogen, want tsja er staat een cijfertje op de klok.
[..]
Als ik een afspraak heb om 9:00 en volgens de nieuwe tijd is dat A:00 of we noemen het tijdstip bijvoorbeeld Henk dan zou mij dat niets interesseren. Als het maar duidelijk is af te lezen wanneer je waar ergens moet zijn. Waar het mij en de meeste mensen om gaat is het daglicht dat je op een bepaald moment hebt, of het aantal resterende uren daglicht vanaf dat moment. Of dat nou 8:00 of 9:00 is interesseert me niet. Wat ik wel kut vind is 2 keer per jaar de klok verzetten en klanten die ineens heel vroeg gaan bellen in het voorjaar.
Nee, nu worden ze wakker om 0700 en zijn op school vamaf 0830.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:50 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Nu hebben ze toch ook geen voetbaltraining om 06:45?
Of 07:00 school raar is kan ik niet zeggen. Het enige dat boeit is hoe licht het is. Dat cijfer is alleen een communicatiemiddel.
[..]
Of dat handig is kun jij niet zeggen. Het ligt er aan hoe licht/donker het is om 5:30. Zonder dat gegeven is 5:30 niets anders dan een getal. Als het om 5:30 net zo licht is als 8:00. Dan zullen veel mensen opstaan om 3:30 wat dan helemaal niet vroeg is, het is namelijk al licht dan. Noem eens 1 reden om de Ikea niet te openen dan? Er staan klanten voor de deur die naar binnen willen maar niet mogen, want tsja er staat een cijfertje op de klok.
[..]
Als ik een afspraak heb om 9:00 en volgens de nieuwe tijd is dat A:00 of we noemen het tijdstip bijvoorbeeld Henk dan zou mij dat niets interesseren. Als het maar duidelijk is af te lezen wanneer je waar ergens moet zijn. Waar het mij en de meeste mensen om gaat is het daglicht dat je op een bepaald moment hebt, of het aantal resterende uren daglicht vanaf dat moment. Of dat nou 8:00 of 9:00 is interesseert me niet. Wat ik wel kut vind is 2 keer per jaar de klok verzetten en klanten die ineens heel vroeg gaan bellen in het voorjaar.
Hier gestopt met lezen, wat een waanideeën. Vrijwel niemand staat om 3.30 uur op, ook niet in de zomer en dat gaat ook niet veranderen.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:50 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Nu hebben ze toch ook geen voetbaltraining om 06:45?
Of 07:00 school raar is kan ik niet zeggen. Het enige dat boeit is hoe licht het is. Dat cijfer is alleen een communicatiemiddel.
[..]
Of dat handig is kun jij niet zeggen. Het ligt er aan hoe licht/donker het is om 5:30. Zonder dat gegeven is 5:30 niets anders dan een getal. Als het om 5:30 net zo licht is als 8:00. Dan zullen veel mensen opstaan om 3:30 wat dan helemaal niet vroeg is, het is namelijk al licht dan.
Isd. In de zomer begint t vanaf eind juni /begin juli te schemeren vanaf 0430-0500. Bijna niemand gaat er dan al uit.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:58 schreef Zelva het volgende:
[..]
Hier gestopt met lezen. Vrijwel niemand staat om 3.30 uur op, ook niet in de zomer en dat gaat ook niet veranderen.
quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:55 schreef Ixnay het volgende:
[..]
De overgangsperiode is geen probleem. Het is verwarrend dat alles ineens op een ander tijdstip* moet.
Voor jou niet. Want jij doet dingen aan de hand van de klok.
Voor mij wel. Want ik doe dingen aan de hand van zonsopkomst/zonsondergang. Ik moet me dus aanpassen 2 keer per jaar.
Als bedrijven graag eerder willen beginnen in de zomer, dan laat ze toch fijn. Het is hun bedrijf en het is een vrij land. Maar vertel mij niet dat ik de klok moet verzetten 2 keer per jaar en dat we zo de schijn opwekken dat die bedrijven alles op dezelfde tijd* doen want dat doen ze niet.
* Met definitie van tijd bedoel ik hier de stand van de zon. Niet die wijzertjes.
Ik ben van mening dat dit een sociaal-maatschappelijke constructie is geworden.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:56 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Jij ziet dat zo en ik snap je punt, maar veel bedrijven, instanties en sociale constructen zien dat niet zo en houden aan vaste tijden vast, ook al de klok verzet wordt maar GMT, GMT+1 of +2.
Tenminste, ik ken er maar weinig die kijken naar zonsopkomst en daar hun tijden op aanpassen.
Een uur later. Net als afgelopen weekend heb je een uur extra weekend. Het enige verschil is dat je de klok niet verzet. Je was dan op dezelfde tijd (ten opzichte van zonsopkomst) aan je werk begonnen vanochtend.quote:Volgens jouw idee zouden bedrijven na zaterdag allemaal een uur eerder moeten gaan bijvoorbeeld.
Ik ben van mening dat ik juist uitsluitend naar de zon kijk. En dat ik het midden van de dag op hetzelfde tijdstip (qua positie zon) wil houden. En die wijzertjes en cijfertjes boeien me niet. Die bedrijven gaan ineens heel onnatuurlijk een uur alles anders doen, terwijl mijn biologie, net als die papegaai hetzelfde wil blijven.quote:Oftewel, zo vrij in het kiezen van je eigen tijden ben je niet als alles om je heen meegaat met een aanpassing van de tijd zonder naar de zon te kijken.
Hmm. In het eerste geval moet je twee keer per jaar aanpassen.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:55 schreef Ixnay het volgende:
Voor jou niet. Want jij doet dingen aan de hand van de klok.
Voor mij wel. Want ik doe dingen aan de hand van zonsopkomst/zonsondergang. Ik moet me dus aanpassen 2 keer per jaar.
Hij heeft waarschijnlijk een wekker die buiten het eerste straaltje zonlicht detecteert en dan keihard AAAAAAAHHH UPENYAAAAAAA roept.quote:Op maandag 26 oktober 2020 12:09 schreef butz0rs het volgende:
[..]
Hmm. In het eerste geval moet je twee keer per jaar aanpassen.
In jouw geval zou je elke dag moeten aanpassen, en dingen een paar minuten eerder/later doen.
Nou, zodra we door die constructie heen kunnen breken zit ik helemaal in jouw kamp. Dan boeit het inderdaad niet wat de klok zegt.quote:Op maandag 26 oktober 2020 12:09 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Ik ben van mening dat dit een sociaal-maatschappelijke constructie is geworden.
De papegaai van mijn buurman bijvoorbeeld, trekt zich duidelijk niets aan van die wintertijd. Wat hij eerst om 7:30 deed doet hij sinds gisteren ineens om 6:30. We hebben geprobeerd om hem, net als de klok, een uur terug te zetten maar het lukte niet.
Waarom zouden wij dit als mensen niet meer kunnen? Het is er zo ingeslopen dat we ons meer aantrekken van wijzertjes dan van de zon. Die papegaai snapt alleen de zon en niet die wijzertjes.
Volgens mij kun je veel makkelijker een openingstijd aanpassen dan de natuur. En ja, de mens is ook de natuur.
[..]
Een uur later. Net als afgelopen weekend heb je een uur extra weekend. Het enige verschil is dat je de klok niet verzet. Je was dan op dezelfde tijd (ten opzichte van zonsopkomst) aan je werk begonnen vanochtend.
[..]
Ik ben van mening dat ik juist uitsluitend naar de zon kijk. En dat ik het midden van de dag op hetzelfde tijdstip (qua positie zon) wil houden. En die wijzertjes en cijfertjes boeien me niet. Die bedrijven gaan ineens heel onnatuurlijk een uur alles anders doen, terwijl mijn biologie, net als die papegaai hetzelfde wil blijven.
Jij zou ook om 3.30 opstaan. Als dat qua zon de vroege ochtend zou zijn (wat nu 6.30 is) Als dat altijd zo geweest was dan zou jij 3.30 heel normaal vinden.quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:58 schreef Zelva het volgende:
[..]
Hier gestopt met lezen, wat een waanideeën. Vrijwel niemand staat om 3.30 uur op, ook niet in de zomer en dat gaat ook niet veranderen.
Allemaal prima, maar de maatschappij is nou gewoon zo. Net als we aan een stuk paars papier een waarde van 500 euro hebben gehangen. Tuurlijk, je kan ook je tv proberen te betalen met een goede koe en 2 geiten, maar zo werkt het niet.quote:Op maandag 26 oktober 2020 12:25 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Jij zou ook om 3.30 opstaan. Als dat qua zon de vroege ochtend zou zijn (wat nu 6.30 is) Als dat altijd zo geweest was dan zou jij 3.30 heel normaal vinden.
Want jij associeert 3.30 dan niet met midden in de nacht, maar dat associeer je dan met ochtend wat je nu doet met 6.30. Je hebt nooit iets anders gekend dan dat en je vindt er ook niks raars aan.
Als je in een land bent met een andere valuta dan zeg je ook niet ik betaal geen "1000" daarvoor want in mijn eigen land zou ik er maximaal 200 euro voor geven.
Het verschil is dat we er aan gewend zijn dat we in verschillende landen andere valuta's hebben. We zijn hier op getraind. Tijd verspringt overal mee. We zijn gewend dat 6.30 altijd ochtend is. Sommige, minder intelligente, mensen kunnen dat idee niet loslaten.
Die zeggen letterlijk: "Ik ga toch niet opstaan op een tijdstip zoals 3:30 dat die wijzertjes zo en zo staan. Alleen een idioot doet dat."
Vanwege wijzertjes? En als de zon juist staat zou je je dan toch vasthouden aan die wijzertjes?
Dit komt omdat in ons referentiekader 3.30 altijd in de nacht is. In feite is het niets anders dan een getalletje. Het heeft een betekenis gekregen omdat wij er een bepaalde stand van de zon aan zijn gaan hangen.
Wat maakt een tijd "écht"?quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:53 schreef Natalie het volgende:
Dat gehannes ieder half jaar weer: wat mij betreft blijven we fijn in onze échte tijd. De wintertijd, dus. Waarom dingen hopeloos ingewikkeld maken?
Leuk dat je mee doet met de discussie!quote:Op maandag 26 oktober 2020 13:00 schreef Glazenmaker het volgende:
Dit topic is ieder jaar weer goed voor de meest autistische reacties.
Iets is echt als het waarneembaar is. Dat de zon opkomt en ondergaat is zo'n waarneming. Je hebt geen getallen nodig om te zien dat het begint te schemeren. Dat noemen we het moment dat het ochtend wordt. Het moment dat de zon helemaal bovenin in vol ornaat schijnt noemen we middag (=midden dag). Het moment dat de zon weer ondergaat noemen we avond. Het moment dat de zon in Australië in vol ornaat schijnt noemen we hier nacht.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |