abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_190511921
quote:
Laatste nieuws
CBL: supermarkten zijn voorbereid
Supermarkten hebben zich zo goed mogelijk voorbereid op acties bij distributiecentra, laat brancheorganisatie CBL weten. Wat voor maatregelen er zijn genomen wil het Centraal Bureau Levensmiddelen niet zeggen om actievoerders niet in de kaart te spelen.

Boeren hebben met tractoren actiegevoerd bij een distributiecentrum van Albert Heijn in Tilburg en Jumbo in Breda. Ook bij andere distributiecentra zou sprake zijn van acties, maar er zijn geen berichten over blokkades. Volgens het CBL kunnen de supers zich niet op alles voorbereiden, dus is het afwachten wat er gebeurt.
quote:
Bouwers en boeren protesteren met versnipperde blokkades
Langzaamaanacties op de weg, protesten bij centrales, fabrieken en distributiecentra en toeteracties. Groepjes betogers protesteren tegen het landbouw- en bouwbeleid.

Bouwers en boeren hebben zich woensdag op verschillende plaatsen in het land verzameld om te protesteren tegen onder meer het stikstofbeleid van het kabinet. Met name in het oosten en het noorden van het land ontstonden files door grote voertuigen die langzaam over de snelweg en binnenwegen reden. Ook in Brabant staat het verkeer op meerdere plekken stil. Op allerlei locaties wordt actie gevoerd, ogenschijnlijk min of meer spontaan en zonder steun vanuit een officiële organisatie.

De protesten zijn formeel geen initiatief van de boeren, maar van Bouw in Verzet. Aanvankelijk was ook Farmers Defence Force (FDF) van plan om vandaag te protesteren door distributiecentra van supermarkten te blokkeren, maar die actie werd door de rechter verboden. Actiegroep Bouw in Verzet riep boeren daarna op zich bij hen aan te sluiten. FDF haakte daarop in door tegen de boeren te zeggen dat ze dan maar als 'burger' de weg op moesten gaan. Volgens regionale media zijn er nu toch voertuigen onderweg om centra te omsingelen. Bouw in Verzet heeft zich inmiddels gedistantieerd van deze spontane acties.
Oud nieuws - oorspronkelijk bericht
quote:
Actiegroep Farmers Defence Force (FDF) bereidt een grote landelijke blokkade voor die de complete voedselvoorziening in Nederland moet lamleggen.

Dat schrijft de Leeuwarder Courant. De actie staat een week voor kerst op stapel. Het bestuur van FDF hakt maandagavond de knoop door. In interne praatgroepen worden de deelnemers alvast gemobiliseerd. Actievoerders moeten elk vijftig voertuigen groeperen, die zich vervolgens vanaf diverse verzamelplaatsen door het land verspreiden. Andere acties rondom de feestdagen zijn ook niet uitgesloten, zoals het platleggen van Schiphol of het verkeer in heel het land. ,,Of alles tegelijk”, aldus FDF-voorzitter Mark van den Oever.

De boeren wijzen in een schrijven op de belangrijke rol van hun voedselvoorziening in de Tweede Wereldoorlog. Farmers Defence Force is een samenwerking aangegaan met Bouw in Verzet, een actiegroep van ontevreden werknemers in de bouw en het grondverzet. Ook zij mogen aanhaken.

De dreiging komt op een gevoelig moment. Komende week gaan elf van de twaalf provincies akkoord met nieuwe beleidsregels. Een spoedwet Stikstof kreeg woensdag een kritisch onthaal in de Tweede Kamer. De boeren zijn nog steeds niet blij met het kabinetsbeleid als het gaat om stikstofuitstoot en PFAS-normen. Vorige maand presenteerden ze eigen plannen om de uitstoot te verminderen, maar die zijn niet overgenomen, aldus Van den Oever.
https://www.ad.nl/friesla(...)e-kerst-br~aa75326f/
Woensdag 18 december 2019. Save the date!









De distributiecentramedewerkers steunen de boeren:







Und unsere nachbarn unterstützen uns:



  woensdag 18 december 2019 @ 10:24:27 #2
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_190511928
quote:
Dat de boeren nog geen 10% krijgen en de rest 90% is niet echt eerlijk te noemen.
Dan moeten ze niet leveren.

Gedachte van een ondernemer:
Als er in zijn winkel een klant binnenloopt en die biedt de helft voor een fotocamera dan stuur je hem weg.

De gedachte van de boer:
Verkopen voor de halve prijs en dan een week later zijn voordeur blokkeren.
Tot nooit .......
  woensdag 18 december 2019 @ 10:24:37 #3
65846 Bocaj
47th President.
pi_190511931
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:18 schreef MadJackthePirate het volgende:

[..]

Wie bepaald die?
Lijkt mij in overleg met de partijen... toch?
pi_190511952
quote:
1s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:24 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Dan moeten ze niet leveren. Als er in mijn winkel een klant binnenloopt en die biedt de helft voor een fotocamera dan stuur ik hem ook weg.

De gedachte van de boer:
Verkopen voor de halve prijs en dan een week later zijn voordeur blokkeren. zodat ik kan proberen mn kop boven water te houden
ftfy
Sterkheidsbaas van alles.
pi_190511958
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:25 schreef alpeko het volgende:
Maar gaat die actie nu over de prijzen of niet?
Heb je nou echt helemaal niet het nieuws gezien de afgelopen weken?
Sterkheidsbaas van alles.
pi_190511959
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:24 schreef Bocaj het volgende:

[..]

Lijkt mij in overleg met de partijen... toch?
Maar prijsafspraken maken is verboden in Nederland.
pi_190511961
Politie_Breda twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:21:11 Een groep boeren heeft korte tijd een distributiecentrum In Breda geblokkeerd. Op vordering van de politie, dat ze aangehouden zouden worden en hun tractoren in beslag zouden worden genomen, zijn ze direct vertrokken. De juiste keuze #boerenprotest reageer retweet
pi_190511966
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:26 schreef MadJackthePirate het volgende:

[..]

Maar prijsafspraken maken is verboden in Nederland. In verband met kartelvorming
pi_190511988
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:26 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Heb je nou echt helemaal niet het nieuws gezien de afgelopen weken?
Had jij het niet over verheven voelen? Nou zet me eens lekker dom weg. Probeer maar.
pi_190512000
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:26 schreef StephanL het volgende:
domootto twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:21:18 Dit is midden op de A1 bij De Lutte op dit moment. Snelweg zit volledig dicht. #rtvoost #boerenprotest #agractie #boerenprotest@:xxmiekewxx @:ReitsLydia @:hekman_danielle @:boerbewust @:RitaZon @:lientje1967 @:EJvdvoort @:GeLeHesjesNLBron @:EmielHouben https://t.co/d0ZXK2rvJ5 reageer retweet
_O_ _O-
_O_
Sterkheidsbaas van alles.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:28:52 #13
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512007
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:26 schreef StephanL het volgende:
domootto twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:21:18 Dit is midden op de A1 bij De Lutte op dit moment. Snelweg zit volledig dicht. #rtvoost #boerenprotest #agractie #boerenprotest@:xxmiekewxx @:ReitsLydia @:hekman_danielle @:boerbewust @:RitaZon @:lientje1967 @:EJvdvoort @:GeLeHesjesNLBron @:EmielHouben https://t.co/d0ZXK2rvJ5 reageer retweet
_O_ _O-
Twente _O_
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190512016
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:27 schreef alpeko het volgende:

[..]

Had jij het niet over verheven voelen? Nou zet me eens lekker dom weg. Probeer maar.
Dat is helemaal mijn doel niet, maar roepen 'waar gaat het nou eigenlijk over?' terwijl dat al verschillende keren uitgebreid in het nieuws is geweest en hier uitgelegd is, vind ik wat...wereldvreemd. :)
Sterkheidsbaas van alles.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:29:35 #15
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190512018
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:25 schreef Lonaa het volgende:

[..]

ftfy
Misschien samen verenigen, in een soort bond of zo. En dan gezamenlijk een minimumprjis maken. Of gewoon minder produceren en realiseren dat je met z'n allen te veel rommel maakt waar geen vraag voor is.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:30:07 #16
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512027
wagensveld1968 twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:27:30 Wie nog niet heeft ontbeten, op de A1 is een BBq gaande 🤣#Boerenprotest samen met collega's uit Duitsland https://t.co/WyUrvn0J2L reageer retweet
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 10:30:10 #17
148813 Vader_Aardbei
Stem JA21 in maart!
pi_190512028
Die boeren zijn echt goed bezig. Overal zie ik getriggerde, zure progressieven hierover vallen. Baudet heeft de komende tijd concurrentie betreft mijn stem. *O*

https://pasteboard.co/ILNH4a1.png

[ Bericht 11% gewijzigd door Vader_Aardbei op 18-12-2019 10:37:09 ]
pi_190512032
Jo @VoMy vertel nog eens iets over tractoren van een ton, egoistische huilpuntjes, iedereen heeft het druk behalve de boeren, etc. etc.

Ik wil weer even lachen omdat ik dit beeld voor ogen heb:

  woensdag 18 december 2019 @ 10:30:55 #19
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512041
quote:
10s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:30 schreef AchJa het volgende:
Jo @:VoMy vertel nog eens iets over tractoren van een ton, egoistische huilpuntjes, iedereen heeft het druk behalve de boeren, etc. etc.

Ik wil weer even lachen omdat ik dit beeld voor ogen heb:

[ afbeelding ]
_O- _O- _O-
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190512048
Lijkt wel na een rustig begin, de protesten beginnen toe te nemen. Verwacht een zware avondspits.
pi_190512064
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:29 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Dat is helemaal mijn doel niet, maar roepen 'waar gaat het nou eigenlijk over?' terwijl dat al verschillende keren uitgebreid in het nieuws is geweest en hier uitgelegd is, vind ik wat...wereldvreemd. :)
Is gewoon een terechte vraag. Ze gaan nu naar de Amer Centrale want stikstof en naar de DC's want we krijgen geen eerlijke prijs. Ze zijn niet echt duidelijk in hun verhaal. Dat moet je mij niet verwijten.
pi_190512066
Wat een ongeorganiseerde bende.
Waar protesteren ze nu tegen?
- de stikstofmaatregelen?
- de supermarktconglomeraten?
- de media?
- de linkse politiek? (met hun klimaatgedram)
- de rechtse politiek? (met hun doorgeschoten vrijemarktideaal)
- de hoogopgeleide stedelingen?
- de cententellende consumenten?

Ik weet het niet meer. Wat een bijeengeraapt zooitje kwaaielui.
J’ai faim.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:32:50 #23
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512071
Als ze nou eens de giertank legen dan kunnen de vrachtwagens er ook niet langs :D

SanderRTLNieuws twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:25:40 Boeren bij distributiecentrum van de Jumbo in Breda. #boerenprotest #jumbo https://t.co/BBZzDGGkoQ reageer retweet
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 10:33:37 #24
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_190512088
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:26 schreef StephanL het volgende:
domootto twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:21:18 Dit is midden op de A1 bij De Lutte op dit moment. Snelweg zit volledig dicht. #rtvoost #boerenprotest #agractie #boerenprotest@:xxmiekewxx @:ReitsLydia @:hekman_danielle @:boerbewust @:RitaZon @:lientje1967 @:EJvdvoort @:GeLeHesjesNLBron @:EmielHouben https://t.co/d0ZXK2rvJ5 reageer retweet
_O_ _O-
Mooi man!!!! Lekker BBQ-en op de snelweg *O* *O* *O*
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
  woensdag 18 december 2019 @ 10:33:43 #25
131800 Tarado
capô de fusca
pi_190512094
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:18 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Dat de boeren nog geen 10% krijgen en de rest 90% is niet echt eerlijk te noemen.
wat zielig, het lijkt wel marktwerking en er is niemand die 90% pakt
  woensdag 18 december 2019 @ 10:33:59 #26
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512096
quote:
1s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:32 schreef rododendronneke het volgende:
Wat een ongeorganiseerde bende.
Waar protesteren ze nu tegen?
- de stikstofmaatregelen?
- de supermarktconglomeraten?
- de media?
- de linkse politiek? (met hun klimaatgedram)
- de rechtse politiek? (met hun doorgeschoten vrijemarktideaal)
- de hoogopgeleide stedelingen?
- de cententellende consumenten?

Ik weet het niet meer. Wat een bijeengeraapt zooitje kwaaielui.
Dat is een aardige opsomming van 30 jaar opgekropte frustratie.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190512103
Later vandaag lege schappen? Of komt het zo ver niet?
blablablabla
pi_190512112
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:08 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Ach ja... het is grotendeels ikke ikke ikke want ik ben beter dan de rest. Dat zie je ook in dit topic... men voelt zich zo verheven boven "de simpele boeren"... Het druipt er af... en ze hebben het zelf niet eens door. Zo vermoeiend.. ga gewoon wat nuttigs doen en maak je niet zo druk.
Waar slaat dit op? Dit slaat zo niet terug op wat ik post.

De blokkeerfriezen konden direct strafrechtelijk veroordeeld worden bij de eerste keer. De boeren krijgen waarschuwing, na waarschuwing, na waarschuwing.

Probeer dat eens uit te leggen!
pi_190512119
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:30 schreef Vader_Aardbei het volgende:
https://ibb.co/LPWhkgC

Die boeren zijn echt goed bezig. Overal zie ik getriggerde, zure progressieven hierover vallen. Baudet heeft de komende tijd concurrentie betreft mijn stem. *O*
Boerenverstand is dus ook een mythe :')
  woensdag 18 december 2019 @ 10:35:26 #30
65846 Bocaj
47th President.
pi_190512134
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:30 schreef Vader_Aardbei het volgende:
https://ibb.co/LPWhkgC

Die boeren zijn echt goed bezig. Overal zie ik getriggerde, zure progressieven hierover vallen. Baudet heeft de komende tijd concurrentie betreft mijn stem. *O*
Die green deal van timmerfrans kost 1 biljoen euro....
pi_190512135
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:32 schreef alpeko het volgende:

[..]

Is gewoon een terechte vraag. Ze gaan nu naar de Amer Centrale want stikstof en naar de DC's want we krijgen geen eerlijke prijs. Ze zijn niet echt duidelijk in hun verhaal. Dat moet je mij niet verwijten.
quote:
1s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:32 schreef rododendronneke het volgende:
Wat een ongeorganiseerde bende.
Waar protesteren ze nu tegen?
- de stikstofmaatregelen?
- de supermarktconglomeraten?
- de media?
- de linkse politiek? (met hun klimaatgedram)
- de rechtse politiek? (met hun doorgeschoten vrijemarktideaal)
- de hoogopgeleide stedelingen?
- de cententellende consumenten?

Ik weet het niet meer. Wat een bijeengeraapt zooitje kwaaielui.
quote:
14s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:33 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Dat is een aardige opsomming van 30 jaar opgekropte frustratie.
Scheelt mij typewerk. :)
Sterkheidsbaas van alles.
pi_190512142
TomvndrH twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:24:19 Grote hoeveelheid trekkers verzamelden bij het Informatiecentrum A4 bij #Leiderdorp. Zijn nu de snelweg richting Den Haag op gegaan #boerenprotest https://t.co/jXUj78WGAw reageer retweet
Ja Den Haag

Burgemeester Hilversum: Kom niet meer naar Hilversum :D _O-
  woensdag 18 december 2019 @ 10:36:02 #33
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512152
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:33 schreef Tarado het volgende:

[..]

wat zielig, het lijkt wel marktwerking en er is niemand die 90% pakt
Diezelfde marktwerking is juist verantwoordelijk voor de stikstofcrisis. Het vrijgeven van het melkquotum is zo'n mooi voorbeeld van marktwerking wat ons naar deze situatie gewerkt heeft. Zoek maar eens op wat 5 jaar geleden gebeurd is. Ik heb het ook in deel 2 van deze reeks uitgelegd.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 10:37:00 #34
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512169
quote:
6s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:34 schreef Elan het volgende:
Later vandaag lege schappen? Of komt het zo ver niet?
Ja, we gaan dood van de honger, net als in 2013 toen de distributiecentrummedewerkers staakten. Opdat we nooit vergeten!
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190512176
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:35 schreef Lonaa het volgende:

[..]

[..]

[..]

Scheelt mij typewerk. :)
Nee sterk verhaal zeg. Dus ze staken vanwege 30 jaar frustratie?
pi_190512181
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:29 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Dat is helemaal mijn doel niet, maar roepen 'waar gaat het nou eigenlijk over?' terwijl dat al verschillende keren uitgebreid in het nieuws is geweest en hier uitgelegd is, vind ik wat...wereldvreemd. :)
Iets over joden en 75 jaar geleden geloof ik.
pi_190512190
Jaaaaaaaaa! Pas op vor het Chinese Circus :D
pi_190512195
quote:
1s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:32 schreef rododendronneke het volgende:
Wat een ongeorganiseerde bende.
Waar protesteren ze nu tegen?
- de stikstofmaatregelen?
- de supermarktconglomeraten?
- de media?
- de linkse politiek? (met hun klimaatgedram)
- de rechtse politiek? (met hun doorgeschoten vrijemarktideaal)
- de hoogopgeleide stedelingen?
- de cententellende consumenten?

Ik weet het niet meer. Wat een bijeengeraapt zooitje kwaaielui.
Niemand weet het meer. Niet in de laatste plaats de boeren zelf. Die zitten vooral in de AAAH ALLES IS KUT-modus.
pi_190512201
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:35 schreef Lonaa het volgende:
Scheelt mij typewerk. :)
Dus eigenlijk zijn de boeren tegen alles en iedereen. Maar moet de rest van Nederland hen allemaal supertof vinden, want eigen cultuur enzo, bovendien vreten wij hun producten.
J’ai faim.
pi_190512215
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:37 schreef alpeko het volgende:

[..]

Nee sterk verhaal zeg. Dus ze staken vanwege 30 jaar frustratie?
Hoe is dat niet een goede reden? :D
Sterkheidsbaas van alles.
pi_190512223
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:37 schreef skrn het volgende:

[..]

Iets over joden en 75 jaar geleden geloof ik.
Dus omdat 1 engnek een uitspraak doet (die niet oke is) scheer jij nu iedereen over 1 kam?
Sterkheidsbaas van alles.
pi_190512235
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:39 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Dus omdat 1 engnek een uitspraak doet (die niet oke is) scheer jij nu iedereen over 1 kam?
Gevolgd door meerdere organisaties die daar bewust geen afstand van nemen :Y)
pi_190512241
quote:
6s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:34 schreef Elan het volgende:
Later vandaag lege schappen? Of komt het zo ver niet?
Natuurlijk niet.. duurt nog wel een paar dagen. Precies op tijd voor de Kerst gekte begint _O-
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  woensdag 18 december 2019 @ 10:39:56 #44
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512245
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:37 schreef alpeko het volgende:

[..]

Nee sterk verhaal zeg. Dus ze staken vanwege 30 jaar frustratie?
Je zou het ook 30 jaar engelengeduld kunnen noemen. De rest van Nederland knap al uit z'n vel omdat ze 30 minuten later op hun werk komen.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 10:40:29 #46
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190512256
quote:
10s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:16 schreef AchJa het volgende:

[..]

Continu gejank dat ze maar ander werk moeten zoeken omdat de koetsier dat in 1800 ook moest etc. en dan anderen de maat gaan nemen... :') _!

En vwb het "probleem" heb ik al tientallen keren uitgelegd wat ik daarvan vind en wat mijn oplossing daarin is. Dat jij en ik daarin van mening verschillen is prima maar je moet net net doen alsof jij het grote gelijk aan je zijde hebt.
Das war einmal. Nu sta je zo onvoorwaardelijk achter de boeren, dat iedereen die kritiek heeft op de gang van zaken 'ook gaat piepen als zij op de nullijn terecht komen', 'zich ook niet aansluit bij de vakbond' en het vooral vanuit egoïstische NIMBY-motieven zou doen. En dit soort flauwekul:

quote:
10s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:30 schreef AchJa het volgende:
Jo @:VoMy vertel nog eens iets over tractoren van een ton, egoistische huilpuntjes, iedereen heeft het druk behalve de boeren, etc. etc.

Ik wil weer even lachen omdat ik dit beeld voor ogen heb:

[ afbeelding ]
De tijd dat je het inhoudelijk nog voor de boeren opnam is voorbij, je niveau is gewoon gezakt tot het belachelijk maken van de tegenstanders die graag een leefbaarder Nederland zien.
pi_190512259
quote:
1s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:38 schreef rododendronneke het volgende:

[..]

Dus eigenlijk zijn de boeren tegen alles en iedereen. Maar moet de rest van Nederland hen allemaal supertof vinden, want eigen cultuur enzo, bovendien vreten wij hun producten.
Nee, het boerenbedrijf wordt al jaren aan iedere kant genaaid door wetten, regels, het opnieuw veranderen van wetten en regels, het terug veranderen van wetten en regels. 'Gewoon' je bedrijf voeren is bijna onmogelijk.

Daar mag je van mij best boos over zijn.
Sterkheidsbaas van alles.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:40:37 #48
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190512260
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:39 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Je zou het ook 30 jaar engelengeduld kunnen noemen. De rest van Nederland knap al uit z'n vel omdat ze 30 minuten later op hun werk komen.
Tja, niet iedereen hangt aan de subsidietiet natuurlijk.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
pi_190512265

Ik heb zo'n vermoeden dat al die accounts door 1 en dezelfde persoon wordt bijgehouden
  woensdag 18 december 2019 @ 10:41:14 #50
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190512272
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:39 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Dus omdat 1 engnek een uitspraak doet (die niet oke is) scheer jij nu iedereen over 1 kam?
En dat de organisatie FDF die uitspraak vervolgens onderschreef. Dat is meer dan 1 iemand.
pi_190512275
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:39 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Je zou het ook 30 jaar engelengeduld kunnen noemen. De rest van Nederland knap al uit z'n vel omdat ze 30 minuten later op hun werk komen.
_O_
Sterkheidsbaas van alles.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:41:24 #52
37248 BertV
Klei indiaan
pi_190512276
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:34 schreef VEM2012 het volgende:

[..]

Waar slaat dit op? Dit slaat zo niet terug op wat ik post.

De blokkeerfriezen konden direct strafrechtelijk veroordeeld worden bij de eerste keer. De boeren krijgen waarschuwing, na waarschuwing, na waarschuwing.

Probeer dat eens uit te leggen!
Schaalgrootte. Een handjevol Friezen met twee geblokkeerde rijbanen is makkelijk te beteugelen zonder escalatie.
Handgemaakt | Doggerland-overlever
  woensdag 18 december 2019 @ 10:41:39 #53
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190512283
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:40 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Nee, het boerenbedrijf wordt al jaren aan iedere kant genaaid door wetten, regels, het opnieuw veranderen van wetten en regels, het terug veranderen van wetten en regels. 'Gewoon' je bedrijf voeren is bijna onmogelijk.

Daar mag je van mij best boos over zijn.
Hen wordt juist al jaren het hand boven het hoofd gehouden. Er had 20 jaar geleden al realistisch naar de intensieve agrarische sector gekeken moeten worden. Dan had toen het mes er in gekund.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:41:43 #54
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512284
quote:
6s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:40 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Tja, niet iedereen hangt aan de subsidietiet natuurlijk.
Huursubsidie
Zorgtoeslag
Kinderbijslag
Hypotheekrenteaftrek
Etc, etc......
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190512294
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:41 schreef VoMy het volgende:

[..]

En dat de organisatie FDF die uitspraak vervolgens onderschreef. Dat is meer dan 1 iemand.
Precies dat.

MIjn sympathie is sindsdien weg.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:42:16 #56
100191 PirE
Geaux Tigers
pi_190512298
Het voordeel van vroeg beginnen. Ik was al op kantoor en reed netjes langs 2 verzamelplaatsen vol met trekkers. Tevens snelste woon- werkrit van december.
Half uurtje later stond alles muurvast.

Nu volg ik het zo:
“Never assume you will win, never feel safe, never feel confident, never send a "We got this!" text, never take anything for granted, never pose for a picture late in the game, always expect the worst while rooting for the best.”
  woensdag 18 december 2019 @ 10:42:37 #57
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190512309
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:41 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Hen wordt juist al jaren het hand boven het hoofd gehouden. Er had 20 jaar geleden al realistisch naar de intensieve agrarische sector gekeken moeten worden. Dan had toen het mes er in gekund.
Dit ja. Dit is gewoon een poging om broddelbeleid nog weer wat langer voort te zetten.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:42:41 #58
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190512311
quote:
6s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:41 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Huursubsidie
Zorgtoeslag
Kinderbijslag
Hypotheekrenteaftrek
Etc, etc......
Ik krijg ze allemaal niet. :N
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
pi_190512329
Eindelijk ook boetes voor de boertjes. Flink aanpakken.
pi_190512330
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:40 schreef VoMy het volgende:

Das war einmal. Nu sta je zo onvoorwaardelijk achter de boeren, dat iedereen die kritiek heeft op de gang van zaken 'ook gaat piepen als zij op de nullijn terecht komen', 'zich ook niet aansluit bij de vakbond' en het vooral vanuit egoïstische NIMBY-motieven zou doen. En dit soort flauwekul:

De tijd dat je het inhoudelijk nog voor de boeren opnam is voorbij, je niveau is gewoon gezakt tot het belachelijk maken van de tegenstanders die graag een leefbaarder Nederland zien.
Met "boeren zijn kut!!11!!einz!111 :( :( :( " roepers valt ook niet te discussieren. Wie de schoen past loopt lekker.
pi_190512334
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:40 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Nee, het boerenbedrijf wordt al jaren aan iedere kant genaaid door wetten, regels, het opnieuw veranderen van wetten en regels, het terug veranderen van wetten en regels. 'Gewoon' je bedrijf voeren is bijna onmogelijk.

Daar mag je van mij best boos over zijn.
Zonder alle subsidies was er nauwelijks nog een boer die het hoofd boven water kon houden. Die wetten en regels horen nu eenmaal bij subsidies.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:43:51 #62
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512335
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:42 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Ik krijg ze allemaal niet. :N
Reis met het ov.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 10:44:25 #64
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190512344
quote:
6s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:43 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Reis met het ov.
Pak de fiets altijd.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
pi_190512350
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:41 schreef BertV het volgende:

[..]

Schaalgrootte. Een handjevol Friezen met twee geblokkeerde rijbanen is makkelijk te beteugelen zonder escalatie.
Vanuit juridisch oogpunt een kutreden en praktisch al helemaal.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:45:21 #66
476022 PzKpfw
Devon 'No Limits'
pi_190512357
quote:
Wat een berichtgeving weer... boze boeren. Omdat ze protesteren? Wanneer de leraren weer eens protesteren spreekt men ook niet van boze docenten.
Als iedereen aan zichzelf denkt wordt er aan iedereen gedacht.
Op 't randje en erover.
Op fietsen zonder bende kwam'm zie schooieren um spek
pi_190512362
Het verbaast me eigenlijk hoe machteloos de Staat altijd is in dit soort situaties. Het hangt volkomen van de goodwill van de boeren af of zaken uit de hand gaan lopen of niet. Politie staat er biddend bij, hopend dat de boeren rustig aan doen. Een plan B, met knuppels, is er weer eens niet.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:46:04 #69
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512367
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:44 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Pak de fiets altijd.
Belastingontduiker!!!! Nu heel rap de heilige melkkoe pakken, want ook fietsinfrastructuur moet betaald worden hè! :(
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 10:46:36 #70
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190512378
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:41 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Hen wordt juist al jaren het hand boven het hoofd gehouden. Er had 20 jaar geleden al realistisch naar de intensieve agrarische sector gekeken moeten worden. Dan had toen het mes er in gekund.
melkquotum instellen was fout , het weer afschaffen was nog fouter

Megastallen verbieden was fout , dat was juist de mogelijkheid om methaan af te vangen en minder fosfaat in de grondwater

Koeienboeren zijn een onbedwingbaar kwaad, , die werken zelfs met geld toe
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 18 december 2019 @ 10:46:51 #71
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_190512384
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:41 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Hen wordt juist al jaren het hand boven het hoofd gehouden. Er had 20 jaar geleden al realistisch naar de intensieve agrarische sector gekeken moeten worden. Dan had toen het mes er in gekund.
Exact.

De stikstofproblematiek is niet iets van vandaag of gisteren. Het is natuurlijk wel zo dat de boeren de dupe zijn van jarenlang wisselend beleid, maar dat er drastische veranderingen noodzakelijk zijn in de agrarische industrie na decennia lang vrijwel ongebreidelde vervuiling staat buiten kijf.
Huilen dan.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:47:05 #72
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190512389
- Boeren produceren 80% voor export.
- Zijn boos op de supermarkten, die nog geen 20% van hun productie afnemen, vanwege hun inkoopprijzen.
- Willen niet inkrimpen.
- Erkennen het stikstofprobleem niet.

Ze willen dus kunnen blijven groeien, want waarom niet, er is geen stikstofprobleem, en bij de groei ook een hogere prijs voor hun producten krijgen van de lokale afnemers. En met die extra productie willen ze dus vooral meer gaan exporteren?
  woensdag 18 december 2019 @ 10:47:32 #73
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_190512394
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:45 schreef PzKpfw het volgende:

[..]

Wat een berichtgeving weer... boze boeren. Omdat ze protesteren? Wanneer de leraren weer eens protesteren spreekt men ook niet van boze docenten.
Wel.
Huilen dan.
pi_190512397
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:45 schreef PzKpfw het volgende:

[..]

Wat een berichtgeving weer... boze boeren. Omdat ze protesteren? Wanneer de leraren weer eens protesteren spreekt men ook niet van boze docenten.
Allitereert ook niet zo lekker.
Sterkheidsbaas van alles.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:47:58 #75
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190512399
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:45 schreef PzKpfw het volgende:

[..]

Wat een berichtgeving weer... boze boeren. Omdat ze protesteren? Wanneer de leraren weer eens protesteren spreekt men ook niet van boze docenten.
https://www.ad.nl/politie(...)voor-niets~ac1d7489/

https://www.parool.nl/nie(...)%2Fwww.google.com%2F

https://www.trouw.nl/onde(...)ze-leraren~b7d61229/

https://www.rtl.nl/video/b0e5c262-2722-40c4-bf14-3719668defc0/

Tuurlijk jonge. Arme boeren toch. Die framing. :'(
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:48:12 #76
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512405
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:47 schreef VoMy het volgende:
- Willen niet inkrimpen.
En volharden in onjuistheden.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 10:48:14 #77
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190512406
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:47 schreef VoMy het volgende:
- Boeren produceren 80% voor export.
- Zijn boos op de supermarkten, die nog geen 20% van hun productie afnemen, vanwege hun inkoopprijzen.
- Willen niet inkrimpen.
- Erkennen het stikstofprobleem niet.

Ze willen dus kunnen blijven groeien, want waarom niet, er is geen stikstofprobleem, en bij de groei ook een hogere prijs voor hun producten krijgen van de lokale afnemers. En met die extra productie willen ze dus vooral meer gaan exporteren?
er is geen stikstofprobleem dat is verzonnen door de provincies die geen woningen willen bouwen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_190512407
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:45 schreef AchJa het volgende:

[..]

Toeterbruiloften werden ook jarenlang gedoogd...
Ook idioot. Gewoon de auto’s in beslag nemen. En even doorlichten hoe het betaald is. Zo afgelopen!
pi_190512412
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:40 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Nee, het boerenbedrijf wordt al jaren aan iedere kant genaaid door wetten, regels, het opnieuw veranderen van wetten en regels, het terug veranderen van wetten en regels. 'Gewoon' je bedrijf voeren is bijna onmogelijk.

Daar mag je van mij best boos over zijn.
Ik heb het idee dat je niet helemaal objectief bent.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:49:35 #81
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190512428
Boeren hebben lekker tijd zal t nu , de mais is binnen en de aardappels en de suikerbieten en hooi ook, dus kom maar op , lekker trekkeren met bier
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 18 december 2019 @ 10:49:48 #82
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190512431
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:48 schreef ACT-F het volgende:

[..]

En volharden in onjuistheden.
https://nos.nl/artikel/23(...)-te-verminderen.html

quote:
Geen krimp, toch vergunningen
De sector is blij met de toezegging van het kabinet dat er geen sectorbrede krimp komt
Ik moest lachen.
pi_190512444
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:46 schreef Isdatzo het volgende:

[..]

Exact.

De stikstofproblematiek is niet iets van vandaag of gisteren. Het is natuurlijk wel zo dat de boeren de dupe zijn van jarenlang wisselend beleid, maar dat er drastische veranderingen noodzakelijk zijn in de agrarische industrie na decennia lang vrijwel ongebreidelde vervuiling staat buiten kijf.
Maar dat er drastische veranderingen noodzakelijk zijn wordt ook niet ontkend toch?

Boos zijn over jarenlang wisselend beleid en wel noodzakelijke verandering willen kunnen gewoon hand in hand :)
Sterkheidsbaas van alles.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:50:47 #84
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190512446
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:47 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Allitereert ook niet zo lekker.
En het gebeurt toch. Goh, een whataboutism dat niet klopt, je verwacht het niet he.
pi_190512461
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:48 schreef alpeko het volgende:

[..]

Ik heb het idee dat je niet helemaal objectief bent.
Best wel, eigenlijk. :Y

Ik heb zeker wel een mening maar geen roze bril. :)
Sterkheidsbaas van alles.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:51:48 #86
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190512462
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:47 schreef VoMy het volgende:
- Boeren produceren 80% voor export.
- Zijn boos op de supermarkten, die nog geen 20% van hun productie afnemen, vanwege hun inkoopprijzen.
- Willen niet inkrimpen.
- Erkennen het stikstofprobleem niet.

Ze willen dus kunnen blijven groeien, want waarom niet, er is geen stikstofprobleem, en bij de groei ook een hogere prijs voor hun producten krijgen van de lokale afnemers. En met die extra productie willen ze dus vooral meer gaan exporteren?
Dit.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:52:17 #87
65846 Bocaj
47th President.
pi_190512478
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:51 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Best wel, eigenlijk. :Y

Ik heb zeker wel een mening maar geen roze bril. :)
Dan vraag ik me af wie er wereldvreemder is. Jij of ik
pi_190512481
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:50 schreef VoMy het volgende:

[..]

En het gebeurt toch. Goh, een whataboutism dat niet klopt, je verwacht het niet he.
Huh? Boze boeren allitereert toch gewoon veel beter dan boze docenten? Wat is daar een drogreden aan?
Sterkheidsbaas van alles.
pi_190512490
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:52 schreef alpeko het volgende:

[..]

Dan vraag ik me af wie er wereldvreemder is. Jij of ik
Wereldvreemd omdat ik een mening heb? :D

Of omdat ik mezelf best objectief vind?
Sterkheidsbaas van alles.
pi_190512494
De Nederlandse boer is de meest innovatieve boer ter wereld. De rest van de wereld komt hier de kennis oppikken. Ze zouden juist als voorbeeld en Nederland als proefgebied moeten gelden. In plaats daarvan worden ze nog harder aangepakt, nog strengere regels opgelegd. Ze moeten, moeten, moeten...… Onhoudbaar.

Dat er minder boeren zouden moeten zijn kan ik nog wel billijken, maar die sector constant de Zwarte Piet toespelen en verplichten om af te slanken slaat nergens op. Ja, op korte termijn weer stikstof/ammoniak/pfas/etc-ruimte. Op lange termijn red je het daar ook niet meer mee.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  woensdag 18 december 2019 @ 10:54:09 #92
476022 PzKpfw
Devon 'No Limits'
pi_190512505
quote:
Als je echt gaat zoeken kun je alles wel vinden. Het is in ieder geval niet de boventoon van de media bij dergelijke protesten, hetgeen nu wel het geval is bij de boeren.
Als iedereen aan zichzelf denkt wordt er aan iedereen gedacht.
Op 't randje en erover.
Op fietsen zonder bende kwam'm zie schooieren um spek
  woensdag 18 december 2019 @ 10:54:16 #93
65846 Bocaj
47th President.
pi_190512507
quote:
'Boeren blokkeren toegang Tata Steel'
De boeren die vanochtend van de A9 bij Akersloot zijn gehaald, zijn naar Tata Steel in Velsen-Noord gereden. Daar blokkeren ze de toegangspoort, meldt NH Nieuws.
https://nos.nl/liveblog/2(...)keersboetes-uit.html
  woensdag 18 december 2019 @ 10:54:53 #94
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190512518
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:52 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Huh? Boze boeren allitereert toch gewoon veel beter dan boze docenten? Wat is daar een drogreden aan?
De drogreden was natuurlijk 'boze boeren worden wel boze boeren genoemd, maar boze leraren geen boze leraren', waar je instemmend op reageerde. Maar het allitereert inderdaad minder, ze hadden moeten gaan voor laaiende leraren.
pi_190512529
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:47 schreef VoMy het volgende:
- Boeren produceren 80% voor export.
En 75% van het voedsel wat jij op je bord hebt liggen is geimporteerd... Dus iedereen mag exporteren behalve Nederland.
pi_190512532
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:53 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Wereldvreemd omdat ik een mening heb? :D

Of omdat ik mezelf best objectief vind?
Mening is gebaseerd op een bepaald wereldbeeld. Dus ja.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:55:36 #97
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_190512534
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:47 schreef VoMy het volgende:
- Boeren produceren 80% voor export.
- Zijn boos op de supermarkten, die nog geen 20% van hun productie afnemen, vanwege hun inkoopprijzen.
- Willen niet inkrimpen.
- Erkennen het stikstofprobleem niet.

Ze willen dus kunnen blijven groeien, want waarom niet, er is geen stikstofprobleem, en bij de groei ook een hogere prijs voor hun producten krijgen van de lokale afnemers. En met die extra productie willen ze dus vooral meer gaan exporteren?
Zoiets, ja.

Alhoewel ze op zich wel een punt hebben wat dat inkoopbeleid betreft. De supermarkten dwingen boeren zo belachelijk goedkoop mogelijk te produceren en gigantisch kleine marges zijn alleen houdbaar door op gigantische schaal te produceren. Dat zo goedkoop mogelijk produceren betekent natuurlijk ook dat er bezuinigd wordt op aspecten als dierenwelzijn, vervuiling, inkoop van duurzame soja etc.
Huilen dan.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:56:34 #98
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190512547
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:40 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Nee, het boerenbedrijf wordt al jaren aan iedere kant genaaid door wetten, regels, het opnieuw veranderen van wetten en regels, het terug veranderen van wetten en regels. 'Gewoon' je bedrijf voeren is bijna onmogelijk.

Daar mag je van mij best boos over zijn.
koeien in de dikke stront met stikstof uit het veel te eiwit-rijke voer dat ze krijgen
boeren verzinnen van alles om die koeien meer melk te laten geven , het import voer uit zuid-amerika moet verboden worden , laat ze maar gras eten

Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_190512548
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:54 schreef VoMy het volgende:

[..]

De drogreden was natuurlijk 'boze boeren worden wel boze boeren genoemd, maar boze leraren geen boze leraren', waar je instemmend op reageerde. Maar het allitereert inderdaad minder, ze hadden moeten gaan voor laaiende leraren.
Laaiende leraren vind ik prachtig O+
Ik ben voor. :Y

Toch denk ik echt dat je daar niet teveel achter moet zoeken en dat het voor een groot deel gaat over hoe lekker het leest.
Sterkheidsbaas van alles.
pi_190512551
PartijvdDieren twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:54:33 👉 Vanmiddag vraagt @PartijvdDieren debat aan over onaanvaardbare ongelijkheid van behandeling boerenprotesten vs vreedzame protestanten #Protestival ✊🚜✈️🛑 👉 Tevens volgen vandaag Kamervragen #tractorstaat #boerenprotest #stikstof #Schiphol @GreenpeaceNL @WassenbergFrank https://t.co/23A7Wtr8Is reageer retweet
Genot. Boeren hebben meer bereikt dus dan die activisten zaterdag op Schiphol
pi_190512557
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:55 schreef alpeko het volgende:

[..]

Mening is gebaseerd op een bepaald wereldbeeld. Dus ja.
Maar dan zijn we allemaal niet objectief, toch?
Sterkheidsbaas van alles.
pi_190512569
quote:
2s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:56 schreef Lonaa het volgende:

[..]

Maar dan zijn we allemaal niet objectief, toch?
Klopt, ik ook niet. Daarom sprak ik ook wie van ons wereldvreemder was
  woensdag 18 december 2019 @ 10:58:40 #103
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512577
quote:
Nepnieuws
Onder
Staatstoezicht

De meeste boeren hebben, behoudens enkele houders van megastallen, aangegeven te willen krimpen mits ze financieel gecompenseerd worden. Dit geld willen ze op een eerlijke manier verdienen, dus winst op de producten en geen geld toeleggen zoals nu wel eens gebeurt. En kom niet met marktwerking aanzetten, want dan geldt dat ook voor het melkquotum dat 5 jaar geleden vrij is gegeven.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190512581
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:57 schreef alpeko het volgende:

[..]

Klopt, ik ook niet. Daarom sprak ik ook wie van ons wereldvreemder was
Tja, dat weet ik niet. :)
Sterkheidsbaas van alles.
  woensdag 18 december 2019 @ 10:59:57 #105
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190512597
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:55 schreef Isdatzo het volgende:

[..]

Alhoewel ze op zich wel een punt hebben wat dat inkoopbeleid betreft. De supermarkten dwingen boeren zo belachelijk goedkoop mogelijk te produceren en gigantisch kleine marges zijn alleen houdbaar door op gigantische schaal te produceren. Dat zo goedkoop mogelijk produceren betekent natuurlijk ook dat er bezuinigd wordt op aspecten als dierenwelzijn, vervuiling, inkoop van duurzame soja etc.
Ja dat is ook zo. Maar dan moet je niet demonstreren tegen stikstofmaatregelen, want die zouden juist ervoor kunnen zorgen dat de nu dwingende neiging tot schaalvergroting eindelijk een halt toegeroepen wordt, en de prijs van producten eerlijker wordt.
pi_190512599
quote:
Gewoon snoeihard wegknuppelen en de trekkers in beslag nemen.
Juin uit Eigen Tuin!
  woensdag 18 december 2019 @ 11:00:42 #107
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190512607
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:54 schreef PzKpfw het volgende:

[..]

Als je echt gaat zoeken kun je alles wel vinden. Het is in ieder geval niet de boventoon van de media bij dergelijke protesten, hetgeen nu wel het geval is bij de boeren.
Ze domineerden het nieuws ook niet meerdere dagen op rij. Maar ik zie dat je de doelpalen al verschoven hebt.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:01:14 #108
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512620
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:53 schreef Montagui het volgende:
De Nederlandse boer is de meest innovatieve boer ter wereld. De rest van de wereld komt hier de kennis oppikken. Ze zouden juist als voorbeeld en Nederland als proefgebied moeten gelden. In plaats daarvan worden ze nog harder aangepakt, nog strengere regels opgelegd. Ze moeten, moeten, moeten...… Onhoudbaar.

Dat er minder boeren zouden moeten zijn kan ik nog wel billijken, maar die sector constant de Zwarte Piet toespelen en verplichten om af te slanken slaat nergens op. Ja, op korte termijn weer stikstof/ammoniak/pfas/etc-ruimte. Op lange termijn red je het daar ook niet meer mee.
Exact wat ik ook in het buitenland hoor. Het zijn niet de windmolens, de klompen en de kazen dat in één adem genoemd wordt als het over Nederland gaat. Met stip op nummer 1 is de efficiëntie van de landbouw en daarmee de lage voedselprijzen, nummer 2 is het waterbeheer en het ongeloof dat half Nederland onder zeespiegel zit en nummer 3 is dat Nederland organisatorisch sterk is, zowel overheid als bedrijfsleven.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 11:01:30 #109
476022 PzKpfw
Devon 'No Limits'
pi_190512625
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:00 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Ze domineerden het nieuws ook niet meerdere dagen op rij. Maar ik zie dat je de doelpalen al verschoven hebt.
Niet zomaar aannames maken.
Als iedereen aan zichzelf denkt wordt er aan iedereen gedacht.
Op 't randje en erover.
Op fietsen zonder bende kwam'm zie schooieren um spek
  woensdag 18 december 2019 @ 11:02:08 #110
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_190512632
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:55 schreef AchJa het volgende:

[..]

En 75% van het voedsel wat jij op je bord hebt liggen is geimporteerd... Dus iedereen mag exporteren behalve Nederland.
Ik ben het met je eens dat de cijfers daardoor enigszins vertekenen, maar dat Nederland vooral voor de export produceert staat buiten kijf. Laten we de getallen van vorig jaar erbij pakken: Nederland exporteerde vorig jaar voor 90,3 miljard euro aan landbouwproducten en importeerde voor 61,4 miljard euro, en van die 90,3 miljard euro is 24,9 miljard wederuitvoer (dus producten waarvoor Nederland een doorvoerland is). Dat betekent dus dat we nog steeds een (agrarisch) handelsoverschot hebben van bijna 30 miljard euro.

Laten we vlees en melk als voorbeeld nemen: 66 procent van alle melk die wij produceren gaat naar het buitenland en exporteert Nederland voor 9 miljard euro aan vlees. Aan de andere kant importeren we voor 5 miljard euro aan vlees (vnl goedkoop vlees uit Zuid-Amerika, dat hier in de supermarkten ligt). Dus netto nog steeds een heel groot handelsoverschot.

Hoe je het ook wendt of keert: de agrarische productiviteit van Nederland ligt vijf keer hoger dan het Europese gemiddelde, en Nederland heeft de hoogste veedichtheid ter wereld. Wanneer je kijkt naar de landbouwproductie per eenheid landoppervlak dan staat Nederland ergens hoog bovenaan. Dat zoiets problemen oplevert lijkt me evident.

(Cijfers allemaal terug te vinden bij 't CBS)
Huilen dan.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:02:31 #111
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190512639
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:59 schreef VoMy het volgende:

[..]

Ja dat is ook zo. Maar dan moet je niet demonstreren tegen stikstofmaatregelen, want die zouden juist ervoor kunnen zorgen dat de nu dwingende neiging tot schaalvergroting eindelijk een halt toegeroepen wordt, en de prijs van producten eerlijker wordt.
eerlijker ??,

als boeren meer geld krijgen dan gaan ze nog veel meer koeien houden

quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:00 schreef Symphonic het volgende:

[..]

Gewoon snoeihard wegknuppelen en de trekkers in beslag nemen.
juist
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 18 december 2019 @ 11:04:09 #112
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190512661
quote:
3s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:58 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Nepnieuws
Onder
Staatstoezicht

De NOS quote de reactie van de LTO en dit is wat je nog kunt bedenken?

De LTO is natuurlijk ook een waardeloze organisatie, dus ik kan me prima voorstellen dat niet iedere boer het met ze eens is. Maar de boeren die niet staan te demonstreren, die hoor je óók niet. Er zijn ook boeren die heel anders naar het boerenleven kijken dan de LTO of hun extremistische neefje van de FDF, maar die staan niet opritten te blokkeren omdat ze vinden dat het allemaal wel wat kleinschaliger mag. De boeren die nu protesteren, protesteren voor een politiek waarin de landbouw niet hoeft te krimpen.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:04:50 #113
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_190512672
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 10:59 schreef VoMy het volgende:

[..]

Ja dat is ook zo. Maar dan moet je niet demonstreren tegen stikstofmaatregelen, want die zouden juist ervoor kunnen zorgen dat de nu dwingende neiging tot schaalvergroting eindelijk een halt toegeroepen wordt, en de prijs van producten eerlijker wordt.
Dat besef lijkt er inderdaad niet te zijn. Ze willen gewoon ontkennen dat er problemen zijn met de huidige vorm van intensieve agrarische industrie in Nederland, en ongestoord op oude voet doorgaan.
Huilen dan.
pi_190512730
Het blijft typerend dat ze zo boos zijn op GroenLinks, terwijl die juist wil dat de overheid beleid gaat maken om de marges te vergroten. En op de EU, terwijl met de 'new green deal' de verwachting is dat er juist meer boeren nodig gaan zijn.

Maar goed, strijd maar door tot de akkers uitgeput zijn, de insectenstand tot 0 is gedaald en alle natuur naar de klote is. En juich nog even voor die politici die klaagt over 'veganistische losers'. Dat lijkt mij inderdaad de goede weg.
  Eindredactie Games woensdag 18 december 2019 @ 11:09:37 #115
19054 crew  Oscar.
ElitePauper
pi_190512754
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 09:36 schreef Wereldgozer het volgende:

[..]

@:Zipportal

PAK JE VIJAND AAN
Die is naar de hoeren want hij krijg een fooitje van Wiebes
0% vet, Geen suiker toegevoegd
Twitter: @BuikschuiverNL
Xbox Live: Buikschuiver
Oscar, jij mag mijn landgoed als ik kom te overlijden. - Monkyyy
  Eindredactie Games woensdag 18 december 2019 @ 11:10:32 #116
19054 crew  Oscar.
ElitePauper
pi_190512773
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:00 schreef Symphonic het volgende:

[..]

Gewoon snoeihard wegknuppelen en de trekkers in beslag nemen.
Het is raar dat er geen kenteken op traktoren zit.
0% vet, Geen suiker toegevoegd
Twitter: @BuikschuiverNL
Xbox Live: Buikschuiver
Oscar, jij mag mijn landgoed als ik kom te overlijden. - Monkyyy
  woensdag 18 december 2019 @ 11:12:16 #117
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_190512801
quote:
14s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:01 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Exact wat ik ook in het buitenland hoor. Het zijn niet de windmolens, de klompen en de kazen dat in één adem genoemd wordt als het over Nederland gaat. Met stip op nummer 1 is de efficiëntie van de landbouw en daarmee de lage voedselprijzen,
Je kan je afvragen of dit iets is waar je trots op moet zijn.
Huilen dan.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:12:21 #118
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190512803
quote:
14s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:08 schreef kipknots het volgende:
Het blijft typerend dat ze zo boos zijn op GroenLinks, terwijl die juist wil dat de overheid beleid gaat maken om de marges te vergroten. En op de EU, terwijl met de 'new green deal' de verwachting is dat er juist meer boeren nodig gaan zijn.

Maar goed, strijd maar door tot de akkers uitgeput zijn, de insectenstand tot 0 is gedaald en alle natuur naar de klote is. En juich nog even voor die politici die klaagt over 'veganistische losers'. Dat lijkt mij inderdaad de goede weg.
De veganistische losers, die doorgaans bereid zijn om vele euro's neer te leggen voor biologisch en lokaal geteeld voedsel. Deze boerenwoede hangt aan elkaar van tegenstrijdigheden.
pi_190512811
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:02 schreef Isdatzo het volgende:

[..]

Ik ben het met je eens dat de cijfers daardoor enigszins vertekenen, maar dat Nederland vooral voor de export produceert staat buiten kijf. Laten we de getallen van vorig jaar erbij pakken: Nederland exporteerde vorig jaar voor 90,3 miljard euro aan landbouwproducten en importeerde voor 61,4 miljard euro, en van die 90,3 miljard euro is 24,9 miljard wederuitvoer (dus producten waarvoor Nederland een doorvoerland is). Dat betekent dus dat we nog steeds een (agrarisch) handelsoverschot hebben van bijna 30 miljard euro.

Laten we vlees en melk als voorbeeld nemen: 66 procent van alle melk die wij produceren gaat naar het buitenland en exporteert Nederland voor 9 miljard euro aan vlees. Aan de andere kant importeren we voor 5 miljard euro aan vlees (vnl goedkoop vlees uit Zuid-Amerika, dat hier in de supermarkten ligt). Dus netto nog steeds een heel groot handelsoverschot.

Hoe je het ook wendt of keert: de agrarische productiviteit van Nederland ligt vijf keer hoger dan het Europese gemiddelde, en Nederland heeft de hoogste veedichtheid ter wereld. Wanneer je kijkt naar de landbouwproductie per eenheid landoppervlak dan staat Nederland ergens hoog bovenaan. Dat zoiets problemen oplevert lijkt me evident.

(Cijfers allemaal terug te vinden bij 't CBS)
Dat is me allemaal bekend. En dat er een overschot is hoor je mij niet ontkennen maar als je de totale import wegstreept tegen de export blijft er 5% over. En je vergelijking vwb vlees in geld gaat natuurlijk niet om massa als in hoeveelheid (de waarde in geld zegt niks over het volume), de reden staat er nl. bij: "importeert goedkoop". Het zou me niets verbazen dat het goedkope Zuid-Amerikaanse vlees in gewicht meer blijkt de te zijn dan het gewicht wat we exporteren... Het is gewoon handel, niks meer niks minder. De Nederlander is te gierig om een goeie prijs voor de biefstuk te betalen dus haalt de super het wel uit Zuid Amerika...

Edit: Daarbij, waarom zou een Indo minder recht op een aardappel hebben dan wij op rijst?
  woensdag 18 december 2019 @ 11:13:50 #120
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512826
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:04 schreef VoMy het volgende:

[..]

De NOS quote de reactie van de LTO en dit is wat je nog kunt bedenken?

De LTO is natuurlijk ook een waardeloze organisatie, dus ik kan me prima voorstellen dat niet iedere boer het met ze eens is. Maar de boeren die niet staan te demonstreren, die hoor je óók niet. Er zijn ook boeren die heel anders naar het boerenleven kijken dan de LTO of hun extremistische neefje van de FDF, maar die staan niet opritten te blokkeren omdat ze vinden dat het allemaal wel wat kleinschaliger mag. De boeren die nu protesteren, protesteren voor een politiek waarin de landbouw niet hoeft te krimpen.
Het is zeker waar dat LTO een belangenclubje is van megastallen waar lang niet alle boeren achterstaan. De boer wil eigenlijk maar één ding, een reëel inkomen, niets meer, niets minder. Het maakt niet uit hoe, als het maar gebeurt. Je ziet ze nu op alle vlakken demonstreren waardoor de samenhang zoek lijkt, maar het klopt wel degelijk waar ze tegen protesteren. Het stikstofbeleid is mank en is met de aangenomen noodwet absoluut niet verbeterd. Er moet zoveel gebeuren om 30 jaar overheidsfalen weer recht te zetten waardoor het eind van de huidige impasse nog niet in zicht lijkt, verre van. Er staat ons nog veel meer te wachten vanuit de bouwwereld. Ik verwacht nadat de bouw hervat wordt de milieulobby een kort geding aanspant tegen de noodwet. En ze staan behoorlijk sterk! Dus ik ben ook heel benieuwd waar we over een half jaar staan.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 11:16:15 #121
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512862
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:12 schreef Isdatzo het volgende:

[..]

Je kan je afvragen of dit iets is waar je trots op moet zijn.
Beslist! Het probleem is de 'marktwerking' waar men op prat gaat. Als je die ongebreideld z'n gang laat gaan dan krijg je weer schaalvergroting bij zowel de boeren als de supermarkten. Deze wapenwedloop in de markt moet je beteugelen. De huidige situatie had voorkomen kunnen worden door een regering die daadwerkelijk regeert, en dat is vooruit zien.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190512913
quote:
14s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:08 schreef kipknots het volgende:
Het blijft typerend dat ze zo boos zijn op GroenLinks, terwijl die juist wil dat de overheid beleid gaat maken om de marges te vergroten. En op de EU, terwijl met de 'new green deal' de verwachting is dat er juist meer boeren nodig gaan zijn.

Maar goed, strijd maar door tot de akkers uitgeput zijn, de insectenstand tot 0 is gedaald en alle natuur naar de klote is. En juich nog even voor die politici die klaagt over 'veganistische losers'. Dat lijkt mij inderdaad de goede weg.
En ze juichen voor charlatans als Wilders en Baudet die Nederland de EU uit willen loodsen. Zeg maar dag tegen je afzetmarkt boertjes, als die twee hun zin krijgen.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:19:45 #123
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190512924
quote:
14s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:16 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Beslist! Het probleem is de 'marktwerking' waar men op prat gaat. Als je die ongebreideld z'n gang laat gaan dan krijg je weer schaalvergroting bij zowel de boeren als de supermarkten. Deze wapenwedloop in de markt moet je beteugelen. De huidige situatie had voorkomen kunnen worden door een regering die daadwerkelijk regeert, en dat is vooruit zien.
forse stikstof heffingen op de melk van 30 cent

dan verdienen ze minder en dan krijg je vanzelf minder boeren, opgelost
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 18 december 2019 @ 11:20:32 #124
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190512945
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:13 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Het is zeker waar dat LTO een belangenclubje is van megastallen waar lang niet alle boeren achterstaan. De boer wil eigenlijk maar één ding, een reëel inkomen, niets meer, niets minder. Het maakt niet uit hoe, als het maar gebeurt. Je ziet ze nu op alle vlakken demonstreren waardoor de samenhang zoek lijkt, maar het klopt wel degelijk waar ze tegen protesteren. Het stikstofbeleid is mank en is met de aangenomen noodwet absoluut niet verbeterd. Er moet zoveel gebeuren om 30 jaar overheidsfalen weer recht te zetten waardoor het eind van de huidige impasse nog niet in zicht lijkt, verre van. Er staat ons nog veel meer te wachten vanuit de bouwwereld. Ik verwacht nadat de bouw hervat wordt de milieulobby een kort geding aanspant tegen de noodwet. En ze staan behoorlijk sterk! Dus ik ben ook heel benieuwd waar we over een half jaar staan.
Elke ondernemer wil een reëel inkomen. Dat wordt alleen lastig als je zelfs met subsidie je zaakje niet draaiende kan houden omdat je spulletjes te laaggeprijsd zijn doordat het aanbod te groot is. Dan moet je je conclusies trekken en andere spullen gaan maken of wat anders gaan doen.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
pi_190512949
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:19 schreef michaelmoore het volgende:

forse heffingen op de melk van 30 cent

dan verdienen ze minder en dan krijg je vanzelf minder boeren, opgelost
Dat werkt schaalvergroting en import weer in de hand he.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:21:20 #126
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_190512965
quote:
14s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:16 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Beslist! Het probleem is de 'marktwerking' waar men op prat gaat. Als je die ongebreideld z'n gang laat gaan dan krijg je weer schaalvergroting bij zowel de boeren als de supermarkten. Deze wapenwedloop in de markt moet je beteugelen. De huidige situatie had voorkomen kunnen worden door een regering die daadwerkelijk regeert, en dat is vooruit zien.
Wat dat betreft zijn we het eens.
Huilen dan.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:21:22 #127
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190512966
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:20 schreef AchJa het volgende:

[..]

Dat werkt schaalvergroting en import weer in de hand he.
met ,meer omzet maak je meer verlies
import is niet erg, dat is niet schadelijk
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_190512968
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:20 schreef IkStampOpTacos het volgende:

Elke ondernemer wil een reëel inkomen. Dat wordt alleen lastig als je zelfs met subsidie je zaakje niet draaiende kan houden omdat je spulletjes te laaggeprijsd zijn doordat het aanbod te groot is. Dan moet je je conclusies trekken en andere spullen gaan maken of wat anders gaan doen.
Laat maar even zien hoeveel subsidie de boeren krijgen dan.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:22:06 #129
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190512979
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:21 schreef AchJa het volgende:

[..]

Laat maar even zien hoeveel subsidie de boeren krijgen dan.
veel te veel
https://www.rijksoverheid(...)uw/landbouwsubsidies
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_190512983
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:21 schreef michaelmoore het volgende:

met ,meer omzet maak je meer verlies
import is niet erg, dat is niet schadelijk
Ik had de term NIMBY al eens laten vallen hier he... Maar ja, ik werd voor gek uitgemaakt.
pi_190512986
quote:
4s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:10 schreef Oscar. het volgende:

[..]

Het is raar dat er geen kenteken op traktoren zit.
Dat is ook bijzonder..
En je kunt er op wachten dat er ernstige ongelukken gaan gebeuren, hoewel ongeluk in dit geval niet de juiste benaming is.
Juin uit Eigen Tuin!
  woensdag 18 december 2019 @ 11:22:30 #132
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512987
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:19 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

forse heffingen op de melk van 30 cent

dan verdienen ze minder en dan krijg je vanzelf minder boeren, opgelost
Nee, dan krijg je vanzelf situaties als vandaag. De boeren komen op voor hun belangen in tegenstelling tot de rest van Nederland dat warmpjes achter hun toetsenbord blijft.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 11:23:14 #134
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190512997
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:20 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Elke ondernemer wil een reëel inkomen. Dat wordt alleen lastig als je zelfs met subsidie je zaakje niet draaiende kan houden omdat je spulletjes te laaggeprijsd zijn doordat het aanbod te groot is. Dan moet je je conclusies trekken en andere spullen gaan maken of wat anders gaan doen.
Je valt een beetje in herhaling. Dit is al tig keer uitgelegd.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 11:23:22 #135
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190513002
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 18 december 2019 @ 11:24:10 #136
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190513029
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:22 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Nee, dan krijg je vanzelf situaties als vandaag. De boeren komen op voor hun belangen in tegenstelling tot de rest van Nederland dat warmpjes achter hun toetsenbord blijft.
forse stikstof heffing op de melk dat is terecht,
je moet betalen voor je vervuiling , als jij een diesel koopt dan ga je ook betalen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 18 december 2019 @ 11:24:28 #137
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190513030
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:21 schreef AchJa het volgende:

[..]

Laat maar even zien hoeveel subsidie de boeren krijgen dan.
Best wel wat als je ziet waar ze aanspraak op maken. https://www.rijksoverheid(...)uw/landbouwsubsidies

En dat blijkt ook wel natuurlijk.

https://www.volkskrant.nl(...)-verdienen~b8b4597a/

Waarschijnlijk de reden dat ze dagen aaneen met de trekker op pad kunnen werkende mensen lastig te vallen.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:25:19 #138
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190513049
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:24 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Best wel wat als je ziet waar ze aanspraak op maken. https://www.rijksoverheid(...)uw/landbouwsubsidies

En dat blijkt ook wel natuurlijk.

https://www.volkskrant.nl(...)-verdienen~b8b4597a/

Waarschijnlijk de reden dat ze dagen aaneen met de trekker op pad kunnen werkende mensen lastig te vallen.
boeren geven nu import voer , soja uit zuid amerika, dat kost minder tijd dan zelf voermais telen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 18 december 2019 @ 11:25:37 #139
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190513051
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:23 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Je valt een beetje in herhaling. Dit is al tig keer uitgelegd.
Kennelijk valt het op dovemansoren bij de boeren.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:26:27 #140
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190513063
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:20 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Elke ondernemer wil een reëel inkomen. Dat wordt alleen lastig als je zelfs met subsidie je zaakje niet draaiende kan houden omdat je spulletjes te laaggeprijsd zijn doordat het aanbod te groot is. Dan moet je je conclusies trekken en andere spullen gaan maken of wat anders gaan doen.
juist een forse stikstof uitstoot heffing opleggen van 30 cent per liter
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 18 december 2019 @ 11:27:02 #141
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190513072
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:25 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

boeren geven nu import voer , soja uit zuid amerika, dat kost minder tijd dan zelf voermais telen
Boeren in Nederland is gewoon niet rendabel voor zowel het milieu als de portemonnee, zelfs met debiel hoge subsidies.

Als ik plastic rommel wil hebben haal ik dat ook uit China en ga ik niet lopen miepen dat de Action meer subsidie moet krijgen om het hoofd boven water te houden.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:27:02 #142
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190513073
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:24 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

forse stikstof heffing op de melk dat is terecht,
je moet betalen voor je vervuiling , als jij een diesel koopt dan ga je ook betalen
Dan heb je de boeren alsnog op je dak. Begin eerst eens bij Schiphol. Geen accijns, geen BTW. Hoe leg je dat uit?
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190513098
Mooi man. Geen gezeik. Hier hebbie koffie _O_
  woensdag 18 december 2019 @ 11:28:09 #144
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190513101
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:22 schreef AchJa het volgende:

[..]

Ik had de term NIMBY al eens laten vallen hier he... Maar ja, ik werd voor gek uitgemaakt.
@michaelmoore zegt iets dus nu is je generalisatie gerechtvaardigd? :P
  woensdag 18 december 2019 @ 11:28:11 #145
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190513104
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:27 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Dan heb je de boeren alsnog op je dak. Begin eerst eens bij Schiphol. Geen accijns, geen BTW. Hoe leg je dat uit?
Koe bij de horens vatten en beide aanpakken. Denk dat je weinig mensen vind die het prima vinden dat multinationals overal mee wegkomen en alleen de agrarische sector wil verkleinen.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
pi_190513135
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:27 schreef ACT-F het volgende:
Dan heb je de boeren alsnog op je dak. Begin eerst eens bij Schiphol. Geen accijns, geen BTW. Hoe leg je dat uit?
Dat kan ik ook niet. Maar waarom zijn de boeren dan zo boos op juist de politici die ook Schiphol willen aanpakken?
pi_190513141
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:24 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Best wel wat als je ziet waar ze aanspraak op maken. https://www.rijksoverheid(...)uw/landbouwsubsidies

En dat blijkt ook wel natuurlijk.

https://www.volkskrant.nl(...)-verdienen~b8b4597a/

Waarschijnlijk de reden dat ze dagen aaneen met de trekker op pad kunnen werkende mensen lastig te vallen.
Dat kinkt natuurlijk weer als een enorme bult geld... Maar van de inkomsten van de boer is maar een dikke 5% subsidie... De gemiddelde Nederlander trekt meer met alle subsidies die er bestaan.

  woensdag 18 december 2019 @ 11:29:33 #148
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190513142
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:23 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Je valt een beetje in herhaling. Dit is al tig keer uitgelegd.
Leg dan nog eens uit waarom de boeren demonstreren tegen maatregelen om schaalvergroting tegen te gaan en kleinschaliger landbouw mogelijk te maken? :) En niet met een verwijzing zoals je tot nu toe doet, naar je raadselachtige 'eerdere' momenten. Waarom o waarom demonstreren de boeren nu precies? Waarom willen ze niet inkrimpen maar kunnen blijven groeien?
  woensdag 18 december 2019 @ 11:29:46 #149
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190513149
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:27 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Dan heb je de boeren alsnog op je dak. Begin eerst eens bij Schiphol. Geen accijns, geen BTW. Hoe leg je dat uit?
de boeren zijn de vervuilers en we krijgen ook een vlegheffing
subsidies afschaffen en een flinke melkheffing ,

quote:
Regelingen voor landbouwers en agrarische bedrijven
Er zijn verschillende regelingen voor landbouwers en agrarische bedrijven:

Bedrijfsovernamefonds voor startende boeren en tuinders;
basisbetaling;
vergroeningsbetaling;
extra betaling aan jonge landbouwers;
graasdierpremie;
Borgstellingskrediet voor de landbouw (BL);
Regeling Agrarisch natuurbeheer (SNL);
Regeling Kwaliteitsimpuls natuur en landschap (SKNL);
tegemoetkoming premie brede weersverzekering.
Bedrijfsovernamefonds voor startende boeren en tuinders
Er komt een extra financieringsmogelijkheid om startende boeren of tuinders te helpen de stap te maken naar een duurzaam en toekomstbestendig bedrijf. De Borgstellingsregeling Vermogensversterkend Krediet maakt het voor startende agrarische ondernemers makkelijker om op basis van een toekomstgericht ondernemersplan een lening aan te vragen.

Inkomenssteun via basisbetaling
Landbouwers die inkomenssteun via de basisbetaling willen ontvangen, kunnen jaarlijks de basisbetaling aanvragen via de gecombineerde opgave. Zij moeten wel voldoen aan bepaalde voorwaarden om voor inkomenssteun in aanmerking te komen. Zo moeten zij duurzaam en maatschappelijk verantwoord ondernemen.

Vergroeningsbetaling als aanvulling op basisbetaling
In aanvulling op de basisbetaling kunnen landbouwers in aanmerking komen voor een vergroeningsbetaling. In de volgende gevallen kunnen landbouwers in aanmerking komen voor een vergroeningsbetaling:

Als ze verschillende gewassen verbouwen (gewasdiversificatie). Dit is goed voor de biodiversiteit.
Als ze 5% van het bouwland inrichten als ecologisch aandachtsgebied. Het stuk bouwland levert een bijdrage aan de kwaliteit van biodiversiteit en milieu.
Als ze blijvend grasland in stand houden.
Extra betaling jonge landbouwers
Jonge landbouwers kunnen een extra premie ontvangen. Zijn de landbouwers in het jaar van de eerste aanvraag jonger dan 41 jaar? Dan kunnen zij hun aanvraag doen bij de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO.nl). Met de premie kunnen jonge landbouwers investeren in grond, gebouwen, machines en verplaatsbare installaties.

Graasdierpremie
Laten landbouwers hun schapen of vrouwelijk vleesvee grazen op gronden die niet in aanmerking komen voor de basisbetaling? Dan kunnen zij een graasdierpremie aanvragen.

Borgstellingskrediet voor de landbouw (BL)
BL is voor landbouwbedrijven die de bank niet genoeg zekerheid kunnen bieden bij de afsluiting van een lening. De overheid staat met BL borg voor een deel van de bedrijfsfinanciering. Banken geven eerder een lening als de overheid voor een deel borg staat.

Vergoeding voor agrarisch natuurbeheer
Landbouwers die hun landbouwgrond natuurvriendelijk beheren, kunnen hiervoor een vergoeding aanvragen. Dit kan elk jaar van 15 november tot en met 31 december, via de regeling Agrarisch natuurbeheer (SNL).

Sommige boeren kunnen ook nog gebruikmaken van de regeling Kwaliteitsimpuls natuur en landschap (SKNL). Met deze regeling kunnen boeren hun landbouwgrond geschikt maken voor agrarisch natuurbeheer.

Tegemoetkoming premie brede weersverzekering
Agrarisch ondernemers met een brede weersverzekering kunnen een tegemoetkoming aanvragen voor de kosten van de verzekeringspremie. Dit kan via de tegemoetkoming premie brede weersverzekering.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 18 december 2019 @ 11:30:15 #150
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190513161
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:28 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Koe bij de horens vatten en beide aanpakken. Denk dat je weinig mensen vind die het prima vinden dat multinationals overal mee wegkomen en alleen de agrarische sector wil verkleinen.
Dat is ook precies wat de boeren willen. Gelijkheid. Zij willen wel krimpen, maar niet zodat anderen daarvan kunnen profiteren, want daar lijkt het nu op uit te draaien. De boeren moeten inleveren op stikstofrechten opdat anderen Nederland kunnen volbouwen.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190513164
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:25 schreef michaelmoore het volgende:

boeren geven nu import voer , soja uit zuid amerika, dat kost minder tijd dan zelf voermais telen
Kan ook niet anders aangezien de sojateelt niet rendabel is als er alleen voor de menselijke consumptie verbouwd wordt.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:31:02 #152
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190513174
quote:
14s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:30 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Dat is ook precies wat de boeren willen. Gelijkheid. Zij willen wel krimpen, maar niet zodat anderen daarvan kunnen profiteren, want daar lijkt het nu op uit te draaien. De boeren moeten inleveren op stikstofrechten opdat anderen Nederland kunnen volbouwen.
Ze zijn dan ook verreweg de grootste bijdrage aan het stikstofprobleem dus zo raar is dat niet.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:31:04 #153
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190513176
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:29 schreef AchJa het volgende:

[..]

Dat kinkt natuurlijk weer als een enorme bult geld... Maar van de inkomsten van de boer is maar een dikke 5% subsidie... De gemiddelde Nederlander trekt meer met alle subsidies die er bestaan.

[ afbeelding ]
Ik vroeg dit ook al eerder. Waar kijken we naar? Die 5%, is dat 5% van de omzet? Of is die 750 miljoen aan subsidies slechts goed voor 5% van de winst? Want dan zou er wel heel veel winst gemaakt worden door de boeren in Nederland...
  woensdag 18 december 2019 @ 11:31:25 #154
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190513182
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:30 schreef AchJa het volgende:

[..]

Kan ook niet anders aangezien de sojateelt niet rendabel is als er alleen voor de menselijke consumptie verbouwd wordt.
soja is koeien voer
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 18 december 2019 @ 11:32:00 #155
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190513190
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:31 schreef VoMy het volgende:

[..]

Ik vroeg dit ook al eerder. Waar kijken we naar? Die 5%, is dat 5% van de omzet? Of is die 750 miljoen aan subsidies slechts goed voor 5% van de winst? Want dan zou er wel heel veel winst gemaakt worden door de boeren in Nederland...
Regelingen voor landbouwers en agrarische bedrijven
quote:
Er zijn verschillende regelingen voor landbouwers en agrarische bedrijven:

Bedrijfsovernamefonds voor startende boeren en tuinders;
basisbetaling;
vergroeningsbetaling;
extra betaling aan jonge landbouwers;
graasdierpremie;
Borgstellingskrediet voor de landbouw (BL);
Regeling Agrarisch natuurbeheer (SNL);
Regeling Kwaliteitsimpuls natuur en landschap (SKNL);
tegemoetkoming premie brede weersverzekering.
Bedrijfsovernamefonds voor startende boeren en tuinders
Er komt een extra financieringsmogelijkheid om startende boeren of tuinders te helpen de stap te maken naar een duurzaam en toekomstbestendig bedrijf. De Borgstellingsregeling Vermogensversterkend Krediet maakt het voor startende agrarische ondernemers makkelijker om op basis van een toekomstgericht ondernemersplan een lening aan te vragen.

Inkomenssteun via basisbetaling
Landbouwers die inkomenssteun via de basisbetaling willen ontvangen, kunnen jaarlijks de basisbetaling aanvragen via de gecombineerde opgave. Zij moeten wel voldoen aan bepaalde voorwaarden om voor inkomenssteun in aanmerking te komen. Zo moeten zij duurzaam en maatschappelijk verantwoord ondernemen.

Vergroeningsbetaling als aanvulling op basisbetaling
In aanvulling op de basisbetaling kunnen landbouwers in aanmerking komen voor een vergroeningsbetaling. In de volgende gevallen kunnen landbouwers in aanmerking komen voor een vergroeningsbetaling:

Als ze verschillende gewassen verbouwen (gewasdiversificatie). Dit is goed voor de biodiversiteit.
Als ze 5% van het bouwland inrichten als ecologisch aandachtsgebied. Het stuk bouwland levert een bijdrage aan de kwaliteit van biodiversiteit en milieu.
Als ze blijvend grasland in stand houden.
Extra betaling jonge landbouwers
Jonge landbouwers kunnen een extra premie ontvangen. Zijn de landbouwers in het jaar van de eerste aanvraag jonger dan 41 jaar? Dan kunnen zij hun aanvraag doen bij de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO.nl). Met de premie kunnen jonge landbouwers investeren in grond, gebouwen, machines en verplaatsbare installaties.

Graasdierpremie
Laten landbouwers hun schapen of vrouwelijk vleesvee grazen op gronden die niet in aanmerking komen voor de basisbetaling? Dan kunnen zij een graasdierpremie aanvragen.

Borgstellingskrediet voor de landbouw (BL)
BL is voor landbouwbedrijven die de bank niet genoeg zekerheid kunnen bieden bij de afsluiting van een lening. De overheid staat met BL borg voor een deel van de bedrijfsfinanciering. Banken geven eerder een lening als de overheid voor een deel borg staat.

Vergoeding voor agrarisch natuurbeheer
Landbouwers die hun landbouwgrond natuurvriendelijk beheren, kunnen hiervoor een vergoeding aanvragen. Dit kan elk jaar van 15 november tot en met 31 december, via de regeling Agrarisch natuurbeheer (SNL).

Sommige boeren kunnen ook nog gebruikmaken van de regeling Kwaliteitsimpuls natuur en landschap (SKNL). Met deze regeling kunnen boeren hun landbouwgrond geschikt maken voor agrarisch natuurbeheer.

Tegemoetkoming premie brede weersverzekering
Agrarisch ondernemers met een brede weersverzekering kunnen een tegemoetkoming aanvragen voor de kosten van de verzekeringspremie. Dit kan via de tegemoetkoming premie brede weersverzekering.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 18 december 2019 @ 11:32:10 #157
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190513194
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:29 schreef kipknots het volgende:

[..]

Dat kan ik ook niet. Maar waarom zijn de boeren dan zo boos op juist de politici die ook Schiphol willen aanpakken?
Je zult met een evenwichtige oplossing moeten komen, zie mijn vorige reactie. Op dit moment wordt de één bevoordeeld en de ander benadeeld. Dan maak je je niet populair als politicus.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 11:33:43 #158
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190513232
quote:
14s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:30 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Dat is ook precies wat de boeren willen. Gelijkheid. Zij willen wel krimpen, maar niet zodat anderen daarvan kunnen profiteren, want daar lijkt het nu op uit te draaien. De boeren moeten inleveren op stikstofrechten opdat anderen Nederland kunnen volbouwen.
De boeren,1% van de bevolking, bezitten 50% van het land en produceren 50% van de stikstofuitstoot...
  woensdag 18 december 2019 @ 11:34:43 #160
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190513256
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:31 schreef IkStampOpTacos het volgende:

Ze zijn dan ook verreweg de grootste bijdrage aan het stikstofprobleem dus zo raar is dat niet.
En dat klopt dus niet. Want als zij krimpen terwijl er aan de andere kant gebouwd wordt dan heb je een verschuiving van het probleem. Dus beide partijen moeten krimpen, maar dat wil de regering niet.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 11:35:00 #161
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190513264
quote:
3s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:32 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Je zult met een evenwichtige oplossing moeten komen, zie mijn vorige reactie. Op dit moment wordt de één bevoordeeld en de ander benadeeld. Dan maak je je niet populair als politicus.
Niet echt een antwoord op de vraag, wel? Juist GroenLinks wil multinationals aanpakken en juist die partij heeft het allemaal gedaan bij de boeren. :')
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:35:03 #162
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190513266
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:33 schreef VoMy het volgende:

[..]

De boeren,1% van de bevolking, bezitten 50% van het land en produceren 50% van de stikstofuitstoot...
Onjuist. Controleer je feiten.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190513275
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:31 schreef VoMy het volgende:

[..]

Ik vroeg dit ook al eerder. Waar kijken we naar? Die 5%, is dat 5% van de omzet? Of is die 750 miljoen aan subsidies slechts goed voor 5% van de winst? Want dan zou er wel heel veel winst gemaakt worden door de boeren in Nederland...
Er wordt inkomen genoemd, dus dat zal wel omzet betekenen.

Mij lijken die subsidies op dit moment onzin. Door de kromme markt die er is is het enige effect ervan dat de afnemers van de producten van de boer lagere prijzen kunnen bedingen. Indirect komen die subsidies dus terecht bij de grote bedrijven en niet de boeren.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:35:39 #164
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190513289
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:34 schreef ACT-F het volgende:

[..]

En dat klopt dus niet. Want als zij krimpen terwijl er aan de andere kant gebouwd wordt dan heb je een verschuiving van het probleem. Dus beide partijen moeten krimpen, maar dat wil de regering niet.
Bij bouw komt niet zoveel stikstof vrij als bij veeteelt of in andere agrarische sectoren...
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:35:47 #165
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190513297
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:34 schreef ACT-F het volgende:

[..]

En dat klopt dus niet. Want als zij krimpen terwijl er aan de andere kant gebouwd wordt dan heb je een verschuiving van het probleem. Dus beide partijen moeten krimpen, maar dat wil de regering niet.
Maar beide partijen moeten ook krimpen... De boeren willen alleen eerst en vooral niet krimpen, want die erkennen het probleem niet en roepen dat er in andere sectoren meer te halen is. Maar dat is niet zo, de bijdrage van de bouw aan het probleem is vele malen minder dan dat van de boeren.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:36:30 #166
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190513317
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:35 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Niet echt een antwoord op de vraag, wel? Juist GroenLinks wil multinationals aanpakken en juist die partij heeft het allemaal gedaan bij de boeren. :')
Als de GroenLinks aanhang hun bedrijf bezet moet je niet op steun rekenen :')
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 11:37:00 #167
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190513332
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:35 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Bij bouw komt niet zoveel stikstof vrij als bij veeteelt of in andere agrarische sectoren...
Als dat zo was dan hadden we nu geen stikstofprobleem en konden we gewoon doorbouwen.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190513357
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:31 schreef VoMy het volgende:

[..]

Ik vroeg dit ook al eerder. Waar kijken we naar? Die 5%, is dat 5% van de omzet? Of is die 750 miljoen aan subsidies slechts goed voor 5% van de winst? Want dan zou er wel heel veel winst gemaakt worden door de boeren in Nederland...
Opbrengst = omzet. Maar dat weet je zelf ook wel.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:38:23 #169
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190513378
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:35 schreef VoMy het volgende:

[..]

Maar beide partijen moeten ook krimpen... De boeren willen alleen eerst en vooral niet krimpen, want die erkennen het probleem niet en roepen dat er in andere sectoren meer te halen is. Maar dat is niet zo, de bijdrage van de bouw aan het probleem is vele malen minder dan dat van de boeren.
Je valt wederom in onjuiste herhaling. Het is een kleine groep blaaskaken van megastallen vertegenwoordig door LTO die niet willen krimpen.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 11:38:35 #170
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_190513382
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:12 schreef AchJa het volgende:

[..]

Dat is me allemaal bekend. En dat er een overschot is hoor je mij niet ontkennen maar als je de totale import wegstreept tegen de export blijft er 5% over. En je vergelijking vwb vlees in geld gaat natuurlijk niet om massa als in hoeveelheid (de waarde in geld zegt niks over het volume), de reden staat er nl. bij: "importeert goedkoop". Het zou me niets verbazen dat het goedkope Zuid-Amerikaanse vlees in gewicht meer blijkt de te zijn dan het gewicht wat we exporteren... Het is gewoon handel, niks meer niks minder. De Nederlander is te gierig om een goeie prijs voor de biefstuk te betalen dus haalt de super het wel uit Zuid Amerika...
Dan is het zinnig om naar de 'zelfvoorzieningsgraad' te kijken die voor bijna alle agrarische producten (ruim) boven de 100% ligt.

quote:
Edit: Daarbij, waarom zou een Indo minder recht op een aardappel hebben dan wij op rijst?
Wat een rare vraag. Impliceer je dat wij de morele plicht hebben om voedsel te produceren voor de rest van de wereld?

Een betere vraag is: waarom moeten wij de hoogste voedselproductie per eenheid landoppervlak hebben met alle problemen die daarmee gepaard gaan?
Huilen dan.
pi_190513490
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:41 schreef AchJa het volgende:

[..]

De consument bv. zorgt al voor meer neerslag dan de stallen...

[ afbeelding ]
Consumenten verbieden dan maar, zit niks anders op.
pi_190513518
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:38 schreef Isdatzo het volgende:

Dan is het zinnig om naar de 'zelfvoorzieningsgraad' te kijken die voor bijna alle agrarische producten (ruim) boven de 100% ligt.
Dat kan. Ik durf alleen te wedden dat voedsel dan wel een luxe product gaat worden.

quote:
Wat een rare vraag. Impliceer je dat wij de morele plicht hebben om voedsel te produceren voor de rest van de wereld?
Waarom zouden wij niet voor een ander land mogen produceren terwijl wij andersom wel rijst op ons bord willen hebben?
  woensdag 18 december 2019 @ 11:44:37 #174
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190513536
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:35 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Onjuist. Controleer je feiten.
Dit probeerde je net ook al bij een ander onderwerp, en toen vervolgens gooide je het op het propagandakanaal dat de NOS zou zijn.

50% van het land:


Deze over de neerslag van stikstof:
  woensdag 18 december 2019 @ 11:45:00 #175
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190513549
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:34 schreef AchJa het volgende:

[..]

Ben jij uberhaupt wel in staat om feiten te posten?
soja import uit zuid amerika

het is beter als de koeien gras eten , niet dat eiwit rijke voer uit zuid amerika, daar krijg je al die stikstof uitstoot van
nog beter is een flinke melkheffing en minder koeien houden per bedrijf
https://www.pigbusiness.n(...)ijgt-met-15-procent/
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_190513577
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:44 schreef VoMy het volgende:

Deze over de neerslag van stikstof:
Dat plaatje gaat over uitstoot, die van mij gaat over neerslag in de natura 2000 gebieden. En daar gaat het om, de rest is ruis.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:49:10 #177
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190513654
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:37 schreef AchJa het volgende:

[..]

Opbrengst = omzet. Maar dat weet je zelf ook wel.
Maar dan zou het prima kunnen zijn dat ze zonder de subsidies dus behoorlijk minder winst maken... Als de Action 5% van hun omzet erbij zou krijgen als subsidie, zouden ze hun winst met 50% laten toenemen.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:49:15 #178
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190513657
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:44 schreef VoMy het volgende:

[..]

Dit probeerde je net ook al bij een ander onderwerp, en toen vervolgens gooide je het op het propagandakanaal dat de NOS zou zijn.

50% van het land:
[ afbeelding ]

Deze over de neerslag van stikstof:
[ afbeelding ]
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:33 schreef VoMy het volgende:

[..]

De boeren,1% van de bevolking, bezitten 50% van het land en produceren 50% van de stikstofuitstoot...
O wacht, je hebt het over stikstofuitstoot wat helemaal niet relevant is in deze stikstofcrisis. De gerechtelijke uitspraak van mei dit jaar ging over de depositie van stikstof in Natura 2000 gebieden en niet over de cumulatieve uitstoot. Controleer je feiten!
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190513661
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:35 schreef VoMy het volgende:

[..]

Maar beide partijen moeten ook krimpen... De boeren willen alleen eerst en vooral niet krimpen, want die erkennen het probleem niet en roepen dat er in andere sectoren meer te halen is. Maar dat is niet zo, de bijdrage van de bouw aan het probleem is vele malen minder dan dat van de boeren.
Precies

quote:
https://www.trouw.nl/binn(...)-radicaler~bd7bb83d/

Ruim 73 procent van de boeren ontkent het stikstofprobleem. Dat bestaat volgens hen niet in Nederland. Ruim 95 procent vindt het daarom terecht dat boeren daartegen in actie komen. Ruim 65 procent omarmt de radicale koers van Farmers Defence Force (FDF), omdat ze zich niet langer vertegenwoordigd voelen door traditionele belangenclubs als LTO, zegt 71 procent. Een meerderheid van de boeren vindt het ook acceptabel als met tractorblokkades de vergaderingen van het parlement of Provinciale Staten worden verhinderd. Bij de jongeren vindt ruim 60 procent dit een acceptabele actievorm, terwijl er een celstaf van maximaal negen jaar op staat. Ruim 40 procent vindt het prima als distributiecentra voor supermarkten worden geblokkeerd. De rechter verbood dit gisteren.
"Pools are perfect for holding water"
  woensdag 18 december 2019 @ 11:49:36 #180
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_190513664
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:29 schreef AchJa het volgende:

[..]

Dat kinkt natuurlijk weer als een enorme bult geld... Maar van de inkomsten van de boer is maar een dikke 5% subsidie... De gemiddelde Nederlander trekt meer met alle subsidies die er bestaan.

[ afbeelding ]
over de OMZET inderdaad.
Maar bij een lage marge is dat dus een heel groot deel van de winst/ inkomen...

en als het echt zo weinig is dan kunnen we het ook laten vervallen. Vervuiling subsidieren is toch al een gek idee.
Tot nooit .......
  woensdag 18 december 2019 @ 11:49:57 #181
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_190513673
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:41 schreef AchJa het volgende:

[..]

De consument bv. zorgt al voor meer neerslag dan de stallen...

[ afbeelding ]
Alleen de stallen ja..
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:51:25 #183
128155 Fir3fly
Goodnight everybody!
pi_190513712
Ik heb niet zo veel met boeren, maar waarom zijn er nu alweer loopgraven?
And if you listen very hard
The tune will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll
pi_190513738
quote:
1s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:49 schreef Speekselklier het volgende:
over de OMZET inderdaad.
Maar bij een lage marge is dat dus een heel groot deel van de winst/ inkomen...

en als het echt zo weinig is dan kunnen we het ook laten vervallen. Vervuiling subsidieren is toch al een gek idee.
Sowieso is het grotendeels EU subsidie dus daar hebben we weinig last van he. Of moeten alle Europese boeren behalve de Nederlandse weer eens gesubsidieerd worden?
  woensdag 18 december 2019 @ 11:53:38 #185
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190513775
quote:
4s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:49 schreef ACT-F het volgende:

[..]

[..]

O wacht, je hebt het over stikstofuitstoot wat helemaal niet relevant is in deze stikstofcrisis. De gerechtelijke uitspraak van mei dit jaar ging over de depositie van stikstof in Natura 2000 gebieden en niet over de cumulatieve uitstoot. Controleer je feiten!
Trololol, het plaatje ging om neerslag van stikstof. De specifieke uitstoot van stikstof in Nederland is nog meer op het conto te schrijven van de landbouw, namelijk meer dan 50%, aangezien de component 'buitenland' dan gewoon verdwijnt...
Er waait ook meer stikstof weg uit Nederland dan er vanuit het buitenland naar hier komt bijvoorbeeld. Ik vraag me echt af of je wel doorhebt waar dit over gaat.

@AchJa probeert zich tenminste nog te verbergen achter het idee dat de stikstof die neerslaat in natuurgebieden op magische wijze specifiek niet de stikstof is die door de nabijgelegen stallen wordt uitgestoten, en dat de stikstof van de Nederlandse boeren zonder erg verdwijnselt. Maar dat is een andere discussie waarbij het verzand in de vraag of we wél of niet de algemene, wereldwijde kennis over stikstof kunnen toepassen op Nederland en of er wél of niet 80 meetstations zijn.
pi_190513807
En oh ja, @VoMy:

quote:
Kader

Nederland is een druk bevolkt land en ruimte is schaars. De concurrentie voor het gebruik van de ruimte is op veel plekken een probleem. Bebouwd gebied is belangrijk voor wonen en werken. Bebouwd gebied bestaat uit huizen, winkels en kantoren en gebieden die gebruikt worden voor verkeer en bouwterreinen. Deze nemen meer en meer oppervlakte in beslag en vooral agrarisch terrein wordt getransformeerd naar bebouwd gebied. Het omzetten van open en groene gebieden naar bebouwd gebied is een brede maat voor de druk op ecosystemen en de biodiversiteit.

Internationaal wordt de verandering in landoppervlakte dat niet in gebruik is door bos of landbouw vergeleken. Dit wordt aangeduid als ‘overig land’. Een toename van overig land zal doorgaans een toename aangeven van bebouwd gebied en een verhoogde druk op ecosystemen en de biodiversiteit.
Nederland is een van de landen met een hoge toename van overig land. Deze hoge toename geeft aan dat in Nederland relatief veel land wordt omgezet van landbouw en bos naar bijvoorbeeld bebouwd gebied.
CBS

quote:
Bebouwde ruimte verdringt agrarisch grondgebruik

De land- en tuinbouw heeft de afgelopen twee decennia heel veel grond ingeleverd ten behoeve van wonen, verkeer en bedrijvigheid. Vooral in provincie Zuid-Holland rukt de bebouwde ruimte heel snel op.

Dat blijkt uit een inventarisatie die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) maakte van het bodemgebruik per provincie. Daarbij is de situatie in 2015 vergeleken met die van 1996. In twintig jaar tijd is er het meeste woon-, bedrijven- en verkeersterrein bijgekomen in provincie Zuid-Holland.

De bebouwde ruimte nam in deze periode toe van 20,4 naar 23,4 procent van het totale oppervlak van de provincie. In Zuid-Holland verdween 14.600 hectare agrarisch terrein. Tegelijkertijd kwam er bijna 9.000 hectare bebouwde ruimte bij. Daarnaast is grond omgezet in bos of natuurlijk terrein.
Utrecht en Flevoland

Andere provincies die een groeispurt maakten, waren Utrecht (2,2 procentpunt) en Flevoland (2 procentpunt). Veel kleiner was de groei in Friesland en Drenthe (beide 1 procentpunt), provincies die al een relatief klein aandeel bebouwd terrein hadden.

Ondanks de oprukkende bebouwing hebben alle provincies volgens het CBS overwegend een landelijk karakter. In 2015 was in alle provincies ten minste 58 procent van het oppervlak in gebruik voor landbouw, bos en open natuurlijk terrein.
Verschillen per provincie

Tegelijk verschilt het ruimtegebruik sterk per provincie. Zo was in Gelderland met de Veluwe het aandeel bos en natuur bijna vier keer zo groot als in Groningen. Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht zijn duidelijk meer gericht op wonen en werken.

In Zuid-Holland was het percentage woonterrein en werkterrein respectievelijk ruim drie en ruim vier keer zo groot als in Friesland. Binnenwateren komen vooral voor in Friesland en Noord- en Zuid-Holland.
Nieuwe Oogst

Want dat is wel goed...
  woensdag 18 december 2019 @ 11:57:13 #187
233102 cherrycoke
"Fear is a weapon."
pi_190513849
quote:
Raar he dat je kratje heineken toevallig nooit bij twee dezelfde winkelketens in de reclame is
"I wear the mask to protect the city… but the city is what made the mask." – Batman
pi_190513866
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:53 schreef VoMy het volgende:

[..]

Trololol, het plaatje ging om neerslag van stikstof. De specifieke uitstoot van stikstof in Nederland is nog meer op het conto te schrijven van de landbouw, namelijk meer dan 50%, aangezien de component 'buitenland' dan gewoon verdwijnt...
Er waait ook meer stikstof weg uit Nederland dan er vanuit het buitenland naar hier komt bijvoorbeeld. Ik vraag me echt af of je wel doorhebt waar dit over gaat.

@:AchJa probeert zich tenminste nog te verbergen achter het idee dat de stikstof die neerslaat in natuurgebieden op magische wijze specifiek niet de stikstof is die door de nabijgelegen stallen wordt uitgestoten, en dat de stikstof van de Nederlandse boeren zonder erg verdwijnselt. Maar dat is een andere discussie waarbij het verzand in de vraag of we wél of niet de algemene, wereldwijde kennis over stikstof kunnen toepassen op Nederland en of er wél of niet 80 meetstations zijn.
Ik verberg me nergens achter, ik ga naar de basis van het probleem, te weten: "de neerslag in de natura 2000 gebieden". Jij verbergt je achter ruis (uitstoot en dan nog een keer een rekensom maken om op 60% te komen vanwege de Nederlandse uitstoot, framing noemen ze dat)

En ik heb je al honderd keer uitgelegd dat het ene N2K gebied het andere niet is en een andere aanpak vereist. Maar jij bent continu hurdur uitstoot aan het brullen en je wil microbeleid op macrogegevens uitvoeren. En daar ben ik het niet mee eens.
  woensdag 18 december 2019 @ 11:58:41 #189
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_190513870
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:52 schreef AchJa het volgende:

[..]

Sowieso is het grotendeels EU subsidie dus daar hebben we weinig last van he. Of moeten alle Europese boeren behalve de Nederlandse weer eens gesubsidieerd worden?
want die betaal jij als burger uiteindelijk niet??
Tot nooit .......
  woensdag 18 december 2019 @ 12:00:25 #190
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190513901
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:53 schreef VoMy het volgende:
Trololol, het plaatje ging om neerslag van stikstof.
Niks trololol. Er staat met koeienletters 'uitstoot'. Je kan uitstoten wat je wil, maar zolang dat nauwelijks in een Natura 2000 gebied terecht komt is dat nauwelijks relevant.

Wist je dat de uitstoot van vliegtuigen boven de 900 meter statistisch op conto van het buitenland komt? Over goochelen met statistieken gesproken.....
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 12:03:17 #192
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190513953
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:58 schreef AchJa het volgende:

[..]

Ik verberg me nergens achter, ik ga naar de basis van het probleem, te weten: "de neerslag in de natura 2000 gebieden". Jij verbergt je achter ruis (uitstoot en dan nog een keer een rekensom maken om op 60% te komen vanwege de Nederlandse uitstoot, framing noemen ze dat)
Nee, jij verbergt je achter een gespeelde 'onzekerheid'. Zolang we niet per bedrijf, per koe, per hectare natuurgebied, per weertype, in kaart hebben gebracht of er wel of niet stikstof neerslaat, moeten we maar niets doen. Klassieke truc om te voorkomen dat er maatregelen genomen worden, altijd maar blijven roepen om meer onderzoek en claimen dat al het onderzoek dat in 40 jaar tijd wereldwijd is uitgevoerd, niet toepasbaar is op deze specifieke situatie.
  woensdag 18 december 2019 @ 12:05:59 #193
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_190514003
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:01 schreef AchJa het volgende:

[..]

Och, Nederland draagt sowieso 8 miljard af aan Europa he, dan krijgen we er iig nog wat voor terug.
yep.. een hoop vervuilende boeren...
Tot nooit .......
pi_190514108
quote:
14s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:57 schreef cherrycoke het volgende:

[..]

Raar he dat je kratje heineken toevallig nooit bij twee dezelfde winkelketens in de reclame is
Waarschuw de FIOD maar als je er zo stellig van overtuigd bent dan :P
  woensdag 18 december 2019 @ 12:11:32 #195
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190514129
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:54 schreef AchJa het volgende:
En oh ja, @:VoMy:
[..]

CBS

Nieuwe Oogst

Want dat is wel goed...
Nergens zeg ik 'dat dat wel goed is'. Dat bedenk je er zelf bij, stropoppen dus. Op de overigens nog steeds 50% van het land dat nu agrarisch gebruikt wordt, is de landbouw vaak dusdanig intensief dat dat voor de natuur amper tot niets doet, met dan ook nog eens de negatieve gevolgen voor de omliggende natuur. Nou, fantastisch hoor. Niets meer aan doen.
pi_190514199
_O- die eerste foto's uit de TS zijn niet vanwege de actie, maar dat is een supermarkt die vorige week dicht was vanwege een brand. Ik herken het omdat ik er bezig ben geweest met de koelingen.
Als het niet met een hamer te repareren is, is het een elektrisch probleem.
  woensdag 18 december 2019 @ 12:16:45 #197
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190514246
quote:
1s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:15 schreef Resistor het volgende:
_O- die eerste foto's uit de TS zijn niet vanwege de actie, maar dat is een supermarkt die vorige week dicht was vanwege een brand. Ik herken het omdat ik er bezig ben geweest met de koelingen.
Joh!
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190514294
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:25 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

boeren geven nu import voer , soja uit zuid amerika, dat kost minder tijd dan zelf voermais telen
Dus de boeren importeren ook alles als het hen beter uitkomt.
Dan ook niet meer klagen vanwege kippetjes uit de Oekraïne.
Ik ben trouwens wel benieuwd naar de boeren die hun "heil" zoeken bij partijen als de PVV. Op hun affiche staat "grenzen dicht". Dat geldt nu gelukkig nog niet zodat de boeren steun krijgen van hun Duitse collega's die nu massaal met hun trekkers de NL grens oversteken.
En wat betekent "grenzen dicht" voor de NL export? Letterlijk betekent dit dus dat we 80% van de NL landbouwproducten zelf moeten opeten en -drinken.
Je kunt beter één kaars opsteken dan duizend maal de duisternis vervloeken.
  woensdag 18 december 2019 @ 12:22:37 #199
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190514369
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:19 schreef Twentsche_Ros het volgende:

[..]

Dus de boeren importeren ook alles als het hen beter uitkomt.
Dan ook niet meer klagen vanwege kippetjes uit de Oekraïne.
Ik ben trouwens wel benieuwd naar de boeren die hun "heil" zoeken bij partijen als de PVV. Op hun affiche staat "grenzen dicht". Dat geldt nu gelukkig nog niet zodat de boeren steun krijgen van hun Duitse collega's die nu massaal met hun trekkers de NL grens oversteken.
En wat betekent "grenzen dicht" voor de NL export? Letterlijk betekent dit dus dat we 80% van de NL landbouwproducten zelf moeten opeten en -drinken.
flinke stikstof heffing op de melk
dan zal t gauw klaar zijn , wie vervuilt die betaald
en de import van soja voor diervoer verbieden

de diesel rijders gaan ook flink betalen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_190514424
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:03 schreef VoMy het volgende:

Nee, jij verbergt je achter een gespeelde 'onzekerheid'. Zolang we niet per bedrijf, per koe, per hectare natuurgebied, per weertype, in kaart hebben gebracht of er wel of niet stikstof neerslaat, moeten we maar niets doen. Klassieke truc om te voorkomen dat er maatregelen genomen worden, altijd maar blijven roepen om meer onderzoek en claimen dat al het onderzoek dat in 40 jaar tijd wereldwijd is uitgevoerd, niet toepasbaar is op deze specifieke situatie.
Misschien zou je eens moeten gaan lezen wat ik schrijf.

En de feiten in de N2K gebieden laten wel degelijk wat anders zien dan die onderzoeken waar jij mee schermt he.
pi_190514476
Mag ik uit het ontsporen van dit topic opmaken dat er geen noemenswaardige acties meer bezig zijn??
speak only if it improves the silence.
pi_190514497
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:41 schreef AchJa het volgende:

[..]

De consument bv. zorgt al voor meer neerslag dan de stallen...

[ afbeelding ]
Dit staatje vertekent nogal aangezien juist de Natura 2000 gebieden ontzien/beschermd worden, logisch dat daar de depositie door boeren en stallen relatief lager zal zijn.

Het is juist een teken dat het beleid werkt; relatief minder depositie door boeren door strenger te zijn rond deze gebieden.

Maar dat de depositie in die gebieden lager is dan er omheen, betekent nog niet dat het niet teveel kan zijn.
  woensdag 18 december 2019 @ 12:27:30 #204
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190514508
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:25 schreef AchJa het volgende:

[..]

Vroeger reden de boeren nog op rode diesel he.
Ik ken een paar boeren die hun hele leven met de auto ook op rode diesel reden
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 18 december 2019 @ 12:28:53 #205
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190514540
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:19 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

forse stikstof heffingen op de melk van 30 cent

dan verdienen ze minder en dan krijg je vanzelf minder boeren, opgelost
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 11:24 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

forse stikstof heffing op de melk dat is terecht,
je moet betalen voor je vervuiling , als jij een diesel koopt dan ga je ook betalen
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:22 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

flinke stikstof heffing op de melk
dan zal t gauw klaar zijn , wie vervuilt die betaald
en de import van soja voor diervoer verbieden

de diesel rijders gaan ook flink betalen
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190514652
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:27 schreef TheFreshPrince het volgende:
Dit staatje vertekent nogal aangezien de Natura 2000 gebieden ontzien worden.
Het vertekent niks, het laat zien wie er verantwoordelijk is voor de depositie in de gebieden. Dat geeft even een iets eerlijker beeld dan al die reactieve uitstoot grafieken.

quote:
Maar dat het in die gebieden lager is dan er omheen, betekent nog niet dat het niet teveel kan zijn.
Waar haal je de wijsheid vandaan dat het lager is dan er omheen? Waar kan ik dat lezen?
Daarnaast is "teveel" nog wel wat meer als de Europese normen gehanteerd worden.
pi_190514703
Prachtig om te zien hoe het sentiment zich inmiddels tegen de boeren keert. Weg zijn alle halleluja-uitingen op comment sections, weg zijn alle steunbetuigingen aan boerengekkiesclub FDF. Mensen zijn er klaar mee en terecht!
pi_190514727
#trotsopdeboer :Y) :Y)
  woensdag 18 december 2019 @ 12:38:39 #209
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190514755
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:26 schreef TjjWester het volgende:
Mag ik uit het ontsporen van dit topic opmaken dat er geen noemenswaardige acties meer bezig zijn??
De NOS wil ze niet noemen nee:

Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_190514870
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:33 schreef AchJa het volgende:

[..]

Het vertekent niks, het laat zien wie er verantwoordelijk is voor de depositie in de gebieden. Dat geeft even een iets eerlijker beeld dan al die reactieve uitstoot grafieken.
[..]

Waar haal je de wijsheid vandaan dat het lager is dan er omheen? Waar kan ik dat lezen?
Daarnaast is "teveel" nog wel wat meer als de Europese normen gehanteerd worden.
De natuur heeft niet zoveel aan "normen". Als het teveel is, is het natuurlijk gewoon teveel.
Maar de trend is wel dat het stikstofbeleid tot zo'n 5 jaar geleden succesvol was. De afgelopen jaren is de terugloop afgevlakt.

Verder weet ik niet waar jouw grafiek vandaan komt maar ik zie toch ook andere informatie:
pi_190514972
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:35 schreef Nielsch het volgende:
Prachtig om te zien hoe het sentiment zich inmiddels tegen de boeren keert. Weg zijn alle halleluja-uitingen op comment sections, weg zijn alle steunbetuigingen aan boerengekkiesclub FDF. Mensen zijn er klaar mee en terecht!
Op een paar hersenloze users in dit topic na, Die denken dat hallelujah roepen hip is, is het draagvlak wel verdwenen ja, en inderdaad terecht.
Juin uit Eigen Tuin!
pi_190514992
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:43 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]

De natuur heeft niet zoveel aan "normen". Als het teveel is, is het natuurlijk gewoon teveel.

Verder weet ik niet waar jouw grafiek vandaan komt maar ik zie toch ook andere informatie:
[ afbeelding ]
Grappig, dezelfde bron (Aerius) verschillende grafieken...
pi_190515023
Toch oh zo verbazingwekkend dat onze boeren met al die regels nog zoveel kunnen produceren. Als die regels echt zo verstikkend waren, dan zou je wel denken dat landen als China en Canada voor ons in 't rijtje zouden staan. Maar nee hoor, niets daarvan... alleen de VS produceert nog iets meer dan Nederland.

Of misschien valt het allemaal wel mee... ik bedoel... als je op zo'n piepklein stukje wereld zoveel kan produceren dan moet je toch wel een bepaalde vrijheid hebben...
pi_190515069
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:35 schreef Nielsch het volgende:
Prachtig om te zien hoe het sentiment zich inmiddels tegen de boeren keert. Weg zijn alle halleluja-uitingen op comment sections, weg zijn alle steunbetuigingen aan boerengekkiesclub FDF. Mensen zijn er klaar mee en terecht!
Dat ze protesteren tegen de politiek snap ik helemaal, ook dat er wat overlast kan zijn voor hun acties... maar o.a. vliegvelden en distributiecentra blokkeren? Wat is daar het nut van? Lekker gewone burgers lastig vallen die niks met het probleem te maken hebben (en die grotendeels achter de boeren stonden).

Dat boeren een lage prijs krijgen voor bepaalde producten is gewoon een eigen probleem; dan wordt er schijnbaar te veel geproduceerd. Als boer kun je zelf bepalen of je het voor een bepaalde prijs nog wilt verkopen, niet achteraf klagen dat de geboden prijs te laag is (en zeker niet eerst verkopen en daarna protesteren). Als de boeren echt willen protesteren, dan leggen ze gewoon hun werk neer en verkopen ze niks meer aan supermarkten... maar dat willen ze schijnbaar niet.
pi_190515074
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:50 schreef AchJa het volgende:

[..]

Grappig, dezelfde bron (Aerius) verschillende grafieken...
Valt wel mee met die verschillen, als je 2018 neemt (en niet de toekomstige jaren) én de staafjes kantelt dan zie je dat er niet gigantisch veel verschil tussen zit.
pi_190515088
quote:
6s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:51 schreef Nielsch het volgende:
Toch oh zo verbazingwekkend dat onze boeren met al die regels nog zoveel kunnen produceren. Als die regels echt zo verstikkend waren, dan zou je wel denken dat landen als China en Canada voor ons in 't rijtje zouden staan. Maar nee hoor, niets daarvan... alleen de VS produceert nog iets meer dan Nederland.

Of misschien valt het allemaal wel mee... ik bedoel... als je op zo'n piepklein stukje wereld zoveel kan produceren dan moet je toch wel een bepaalde vrijheid hebben...
Ja, USA is 237x groter en toch staan wij daar op #2 achter.
Best bizar.
  woensdag 18 december 2019 @ 12:59:23 #217
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_190515177
quote:
6s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:51 schreef Nielsch het volgende:
Toch oh zo verbazingwekkend dat onze boeren met al die regels nog zoveel kunnen produceren. Als die regels echt zo verstikkend waren, dan zou je wel denken dat landen als China en Canada voor ons in 't rijtje zouden staan. Maar nee hoor, niets daarvan... alleen de VS produceert nog iets meer dan Nederland.

Of misschien valt het allemaal wel mee... ik bedoel... als je op zo'n piepklein stukje wereld zoveel kan produceren dan moet je toch wel een bepaalde vrijheid hebben...
Ik zal het nog maar eens zeggen: de agrarische productiviteit van Nederland ligt vijf keer hoger dan het Europese gemiddelde, en Nederland heeft de hoogste veedichtheid ter wereld. Wanneer je kijkt naar de landbouwproductie per eenheid landoppervlak dan staat Nederland ergens hoog bovenaan. Dat zoiets problemen oplevert lijkt me evident: het stukje land dat wij Nederland noemen is te klein om zulke gigantische hoeveelheden voedsel te produceren.

De gevolgen daarvan zijn al tientallen jaren zichtbaar.
Huilen dan.
pi_190515203
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:53 schreef TheFreshPrince het volgende:

Valt wel mee met die verschillen, als je 2018 neemt (en niet de toekomstige jaren) én de staafjes kantelt dan zie je dat er niet gigantisch veel verschil tussen zit.
Nav jouw plaatje (googlen) kwam ik ook hier terecht: Stikstof in Perspectief

Daaruit:

quote:
De belangrijkste conclusie van deze policybrief gaat over het kiezen van deze doelformulering. Wanneer de overheid een wenkend perspectief wil bieden voor zowel vergunningver-lening als natuur doet zij er goed aan de doelformulering breder te kiezen dan louter het reduceren van stikstofdepositie. Het ligt voor de hand de doelformulering te verbreden tot ‘het verbeteren van natuur’. Deze doelformulering biedt meer perspectief voor zowel het ver-beteren van de natuurkwaliteit, het daarmee halen van de doelen die gesteld zijn in de Habi-tatrichtlijn, als het onder voorwaarden vergunnen van economische activiteiten die stikstof uitstoten. Wanneer de overheid zich fixeert op een reductie in stikstofdepositie en de zoge-heten Kritische Depositie Waarden daarbij een centrale rol gaan spelen als gebiedsspecifieke stikstofnormen, dan riskeert zij op termijn een weinig perspectiefvolle beleidsroute. Mogelijk kan dit op termijn effect hebben op het draagvlak voor natuurbeleid. Bovendien zal een fixatie op stikstof de politisering van modelinstrumentarium als AERIUS naar verwachting niet oplossen.
Nou, hehe.
pi_190515351
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:59 schreef Isdatzo het volgende:

[..]

Ik zal het nog maar eens zeggen: de agrarische productiviteit van Nederland ligt vijf keer hoger dan het Europese gemiddelde, en Nederland heeft de hoogste veedichtheid ter wereld. Wanneer je kijkt naar de landbouwproductie per eenheid landoppervlak dan staat Nederland ergens hoog bovenaan. Dat zoiets problemen oplevert lijkt me evident: het stukje land dat wij Nederland noemen is te klein om zulke gigantische hoeveelheden voedsel te produceren.

De gevolgen daarvan zijn al tientallen jaren zichtbaar.
En toch daalt de hoeveelheid stikstof in diezelfde tientallen jaren... ook kun je je afvragen of in zo'n dichtbevolkt land van alles moet wijken voor de natuur.
pi_190515416
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:59 schreef Isdatzo het volgende:

[..]

Ik zal het nog maar eens zeggen: de agrarische productiviteit van Nederland ligt vijf keer hoger dan het Europese gemiddelde, en Nederland heeft de hoogste veedichtheid ter wereld. Wanneer je kijkt naar de landbouwproductie per eenheid landoppervlak dan staat Nederland ergens hoog bovenaan. Dat zoiets problemen oplevert lijkt me evident: het stukje land dat wij Nederland noemen is te klein om zulke gigantische hoeveelheden voedsel te produceren.

De gevolgen daarvan zijn al tientallen jaren zichtbaar.
De graanteelt stelt niet zoveel voor in Nederland. En dat is toch basisvoedsel.
pi_190515432
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:08 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

En toch daalt de hoeveelheid stikstof in diezelfde tientallen jaren... ook kun je je afvragen of in zo'n dichtbevolkt land van alles moet wijken voor de natuur.
Klopt, het daalde (!) tot zo'n 7 jaar geleden.

Maar dat was dan ook resultaat van een behoorlijk effectief stikstofbeleid.

Maar de normen zijn ook strenger geworden nu we meer weten over de effecten op de natuur én nu we meer natuurgebieden hebben die actief beschermd worden.

  woensdag 18 december 2019 @ 13:12:53 #222
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_190515450
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:11 schreef Idisrom het volgende:

[..]

De graanteelt stelt niet zoveel voor in Nederland. En dat is toch basisvoedsel.
ik eet toch alleen pizza dus voor mij maakt het niet uit
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_190515472
Kwam net nog een hele colonne boze boeren tegen op de provinciale weg. Met Friese vlaggen. Zijn die dan helemaal vanuit Friesland naar het zuiden komen rijden om hier te tüteren of is dat vanwege het feit dat de Provincie Friesland meegaander is (geworden) naar boeren toe?
pi_190515483
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:12 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

ik eet toch alleen pizza dus voor mij maakt het niet uit
Pizzabodem is deeg, gemaakt van bloem, gemaakt van graan.
pi_190515490
Ze stonden vanochtend te bbqen op de A35. :')
Moet ik eens gaan doen dan wordt ik gelijk opgepakt :|W :|W
  Moderator / Redactie Sport / Weblog woensdag 18 december 2019 @ 13:15:58 #226
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_190515522
ik heb even een motie opgezocht van de PVV, je weet wel de partij die nu goede sier maakt met de boeren.

"verzoekt de regering, binnen haar bevoegdheden al het mogelijke te doen om het dierenwelzijn en de dier- en volksgezondheid te waarborgen aangaande onze intensieve veehouderij en alles in het werk te stellen om de bio-industrie af te bouwen"

https://www.pvv.nl/in-de-(...)e-bio-industrie.html
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
pi_190515526
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:13 schreef alpeko het volgende:
Kwam net nog een hele colonne boze boeren tegen op de provinciale weg. Met Friese vlaggen. Zijn die dan helemaal vanuit Friesland naar het zuiden komen rijden om hier te tüteren of is dat vanwege het feit dat de Provincie Friesland meegaander is (geworden) naar boeren toe?
Het tweede :)
pi_190515554
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:15 schreef rubbereend het volgende:
ik heb even een motie opgezocht van de PVV, je weet wel de partij die nu goede sier maakt met de boeren.

"verzoekt de regering, binnen haar bevoegdheden al het mogelijke te doen om het dierenwelzijn en de dier- en volksgezondheid te waarborgen aangaande onze intensieve veehouderij en alles in het werk te stellen om de bio-industrie af te bouwen"

https://www.pvv.nl/in-de-(...)e-bio-industrie.html
Ja, is inderdaad bekend.

Staat zelfs op hun website, ze stemmen op dat vlak mee met de PvdD :D

https://www.pvv.nl/component/content/article/43-fj-related/dion-graus/8897-inbreng-intensieve-veehouderij-in-

quote:
De PVV heeft al sinds 2006 in het verkiezingsprogramma staan dat we voor een afbouw van de bio-industrie zijn. We hebben tal van moties gesteund die los van het aankoopgedrag, dat we niet kunnen beïnvloeden, een einde maken aan de financiering van megastallen. Zo hebben we een motie van mevrouw Ouwehand en een motie van mevrouw Thieme en mevrouw Jacobi gesteund voor een moratorium. We hebben een motie van Grashoff en Van Veldhoven gesteund om niet mee te werken aan bestemmingsplanwijzigingen voor stallen groter dan 300 NGE. We hebben ook een motie van mevrouw Ouwehand gesteund waarin wordt gevraagd om geen enkele bijdrage te leveren aan het buitenland voor de financiering van megastallen.
  woensdag 18 december 2019 @ 13:17:30 #229
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_190515559
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:08 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

En toch daalt de hoeveelheid stikstof in diezelfde tientallen jaren...
Maar dat betekent allerminst dat 't nu goed zit.
quote:
ook kun je je afvragen of in zo'n dichtbevolkt land van alles moet wijken voor de natuur.
De ironie: decennialang heeft alles moeten wijken voor de agrarische industrie die geen strobreed in de weg gelegd werd, en nu frame je het zo dat natuurbescherming de oorzaak van de huidige stikstofproblematiek is.

:')
Huilen dan.
pi_190515603
quote:
10s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:17 schreef Isdatzo het volgende:

[..]

Maar dat betekent allerminst dat 't nu goed zit.
[..]

De ironie: decennialang heeft alles moeten wijken voor de agrarische industrie die geen strobreed in de weg gelegd werd, en nu frame je het zo dat natuurbescherming de oorzaak van de huidige stikstofproblematiek is.

:')
Ja, die kutnatuur! Genoeg is genoeg! :D
pi_190515613
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:16 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

Het tweede :)
Maar dit protest was toch initieel gericht tegen de supermarkten? Kunnen ze geen woordvoerder nemen soms? Ze doen maar wat.
pi_190515627
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:14 schreef Isane het volgende:
Ze stonden vanochtend te bbqen op de A35. :')
Moet ik eens gaan doen dan wordt ik gelijk opgepakt :|W :|W
Eerder omver gereden :D
  woensdag 18 december 2019 @ 13:23:16 #233
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_190515687
quote:
10s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:17 schreef Isdatzo het volgende:

[..]

Maar dat betekent allerminst dat 't nu goed zit.
[..]

De ironie: decennialang heeft alles moeten wijken voor de agrarische industrie die geen strobreed in de weg gelegd werd, en nu frame je het zo dat natuurbescherming de oorzaak van de huidige stikstofproblematiek is.

:')
Met de kennis van nu was dat dus geen handig beleid. Ik geef de CDA de schuld.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_190515725
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:08 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

En toch daalt de hoeveelheid stikstof in diezelfde tientallen jaren... ook kun je je afvragen of in zo'n dichtbevolkt land van alles moet wijken voor de natuur.
Je kunt je ook afvragen of alles moet wijken voor wat veeteelt. :D
  woensdag 18 december 2019 @ 13:26:06 #235
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_190515733
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:25 schreef Xa1pt het volgende:

[..]

Je kunt je ook afvragen of alles moet wijken voor wat veeteelt. :D
Precies. Doe dat lekker ergens met meer ruimte.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_190515774
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:25 schreef Xa1pt het volgende:

[..]

Je kunt je ook afvragen of alles moet wijken voor wat veeteelt. :D
Maar de uitstoot is al enorm lager dan 30 jaar geleden. Als stikstof slecht is voor het type natuur wat we in Nederland willen hebben, dan is het de afgelopen 30 jaar dus flink beter geworden? Waarom dan nu de normen zo streng maken? Ook is er sowieso meer natuur dan jaren of zelfs eeuwen geleden. De hoeveelheid bos is in Nederland veel hoger dan dat het eeuwenlang is geweest.
  woensdag 18 december 2019 @ 13:29:16 #237
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190515812
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:27 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

Maar de uitstoot is al enorm lager dan 30 jaar geleden. Als stikstof slecht is voor het type natuur wat we in Nederland willen hebben, dan is het de afgelopen 30 jaar dus flink beter geworden? Waarom dan nu de normen zo streng maken? Ok is er sowieso meer natuur dan jaren of zelfs eeuwen geleden. De hoeveelheid bos is in Nederland veel hoger dan dat het eeuwenlang is geweest.
Als het consequent te hoog is, en het probleem accumuleert, wat hier het geval is, dan is het dus zo dat het de afgelopen jaren consequent slechter is geworden. En dat is dus ook zo, zoals je in elk ecologisch verslag kan lezen, maar ook gewoon in de krant.

https://www.volkskrant.nl(...)-op-werken~bf1c9127/
pi_190515833
Je kunt je ook afvragen of je mensen die hun hele leven hard gewerkt hebben, weinig verdienen, te maken hebben met allerlei irritante regels en in tegenstelling tot al die bontkragen in de randstad wel eerlijk aan hun geld komen het leven zo zuur moet maken? Volgens mij hebben we grotere problemen.
pi_190515882
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:25 schreef Xa1pt het volgende:

[..]

Je kunt je ook afvragen of alles moet wijken voor wat veeteelt. :D
Idd. Pleurisboeren.
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
  woensdag 18 december 2019 @ 13:32:55 #240
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190515892



Het verstandige deel van Nederland zit ook op Facebook.

Twee plaatjes weggehaald, werd anders wel heel groot allemaal.
pi_190515909
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:30 schreef adgadg het volgende:
Je kunt je ook afvragen of je mensen die hun hele leven hard gewerkt hebben, weinig verdienen, te maken hebben met allerlei irritante regels en in tegenstelling tot al die bontkragen in de randstad wel eerlijk aan hun geld komen het leven zo zuur moet maken? Volgens mij hebben we grotere problemen.
Die arme boeren ook.

:')

Het zijn en blijven gewoon ondernemers. Dat dramatische romantiseren van boeren schiet ook niemand iets mee op.
pi_190515934
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:32 schreef VoMy het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]

Het verstandige deel van Nederland zit ook op Facebook.
Ik voel wel weer wat (terechte) veroordelingen hier aankomen :) Triest volk
pi_190515957
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:33 schreef Xa1pt het volgende:

[..]

Die arme boeren ook.

:')

Het zijn en blijven gewoon ondernemers. Dat dramatische romantiseren van boeren schiet ook niemand iets mee op.
Sterker nog, dat is een van de oorzaken van deze situatie.
pi_190516005
Boeren met IQ van een natte boterham snappen journalistiek niet en gaan daarom verhaal halen bij de NOS.

Goed verhaal.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_190516033
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:33 schreef Xa1pt het volgende:

[..]

Die arme boeren ook.

:')

Het zijn en blijven gewoon ondernemers. Dat dramatische romantiseren van boeren schiet ook niemand iets mee op.
Eens. Ik zou ze zelfs geen ondernemers willen noemen. Vallen eerder onder de categorie 'artistiek', niet vanwege het werk, vanwege de financiering.
pi_190516105
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:33 schreef Xa1pt het volgende:

[..]

Die arme boeren ook.

:')

Het zijn en blijven gewoon ondernemers. Dat dramatische romantiseren van boeren schiet ook niemand iets mee op.
:') :')
maandag 28 december 2020 20:34 schreef JustinK het volgende: De wereld heeft meer tong80's nodig.
pi_190516360
Ook wel ironisch trouwens dat er - voor de zoveelste keer vandaag - een bataljon aan boeren aankomt bij de Amercentrale om daar.te protesteren. Terwijl de tuinders/boeren uit het naastgelegen Pluk-Made verwarmd worden met de restwarmte van die centrale. Nu maar hopen dat de medewerkers van die toch al enige tijd (terecht) onder vuur liggende centrale niet ook een keer gaan staken...
pi_190516418
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:30 schreef adgadg het volgende:
Je kunt je ook afvragen of je mensen die hun hele leven hard gewerkt hebben, weinig verdienen, te maken hebben met allerlei irritante regels en in tegenstelling tot al die bontkragen in de randstad wel eerlijk aan hun geld komen het leven zo zuur moet maken? Volgens mij hebben we grotere problemen.
De maatschappij ontwrichten is nooit acceptabel.
Nooit, Niemals, Jamais, Never.
Juin uit Eigen Tuin!
pi_190516638
Jullie kunnen allemaal makkelijk praten, je moet zelf maar eens met je bedrijf aan de rand van de afgrond staan en je facturen niet meer kunnen betalen, grotendeels door wanbeleid van de overheid. Beetje typerend tegenwoordig, egoïsme viert de boventoon. Zolang je er zelf maar geen last van hebt.
  woensdag 18 december 2019 @ 14:01:38 #250
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_190516678
Boeren gedragen zich vandaag als lompe boeren. Hoop dat ze nu extra hard aangepakt worden. Een soort van kristalnacht op de intensieve veeteelt lijkt me wel een gepaste reactie. Sluiten die concentratiekampen voor kippen, varkens en koeien.
pi_190516734
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:00 schreef adgadg het volgende:
Jullie kunnen allemaal makkelijk praten, je moet zelf maar eens met je bedrijf aan de rand van de afgrond staan en je facturen niet meer kunnen betalen, grotendeels door wanbeleid van de overheid. Beetje typerend tegenwoordig, egoïsme viert de boventoon. Zolang je er zelf maar geen last van hebt.
Want boeren zijn inderdaad de enige in Nederland die het ooit wel eens moeilijk hebben. De rest gaat immers nooit failliet, raakt nooit haar baan kwijt, raakt nooit arbeidsongeschikt etc. etc. etc. Nee dat is een probleem dat exclusief boeren treft :).
  woensdag 18 december 2019 @ 14:04:42 #253
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190516759
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:00 schreef adgadg het volgende:
Jullie kunnen allemaal makkelijk praten, je moet zelf maar eens met je bedrijf aan de rand van de afgrond staan en je facturen niet meer kunnen betalen, grotendeels door wanbeleid van de overheid. Beetje typerend tegenwoordig, egoïsme viert de boventoon. Zolang je er zelf maar geen last van hebt.
Maar de boeren in NL boeren prima. Was gister nog in het nieuws.
pi_190516767
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:00 schreef adgadg het volgende:
Jullie kunnen allemaal makkelijk praten, je moet zelf maar eens met je bedrijf aan de rand van de afgrond staan en je facturen niet meer kunnen betalen, grotendeels door wanbeleid van de overheid. Beetje typerend tegenwoordig, egoïsme viert de boventoon. Zolang je er zelf maar geen last van hebt.
Er gaan dagelijks bedrijven over de kop. Is nooit een dusdanig probleem geweest dat vernielingen en intimidaties werden goedgepraat en urenlang oponthoud werd toegejuicht. Maar nu het om de boeren gaat is het ineens een heel groot probleem dat er een aantal ondernemers hun viool aan de wilgen moeten hangen.

Hypocrisie ten top.
  woensdag 18 december 2019 @ 14:05:29 #255
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_190516782
quote:
6s.gif Op woensdag 18 december 2019 12:51 schreef Nielsch het volgende:
Toch oh zo verbazingwekkend dat onze boeren met al die regels nog zoveel kunnen produceren. Als die regels echt zo verstikkend waren, dan zou je wel denken dat landen als China en Canada voor ons in 't rijtje zouden staan. Maar nee hoor, niets daarvan... alleen de VS produceert nog iets meer dan Nederland.

Of misschien valt het allemaal wel mee... ik bedoel... als je op zo'n piepklein stukje wereld zoveel kan produceren dan moet je toch wel een bepaalde vrijheid hebben...
Nederland is nr 2 wat export betreft, niet productie.
are we infinite or am I alone
pi_190516793
quote:
10s.gif Op woensdag 18 december 2019 13:17 schreef Isdatzo het volgende:

De ironie: decennialang heeft alles moeten wijken voor de agrarische industrie die geen strobreed in de weg gelegd werd, en nu frame je het zo dat natuurbescherming de oorzaak van de huidige stikstofproblematiek is.

:')
In een eerdere post liet ik al zien dat landbouwgebieden in hoog tempo verdwijnen ten faveure van bebouwing:

quote:
Kader

Nederland is een druk bevolkt land en ruimte is schaars. De concurrentie voor het gebruik van de ruimte is op veel plekken een probleem. Bebouwd gebied is belangrijk voor wonen en werken. Bebouwd gebied bestaat uit huizen, winkels en kantoren en gebieden die gebruikt worden voor verkeer en bouwterreinen. Deze nemen meer en meer oppervlakte in beslag en vooral agrarisch terrein wordt getransformeerd naar bebouwd gebied. Het omzetten van open en groene gebieden naar bebouwd gebied is een brede maat voor de druk op ecosystemen en de biodiversiteit.

Internationaal wordt de verandering in landoppervlakte dat niet in gebruik is door bos of landbouw vergeleken. Dit wordt aangeduid als ‘overig land’. Een toename van overig land zal doorgaans een toename aangeven van bebouwd gebied en een verhoogde druk op ecosystemen en de biodiversiteit.
Nederland is een van de landen met een hoge toename van overig land. Deze hoge toename geeft aan dat in Nederland relatief veel land wordt omgezet van landbouw en bos naar bijvoorbeeld bebouwd gebied.
CBS

quote:
Bebouwde ruimte verdringt agrarisch grondgebruik

De land- en tuinbouw heeft de afgelopen twee decennia heel veel grond ingeleverd ten behoeve van wonen, verkeer en bedrijvigheid. Vooral in provincie Zuid-Holland rukt de bebouwde ruimte heel snel op.

Dat blijkt uit een inventarisatie die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) maakte van het bodemgebruik per provincie. Daarbij is de situatie in 2015 vergeleken met die van 1996. In twintig jaar tijd is er het meeste woon-, bedrijven- en verkeersterrein bijgekomen in provincie Zuid-Holland.

De bebouwde ruimte nam in deze periode toe van 20,4 naar 23,4 procent van het totale oppervlak van de provincie. In Zuid-Holland verdween 14.600 hectare agrarisch terrein. Tegelijkertijd kwam er bijna 9.000 hectare bebouwde ruimte bij. Daarnaast is grond omgezet in bos of natuurlijk terrein.
Utrecht en Flevoland

Andere provincies die een groeispurt maakten, waren Utrecht (2,2 procentpunt) en Flevoland (2 procentpunt). Veel kleiner was de groei in Friesland en Drenthe (beide 1 procentpunt), provincies die al een relatief klein aandeel bebouwd terrein hadden.

Ondanks de oprukkende bebouwing hebben alle provincies volgens het CBS overwegend een landelijk karakter. In 2015 was in alle provincies ten minste 58 procent van het oppervlak in gebruik voor landbouw, bos en open natuurlijk terrein.
Verschillen per provincie

Tegelijk verschilt het ruimtegebruik sterk per provincie. Zo was in Gelderland met de Veluwe het aandeel bos en natuur bijna vier keer zo groot als in Groningen. Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht zijn duidelijk meer gericht op wonen en werken.

In Zuid-Holland was het percentage woonterrein en werkterrein respectievelijk ruim drie en ruim vier keer zo groot als in Friesland. Binnenwateren komen vooral voor in Friesland en Noord- en Zuid-Holland.
Nieuwe Oogst

Nee, dat moeten we willen...
  woensdag 18 december 2019 @ 14:07:45 #258
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190516846
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:05 schreef AchJa het volgende:

[..]

In een eerdere post liet ik al zien dat landbouwgebieden in hoog tempo verdwijnen ten faveure van bebouwing:
[..]

CBS
[..]

Nieuwe Oogst

Nee, dat moeten we willen...
Woningen voor iedereen, wat is precies je probleem daarmee? Jij hebt liever dat 1% van de Nederlanders het land in een agrarisch industrieterrein veranderd en de overige 99% noodgedwongen hutjemutje in flats moet wonen?
pi_190516860
Juin uit Eigen Tuin!
pi_190516885
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:05 schreef Xa1pt het volgende:

[..]

Er gaan dagelijks bedrijven over de kop. Is nooit een dusdanig probleem geweest dat vernielingen en intimidaties werden goedgepraat en urenlang oponthoud werd toegejuicht. Maar nu het om de boeren gaat is het ineens een heel groot probleem dat er een aantal ondernemers hun viool aan de wilgen moeten hangen.

Hypocrisie ten top.
Goed om te weten.

Mocht het bedrijf waar ik voor werk ooit failliet gaan, dan bedreigen we gewoon wat politici en leggen het verkeer lam. Mag blijkbaar allemaal!
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_190516910
quote:
10s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:09 schreef KoosVogels het volgende:
Goed om te weten.

Mocht het bedrijf waar ik voor werk ooit failliet gaan, dan bedreigen we gewoon wat politici en leggen het verkeer lam. Mag blijkbaar allemaal!
Niemand houdt je tegen hoor. Kijk maar of je het kunt organiseren.
  woensdag 18 december 2019 @ 14:10:51 #262
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190516927
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:10 schreef AchJa het volgende:

[..]

Niemand houdt je tegen hoor.
Behalve de politie en gezond verstand.
pi_190516935
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:10 schreef AchJa het volgende:

[..]

Niemand houdt je tegen hoor. Kijk maar of je het kunt organiseren.
Aangezien ons bedrijf floreert, is dat niet nodig. Maar ik gok dat een dergelijke actie op weinig sympathie kan rekenen (en terecht).
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_190516938
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:07 schreef VoMy het volgende:

Woningen voor iedereen, wat is precies je probleem daarmee? Jij hebt liever dat 1% van de Nederlanders het land in een agrarisch industrieterrein veranderd en de overige 99% noodgedwongen hutjemutje in flats moet wonen?
Bebouwing zorgt voor nog veel meer uitstoot en dan heb ik het niet alleen over stikstof. Gras neemt iig nog Co2 op, dat zie ik een gebouw nog niet doen.
pi_190516948
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:00 schreef adgadg het volgende:
Jullie kunnen allemaal makkelijk praten, je moet zelf maar eens met je bedrijf aan de rand van de afgrond staan en je facturen niet meer kunnen betalen, grotendeels door wanbeleid van de overheid. Beetje typerend tegenwoordig, egoïsme viert de boventoon. Zolang je er zelf maar geen last van hebt.
De wijze van "actie" voeren door de boeren is juist een voorbeeld van egoïsme. Alsof er geen andere beroepsgroep of zelfs de gewone burger, wordt getroffen door dit wanbeleid van de overheid. Leraren bijv. Of de zorg. Die hebben ook gestaakt maar er is wel een verschil tussen georganiseerd je werk neerleggen en aandacht vragen voor je punt i.p.v. deze anarchie waar iedereen maar moet wijken voor een stel doorgedraaide boeren zonder dat nu helder wordt wat men wil. Zendtijd eisen van de NOS... kom op zeg _O- Het lijkt wel een coup

[ Bericht 1% gewijzigd door alpeko op 18-12-2019 14:23:10 ]
  woensdag 18 december 2019 @ 14:12:49 #267
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190516965
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:12 schreef AchJa het volgende:

[..]

Daar laten verenigingen als antifa ed. zich ook niet door weerhouden. Dus nogmaals, ga je gang
Die worden vervolgens ook en masse opgepakt...
pi_190516990
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:00 schreef adgadg het volgende:
Jullie kunnen allemaal makkelijk praten, je moet zelf maar eens met je bedrijf aan de rand van de afgrond staan en je facturen niet meer kunnen betalen, grotendeels door wanbeleid van de overheid. Beetje typerend tegenwoordig, egoïsme viert de boventoon. Zolang je er zelf maar geen last van hebt.
Komt dat niet eerder door flinke uitknijperij door de grote jongens als unilever / campina, etc? Maw, consistent een te lage prijs krijgen voor je producten?
"Pools are perfect for holding water"
pi_190516995
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:11 schreef AchJa het volgende:

[..]

Bebouwing zorgt voor nog veel meer uitstoot en dan heb ik het niet alleen over stikstof. Gras neemt iig nog Co2 op, dat zie ik een gebouw nog niet doen.
Gelukkig zijn huizen ook maar optioneel voor mensen
pi_190516998
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:12 schreef AchJa het volgende:

[..]

Daar laten verenigingen als antifa ed. zich ook niet door weerhouden. Dus nogmaals, ga je gang
En die verenigingen als antifa worden daar, imo terecht, dan ook sterk om veroordeeld.

Maar fijn dat je erkent dat FDF in hetzelfde rijtje als antifa hoort.
"Pools are perfect for holding water"
pi_190517018
quote:
10s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:11 schreef KoosVogels het volgende:

Aangezien ons bedrijf floreert, is dat niet nodig. Maar ik gok dat een dergelijke actie op weinig sympathie kan rekenen (en terecht).
Elke actie kent zijn voor- en tegenstanders. Je doet nu net alsof elke andere actie alleen maar op sympathie kan rekenen. Alle stakingen van de afgelopen tijd kenden ook de nodige tegenstanders en vooral hier op Fok!.
pi_190517035
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:15 schreef AchJa het volgende:

[..]

Elke actie kent zijn voor- en tegenstanders. Je doet nu net alsof elke andere actie alleen maar op sympathie kan rekenen. Alle stakingen van de afgelopen tijd kenden ook de nodige tegenstanders en vooral hier op Fok!.
De ene actie alleen iets meer dan de andere.
  woensdag 18 december 2019 @ 14:16:45 #274
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190517050
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:13 schreef probeer het volgende:

[..]

Komt dat niet eerder door flinke uitknijperij door de grote jongens als unilever / campina, etc? Maw, consistent een te lage prijs krijgen voor je producten?
In deze manier van redeneren zit nog iets geks: Nederland exporteert 80% van de productie. Dus, die Nederlandse supermarktketens die de boeren uit zouden knijpen, zijn slechts goed voor ten hoogste 20% van de afzet. En dan hebben we het nog niet eens over de nertsenfokkers enzo, die graag hun walgelijke praktijken voort willen kunnen zetten omdat ze dat ook 'boeren' vinden. Die hebben niets met de supermarkten te maken.
pi_190517096
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:16 schreef VoMy het volgende:

In deze manier van redeneren zit nog iets geks: Nederland exporteert 80% van de productie. Dus, die Nederlandse supermarktketens die de boeren uit zouden knijpen, zijn slechts goed voor ten hoogste 20% van de afzet. En dan hebben we het nog niet eens over de nertsenfokkers enzo, die graag hun walgelijke praktijken voort willen kunnen zetten omdat ze dat ook 'boeren' vinden.
En we importeren 75% van het eten omdat jij te belazerd bent om de prijs te betalen. Als die 80% in Nederland was gebleven en we die 75% buiten de deur hadden gehouden had je bar weinig keus en was vlees alleen voor de rijken geweest.
pi_190517117
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:15 schreef AchJa het volgende:

[..]

Elke actie kent zijn voor- en tegenstanders. Je doet nu net alsof elke andere actie alleen maar op sympathie kan rekenen. Alle stakingen van de afgelopen tijd kenden ook de nodige tegenstanders en vooral hier op Fok!.
Stakingen zijn nog wel van een andere orde dan wat de boeren aan het uitspoken zijn natuurlijk. Laat de boeren maar een week uit hun neus eten. Wat een impact zal dat hebben.
pi_190517136
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:16 schreef AchJa het volgende:

[..]

Dat is het punt niet.
Dat is het punt juist wel.
pi_190517139
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:14 schreef probeer het volgende:
En die verenigingen als antifa worden daar, imo terecht, dan ook sterk om veroordeeld.

Maar fijn dat je erkent dat FDF in hetzelfde rijtje als antifa hoort.
Actie voeren is actie voeren, wie dat doet maakt niet zoveel uit.
pi_190517155
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:18 schreef AchJa het volgende:

[..]

En we importeren 75% van het eten omdat jij te belazerd bent om de prijs te betalen. Als die 80% in Nederland was gebleven en we die 75% buiten de deur hadden gehouden had je bar weinig keus en was vlees alleen voor de rijken geweest.
Dat geldt voor zo'n beetje iedere sector. Als je daar niet mee om kunt gaan moet je geen ondernemer worden.
pi_190517169
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:19 schreef Xa1pt het volgende:

Stakingen zijn nog wel van een andere orde dan wat de boeren aan het uitspoken zijn natuurlijk. Laat de boeren maar een week uit hun neus eten. Wat een impact zal dat hebben.
Oh ja bij de langzaamaan acties van de politie stond je natuurlijk ook op de achterste poten.
pi_190517179
quote:
10s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:03 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

Want boeren zijn inderdaad de enige in Nederland die het ooit wel eens moeilijk hebben. De rest gaat immers nooit failliet, raakt nooit haar baan kwijt, raakt nooit arbeidsongeschikt etc. etc. etc. Nee dat is een probleem dat exclusief boeren treft :).
We hebben het hier over een hele sector die tegengewerkt wordt door falende regels van de overheid. Boeren werken zich rot om een boterham te verdienen, maar de politiek en veel mensen hebben geen flauw benul wat er allemaal bij komt kijken. Sommige mensen denken serieus dat melk uit een fabriek komt. Boeren zijn gewoon een makkelijk doelwit omdat de meeste geen behoefte hebben zich te uiten in de politiek.
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:04 schreef VoMy het volgende:

[..]

Maar de boeren in NL boeren prima. Was gister nog in het nieuws.
Dan heb ik nog wel een lijstje boeren voor je die eerst op hun melkgeld moeten wachten voordat ze überhaupt een factuur kunnen betalen. Ja boeren hebben veel geld in hun land zitten maar de meeste boeren leven juist enorm eenvoudig/armoedig in vergelijking met de gemiddelde nederlander. Hebben geen dure vakanties en eten soms nog van eigen bodem.
pi_190517190
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:20 schreef Xa1pt het volgende:

Dat geldt voor zo'n beetje iedere sector. Als je daar niet mee om kunt gaan moet je geen ondernemer worden.
Dan moet je die 80% export ook niet als excuus gebruiken, ondernemen is ondernemen toch?
  woensdag 18 december 2019 @ 14:22:50 #283
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190517201
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:21 schreef AchJa het volgende:

[..]

Oh ja bij de langzaamaan acties van de politie stond je natuurlijk ook op de achterste poten.
Zijn die ook elke week, met bedreigingen richting politici en het inrammen van provinciehuizen en dat soort geintjes? Voelen de politieagenten zich ook zoals 75 jaar geleden een minderheid zich voelde?
pi_190517223
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:22 schreef VoMy het volgende:

Zijn die ook elke week, met bedreigingen richting politici en het inrammen van provinciehuizen en dat soort geintjes? Voelen de politieagenten zich ook zoals 75 jaar geleden een minderheid zich voelde?
Elke week... _O- _O-
  woensdag 18 december 2019 @ 14:24:31 #285
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190517240
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:11 schreef alpeko het volgende:
Het lijkt wel een coup
Ik denk dat je niet ver naast zit als de regering halsstarrig dit wanbeleid doorzet. Uiteindelijk ben je zelf ook de dupe van dit wanbeleid. Maar kennelijk moet Nederland eerst volgebouwd worden en 30 miljoen mensen herbergen voordat het kwartje valt.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 14:24:46 #286
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190517243
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:21 schreef adgadg het volgende:

[..]

We hebben het hier over een hele sector die tegengewerkt wordt door falende regels van de overheid. Boeren werken zich rot om een boterham te verdienen, maar de politiek en veel mensen hebben geen flauw benul wat er allemaal bij komt kijken. Sommige mensen denken serieus dat melk uit een fabriek komt. Boeren zijn gewoon een makkelijk doelwit omdat de meeste geen behoefte hebben zich te uiten in de politiek.
We hebben het hier over een sector die uit de wind wordt gehouden door de overheid, al decennia lang.
quote:
[..]

Dan heb ik nog wel een lijstje boeren voor je die eerst op hun melkgeld moeten wachten voordat ze überhaupt een factuur kunnen betalen. Ja boeren hebben veel geld in hun land zitten maar de meeste boeren leven juist enorm eenvoudig/armoedig in vergelijking met de gemiddelde nederlander.
De gemiddelde boer boert prima, blijkt elk jaar weer uit cijfers. Het gemiddelde inkomen van een boer ligt hoger dan van de gemiddelde Nederlander. Het netto vermogen van de gemiddelde boer ligt hoger dan van de gemiddelde Nederlander.
quote:
Hebben geen dure vakanties en eten soms nog van eigen bodem.
_O- En dat is heel erg? :P
pi_190517252
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:21 schreef AchJa het volgende:

[..]

Oh ja bij de langzaamaan acties van de politie stond je natuurlijk ook op de achterste poten.
Dat is allemaal niet echt vergelijkbaar met de uren oponthoud, de bedreigingen en het spoor van vernielingen wat de boeren hebben achtergelaten. Nogmaals, laat de boeren inderdaad dan maar ook eens staken. Dat doen ze natuurlijk niet omdat maar weinig mensen dan overtuigd raken van de noodzaak het instandhouden van de veeteelt.
  woensdag 18 december 2019 @ 14:25:12 #288
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190517259
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:23 schreef AchJa het volgende:

[..]

Elke week... _O- _O-
Er zijn elke week protesten van boeren tot nu toe ja. Ga je nu zelfs de geschiedenis ontkennen?
pi_190517267
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:22 schreef AchJa het volgende:

[..]

Dan moet je die 80% export ook niet als excuus gebruiken, ondernemen is ondernemen toch?
Dat volgt op de "maar de boeren zijn zo belangrijk voor ons land!!!!". Dat zijn ze simpelweg niet.
pi_190517270
quote:
Tractoren bij ATM
Door de blokkade van de boeren kan veel personeel van het bedrijf ATM in Moerdijk niet naar huis. Politie is inmiddels ook gearriveerd.

De Vlasweg in Moerdijk, bij het bedrijf ATM, staat helemaal vol met tractoren. Enkele boeren zijn inmiddels binnen voor een gesprek met de directeur.
Dit kun je toch geen staken noemen? Een gesprek met een afvalbedrijf? Want die zijn partij in deze zaak omdat?
pi_190517273
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:11 schreef alpeko het volgende:

[..]

De wijze van "actie" voeren door de boeren is juist een voorbeeld van egoïsme. Alsof er geen andere beroepsgroep of zelfs de gewone burger, wordt getroffen door dit wanbeleid van de overheid. Leraren bijv. Of de zorg. Die hebben ook gestaakt maar er is wel een verschil tussen georganiseerd je werk neerleggen en aandacht vragen voor je punt i.p.v. deze anarchie waar iedereen maar moet wijken voor een stel doorgedraaide boeren zonder dat nu helder wordt wat men wil. Zendtijd eisen van de NOS... kom op zeg _O- Het lijkt wel een coup
De meeste boeren demonstreren niet zo snel, dat ze dat nu wel doen zegt genoeg over hun situatie. Manier van demonstreren is idd niet altijd even tactvol maar men is ook oprecht gefrustreerd.
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:13 schreef probeer het volgende:

[..]

Komt dat niet eerder door flinke uitknijperij door de grote jongens als unilever / campina, etc? Maw, consistent een te lage prijs krijgen voor je producten?
Is ook zeker een factor, en indirect waarschijnlijk ook de consument, wij nl'ers zijn nogal gierig over het algemeen :+
pi_190517281
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:24 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Ik denk dat je niet ver naast zit als de regering halsstarrig dit wanbeleid doorzet.
Die kan niet veel anders met een uitspraak van de RvS die daar vrij duidelijk in is.
  woensdag 18 december 2019 @ 14:27:05 #293
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190517285
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:24 schreef VoMy het volgende:
Het gemiddelde inkomen van een boer ligt hoger dan van de gemiddelde Nederlander.
Je kan zo bij de NOS aan de slag met dit soort onzin.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 14:28:39 #294
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190517316
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:26 schreef Xa1pt het volgende:

Die kan niet veel anders met een uitspraak van de RvS die daar vrij duidelijk in is.
Dat is een terechte uitspraak en daar is voor gewaarschuwd voordat het PAS werd ingevoerd. De waarschuwingen zijn genegeerd en nu ligt de bouw plat. En dat trek je niet vlot met de huidige noodwet.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 14:28:54 #295
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_190517320
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:27 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Je kan zo bij de NOS aan de slag met dit soort onzin.
Dingen onzin noemen omdat je zelf niet met feiten aan komt zetten en daarom daadwerkelijke cijfers niet aan kan _O-. Je hebt er wel een dagtaak aan he, dat wegkijken.

Hier staan wat verfrissende dingen, niet eens op de NOS.
https://www.welingelichte(...)-zijn-miljonair.html
pi_190517321
quote:
7s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:27 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Je kan zo bij de NOS aan de slag met dit soort onzin.
https://www.nieuweoogst.n(...)ienen-gemiddeld-goed

Het gemiddelde inkomen uit bedrijf voor alle land- en tuinbouwbedrijven wordt voor 2017 geraamd op ongeveer 70.000 euro per onbetaalde arbeidsjaareenheid
  woensdag 18 december 2019 @ 14:30:53 #298
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_190517357
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:28 schreef VoMy het volgende:

[..]

Dingen onzin noemen omdat je zelf niet met feiten aan komt zetten en daarom daadwerkelijke cijfers niet aan kan _O-. Je hebt er wel een dagtaak aan he, dat wegkijken.

Hier staan wat verfrissende dingen, niet eens op de NOS.
https://www.welingelichte(...)-zijn-miljonair.html
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:28 schreef alpeko het volgende:

[..]

https://www.nieuweoogst.n(...)ienen-gemiddeld-goed

Het gemiddelde inkomen uit bedrijf voor alle land- en tuinbouwbedrijven wordt voor 2017 geraamd op ongeveer 70.000 euro per onbetaalde arbeidsjaareenheid
Totaal geen ondernemersinzicht. Je baseren op 1 goed jaar :') !
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  woensdag 18 december 2019 @ 14:31:17 #300
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_190517366
quote:
Boeren op Mediapark: 'Wij worden weggezet als subsidieprofiteurs'
Dat klopt toch ook :')
pi_190517377
quote:
14s.gif Op woensdag 18 december 2019 14:28 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Dat is een terechte uitspraak en daar is voor gewaarschuwd voordat het PAS werd ingevoerd. De waarschuwingen zijn genegeerd en nu ligt de bouw plat. En dat trek je niet vlot met de huidige noodwet.
Het had voor de feitelijke situatie niet zoveel uitgemaakt verder. Dan hadden de boeren een aantal jaren terug de godwins van stal gehaald en tranen met tuiten gehuild. Er is simpelweg veel teveel uitstoot en zeker de boeren moeten daar hoe dan ook drastisch op inleveren. Het is niet heel chique hoe de overheid dit heeft aangevlogen, anderzijds is het ook wel begrijpelijk dat men dit zoveel mogelijk probeerde te vermijden. Dom, maar ja.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')