Ik zal vanavond wellicht even wat meer overgangsstructuur in deze TS aanbrengen. Voor nu even de oorspronkelijke OP:quote:Op donderdag 11 juli 2019 23:57 schreef Sumppi het volgende:
[..]
Ik denk dat het ook iets kan zeggen over hoe druk ze zijn met zichzelf/ werk/ enz. of dat ze denken dat anderen er niet op zitten te wachten. Als er eenmaal een vriendschap ontstaat moet die balans er natuurlijk wel komen, maar in eerste instantie zou ikzelf initiatief nemen.
Ik zie nu dat je reageert op een heel andere post dan ik aannam. Als er morgen nog ruimte in het topic is zal ik daarop reageren.
quote:Op maandag 8 juli 2019 23:00 schreef Sturmic het volgende:
Ik heb even zitten twijfelen om dit in één van de gerelateerde topics te posten, maar uiteindelijk pak ik toch maar even mijn eigen ruimte. En vergeef mij voor mijn wat ongestructureerde post. Dit moet ik even wegschrijven, anders word ik depressief, krankzinnig, of een combinatie van beiden. Ik heb geen vraag en geen bedoeling, anders dan anoniem etaleren.
Het gaat om de intense, allesverzengende eenzaamheid aan het einde van de dag.
Het gevoel -nee, niet alleen het gevoel, ook gewoon het keiharde empirisch bewijs- dat jij als mens gefaald hebt.
De langjarige pijn van continue afwijzing, dedain en minachting onder je leeftijdsgenoten.
De voortdurende totale desinteresse en onattendheid.
Het grootste gemak waarmee mensen om je heen datgene in overvloed hebben waar jij naar snakt.
Dat jij als mens niet voldoende waardig bent om mee om te gaan.
En dat niet eventjes, neen, je hele god-ver-geten leven lang. 33 jaar. Ruim 11.500 dagen waarin niemand anders dan je familie jou voldoende waard vindt om je eens ergens bij te betrekken. En eigenlijk weet je wel dat je familie dat alleen maar doet uit een soort morele verplichting om je niet helemaal los te laten.
Een biertje drinken met vrienden. Op een mooie zomerdag samen de barbecue aan te steken en ouwehoeren tijdens een vriendenweekend. Niets van dat alles. Want daar ben jij niet goed genoeg voor. Terwijl het zó véél mensen van kinds af aan allemaal maar komt aanwaaien: Die liefhebbende familie. Vrienden en kennissen in alle hoeken en gaten, die oprecht geïnteresseerd in je zijn en er voor kiezen met jou om te gaan en een deel van hun leven te delen. Tja. Daar ben jij niet goed genoeg voor.
Ik zal nooit naar een tof festival kunnen. Alleen? Yeah right.
Naar een voetbalwedstrijd met de jongens? Helaas.
Een concert van je favoriete band? Nee, dat kun je ook vergeten.
Oudjaarsavond met mensen om wie je geeft? Nee, verstop je maar ver weg in je donkere woonkamer.
Leuke stapavond in de dorpsfeesttent of met Koningsdag? Nope, niet voor jou weggelegd.
En -god verhoede- dat je ooit een partner vindt om te gaan trouwen? Jammer joh, geen vrijgezellenavond of trouwfeest met andere genodigden van jouw kant dan familie.
Daarmee vraag ik mij serieus af: ben ik dan écht zo'n slecht mens? Na 33 jaar alleen kán ik niet meer anders dan dat constateren.
Ik ben zó moe.
Maar dat betekent dan toch ook dat ik niet alleen die nare kanten van intrinsiek onwaardig zijn hoef te accepteren? Dat betekent dan toch ook dat de maatschappij niets meer van mij terug krijgt? Of dat ik mij nog moet gedragen conform de verwachtingen, regels en etiquette van de samenleving? Uitgestoten worden, betekent dat dan niet ook buiten de samenleving staan?
Denk je hier niet té negatief over? Er bestaat namelijk een heel grote kans dat je familie wel echt oprecht van je houdt.quote:En eigenlijk weet je wel dat je familie dat alleen maar doet uit een soort morele verplichting om je niet helemaal los te laten.
Mooie bijdrages van jequote:Op vrijdag 12 juli 2019 10:46 schreef Sumppi het volgende:
Jouw reactie was op mijn post over initiatief binnen een relatie, waarbij je aangaf dat dat in balans moet zijn. Natuurlijk ben ik het daar mee eens. Toch geef ik mijn eigen behoeften nu aan en zorg ik ervoor dat ik me niet op ga zitten vreten omdat de ander geen initiatief neemt. Dat doe ik, omdat ik besef dat mensen op verschillende manieren liefde laten blijken en mogelijk niet dezelfde wensen hebben. Ik mis(te) heel makkelijk de liefdevolle acties van mijn man en hij die van mij, omdat we het op verschillende manieren laten blijken. Hij doet bijvoorbeeld de boodschappen en neemt dingen mee die ik lekker vind, maar dat merk ik dan niet op.
Sommige mensen vinden lieve woorden belangrijk of cadeautjes. Ik zou dan enorm tekort schieten, omdat ik op een heel andere manier liefde laat blijken. Mijn man kan dan verongelijkt zijn en denken dat ik niet om hem geef, terwijl dat helemaal niet het geval is. Hij kan prima tevreden zijn met naast elkaar op de bank hangen, terwijl ik dan gesprekken of uitjes mis en zou kunnen denken dat hij me niet belangrijk vindt. Wij zijn ondertussen zo lang samen dat we dingen ondernemen/ zeggen/ doen, omdat we weten dat de ander daar blij van wordt. Dat was een leerproces. We hebben zelf aan moeten geven hoe en wat en de ander heeft dat na verloop van tijd opgepikt. Door zelf het initiatief te nemen en aan te geven wat ik wilde zijn we nu op een punt gekomen dat het nu ook van hem komt en andersom.
voor sommige ongelukkige mensen is hun ongeluk ook het 'leukste' tijdverdrijf en iets dat zekerheid geeft in hun leven.quote:Op vrijdag 12 juli 2019 13:58 schreef Cockwhale het volgende:
TS is verslaafd geraakt aan zijn negatieve spiraal. Daar breek je niet zomaar doorheen zonder professionele hulp.
Dit.quote:Op vrijdag 12 juli 2019 13:58 schreef Cockwhale het volgende:
TS is verslaafd geraakt aan zijn negatieve spiraal. Daar breek je niet zomaar doorheen zonder professionele hulp.
Ik vind dat je met deze post veel mensen met autisme tekort doet. Velen van hen zijn juist érg gevoelig, ook in de omgang en wat betreft vriendschappen. Sorry voor de off-topic.quote:Op vrijdag 12 juli 2019 11:43 schreef Jopie78 het volgende:
Kon niet meer quoten..
Een autist is niet blind voor emoties en kan tot op zekere hoogte prima sociale omgang volgen..
Het beredeneren gaat prima, het voelen en ervaren is stuk. Dat lijkt bij jou ook zo te zijn. Alles wordt verstandelijk benaderd en geanalyseerd, hoewel omgang met mensen en vriendschappen gevoelskwesties zijn.
Je denkt alles stuk. Rumineren..
Dit gaat niet hersteld worden door een kracht van buiten, dat kan alleen van binnenuit. Frustrerend, maar niet onmogelijk.
Das gek, want ik zeg exact hetzelfde als jij.quote:Op vrijdag 12 juli 2019 22:15 schreef Moonah het volgende:
[..]
Ik vind dat je met deze post veel mensen met autisme tekort doet. Velen van hen zijn juist érg gevoelig, ook in de omgang en wat betreft vriendschappen. Sorry voor de off-topic.
Hoe kan je voorkomen dat gesprekken dood vallen?quote:Op zaterdag 13 juli 2019 15:07 schreef BoTheParakeet het volgende:
Mijndate klaagde daar ook over. Er kwam zelf alleen geen initiatief vanuit hem, gesprekken liepen dood. Heb jij dat ook?
Door zelf met iets te komen en niet alleen te reageren op de ander.quote:Op zaterdag 13 juli 2019 15:44 schreef stokj het volgende:
[..]
Hoe kan je voorkomen dat gesprekken dood vallen?
Wees blij dat je niet naar zo'n 'tof festival' hoeft, zo overtrokken altijd die kutfestivals waar je 100 euro betaalt voor een glas kraanwater en omringd wordt door hipsters en a-seksuele wijvenquote:Ik zal nooit naar een tof festival kunnen
Maakt niet uit wat? Je wilt natuurlijk toch wel een goed gesprek en niet zomaar over onzin praten?quote:Op zaterdag 13 juli 2019 16:25 schreef BoTheParakeet het volgende:
[..]
Door zelf met iets te komen en niet alleen te reageren op de ander.
Nou ik had die date gisteren, zie datingtopic, em hij nam bijna geen initiatief en was bizar verlegen. Praat desnoods over het weer, het was alsof ik met tennisballen gooide en hij te achterlijk was om een racket op te pakken.quote:Op zaterdag 13 juli 2019 16:48 schreef stokj het volgende:
[..]
Maakt niet uit wat? Je wilt natuurlijk toch wel een goed gesprek en niet zomaar over onzin praten?
Misschien kun je TS gaan daten of zijn platonische contrastvriendin worden, naast jouw daadwerkelijk onaangename persoonlijkheid kan hij enkel goed voor de dag komen. En zoveel vrienden zul jij ook niet hebben...quote:Op zaterdag 13 juli 2019 16:52 schreef BoTheParakeet het volgende:
[..]
Nou ik had die date gisteren, zie datingtopic, em hij nam bijna geen initiatief en was bizar verlegen. Praat desnoods over het weer, het was alsof ik met tennisballen gooide en hij te achterlijk was om een racket op te pakken.
Puur uiterlijk had ik seks met hem kunnen hebben maar dit was een extreme afknapper. Dat en zijn smoezeligheid.
Tja, als iemand een binnenvetter is dan krijg je er niet veel uit.quote:Op zaterdag 13 juli 2019 16:52 schreef BoTheParakeet het volgende:
[..]
Nou ik had die date gisteren, zie datingtopic, em hij nam bijna geen initiatief en was bizar verlegen. Praat desnoods over het weer, het was alsof ik met tennisballen gooide en hij te achterlijk was om een racket op te pakken.
Puur uiterlijk had ik seks met hem kunnen hebben maar dit was een extreme afknapper. Dat en zijn smoezeligheid.
Je kan wel azijnpissen, maar ik geef serieus advies. Ik heb pakweg 10 mensen waar ik bevriend mee ben. Daarnaast kennisen. Deels ook mijn eigen schuld want ik laat vriendschappen vaak doodbloeden als ik het ergens mee oneens ben. Ik vind het wel prima zo. Als ik echt behoefte had aan veel vrienden ging ik wel een sociale hobby zoeken, maar ik ben dol op me-time.quote:Op zaterdag 13 juli 2019 16:54 schreef van_Lamehuizen het volgende:
[..]
Misschien kun je TS gaan daten of zijn platonische contrastvriendin worden, naast jouw daadwerkelijk onaangename persoonlijkheid kan hij enkel goed voor de dag komen. En zoveel vrienden zul jij ook niet hebben...
Hij was extreem onzeker en zette mij op een pedestal, dat trek ik niet.quote:Op zaterdag 13 juli 2019 16:57 schreef stokj het volgende:
[..]
Tja, als iemand een binnenvetter is dan krijg je er niet veel uit.
Dat komt duidelijk naar voren inderdaad uit alle nodeloos giftige posts die je hier op Fok! plaatst.quote:
Jammer jammer. Het is ook lastig om de juiste partner te vinden in deze tijden.quote:Op zaterdag 13 juli 2019 16:58 schreef BoTheParakeet het volgende:
[..]
Hij was extreem onzeker en zette mij op een pedestal, dat trek ik niet.
Ik ben ook hartstikke misantroop.quote:Op zaterdag 13 juli 2019 16:59 schreef van_Lamehuizen het volgende:
[..]
Dat komt duidelijk naar voren inderdaad uit alle nodeloos giftige posts die je hier op Fok! plaatst.
Stoer man.quote:Op zaterdag 13 juli 2019 17:02 schreef BoTheParakeet het volgende:
[..]
Ik ben ook hartstikke misantroop.
Dit. Plus een grote onwil om er wat aan te doen.quote:Op vrijdag 12 juli 2019 13:58 schreef Cockwhale het volgende:
TS is verslaafd geraakt aan zijn negatieve spiraal. Daar breek je niet zomaar doorheen zonder professionele hulp.
quote:Op vrijdag 12 juli 2019 10:19 schreef JeMoeder het volgende:
Denk je hier niet té negatief over? Er bestaat namelijk een heel grote kans dat je familie wel echt oprecht van je houdt.
Hmmm, het zal een combinatie zijn denk ik. Het is mij echter wel duidelijk dat mijn ouders liever mijn broer/zus hebben dan ondergetekende. Ze weten amper wat voor werk ik doe, vragen nooit iets over mijn privé-situatie, zo lang ik tijdens de vele obligate familieverplichtingen wel netjes opzit en pootjes geef. Anderzijds kan ik daar niet langs gaan zonder dat er druk wordt uitegoefend om toch maar vooral (nog) vaker langs te komen. Ik heb soms gewoon écht niks meer te vertellen als ik ze voor de derde keer in een week aan zit te staren. Begrijp me goed; ik heb een degelijke jeugd gehad, heb allerminst een hekel aan mijn ouders en ze hebben altijd goed voor mij gezorgd: maar als ik zie hoe anderen met hun ouders om kunnen gaan, dan zie je dat die interpersoonlijke relatie véél beter en "intiemer" is. Dat heb ik (uiteraard ook) niet.quote:Op vrijdag 12 juli 2019 10:46 schreef Sumppi het volgende:
Ik ben ook benieuwd naar je reactie op de laatste post van Lienekien en op de vraag van JeMoeder. Ik ben zelf moeder en zou het zo ontzettend verdrietig vinden als een van mijn kinderen ooit zou denken dat we hem/ haar ergens bij betrekken uit plichtsbesef.
Tja. Online is prima, maar het "doet" niks in de echte wereld. Dan zit ik nog steeds alleen op mijn studeerkamer, maar dan typt er toevallig iemand aan de andere kant van het scherm wat terug. Iemand die mij dan ook nog alleen maar kent van letters op een scherm... ik geloof er niet zo in dat dat telt als bestendig en écht interpersoonlijk contact.quote:Op vrijdag 12 juli 2019 00:12 schreef Lienekien het volgende:
Ik vraag me zomaar af hoe het zit met online contacten. Daar kun je van alles van vinden, maar van een heleboel ‘awkwardness’ hoef je dan in principe geen last te hebben, zeker niet zolang het nog niet irl gaat. Kijk maar naar dit forum. Mensen raken aan de praat, kunnen het goed met elkaar vinden, delen ideeën en meningen. Voor je het weet, ben je al aardig aan het bouwen aan een leuke vriendschap.
Heb je het topic überhaupt gelezen? Het hele punt is dus dat ik wel degelijk dingen ondernam, maar dat daar NOOIT ook maar IETS uit voort is gekomen. En dat ik verantwoordelijk ben voor mijn eigen leven weet ik dondersgoed, ik heb namelijk NOOIT terug kunnen vallen op iemand in de wat moeilijkere tijden. Eikel.quote:Op vrijdag 12 juli 2019 00:24 schreef HetDonkertAan het volgende:
Misschien moet je (geen idee wie "je" is) heb t lange grijze stuk gelezen, niet afwachten totdat anderen er vóór jou iets van maken maar er zelf iets van maken. Jij leeft toch??? Nou, dan ben je verantwoordelijk ook voor je eigen leven.
Stop met de verantwoording bij anderen te leggen. Neem eens een keer iemand met jou mee ipv dat je het andersom wilt. Verandering begint bij je zelf.
Ik denk oprecht dat ik niet heel onzeker ben en eigenlijk ook niet zo overkom. Ben bijvoorbeeld ook niet zenuwachtig voor sollicitaties, dates, spreken voor een groep, etc. En het is geen kwestie van dat ik mensen afwijs (ja, op een paar vriendelijke, maar onpersoonlijke uitnodigingen in de topic na dan...), maar dat mensen mij afwijzen. Bijvoorbeeld op dat personeelsfeestjes zal niemand een klein beetje fysieke ruimte maken (uitstappen) in zijn gesprekskringetje om mij daar tussen te laten. Of een praatje met mij beginnen. Dat soort dingen moet ALTIJD door mij geïnitieerd worden. En dat kost enorm veel energie. Waarom NOOIT eens een keer een geste van iemand anders?quote:Op vrijdag 12 juli 2019 11:42 schreef Yasmin23 het volgende:
Zou het niet kunnen dat je behoorlijk onzeker over je zelf bent dat je daardoor al van te voren denkt dat mensen je niet 'moeten' en uit bescherming voor de gevreesde afwijzing ze al van te voren afwijst?
Je zei ergens in het vorige deel dat je op een borrel van je werk was en na 15 min al bent gesmeerd omdat ze je toch niet moeten... Waar merk je dat dan aan?
1. Ik ben geen autist.quote:Op vrijdag 12 juli 2019 11:43 schreef Jopie78 het volgende:
Een autist is niet blind voor emoties en kan tot op zekere hoogte prima sociale omgang volgen..
Het beredeneren gaat prima, het voelen en ervaren is stuk. Dat lijkt bij jou ook zo te zijn. Alles wordt verstandelijk benaderd en geanalyseerd, hoewel omgang met mensen en vriendschappen gevoelskwesties zijn.
Je denkt alles stuk. Rumineren..
Dit gaat niet hersteld worden door een kracht van buiten, dat kan alleen van binnenuit. Frustrerend, maar niet onmogelijk.
Dank voor je suggestie, maar ik ben niet hoogbegaafd (en ook niet autistisch btw...). Kan best aardig leren, maar ben niet buitengewoon intelligent.quote:Op vrijdag 12 juli 2019 13:53 schreef Scary_Mary het volgende:
Of ts nou echt hoogbegaafd is of niet maakt dan niet eens zo heel veel meer uit denk ik, het verloop kan vergelijkbaar zijn. Zeker als je omgeving en je jezelf als intelligent beschouwt, want dan zou je zogenaamd toch wel alles goed moeten kunnen snappen en doen is vaak het idee. Wie weet herkent hij een en ander, er is genoeg over te vinden. Op FOK! loopt ook een centraal draadje
Je loopt te verzwelgen in zelfmedelij en dan noem je mij een eikel terwijl je vraagt om advies en ik je dat geef. Zak lekker in de plomp met je topic.quote:Op zondag 14 juli 2019 00:50 schreef Sturmic het volgende:
[..]
[..]
Heb je het topic überhaupt gelezen? Het hele punt is dus dat ik wel degelijk dingen ondernam, maar dat daar NOOIT ook maar IETS uit voort is gekomen. En dat ik verantwoordelijk ben voor mijn eigen leven weet ik dondersgoed, ik heb namelijk NOOIT terug kunnen vallen op iemand in de wat moeilijkere tijden. Eikel.
Non sequitur.quote:Op vrijdag 12 juli 2019 14:11 schreef DaggerOne het volgende:
Hij zegt dat ie zichzelf wat waard vindt en dat ondertussen niemand hem wil. Dat rijmt niet.
quote:Op zaterdag 28 november 2015 22:29 schreef Sturmic het volgende:
het is een feit dat buiten die twee contexten ik géén tot zeer weinig positieve ervaringen heb met andere mensen/groepen. Daarvoor ben ik kennelijk niet leuk/aardig/goed genoeg. Dat zou ik enerzijds wel willen leren, anderszijds ben ik best gelukkig met mijzelf als persoon en denk ik dan "bekijk het maar, fuk jullie met je toffe leven".
quote:Op zondag 29 november 2015 19:03 schreef Sturmic het volgende:
Ben best content met mijzelf als persoon, denk ik. Maar voor anderen is die persoonlijkheid kennelijk niet voldoende, leuk of interessant genoeg. Wat moet ik dan doen? Hoe wordt ik wel goed genoeg in het mens zijn? Voor veel mensen is dat zo natuurlijk, dat uitleggen wat je onbewust allemaal doet zich alleen laat samenvatten in dat soort "wees jezelf"-clichés.
quote:Op zondag 14 februari 2016 21:45 schreef Sturmic het volgende:
Punt is dat het mij niet gaat om goed genoeg te zijn voor mijzelf, maar om goed genoeg te zijn voor anderen; teneinde normale relaties met die andere mensen aan te kunnen gaan. En dát is waar ik naar streefde. Alleen begin ik nu in te zien dat het een futiele exercitie is als het beste wat je ooit hebt bereikt een soort niveau is van: "mweh, ik haat hem niet, maar dat is het dan ook wel". Dat ervaar ik niet als een verrijking van het leven, en dus ga ik daarvoor niet knokken en behoeftig lopen zijn. Daar pas ik voor. Behoud liever mijn waardigheid. En dan ben ik op mijn 40e nog steeds alleen. So be it. Beter dat dan enorme bakken energie in iets steken voor een resultaat dat slechts een flard is van datgene normale mensen ervaren zonder een gelijke inspanning te hoeven leveren. No way.
Ik zou tekenen voor de mogelijkheid om daar zelf achter te komen. Al is het dan gelijk de eerste en de laatste keer als ik jou moet gelovenquote:Op zaterdag 13 juli 2019 16:38 schreef Academicus het volgende:
Wees blij dat je niet naar zo'n 'tof festival' hoeft, zo overtrokken altijd die kutfestivals waar je 100 euro betaalt voor een glas kraanwater en omringd wordt door hipsters en a-seksuele wijven
Ja, dat weet ik wel, maar ik wíl niet meer altijd alleen moeten zijn. Jij zegt zelf al "als iemand mee wil, leuk". Dat betekent dus dat jij soms dingen samen doet, en soms niet. Die afwisseling heb ik niet.quote:Op zaterdag 13 juli 2019 16:44 schreef BoTheParakeet het volgende:
Je kan in je eentje alles doen wat je wil he. Ook naar een hipsterfestival. Je kan er altijd mensen ontmoeten. Ik ga in mijn eentje op vakantie, vriendinnen zijn bezet en ik ga niet wachten tot ik een man ontmoet voor ik ga leven. Ik ga vaak zat alleen naar de film of concerten, als iemand mee wil leuk maar anders prima.
Als ik deze logica volg, zou er dus volgens jou iemand geweest kunnen zijn die zich jegens mij (eerst) "kwetsbaar" heeft opgesteld?quote:Op zaterdag 13 juli 2019 20:04 schreef sigme het volgende:
Hoe dan ook, om relaties van welke soort dan ook te beginnen als ze niet gegeven zijn (gegeven: familie, klasgenoten, collega's) is een kwestie van kwetsbaar opstellen. Het begint never nooit met mensen die elkaar met zekerheid herkennen als hun wederhelft, hun beste vriend, hun kameraad voor het leven. Het begint met een afspraak voorstellen met iemand waarvan je niet eens zeker weet dat 'ie een afspraak met je wil. Of een voorstel tot afspraak aannemen, terwijl je vreest dat het een voorstel uit enkel medelijden of iets anders minder gewenst is.
Ik vrees dat het daar misgaat voor @Sturmic, die weigert zich kwetsbaar op te stellen. Dat maakt dat relaties met enige diepgang niet kunnen beginnen.
Euuu... dit is gewoon deel 2, omdat er nog een paar reacties uit deel 1 open stonden.quote:Op zondag 14 juli 2019 00:58 schreef kree het volgende:
Ik weet niet hoor maar dit is een soort on officeel vervolg? Heb niet alles meegelezen.
Ik denk een paar dingen nl om zoiets nog als een discussie te houden. /
'
En dan gaat het om punten die iemand maakt natuurlijk en niet op personen aanvallen, ok noemen wel maar niet rechtstreeks?
Dat is zo niet de bedoeling van een openbaar forum?
Ik doe nog wel ff mee hoor maar was al bijna afgehaakt.
Maar ok TS zijn keuze ik doe wel weer mee enzo.
Heb ik dan ook gedaanquote:Op zondag 14 juli 2019 01:02 schreef kree het volgende:
mag dit wel hier enzo? dacht dat alleen TS nieuwe mocht openen? kweet niet hoor?
Als je wel de geste van iemand anders krijgt die zich niet in jouw persoonlijke kring bevind, dan wijs je het zelf af.quote:Op zondag 14 juli 2019 00:54 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Ik denk oprecht dat ik niet heel onzeker ben en eigenlijk ook niet zo overkom. Ben bijvoorbeeld ook niet zenuwachtig voor sollicitaties, dates, spreken voor een groep, etc. En het is geen kwestie van dat ik mensen afwijs (ja, op een paar vriendelijke, maar onpersoonlijke uitnodigingen in de topic na dan...), maar dat mensen mij afwijzen. Bijvoorbeeld op dat personeelsfeestjes zal niemand een klein beetje fysieke ruimte maken (uitstappen) in zijn gesprekskringetje om mij daar tussen te laten. Of een praatje met mij beginnen. Dat soort dingen moet ALTIJD door mij geïnitieerd worden. En dat kost enorm veel energie. Waarom NOOIT eens een keer een geste van iemand anders?
ok dan haal ik dingen door elkaar, mijn fout, sorry zal het ff melden in FB ook escuus van mijquote:Op zondag 14 juli 2019 01:20 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Euuu... dit is gewoon deel 2, omdat er nog een paar reacties uit deel 1 open stonden.
[..]
Heb ik dan ook gedaan![]()
Ik heb nergens gevraagd om advies, ik zoek naar een verklaring. En je kunt er niet verder naast zitten als je mij er van beticht dat ik de afgelopen jaren geen verantwoordelijkheid heb genomen voor mijn eigen leven. Maar goed, ik zak wel. Gaat vanzelf.quote:Op zondag 14 juli 2019 01:04 schreef HetDonkertAan het volgende:
Je loopt te verzwelgen in zelfmedelij en dan noem je mij een eikel terwijl je vraagt om advies en ik je dat geef. Zak lekker in de plomp met je topic
Dat zou kunnen ja. In het kleine dorpje waar ik woon ken ik in ieder geval heel veel mensen in (min-of-meer) dezelfde leeftijdscategorie. Dus een nieuwe populatie aanboren kan alleen als ik verhuis. Maar goed, je kunt niet "jezelf" achterlaten, dus ik vraag me af of dat zin heeft. Ík ben namelijk de gemene deler in alle interacties die ik ooit gehad heb met mensen. Er is dus iets intrinsiek verkeerds/afwijkends aan mij, ik weet alleen niet wat.quote:Op zondag 14 juli 2019 01:11 schreef BoTheParakeet het volgende:
Misschien past het type mens waar je het bij zoekt niet bij je. Ik heb ook geen klik met kakkers en gelijksoortig volk. Het is vaak ons kent ons en ik ben vrij direct en wals daar over heen.
Afgezien van digitaal, uit medelijden en nadat dat uitdrukkelijk onderwerp van gesprek is geweest, neen, heb ik die geste nooit "in het wild" mogen ontvangen.quote:Op zondag 14 juli 2019 01:21 schreef M1stral het volgende:
Als je wel de geste van iemand anders krijgt die zich niet in jouw persoonlijke kring bevind, dan wijs je het zelf af.
Niks meer. Wacht nog even de reacties af, en dan kan dit topic dicht.quote:
nou dat is het helemaal niet hoor zoals ik het zie?quote:Op zondag 14 juli 2019 01:30 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Niks meer. Wacht nog even de reacties af, en dan kan dit topic dicht.
Zoals @:Scary_mary al zei, ik hoop dat ik weer een paar jaar verder ben voordat het weer boven het kookpunt komt.
Uit medelijden.quote:Op zondag 14 juli 2019 01:27 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Afgezien van digitaal, uit medelijden en nadat dat uitdrukkelijk onderwerp van gesprek is geweest, neen, heb ik die geste nooit "in het wild" mogen ontvangen.
Ja jezus, dorpsvolk is echt het meest bekrompen zeik en roddelvolk. Verhuis naar de stad, zoek hobby's waar je met anderen bent en tadaa.quote:Op zondag 14 juli 2019 01:26 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Dat zou kunnen ja. In het kleine dorpje waar ik woon ken ik in ieder geval heel veel mensen in (min-of-meer) dezelfde leeftijdscategorie. Dus een nieuwe populatie aanboren kan alleen als ik verhuis. Maar goed, je kunt niet "jezelf" achterlaten, dus ik vraag me af of dat zin heeft. Ík ben namelijk de gemene deler in alle interacties die ik ooit gehad heb met mensen. Er is dus iets intrinsiek verkeerds/afwijkends aan mij, ik weet alleen niet wat.
waar als in dorp woonende maar dat hoeft niet gelijk verkeerd te zijn?quote:Op zondag 14 juli 2019 01:38 schreef BoTheParakeet het volgende:
[..]
Ja jezus, dorpsvolk is echt het meest bekrompen zeik en roddelvolk. Verhuis naar de stad, zoek hobby's waar je met anderen bent en tadaa.
Hij past er niet blijkbaar. Ik zou lekker weggaan.quote:Op zondag 14 juli 2019 01:46 schreef kree het volgende:
[..]
waar als in dorp woonende maar dat hoeft niet gelijk verkeerd te zijn?
Ja alsTS alleen wil klagen en niks wil doen of aanpakken dan is dit echt het verkeerde topic in het verkeerde forum denk ik?
Is het dan misschien omdat je niet echt contact met die mensen hebt ze je misschien een beetje vreemd vinden en daarom niet zo snel een gesprek met je beginnen? Als jij dan een gesprek begint reageren ze dan wel vriendelijk of zijn ze ondertussen al op zoek naar een andere gesprekspartner? Of heb je misschien onbedoeld een arrogante houding?quote:Op zondag 14 juli 2019 00:54 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Ik denk oprecht dat ik niet heel onzeker ben en eigenlijk ook niet zo overkom. Ben bijvoorbeeld ook niet zenuwachtig voor sollicitaties, dates, spreken voor een groep, etc. En het is geen kwestie van dat ik mensen afwijs (ja, op een paar vriendelijke, maar onpersoonlijke uitnodigingen in de topic na dan...), maar dat mensen mij afwijzen. Bijvoorbeeld op dat personeelsfeestjes zal niemand een klein beetje fysieke ruimte maken (uitstappen) in zijn gesprekskringetje om mij daar tussen te laten. Of een praatje met mij beginnen. Dat soort dingen moet ALTIJD door mij geïnitieerd worden. En dat kost enorm veel energie. Waarom NOOIT eens een keer een geste van iemand anders?
mjah dat is snel gezegd maar ok naar na 600 posts vorige deel is er wel iets over te zeggen denk?quote:Op zondag 14 juli 2019 01:49 schreef BoTheParakeet het volgende:
[..]
Hij past er niet blijkbaar. Ik zou lekker weggaan.
Serieus? Hier zou toch niemand op in gaanquote:Op zondag 14 juli 2019 01:55 schreef kree het volgende:
ok om het nog eens te benadrukken TS, ik spreek met jou af en gaan we naar het strand of strandtent enzom mag je met mij mee enzo en zien we wel hoe het loopt en ik zal je niet neerzetten als achterlijk ofzo want gaan we met zijn twee. /
Aanbod staat DM me maar?
Lieve jongen, er heeft je iemand uitgenodigd hier voor naar een festival te gaan. Die persoon heeft zich kwetsbaar opgesteld naar jou! Hij kent je niet, maar door wat hij las en vooral door de manier waarop je schrijft, denkt hij dat je best wel leuk gezelschap kan zijn. Maar ook voor hem is het een gok! Je kan leuk zijn of jullie klikken niet. Net zoals het voor jou ook een gok is! Jij kan hem ook maar niets vinden!quote:Op zondag 14 juli 2019 01:11 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Ik zou tekenen voor de mogelijkheid om daar zelf achter te komen. Al is het dan gelijk de eerste en de laatste keer als ik jou moet geloven
uhw je gaat echt tegen mijn oprechte bedoelingen in hoor want meen dit echt wel, ok zo niet dan mag dit naar een een ander forum als ditquote:Op zondag 14 juli 2019 03:38 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Lieve jongen, er heeft je iemand uitgenodigd hier voor naar een festival te gaan. Die persoon heeft zich kwetsbaar opgesteld naar jou! Hij kent je niet, maar door wat hij las en vooral door de manier waarop je schrijft, denkt hij dat je best wel leuk gezelschap kan zijn. Maar ook voor hem is het een gok! Je kan leuk zijn of jullie klikken niet. Net zoals het voor jou ook een gok is! Jij kan hem ook maar niets vinden!
Maar zo schep je wel de kans voor de mogelijke geboorte van een vriendschap! En dan ook nog met iemand waarbij je niet hoeft te liegen, niets hoeft te verzinnen en je dus echt lekker jezelf kan zijn! De basisvoorwaarde van een vriendschap! Ga gewoon!
Nogmaals: de mannen van hier zijn niet van het type die uit medelijden iemand mee zouden vragen. Integendeel...
Ja mamma lol ok tis in feedback alweer hahahaquote:Op zondag 14 juli 2019 03:38 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Lieve jongen, er heeft je iemand uitgenodigd hier voor naar een festival te gaan. Die persoon heeft zich kwetsbaar opgesteld naar jou! Hij kent je niet, maar door wat hij las en vooral door de manier waarop je schrijft, denkt hij dat je best wel leuk gezelschap kan zijn. Maar ook voor hem is het een gok! Je kan leuk zijn of jullie klikken niet. Net zoals het voor jou ook een gok is! Jij kan hem ook maar niets vinden!
Maar zo schep je wel de kans voor de mogelijke geboorte van een vriendschap! En dan ook nog met iemand waarbij je niet hoeft te liegen, niets hoeft te verzinnen en je dus echt lekker jezelf kan zijn! De basisvoorwaarde van een vriendschap! Ga gewoon!
Nogmaals: de mannen van hier zijn niet van het type die uit medelijden iemand mee zouden vragen. Integendeel...
Je hoeft geen autist te zijn om tegen dezelfde zaken aan te lopen.quote:Op zondag 14 juli 2019 00:57 schreef Sturmic het volgende:
[..]
1. Ik ben geen autist.
2. Gaan we weer... ik moet van mezelf gaan houden zeker? Innerlijke rust vinden? Gaan werken aan de wereldvrede...
Joh, ik vraag me gewoon af wat mij zo afstotelijk maakt dat ieder boerenkinkel wel minimaal één of twee vrienden kan maken, maar ik niet! Dan ben ik toch gewoon een slecht mens? Minderwaardig? In ieder geval minder dan (vrijwel) elke leeftijdsgenoot.
Nee, niet per se. Om een relatie te beginnen zal er altijd eerst afgetast moeten worden, door twee personen, niet op dat moment niet weten dat het een succes (leuke tijd) gaat worden.quote:Op zondag 14 juli 2019 01:18 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Als ik deze logica volg, zou er dus volgens jou iemand geweest kunnen zijn die zich jegens mij (eerst) "kwetsbaar" heeft opgesteld?
Ik denk dat het klopt dat je niet onzeker overkomt. Terwijl je tot op het bot onzeker bent.quote:Op zondag 14 juli 2019 00:54 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Ik denk oprecht dat ik niet heel onzeker ben en eigenlijk ook niet zo overkom. ()
Ook hier hè, ik denk (lees: gok), dat jij nooit begint over je persoon. Over hoe onzeker je je voelt, over hoe ongewenst je je voelt, hoe eenzaam, hoe verdrietig. Of, als het van toepassing was, hoe blij, enthousiast over iets persoonlijks. Of hoe spannend je het vindt om dit-of-dat te gaan doen of dat je etc etc etc. Dat heb jij vast nooit gedaan, zelfs niet tegen je ouders.quote:Op zondag 14 juli 2019 00:50 schreef Sturmic het volgende:
Hmmm, het zal een combinatie zijn denk ik. Het is mij echter wel duidelijk dat mijn ouders liever mijn broer/zus hebben dan ondergetekende. Ze weten amper wat voor werk ik doe, vragen nooit iets over mijn privé-situatie, zo lang ik tijdens de vele obligate familieverplichtingen wel netjes opzit en pootjes geef.
Onlinecontact niet als surrogaat, maar als start van irl vriendschappen. Er zijn er hier op FOK! heel veel op die manier ontstaan.quote:Op zondag 14 juli 2019 00:50 schreef Sturmic het volgende:
[..]
[..]
Hmmm, het zal een combinatie zijn denk ik. Het is mij echter wel duidelijk dat mijn ouders liever mijn broer/zus hebben dan ondergetekende. Ze weten amper wat voor werk ik doe, vragen nooit iets over mijn privé-situatie, zo lang ik tijdens de vele obligate familieverplichtingen wel netjes opzit en pootjes geef. Anderzijds kan ik daar niet langs gaan zonder dat er druk wordt uitegoefend om toch maar vooral (nog) vaker langs te komen. Ik heb soms gewoon écht niks meer te vertellen als ik ze voor de derde keer in een week aan zit te staren. Begrijp me goed; ik heb een degelijke jeugd gehad, heb allerminst een hekel aan mijn ouders en ze hebben altijd goed voor mij gezorgd: maar als ik zie hoe anderen met hun ouders om kunnen gaan, dan zie je dat die interpersoonlijke relatie véél beter en "intiemer" is. Dat heb ik (uiteraard ook) niet.
[..]
Tja. Online is prima, maar het "doet" niks in de echte wereld. Dan zit ik nog steeds alleen op mijn studeerkamer, maar dan typt er toevallig iemand aan de andere kant van het scherm wat terug. Iemand die mij dan ook nog alleen maar kent van letters op een scherm... ik geloof er niet zo in dat dat telt als bestendig en écht interpersoonlijk contact.
[..]
Heb je het topic überhaupt gelezen? Het hele punt is dus dat ik wel degelijk dingen ondernam, maar dat daar NOOIT ook maar IETS uit voort is gekomen. En dat ik verantwoordelijk ben voor mijn eigen leven weet ik dondersgoed, ik heb namelijk NOOIT terug kunnen vallen op iemand in de wat moeilijkere tijden. Eikel.
Online kan je ook mensen raken, idd. Elk contact is zo echt als je het zelf toelaat.quote:Op zondag 14 juli 2019 08:16 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Onlinecontact niet als surrogaat, maar als start van irl vriendschappen. Er zijn er hier op FOK! heel veel op die manier ontstaan.
(En relaties ook, daar kan ik zelf van getuigen.)
Maar het is wel tekenend voor inzicht krijgen in wat TS anders doet dan veel anderen om te zien hoe hij reageert op uitgestoken handen. Ook in het echte leven krijg je natuurlijk vaak handreikingen die *niet* precies dat zijn waar je op dat moment om vroeg - en als je juist dat soort openingen niet gebruikt, dan eindig je.. met enkel zakelijke uitwisselingen van mededelingen.quote:Op zondag 14 juli 2019 10:17 schreef loveli het volgende:
Insteek van TS is nergens geweest dat hij contacten zoekt, maar de waarom-vraag. Wat doe ik aanwijsbaar fout/anders, waarom ik?
Schitterende post.quote:Op zondag 14 juli 2019 07:57 schreef Jopie78 het volgende:
Vanuit persoonlijke ervaring. Ik ben wel autistisch en functioneer verder normaal. Goede en zware baan, die veel sociale vaardigheden vereist.
Kan dan ook zeer gemakkelijk vrienden maken. Stap een groep onbekenden in, sta binnen een minuut te praten en zie in 1 oogopslag wie er aandacht nodig heeft, verlegen is of wie anderen entertaint. Het is kinderlijk eenvoudig om mensen een goed gevoel te geven of ze zich welkom te laten voelen in een groep/omgeving, dat gaat namelijk allemaal om de ander.
Deze mensen kennen je niet en zien alleen je houding en gezichtsuitdrukking. Als niemand je benadert, kan het dus slechts aan die dingen liggen en niet aan je “binnenkant”, want die ziet niemand.
Vriendschappen onderhouden gaat vooral of je mensen achterlaat met extra energie of dat je ze leeg trekt. Merk zelf dat wanneer ik in een energieke enthousiaste bui ben, dat mensen je snel genoeg vragen voor zaken of hinten naar een uitnodiging. Ben ik down en laag in energie, worden gesprekken snel afgekapt.
Kortom.. Elke dag is een nieuwe en de meeste mensen op deze aardbol kennen je nog niet, wat je vele nieuwe kansen geeft. Probeer gewoon dingen uit, ontdek nieuwe kanten van jezelf en stop met al dat nadenken en analyseren. Je hoeft niets te zijn of te worden, je hoeft het alleen maar te doen.
Soms faalt het, soms niet.. en dat herhaal je honderden keren, tot je het kan.. Net als iedereen..
Dooddoener, maar o zo waar; “De beste manier om een vriend te hebben, is door er 1 te zijn..”
Men steekt hier op verschillende niveaus in met reacties. Dat wil niet per se zeggen dat men niet leest. Of dat men alleen maar zou moeten reageren op de emoties die hij uit.quote:Op zondag 14 juli 2019 10:57 schreef loveli het volgende:
Mja, ben nu aan het invullen, maar ik meen te lezen dat bij TS depressieve gevoelens meespelen. Als je daarin zit, is niets leuk. Uit de PoHi van TS filter ik dat er ook wel wat leuke interacties waren in die 33 jaar. Op dit moment overheersen de slechte herinneringen.
Daar bovenop geeft hij in het topic aan dat hij "dorst" heeft en iedereen biedt hem vast voedsel aan. Het boeit de meeste FOK!kers blijkbaar niet genoeg om te lezen wat TS schrijft...
Als je tevreden bent met jezelf, waarom open je dit topic dan?quote:Op zondag 14 juli 2019 01:09 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Non sequitur.
Ik kan best goed leven met mijzelf, maar kennelijk andere mensen niet. Tussen die twee dingen zit w.m.b. geen causaal verband. Drie jaar geleden schreef ik daarover al het volgende:
De boerenkinkels kan het misschien weinig schelen wat anderen aan ze hebben of van ze denken. Ze zijn niet bezig met wie wanneer initiatief neemt en laten genoeg los over zichzelf zonder dat anderen daar specifiek naar vragen.quote:Op zondag 14 juli 2019 00:57 schreef Sturmic het volgende:
Joh, ik vraag me gewoon af wat mij zo afstotelijk maakt dat ieder boerenkinkel wel minimaal één of twee vrienden kan maken, maar ik niet! Dan ben ik toch gewoon een slecht mens? Minderwaardig? In ieder geval minder dan (vrijwel) elke leeftijdsgenoot.
En toch ontstaan er via Fok! relaties en vriendschappen. Vaak opgebouwd in maanden/ jaren, waarbij er in eerste instantie alleen online contact is. Online contact kan dus wel degelijk iets doen voor mensen in de echte wereld. Met jouw verhaal raak je mij bijvoorbeeld, een echt mens. Jouw woorden hebben zeker impact en via Fok! voer je nu wel degelijk een gesprek. Ik ben geen chatbot.quote:Op zondag 14 juli 2019 00:50 schreef Sturmic het volgende:
Tja. Online is prima, maar het "doet" niks in de echte wereld. Dan zit ik nog steeds alleen op mijn studeerkamer, maar dan typt er toevallig iemand aan de andere kant van het scherm wat terug. Iemand die mij dan ook nog alleen maar kent van letters op een scherm... ik geloof er niet zo in dat dat telt als bestendig en écht interpersoonlijk contact.
Hulde voor deze postquote:Op zondag 14 juli 2019 07:33 schreef Jopie78 het volgende:
[..]
Je hoeft geen autist te zijn om tegen dezelfde zaken aan te lopen.
Ik denk helemaal niet dat je afstotelijk bent, of een slecht mens. Zeker ook omdat vriendschappen aan gaan iets is wat onbewust gebeurt in je jeugd.
Het kan toch ook gewoon zo zijn dat er “iets” mist waardoor het niet gelukt is. Zonder dat mensen iets van je hoeven te vinden of dat je voor anderen gaat denken.
Je hoeft van mij niet de nobelprijs voor de vrede binnen te slepen, of Groningen te ontlasten van hun aardbeving probleem. Het is meestal al genoeg om gewoon naar iemand te luisteren, hulp te vragen aan een ander of simpelweg iemand vaker tegen te komen in een bepaalde setting.
En juist omdat het iets is wat iedereen lijkt te kunnen zonder uitleg, lijkt het mij gemakkelijker om te accepteren dat er helemaal niets mis met je is in de ogen van anderen, maar dat je zelf eigenlijk helemaal niet bekabeld bent voor de dingen die je zo graag wil.
Wil je dat wel, dat wordt dan hard werken. Niet omdat je slecht bent of onaardig, maar doordat de spelregels niet in je basispakket zaten.
Wat de eenzaamheid en pijn niet wegneemt natuurlijk, maar er wel voor zorgt dat je het jezelf niet kwalijk neemt.
Graag ook nog extra aandacht voor bovenstaande post.quote:Op zondag 14 juli 2019 07:57 schreef sigme het volgende:
[..]
Nee, niet per se. Om een relatie te beginnen zal er altijd eerst afgetast moeten worden, door twee personen, niet op dat moment niet weten dat het een succes (leuke tijd) gaat worden.
Ik heb de indruk dat jij dat op een aantal manieren verhindert.
Ten eerste: jij stelt je niet kwetsbaar op. Als iemand je aanbiedt om samen een biertje te gaan drinken of naar een festival te gaan, dan durf je dat niet aan te nemen. Je roept dan dingen als "uitnodiging uit medelijden" en dergelijke, maar de kern is dat jij de uitnodiging niet aanneemt.
Ten tweede: je presenteert je als iemand die geen mensen (/vrienden/hulp/contact/aanspraak) nodig heeft.
[..]
Ik denk dat het klopt dat je niet onzeker overkomt. Terwijl je tot op het bot onzeker bent.
Nu kunnen er twee dingen gebeuren: mensen denken dat jij alles prima voor elkaar hebt en zijn dan wat bescheten met pogingen contact te leggen (omdat mensen zich niet graag kwetsbaar opstellen tegenover een perfect persoon). Of mensen voelen aan dat de pose die je uitdraagt niet klopt, en dat is een algehele alarmbel voor het leggen van dieper contact.
[..]
Ook hier hè, ik denk (lees: gok), dat jij nooit begint over je persoon. Over hoe onzeker je je voelt, over hoe ongewenst je je voelt, hoe eenzaam, hoe verdrietig. Of, als het van toepassing was, hoe blij, enthousiast over iets persoonlijks. Of hoe spannend je het vindt om dit-of-dat te gaan doen of dat je etc etc etc. Dat heb jij vast nooit gedaan, zelfs niet tegen je ouders.
Ik denk dat als zij vragen (vroegen, eigenlijk, want dit pad is al lang geleden dichtgeslibt) hoe het met *jou* gaat, je iets vertelt over hoe het gaat op je werk (of iets dergelijks). Niet iets over jouzelf. En als jij niets blootgeeft over wat jou werkelijk bezighoudt en beroert, dan is er geen relatie met jou te maken. Er is geen connectie mogelijk van een andere persoon naar jouw binnenkant. En dan hou je de oppervlakkige (verplichte) relatie over.
En als bovenstaande al niet lukt met heel vertrouwde personen omdat het moeilijk vanuit jouzelf komt, dan is het nog veel moeilijker om iets van jezelf te laten zien aan minder vertrouwde personen. En echt waar, dat is wat sociale personen vooral zelf wél doen: zichzelf openstellen, en wat ze heel makkelijk herkennen is als 'de ander' dat niet doet. Net zoals je een sociaal incontinent persoon in een halve minuut spot, is de sociaal geconstipeerde van buitenaf eenvoudig te herkennen. Ik vrees dat jij zo eenvoudig te herkennen bent als gesloten, dat niemand een poging onderneemt. En áls iemand een poging doet om je mee te trekken de wereld in, dan wijs jij af. Waarmee de cirkel gesloten is.
Dat is toch ook gebeurd? Je ex heeft zich kwetsbaar opgesteld door te vertellen over haar verleden, collega's hebben je verteld over persoonlijke gebeurtenissen? Mensen in dit topic stellen zich zelfs kwetsbaar naar je op door wat los te laten over hun eigen leven. Daar heb je in je OP niet specifiek naar gevraagd en toch doen mensen dat.quote:Op zondag 14 juli 2019 01:18 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Als ik deze logica volg, zou er dus volgens jou iemand geweest kunnen zijn die zich jegens mij (eerst) "kwetsbaar" heeft opgesteld?
TS gaat echt geen medeleven tonen, dat had je kunnen weten als je zijn reacties had gelezen. Je ziet het vaker met dit type persoonlijkheden. Ze hebben niet door dat er sprake is van eenrichtingsverkeer. Eigenlijk is het een soort van zwart gat die alles opzuigt, niets teruggeeft, maar wel altijd klaagt over leegte.quote:Op maandag 15 juli 2019 09:32 schreef Sumppi het volgende:
[..]
Dat is toch ook gebeurd? Je ex heeft zich kwetsbaar opgesteld door te vertellen over haar verleden, collega's hebben je verteld over persoonlijke gebeurtenissen? Mensen in dit topic stellen zich zelfs kwetsbaar naar je op door wat los te laten over hun eigen leven. Daar heb je in je OP niet specifiek naar gevraagd en toch doen mensen dat.
Deze reactie sprong er voor mij wel uit. Met alle respect, want ik begrijp volledig dat je niet op dit aanbod ingaat. Ik zou dat in jouw positie ook absoluut niet doen, hoe vriendelijk het ook bedoeld is. Maar het gaat me vooral om je verklaring.quote:Op woensdag 10 juli 2019 00:06 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Dat is een leuk aanbod, maar de dag dat ik uit medelijden van iemand mee ga naar zoiets, zal nooit aanbreken. Begrijp mij goed, je aanbod is heel sympathiek en verleidelijk, maar voor "normale" mensen komt zoiets organisch en omdat ze je er als persoon graag bij hebben. Dat kan hier nooit het geval zijn, en ook die compassie ervaar ik als vernederend (hoewel uitgesproken met alle goede bedoelingen, dat lees ik!). Ik ben heel erg van de school "graag of niet". En bij het kleinste gevoel van "liever niet" of "mwoah, niet heel graag, maar we tolereren je", ben ik al weg.
Dit idd.quote:Op woensdag 17 juli 2019 08:48 schreef PiyeReloaded het volgende:
Ga het dan niet zitten overanalyseren en neem de uitnodiging lekker aan.
Zeer sterke en waardevolle post.quote:Op woensdag 17 juli 2019 08:48 schreef PiyeReloaded het volgende:
Kleine kanttekening vooraf:
Ik heb niet beide topics volledig doorgelezen. Mogelijk hebben anderen dit al gezegd en/of heb je redenen om aan te nemen dat dit niet klopt. Voel je vrij om mijn reactie volledig in de wind te slaan, maar misschien heb je er toch een klein beetje wat aan:
[..]
Deze reactie sprong er voor mij wel uit. Met alle respect, want ik begrijp volledig dat je niet op dit aanbod ingaat. Ik zou dat in jouw positie ook absoluut niet doen, hoe vriendelijk het ook bedoeld is. Maar het gaat me vooral om je verklaring.
Zoals eerder gezegd is vrienden maken echt nauwelijks een vaardigheid te noemen. Ja sommige mensen maken heel makkelijk nieuwe vrienden (wat vaak ten koste gaat van de diepte), maar vrijwel iedereen heeft er wel een paar. Dit komt ze inderdaad aanwaaien, zoals jij dat zo mooi noemt.
Hierdoor vroeg ik mij af hoe het nou kan dat dit voor jou niet gebeurt. Ik ben het er niet mee eens dat je te negatief bent, want ik geloof dat dat een gevolg van je situatie is en niet een oorzaak. Ik denk niet dat het is omdat je onaardig bent, want voldoende mensen die bij lange na niet altijd aardig zijn hebben vrienden, bovendien geloof ik dat je best aardig bent.
Nou kan ik zo nog allerlei aangedragen en niet aangedragen opties proberen te noemen, maar waar ik uiteindelijk naartoe wil is dat ik denk dat je er misschien (onbewust) zelf een rem opzet. Er zijn onderzoeken gedaan naar vriendschappen tussen studenten, soldaten en andere groepen waaruit blijkt dat de grootste voorspeller van langdurige vriendschappen kamernummers zijn. Niet karaktertrekken, achtergronden of hobby's maar de vraag of die mensen dicht bij elkaar in de buurt hebben gezeten voor een tijd.
Zo makkelijk maken mensen vrienden. Want we hebben het namelijk nodig, om ons goed over onszelf te voelen. Dus accepteren we rare trekjes, vervelende gewoontes en zelfs ronduit botsende opvattingen, zolang we maar bij elkaar gezet zijn.
Ik kan mij niet voorstellen dat niemand bereid is om dat bij jou te doen. Wat ik me echter wel voor kan stellen is dat jij bij de perceptie (terecht of niet) dat iemand niet gelijk bereid is om jou als een leuk persoon te accepteren je terugtrekt en denkt 'dan maar niet'. Het probleem daarvan is dat je mensen totaal niet de kans geeft om jou wel leuk te gaan vinden.
Bovendien versterkt dit effect naarmate je ouder wordt. Mensen hebben al vrienden en/of een gezin en hobbies en zijn niet meer zo op zoek naar nieuwe. Jij als persoon die deze wel zoekt zal dus je best moeten doen om tijd met deze mensen door te brengen, ook als ze in eerste instantie jou niet per se geweldig lijken te vinden. Zoiets moet gewoon opbouwen.
Heel cynisch gezegd is vriendschap gewoon een kwestie van mensen die je lang genoeg in hun buurt tolereren, totdat ze je ook accepteren en na een tijdje zelfs wensen. Met een mentaliteit van 'graag of niet' gaat dat gewoon niet lukken, als je blijkbaar al ervaren hebt dat die tweede en derde stap niet iets zijn waar je normaalgesproken binnen een dagje doorheen komt.
Natuurlijk komt hier een nuance bij. Je kan je ook negatief door de stappen bewegen van tolereren tot ergeren naar actief ontwijken. Dus het is ook zeker niet de bedoeling dat je je aan iedereen vastklampt en nooit meer loslaat. Maar het komt niet over alsof jouw probleem is dat mensen een hekel aan je krijgen, ze staan schijnbaar vooral onverschillig tegenover je. Dat is iets dat op te lossen valt met meer tijd.
Overigens nog een (niet zo'n heel) kleine kanttekening over iets als zo'n festival: Ik ga zelf met een aantal mensen zo nu en dan naar een festival en met de grote meerderheid van die groep heb ik bijzonder weinig en ik ben ervan overtuigd dat dat wederzijds is. Als ik ze echter weer eens zie is het 'wanneer kom je weer eens mee naar een feestje?' als ze iemand net ontmoeten is het 'kom je een keer mee naar een feestje?' als ze iemand op een feestje ontmoeten is het 'kom je vaker op zulke feestjes? Kom volgende keer mee daarheen dan?'
Dat zijn gewoon festivalregels. Dat is heel anders dan een uitnodiging in andere situaties. Zelfs als iemand objectief jou geen leuk persoon kan vinden, omdat deze niks van je weet, dan is zo'n uitnodiging niet iets waar je naar hoeft te kijken als vernederend of uit medelijden. Dat is gewoon hoe een deel van het festivalpubliek rolt en daar ontstaan dan hele groepen uit. Bovendien kan soms ook zomaar een heel hechte vriendschap ontstaan.
Dus nogmaals, ik zeg niet dat je op deze uitnodiging in moet gaan. Maar hou het misschien in je achterhoofd. Als iemand je ooit nog eens uitnodigt, terwijl die verder niks van je weet, behalve dat zo'n festival wel iets is waar jij heen wil. Ga het dan niet zitten overanalyseren en neem de uitnodiging lekker aan.
Dat zijn op zich hele goede vragen. In het voorbeeld kende ik die mensen alleen van werk, dus ze weten wel degelijk wie ik ben. En dan is het voor de meesten kennelijk niet wenselijk om mijn bestaan te erkennen. Ik weet niet of ik daarbij een arrogante houding uitstraal. Het punt is:quote:Op zondag 14 juli 2019 01:51 schreef Yasmin23 het volgende:
Is het dan misschien omdat je niet echt contact met die mensen hebt ze je misschien een beetje vreemd vinden en daarom niet zo snel een gesprek met je beginnen? Als jij dan een gesprek begint reageren ze dan wel vriendelijk of zijn ze ondertussen al op zoek naar een andere gesprekspartner? Of heb je misschien onbedoeld een arrogante houding?
En ik herhaal nog maar weer eens dat ik er geen enkele behoefte aan heb om (het risico) te lopen dat ik straks gezien wordt als die sneue bezienswaardigheid van internet die te stom en te kansloos is om zelf vrienden te charteren zoals elk normaal functionerend mens van zijn leeftijd. Geen enkele behoefte aan. Ben inmiddels wel lang genoeg belachelijk gemaakt en gekleineerd dat ik dat van mijlenver zie aankomen.quote:Op zondag 14 juli 2019 03:38 schreef Lenny77 het volgende:
Lieve jongen, er heeft je iemand uitgenodigd hier voor naar een festival te gaan. Die persoon heeft zich kwetsbaar opgesteld naar jou! Hij kent je niet, maar door wat hij las en vooral door de manier waarop je schrijft, denkt hij dat je best wel leuk gezelschap kan zijn. Maar ook voor hem is het een gok! Je kan leuk zijn of jullie klikken niet. Net zoals het voor jou ook een gok is! Jij kan hem ook maar niets vinden!
Ja kan je dan beschrijven hoe zoiets gaat? Je gaat naar naar zo'n borrel en dan zie je neem ik aan een groepje staan die het ergens over hebben. Sluit je je daar dan bij aan en zeg je ook wat of sta je er een beetje ongemakkelijk buiten?quote:Op woensdag 17 juli 2019 23:24 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Dat zijn op zich hele goede vragen. In het voorbeeld kende ik die mensen alleen van werk, dus ze weten wel degelijk wie ik ben. En dan is het voor de meesten kennelijk niet wenselijk om mijn bestaan te erkennen. Ik weet niet of ik daarbij een arrogante houding uitstraal. Het punt is:
1. Ik wil mijzelf niet opdringen (graag of niet) en;
2. Het zou zo fijn zijn als iemand mij eens een héél, ietsiepietsie klein duwtje in de rug gaf door me in zo'n gesprek (/activiteit) te betrekken. Alleen dát gebeurt dus niet (behalve hier, anoniem).
Dus... het advies/mening is: je hebt het talent (dat 95% van alle mensen wel "gratis' heeft gekregen) niet, en als je er niet als een circusdier voor wilt werken, zul je altijd alleen blijven? Ja, die conclusie had ik zelfstandig ook al getrokken, maar dank (en dit meen ik oprecht) voor de onvermijdelijke maar daarom niet minder confronterende bevestiging.quote:Op zondag 14 juli 2019 07:33 schreef Jopie78 het volgende:
Je hoeft van mij niet de nobelprijs voor de vrede binnen te slepen, of Groningen te ontlasten van hun aardbeving probleem. Het is meestal al genoeg om gewoon naar iemand te luisteren, hulp te vragen aan een ander of simpelweg iemand vaker tegen te komen in een bepaalde setting.
En juist omdat het iets is wat iedereen lijkt te kunnen zonder uitleg, lijkt het mij gemakkelijker om te accepteren dat er helemaal niets mis met je is in de ogen van anderen, maar dat je zelf eigenlijk helemaal niet bekabeld bent voor de dingen die je zo graag wil.
Wil je dat wel, dat wordt dan hard werken. Niet omdat je slecht bent of onaardig, maar doordat de spelregels niet in je basispakket zaten.
Wat de eenzaamheid en pijn niet wegneemt natuurlijk, maar er wel voor zorgt dat je het jezelf niet kwalijk neemt.
En hoeveel (goede) vrienden heb je dan daadwerkelijk gemaakt dankzij je feilloze skills? En hoeveel van hen benaderen jou dan als jij er geen energie in stopt?quote:Op zondag 14 juli 2019 07:57 schreef Jopie78 het volgende:
Kan dan ook zeer gemakkelijk vrienden maken. Stap een groep onbekenden in, sta binnen een minuut te praten en zie in 1 oogopslag wie er aandacht nodig heeft, verlegen is of wie anderen entertaint. Het is kinderlijk eenvoudig om mensen een goed gevoel te geven of ze zich welkom te laten voelen in een groep/omgeving, dat gaat namelijk allemaal om de ander.
Dat klopt. Kwetsbaarheid is blootstellen van je strategische voordelen. Dat is dom. Ik wil boven mensen kunnen staan.quote:Op zondag 14 juli 2019 07:57 schreef sigme het volgende:
Ten eerste: jij stelt je niet kwetsbaar op. Als iemand je aanbiedt om samen een biertje te gaan drinken of naar een festival te gaan, dan durf je dat niet aan te nemen. Je roept dan dingen als "uitnodiging uit medelijden" en dergelijke, maar de kern is dat jij de uitnodiging niet aanneemt.
Hoe bedoel je? Alhier? Of in het echte leven?quote:Op zondag 14 juli 2019 07:57 schreef sigme het volgende:
Ten tweede: je presenteert je als iemand die geen mensen (/vrienden/hulp/contact/aanspraak) nodig heeft.
Hoezo ben ik onzeker dan? Dat begrijp ik niet zo goed. Empirisch gezien moeten mensen mij gewoon niet. Ook onzekere mensen maken gedurende hun leven vrienden. Ik (uiteraard) weer niet. De derde optie, die je even vergeet, is dat ik als mens defect ben. En dát laat zich niet vatten in "mensen willen geen perfectie" of "mensen willen geen leugenaars". Wil jij de mogelijkheid overwegen dat er iets is aan mij dat -kennelijk- dermate afstotelijk of onopvallend is aan mij wat er voor zorgt dat andere mensen helemaal niet eens beginnen aan het vormen van een oordeel over mij? Dat ik niet besta?quote:Op zondag 14 juli 2019 07:57 schreef sigme het volgende:
Ik denk dat het klopt dat je niet onzeker overkomt. Terwijl je tot op het bot onzeker bent.
Nu kunnen er twee dingen gebeuren: mensen denken dat jij alles prima voor elkaar hebt en zijn dan wat bescheten met pogingen contact te leggen (omdat mensen zich niet graag kwetsbaar opstellen tegenover een perfect persoon). Of mensen voelen aan dat de pose die je uitdraagt niet klopt, en dat is een algehele alarmbel voor het leggen van dieper contact.
Dus je bent arrogant. Vanuit een angst om afgewezen te worden denk ik dan...quote:Op woensdag 17 juli 2019 23:31 schreef Sturmic het volgende:
[..]
Dat klopt. Kwetsbaarheid is blootstellen van je strategische voordelen. Dat is dom. Ik wil boven mensen kunnen staan.
En kijk waar het je gebracht heeft, helemaal aan de top van je eigen berg waar verder niemand zich op wenst te begeven. Gezellig hè?quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |