quote:Laatste nieuws
CBL: supermarkten zijn voorbereid
Supermarkten hebben zich zo goed mogelijk voorbereid op acties bij distributiecentra, laat brancheorganisatie CBL weten. Wat voor maatregelen er zijn genomen wil het Centraal Bureau Levensmiddelen niet zeggen om actievoerders niet in de kaart te spelen.
Boeren hebben met tractoren actiegevoerd bij een distributiecentrum van Albert Heijn in Tilburg en Jumbo in Breda. Ook bij andere distributiecentra zou sprake zijn van acties, maar er zijn geen berichten over blokkades. Volgens het CBL kunnen de supers zich niet op alles voorbereiden, dus is het afwachten wat er gebeurt.
Oud nieuws - oorspronkelijk berichtquote:Bouwers en boeren protesteren met versnipperde blokkades
Langzaamaanacties op de weg, protesten bij centrales, fabrieken en distributiecentra en toeteracties. Groepjes betogers protesteren tegen het landbouw- en bouwbeleid.
Bouwers en boeren hebben zich woensdag op verschillende plaatsen in het land verzameld om te protesteren tegen onder meer het stikstofbeleid van het kabinet. Met name in het oosten en het noorden van het land ontstonden files door grote voertuigen die langzaam over de snelweg en binnenwegen reden. Ook in Brabant staat het verkeer op meerdere plekken stil. Op allerlei locaties wordt actie gevoerd, ogenschijnlijk min of meer spontaan en zonder steun vanuit een officiële organisatie.
De protesten zijn formeel geen initiatief van de boeren, maar van Bouw in Verzet. Aanvankelijk was ook Farmers Defence Force (FDF) van plan om vandaag te protesteren door distributiecentra van supermarkten te blokkeren, maar die actie werd door de rechter verboden. Actiegroep Bouw in Verzet riep boeren daarna op zich bij hen aan te sluiten. FDF haakte daarop in door tegen de boeren te zeggen dat ze dan maar als 'burger' de weg op moesten gaan. Volgens regionale media zijn er nu toch voertuigen onderweg om centra te omsingelen. Bouw in Verzet heeft zich inmiddels gedistantieerd van deze spontane acties.
Woensdag 18 december 2019. Save the date!quote:Actiegroep Farmers Defence Force (FDF) bereidt een grote landelijke blokkade voor die de complete voedselvoorziening in Nederland moet lamleggen.
Dat schrijft de Leeuwarder Courant. De actie staat een week voor kerst op stapel. Het bestuur van FDF hakt maandagavond de knoop door. In interne praatgroepen worden de deelnemers alvast gemobiliseerd. Actievoerders moeten elk vijftig voertuigen groeperen, die zich vervolgens vanaf diverse verzamelplaatsen door het land verspreiden. Andere acties rondom de feestdagen zijn ook niet uitgesloten, zoals het platleggen van Schiphol of het verkeer in heel het land. ,,Of alles tegelijk”, aldus FDF-voorzitter Mark van den Oever.
De boeren wijzen in een schrijven op de belangrijke rol van hun voedselvoorziening in de Tweede Wereldoorlog. Farmers Defence Force is een samenwerking aangegaan met Bouw in Verzet, een actiegroep van ontevreden werknemers in de bouw en het grondverzet. Ook zij mogen aanhaken.
De dreiging komt op een gevoelig moment. Komende week gaan elf van de twaalf provincies akkoord met nieuwe beleidsregels. Een spoedwet Stikstof kreeg woensdag een kritisch onthaal in de Tweede Kamer. De boeren zijn nog steeds niet blij met het kabinetsbeleid als het gaat om stikstofuitstoot en PFAS-normen. Vorige maand presenteerden ze eigen plannen om de uitstoot te verminderen, maar die zijn niet overgenomen, aldus Van den Oever.
https://www.ad.nl/friesla(...)e-kerst-br~aa75326f/
Dan moeten ze niet leveren.quote:Dat de boeren nog geen 10% krijgen en de rest 90% is niet echt eerlijk te noemen.
Lijkt mij in overleg met de partijen... toch?quote:
ftfyquote:Op woensdag 18 december 2019 10:24 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Dan moeten ze niet leveren. Als er in mijn winkel een klant binnenloopt en die biedt de helft voor een fotocamera dan stuur ik hem ook weg.
De gedachte van de boer:
Verkopen voor de halve prijs en dan een week later zijn voordeur blokkeren. zodat ik kan proberen mn kop boven water te houden
Heb je nou echt helemaal niet het nieuws gezien de afgelopen weken?quote:Op woensdag 18 december 2019 10:25 schreef alpeko het volgende:
Maar gaat die actie nu over de prijzen of niet?
Maar prijsafspraken maken is verboden in Nederland.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:24 schreef Bocaj het volgende:
[..]
Lijkt mij in overleg met de partijen... toch?
twitter:Politie_Breda twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:21:11Een groep boeren heeft korte tijd een distributiecentrum In Breda geblokkeerd. Op vordering van de politie, dat ze aangehouden zouden worden en hun tractoren in beslag zouden worden genomen, zijn ze direct vertrokken. De juiste keuze #boerenprotest reageer retweet
twitter:domootto twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:21:18Dit is midden op de A1 bij De Lutte op dit moment. Snelweg zit volledig dicht. #rtvoost #boerenprotest #agractie #boerenprotest @xxmiekewxx @ReitsLydia @hekman_danielle @boerbewust @RitaZon @lientje1967 @EJvdvoort @GeLeHesjesNLBron @EmielHouben https://t.co/d0ZXK2rvJ5 reageer retweet
quote:Op woensdag 18 december 2019 10:26 schreef MadJackthePirate het volgende:
[..]
Maar prijsafspraken maken is verboden in Nederland. In verband met kartelvorming
Had jij het niet over verheven voelen? Nou zet me eens lekker dom weg. Probeer maar.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:26 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Heb je nou echt helemaal niet het nieuws gezien de afgelopen weken?
quote:Op woensdag 18 december 2019 10:26 schreef StephanL het volgende:
twitter:domootto twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:21:18Dit is midden op de A1 bij De Lutte op dit moment. Snelweg zit volledig dicht. #rtvoost #boerenprotest #agractie #boerenprotest@:xxmiekewxx @:ReitsLydia @:hekman_danielle @:boerbewust @:RitaZon @:lientje1967 @:EJvdvoort @:GeLeHesjesNLBron @:EmielHouben https://t.co/d0ZXK2rvJ5 reageer retweet
![]()
Twentequote:Op woensdag 18 december 2019 10:26 schreef StephanL het volgende:
twitter:domootto twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:21:18Dit is midden op de A1 bij De Lutte op dit moment. Snelweg zit volledig dicht. #rtvoost #boerenprotest #agractie #boerenprotest@:xxmiekewxx @:ReitsLydia @:hekman_danielle @:boerbewust @:RitaZon @:lientje1967 @:EJvdvoort @:GeLeHesjesNLBron @:EmielHouben https://t.co/d0ZXK2rvJ5 reageer retweet
![]()
Dat is helemaal mijn doel niet, maar roepen 'waar gaat het nou eigenlijk over?' terwijl dat al verschillende keren uitgebreid in het nieuws is geweest en hier uitgelegd is, vind ik wat...wereldvreemd.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:27 schreef alpeko het volgende:
[..]
Had jij het niet over verheven voelen? Nou zet me eens lekker dom weg. Probeer maar.
Misschien samen verenigen, in een soort bond of zo. En dan gezamenlijk een minimumprjis maken. Of gewoon minder produceren en realiseren dat je met z'n allen te veel rommel maakt waar geen vraag voor is.quote:
twitter:wagensveld1968 twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:27:30Wie nog niet heeft ontbeten, op de A1 is een BBq gaande 🤣#Boerenprotest samen met collega's uit Duitsland https://t.co/WyUrvn0J2L reageer retweet
quote:Op woensdag 18 december 2019 10:30 schreef AchJa het volgende:
Jo @:VoMy vertel nog eens iets over tractoren van een ton, egoistische huilpuntjes, iedereen heeft het druk behalve de boeren, etc. etc.
Ik wil weer even lachen omdat ik dit beeld voor ogen heb:
[ afbeelding ]
Is gewoon een terechte vraag. Ze gaan nu naar de Amer Centrale want stikstof en naar de DC's want we krijgen geen eerlijke prijs. Ze zijn niet echt duidelijk in hun verhaal. Dat moet je mij niet verwijten.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:29 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Dat is helemaal mijn doel niet, maar roepen 'waar gaat het nou eigenlijk over?' terwijl dat al verschillende keren uitgebreid in het nieuws is geweest en hier uitgelegd is, vind ik wat...wereldvreemd.
twitter:SanderRTLNieuws twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:25:40Boeren bij distributiecentrum van de Jumbo in Breda. #boerenprotest #jumbo https://t.co/BBZzDGGkoQ reageer retweet
Mooi man!!!! Lekker BBQ-en op de snelwegquote:Op woensdag 18 december 2019 10:26 schreef StephanL het volgende:
twitter:domootto twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:21:18Dit is midden op de A1 bij De Lutte op dit moment. Snelweg zit volledig dicht. #rtvoost #boerenprotest #agractie #boerenprotest@:xxmiekewxx @:ReitsLydia @:hekman_danielle @:boerbewust @:RitaZon @:lientje1967 @:EJvdvoort @:GeLeHesjesNLBron @:EmielHouben https://t.co/d0ZXK2rvJ5 reageer retweet
![]()
wat zielig, het lijkt wel marktwerking en er is niemand die 90% paktquote:Op woensdag 18 december 2019 10:18 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dat de boeren nog geen 10% krijgen en de rest 90% is niet echt eerlijk te noemen.
Dat is een aardige opsomming van 30 jaar opgekropte frustratie.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:32 schreef rododendronneke het volgende:
Wat een ongeorganiseerde bende.
Waar protesteren ze nu tegen?
- de stikstofmaatregelen?
- de supermarktconglomeraten?
- de media?
- de linkse politiek? (met hun klimaatgedram)
- de rechtse politiek? (met hun doorgeschoten vrijemarktideaal)
- de hoogopgeleide stedelingen?
- de cententellende consumenten?
Ik weet het niet meer. Wat een bijeengeraapt zooitje kwaaielui.
Waar slaat dit op? Dit slaat zo niet terug op wat ik post.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:08 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Ach ja... het is grotendeels ikke ikke ikke want ik ben beter dan de rest. Dat zie je ook in dit topic... men voelt zich zo verheven boven "de simpele boeren"... Het druipt er af... en ze hebben het zelf niet eens door. Zo vermoeiend.. ga gewoon wat nuttigs doen en maak je niet zo druk.
Boerenverstand is dus ook een mythequote:Op woensdag 18 december 2019 10:30 schreef Vader_Aardbei het volgende:
https://ibb.co/LPWhkgC
Die boeren zijn echt goed bezig. Overal zie ik getriggerde, zure progressieven hierover vallen. Baudet heeft de komende tijd concurrentie betreft mijn stem.
Die green deal van timmerfrans kost 1 biljoen euro....quote:Op woensdag 18 december 2019 10:30 schreef Vader_Aardbei het volgende:
https://ibb.co/LPWhkgC
Die boeren zijn echt goed bezig. Overal zie ik getriggerde, zure progressieven hierover vallen. Baudet heeft de komende tijd concurrentie betreft mijn stem.
quote:Op woensdag 18 december 2019 10:32 schreef alpeko het volgende:
[..]
Is gewoon een terechte vraag. Ze gaan nu naar de Amer Centrale want stikstof en naar de DC's want we krijgen geen eerlijke prijs. Ze zijn niet echt duidelijk in hun verhaal. Dat moet je mij niet verwijten.
quote:Op woensdag 18 december 2019 10:32 schreef rododendronneke het volgende:
Wat een ongeorganiseerde bende.
Waar protesteren ze nu tegen?
- de stikstofmaatregelen?
- de supermarktconglomeraten?
- de media?
- de linkse politiek? (met hun klimaatgedram)
- de rechtse politiek? (met hun doorgeschoten vrijemarktideaal)
- de hoogopgeleide stedelingen?
- de cententellende consumenten?
Ik weet het niet meer. Wat een bijeengeraapt zooitje kwaaielui.
Scheelt mij typewerk.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:33 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dat is een aardige opsomming van 30 jaar opgekropte frustratie.
Ja Den Haagtwitter:TomvndrH twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:24:19Grote hoeveelheid trekkers verzamelden bij het Informatiecentrum A4 bij #Leiderdorp. Zijn nu de snelweg richting Den Haag op gegaan #boerenprotest https://t.co/jXUj78WGAw reageer retweet
Diezelfde marktwerking is juist verantwoordelijk voor de stikstofcrisis. Het vrijgeven van het melkquotum is zo'n mooi voorbeeld van marktwerking wat ons naar deze situatie gewerkt heeft. Zoek maar eens op wat 5 jaar geleden gebeurd is. Ik heb het ook in deel 2 van deze reeks uitgelegd.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:33 schreef Tarado het volgende:
[..]
wat zielig, het lijkt wel marktwerking en er is niemand die 90% pakt
Ja, we gaan dood van de honger, net als in 2013 toen de distributiecentrummedewerkers staakten. Opdat we nooit vergeten!quote:Op woensdag 18 december 2019 10:34 schreef Elan het volgende:
Later vandaag lege schappen? Of komt het zo ver niet?
Iets over joden en 75 jaar geleden geloof ik.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:29 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Dat is helemaal mijn doel niet, maar roepen 'waar gaat het nou eigenlijk over?' terwijl dat al verschillende keren uitgebreid in het nieuws is geweest en hier uitgelegd is, vind ik wat...wereldvreemd.
Jaaaaaaaaa! Pas op vor het Chinese Circustwitter:derdehelft twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:36:44#boerenprotest rijden nu het #mallieveld in #denhaag op https://t.co/jtk6GyGmfF reageer retweet
Niemand weet het meer. Niet in de laatste plaats de boeren zelf. Die zitten vooral in de AAAH ALLES IS KUT-modus.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:32 schreef rododendronneke het volgende:
Wat een ongeorganiseerde bende.
Waar protesteren ze nu tegen?
- de stikstofmaatregelen?
- de supermarktconglomeraten?
- de media?
- de linkse politiek? (met hun klimaatgedram)
- de rechtse politiek? (met hun doorgeschoten vrijemarktideaal)
- de hoogopgeleide stedelingen?
- de cententellende consumenten?
Ik weet het niet meer. Wat een bijeengeraapt zooitje kwaaielui.
Dus eigenlijk zijn de boeren tegen alles en iedereen. Maar moet de rest van Nederland hen allemaal supertof vinden, want eigen cultuur enzo, bovendien vreten wij hun producten.quote:
Hoe is dat niet een goede reden?quote:Op woensdag 18 december 2019 10:37 schreef alpeko het volgende:
[..]
Nee sterk verhaal zeg. Dus ze staken vanwege 30 jaar frustratie?
Dus omdat 1 engnek een uitspraak doet (die niet oke is) scheer jij nu iedereen over 1 kam?quote:Op woensdag 18 december 2019 10:37 schreef skrn het volgende:
[..]
Iets over joden en 75 jaar geleden geloof ik.
Gevolgd door meerdere organisaties die daar bewust geen afstand van nemenquote:Op woensdag 18 december 2019 10:39 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Dus omdat 1 engnek een uitspraak doet (die niet oke is) scheer jij nu iedereen over 1 kam?
Natuurlijk niet.. duurt nog wel een paar dagen. Precies op tijd voor de Kerst gekte begintquote:Op woensdag 18 december 2019 10:34 schreef Elan het volgende:
Later vandaag lege schappen? Of komt het zo ver niet?
Je zou het ook 30 jaar engelengeduld kunnen noemen. De rest van Nederland knap al uit z'n vel omdat ze 30 minuten later op hun werk komen.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:37 schreef alpeko het volgende:
[..]
Nee sterk verhaal zeg. Dus ze staken vanwege 30 jaar frustratie?
Nou idd...quote:Op woensdag 18 december 2019 10:39 schreef ACT-F het volgende:
Je zou het ook 30 jaar engelengeduld kunnen noemen. De rest van Nederland knap al uit z'n vel omdat ze 30 minuten later op hun werk komen.
Das war einmal. Nu sta je zo onvoorwaardelijk achter de boeren, dat iedereen die kritiek heeft op de gang van zaken 'ook gaat piepen als zij op de nullijn terecht komen', 'zich ook niet aansluit bij de vakbond' en het vooral vanuit egoïstische NIMBY-motieven zou doen. En dit soort flauwekul:quote:Op woensdag 18 december 2019 10:16 schreef AchJa het volgende:
[..]
Continu gejank dat ze maar ander werk moeten zoeken omdat de koetsier dat in 1800 ook moest etc. en dan anderen de maat gaan nemen..._!
En vwb het "probleem" heb ik al tientallen keren uitgelegd wat ik daarvan vind en wat mijn oplossing daarin is. Dat jij en ik daarin van mening verschillen is prima maar je moet net net doen alsof jij het grote gelijk aan je zijde hebt.
De tijd dat je het inhoudelijk nog voor de boeren opnam is voorbij, je niveau is gewoon gezakt tot het belachelijk maken van de tegenstanders die graag een leefbaarder Nederland zien.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:30 schreef AchJa het volgende:
Jo @:VoMy vertel nog eens iets over tractoren van een ton, egoistische huilpuntjes, iedereen heeft het druk behalve de boeren, etc. etc.
Ik wil weer even lachen omdat ik dit beeld voor ogen heb:
[ afbeelding ]
Nee, het boerenbedrijf wordt al jaren aan iedere kant genaaid door wetten, regels, het opnieuw veranderen van wetten en regels, het terug veranderen van wetten en regels. 'Gewoon' je bedrijf voeren is bijna onmogelijk.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:38 schreef rododendronneke het volgende:
[..]
Dus eigenlijk zijn de boeren tegen alles en iedereen. Maar moet de rest van Nederland hen allemaal supertof vinden, want eigen cultuur enzo, bovendien vreten wij hun producten.
Tja, niet iedereen hangt aan de subsidietiet natuurlijk.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:39 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Je zou het ook 30 jaar engelengeduld kunnen noemen. De rest van Nederland knap al uit z'n vel omdat ze 30 minuten later op hun werk komen.
En dat de organisatie FDF die uitspraak vervolgens onderschreef. Dat is meer dan 1 iemand.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:39 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Dus omdat 1 engnek een uitspraak doet (die niet oke is) scheer jij nu iedereen over 1 kam?
quote:Op woensdag 18 december 2019 10:39 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Je zou het ook 30 jaar engelengeduld kunnen noemen. De rest van Nederland knap al uit z'n vel omdat ze 30 minuten later op hun werk komen.
Schaalgrootte. Een handjevol Friezen met twee geblokkeerde rijbanen is makkelijk te beteugelen zonder escalatie.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:34 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Waar slaat dit op? Dit slaat zo niet terug op wat ik post.
De blokkeerfriezen konden direct strafrechtelijk veroordeeld worden bij de eerste keer. De boeren krijgen waarschuwing, na waarschuwing, na waarschuwing.
Probeer dat eens uit te leggen!
Hen wordt juist al jaren het hand boven het hoofd gehouden. Er had 20 jaar geleden al realistisch naar de intensieve agrarische sector gekeken moeten worden. Dan had toen het mes er in gekund.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:40 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Nee, het boerenbedrijf wordt al jaren aan iedere kant genaaid door wetten, regels, het opnieuw veranderen van wetten en regels, het terug veranderen van wetten en regels. 'Gewoon' je bedrijf voeren is bijna onmogelijk.
Daar mag je van mij best boos over zijn.
Huursubsidiequote:Op woensdag 18 december 2019 10:40 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Tja, niet iedereen hangt aan de subsidietiet natuurlijk.
Precies dat.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:41 schreef VoMy het volgende:
[..]
En dat de organisatie FDF die uitspraak vervolgens onderschreef. Dat is meer dan 1 iemand.
Dit ja. Dit is gewoon een poging om broddelbeleid nog weer wat langer voort te zetten.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:41 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Hen wordt juist al jaren het hand boven het hoofd gehouden. Er had 20 jaar geleden al realistisch naar de intensieve agrarische sector gekeken moeten worden. Dan had toen het mes er in gekund.
Ik krijg ze allemaal niet.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:41 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Huursubsidie
Zorgtoeslag
Kinderbijslag
Hypotheekrenteaftrek
Etc, etc......
Met "boeren zijn kut!!11!!einz!111quote:Op woensdag 18 december 2019 10:40 schreef VoMy het volgende:
Das war einmal. Nu sta je zo onvoorwaardelijk achter de boeren, dat iedereen die kritiek heeft op de gang van zaken 'ook gaat piepen als zij op de nullijn terecht komen', 'zich ook niet aansluit bij de vakbond' en het vooral vanuit egoïstische NIMBY-motieven zou doen. En dit soort flauwekul:
De tijd dat je het inhoudelijk nog voor de boeren opnam is voorbij, je niveau is gewoon gezakt tot het belachelijk maken van de tegenstanders die graag een leefbaarder Nederland zien.
Zonder alle subsidies was er nauwelijks nog een boer die het hoofd boven water kon houden. Die wetten en regels horen nu eenmaal bij subsidies.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:40 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Nee, het boerenbedrijf wordt al jaren aan iedere kant genaaid door wetten, regels, het opnieuw veranderen van wetten en regels, het terug veranderen van wetten en regels. 'Gewoon' je bedrijf voeren is bijna onmogelijk.
Daar mag je van mij best boos over zijn.
Reis met het ov.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:42 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Ik krijg ze allemaal niet.
Pak de fiets altijd.quote:
Vanuit juridisch oogpunt een kutreden en praktisch al helemaal.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:41 schreef BertV het volgende:
[..]
Schaalgrootte. Een handjevol Friezen met twee geblokkeerde rijbanen is makkelijk te beteugelen zonder escalatie.
Wat een berichtgeving weer... boze boeren. Omdat ze protesteren? Wanneer de leraren weer eens protesteren spreekt men ook niet van boze docenten.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:44 schreef theNull het volgende:
Iemand zin in een barbeque?
https://www.tubantia.nl/d(...)op-snelweg~adc2c57b/
Toeterbruiloften werden ook jarenlang gedoogd...quote:Op woensdag 18 december 2019 10:44 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Vanuit juridisch oogpunt een kutreden en praktisch al helemaal.
Belastingontduiker!!!! Nu heel rap de heilige melkkoe pakken, want ook fietsinfrastructuur moet betaald worden hè!quote:
melkquotum instellen was fout , het weer afschaffen was nog fouterquote:Op woensdag 18 december 2019 10:41 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Hen wordt juist al jaren het hand boven het hoofd gehouden. Er had 20 jaar geleden al realistisch naar de intensieve agrarische sector gekeken moeten worden. Dan had toen het mes er in gekund.
Exact.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:41 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Hen wordt juist al jaren het hand boven het hoofd gehouden. Er had 20 jaar geleden al realistisch naar de intensieve agrarische sector gekeken moeten worden. Dan had toen het mes er in gekund.
Wel.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:45 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Wat een berichtgeving weer... boze boeren. Omdat ze protesteren? Wanneer de leraren weer eens protesteren spreekt men ook niet van boze docenten.
Allitereert ook niet zo lekker.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:45 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Wat een berichtgeving weer... boze boeren. Omdat ze protesteren? Wanneer de leraren weer eens protesteren spreekt men ook niet van boze docenten.
https://www.ad.nl/politie(...)voor-niets~ac1d7489/quote:Op woensdag 18 december 2019 10:45 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Wat een berichtgeving weer... boze boeren. Omdat ze protesteren? Wanneer de leraren weer eens protesteren spreekt men ook niet van boze docenten.
er is geen stikstofprobleem dat is verzonnen door de provincies die geen woningen willen bouwenquote:Op woensdag 18 december 2019 10:47 schreef VoMy het volgende:
- Boeren produceren 80% voor export.
- Zijn boos op de supermarkten, die nog geen 20% van hun productie afnemen, vanwege hun inkoopprijzen.
- Willen niet inkrimpen.
- Erkennen het stikstofprobleem niet.
Ze willen dus kunnen blijven groeien, want waarom niet, er is geen stikstofprobleem, en bij de groei ook een hogere prijs voor hun producten krijgen van de lokale afnemers. En met die extra productie willen ze dus vooral meer gaan exporteren?
Ook idioot. Gewoon de auto’s in beslag nemen. En even doorlichten hoe het betaald is. Zo afgelopen!quote:Op woensdag 18 december 2019 10:45 schreef AchJa het volgende:
[..]
Toeterbruiloften werden ook jarenlang gedoogd...
Ik heb het idee dat je niet helemaal objectief bent.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:40 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Nee, het boerenbedrijf wordt al jaren aan iedere kant genaaid door wetten, regels, het opnieuw veranderen van wetten en regels, het terug veranderen van wetten en regels. 'Gewoon' je bedrijf voeren is bijna onmogelijk.
Daar mag je van mij best boos over zijn.
https://nos.nl/artikel/23(...)-te-verminderen.htmlquote:
Ik moest lachen.quote:Geen krimp, toch vergunningen
De sector is blij met de toezegging van het kabinet dat er geen sectorbrede krimp komt
Maar dat er drastische veranderingen noodzakelijk zijn wordt ook niet ontkend toch?quote:Op woensdag 18 december 2019 10:46 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Exact.
De stikstofproblematiek is niet iets van vandaag of gisteren. Het is natuurlijk wel zo dat de boeren de dupe zijn van jarenlang wisselend beleid, maar dat er drastische veranderingen noodzakelijk zijn in de agrarische industrie na decennia lang vrijwel ongebreidelde vervuiling staat buiten kijf.
Best wel, eigenlijk.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:48 schreef alpeko het volgende:
[..]
Ik heb het idee dat je niet helemaal objectief bent.
Dit.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:47 schreef VoMy het volgende:
- Boeren produceren 80% voor export.
- Zijn boos op de supermarkten, die nog geen 20% van hun productie afnemen, vanwege hun inkoopprijzen.
- Willen niet inkrimpen.
- Erkennen het stikstofprobleem niet.
Ze willen dus kunnen blijven groeien, want waarom niet, er is geen stikstofprobleem, en bij de groei ook een hogere prijs voor hun producten krijgen van de lokale afnemers. En met die extra productie willen ze dus vooral meer gaan exporteren?
Mijn gras! Mijn gras!quote:
Dan vraag ik me af wie er wereldvreemder is. Jij of ikquote:Op woensdag 18 december 2019 10:51 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Best wel, eigenlijk.![]()
Ik heb zeker wel een mening maar geen roze bril.
Huh? Boze boeren allitereert toch gewoon veel beter dan boze docenten? Wat is daar een drogreden aan?quote:Op woensdag 18 december 2019 10:50 schreef VoMy het volgende:
[..]
En het gebeurt toch. Goh, een whataboutism dat niet klopt, je verwacht het niet he.
Wereldvreemd omdat ik een mening heb?quote:Op woensdag 18 december 2019 10:52 schreef alpeko het volgende:
[..]
Dan vraag ik me af wie er wereldvreemder is. Jij of ik
Als je echt gaat zoeken kun je alles wel vinden. Het is in ieder geval niet de boventoon van de media bij dergelijke protesten, hetgeen nu wel het geval is bij de boeren.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:47 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/politie(...)voor-niets~ac1d7489/
https://www.parool.nl/nie(...)%2Fwww.google.com%2F
https://www.trouw.nl/onde(...)ze-leraren~b7d61229/
https://www.rtl.nl/video/b0e5c262-2722-40c4-bf14-3719668defc0/
Tuurlijk jonge. Arme boeren toch. Die framing.
https://nos.nl/liveblog/2(...)keersboetes-uit.htmlquote:'Boeren blokkeren toegang Tata Steel'
De boeren die vanochtend van de A9 bij Akersloot zijn gehaald, zijn naar Tata Steel in Velsen-Noord gereden. Daar blokkeren ze de toegangspoort, meldt NH Nieuws.
De drogreden was natuurlijk 'boze boeren worden wel boze boeren genoemd, maar boze leraren geen boze leraren', waar je instemmend op reageerde. Maar het allitereert inderdaad minder, ze hadden moeten gaan voor laaiende leraren.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:52 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Huh? Boze boeren allitereert toch gewoon veel beter dan boze docenten? Wat is daar een drogreden aan?
En 75% van het voedsel wat jij op je bord hebt liggen is geimporteerd... Dus iedereen mag exporteren behalve Nederland.quote:
Mening is gebaseerd op een bepaald wereldbeeld. Dus ja.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:53 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Wereldvreemd omdat ik een mening heb?
Of omdat ik mezelf best objectief vind?
Zoiets, ja.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:47 schreef VoMy het volgende:
- Boeren produceren 80% voor export.
- Zijn boos op de supermarkten, die nog geen 20% van hun productie afnemen, vanwege hun inkoopprijzen.
- Willen niet inkrimpen.
- Erkennen het stikstofprobleem niet.
Ze willen dus kunnen blijven groeien, want waarom niet, er is geen stikstofprobleem, en bij de groei ook een hogere prijs voor hun producten krijgen van de lokale afnemers. En met die extra productie willen ze dus vooral meer gaan exporteren?
koeien in de dikke stront met stikstof uit het veel te eiwit-rijke voer dat ze krijgenquote:Op woensdag 18 december 2019 10:40 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Nee, het boerenbedrijf wordt al jaren aan iedere kant genaaid door wetten, regels, het opnieuw veranderen van wetten en regels, het terug veranderen van wetten en regels. 'Gewoon' je bedrijf voeren is bijna onmogelijk.
Daar mag je van mij best boos over zijn.
Laaiende leraren vind ik prachtigquote:Op woensdag 18 december 2019 10:54 schreef VoMy het volgende:
[..]
De drogreden was natuurlijk 'boze boeren worden wel boze boeren genoemd, maar boze leraren geen boze leraren', waar je instemmend op reageerde. Maar het allitereert inderdaad minder, ze hadden moeten gaan voor laaiende leraren.
Genot. Boeren hebben meer bereikt dus dan die activisten zaterdag op Schipholtwitter:PartijvdDieren twitterde op woensdag 18-12-2019 om 10:54:33👉 Vanmiddag vraagt @PartijvdDieren debat aan over onaanvaardbare ongelijkheid van behandeling boerenprotesten vs vreedzame protestanten #Protestival ✊🚜✈️🛑 👉 Tevens volgen vandaag Kamervragen #tractorstaat #boerenprotest #stikstof #Schiphol @GreenpeaceNL @WassenbergFrank https://t.co/23A7Wtr8Is reageer retweet
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |