Dat wil hij natuurlijk helemaal niet, dat gebeurt gewoon. En is best een begrijpelijk iets.quote:Op maandag 13 november 2017 10:40 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
Lees je eigen post nog maar een keer door.
Dat jij er zo graag een neger slaaf in wil zien, is jouw probleem.
Hij bedoelt vermoedelijk de hagiografie van Sint Nicolaas. Een heilige van wie we zo goed als niets weten en die naar alle waarschijnlijkheid een samensmelting is van twee Nicolazen plus wat semitische legenden, politie en katholiek revival. Een heilige die verder weinig met Sinterklaas heeft te maken bovendien.quote:Op maandag 13 november 2017 11:01 schreef Montagui het volgende:
[..]
Stop de persen!
We zijn er uit. De officiële sint legende schijnt nu bekend te zijn. Ik ken dat verhaal alleen maar als 'een' sint legende. Wie zijn die knappe koppen die nu bewezen hebben dat dát DE sint legende is? Ik google, maar kom niet boven. Linkje?
Er is echt niemand die denkt "hee, Sinterklaas is weer in het land, laten we negers eens lekker gaan discrimineren."quote:Op maandag 13 november 2017 11:09 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Dat wil hij natuurlijk helemaal niet, dat gebeurt gewoon. En is best een begrijpelijk iets.
Grootste deel van zn posts zijn onzin, maar het is best te begrijpen dat je er een racistische karikatuur in kúnt zien. Dat is iets anders dan dat het dat is (99% van de mensen zal niet (meer) die bedoeling hebben), maar dat is geen vrijbrief om het maar gewoon allemaal te laten.
Het is alleen de klinische wijze van verandering die het alleen maar moeilijker maakt.
Goede argumenten weer.quote:
Natuurlijk denkt niemand dat. Dat is ook de hele kern van het probleem niet.quote:Op maandag 13 november 2017 11:19 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
Er is echt niemand die denkt "hee, Sinterklaas is weer in het land, laten we negers eens lekker gaan discrimineren."
Gouden oorbellen zijn weg, de roe is weg, de rode lippen zijn weg.
Dat mensen die associatie kunnen hebben wordt nooit ontkend. Daar helpt educatie gewoonlijk tegen. We hebben bij negers immers ook niet meer de associatie van dom & luiquote:Op maandag 13 november 2017 11:23 schreef Mexicanobakker het volgende:
Maar om dan te roepen 'er is geen probleem' of 'het is het probleem van die zeurpieten' is natuurlijk een beetje raar - die mensen hebben die associatie en die is niet onbegrijpelijk. Dat zij alleen maar met niet serieus te nemen alternatieven komen en geregeld alternatieven afschieten, tsja, dat slaat ook nergens op natuurlijk.
Dus het is nu de schuld van dat het stereotype is ontwikkeld (wat komt door historie, niet door rare associaties) en dat mensen dat stereotypen nog steeds voelen in plaats van de mensen die iets creëren wat zich kan richten op het stereotypequote:Op maandag 13 november 2017 12:03 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Dat mensen die associatie kunnen hebben wordt nooit ontkend. Daar helpt educatie gewoonlijk tegen. We hebben bij negers immers ook niet meer de associatie van dom & lui![]()
Maar als wordt uitgelegd hoe de vork in de steel zit, wordt er niet geluisterd in het anti-pietenkamp.
En zelfs als je blijft zien dat er domme en luie negers zijn zoals die Jeff Airfryer weet een normaal mens door educatie ook wel dat als je dat zo ziet en voelt dat het geen algemene waarheid is en dat je je daar overheen moet zetten, dat je beter je mond kunt houden dan een domme en luie indruk te wekken.
quote:Op maandag 13 november 2017 09:52 schreef Lunatiek het volgende:
754 Bonifatius bij Dokkum vermoord - en terecht, want een heiligdom vernietigen mag niet.
2017 ... bij Dokkum vermoord?
Geen idee wat je bedoelt.quote:Op maandag 13 november 2017 12:13 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Dus het is nu de schuld van dat het stereotype is ontwikkeld (wat komt door historie, niet door rare associaties) en dat mensen dat stereotypen nog steeds voelen in plaats van de mensen die iets creëren wat zich kan richten op het stereotype
Volgens mij zijn shuriken effectiever, maar ik zou er geen bezwaar tegen hebben.quote:Dus wat jou betreft moeten swastika's gewoon gebruikt worden in ninjafilms?
Shuriken en Swastika hebben natuurlijk een ander doel.quote:Op maandag 13 november 2017 12:18 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Volgens mij zijn shuriken effectiever, maar ik zou er geen bezwaar tegen hebben.
Ik zou inderdaad niet met pieten gaan gooien.quote:Op maandag 13 november 2017 12:23 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Shuriken en Swastika hebben natuurlijk een ander doel.
Dit is hetzelfde als zeggen: Geen probleem die zwarte piet, maar kruidnoten zijn effectiever.
Door de "historie" die een paar domme luie mensen zelf hebben bedacht om herstelbetalingen los te peuteren met name.quote:Maar goed, dat lijkt me dus ook geen verstandig plan. Ik vind dat men echt niet moet doorslaan in politiek correct gedrag, maar het is duidelijk dat er door historie een negatieve associatie is. In dit geval puur met het object zelf, in het geval van Zwarte Piet door de combinatie van de donkere kleur en de onderdanige rol van Piet.
Of Bollywood films. Maar inderdaad, dat moet gewoon kunnen. Het zou een beetje raar zijn als Aziaten hun symboliek moeten aanpassen omdat er in de Europese geschiedenis iets goed mis is gegaan.quote:Op maandag 13 november 2017 12:13 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Dus wat jou betreft moeten swastika's gewoon gebruikt worden in ninjafilms?
Er zijn in het verleden elementen aan Zwarte Piet geweest waardoor het misverstand zou kunnen ontstaan bij niet-weters dat hij een stereotiep van een neger zou moeten voorstellen. En dat is iets wat niemand wil, zeker de traditionalisten niet. Zwarte Piet moet geen neger voorstellen. Ondanks aanpassingen om dat misverstand zo veel mogelijk uit de weg te ruimen blijft men toch volharden en weigeren de anti-Piet en herstelbetalingsactivisten zich te informeren over de werkelijke aard en betekenis van Zwarte Piet. Men slaat daarbij inmiddels zelfs helemaal door, door na Zwarte Piet aan racisme te verbinden nu ook nog eens de pro-Pieten op 1 lijn te stellen met de extreem rechtse NVU, zoals deze gast doet:quote:Op maandag 13 november 2017 12:23 schreef Mexicanobakker het volgende:
Maar goed, dat lijkt me dus ook geen verstandig plan. Ik vind dat men echt niet moet doorslaan in politiek correct gedrag, maar het is duidelijk dat er door historie een negatieve associatie is. In dit geval puur met het object zelf, in het geval van Zwarte Piet door de combinatie van de donkere kleur en de onderdanige rol van Piet.
https://jochemvindterding(...)/07/pietendiscussie/quote:Dus ja, nu kiezen voor een ‘traditionele’ Zwarte Piet is een racistische keuze. Hoef je geen racist voor te zijn natuurlijk, maar ik kan me niet voorstellen dat je niet doorhebt dat je in hetzelfde kamp gaat staan als mensen die lopen te roepen dat ‘ze terug moeten naar hun eigen land’. Ik bedoel, de neo-nazistische NVU heeft vorig jaar langs de intocht vóór zwarteschminkte pieten staan demonstreren.
https://www.facebook.com/(...)2&id=810266429074376quote:Alles dat je wil weten over de discussie rondom Piet.
I love, love, love het overzicht met drogredenen...
En I love, love, love Fokke & Sukke.
misterieus antwoord... okaayquote:Op maandag 13 november 2017 10:40 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
Lees je eigen post nog maar een keer door.
Dat jij er zo graag een neger slaaf in wil zien, is jouw probleem.
je maakt jezelf echt wat wijs. man met surinaams accent, kroeshaar, grote rode lippen, gouden ringen...lijkt volledig op typische neger karikatuur....quote:Op maandag 13 november 2017 10:44 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Waren er wel... in de 70's maar toen was een afrokapsel superhip, ook bij blanken en clowns.
Rode lippen is niet negers voorbehouden. "Ik bedoel dikke lippen" - nou die heb ik alleen bij een piet gezien als die toevallig door een neger werd gespeeld.
Oorringen zijn evenmin alleen voor negers, en slaven droegen geen gouden oorringen. Zeelieden droegen ze wel.... stoomboot!
is een beetje als discusseren met een jehova. zinloos, maar wel leuk soms.quote:Op maandag 13 november 2017 10:49 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Ja natuurlijk! Mensen die beweren dat dat niet zo is, moet je ook niet serieus nemen.
De helft van die dingen zijn al weg.quote:Op maandag 13 november 2017 13:20 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
je maakt jezelf echt wat wijs. man met surinaams accent, kroeshaar, grote rode lippen, gouden ringen...lijkt volledig op typische neger karikatuur....
maar nee hoor, t is geen neger.
Negers komen uit afrika. Een surinaams accent heeft daar maar vrij weinig mee te maken.quote:Op maandag 13 november 2017 13:20 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
je maakt jezelf echt wat wijs. man met surinaams accent, kroeshaar, grote rode lippen, gouden ringen...lijkt volledig op typische neger karikatuur....
maar nee hoor, t is geen neger.
goed puntquote:Op maandag 13 november 2017 11:01 schreef Montagui het volgende:
[..]
Stop de persen!
We zijn er uit. De officiële sint legende schijnt nu bekend te zijn. Ik ken dat verhaal alleen maar als 'een' sint legende. Wie zijn die knappe koppen die nu bewezen hebben dat dát DE sint legende is? Ik google, maar kom niet boven. Linkje?
Huh? Dus toen het een zwarte Piet was , was het volgens LPS een ondergeschikte slaaf waar op neergekeken werd, maar nu het een Spaanse edele is, zou ie vereerd worden?quote:Op vrijdag 10 november 2017 08:29 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Wat dit wel heeft veroorzaakt is dat de Pro- en Anti- clubjes het met elkaar eens zijn.
Hulde!
quote:Zwarte Piet verdwijnt uit het straatbeeld van Rotterdam. De organisatie van de Sinterklaasintocht heeft met vertegenwoordigers van de 'zwarte' gemeenschap in de stad afspraken gemaakt over modernisering van het kinderfeest. Iedere verwijzing naar zwart en andere mogelijk kwetsende stereotypen verdwijnen.
Over de afspraken is sinds september gesproken tussen het Sint Nicolaas Intocht Comite (Snic) en Platform Rutu dat diverse Afro-gemeenschappen in Rotterdam vertegenwoordigt. Ze hebben een overeenkomst gesloten van acht punten.
Piet als volwaardige hulp van Sinterklaas
De belangrijkste wijziging op de oude traditie van Sint en Piet is dat het woord zwart verdwijnt. "Piet wordt niet langer verbeeld als dom en onhandig en pratend met een karikaturaal accent, maar als volwaardig individu en hulp van Sinterklaas."
Piet zal geen oorringen meer dragen of rode lippen. Ook verdwijnt zijn kroeshaar en zijn egaal zwarte huidskleur. Piet wordt een roetveeg-Piet: "Hij is door de schoorsteen gekropen om schoentjes te vullen en is zo vies geworden."
Gefaseerde invoer
Snic en Rutu willen de kinderzieltjes (of hun ouders) niet teveel schokken en hebben besloten om de wijzigingen in fases in te voeren. Tijdens de intocht van Sinterklaas op 18 november is de helft van de Pieten een roetveeg-Piet. Volgend jaar wordt dat 75% en in 2019 minimaal 90%.
Live-uitzending interview met burgemeester Aboutaleb
Burgemeester Ahmed Aboutaleb haalde vorig jaar nog hard uit naar de anti-Zwarte-Pietbetogers in zijn stad. Hij benadrukt nu in een brief aan de gemeenteraad dat de gemeente niet gaat over het Sinterklaasfeest en het uiterlijk van de Pieten. Rond 15.30 uur praat hij RTV Rijnmond over het Sinterklaasfeest van dit jaar. Het interview is live te volgen via Rijnmond.nl en via de Facebookpagina van RTV Rijnmond.
maar het was wel zo. dat dat even duidelijk is.quote:Op maandag 13 november 2017 13:22 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
De helft van die dingen zijn al weg.
Begrijpen dat mensen racisme kunnen zien in ZP is iets anders dan het zelf aannemen.quote:Op maandag 13 november 2017 15:26 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
maar het was wel zo. dat dat even duidelijk is.
en dan moet je ook kunnen begrijpen, dat de figuur zwarte piet aanstoot geeft aan negers.
wat een onzin antwoord, lol..quote:Op maandag 13 november 2017 13:23 schreef HendrikV het volgende:
[..]
Negers komen uit afrika. Een surinaams accent heeft daar maar vrij weinig mee te maken.
Dat jij een surinaams accent linkt aan een neger is aan jouw. De grootste groep surinamers zijn hindoestanen. (geen negers)
nederlanders bedoelen het ook allang niet meer racistisch.quote:Op maandag 13 november 2017 15:30 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Begrijpen dat mensen racisme kunnen zien in ZP is iets anders dan het zelf aannemen.
Ik vind ZP niet racistisch, ik begrijp wel dat er mensen zijn die zo kunnen denken.
En: In kleine gemeenschappen (op het platteland) heb je meer schoorstenen. Dus daar krijgen die Pieten veel meer roet op hun snoet. Ha ha, ik zit al in mijn rijm-modus.quote:Op maandag 13 november 2017 15:38 schreef Japepk het volgende:
Ik ben benieuwd waar het Sinterklaasjournaal vanavond mee komt. Al zullen die alleen nog maar normale Pieten laten zien vanavond schat ik. Ik vind dat intochten in de grote steden te makkelijk voorbij gaan aan het praktische bezwaar tegen de roetveegpiet. In kleine gemeenschappen is de herkenbaarheid te groot.
je maakt een netwerk van kleine gemeenten, en die wisselen dan gewoon pieten uit met elkaar.quote:Op maandag 13 november 2017 15:38 schreef Japepk het volgende:
Ik ben benieuwd waar het Sinterklaasjournaal vanavond mee komt. Al zullen die alleen nog maar normale Pieten laten zien vanavond schat ik. Ik vind dat intochten in de grote steden te makkelijk voorbij gaan aan het praktische bezwaar tegen de roetveegpiet. In kleine gemeenschappen is de herkenbaarheid te groot.
Zet jij je in voor een lokale intocht? De lol is net dat je het in je eigen dorp/stad kunt doen.quote:Op maandag 13 november 2017 16:06 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
je maakt een netwerk van kleine gemeenten, en die wisselen dan gewoon pieten uit met elkaar.
Zwarte Piet is helemaal geen archetype. Het is een Westers bedacht folklorefiguur die door zwart geschminkte mensen wordt uitgebeeld.quote:Op maandag 13 november 2017 10:53 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Komt misschien als een schok maar Zwarte Piet bestaat dus niet echt. Mythisch. Sprookjesfiguur. Archetype.
Mensen *doen alsof* ze Zwarte Piet zijn. Dat doen ze door zich te schminken alsof ze piet zijn. Ze *zijn* het niet.
Dat is vrij cruciaal in de discussie: Zwarte Piet *kun* je niet veranderen. Je kunt alleen de uitbeelding aanpassen, maar als die teveel gaat afwijken van het archetype komt dat archetype linksom of rechtsom weer terug. Zeker Zwarte Piet, want dat is een enorm sterk archetype dat al honderden, zo niet duizenden jaren bestaat.
De Spaanse edelmannenpiet zal alleen in Amsterdam te zien zijn. Zoiets kan ook alleen maar verzonnen worden in Amsterdam.quote:Op maandag 13 november 2017 09:52 schreef Lunatiek het volgende:
754 Bonifatius bij Dokkum vermoord - en terecht, want een heiligdom vernietigen mag niet.
2017 ... bij Dokkum vermoord?
Heel goed.quote:Op maandag 13 november 2017 15:26 schreef Kijkertje het volgende:
Rotterdam doet Zwarte Piet in de ban
[..]
Zie je Sinterklaas al verschijnen op een boot in Rotterdam? Mallerd.quote:Op maandag 13 november 2017 15:36 schreef KingRadler het volgende:
ben zo blij dat Rotterdam ook stopt met huidige Zwarte Piet![]()
![]()
![]()
![]()
mijn dag kan niet meer stuk
Maar, maar. Dat kan helemaal niet!!111quote:Op maandag 13 november 2017 18:38 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
Kansloos gejank dit elk jaar. Zwarte Piet hoort gewoon zwart te zijnOphoeren met die racisme huilies
ja dat kan ik begrijpen.quote:Op maandag 13 november 2017 16:19 schreef Japepk het volgende:
[..]
Zet jij je in voor een lokale intocht? De lol is net dat je het in je eigen dorp/stad kunt doen.
en terecht. belachelijk idee. roet heeft tenminste een echt taditionele grondslag, dat valt te verkopen.quote:Op maandag 13 november 2017 16:42 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
De Spaanse edelmannenpiet zal alleen in Amsterdam te zien zijn. Zoiets kan ook alleen maar verzonnen worden in Amsterdam.
En de kans is heel groot dat ze wegens grote weerstand volgend jaar weer met iets nieuws komen.
Weet je wat een nog grotere traditionele grondslag heeft en nog beter te verkopen valt....?quote:Op maandag 13 november 2017 19:42 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
en terecht. belachelijk idee. roet heeft tenminste een echt taditionele grondslag, dat valt te verkopen.
"Zwarte Piet, de moor zo zwart als roet" ? An sich wel, maar in Amsterdam zullen de Marokkanen zich vast zodanig gekwetst voelen dat Sinterklaas klapjes krijgt. Moslims die een Christen dienen... en nog hard werken ook. Dat kan natuurlijk niet.quote:Op maandag 13 november 2017 19:42 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
en terecht. belachelijk idee. roet heeft tenminste een echt taditionele grondslag, dat valt te verkopen.
Marokkanen hebben zich nooit druk gemaakt over zwarte piet. Het zijn je voormalige slaven die zich terecht storen aan dit kleine element in de volkstraditie.quote:Op maandag 13 november 2017 19:55 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
"Zwarte Piet, de moor zo zwart als roet" ? An sich wel, maar in Amsterdam zullen de Marokkanen zich vast zodanig gekwetst voelen dat Sinterklaas klapjes krijgt. Moslims die een Christen dienen... en nog hard werken ook. Dat kan natuurlijk niet.
Je mist het detail - moren zijn de voorouders van marokkanen. Die waren weliswaar niet zo zwart - maar in verhalen over die enge zeerovers en slavenhalers werd de huidskleur natuurlijk wat aangedikt. Moslims waren immers vreemd en eng.quote:Op maandag 13 november 2017 20:14 schreef Stabiel het volgende:
[..]
Marokkanen hebben zich nooit druk gemaakt over zwarte piet. Het zijn je voormalige slaven die zich terecht storen aan dit kleine element in de volkstraditie.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |