Actuele informatie Politie: https://www.politie.nl/ge(...)sing-anne-faber.htmlquote:Onderzoek Anne Faber: specifieke plek Zeewolde onderzocht
Laatste update:
12-10-2017 | 09:41
Zeewolde - Donderdag 12 oktober wordt één specifieke plek nader onderzocht omdat het vermoeden is dat het lichaam van Anne daar verborgen is.
Op basis van onderzoeksinformatie kwam woensdagavond laat een ander gebied in beeld dan daar waar eerder die dag gezocht was. Dit gebied, in de omgeving van het Nulderpad in de gemeente Zeewolde, werd in de nacht van woensdag 11 op donderdag 12 oktober afgezet. Daar werd één specifieke plek gevonden waar vermoedelijk het lichaam van Anne verborgen is.
Het gebied is afgezet en forensische experts doen nader onderzoek. Dit onderzoek gebeurt zorgvuldig om geen sporen te vernietigen en zal langere tijd in beslag nemen.
Zodra er meer informatie is, zullen we dat melden.
In verband met deze omstandigheden zijn andere zoekacties voor dit moment stil gelegd.
In het dossier van Anne Faber staat alle informatie rond de vermissing en de laatste ontwikkelingen.
Bron: Politie
SPOILER: laatste apps en foto's Anne & vriendOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. TIJDLIJNquote:DONDERDAG 12 OKTOBER
OM: lichaam Anne Faber gevonden in Zeewolde
In een natuurgebied in Zeewolde is het lichaam gevonden van Anne Faber. Dat heeft het Openbaar Ministerie bekendgemaakt op een persconferentie.
link
Verdachte Michael P. (27) blijft langer vastzitten voor betrokkenheid bij de verdwijning van Anne Faber. Dat heeft de rechter-commissaris donderdagochtend besloten. P. blijft in ieder geval nog twee weken in voorlopige hechtenis
10:32
De politie heeft een specifiek gebied in Zeewolde afgezet waar ze vermoeden dat het lichaam van Anne Faber is verborgen. Dat heeft de politie zojuist bekendgemaakt.
Gisteren werd ook al in het gebied gezocht naar Anne Faber (25), die sinds 29 september wordt vermist. De politie zoekt nu in de omgeving van het Nulderpad.
- De recherche heeft een specifieke locatie in beeld waar het lichaam van Anne Faber moet liggen. Dat meldt de politie. De zoekactie concentreert zich op het Nulderpad in het Horsterwold in Flevoland. Het gebied is afgezet. De politie benadrukt dat er nog geen lichaam gevonden is.
- Het onderzoek naar Anne Faber richt zich vandaag opnieuw op natuurgebied De Stille Kern in Zeewolde. Op andere plekken komen voorlopig geen zoekacties meer.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Route (bijgezet later) https://www.route.nl/fiet(...)t-en-langs-soest/mapquote:Op donderdag 5 oktober 2017 schreven de Moderators het volgende:
Ontopic graag
-persoonlijke sneren en onderbuik naar elkaar kan achterwege blijven.
-speculeren mag, maar verzin niet je eigen waarheden dmv aandragen halve argumenten.
(Dat wil zeggen: kom niet met :"misschien was ze wel depressief" of "relatieproblemen" want daar is nergens aanleiding voor dus opbokken met die onzin
-opmerkingen als:" kijk maar zelf op google" of "zoek zelf" kunnen ook wegblijven.
-BNW graag naar BNW, zoals Vrijland en Co.
-opmerkingen over AZC of getinte mannen in auto's die elders meisjes pesten kunnen voorlopig ook buiten blijven aub. Is voorlopig niet relevant en nergens bewezen of gerelateerd
-We laten dat gecodeerde twitter bericht voor wat het is, dus hoeven we niet te herposten aub , dank je wel.
-ook opmerkingen over d'r foto's kunnen achterwege blijven. (spiegelingen, weerkaatsingen, vrolijk/boos/bang etc etc
-BELANGRIJK Verdachte is de 27-jarige M.P. uit Zeewolde. Gelieve niet de volledige naam te posten aub
-BELANGRIJKSTE TIP: Negeer onzinposts, zet een TR en ga aub niet quoten. Negeren is de beste manier om een troll te ontmoedigen om zijn onzin voort te zetten
[ Bericht 0% gewijzigd door StaceySinger op 13-10-2017 22:53:10 ]"A lie is a lie even if everyone believes it. The truth is the truth even if no one believes it."
Vertelquote:
Is al een topic over, kunt daar je ongenoegen uiten.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:10 schreef Kloonhommel het volgende:
Weer een kansenpareltje die vrijgelaten wordt. Rechters leren niets bij van Anne Faber zaak. https://www.mondiaalnieuw(...)aar-hoessein-g-vrij/
Kunt je?quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:15 schreef FYazz het volgende:
[..]
Is al een topic over, kunt daar je ongenoegen uiten.
Nee, andersom: er is zeer zelden gratie verleend aan iemand die levenslang gevangen zit.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 11:14 schreef Physsic het volgende:
[..]
En toch heeft slecht een gering aantal ook echt levenslang vast gezeten.
Sinds 1970 Nul xquote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:25 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nee, andersom: er is zeer zelden gratie verleend aan iemand die levenslang gevangen zit.
In feite kan een rechter dat toch al opdragen? Ik dacht eerst ook van niet, maar inmiddels heb ik begrepen dat-ie wel een onderzoek van PBC kan opleggen en dus een TBS als daaruit blijkt dat iemand niet helemaal is.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:09 schreef StaceySinger het volgende:
Petitie voor Anne door 250.000 heen, minister wil ook tbs voor weigeraars
Minister Stef Blok (Veiligheid en Justitie) heeft het “onwenselijk” genoemd dat criminelen die een onderzoek naar hun geestelijke gezondheid weigeren daarom geen tbs opgelegd kunnen krijgen. Dat schrijft Blok vanavond in een brief aan de Tweede Kamer.
“Daders krijgen daardoor niet de behandeling die ze vanuit het oogpunt van een veilige samenleving nodig hebben”, aldus Blok. De wet die dit wel mogelijk moet maken zal begin volgend jaar door de Eerste Kamer worden behandeld.
Intussen groeit het aantal mensen dat de petitie tegen het “falende rechtssysteem” ondertekende met de minuut. Meer dan 275.000 mensen ondertekenden dit verzoekschrift, dat de schuld voor de dood van Anne Faber bij Justitie legt.
https://wnl.tv/2017/10/13(...)-ook-tbs-weigeraars/
(Je) kunt...quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:24 schreef Kloonhommel het volgende:
[..]
Kunt je?![]()
Past gewoon hier omdat het ook over Anne Faber gaat.
Zijn het vooral GL'ers die nu posten dat het rechtssysteem miet klopt? Krijg de indruk dat dat juist niet GL'ers zijn.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:14 schreef Donnie-Brasco het volgende:
Ik kan me wel mateloos ergeren aan sommige mensen op Facebook/Twitter. Nee, niet de mensen die 'Rust zacht' of iets in die trant plaatsen... Maar aan een aantal mensen die al de hele dag posten dat het de schuld is van de overheid en het rechtssysteem... mensen die een paar maanden geleden nog fanatiek linkjes deelden van GL en Jesse Klaver.
Grappig dat je dat gene afkeurt waar de politieke partij die je steunt voor pleitNamelijk resocialisatie en een tweede kans.Is dus maar net welke kant de wind op waait
Heb er zo 6 op de lijst die fanatieke GL aanhangers zijn en nu opeens niet eens zijn met het systeem. Ook PVV'ers, VVD'ers ja... maar die mogen de mond opentrekken. Die hebben gestemd voor een partij die daar ook voor pleit.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:33 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Zijn het vooral GL'ers die nu posten dat het rechtssysteem miet klopt? Krijg de indruk dat dat juist niet GL'ers zijn.
Het werkwoord is "kunnen" idd en in eerste persoon en derde persoon enkelvoud is het "kan".quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:30 schreef FYazz het volgende:
[..]
(Je) kunt...
daar - je ongenoegen - uiten![]()
En je post ging niet over Anne, maar over een 'kansparel' uit Leiden.
Okee, kan, ik krijg op twitter echter het idee dat het vooral PVV'ers zijn iig.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:34 schreef Donnie-Brasco het volgende:
[..]
Heb er zo 6 op de lijst die fanatieke GL aanhangers zijn en nu opeens niet eens zijn met het systeem. Ook PVV'ers, VVD'ers ja... maar die mogen de mond opentrekken. Die hebben gestemd voor een partij die daar ook voor pleit.
Mijn post ging over een kansenparel dat vrij is omdat men niets heeft geleerd over Anne. Staat ook heel letterlijk in het nieuwsbericht.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:30 schreef FYazz het volgende:
[..]
En je post ging niet over Anne, maar over een 'kansparel' uit Leiden.
Ik kan me mateloos ergeren aan deze hele zaak. Waarom is dit in godsnaam zo bijzonder? We weten dat er gekken op de wereld zijn... opeens leeft iedereen mee met die Anne Faber en lees ik nergens wat anders. Er gaan zo'n 400 mensen per dag dood in NL alleen... 150.000 op de wereld.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:14 schreef Donnie-Brasco het volgende:
Ik kan me wel mateloos ergeren aan sommige mensen op Facebook/Twitter. Nee, niet de mensen die 'Rust zacht' of iets in die trant plaatsen... Maar aan een aantal mensen die al de hele dag posten dat het de schuld is van de overheid en het rechtssysteem... mensen die een paar maanden geleden nog fanatiek linkjes deelden van GL en Jesse Klaver.
Grappig dat je dat gene afkeurt waar de politieke partij die je steunt voor pleitNamelijk resocialisatie en een tweede kans.Is dus maar net welke kant de wind op waait
Hoogleraar forensische psychologie: ‘Types als Michael P. zijn meester in manipuleren’quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:30 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
In feite kan een rechter dat toch al opdragen? Ik dacht eerst ook van niet, maar inmiddels heb ik begrepen dat-ie wel een onderzoek van PBC kan opleggen en dus een TBS als daaruit blijkt dat iemand niet helemaal is.
Goed, dat die bevoegdheid wordt uitgebreid c.q. in een wet wordt neergelegd, ben ik het mee eens. Is echter nog niet echt waterdicht.
Wat ook niet kan een waterdicht systeem wrs.
Je vergelijkt een gemiddelde natuurlijke dood met een jong onschuldig mens dat uit het leven gerukt is door een psychopaat. Dat gebeurt niet elke dag, dat had voorkomen kunnen worden, en daarom wordt erover gepraat door de samenleving. Iedereen is vrij om te kiezen waar hij bij stil wil staan.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:41 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ik kan me mateloos ergeren aan deze hele zaak. Waarom is dit in godsnaam zo bijzonder? We weten dat er gekken op de wereld zijn... opeens leeft iedereen mee met die Anne Faber en lees ik nergens wat anders. Er gaan zo'n 400 mensen per dag dood in NL alleen... 150.000 op de wereld.
Het is triest voor familie en vrienden en daar zou het bij moeten blijven. NEXT.
Als ze de zelfde avond dood gevonden was, was het misschien niet eens op de voorpagina van de kranten verschenen.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:41 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ik kan me mateloos ergeren aan deze hele zaak. Waarom is dit in godsnaam zo bijzonder? We weten dat er gekken op de wereld zijn... opeens leeft iedereen mee met die Anne Faber en lees ik nergens wat anders. Er gaan zo'n 400 mensen per dag dood in NL alleen... 150.000 op de wereld.
Het is triest voor familie en vrienden en daar zou het bij moeten blijven. NEXT.
Okquote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:41 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ik kan me mateloos ergeren aan deze hele zaak. Waarom is dit in godsnaam zo bijzonder? We weten dat er gekken op de wereld zijn... opeens leeft iedereen mee met die Anne Faber en lees ik nergens wat anders. Er gaan zo'n 400 mensen per dag dood in NL alleen... 150.000 op de wereld.
Het is triest voor familie en vrienden en daar zou het bij moeten blijven. NEXT.
Zelf zeg/schrijf ik altijd “je kunt” maar “je kan” is ook juist.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:35 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het werkwoord is "kunnen" idd en in eerste persoon en derde persoon enkelvoud is het "kan".
Ik kan.
Hij kan.
Tweede persoon is: je kunt.
Je leest ik nergens wat anders?quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:41 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ik kan me mateloos ergeren aan deze hele zaak. Waarom is dit in godsnaam zo bijzonder? We weten dat er gekken op de wereld zijn... opeens leeft iedereen mee met die Anne Faber en lees ik nergens wat anders. Er gaan zo'n 400 mensen per dag dood in NL alleen... 150.000 op de wereld.
Het is triest voor familie en vrienden en daar zou het bij moeten blijven. NEXT.
In principe niet, maar je komt het ook wel tegen bij bronnen die het beter moeten weten idd, zodat het wrs ook zogenaamd goedgekeurd wordt. Ik ben daar eigenlijk op tegen, maar geen halszaak. Ik weet wel dat dat als een grammaticale fout werd gezien toen ik nog op VO zat iig.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:46 schreef gynaika het volgende:
[..]
Zelf zeg/schrijf ik altijd “je kunt” maar “je kan” is ook juist.
Het ging me erom dat de T fout was en er dus kun je had moeten staan, maar ik zag "je ongenoegen" over het hoofd.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:35 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het werkwoord is "kunnen" idd en in eerste persoon en derde persoon enkelvoud is het "kan".
Ik kan.
Hij kan.
Tweede persoon is: je kunt.
Een kansenparel - dat (= die) - vrij isquote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:41 schreef Kloonhommel het volgende:
[..]
Mijn post ging over een kansenparel dat vrij is omdat men niets heeft geleerd over Anne. Staat ook heel letterlijk in het nieuwsbericht.
Ik denk dat haar uiterlijk wel een rol speelde ja...quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:51 schreef Sigaartje het volgende:
Vanavond was er een discussie op de radio over de aandacht.
Iemand zei dat Anne zwart was geweest dat niemamd het had gehoord.
Kom op zeg...,
quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:49 schreef maily het volgende:
[..]
Een 27-jarige M.P. uit Zeewolde. Een = de.
Er worden zoveel schijffouten/grammaticale fouten gemaakt, ik kijk er sws wel overheen hoor. Ik maak ze ook af en toe, maar kijk mijn teksten wel na, en verander dat wel dan als ik die zie. En af en toe ook niet zoals in april 2005.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:51 schreef Kloonhommel het volgende:
[..]
Het ging me erom dat de T fout was en er dus kun je had moeten staan, maar ik zag "je ongenoegen" over het hoofd.
Zijn zin was "Is al een topic over, kunt daar je ongenoegen uiten".
Mijn fout dus.
Ongetwijfeld. Jonge vrouwen spreken sowieso altijd meer aan door hun onschuldige imagoquote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:53 schreef Kloonhommel het volgende:
[..]
Ik denk dat haar uiterlijk wel een rol speelde ja...
Dat kan niet voorkomen worden. Er zal altijd gemoord blijven woorden en er zullen altijd psychopaten bestaan. 100 moorden per jaar is niets vergeleken met bijv. kanker 44.000, zelfmoorden 2000 of zelfs verkeersdoden 600. En daarbij zijn de 100 moorden grotendeels door criminelen en agenten. Geen idee welk deel daarvan moord is door een psychopaat, maar het is in ieder geval irrelevant.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:43 schreef Robin_fok het volgende:
[..]
Je vergelijkt een gemiddelde natuurlijke dood met een jong onschuldig mens dat uit het leven gerukt is door een psychopaat. Dat gebeurt niet elke dag, dat had voorkomen kunnen worden, en daarom wordt erover gepraat door de samenleving. Iedereen is vrij om te kiezen waar hij bij stil wil staan.
Zo simpel is het niet. Je wordt er in de krant, op de TV en op de radio mee doodgegooid. Ook merk je dat bijna iedereen erover praat. Ik wil weten waarom dit zo overdreven in het nieuws komt. Zal politiek gezien wel gunstig geweest zijn.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:48 schreef StaceySinger het volgende:
[..]
Je leest ik nergens wat anders?
Gewoon een ander topic kiezen - vrij simpel
En het kwam politiek niet slecht uit ivm sleepnetwet, zwaarder straffen, strafverkorting afschaffen... Ik geloof best dat er van zulke situaties 'gebruik' gemaakt wordt als dat mensen in de juiste stemming brengt (lees: onderbuik) voor nieuwe wetten.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:53 schreef Kloonhommel het volgende:
[..]
Ik denk dat haar uiterlijk wel een rol speelde ja...
quote:
Ik heb je niet uitgelachen, kijk eens goed. En dat-die is een fout. Dat ik "de zaak van" wegliet is geen fout. Jij laat zelf ook dingen weg.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:51 schreef FYazz het volgende:
[..]
Een kansenparel - dat (= die) - vrij is
Niets heeft geleerd - over (= van de zaak) - Anne
En dan mij onterecht gaan uitlachen over een taalfout![]()
Maar goed, gaat hier niet over taal. Wat is jouw mening over het drama met Anne? Vooralsnog weten we alleen wat je mening is over kansparels en rechters.
Ik zeg ook niet dat het angstzaaien nodig is verder, het enige punt dat ik maakte is dat mensen wel zelf mogen uitmaken of een zaak als deze ze aangrijpt of niet.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:55 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Dat kan niet voorkomen worden. Er zal altijd gemoord blijven woorden en er zullen altijd psychopaten bestaan. 100 moorden per jaar is niets vergeleken met bijv. kanker 44.000, zelfmoorden 2000 of zelfs verkeersdoden 600. En daarbij zijn de 100 moorden grotendeels door criminelen en agenten. Geen idee welk deel daarvan moord is door een psychopaat, maar het is in ieder geval irrelevant.
Pas als de cijfers uit de pan rijzen zou je als maatschappij er wat aan moeten doen. Nu is het alleen maar angstzaaien, ouders die kinderen niet meer alleen op de fiets laten gaan etc.
😂quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:54 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Er worden zoveel schijffouten/grammaticale fouten gemaakt, ik kijk er sws wel overheen hoor. Ik maak ze ook af en toe, maar kijk mijn teksten wel na, en verander dat wel dan als ik die zie. En af en toe ook niet zoals in april 2005.
Daar is de wetgeving min of meer voor, om de samenleving te beschermen. En we kunnen nu wel concluderen dat het niet goed gaat zo?quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:55 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Dat kan niet voorkomen worden. Er zal altijd gemoord blijven woorden en er zullen altijd psychopaten bestaan.
Logisch. Mensen die al decennia lang roepen dat vervroegd vrij komen niet meer mag bestaan voelen zich nu behoorlijk machteloos. Het is al een unicum dat een rechter 12 jaar gevangenisstraf oplegt, maar dat hij na 6 jaar weer vrij rondloopt kun je aan niemand uitleggen.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:02 schreef Robin_fok het volgende:
Er wordt gepraat over de Anne Faber petitie bij Pauw over een paar minuten.
Nu is het alleen maar angstzaaien ?quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:55 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Dat kan niet voorkomen worden. Er zal altijd gemoord blijven woorden en er zullen altijd psychopaten bestaan. 100 moorden per jaar is niets vergeleken met bijv. kanker 44.000, zelfmoorden 2000 of zelfs verkeersdoden 600. En daarbij zijn de 100 moorden grotendeels door criminelen en agenten. Geen idee welk deel daarvan moord is door een psychopaat, maar het is in ieder geval irrelevant.
Pas als de cijfers uit de pan rijzen zou je als maatschappij er wat aan moeten doen. Nu is het alleen maar angstzaaien, ouders die kinderen niet meer alleen op de fiets laten gaan etc.
[..]
Zo simpel is het niet. Je wordt er in de krant, op de TV en op de radio mee doodgegooid. Ook merk je dat bijna iedereen erover praat. Ik wil weten waarom dit zo overdreven in het nieuws komt. Zal politiek gezien wel gunstig geweest zijn.
Hoezo voelen ze zich nu machteloos? Ze hebben nu toch een breekijzer dankzij de zaak van Anne Faber?quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:04 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Logisch. Mensen die al decennia lang roepen dat vervroegd vrij komen niet meer mag bestaan voelen zich nu behoorlijk machteloos. Het is al een unicum dat een rechter 12 jaar gevangenisstraf oplegt, maar dat hij na 6 jaar weer vrij rondloopt kun je aan niemand uitleggen.
Daarom teken ik de petitie niet. Wat mij betreft is het niemand anders schuld dan Michael P.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:55 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Dat kan niet voorkomen worden. Er zal altijd gemoord blijven woorden en er zullen altijd psychopaten bestaan. 100 moorden per jaar is niets vergeleken met bijv. kanker 44.000, zelfmoorden 2000 of zelfs verkeersdoden 600. En daarbij zijn de 100 moorden grotendeels door criminelen en agenten. Geen idee welk deel daarvan moord is door een psychopaat, maar het is in ieder geval irrelevant.
Kijk hier:quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:51 schreef Sigaartje het volgende:
Vanavond was er een discussie op de radio over de aandacht.
Iemand zei dat Anne zwart was geweest dat niemand het had gehoord.
Kom op zeg...,
We leven niet in de VS van de jaren 50
Wij zijn in Nederland nog niet zo ver dat we keihard kunnen zeggen dat er voor een bepaalde groep gewelddadige psychopaten geen ruimte is in onze samenleving. Nu niet, straks niet, of twintig jaar niet...dus nooit eigenlijk. Levenslange gevangenisstraf of opsluiten in een inrichting is de enige oplossing om de samenleving voorgoed te beschermen tegen deze types.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:03 schreef Kloonhommel het volgende:
[..]
Daar is de wetgeving min of meer voor, om de samenleving te beschermen. En we kunnen nu wel concluderen dat het niet goed gaat zo?
Ja dat mogen ze. Ik vraag me af waarom het zo breed in het nieuws gekomen is wat dat is de reden dat iedereen erover praat.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:00 schreef Robin_fok het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat het angstzaaien nodig is verder, het enige punt dat ik maakte is dat mensen wel zelf mogen uitmaken of een zaak als deze ze aangrijpt of niet.
Op basis van een vermoord meisje door een psychopaat trek jij de conclusie dat wij in Nederland niet genoeg beschermd worden. Ik zou zeggen pak de cijfers erbij en bekijk hoe erg het werkelijk is. Stop met het lezen van het nieuws waarin je iedere dag wordt doodgegooid met moord en doodslag. Vroeger vonden we het erg als er iemand vermist werd in de straat, tegenwoordig moeten we het leed van het hele land dragen (of zelfs de wereld).quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:03 schreef Kloonhommel het volgende:
[..]
Daar is de wetgeving min of meer voor, om de samenleving te beschermen. En we kunnen nu wel concluderen dat het niet goed gaat zo?
11 jaar kreeg hij, maar er zijn ook misdadigers die dat voor een dubbele moord krijgenquote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:04 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Logisch. Mensen die al decennia lang roepen dat vervroegd vrij komen niet meer mag bestaan voelen zich nu behoorlijk machteloos. Het is al een unicum dat een rechter 12 jaar gevangenisstraf oplegt, maar dat hij na 6 jaar weer vrij rondloopt kun je aan niemand uitleggen.
Als nul het streven is, dan is één al te veel. Wat is precies de reden eigenlijk dat mensen vervroegd vrij kunnen komen? Nog steeds denken de West-Europese landen voor 80% aan de situatie van de dader, de crimineel, de veroordeelde, de psychopaat en voor 20% aan de (mogelijke) slachtoffers die zo een persoon kan maken. Triest.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:09 schreef YoshiBignose het volgende:
Op basis van een vermoord meisje door een psychopaat trek jij de conclusie dat wij in Nederland niet genoeg beschermd worden. Ik zou zeggen pak de cijfers erbij en bekijk hoe erg het werkelijk is.
Je kan het de rechters ook niet kwalijk nemen. De wetgevende macht en uitvoerende macht zal eerst de stap moeten zetten om de wet dusdanig aan te passen dat je niet meer vervroegd vrij kan komen en dat voor bepaalde vergrijpen je enkel 20 jaar, 30 jaar of levenslang (ja, echt levenslang) kan krijgen.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:11 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
11 jaar kreeg hij, maar er zijn ook misdadigers die dat voor een dubbele moord krijgen
De reden is dat ze een reden moeten hebben om zich goed te gedragen.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:11 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Als nul het streven is, dan is één al te veel. Wat is precies de reden eigenlijk dat mensen vervroegd vrij kunnen komen? Nog steeds denken de West-Europese landen voor 80% aan de situatie van de dader, de crimineel, de veroordeelde, de psychopaat en voor 20% aan de (mogelijke) slachtoffers die zo een persoon kan maken. Triest.
quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:58 schreef Kloonhommel het volgende:
[..]
Ik heb je niet uitgelachen, kijk eens goed. En dat-die is een fout. Dat ik "de zaak van" wegliet is geen fout. Jij laat zelf ook dingen weg.
En kansenparels heb je helaas niet 2 keer foutloos kunnen schrijven, blijf oefenen.
(ik zei 1 keer wat over een schrijffout en nou blijven we daarover bezig, zullen we weer ontopic gaan?)
Iemand met het IQ van een sprinkhaan, die moet je geen aandacht geven.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:51 schreef Sigaartje het volgende:
Vanavond was er een discussie op de radio over de aandacht.
Iemand zei dat Anne zwart was geweest dat niemand het had gehoord.
Kom op zeg...,
We leven niet in de VS van de jaren 50
Dus het kwam niet doordat hij veel te vroeg onterecht zoveel vrijheid kreeg?quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:06 schreef Krollie het volgende:
[..]
Daarom teken ik de petitie niet. Wat mij betreft is het niemand anders schuld dan Michael P.
Hardere aanpak in gevangenissen, sneller grijpen naar een isoleercel. Daar moet dan indien nodig financieel in worden geïnvesteerd.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:15 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
De reden is dat ze een reden moeten hebben om zich goed te gedragen.
Ander zou er veel meer gedonder in de gevangenissen zijn, zouden we veel meer bewakers nodig zijn en zouden er voortdurend knokpartijen en uitbraakpogingen zijn.
In eerste instantie heb je gelijk. In tweede instantie moet je je afvragen in hoeverre de samenleving in bescherming moet worden genomen tegen psychopaten. Als jij vindt dat dat niet hoeft, dan heb je ook in tweede instantie gelijk. Als je vindt dat de samenleving wel degelijk tegen psychopaten beschermd moeten worden, dan moet je je afvragen of dat voldoende is gebeurd bij deze Michael P. Het lijkt er op dat dat men had kunnen weten dat het niet verstandig was om deze man al zoveel vrijheid te geven.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:06 schreef Krollie het volgende:
[..]
Daarom teken ik de petitie niet. Wat mij betreft is het niemand anders schuld dan Michael P.
Haha.... we leven in een zorgmaatschappij tegenwoordig. Survival of the weakest. Hoe zwakker je bent, hoe meer je geholpen moet worden. Waar denk je dat deze psychopaten ontstaan? Puur random als een soort virus in de hersens? Nee, dat zijn de mensen met persoonlijkheidsstoornissen, die een slechte jeugd hebben gehad en vaak opgegroeid zijn in een lage socio-economische status. Meestal krijgen ze van jongs af aan al hulp. En dat is belangrijk want ze moeten integreren in onze maatschappij.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:08 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Wij zijn in Nederland nog niet zo ver dat we keihard kunnen zeggen dat er voor een bepaalde groep gewelddadige psychopaten geen ruimte is in onze samenleving. Nu niet, straks niet, of twintig jaar niet...dus nooit eigenlijk. Levenslange gevangenisstraf of opsluiten in een inrichting is de enige oplossing om de samenleving voorgoed te beschermen tegen deze types.
Resocialisatie, rehabilitatie, re-integratie, het is allemaal niet meer nodig als we eindelijk eens met z'n allen die stap durven te zetten om bepaalde geestelijke zieke mensen voorgoed te verbannen uit de samenleving.
Ja dat kan wellicht. Daar zal dan een prijskaartje aanhangen.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:18 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Hardere aanpak in gevangenissen, sneller grijpen naar een isoleercel. Daar moet dan indien nodig financieel in worden geïnvesteerd.
Je bent gevangene, je zit daar voor straf. Als je je misdraagt moet je nog harder gestraft worden, als je je goed gedraagt kom je na de opgegeven straf weer vrij (mits deze levenslang is).
Op basis van zoveel kansenpareltjes trek ik die conclusie ja. In 2006 heb ik van heel dichtbij zoiets meegemaakt in mijn directe omgeving en de "Michael P." destijds kwam met een lachwekkende straf vanaf in een vergelijkbaar open gevangenis en ook had ie sex met zijn medepatienten. Hij had de tijd van zijn leven vertelde ie. Uiteraard viel ie vrijwel meteen in herhaling na vrijkomen. De 2e straf was ondanks een aardig lijstje slachtoffers ook weer net zo lachwekkend.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:09 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Op basis van een vermoord meisje door een psychopaat trek jij de conclusie dat wij in Nederland niet genoeg beschermd worden. Ik zou zeggen pak de cijfers erbij en bekijk hoe erg het werkelijk is.
Mee eens, mits deze zwakkere mensen geen andere mensen in de samenleving (structureel ernstige) schade toe brengen.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:22 schreef YoshiBignose het volgende:
Haha.... we leven in een zorgmaatschappij tegenwoordig. Survival of the weakest. Hoe zwakker je bent, hoe meer je geholpen moet worden.
Onzin, dit is vaak grotendeel genetisch bepaalde of er is genetisch gezien aanleg voor.quote:Waar denk je dat deze psychopaten ontstaan? Puur random als een soort virus in de hersens? Nee, dat zijn de mensen met persoonlijkheidsstoornissen, die een slechte jeugd hebben gehad en vaak opgegroeid zijn in een lage socio-economische status.
Prima, die hulp moeten ze ook krijgen, zolang ze de samenleving niet onveilig maken.quote:Meestal krijgen ze van jongs af aan al hulp. En dat is belangrijk want ze moeten integreren in onze maatschappij.
Je gaat niet random iedereen met een aandoening opsluiten, dat heb ik ook nooit gezegd. Als iemand veroordeeld wordt voor een verkrachting, zware mishandeling of moord dan moet je middels onderzoek (TBS) bepalen of deze persoon psychisch wel in orde is. Dan kun je vervolgens besluiten om deze persoon 10 jaar, 20 jaar of 30 jaar te geven. Of voor goed vast te zetten bijvoorbeeld. Zoals ik al aangaf zouden bepaalde psychopaten dus gewoon levenslang moeten krijgen.quote:Als je echt hard wil zijn dan moeten al heel wat meer mensen met aandoeningen opsluiten.
Nou ja dat is wel degelijk relevant. Als een gozer van 40 jaar bijvoorbeeld 30 jaar krijgt kan hij op 70 jarige leeftijd wellicht minder schade aanrichten dan wanneer hij vervroegd vrij zou komen na 15 jaar en pas 55 jaar is bijvoorbeeld.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:22 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Ja dat kan wellicht. Daar zal dan een prijskaartje aanhangen.
Maar met langer straffen schuift alleen de vrijlating op, niet het gedrag van degene die vrij komt.
Wat stel je dan voor?quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:22 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Ja dat kan wellicht. Daar zal dan een prijskaartje aanhangen.
Maar met langer straffen schuift alleen de vrijlating op, niet het gedrag van degene die vrij komt.
Hij had een relatie met een medewerker daar.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:20 schreef Shreyas het volgende:
[..]
In eerste instantie heb je gelijk. In tweede instantie moet je je afvragen in hoeverre de samenleving in bescherming moet worden genomen tegen psychopaten. Als jij vindt dat dat niet hoeft, dan heb je ook in tweede instantie gelijk. Als je vindt dat de samenleving wel degelijk tegen psychopaten beschermd moeten worden, dan moet je je afvragen of dat voldoende is gebeurd bij deze Michael P. Het lijkt er op dat dat men had kunnen weten dat het niet verstandig was om deze man al zoveel vrijheid te geven.
Wat waren zijn denkbeelden over seks dan?quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:42 schreef StaceySinger het volgende:
[..]
Hoogleraar forensische psychologie: ‘Types als Michael P. zijn meester in manipuleren’
Als geen enkele andere crimineel weet een zedendelinquent zijn slachtoffers en omgeving om de tuin te leiden, met zijn charmes te manipuleren en met ‘toneelspel’ te laten geloven dat hij volkomen normaal is. Dat is mogelijk de reden waarom Michael P., verdacht van de verdwijning en het doden van Anne Faber, zoveel vrijheid kreeg in het laatste jaar van zijn gevangenschap.
Dat zegt hoogleraar forensische psychologie Hjalmar van Marle. Van Marle is voormalig directeur van het Pieter Baan Centrum (PBC) in Utrecht, waar verdachten van een zwaar misdrijf geobserveerd worden. Het PBC adviseert rechters om al dan niet tbs aan veroordeelden op te leggen.
Van Marle was daarvoor directeur van de Van Mesdagkliniek voor tbs-patiënten in Groningen. Daar zag Van Marle hoe lastig het is om zedendelinquenten te doorgronden. ,,Ze zijn zó gewoon. We hadden grote moeite te zien of er iets in hun hoofd omging dat erop kon wijzen dat ze weer in de fout konden gaan. Dat ondoorgrondelijke zie je ook bij pedoseksuelen als ze toe proberen te slaan. Ze dringen met veel charme door bij de ouders van het slachtoffertje. Die hadden nooit in de gaten welke plannen zo'n dader had.’’
Foute fantasieën
Toch had de rechter die Michael P. in 2011 veroordeelde tot twaalf jaar celstraf zónder tbs voor de verkrachting van twee jonge meisjes, eenvoudig kunnen constateren dat P. een stoornis had. ,,De manier waarop hij toen tot zijn daad kwam, de voorbereiding, de geestelijke verantwoording voor zijn daad, zijn opvattingen over seks: het is allemaal een afspiegeling van de foute fantasieën van deze man. Dat ís een seksuele stoornis.’’
Aventurijn, de forensisch psychiatrische afdeling (FPA) van Altrecht in Den Dolder, geeft aan dat ze geen behandelaanbod hebben voor mensen met een stoornis op het gebied van zedenzaken. Toch werden er volgens insiders ‘allerlei gedetineerden bij Aventurijn over de schutting gegooid’. Volgens Van Marle had Aventurijn ze kunnen weigeren. ,,Maar dan was P. bij een van de andere FPA’s in Nederland terechtgekomen. Daarbij komt dat niet is vast komen te staan of P. een stoornis heeft. Dus konden ze hem in behandeling nemen.’’
Een tbs-behandeling voor de verkrachtingen uit 2010 had het drama met Anna Faber voorkomen
Volgens Van Marle is het wel goed dat ervoor gekozen is om P. in het laatste jaar van zijn detentie te proberen te behandelen. ,,De enige andere optie is om hem na zijn celstraf onbehandeld op straat te gooien. Nu had je nog een kans dat hij zelf gemotiveerd raakte om ‘beter’ te worden.’’
Toch blijft Van Marle erbij dat een tbs-behandeling voor de verkrachtingen uit 2010 het drama met Anne Faber had voorkomen. ,,Daarom moeten we met psychologen, rechters en het Openbaar Ministerie weer om de tafel gaan zitten om de koudwatervrees voor het opleggen van tbs weg te nemen.
De kans op herhaling is na tbs vier keer zo klein als na een reguliere celstraf.
Bovendien had Michael P. dan nu in een tbs-kliniek gezeten.’’
https://www.ad.nl/dossier(...)anipuleren~a3651019/
Er zijn er plenty die normaal opgroeien hoor ondanks een slechte jeugd en armoedige sociale status dat zegt dus ook niets.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:22 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Haha.... we leven in een zorgmaatschappij tegenwoordig. Survival of the weakest. Hoe zwakker je bent, hoe meer je geholpen moet worden. Waar denk je dat deze psychopaten ontstaan? Puur random als een soort virus in de hersens? Nee, dat zijn de mensen met persoonlijkheidsstoornissen, die een slechte jeugd hebben gehad en vaak opgegroeid zijn in een lage socio-economische status. Meestal krijgen ze van jongs af aan al hulp. En dat is belangrijk want ze moeten integreren in onze maatschappij.
Als je echt hard wil zijn dan moeten al heel wat meer mensen met aandoeningen opsluiten. Een beetje zoals in de middeleeuwen. Als je raar deed ging je op de brandstapel. In plaats van 40 gesprekken per jaar met een psychiater en een hele stapel aan medicijnen.
Als je het puur over de diagnose psychopaat hebt misschien... maar het is zeker niet puur genetisch. Er zijn veel dingen van invloed bijv. afwezige vader, slechte huisvesting, een depressieve moeder, fysieke verwaarlozing en systematische afwijzing door leeftijdsgenoten. Bovendien is dat niet de enige aandoening die je kan hebben als je gaat moorden of verkrachten.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:28 schreef Shreyas het volgende:
Onzin, dit is vaak grotendeel genetisch bepaalde of er is genetisch gezien aanleg voor.
Dan ben je te laat want dan is het al gebeurd.quote:Je gaat niet random iedereen met een aandoening opsluiten, dat heb ik ook nooit gezegd. Als iemand veroordeeld wordt voor een verkrachting, zware mishandeling of moord dan moet je middels onderzoek (TBS) bepalen of deze persoon psychisch wel in orde is.
Ja daar kunnen we ons gelukkig mee prijzen. Er zijn ook genoeg pedofielen die geen kinderen verkrachten maar het houden bij gedachtes en filmpjes. Maar ALS je iets wil gaan doen dan moet je dat bij de bron aanpakken.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:36 schreef Fidji het volgende:
[..]
Er zijn er plenty die normaal opgroeien hoor ondanks een slechte jeugd en armoedige sociale status dat zegt dus ook niets.
quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:04 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Logisch. Mensen die al decennia lang roepen dat vervroegd vrij komen niet meer mag bestaan voelen zich nu behoorlijk machteloos. Het is al een unicum dat een rechter 12 jaar gevangenisstraf oplegt, maar dat hij na 6 jaar weer vrij rondloopt kun je aan niemand uitleggen.
Klein verschil een smartphone. Deze neukt je niet in je reet onder gunpoint tegen je zin.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:42 schreef Nieuwschierig het volgende:
Overigens is de smartphone in het verkeer een veel grotere killer van onschuldige fietsters dan te kort gestrafte gevangenen.
Klopt, die zorgt alleen dat je van je fiets gereden wordt onderweg naar school, misschien nog een vrachtwagenwiel er overheen.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:45 schreef HendrikV het volgende:
[..]
Klein verschil een smartphone. Deze neukt je niet in je reet onder gunpoint tegen je zin.
Je bent waarschijnlijk niet serieus maar ik voel hier wel wat voor ja. Hoe erger de dingen die zij hebben gedaan, hoe meer ik hier voor voel om hun hetzelfde te laten meemaken wat zij anderen aandoen. Hoeveel duidelijker kan je hun dan maken hoe het is voor andere mensen?quote:
Mensen die zelfs hier een racistisch draai aan kunnen geven, echt niet te geloven. Was er hier ook al één vanmiddag.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:51 schreef Sigaartje het volgende:
Vanavond was er een discussie op de radio over de aandacht.
Iemand zei dat Anne zwart was geweest dat niemand het had gehoord.
Kom op zeg...,
We leven niet in de VS van de jaren 50
Niet te vergeten dat het ook gewoon bij jou kan gebeuren.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:51 schreef Kyran het volgende:
dus het raakt me dat zoiets ook bij één van hun kan gebeuren alleen maar omdat de wetgeving teveel gaten heeft waar dit soort mafkezen doorheen kunnen glippen.
Anno 2017 is het gewoon gevaarlijk om in donkere afgelegen weggetjes te gaan fietsen, dat had Anne ook moeten weten. Dat wist ze waarschijnlijk ook wel. Verkeerde plek, verkeerde tijdstip, verkeerde dorpsgek.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:51 schreef Kyran het volgende:
[..]
Mensen die zelfs hier een racistisch draai aan kunnen geven, echt niet te geloven. Was er hier ook al één vanmiddag.
Mij persoonlijk gaat het niet om dat ze blank, blond, knap was. Wat mij raakte was dat een meid die even een stukje gaat fietsen gewoon nooit meer terugkomt, omdat één of ander idioot die al vaak genoeg de fout is gegaan nog steeds los rondloopt.
Ik heb een dochter, ik heb een vrouw, dus het raakt me dat zoiets ook bij één van hun kan gebeuren alleen maar omdat de wetgeving teveel gaten heeft waar dit soort mafkezen doorheen kunnen glippen.
Als het een donkere meid geweest was had ik niet anders gereageerd. Als het een minder knappe meid was geweest ook niet, als het een moslima was geweest ook niet.
Op zich heb je gelijk en voor mijn part iedereen die een mening heeft over het strafrecht maar soms moet je ook erkennen dat er mensen zijn die deskundiger zijn in de hele materie dan buitenstaanders op een internetforum.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:49 schreef Kloonhommel het volgende:
[..]
Je bent waarschijnlijk niet serieus maar ik voel hier wel wat voor ja. Hoe erger de dingen die zij hebben gedaan, hoe meer ik hier voor voel om hun hetzelfde te laten meemaken wat zij anderen aandoen. Hoeveel duidelijker kan je hun dan maken hoe het is voor andere mensen?
Ja, allemaal de schuld van Anne.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:55 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Anno 2017 is het gewoon gevaarlijk om in donkere afgelegen weggetjes te gaan fietsen, dat had Anne ook moeten weten. Dat wist ze waarschijnlijk ook wel. Verkeerde plek, verkeerde tijdstip, verkeerde dorpsgek.
Je had wel anders gereageerd want het was bijna niet in het nieuws gekomen.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:51 schreef Kyran het volgende:
Als het een donkere meid geweest was had ik niet anders gereageerd. Als het een minder knappe meid was geweest ook niet, als het een moslima was geweest ook niet.
Zinloos. Je denkt toch werkelijk niet dat zoiets een (potentiële) psychopaat afschrikt? Het is zelfs al bewezen dat de doodstraf niet helpt in het verlagen van de criminaliteit.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:49 schreef Kloonhommel het volgende:
[..]
Je bent waarschijnlijk niet serieus maar ik voel hier wel wat voor ja. Hoe erger de dingen die zij hebben gedaan, hoe meer ik hier voor voel om hun hetzelfde te laten meemaken wat zij anderen aandoen. Hoeveel duidelijker kan je hun dan maken hoe het is voor andere mensen?
Beide aanpakken lijkt mequote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:48 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Klopt, die zorgt alleen dat je van je fiets gereden wordt onderweg naar school, misschien nog een vrachtwagenwiel er overheen.
Niet allemaal, wel een klein beetje, maar dat mag je blijkbaar niet zeggen.quote:
Het was niet donker nog toen ze verdween.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:55 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Anno 2017 is het gewoon gevaarlijk om in donkere afgelegen weggetjes te gaan fietsen, dat had Anne ook moeten weten. Dat wist ze waarschijnlijk ook wel. Verkeerde plek, verkeerde tijdstip, verkeerde dorpsgek.
Serieus? Jij vindt serieus dat Anne schuldig is? Echt geen woorden voor.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:00 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Niet allemaal, wel een klein beetje, maar dat mag je blijkbaar niet zeggen.
Maar de wereld is gek. Misschien moeten ouders hun kinderen vertellen dat de wereld gek is en dat achter elke boom een nog grotere gek kan zitten.
Ja, die dader had beter een donker meisje kunnen pakken, volgens sommige mensen idd, alleen was het dan nooit een media hype geworden, zeggen ze erbij... Tja, wat moet je ervan zeggen hè. Behalve misschien dat dat soort mensen niet sporen.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:02 schreef ootjekatootje het volgende:
Wij blanken hebben nog geluk dat de dader ook blank is, daar hoor je niemand over.
Hoe zouden de tafelgesprekken op tv dan geweest zijn? Allemaal racisten waren we dan als we hetzelfde gezegd zouden hebben...
Om bij voorbeeld smartphone te blijven:quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:57 schreef HendrikV het volgende:
[..]
Beide aanpakken lijkt me![]()
Beide willen we niet aanpakken.
Is wel mooie info voor al die mafkezen die nog een slachtoffer zoeken. Pak een donkere meid, liefst niet al te knap. Niemand die er om geeft en geen media die er aandacht aan geeft. Eng dat mensen echt zo denken.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:05 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, die dader had beter een donker meisje kunnen pakken, volgens sommige mensen idd, alleen was het dan nooit een media hype geworden, zeggen ze erbij... Tja, wat moet je ervan zeggen hè. Behalve misschien dat dat soort mensen niet sporen.
Het maakt helemaal niets uit of het donker of licht is. Met donkere weggetjes bedoel ik dat dergelijke weggetjes gevaarlijk kan zijn. In principe zijn plekken waar weinig mensen komen altijd gevaarlijk.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:04 schreef Kyran het volgende:
[..]
Serieus? Jij vindt serieus dat Anne schuldig is? Echt geen woorden voor.
Het is om 19:30 nog niet eens zo donker. Als wij onze kinderen en vrouwen met schemer al achter slot en grendel moeten zetten omdat ons rechtssysteem en wetgeving faalt zijn we wel erg ver heen als land.
Ik denk dat die users niet eens beseffen wat ze eigenlijk zeggen.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:05 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, die dader had beter een donker meisje kunnen pakken, volgens sommige mensen idd, alleen was het dan nooit een media hype geworden, zeggen ze erbij... Tja, wat moet je ervan zeggen hè. Behalve misschien dat dat soort mensen niet sporen.
Ja, en dan gaan ze heel luid dus verkondigen dat we white-privilege racisten nazis en tokkies zijn idd. Wrs zijn dat soort lui gewoon boos op de dader, dat-ie geen islam meisje of donker meisje heeft vermoord ook.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:07 schreef Kyran het volgende:
[..]
Is wel mooie info voor al die mafkezen die nog een slachtoffer zoeken. Pak een donkere meid, liefst niet al te knap. Niemand die er om geeft en geen media die er aandacht aan geeft.
Ik denk dat 9 van de 10 het wel zouden doen. In Nederland ben je nooit echt "in the middle of nowhere", met een paar minuten fietsen ben je weer in de bewoonde wereld.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:08 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Het maakt helemaal niets uit of het donker of licht is. Met donkere weggetjes bedoel ik dat dergelijke weggetjes gevaarlijk kan zijn. In principe zijn plekken waar weinig mensen komen altijd gevaarlijk.
Gevaar is vaak niet te herkennen. Ik zeg helemaal niet dat het haar schuld is. Ik denk dat ze de wereld anders zag als de meeste. Geen idee. Ik denk toch dat negen op de 10 vrouwen nooit alleen zo een fietstochtje zouden gaan maken.
Alhoewel ik wel kan begrijpen wat je bedoelt (zoals dat Nederland 14 miljoen bondscoaches heeft na elk verloren wedstrijd) moet ik toch echt zeggen dat het niet overkomt alsof zij weten wat ze doen.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:55 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Op zich heb je gelijk en voor mijn part iedereen die een mening heeft over het strafrecht maar soms moet je ook erkennen dat er mensen zijn die deskundiger zijn in de hele materie dan buitenstaanders op een internetforum.
Als de oplossing zo logisch was als wat velen nu roepen dan was die oplossing al lang toegepast.
Gewoon tegen je werkgever zeggen dat je in de winter om vijf uur thuis moet zijn want wij mogen als vrouw niet in het donker naar huis fietsen. Of misschien mogen vrouwen taxiritjes 's avonds voortaan ergens declareren?quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:55 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Anno 2017 is het gewoon gevaarlijk om in donkere afgelegen weggetjes te gaan fietsen, dat had Anne ook moeten weten. Dat wist ze waarschijnlijk ook wel. Verkeerde plek, verkeerde tijdstip, verkeerde dorpsgek.
Ja, ze weten wel wat ze zeggen hoor: deze aandacht alleen omdat het een wit, aantrekkelijk meisje was. En ze zeggen dat iedereen die hier aandacht aan heeft geschonken eigenlijk racistisch is. Je moet je schamen dat je er zoveel aandacht aan geeft. Of hier dat je in de top 10 posters staat. (OllieA).quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:08 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ik denk dat die users niet eens beseffen wat ze eigenlijk zeggen.
Als het een donker meisje was geweest... Dat was het deze keer niet.
Dan was er geen media-aandacht...
1 dat weten we niet
2 men maakt anderen ongegrond keihard uit voor racist.
Vind ik erg...
Wel met vrouwen achter het stuur, want mannen zijn eng en taxi's zijn donker. Niet dat je met een vrouw achter het stuur zeker bent dat je thuiskomtquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:12 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Gewoon tegen je werkgever zeggen dat je in de winter om vijf uur thuis moet zijn want wij mogen als vrouw niet in het donker naar huis fietsen. Of misschien mogen vrouwen taxiritjes 's avonds voortaan ergens declareren?
Je probeert het dapper, maar ik ben ban dat je vrij weinig respons krijgt.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:18 schreef Basxt het volgende:
Bij pauw zit nu de initiatiefnemer van de petitie.
Vanmiddag had je er een paar hier hoor. Sommige begonnen ook over het zwart/wit gebeuren en een ander zat weer mensen te beschuldigen dat ze alleen maar medeleven toonden om zich zelf beter te voelen.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:13 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, ze weten wel wat ze zeggen hoor: deze aandacht alleen omdat het een wit, aantrekkelijk meisje was. En ze zeggen dat iedereen die hier aandacht aan heeft geschonken eigenlijk racistisch is. Je moet je schamen dat je er zoveel aandacht aan geeft. Of hier dat je in de top 10 posters staat. (OllieA).
Ik denk dat dat soort mensen een beetje geschift zijn.
Oh maar daar heb je zonder meer gelijk inquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:11 schreef Kloonhommel het volgende:
[..]
Alhoewel ik wel kan begrijpen wat je bedoelt (zoals dat Nederland 14 miljoen bondscoaches heeft na elk verloren wedstrijd) moet ik toch echt zeggen dat het niet overkomt alsof zij weten wat ze doen.
Ik denk eerder dat het een wisselwerking is van geen geld genoeg hebben om echte straffen te kunnen hanteren, en hopen dat het wel goedkomt.
Eh dit is al jaren zo hoor, blijkbaar krijgen de meeste jongeren wat minder opvoeding in deze?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:04 schreef Kyran het volgende:
[..]
Serieus? Jij vindt serieus dat Anne schuldig is? Echt geen woorden voor.
Het is om 19:30 nog niet eens zo donker. Als wij onze kinderen en vrouwen met schemer al achter slot en grendel moeten zetten omdat ons rechtssysteem en wetgeving faalt zijn we wel erg ver heen als land.
In plaats van de oorzaken weghalen en problemen oplossen moeten wij maar accepteren dat er gekken rondlopen. Ja, wij kunnen niks alles voorkomen. Een eerste keer zie je misschien niet aankomen, maar in dit geval was het gewoon een dikke vette faal van ons rechtssysteem.
Ik ben een vrouw, ik ken heel wat vrouwen, wij zouden zonder nadenken om 5 uur 's middags terwijl er nog daglicht is een fietstochtje maken. Aangezien ik nooit buienradar check zou ik ook makkelijk in noodweer terecht kunnen komen. Dat Het Kwaad op de loer ligt als ik ergens schuil voor de regen zou niet in me opkomen, nee.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:10 schreef Kyran het volgende:
[..]
Ik denk dat 9 van de 10 het wel zouden doen. In Nederland ben je nooit echt "in the middle of nowhere", met een paar minuten fietsen ben je weer in de bewoonde wereld.
Maar goed, ik ben een man, dus dan is het aan de vrouwen hier om te laten weten hoe zij er over denken. Ben eigenlijk wel benieuwd
Ok, maar als wij er nou eens iets anders naar kijken.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:20 schreef Fidji het volgende:
[..]
Eh dit is al jaren zo hoor, blijkbaar krijgen de meeste jongeren wat minder opvoeding in deze?
Je mag het niet zeggen, zoals klaasweetalles al aangaf.
Maar inderdaad, je gaat niet zomaar even naar buiten op je fiets, in het bijna donker, langs een bos fietsen natuurlijk.
Normaal hoort zoiets bij je opvoeding, dus niet verbaast zijn als je een griezel tegenkomt op de verkeerde plek.
En het was haar schuld niet, zeker niet.
Niemand zegt dit ook.
Het is gewoon een feit dat men zou moeten weten en je kunt overal wel gekken tegenkomen, maar meestal kom je ze tegen op donkere verlaten plaatsen waar weinig mensen komen.
Ik word echt naar van zulke beweringen. Ja, er bestaan gekken en dat weet elke vrouw. Ja, elke vrouw houdt daar rekening mee, tot op zekere hoogte. Om middernacht door een verlaten park fietsen doe ik niet maar de hele 'ze had dit kunnen zien aankomen'-houding maakt me kotsmisselijk. Alsof je achter elke boom een verkrachter mag verwachten, alsjeblieft zeg.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:20 schreef Fidji het volgende:
[..]
Eh dit is al jaren zo hoor, blijkbaar krijgen de meeste jongeren wat minder opvoeding in deze?
Je mag het niet zeggen, zoals klaasweetalles al aangaf.
Maar inderdaad, je gaat niet zomaar even naar buiten op je fiets, in het bijna donker, langs een bos fietsen natuurlijk.
Normaal hoort zoiets bij je opvoeding, dus niet verbaast zijn als je een griezel tegenkomt op de verkeerde plek.
En het was haar schuld niet, zeker niet.
Niemand zegt dit ook.
Het is gewoon een feit dat men zou moeten weten en je kunt overal wel gekken tegenkomen, maar meestal kom je ze tegen op donkere verlaten plaatsen waar weinig mensen komen.
Inderdaad.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:21 schreef L-E het volgende:
[..]
Ik ben een vrouw, ik ken heel wat vrouwen, wij zouden zonder nadenken om 5 uur 's middags terwijl er nog daglicht is een fietstochtje maken. Aangezien ik nooit buienradar check zou ik ook makkelijk in noodweer terecht kunnen komen. Dat Het Kwaad op de loer ligt als ik ergens schuil voor de regen zou niet in me opkomen, nee.
Een voorbeeldje en er zijn er plenty.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:23 schreef Kyran het volgende:
[..]
Ok, maar als wij er nou eens iets anders naar kijken.
Hoe vaak gebeurt het nou dat er daadwerkelijk een gek achter een boom staat die vrouwen van de fiets trekt?
... en dan als vervolgvraag
Hoe vaak gebeurt het, dat die gek die achter een boom staat en vrouwen van de fiets trekt, al bekend was bij de politie en/of al vast zat voor andere (zeden)delicten?
Ik weet de cijfers niet, begrijp mij niet verkeerd, maar ik denk dat de % bij vraag 1 best laag is en de % bij vraag 2 relatief hoog.
quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:08 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Wij zijn in Nederland nog niet zo ver dat we keihard kunnen zeggen dat er voor een bepaalde groep gewelddadige psychopaten geen ruimte is in onze samenleving. Nu niet, straks niet, of twintig jaar niet...dus nooit eigenlijk. Levenslange gevangenisstraf of opsluiten in een inrichting is de enige oplossing om de samenleving voorgoed te beschermen tegen deze types.
Resocialisatie, rehabilitatie, re-integratie, het is allemaal niet meer nodig als we eindelijk eens met z'n allen die stap durven te zetten om bepaalde geestelijke zieke mensen voorgoed te verbannen uit de samenleving.
Ik vind 00:30 en 19:30 toch een behoorlijk verschil.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:27 schreef Fidji het volgende:
[..]
Een voorbeeldje en er zijn er plenty.
''aandacht aan de verkrachtingszaak van een 20-jarige studente in de nacht van 17 op 18 maart op de Borcht bij het Amstelpark. Ze werd die nacht van haar fiets getrokken en ernstig seksueel misbruikt in de bosjes. Ze liep daarbij een gebroken oogkas en hersenbloeding op. Ze lag daarna dagen in het ziekenhuis.''
In Opsporing Verzocht werden er onder meer camerabeelden getoond van getuigen die in en rond het Amstelpark fietsten rond 0.30 uur, toen de verkrachting plaatsvond.
https://www.parool.nl/ams(...)amstelpark~a4285590/
Helaas de feiten liggen er nu eenmaal. De kansen zijn groter als je laat en in het donker op een verlaten plek, in of langs een bos gaat fietsen.
Logisch toch.
Voor velen is het vreemd dat vrouwen dit niet eens meer beseffen momenteel.
Ik had deze gemist, mooi dat er nu ook quote komt.quote:
Dus langs een bos fietsen terwijl het schemerig is, dat vind jij wel kunnen?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:28 schreef Kyran het volgende:
[..]
Ik vind 00:30 en 19:30 toch een behoorlijk verschil.
Of genderspecifieke fietspaden makenquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:19 schreef StaceySinger het volgende:
Wat ook bekeken moet worden is het volgende.
Wie is de gestoorde gek van de ANWB geweest die een recreatief fietspad
gepland heeft > wat tussen een jeugddetentiecentrum en (jaja) het gekkenhuis (wa hoeve) in Den Dolder doorloopt? Is het een idee om alle fietspaden in Nederland nog eens nader onder de loep
te nemen ?
[ afbeelding ]
Mijn dochter komt als ze straks kan fietsen de deur niet meer uit na 12:00 in de middag!quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:29 schreef Fidji het volgende:
[..]
Dus langs een bos fietsen terwijl het schemerig is, dat vind jij wel kunnen?
Je dochters ook...
Eens.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:32 schreef Kyran het volgende:
[..]
Mijn dochter komt als ze straks kan fietsen de deur niet meer uit na 12:00 in de middag!
Ik begrijp wat je bedoelt en ik ben zelf juist iemand die altijd uitermate voorzichtig is. Als mijn vrouw vanuit het station naar huis moet fietsen in het donker vind ik het al niet fijn. Ik ben het ook niet oneens dat als het donker is je meer kans loopt op dit soort dingen.
Waar ik vooral tegen ben is dat mensen, ook al is het maar een heel klein beetje, de schuld bij Anne durven te leggen.
Het was licht toen ze wegging, het was nog licht toen ze een selfie stuurde, het was schemerig toen ze van haar fiets werd getrokken of werd aangesproken toen ze aan het schuilen was. Hoe ik er ook naar kijk ik kan de schuld echt niet bij haar leggen.
Oh nee hier is geen sprake van enige schuld.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:32 schreef Kyran het volgende:
[..]
Mijn dochter komt als ze straks kan fietsen de deur niet meer uit na 12:00 in de middag!
Ik begrijp wat je bedoelt en ik ben zelf juist iemand die altijd uitermate voorzichtig is. Als mijn vrouw vanuit het station naar huis moet fietsen in het donker vind ik het al niet fijn. Ik ben het ook niet oneens dat als het donker is je meer kans loopt op dit soort dingen.
Waar ik vooral tegen ben is dat mensen, ook al is het maar een heel klein beetje, de schuld bij Anne durven te leggen.
Het was licht toen ze wegging, het was nog licht toen ze een selfie stuurde, het was schemerig toen ze van haar fiets werd getrokken of werd aangesproken toen ze aan het schuilen was. Hoe ik er ook naar kijk ik kan de schuld echt niet bij haar leggen.
Als het zeikt van de regen is een fietstunnel a dream come true hoor.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:35 schreef Fidji het volgende:
[..]
Oh nee hier is geen sprake van enige schuld.
Laat het een waarschuwing zijn voor vrouwen die dit niet zo beseffen aub!
En dan nog misschien het schuilen onder een ecoduct, waar juist mensen uit die kliniek vaak rondhingen, mijn hemel wie wist dit?
Niemand denk ik, de kliniek wel natuurlijk, dus dit is ook hun verantwoording.
Maar ik schuil echt nooit in het donker of schemer bv onder een fietstunnel oid.
Een aantal jaar geleden was er zo'n pokemon/anime vrouw (23 dacht ik) op de trein naar huis gestapt en ook vermist, weet d'r naam niet meer maar daar was ook gewoon aandacht voor en dat was geen blanke.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:08 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ik denk dat die users niet eens beseffen wat ze eigenlijk zeggen.
Als het een donker meisje was geweest... Dat was het deze keer niet.
Dan was er geen media-aandacht...
1 dat weten we niet
2 men maakt anderen ongegrond keihard uit voor racist.
Vind ik erg...
Ik denk gewoon niet dat iedere vrouw (of man, maakt eigenlijk niet veel uit) constant aan het berekenen is hoeveel kans er is dat er iets mis gaat of dat er een mafkees om de hoek staat.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:35 schreef Fidji het volgende:
[..]
Oh nee hier is geen sprake van enige schuld.
Laat het een waarschuwing zijn voor vrouwen die dit niet zo beseffen aub!
En dan nog misschien het schuilen onder een ecoduct, waar juist mensen uit die kliniek vaak rondhingen, mijn hemel wie wist dit?
Niemand denk ik, de kliniek wel natuurlijk, dus dit is ook hun verantwoording.
Maar ik schuil echt nooit in het donker of schemer bv onder een fietstunnel oid.
Denk aan de hoeveelheid aandacht mbt nouri. Is gewoon een gekleurde marrokaanse jongen en een aanhanger des haat. Heel het land leefde mee + veel in allerlei media.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:43 schreef Nober het volgende:
[..]
Een aantal jaar geleden was er zo'n pokemon/anime vrouw (23 dacht ik) op de trein naar huis gestapt en ook vermist, weet d'r naam niet meer maar daar was ook gewoon aandacht voor en dat was geen blanke.
Ze hadden stiekem een relatie? Dat verklaard de fietstocht.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:47 schreef madam-april het volgende:
De meeste moorden en verkrachtingen worden gepleegd door bekende van het slachtoffer..
Juist, man, allochtoon en moslim en het kreeg alle aandacht, zoals het hoort.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:47 schreef HendrikV het volgende:
[..]
Denk aan de hoeveelheid aandacht mbt nouri. Is gewoon een gekleurde marrokaanse jongen en een aanhanger des haat. Heel het land leefde mee + veel in allerlei media.
Het jeugdig ascept is volgens mij grotendeels de boosdoener.
Dat gaan we hopelijk nooit doen. Het is namelijk geen teken van beschaving.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:08 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Wij zijn in Nederland nog niet zo ver dat we keihard kunnen zeggen dat er voor een bepaalde groep gewelddadige psychopaten geen ruimte is in onze samenleving. Nu niet, straks niet, of twintig jaar niet...dus nooit eigenlijk. Levenslange gevangenisstraf of opsluiten in een inrichting is de enige oplossing om de samenleving voorgoed te beschermen tegen deze types.
Resocialisatie, rehabilitatie, re-integratie, het is allemaal niet meer nodig als we eindelijk eens met z'n allen die stap durven te zetten om bepaalde geestelijke zieke mensen voorgoed te verbannen uit de samenleving.
Zetten wij alle geestelijk zieke mensen die geen zicht hebben om ooit beter worden gewoon bij jou in de tuin. Jij blij, wij blij.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:50 schreef Rangono het volgende:
[..]
Dat gaan we hopelijk nooit doen. Het is namelijk geen teken van beschaving.
In het geval van MP juist wel, je kan het de samenleving niet aandoen om zo'n stuk aids bewegingsvrijheid te geven.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:50 schreef Rangono het volgende:
[..]
Dat gaan we hopelijk nooit doen. Het is namelijk geen teken van beschaving.
Dit , inderdaad.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:02 schreef ootjekatootje het volgende:
Wij blanken hebben nog geluk dat de dader ook blank is, daar hoor je niemand over.
Hoe zouden de tafelgesprekken op tv dan geweest zijn? Allemaal racisten waren we dan als we hetzelfde gezegd zouden hebben...
Jij bent nogal van de aannames. Inclusief schuim op je lippen?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:53 schreef Kyran het volgende:
[..]
Zetten wij alle geestelijk zieke mensen die geen zicht hebben om ooit beter worden gewoon bij jou in de tuin. Jij blij, wij blij.
Hoezo geen beschaving? Als iemand zo ziek in z'n hoofd is dat het nooit meer goed gaat komen kan dit best. Of heb je liever dat onze vrouwen en dochters gewoon gevaar blijven lopen omdat wij niet durven te zeggen dat bepaalde geestelijk zieke mensen gewoon niet in samenleving horen?
Dat kan perfect. Vaak gaat het gewoon goed.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:54 schreef Hathor het volgende:
[..]
In het geval van MP juist wel, je kan het de samenleving niet aandoen om zo'n stuk aids bewegingsvrijheid te geven.
Voordat deze dader toesloeg, vier dagen....quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:23 schreef Kyran het volgende:
[..]
Ok, maar als wij er nou eens iets anders naar kijken.
Hoe vaak gebeurt het nou dat er daadwerkelijk een gek achter een boom staat die vrouwen van de fiets trekt?
... en dan als vervolgvraag
Hoe vaak gebeurt het, dat die gek die achter een boom staat en vrouwen van de fiets trekt, al bekend was bij de politie en/of al vast zat voor andere (zeden)delicten?
Ik weet de cijfers niet, begrijp mij niet verkeerd, maar ik denk dat de % bij vraag 1 best laag is en de % bij vraag 2 relatief hoog.
Ik heb jaren lang, minimaal 3 dagen per week 2x per dag, helemaal in mijn eentje over dat terrein in Den Dolder gelopen/gefietst (en ja ook in het donker). Geen moment onveilig gevoeld.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:45 schreef Kyran het volgende:
[..]
Ik denk gewoon niet dat iedere vrouw (of man, maakt eigenlijk niet veel uit) constant aan het berekenen is hoeveel kans er is dat er iets mis gaat of dat er een mafkees om de hoek staat.
Als het regent en je ziet een stukje waar je even kan schuilen totdat het ergste voorbij is ga je niet eerst bedenken of het wel verstandig is. Sommigen misschien wel, maar heel veel mensen ook niet en dit kunnen wij ze niet kwalijk nemen.
Denk ook niet dat Anne wist dat daar mafkezen waren en/of een kliniek in de buurt stond. Wie zet die dingen überhaupt op al die stille afgelegen plekken vraag ik me af. In Nijmegen heb je ook zo'n kliniek die langs een bos staat.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ja, maar heel vaak gaat het goed schijnbaar, dus hebben Anne en die andere arme vrouw gewoon pech of hadden ze maar niet dom moeten zijn om in het donker buiten te zijn.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:08 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Voordat deze dader toesloeg, vier dagen....
Er zat vier dagen tussen de verkrachting op 25/9 in Groningen door een Tbser op verlof en de vermissing van Anne.
quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:11 schreef madam-april het volgende:
[..]
Ik heb jaren lang, minimaal 3 dagen per week 2x per dag, helemaal in mijn eentje over dat terrein in Den Dolder gelopen/gefietst (en ja ook in het donker). Geen moment onveilig gevoeld.Dapper van je stukje in spoiler, maar het laat wel een erg goed punt zien. Dit soort dingen gebeuren echt niet alleen maar in een bos langs een donker steegje etc. Aanrandingen en verkrachtingen gebeuren vaker bij iemand thuis, in een bar, op het werk etc. etc.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik dacht iets te hebben gehoord gisteren dat 16% verkrachters met gevangenisstraf weer iemand verkrachten na vrijlating, 4% van mensen verkrachten weer iemand na TBS behandeling.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:07 schreef Kyran het volgende:
Was het niet 33% dat weer de fout in gaat? Dacht dat er eerder vandaag of gisteren iemand met cijfers kwam.
quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:11 schreef madam-april het volgende:
[..]
Ik heb jaren lang, minimaal 3 dagen per week 2x per dag, helemaal in mijn eentje over dat terrein in Den Dolder gelopen/gefietst (en ja ook in het donker). Geen moment onveilig gevoeld.Damn. Dat maakt het nog erger. Anne kwam daar verder nooit. Had ze volgens mij puur als fietsroute uitgekozen om een keer te gaan doen. Echt erg.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Wow ik zag de spoiler niet op t eerste ogenblik. Spijt me heel erg voor je. Wat een beesten in deze wereld...quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:15 schreef Robin_fok het volgende:
[..]
Damn. Dat maakt het nog erger. Anne kwam daar verder nooit. Had ze volgens mij puur als fietsroute uitgekozen om een keer te gaan doen. Echt erg.
bull shit, je hebt het over Anneke van der Stap. Vermist in 2005 en vermoord teruggevonden.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:43 schreef Nober het volgende:
[..]
Een aantal jaar geleden was er zo'n pokemon/anime vrouw (23 dacht ik) op de trein naar huis gestapt en ook vermist, weet d'r naam niet meer maar daar was ook gewoon aandacht voor en dat was geen blanke.
Is dat dan die cartograaf Michiel Hegener niet?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:19 schreef StaceySinger het volgende:
Wat ook bekeken moet worden is het volgende.
Wie is de gestoorde gek van de ANWB geweest die een recreatief fietspad
gepland heeft > wat tussen een jeugddetentiecentrum en (jaja) het gekkenhuis (wa hoeve) in Den Dolder doorloopt? Is het een idee om alle fietspaden in Nederland nog eens nader onder de loep
te nemen ?
[ afbeelding ]
Lang zat voor de 2de kans adepten.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:08 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Voordat deze dader toesloeg, vier dagen....
Er zat vier dagen tussen de verkrachting op 25/9 in Groningen door een Tbser op verlof en de vermissing van Anne.
Dit.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:23 schreef HendrikV het volgende:
[..]
Lang zat voor de 2de kans adepten.
Te triest voor woorden het is gewoon collaterol damage de dames die verkacht en vermoord worden omdat wij geen ballen hebben om door te pakken.
Jeetje, de "held"... van vorige week.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:23 schreef Eigenwhys het volgende:
[..]
Is dat dan die cartograaf Michiel Hegener niet?
Hij zegt in onderstaand artikel:
"Vooral toen bleek dat Anne een deel van de fietsroute heeft gereden die ik heb gemaakt. Ik maak al sinds 1995 de fietsroutes voor de ANWB."
https://www.bndestem.nl/d(...)jning-anne~ad45781e/
Ach gut, gut, gut. Zie het vingertje eens gaan hoor. Hét ligt aan dé jongeren, aan dé opvoeding! Gebrek aan kennis van dit "FEIT!" wordt met terugwerkende kracht zelfs nog even bij iemand op de mouw gespeld die tijdens een noodlottige samenloop van omstandigheden recent het leven heeft gelaten. Iemand zonder blozen betichten van het gebrek aan het ontvangen van "feiten" door anderen. Het moet toch niet gekker worden.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:20 schreef Fidji het volgende:
[..]
Eh dit is al jaren zo hoor, blijkbaar krijgen de meeste jongeren wat minder opvoeding in deze?
Je mag het niet zeggen, zoals klaasweetalles al aangaf.
Maar inderdaad, je gaat niet zomaar even naar buiten op je fiets, in het bijna donker, langs een bos fietsen natuurlijk.
Normaal hoort zoiets bij je opvoeding, dus niet verbaast zijn als je een griezel tegenkomt op de verkeerde plek.
En het was haar schuld niet, zeker niet.
Niemand zegt dit ook.
Het is gewoon een feit dat men zou moeten weten en je kunt overal wel gekken tegenkomen, maar meestal kom je ze tegen op donkere verlaten plaatsen waar weinig mensen komen.
was in die discussie 33%, vond men acceptabel want dan ging het er met twee wel goed...quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:13 schreef Robin_fok het volgende:
[..]
Ik dacht iets te hebben gehoord gisteren dat 16% verkrachters met gevangenisstraf weer iemand verkrachten na vrijlating, 4% van mensen verkrachten weer iemand na TBS behandeling.
Hoe dan ook, 16% is gewoon echt hoog wat mij betreft. Je zou (bijna) zeggen dat TBS standaard moet worden voor verkrachters.
1 op de 3 keer dus niet, en dat is onacceptabel.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:58 schreef Rangono het volgende:
[..]
Dat kan perfect. Vaak gaat het gewoon goed.
Echt he, ik moest gewoon hardop lachen hierom. Nu weer ... 1 op de 3 gaat de fout in .... en dat is dan goed.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:28 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
was in die discussie 33%, vond men acceptabel want dan ging het er met twee wel goed...
quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:48 schreef Nober het volgende:
[..]
Ze hadden stiekem een relatie? Dat verklaard de fietstocht.
ff dimmen graag...quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:27 schreef Stratotanker het volgende:
[..]
Ach gut, gut, gut. Zie het vingertje eens gaan hoor. Hét ligt aan dé jongeren, aan dé opvoeding! Gebrek aan kennis van dit "FEIT!" wordt met terugwerkende kracht zelfs nog even bij iemand op de mouw gespeld die tijdens een noodlottige samenloop van omstandigheden recent het leven heeft gelaten. Iemand zonder blozen betichten van het gebrek aan het ontvangen van "feiten" door anderen. Het moet toch niet gekker worden.
Luister ouwe, als jouw wereldbeeld werkelijk bestaat uit griezeltjes op donkere verlaten bospaden tijdens nachtelijke uurtjes dan heb ik echt met je te doen. Dát is pas een naïef wereldbeeld. Een gebrek aan voldoende introspectie en weerspiegeling van de maatschappij na de opvoeding tijdens de adolescentie wellicht?
De wereld is geen suikerspin. Denken dat griezeltjes zichzelf enkel bevinden op bospaadjes aan de rand van de stad doet vermoeden dat je iedere zondag wordt toegesproken door pastoor Belle in de kerk van Disney. In de werkelijke maatschappij is de kans namelijk groter dat je dankzij de psychopaat zelf met een goed gevoel je kist sluit. Het is dat ik moet lachen, anders had ik gierend gejankt van je post. Wat een vertoon hier op de FOK!s zeg.
En dan te bedenken dat als er verder werd gelezen, bleek dat onder veelplegers de kans op herhaling van een misdrijf 70% is, binnen twee jaar. (Ik kon hier tot zover niet uit opmaken of dit zonder of met behandeling/TBS was)quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:28 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
was in die discussie 33%, vond men acceptabel want dan ging het er met twee wel goed...
Dat was het vroeger ook niet, Helmond woon je toch?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:34 schreef Gia het volgende:
Toen wij jong waren, speelden we altijd in de bossen.
Het geeft je te denken dat dit nu niet meer verantwoord is.
Maar het kan perfect hoor, althans dat lees ik hier net.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:35 schreef Bamibonbon het volgende:
[..]
En dan te bedenken dat als er verder werd gelezen, bleek dat onder veelplegers de kans op herhaling van een misdrijf 70% is, binnen twee jaar. (Ik kon hier tot zover niet uit opmaken of dit zonder of met behandeling/TBS was)
Dankje. En dat is inderdaad nou ook precies mijn punt..quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:13 schreef Kyran het volgende:
[..]
Dapper van je stukje in spoiler, maar het laat wel een erg goed punt zien. Dit soort dingen gebeuren echt niet alleen maar in een bos langs een donker steegje etc. Aanrandingen en verkrachtingen gebeuren vaker bij iemand thuis, in een bar, op het werk etc. etc.
Floris en Sindelar liepen ook niet echt veilig in het bos in 1425.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:37 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Dat was het vroeger ook niet, Helmond woon je toch?
Manon Strijkers... Liep gewoon over straat in 1995.
Dat is niet wat ik insinueer. Als deze cijfers zo aanwezig zijn begrijp ik niet waarom zoiets als dit heeft kunnen gebeuren. Ongeacht je nu door het bos fietst, of in de sportclub zit. Verschrikkelijk.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:37 schreef Hathor het volgende:
[..]
Maar het kan perfect hoor, althans dat lees ik hier net.
werden die ook verkracht en vermoord?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:38 schreef Hathor het volgende:
[..]
Floris en Sindelar liepen ook niet echt veilig in het bos in 1425.
Een hoop mensen hebben de vraagt tekens gezet, bij het tijdstip dat ze ging fietsen wetende of niet wetende of het ging regenen...quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:20 schreef Fidji het volgende:
[..]
Eh dit is al jaren zo hoor, blijkbaar krijgen de meeste jongeren wat minder opvoeding in deze?
Je mag het niet zeggen, zoals klaasweetalles al aangaf.
Maar inderdaad, je gaat niet zomaar even naar buiten op je fiets, in het bijna donker, langs een bos fietsen natuurlijk.
Normaal hoort zoiets bij je opvoeding, dus niet verbaast zijn als je een griezel tegenkomt op de verkeerde plek.
En het was haar schuld niet, zeker niet.
Niemand zegt dit ook.
Het is gewoon een feit dat men zou moeten weten en je kunt overal wel gekken tegenkomen, maar meestal kom je ze tegen op donkere verlaten plaatsen waar weinig mensen komen.
Of je bent gewoon thuis, en er dringt iemand binnen die notabene een enkelband om heeft !quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:40 schreef Bamibonbon het volgende:
[..]
Dat is niet wat ik insinueer. Als deze cijfers zo aanwezig zijn begrijp ik niet waarom zoiets als dit heeft kunnen gebeuren. Ongeacht je nu door het bos fietst, of in de sportclub zit. Verschrikkelijk.
Hij woont in Den haag, misschien moet hij maar eens wat vaker gaan fietsen op zijn ANWB routesquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:41 schreef ootjekatootje het volgende:
Ik krijg ff de kriebels van die kaartenmaker, wat een eikel.
De tering en dan maar beweren dat wij dit soort mensen kansen moeten blijven geven, want dat is wat beschaafde mensen doen. Zoals ik al eerder zei, fuck beschaving dan maar.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:43 schreef Eigenwhys het volgende:
[..]
Of je bent gewoon thuis, en er dringt iemand binnen die notabene een enkelband om heeft !
http://www.omroepbrabant.(...)el+berouw+toont.aspx
Niet te geloven toch..
Op het moment van de verkrachting was hij voorlopig in vrijheid gesteld.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:43 schreef Eigenwhys het volgende:
[..]
Of je bent gewoon thuis, en er dringt iemand binnen die notabene een enkelband om heeft !
http://www.omroepbrabant.(...)el+berouw+toont.aspx
Niet te geloven toch..
Artikel is van vandaag. Maar 4 jaar gekregen en de rest van zijn straf die hij nog open had staan.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:47 schreef Kyran het volgende:
[..]
De tering en dan maar beweren dat wij dit soort mensen kansen moeten blijven geven, want dat is wat beschaafde mensen doen. Zoals ik al eerder zei, fuck beschaving dan maar.
tja, misschien moet die morgen even reageren... Stuur hem morgen een mailtje.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:45 schreef Eigenwhys het volgende:
[..]
Hij woont in Den haag, misschien moet hij maar eens wat vaker gaan fietsen op zijn ANWB routes
Rechters moeten gewoon vaker TBS opleggen bij dit soort mensen. Bij moord en verkrachting gewoon eerder naar TBS grijpen. Enige reden dat dit niet gebeurt zijn de kosten denk ik. Het kost klauwen met geld. Als je niet behandeld wilt worden blijf je lekker vast zitten. Als je wel behandeld wordt en gezond bent verklaard kom je weer vrij.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:50 schreef Eigenwhys het volgende:
[..]
Artikel is van vandaag. Maar 4 jaar gekregen en de rest van zijn straf die hij nog open had staan.
Maar vooral dit: "De verdachte toonde geen enkel berouw of enig gevoel voor empathie.
Ook heeft hij niet willen meewerken aan psychologisch onderzoek en wil hij zich niet laten behandelen. "
Dus , die wilt ook niemand tegenkomen over 4 jaar..
Ja, inderdaad, kwam dat artikel vanmiddag ook ergens tegen. Een lieve jonge vrouw..quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 02:08 schreef EternalNow het volgende:
https://www.voxweb.nl/nieuws/herinneringen-aan-anne-faber
Wat klinkt Anne als een leuke meid zeg. Haar hele leven geknokt voor wat ze wilde en eindelijk haar plekje gevonden. En dan dit. Wat een verlies.
Hoezo?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:41 schreef ootjekatootje het volgende:
Ik krijg ff de kriebels van die kaartenmaker, wat een eikel.
quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:11 schreef madam-april het volgende:
[..]
Ik heb jaren lang, minimaal 3 dagen per week 2x per dag, helemaal in mijn eentje over dat terrein in Den Dolder gelopen/gefietst (en ja ook in het donker). Geen moment onveilig gevoeld.Komt het door de kringen waarin je je begeeft of is het botte 'pech'?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Gezien je baan in de verslavingszorg vrees ik dus het eerste..Karakter en zelfvertrouwen verkopen ze niet in kledingwinkels vrees ik.
Mja het punt is ook een beetje dat je voor TBS een diagnose nodig hebt, en dat je voor diagnose een psychologisch onderzoek nodig hebt, en dat je voor psychologisch onderzoek een meewerkend persoon tegenover je moet hebben aangezien hij vragen moet beantwoorden en tests moet doen enzo.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:52 schreef Kyran het volgende:
[..]
Rechters moeten gewoon vaker TBS opleggen bij dit soort mensen. Bij moord en verkrachting gewoon eerder naar TBS grijpen. Enige reden dat dit niet gebeurt zijn de kosten denk ik. Het kost klauwen met geld. Als je niet behandeld wilt worden blijf je lekker vast zitten. Als je wel behandeld wordt en gezond bent verklaard kom je weer vrij.
Ik maakte ook al op uit de dingen die ik zag en hoorde dat ze zeer gedreven was en een sociaal en aardig persoon. Het overkomt de beste altijd. Diep triest.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 02:08 schreef EternalNow het volgende:
https://www.voxweb.nl/nieuws/herinneringen-aan-anne-faber
Wat klinkt Anne als een leuke meid zeg. Haar hele leven geknokt voor wat ze wilde en eindelijk haar plekje gevonden. En dan dit. Wat een verlies.
Het zegt meer over jou en hoeveel respect je naar ouderen toon met je post, deze öuwe" hier echt ook wel een punt heeft.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:27 schreef Stratotanker het volgende:
[..]
Ach gut, gut, gut. Zie het vingertje eens gaan hoor. Hét ligt aan dé jongeren, aan dé opvoeding! Gebrek aan kennis van dit "FEIT!" wordt met terugwerkende kracht zelfs nog even bij iemand op de mouw gespeld die tijdens een noodlottige samenloop van omstandigheden recent het leven heeft gelaten. Iemand zonder blozen betichten van het gebrek aan het ontvangen van "feiten" door anderen. Het moet toch niet gekker worden.
Luister ouwe, als jouw wereldbeeld werkelijk bestaat uit griezeltjes op donkere verlaten bospaden tijdens nachtelijke uurtjes dan heb ik echt met je te doen. Dát is pas een naïef wereldbeeld. Een gebrek aan voldoende introspectie en weerspiegeling van de maatschappij na de opvoeding tijdens de adolescentie wellicht? Blijf vooral lekker wijzen met je vingertje, het is sprekend.
De wereld is geen suikerspin. Denken dat griezeltjes zichzelf enkel bevinden op bospaadjes aan de rand van de stad doet vermoeden dat je iedere zondag wordt toegesproken door pastoor Belle in de kerk van Disney. In de werkelijke maatschappij is de kans namelijk groter dat je dankzij de psychopaat zelf met een goed gevoel je kist sluit. Het is dat ik moet lachen, anders had ik gierend gejankt van je post. Wat een vertoon hier op de FOK!s zeg.
Mee eens.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:23 schreef HendrikV het volgende:
[..]
Lang zat voor de 2de kans adepten.
Te triest voor woorden het is gewoon collaterol damage de dames die verkacht en vermoord worden omdat wij geen ballen hebben om door te pakken.
Inb4 aluhoedjesquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 06:49 schreef Loekie1 het volgende:
Annes jas leidde rechtstreeks naar kliniek Den Dolder
Dna ontmaskerde P.
Door John van den Heuvel
1 uur geleden in BINNENLAND
Den Dolder - Een dna-spoor op de teruggevonden jas van Anne Faber ontmaskerde moordverdachte Michael P. De meervoudig verkrachter werd ingehaald door zijn verleden als zedendelinquent omdat het spoor matchte met het profiel dat na een eerdere veroordeling van P. in de dna-databank van het Nederlands Forensisch Instituut werd opgeslagen.
Het moment dat bij Huis ter Heide de jas van Anne Faber werd teruggevonden, was een doorbraak. Op de jas bleek namelijk dna-materiaal van Michael P. aanwezig.
Het moment dat bij Huis ter Heide de jas van Anne Faber werd teruggevonden, was een doorbraak. Op de jas bleek namelijk dna-materiaal van Michael P. aanwezig.
Ⓒ Menno Bausch
Na de match was het voor het rechercheteam een relatief koud kunstje na te gaan waar P. verbleef, namelijk in een psychiatrische kliniek in Den Dolder. De doorbraak in het onderzoek is dus vooral te danken aan degene die de jas van Anne terugvond. Dat was een van de vele vrijwilligers en getuigen die na de verdwijning van Anne onvermoeibaar zochten naar sporen op de plekken waar ze het laatst was gezien. De jas werd teruggevonden bij het dorp Huis ter Heide in de gemeente Zeist.
Dat dna-sporen op de jas leidden naar Michael P., wordt tegenover deze krant bevestigd door bronnen dicht bij het onderzoek. Politie en Openbaar Ministerie willen geen vragen beantwoorden over het verdere verloop van het onderzoek.
Rugzak
Eerder al werd bekend dat na de jas ook in een vijvertje de fiets en daar in de buurt een rugzak van de jonge vrouw werden gevonden. Op de fiets werden geen sporen van P. gevonden. Van de rugzak is niet bekend of daar sporen op zaten.
Aannemelijk scenario is dat P. Anne overmeesterde terwijl ze langs fietste of schuilde voor de regen. De meervoudig verkrachter heeft haar vermoedelijk in dezelfde omgeving vermoord en mogelijk later, toen spullen van haar werden teruggevonden, met de auto naar Zeewolde vervoerd. De precieze chronologie wordt nog door de politie onderzocht.
Succes dna-databank
Het oplossen van de moord bewijst opnieuw het succes en het belang van de dna-databank bij misdaadbestrijding. De vondst van het dna spoor leidde immers naar Michael P., die vervolgens na lange verhoren de plek aanwees waar hij het vermoorde meisje achterliet.
Dna was al ontzettend vaak kroongetuige in spraakmakende en minder bekende moordzaken. De dna-databank bevat inmiddels gegevens van een kwart miljoen Nederlanders. Mensen die zijn veroordeeld wegens een misdrijf zijn wettelijk verplicht hun dna af te staan.
https://www.telegraaf.nl/nieuws/809628/dna-ontmaskerde-p
Ik denk dat de P. al in de smiezen hadden voordat ze de vijver leegpompten.
Daarom vanaf geboorte al DNA opslaan in een databank.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 06:49 schreef Loekie1 het volgende:
Annes jas leidde rechtstreeks naar kliniek Den Dolder
Dna ontmaskerde P.
Door John van den Heuvel
1 uur geleden in BINNENLAND
Den Dolder - Een dna-spoor op de teruggevonden jas van Anne Faber ontmaskerde moordverdachte Michael P. De meervoudig verkrachter werd ingehaald door zijn verleden als zedendelinquent omdat het spoor matchte met het profiel dat na een eerdere veroordeling van P. in de dna-databank van het Nederlands Forensisch Instituut werd opgeslagen.
Het moment dat bij Huis ter Heide de jas van Anne Faber werd teruggevonden, was een doorbraak. Op de jas bleek namelijk dna-materiaal van Michael P. aanwezig.
Het moment dat bij Huis ter Heide de jas van Anne Faber werd teruggevonden, was een doorbraak. Op de jas bleek namelijk dna-materiaal van Michael P. aanwezig.
Ⓒ Menno Bausch
Na de match was het voor het rechercheteam een relatief koud kunstje na te gaan waar P. verbleef, namelijk in een psychiatrische kliniek in Den Dolder. De doorbraak in het onderzoek is dus vooral te danken aan degene die de jas van Anne terugvond. Dat was een van de vele vrijwilligers en getuigen die na de verdwijning van Anne onvermoeibaar zochten naar sporen op de plekken waar ze het laatst was gezien. De jas werd teruggevonden bij het dorp Huis ter Heide in de gemeente Zeist.
Dat dna-sporen op de jas leidden naar Michael P., wordt tegenover deze krant bevestigd door bronnen dicht bij het onderzoek. Politie en Openbaar Ministerie willen geen vragen beantwoorden over het verdere verloop van het onderzoek.
Rugzak
Eerder al werd bekend dat na de jas ook in een vijvertje de fiets en daar in de buurt een rugzak van de jonge vrouw werden gevonden. Op de fiets werden geen sporen van P. gevonden. Van de rugzak is niet bekend of daar sporen op zaten.
Aannemelijk scenario is dat P. Anne overmeesterde terwijl ze langs fietste of schuilde voor de regen. De meervoudig verkrachter heeft haar vermoedelijk in dezelfde omgeving vermoord en mogelijk later, toen spullen van haar werden teruggevonden, met de auto naar Zeewolde vervoerd. De precieze chronologie wordt nog door de politie onderzocht.
Succes dna-databank
Het oplossen van de moord bewijst opnieuw het succes en het belang van de dna-databank bij misdaadbestrijding. De vondst van het dna spoor leidde immers naar Michael P., die vervolgens na lange verhoren de plek aanwees waar hij het vermoorde meisje achterliet.
Dna was al ontzettend vaak kroongetuige in spraakmakende en minder bekende moordzaken. De dna-databank bevat inmiddels gegevens van een kwart miljoen Nederlanders. Mensen die zijn veroordeeld wegens een misdrijf zijn wettelijk verplicht hun dna af te staan.
https://www.telegraaf.nl/nieuws/809628/dna-ontmaskerde-p
Ik denk dat de P. al in de smiezen hadden voordat ze de vijver leegpompten.
Nope.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 07:33 schreef superniger het volgende:
[..]
Daarom vanaf geboorte al DNA opslaan in een databank.
Asjeblieft niet.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 07:33 schreef superniger het volgende:
[..]
Daarom vanaf geboorte al DNA opslaan in een databank.
Doe normaal johquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 07:33 schreef superniger het volgende:
[..]
Daarom vanaf geboorte al DNA opslaan in een databank.
Het wachten is op een referendum hierover. Tokkie Nederland stemt sowieso voor. En zal je zien dat ze dat referendum wel opvolgenquote:
Dus alleen levenslang gestraften komen dan bij goed gedrag na hun straf weer vrij?quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:18 schreef Shreyas het volgende:
Als je je misdraagt moet je nog harder gestraft worden, als je je goed gedraagt kom je na de opgegeven straf weer vrij (mits deze levenslang is).
Gewoon het lichaam naar buiten gooien inderdaadquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 07:58 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dus alleen levenslang gestraften komen dan bij goed gedrag na hun straf weer vrij?
Wellicht.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 08:18 schreef kurk_droog het volgende:
[..]
jawel, heb je er last van als ze het weten? manman
Nee maar je kunt er wel last mee krijgenquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 08:18 schreef kurk_droog het volgende:
[..]
jawel, heb je er last van als ze het weten? manman
Ik heb het gevoel dat het vooral mensen uit grote steden (Randstad) zijn die denken dat het zo gevaarlijk is om over een stil weggetje te fietsen. Ooit ook eens veel ophef gelezen over een slaapfeestje in een tent in de tuin want o jee, het was wél op het platteland en dat is zoooo gevaarlijk.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:10 schreef Kyran het volgende:
[..]
Ik denk dat 9 van de 10 het wel zouden doen. In Nederland ben je nooit echt "in the middle of nowhere", met een paar minuten fietsen ben je weer in de bewoonde wereld.
Maar goed, ik ben een man, dus dan is het aan de vrouwen hier om te laten weten hoe zij er over denken. Ben eigenlijk wel benieuwd
Oh, jij bent er zo een van "ik heb toch niets te verbergen"?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 08:18 schreef kurk_droog het volgende:
[..]
jawel, heb je er last van als ze het weten? manman
Toch heb ik de indruk dat dit vaker gebeurd in landelijke gebieden dan in de stad. Helemaal als je meeweegt dat er in steden meer vrouwen wonen dan in landelijke gebieden. En als iets dergelijks gebeurd in een stad dan in een park en niet in een drukke straat.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 08:25 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Ik heb het gevoel dat het vooral mensen uit grote steden (Randstad) zijn die denken dat het zo gevaarlijk is om over een stil weggetje te fietsen. Ooit ook eens veel ophef gelezen over een slaapfeestje in een tent in de tuin want o jee, het was wél op het platteland en dat is zoooo gevaarlijk.![]()
Ik voel me als vrouw veiliger op het platteland op een stil weggetje dan in de stad in een steegje of in het park.
In het bos ben ik banger om een wild zwijn tegen te komen dan om een agressieve man tegen te komen.
Dat was het toen ook niet alleen ben jij nooit verkracht.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 01:34 schreef Gia het volgende:
Toen wij jong waren, speelden we altijd in de bossen.
Het geeft je te denken dat dit nu niet meer verantwoord is.
Als we een gps tracker in je hoofd implanteren zodat we altijd je gangen na kunnen gaan ook. Laten we dat ook doen want jij hebt toch niks te verbergen.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 08:50 schreef superniger het volgende:
[..]
[..]
[..]
Hebben jullie wat te verbergen?
Dit kan gewoon vele misdrijven oplossen.
Vooralsnog heb ik niets te verbergen. In de toekomst wellicht wel. Geen idee.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 08:50 schreef superniger het volgende:
[..]
[..]
[..]
Hebben jullie wat te verbergen?
Dit kan gewoon vele misdrijven oplossen.
Dat is inderdaad gevoelquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 08:47 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Toch heb ik de indruk dat dit vaker gebeurd in landelijke gebieden dan in de stad. Helemaal als je meeweegt dat er in steden meer vrouwen wonen dan in landelijke gebieden. En als iets dergelijks gebeurd in een stad dan in een park en niet in een drukke straat.
En tot de veroordeling van onschuldige personen leiden, omdat het OM niet altijd even goed functioneert.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 08:50 schreef superniger het volgende:
[..]
[..]
[..]
Hebben jullie wat te verbergen?
Dit kan gewoon vele misdrijven oplossen.
als je *iets* doet wat strafbaar isquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 08:24 schreef 8777 het volgende:
[..]
Nee maar je kunt er wel last mee krijgen
Tot op heden heeft niemand dat gevoel kunnen weerleggen dus ik vermoed dat daar een kern van waarheid in zit. Het merendeel van de zaken waarbij het slachtoffer de verkeerde tegenkomt en de bosjes wordt ingesleurd speelt in een buitengebied.quote:
Ja politie en justitie werken ook echt feilloos, ze maken nooit fouten denk je?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:10 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
als je *iets* doet wat strafbaar is
En is het dan niet terecht??
Mijn dna mogen ze hebben hoor
Je kan gewoon mij bellen hoorquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:12 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Gewoon tegen je werkgever zeggen dat je in de winter om vijf uur thuis moet zijn want wij mogen als vrouw niet in het donker naar huis fietsen. Of misschien mogen vrouwen taxiritjes 's avonds voortaan ergens declareren?
Tenzij iemand anders aan de macht komt en dingen strafbaar worden.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:10 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
als je *iets* doet wat strafbaar is
En is het dan niet terecht??
Mijn dna mogen ze hebben hoor
Waarom hebben ze het dan? Dan moet je toch veroordeeld zijn voor iets.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:17 schreef Dakterras het volgende:
Mijn DNA hebben ze al, nee niet door een crimineel verleden etc., maar ik maak er nog liever zelf een einde aan dan dat ik de neigingen van Michael P. heb.
Nouja, de overheid heeft het niet. Maar heb ooit een keer een DNA test gedaan... Of telt dat niet?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:18 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Waarom hebben ze het dan? Dan moet je toch veroordeeld zijn voor iets.
Dan zouden ze het niet horen te hebben.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:20 schreef Dakterras het volgende:
[..]
Nouja, de overheid heeft het niet. Maar heb ooit een keer een DNA test gedaan... Of telt dat niet?
ook als ze het voor andere zaken gaan gebruiken?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:10 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
als je *iets* doet wat strafbaar is
En is het dan niet terecht??
Mijn dna mogen ze hebben hoor
Je zegt het zelf gevoel, vermoedens etc.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:11 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Tot op heden heeft niemand dat gevoel kunnen weerleggen dus ik vermoed dat daar een kern van waarheid in zit. Het merendeel van de zaken waarbij het slachtoffer de verkeerde tegenkomt en de bosjes wordt ingesleurd speelt in een buitengebied.
Ja, ik heb wat te verbergen. Mijn privacy om mee te beginnen.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 08:50 schreef superniger het volgende:
Hebben jullie wat te verbergen?
Dit kan gewoon vele misdrijven oplossen.
ook dan..als het strafbaar is..zijn straffen terechtquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:15 schreef NewHorizon het volgende:
[..]
Tenzij iemand anders aan de macht komt en dingen strafbaar worden.
En zeg niet dat dat niet gebeurt. De Joden zagen indertijd ook geen erg in het registreren van hun Jodendom in het basisregister, tot Hitler aan de macht kwam. Tja, dan ben je te laat.
En hoeveel jaren heb je al gezeten dat je het allemaal zo goed weet?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:21 schreef b_engeltje het volgende:
Dat humane wat hier telkens hoor, zit mijn dwars...
We martelen niet, we mishandelen niet
(Misschien mede gedetineerden onderling wel dat weet ik niet)
Met we bedoel ik het rechtssysteem
Het enige wat we doen is een vrijheids beperking opleggen..
Argumenten als eten uit de magnetron wat een ander voor je kiest..eten wat de pot schaft is nog nooit iemand slechter van geworden, of dood aan gegaan
Tv, beperkt internet, sportschool die tot je beschikbaarheid is, mogelijkheid voor cursussen, familie mag ieder weekend op bezoek, interne banen, zodat je aan zakgeld kan komen...
wat is er niet humaan??
De vrijheidsbeperking...ja... maar het is dan ook een STRAF, het is niet bedoeld om leuk gevonden te worden, dat zijn de consequenties bij het begaan van een misdaad..
Wat wil men dan dat we ze luxe aanbieden van een 5 sterren hotel??
Precies, dat bedacht ik me ook.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:22 schreef bianconeri het volgende:
Meer politiecontrole rond die kliniek
Echt weer om de simpele zielen hier in Nederland tevreden te houden. Alleen omdat er 1x iets gebeurt. De mensjes daar bang worden moet er zoiets gedaan worden. Alsof het probleem bij zoiets ligt en iets van nut heeft.
Maar de simpele ziel die wil natuurlijk veel over deze zaak weten en denkt dat zoiets beter is.
Dus jij vindt het terecht dat er miljoenen Joden vergast zijn?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:24 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
ook dan..als het strafbaar is..zijn straffen terecht
Zoals? Ik kan zelf effe niks bedenken dus misschien zeg ik te voorbarig ja..quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:23 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
ook als ze het voor andere zaken gaan gebruiken?
Wij hebben hier ook wijkgekken. En ff dwars door het Kralingse Bos fietsen na zonsondergang alleen is ook op eigen risico...quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:27 schreef Dakterras het volgende:
De gekken vallen meer op in dorpen dan in een stad. Michael P. was bijvoorbeeld erg berucht in Zeewolde, in negatieve zin. En ik weet zeker dat fokkers uit dorpen een lijstje met dorpsgekken kunnen benoemen, en dat is in een stad wel anders.
Is dat zo?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:24 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
ook dan..als het strafbaar is..zijn straffen terecht
Niet een, dat is waar...quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:25 schreef 8777 het volgende:
[..]
En hoeveel jaren heb je al gezeten dat je het allemaal zo goed weet?
Ik snap je gedachte, het lijkt ook nogal de ver-van-bed-show dat dit soort gegevens misbruikt gaan worden.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:31 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
Zoals? Ik kan zelf effe niks bedenken dus misschien zeg ik te voorbarig ja..
Nee , maar wat dat strafbaar dan?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:28 schreef NewHorizon het volgende:
[..]
Dus jij vindt het terecht dat er miljoenen Joden vergast zijn?
Dat is allemaal niet te vinden op DNAquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:32 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Is dat zo?
Is het terecht wanneer een geloof strafbaar wordt?
Is het terecht wanneer kritiek op het bewind strafbaar wordt?
Is het terecht als protest (regering, beleid, EU, koningshuis) strafbaar wordt?
Is het terecht als een afwijkende seksuele geaardheid strafbaar wordt?
Is het terecht als prostitutie strafbaar wordt?
Is het terecht als seks buiten het huwelijk strafbaar wordt?
Is het terecht als abortus of euthanasie strafbaar wordt?
Is het terecht als zelfdoding strafbaar wordt?
Er zijn landen waar dergelijke zaken strafbaar zijn. Kan hier ook maar zo gebeuren.
Ik woon in een stad en heb ook wel een lijst met stadsgekken. Alleen ken ik ze niet bij naam en ik ken hun achtergrond niet.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:27 schreef Dakterras het volgende:
De gekken vallen meer op in dorpen dan in een stad. Michael P. was bijvoorbeeld erg berucht in Zeewolde, in negatieve zin. En ik weet zeker dat fokkers uit dorpen een lijstje met dorpsgekken kunnen benoemen, en dat is in een stad wel anders.
Zit je hier nou de holocaust goed te praten?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:37 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
Nee , maar wat dat strafbaar dan?
Hitler wilde een puur ras...
De gegevens zijn er in ieder geval voor gebruikt. En dat soort zaken moeten we in de toekomst voorkomen.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:37 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
Nee , maar wat dat strafbaar dan?
Hitler wilde een puur ras...
Maar wel welke kleur ogen je hebt of zelfs je huidskleurquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:38 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
Dat is allemaal niet te vinden op DNA
Het was niet strafbaar om een joodse afkomst te hebbenquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:36 schreef NewHorizon het volgende:
[..]
Ik snap je gedachte, het lijkt ook nogal de ver-van-bed-show dat dit soort gegevens misbruikt gaan worden.
Toch moet je er rekening mee houden dat de samenleving en overheid niet altijd zo blijft als nu, en dat is in het geleden in Duitsland bijvoorbeeld gebeurd, en daar is ook een ogenschijnlijk onschuldige databank gebruikt om miljoenen Joden uit te moorden.
Daar horen we lering uit te trekken. Je weet niet hoe de wereld er over 20 jaar uit ziet.
Chemische castratie op iedereen met een genetische afwijking in het DNA. We willen in de toekomst namelijk niet dat deze mensen onrendabele kinderen krijgen die in de wajong terechtkomen.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:31 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
Zoals? Ik kan zelf effe niks bedenken dus misschien zeg ik te voorbarig ja..
Dat van het eten is nog niet zo erg, die RVS plee waar je fijn op mag als je moet schijten zonder deur is vervelender, dat ze je post openen en lezen is nog vervelender, 40 uren werk voor een bedrag van 14 euro is ook niet tof, maar daar kun je wel je tv van betalen. En zo kan ik nog wel even doorgaan.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:35 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
Niet een, dat is waar...
Maar als ik hier aan de humaanstrijders vraag wat er niet humaan is komen ze met de argumenten van vrijheidsbeperking en ook iemand had het over het eten wat een ander voor je uit kiest
Ik kijk overigens wel tv met documantaires over gevangenissen en dergelijke
Nee dat was geloofregistratie zegt men...quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:40 schreef NewHorizon het volgende:
[..]
De gegevens zijn er in ieder geval voor gebruikt. En dat soort zaken moeten we in de toekomst voorkomen.
Was dat op basis van DNA?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:28 schreef NewHorizon het volgende:
[..]
Dus jij vindt het terecht dat er miljoenen Joden vergast zijn?
Dat is in dorpen wel anders, daar ken je vaak wel het hele gezin en achtergrond.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:40 schreef Budapestenaar het volgende:
[..]
Ik woon in een stad en heb ook wel een lijst met stadsgekken. Alleen ken ik ze niet bij naam en ik ken hun achtergrond niet.
En dat wil ik graag zo houden
jij hebt geloof ik niet helemaal door wat je nu zegt.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:24 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
ook dan..als het strafbaar is..zijn straffen terecht
Familie van Johan Derksen?quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:03 schreef Chai het volgende:
[..]
En tot de veroordeling van onschuldige personen leiden, omdat het OM niet altijd even goed functioneert.
Lees maar eens de onderzoeken van Ton Derksen.
Die onrendabele kinderen worden nu gesteund door de overheid.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:43 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Chemische castratie op iedereen met een genetische afwijking in het DNA. We willen in de toekomst namelijk niet dat deze mensen onrendabele kinderen krijgen die in de wajong terechtkomen.
Ik denk dat de geneticussen, zelf niet met dat idee komenquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:43 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Chemische castratie op iedereen met een genetische afwijking in het DNA. We willen in de toekomst namelijk niet dat deze mensen onrendabele kinderen krijgen die in de wajong terechtkomen.
Ik denk dat opvoeding een grotere rol speelt. Die Michael P. kwam ook niet echt uit een stabiel gezin.. (oom tbs bijv.)quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:46 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
Ik denk dat de geneticussen, zelf niet met dat idee komen
Aangezien erfelijkheid niet altijd vader op zoon of dochter, moeder op zoon of dochter is, maar soms ook genersties terug vandaan komt..
Dat hangt van ern stukje resesief en resistent en hetrosygoot en homosygoot dragers af
quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:10 schreef Kyran het volgende:
[..]
Ik denk dat 9 van de 10 het wel zouden doen. In Nederland ben je nooit echt "in the middle of nowhere", met een paar minuten fietsen ben je weer in de bewoonde wereld.
Maar goed, ik ben een man, dus dan is het aan de vrouwen hier om te laten weten hoe zij er over denken. Ben eigenlijk wel benieuwd
Dan ben ik 1 op de 10quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:08 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Het maakt helemaal niets uit of het donker of licht is. Met donkere weggetjes bedoel ik dat dergelijke weggetjes gevaarlijk kan zijn. In principe zijn plekken waar weinig mensen komen altijd gevaarlijk.
Gevaar is vaak niet te herkennen. Ik zeg helemaal niet dat het haar schuld is. Ik denk dat ze de wereld anders zag als de meeste. Geen idee. Ik denk toch dat negen op de 10 vrouwen nooit alleen zo een fietstochtje zouden gaan maken.
Zijn oom behoort niet tot zijn gezin.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:47 schreef Dakterras het volgende:
[..]
Ik denk dat opvoeding een grotere rol speelt. Die Michael P. kwam ook niet echt uit een stabiel gezin.. (oom tbs bijv.)
Nee dat klopt. Maar zijn vader of moeder wel uit het gezin van zijn oom.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:48 schreef maily het volgende:
[..]
Zijn oom behoort niet tot zijn gezin.
En waar sloeg de serieverkrachter toe? In een een stil park dat de meeste vrouwen zouden vermijden in hun eentje in het donker.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:23 schreef Buster24 het volgende:
[..]
Je zegt het zelf gevoel, vermoedens etc.
Op zich logisch dat een verkrachter liefst zonder pottenkijkers werkt, midden in een winkelstraat is kansloos maar om te stellen dat buiten de randstad op het "platteland" dit soort zaken meer voorkomt is niet te onderbouwen.
Beruchte zaken als de Utrechtse serie verkrachter, Robert M ('t Hofnarretje) waren toch echt Randstad en dan reken ik Utrecht voor het gemak tot de Randstad
Gaat om wat anders.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:35 schreef Ryan3 het volgende: [..]
Het werkwoord is "kunnen" idd en in eerste persoon en derde persoon enkelvoud is het "kan".
Ik kan.
Hij kan.
Tweede persoon is: je kunt.
quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:48 schreef Maraca het volgende:
[..]
[..]
Dan ben ik 1 op de 10Ik doe niet anders dan zulke fietstochtjes maken. Heb denk ik dit jaar zo'n 3.000km alleen gefietst en ook door afgelegen gebieden en bossen. Beter nog, ik was een paar weken geleden in het buitenland en ben toen in mijn uppie honderden kilometers wezen fietsen in een onbekend land, waarbij ik kilometers over afgelegen (beboste) stukken heb gefietst, waar ik ook bijna geen andere ziel tegenkwam.
Is dat gevaarlijk? Neuh. Is dat naïef? Mwua nee, denk ik niet. Het was wel één van de mooiste ervaringen uit mijn leven en heb mij geen seconde onveilig gevoeld (nou ja, misschien toen een vrachtwagen mij wilde inhalen op een heel smal weggetje). Misschien dat het verhaal van Anne mij daarom ook zo aangreep, omdat ik haar die tochten ook zo verschrikkelijk gunde.
Maar ik blijf fietsen in Nederland en volgend jaar pak ik ook weer het vliegtuig en ga ik weer een onbekend land verkennen met de fiets .. alleen
Het is helemaal niet moeilijk om de behandelaars om de tuin te leiden, dat is al vaker uit de doeken gedaan, door ex-TBS'ers. Ze willen zóóóóó graag dat je zegt berouw te hebben, na een tijdje zeg je dat je berouw hebt en huppa, punten binnen gehaald. Nog een paar gewenste uitspraken en je ben voldoende genezen verklaard om weer in de maatschappij te keren.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:42 schreef StaceySinger het volgende: [..]
Hoogleraar forensische psychologie: ‘Types als Michael P. zijn meester in manipuleren’
Als geen enkele andere crimineel weet een zedendelinquent zijn slachtoffers en omgeving om de tuin te leiden, met zijn charmes te manipuleren en met ‘toneelspel’ te laten geloven dat hij volkomen normaal is. Dat is mogelijk de reden waarom Michael P., verdacht van de verdwijning en het doden van Anne Faber, zoveel vrijheid kreeg in het laatste jaar van zijn gevangenschap.
Dat zegt hoogleraar forensische psychologie Hjalmar van Marle. (...)
Daarom is 30 jr opsluiten ingevoerd: tussenstap tussen 12 jaar en levenslang.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:11 schreef Nieuwschierig het volgende: [..]
11 jaar kreeg hij, maar er zijn ook misdadigers die dat voor een dubbele moord krijgen
Meerdere vrouwen, w.o. columnistes, lieten weten daar zelf ook te fietsen.quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 23:55 schreef klaasweetalles het volgende: [..]
Anno 2017 is het gewoon gevaarlijk om in donkere afgelegen weggetjes te gaan fietsen, dat had Anne ook moeten weten. Dat wist ze waarschijnlijk ook wel. Verkeerde plek, verkeerde tijdstip, verkeerde dorpsgek.
Dat fietspad had ik niet in het donker genomen, maar dat is dus mijn persoonlijke keus: zie te weinig in het donker. Verder zag ik dat bij foto's van gewone bospaden geroepen werd dat het enge of creepy of gevaarlijke paden waren. Dat is natuurlijk onzin, het ging om gewone bospaden. Als je niets gewend bent, dan vindt je dat bij voorbaat gevaarlijk, zoals er mensen blijken te zijn die serieus denken dat het echt niet kan om vrijwillig op een opoefiets een km of 50 te rijden voor je plezier, met als genante tegenhanger de e-bike voor een stukje van 20 km en dat als vergelijkingsmateriaal voor elke vrouw te nemenquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:10 schreef Kyran het volgende: [..]
Ik denk dat 9 van de 10 het wel zouden doen. In Nederland ben je nooit echt "in the middle of nowhere", met een paar minuten fietsen ben je weer in de bewoonde wereld.
Maar goed, ik ben een man, dus dan is het aan de vrouwen hier om te laten weten hoe zij er over denken. Ben eigenlijk wel benieuwd![]()
In zo'n geval gaat het toch meestal om bekende paadjes. In m'n tienertijd was er zo'n weggetje vlak bij het bos waar je beslist niet in je eentje moest zijn. Het was bekend dat daar enge kerels liepen. Of wegen waar je liever niet fietsen moest, omdat er geen vrijliggend fietspad was en het autoverkeer er zo hard mogelijk reed. Op zulke lokaties ligt de kans natuurlijk een stuk hoger. Maar dat zijn uitzonderingen. Wie normaal leven wil, moet zich niet achter elke boom een engerd inbeelden.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:23 schreef Kyran het volgende: [..]
Ok, maar als wij er nou eens iets anders naar kijken.
Hoe vaak gebeurt het nou dat er daadwerkelijk een gek achter een boom staat die vrouwen van de fiets trekt?
... en dan als vervolgvraag
Hoe vaak gebeurt het, dat die gek die achter een boom staat en vrouwen van de fiets trekt, al bekend was bij de politie en/of al vast zat voor andere (zeden)delicten?
Ik weet de cijfers niet, begrijp mij niet verkeerd, maar ik denk dat de % bij vraag 1 best laag is en de % bij vraag 2 relatief hoog.
Ga weg. Den Dolder is toch landelijk bekend vanwege de Willem Arntzhoeve? Ik herinner me trouwens dat er een soort dorp op het terrein gebouwd zou worden, waar ook gezinnen zouden komen te wonen. Dat was dan normale gezinnen die mengen met patiënten, een win-winsituatie voor iedereen. Momenteel heeft Utrecht containerwoningen waar studenten, statushouders en een paar aso-huishoudens in een "win-winsituatie" leven. Er bleken nadere maatregelen nodig om de ergste overlast te dempen.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 00:45 schreef Kyran het volgende: [..]
Ik denk gewoon niet dat iedere vrouw (of man, maakt eigenlijk niet veel uit) constant aan het berekenen is hoeveel kans er is dat er iets mis gaat of dat er een mafkees om de hoek staat.
Als het regent en je ziet een stukje waar je even kan schuilen totdat het ergste voorbij is ga je niet eerst bedenken of het wel verstandig is. Sommigen misschien wel, maar heel veel mensen ook niet en dit kunnen wij ze niet kwalijk nemen.
Denk ook niet dat Anne wist dat daar mafkezen waren en/of een kliniek in de buurt stond. Wie zet die dingen überhaupt op al die stille afgelegen plekken vraag ik me af. In Nijmegen heb je ook zo'n kliniek die langs een bos staat.
Volgens mij een neef van zijn moeder, geen oom.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:47 schreef Dakterras het volgende:
[..]
Ik denk dat opvoeding een grotere rol speelt. Die Michael P. kwam ook niet echt uit een stabiel gezin.. (oom tbs bijv.)
ja.neequote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:47 schreef Dakterras het volgende:
[..]
Ik denk dat opvoeding een grotere rol speelt. Die Michael P. kwam ook niet echt uit een stabiel gezin.. (oom tbs bijv.)
quote:Op vrijdag 13 oktober 2017 22:42 schreef StaceySinger het volgende: [..]
Hoogleraar forensische psychologie: ‘Types als Michael P. zijn meester in manipuleren’
Als geen enkele andere crimineel weet een zedendelinquent zijn slachtoffers en omgeving om de tuin te leiden, met zijn charmes te manipuleren en met ‘toneelspel’ te laten geloven dat hij volkomen normaal is. Dat is mogelijk de reden waarom Michael P., verdacht van de verdwijning en het doden van Anne Faber, zoveel vrijheid kreeg in het laatste jaar van zijn gevangenschap. (...)
Aventurijn, de forensisch psychiatrische afdeling (FPA) van Altrecht in Den Dolder, geeft aan dat ze geen behandelaanbod hebben voor mensen met een stoornis op het gebied van zedenzaken. Toch werden er volgens insiders ‘allerlei gedetineerden bij Aventurijn over de schutting gegooid’. Volgens Van Marle had Aventurijn ze kunnen weigeren. ,,Maar dan was P. bij een van de andere FPA’s in Nederland terechtgekomen. Daarbij komt dat niet is vast komen te staan of P. een stoornis heeft. Dus konden ze hem in behandeling nemen.’’
Een tbs-behandeling voor de verkrachtingen uit 2010 had het drama met Anna Faber voorkomen
Volgens Van Marle is het wel goed dat ervoor gekozen is om P. in het laatste jaar van zijn detentie te proberen te behandelen. ,,De enige andere optie is om hem na zijn celstraf onbehandeld op straat te gooien. Nu had je nog een kans dat hij zelf gemotiveerd raakte om ‘beter’ te worden.’’
Toch blijft Van Marle erbij dat een tbs-behandeling voor de verkrachtingen uit 2010 het drama met Anne Faber had voorkomen. ,,Daarom moeten we met psychologen, rechters en het Openbaar Ministerie weer om de tafel gaan zitten om de koudwatervrees voor het opleggen van tbs weg te nemen.
De kans op herhaling is na tbs vier keer zo klein als na een reguliere celstraf.
Bovendien had Michael P. dan nu in een tbs-kliniek gezeten.’’
https://www.ad.nl/dossier(...)anipuleren~a3651019/
Hoe sta jij er als vrouw tegenover om alleen zulke fietstochten te fietsen?quote:
Aanleg is er altijd. Heb ooit een dna test gedaan en daar stond ook bij waarvoor je gevoelig bent. Gelukkig geen drugs.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:51 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
ja.nee
Voorbeeld.. als er alcholiste in de familie voorkomt ..heeft het kind van die familie lid ern grotere kans om een alcolist te worden en of verslaving te krijgen..
Lees goed..EEN GROTERE KANS betekend niet dat ze het ook zullen worden..
Als beide ouders alcoholisten zijn, verdubbeld die kans dus ook weer
Geen probleem, toen ik dat fysiek nog kon maakte ik ook zo een tocht van 50-60 km, deels over bospaden zelfs.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:51 schreef Maraca het volgende:
[..]
Hoe sta jij er als vrouw tegenover om alleen zulke fietstochten te fietsen?
Christel was nooit verdwenen, zij is gevonden in het huis van haar oma. Was bekend dat ze daar naar toe ging.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:54 schreef Leandra het volgende:
[..]
Geen probleem, toen ik dat fysiek nog kon maakte ik ook zo een tocht van 50-60 km, deels over bospaden zelfs.
Was alleen even zorgwekkend toen zowel Christel Ambrosius als dat andere meisje uit Putten precies verdwenen bleken op de dag dat ik zo'n toch maakte, en ik kwam dan behoorlijk in de buurt van Putten.
DNA RuleZquote:‘Sporen dna op jas van Anne leidden direct naar Michael P.’
Dna op de bij Huis ter Heide teruggevonden jas van de omgebrachte Anne Faber leidde direct naar Michael P., dat schrijft misdaadverslaggever John van den Heuvel in de Telegraaf.
Het dna-profiel van moordverdachte, en meervoudig verkrachter, P. werd bij het Nederlands Forensisch Instituut opgeslagen na een eerdere veroordeling. De ontmaskering van P. betekent een doorbraak in de vermissingszaak van Faber.
Annes jas werd gevonden door een vrijwilliger bij de zoektocht naar de vermiste jonge vrouw in Zeist. De vondst bleek cruciaal. Volgens Van den Heuvel was het ‘een relatief koud kunstje’ om na te gaan waar P. zat toen de match met zijn genetisch materiaal een feit was.
Sporen
Op de later gevonden fiets zaten geen sporen. Van de rugzak is niet duidelijk of deze ook sporen bevatte. Politie en justitie beantwoorden geen vragen over het verdere verloop van het onderzoek.
Na de aanhouding en eerste verhoor van P. werd donderdag, op aanwijzing van de verdachte, gezocht in het natuurgebied Horsterwold bij Zeewolde. Daar werd, zo bleek na onderzoek, het stoffelijk overschot van Anne gevonden.
P. wordt verdacht van betrokkenheid bij de vermissing en dood van Faber. Komende donderdag wordt door de raadkamer beslist of hij langer vast blijft zitten. De verdachte blijft voorlopig in beperking. P. mag met niemand anders contact hebben dan met zijn advocaat.
Ja, dat weet ik, maar van Maria is dat dus niet bekend, en na die verdwijning werd het een beetje awkward.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:58 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Christel was nooit verdwenen, zij is gevonden in het huis van haar oma. Was bekend dat ze daar naar toe ging.
Maria was wel een meisje uit Putten wat in de bossen daar verdwenen was. Men vermoedt dat Ron P deze zaak ook op zijn geweten had.
Nee ik zit helemaal de holocaust niet goed te pratenquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:40 schreef Leandra het volgende:
[..]
Zit je hier nou de holocaust goed te praten?
Omdat jij beweert dat Hitler het strafbaar had gesteld Joods te zijn?
Ah, ja. Dat is wel creepy danquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:54 schreef Leandra het volgende:
[..]
Geen probleem, toen ik dat fysiek nog kon maakte ik ook zo een tocht van 50-60 km, deels over bospaden zelfs.
Was alleen even zorgwekkend toen zowel Christel Ambrosius als dat andere meisje uit Putten precies verdwenen bleken op de dag dat ik zo'n tocht maakte, en ik kwam dan behoorlijk in de buurt van Putten.
Dat zeg ik toch niet dat het goed was, verre vanquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:42 schreef Eenskijken het volgende:
dus omdat de erdvm er pas in 1948 was, was het inderdaad niet strafbaar om 6 miljoen joden te vergassen daarvoor.
....
ja klopt, ik heb toen gewerkt daar in een hotel in de bossen, toen zochten ze haar fiets. Liep er ook ineens een peloton militairen door de tuin...quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 10:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, dat weet ik, maar van Maria is dat dus niet bekend, en na die verdwijning werd het een beetje awkward.
je zit wel op het randje met je uitspraken.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 10:04 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch niet dat het goed was, verre van
Ooow... Dan zullen die wel op 'god' vertrouwen dat het goed komt.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 10:01 schreef ootjekatootje het volgende:
Maria van der Zanden verdween trouwens een half jaar later. Hele enge zaak, ook nooit echt opgelost.
Was in verhouding weinig aandacht voor, deels omdat haar ouders uit een zeer streng gelovige club kwamen.
Stille plekken klopt, dat schrijf ik ook, maar om te stellen dat dit meer voorkomt buiten de Randstad is niet te onderbouwen.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:50 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
En waar sloeg de serieverkrachter toe? In een een stil park dat de meeste vrouwen zouden vermijden in hun eentje in het donker.
Het hofnarretje is een volstrekt onvergelijkbare zaak.
Ik denk dat mijn gevoel prima te onderbouwen is door alle vergelijkbare zaken op een rij te zetten.
op zich...quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 10:02 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
Nee ik zit helemaal de holocaust niet goed te praten
Ik zeg juist dat joods zijn niet strafbaar was opzich
Maar hitler wilde een puur ras, waarin hij in zijn denkbeeld geen joden wilde en geen geen zigeuners en een nog paar
bijna onmogenlijkquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:42 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Maar wel welke kleur ogen je hebt of zelfs je huidskleur
Kunnen ze over tig jaar alle blauwogigen of bruinogigen gaan uitroeien
Nee, buiten dat.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 10:07 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ooow... Dan zullen die wel op 'god' vertrouwen dat het goed komt.
Ofso.
Toch eindelijk de bevestiging van "wat we al dachten'quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 06:49 schreef Loekie1 het volgende:
Annes jas leidde rechtstreeks naar kliniek Den Dolder
Dna ontmaskerde P.
Door John van den Heuvel
1 uur geleden in BINNENLAND
Den Dolder - Een dna-spoor op de teruggevonden jas van Anne Faber ontmaskerde moordverdachte Michael P. De meervoudig verkrachter werd ingehaald door zijn verleden als zedendelinquent omdat het spoor matchte met het profiel dat na een eerdere veroordeling van P. in de dna-databank van het Nederlands Forensisch Instituut werd opgeslagen.
Het moment dat bij Huis ter Heide de jas van Anne Faber werd teruggevonden, was een doorbraak. Op de jas bleek namelijk dna-materiaal van Michael P. aanwezig.
Het moment dat bij Huis ter Heide de jas van Anne Faber werd teruggevonden, was een doorbraak. Op de jas bleek namelijk dna-materiaal van Michael P. aanwezig.
Ⓒ Menno Bausch
Na de match was het voor het rechercheteam een relatief koud kunstje na te gaan waar P. verbleef, namelijk in een psychiatrische kliniek in Den Dolder. De doorbraak in het onderzoek is dus vooral te danken aan degene die de jas van Anne terugvond. Dat was een van de vele vrijwilligers en getuigen die na de verdwijning van Anne onvermoeibaar zochten naar sporen op de plekken waar ze het laatst was gezien. De jas werd teruggevonden bij het dorp Huis ter Heide in de gemeente Zeist.
Dat dna-sporen op de jas leidden naar Michael P., wordt tegenover deze krant bevestigd door bronnen dicht bij het onderzoek. Politie en Openbaar Ministerie willen geen vragen beantwoorden over het verdere verloop van het onderzoek.
Rugzak
Eerder al werd bekend dat na de jas ook in een vijvertje de fiets en daar in de buurt een rugzak van de jonge vrouw werden gevonden. Op de fiets werden geen sporen van P. gevonden. Van de rugzak is niet bekend of daar sporen op zaten.
Aannemelijk scenario is dat P. Anne overmeesterde terwijl ze langs fietste of schuilde voor de regen. De meervoudig verkrachter heeft haar vermoedelijk in dezelfde omgeving vermoord en mogelijk later, toen spullen van haar werden teruggevonden, met de auto naar Zeewolde vervoerd. De precieze chronologie wordt nog door de politie onderzocht.
Succes dna-databank
Het oplossen van de moord bewijst opnieuw het succes en het belang van de dna-databank bij misdaadbestrijding. De vondst van het dna spoor leidde immers naar Michael P., die vervolgens na lange verhoren de plek aanwees waar hij het vermoorde meisje achterliet.
Dna was al ontzettend vaak kroongetuige in spraakmakende en minder bekende moordzaken. De dna-databank bevat inmiddels gegevens van een kwart miljoen Nederlanders. Mensen die zijn veroordeeld wegens een misdrijf zijn wettelijk verplicht hun dna af te staan.
https://www.telegraaf.nl/nieuws/809628/dna-ontmaskerde-p
Ik denk dat de P. al in de smiezen hadden voordat ze de vijver leegpompten.
Jawel.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 10:08 schreef Buster24 het volgende:
[..]
Stille plekken klopt, dat schrijf ik ook, maar om te stellen dat dit meer voorkomt buiten de Randstad is niet te onderbouwen.
Lees trouwens net dat de meest onveilige plek je eigen huis is.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 10:26 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Jawel.
Niet meer buitem de randstad maar wel in buitengebieden. En binnen de randstad heb je ook buitengebieden en niet alles buiten de randstad is buitengebied.
Die fiets die ze toen in 2005 vonden was in 2004 op een rommelmarkt in Garderen verkocht, dan heb je met het stuk Putten-Garderen een flink bos te onderzoeken.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 10:04 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
ja klopt, ik heb toen gewerkt daar in een hotel in de bossen, toen zochten ze haar fiets. Liep er ook ineens een peloton militairen door de tuin...
Toen dachten ze haar fiets gevonden te hebben. Maar bleek achteraf niet zo te zijn.
Rare omgeving ook daar bij Putten/Ermelo, daar wordt ook van alles en nog wat behandeld.
Sickquote:Op zaterdag 14 oktober 2017 09:10 schreef b_engeltje het volgende:
[..]
als je *iets* doet wat strafbaar is
En is het dan niet terecht??
Mijn dna mogen ze hebben hoor
Tussen willen en kunnen zit een wereld van verschil. Ik gok dat deze man arrogant genoeg is om onterecht overtuigd te zijn geweest van zijn kunnen.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 10:24 schreef Eigenwhys het volgende:
[..]
Toch eindelijk de bevestiging van "wat we al dachten'
Maar als hij echt de perfecte misdaad/moord whatever wilde plegen (bron: onze geheime user Ddvw) dan is het toch niet slim van hem geweest om Anne's spullen te verstoppen.
M.P. zal toch wel geweten hebben dat met forensisch onderzoek zelfs het kleinste beetje dna te vinden is.
Dit.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 10:33 schreef Copycat het volgende:
[..]
Tussen willen en kunnen zit een wereld van verschil. Ik gok dat deze man arrogant genoeg is om onterecht overtuigd te zijn geweest van zijn kunnen.
Ja dat weet ik. Maar we hebben het toch over nietsvermoedend de bosjes ingesleurd worden? Dat is toch wel een specifieke vorm van verkrachten.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 10:29 schreef Buster24 het volgende:
[..]
Lees trouwens net dat de meest onveilige plek je eigen huis is.
Kwam toevallig deze cijfers tegen (2012)
In 85% van de verkrachtingszaken kennen dader en slachtoffer elkaar en in veel gevallen vind het misbruik thuis plaats (geen percentage)
https://www.huiselijkgewe(...)even-vertekend-beeld
En nog vervelender, heel veel gevallen volgt geen aangifte dus een vertekend beeld.
Heb jij de indruk dat Michael P een intelligent man is? Ik niet namelijk. En ik denk dat enige intelligentie toch wel vereist is om de perfecte moord te plegen. Hij kan het dus wel willen, ik denk dat hij er gewoon te dom voor is.quote:Op zaterdag 14 oktober 2017 10:24 schreef Eigenwhys het volgende:
[..]
Toch eindelijk de bevestiging van "wat we al dachten'
Maar als hij echt de perfecte misdaad/moord whatever wilde plegen (bron: onze geheime user Ddvw) dan is het toch niet slim van hem geweest om Anne's spullen te verstoppen.
M.P. zal toch wel geweten hebben dat met forensisch onderzoek zelfs het kleinste beetje dna te vinden is.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |