abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Moderator dinsdag 6 november 2018 @ 19:55:41 #1
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_182984979

Huginn en Muninn op jacht naar stoute kinderen

Welkom bij de Zwarte Pietendiscussie. Bijna een traditie in ons koude kikkerlandje.
In deze reeks hebben we het over de oorsprong van onze geliefde Pieterbaas. Is het een uiting van racisme voortgekomen uit de tijd van de slavernij of is het zwart schminken van gezichten een eeuwenoud gebruik dat gekoesterd moet worden?

Het Sinterklaasfeest is onderdeel van de voor-christelijke midwinterfeesten. Het feest wordt al duizenden jaren in Europa en zelfs daarbuiten gevierd. Uiteraard zijn er uiterlijke verschillen maar er zijn verrassend veel overeenkomsten.
Er is een Sinterklaasfiguur, een oude man met lange witte haren en baard en vaak in de persoon van Sint Nicolaas. Deze wordt vergezeld door een knecht die meestal zwart geschminkt is, overal aan schoorstenen luistert of er nog stoute kinderen zijn en in het bezit is van een roe en zak.

Argumentenoverzicht voor- en tegenstanders Zwarte Piet

Geen herhaling van discussies, zie in de spoiler een overzicht van argumenten en tegenargumenten van zowel voor- als tegenstanders, van extreem tot gematigd.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.

Het niet-rolbevestigende Sinterklaasfeest bij de familie Doorzon (door Gerrit de Jager in diverse delen van de stripserie aangekaart)

INFORMATIE OVER DE ACHTERGRONDEN VAN ZWARTE PIET EN DE DISCUSSIE:

• Volgens de Anti-Pieters is Zwarte Piet een racistisch stereotype dat herinnert aan de tijd van de slavernij. Een gevisualiseerd bewijs dat Zwarte Piet een slaaf moet voorstellen is dit:

Ter ondersteuning wordt kunsthistoricus Elmer Kolfin aangehaald die in dit artikel zelf aangeeft geen onderzoek gedaan te hebben naar de figuur Zwarte Piet zelf maar wel naar de slavernij.
http://www.volkskrant.nl/(...)t af van kindslaven'

Het Sint en Pietengilde heeft een historisch verantwoorde pagina over Zwarte Piet.

Zwarte piet-lobby draait uiteindelijk om geld:
De geest komt uit de fles: de zwarte piet-discussie is slechts een opmaat voor forse schadevergoedingen die gebaseerd zijn op het Nederlandse slavernijverleden.

quote:
0s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 17:42 schreef Montagui het volgende:
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 13:53 schreef Montagui het volgende:
Documentaire 'Wild Geraas':
De documentaire van Arnold Jan Scheer (over de WARE oorsprong van Sinterklaas en Zwarte Piet) is namelijk eindelijk af en is online te bestellen of te bekijken via Vimeo. Het lijkt erop dat Scheer geen televisiemaatschappij heeft kunnen vinden die de documentaire zou willen uitzenden maar het is in ieder geval een begin.

http://www.wildgeraasdefilm.nl/
https://vimeo.com/ondemand/wildgeraas/188727445
http://www.arnoldjanscheer.nl/

Diverse video's en afbeeldingen in de spoiler:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


quote:
Wie is Zwarte Piet? Hij weet het zelf waarschijnlijk ook niet!

Dat betogen de historici Jop Euwijk en Frank Rensen in hun nieuwe boek 'De identiteitscrisis van Zwarte Piet'. in het boek gaan de twee op zoek naar de historische, culturele en sociale achtergrond van Zwarte Piet. En dat valt nog niet mee...

Hier zie je één van de eerste afbeeldingen van de zwarte knecht van Sinterklaas, afkomstig uit een boekje van Jan Schenkman (1850). Wat opvalt, is dat Zwarte Piet hier nog niet de kenmerkende page-kleding draagt. Dat kwam pas later.

quote:
Een mysterieuze oorsprong

Want wie is Zwarte Piet nu precies? De oorsprong van de bekende figuur is enigszins in nevelen gehuld. Wat we wél weten, is dat Zwarte Piet een stuk jonger is dan Sinterklaas zelf. De Goedheiligman gaat eeuwenlang in zijn eentje op pad. Pas in de negentiende eeuw krijgt hij in een boekje geschreven door de Nederlandse onderwijzer Jan Schenkman een knecht met een donkere huidkleur. En die knecht komt een beetje uit de lucht vallen.

Sommigen denken dat hij geïnspireerd is op de tot slaaf gemaakten waarmee zeventiende en achttiende eeuwse rijken zich graag lieten afbeelden. In dat scenario zou Sinterklaas een zwart knechtje hebben gekregen om statiger over te komen.

Weer andere historici denken dat Zwarte Piet geïnspireerd is op de donkere mannen die in grote steden werkten (en waarvan twijfelachtig is of ze echt tot slaaf gemaakten waren). Terwijl anderen vermoeden dat Zwarte Piet eigenlijk een Moor is. "Maar voor veel mensen was de naam 'Moor' ook weer synoniem voor 'zwarte Afrikaan'," aldus Jop Euwijk. "Dat maakt het dus nog ingewikkelder. De kennis over wie de Moren waren, en wie er allemaal Moren werden genoemd is ook niet ingeburgerd in Nederland." Kortom: niemand weet eigenlijk door wie Schenkman zich liet inspireren toen hij het knechtje van de Sint introduceerde.
Het boekje van Schenkman is online in te zien: https://www.slideshare.net/FeenyNL/sint-nikolaas-en-zijn-knecht
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_182985324
https://nos.nl/artikel/22(...)ing-van-politie.html

Zwarte mensen die geweerd worden ! dat is toch puur racisme :(
"You can call me Susan if it makes you happy"
pi_182987875
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 november 2018 20:07 schreef TLC het volgende:
https://nos.nl/artikel/22(...)ing-van-politie.html

Zwarte mensen die geweerd worden ! dat is toch puur racisme :(
Vreselijk !! Wat ga jij daaraan doen?
pi_182989475
quote:
2s.gif Op maandag 5 november 2018 22:54 schreef NanKing het volgende:

[..]

Eens dat het belevingen zijn, oneens dat dit een punt is wat voor altijd onverigbaar zal blijven, zonder erover te praten of inzichten te krijgen in mensen die anders denken zal het idd altijd zo blijven als dat het nu is.

[..]

Je deelt hier direct iedereen al in een bepaald kamp in. De anti piet ziet de pro piet per definitie als racist. Dat dit gebeurt zal ik zeker niet ontkennen, maar dat dit geen feit is zul je om de discussie helder te houden, gewoon naast je neer moeten leggen. Je bent hier in gesprek met mensen die niet sylvana zijn, die ook al zijn ze het eens met bepaalde punten en het racisme punt snappen, jou geen racist noemen omdat je pro piet bent. (en ik ben niet blind ik heb dit ook op FOK! beweerd zien worden).
Ik moet jou op je woorden hier geloven als jij de link niet legt met zwarte piet en een neger. Ik geloof je, ik kan niet anders, omwille de discussie zal ik dit moeten geloven want jij vertelt jouw standpunt. Wat ik persoonlijk merk aan hoe er hier gepraat wordt is dat alles of in het extreme getrokken wordt of gewoonweg niet geloofd. Er wordt niet geloofd dat mensn aanstoot nemen aan ZP en als ze dat wel vinden moeten ze hun muil houden (zo ongeveer dan).
Heb je je persoonlijk weleens afgevraagd waarom mensen er aanstoot aannemen zonder naar een sylvana of een of andere extremen in deze discussie te kijken. De gewone boerenlul die zegt 'joah van mij hoeft dat hele ZP gebeuren niet meer' en dan gevraagd waarom?

Een zooi topics terug heb ik geprobeerd te vertellen hoe ik zwarte piet als kind ervaren heb en hoe ik geleerd heb vroeger dat zwarte piet een vrijgekochte slaaf was die vrijwillig bij Nicolaus bleef. Wat hierover waar is weet ik ook niet (meer :') , maar mij werd direct verteld dat het onzin is want zwarte piet is gewoon geen neger maar alleen maar zwart.
En hier gaat het in veel gevallen fout voor mij. Ik geloof jou maar een ander gelooft jou niet en zegt 'ha stiekeme racist' of een ander gelooft mijn verhaal niet en noemt mij 'ha sjwert'

Ik ben groot geworden in de jaren 90 waar veel pieten een dik surinaams accent nadeden en dan met het zwart erbij, was het voor mij als kind duidelijk wat er afgebeeld werd. Nu ben ik al heel wat jaren volwassen en kijk alleen maar met warme herrinneringen terug aan de Sint en Piet en zie zwarte piet als persoon helemaal niet als racistische vertoning. Ik kom uit een hele multiculturele wijk, of nou ja een arme wijk met 80% allochtonen en verschillende vriendjes van Surinaamse afkomst werden weleens gekscherend Zwarte Piet genoemd. Nu hang ik daar geen waardeoordeel aan en bestempel deze mensen (die zwarte piet zeiden) absoluut niet als een racist, want dat geloof ik gewoon niet.
Maar dit zijn wel de kleine dingen die steken, althans dat kan ik me voorstellen. Ik kan me er in inleven.

Dat blackface in deze discussie gemengd wordt vind ik persoonlijk moeilijk maar wel begrijpelijk. Het is niet onze cultuur het is de Amerikaanse cultuur, maar Nederland is veel opzichten klein Amerika en dan waaien dingen over, eigenen we ons dingen toe.
Het is in die zin een niet helemaal eerlijk argument in het ZP probleem omdat het iets is waar wij niet zo mee groot geworden zijn zoals een Amerikaan. Maar door internet, tv, films, kennen wij het probleem wel en kunnen we best zeggen 'ho dat wil ik hier niet'.

[..]

Maar dit is iets wat ik exact hetzelfde zie in het andere kamp. Zwarte Piet MOET zwart zijn en niet met een roetveegje hier en daar. Er zitten hier mensen op FOK! die in 1 van deze twee kampen zitten en relatief extreem posten maar ik zie of zag ook heel veel mensen die helemaal geen duidelijk standpunt hebben maar direct in een kamp toegewezen worden.

Ik merk het ook aan mezelf dat ik voorzichtig ben met mijn uitspraken want ik wil niet ingedeeld worden bij een sylvana maar wil wel over deze punten kunnen praten, zonder de ander direct als racist te benoemen,of een sjwert om mijn oren te krijgen. want hier word ik dood en doodziek van

[..]

Elke verandering die niet vanuit jezelf komt kan gezien worden als opdringen. Want jij wil helemaal niet veranderen en jij (in algemeenheid) ziet het probleem helemaal niet, dus waar zeuren die mensen nou over?

[..]

Ik heb voordat ik deze discussie kende, voordat een sylvana of dhr arifryert zich er mee bemoeiden, weleens foto's of afbeelding van een vastgeketende zwarte piet gezien, als je ZP vergelijkt met 150 jaar geleden is er heel veel veranderd in zijn uiterlijk (en ten opzichte van 25 jaar geleden iig zijn accent).

Voor mij persoonlijk is deze discussie zo moeilijk omdat ik zo ontzettend weinig op heb met tradities en het feit dat ze er zijn en we deze in ere moeten houden omwille van de traditie, want ik voel dat niet zo in geen aspect van mijn leven.

In onze samenleving is het volgens mij heel erg belangrijk dat we luisteren naar elkaar, niet elkaar direct gelijk geven of direct de wensen inwilligen van mensen die iets willen, maar luisteren. Nu is dit wel echt een kutvoorbeeld van luisteren naar elkaar want ik heb niet het idee dat de mensen die zo'n podium hebben gekregen in deze discussie zelf zo goed luisteren naar andere meningen.
Erg goede post! ^O^
Niet meer aanwezig in dit forum.
pi_182994526
_O_ Politie Piet _O_

Politie-piet verbannen in heel Nederland

AMSTERDAM - De politie neemt in heel Nederland afscheid van Zwarte Piet bij interne sinterklaasvieringen. Dat bevestigt een woordvoerder van de nationale politie. Sommige collega's zouden aanstoot nemen aan de zwarte pieterbaas.


SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


[ Bericht 37% gewijzigd door Slayage op 07-11-2018 10:48:01 ]
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_182996358
Was dit bericht al voorbij gekomen? Bij elke intocht 1 persoon ofzo? :')

quote:
Kick Out Zwarte Piet wil demonstreren in 18 gemeenten, niet in Zaandijk

De organisatie Kick Out Zwarte Piet (KOZP) wil dit jaar met de intocht van Sinterklaas opnieuw gaan demonstreren. De actiegroep wil in 18 gemeenten betogen tegen Zwarte Piet.

KOZP heeft vooralsnog geen plannen om te demonstreren bij de landelijke intocht van Sinterklaas, die op 17 november in Zaandijk wordt gehouden, ook al kondigde de burgemeester van de gemeente Zaanstad vorige week aan dat demonstraties zijn toegestaan. Wel wil de groep demonstreren in onder meer Amstelveen, Apeldoorn, Groningen, Rotterdam en op Curaçao, in Willemstad.

Demo Dokkum

"We zijn niet uit op geweld, rellen of andere vormen van protest die onnodige provocatie en agressie teweeg kunnen brengen", schrijft de actiegroep in een persbericht.

Ook wil de groep demonstreren in het Friese Dokkum, de plaats waar Sinterklaas vorig jaar aankwam in Nederland. Toen werden demonstranten tegengehouden op de A7 bij Joure door een groep die wilde voorkomen dat ze de Sinterklaasintocht bereikten. De blokkeerders stonden vorige maand voor de rechter.
NOS

Maar goed, een doorzichtige poging natuurlijk... Net doen alsof ze overal en nergens heengaan behalve naar de landelijke intocht... Uiteraard... :')
  woensdag 7 november 2018 @ 12:18:22 #7
3542 Gia
User under construction
pi_182996886
Het sinterklaasfeest moet voor iedereen plezierig zijn....

Voor mij is het alleen plezierig met zwarte of donkerbruine pieten.
pi_182996952
Zwarte Piet is liefde
  woensdag 7 november 2018 @ 13:50:26 #9
423997 Lunatiek
RadicaalFilosoof
pi_182998691
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 11:50 schreef AchJa het volgende:
Was dit bericht al voorbij gekomen? Bij elke intocht 1 persoon ofzo? :')

[..]

NOS

Maar goed, een doorzichtige poging natuurlijk... Net doen alsof ze overal en nergens heengaan behalve naar de landelijke intocht... Uiteraard... :')
Ook in Gouda is namens KOZP een oproep gedaan te demonstreren.
  Moderator woensdag 7 november 2018 @ 13:51:08 #10
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_182998712
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 11:50 schreef AchJa het volgende:
en op Curaçao, in Willemstad.
emo.gif
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_182998866
Voor tussendoor, op een Surinaamse site onder het artikel wat reacties n.a.v. de mededeling dat KOZP in 18 gemeenten wil demonstreren. Veel steunbetuigingen voor Zwarte Piet en een enkele kritische noot.

Enkele voorbeeldjes:
quote:
FBI 6 november 2018 at 16:43

@ Jacko,

Allemaal aandachttrekkers die uit zijn op een paar subsidiecenten, uitkeringsstrekkers, krakers, illegalen enz. Het is een godsschandaal dat dit volk nog binnen de Nederlandse grenzen verblijft. Geen enkele onderbouwing van hun acties, geen idee wat slavernij inhield, kortom: gebakken lucht die gasten. Er moet nodig weer eens een bataljon mariniers op ze worden losgelaten, zoals enkele decennia geleden tegen die hippies en provo’s op de Dam!
quote:
J.Zwartmans 6 november 2018 at 16:08

@ prosuri

Volkomen terechte opmerking : wij zwarten hebben ook altijd sinterklaas feest gevierd in Su.
En nu komen ze met een heleboel bombari, de Hindustanen en wij Zwarten vieren toch ook
de afschaffing van de slavernij in NL ???? Niemand zegt wat, ( blanken ) maar wij als zwarten moeten zo nodig gaan protesteren, zielig hoor !

sari tori

Jacko
https://www.waterkant.net(...)racao/?cn-reloaded=1
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_182998987
quote:
1s.gif Op woensdag 7 november 2018 13:50 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Ook in Gouda is namens KOZP een oproep gedaan te demonstreren.
Hier kan je kijken of je gemeente er bij staat en via de links kan je meteen het animo checken:

http://stopblackface.com/(...)e-tegen-zwarte-piet/
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_182999706
Wat willen ze in Willemstad bereiken? Het blackface argument gaat nu niet bepaald op daar. Ik vermoed dat ze ZP weg willen hebben op Curaçao omdat dit hun narratief in NL niet ondersteund. :')
Op donderdag 6 september 2012 @ 21:41 schreef Shakkara het volgende:
Uiteraard is het volgens Rutte en consorten de schuld van een imaginair links kabinet dat we ooit ergens in het verleden gehad schijnen te hebben.
pi_182999942
Helaas komen die parasieten ook in Nijmegen
pi_183000463
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 14:46 schreef Bottendaal het volgende:
Helaas komen die parasieten ook in Nijmegen
Dat is hun nieuwe strategie.

In Zaanstad is de stad nu al streng beveiligd. Tijdens de intocht zullen er maar liefst 600 agenten in uniform en nog een aantal undercover agenten zijn. Mensen die daar willen demonstreren krijgen niet zo'n prominente plek als bij andere landelijke intochten.

Voor partijen als de Grauwe Eeuw, die openlijk aangeven het feest te willen verstoren, valt hier weinig eer meer te halen. Door in allerlei andere intochten wel aanwezig te zijn hopen zij dat al die beveiliging en ophef tot zoveel maatschappelijke druk gaat zorgen dat dit in de toekomst niet meer georganiseerd kan worden.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_183000574
Trekpleister had Sinterklaas en Zwarte Pietpoppetjes van Playmobil in de aanbieding. Ik ging gisteren naar de winkel. Uitverkocht. Verkoopster vertelde dat men voor de deur stond te wachten toen de winkel open ging <O) 8}
pi_183000582
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 15:17 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Dat is hun nieuwe strategie.

In Zaanstad is de stad nu al streng beveiligd. Tijdens de intocht zullen er maar liefst 600 agenten in uniform en nog een aantal undercover agenten zijn. Mensen die daar willen demonstreren krijgen niet zo'n prominente plek als bij andere landelijke intochten.

Voor partijen als de Grauwe Eeuw, die openlijk aangeven het feest te willen verstoren, valt hier weinig eer meer te halen. Door in allerlei andere intochten wel aanwezig te zijn hopen zij dat al die beveiliging en ophef tot zoveel maatschappelijke druk gaat zorgen dat dit in de toekomst niet meer georganiseerd kan worden.
Mocht het dit jaar de spuigaten uitlopen dan vermoed ik juist dat het dán een reden kan worden om demonstraties tijdens Sinterklaas intochten niet meer toe te staan.

Als je het maatschappelijke belang moet gaan afwegen dan lijkt me dat het recht en de mogelijkheid om Sinterklaasintochten te organiseren een flink stuk zwaarder zal wegen dan het recht op demonstratie.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_183000583
De extremen aan beide kanten moeten zich kapot schamen.
pi_183000649
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 15:22 schreef Montagui het volgende:

[..]

Mocht het dit jaar de spuigaten uitlopen dan vermoed ik juist dat het dán een reden kan worden om demonstraties tijdens Sinterklaas intochten niet meer toe te staan.

Als je het maatschappelijke belang moet gaan afwegen dan lijkt me dat het recht en de mogelijkheid om Sinterklaasintochten te organiseren een flink stuk zwaarder zal wegen dan het recht op demonstratie.
Het zal op 1 van de 2 scenario's uit gaan lopen. Zo'n Grauwe Eeuw, wiens doel het is om het feest te ontregelen, zal niet graag op zo'n zwaarbeveiligde landelijke intocht komen, maar gaat liever naar provinciesteden.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
  woensdag 7 november 2018 @ 15:54:15 #20
467592 Cause_Mayhem
I will eat your soul
pi_183001194
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 15:25 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Het zal op 1 van de 2 scenario's uit gaan lopen. Zo'n Grauwe Eeuw, wiens doel het is om het feest te ontregelen, zal niet graag op zo'n zwaarbeveiligde landelijke intocht komen, maar gaat liever naar provinciesteden.
Het zou al helpen als we de uiterste extremen eruit zetten. De grauwe eeuw is daar 1 van.
Maar zo zag ik een maand ofzo geleden ook Zwarte pieten (ja, met hoofdletter omdat ze er nogal de nadruk op legde) die even hun ei op kwamen dringen. Zelfde groep als die op een schoolplein kwamen en bij sylvana voor de deur stonden.

De politie moest erbij komen omdat ze jan en alleman lastig vielen met hun stokpaardje. Zat op een terras op dat moment en kon het goed zien en horen. Hoe ze mensen aanklampte om hun mening op te dringen. Waaronder willekeurige mensen met een donkere huidskleur die ze even de les gingen lezen over zwarte piet (waarvan meer dan de helft flabbergasted was omdat ze geen probleem hadden met zp en de ander helft meer problemen had met hun manier van doen dan met zp). Toen ze bewust jongeren op gingen zoeken kwam de politie erbij.

Aan beide kanten zitten extremen. En die moeten we uit de discussie snijden.
Die willen geen dialoog, die willen conflict. Wat zeer kinderachtig is, dus laten we er ook zo mee omgaan. Kan je niet normaal praten? Ga dan maar even afkoelen, maar zolang je niet afgekoeld bent mag je niet deelnemen aan de discussie.
Our task must be to free ourselves by widening our circle of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature and its beauty.
  woensdag 7 november 2018 @ 17:45:43 #21
423997 Lunatiek
RadicaalFilosoof
pi_183003608
quote:
4s.gif Op woensdag 7 november 2018 15:22 schreef DavidTwente het volgende:
Trekpleister had Sinterklaas en Zwarte Pietpoppetjes van Playmobil in de aanbieding. Ik ging gisteren naar de winkel. Uitverkocht. Verkoopster vertelde dat men voor de deur stond te wachten toen de winkel open ging <O) 8}
Voor verzamelaars zijn ze interessant, ze zitten al.een paar jaar niet meer in het regulierw assortiment. En dan kun je zo MIB kopen voor een normale prijs. Geldt ook voor andere Playmobil.
  woensdag 7 november 2018 @ 17:54:18 #22
423997 Lunatiek
RadicaalFilosoof
pi_183003777
quote:
1s.gif Op woensdag 7 november 2018 15:54 schreef Cause_Mayhem het volgende:

[..]

Het zou al helpen als we de uiterste extremen eruit zetten. De grauwe eeuw is daar 1 van.
Maar zo zag ik een maand ofzo geleden ook Zwarte pieten (ja, met hoofdletter omdat ze er nogal de nadruk op legde) die even hun ei op kwamen dringen. Zelfde groep als die op een schoolplein kwamen en bij sylvana voor de deur stonden.

De politie moest erbij komen omdat ze jan en alleman lastig vielen met hun stokpaardje. Zat op een terras op dat moment en kon het goed zien en horen. Hoe ze mensen aanklampte om hun mening op te dringen. Waaronder willekeurige mensen met een donkere huidskleur die ze even de les gingen lezen over zwarte piet (waarvan meer dan de helft flabbergasted was omdat ze geen probleem hadden met zp en de ander helft meer problemen had met hun manier van doen dan met zp). Toen ze bewust jongeren op gingen zoeken kwam de politie erbij.

Aan beide kanten zitten extremen. En die moeten we uit de discussie snijden.
Die willen geen dialoog, die willen conflict. Wat zeer kinderachtig is, dus laten we er ook zo mee omgaan. Kan je niet normaal praten? Ga dan maar even afkoelen, maar zolang je niet afgekoeld bent mag je niet deelnemen aan de discussie.
Aan de pro-kant zitten ook vreemde figuren die rustig blijven. Neem Marcel Bas van het boekje Zwarte Piet, uitgeverij Aspekt. Die uitgeverij heeft vaker uitgaven met (extreem) rechtse inslag. Hoewel dat in Zwarte Piet niet zo opvalt, haalt het als bronnen wel verdachte figuren aan uit het rechtse rijk: Farwerck en De Benoist, plus veel inmiddels verdachte bronnen uit de nazitijd. Hoe serieus kun je die claims nog nemen? Hij gaat dan ook vooral in op het Sinterklaas = Wodan aspect, waarvan de onderbouwing rammelt. Maar het hele boekje is zoete koek voor rechts Nederland en wie dat niet weet komt daar via de bronnen wel mee in aanraking. Kortom, niet zo fris.
pi_183004661
quote:
1s.gif Op woensdag 7 november 2018 15:54 schreef Cause_Mayhem het volgende:
Het zou al helpen als we de uiterste extremen eruit zetten. De grauwe eeuw is daar 1 van.
Je bedoelt uit een gemeente van sintintocht zetten op die dag ?
Of rechterlijk verbieden in die gemeente te komen?
Zover ik weet heeft de grauwe eeuw als organisatie niks verstorends gedaan tijdens een sintintocht. Dan zou een rechter die club moeten verbieden aanwezig te zijn op grond van een grote bek.

quote:
Kan je niet normaal praten? Ga dan maar even afkoelen, maar zolang je niet afgekoeld bent mag je niet deelnemen aan de discussie.
Dat kan wel op school. Maar niet in de volwassen wereld. Een burgemeester kan iemand niet verbieden zijn mening te uiten op internet, krant, radio of tv.
Een rechter kan dat wel als het om laster ed gaat
pi_183009179
quote:
Op de komst van Actiegroep Kick Out Zwarte Piet (KOZP), tijdens de intocht van Sinterklaas in Den Helder, is een tegenreactie ontstaan. De groep Warm Onthaal Kick Out Zwarte Piet wil de actievoerders tegenhouden bij de toegangswegen in Den Helder.
https://www.noordhollands(...)-intocht-sinterklaas
blokkeerfriezen 2.0
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_183010149
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 21:20 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

blokkeerfriezen 2.0
Geuzen _O_
pi_183010366
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 21:20 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

blokkeerfriezen 2.0
En al giertonnen in Dokkum en raadsvragen in Leeuwarden en Eindhoven.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_183010527
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 21:52 schreef Montagui het volgende:

[..]

En al giertonnen in Dokkum en raadsvragen in Leeuwarden en Eindhoven.
Ja, het sinterklaasfeest komt nu echt op gang :')

Verder: Na zwarte piet is Sinterklaas aan de beurt. Waarom is Sinterklaas eigenlijk een man op een paard? Het moet een vrouw in een rolstoel worden, aldus KOZP-lid en feministe Naomi Pieter

quote:
Kick Out Zwarte Piet: Waarom is Sinterklaas geen vrouw?
Van activiste Naomie Pieter mag Sinter­klaas ook een vrouw zijn. Of iemand in een rolstoel. Zaterdag 17 november voert ze daarom met Kick Out Zwarte Piet actie tegen Zwarte Piet.
https://www.ad.nl/den-haa(...)geen-vrouw~afcc6c35/
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_183010800
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 21:59 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Ja, het sinterklaasfeest komt nu echt op gang :')

Verder: Na zwarte piet is Sinterklaas aan de beurt. Waarom is Sinterklaas eigenlijk een man op een paard? Het moet een vrouw in een rolstoel worden, aldus KOZP-lid en feministe Naomi Pieter

[..]

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
:')

Die KOZP-leden hebben ook geen enkele notie wat traditie nou eigenlijk is he...

Misschien is een lespakket een idee! :P
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  woensdag 7 november 2018 @ 23:00:29 #29
423997 Lunatiek
RadicaalFilosoof
pi_183012508
Hoe willen ze die rolstoel op Amigo krijgen :?
pi_183014147
Jullie zullen het vast al besproken hebben maar las net een artikel over de kinderombudsman die onderzoek gedaan had in Zaanstad :D goed gelachen

"..dus is er een voorkeur voor roetveegpieten"

Ben heel benieuwd hoe dat onderzoek gegaan is en verder is het ook niet zo relevant... Als ze zwart zijn hebben die kids een feestje en als ze paars zijn net zo goed. Lekker stemming maken met je onderzoekje.
En zingen wij....of juichen wij.....of stel je ons teleur
Oranje is...oranje blijft.....de allermooiste kleur!
pi_183014155
quote:
1s.gif Op woensdag 7 november 2018 23:00 schreef Lunatiek het volgende:
Hoe willen ze die rolstoel op Amigo krijgen :?
Ik ben creatief genoeg om daar een oplossing op te vinden maar heb wel eens gehoord dat vrouwen vaak orgasmes hebben als ze paard rijden...gaat een speciale intocht worden.
En zingen wij....of juichen wij.....of stel je ons teleur
Oranje is...oranje blijft.....de allermooiste kleur!
pi_183014190
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 21:20 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

blokkeerfriezen 2.0
Da's makkelijk. Ff bij Kooypunt het kruispunt platleggen.
Doei!
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_183014678
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 21:59 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Ja, het sinterklaasfeest komt nu echt op gang :')

Verder: Na zwarte piet is Sinterklaas aan de beurt. Waarom is Sinterklaas eigenlijk een man op een paard? Het moet een vrouw in een rolstoel worden, aldus KOZP-lid en feministe Naomi Pieter
De andere Kees Flodder Sinterklaas laten spelen ?
"Oh zwarte Piet, wat doet u nu !"
  donderdag 8 november 2018 @ 06:18:17 #34
423997 Lunatiek
RadicaalFilosoof
pi_183014794
quote:
1s.gif Op donderdag 8 november 2018 00:48 schreef eNGine10 het volgende:

[..]

Ik ben creatief genoeg om daar een oplossing op te vinden maar heb wel eens gehoord dat vrouwen vaak orgasmes hebben als ze paard rijden...gaat een speciale intocht worden.
Zie bisschoptrice Doortje Doorzon in de OP.
pi_183014830
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 12:18 schreef Gia het volgende:
Het sinterklaasfeest moet voor iedereen plezierig zijn....

Voor mij is het alleen plezierig met zwarte of donkerbruine pieten.
Pieten komen toch niet uit het riool? Zwart van het roet, minder zwart omdat de schoorstenen steeds schoner worden.
Als het niet met een hamer te repareren is, is het een elektrisch probleem.
pi_183025790
Haagse burgemeesteres Krikke verbiedt de demonstratie van kick out zwarte piet. Op het Plein, waar een kinderfeest gepland staat aan het einde van optocht van de Sint door den haag. Mooie zaak.
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_183025802
quote:
1s.gif Op woensdag 7 november 2018 23:00 schreef Lunatiek het volgende:
Hoe willen ze die rolstoel op Amigo krijgen :?
:D
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_183026071
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 21:59 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Ja, het sinterklaasfeest komt nu echt op gang :')

Verder: Na zwarte piet is Sinterklaas aan de beurt. Waarom is Sinterklaas eigenlijk een man op een paard? Het moet een vrouw in een rolstoel worden, aldus KOZP-lid en feministe Naomi Pieter

[..]

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik kan niet zeggen hoe en waarvan, maar ik ken Naomie Pieter. Zij is nog een kwadraat erger dan Sylvana Simons.
  donderdag 8 november 2018 @ 18:38:26 #39
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_183026163
quote:
1s.gif Op donderdag 8 november 2018 00:47 schreef eNGine10 het volgende:
Jullie zullen het vast al besproken hebben maar las net een artikel over de kinderombudsman die onderzoek gedaan had in Zaanstad :D goed gelachen

"..dus is er een voorkeur voor roetveegpieten"

Ben heel benieuwd hoe dat onderzoek gegaan is en verder is het ook niet zo relevant... Als ze zwart zijn hebben die kids een feestje en als ze paars zijn net zo goed. Lekker stemming maken met je onderzoekje.
Zolang ik geen vragenlijst gezien heb, kan ik hier niet over oordelen. Want ik weet wel hoe gemakkelijk een vragenlijst te manipuleren is.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
pi_183026312
quote:
0s.gif Op donderdag 8 november 2018 18:34 schreef Opnaarutrecht het volgende:

[..]

Ik kan niet zeggen hoe en waarvan, maar ik ken Naomie Pieter. Zij is nog een kwadraat erger dan Sylvana Simons.
Erger in welke zin?
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_183026512
quote:
0s.gif Op donderdag 8 november 2018 18:34 schreef Opnaarutrecht het volgende:

[..]

Ik kan niet zeggen hoe en waarvan, maar ik ken Naomie Pieter. Zij is nog een kwadraat erger dan Sylvana Simons.
Laten we hopen dat zij nooit in de buurt van de macht kan komen die Sylvana Simons wel heeft.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_183026551
quote:
10s.gif Op donderdag 8 november 2018 18:47 schreef Slayage het volgende:

[..]

Erger in welke zin?
Slachtofferrol, politiek-correct, overal racisme in zien etc..
pi_183027403
Met al die acties en tegen acties (en dan vooral de niet aangekondigde, waar niemand nog iets van weet), gaat het natuurlijk wel 1 grote teringzooi worden.

Beter is er gewoon straks een algeheel verbod op demonstraties die dag.
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 8 november 2018 @ 19:58:48 #44
862 Arcee
Look closer
pi_183027772
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_183028128
quote:
1s.gif Op woensdag 7 november 2018 23:00 schreef Lunatiek het volgende:
Hoe willen ze die rolstoel op Amigo krijgen :?
Ja, een rolstoel op Amigo, en Zwarte Piet wordt dan " Oranje Kees"

Opgelost.

Rolstoel Klaas en Oranje Kees..

"Heeeey daar hebben we Rolstoel Klaas met zijn Oranje kezen."
Het is pas echt crisis als het bier op is.
pi_183028192
quote:
Leuke agitprop van de Volkskrant: een poging om voorstanders vermoeidheid aan te praten. Juist in een jaar waarin het wemelt van de intochten met een Zwarte Piet (zie kaart GeenStijl, eerder in deze serie). Juist in een jaar waarin ook de lokale politiek anti-groepen wil bemoeilijken om te protesteren. Juist in een jaar waarin de burgerlijke ongehoorzaamheid toeneemt.

Nee Volkskrant, men is de discussie over Zwarte Piet niet moe. Men is de valsheid, de leugens en de verkeerde voorstelling van zaken van radicale groepjes en hun mediahulpjes moe.
Ik ben blank en dus ben ik niet wit.
pi_183028446
quote:
10s.gif Op donderdag 8 november 2018 18:16 schreef Slayage het volgende:
Haagse burgemeesteres Krikke verbiedt de demonstratie van kick out zwarte piet. Op het Plein, waar een kinderfeest gepland staat aan het einde van optocht van de Sint door den haag. Mooie zaak.
Ja fantastisch! En ze zegt ook duidelijk dat een demonstratie niet past bij een feest voor kinderen!
Ik zou best christen en verlost willen zijn, als de christenen er maar wat verloster uit zouden zien.
(Nietzsche)
  donderdag 8 november 2018 @ 20:31:28 #48
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_183028793
quote:
0s.gif Op donderdag 8 november 2018 20:12 schreef Oostwoud het volgende:

[..]

Leuke agitprop van de Volkskrant: een poging om voorstanders vermoeidheid aan te praten. Juist in een jaar waarin het wemelt van de intochten met een Zwarte Piet (zie kaart GeenStijl, eerder in deze serie). Juist in een jaar waarin ook de lokale politiek anti-groepen wil bemoeilijken om te protesteren. Juist in een jaar waarin de burgerlijke ongehoorzaamheid toeneemt.

Nee Volkskrant, men is de discussie over Zwarte Piet niet moe. Men is de valsheid, de leugens en de verkeerde voorstelling van zaken van radicale groepjes en hun mediahulpjes moe.
Je kunt de discussie moe zijn. Maar dat wil niet zeggen dat je de tegenstander dan gelijk geeft. Je bent er gewoon klaar mee.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
pi_183028814
quote:
1s.gif Op donderdag 8 november 2018 20:20 schreef ietjefietje het volgende:

[..]

Ja fantastisch! En ze zegt ook duidelijk dat een demonstratie niet past bij een feest voor kinderen!
Volgens sommige users in deze reeks kan dat helemaal niet. Een burgemeester zou nooit de macht hebben om vooraf een demonstratie eigenhandig te verbieden.

Goh, wat een verrassing weer.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
  donderdag 8 november 2018 @ 22:56:08 #50
423997 Lunatiek
RadicaalFilosoof
pi_183033161
quote:
0s.gif Op donderdag 8 november 2018 20:10 schreef tesssssssss het volgende:

[..]

Ja, een rolstoel op Amigo, en Zwarte Piet wordt dan " Oranje Kees"

Opgelost.

Rolstoel Klaas en Oranje Kees..

"Heeeey daar hebben we Rolstoel Klaas met zijnhaar Oranje kezen."
Ftfy.
Kezen ligt nogal politiek gevoelig bij republikeinen.
pi_183033767
quote:
De cijfers zijn helder. Zp gaat langzaam ten onder.
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_183036187
quote:
0s.gif Op woensdag 7 november 2018 11:50 schreef AchJa het volgende:
Was dit bericht al voorbij gekomen? Bij elke intocht 1 persoon ofzo? :')

[..]

NOS

Maar goed, een doorzichtige poging natuurlijk... Net doen alsof ze overal en nergens heengaan behalve naar de landelijke intocht... Uiteraard... :')
Precies mijn idee. ik denk dat ze volgend jaar aankondigen dat ze naar 400 verschillende gaan, al hebben we er maar 380.
pi_183036908
quote:
10s.gif Op donderdag 8 november 2018 23:21 schreef Slayage het volgende:

[..]

De cijfers zijn helder. Zp gaat langzaam ten onder.
Ja, net zoals het Sinterklaasfeest tijdens de Reformatie. :')
quote:
Tijdens de reformatie wilde de nieuwe protestantse religie en zijn kerken alles uitroeien wat Rooms Katholiek was. Sint Nicolaas en zijn begeleider waren daarom verboden in deze periode. Het is interessant om op te merken dat men er nooit in geslaagd is het feest uit te roeien.

...

Vaak wordt beweerd dat de moeders deze traditie voor hun kinderen bewaarden. Dit is heel goed mogelijk omdat dat is hoe het door de eeuwen heen waarschijnlijk gegaan is. Vaak is het feest niet meer zo zichtbaar in deze tijd. (Maar het is er wel, zoals Arnold Jan Scheer heeft aangetoond). Waarschijnlijk is het in Nederland zo dat het feest is blijven bestaan juist omdat er zoveel tegenstand van de kerk was. Het heeft iets van burgerlijke ongehoorzaamheid tegen wat mensen als onredelijke bemoeizucht beschouwden.
bron
Op donderdag 6 september 2012 @ 21:41 schreef Shakkara het volgende:
Uiteraard is het volgens Rutte en consorten de schuld van een imaginair links kabinet dat we ooit ergens in het verleden gehad schijnen te hebben.
pi_183037783
Vandaag toch uitspraak voor blokkeerfriezen?
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  vrijdag 9 november 2018 @ 10:17:08 #55
80382 manny
30 is best veel
pi_183037822
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 10:14 schreef Red_85 het volgende:
Vandaag toch uitspraak voor blokkeerfriezen?
ik neem aan dat je doelt op de schavuiten die dachten dat het een goed idee was om een snelweg te blokkeren om een bus tegen te houden met demonstranten ?

Jazeker. Vandaag uitspraak.

Bij de meesten daar valt het kwartje nog steeds niet dat deze rechtszaak niet gaat over zwarte piet.
proberen is de eerste stap naar falen
een cafe zonder Hazes, is geen kroeg
pi_183037843
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 10:17 schreef manny het volgende:

[..]

ik neem aan dat je doelt op de schavuiten die dachten dat het een goed idee was om een snelweg te blokkeren om een bus tegen te houden met demonstranten ?

Jazeker. Vandaag uitspraak.

Bij de meesten daar valt het kwartje nog steeds niet dat deze rechtszaak niet gaat over zwarte piet.
:')
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  vrijdag 9 november 2018 @ 10:20:34 #57
80382 manny
30 is best veel
pi_183037882
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 10:18 schreef Red_85 het volgende:

[..]

:')
wat bedoel je ?
proberen is de eerste stap naar falen
een cafe zonder Hazes, is geen kroeg
  Moderator vrijdag 9 november 2018 @ 10:38:23 #59
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_183038199
het sinterklaasfeest annuleren :') _O-
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  vrijdag 9 november 2018 @ 10:39:00 #60
479089 wollah
#BLACKLIVESMATTER
pi_183038210
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 10:38 schreef sp3c het volgende:
het sinterklaasfeest annuleren :') _O-
Belachelijk idd
#KICKOUTZP
pi_183038243
quote:
quote:
Stichting Majority Perspective is gevestigd in Utrecht, in een pand waar momenteel krakers zouden wonen.
:')
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_183038271
Het 'majority perspective' heeft even geen waarde in dit geval volgens de groep.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_183038273
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 10:40 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

[..]

:')
Opvreters!
pi_183038300
Het wordt allemaal steeds gekker.
  vrijdag 9 november 2018 @ 10:50:08 #65
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_183038414
quote:
Stomme aandachtshoeren met te veel vrije tijd. :O
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
pi_183038429
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 09:02 schreef Prutzenberg het volgende:

[..]

Ja, net zoals het Sinterklaasfeest tijdens de Reformatie. :')

[..]

Je bron is niet heel betrouwbaar - Sinterklaas had tijdens de reformatie helemaal geen metgezel :P
Sterker nog - Sinterklaas kwam zelf eigenlijk ook niet langs. Men vierde alleen zijn feest.
pi_183038507
Persbericht van Majority Perspective:
quote:
Zojuist is dit bericht naar de Nederlandse media gestuurd.

Persbericht:

Kort geding aangespannen tegen racistische nationale intocht.

Vandaag zijn er zes partijen gedagvaard om zich tegenover rechtbank Haarlem te verantwoorden voor hun bijdrage aan het organiseren, uitzenden, financieren en/of niet tegenhouden van racisme. Het kort geding is gestart door Stichting Majority Perspective en anderen. De gedagvaarde partijen zijn;

-Stichting De NTR;
-De commissariaat van de media;
-Burgemeester Jan Hamming, als
vertegenwoordiger van de gemeente
Zaanstad;
-De Staat der Nederlanden;
-Stichting NICAM, beter bekend als
‘Kijkwijzer’;
-Vinke Vision B.V.

“Alle partijen maakten zich schuldig aan het niet naleven van wetten en internationale verdragen, waaronder VN kinderrechten verdragen en anti-racisme verdragen, dit deden ze in georganiseerd verband.”, aldus Stichting Majority Perspective. “Dit kan en mag zo niet meer verder gaan, vandaar dat we via de rechter een verbod gaan afdwingen op de racistische nationale intocht van 17 november a.s. te Zaanstad.” vervolgt de stichting.

“Het kort geding zal plaatsvinden op dinsdag 13 November, om 11.00, te Rechtbank Noord Holland in Haarlem. Indien mensen willen deelnemen als eisende partij is er voor hun mogelijkheid om ons te machtigen, meer informatie daarover is te vinden op onze Facebookpagina”, besluit het bericht.
https://www.facebook.com/(...)4352/?type=3&theater

Eindelijk weer eens een clubje dat naar de rechter durft te stappen. Ben benieuwd.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_183038519
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 10:54 schreef Montagui het volgende:
Persbericht van Majority Perspective:

[..]

https://www.facebook.com/(...)4352/?type=3&theater

Eindelijk weer eens een clubje dat naar de rechter durft te stappen. Ben benieuwd.
HAHAHAHA
pi_183038708
Gvd, dacht ik meteen al aan een naam (Rogier Meijerink) die bij dit clubje zou kunnen horen zie ik op de facebook pagina van die club die naam als iemand die het bericht 'geweldig' vindt. :')
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_183038803
Even samenvatten voor de duidelijkheid:

Dit jaar hebben we een nationale intocht waar de pietenhaters volledig hun zin hebben: er zullen geen zwarte pieten meedoen. Missie geslaagd en de anti-pietenclubs zijn blij met deze handreiking?
Nou, nee.

Er zijn weer aankondigingen dat Sinterklaas door zijn hoofd geschoten dient te worden tijdens de intocht. Er moet helemaal geen Sinterklaas meedoen, maar een vrouw in een rolstoel moet de stoet leiden. De roetveegpiet is ook geen oplossing, piet moet helemaal weg.

Twee organisaties hebben iedereen die meewerkt aan de intocht voor de rechter gedaagd.
De Grauwe Eeuw heeft aangekondigd niet te gaan demonstreren, maar ze hebben wel verschillende 'verrassingen' gepland om de intocht onmogelijk te maken.

Er zijn demonstraties aangekondigd op 18 andere locaties waar een intocht word gehouden. In 1 plaats is de demonstratie bij voorbaat verboden, in Friesland is zijn als tegenactie weer blokkades gepland en in Brabant wil een groep 'voetbalfans' de demonstratie voorkomen.

Zaanstad zelf wordt al een paar dagen beveiligd en op de dag van de intocht zullen 600 agenten in uniform de boel bewaken en zijn er ook nog eens een aantal undercover agenten.

Oftewel: iedereen die zegt dat we maar de kleur van zwarte piet moeten aanpassen en dat het feest dan weer zoals vroeger wordt heeft het niet begrepen. Er zijn vele groepen die geen genoegen nemen met wat voor maatregel dan ook en niet rusten voordat het feest volledig verdwenen is. Indien nodig met rechtszaken, bedreiging en geweld.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_183038984
quote:
10s.gif Op donderdag 8 november 2018 23:21 schreef Slayage het volgende:

[..]

De cijfers zijn helder. Zp gaat langzaam ten onder.
Er zijn 1000 intochten met alleen zwarte pieten aangemeld dus dat valt echt wel mee. Het echte "probleem" speelt zich alleen in grote steden af.
  Moderator vrijdag 9 november 2018 @ 11:30:31 #72
42184 crew  DaMart
pi_183039070
quote:
Net als je denkt dat die zeurpieten het dieptepunt al hebben bereikt, blijken ze toch nog dieper te kunnen zinken :').

quote:
De tot nu onbekende stichting, begin deze maand opgericht en gevestigd in Utrecht, vindt de intocht ‘racistisch en discriminerend door de aanwezigheid van zwarte pieten en roetveegpieten’. Ook zouden kinderrechten en internationale verdragen niet worden nageleefd.

bron
Ja, die kinderrechten zijn echt heel belangrijk voor ze, gezien de wijze waarop ze een kinderfeest de nek om willen draaien.
  vrijdag 9 november 2018 @ 11:46:14 #73
423997 Lunatiek
RadicaalFilosoof
pi_183039391
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 10:38 schreef sp3c het volgende:
het sinterklaasfeest annuleren :') _O-
Dat is van meet af aan al de opzet geweest en als het dit keer niet lukt zullen ze het blijven proberen.
  Moderator vrijdag 9 november 2018 @ 11:47:04 #74
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_183039403
quote:
1s.gif Op vrijdag 9 november 2018 11:46 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Dat is van meet af aan al de opzet geweest en als het dit keer niet lukt zullen ze het blijven proberen.
duh

maar dan nog ... :') _O-
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  vrijdag 9 november 2018 @ 11:51:41 #75
343757 BorisDeLul
Komt hier niet meer
pi_183039489
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 11:30 schreef DaMart het volgende:

[..]

Net als je denkt dat die zeurpieten het dieptepunt al hebben bereikt, blijken ze toch nog dieper te kunnen zinken :').

[..]

Ja, die kinderrechten zijn echt heel belangrijk voor ze, gezien de wijze waarop ze een kinderfeest de nek om willen draaien.
Je hebt moreel gelijk of je hebt het niet O+

Die mensen zien niet eens meer wat ze eigenlijk doen. Ze zien alleen hun eigen gelijk, alles moet daarvoor wijken.
  vrijdag 9 november 2018 @ 11:52:34 #76
43642 Bayswater
What'sYourFunctionInLife?
pi_183039500
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 10:54 schreef Montagui het volgende:
Persbericht van Majority Perspective:

[..]

https://www.facebook.com/(...)4352/?type=3&theater

Eindelijk weer eens een clubje dat naar de rechter durft te stappen. Ben benieuwd.
Vestigingsadres in de KvK op het adres van een voormalig asielzoekerscentrum en momenteel een kraakpand
Life lies a slow suicide
Orthodox dreams and symbolic myths
From feudal serf to spender
This wonderful world of purchase
pi_183039502
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 11:15 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Even samenvatten voor de duidelijkheid:

Dit jaar hebben we een nationale intocht waar de pietenhaters volledig hun zin hebben: er zullen geen zwarte pieten meedoen. Missie geslaagd en de anti-pietenclubs zijn blij met deze handreiking?
Nou, nee.

Er zijn weer aankondigingen dat Sinterklaas door zijn hoofd geschoten dient te worden tijdens de intocht. Er moet helemaal geen Sinterklaas meedoen, maar een vrouw in een rolstoel moet de stoet leiden. De roetveegpiet is ook geen oplossing, piet moet helemaal weg.

Twee organisaties hebben iedereen die meewerkt aan de intocht voor de rechter gedaagd.
De Grauwe Eeuw heeft aangekondigd niet te gaan demonstreren, maar ze hebben wel verschillende 'verrassingen' gepland om de intocht onmogelijk te maken.

Er zijn demonstraties aangekondigd op 18 andere locaties waar een intocht word gehouden. In 1 plaats is de demonstratie bij voorbaat verboden, in Friesland is zijn als tegenactie weer blokkades gepland en in Brabant wil een groep 'voetbalfans' de demonstratie voorkomen.

Zaanstad zelf wordt al een paar dagen beveiligd en op de dag van de intocht zullen 600 agenten in uniform de boel bewaken en zijn er ook nog eens een aantal undercover agenten.

Oftewel: iedereen die zegt dat we maar de kleur van zwarte piet moeten aanpassen en dat het feest dan weer zoals vroeger wordt heeft het niet begrepen. Er zijn vele groepen die geen genoegen nemen met wat voor maatregel dan ook en niet rusten voordat het feest volledig verdwenen is. Indien nodig met rechtszaken, bedreiging en geweld.
Dat zeg ik al jaren. Dat is het doel ook, feest moet vernietigd worden.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_183039597
quote:
1s.gif Op vrijdag 9 november 2018 11:46 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Dat is van meet af aan al de opzet geweest en als het dit keer niet lukt zullen ze het blijven proberen.
Daarom ben ik best wel blij met de stap naar de rechter, zodat we eindelijk duidelijkheid kunnen krijgen.

Als ze geen gelijk krijgen geeft het de burgemeesters een extra handvat om dergelijke demonstraties (in ieder geval tijdens de intochten waar kinderen bij zijn) te verbieden.

Krijgen ze wel gelijk dan verwacht ik een volksopstand. :P
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_183039632
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 11:56 schreef Montagui het volgende:

[..]

Daarom ben ik best wel blij met de stap naar de rechter, zodat we eindelijk duidelijkheid kunnen krijgen.

Als ze geen gelijk krijgen geeft het de burgemeesters een extra handvat om dergelijke demonstraties (in ieder geval tijdens de intochten waar kinderen bij zijn) te verbieden.

Krijgen ze wel gelijk dan verwacht ik een volksopstand. :P
Je doet net of dit de eerste rechtszaak is om een intocht te verbieden. Het is inmiddels een onderdeel van de traditie geworden om ieder jaar intochten te verbieden. Het is dit jaar zelfs de 2e rechtszaak om de intocht in Zaanstad te verbieden.

Het is alleen nog geen enkele organisatie gelukt om via de rechter een intocht te voorkomen.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_183039649
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 11:07 schreef Montagui het volgende:
Gvd, dacht ik meteen al aan een naam (Rogier Meijerink) die bij dit clubje zou kunnen horen zie ik op de facebook pagina van die club die naam als iemand die het bericht 'geweldig' vindt. :')
De volgende usual suspects als in Saidy Smeenk en Christa Noella hebben zich ook al gemeld.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  vrijdag 9 november 2018 @ 12:00:36 #81
429573 KingRadler
King of the Radler
pi_183039661
Dus als ik het zo lees dan kan dit wel eens de laatste keer Sinterklaas worden in huidige vorm.
Het moet wel eens een keer uit de hand lopen.
  Moderator vrijdag 9 november 2018 @ 12:01:38 #82
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_183039675
dan lees je heel raar
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_183039704
En hoppa:
TPO_Lidnr_285 twitterde op vrijdag 09-11-2018 om 11:32:09 Hoi @BartNijman en @jndkgrf, ik heb even gecheckt wie er achter St. Majority Perspectives zitten. Het zijn volgens de KvK:1. Christa Sandra Noëlla Soeters2. Michael Willem Hendrik van Zeijl3. Jeffrey Marcel Pondaag4. Rogier Meijerink.Het is dus de Grauwe Eeuw! reageer retweet
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  vrijdag 9 november 2018 @ 12:04:41 #84
473519 Drekkoning
Is het al juno?
pi_183039723
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 12:03 schreef Montagui het volgende:
En hoppa:
TPO_Lidnr_285 twitterde op vrijdag 09-11-2018 om 11:32:09 Hoi @BartNijman en @jndkgrf, ik heb even gecheckt wie er achter St. Majority Perspectives zitten. Het zijn volgens de KvK:1. Christa Sandra Noëlla Soeters2. Michael Willem Hendrik van Zeijl3. Jeffrey Marcel Pondaag4. Rogier Meijerink.Het is dus de Grauwe Eeuw! reageer retweet
Ah, ze willen dus internationaal.
Lege bekers in het gras
Modder op mijn schoenen
Verlang naar het moment
Dat we even niks meer moeten
  vrijdag 9 november 2018 @ 12:06:32 #85
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_183039746
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 11:56 schreef Montagui het volgende:

[..]

Daarom ben ik best wel blij met de stap naar de rechter, zodat we eindelijk duidelijkheid kunnen krijgen.

Als ze geen gelijk krijgen geeft het de burgemeesters een extra handvat om dergelijke demonstraties (in ieder geval tijdens de intochten waar kinderen bij zijn) te verbieden.

Krijgen ze wel gelijk dan verwacht ik een volksopstand. :P
Er is al eens een rechterlijke uitspraak geweest...
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
pi_183039753
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 12:00 schreef KingRadler het volgende:
Dus als ik het zo lees dan kan dit wel eens de laatste keer Sinterklaas worden in huidige vorm.
Het moet wel eens een keer uit de hand lopen.
Of we verbieden demonstraties tijdens intochten compleet en we nemen geen adviezen over veranderingen bij zwarte piet meer over van KOZP, GE en andere radicale groepen. Er zijn genoeg alternatieven te bedenken om demonstraties wel toe te staan, maar tijdens intochten gaat niet meer.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_183039765
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 10:54 schreef Montagui het volgende:
Persbericht van Majority Perspective:

[..]

https://www.facebook.com/(...)4352/?type=3&theater

Eindelijk weer eens een clubje dat naar de rechter durft te stappen. Ben benieuwd.
En dat gaat weer een geld kosten. We hadden dit al veel eerder de kop in moeten drukken, maar nu is het te laat.
pi_183039908
Vandaag uitspraak snelwegblokkerders
Fuck the EBU
Fuck FIA
Pakaak
It's called motorracing.Sorry? We went to carracing Toto
pi_183039936
De mogelijkheid om bij iedere intocht te demonstreren is ook gewoon onhoudbaar omdat je te maken hebt met groepen die kostte wat kost intochten met zwarte piet willen voorkomen.
Voorheen werd er enkel bij de nationale intocht gedemonstreerd, 1 locatie dus. Dit jaar zijn demonstraties voor 18 intochten aangekondigd.

Als je van 1 plaats, zoals Zaanstad, het halve politiekorps nodig hebt om de veiligheid tijdens te intocht te garanderen, dan kan dat nog. Als 18 steden zoals dit jaar extra beveiliging moeten organiseren dat wordt dat al moeilijk. Maar als over een aantal jaar ieder dorp tijdens hun intocht dat moet doen dan gaat dat gewoon niet. In de meeste kleine plaatsen zijn het allemaal vrijwilligers en mensen die ingehuurd worden door de lokale winkeliersvereniging die zo'n activiteit mogelijk maken. Daar is gewoon geen geld en capaciteit voor.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
  Moderator vrijdag 9 november 2018 @ 12:23:25 #90
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_183040019
helemaal alsof je het halve politiekorps nodig gaat hebben het is niet alsof we het over de keiharde kern van de lokale FC hebben ofzo

sterker nog als je de boel op gaat splitsen loop je de kans dat er bij sommige demo's slechts 4 man en de hond druk staat te doen straks :')
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_183040046
Ik verwacht dan ook niet dat er straks 4 man bij elk van de 18 demonstraties staat, Maar 0 man bij 17 en dan "alle" ~20 KOZP'ers bij 1 demonstratie. Terwijl ze de gemeentes lekker laten opdraaien voor alle voorzorgsmaatregelen.
Of ze komen bij alle 18 niet en gaan party crashen bij een optocht zonder politie :')

Die 18 aanvragen is niks meer dan een afleidingsmanoeuvre omdat ze tegenstand verwachten (en krijgen). Smerig misbruik van hun demonstratierecht is dit dan ook.

[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 09-11-2018 12:27:02 ]
pi_183040111
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 12:07 schreef Scrummie2.0 het volgende:

[..]

En dat gaat weer een geld kosten. We hadden dit al veel eerder de kop in moeten drukken, maar nu is het te laat.
De kritiek op het zp-theater bestaat al vele jaren, maar de publieke opinie wilde het niet weten en negeerde het. Die methode van 'de kop indrukken' faalde dus.
Hoe had men in jouw visie die kritiek 'de kop indrukken' moeten doen ?
pi_183040135
quote:
99s.gif [b]Op vrijdag 9 november 2018 12:24

Die 18 aanvragen is niks meer dan een afleidingsmanoeuvre omdat ze tegenstand verwachten (en krijgen). Smerig misbruik van hun demonstratierecht is dit dan ook.
Joh... doe niet zo angry. Iets aankondigen en niet doen, is normale oudhollandse bezigheid.
pi_183040140


Zelfs Sinterklaas is erbij.

en hij mag de rechtbank niet in -O-
Fuck the EBU
Fuck FIA
Pakaak
It's called motorracing.Sorry? We went to carracing Toto
pi_183040147
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 12:23 schreef sp3c het volgende:
helemaal alsof je het halve politiekorps nodig gaat hebben het is niet alsof we het over de keiharde kern van de lokale FC hebben ofzo

sterker nog als je de boel op gaat splitsen loop je de kans dat er bij sommige demo's slechts 4 man en de hond druk staat te doen straks :')
Groepen als KOZP en GE hebben een groot voordeel wat dat betreft. Op het moment dat zij demonstraties aankondigen bij intochten moeten de organisaties van die intochten al voor beveiliging zorgen om een vergunning te kunnen krijgen. Daarvoor hoeven KOZP en GE niet eens te komen.

Dit jaar hebben ze bij 18 steden een demonstratie aangekondigd en die hebben toch al beveiliging moeten regelen om daarvoor een vergunning te kunnen krijgen. Maar als ze volgend jaar aankondigen op 50 locaties in dorpen te willen demonstreren, dan zullen daar een aantal de organisatie daarvoor niet meer rond krijgen. KOZP en GE kunnen de voor hun meest gunstige locaties uitkiezen.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
  Moderator vrijdag 9 november 2018 @ 12:30:58 #96
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_183040157
quote:
99s.gif Op vrijdag 9 november 2018 12:24 schreef CrashO het volgende:
Ik verwacht dan ook niet dat er straks 4 man bij elk van de 18 demonstraties staat, Maar 0 man bij 17 en dan "alle" ~20 KOZP'ers bij 1 demonstratie. Terwijl ze de gemeentes lekker laten opdraaien voor alle voorzorgsmaatregelen.
Of ze komen bij alle 18 niet en gaan party crashen bij een optocht zonder politie :')

Die 18 aanvragen is niks meer dan een afleidingsmanoeuvre omdat ze tegenstand verwachten (en krijgen). Smerig misbruik van hun demonstratierecht is dit dan ook.
ik neem aan dat ze op dat moment een stuk of 17 rekeningen toegestuurd krijgen
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Moderator vrijdag 9 november 2018 @ 12:32:18 #97
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_183040174
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 12:30 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Groepen als KOZP en GE hebben een groot voordeel wat dat betreft. Op het moment dat zij demonstraties aankondigen bij intochten moeten de organisaties van die intochten al voor beveiliging zorgen om een vergunning te kunnen krijgen. Daarvoor hoeven KOZP en GE niet eens te komen.

Dit jaar hebben ze bij 18 steden een demonstratie aangekondigd en die hebben toch al beveiliging moeten regelen om daarvoor een vergunning te kunnen krijgen. Maar als ze volgend jaar aankondigen op 50 locaties in dorpen te willen demonstreren, dan zullen daar een aantal de organisatie daarvoor niet meer rond krijgen. KOZP en GE kunnen de voor hun meest gunstige locaties uitkiezen.
ik denk dat je een wat te hoge pet op hebt van die gasten
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_183040204
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 12:30 schreef sp3c het volgende:

[..]

ik neem aan dat ze op dat moment een stuk of 17 rekeningen toegestuurd krijgen
Nee dat kan dus niet. Demonstraties mogen gewoon aangekondigd worden zonder dat demonstranten de rekening daarvoor krijgen en als organisatie moet je je aan allerlei regels houden om een vergunning te krijgen voor jouw evenement.

Enige oplossing is het vooraf verbieden van demonstraties tijdens intochten.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_183040237
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 12:32 schreef sp3c het volgende:

[..]

ik denk dat je een wat te hoge pet op hebt van die gasten
Het kost hun nauwelijks moeite. Gewoon roepen dat je daar en daar gaat demonstreren en die organisaties jaag je op een hoop kosten en ellende als ze hun intocht door willen laten gaan.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_183040252
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 november 2018 12:28 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

De kritiek op het zp-theater bestaat al vele jaren, maar de publieke opinie wilde het niet weten en negeerde het. Die methode van 'de kop indrukken' faalde dus.
Hoe had men in jouw visie die kritiek 'de kop indrukken' moeten doen ?
Nooit demonstraties toe staan op kinder aangelegenheden.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')