Denk dat de wijk waarin dit wordt aangeboden ook nogal uitmaakt. Het is een straat op Zuid, wat nogal bekend staat om achterstandswijken. Of deze straat daar ook in valt weet ik niet. Maar kan me voorstellen dat voor veel van die 142 huishoudens 1500 euro investeren om 12.500 euro gratis te krijgen niet de belangrijkste prioriteit is. Die 1500 euro kunnen ze op dit moment ook aan wat anders besteden, ziektekosten, boodschappen etc.quote:Op donderdag 13 februari 2020 11:03 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, met als alternatief stadsverwarming.... dat zou ik nog niet willen als ik geld toe zou krijgen.
Ik had serieus interesse in een bepaald nieuwbouw project, tot bleek dat het op stadsverwarming zou zijn, laat maar zitten dan.
De weigering is dus waarschijnlijk niet zozeer vanwege de kosten of vanwege het feit dat ze zo graag aan het gas willen blijven, maar meer omdat het alternatief dat geboden wordt ronduit dramatisch is.
quote:Kosten vergroenen huizen vallen hoger uit: ’Leugens van de Groene Khmer’
Den Haag - Politici reageren woedend op een kapitale rekenfout in klimaatberekeningen voor huizenbezitters en huurders door het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL).
Al maandenlang geven het Economisch Instituut voor de Bouw en de koepel van woningcorporaties Aedes aan dat het PBL tal van kosten voor het vergroenen van huizen niet heeft meegerekend. Het PBL heeft vandaag tegenover het AD toegegeven dat er inderdaad fouten zijn gemaakt en dat de kosten hoger uitvallen.
Al maandenlang geven het Economisch Instituut voor de Bouw en de koepel van woningcorporaties Aedes aan dat het PBL tal van kosten voor het vergroenen van huizen niet heeft meegerekend. Het PBL heeft vandaag tegenover het AD toegegeven dat er inderdaad fouten zijn gemaakt en dat de kosten hoger uitvallen.
De groene rekenaars krabbelen in een nieuwe verklaring weer een beetje terug: „Het PBL gaat uit van nationale kosten en van extra kosten voor warmtetransitie, Aedes van alle eindgebruikerskosten, bijvoorbeeld ook BTW en renovatiekosten die corporaties toch zouden moeten maken. Kwestie van appels en peren.”
Het is niet de eerste keer dat het PBL onder vuur ligt. Eerder was er kritiek op ramingen voor elektrische auto’s en de energierekening.
"We zijn keihard voor de gek gehouden"
PVV-leider Geert Wilders is woedend en eist een debat. „Leugens van de Groene Khmer! Het is allemaal nog veel duurder”, reageert de voorman van de grootste oppositiepartij. „We zijn keihard voor de gek gehouden en de al schaarse huizen worden zo nog duurder en onbetaalbaarder.”
Thierry Baudet van Forum voor Democratie reageert via Twitter: „En helaas krijgen we wéér gelijk over de astronomische kosten van de absurde ’transitie’.” Regeringspartij CDA wantrouwt de cijfers al langer. Kamerlid Erik Ronnes: „Volgens ons waren de kosten te laag ingeschat. Inmiddels heeft overleg tussen Aedes en de rekenmeesters van het PBL er toe geleid dat nu gerekend wordt met kosten die 40 tot 50 procent hoger liggen dan in de doorrekening van het klimaatakkoord. Maar wat betekent dit voor de totale opgave?”
GroenLinks, juist voorstander van meer groene plannen, wil dat het kabinet extra geld opzij zet om mensen te helpen. Kamerlid Tom van der Lee vindt dat de overheid moet bijspringen voor het deel dat mensen met een eigen huis niet kunnen terugverdienen via een lagere energierekening. SP-Kamerlid Sandra Beckerman stelt dat het kabinet morrelt aan de belofte dat huishoudens niet duurder uit zijn met klimaatbeleid. „Stop falend klimaatbeleid”, foetert de socialist.
Nu ja eerlijk is eerlijk. Als het echt alleen die posten zijn welke in de op genoemd worden dan gaat het over minimieme percentages. De opslag winst en risico ligt normaal rond de 4% iets hogere adviseurskosten misschien 2%. Dat komt bij lange na niet in de buurt van de 40% welke later genoemd wordt.quote:Op donderdag 13 februari 2020 10:13 schreef AchJa het volgende:
[..]
Volgens mij werd het in eoa overleg zelfs bevestigd door iemand van het PBL. Die zei iets van: "Als je zo rekent wel ja"... Nu kan Baudet natuurlijk een compleet verkeerde rekensom hanteren maar ondertussen krijgt hij meer en meer gelijk omdat de berekeningen van het PBL dus helemaal niet deugen.
Dat zal ook meetellen idd.quote:Op donderdag 13 februari 2020 12:59 schreef NedKelly het volgende:
[..]
Denk dat de wijk waarin dit wordt aangeboden ook nogal uitmaakt. Het is een straat op Zuid, wat nogal bekend staat om achterstandswijken. Of deze straat daar ook in valt weet ik niet. Maar kan me voorstellen dat voor veel van die 142 huishoudens 1500 euro investeren om 12.500 euro gratis te krijgen niet de belangrijkste prioriteit is. Die 1500 euro kunnen ze op dit moment ook aan wat anders besteden, ziektekosten, boodschappen etc.
In Rotterdam is al stadsverwarming in bepaalde wijken en er zijn plannen om dat gebied te vergroten.
Goh, wat raar dat in Zweden de helft van de huizen met een warmtepomp verwarmd worden, ik wist niet dat het daar vrijwel niet vriest.quote:Op donderdag 13 februari 2020 11:24 schreef cempexo het volgende:
[..]
Gelezen: een warmtepomp met buiten vorst, trekt het niet tot nauwelijks.
Daar wordt met hout bijgestookt of men maakt gebruikt van berg-/ aardwarmte in de koude periodes. Dat wordt er vaak niet bij verteld door de groene klimaatclub.quote:Op donderdag 13 februari 2020 13:35 schreef Leandra het volgende:
Goh, wat raar dat in Zweden de helft van de huizen met een warmtepomp verwarmd worden, ik wist niet dat het daar vrijwel niet vriest.
Het is geen geheim dat men in Zweden vaak (33%) gebruikmaakt van aardwarmte hoor.quote:Op donderdag 13 februari 2020 13:37 schreef AchJa het volgende:
[..]
Daar wordt met hout bijgestookt of men maakt gebruikt van berg-/ aardwarmte in de koude periodes. Dat wordt er vaak niet bij verteld door de groene klimaatclub.
Nee, maar men vertelt er nooit bij dat in Zweden 's winters de lucht-lucht warmtepomp het niet trekt en dat men bij moet verwarmen met houtstook of reguliere electrische kachels... Dus de opmerking dat "de warmtepomp het in Zweden 's winters prima doet" slaat nergens op.quote:Op donderdag 13 februari 2020 13:39 schreef Leandra het volgende:
Het is geen geheim dat men in Zweden vaak (33%) gebruikmaakt van aardwarmte hoor.
ik zeggen: minder lezen.quote:Op donderdag 13 februari 2020 11:24 schreef cempexo het volgende:
[..]
Gelezen: een warmtepomp met buiten vorst, trekt het niet tot nauwelijks.
bijzonder, de overheid wil het klimaat en de leefomgeving verbeteren en dan vertrek je.quote:Op donderdag 13 februari 2020 07:08 schreef asco het volgende:
4% van de mensen van een emigratiebeurs gaf onlangs als reden de klimaatplannen.
Eerst zien dan geloven.quote:Op donderdag 13 februari 2020 13:51 schreef Speekselklier het volgende:
ik zeggen: minder lezen.
De mijne werkt prima tot -15. Mocht het kouder worden dan zitten er extra elementen in die zonder buitenlucht werken.
-40 -50 zou daarmee allemaal moeten werken.
Dan moet je voortaan de juiste bronnen lezen, want dat slaat helemaal nergens op. Bron: eigen ervaring met mijn warmtepomp in een oostenrijks klimaat.quote:Op donderdag 13 februari 2020 11:24 schreef cempexo het volgende:
[..]
Gelezen: een warmtepomp met buiten vorst, trekt het niet tot nauwelijks.
Wat hij zegt. En zelfs als een warmtepomp het "niet doet" betekent dat in de praktijk dat hij slechts een rendement van 100% heeft, en dus nog steeds je huis warm krijgt.quote:Op donderdag 13 februari 2020 13:51 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
ik zeggen: minder lezen.
De mijne werkt prima tot -15. Mocht het kouder worden dan zitten er extra elementen in die zonder buitenlucht werken.
-40 -50 zou daarmee allemaal moeten werken.
Leuk voor je, maar mensen die niet in het midden van niets wonen hebben geen half bos in de tuin staan, en dus niet de beschikking over het benodigde hout.quote:Op donderdag 13 februari 2020 13:49 schreef cempexo het volgende:
Ik stook inmiddels 10 jaar op geheel gratis hout, 13 radiatoren, 2 douches en een warmwatercircuit. Alleen wat stroom en wat benzine om de pallets in stukken te zagen
[ afbeelding ]
Wanneer was het ook alweer voor de laatste keer -50 in Nederland?quote:Op donderdag 13 februari 2020 13:57 schreef AchJa het volgende:
Dat is nog altijd 40 graden hoger dan -50...
Dat is het punt niet, voor elk hallelujah warmtepompverhaal lees ik 10 verhalen die een stuk minder positief zijn en hoor ik ervaringen van bekenden die bij temperaturen van rond het vriespunt de hut niet meer warm krijgen. Dat die paar verdwaalde groene Tweakers die hier rondzwerven de meest fantastische verhalen ophangen zal allemaal wel.quote:Op donderdag 13 februari 2020 13:59 schreef knoopie het volgende:
Wanneer was het ook alweer voor de laatste keer -50 in Nederland?
Dat de warmtepomp blijft draaien wil niet zeggen dat hij de hut warm krijgt he.quote:Op donderdag 13 februari 2020 13:57 schreef knoopie het volgende:
Wat hij zegt. En zelfs als een warmtepomp het "niet doet" betekent dat in de praktijk dat hij slechts een rendement van 100% heeft, en dus nog steeds je huis warm krijgt.
Daarmee worden de klimaatdoelstellingen natuurlijk niet gehaald en je mikt ook nog een lading fijnstof de atmosfeer in. Als iedereen in de randstad hout gaat stoken zie je de overkant van de straat niet meer door de smog, krijgen we hier Chinese toestanden.quote:Op donderdag 13 februari 2020 13:49 schreef cempexo het volgende:
Ik stook inmiddels 10 jaar op geheel gratis hout, 13 radiatoren, 2 douches en een warmwatercircuit. Alleen wat stroom en wat benzine om de pallets in stukken te zagen
[ afbeelding ]
Met een goed geïsoleerde woning en een correct bemeten warmtepomp mag dat in NL niet zo'n probleem zijn.quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:05 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat de warmtepomp blijft draaien wil niet zeggen dat hij de hut warm krijgt he.
Dan hebben die bekenden van jou een slechte installatie. Principieel en ook in de praktijk is het prima haalbaar met een goede installatie. Maar goed, als jij alleen de berichten wilt geloven, die jouw vooroordelen bevestigen, dan kunnen we natuurlijk net zo goed ophouden.quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:04 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat is het punt niet, voor elk hallelujah warmtepompverhaal lees ik 10 verhalen die een stuk minder positief zijn en hoor ik ervaringen van bekenden die bij temperaturen van rond het vriespunt de hut niet meer warm krijgen. Dat die paar verdwaalde groene Tweakers die hier rondzwerven de meest fantastische verhalen ophangen zal allemaal wel.
In de praktijk bij iedereen met een fatsoenlijke installatie wel. Natuurlijk valt er een scenario te bedenken waar dat niet gaat werken. Bijvoorbeeld bij iemand met een te kleine warmtepomp, op de allerkoudste dag van het jaar, als hij helemaal alleen woont in een oude woning, en die dag geen eten kookt of zelfs maar zijn waterkoker aan heeft...quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:05 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat de warmtepomp blijft draaien wil niet zeggen dat hij de hut warm krijgt he.
Slechts 8% van het Nederlandse woningbestand is van bouwjaar 2005 en later...quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:11 schreef Leandra het volgende:
Met een goed geïsoleerde woning en een correct bemeten warmtepomp mag dat in NL niet zo'n probleem zijn.
Maar als je een jaren 60 doorwaaiwoning niet of nauwelijks isoleert voor je er een warmtepomp ophangt dan wordt het idd een stuk lastiger.
Tevens heeft eea vooral nut met LTV, als je HTV radiatoren hebt en ze met 55 graden wilt gaan verwarmen moet de warmtepomp er harder aan trekken, als je de isolatie dan ook niet optimaal hebt wordt het lastig.
Maar ik geloof er niets van dat mensen met een nieuwbouwwoning de hut niet warm krijgen met een warmtepomp.
Als dat zo is dan is de pomp echt niet passend bij de woning.
Dus de mening van een onbekende op internet moet ik zwaarder laten wegen dan praktijkvoorbeelden welke ik met eigen ogen kan aanschouwen? Juist ja...quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:17 schreef knoopie het volgende:
Dan hebben die bekenden van jou een slechte installatie. Principieel en ook in de praktijk is het prima haalbaar met een goede installatie. Maar goed, als jij alleen de berichten wilt geloven, die jouw vooroordelen bevestigen, dan kunnen we natuurlijk net zo goed ophouden.
Je kan beter kijken naar de statistieken van de energielabels. Alles met een A of B label (27% van NL) kan zonder problemen met een warmtepomp werken. Alles met label C en D (52% van NL) kan met een beetje extra isolatie/hulp ook met een warmtepomp werken. Alles daaronder wordt een stuk moeilijker.quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:18 schreef AchJa het volgende:
[..]
Slechts 8% van het Nederlandse woningbestand is van bouwjaar 2005 en later...
Nou nee, je hoeft mij niet te geloven. Het beste zou zijn als je je eens zou verdiepen in hoe een warmtepompinstallatie technisch werkt, en dan kan je zelf concluderen of dat al dan niet kan werken. Je huidige uitpraken getuigen er nogal van dat je geen idee hebt van de materie.quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:21 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dus de mening van een onbekende op internet moet ik zwaarder laten wegen dan praktijkvoorbeelden welke ik met eigen ogen kan aanschouwen? Juist ja...
nee je wordt wel wat vaker verkouden als er en virusje heerstquote:Op donderdag 13 februari 2020 10:11 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Vloer verwarming heb je met een lucht/lucht warmtepomp niet nodig. Scheelt een nieuwe vloer.
De warmtepomp is alweer ingehaald door de waterstofketel.quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:04 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat is het punt niet, voor elk hallelujah warmtepompverhaal lees ik 10 verhalen die een stuk minder positief zijn en hoor ik ervaringen van bekenden die bij temperaturen van rond het vriespunt de hut niet meer warm krijgen. Dat die paar verdwaalde groene Tweakers die hier rondzwerven de meest fantastische verhalen ophangen zal allemaal wel.
Energielabels een farce.quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:29 schreef knoopie het volgende:
[..]
Je kan beter kijken naar de statistieken van de energielabels. Alles met een A of B label (27% van NL) kan zonder problemen met een warmtepomp werken. Alles met label C en D (52% van NL) kan met een beetje extra isolatie/hulp ook met een warmtepomp werken. Alles daaronder wordt een stuk moeilijker.
En daar heb ik een stuk meer vertrouwen in.quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:42 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
De warmtepomp is alweer ingehaald door de waterstofketel.
Of je er een beetje in verdiepen. Je kan je stooklijn gewoon aanpassen als het niet warm genoeg wordt, dan moet de pomp wat harder werken. Net als dat de CV ketel meer gas gebruikt als het kouder is.quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:28 schreef Speekselklier het volgende:
Ik zie vaak voorbeelden waar de warmtepomp niet blijkt te werken.
Vaak leg ik binnen 10 minuten de vinger op de zere plek. (Ben gewoon doe-het-zelver, geen expert).
-warmtepomp zonder je radiatoren om te bouwen naar HT.,
-geen isolatie,
-verwachten je huis in 10 minuten 8graden warmer te krijgen.
als je fatsoenlijke isolatie heb kan je je CV ketel op 40 graden zetten en kijken of de boel warm blijft.
Als dat lukt is een warmtepomp haalbaar.
Het probleem van de warmtepomp is niet het apparaat maar de adviezen en installateurs die het apparaat plaatsen.
Ik weet prima hoe het technisch inelkaar zit maar dat heeft niks met praktijkervaringen te maken.quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:29 schreef knoopie het volgende:
Nou nee, je hoeft mij niet te geloven. Het beste zou zijn als je je eens zou verdiepen in hoe een warmtepompinstallatie technisch werkt, en dan kan je zelf concluderen of dat al dan niet kan werken. Je huidige uitpraken getuigen er nogal van dat je geen idee hebt van de materie.
40-50% van de bevolking stookt hier, Denemarken, geheel op hout. 60-70% als bijverwarming. Zie kaartje:quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:10 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Daarmee worden de klimaatdoelstellingen natuurlijk niet gehaald en je mikt ook nog een lading fijnstof de atmosfeer in. Als iedereen in de randstad hout gaat stoken zie je de overkant van de straat niet meer door de smog, krijgen we hier Chinese toestanden.
Aanvoer van 60 graden is wel het minimale hier. Als ik hem lager zet krijg ik het 's winters niet warm. En ja waterzijdig ingeregeld etc.quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:28 schreef Speekselklier het volgende:
Ik zie vaak voorbeelden waar de warmtepomp niet blijkt te werken.
Vaak leg ik binnen 10 minuten de vinger op de zere plek. (Ben gewoon doe-het-zelver, geen expert).
-warmtepomp zonder je radiatoren om te bouwen naar HT.,
-geen isolatie,
-verwachten je huis in 10 minuten 8graden warmer te krijgen.
als je fatsoenlijke isolatie heb kan je je CV ketel op 40 graden zetten en kijken of de boel warm blijft.
Als dat lukt is een warmtepomp haalbaar.
Het probleem van de warmtepomp is niet het apparaat maar de adviezen en installateurs die het apparaat plaatsen.
dan moet moet je dus eerst isoleren of je verwarmingssysteem aanpasen.quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:53 schreef AchJa het volgende:
[..]
Aanvoer van 60 graden is wel het minimale hier. Als ik hem lager zet krijg ik het 's winters niet warm. En ja waterzijdig ingeregeld etc.
Wat in dat artikel staat heeft iemand hier al eerder perfect samengevat:quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:55 schreef cempexo het volgende:
De waterpomp:
https://blog.warmteservic(...)-vijf-is-ontevreden/
quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:28 schreef Speekselklier het volgende:
Ik zie vaak voorbeelden waar de warmtepomp niet blijkt te werken.
Vaak leg ik binnen 10 minuten de vinger op de zere plek. (Ben gewoon doe-het-zelver, geen expert).
-warmtepomp zonder je radiatoren om te bouwen naar HT.,
-geen isolatie,
-verwachten je huis in 10 minuten 8graden warmer te krijgen.
als je fatsoenlijke isolatie heb kan je je CV ketel op 40 graden zetten en kijken of de boel warm blijft.
Als dat lukt is een warmtepomp haalbaar.
Het probleem van de warmtepomp is niet het apparaat maar de adviezen en installateurs die het apparaat plaatsen.
Het verbranden gaat alleen aanzienlijk sneller dan het groeien. Als we nu met zijn allen hout gaan stoken is er eind van het jaar veel meer CO2 in de atmosfeer die over decennia pas weer is opgenomen door groeiende bomen. Slecht plan dus.quote:Op donderdag 13 februari 2020 14:50 schreef cempexo het volgende:
[..]
40-50% van de bevolking stookt hier, Denemarken, geheel op hout. 60-70% als bijverwarming. Zie kaartje:
Verder, als een boom groeit dan verbruikt deze CO2 om te groeien. Als je hout verbrand stoot dit CO2 uit. Totaal verbruiksrendement is dus 0.
[ afbeelding ]
Die maakt ontzettend veel herriequote:Op donderdag 13 februari 2020 14:55 schreef cempexo het volgende:
De waterpomp:
https://blog.warmteservic(...)-vijf-is-ontevreden/
In delen van het voorjaar en delen van het najaar alsmede de gehele zomer wordt er niet op hout gestookt. Alleen in de zomer groeit vooral een boom.quote:Op donderdag 13 februari 2020 15:02 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Het verbranden gaat alleen aanzienlijk sneller dan het groeien. Als we nu met zijn allen hout gaan stoken is er eind van het jaar veel meer CO2 in de atmosfeer die over decennia pas weer is opgenomen door groeiende bomen. Slecht plan dus.
Nog los van het fijnstof.
Ja dat snap ik. Maar hoe lang doet een boom er over om te groeien en hoe lang doe jij er over om hem te verbranden?quote:Op donderdag 13 februari 2020 15:06 schreef cempexo het volgende:
[..]
In delen van het voorjaar en delen van het najaar alsmede de gehele zomer wordt er niet op hout gestookt. Alleen in de zomer groeit vooral een boom.
Gas is dan toch ook geen optie ?quote:Op donderdag 13 februari 2020 15:07 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Ja dat snap ik. Maar hoe lang doet een boom er over om te groeien en hoe lang doe jij er over om hem te verbranden?
Het is gewoon geen alternatief als co2 uitstoot verlagen de doelstelling is.
Dat lijkt me zo 1 2 3 een lastig antwoord. Dus een studie is noodzakelijk.quote:Op donderdag 13 februari 2020 15:07 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Ja dat snap ik. Maar hoe lang doet een boom er over om te groeien en hoe lang doe jij er over om hem te verbranden?
Het is gewoon geen alternatief als co2 uitstoot verlagen de doelstelling is.
Hier dus wel.quote:Op donderdag 13 februari 2020 15:07 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Het is gewoon geen alternatief als co2 uitstoot verlagen de doelstelling is.
Nee goed plan juist, want een boom groeit misschien 30 jaar dus neemt die 30 jaar Co2 op uit de atmosfeer en zorgt voor een broedplaats voor vogels en andere dieren, en een groen uitzicht. Dan kap je hem en is die in slechts een of 2 dagen verbrand in de houtkachel. De levensduur (groene periode) is dus aanmerkelijk langer dan de verbrandingsfase. Dus is hout stoken zeer groen.quote:Op donderdag 13 februari 2020 15:02 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Het verbranden gaat alleen aanzienlijk sneller dan het groeien. Als we nu met zijn allen hout gaan stoken is er eind van het jaar veel meer CO2 in de atmosfeer die over decennia pas weer is opgenomen door groeiende bomen. Slecht plan dus.
Nog los van het fijnstof.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |