Over de Veluwe lopen ook hele mooie fietspaden.quote:Op vrijdag 17 mei 2019 10:35 schreef Keep_Walking het volgende:
Fietsen naar Azië gaat op een gegeven moment ook saai worden.
Reageer dan eens op berichten die je tips geven ipv blijven janken over je zware leven.quote:Op vrijdag 17 mei 2019 22:41 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
tja.. ik heb dus gewoon echt geen idee. Ik heb nu al drie keer iets geprobeerd te typen en vervolgens weer weggehaald. Ik weet het gewoon niet. Als ik dat wel had geweten, dan had ik dit 'probleem' ook niet gehad denk ik.
Dat dus.quote:Op zaterdag 18 mei 2019 10:56 schreef Cockwhale het volgende:
Reageer dan eens op berichten die je tips geven ipv blijven janken over je zware leven.
Beetje gefrustreerd of zo?quote:Op zaterdag 18 mei 2019 10:56 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Reageer dan eens op berichten die je tips geven ipv blijven janken over je zware leven.
Ik ben heel resultaatgericht, eigenlijk is alles wat ik doe. Soms handig, soms leg ik onnodig veel druk op mezelf en vergeet ik te genieten van dingen.quote:Op zaterdag 18 mei 2019 09:53 schreef Seven. het volgende:
Ik haal ook veruit de meeste voldoening uit mijn werk. En zonder dat zou ik me behoorlijk verloren voelen. Dat vind ik dan weer een enge gedachte.. want ik heb ook een kinderwens en als we daar werk van maken, dan kan ik de ontwikkeling op mijn werk voorlopig wel even in de koelkast schuiven.
Maar dus, TS. Om deze vraag te beantwoorden, moet je eerst je eigen motivatie snappen. Ben jij als mens resultaatgericht of haal jij er voldoening uit dat anderen genieten en groeien?
Op die manier heb ik m'n hele leven ook ingevuld op de laatste 3-4 jaar na. Toen was m'n huis af, alles nieuw, werk vrij stabiel en doorgroeien is lastig. Kinderwens e.d. is bij mij niet van toepassingen, dus daar zitten ook geen projecten in.quote:Om maar voorbeeld te geven: ik geloof uit de grond van mijn hart dat stilstaan achteruitgang is voor de mens. Er moet altijd een ontwikkeling zijn ergens, anders word ik doodongelukkig. Ik ben resultaatgericht, en ik geef mijzelf dus doelen en projecten mee naast het werk. Huis gekocht. Verbouwing fase 1 klaar. Verbouwing fase 2 komt eraan. 'Project' gezinsuitbreiding in de voorbereiding. Als ik dat niet doe, dan ga ik me zo voelen als jij.
quote:Ken jezelf, dan kun je dit gevoel 'wegmanagen'.
Ik denk dat gelijk hebt. Voor mij geldt dan dat ik het belangrijk of leuk vind om moeilijke dingen te doen en dat vervolgens te kunnen delen met anderen. Het klinkt een beetje kinderachtig, maar ik vind het leuk om iets zwaars te doen en dan te kunnen vertellen dat ik iets volbracht heb. Op de een of andere manier vol ik me dan gewaardeerd of zo. (quote:Op vrijdag 17 mei 2019 23:17 schreef Postbus100 het volgende:
Denk dat het niet zozeer het missen van het hebben van doelen is, maar het vervullen van verlangens. Het is allemaal zo leeg. Een reis: waarom zou je? Hobby: kan je ook kapot redeneren.
Denk echt dat het gaat om vervulling van onderliggende behoeftes: waar vind jij voldoening in? Wat vind je belangrijk? En dan komen er vanzelf wel daaraan gerelateerde wensen bovendrijven, dingen die je oppakt omdat het je vreugde geeft of omdat je het belangrijk vindt.
En soms is het ook gewoon een kwestie van gewoon ergens beginnen.
Ah,oke.quote:Op zaterdag 18 mei 2019 22:43 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
Ik denk dat gelijk hebt. Voor mij geldt dan dat ik het belangrijk of leuk vind om moeilijke dingen te doen en dat vervolgens te kunnen delen met anderen. Het klinkt een beetje kinderachtig, maar ik vind het leuk om iets zwaars te doen en dan te kunnen vertellen dat ik iets volbracht heb. Op de een of andere manier vol ik me dan gewaardeerd of zo. ()
Wat jij doet lijkt me heel gaaf. Veel van de wereld zien, reizen, lange stukken lopen. Ook bijvoorbeeld die wandeltochten van Levinson Wood vind ik heel gaaf.quote:Op zaterdag 18 mei 2019 09:32 schreef SeLang het volgende:
Later = nu!
Dus je doel is om vandaag (of de komende dagen/ weken/ maanden) de dingen te doen die je altijd al wilde doen. En daarna komen er vanzelf weer nieuwe toffe dingen die je wil doen, want je interesses veranderen ook door de jaren heen.
Tot in je 20's heb je eigenlijk alleen maar je hele leven op school gezeten en sta je een beetje op auto-pilot en kabbel je met de stroom mee en doet de dingen die "moeten" of belangrijk zijn voor "later". Dan begin je met werken en is dat vaak een beetje hetzelfde, zeker als je jezelf allerlei molenstenen om je nek gaat hangen zoals koophuizen, hypotheken en dergelijke. Voor je het weet is je leven voorbij.
Doorbreek dat patroon door te besluiten dat "later" nu is aangebroken! En als je dat (nog) niet kunt op dit moment (door financiën of andere redenen), dan heb je bij deze een doel gevonden voor de komende paar jaar.
Kan enerzijds lastige projecten op het werk zijn, en anderzijds bijvoorbeeld een berg van x-duizend meter beklimmen.quote:Op zaterdag 18 mei 2019 22:53 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
Wat zijn moeilijke dingen voor jou?
*ahum*quote:Op zaterdag 18 mei 2019 22:38 schreef Schuifpui het volgende:
Ik ben heel resultaatgericht, eigenlijk is alles wat ik doe. Soms handig, soms leg ik onnodig veel druk op mezelf en vergeet ik te genieten van dingen.
En toch jank je. Je komt verwaand over.quote:Op zaterdag 18 mei 2019 22:32 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
Beetje gefrustreerd of zo?![]()
Volgens mij zeg ik juist dat het leven te makkelijk is ipv te zwaar.
Als je privé alles op de rit hebt, dan is het tijd om meer uitdaging in je werk te zoeken. Blijkbaar is de balans momenteel zoek. Toch maar eens kijken naar een andere baan?quote:Op zaterdag 18 mei 2019 22:38 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
Ik ben heel resultaatgericht, eigenlijk is alles wat ik doe. Soms handig, soms leg ik onnodig veel druk op mezelf en vergeet ik te genieten van dingen.
Met werk is het vaak handig, al moet ik wel oppassen dat ik mezelf niet voorbij loop. In m'n vrije tijd is het soms weleens nutteloos. Als ik op vakantie kan kiezen uit verschillende hikes, of bergen of wat dan ook, dan ga ik altijd voor de langste, hoogste, verste, zwaarste.
[..]
Op die manier heb ik m'n hele leven ook ingevuld op de laatste 3-4 jaar na. Toen was m'n huis af, alles nieuw, werk vrij stabiel en doorgroeien is lastig. Kinderwens e.d. is bij mij niet van toepassingen, dus daar zitten ook geen projecten in.Maar nu ben ik wel op zoek naar iets nieuws.
[..]
Ik denk eerlijk gezegd dat het beter zou zijn om voldoening uit je privéleven te halen, dan uit werk. Ik heb jaren lang met veel plezier heel hard en veel gewerkt, maar terugkijkend voelt dat toch een beetje leeg aangezien ik daar zelf weinig aan het gehad uiteindelijk. Ik denk dat mensen met een saaie baan, maar leuk privéleven beter af zijn, dan andersom.quote:Op zondag 19 mei 2019 11:26 schreef Seven. het volgende:
[..]
Als je privé alles op de rit hebt, dan is het tijd om meer uitdaging in je werk te zoeken. Blijkbaar is de balans momenteel zoek. Toch maar eens kijken naar een andere baan?
Genieten van dingen zou ik meer moeten doen. Ik heb altijd de neiging om altijd maar vooruit te kijken. Bijvoorbeeld tijdens hardlopen, ben ik vooral bezig met aftellen, dan van het buiten zijn aan het genieten. Wil ook weer niet zeggen dat ik helemaal nergens van geniet, de plekken die ik tijdens het reizen heb gezien en gedaan waren echt heel gaaf. Maar wat minder vooruitkijken zou beter zijn.quote:
Mocht je dit van plan door willen zetten en je zoekt een reisgenoot... Stuur mij eens een berichtjequote:Op donderdag 16 mei 2019 20:50 schreef Schuifpui het volgende:
z
Ik heb dit gevoel al een paar jaar en het lijkt steeds erger te worden. Soms (of eigenlijk best vaak) heb ik het idee om m'n baan op te zeggen, m'n huis te verkopen en bijvoorbeeld naar de andere kant van de wereld te fietsen. Wellicht niet direct een heel nuttig doel, maar dat zou me in ieder geval een tijdje bezig houden en wat uitdaging bieden.
Dit is iets wat ik bij veel mensen zie (o.a. op reis). Mensen zijn vaak zo met een resultaat bezig (bijvoorbeeld een lange trail completeren etc) dat ze vergeten van het moment zelf te genieten. Achteraf hebben ze dan spijt dat ze niet wat meer tijd hebben genomen om te focusseren op al het moois dat ze onderweg tegenkomen en geven toe bijna de hele tocht vooral naar hun eigen voeten te hebben gekeken.quote:Op zondag 19 mei 2019 14:30 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
Genieten van dingen zou ik meer moeten doen. Ik heb altijd de neiging om altijd maar vooruit te kijken. Bijvoorbeeld tijdens hardlopen, ben ik vooral bezig met aftellen, dan van het buiten zijn aan het genieten. Wil ook weer niet zeggen dat ik helemaal nergens van geniet, de plekken die ik tijdens het reizen heb gezien en gedaan waren echt heel gaaf. Maar wat minder vooruitkijken zou beter zijn.
Zal ik doen. Ik heb je topic weleens gezien, wist eigenlijk niet dat je nog moet gaan. Nog nieuws mbt voorbereidingen?quote:Op zondag 19 mei 2019 14:41 schreef KolonelBroodje het volgende:
[..]
Mocht je dit van plan door willen zetten en je zoekt een reisgenoot... Stuur mij eens een berichtje
Vanaf februari (als ik ben afgestudeerd) wil ik naar China fietsen.
TRV / Op de fiets naar China
Ik ben bang dat het voor een groot deel wel in je zit. Het is ook niet perse een complete ramp, want ik geniet nog steeds wel, alleen zal het bereiken van iets altijd mee blijven spelen.quote:Op zondag 19 mei 2019 18:29 schreef SeLang het volgende:
en resultaat bezig (bijvoorbeeld een lange trail completeren etc) dat ze vergeten van het moment zelf te genieten. Achteraf hebben ze dan spijt dat ze niet wat meer tijd hebben genomen om te focusseren op al het moois dat ze onderweg tegenkomen en geven toe bijna de hele tocht vooral naar hun eigen voeten te hebben gekeken.
Zelf heb ik daar gelukkig weinig last van - het officiële doel is nooit het echte doel maar een means to an end. Een excuus om een mooi avontuur te beleven. Maar ik weet niet of dat iets is wat je kunt leren of dat het gewoon hard-wired is in je genen. Ik hoop voor jou en anderen dat het wel is te leren is, dat het een soort conditionering is.
Als ik 10x zoveel geld zou hebben als nu, zou het in ieder geval een stuk makkelijker zijn om zoiets als een lange fietstocht te gaan doen. Dan zou ik in ieder geval zonder zorgen m'n baan kunnen opzeggen en een jaar lang m'n huis kunnen aanhouden. En je hebt wel gelijk dat het nu ook wel zou kunnen, maar er komt wel een stuk meer gedoe en onzekerheid bij kijken. Nu zou ik niet m'n baan kunnen opzeggen en het huis kunnen aanhouden. Dus dan moet ik die verkopen of verhuren. Beide opties hebben hun risico's. Als je terugkomt, heb ik en geen baan en geen woning etc. Het is dus niet onhaalbaar, maar wel met onzekere gevolgen.quote:Wat andere dingen betreft (ik neem als voorbeeld even geld) kan het helpen om je eens voor te stellen wat je zou doen als je bijvoorbeeld 10x zoveel zou hebben. Wat zou je dan anders doen vergeleken met nu? Vaak is dat verrassend weinig. In dat geval realiseer je je dus dat je je op het verkeerde focusseert. Of, als je wel dingen anders zou doen, is het werkelijk zo dat de beperking daar ligt of kun je die wensen ook op een andere manier realiseren, in iets aangepaste vorm? Ik zie vaak dat mensen zichzelf barrieres inbeelden die helemaal niet bestaan.
We zijn geconditioneerd om altijd naar meer te streven en beelden ons dan barrières in die er eigenlijk niet zijn. Dat is ook het makkelijkst, want lekker lui. Het is veel makkelijker om in een maalstroom te blijven dan te analyseren wat je echt wilt en daar creatief oplossingen voor te verzinnen.
Wellicht is niet alles hier van toepassing op jou, maar misschien heb je er iets aan
Dit dus !quote:Op zaterdag 18 mei 2019 09:53 schreef Seven. het volgende:
Ik haal ook veruit de meeste voldoening uit mijn werk. En zonder dat zou ik me behoorlijk verloren voelen. Dat vind ik dan weer een enge gedachte.. want ik heb ook een kinderwens en als we daar werk van maken, dan kan ik de ontwikkeling op mijn werk voorlopig wel even in de koelkast schuiven.
Maar dus, TS. Om deze vraag te beantwoorden, moet je eerst je eigen motivatie snappen. Ben jij als mens resultaatgericht of haal jij er voldoening uit dat anderen genieten en groeien?
Om maar voorbeeld te geven: ik geloof uit de grond van mijn hart dat stilstaan achteruitgang is voor de mens. Er moet altijd een ontwikkeling zijn ergens, anders word ik doodongelukkig. Ik ben resultaatgericht, en ik geef mijzelf dus doelen en projecten mee naast het werk. Huis gekocht. Verbouwing fase 1 klaar. Verbouwing fase 2 komt eraan. 'Project' gezinsuitbreiding in de voorbereiding. Als ik dat niet doe, dan ga ik me zo voelen als jij.
Ken jezelf, dan kun je dit gevoel 'wegmanagen'.
QTF, niet kiezen is ook kiezen.quote:Op zondag 19 mei 2019 20:10 schreef Haushofer het volgende:
Het belangrijkste is niet wat je kiest, maar dat je kiest. En daar vervolgens wat van probeert te maken.
Waarschijnlijk stelt hij die vraag ter inspiratiequote:Op donderdag 16 mei 2019 21:05 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
Is het niet belangrijker dat je die vraag voor jezelf beantwoordt?
Ik begin mij beetje te ergeren aan je.quote:Op zondag 19 mei 2019 19:18 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
Ik ben bang dat het voor een groot deel wel in je zit. Het is ook niet perse een complete ramp, want ik geniet nog steeds wel, alleen zal het bereiken van iets altijd mee blijven spelen.
[..]
Als ik 10x zoveel geld zou hebben als nu, zou het in ieder geval een stuk makkelijker zijn om zoiets als een lange fietstocht te gaan doen. Dan zou ik in ieder geval zonder zorgen m'n baan kunnen opzeggen en een jaar lang m'n huis kunnen aanhouden. En je hebt wel gelijk dat het nu ook wel zou kunnen, maar er komt wel een stuk meer gedoe en onzekerheid bij kijken. Nu zou ik niet m'n baan kunnen opzeggen en het huis kunnen aanhouden. Dus dan moet ik die verkopen of verhuren. Beide opties hebben hun risico's. Als je terugkomt, heb ik en geen baan en geen woning etc. Het is dus niet onhaalbaar, maar wel met onzekere gevolgen.
Verder heb ik er vandaag nog eens over nagedacht. Een ander probleem is waarschijnlijk dat ik te veel wil. Dingen die ik leuk zou vinden om te doen zijn: lange fiets/wandeltocht, serieuze bergen beklimmen, emigreren naar Zuid-Amerika, een kitcar bouwen, en eigenlijk kan ik nog wel een hoop toffe dingen noemen die ik zou willen doen. Misschien ben ik wel bang om een keuze te maken. Als ik namelijk voor een van die dingen kies, dan betekent het dat in ieder geval de komende xx jaar de andere dingen niet kan doen.
Boh, lees in jouw stukje toch ook wel een hoop "ik".quote:Op maandag 20 mei 2019 00:03 schreef Godshand het volgende:
[..]
Ik begin mij beetje te ergeren aan je.
Ik lees alleen
IK IK IK IK
Want ik heb verder niet het idee dat jij in je werk voor veel anderen doet. Ik werk in de zorg dus buiten mijn werk is het inderdaad me time.
Als jij dan een doel wil waar anderen trots op je zijn, doe dan iets voor anderen of voor onze Moeder Aarde:
- ga de politiek in
- ga bij Green Peace, Milieudefensie, Meat the victims of juist bij United Consumers voor mij part
- ga koffie schenken in het bejaardenhuis.
- ga met verstandelijk gehandicapten koken of op pad
In plaats van je kut egotrips op de Mount Everest.
Kan best. Maar hij verveelt zich en wil iets waar mensen trots op zijn.quote:Op maandag 20 mei 2019 00:09 schreef Stray_cat het volgende:
[..]
Boh, lees in jouw stukje toch ook wel een hoop "ik".
Ik vind dit wel een bijzondere manier van een gesprek beginnen. Als je mij niet mag, dan loop je toch gewoon door en ga je naar iemand anders?quote:Op maandag 20 mei 2019 00:03 schreef Godshand het volgende:
[..]
Ik begin mij beetje te ergeren aan je.
Volgens mij heb ik nergens geschreven wat voor werk ik doe. Alleen de zorg of het onderwijs doet wat voor anderen? Of vallen andere beroepen er ook onder? Zeg maar dingen van algemeen nut: een bakker, een stratenmaker, een architect.quote:Ik lees alleen
IK IK IK IK
Want ik heb verder niet het idee dat jij in je werk voor veel anderen doet. Ik werk in de zorg dus buiten mijn werk is het inderdaad me time.
Wat een haat zeg. Wat weet je nu eigenlijk van mij op basis van dit topic?quote:Als jij dan een doel wil waar anderen trots op je zijn, doe dan iets voor anderen of voor onze Moeder Aarde:
- ga de politiek in
- ga bij Green Peace, Milieudefensie, Meat the victims of juist bij United Consumers voor mij part
- ga koffie schenken in het bejaardenhuis.
- ga met verstandelijk gehandicapten koken of op pad
In plaats van je kut egotrips op de Mount Everest.
De dingen die ik genoemd heb, heb ik uiteraard van anderen gehoord. Soms via via, soms op tv. Niet perse dat ik die mensen veel meer vind dan anderen, maar ik vind het gewoon tof wat zij hebben gedaan.quote:Op zondag 19 mei 2019 19:22 schreef Postbus100 het volgende:
En wat ik me dan wel eens afvraag: in hoeverre zijn jouw dromen echt je eigen dromen, of in hoeverre zijn het de dromen van mensen die je 'benijdt'/hoog hebt?
Ik kan op dit moment niet echt zeggen dat een van die dingen perse mijn passie is. Op dit moment heb ik geen passie en daar ben ik wel naar op zoek. Dus iets waar ik veel tijd en energie in kan steken en ook weer energie van terug krijg. Die dingen lijken mij gewoon gaaf. Het lijkt me tof om te doen en het met anderen te kunnen delen.quote:ik bedoel: verre reizen maken: klinkt tof, of bergbeklimmingen doen, is dat ook echt je eigen passie, of vind je dat leuk omdat anderen dat leuk vinden, of omdat het stoer is?
Anders dan die dingen die ik opschreef zou ik het niet weten. Ik zou het niet perse willen omschrijven als dromen, maar gewoon gave dingen. Hooguit zijn het nu dromen omdat ik er wel aan denk, maar het vooralsnog niet doe.quote:Indien iemand anders dromen: wat zijn ècht je eigen dromen? (kan je zo klein en groot maken als je het zelf wil, en zo ver of zo dicht mogelijk bij huis)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Inmiddels ben ik weer in het buitenland geweest en mijn Engels is echt vooruit gegaanik lees nu ook 'gewoon' LOTR en ik kan het Engels altijd gebruiken voor m'n werk enzo.)
Moraal van het verhaal : denk niet te groot, denk niet dat het nù moet gebeuren, maar houd je oren, ogen en hart open naar wat voor jou van betekenis is. En durf ergens gewoon voor te gaan. Bij mij was het Engels (terwijl ik dacht dat het Frans of Duits moest zijn), bij jou is het misschien weer heel wat anders. En uniek. Succes
[ Bericht 10% gewijzigd door Postbus100 op 20-05-2019 20:34:27 ]Somebody that I used to know
Dit dus. Alleen wat tactischer verwoord dan mijn tiradequote:Op dinsdag 21 mei 2019 06:41 schreef Haushofer het volgende:
Een boekje dat ik erg interessant vond, is Steve Hagens "Meditation:now or never". Daarin staat heel mooi beschreven waarom dit soort pogingen uiteindelijk niet echt langdurig geluk opleveren
.
Wat ook paradoxaal is, is dat als je maar bezig bent om jezelf gelukkiger te maken, dit averechts kan werken. Richt je je meer op de ander via b.v. vrijwilligerswerk, dan worden we daar juist zelf ook gelukkig van.
En in deze "op het ik gerichte" maatschappij is dat denk ik (:P ) een belangrijk inzicht.
Vind je tuinieren leuk? Heeft mij altijd voldoening gegeven; ook gewoon met m'n handen in de grond wroeten. Maar ja, kleinzoon van een boerenpummel he?quote:Op maandag 20 mei 2019 20:58 schreef Schuifpui het volgende:
Dat soort dingen heb ik ook wel opgepakt. Een klein jaar geleden begonnen met Spaans leren. Inmiddels de Babbel app uitgespeeld en een jaar groepsles gehad. Ik kan nu redelijk een gesprekje voeren of een boek lezen, maar meedoen in een groep Spaanstaligen of een serie kijken zonder ondertitels wil nog niet echt. Na een jaar ben ik dan een soort van teleurgesteld en valt m'n motivatie weg.
Hetzelfde bijvoorbeeld met gitaarspelen. Dat heb ik ook een paar jaar geprobeerd. Uiteindelijk zit er dan te weinig voortgang in en dan vind ik het niet leuk meer. Het zijn ook niet echt dingen die je kan delen. Goed genoeg worden voor een bandje zit er niet in als je eind 20 start met zoiets. Dan voelt het na een tijdje toch een beetje zinloos als er nooit iemand naar je luistert. En als er dan iemand wat hoort, staan ze op de stoep te klagen omdat de baby om 19:00 moet slapen.
Heb er geen hekel aan, maar ik vind dat vooral de aanleg leuk, een paar weekenden hard werken om zand, tuinaarde en de stenen op de goede plek te krijgen en vervolgens de planten erin. Daarna houd ik het netjes bij, prima op mooie dagen of tijdens telefoongesprekken (quote:Op dinsdag 21 mei 2019 19:15 schreef blomke het volgende:
[..]
Vind je tuinieren leuk? Heeft mij altijd voldoening gegeven; ook gewoon met m'n handen in de grond wroeten. Maar ja, kleinzoon van een boerenpummel he?
Mooi gezegd. Dingen lopen anders dan je wilt.quote:Op vrijdag 24 mei 2019 16:46 schreef SeLang het volgende:
Bijna alle belangrijke draaipunten in zowel de wereldgeschiedenis als in je persoonlijke leven zijn "black swans" (onvoorspelbare gebeurtenissen met grote impact), zowel positief als negatief.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |