abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 1 januari 2020 @ 23:53:51 #1
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_190837695
quote:
Oeps, veel groenten zijn helemaal niet veganistisch

Een lastig dilemma voor veganisten, de mensen die iedere dierlijke toevoeging aan hun voedsel mijden. De Amerikaanse veganistische boer Will Bonsall waarschuwt dat veel (biologische) groenten niet veganistisch zijn omdat ze gekweekt worden met behulp van dierlijke mest. “Ze zijn zeer onveganistisch”, verklaart hij tegenover The Guardian.

Veganisme wint de laatste jaren, mede onder invloed van social influencers, rap aan populariteit. Veganisten en hardcore vegetariërs kampen al met veel ‘verborgen’ dierlijke ingrediënten in voedsel, zoals varkensvlees dat wordt toegevoegd aan appelsap, vis aan wijn en gemalen dierlijke botten in drop. Om maar enkele voorbeelden te noemen. Supermarkten als Albert Heijn voorzien producten van crackers tot drank daarom van het label vegan als er echt geen dierlijke toevoegingen in zitten. Maar daarbij wordt mest over het hoofd gezien.

Bonsall maakt deel uit van een kleine groep veganistische boeren die de traditionele landbouw op hun kop willen zetten door op een andere manier planten te kweken, zonder mest maar ook zonder kunstmest. Dat laatste is immers afkomstig uit aardolie en dat past niet binnen het streven zo weinig mogelijk gebruik te maken van fossiele energie. De boer schreef de gids Essential Guide to Radical, Self-Reliant Gardening waarin hij uitlegt hoe de grond zonder dierlijke producten verrijkt kan worden.

Amerikanen hebben het overigens lastiger dan Europeanen omdat er daar geen sprake is van certificatie. In Europa is er het van oorsprong Duitse keurmerk Biocyclic Vegan voor groenten die zonder dierlijke mest zijn gekweekt.

Een Britse veganistisch ideoloog wijst er op dat planten de bron van alle energie op aarde zijn en dierlijke producten overbodig maken. Nu worden enorme landbouwgebieden nog aangewend voor veeteelt, op fossiele energie na de grootste veroorzaker van CO2-uitstoot. Recent wetenschappelijk onderzoek wijst uit dat het wereldwijde landbouwareaal met driekwart zou kunnen afnemen als alle mensen overgaan op een veganistisch dieet.

Als overgestapt wordt op mestvrije groenten is het ideaal overigens nog niet helemaal bereikt. Probleem is dat brood wordt gebakken van graan dat vrijwel altijd met dierlijke of kunstmest is gekweekt. Voor veel mensen gaat dat wellicht allemaal een stap te ver maar Bonsall wijst er op dat biologische landbouw aanvankelijk ook als iets voor alleen hippies werd gezien. Nu is het een groeiend onderdeel van het reguliere aanbod.
https://joop.bnnvara.nl/n(...)al-niet-veganistisch

Die veganisten zijn echt ontzettend verwende Westerse sneeuwvlokjes. Ze beseffen zich niet dat ze hun 'lifestyle' alleen maar onder de luxe van een kapitalistische verzorgingsstaat kunnen uitvoeren. Welke Afrikaan heeft de luxe zich zo idioot te kunnen gedragen?
The End Times are wild
  woensdag 1 januari 2020 @ 23:56:13 #2
84430 kanovinnie
Wie dit leest is gek!
pi_190837720
De meeste Afrikanen aten toch altijd al redelijk vegan?
Op dinsdag 25 augustus 2015 15:48 schreef Toekito het volgende:
de grootste schande van heel FOK! naast Fylax is Kano als mod.
pi_190837791
quote:
0s.gif Op woensdag 1 januari 2020 23:56 schreef kanovinnie het volgende:
De meeste Afrikanen aten toch altijd al redelijk vegan?
Ja, slechte vergelijking inderdaad.

Voor vlees moet je ruim 5x meer voedsel verbouwen (veevoer) dan voor groenten.

Dus logisch dat de vleesconsumptie hier véél hoger ligt dan in Afrika of India.
pi_190837803
Wat betreft Kenya (iig 1 Afrikaans land) en India:

pi_190837821
Stelling: Veganisten hebben in principe gemiddeld een laag IQ, en moeten tegen zichzelf geholpen worden.

Educatie ipv propaganda.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  donderdag 2 januari 2020 @ 00:05:08 #6
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_190837823
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 00:01 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]

Ja, slechte vergelijking inderdaad.

Voor vlees moet je ruim 5x meer voedsel verbouwen (veevoer) dan voor groenten.

Dus logisch dat de vleesconsumptie hier véél hoger ligt dan in Afrika of India.
Hebben jullie het wel gelezen?
The End Times are wild
pi_190837839
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 00:05 schreef LXIV het volgende:

[..]

Hebben jullie het wel gelezen?
Dat is toch niet verplicht om te mogen posten?
pi_190837852
Grappig weetje: wereldwijd wordt 75% van alle landbouwgrond gebruikt om groenten te verbouwen voor de veestapel... om koeien, varkens, kippen en geiten te voeren dus... bizar...
pi_190837906
Minder vlees eten is de toekomst.
Sinterklaas, Sinterklaas, en NATUURLIJK ZWARTE PIET!
  donderdag 2 januari 2020 @ 00:27:35 #10
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_190837980
Moeten ze toch lekker zelf weten? :')
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
pi_190837992
quote:
16s.gif Op donderdag 2 januari 2020 00:27 schreef FlippingCoin het volgende:
Moeten ze toch lekker zelf weten? :')
TS vindt alles en iedereen "sneeuwvlokjes" maar juist door zijn eigen overgevoelige reacties voor dit soort nieuws blijkt hij zelf het sneeuwvlokje te zijn.
  donderdag 2 januari 2020 @ 00:50:13 #12
124676 RobertoCarlos
Zit je nou naar me te loeruh?
pi_190838094
Wat heeft Ronald Koeman hier nu weer mee te maken?? :?
Tú estás dura y yo me veo cabrón en el espejo
  donderdag 2 januari 2020 @ 01:03:14 #13
479089 wollah
#BLACKLIVESMATTER
pi_190838165
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 00:02 schreef TheFreshPrince het volgende:
Wat betreft Kenya (iig 1 Afrikaans land) en India:

[ afbeelding ]
India ligt niet in Afrika hoor :')
#KICKOUTZP
pi_190838167
Zelfs wanneer er geen dierlijke mest meer wordt gebruikt, het grondwater is tot 25m diep vervuild met residu uit dierlijke mest.

Onmogelijk dus.
pi_190838209
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 00:08 schreef TheFreshPrince het volgende:
Grappig weetje: wereldwijd wordt 75% van alle landbouwgrond gebruikt om groenten te verbouwen voor de veestapel... om koeien, varkens, kippen en geiten te voeren dus... bizar...
Waar soja een groot aandeel in heeft en dat is niet rendabel als je het alleen voor de menselijke consumptie zou verbouwen.

Veevoer is vaak een bijproduct van voedsel wat voor de mensen verbouwd wordt.
pi_190838686
De grote grap is dat het allemaal een grote kringloop is. Meer mest, meer groenten, meer vlees, meer mest.

Grote zeikerds zijn die dammers, werkelijk effect is +- 0
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
pi_190838688
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 00:05 schreef Montagui het volgende:
Stelling: Veganisten hebben in principe gemiddeld een laag IQ, en moeten tegen zichzelf geholpen worden.

Educatie ipv propaganda.
Eens. Ze laten zich leiden door social influencers, wat een bewijs is van een laag iq en minder zelfstandigheid. Vaak is dit volk ook antivax

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 02-01-2020 06:05:44 ]
  donderdag 2 januari 2020 @ 06:51:06 #18
485723 NoPicNic
Gezagsgetrouwe burger
pi_190838783
Minder vlees eten is gezond en lost een heleboel klimaatproblemen op.
Social media bedrijven: "Vroeger werden jullie slaven genoemd, nu heten jullie consumenten"
  donderdag 2 januari 2020 @ 06:54:35 #19
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_190838792
Dan vreten ze toch niets meer. Kutvolk
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
pi_190838794
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 00:14 schreef Sicstus het volgende:
Minder vlees eten is de toekomst.
De jouwe misschien, maar ik doe daar niet aan mee.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
pi_190838796
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 06:51 schreef NoPicNic het volgende:
Minder vlees eten is gezond en lost een heleboel klimaatproblemen op.
Beste oplossing ja gewoon 2 of 3 keer per week stukje vlees waarom moet het voor sommige gelijk weer zo radicaal.
I will do what i must !!
  donderdag 2 januari 2020 @ 06:59:32 #22
38849 Notorious_Roy
Doomed since 1889
pi_190838804
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 06:51 schreef NoPicNic het volgende:
Minder vlees eten is gezond en lost een heleboel klimaatproblemen op.
Sure, DAT wil ik best geloven. Bij de Mac eet ik ook alleen nog maar de Veggie McChicken.

Echter is het wat vreemd om het helemaal door te trekken naar veganistische groenten zonder dierlijke mest. Laten we wel normaal blijven doen.
The hardware is just a box you buy only because you want to play Mario games - Yamauchi
Mr. Zurkon doesn't need bolts, his currency is pain
Roy-O-Rama | Backlog | Wish-list
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:00:11 #23
91039 mstx
2x1/2 = 1/2 x 1/2
pi_190838806
quote:
De Amerikaanse veganistische boer Will Bonsall
Leuk verkooppraatje voor zijn groenten hoor, maar 99% van de veganisten boeit het niet wat er met de stront van een koe gebeurt.
Op donderdag 2 juli 2009 22:41 schreef RTB het volgende:
als ik elk rap"liedje" een kans moest geven was ik aan het eind van dit millennium nog bezig met het tempo waarin die kotshoop uitgebraakt wordt.
👾
pi_190838816
Voor brood beleg ben ik ook gestopt met vleeswaren genoeg alternativen
I will do what i must !!
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:16:39 #25
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_190838832
Nog kieskeuriger met eten..
het zijn echt net panda-beertjes.
(en die sterven uiteindelijk ook gewoon uit)
Tot nooit .......
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:20:13 #26
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_190838842
Een vegan uit een kleine groep boeren wil dit... niet alle vegans.

Verder vind ik het nogal onzin. Die mest is er nou eenmaal, gebruik die dan ook nuttig.. wat moet je er anders mee? Het einddoel van deze groep zal wel überhaupt geen veeteelt meer zijn, dan hoef je ook niet meer over mest na te denken
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:21:26 #27
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_190838844
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 00:08 schreef TheFreshPrince het volgende:
Grappig weetje: wereldwijd wordt 75% van alle landbouwgrond gebruikt om groenten te verbouwen voor de veestapel... om koeien, varkens, kippen en geiten te voeren dus... bizar...
daar in tegen is de voedingswaarde van één koe al 765x hoger dan 4 hectare wordteltjes...
Tot nooit .......
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:23:06 #28
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_190838849
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:20 schreef nixxx het volgende:
Een vegan uit een kleine groep boeren wil dit... niet alle vegans.

Verder vind ik het nogal onzin. Die mest is er nou eenmaal, gebruik die dan ook nuttig.. wat moet je er anders mee? Het einddoel van deze groep zal wel überhaupt geen veeteelt meer zijn, dan hoef je ook niet meer over mest na te denken
ja maar dat is met een ei ook.
of wil je kippen die geen eieren meer leggen?
en een koe die niet gemolkenn wordt is ook niet echt gelukkig.
Tot nooit .......
pi_190838852
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:21 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

daar in tegen is de voedingswaarde van één koe al 765x hoger dan 4 hectare wordteltjes...
Orgaan vlees is het beste
I will do what i must !!
pi_190838856
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:23 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

ja maar dat is met een ei ook.
of wil je kippen die geen eieren meer leggen?
Een ei moet van een vegan natuurlijk een babykip worden.

quote:
en een koe die niet gemolkenn wordt is ook niet echt gelukkig.
En melk is voor kalfjes.
Niet dat dat nog werkt - koeien zijn zodanig genetisch gemanipuleerd dat ze veel te veel melk geven.
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:30:32 #31
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_190838867
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:27 schreef Kassamiep het volgende:
Een ei moet van een vegan natuurlijk een babykip worden.
Als elk ei een baby-kip moet worden dan moet we wel heel veel kip gaan eten anders wordt het een drukke boel.
Tot nooit .......
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:33:34 #32
478185 PiyeReloaded
Still the king of Kush
pi_190838879
De TT lijkt me wat overdreven naar aanleiding van het artikel dat je aanhaalt. Ik denk dat de meeste vegans prima groentes willen eten die bemest zijn en dat Will Bonsall vooral graag zijn eigen producten wat wil promoten.

quote:
0s.gif Op woensdag 1 januari 2020 23:56 schreef kanovinnie het volgende:
De meeste Afrikanen aten toch altijd al redelijk vegan?
Minder vlees eten dan de gemiddelde westerling is niet direct 'redelijk vegan'. Wij eten hier namelijk inderdaad absurde hoeveelheden vlees, maar zo'n extreme dieetvoorkeur kan enkel volgehouden worden onder de rok van onze consumptiemaatschappij. Als je in zo'n Afrikaans land zegt geen vlees te eten, kijken ze je verward aan of lachen je finaal uit. Laat staan als je helemaal niks wil eten dat van een dier komt.
pi_190838886
pi_190838890
Tsja wat moet ik hier nou van vinden.
Ook in moeilijke tijden.
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:36:54 #35
241662 Jian
Well, well, well
pi_190838891
Vroeger ging je naar de kerk en hoe vaker je ging des te vromer was je. Als jij 3 x per dag ging en je buurman maar 2 x per dag dan was jij beter en had je wat om op hem neer te kijken, een elementaire behoefte van nogal wat mensen
Nu geloof en religie wat over the hill zijn in delen van het Westen is er behoefte aan een nieuw soort religie, die van de milieu gekkies, zoals bjvoorbeeld extreme veganisten. Als jouw aardappel verder van een koeienvlaai heeft afgelegen als die van de buurman ben jij beter en kan je lekker op hem neerkijken!

Halleluja mafklappers!
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:40:21 #36
485723 NoPicNic
Gezagsgetrouwe burger
pi_190838902
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 06:56 schreef BoonDockSaint het volgende:

[..]

Beste oplossing ja gewoon 2 of 3 keer per week stukje vlees waarom moet het voor sommige gelijk weer zo radicaal.
Eens. Ik eet inderdaad 3x per week een stukje vlees. Stukje is 90-110 gram.
Social media bedrijven: "Vroeger werden jullie slaven genoemd, nu heten jullie consumenten"
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:40:31 #37
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_190838905
quote:
7s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:36 schreef Jian het volgende:
Als jouw aardappel verder van een koeienvlaai heeft afgelegen als die van de buurman ben jij beter en kan je lekker op hem neerkijken!
nou, die koeievlaai wordt gemaakt door mijn lievelingseten.
Ik moet wel heel slecht zijn.
Tot nooit .......
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:41:30 #38
485723 NoPicNic
Gezagsgetrouwe burger
pi_190838908
quote:
19s.gif Op donderdag 2 januari 2020 06:59 schreef Notorious_Roy het volgende:

[..]

Sure, DAT wil ik best geloven. Bij de Mac eet ik ook alleen nog maar de Veggie McChicken.

Echter is het wat vreemd om het helemaal door te trekken naar veganistische groenten zonder dierlijke mest. Laten we wel normaal blijven doen.
Klopt. Veganisten lijken soms wel lid van een gevaarlijke sekte.
Social media bedrijven: "Vroeger werden jullie slaven genoemd, nu heten jullie consumenten"
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:47:14 #39
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_190838931
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:40 schreef NoPicNic het volgende:

[..]

Eens. Ik eet inderdaad 3x per week een stukje vlees. Stukje is 90-110 gram.
knap hoor, ik vind het wel knap dat je op deze manier probeert de wereld te verbeteren. Als iedereen zo goed was als jij zou de wereld er echt een stuk beter uit zien.

Echt diep respect.
Ik zou je graag een keer willen aanraken, is dat mogelijk?
Tot nooit .......
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:47:24 #40
478185 PiyeReloaded
Still the king of Kush
pi_190838933
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:41 schreef NoPicNic het volgende:

[..]

Klopt. Veganisten lijken soms wel lid van een gevaarlijke sekte.
Wat lijkt er zo gevaarlijk aan dan?
pi_190838949
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:47 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

knap hoor, ik vind het wel knap dat je op deze manier probeert de wereld te verbeteren. Als iedereen zo goed was als jij zou de wereld er echt een stuk beter uit zien.

Echt diep respect.
Ik zou je graag een keer willen aanraken, is dat mogelijk?
Gooi jij je winkel kar maar vol met die rommel die ze verkopen als vlees moet je lekker zelf weten
I will do what i must !!
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:50:43 #42
241662 Jian
Well, well, well
pi_190838951
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:47 schreef PiyeReloaded het volgende:

[..]

Wat lijkt er zo gevaarlijk aan dan?
Dat de fanatici onder die figuren uiteindelijk "heksen" gaan verbranden en "ketters" gaan oppakken .........
pi_190838983
quote:
19s.gif Op donderdag 2 januari 2020 06:59 schreef Notorious_Roy het volgende:

[..]

Sure, DAT wil ik best geloven. Bij de Mac eet ik ook alleen nog maar de Veggie McChicken.

Echter is het wat vreemd om het helemaal door te trekken naar veganistische groenten zonder dierlijke mest. Laten we wel normaal blijven doen.
Het gaat nog wel verder - er zijn ook al jaren vegans die weigeren dranken te consumeren die geklaard zijn met gebruik van dierlijke gelatine; zoals appelsap.

Overigens zijn er ook Joden en Moslims die om dezelfde reden geen geklaarde appelsap drinken; de gelatine is immers vaak varken.
  donderdag 2 januari 2020 @ 07:59:32 #44
486544 RealistAtheist
Realistische Atheist
pi_190838994
quote:
3s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:06 schreef BoonDockSaint het volgende:
Voor brood beleg ben ik ook gestopt met vleeswaren genoeg alternativen
Daar heb ik grote moeite mee, ik eet al minder vlees bij het avondeten, maar als broodbeleg kom ik toch wel regelmatig uit bij vlees. Anders is het al gauw (verschilende soorten) kaas en/of bepaalde vleesloze salades. Dat vind ik op den duur toch wel heel eenzijdig. En ik gruwel werkelijk van zoetigheid op brood (ben sowieso geen zoetekauw) dus ik wil wel graag weten wat jij dan als alternatieven gebruikt? ^O^
pi_190839001
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:59 schreef RealistAtheist het volgende:

[..]

Daar heb ik grote moeite mee, ik eet al minder vlees bij het avondeten, maar als broodbeleg kom ik toch wel regelmatig uit bij vlees. Anders is het al gauw (verschilende soorten) kaas en/of bepaalde vleesloze salades. Dat vind ik op den duur toch wel heel eenzijdig. En ik gruwel werkelijk van zoetigheid op brood (ben sowieso geen zoetekauw) dus ik wil wel graag weten wat jij dan als alternatieven gebruikt? ^O^
Pindakaas
I will do what i must !!
pi_190839009
Veganisten zijn mensen zonder problemen, maar toch graag iets te jammeren hebben.
  donderdag 2 januari 2020 @ 08:06:01 #47
486544 RealistAtheist
Realistische Atheist
pi_190839025
quote:
10s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:00 schreef BoonDockSaint het volgende:

[..]

Pindakaas
Ik hou niet zo van pindakaas, en ik vind dat ook niet echt een goed "alternatief" voor vlees. Ik dacht dat je echt een goed alternatief had. :N
pi_190839028
quote:
99s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:02 schreef Mr.Ping het volgende:
Veganisten zijn mensen zonder problemen, maar toch graag iets te jammeren hebben.
Nouja, ze vinden dat mensen niet het recht hebben om dieren te gebruiken voor plezier/gemakszucht. Dan ben je natuurlijk wel consequent als je producten waar dieren voor gebruikt zijn ook daadwerkelijk niet gebruikt.
pi_190839030
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:06 schreef RealistAtheist het volgende:

[..]

Ik hou niet zo van pindakaas, en ik vind dat ook niet echt een goed "alternatief" voor vlees. Ik dacht dat je echt een goed alternatief had. :N
Jam ?
I will do what i must !!
pi_190839040
Stroop ?
I will do what i must !!
  donderdag 2 januari 2020 @ 08:09:27 #51
486544 RealistAtheist
Realistische Atheist
pi_190839045
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:06 schreef BoonDockSaint het volgende:

[..]

Jam ?
Welk deel van "ik gruw van zoetigheid op brood" en alternatief voor vlees (dus iets wat er op lijkt) begrijp je niet? :? Ik vroeg me af wat jij als alternatief had omdat ik dacht, hey dat kan ik ook wel proberen. Maar jij bedoelt met alternatief gewoon iets geheel anders, dus laat maar. ;)
pi_190839046
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:06 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Nouja, ze vinden dat mensen niet het recht hebben om dieren te gebruiken voor plezier/gemakszucht. Dan ben je natuurlijk wel consequent als je producten waar dieren voor gebruikt zijn ook daadwerkelijk niet gebruikt.
Dat mag iedereen zelf weten, maar het blijft een luxe probleem.
pi_190839049
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:09 schreef RealistAtheist het volgende:

[..]

Welk deel van "ik gruw van zoetigheid op brood" en alternatief voor vlees (dus iets wat er op lijkt) begrijp je niet? :? Ik vroeg me af wat jij als alternatief had omdat ik dacht, hey dat kan ik ook wel proberen. Maar jij bedoelt met alternatief gewoon iets geheel anders, dus laat maar. ;)
Sambal
I will do what i must !!
  donderdag 2 januari 2020 @ 08:10:49 #54
241662 Jian
Well, well, well
pi_190839051
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:06 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Nouja, ze vinden dat mensen niet het recht hebben om dieren te gebruiken voor plezier/gemakszucht. Dan ben je natuurlijk wel consequent als je producten waar dieren voor gebruikt zijn ook daadwerkelijk niet gebruikt.
Zolang je het onderscheid tussen "redelijk en billijk" en "doorgeslagen waanzin" kunt maken is er ook vrij weinig aan de hand.
  donderdag 2 januari 2020 @ 08:11:39 #55
478185 PiyeReloaded
Still the king of Kush
pi_190839054
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:59 schreef RealistAtheist het volgende:

[..]

Daar heb ik grote moeite mee, ik eet al minder vlees bij het avondeten, maar als broodbeleg kom ik toch wel regelmatig uit bij vlees. Anders is het al gauw (verschilende soorten) kaas en/of bepaalde vleesloze salades. Dat vind ik op den duur toch wel heel eenzijdig. En ik gruwel werkelijk van zoetigheid op brood (ben sowieso geen zoetekauw) dus ik wil wel graag weten wat jij dan als alternatieven gebruikt? ^O^
Geen brood eten.
pi_190839061
quote:
99s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:09 schreef Mr.Ping het volgende:

[..]

Dat mag iedereen zelf weten, maar het blijft een luxe probleem.
Klopt. De meeste vegans zullen ook gewoon aangeven dat ze vlees zouden eten als er geen alternatieven waren.

Maar die zijn er. En zij vinden het onethisch om daar dan geen gebruik van te maken. En als ze dat consequent doen.., applaus.
pi_190839078
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:13 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Klopt. De meeste vegans zullen ook gewoon aangeven dat ze vlees zouden eten als er geen alternatieven waren.

Maar die zijn er. En zij vinden het onethisch om daar dan geen gebruik van te maken. En als ze dat consequent doen.., applaus.
Beter stoppen ze ook met adem halen
I will do what i must !!
  donderdag 2 januari 2020 @ 08:19:49 #58
163194 DrDarwin
Novio-magenta
pi_190839080
quote:
3s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:19 schreef BoonDockSaint het volgende:

[..]

Beter stoppen ze ook met adem halen
Het sterft vanzelf uit, no worries.
pi_190839162
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 06:51 schreef NoPicNic het volgende:
Minder vlees eten is gezond en lost een heleboel klimaatproblemen op.
Goed voor het milieu ja, beter voor je gezondheid is zeer twijfelachtig. Het bewijs daarvoor is flinterdun.

https://annals.org/aim/fu(...)recommendations-from
  donderdag 2 januari 2020 @ 08:45:36 #60
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_190839226
Maar TS waar maak je je eigenlijk druk om? Laat die vegans dat zelf uitzoeken
pi_190839227
quote:
1s.gif Op donderdag 2 januari 2020 01:03 schreef wollah het volgende:

[..]

India ligt niet in Afrika hoor :')
Dat staat er ook, knuppel.
pi_190839272
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:45 schreef Hexagon het volgende:
Maar TS waar maak je je eigenlijk druk om? Laat die vegans dat zelf uitzoeken
Nou, ik heb er wel problemen mee dat veganisme niet wordt gezien als een eetstoornis. Verreweg de meeste veganisten hebben tekorten, draaien door.
pi_190839274
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:36 schreef Jaeger85 het volgende:

[..]

Goed voor het milieu ja, beter voor je gezondheid is zeer twijfelachtig. Het bewijs daarvoor is flinterdun.

https://annals.org/aim/fu(...)recommendations-from
Dat onderzoek claimt dat het verhoogde risico op kanker waarschijnlijk niet hoog genoeg is om je "kwaliteit van leven" te verminderen door minder rood vlees te gaan eten. Dat noemen ze zelf een "zwakke aanbeveling" om je leven niet om te gooien.

Dus... veel plezier bij de Mac ?
pi_190839283
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:54 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Dat onderzoek claimt dat het verhoogde risico op kanker waarschijnlijk niet hoog genoeg is om je "kwaliteit van leven" te verminderen door minder rood vlees te gaan eten. Dat noemen ze zelf een "zwakke aanbeveling" om je leven niet om te gooien.

Dus... veel plezier bij de Mac ?
Als jij daar gelukkig van wordt. Ik ben niet van de junkfood.
pi_190839289
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:54 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Nou, ik heb er wel problemen mee dat veganisme niet wordt gezien als een eetstoornis.
Omdat het dat niet hoeft te zijn. Bewust omgaan met wat je in je mond stopt is zelfs goed.

quote:
Verreweg de meeste veganisten hebben tekorten, draaien door.
Verreweg de meeste is niet waar;'maar veel wel. Dat krijg je als ideologie laat prevaleren boven voedingsleer.

Zwaar ideologisch veganisme als eetstoornis zien is idd verdedigbaar.
pi_190839304
quote:
1s.gif Op donderdag 2 januari 2020 01:17 schreef AchJa het volgende:

[..]

Waar soja een groot aandeel in heeft en dat is niet rendabel als je het alleen voor de menselijke consumptie zou verbouwen.

Veevoer is vaak een bijproduct van voedsel wat voor de mensen verbouwd wordt.
Als 75-80% van alle landbouwgrond gebruikt wordt om veevoer te verbouwen kan je moeilijk zeggen dat het "bijproducten" zijn.

Ik weet dat je #teamboeren bent maar je kan niet alles wegwuiven.
pi_190839310
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:59 schreef RealistAtheist het volgende:

[..]

Daar heb ik grote moeite mee, ik eet al minder vlees bij het avondeten, maar als broodbeleg kom ik toch wel regelmatig uit bij vlees. Anders is het al gauw (verschilende soorten) kaas en/of bepaalde vleesloze salades. Dat vind ik op den duur toch wel heel eenzijdig. En ik gruwel werkelijk van zoetigheid op brood (ben sowieso geen zoetekauw) dus ik wil wel graag weten wat jij dan als alternatieven gebruikt? ^O^
Pindakaas, speculoos, humus.

Alle 3 lekker brood beleg en ook vegan.
pi_190839314
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:56 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Omdat het dat niet hoeft te zijn. Bewust omgaan met wat je in je mond stopt is zelfs goed.
[..]

Verreweg de meeste is niet waar;'maar veel wel. Dat krijg je als ideologie laat prevaleren boven voedingsleer.

Zwaar ideologisch veganisme als eetstoornis zien is idd verdedigbaar.
Punt is dat veganisme al een zodanige radicale keuze is, dat de kans om door te slaan vrij groot is.
pi_190839315
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:20 schreef nixxx het volgende:
Een vegan uit een kleine groep boeren wil dit... niet alle vegans.

Verder vind ik het nogal onzin. Die mest is er nou eenmaal, gebruik die dan ook nuttig.. wat moet je er anders mee? Het einddoel van deze groep zal wel überhaupt geen veeteelt meer zijn, dan hoef je ook niet meer over mest na te denken
Tuurlijk moet je over mest nadenken zonder bemesting zouden de opbrengsten van de gewassen met factoren naar beneden gaan.
pi_190839325
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:54 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Nou, ik heb er wel problemen mee dat veganisme niet wordt gezien als een eetstoornis. Verreweg de meeste veganisten hebben tekorten, draaien door.
Weet jij hoe al je macro's en micro voedingstoffen eruit zien?

Vezel tekorten zijn de standaard, behalve bij veganisten.
pi_190839336
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:00 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Tuurlijk moet je over mest nadenken zonder bemesting zouden de opbrengsten van de gewassen met factoren naar beneden gaan.
Op dit moment is er altijd nog zo'n enorm mestoverschot dat het echt niet nodig is om dierlijke producten te eten om regeneratieve landbouw mogelijk te maken hoor.
pi_190839337
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:00 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Punt is dat veganisme al een zodanige radicale keuze is, dat de kans om door te slaan vrij groot is.
'Ik vind dat wij niet het recht hebben dieren te misbruiken voor ons eigen genot" is niet echt een radicaal standpunt hoor.
pi_190839339
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:01 schreef soeverein het volgende:

[..]

Weet jij hoe al je macro's en micro voedingstoffen eruit zien?

Vezel tekorten zijn de standaard, behalve bij veganisten.
Ik weet zeker dat ik geen tekorten heb, ja.
pi_190839340
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:03 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

'Ik vind dat wij niet het recht hebben dieren te misbruiken voor ons eigen genot" is niet echt een radicaal standpunt hoor.
LOL, jawel.

Om te leven, moet iets dood gaan.
pi_190839345
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:03 schreef theunderdog het volgende:

[..]

LOL, jawel.

Om te leven, moet iets dood gaan.
Newsflash: die dood komt altijd vanzelf een keer, echt waar. Daar hoeft geen misbruik aan vooraf te gaan.
pi_190839358
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:03 schreef Chia het volgende:

[..]

Op dit moment is er altijd nog zo'n enorm mestoverschot dat het echt niet nodig is om dierlijke producten te eten om regeneratieve landbouw mogelijk te maken hoor.
Klopt, we hebben niet voor niets een mestoverschot, ook wel de "mestberg" genoemd.
pi_190839366
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:03 schreef theunderdog het volgende:

[..]

LOL, jawel.

Om te leven, moet iets dood gaan.
Dat HOEFT dus niet. Veganisten kiezen ervoor dat zo min mogelijk te doen.
Jij en ik niet. Maar eigenlijk is het raar dat wij er bewust voor kiezen leed van anderen te maximaliseren voor ons eigen plezier.

Gelukkig ben ik geen utilitarianist,anders zou ik hypocriet zijn.
pi_190839369
quote:
10s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:04 schreef Chia het volgende:

[..]

Newsflash: die dood komt altijd vanzelf een keer, echt waar. Daar hoeft geen misbruik aan vooraf te gaan.
Ja, laten we met ze alle gaan wachten tot iets doodgaat. Gaat vast effectief zijn.
pi_190839375
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:06 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Dat HOEFT dus niet. Veganisten kiezen ervoor dat zo min mogelijk te doen.
Jij en ik niet. Maar eigenlijk is het raar dat wij er bewust voor kiezen leed van anderen te maximaliseren voor ons eigen plezier.

Gelukkig ben ik geen utilitarianist,anders zou ik hypocriet zijn.
Hoezo hoeft dat niet? planten leven ook.

Er zijn goede argumenten om tegen de bio-industrie te zijn. Maar om het eten van vlees per definitie af te wijzen niet.
pi_190839377
Overigens is veganisme meer dan alleen voeding, het gaat om alle producten van dieren dus zoals vlees, gelatine, leer, bont en wol.

Er zijn er zelfs die geen honing eten, want van bijen.
pi_190839378
Ze mogen wat mij betreft doen wat ze willen zolang mijn manier van leven niet beïnvloeden: Een partij zoals een GL doen dat wel, wanneer zetten hun stemmers een keer die rose bril af.
pi_190839385
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:08 schreef JannekeC5 het volgende:
Ze mogen wat mij betreft doen wat ze willen zolang mijn manier van leven niet beïnvloeden: Een partij zoals een GL doen dat wel, wanneer zetten hun stemmers een keer die rose bril af.
Noem eens 3 voorbeelden van GL dat jouw leven heeft beïnvloed?
pi_190839391
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:07 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Ja, laten we met ze alle gaan wachten tot iets doodgaat. Gaat vast effectief zijn.
Dat zeg ik niet. Ik spreek alleen jouw implicatie tegen dat misbruik noodzakelijk is om de dood te bereiken.
pi_190839398
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:03 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Ik weet zeker dat ik geen tekorten heb, ja.
Je ontwijkt de vraag.

Weet jij van je aan voedingsstoffen op macro en micro niveau binnenkrijgt?

Zo nee dan weet je niet of je tekorten hebt. Tenzij je toevallig recentelijk een bloedtest hebt laten doen.
  donderdag 2 januari 2020 @ 09:11:32 #85
485723 NoPicNic
Gezagsgetrouwe burger
pi_190839399
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:47 schreef Speekselklier het volgende:

Echt diep respect.
Ik zou je graag een keer willen aanraken, is dat mogelijk?
Raak jezelf maar aan als je daar opgewonden van wordt.
Social media bedrijven: "Vroeger werden jullie slaven genoemd, nu heten jullie consumenten"
pi_190839403
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:10 schreef Chia het volgende:

[..]

Dat zeg ik niet. Ik spreek alleen jouw implicatie tegen dat misbruik noodzakelijk is om de dood te bereiken.
Misbruik? waar zit de 'misbruik' hem in om iets te doden, om aan voeding te komen?

Dat is zo ongeveer de essentie van overleven...
pi_190839412
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:11 schreef soeverein het volgende:

[..]

Je ontwijkt de vraag.

Weet jij van je aan voedingsstoffen op macro en micro niveau binnenkrijgt?

Zo nee dan weet je niet of je tekorten hebt. Tenzij je toevallig recentelijk een bloedtest hebt laten doen.
Ik laat mijn bloed eens in de zoveel tijd testen, ja.
pi_190839413
Doe mij maar vaginisme
Eens kijken
pi_190839414
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:08 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Hoezo hoeft dat niet? planten leven ook.

Er zijn goede argumenten om tegen de bio-industrie te zijn. Maar om het eten van vlees per definitie af te wijzen niet.
Planten ervaren geen pijn en stress zoals dieren. Varkens hebben het bewustzijn van een klein kind. Dus ervaren hun dood zeer bewust
pi_190839420
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:00 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Punt is dat veganisme al een zodanige radicale keuze is, dat de kans om door te slaan vrij groot is.
je kunt natuurlijk prima ernaar streven veganistisch te eten, en als dat een keer niet lukt omdat iemand waar je te gast bent een scheutje room door een gerecht doet, je schouders ophalen en het opeten. Het meeste van wat je aan eten binnenkrijgt past dan nog steeds in jouw gezonde leefpatroon van fruit, groenten, noten zaden en plantaardige eiwitten.

Of je kunt radicaal schreeuwen en eisen dat jouw eten apart wordt gehouden van al het andere en dat iedereen zich aan jou aanpast.

Tussen zulke types zit wel een belangrijk verschil :)
Mijn foto's op Flickr!
[b]Op 15-09-2006 10:28 schreef Hans_Gielus[/b]
Namens Fryslân hoop ik dat je van een berg afkukelt _O-
pi_190839435
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:03 schreef Chia het volgende:

[..]

Op dit moment is er altijd nog zo'n enorm mestoverschot dat het echt niet nodig is om dierlijke producten te eten om regeneratieve landbouw mogelijk te maken hoor.
Alleen omdat we wereldwijd kunstmest gemaakt van goedkope aardolie gebruiken, zouden we dat niet gebruiken dan zouden we industrieel wel al mogelijkheden gevonden hebben om ons mest overschot om te zetten in kunstmest voor wereldwijd gebruik.

https://ourworldindata.org/fertilizer
pi_190839440
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:13 schreef soeverein het volgende:

[..]

Planten ervaren geen pijn en stress zoals dieren. Varkens hebben het bewustzijn van een klein kind. Dus ervaren hun dood zeer bewust
Aannames. Maar zelfs al zou dat zo zijn, dan is dat geen 'probleem' als je de dood voor een varken zo pijnloos en snel mogelijk kan realiseren. Kortom: geen argument tegen het doden van een varken. Wel een argument om goed te kijken naar de manier waarop..
pi_190839443
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:12 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Ik laat mijn bloed eens in de zoveel tijd testen, ja.
Is een vezeltekort uit te sluiten op basis van enkel bloedwaardes dan?
pi_190839449
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:12 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Ik laat mijn bloed eens in de zoveel tijd testen, ja.
En op welke nutriënten laat je je bloed dan testen?
pi_190839451
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:16 schreef Chia het volgende:

[..]

Is een vezeltekort uit te sluiten op basis van enkel bloedwaardes dan?
Nee. Maar je kunt toch rekenen?

Je hebt ongeveer 40 gram vezels per dag nodig.
pi_190839452
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:11 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Misbruik? waar zit de 'misbruik' hem in om iets te doden, om aan voeding te komen?

Dat is zo ongeveer de essentie van overleven...
Jij legde de link tussen misbruik en dood, niet ik...
pi_190839454
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:54 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Nou, ik heb er wel problemen mee dat veganisme niet wordt gezien als een eetstoornis. Verreweg de meeste veganisten hebben tekorten, draaien door.
Totale onzin natuurlijk. Vegans zijn over het algemeen gezonder dan vleeseters die op hun 50ste een bypass moeten omdat ze dichtgeslibt zijn van binnen.
Land of the free. Home of the brave.
pi_190839458
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:17 schreef soeverein het volgende:

[..]

En op welke nutriënten laat je je bloed dan testen?
Op alles waar ze op kunnen testen. Zaken die niet te zien zijn, moet je zelf uitzoeken.

Je kunt gewoon opzoeken hoeveel je nodig hebt. Veganisten moeten b12 slikken, hebben moeite genoeg eiwitten binnen te krijgen (aangezien hun eiwitten minder hoogwaardig zijn), ijzertekort ligt ook op de loer.
pi_190839464
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:17 schreef Scarface88 het volgende:

[..]

Totale onzin natuurlijk. Vegans zijn over het algemeen gezonder dan vleeseters die op hun 50ste een bypass moeten omdat ze dichtgeslibt zijn van binnen.
Als jij dat denkt..
pi_190839473
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:17 schreef Scarface88 het volgende:

[..]

Totale onzin natuurlijk. Vegans zijn over het algemeen gezonder dan vleeseters die op hun 50ste een bypass moeten omdat ze dichtgeslibt zijn van binnen.
Ja want ik loop altijd langs het ziekenhuis en zie altijd keilange rijen van 50 jarige dichtgeslibte vleeseters die daar hun bypass krijgen. Wat een flagrante nonsens bewering die alle vleeseters als ongezonde eters neer zet.
pi_190839494
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:16 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Aannames. Maar zelfs al zou dat zo zijn, dan is dat geen 'probleem' als je de dood voor een varken zo pijnloos en snel mogelijk kan realiseren. Kortom: geen argument tegen het doden van een varken. Wel een argument om goed te kijken naar de manier waarop..
Aannames noemt die dat lol. Dat hebben ze gewoon onderzocht lieve schat. https://www.google.com/am(...)ch-geen-gevoel%3famp

In dit linkje even snel wat voorbeelden van wat Varkens kunnen.

https://www.npo3.nl/zo-slim-zijn-varkens

Als ik niet mobiel zit kan ik je ook nog wat wetenschappelijke literatuur geven als je daar blij van wordt.
pi_190839510
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:14 schreef Gripper het volgende:

[..]

je kunt natuurlijk prima ernaar streven veganistisch te eten, en als dat een keer niet lukt omdat iemand waar je te gast bent een scheutje room door een gerecht doet, je schouders ophalen en het opeten. Het meeste van wat je aan eten binnenkrijgt past dan nog steeds in jouw gezonde leefpatroon van fruit, groenten, noten zaden en plantaardige eiwitten.

Of je kunt radicaal schreeuwen en eisen dat jouw eten apart wordt gehouden van al het andere en dat iedereen zich aan jou aanpast.

Tussen zulke types zit wel een belangrijk verschil :)
Type 1 present,eet thuis volledig veganistisch. Onderweg vegetarisch en bij anderen mensen wat de pot schaft.
pi_190839514
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:23 schreef soeverein het volgende:

[..]

Aannames noemt die dat lol. Dat hebben ze gewoon onderzocht lieve schat. https://www.google.com/am(...)ch-geen-gevoel%3famp

In dit linkje even snel wat voorbeelden van wat Varkens kunnen.

https://www.npo3.nl/zo-slim-zijn-varkens

Als ik niet mobiel zit kan ik je ook nog wat wetenschappelijke literatuur geven als je daar blij van wordt.
Je doet erg je best. Maar een programma over een varken en een slager is geen wetenschappelijk onderzoek. Toon mij aan dat een varken bewust is van zijn dood. Want dat is wat je zei.
pi_190839522
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:08 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Hoezo hoeft dat niet? planten leven ook.

Er zijn goede argumenten om tegen de bio-industrie te zijn. Maar om het eten van vlees per definitie af te wijzen niet.
Wel dus als je redeneert vanuit het utilitaristische gedachtengoed van ""hoe meer leed hoe slechter". Wat de meeste veganisten doen - zie bijv. het boek "animal liberation" van de utilitarist Peter Singer.

Als je daarentegen je moraal baseert op bijv. Kant is er geen intrinsiek probleem.
pi_190839544
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:11 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Misbruik? waar zit de 'misbruik' hem in om iets te doden, om aan voeding te komen?

Dat is zo ongeveer de essentie van overleven...
De misbruik zit in het elk jaar opnieuw verkrachten van koeien die daardoor 5 jaar achter elkaar zwanger zijn zodat jij melk kan drinken.

De misbruik zit hem in het doden van alle haantjes via humaan vergassen *insert associatie* of de shredder.

Beide zijn gevolgen van de bij industrie en hebben niks te maken met de natuurlijke cirkel of live waarin een stam mensen van 100 man 3 herten per week eet.
pi_190839556
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:25 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Je doet erg je best. Maar een programma over een varken en een slager is geen wetenschappelijk onderzoek. Toon mij aan dat een varken bewust is van zijn dood. Want dat is wat je zei.
Jij hebt nog niks qua enkele bron laten zien. Vanavond na werk krijg 0 jij van mij als cadeautje wat wetenschappelijke bronnen.
pi_190839558
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:26 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Wel dus als je redeneert vanuit het utilitaristische gedachtengoed van ""hoe meer leed hoe slechter". Wat de meeste veganisten doen - zie bijv. het boek "animal liberation" van de utilitarist Peter Singer.

Als je daarentegen je moraal baseert op bijv. Kant is er geen intrinsiek probleem.
Peter Singer is een filosoof, maar wil maar niet begrijpen dat gehandicapten mensen zijn.

Die neem ik niet heel serieus.
pi_190839570
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:28 schreef soeverein het volgende:

[..]

De misbruik zit in het elk jaar opnieuw verkrachten van koeien die daardoor 5 jaar achter elkaar zwanger zijn zodat jij melk kan drinken.

De misbruik zit hem in het doden van alle haantjes via humaan vergassen *insert associatie* of de shredder.

Beide zijn gevolgen van de bij industrie en hebben niks te maken met de natuurlijke cirkel of live waarin een stam mensen van 100 man 3 herten per week eet.
Dat is iets anders. Je hoeft geen veganist te worden, om toch kritisch te staan tegenover de bio-industrie.
pi_190839572
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:29 schreef soeverein het volgende:

[..]

Jij hebt nog niks qua enkele bron laten zien. Vanavond na werk me in jij als cadeautje wat wetenschappelijke bronnen.
Dank je, schat
pi_190839693
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:30 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Peter Singer is een filosoof, maar wil maar niet begrijpen dat gehandicapten mensen zijn.

Die neem ik niet heel serieus.
Waarom niet ? Dat is juist het hele punt van ethiek - je kiest een aantal principes om je handelen op te baseren en dan kom je er achter dat bij consequent toepassen je tegen wat dingen aanloopt die misschien "tegennatuurlijk" voelen. En daar ga je dan over nadenken.

Van moeten collaboreren met de nazis (Kant) tot geen gordel moeten dragen (Christendom) - je kan allerlei nare uitkomsten krijgen.

Maar geen systeem hebben is duizendmaal erger.
pi_190839751
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:43 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Waarom niet ? Dat is juist het hele punt van ethiek - je kiest een aantal principes om je handelen op te baseren en dan kom je er achter dat bij consequent toepassen je tegen wat dingen aanloopt die misschien "tegennatuurlijk" voelen. En daar ga je dan over nadenken.

Van moeten collaboreren met de nazis (Kant) tot geen gordel moeten dragen (Christendom) - je kan allerlei nare uitkomsten krijgen.

Maar geen systeem hebben is duizendmaal erger.
Peter Singer gebruikt mentaal gehandicapten als tegen-argument, tegen de mensen die stellen dat het doden van dieren 'oke' is omdat ze bijvoorbeeld niet zelfbewust zijn. Sommige mentaal-gehandicapten zijn dat ook niet, stelt Peter dan. Hij heeft daar gelijk in, alleen gaat het nergens heen. Een mentaal gehandicapte heeft een voogd. Een voogd die voor hem/haar zorgt. Zo hebben we dat gezamenlijk bepaald.

Dat sommige mentaal gehandicapten dan zodanig mentaal gehandicapt zijn dat ze misschien wel minder intelligent zijn dan een varken, doet helemaal niet ter zake.
  donderdag 2 januari 2020 @ 09:52:35 #112
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190839802
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 00:08 schreef TheFreshPrince het volgende:
Grappig weetje: wereldwijd wordt 75% van alle landbouwgrond gebruikt om groenten te verbouwen voor de veestapel... om koeien, varkens, kippen en geiten te voeren dus... bizar...
inderdaad bizar, dus weg met 50% van alle varkens en koeien , en de grond voor andere doelen gebruiken, desnoods onder water zetten
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_190839853
Prima toch, dit is het soort probleem wat zichzelf uiteindelijk oplost :P
No amount of money ever bought a second of time.
pi_190839983
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:52 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

inderdaad bizar, dus weg met 50% van alle varkens en koeien , en de grond voor andere doelen gebruiken, desnoods onder water zetten
Onder water zetten...
  donderdag 2 januari 2020 @ 10:13:11 #115
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_190840022
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 07:59 schreef RealistAtheist het volgende:

[..]

Daar heb ik grote moeite mee, ik eet al minder vlees bij het avondeten, maar als broodbeleg kom ik toch wel regelmatig uit bij vlees. Anders is het al gauw (verschilende soorten) kaas en/of bepaalde vleesloze salades. Dat vind ik op den duur toch wel heel eenzijdig. En ik gruwel werkelijk van zoetigheid op brood (ben sowieso geen zoetekauw) dus ik wil wel graag weten wat jij dan als alternatieven gebruikt? ^O^
Ik ben vooral minder brood gaan eten.
Eet vaker salade, soep, wat hapjes of echt een maaltijd tussen de middag.

Nu is dat voor mij vrij handig omdat ik vaak 's avonds werk en daardoor of geen avondeten kan doen echt of pas rond een uur of 10 's avonds (en dat laatste is echt prut).
Maar het werkt wel om wat verder te kijken dan enkel brood voor de lunch.

Verder kan je in combi met brood bv gegrilde groente (koud kan ook, hoeft niet warm) doen, erg lekker.
Avocado is ook erg lekker op brood. In combi met ei of tomaat. Of als je luxer wil met mozzarella, tomaat en basilicum. Of in combi met feta.
Avocado prakken met klein beetje olijfolie, beetje citroensap, peper en zout naar smaak, evt wat chili peper erdoor. Op zichzelf is dat al goed te nassen. Tomaatje erop en klaar is klara.

Tahin is ook lekker. Zeker met wat honing.
Humus is ook lekker.

Pindakaas kan je opleuken met een likje sambal. Schijfje komkommer of wat tauge erop. Veel lekkerder.
Pesto is ook een fijne basis.

Ook zijn er zat spreads te koop, makkelijk kant en klaar.
Verschillende notenspreads, pompoenspread, zwarte bone spread, rode bieten spread.
Met ook wat tomaatjes en paprika in de kast kom je een heel eind dan voor een makkelijke. Snelle en lekkere brood lunch zonder vlees.

Hoeft niet elke dag zonder vlees, maar zo kan je vaker lekker lunchen zonder vlees als je dat wil.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
pi_190840079
quote:
10s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:04 schreef Chia het volgende:

[..]

Newsflash: die dood komt altijd vanzelf een keer, echt waar. Daar hoeft geen misbruik aan vooraf te gaan.
Een dier/beest wat natuurlijk gestorven is is niet raadzaam om te eten
I will do what i must !!
pi_190840128
quote:
3s.gif Op donderdag 2 januari 2020 10:18 schreef BoonDockSaint het volgende:

[..]

Een dier/beest wat natuurlijk gestorven is is niet raadzaam om te eten
Dat beweer ik ook niet.
  donderdag 2 januari 2020 @ 10:27:14 #118
82396 nils7
De forumkrokodil
pi_190840139
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 00:14 schreef Sicstus het volgende:
Minder vlees eten is de toekomst.
Gekweekt vlees is de toekomst... geen hele weilanden en dus ontbossing nodig voor het voedsel van een koe.
N/A
Disclaimer: ik ben geen expert maar shitposter, dit is geen advies en aan deze post zijn geen rechten te ontlenen
pi_190840154
quote:
3s.gif Op donderdag 2 januari 2020 10:18 schreef BoonDockSaint het volgende:

[..]

Een dier/beest wat natuurlijk gestorven is is niet raadzaam om te eten
Als we een stel stijgers in de koeienstal zetten sterven al die koeien natuurlijk die zou ik zo op eten. ;)
pi_190840176
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 10:27 schreef nils7 het volgende:

[..]

Gekweekt vlees is de toekomst... geen hele weilanden en dus ontbossing nodig voor het voedsel van een koe.
Ik vind dat een beetje eng
I will do what i must !!
  donderdag 2 januari 2020 @ 10:35:10 #121
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190840205
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 10:08 schreef MadJackthePirate het volgende:

[..]

Onder water zetten...
ja wat is mis met onder water zetten van landbouwgrond, om de bodemdaling tegen te gaan

Leeghwater zou er hoofdpijn van krijgen , maar het is wel het beste om te doen , onder water , zetten dat land, niet te hoog maar een centimeter of tien zou goed zijn

Mijn schuur is al 10 cm gezakt in 10 jaar tijd
Heel drooggelegd Nederland zakt en blijft zakken

quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 10:27 schreef nils7 het volgende:

[..]

Gekweekt vlees is de toekomst... geen hele weilanden en dus ontbossing nodig voor het voedsel van een koe.
klopt
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_190840421
Minder vlees eten is de toekomst.
Er zijn genoeg achterlijke figuren die zich daartegen blijven verzetten.
Maar toch: minder vlees eten is de toekomst.

[ Bericht 22% gewijzigd door Lonaa op 02-01-2020 11:28:14 ]
J’ai faim.
pi_190840536
quote:
1s.gif Op donderdag 2 januari 2020 10:58 schreef rododendronneke het volgende:


Minder vlees eten is de toekomst.
Er zijn genoeg achterlijke figuren die zich daartegen blijven verzetten.
Maar toch: minder vlees eten is de toekomst.
Dus, behalve dat kleine groepje schreeuwende vega's is iedereen in de wereld een achterlijk figuur?

Als ik zo ga nadenken als ik geen vlees meer heb gegeten, ga ik zo even naar de slager voor een halve kilo t-bone voor vanavond. Ik heb graag mijn medemens lief.

[ Bericht 6% gewijzigd door Lonaa op 02-01-2020 11:28:38 ]
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  donderdag 2 januari 2020 @ 11:27:00 #124
486544 RealistAtheist
Realistische Atheist
pi_190840730
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 10:13 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]

Ik ben vooral minder brood gaan eten.
Eet vaker salade, soep, wat hapjes of echt een maaltijd tussen de middag.

Nu is dat voor mij vrij handig omdat ik vaak 's avonds werk en daardoor of geen avondeten kan doen echt of pas rond een uur of 10 's avonds (en dat laatste is echt prut).
Maar het werkt wel om wat verder te kijken dan enkel brood voor de lunch.

Verder kan je in combi met brood bv gegrilde groente (koud kan ook, hoeft niet warm) doen, erg lekker.
Avocado is ook erg lekker op brood. In combi met ei of tomaat. Of als je luxer wil met mozzarella, tomaat en basilicum. Of in combi met feta.
Avocado prakken met klein beetje olijfolie, beetje citroensap, peper en zout naar smaak, evt wat chili peper erdoor. Op zichzelf is dat al goed te nassen. Tomaatje erop en klaar is klara.

Tahin is ook lekker. Zeker met wat honing.
Humus is ook lekker.

Pindakaas kan je opleuken met een likje sambal. Schijfje komkommer of wat tauge erop. Veel lekkerder.
Pesto is ook een fijne basis.

Ook zijn er zat spreads te koop, makkelijk kant en klaar.
Verschillende notenspreads, pompoenspread, zwarte bone spread, rode bieten spread.
Met ook wat tomaatjes en paprika in de kast kom je een heel eind dan voor een makkelijke. Snelle en lekkere brood lunch zonder vlees.

Hoeft niet elke dag zonder vlees, maar zo kan je vaker lekker lunchen zonder vlees als je dat wil.
Kijk dit zijn de tips waar ik wat aan heb, bedankt! ^O^
  donderdag 2 januari 2020 @ 11:31:09 #125
3647 B.R.Oekhoest
Taalpotpourrist Berend Rinus
pi_190840773
Ojee, weer een Joop-link, bareuh blèèèèèèh ik krijg weder kotsneigingen.
Is die site soms vernoemd naar Joop Braakhekke?
De moraal zit in een crisis, niemand weet meer wat van wie is.
Mijn broer Tinus zeker niet; de minkukel neemt steeds ongevraagd bezit van mijn FOK!account. Beste vent wel verder, overigens: http://fotoboek.fok.nl/Tinus_O..
  donderdag 2 januari 2020 @ 11:33:09 #126
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_190840793
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:00 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Punt is dat veganisme al een zodanige radicale keuze is, dat de kans om door te slaan vrij groot is.
Het valt wel mee toch eigenlijk. Je hebt boeddhisten die VEEL radicaler zijn. Bijvoorbeeld als ze een nieuwe tempel bouwen dan gaan ze eerst in de grond alle wormen en andere beestjes weg halen zodat ze niet gedood worden door de bouw.

Ik zie zelfs de meest extreme vegans dat niet doen eigenlijk.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_190840825
1 radicale vegan-boer roept iets en dat geldt dan meteen voor alle vegans. En daar vliegen alle vleeseters dan weer op af om te roepen hoe debiel vegans zijn.

Goed topic.
pi_190840862
Ik vind het overigens wel opvallend hoe hard sommige mensen in de verdediging schieten tegen vegetariërs of vegans. Laat die mensen gewoon doen wat ze willen.

Ik weet dat een heel klein deel van de vegans een activistisch karakter heeft (als in: ze willen jou overtuigen om te stoppen met vlees eten), maar de meeste vallen niemand lastig en eten gewoon geen vlees of andere dierlijke producten. Prima toch, niemand last van. Net als dat zij er geen last van hebben dat jij wel vlees eet :s)
  donderdag 2 januari 2020 @ 11:46:50 #129
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_190840932
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:09 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Dus, behalve dat kleine groepje schreeuwende vega's is iedereen in de wereld een achterlijk figuur?

Als ik zo ga nadenken als ik geen vlees meer heb gegeten, ga ik zo even naar de slager voor een halve kilo t-bone voor vanavond. Ik heb graag mijn medemens lief.

Je schijnt niet echt door te hebben dat minder vlees eten altijd al de norm is geweest of niet soms?
Dat er nu buitensporig veel vlees gegeten wordt en dat lang niet overal?

En dat dat lang niet overal nu al het merendeel van de landbouwgrond inneemt?
De wereld echt ronduit verkloot?

En dat je op iemand reageert die enkel zegt wat minder vlees ipv geen vlees?
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
pi_190840941
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:09 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Dus, behalve dat kleine groepje schreeuwende vega's is iedereen in de wereld een achterlijk figuur?

Als ik zo ga nadenken als ik geen vlees meer heb gegeten, ga ik zo even naar de slager voor een halve kilo t-bone voor vanavond. Ik heb graag mijn medemens lief.

Minder vlees is niet: géén vlees.
Minder vlees eten is de toekomst.
En ook achterlijkheid is (in dit geval) een keuze.
J’ai faim.
pi_190840947
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:39 schreef Piles het volgende:
Ik vind het overigens wel opvallend hoe hard sommige mensen in de verdediging schieten tegen vegetariërs of vegans. Laat die mensen gewoon doen wat ze willen.

Ik weet dat een heel klein deel van de vegans een activistisch karakter heeft (als in: ze willen jou overtuigen om te stoppen met vlees eten), maar de meeste vallen niemand lastig en eten gewoon geen vlees of andere dierlijke producten. Prima toch, niemand last van. Net als dat zij er geen last van hebben dat jij wel vlees eet :s)
Het is ook gewoon pure projectie. Men schetst in hun hoofd een beeld van vegetariërs of veganisten als zijn het allemaal extreem-linkse, ondervoede dierenactivisten die bij elke kans die ze krijgen mensen die vlees of vis eten aanspreken op hun vreselijk immorele gedrag en ga zo maar door. Met dat beeld in hun hoofd krijgen ze een rode waas voor hun ogen en beginnen online fora vol te plempen met dit soort lachwekkende topics.

Ik ken wel redelijk wat vegetariërs en veganisten en die heb ik allemaal nog nooit horen zeggen dat ik geen vlees zou mogen eten. Qua stemgedrag lopen ze uiteen van GroenLinks tot FvD. Totaal niet het beeld dat er hier altijd van ze geschetst wordt, maar ik kom dan ook nog wel eens van m'n zolderkamer af en laat m'n werkelijkheid niet definiëren door topics hier.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_190840986
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:39 schreef Piles het volgende:
Ik vind het overigens wel opvallend hoe hard sommige mensen in de verdediging schieten tegen vegetariërs of vegans. Laat die mensen gewoon doen wat ze willen.

Ik weet dat een heel klein deel van de vegans een activistisch karakter heeft (als in: ze willen jou overtuigen om te stoppen met vlees eten), maar de meeste vallen niemand lastig en eten gewoon geen vlees of andere dierlijke producten. Prima toch, niemand last van. Net als dat zij er geen last van hebben dat jij wel vlees eet :s)
Vega's zien die mensen als het schuim van de aarde en haten ze tot op het bot.
Je bent gelijk extreem rechts, alt right of een vervuilende idioot als je vlees eet. Je krijgt kanker en dan moet je even wijs worden gemaakt.

Als je het mij vraagt zitten de fanatici vooral bij de vega's. Ook net te zien voordat lonaa is gaan bezemen.
Vooral irl vaak te zien gekregen dat het punt wat ze hebben heel extreem gemaakt moet worden. Ik snap echt niet dat dat volk niet gewoon een keuze kan maken en voor zichzepf kan houden.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_190841020
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:46 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]

Je schijnt niet echt door te hebben dat minder vlees eten altijd al de norm is geweest of niet soms?
Dat er nu buitensporig veel vlees gegeten wordt en dat lang niet overal?

En dat dat lang niet overal nu al het merendeel van de landbouwgrond inneemt?
De wereld echt ronduit verkloot?

En dat je op iemand reageert die enkel zegt wat minder vlees ipv geen vlees?
De wereld wordt vooral verkloot omdat er te veel volk is, niet omdat er vlees wordt gegeten.

En er is te veel volk doordat er ideologiën zijn waarin vermenigvuldiging wordt gepredikt. Maar hey, dat is weer niet zo correct om te zeggen natuurlijk.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_190841029
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:51 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Vega's zien die mensen als het schuim van de aarde en haten ze tot op het bot.
Je bent gelijk extreem rechts, alt right of een vervuilende idioot als je vlees eet. Je krijgt kanker en dan moet je even wijs worden gemaakt.

Als je het mij vraagt zitten de fanatici vooral bij de vega's. Ook net te zien voordat lonaa is gaan bezemen.
Vooral irl vaak te zien gekregen dat het punt wat ze hebben heel extreem gemaakt moet worden. Ik snap echt niet dat dat volk niet gewoon een keuze kan maken en voor zichzepf kan houden.
Ja, bedankt voor het bewijzen van de reactie van Monolith hierboven :D
De vegans die je beschrijft, dat is dus maar een heel klein deel (die je vooral in de media ziet). De normale vegans hoor je niet.

Maar als ik tegen iemand zeg dat ik veel minder vlees ik en dat ik nepvlees prima te eten vind, dan heb ik soms net zo goed een schuimbekkende vleeseter tegenover me, die me veroordeelt omdat ik 'onnatuurlijk ben' en de mens als dier ontken 'want wij zijn gemaakt om vlees te eten'...
pi_190841044
quote:
1s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:47 schreef rododendronneke het volgende:

[..]

Minder vlees is niet: géén vlees.
Minder vlees eten is de toekomst.
En ook achterlijkheid is (in dit geval) een keuze.
Minder mensen op aarde. Dat is de toekomst die de planeet redt.

5 miljard vleeseters is beter dan 20 miljard vega's die alsnog alle ruimte in nemen van het ecosysteem en ondersteund moeten worden door een industrie.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_190841056
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:57 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Minder mensen op aarde. Dat is de toekomst die de planeet redt.

5 miljard vleeseters is beter dan 20 miljard vega's die alsnog alle ruimte in nemen van het ecosysteem en ondersteund moeten worden door een industrie.
Ja, zo kun je alles recht praten...

5 miljard vleeseters is beter dan 20 miljard vega's: eens
Maar 20 miljard vegetariërs is alsnog beter dan 20 milard vleeseters

En wat is eerder haalbaar: 15 miljard mensen minder, of wat minder (niet: geen) vlees eten?
pi_190841107
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:56 schreef Piles het volgende:

[..]

Ja, bedankt voor het bewijzen van de reactie van Monolith hierboven :D
De vegans die je beschrijft, dat is dus maar een heel klein deel (die je vooral in de media ziet). De normale vegans hoor je niet.

Maar als ik tegen iemand zeg dat ik veel minder vlees ik en dat ik nepvlees prima te eten vind, dan heb ik soms net zo goed een schuimbekkende vleeseter tegenover me, die me veroordeelt omdat ik 'onnatuurlijk ben' en de mens als dier ontken 'want wij zijn gemaakt om vlees te eten'...
Lekker laten zou ik zeggen.
Geen idee, maar als ik irl een vega tegenkom en daarmee in gesprek raak, is de discussie binnen een aantal tellen meestal op vleeseters zijn grote vervuilers, krijgen kanker en vleeseters moeten stoppen beland. Ofwel die typische opdringerigheid.

Maar natuurlijk kan ik net wel alleen in gesprek raken met de fanatici ipv de gematigden, maar het is naar mijn ervaring zo lastig te rijmen dat er tussen vegas gematigden zitten.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  donderdag 2 januari 2020 @ 12:08:47 #138
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_190841145
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:51 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Vega's zien die mensen als het schuim van de aarde en haten ze tot op het bot.
Je bent gelijk extreem rechts, alt right of een vervuilende idioot als je vlees eet. Je krijgt kanker en dan moet je even wijs worden gemaakt.

Als je het mij vraagt zitten de fanatici vooral bij de vega's. Ook net te zien voordat lonaa is gaan bezemen.
Vooral irl vaak te zien gekregen dat het punt wat ze hebben heel extreem gemaakt moet worden. Ik snap echt niet dat dat volk niet gewoon een keuze kan maken en voor zichzepf kan houden.
Jij gedraagt je hier in deze topic anders veel meer als en fanatici. En dat doe je wel vaker bij dit onderwerp.

Ik ken echt geen enkele vegetarier of veganist die aan jouw beeld ervan voldoet.
Ze zullen er vast zijn, gekken heb je overal. Maar zo algemeen is dat echt niet.

Vooral je IRL stukje is wat onrealistisch.
Het tegenovergestelde heb ik namelijk vaker gezien (en dat gelukkig ook niet steeds).
Dat iemand vegetarisch of veganistisch is en het een ander opvalt dat ze geen vlees eten. Dat daar dan vragen over komen en die vleeseter (gelukkig ook de uitzondering) daar dan over door gaat zagen.

Deze kerst nog bij een veganist gegeten. Die zelf niet eens honing eet.
Alhoewel ik prima zonder vlees kan, dat echt niet erg vind, kreeg ik een heerlijke steak op mijn bord.
Niet omdat het moest, maar omdat het een feestmaal was en ik dan normaal wel vlees zou eten.

Mijn schoonzus is vegatarisch. Als we bij oma eten eet ze gewoon om het vlees in de nasi heen (oma is niet zo'n beste kok meer, krijgt normaal eten, maar wil perse zelf iets maken voor ons dan).

Dat is echt veel normaler dan de activisten.
Dat jij zoveel extremen tegen komt zegt vooral iets over jou. Dan kies je rare omgevingen, of ben jij degene die dingen op scherp zet.

Ik heb een vrij diverse omgeving. Van echte keuterboertjes tot zware veganisten.
Die zitten gewoon bij elkaar bij mij thuis en dat zonder de rare fratsen die jij beschrijft.
Wel soms wat nieuwschierigheid naar elkaar toe, maar nooit ellende.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
pi_190841146
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:58 schreef Piles het volgende:

[..]

Ja, zo kun je alles recht praten...

5 miljard vleeseters is beter dan 20 miljard vega's: eens
Maar 20 miljard vegetariërs is alsnog beter dan 20 milard vleeseters

En wat is eerder haalbaar: 15 miljard mensen minder, of wat minder (niet: geen) vlees eten?
Praat jij ff recht dan dat we hier straks met 20mld mensen wonen en er nauwelijks plek meer is voor onze mede aardbewoners. Dit ding hebben we te delen he, het is niet van ons.
20mld is veel te veel en we zouden daarmee moeten stoppen. Dan is deze bol echt veel leuker voor iedereen en alles.

Dat is de oplossing, niet elkaar tot aanpassen dwingen om zoveel mogelijk mensen te kunnen herbergen.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_190841160
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:04 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Lekker laten zou ik zeggen.
Geen idee, maar als ik irl een vega tegenkom en daarmee in gesprek raak, is de discussie binnen een aantal tellen meestal op vleeseters zijn grote vervuilers, krijgen kanker en vleeseters moeten stoppen beland. Ofwel die typische opdringerigheid.

Maar natuurlijk kan ik net wel alleen in gesprek raken met de fanatici ipv de gematigden, maar het is naar mijn ervaring zo lastig te rijmen dat er tussen vegas gematigden zitten.
Ik heb wel een idee hoe dat komt denk ik. Omdat die discussies van beide kanten zo snel escaleren, zijn er denk ik stiekem best wat vegetariërs en vegans die het maar stilhouden. Daar neig ik zelf nu af en toe ook naar, omdat het dodelijk vermoeiend is om je eigen vrije keus steeds te moeten verdedigen.

De fanatiekelingen zullen het niet stil houden, dus lijkt het alsof elke vegan een activist is.
pi_190841164
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:04 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Lekker laten zou ik zeggen.
Geen idee, maar als ik irl een vega tegenkom en daarmee in gesprek raak, is de discussie binnen een aantal tellen meestal op vleeseters zijn grote vervuilers, krijgen kanker en vleeseters moeten stoppen beland. Ofwel die typische opdringerigheid.

Maar natuurlijk kan ik net wel alleen in gesprek raken met de fanatici ipv de gematigden, maar het is naar mijn ervaring zo lastig te rijmen dat er tussen vegas gematigden zitten.
Als ik jou hier in topics zie ben jij degene die altijd radicaal is, houd jezelf eens een spiegel voor lok jij niet dingen uit net zoals die anderen die jij beschuldigt? Iets met waard en gasten. :W
  donderdag 2 januari 2020 @ 12:10:34 #142
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_190841165
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:04 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Lekker laten zou ik zeggen.
Geen idee, maar als ik irl een vega tegenkom en daarmee in gesprek raak, is de discussie binnen een aantal tellen meestal op vleeseters zijn grote vervuilers, krijgen kanker en vleeseters moeten stoppen beland. Ofwel die typische opdringerigheid.

Maar natuurlijk kan ik net wel alleen in gesprek raken met de fanatici ipv de gematigden, maar het is naar mijn ervaring zo lastig te rijmen dat er tussen vegas gematigden zitten.
Of jouw manier van praten is niet zo aardig... Jij gaat er gelijk vol op.

Niet heel ondenkbaar als ik je zo in dit soort discussies zie.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
  donderdag 2 januari 2020 @ 12:12:48 #143
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_190841179
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:55 schreef Red_85 het volgende:

[..]

De wereld wordt vooral verkloot omdat er te veel volk is, niet omdat er vlees wordt gegeten.

En er is te veel volk doordat er ideologiën zijn waarin vermenigvuldiging wordt gepredikt. Maar hey, dat is weer niet zo correct om te zeggen natuurlijk.
Een ruime 1/3de van de wereldbevolking wordt gevoed door de bio industrie.
De bio industrie is ronduit vernietigend in deze mate al.

Alhoewel overbevolking idd een probleem is maakt dat niet dat overmatig vlees eten dat niet is.
Het zijn 2 losse factoren die elkaar versterken, maar niet hetzelfde zijn.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
pi_190841186
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:08 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]

Jij gedraagt je hier in deze topic anders veel meer als en fanatici. En dat doe je wel vaker bij dit onderwerp.

Ik ken echt geen enkele vegetarier of veganist die aan jouw beeld ervan voldoet.
Ze zullen er vast zijn, gekken heb je overal. Maar zo algemeen is dat echt niet.

Vooral je IRL stukje is wat onrealistisch.
Het tegenovergestelde heb ik namelijk vaker gezien (en dat gelukkig ook niet steeds).
Dat iemand vegetarisch of veganistisch is en het een ander opvalt dat ze geen vlees eten. Dat daar dan vragen over komen en die vleeseter (gelukkig ook de uitzondering) daar dan over door gaat zagen.

Deze kerst nog bij een veganist gegeten. Die zelf niet eens honing eet.
Alhoewel ik prima zonder vlees kan, dat echt niet erg vind, kreeg ik een heerlijke steak op mijn bord.
Niet omdat het moest, maar omdat het een feestmaal was en ik dan normaal wel vlees zou eten.

Mijn schoonzus is vegatarisch. Als we bij oma eten eet ze gewoon om het vlees in de nasi heen (oma is niet zo'n beste kok meer, krijgt normaal eten, maar wil perse zelf iets maken voor ons dan).

Dat is echt veel normaler dan de activisten.
Dat jij zoveel extremen tegen komt zegt vooral iets over jou. Dan kies je rare omgevingen, of ben jij degene die dingen op scherp zet.

Ik heb een vrij diverse omgeving. Van echte keuterboertjes tot zware veganisten.
Die zitten gewoon bij elkaar bij mij thuis en dat zonder de rare fratsen die jij beschrijft.
Wel soms wat nieuwschierigheid naar elkaar toe, maar nooit ellende.
Waar ik vooral op af ging hier is dat bepaalde lieden altijd maar mensen waarmee ze het niet eens zijn als extreem rechtse fascisten uitmaken en hun wil proberen op te leggen aan anderen. De mods hebben al lopen vegen, dus is het niet meer zichtbaar.
Daarbij laat ik mij de wil van een ander niet opleggen en laat ik ook graag blijken.

Je moet lekker zelf weten wat je lekker vindt.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  donderdag 2 januari 2020 @ 12:13:59 #145
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_190841196
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 08:58 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]

Als 75-80% van alle landbouwgrond gebruikt wordt om veevoer te verbouwen kan je moeilijk zeggen dat het "bijproducten" zijn.
Van soja weet ik het zeker maar heb je ook een bron voor je stelling?

Edit: Ik denk dat ik al snap wat je bedoelt, je rekent gras ook mee...

quote:
80% van het landbouwareaal

Bijna 70% van het landbouwareaal wordt gebruikt om dieren te laten grazen, en nog eens 10% om gewassen te verbouwen die voor veevoer gebruikt worden.


[ Bericht 29% gewijzigd door AchJa op 02-01-2020 12:20:54 ]
  donderdag 2 januari 2020 @ 12:15:44 #146
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_190841208
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:57 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Minder mensen op aarde. Dat is de toekomst die de planeet redt.

5 miljard vleeseters is beter dan 20 miljard vega's die alsnog alle ruimte in nemen van het ecosysteem en ondersteund moeten worden door een industrie.
Nope, dat zou ongeveer gelijk zijn.
In beide gevallen niet ok, teveel.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
pi_190841209
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 11:57 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Minder mensen op aarde. Dat is de toekomst die de planeet redt.

5 miljard vleeseters is beter dan 20 miljard vega's die alsnog alle ruimte in nemen van het ecosysteem en ondersteund moeten worden door een industrie.
Lang leve het kannibalisme!

Wees gewoon reëel.
Minder vlees eten is de toekomst.
J’ai faim.
pi_190841214
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:12 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]

Een ruime 1/3de van de wereldbevolking wordt gevoed door de bio industrie.
De bio industrie is ronduit vernietigend in deze mate al.

Alhoewel overbevolking idd een probleem is maakt dat niet dat overmatig vlees eten dat niet is.
Het zijn 2 losse factoren die elkaar versterken, maar niet hetzelfde zijn.
Overbevolking is een groter probleem dan vlees eten.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_190841224
quote:
1s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:15 schreef rododendronneke het volgende:

[..]

Lang leve het kannibalisme!

Wees gewoon reëel.
Minder vlees eten is de toekomst.
Casettebandje.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_190841225
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:16 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Overbevolking is een groter probleem dan vlees eten.
Ja, maar het is beide een probleem.
En het ene heb je meer invloed op dan het andere.
pi_190841235
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:10 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]

Of jouw manier van praten is niet zo aardig... Jij gaat er gelijk vol op.

Niet heel ondenkbaar als ik je zo in dit soort discussies zie.
De sfeer hier was al kut, ver voor dat ik er kwam. En dat is na te lezen.

Maar ik ben de gene die de schuld heeft? Ga toch weg joh.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_190841257
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:15 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]

Nope, dat zou ongeveer gelijk zijn.
In beide gevallen niet ok, teveel.
Liever 5mld. Stuk rustiger, minder vervuiling door productie overall en een stuk meer ruimte voor natuur ipv steden.

Ik ga voor die 5.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  donderdag 2 januari 2020 @ 12:20:35 #153
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_190841259
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:10 schreef Piles het volgende:

[..]

Ik heb wel een idee hoe dat komt denk ik. Omdat die discussies van beide kanten zo snel escaleren, zijn er denk ik stiekem best wat vegetariërs en vegans die het maar stilhouden. Daar neig ik zelf nu af en toe ook naar, omdat het dodelijk vermoeiend is om je eigen vrije keus steeds te moeten verdedigen.

De fanatiekelingen zullen het niet stil houden, dus lijkt het alsof elke vegan een activist is.
Dat doe ik zelfs al met mijn minder vlees eten.
Als ik in een groep ben met mensen die ik niet ken kies ik vaker niet de vega optie omdat ik geen zin heb in discussie dan.

Heb geen zin in die enkele wel elke dag vleeseter die er een heel ding van wil maken. Maar je hoektanden dan??? Hoe kom je aan je b12/ijzer en dat soort onzin.
Dat is tenenkrommend. We zijn gewoon gezellig aan het eten.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
pi_190841260
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:20 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Liever 5mld. Stuk rustiger, minder vervuiling door productie overall en een stuk meer ruimte voor natuur ipv steden.

Ik ga voor die 5.
Ik ben voor :Y
Maar #hoedan ;)
pi_190841271
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:20 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]

Dat doe ik zelfs al met mijn minder vlees eten.
Als ik in een groep ben met mensen die ik niet ken kies ik vaker niet de vega optie omdat ik geen zin heb in discussie dan.

Heb geen zin in die enkele wel elke dag vleeseter die er een heel ding van wil maken. Maar je hoektanden dan??? Hoe kom je aan je b12/ijzer en dat soort onzin.
Dat is tenenkrommend. We zijn gewoon gezellig aan het eten.
Herkenbaar ja :')
M'n vriendin is al jaren vegetariër en ik dacht altijd dat ze overdreef. Tot ik zelf veel minder vlees ging eten.
  donderdag 2 januari 2020 @ 12:23:07 #156
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_190841285
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:13 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Waar ik vooral op af ging hier is dat bepaalde lieden altijd maar mensen waarmee ze het niet eens zijn als extreem rechtse fascisten uitmaken en hun wil proberen op te leggen aan anderen. De mods hebben al lopen vegen, dus is het niet meer zichtbaar.
Daarbij laat ik mij de wil van een ander niet opleggen en laat ik ook graag blijken.

Je moet lekker zelf weten wat je lekker vindt.
Nogmaals, sorry, maar dat zie ik enkel op het internet (waar bij dit soort discussie er dan vaak geput wordt uit meningen uit andere topics). Irl echt amper tot nooit.

[ Bericht 2% gewijzigd door Lonaa op 02-01-2020 13:31:21 ]
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
  donderdag 2 januari 2020 @ 12:26:42 #157
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_190841314
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:16 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Overbevolking is een groter probleem dan vlees eten.
Nope.

Beide zijn zeer ernstige problemen.

Nogmaals. Een ruime 1/3de van de wereldbevolking maakt gebruik van de bio industrie (en nee, ik wijs daarmee niet enkel naar het westen).
De bio industrie is de grootste vervuiler en vernietiger die we hebben.

Met jouw 5 miljard is dat nogsteeds teveel.
Dat is dus geen overbevolkings probleem. Ook zonder overbevolking zou het nogsteeds een enorm probleem zijn.

Overbevolking maakt het er niet beter op. Dat is waar.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
  donderdag 2 januari 2020 @ 12:31:39 #158
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_190841366
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:20 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Liever 5mld. Stuk rustiger, minder vervuiling door productie overall en een stuk meer ruimte voor natuur ipv steden.

Ik ga voor die 5.
En hoe dan?

Want behalve een genocide die elke andere in de geschiedenis een peulenschil maakt zal het toch wel een aantal generaties duren voordat we daar zijn.

Wat doen we in de tussentijd? Want dit kan gewoonweg niet uit. Die tijd hebben we niet zonder oa minder vlees te gaan eten.

En zelfs als het ons dan wel wel lukt is het nogsteeds teveel met 5 miljard mensen. Sloopt het nogsteeds de boel.

De wereld wordt nu gesloopt. Hoe wil jij jouw 4 miljard mensen wegkrijgen binnen korte tijd? (Een generatie)
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
pi_190841555
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:22 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Zelfs facist, jij kunt vast wel aanwijzen waar iemand anders als jij deze term gebruikt heeft in dit topic. Je moet eens normaal gaan doen en mensen geen andere woorden in hun mond gaan leggen. Malloot
Nope. Kan niet meer. Had al gezegd dat de bezem er door was gehaald en daar zijn wel bewijzen van.

Ben ik dan de malloot? Ga even nadenken gek.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_190841614
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:31 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]

En hoe dan?

Want behalve een genocide die elke andere in de geschiedenis een peulenschil maakt zal het toch wel een aantal generaties duren voordat we daar zijn.

Wat doen we in de tussentijd? Want dit kan gewoonweg niet uit. Die tijd hebben we niet zonder oa minder vlees te gaan eten.

En zelfs als het ons dan wel wel lukt is het nogsteeds teveel met 5 miljard mensen. Sloopt het nogsteeds de boel.

De wereld wordt nu gesloopt. Hoe wil jij jouw 4 miljard mensen wegkrijgen binnen korte tijd? (Een generatie)
Nu zeg je dat je geen mensen irl tegenkomt die anderen hun wil proberen op te leggen, maar ik zie jou en rodondenderonneke toch echt wel dat soort gedrag vertonen naar mij.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_190841677
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:10 schreef Piles het volgende:

[..]

Ik heb wel een idee hoe dat komt denk ik. Omdat die discussies van beide kanten zo snel escaleren, zijn er denk ik stiekem best wat vegetariërs en vegans die het maar stilhouden. Daar neig ik zelf nu af en toe ook naar, omdat het dodelijk vermoeiend is om je eigen vrije keus steeds te moeten verdedigen.

De fanatiekelingen zullen het niet stil houden, dus lijkt het alsof elke vegan een activist is.
Mijn vrije keus is wel gewoon vlees te eten.
Ik vind het vooral vermoeiend dat iedere keer te moeten verdedigen.

Zelfde schuitje. Dus laat mensen gewoon eens in hun waarde.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  donderdag 2 januari 2020 @ 13:01:10 #162
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_190841699
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:55 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Nu zeg je dat je geen mensen irl tegenkomt die anderen hun wil proberen op te leggen, maar ik zie jou en rodondenderonneke toch echt wel dat soort gedrag vertonen naar mij.
Ik?

Waar heb ik jou een rechtsextremist of facist genoemd?
Dat is gewoon een regelrechte leugen mijn beste...

Zijn je teentjes niet gewoon een beetje erg lang?
Want als je vindt dat zeggen dat overbevolking idd een enorm probleem is, maar dat de overmate aan vlees eten dat ook is al als 'aanval' ziet ligt dat toch echt bij jou.
Daar zit namelijk niets aan 'soortgelijk' gedrag in.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
pi_190841783
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 13:01 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]

Ik?

Waar heb ik jou een rechtsextremist of facist genoemd?
Dat is gewoon een regelrechte leugen mijn beste...
Ik zeg daarvoor al en volgens mij heb ik jou niet genoemd. Wij zitten gewoon in een discussie. Geen punt, daar kom ik hier voor.

quote:
Zijn je teentjes niet gewoon een beetje erg lang?
Want als je vindt dat zeggen dat overbevolking idd een enorm probleem is, naar dat de overmate aan vlees eten dat ook is al als 'aanval' ziet ligt dat toch echt bij jou.
Daar zit namelijk niets aan 'soortgelijk' gedrag in.
In iedere post heb ik jou tot nu toe zien schrijven dat minder vlees eten de oplossing is. rodondennerkonnenekekee zit zelfs on de ctrl+v mij te quoten. Zonder op andere onderwerpen in te gaan.
Dat noem ik geen discussie aangaan, maar je wil profileren naar een ander en framen. Daar ga ik op af

Ik dus lange tenen? Als je een discussie over hoektanden en b12/ijzer al te vermoeiend vind, waaaw.

[ Bericht 3% gewijzigd door Lonaa op 02-01-2020 13:33:43 ]
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  donderdag 2 januari 2020 @ 13:09:11 #164
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_190841809
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 10:58 schreef rododendronneke het volgende:

Minder vlees eten is de toekomst.
Er zijn genoeg achterlijke figuren die zich daartegen blijven verzetten.
Maar toch: minder vlees eten is de toekomst.
Ik blijf gewoon vlees eten, wees maar niet bang.

#Teamvlees *O*
  donderdag 2 januari 2020 @ 13:15:09 #165
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_190841877
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:55 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Nu zeg je dat je geen mensen irl tegenkomt die anderen hun wil proberen op te leggen, maar ik zie jou en rodondenderonneke toch echt wel dat soort gedrag vertonen naar mij.
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 13:06 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Ik zeg daarvoor al en volgens mij heb ik jou niet genoemd. Wij zitten gewoon in een discussie. Geen punt, daar kom ik hier voor.
[..]

In iedere post heb ik jou tot nu toe zien schrijven dat minder vlees eten de oplossing is. rodondennerkonnenekekee zit zelfs on de ctrl+v mij te quoten. Zonder op andere onderwerpen in te gaan. Sictus maakt vlees eters uit voor extreem rechts, rodondronneke voor 'achterlijke idioten'..
Dat noem ik geen discussie aangaan, maar je wil profileren naar een ander en framen. Daar ga ik op af

Ik dus lange tenen? Als je een discussie over hoektanden en b12/ijzer al te vermoeiend vind, waaaw.
Daar noem je mij toch wel echt.

Daarbij zeg ik niet dat minder vlees eten de enige oplossing is. Ik zeg zelfs letterlijk dat overbevolking ook een ernstig probleem is.

Ik zeg vooral dat we zonder minder vlees te gaan eten geen tijd hebben om tot die lagere wereldbevolking te komen.
En dat zelfs als dat lukt (die lagere wereldbevolking) we nogsteeds dit niveau van vlees eten niet kunnen hebben. Dan nogsteeds geld dat wat blijven matigen beter is voor alles en iedereen.

En ja, aan de eettafel, tijdens een gezellig etentje vind ik dat idd vermoeiend.
Op het internet ook trouwens. Omdat het flagrante onzin is. Zeker aangezien ik wel vlees eet, alleen niet iedere dag.
Maar ook mbt vegetariers en veganisten vind ik het vermoeiend.
Bij wel vleeseters komt een b12 tekort ook regelmatig voor. Ijzer tekorten zijn ook geen zeldzaamheid.
Wel ook vlees eten is dus niet zaligmakend. Opletten wat je eet en hoe je lijf functioneerd is wel verstandig. Met of zonder vlees.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
pi_190842009
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 13:06 schreef Red_85 het volgende:
Ik dus lange tenen? Als je een discussie over hoektanden en b12/ijzer al te vermoeiend vind, waaaw.
Het feit dat er überhaupt weer een 'discussie' moet worden gestart is natuurlijk voor veel mensen vermoeiend. Kijk, op een discussieforum is dat logisch, maar als je gezellig aan het kerstdiner zit en er eet iemand geen vlees, dan is het natuurlijk vermoeiend als er weer hele discussies gestart worden over waarom iemand denkt dat er op biologische gronden een categorisch imperatief zou zijn om vlees te eten. Net als het vermoeiend is om een hele preek te starten als iemand vertelt over zijn nieuwe lease-Tesla of iets dergelijks. Zoals ik al in meerdere topics aanhaal is het probleem dat mensen die veel in dit soort internetomgevingen rondhangen echt het idee krijgen dat de mensheid netjes in twee clubjes te verdelen is en dat iedereen voldoet aan de lachwekkende stereotypen die men hier schetst, maar dat staat natuurlijk heel ver van de werkelijkheid.

[ Bericht 0% gewijzigd door Monolith op 02-01-2020 13:34:49 ]
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_190842011
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 12:20 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]

Dat doe ik zelfs al met mijn minder vlees eten.
Als ik in een groep ben met mensen die ik niet ken kies ik vaker niet de vega optie omdat ik geen zin heb in discussie dan.

Heb geen zin in die enkele wel elke dag vleeseter die er een heel ding van wil maken. Maar je hoektanden dan??? Hoe kom je aan je b12/ijzer en dat soort onzin.
Dat is tenenkrommend. We zijn gewoon gezellig aan het eten.
Dit kan ik dan ook beamen. Binnen het veganisme heb je radicalen, maar ook binnen de vleeseters heb je ook een soort cult.
pi_190842048
Geen verwijderde posts aanhalen en een beetje normaal doen, oke?
Sterkheidsbaas van alles.
pi_190842961
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 13:09 schreef AchJa het volgende:

[..]

Ik blijf gewoon vlees eten, wees maar niet bang.

#Teamvlees *O*
Het is oké.
Er zijn altijd mensen die moeite hebben met verandering en in de weerstand springen, schaam je daar niet voor.
J’ai faim.
  donderdag 2 januari 2020 @ 15:15:41 #170
13456 AchJa
Shut up!!!
  donderdag 2 januari 2020 @ 15:21:06 #171
148813 Vader_Aardbei
Stem JA21 in maart!
pi_190843208
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 00:01 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]

Ja, slechte vergelijking inderdaad.

Voor vlees moet je ruim 5x meer voedsel verbouwen (veevoer) dan voor groenten.
Weer die kinderachtige sprookjes.

Voedsel verbouwen voor dieren doe je op andere, armere grond en met veel minder moeite dan groente voor menselijke consumptie. Het is een onzinvergelijking.
pi_190843241
quote:
10s.gif Op donderdag 2 januari 2020 15:15 schreef AchJa het volgende:

[..]

En dit is dus precies wat @:Red_85 bedoelt... :')
In juridische termen noemen ze dit een gevalletje uitlokking.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_190843373
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 13:15 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]

[..]

Daar noem je mij toch wel echt.
Ja. Maar ik zeg nergens dat jij hebt gezegd dat vleeseters extreem rechtsen zijn. Wie dat wel waren, heb ik al gezegd.
quote:
Daarbij zeg ik niet dat minder vlees eten de enige oplossing is. Ik zeg zelfs letterlijk dat overbevolking ook een ernstig probleem is.

Ik zeg vooral dat we zonder minder vlees te gaan eten geen tijd hebben om tot die lagere wereldbevolking te komen.
En dat zelfs als dat lukt (die lagere wereldbevolking) we nogsteeds dit niveau van vlees eten niet kunnen hebben. Dan nogsteeds geld dat wat blijven matigen beter is voor alles en iedereen.

En ja, aan de eettafel, tijdens een gezellig etentje vind ik dat idd vermoeiend.
Op het internet ook trouwens. Omdat het flagrante onzin is. Zeker aangezien ik wel vlees eet, alleen niet iedere dag.
Maar ook mbt vegetariers en veganisten vind ik het vermoeiend.
Bij wel vleeseters komt een b12 tekort ook regelmatig voor. Ijzer tekorten zijn ook geen zeldzaamheid.
Wel ook vlees eten is dus niet zaligmakend. Opletten wat je eet en hoe je lijf functioneerd is wel verstandig. Met of zonder vlees.
Exact. Dat is voor iedereen anders en waar diegene zich het lekkerste bij voelt, moet lekker doen wat hij moet doen.
Maar ga vooral niet jouw ideaal opleggen bij een ander en daar gaat het verkeerd. Vooral bij vega's die te pas en te onpas roepen hoe anderen moeten gaan leven.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  donderdag 2 januari 2020 @ 15:34:31 #174
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_190843378
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 15:21 schreef Vader_Aardbei het volgende:
Weer die kinderachtige sprookjes.

Voedsel verbouwen voor dieren doe je op andere, armere grond en met veel minder moeite dan groente voor menselijke consumptie. Het is een onzinvergelijking.
Daarnaast is heel veel veevoer een restproduct van voedsel dat voor menselijke consumptie verbouwd wordt, bv. bietenpulp, bierbostel, maisgluten, sojaschroot etc.
  donderdag 2 januari 2020 @ 15:34:39 #175
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_190843380
Mensen die een hissy fit krijgen over een beetje vlees lach ik uit. Mensen die een hissy fit krijgen wanneer er geen halve kilo vlees op hun bord ligt overigens ook.
pi_190843393
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 13:28 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Dit kan ik dan ook beamen. Binnen het veganisme heb je radicalen, maar ook binnen de vleeseters heb je ook een soort cult.
Vooral volk wat reageert op vega's die hun irritante gedrag niet onder stoelen of banken houden. Daarna is het vooral 'kijk eens vega's hoeveel dood dier wij op de bbq hebben' e.d.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_190843418
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 15:35 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Vooral volk wat reageert op vega's die hun irritante gedrag niet onder stoelen of banken houden. Daarna is het vooral 'kijk eens vega's hoeveel dood dier wij op de bbq hebben' e.d.
Zijn er mensen die dit doen?
pi_190843426
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 15:34 schreef Twiitch het volgende:
Mensen die een hissy fit krijgen over een beetje vlees lach ik uit. Mensen die een hissy fit krijgen wanneer er geen halve kilo vlees op hun bord ligt overigens ook.
Kan niet wachten tot het weer zomer is. Lekker een complete rib roken op de bbq in alle rust.

En dat vervolgens binnen een kwartier wegschransen met een hoop vrienden en bier.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_190843623
quote:
1s.gif Op donderdag 2 januari 2020 15:37 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:

[..]

Zijn er mensen die dit doen?
Eerste hit bij een google search met 'fuck vegans' levert mij gelijk een compleet reddit topic op. Ook 'fuck meateaters' trouwens.

Maar de eerste zin spreekt boekdelen.
quote:
They're so annoying! I am of the belief that there is no such thing as a quiet vegan,
Het is allemaal een reactie op het gedrag naar vleeseters van vegans. Dus gaan we weer: 'uitlokking'.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_190843669
quote:
1s.gif Op donderdag 2 januari 2020 15:37 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:

[..]

Zijn er mensen die dit doen?
Absoluut :Y
Laatst bij een wat oudere man die principieel tegen vegetariërs is, en die weigerde om het woord 'vegetarisch' uit te spreken (dat zei hij ook zo).
Of mensen die roddelen over vegetariërs, dat ze raar/afwijkend zijn. En daar ook heel verwijtend over zijn.
pi_190843698
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 15:51 schreef Piles het volgende:

[..]

Absoluut :Y
Laatst bij een wat oudere man die principieel tegen vegetariërs is, en die weigerde om het woord 'vegetarisch' uit te spreken (dat zei hij ook zo).
Of mensen die roddelen over vegetariërs, dat ze raar/afwijkend zijn.
Roddelen vega's dan niet over vleeseters?
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_190843722
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 15:53 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Roddelen vega's dan niet over vleeseters?
Dat vroeg Godfried niet.

Ik proef toch weer een aanvallende ondertoon in je vraag ('ja maar hunnie doen het ook').
pi_190843925
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 15:55 schreef Piles het volgende:

[..]

Dat vroeg Godfried niet.

Ik proef toch weer een aanvallende ondertoon in je vraag ('ja maar hunnie doen het ook').
Klopt. Want iedere discussie die je hebt als vleeseter met een vega zit een ondertoon onder van 'waarom doe je niet zoals de vega's, jij onderdeel van het probleem'.
Ook hier.

Maar owee als je een keer in gelijke strekking iets terug stuurt. Gelijk lange tenen over gevoerde discussies en jammeren over een ondertoontje. Vega's zijn immers de wereldverbeteraars die je niet mag bekritiseren of bevragen over hun overtuigingen. Dan worden ze moe.

Maar godfried vraagt het niet, ik vraag het wel. Dus zou dat wel eens willen weten.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  donderdag 2 januari 2020 @ 16:12:21 #184
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_190843971
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 16:09 schreef Red_85 het volgende:
Maar godfried vraagt het niet, ik vraag het wel. Dus zou dat wel eens willen weten.
Er zijn ongetwijfeld vega's die oordelen/roddelen over vleeseters (je ziet ze ook wel in dit topic). En die zijn net zo vervelend als andersom.
pi_190844069
De slachtofferrol is weer sterk aanwezig. Hoeveel topics worden er hier gestart door vegetariërs of veganisten om ons vleeseters eens even terecht te wijzen? Hoeveel topics worden er geopend om weer te klagen over die vreselijke vegetariërs / veganisten op basis van een enkele uitspraak of verdwaalde tweet?

Ik gooide tijdens de kerst ook wat foto's van gerechten in een vriendenapp waarbij er één veganistisch was en de ander gewoon een berg vlees bevatte. Kreeg bij de eerste gelijk de vraag waarom en toen ik uitlegde dat we ook wat vegetarische eters hadden kreeg ik er gelijk allemaal opmerken over "ziek" en "niet goed bij hun hoofd" achteraan. Van de vegetarische eters kwamen er nul klachten over de gerechten met vlees en vis, gek genoeg.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_190844144
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 16:18 schreef Monolith het volgende:
De slachtofferrol is weer sterk aanwezig. Hoeveel topics worden er hier gestart door vegetariërs of veganisten om ons vleeseters eens even terecht te wijzen? Hoeveel topics worden er geopend om weer te klagen over die vreselijke vegetariërs / veganisten op basis van een enkele uitspraak of verdwaalde tweet?

Ik gooide tijdens de kerst ook wat foto's van gerechten in een vriendenapp waarbij er één veganistisch was en de ander gewoon een berg vlees bevatte. Kreeg bij de eerste gelijk de vraag waarom en toen ik uitlegde dat we ook wat vegetarische eters hadden kreeg ik er gelijk allemaal opmerken over "ziek" en "niet goed bij hun hoofd" achteraan. Van de vegetarische eters kwamen er nul klachten over de gerechten met vlees en vis, gek genoeg.
Dat komt omdat je bij een vega dieet jezelf tekort doet. In een gebalanceerde levensstijl hoort nu eenmaal vlees.
pi_190844159
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 16:24 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Dat komt omdat je bij een vega dieet jezelf tekort doet. In een gebalanceerde levensstijl hoort nu eenmaal vlees.
Nee hoor, maar ik voel niet de behoefte om die discussie hier voor de zoveelste keer te gaan voeren.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_190844162
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 16:24 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Dat komt omdat je bij een vega dieet jezelf tekort doet. In een gebalanceerde levensstijl hoort nu eenmaal vlees.
1. Vlees kan ook met mate en hoeft niet iedere dag
2. Als vegetariër kun je dat prima aanvullen met andere dingen
3. Als vegan moet je wel echt je best doen voor een gebalanceerd dieet, maar het kan zeker.
  donderdag 2 januari 2020 @ 16:28:55 #190
309164 Woelwater
oranje-blanje-bleu
pi_190844195
Die aanstellers sterven vanzelf wel uit.
pi_190844205
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 16:25 schreef Monolith het volgende:

[..]

Nee hoor, maar ik voel niet de behoefte om die discussie hier voor de zoveelste keer te gaan voeren.
Niet per definitie. Maar de kans op tekorten is bij een vega-levensstijl groter.
pi_190844210
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 15:48 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Eerste hit bij een google search met 'fuck vegans' levert mij gelijk een compleet reddit topic op. Ook 'fuck meateaters' trouwens.

Maar de eerste zin spreekt boekdelen.
[..]

Het is allemaal een reactie op het gedrag naar vleeseters van vegans. Dus gaan we weer: 'uitlokking'.
Ok, wist dit niet. Deze mensen hebben denk ik te veel vrije tijd om zich hier druk over te maken.
pi_190844212
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 16:26 schreef Piles het volgende:

[..]

1. Vlees kan ook met mate en hoeft niet iedere dag
2. Als vegetariër kun je dat prima aanvullen met andere dingen
3. Als vegan moet je wel echt je best doen voor een gebalanceerd dieet, maar het kan zeker.
Alles kan. Maar het kost flink moeite.
pi_190844316
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 16:30 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Alles kan. Maar het kost flink moeite.
Nee hoor. Ik moet om medische redenen ook wel wat dieetkeuzes maken, al komt dat vooral neer op gewoon de schijf van vijf volgen.

Ironisch genoeg is het advies voor een evenwichtig voedingspatroon daarbij overigens juist een stuk minder vlees dan veel mensen consumeren. Eigenlijk adviseert men ook juist vaak vis en vegetarische alternatieven in plaats van vlees. Juist zo'n gebalanceerd dieet lijkt heel moeilijk voor veel mensen die veel te veel suikers en ongezonde vetten consumeren.

Bewust met voeding bezig zijn is echt niet moeilijk.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_190844396
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 16:38 schreef Monolith het volgende:

[..]

Nee hoor. Ik moet om medische redenen ook wel wat dieetkeuzes maken, al komt dat vooral neer op gewoon de schijf van vijf volgen.

Ironisch genoeg is het advies voor een evenwichtig voedingspatroon daarbij overigens juist een stuk minder vlees dan veel mensen consumeren. Eigenlijk adviseert men ook juist vaak vis en vegetarische alternatieven in plaats van vlees. Juist zo'n gebalanceerd dieet lijkt heel moeilijk voor veel mensen die veel te veel suikers en ongezonde vetten consumeren.

Bewust met voeding bezig zijn is echt niet moeilijk.
Uit de meest recente voeding-onderzoeken blijkt een koolhydraat-arm dieet het meest bevorderlijk voor je gezondheid. Nu kun je dat best doen als vegetariërs/veganist, alleen loop je dan al snel het risico op bijvoorbeeld een eiwit-tekort. Aangezien je als vegetariërs/veganist je eiwitten voornamelijk moet halen uit bonen.
pi_190844541
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 16:44 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Uit de meest recente voeding-onderzoeken blijkt een koolhydraat-arm dieet het meest bevorderlijk voor je gezondheid. Nu kun je dat best doen als vegetariërs/veganist, alleen loop je dan al snel het risico op bijvoorbeeld een eiwit-tekort. Aangezien je als vegetariërs/veganist je eiwitten voornamelijk moet halen uit bonen.
Allereerst is het onzin dat uit "recent voedingsonderzoek zou blijken dat koolhydraatarm eten het meest bevorderlijk voor je gezondheid" zou zijn. Koolhydraatarm eten kan aan te raden zijn bij diabetes en is soms een goed idee om af te vallen, maar het is niet zo dat het voor de gezondheid beter zou zijn. Dat is net zo'n onzinnige hype als glutenvrij eten als je geen allergie hebt.

En je weet dat vegetariërs gewoon zuivel en eieren eten hè? Noten en zaden zitten ook vol met eiwitten overigens. Dat je even na moet denken over wat je eet en drinkt klopt, maar dat geldt natuurlijk net zo goed voor mensen met een omnivoor dieet gezien de hoeveelheid obesitas, type 2 diabetes, hart- en vaatziekten en ga zo maar door.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_190844614
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 16:58 schreef Monolith het volgende:

[..]

Allereerst is het onzin dat uit "recent voedingsonderzoek zou blijken dat koolhydraatarm eten het meest bevorderlijk voor je gezondheid" zou zijn. Koolhydraatarm eten kan aan te raden zijn bij diabetes en is soms een goed idee om af te vallen, maar het is niet zo dat het voor de gezondheid beter zou zijn. Dat is net zo'n onzinnige hype als glutenvrij eten als je geen allergie hebt.

En je weet dat vegetariërs gewoon zuivel en eieren eten hè? Noten en zaden zitten ook vol met eiwitten overigens. Dat je even na moet denken over wat je eet en drinkt klopt, maar dat geldt natuurlijk net zo goed voor mensen met een omnivoor dieet gezien de hoeveelheid obesitas, type 2 diabetes, hart- en vaatziekten en ga zo maar door.
1: Koolhydraten zijn een verzameling van zetmeel, vezels en suikers. Ik hoef je toch niet te vertellen dat suikers slecht zijn, hé?

2: Het blijkt nu juist dat het taboe op 'vet' onterecht was. Suiker is de boosdoener.

Fantastisch als je vegetarisch tot zelfs veganist wil zijn om het welzijn van de dieren, het milieu. Maar kom niet aan met dat het gezond is. Want dat is het niet.
pi_190844814
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 17:05 schreef theunderdog het volgende:

[..]

1: Koolhydraten zijn een verzameling van zetmeel, vezels en suikers. Ik hoef je toch niet te vertellen dat suikers slecht zijn, hé?
Roepen dat suiker of vet "slecht" zijn is een redelijk ongeïnformeerde opvatting. Suiker is gewoon een noodzakelijke brandstof voor je lichaam. Sterker nog, 60-70% van je energie komt uit suikers. Je hersenen kunnen bijvoorbeeld niet zonder glucose. Ik hoef hopelijk niet uit te leggen dat je hersenen redelijk cruciaal zijn voor je lichaam. Of je nou "suikers" eet of "zetmeel", wat feitelijk gewoon polysacchariden zijn, het komt uiteindelijk in je bloed als glucose. Te veel glucose in je bloed is niet goed. Daarom is het advies voor een gezond dieet ook om volkorenproducten te eten en bijvoorbeeld frisdranken te mijden. Vezels helpen immers weer om de opname in je bloed te vertragen.


quote:
2: Het blijkt nu juist dat het taboe op 'vet' onterecht was. Suiker is de boosdoener.
Nee, nog steeds lariekoek. De negatieve effecten van te veel verzadigd vet zijn bekend. Dat een te veel aan snelle koolhydraten ook niet verstandig is doet daar niets aan af.

Volgens mij ben je gezondheidseffecten aan het verwarren met afslankhypes.

quote:
Fantastisch als je vegetarisch tot zelfs veganist wil zijn om het welzijn van de dieren, het milieu. Maar kom niet aan met dat het gezond is. Want dat is het niet.
Dat kan het prima zijn. Je geeft hier nou niet echt blijk van snappen wat een gezond dieet is. De basis van een gezond omnivoor dieet is hoofdzakelijk plantaardig eten, volkorenproducten, wat zuivel (en dan geen 48+ kaas) en zeer matig met vlees. Bij voorkeur zelfs liever wat "vette vis" (daar zitten veel onverzadigde vetten ipv verzadigde vetten in) in plaats van vlees. Bij een veganistisch dieet heb je wel B12 supplementen nodig, maar juist ook het feit dat je geen overdaad aan vlees en daarmee ook verzadigde vetten consumeert is weer gezond.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_190844819
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 09:20 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Ja want ik loop altijd langs het ziekenhuis en zie altijd keilange rijen van 50 jarige dichtgeslibte vleeseters die daar hun bypass krijgen. Wat een flagrante nonsens bewering die alle vleeseters als ongezonde eters neer zet.
Diabetis, hart en vaatziekten, bepaalde vormen van kanker enz zijn echte vleeseter ziektes die vegans niet snel zullen krijgen.
Land of the free. Home of the brave.
pi_190844896
quote:
0s.gif Op donderdag 2 januari 2020 17:23 schreef Monolith het volgende:

[..]

Roepen dat suiker of vet "slecht" zijn is een redelijk ongeïnformeerde opvatting. Suiker is gewoon een noodzakelijke brandstof voor je lichaam. Sterker nog, 60-70% van je energie komt uit suikers. Je hersenen kunnen bijvoorbeeld niet zonder glucose. Ik hoef hopelijk niet uit te leggen dat je hersenen redelijk cruciaal zijn voor je lichaam. Of je nou "suikers" eet of "zetmeel", wat feitelijk gewoon polysacchariden zijn, het komt uiteindelijk in je bloed als glucose. Te veel glucose in je bloed is niet goed. Daarom is het advies voor een gezond dieet ook om volkorenproducten te eten en bijvoorbeeld frisdranken te mijden. Vezels helpen immers weer om de opname in je bloed te vertragen.
[..]

Nee, nog steeds lariekoek. De negatieve effecten van te veel verzadigd vet zijn bekend. Dat een te veel aan snelle koolhydraten ook niet verstandig is doet daar niets aan af.

Volgens mij ben je gezondheidseffecten aan het verwarren met afslankhypes.
[..]

Dat kan het prima zijn. Je geeft hier nou niet echt blijk van snappen wat een gezond dieet is. De basis van een gezond omnivoor dieet is hoofdzakelijk plantaardig eten, volkorenproducten, wat zuivel (en dan geen 48+ kaas) en zeer matig met vlees. Bij voorkeur zelfs liever wat "vette vis" (daar zitten veel onverzadigde vetten ipv verzadigde vetten in) in plaats van vlees. Bij een veganistisch dieet heb je wel B12 supplementen nodig, maar juist ook het feit dat je geen overdaad aan vlees en daarmee ook verzadigde vetten consumeert is weer gezond.
Er blijken binnen de voedingswetenschap vooral vele meningen te zijn. Want een William Cortvriendt (voedingswetenschapper) die zou je ongelijk geven. Die geeft juist als advies om vet te eten (48+ kaas enz).

https://www.nporadio1.nl/(...)eer-meer-vetten-eten
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')