Wat dit wel heeft veroorzaakt is dat de Pro- en Anti- clubjes het met elkaar eens zijn.quote:Op donderdag 9 november 2017 19:57 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Bezwaar tegen nieuwe Piet: 'Ene kwaad ingeruild voor het andere'
Het Landelijk Platform Slavernijverleden (LPS) maakt bezwaar tegen de introductie van Spaanse edelmannen tijdens de intocht van Sinterklaas in Amsterdam.
In een brief aan het college vraagt de organisatie geen vergunning af te geven voor een kinderfeest waarbij "het ene kwaad wordt ingeruild voor het andere".
Het LPS schrijft aanvankelijk verheugd te zijn geweest over de afschaffing van Zwarte Piet, maar de metamorfose van de hulp van de Sint in een Spaanse edelman is een nieuwe domper. De activisten zien de Spaanse edelman als het symbool van het koloniale, onderdrukkende bewind van de vroegere Spaanse wereldmacht.
Misdaden
"Je kunt je haast niet voorstellen dat een stad waar het Nationaal Slavernijmonument gesitueerd is, de rol in dit verband niet snapt," aldus LPS-voorzitter Barryl Biekman.
"Onze kinderen zullen leren de criminele Spaanse edelman te eren, de man die ook verantwoordelijk is voor de misdaden tegen de zwarte mens."
Dezelfde kritiek
Opmerkelijk genoeg kwam precies dezelfde kritiek uit kringen van pro-ZwartePiet-activisten die bezwaar maakten tegen het inruilen van Zwarte Piet voor een Spaanse edelman. Zij wezen erop dat de Spanjaarden in de zestiende eeuw flink hadden huisgehouden in steden als Zutphen, Naarden en Oudewater.
Het comité dat verantwoordelijk is voor de intocht van Sinterklaas in Amsterdam presenteerde deze week de nieuwe outfit voor de honderden Pieten. Met een fraai kostuum van Spaanse edelman verwacht het comité een einde te maken aan de hoog oplopende discussie over het ideale uiterlijk van Pieterman.
https://www.parool.nl/ams(...)het-andere~a4535433/
Ik weet nog wel dat er wat linksgekkies vol vuur stonden te verdedigen dat het echt alleen maar om een paar aanpassingen zou gaan en piet gewoon zou blijven bestaanquote:Op vrijdag 10 november 2017 08:07 schreef Red_85 het volgende:
Hoe vaak is het al gezegd?
Wat je ook doet qua aanpassingen, die groep is nooit tevreden totdat ZP uit het feest weg is. Alles aan het karakter doen die zeurpieten namelijk 'herinneren' aan 'hun' slavernijperiode. Niet dat zij ooit met de zweepstriemen op hun rug hebben gelopen... Maar toch.
Beter negeren en terug naar de zwart/bruine.
Ook een prestatie van dat comité, íedereen verenigen tegen de nieuwe outfits.quote:Op vrijdag 10 november 2017 08:29 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Wat dit wel heeft veroorzaakt is dat de Pro- en Anti- clubjes het met elkaar eens zijn.
Hulde!
Daar gaat het ze niet om. Ze zullen altijd wat vinden tot ze hun herstelbetalingen krijgen.quote:Op vrijdag 10 november 2017 08:35 schreef DustPuppy het volgende:
De Anti-Pieten kunnen ook niet klagen, want het is dan wel super duidelijk dat er geen neger wordt afgebeeld.
Ze zullen wel wat anders vinden om over te klagen, maar over onze Piet / Krampus / Pan kunnen ze dan niks meer zeggen.quote:Op vrijdag 10 november 2017 08:41 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Daar gaat het ze niet om. Ze zullen altijd wat vinden tot ze hun herstelbetalingen krijgen.
En Schenkman bedoelde het nog wel zo goed met zijn lieve 'Krampusjes' voor de tere kinderzieltjes. En dat terwijl later zelfs die Piet nog niet eens lief genoeg was en de betekenis van zak veranderde en ook zijn roe moest verdwijnen en dat ook zijn gedrag nog meer moest veranderen naar de olijkerd die hij nu is. Allemaal onder het mom van die arme kinderzieltjes en dat dat pedagogisch niet verantwoord was.quote:Op vrijdag 10 november 2017 08:35 schreef DustPuppy het volgende:
Ik begin toch steeds meer het idee te krijgen dat de enige zinnige oplossing is om terug te gaan naar wat het Heidense feest was, voor dat we het gingen vermengen met ons koloniale verleden.
Dus inderdaad een Krampus of een ander Pan-achtige verschijning.
De Pro-Pieten kunnen dan eigenlijk niet klagen, want we herstellen juist de traditie in ere zoals het bedoeld is/was.
De Anti-Pieten kunnen ook niet klagen, want het is dan wel super duidelijk dat er geen neger wordt afgebeeld.
Nu zie ik dit alleen nooit gebeuren, maar goed. Een mens mag dromen, toch?
Een van de kenmerken van Krampus zijn de ketens. Krampus is onderworpen aan de Klaus. Het zijn net slaven als je dat erin wilt zien.quote:Op vrijdag 10 november 2017 08:43 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Ze zullen wel wat anders vinden om over te klagen, maar over onze Piet / Krampus / Pan kunnen ze dan niks meer zeggen.
One problem less, baby steps.
Er zijn genoeg uitbeeldingen waar de Krampus geen kettingen aanheeft, dus geen probleem lijkt me.quote:Op vrijdag 10 november 2017 09:39 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Een van de kenmerken van Krampus zijn de ketens. Krampus is onderworpen aan de Klaus. Het zijn net slaven als je dat erin wilt zien.
quote:Op vrijdag 10 november 2017 09:51 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Er zijn genoeg uitbeeldingen waar de Krampus geen kettingen aanheeft, dus geen probleem lijkt me.
Not really, though.quote:Op vrijdag 10 november 2017 09:52 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Genoeg afbeeldingen waar Zwarte Piet geen neger is...
Vraag de actiegroepen maar eens en die veroordeelde mishandelaar.quote:Op vrijdag 10 november 2017 08:34 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Ik weet nog wel dat er wat linksgekkies vol vuur stonden te verdedigen dat het echt alleen maar om een paar aanpassingen zou gaan en piet gewoon zou blijven bestaan
No way.quote:Op vrijdag 10 november 2017 10:01 schreef Mexicanobakker het volgende:
Gewoon stoppen met die flauwekul. Sinterklaas afschaffen. Feest is toch al verpest.
Nee. Gewoon nee.quote:Op vrijdag 10 november 2017 10:01 schreef Mexicanobakker het volgende:
Gewoon stoppen met die flauwekul. Sinterklaas afschaffen. Feest is toch al verpest.
Ach, alleen in de Republiek Amsterdam.quote:Op vrijdag 10 november 2017 10:01 schreef Mexicanobakker het volgende:
Gewoon stoppen met die flauwekul. Sinterklaas afschaffen. Feest is toch al verpest.
in Republiek Amsterdam boeit het ook niemandquote:Op vrijdag 10 november 2017 10:02 schreef Montagui het volgende:
[..]
Ach, alleen in de Republiek Amsterdam.
Het overgrote deel van Nederland haalt de schouders op of trekt zich er niets van aan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |