Ja, maar waarom eigenlijk? Ze kunnen gewoon het daglicht volgen. Dat kan niet altijd en overal, maar dit lijkt me een voorbeeld waar dat wel zou kunnen.quote:https://www.telegraaf.nl/(...)-over-verzetten-klok
"Het kan betekenen dat de liften straks een uur later openen."
Dat is dus de Engelse tijd (GMT).quote:
Wél aan de hoeveelheid nuttig daglicht. Die neemt met permanent wintertijd sterk af.quote:Op zondag 27 oktober 2019 19:51 schreef Arcee het volgende:
Overigens ben ik voor wat we nu wintertijd noemen, maar het gaat even om het principe. De tijd die de klok aangeeft verandert niets aan de hoeveelheid daglicht en de dagelijkse verdeling ervan.
Dat hangt maar net van je tijdsindeling af he.quote:Op zondag 27 oktober 2019 20:15 schreef Zelva het volgende:
Wél aan de hoeveelheid nuttig daglicht. Die neemt met permanent wintertijd sterk af.
quote:Op zondag 27 oktober 2019 20:27 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat hangt maar net van je tijdsindeling af he.
Maar mijn voorbeeld sloeg juist op zomertijd in de winter, op permanente zomertijd dus en dat lijkt me tijdens de wintersport nog wel goed te doen. Je zou denk ik prima alles 1 uur later kunnen laten beginnen en eindigen. De liften om 10:00 uur openen in plaats van 9:00 uur en dan om 18:00 uur sluiten in plaats van 17:00 uur. Dat lijkt me voor de wintersporters eigenlijk geen probleem.quote:Op zondag 27 oktober 2019 20:15 schreef Zelva het volgende:
[..]
Wél aan de hoeveelheid nuttig daglicht. Die neemt met permanent wintertijd sterk af.
Waarom geldt deze tijd dan maar 5 maanden van het jaar en niet 7?quote:
Het gaat om het daglicht benutten.quote:Op zondag 27 oktober 2019 22:05 schreef Arcee het volgende:
[..]
Maar mijn voorbeeld sloeg juist op zomertijd in de winter, op permanente zomertijd dus en dat lijkt me tijdens de wintersport nog wel goed te doen. Je zou denk ik prima alles 1 uur later kunnen laten beginnen en eindigen. De liften om 10:00 uur openen in plaats van 9:00 uur en dan om 18:00 uur sluiten in plaats van 17:00 uur. Dat lijkt me voor de wintersporters eigenlijk geen probleem.
Omdat het uiterst belangrijk is om je te houden aan de natuurwet van de tijdslijnen die door mensen zijn verzonnen uiteraard! Duh!quote:Op zondag 27 oktober 2019 23:26 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Waarom geldt deze tijd dan maar 5 maanden van het jaar en niet 7?
Wmb nietquote:Op maandag 28 oktober 2019 04:48 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Wintertijd
Wmb gaat deze permanent in.
Dat hangt dus van je eigen tijdsindeling af. Je bepaalt zelf tot welke categorie mensen je behoort.quote:Op zondag 27 oktober 2019 21:49 schreef Zelva het volgende:
[..]
Als je midden in de nacht of op de ultravroege morgen buiten, ik herhaal buiten actief bent heb je wel iets aan permanente wintertijd ja. Voor hoeveel mensen geldt dat?
Ja, dat was precies mijn punt inderdaad. Wintersporters kunnen prima van 10:00 tot 18:00 skiën plaats van van 9:00 tot 17:00 uur. Als de zomertijd dus permanent zou worden.quote:Op zondag 27 oktober 2019 23:27 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Het gaat om het daglicht benutten.
Waarom is de door de mens zelf verzonnen tijd zo belangrijk?
En dan maar moeten gokken wat lunchtijd is in jaipur?quote:Op maandag 28 oktober 2019 18:23 schreef Janneke141 het volgende:
Gewoon alle tijdzones afschaffen, de hele wereld UTC. Kunstmatig gedoe allemaal.
quote:Op zondag 27 oktober 2019 20:04 schreef incel het volgende:
Doe mij maar zomertijd, stuk warmer de hele dag
Ik weet nu ook niet wanneer men luncht in Jaipur, maar als ik het zou willen weten zoek ik het wel op. Het is juist een voordeel dat je in het internationale communicatie- en vliegverkeer niet hoeft te rekenen met tijdsverschillen.quote:Op maandag 28 oktober 2019 18:24 schreef SpecialK het volgende:
[..]
En dan maar moeten gokken wat lunchtijd is in jaipur?
Lijkt me toch wel een feit dat de categorie 'mensen die wakker zijn van pak 'em beet 4 uur tot 6 uur en het liefst op dat tijdstip gebruik willen maken van het daglicht in tegenstelling tot andere momenten' bijzonder klein zal zijn.quote:Op maandag 28 oktober 2019 16:28 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dat hangt dus van je eigen tijdsindeling af. Je bepaalt zelf tot welke categorie mensen je behoort.
Ik wel en ik ben er blij mee.quote:
Hoe laat ligt een ochtendmens 's avonds in bed?quote:Op maandag 28 oktober 2019 18:47 schreef fathank het volgende:
[..]
Ik wel en ik ben er blij mee.
Ochtendmens MASTERRACE
6-7 uur voordat dat mens eruit moet.quote:Op maandag 28 oktober 2019 19:13 schreef Messina het volgende:
[..]
Hoe laat ligt een ochtendmens 's avonds in bed?
Ik rond 22:15, 5:20 de wekker. Maar meestal ben ik net een paar minuten voor de wekker wakker.quote:Op maandag 28 oktober 2019 19:13 schreef Messina het volgende:
[..]
Hoe laat ligt een ochtendmens 's avonds in bed?
"Heeft u liever altijd zomer of altijd winter?"quote:Op maandag 28 oktober 2019 19:33 schreef BlaZ het volgende:
Als ik bekijk hoe buitenlands media hierover berichten dan lijkt het dat er in Duitsland, Frankrijk en Italië een voorkeur is voor permanente zomertijd.
Finland, Denemarken, Nederland en Tsjechië zijn eigenlijk de enige landen met een voorkeur voor permanente wintertijd, mits deze onderzoeken betrouwbaar zijn.
DE kan ik heel goed snappen. In een groot deel wordt het nu om 1630 al donker. Laat staan over een maand...quote:Op maandag 28 oktober 2019 19:33 schreef BlaZ het volgende:
Als ik bekijk hoe buitenlands media hierover berichten dan lijkt het dat er in Duitsland, Frankrijk en Italië een voorkeur is voor permanente zomertijd.
Finland, Denemarken, Nederland en Tsjechië zijn eigenlijk de enige landen met een voorkeur voor permanente wintertijd, mits deze onderzoeken betrouwbaar zijn.
Zijn toch geen normale tijden dat?quote:Op maandag 28 oktober 2019 19:23 schreef fathank het volgende:
[..]
Ik rond 22:15, 5:20 de wekker. Maar meestal ben ik net een paar minuten voor de wekker wakker.
De zon bepaalt jouw ritme, niet de tijdsaanduiding van de klok op je nachtkastje. Als de zon begint de schijnen dan sta je op, en zo geniet je zo lang mogelijk van het licht.quote:Op maandag 28 oktober 2019 18:29 schreef Zelva het volgende:
[..]
Lijkt me toch wel een feit dat de categorie 'mensen die wakker zijn van pak 'em beet 4 uur tot 6 uur en het liefst op dat tijdstip gebruik willen maken van het daglicht in tegenstelling tot andere momenten' bijzonder klein zal zijn.
Pfff, ik ben voor 7:00 uur echt geen mens. En dat vind ik al heel vroeg.quote:Op maandag 28 oktober 2019 19:23 schreef fathank het volgende:
[..]
Ik rond 22:15, 5:20 de wekker. Maar meestal ben ik net een paar minuten voor de wekker wakker.
Zegt veel over jouw omgeving dan. Ieder weldenkend mensen snapt dat Nederland bij de huidige wintertijdszone ingedeeld hoort te worden. Sterker nog, Nederland hoort zelfs bij de Engelse tijd (dus zelfs -1 met de huidige tijd)..quote:Op maandag 28 oktober 2019 20:10 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Onderzoeken zijn niet betrouwbaar mag ik mijn omgeving geloven. Werkelijk niemand uit mijn familie/vrrienden/collega kring heeft een voorkeur voor wintertijd.
Niet #READY zijnquote:Op maandag 28 oktober 2019 21:21 schreef Messina het volgende:
[..]
Pfff, ik ben voor 7:00 uur echt geen mens. En dat vind ik al heel vroeg.Ik slaap rond 22:30 uur, word ook elke nacht minstens 1 x wakker.
Ah, daar hebben we het weldenkende-mensen-argument. Doet het altijd goed.quote:Op maandag 28 oktober 2019 21:53 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Zegt veel over jouw omgeving dan. Ieder weldenkend mensen snapt dat Nederland bij de huidige wintertijdszone ingedeeld hoort te worden. Sterker nog, Nederland hoort zelfs bij de Engelse tijd (dus zelfs -1 met de huidige tijd)..
Hoef je niet lelijk te gaan doen dat ik een ander ritme heb. Ik vind de ochtend heerlijk. In de zomer gaat om 05:00 de wekker. Kan ik nog ff hardlopen. Als je dat savonds doet kun je om 00:00 nog niet slapen.quote:Op maandag 28 oktober 2019 20:14 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Zijn toch geen normale tijden dat?
Iedereen is nog actief rond 2200 en om 530 nog bijna niemand.
Vroegspook.
Dat dus. Eenieder zou eens verplicht moeten afkicken van kunstlicht. Je zult zien hoe lekker je wakker wordt na een paar weken.quote:Op maandag 28 oktober 2019 21:01 schreef ACT-F het volgende:
[..]
De zon bepaalt jouw ritme, niet de tijdsaanduiding van de klok op je nachtkastje. Als de zon begint de schijnen dan sta je op, en zo geniet je zo lang mogelijk van het licht.
Iedereenquote:Op maandag 28 oktober 2019 20:14 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Zijn toch geen normale tijden dat?
Iedereen is nog actief rond 2200 en om 530 nog bijna niemand.
Vroegspook.
8 uur is uitslapenquote:Op maandag 28 oktober 2019 22:02 schreef StephanL het volgende:
[..]
Iedereen
Ben een ochtend mens, lekker vroeg slapen, rond 8 uur opstaan, heerlijk. Hele ochtend actief dingen doen en s' middags rustiger aan doen.
Wanneer weten ze de uitslag. Hoop niet dat het weer een discussie ala Brexit wordt van 10 jaar.
Pakweg tussen half 10 en half 11, verschilt per dag een beetje.quote:Op maandag 28 oktober 2019 22:07 schreef fathank het volgende:
[..]
8 uur is uitslapen. En wat is vroeg slapen?
Ja vast, hoeveel mensen worden er in de zomer vanzelf om even na 5 uur wakker om dan fris en fruitig de dag te beginnen? En hoeveel mensen denk je dat er dan straks met permanente wintertijd vanzelf om even na 4'en wakker worden? Zo werkt het gewoon niet, past compleet niet meer bij ons leefpatroon.quote:Op maandag 28 oktober 2019 21:01 schreef ACT-F het volgende:
[..]
De zon bepaalt jouw ritme, niet de tijdsaanduiding van de klok op je nachtkastje.
Oh, maar dan kunnen we ook gewoon prima zomertijd invoeren. Dan genieten we net zolang van daglicht. Al die argumenten van 'dan wordt het veel te laat licht' kunnen dan sowieso linea recta de deur uit.quote:Als de zon begint de schijnen dan sta je op, en zo geniet je zo lang mogelijk van het licht.
Ontduiken van de bewijslast.quote:Op maandag 28 oktober 2019 21:53 schreef DireStraits7 het volgende:
Ieder weldenkend mensen snapt dat Nederland bij de huidige wintertijdszone ingedeeld hoort te worden.
Ad antiquitatemquote:Sterker nog, Nederland hoort zelfs bij de Engelse tijd (dus zelfs -1 met de huidige tijd)..
eens, bizar hier dat we het door alle drukte het vergeten waren.quote:Op maandag 28 oktober 2019 23:43 schreef kalinhos het volgende:
Mijn voorkeur zou zijn
1. Laten hoe het is. Indien dat niet kan:
2. Permanent zomertijd. Indien dat niet kan:
3. Halfuur schuiven. Maar waarschijnlijk wordt het:
4. Permanent wintertijd.
Ik vind die switch altijd wel fijn. Nu in oktober dat je ff wat extra slaapt, wakker wordt als t licht is (duurt week of 2) en dat je wat vroeger wakker wordt.
En dalijk in maart weer lekker dat de avond direct langer wordt en je weet dat je weer richting de lente gaat.
De zon, de zon. Je blijft maar klok kijken.quote:Op maandag 28 oktober 2019 23:20 schreef Zelva het volgende:
Ja vast, hoeveel mensen worden er in de zomer vanzelf om even na 5 uur wakker om dan fris en fruitig de dag te beginnen? En hoeveel mensen denk je dat er dan straks met permanente wintertijd vanzelf om even na 4'en wakker worden?
In werkelijkheid ben jij degene die maar blijft klokkijken en klokkijken door te denken dat een uur eerder daglicht tot gevolg heeft dat mensen ook een uur eerder wakker worden.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 00:00 schreef ACT-F het volgende:
[..]
De zon, de zon. Je blijft maar klok kijken.
Nope. Als je klaagt over 'te weinig' daglicht, wat helemaal niet kan omdat er niets verandert aan de hoeveelheid daglicht op een dag dan ben je een klokkijker in plaats van zonkijker. Gooi je klok weg en je probleem is opgelost.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 00:18 schreef Zelva het volgende:
[..]
In werkelijkheid ben jij degene die maar blijft klokkijken en klokkijken door te denken dat een uur eerder daglicht tot gevolg heeft dat mensen ook een uur eerder wakker worden.
Nee, want ik word absoluut niet eerder wakker als er meer daglicht in de vroege ochtend is en dat geldt voor hele hordes mensen. Anders zou iedereen hartje zomer wel net na 5'en wakker zijn... absoluut niet het geval. Dan verlies ik dus netto nuttig daglicht met wintertijd, want ik heb niets aan daglicht als ik slaap, hoeveel klokken ik ook weggooi en hoe vaak jij als pure klokkijker maar blijft beweren dat je een uur eerder wakker wordt.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 00:23 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Nope. Als je klaagt over 'te weinig' daglicht, wat helemaal niet kan omdat er niets verandert aan de hoeveelheid daglicht op een dag dan ben je een klokkijker in plaats van zonkijker. Gooi je klok weg en je probleem is opgelost.
Je snapt het echt niet hè? Gooi je klok nou weg. Je wordt niet een uur eerder wakker. Je wordt gewoon wakker, net als vorige week. Het wek- en slaapritme is gebaseerd op het zonnecyclus. Het is volstrekt irrelevant welk getal je klok aangeeft. Dat is alleen relevant voor afspraken e.d.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 00:26 schreef Zelva het volgende:
[..]
Nee, want ik word absoluut niet eerder wakker als er meer daglicht in de vroege ochtend is en dat geldt voor hele hordes mensen. Anders zou iedereen hartje zomer wel net na 5'en wakker zijn... absoluut niet het geval. Dan verlies ik dus netto nuttig daglicht met wintertijd, want ik heb niets aan daglicht als ik slaap, hoeveel klokken ik ook weggooi en hoe vaak jij als pure klokkijker maar blijft beweren dat je een uur eerder wakker wordt.
Dat is niet waar, het is gebaseerd op de klok. Ooit van een alarm gehoord?quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 00:31 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Je snapt het echt niet hè? Gooi je klok nou weg. Je wordt niet een uur eerder wakker. Je wordt gewoon wakker, net als vorige week. Het wek- en slaapritme is gebaseerd op het zonnecyclus.
Ja, ik word gewoon wakker net als vorige week, zonlicht of geen zonlicht. In de zomer word ik echt niet eerder wakker omdat er dan vroeger zonlicht is. Zelfde moment van de dag wakker. En met permanente wintertijd heb ik dan over het jaar gezien veel minder nuttig daglicht. Omdat er méér nuttig daglicht verloren gaat in mijn slaap. Dát is wat jij maar niet wilt vatten.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 00:31 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Je snapt het echt niet hè? Gooi je klok nou weg. Je wordt niet een uur eerder wakker. Je wordt gewoon wakker, net als vorige week. Het wek- en slaapritme is gebaseerd op het zonnecyclus. Het is volstrekt irrelevant welk getal je klok aangeeft. Dat is alleen relevant voor afspraken e.d.
Jij bent werkloos of pensionado? Want de rest van de wereld leeft echt wel met de klok.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 00:23 schreef ACT-F het volgende:
Gooi je klok weg en je probleem is opgelost.
Dit.quote:Op maandag 28 oktober 2019 23:43 schreef kalinhos het volgende:
Mijn voorkeur zou zijn
1. Laten hoe het is. Indien dat niet kan:
2. Permanent zomertijd. Indien dat niet kan:
3. Halfuur schuiven. Maar waarschijnlijk wordt het:
4. Permanent wintertijd.
Ik vind die switch altijd wel fijn. Nu in oktober dat je ff wat extra slaapt, wakker wordt als t licht is (duurt week of 2) en dat je wat vroeger wakker wordt.
En dalijk in maart weer lekker dat de avond direct langer wordt en je weet dat je weer richting de lente gaat.
Ik denk dat het handiger is dat als iemand zegt "het was 12:00 toen XYZ gebeurde" dat je een beetje een voorstelling hebt bij ... oh.. zon staat hoog.. warmste moment van de dag.. mensen zoeken naar eten.. druk op straat. Dan dat je binnen die context altijd moet vragen "oh.. maar.. is dit in 12 uur in Leh Ladakh of 12 uur in Ho Chi Minh? Want in Leh is het tijd voor avond eten en in Ho Chi Minh is dit het moment waarop de stoephoeren massaal hun rondjes beginnen te doen."quote:Op maandag 28 oktober 2019 18:29 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik weet nu ook niet wanneer men luncht in Jaipur, maar als ik het zou willen weten zoek ik het wel op. Het is juist een voordeel dat je in het internationale communicatie- en vliegverkeer niet hoeft te rekenen met tijdsverschillen.
Uhhh, als je tijdzones weghaalt hoef je dat dus niet meer te vragen.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 02:06 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik denk dat het handiger is dat als iemand zegt "het was 12:00 toen XYZ gebeurde" dat je een beetje een voorstelling hebt bij ... oh.. zon staat hoog.. warmste moment van de dag.. mensen zoeken naar eten.. druk op straat. Dan dat je binnen die context altijd moet vragen "oh.. maar.. is dit in 12 uur in Leh Ladakh of 12 uur in Ho Chi Minh?
Zeker wel. Want de context van de setting verandert adhv de lokatie.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 02:32 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Uhhh, als je tijdzones weghaalt hoef je dat dus niet meer te vragen.
Dit argument snijdt weinig hout. De betekenis van het voedsel heeft al een naam als ontbijt, brunch, lunch/middageten, etcetera. Dat is niet voorbehouden aan tijd.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 02:06 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik denk dat het handiger is dat als iemand zegt "het was 12:00 toen XYZ gebeurde" dat je een beetje een voorstelling hebt bij ... oh.. zon staat hoog.. warmste moment van de dag.. mensen zoeken naar eten.. druk op straat. Dan dat je binnen die context altijd moet vragen "oh.. maar.. is dit in 12 uur in Leh Ladakh of 12 uur in Ho Chi Minh? Want in Leh is het tijd voor avond eten en in Ho Chi Minh is dit het moment waarop de stoephoeren massaal hun rondjes beginnen te doen."
Het gaat om communicatie en om kritieke informatie. Wat je wil is dat mensen zo min mogelijk kritieke informatie nodig hebben tijdens gesprekken. Als je jouw systeem toepast dan moeten mensen bij een verplaatsing naar het west of oosten ineens al hun concepties van tijd-cijfers aanpassen (oh hier is avond eten om 3 uur 's nachts!.. oh wacht ik mag het niet eens 's nachts noemen(besef de verwarrning)) ipv dat ze gewoon hun horloge bijstellen zodat taal hetzelfde blijft.
Laat het bijstellen lekker over aan de machines. Die kunnen dat veel beter. En dat gaat ook nooit gebeuren wat jij zegt want mensen zullen altijd terugvallen op expressies en gezegden rondom tijd die gerelateerd zijn aan de stand van de zon.. en dan heb je weer dus een locale tijd en een globale tijd.
Maar de tijd dus niet.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 02:45 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Zeker wel. Want de context van de setting verandert adhv de lokatie.
....dat niemand er iets aan heeft als het in de zomer al om drie uur licht wordt (want dat zou zo zijn als we op UTC gaan leven).quote:Op maandag 28 oktober 2019 21:53 schreef DireStraits7 het volgende:
Ieder weldenkend mensen snapt ...
UTC is juist kunstmatig gedoe. Werk er elke dag mee en het is voor het normale dagelijks leven onwerkbaar. Onze lokale klok is gebaseerd op ons waak-slaap ritme en dat is juist heel logisch.quote:Op maandag 28 oktober 2019 18:23 schreef Janneke141 het volgende:
Gewoon alle tijdzones afschaffen, de hele wereld UTC. Kunstmatig gedoe allemaal.
Onze klok is niet gebaseerd op ons ritme, hoe kom je daar bij? Best wat klokken ongetwijfeld wel, maar die van ons ?!quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:14 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
UTC is juist kunstmatig gedoe. Werk er elke dag mee en het is voor het normale dagelijks leven onwerkbaar. Onze lokale klok is gebaseerd op ons waak-slaap ritme en dat is juist heel logisch.
Dat het donker is als ik slaap en licht als ik niet slaap. En dat de 24 uren van de dag daar redelijk op aansluiten.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:16 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Onze klok is niet gebaseerd op ons ritme, hoe kom je daar bij?
Daar heeft de huidige klok niet veel mee van doen. De reden waarom jij denkt dat dat zo is is juist vanwege jouw ritme.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:17 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Dat het donker is als ik slaap en licht als ik niet slaap. En dat de 24 uren van de dag daar redelijk op aansluiten.
Tuurlijk wel.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:18 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Daar heeft de huidige klok niet veel mee van doen.
Zeker wel.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:04 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Dit argument snijdt weinig hout. De betekenis van het voedsel heeft al een naam als ontbijt, brunch, lunch/middageten, etcetera. Dat is niet voorbehouden aan tijd.
Klopt. Maar de rest dus wel.quote:
Je ziet het verkeerd. Zonder tijdzones is de tijd altijd overal hetzelfde. Dus kan er per definitie geen verwarring zijn. Er is geen 'informatieprobleem' meer.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:22 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Klopt. Maar de rest dus wel.
Je verplaatst het "informatieprobleem" naar een andere plek. Een plek die meer moeite kost om je aan aan te passen.
Dat is natuurlijk bullshit. Als je nu van Nederland naar China verhuist en je zet je klok daar op LT, hoef je niet over tijd na te denken. Als jij je klok op Nederlandse tijd laat staan, heb je geen idee wat je aan het doen bent.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:23 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Je ziet het verkeerd. Zonder tijdzones is de tijd altijd overal hetzelfde. Dus kan er per definitie geen verwarring zijn. Er is geen 'informatieprobleem' meer.
Ben je een troll?quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:23 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Je ziet her verkeerd. Zonder tijdzones is de tijd altijd overal hetzelfde. Dus kan er per definitie geen verwarring zijn.
Ja, net zoals je ze nu moet leren dat er tijdsverschil is. Dat hoeft dus straks niet meer.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:25 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Maar nu leren kindjes in Calcutta dat 12 uur een hele andere context heeft dan 12 uur in Londen.
Het ene is op te lossen met het verzetten van je horloge, het andere betekent dat als mensen met elkaar praten dat er verwarring ontstaat in de verhalen.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:27 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Ja, net zoals je ze nu moet leren dat er tijdsverschil is. Dat hoeft dus straks niet meer.
Nee, er kan onmogelijk verwarring zijn. Per definitie niet. Waarom snap je dit simpele feit niet?quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:28 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Het ene is op te lossen met het verzetten van je horloge, het andere betekent dat als mensen met elkaar praten dat er verwarring ontstaat in de verhalen.
Nee, je hebt dus universele tijdstippen en als iemand het over lunch heeft, dan gaat het dus over zijn middageten, whatever voor tijd het dan over gaat.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:28 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Het ene is op te lossen met het verzetten van je horloge, het andere betekent dat als mensen met elkaar praten dat er verwarring ontstaat in de verhalen.
Wanneer liep roodkapje door het bos? Rond 23:00 uurquote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:29 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Nee, er kan onmogelijk verwarring zijn. Per definitie niet. Waarom snap je dit simpele feit niet?
Je creeert juist verwarring als iedereen op UTC leeft. Heel vreemd dat je zo'n eenvoudig concept niet kunt bevatten.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:29 schreef Fir3fly het volgende:
Nee, er kan onmogelijk verwarring zijn.
Maar als jij naar die andere plek gaat en die persoon zegt 'ik zie je bij de lunch' dan heb jij geen idee hoe laat dat is.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:29 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Nee, je hebt dus universele tijdstippen en als iemand het over lunch heeft, dan gaat het dus over zijn middageten, whatever voor tijd het dan over gaat.
Je bent in Australie?quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:31 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Ik ga naar bed.. het is hier 15:00 nu.. fucking jetlag. Hoe begrijpen mensen dit ooit?
Dat heb je nu ook niet. Je spreekt nu ook op een tijd op een locatie af.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:33 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Maar als jij naar die andere plek gaat en die persoon zegt 'ik zie je bij de lunch' dan heb jij geen idee hoe laat dat is.
Tuurlijk wel. Lunch is rond het middaguur en jij weet hoe laat dat is. Overal op de wereld.quote:
Niemand zegt '23 uur'. Dit komt dus niet voor.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:30 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Wanneer liep roodkapje door het bos? Rond 23:00 uur
In je hoofd zeg je gewoon 11 uur, hae. Ontwijkboy.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 04:05 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Niemand zegt '23 uur'. Dit komt dus niet voor.
Ja, en dan is de vraag dus 's ochtends of 's avonds?quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 04:27 schreef SpecialK het volgende:
[..]
In je hoofd zeg je gewoon 11 uur, hae. Ontwijkboy.
Permanente wintertijd is helemaal niet waarschijnlijk. Duitsland en Frankrijk gaan voor permanente zomertijd dus het lijkt me logisch dat Nederland zich daarbij aansluit.quote:Op maandag 28 oktober 2019 23:43 schreef kalinhos het volgende:
Mijn voorkeur zou zijn
1. Laten hoe het is. Indien dat niet kan:
2. Permanent zomertijd. Indien dat niet kan:
3. Halfuur schuiven. Maar waarschijnlijk wordt het:
4. Permanent wintertijd.
's ochtends 's middags en 's avonds en 's nachts zijn vage concepten geworden want je hebt geen idee wanneer ze beginnen of eindigen. Alleen mensen die in een bepaalde regio leven zullen exact weten welke uren gelden en als die mensen naar een andere regio verhuizen moeten ze ineens wennen aan de nieuwe definities/tijdkadering.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 04:36 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Ja, en dan is de vraag dus 's ochtends of 's avonds?
Onze klok is een kwestie van een, op zich tamelijk willekeurige, afspraak. Dat een standaard werkdag van acht tot vijf loopt is een kwestie van afspraak. Er verandert niets aan je leven als die van 14 tot 23 zou lopen, dat is een zuiver administratieve wijziging.quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 03:14 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
UTC is juist kunstmatig gedoe. Werk er elke dag mee en het is voor het normale dagelijks leven onwerkbaar. Onze lokale klok is gebaseerd op ons waak-slaap ritme en dat is juist heel logisch.
Over de hele wereld zijn mensen gewend om in spraak met uren van de dag te refereren naar situaties... is de zon hoog in de lucht? Aan de andere kant van de planeet? Schemert het? etc... Al die informatie zit internationaal opgesloten in 1 cijfertje. super handig...quote:Op dinsdag 29 oktober 2019 06:57 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Onze klok is een kwestie van een, op zich tamelijk willekeurige, afspraak. Dat een standaard werkdag van acht tot vijf loopt is een kwestie van afspraak. Er verandert niets aan je leven als die van 14 tot 23 zou lopen, dat is een zuiver administratieve wijziging.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |