Weet niet waar jij vandaan komt, maar gewoonlijk wordt een wezen uit het dodenrijk niet als echt persoon gezienquote:Op dinsdag 7 november 2017 00:39 schreef Desmosedici het volgende:
Als het echt een persoon moet voorstellen
Nederland is geen Nederland meer - moet kunnen toch? Haal iedereen maar lekker binnen en laat de multi culti samenleving lekker ontaarden ..............quote:Op dinsdag 7 november 2017 09:26 schreef govie het volgende:
Spanjaarden, amsterdam is geen Nederland meer.
Oneens. Nederland is Nederland maar parijs/berlijn vertegenwoordigen frankrijk/duitsland ook niet. De vloek van metropool zijn, is dat je contact met je roots verliest.quote:Op dinsdag 7 november 2017 09:47 schreef matspontius het volgende:
[..]
Nederland is geen Nederland meer - moet kunnen toch? Haal iedereen maar lekker binnen en laat de multi culti samenleving lekker ontaarden ..............
Dacht dat die Marokkanen nogal wat tegen Spanje hadden... twee exclaves, een eiland, Westelijk Sahara, verlies van Andalusië...quote:Op dinsdag 7 november 2017 09:26 schreef govie het volgende:
Spanjaarden, amsterdam is geen Nederland meer.
Voorwaer! Den Huugenooten dewelck Amsterdam overvliedden, sijn smeeriche luyden, deesen beroeren mijn siel.quote:Op dinsdag 7 november 2017 09:26 schreef govie het volgende:
Spanjaarden, amsterdam is geen Nederland meer.
Ik ga protesteren.quote:Op dinsdag 7 november 2017 09:26 schreef govie het volgende:
Spanjaarden, amsterdam is geen Nederland meer.
als je niet met kleuren om kunt gaan niet nee maar ik ga er vanuit dat er wel iemand is die er wat van had kunnen makenquote:Op dinsdag 7 november 2017 09:21 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dan is het geen roetveegpiet meer.
Oh ik wel, dit is echt zoiets dat een bedrijf zou doen.quote:Op dinsdag 7 november 2017 11:57 schreef sp3c het volgende:
[..]
als je niet met kleuren om kunt gaan niet nee maar ik ga er vanuit dat er wel iemand is die er wat van had kunnen maken
ik geloof eerlijk gezegd geen bal van dit verhaaltje
Het is wishful thinking. De zeurpieten gaan voor de Totale Overwinning.quote:Op dinsdag 7 november 2017 12:06 schreef indiaantje89 het volgende:
Het frappante is wel dat de NOS en Metro zeggen dat de discussie nu gesloten is... dat ze daar alleen maar olie mee op het vuur gooien betreft deze discussie. Dat weergeeft eigenlijk ook alleen maar hoe weinig ze in media land van de rest van de samenleving snappen. En wat voor enorme aandeel ze hebben in deze discussie, die smullen er van.
Er is geen probleem. Dat wordt er van gemaakt door mensen als jij.quote:Op dinsdag 7 november 2017 02:28 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat mensen zoals jij dat niet zien is nou net het probleem.
quote:Op dinsdag 7 november 2017 08:18 schreef eNGine10 het volgende:
[..]
Volgens mij valt dat wel mee. Natuurlijk gaat z'n overgang geleidelijk en gaat het hier op het Brabantse platteland iets langzamer. Maar ook hier zijn er veranderingen. Zo merk je bijvoorbeeld dat supermarkten geen zwarte piet meer afbeelden.
quote:Op dinsdag 7 november 2017 12:12 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Het is wishful thinking. De zeurpieten gaan voor de Totale Overwinning.
Het gezeik zal niet eerder ophouden.
Dat denk ik ook.quote:Op dinsdag 7 november 2017 12:34 schreef sp3c het volgende:
het is meer een teken dat mensen klaar zijn met die hele discussie
zo van 'als de voor en tegenstanders er niet uitkomen regelen we het zelf wel' wat natuurlijk de beste oplossing is
Er zijn mensen die dat al vanaf het begin zeggen.quote:Op dinsdag 7 november 2017 12:34 schreef sp3c het volgende:
het is meer een teken dat mensen klaar zijn met die hele discussie
zo van 'als de voor en tegenstanders er niet uitkomen regelen we het zelf wel' wat natuurlijk de beste oplossing is
Gelijk heb je.quote:Op dinsdag 7 november 2017 13:06 schreef Ryan3 het volgende:
[ afbeelding ]
En die Spaanse edellieden hebben de bevolking van Zutphen, Naarden, Haarlem, Oudewater uitgemoord, naast een enorm schrikbewind gevoerd overal waar ze zaten in NL op strafexpeditie. Maar daar moeten de NL'ers overheen stappen maar..
ja en gras is groenquote:Op dinsdag 7 november 2017 13:03 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Er zijn mensen die dat al vanaf het begin zeggen.
Gillesquote:
is niet specifiek Spaans hequote:Op dinsdag 7 november 2017 13:44 schreef matspontius het volgende:
Dat krijg je van die politiek correcte spagaat van Nederlandse politici. Nu gaan pieten inderdaad uitgebeeld worden als de Spaanse bezetter, die nota bene een flink aantal Nederlanders hebben uitgemoord en laten verhongeren. En dat is dan wel ok volgens de politiek correcte meute?
Dat geeft alleen maar aan hoe kortzichtig, bevoordeeld en simpel van geest deze mensen zijn ...quote:Op dinsdag 7 november 2017 13:52 schreef Meedenken het volgende:
De anti pieten zijn erg blij met de Amsterdamse Edelman.
Maar wat was dat nou? Een edelman?
Dat waren toch in de meeste gevallen de meest zelfverheerlijkende, discriminerende en volksonderdrukkende schoften die het volk uitbuitten?
Edelman volgens Wikipedia
edelman m een persoon die tot de adel behoort
En dan Adel, volgens wikipedia.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Adel
Een paar qoutes:
Zij lieten geen burgers toe op hun toernooien en monopoliseerden alle hogere functies in het leger en in het bestuur…….
De adel ontwikkelde regels om vast te stellen of iemand tot hun kaste behoorde. Om hun veronderstelde superieure bloed zuiver te houden werd het huwen met niet-adellijke partners ontmoedigd. Zelfs wanneer de kinderen uit een dergelijk huwelijk tot de adel behoorden, hadden zij minder voorrechten dan hun verwanten met meer “kwartieren”. In het adellijk zelfbeeld waren de edelen de dragers van superieure overerfde eigenschappen die anderen misten. De edelen hadden “blauw bloed” dat niet vermengd mocht worden. Zij ontwikkelden ook een eigen cultuur en taalgebruik waarin zij zich van anderen onderscheidden. Het woord “adel” werd een synoniem voor “voortreffelijk”.
Ik snap niet dat anti-pieten zo blij zijn.
Amsterdam, nuff said.quote:Op dinsdag 7 november 2017 13:53 schreef matspontius het volgende:
[..]
Dat geeft alleen maar aan hoe kortzichtig, bevoordeeld en simpel van geest deze mensen zijn ...
dat was helemaal niet kortzichtig iddquote:
Niet?quote:Op dinsdag 7 november 2017 14:01 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat was helemaal niet kortzichtig idd
Nattekat, nuff said.quote:Op dinsdag 7 november 2017 14:01 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat was helemaal niet kortzichtig idd
Bij de Spanjaarden gold min of meer dat als je kolonist was in de West je automatisch bij de (lage) adel ging behoren. Dat waren dus... slavendrijvers.quote:Op dinsdag 7 november 2017 13:52 schreef Meedenken het volgende:
De anti pieten zijn erg blij met de Amsterdamse Edelman.
Maar wat was dat nou? Een edelman?
Dat waren toch in de meeste gevallen de meest zelfverheerlijkende, discriminerende en volksonderdrukkende schoften die het volk uitbuitten?
(...)
Ik snap niet dat anti-pieten zo blij zijn.
Gezellig feestje was dat in Oudewater:quote:Op dinsdag 7 november 2017 13:06 schreef Ryan3 het volgende:
[ afbeelding ]
En die Spaanse edellieden hebben de bevolking van Zutphen, Naarden, Haarlem, Oudewater uitgemoord, naast een enorm schrikbewind gevoerd overal waar ze zaten in NL op strafexpeditie. Maar daar moeten de NL'ers overheen stappen maar..
Misschien niet. Maar neem je er ook persoonlijk aanstoot aan? Ik namelijk niet.quote:Op dinsdag 7 november 2017 15:42 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Gezellig feestje was dat in Oudewater:
Sinterklaasje kom maar binnen met je Spanjolen
[ afbeelding ]
Wij niet nee.quote:Op dinsdag 7 november 2017 15:44 schreef eNGine10 het volgende:
[..]
Misschien niet. Maar neem je er ook persoonlijk aanstoot aan? Ik namelijk niet.
Om even op het pad van de bedoeling te blijven.quote:Op dinsdag 7 november 2017 15:46 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Wij niet nee.
Maar die anti-pieten met hun blackface gezeik dus wel, terwijl het ook gaat om gebeurtenissen uit het verleden waar wij zelf part noch deel aan hebben.
Het hele slavernij gezeur is sowieso onzin. Allemaal uit hun verband getrokken vergelijkingen en conclusies die niets van doen hebben met een kinderfeest. Om nog maar te zwijgen van 'Blackface'. Dat zijn Amerikaanse sociaal-maatschappelijke probleem die ten onrechte op de Nederlandse samenleving worden geprojecteerd door anti-pieten.quote:Op dinsdag 7 november 2017 15:58 schreef Meedenken het volgende:
[..]
Om even op het pad van de bedoeling te blijven.
De pro Zwarte Pieten strijders vinden dat Zwarte Piet moet blijven zoals het is, en alle verhalen rond slavernij en discriminatie is grote onzin!
Amsterdam veranderd Zwarte Piet nu naar een Spaanse Edelman.
Pro Zwarte Pieten vinden het onbegrijpelijk dat Amsterdam de helper van de Sint nu echt verandert in een personage die vroeger slavendrijver en onderdrukker was, en dat anti Pieten daarmee eerder een punt zouden moeten hebben.
Maar vreemd genoeg, zijn de Anti Pieten heel erg blij, en wachten wij op het volgemnde toneelstuk.
Ik neem er aanstoot aan dat mijn voorouders worden voorgesteld als operette-Spanjolen.quote:Op dinsdag 7 november 2017 15:44 schreef eNGine10 het volgende:
[..]
Misschien niet. Maar neem je er ook persoonlijk aanstoot aan? Ik namelijk niet.
NL'ers nemen daar geen aanstoot aan natuurlijk, omdat dankzij het fantastische onderwijs niemand dit meer weet ook. Maar voor net zoveel geld of beter gezegd volgens eenzelfde soort redenering zou het dus ook aanstootgevend kunnen zijn: Spaanse edellieden uit de 16de eeuw ipv Zwarte Pieten. Ja, en dan moet je het argument van de blackface, een Amerikaanse vaudeville traditie uit ook weer een ver verleden, als argument sws loslaten; ik vind dat namelijk geen goed argument. We zitten hier überhaupt niet in de VS en we zijn de 51ste staat niet en we hebben niet een soort Apartheid laten voortbestaan tot in de jaren 60 van de vorige eeuw.quote:Op dinsdag 7 november 2017 15:46 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Wij niet nee.
Maar die anti-pieten met hun blackface gezeik dus wel, terwijl het ook gaat om gebeurtenissen uit het verleden waar wij zelf part noch deel aan hebben.
Serie-moordenaar-Piet.quote:Op dinsdag 7 november 2017 18:27 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Ach, volgend jaar worden ze Spaanse edelmannenpakjes weer ingeruild voor iets anders.
Net zoals men nu afziet van allerlei bontgekleurde pieten en clownspieten omdat 'dat toch niet zo goed past bij de Sinterklaastraditie'.
Ben benieuwd waar ze volgend jaar weer mee aan komen zetten.
Nog beter, gladiator-Pietquote:
Hier krijgen we glutenpieten die glutenvrij snoepgoed uitdelen.quote:Op dinsdag 7 november 2017 18:27 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Ach, volgend jaar worden ze Spaanse edelmannenpakjes weer ingeruild voor iets anders.
Net zoals men nu afziet van allerlei bontgekleurde pieten en clownspieten omdat 'dat toch niet zo goed past bij de Sinterklaastraditie'.
Ben benieuwd waar ze volgend jaar weer mee aan komen zetten.
SJW-Piet natuurlijk!quote:Op dinsdag 7 november 2017 18:27 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Ach, volgend jaar worden ze Spaanse edelmannenpakjes weer ingeruild voor iets anders.
Net zoals men nu afziet van allerlei bontgekleurde pieten en clownspieten omdat 'dat toch niet zo goed past bij de Sinterklaastraditie'.
Ben benieuwd waar ze volgend jaar weer mee aan komen zetten.
quote:Op donderdag 9 november 2017 09:23 schreef pokkerdepok het volgende:
achterlijk christelijk feest
afschaffen
Dat valt wel mee. De katholieke kerk wilde van dit feest af. Is niet gelukt, dus hebben ze het gekoppeld aan de heilige Nicolaas. Na de reformatie hebben de protestanten weer een poging gedaan om het Sinterklaasfeest uit te roeien. U raadt het al... mislukt.quote:Op donderdag 9 november 2017 09:23 schreef pokkerdepok het volgende:
achterlijk christelijk feest
afschaffen
De Odin/Wodan/Wilde Jacht traditie bedoel je dan eerder, aangezien het daar uiteindelijk om draait.quote:Op donderdag 9 november 2017 09:52 schreef Prutzenberg het volgende:
[..]
Dat valt wel mee. De katholieke kerk wilde van dit feest af. Is niet gelukt, dus hebben ze het gekoppeld aan de heilige Nicolaas. Na de reformatie hebben de protestanten weer een poging gedaan om het Sinterklaasfeest uit te roeien. U raadt het al... mislukt.
De Sinterklaastraditie blijkt over de afgelopen millennia toch best hardnekkig.
Fuets.....quote:Op dinsdag 7 november 2017 11:45 schreef Elzies het volgende:
[..]
Ik ga protesteren.
Ga al die nep-pieten in Amsterdam bekogelen met Spaanse salamiworst.
Gewoon in je 80-jarige oorlog tenue daar gaan staan.quote:Op donderdag 9 november 2017 10:03 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Fuets.....
Ik ga me alvast omkleden
Dat is prima. Dat zijn gewoon zwarte pieten met een vlaggetje of tekentje op hun muts zodat ze herkenbaar zijn voor kinderen die geen gluten mogen.quote:Op donderdag 9 november 2017 08:39 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Hier krijgen we glutenpieten die glutenvrij snoepgoed uitdelen.
Met z'n allen met de Prinsenvlag zwaaien tijdens de intocht in Amsterdam.quote:Op donderdag 9 november 2017 10:04 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Gewoon in je 80-jarige oorlog tenue daar gaan staan.
Past ook wel in die toenemende nationalistische trend en de toch al nationalistische trekjes van menig fervent pro-Piet.
"Wie Ne'erlands bloed door aderen vloeit, van vreemde smetten vrij!"quote:Op donderdag 9 november 2017 15:13 schreef Prutzenberg het volgende:
[..]
Met z'n allen met de Prinsenvlag zwaaien tijdens de intocht in Amsterdam.
Lekker bezig jongens...![]()
het is dus geen sinterklaas traditie.quote:Op donderdag 9 november 2017 09:52 schreef Prutzenberg het volgende:
[..]
Dat valt wel mee. De katholieke kerk wilde van dit feest af. Is niet gelukt, dus hebben ze het gekoppeld aan de heilige Nicolaas. Na de reformatie hebben de protestanten weer een poging gedaan om het Sinterklaasfeest uit te roeien. U raadt het al... mislukt.
De Sinterklaastraditie blijkt over de afgelopen millennia toch best hardnekkig.
Nee, dat is te modern. Eerder zoiets:quote:Op donderdag 9 november 2017 15:17 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
"Wie Ne'erlands bloed door aderen vloeit, van vreemde smetten vrij!"
Bron van die slavenpakjes?quote:Op donderdag 9 november 2017 15:56 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
het is dus geen sinterklaas traditie.
opzouten met die kerel. en die pieten in slavenpakjes.
als je dan toch wat doet, doe dan het originele feest.
maar veel plezier met uitvogelen hoe dat eruit zag.
quote:Op donderdag 9 november 2017 20:00 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Minder dan de een week nadat 'de nieuwe piet' gepresenteerd is door Amsterdam klagen zelfs de tegenstanders van zwarte piet over deze nieuwe versie![]()
En voor de allereerste keer ben ik het eens met deze groep beroepsklagers![]()
Het is begin november en nu al weet iedereen dat Amsterdam volgend jaar weer een nieuwe piet zal hebben.
Amsterdam![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Da's waar.quote:Op donderdag 9 november 2017 09:56 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
De Odin/Wodan/Wilde Jacht traditie bedoel je dan eerder, aangezien het daar uiteindelijk om draait.
Krampus is afgeleid van de perchten, de perchtenloop dusquote:Op donderdag 9 november 2017 09:06 schreef DustPuppy het volgende:
Terug naar Krampus en Odin, zeg ik!
Achterlijke Kerstening ook.
Dat doet meneer Scheer voor ons.quote:Op donderdag 9 november 2017 15:56 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
het is dus geen sinterklaas traditie.
opzouten met die kerel. en die pieten in slavenpakjes.
als je dan toch wat doet, doe dan het originele feest.
maar veel plezier met uitvogelen hoe dat eruit zag.
Nou dat weer!quote:Amsterdam schieten platform in verkeerde keelgat
GISTEREN, 21:55BINNENLAND
Pieten in Amsterdam FOTOGRAAFNIELS.NL
De bekendmaking van de gemeente Amsterdam om pieten tijdens de Sinterklaasintocht van 19 november het uiterlijk te geven van Spaanse edellieden uit de zestiende eeuw, is in het verkeerde keelgat geschoten van het Landelijk Platform Slavernijverleden (LPS).
Het platform is ongelukkig met het feit dat bij de vervanging van Zwarte Piet is gekozen voor het uiterlijk van edellieden, die doen denken aan de vroegere koloniale onderdrukking door de Spanjaarden.
Deze week maakte Amsterdam bekend af te zien van zwart geschminkte pieten en deze te verruilen voor Spaanse kooplieden uit de zestiende eeuw, met felgekleurde pakken en pruiken met donkerbruin golvend haar.
Mensenhandel en slavernij
"Het is belangrijk dat we goed opletten zodat het ene kwaad niet voor het andere wordt verwisseld", schrijft het Platform Slavernijverleden in een brief aan het Amsterdamse college. Ook zou het een verkeerd beeld geven aan kinderen. Zij zouden edellieden gaan aanbidden die volgens het platform verantwoordelijk zijn voor misdaden tegen onder meer Afrikanen, zoals mensenhandel en slavernij.
Volgens Barryl Biekman, voorzitter van het LPS, zijn de Spaanse edellieden over de hele linie verantwoordelijk geweest voor mensenrechtenschendingen. "Het zijn misdadigers geweest. Mensen met geld die zorgden voor slavernij. Dat moet Nederland toch weten vanwege de Tachtigjarige Oorlog." Biekman noemt het schandalig dat het gemeentebestuur van Amsterdam dit bij de vergunningverlening over het hoofd heeft gezien.
Verenigde Naties
Het platform vraagt het college om de vergunning in te trekken voor de intocht en optocht van Sinterklaas met de nieuwe pieten. "We kijken wat de gemeente nu gaat doen, en gaan uit van het gezonde verstand. Wij staan paraat om de Verenigde Naties, maar vooral het Committee on the Elimination of Racial Discrimination (CERD) te informeren, omdat Nederland als lid de conventie behoort na te leven."
quote:Op vrijdag 10 november 2017 07:32 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Houdt het dan nooit op????
https://nos.nl/artikel/22(...)rkeerde-keelgat.html
Nieuwe 'Spaanse' pieten Amsterdam schieten platform in verkeerde keelgat
[..]
Nou dat weer!
Hoe loopt dit af?
A'dam heeft nét al die pakken gekocht.
De fout die A'dam heeft gemaakt is, dat ze hebben gezegd dat het om Spaanse edellieden ging uit de 16e eeuw. Dat hadden ze nooit moeten doen. Gewoon leuke pakkies. Tijdneutraal en geografisch neutraal. Punt.
Wat dit wel heeft veroorzaakt is dat de Pro- en Anti- clubjes het met elkaar eens zijn.quote:Op donderdag 9 november 2017 19:57 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Bezwaar tegen nieuwe Piet: 'Ene kwaad ingeruild voor het andere'
Het Landelijk Platform Slavernijverleden (LPS) maakt bezwaar tegen de introductie van Spaanse edelmannen tijdens de intocht van Sinterklaas in Amsterdam.
In een brief aan het college vraagt de organisatie geen vergunning af te geven voor een kinderfeest waarbij "het ene kwaad wordt ingeruild voor het andere".
Het LPS schrijft aanvankelijk verheugd te zijn geweest over de afschaffing van Zwarte Piet, maar de metamorfose van de hulp van de Sint in een Spaanse edelman is een nieuwe domper. De activisten zien de Spaanse edelman als het symbool van het koloniale, onderdrukkende bewind van de vroegere Spaanse wereldmacht.
Misdaden
"Je kunt je haast niet voorstellen dat een stad waar het Nationaal Slavernijmonument gesitueerd is, de rol in dit verband niet snapt," aldus LPS-voorzitter Barryl Biekman.
"Onze kinderen zullen leren de criminele Spaanse edelman te eren, de man die ook verantwoordelijk is voor de misdaden tegen de zwarte mens."
Dezelfde kritiek
Opmerkelijk genoeg kwam precies dezelfde kritiek uit kringen van pro-ZwartePiet-activisten die bezwaar maakten tegen het inruilen van Zwarte Piet voor een Spaanse edelman. Zij wezen erop dat de Spanjaarden in de zestiende eeuw flink hadden huisgehouden in steden als Zutphen, Naarden en Oudewater.
Het comité dat verantwoordelijk is voor de intocht van Sinterklaas in Amsterdam presenteerde deze week de nieuwe outfit voor de honderden Pieten. Met een fraai kostuum van Spaanse edelman verwacht het comité een einde te maken aan de hoog oplopende discussie over het ideale uiterlijk van Pieterman.
https://www.parool.nl/ams(...)het-andere~a4535433/
Ik weet nog wel dat er wat linksgekkies vol vuur stonden te verdedigen dat het echt alleen maar om een paar aanpassingen zou gaan en piet gewoon zou blijven bestaanquote:Op vrijdag 10 november 2017 08:07 schreef Red_85 het volgende:
Hoe vaak is het al gezegd?
Wat je ook doet qua aanpassingen, die groep is nooit tevreden totdat ZP uit het feest weg is. Alles aan het karakter doen die zeurpieten namelijk 'herinneren' aan 'hun' slavernijperiode. Niet dat zij ooit met de zweepstriemen op hun rug hebben gelopen... Maar toch.
Beter negeren en terug naar de zwart/bruine.
Ook een prestatie van dat comité, íedereen verenigen tegen de nieuwe outfits.quote:Op vrijdag 10 november 2017 08:29 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Wat dit wel heeft veroorzaakt is dat de Pro- en Anti- clubjes het met elkaar eens zijn.
Hulde!
Daar gaat het ze niet om. Ze zullen altijd wat vinden tot ze hun herstelbetalingen krijgen.quote:Op vrijdag 10 november 2017 08:35 schreef DustPuppy het volgende:
De Anti-Pieten kunnen ook niet klagen, want het is dan wel super duidelijk dat er geen neger wordt afgebeeld.
Ze zullen wel wat anders vinden om over te klagen, maar over onze Piet / Krampus / Pan kunnen ze dan niks meer zeggen.quote:Op vrijdag 10 november 2017 08:41 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Daar gaat het ze niet om. Ze zullen altijd wat vinden tot ze hun herstelbetalingen krijgen.
En Schenkman bedoelde het nog wel zo goed met zijn lieve 'Krampusjes' voor de tere kinderzieltjes. En dat terwijl later zelfs die Piet nog niet eens lief genoeg was en de betekenis van zak veranderde en ook zijn roe moest verdwijnen en dat ook zijn gedrag nog meer moest veranderen naar de olijkerd die hij nu is. Allemaal onder het mom van die arme kinderzieltjes en dat dat pedagogisch niet verantwoord was.quote:Op vrijdag 10 november 2017 08:35 schreef DustPuppy het volgende:
Ik begin toch steeds meer het idee te krijgen dat de enige zinnige oplossing is om terug te gaan naar wat het Heidense feest was, voor dat we het gingen vermengen met ons koloniale verleden.
Dus inderdaad een Krampus of een ander Pan-achtige verschijning.
De Pro-Pieten kunnen dan eigenlijk niet klagen, want we herstellen juist de traditie in ere zoals het bedoeld is/was.
De Anti-Pieten kunnen ook niet klagen, want het is dan wel super duidelijk dat er geen neger wordt afgebeeld.
Nu zie ik dit alleen nooit gebeuren, maar goed. Een mens mag dromen, toch?
Een van de kenmerken van Krampus zijn de ketens. Krampus is onderworpen aan de Klaus. Het zijn net slaven als je dat erin wilt zien.quote:Op vrijdag 10 november 2017 08:43 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Ze zullen wel wat anders vinden om over te klagen, maar over onze Piet / Krampus / Pan kunnen ze dan niks meer zeggen.
One problem less, baby steps.
Er zijn genoeg uitbeeldingen waar de Krampus geen kettingen aanheeft, dus geen probleem lijkt me.quote:Op vrijdag 10 november 2017 09:39 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Een van de kenmerken van Krampus zijn de ketens. Krampus is onderworpen aan de Klaus. Het zijn net slaven als je dat erin wilt zien.
quote:Op vrijdag 10 november 2017 09:51 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Er zijn genoeg uitbeeldingen waar de Krampus geen kettingen aanheeft, dus geen probleem lijkt me.
Not really, though.quote:Op vrijdag 10 november 2017 09:52 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Genoeg afbeeldingen waar Zwarte Piet geen neger is...
Vraag de actiegroepen maar eens en die veroordeelde mishandelaar.quote:Op vrijdag 10 november 2017 08:34 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Ik weet nog wel dat er wat linksgekkies vol vuur stonden te verdedigen dat het echt alleen maar om een paar aanpassingen zou gaan en piet gewoon zou blijven bestaan
No way.quote:Op vrijdag 10 november 2017 10:01 schreef Mexicanobakker het volgende:
Gewoon stoppen met die flauwekul. Sinterklaas afschaffen. Feest is toch al verpest.
Nee. Gewoon nee.quote:Op vrijdag 10 november 2017 10:01 schreef Mexicanobakker het volgende:
Gewoon stoppen met die flauwekul. Sinterklaas afschaffen. Feest is toch al verpest.
Ach, alleen in de Republiek Amsterdam.quote:Op vrijdag 10 november 2017 10:01 schreef Mexicanobakker het volgende:
Gewoon stoppen met die flauwekul. Sinterklaas afschaffen. Feest is toch al verpest.
in Republiek Amsterdam boeit het ook niemandquote:Op vrijdag 10 november 2017 10:02 schreef Montagui het volgende:
[..]
Ach, alleen in de Republiek Amsterdam.
Het overgrote deel van Nederland haalt de schouders op of trekt zich er niets van aan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |