Verzekeraars is wel een mooie business. Stabiel, weinig sexy en het meeste renteleed lijkt wel geleden. Tel daarbij op dat de solvency ratio's van de NL verzekeraars tot de top van Europa behoren en het is me een raadsel waarom Aegon, NN en ASR zo laag stonden voor Corona, laat staan nu.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 14:56 schreef nostra het volgende:
[..]
Heeft KraftHeinz al een keer een kwartaal omzetstijging kunnen laten zien inmiddels?
Verzekeraars begin ik niet aan, doorgrond de cijfers niet en de risico's niet. Hoewel, DL was wel leuk toen Niek Hoek er nog zat, lekker agressief. Ben benieuwd hoe hij het gaat doen met CM.com.
Levensverzekeringen kunnen duur uitpakken nu met het Coronavirus?quote:Op vrijdag 28 februari 2020 15:10 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Verzekeraars is wel een mooie business. Stabiel, weinig sexy en het meeste renteleed lijkt wel geleden. Tel daarbij op dat de solvency ratio's van de NL verzekeraars tot de top van Europa behoren en het is me een raadsel waarom Aegon, NN en ASR zo laag stonden voor Corona, laat staan nu.
De vraag zou juist toegenomen zijn.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 15:14 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Levensverzekeringen kunnen duur uitpakken nu met het Coronavirus?
Mwah, als het gaat om honderden doden wellicht, maar de mensen die overlijden door Corona zijn actuarieel al aardig afgeschreven. Het Coronavirus heeft weinig slachtoffers onder jongeren, het zijn vooral 60'ers en 80'ers die het grootste risico lopen. Ik denk dat voor bijv. een Aegon een gemiddelde storm in januari voor grotere claims zorgt dan dit virus.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 15:14 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Levensverzekeringen kunnen duur uitpakken nu met het Coronavirus?
Zeker, maar ook die nieuwe solventie-eisen zijn feitelijk nog steeds flinterdun natuurlijk. Uiteindelijk staat er het twintigvoudige van equity aan assets, zo'n beetje alles mark to market, elk jaar gaat er weer een paar honderd miljoen de P&L in vanwege "model and assumption changes" en elk jaar bedenkt een toezichthouder weer iets nieuws dat vooral erg veel geld kost.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 15:10 schreef GSbrder het volgende:
Verzekeraars is wel een mooie business. Stabiel, weinig sexy en het meeste renteleed lijkt wel geleden. Tel daarbij op dat de solvency ratio's van de NL verzekeraars tot de top van Europa behoren
Zoveel doden vallen er ook helemaal niet. Momenteel 3000 doden wereldwijd zet ook geen zoden aan de dijk, bovendien, er zijn 80 testtrials onderweg met potentiële medicijnen voor dit virus. Remdesivir (Gilead) lijkt veelbelovend, dat zal het dodenaantal nog verder verminderen.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 15:45 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Mwah, als het gaat om honderden doden wellicht, maar de mensen die overlijden door Corona zijn actuarieel al aardig afgeschreven. Het Coronavirus heeft weinig slachtoffers onder jongeren, het zijn vooral 60'ers en 80'ers die het grootste risico lopen. Ik denk dat voor bijv. een Aegon een gemiddelde storm in januari voor grotere claims zorgt dan dit virus.
Oh, dat 'black box' aspect ben ik met je eens. Overigens is de overname van Vivat een goede contra-casus; bedrijf uit Bermuda (Athora), eigendom van PE-huis Apollo, neemt de levenpolissen van de Vivat-boedel over, gaat wat hoger op het risicospectrum beleggen en de Nederlandse toezichthouder heeft het nakijken. Als dit wordt gedoogd kunnen alle Nederlandse levensverzekeraars van de beurs genomen worden voor +100% omdat het niet meer in saaie staatsobligaties gestopt hoeft te worden. Het overnamespel, of dit nu door binnenlandse partijen of exotisch durfkapitaal gespeeld wordt, kan mij als aandeelhouder best een leuke premie opleveren.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 15:53 schreef nostra het volgende:
[..]
Zeker, maar ook die nieuwe solventie-eisen zijn feitelijk nog steeds flinterdun natuurlijk. Uiteindelijk staat er het twintigvoudige van equity aan assets, zo'n beetje alles mark to market, elk jaar gaat er weer een paar honderd miljoen de P&L in vanwege "model and assumption changes" en elk jaar bedenkt een toezichthouder weer iets nieuws dat vooral erg veel geld kost.
Voor mij is het één grote actuariële en waarderingstechnische brei waarvan je maar moet aannemen dat "het klopt" en wat de feitelijke waarde en verplichtingen zullen zijn, welke (mogelijke) parameter change daar precies hoeveel invloed op heeft en waar de exposure nu echt ligt.
Dat denk ik ook. Dat verzekeraars nu afgestraft worden heeft dan ook weinig met de effecten van de ziekte te maken en eerder met het anticiperen op nieuw helicoptergeld in de toch al kwakkelende Europese economie. Waarom biotechs zoals Gala daar pijn van hebben is me ook niet duidelijk.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 15:56 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Zoveel doden vallen er ook helemaal niet.
Zou je denk dat het deze keer daadwerkelijk tot helicoptergeld gaat komen; het uitdelen van bijvoorbeeld 1000 euro aan elke Europeaan?quote:Op vrijdag 28 februari 2020 15:59 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat denk ik ook. Dat verzekeraars nu afgestraft worden heeft dan ook weinig met de effecten van de ziekte te maken en eerder met het anticiperen op nieuw helicoptergeld in de toch al kwakkelende Europese economie. Waarom biotechs zoals Gala daar pijn van hebben is me ook niet duidelijk.
Geen idee, in HK is dat al wel zo, maar ik zie Europa daar nog niet snel voor gaan.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 16:06 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Zou je denk dat het deze keer daadwerkelijk tot helicoptergeld gaat komen; het uitdelen van bijvoorbeeld 1000 euro aan elke Europeaan?
Er zijn ook nog accountants die het controlleren en inderdaad toezichthouders.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 15:53 schreef nostra het volgende:
[..]
Zeker, maar ook die nieuwe solventie-eisen zijn feitelijk nog steeds flinterdun natuurlijk. Uiteindelijk staat er het twintigvoudige van equity aan assets, zo'n beetje alles mark to market, elk jaar gaat er weer een paar honderd miljoen de P&L in vanwege "model and assumption changes" en elk jaar bedenkt een toezichthouder weer iets nieuws dat vooral erg veel geld kost.
Voor mij is het één grote actuariële en waarderingstechnische brei waarvan je maar moet aannemen dat "het klopt" en wat de feitelijke waarde en verplichtingen zullen zijn, welke (mogelijke) parameter change daar precies hoeveel invloed op heeft en waar de exposure nu echt ligt.
De ECB heeft dat mandaat niet denk ik, dus dat moet dan door het ultra trage EU heen, overigens zitten daar ook wel implicietere welvaarts herverdelingen tussen bij de EU / EMU landen, wat helemaal niet afgesproken is en waar het ECB helemaal geen mandaat voor heeft maar effectief nu al doet met QE / rentebeleid.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 16:06 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Zou je denk dat het deze keer daadwerkelijk tot helicoptergeld gaat komen; het uitdelen van bijvoorbeeld 1000 euro aan elke Europeaan?
Levensverzekeringen is sowieso geen droog brood mee te verdienen. Pensioenen wat meer maar ook niet veel.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 15:33 schreef ludovico het volgende:
[..]
De vraag zou juist toegenomen zijn.
Levensverzekering kan je weer hedgen met pensioen dingen though. Ik neem aan dat die verzekeraars een beetje op risico's weghedgen zitten qua beroep.
Nou, terecht. Laat de markt maar lekker efficient zijn.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 16:48 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Levensverzekeringen is sowieso geen droog brood mee te verdienen. Pensioenen wat meer maar ook niet veel.
quote:Op vrijdag 28 februari 2020 16:50 schreef BEFEM het volgende:
Nu dat ik dit typ weet ik eigenlijk niet waarom dat ik ooit Aegon heb gekocht![]()
Ik weet het alweer. Heb ze rond de 4 gekocht anderhalf jaar geleden ofzo. Toen was er nog sprake van dat er renteverhogingen zouden komen in Amerikaquote:Op vrijdag 28 februari 2020 16:51 schreef ludovico het volgende:
[..]![]()
Ze maken wel heel steady winst hoor, K/W staat al jaar of 4 rond de 5.
Maar wat doet die rente dan? Defined obligation downgraden?quote:Op vrijdag 28 februari 2020 16:52 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Ik weet het alweer. Heb ze rond de 4 gekocht anderhalf jaar geleden ofzo. Toen was er nog sprake van dat er renteverhogingen zouden komen in Amerika
Het dividend is wel lekker opzich.
Alles naar de tering helpenquote:Op vrijdag 28 februari 2020 16:54 schreef ludovico het volgende:
[..]
Maar wat doet die rente dan? Defined obligation downgraden?
Ja maar dus door je verplichtingen boekhoudkundig omhoog te moeten schrijven? Zelfde problematiek met de pensioenen cq rekenrente?quote:Op vrijdag 28 februari 2020 16:55 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Alles naar de tering helpen. Al je kosten verhogen voor je verzekeringen. Meer geld vast moeten houden.
Bij ING is die al geweest dat weet je.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 17:10 schreef Graf..Coudenhove..Kalergi het volgende:
Waar blijft de bodembel?
aegon -6,5 % vandaagquote:Op vrijdag 28 februari 2020 17:23 schreef ludovico het volgende:
[..]
Bij ING is die al geweest dat weet je.
Aegon 3.03 kooporder.
Als die hem niet haalt was dat de bodembel voor aegonZo werkt Murphy nou eenmaal.
Klopt ja, positief dagverschil van 8 euro op Aegon.quote:
Kan je mooi een bak kapsalon van kopenquote:Op vrijdag 28 februari 2020 17:29 schreef ludovico het volgende:
[..]
Klopt ja, positief dagverschil van 8 euro op Aegon.
Dat zie ik anders niet terug aan mijn beleggingsportefeuille:quote:Op vrijdag 28 februari 2020 17:36 schreef BlaZ het volgende:
In de VS lijkt de weg naar boven gevonden te zijn.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 28 februari 2020 17:45 schreef Groepfunder het volgende:
[..]
Dat zie ik anders niet terug aan mijn beleggingsportefeuille:NAS groenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ceterum censeo Turciam delendam esse.
oh wacht dat is de mini futurequote:Op vrijdag 28 februari 2020 17:49 schreef Groepfunder het volgende:
Dat kan ook een Suckers Rally zijn.
[EDIT]: Volgens IEX staat de Nasdaq nu op 8.462,43 (-1,21%).
quote:Op vrijdag 28 februari 2020 17:45 schreef Groepfunder het volgende:
Dat zie ik anders niet terug aan mijn beleggingsportefeuille:Bijna allemaal mid-market PE's en/of financiers van portfolio companies?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Hey, my girl, why don't you just let it flow?
Op IBM na zijn het allemaal BDC's. Dus inderdaad zwaar overwogen in de financials.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 18:02 schreef nostra het volgende:
[..]
Bijna allemaal mid-market PE's en/of financiers van portfolio companies?
En die zijn zwaar leveraged neem ik aan? Dan gaat het omlaag ook wel hard natuurlijk.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 18:03 schreef Groepfunder het volgende:
Op IBM na zijn het allemaal BDC's. Dus inderdaad zwaar overwogen in de financials.
Volgens mij niet. Zij geven aandelen uit en lenen het kapitaal dat zij daarmee verkrijgen weer uit aan bedrijven die niet bij banken kunnen of willen lenen. De winst die daarmee wordt gemaakt, wordt bijna volledig als dividend uitbetaald aan de aandeelhouders. Als er teveel wanbetalers komen, dan krijgt de BDC het moeilijk. En kennelijk is de markt daar nu beducht voor. Niet onlogisch. Maar aangezien MAIN geldt als het schoolvoorbeeld van een goede en betrouwbare BDC - binnen een aandelencategorie met een bijzonder hoor risicoprofiel wordt MAIN gezien als een kwaliteitsaandeel -, valt vooral de koersbeweging van dat fonds mij nu best tegen. Hoewel ... het fonds noteerde altijd al ver boven zijn intrinsieke waarde maar deed dit de afgeopen maanden nog veel meer dan voorheen.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 18:11 schreef nostra het volgende:
[..]
En die zijn zwaar leveraged neem ik aan? Dan gaat het omlaag ook wel hard natuurlijk.
Dat, zonder gearing, zou bij een dividend yield van ~10% betekenen dat die bedrijven ~13%+ rente betalen; dat lijkt me wat excessief - of gooien ze dan alles in mezzanine-achtige constructies? Ergens telt het niet op.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 18:49 schreef Groepfunder het volgende:
Volgens mij niet. Zij geven aandelen uit en lenen het kapitaal dat zij daarmee verkrijgen weer uit aan bedrijven die niet bij banken kunnen of willen lenen.
Guess again.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 17:36 schreef BlaZ het volgende:
In de VS lijkt de weg naar boven gevonden te zijn.
Je onderschat het mogelijke effect van een dominosteentjes. En dit virus is een nogal fors dominosteentje tot nu toe. Dus dit gaat echt wel verder dan de toerismesector. Denk aan autofabrikanten die al 2 maanden geen auto in China verkocht krijgen.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 20:33 schreef Mynheer007 het volgende:
Er is dus even 15 procent af in iets meer dan een week tijd. Natuurlijk houden wel wat mensen tijdelijk de hand op de knip en zie ik het somber in voor de toerisme gerelateerde bedrijven. Maar aan de andere kant gaat het leven voor 99% gewoon door, en zie ik niet direct waarom bedrijven massaal het loodje zouden gaan leggen.
Zelfs al wordt de ziekte oncontroleerbaar, dan is het ook maar een griep xxl, en zeker als er een goede behandeling komt dan zal het sterftecijfer waarschijnlijk alles meevallen. Alleen even zaak echte maatschappelijk paniek te voorkomen, al lijken de media op het tegenovergestelde uit.
Ik vraag me ook een beetje af wie er op dit moment aan het kopen en verkopen zijn. Wat doen de institutionele beleggers in tijden van een dip? En wat doen de retail-beleggers? En waarom?
Die was ook ietwat overblown.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 21:09 schreef GSbrder het volgende:
Nou ja, er is 2100 miljard dollar van de Amerikaanse beurzen verdampt. Om het in verhouding te zetten.
Oh, ik kan Tesla best overgewaardeerd noemen, maar het is niet zoals na de tech bubble dat alleen overgewaardeerde bedrijven verantwoordelijk zijn voor de huidige daling. Wat er bijv. van Shell is verdampt staat niet in verhouding tot de daling van de vraag naar LNG.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 21:11 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Die was ook ietwat overblown.
Of vind je de 1000+ miljard bedrijven een reële beurswaarde hebben? Of een toko als Tesla.
Institutionele beleggers zijn in principe altijd 100% belegd (kleine gedeelte cash voor operationele zaken, alleen sommige hedge funds houden cash aan zoals Seth Klarman's fonds). Hooguit wordt er wat gerebalanced, maar dat gaat vaak traag als stront omdat er tich lagen akkoord moeten geven en de performance/risco studies geupdate moeten worden en dat soort zooi. Als particulier heb je wat dat betreft vaak veel meer voordeel in hoe snel je kan handelen en hoe je je allocatie wijzigt.quote:Op vrijdag 28 februari 2020 20:33 schreef Mynheer007 het volgende:
Er is dus even 15 procent af in iets meer dan een week tijd. Natuurlijk houden wel wat mensen tijdelijk de hand op de knip en zie ik het somber in voor de toerisme gerelateerde bedrijven. Maar aan de andere kant gaat het leven voor 99% gewoon door, en zie ik niet direct waarom bedrijven massaal het loodje zouden gaan leggen.
Zelfs al wordt de ziekte oncontroleerbaar, dan is het ook maar een griep xxl, en zeker als er een goede behandeling komt dan zal het sterftecijfer waarschijnlijk alles meevallen. Alleen even zaak echte maatschappelijk paniek te voorkomen, al lijken de media op het tegenovergestelde uit.
Ik vraag me ook een beetje af wie er op dit moment aan het kopen en verkopen zijn. Wat doen de institutionele beleggers in tijden van een dip? En wat doen de retail-beleggers? En waarom?
Dat laatste werkt vaak ook sterk in het nadeel van de particulier (paniekverkopen op de bodem)quote:Op vrijdag 28 februari 2020 22:05 schreef flyguy het volgende:
[..]
Institutionele beleggers zijn in principe altijd 100% belegd (kleine gedeelte cash voor operationele zaken, alleen sommige hedge funds houden cash aan zoals Seth Klarman's fonds). Hooguit wordt er wat gerebalanced, maar dat gaat vaak traag als stront omdat er tich lagen akkoord moeten geven en de performance/risco studies geupdate moeten worden en dat soort zooi. Als particulier heb je wat dat betreft vaak veel meer voordeel in hoe snel je kan handelen en hoe je je allocatie wijzigt.
*werkt voor een institutionele
Rationeel blijven is ook wat makkelijker met other people's money dan met je eigen spaarcenten.quote:Op zondag 1 maart 2020 13:46 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat laatste werkt vaak ook sterk in het nadeel van de particulier (paniekverkopen op de bodem)
Tuurlijk, maar iedere dag denk je, muah zijn nu wel op de bodem, en dan toch dagelijks weer 4% eraf.quote:
Klopt, veel particulieren moeten ook zelf niet aan de knoppen zitten. De media werkt ook niet mee als het op de beurs daalt. Beurs omlaag = slecht is nogal kortzichtig.quote:Op zondag 1 maart 2020 13:46 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat laatste werkt vaak ook sterk in het nadeel van de particulier (paniekverkopen op de bodem)
Ik beleg nu zo'n 30 jaar met eigen geld. In die tijd is zoveel gebeurd dat het me ondertussen prima lukt om rationeel te blijvenquote:Op zondag 1 maart 2020 13:56 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Rationeel blijven is ook wat makkelijker met other people's money dan met je eigen spaarcenten.
K, ik ben 27 en heb gek genoeg minder jaar ervaring dan jij.quote:Op zondag 1 maart 2020 18:14 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik beleg nu zo'n 30 jaar met eigen geld. In die tijd is zoveel gebeurd dat het me ondertussen prima lukt om rationeel te blijven
Denk dat dit ook wel bij heeft gedragen aan de snelheid waarmee het naar beneden gaat. Veel nieuwe beleggers hebben nog geen crisis meegemaakt.quote:Op zondag 1 maart 2020 18:32 schreef ludovico het volgende:
[..]
K, ik ben 27 en heb gek genoeg minder jaar ervaring dan jij.
Wat is rationeel?
Kvind het niet gek. Tis niet dat de aex op 350 staat ofzo.quote:Op zondag 1 maart 2020 18:38 schreef Mynheer007 het volgende:
[..]
Denk dat dit ook wel bij heeft gedragen aan de snelheid waarmee het naar beneden gaat. Veel nieuwe beleggers hebben nog geen crisis meegemaakt.
Je laten leiden door je verstand ipv je gevoel. In dit geval: rustig uitzitten. Ik denk dat we vrijdag de bodem gezien hebben(heb daarom dan ook mijn Pos vergroot.)quote:Op zondag 1 maart 2020 18:32 schreef ludovico het volgende:
[..]
K, ik ben 27 en heb gek genoeg minder jaar ervaring dan jij.
Wat is rationeel?
Het helpt om een beetje te spreiden. Bij mezelf merk ik vooral irrationeel handelen als ik alles op 1 paard heb gewed:pquote:Op zondag 1 maart 2020 17:23 schreef flyguy het volgende:
[..]
Klopt, veel particulieren moeten ook zelf niet aan de knoppen zitten. De media werkt ook niet mee als het op de beurs daalt. Beurs omlaag = slecht is nogal kortzichtig.
Nee precies en dat die doorzakt naar 400 geef ik ook nog wel 15%quote:Op zondag 1 maart 2020 18:55 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je laten leiden door je verstand ipv je gevoel. In dit geval: rustig uitzitten. Ik denk dat we vrijdag de bodem gezien hebben(heb daarom dan ook mijn Pos vergroot.)
Kan ook nog een week dalen hoor, je weet het nooit.
Je weet het nooit.. Ik zou het heel overdreven vinden voor een paar dagen productieverlies, maar je weet het dus nooit.quote:Op zondag 1 maart 2020 19:50 schreef ludovico het volgende:
[..]
Nee precies en dat die doorzakt naar 400 geef ik ook nog wel 15%
Exactly, maar ja. De rally terug en eroverheen zie ik pas bij mogelijke vaccins ofzo.quote:Op zondag 1 maart 2020 20:22 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je weet het nooit.. Ik zou het heel overdreven vinden voor een paar dagen productieverlies, maar je weet het dus nooit.
Het lijkt ook wel op de dip met Fukushima. Toen heel goedkoop in Akzo kunnen stappen..quote:Op zondag 1 maart 2020 20:29 schreef ludovico het volgende:
[..]
Exactly, maar ja. De rally terug en eroverheen zie ik pas bij mogelijke vaccins ofzo.
Strikt genomen is alleen indexfondsen met lage kosten het rationele om te doen op de beurs.quote:Op zondag 1 maart 2020 18:14 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik beleg nu zo'n 30 jaar met eigen geld. In die tijd is zoveel gebeurd dat het me ondertussen prima lukt om rationeel te blijven
Ben ik wel met je eens. Alhoewel het ook wel ok is om gewoon wat fondsen in de porto te nemen. Bij voldoende vermogen, zodat je kunt spreiden zonder bizarre transactiekosten.quote:Op zondag 1 maart 2020 22:00 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Strikt genomen is alleen indexfondsen met lage kosten het rationele om te doen op de beurs.
40 Turkse militairen dood?quote:Op zondag 1 maart 2020 22:47 schreef einzeinz het volgende:
Hoe opent Europa morgen? Groen of rood? We mogen niet vergeten dat er ook positief nieuws gekomen is.
Wat zijn voor jullie goeie aandelen om nu in te stappen?
Rood, AEX op -0,57%.quote:
In het rood, de Dow en Nasdaq futures openen met -3% en -3,5%quote:Op zondag 1 maart 2020 22:47 schreef einzeinz het volgende:
Hoe opent Europa morgen? Groen of rood? We mogen niet vergeten dat er ook positief nieuws gekomen is.
Wat zijn voor jullie goeie aandelen om nu in te stappen?
Hoe dan, als alles op lock down gaat? Overigens moet Amerika minder Amerika beleid vertonen en wij juist meer Amerika. Hoppp staatsschuld dik omhoog hier. Dat zorgt wel voor inflatie.quote:Op zondag 1 maart 2020 23:59 schreef einzeinz het volgende:
Nee! VS, Italië, Frankrijk en België zeggen dat ze de economie willen ondersteunen.
Nergens, maar je vroeg om een voorspelling.quote:
quote:Op maandag 2 maart 2020 09:10 schreef LXIV het volgende:
De AEX P die ik vrijdag voor 145 geschreven heb kan ik nu voor 104 terugkopen! Bizar. Dat is nog eens gemakkelijk verdienen!
Dat zou ook vreemd zijn, eerst flink zakken en daarna weer verder stijgen zonder er iets gebeurd is. Dat er na lange week daling een paar groene dagen komen lijkt mij normaal maar ik geloof niet dat we vrijdag de absolute bodem al hebben gezien.quote:Op zondag 1 maart 2020 18:55 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je laten leiden door je verstand ipv je gevoel. In dit geval: rustig uitzitten. Ik denk dat we vrijdag de bodem gezien hebben(heb daarom dan ook mijn Pos vergroot.)
Kan ook nog een week dalen hoor, je weet het nooit.
Ik weet het niet. Kans is ongeveer 50-50. Kernvraag is of de aandelen die je wil hebben nu de prijs hebben die je ervoor wilt betalen. Of het daarna omhoog of omlaag gaat maakt niet zoveel uit.quote:Op maandag 2 maart 2020 09:12 schreef Soldier2000 het volgende:
[..]
Dat zou ook vreemd zijn, eerst flink zakken en daarna weer verder stijgen zonder er iets gebeurd is. Dat er na lange week daling een paar groene dagen komen lijkt mij normaal maar ik geloof niet dat we vrijdag de absolute bodem al hebben gezien.
Ik ga in ieder geval niet meedoen aan deze 'paniek' aankoopquote:Op maandag 2 maart 2020 09:13 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik weet het niet. Kans is ongeveer 50-50. Kernvraag is of de aandelen die je wil hebben nu de prijs hebben die je ervoor wilt betalen. Of het daarna omhoog of omlaag gaat maakt niet zoveel uit.
Ben ik wel met je eens, veel growth stocks lijken op een permanent niveau te liggen dat ver boven mijn eigen waardering uitkomt en alleen wanneer de winsten de komende 5-10 jaar meestijgen met de omzetgroei komt het op een acceptabele P/E uit. Maar ik heb denk ik ook iets meer individuele aandelenoverweging naar value-sectoren en haal m'n growth-exposure wel uit index trackers.quote:Op maandag 2 maart 2020 09:37 schreef Soldier2000 het volgende:
[..]
Ik ga in ieder geval niet meedoen aan deze 'paniek' aankoop
Ik vind het overigens na 2019 veel lastiger om een aandeel op waarde in te schatten. Veel Tech aandelen die ik graag zou willen kopen vind ik nog steeds te duur, maar ik denk niet dat ze nog terug zullen gaan naar een voor mij acceptabele aankoopkoers.
Eens, de lol van een reeks zoals dit zit 'm natuurlijk ook in de aandelenselectie en niet in "VWRL gekocht". Zolang ik het maar beschouw als een hobby die me op een negatieve alpha kan komen te staan is het goed.quote:Op zondag 1 maart 2020 22:01 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ben ik wel met je eens. Alhoewel het ook wel ok is om gewoon wat fondsen in de porto te nemen. Bij voldoende vermogen, zodat je kunt spreiden zonder bizarre transactiekosten.
"Fysiek" of in mijnen?quote:
Zelfde hier, wel doubled down op Flow en Virtu, voor de rest maar even aankijken.quote:Op maandag 2 maart 2020 15:46 schreef BasEnAad het volgende:
Ik ga nu nog niet bijkopen, het zou me niet verbazen als er nog 20% afgaat.
Ik ookquote:Op maandag 2 maart 2020 11:05 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
ik zit eigenlijk te wachten op een paar procent verlies erbij
+4%quote:Op maandag 2 maart 2020 11:12 schreef speknek het volgende:
Ik ga wat beperkt daytraden denk ik, slecht idee maarja. Heb in ieder geval gegokt op een paar aandelen Gilead Sciences want die zitten denk ik het dichtst bij een medicijn, en het aandeel is nog niet ontploft. (Even aannemend dat het aandeel niet door mijn order heen ontploft bij de opening van de Nasdaq)
Dan koop ik dan weer bij. Wachten op het onderste uit de kan.. krijg je straks de deksel op je neusquote:Op maandag 2 maart 2020 15:46 schreef BasEnAad het volgende:
Ik ga nu nog niet bijkopen, het zou me niet verbazen als er nog 20% afgaat.
Mijn vanquard zat vandaag alweer in de plusquote:Op maandag 2 maart 2020 18:25 schreef Patroon het volgende:
[..]
Dan koop ik dan weer bij. Wachten op het onderste uit de kan.. krijg je straks de deksel op je neus
Laat ons dan maar hopen dat dat zo is!quote:Op maandag 2 maart 2020 15:46 schreef BasEnAad het volgende:
Ik ga nu nog niet bijkopen, het zou me niet verbazen als er nog 20% afgaat.
Eigenlijk kan je beter elke maand standaard kopen en extra bijkopen bij grote dips zoals vrijdag. Dan profiteer je altijd een beetje. Markt timen gaat je op lange termijn echt niets meer (en waarschijnlijk minder) opleveren.quote:Op maandag 2 maart 2020 19:12 schreef einzeinz het volgende:
[..]
Laat ons dan maar hopen dat dat zo is!
En scheelt je een boel werk met timenquote:Op maandag 2 maart 2020 19:14 schreef Patroon het volgende:
[..]
Eigenlijk kan je beter elke maand standaard kopen en extra bijkopen bij grote dips zoals vrijdag. Dan profiteer je altijd een beetje. Markt timen gaat je op lange termijn echt niets meer (en waarschijnlijk minder) opleveren.
Praktisch is bijkopen als het zooitje ff extra is gezakt ook markt timen.quote:Op maandag 2 maart 2020 19:14 schreef Patroon het volgende:
[..]
Eigenlijk kan je beter elke maand standaard kopen en extra bijkopen bij grote dips zoals vrijdag. Dan profiteer je altijd een beetje. Markt timen gaat je op lange termijn echt niets meer (en waarschijnlijk minder) opleveren.
Boh Amerika er 5 procent bij vandaag. Gaat weer keihard omhoog. Wanneer was het voor het laatst dat het zo hard omhoog ging op een dag? Ben blij dat ik vrijdag flink ingeslagen hebquote:Op maandag 2 maart 2020 15:46 schreef BasEnAad het volgende:
Ik ga nu nog niet bijkopen, het zou me niet verbazen als er nog 20% afgaat.
AEX blijft dan altijd wel achter vind ik..quote:Op maandag 2 maart 2020 22:20 schreef Sunri5e het volgende:
[..]
Boh Amerika er 5 procent bij vandaag. Gaat weer keihard omhoog. Wanneer was het voor het laatst dat het zo hard omhoog ging op een dag? Ben blij dat ik vrijdag flink ingeslagen heb
Keertje short in Murika? Long in NL.quote:Op maandag 2 maart 2020 22:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
AEX blijft dan altijd wel achter vind ik..
Die pakt die winst morgenvroeg.quote:Op maandag 2 maart 2020 22:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
AEX blijft dan altijd wel achter vind ik..
Ja, dus ze zijn 1 op 1 aan elkaar gekoppeld.quote:Op maandag 2 maart 2020 22:35 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Maar als de VS rood openen 's middags, zakt de AEX weer gewoon mee.
Klopt, maar je staat dan nooit aan de zijlijn.quote:Op maandag 2 maart 2020 21:12 schreef ludovico het volgende:
[..]
Praktisch is bijkopen als het zooitje ff extra is gezakt ook markt timen.
Abn kleinschalig bijgekocht.quote:Op maandag 2 maart 2020 08:47 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Ik zit te denken om nu bij te kopen bij:
ABN Amro en VHDY
https://live.euronext.com/nl/product/etfs/IE00B8GKDB10-XAMS
verstandig of niet. ABN trouwens maar een ¤1000.
kan iemand met een degiro account kijken of vhdy voor niets is bij degiro?
Kon hem er zo snel niet tussen vinden.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 09:20 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Abn kleinschalig bijgekocht.
Iemand nog naar VHDY gekeken?
Ik ook van de week, kon niet kiezen dus 50% urw en 50% ECP gedaan.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 09:39 schreef Faraday01 het volgende:
Heb net wat aandelen Unibail Rodamco gekocht op 106.3
Aandeel heeft nogal wat klappen gehad maar tegen deze koers is het dividendrendement ruim 10%
Hmm jammer. Sowieso maar weinig vanguard.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 09:34 schreef foetre het volgende:
[..]
Kon hem er zo snel niet tussen vinden.
https://www.degiro.nl/data/pdf/DEGIRO_Trackers_Kernselectie.pdf
Dan hoef je nu ook niet gevoel te hebben bij dat je vrijdag gekocht hebt. Nu lijkt het goed, morgen kan het weer slecht lijken. Zegt dus 0.0quote:
Ik ben blij als ik elke maand gewoon netjes koopquote:Op dinsdag 3 maart 2020 11:19 schreef Patroon het volgende:
[..]
Dan hoef je nu ook niet gevoel te hebben bij dat je vrijdag gekocht hebt. Nu lijkt het goed, morgen kan het weer slecht lijken. Zegt dus 0.0
Ik heb alleen mijnen. Die gingen vorige week keihard onderuit met de rest mee. Flink bijgekocht, en nu staan ze bijna allemaal weer op t oude niveau.quote:
Financial, vooral met de Fed zijn renteverlaging gaan Financials minder winst maken = een lagere koers.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 15:54 schreef SausDip het volgende:
Waarom blijft ABN toch maar door dalen? Vandaag bijna het enige aandeel dat in het rood staat.
Hoe kijk jij tegen ING aan?quote:Op dinsdag 3 maart 2020 18:03 schreef flyguy het volgende:
Banken en verzekeraar zijn ook gewoon doodkapitaal in Europa. Lage rentes, enorme overhead door toename van cdd/antiwitwas, verouderde systemen tov fintechs en andere greenfields (retailbanking heeft geen toekomst voor huidige banken), RoA en RotE is dramatisch (soms zelfs onder WACC), geen mogelijkheid tot grote grensoverschrijdende consolidatie, geen moat, baggerwetgeving in de EU (zie bijv een mifid2) en geen mondiale aanwezigheid in het zakelijk bankieren.
Europees gezien loopt ING redelijk voorop met de digitalisering samen met partijen als een BBVA, maar is redelijk afhankelijk van de retailtakken in Nederland, België en Duitsland. De afgelopen tien jaar is de spreiding van markten en diensten behoorlijk verzwakt en is ING van wat ooit de grootste bank ter wereld was qua activa gekrompen naar meer een regionale speler met een focus op meer beperkte diensten.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 18:13 schreef Soldier2000 het volgende:
[..]
Hoe kijk jij tegen ING aan?
Ik twijfel om dit aandeel er maar uit te gooien en het resultaat daarvan maar in tech fondsen te gaan stoppen.
Mijn positie in ING is alleen enorm groot, het is geen verlies meer van een paar honderd euro. Mijn plan was om deze positie bij een koers rond de 11 af te gaan bouwen, maarja dat is nu te laat.
Duss, ze geven spaarders 0% rente en willen daar niet echt onder.. Daarom hebben ze een beetje pijn....quote:
Daar denken ze zelf toch anders over. In het jaarverslag van 2018 zeggen ze te mikken op een ROE van tussen de 10 en 12 (wat al enorm laag is). Daar komen ze dit jaar niet aan, daarom willen ze bijvoorbeeld kosten voor rekeningen verhogen. Tov van bijvoorbeeld de Amerikaanse concurrenten scoren ze op praktisch alle vlakken slechter. Bijvoorbeeld een JPM heeft flink minder leverage nodig om een 50% hogere ROE te halen. ROA is meer dan 2x zo hoog. Ook NIM is veel hoger.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 20:41 schreef ludovico het volgende:
[..]
Duss, ze geven spaarders 0% rente en willen daar niet echt onder.. Daarom hebben ze een beetje pijn....
Nou het valt allemaal reuze mee, ze maken prima winst.
10-12, met een boek to market van? Ook 1. Dan zit je op 12% rendement per jaar. Sure je neemt risico en het kan allemaal naar beneden en weet ik veel welke risico's je allemaal ziet. In 2018 stond de koers nog wat hoger dus was die ROE wat minder denderend inderdaad.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 22:26 schreef flyguy het volgende:
[..]
Daar denken ze zelf toch anders over. In het jaarverslag van 2018 zeggen ze te mikken op een ROE van tussen de 10 en 12 (wat al enorm laag is). Daar komen ze dit jaar niet aan, daarom willen ze bijvoorbeeld kosten voor rekeningen verhogen. Tov van bijvoorbeeld de Amerikaanse concurrenten scoren ze op praktisch alle vlakken slechter. Bijvoorbeeld een JPM heeft flink minder leverage nodig om een 50% hogere ROE te halen. ROA is meer dan 2x zo hoog. Ook NIM is veel hoger.
Het is niet voor niets dat ze voor een flinke discount verhandeld worden, want het draait niet best.
ING (en andere banken) verhogen daarom de kosten van een rekening ipv dat ze onder de 0% gaan zitten. Vroeger was een rekening gratis. Toen moest je per jaar betalen. Daarna per kwartaal. En volgens mij zag ik dat ik nu per maand moet betalen (zo voelt het in ieder geval).quote:Op dinsdag 3 maart 2020 20:41 schreef ludovico het volgende:
[..]
Duss, ze geven spaarders 0% rente en willen daar niet echt onder.. Daarom hebben ze een beetje pijn....
Nou het valt allemaal reuze mee, ze maken prima winst.
Jawel, bedragje van 1,50 ofzo per maand.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 23:01 schreef BEFEM het volgende:
[..]
ING (en andere banken) verhogen daarom de kosten van een rekening ipv dat ze onder de 0% gaan zitten. Vroeger was een rekening gratis. Toen moest je per jaar betalen. Daarna per kwartaal. En volgens mij zag ik dat ik nu per maand moet betalen (zo voelt het in ieder geval).
Weet dat niet! China is weer up and running op veel plaatsen. Het zou wel eens kunnen zijn dat China daar met een stock zit dat Amerika niet binnen mag!quote:Op dinsdag 3 maart 2020 20:45 schreef SausDip het volgende:
Pfoeee Amerika gaat fors onderuit zeg. Apple -4%.. Maar die gaan vast ook veel last hebben van de problemen in China.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |