Ja? Het "Rietsuiker" was een verwijzing naar de "racist" Gerard Reve (RIP)?quote:
Nou nee, dat herinner ik mij niet. In de tijd van mijn opa waren de vakbonden nog keihard aan het knokken voor de 40urige werkweek en in de tijd van mijn vader ging alles beter en beter en konden de werknemers een normaal gezin onderhouden, op vakantie en de kinderen goed scholen. Men was niet bang voor baanverlies of je moest het wel echt bont maken.quote:Op dinsdag 6 september 2016 10:38 schreef Sack_Blabbath het volgende:
[..]
Je weet dat de generatie van je ouders hetzelfde riep? De generatie van je grootouders ook? De generatie van je overgrootouders ook?
En voorlopig gaan we alleen maar vooruit.
Een golvende beweging er was ook heel veel werkloosheid in de jaren 80, 70, 40, 30 etc. Ik denk niet dat dat persee door andere culturen komt.quote:Op dinsdag 6 september 2016 10:47 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Nou nee, dat herinner ik mij niet. In de tijd van mijn opa waren de vakbonden nog keihard aan het knokken voor de 40urige werkweek en in de tijd van mijn vader ging alles beter en beter en konden de werknemers een normaal gezin onderhouden, op vakantie en de kinderen goed scholen. Men was niet bang voor baanverlies of je moest het wel echt bont maken.
En nu? Uitzendkontrakten met idiote arbeidsvoorwaarden, duizenden werklozen en een systeem wat goudgeld kost.
Dat beweer ik toch ook niet?quote:Op dinsdag 6 september 2016 11:37 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Een golvende beweging er was ook heel veel werkloosheid in de jaren 80, 70, 40, 30 etc. Ik denk niet dat dat persee door andere culturen komt.
Ondanks die werkloosheid gaan we er nog steeds alleen maar op vooruit. Als je nu werkloos bent heb je het een stuk beter dan dat je dat was in de jaren 30.quote:
Hoeveel koste een brood in de jaren 30?quote:Op dinsdag 6 september 2016 11:43 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ondanks die werkloosheid gaan we er nog steeds alleen maar op vooruit. Als je nu werkloos bent heb je het een stuk beter dan dat je dat was in de jaren 30.
hoeveel verdiende een gemiddeld persoon in de jaren 30 en in welke omstandigheden moest hij daarvoor werken?quote:Op dinsdag 6 september 2016 11:48 schreef john2406 het volgende:
[..]
Hoeveel koste een brood in de jaren 30?
Jij kwam met die vergelijking hoor niet ik.quote:Op dinsdag 6 september 2016 11:50 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
hoeveel verdiende een gemiddeld persoon in de jaren 30 en in welke omstandigheden moest hij daarvoor werken?
quote:Op dinsdag 6 september 2016 11:43 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ondanks die werkloosheid gaan we er nog steeds alleen maar op vooruit. Als je nu werkloos bent heb je het een stuk beter dan dat je dat was in de jaren 30.
Wat heeft de prijs van een brood te maken met "erop vooruit gaan" ? (vooral als je het los gaat zien van de inkomsten en prijzen van andere zaken)quote:Op dinsdag 6 september 2016 11:52 schreef john2406 het volgende:
[..]
Jij kwam met die vergelijking hoor niet ik.
[..]
Dat is toch het mooie aan de Nederlandse cultuur, het openbreken van de verstikking van de theocratie.quote:Op dinsdag 6 september 2016 11:52 schreef Bosbeetle het volgende:
Terug naar de cultuur.
Ik weet niet of ik die gereformeerde cultuur die er heerste wel een fijne cultuur vond, was blij dat die aan alle kanten opengebroken werd/word.
Ik noem maar brood hoor zijn zat andere dingen te bedenken, maar inderdaad terug naar de cultuur.quote:Op dinsdag 6 september 2016 11:52 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Wat heeft de prijs van een brood te maken met "erop vooruit gaan" ?
Is dat onze cultuur? volgensmij is onze cultuur eerder streng christelijk met uitzonderingen voor de handel waar die waarden ineens niet meer zo belangrijk zijn. Ons bunt zuunig. (ten koste van wie maar wil)quote:Op dinsdag 6 september 2016 11:53 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat is toch het mooie aan de Nederlandse cultuur, het openbreken van de verstikking van de theocratie.
Wat mij betreft wel. Het is natuurlijk wel enigszins schizofreen, die calvinistische onzin van 'doe maar gewoon dat is al gek genoeg' tegenover het doorbreken van taboes op het gebied van seksualiteit, abortus etcetera. Maar dat maakt het wel mooiquote:
quote:Op dinsdag 6 september 2016 10:47 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Nou nee, dat herinner ik mij niet. In de tijd van mijn opa waren de vakbonden nog keihard aan het knokken voor de 40urige werkweek en in de tijd van mijn vader ging alles beter en beter en konden de werknemers een normaal gezin onderhouden, op vakantie en de kinderen goed scholen. Men was niet bang voor baanverlies of je moest het wel echt bont maken.
En nu? Uitzendkontrakten met idiote arbeidsvoorwaarden, duizenden werklozen en een systeem wat goudgeld kost.
quote:Dat stelt adviesbureau McKinsey in het opzienbare rapport Poorer than their parents? Flat or falling incomes in advanced economies. De kampioen van de bedrijfssaneringen is hierin de pleitbezorger voor een sociaal vangnet, vakbonden, loonsverhogingen, keynesiaans beleid en meer vaste banen, kortom het Zweedse model.
[...]
McKinsey wijst erop dat de organisatiegraad in bijna alle westerse landen is afgenomen, waardoor werknemers er niet in slagen hun deel van de nationale koek te verdedigen. De enige uitzondering is Zweden, waar zeven van de tien werknemers lid zijn van een vakbond en het loondeel in het bbp vrijwel gelijk is gebleven. Dat in Nederland en Groot-Brittannië een zo grote groep heeft ingeleverd aan koopkracht is vooral te verklaren doordat daar de grote middengroepen zwaar zijn getroffen, onder meer door de snelle afkalving van werk in de dienstensector, waar bonden nauwelijks iets te vertellen hebben.
Dat is dan ook zo. Onze cultuur heeft wat dat betreft met religie niet zoveel te maken.quote:Op dinsdag 6 september 2016 11:58 schreef Bosbeetle het volgende:
Ook wel komisch dat hier op FOK! maar ook in de media min of meer wordt vermeld dat ongelovig de norm is in nederland
Waarmee dan met de VOC mentaliteit?quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:01 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat is dan ook zo. Onze cultuur heeft wat dat betreft met religie niet zoveel te maken.
Sinds 15 jaar zijn de salarissen en verhoudingen tussen rijk en arm gezakt.quote:Op dinsdag 6 september 2016 11:43 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ondanks die werkloosheid gaan we er nog steeds alleen maar op vooruit. Als je nu werkloos bent heb je het een stuk beter dan dat je dat was in de jaren 30.
Niet meer, maar nogsteeds heeft elk dorp minimaal 1 maar meestal meer christelijke kerken.Word de meeste opvoeding gedaan vanuit christelijk normen (maar dan zonder ze expliciet te benoemen) Zelfs op ons geld staat nog "god zij met ons" je kunt het met de beste wil van de wereld niet niet een christelijke cultuur noemen.quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:01 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat is dan ook zo. Onze cultuur heeft wat dat betreft met religie niet zoveel te maken.
Komt het wel op neer he, ergens anders staan we niet voor.quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:03 schreef john2406 het volgende:
[..]
Waarmee dan met de VOC mentaliteit?
Of waterbouwkunde of met de haven noem het mij, of zal ik het kort en bondig houden, geld regeert de wereld?
Verhoudingen gezakt? wat bedoel je daarmee.quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:05 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Sinds 15 jaar zijn de salarissen en verhoudingen tussen rijk en arm gezakt.
Ik noem dat geen vooruitgang.
Nederland loopt inderdaad achter de feiten en stroom aanquote:Op dinsdag 6 september 2016 10:34 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Wat ik geleerd hen in al die jaren dat ik in het buitenland bivakeer is dat Nederland nog steeds een goed land is met een uitstekende organisatie maar dat dit erg snel wordt afgebroken omdat er teveel geld nodig is om het hoofd boven water te houden.
De NL cultuur is erg open (je kunt zeggen wat je wilt en overal kritiek op hebben ZELFS het koningshuis ) en heel torlerant naar met name zwakkeren, hulpbehoevenden, andere religies en allochtone groepen maar dat gaat NL ook lekker opbreken want de meeste "vreemde" culturen zien dit als zwakte en daar wordt dus dan weer flink van geprofiteerd.
Ook de USA cultuur gaat onze ondergang worden, het graaien, het neo-liberalisme en het implementeren van waardeloze werk condities, zoals de uitzendburo's met hun walgelijke contracten die je kan verlengen tot 3 jaar en dan mensen eruit kan flikkeren.
Nee jammer, Nederland spiraalt naar beneden.
Het lijkt het NL voetbal team wel.
http://nos.nl/artikel/212(...)er-dan-een-baan.htmlquote:"Werkgevers hebben juist op een flexibele arbeidsmarkt minder prikkels om te investeren in de scholing van werknemers, omdat die scholing ook weer verloren gaat op het moment dat zij het bedrijf verlaten", zegt SCP-onderzoekster Patricia van Echtelt.
Rijk gaat dat ook wel voelen hoor, maar of ik het mee mag maken is de vraag.quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:05 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Sinds 15 jaar zijn de salarissen en verhoudingen tussen rijk en arm gezakt.
Ik noem dat geen vooruitgang.
quote:Op maandag 5 september 2016 21:50 schreef LXIV het volgende:
Schippers roemt de Nederlandse cultuur met name omdat vrouwen, homo’s en transseksuelen hier kunnen zijn wie ze zijn. Ze is trots op de Nederlandse vrijheden
Dat is dus onze vrijheid volgens de VVD, handen schudden is verplicht.quote:Op maandag 5 september 2016 21:50 schreef LXIV het volgende:
Als voorbeeld noemt ze de weigering van sommige islamitische mannen om vrouwen de hand te schudden.
verhoudingen tussen rijk en arm worden weer groter, ook op wereldnivo.quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:06 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Verhoudingen gezakt? wat bedoel je daarmee.
In Afrika voelen de machtswellustige rijken ook het ja.quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:08 schreef john2406 het volgende:
[..]
Rijk gaat dat ook wel voelen hoor, maar of ik het mee mag maken is de vraag.
Het echo of de echo zal ook daar te horen zijn op een gegeven moment denk ik?
Niemand niet vindt ik, ook de alleenstaande niet, men zal maar eens ziek of invalide kunnen worden, en dan nog de participatie samenleving?quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:08 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Een gezin waarvan de ouders met uitzendcontracten werken hoef je niet te benijden.
En dit is de bottleneck: De reden waarom meer mensen meer dan één baan hebben is vooral praktisch: één baan levert te weinig opquote:Op dinsdag 6 september 2016 12:07 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Nederland loopt inderdaad achter de feiten en stroom aan
[..]
http://nos.nl/artikel/212(...)er-dan-een-baan.html
[ afbeelding ]
De Nederlandse beschaving en ontwikkelingspeil kachelt in internationaal perspectief achteruit
Vehoudingen worden nu weer groter net zakten ze nog.quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:08 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
verhoudingen tussen rijk en arm worden weer groter, ook op wereldnivo.
Als je de VVD en de PvdA hun gang laat gaan wel ja.....quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:13 schreef john2406 het volgende:
Zou ik het zeggen dat je onze cultuur onder je voetzollen kan schrijven binnenkort!
Dat kan ik wel zeker. Dat kerken nog bestaan en er mensen naar toe gaan is leuk voor die mensen en dat er nog wat oud gebrabbel op de munt staat is ook eigenlijk onzin maar over dat soort kleine dingetjes hoeft niemand zich druk te maken.quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:05 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Niet meer, maar nogsteeds heeft elk dorp minimaal 1 maar meestal meer christelijke kerken.Word de meeste opvoeding gedaan vanuit christelijk normen (maar dan zonder ze expliciet te benoemen) Zelfs op ons geld staat nog "god zij met ons" je kunt het met de beste wil van de wereld niet niet een christelijke cultuur noemen.
Dat je dat er in kunt lezen zeg. Jij bent echt ver heenquote:Op dinsdag 6 september 2016 12:08 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
[..]
Dat is dus onze vrijheid volgens de VVD, handen schudden is verplicht.
'Vroeger was alles beter!' is niet cultuurgebonden in ieder geval.quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:16 schreef Bosbeetle het volgende:
Ik denk dat cultuur geen vastgesteld iets is, als dat zo was liepen we nog in klederdracht en ging iedereen elke zondag naar de kerk. Ik ben juist blij dat onze cultuur beweegt en leeft. In de jaren 80 gingen er nog nederlanders de straat op tegen homo's in het onderwijs. Ik vond de tollerantie van de jaren 90 een fijne omslag en ik hoopte dat we op die weg konden blijven maar blijkbaar moeten we weer richting intollerantie en angst voor het vreemde.
We participeren allemaal samen om de overheid tevreden te houden.quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:10 schreef john2406 het volgende:
[..]
Niemand niet vindt ik, ook de alleenstaande niet, men zal maar eens ziek of invalide kunnen worden, en dan nog de participatie samenleving?
Ze zegt het zelf hoor:quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:16 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat je dat er in kunt lezen zeg. Jij bent echt ver heen.
Niet handen schudden mag niet getolereerd worden dus is handen schudden verplicht.quote:Schippers vindt het een slechte zaak dat er mensen zijn die vinden dat dit maar getolereerd moet worden
Ja, dat was er een verwijzing naar, maar ik verwachtte niet dat iemand dat eruit kon halen. Hulde dus!quote:Op dinsdag 6 september 2016 10:43 schreef Toga het volgende:
[..]
Ja? Het "Rietsuiker" was een verwijzing naar de "racist" Gerard Reve (RIP)?
Dat had ik er niet uitgehaald, dank voor de toelichting Bart2002.
Het CDA is nog maar een jaar of 10 uit kamer dus dan is dat een hele nieuwe cultuur dat jij dat ziet als "de nederlandse cultuur" dat kan maar ik denk dat cultuur een breder iets is iets wat niet iets van de laatste 10 jaar is maar van de afgelopen paar honderd jaar. Met daarop moderne uitzonderingen maar ook wortels in waar het vandaankomt dat we doen wat we doen. En veel van die dingen zitten verankert in de christelijk traditie dat kun je leuk vinden of niet maar dat is wel zo.quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:15 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat kan ik wel zeker. Dat kerken nog bestaan en er mensen naar toe gaan is leuk voor die mensen en dat er nog wat oud gebrabbel op de munt staat is ook eigenlijk onzin maar over dat soort kleine dingetjes hoeft niemand zich druk te maken.
Onze cultuur is juist gebaseerd op het vrijmaken van de verstikking van christelijke normen en bewegen richting een humanistische pragmatische cultuur, beginnend bij de ontzuiling.
Wat je zegt over opvoeding is quatsch.
Mijn god...quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:19 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Ze zegt het zelf hoor:
[..]
Niet handen schudden mag niet getolereerd worden dus is handen schudden verplicht.
Ok sorry met dit soort gebrabbel kan ik echts niets. Veel succes verder.quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:20 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Het CDA is nog maar een jaar of 10 uit kamer dus dan is dat een hele nieuwe cultuur dat jij dat ziet als "de nederlandse cultuur" dat kan maar ik denk dat cultuur een breder iets is iets wat niet iets van de laatste 10 jaar is maar van de afgelopen paar honderd jaar. Met daarop moderne uitzonderingen maar ook wortels in waar het vandaankomt dat we doen wat we doen. En veel van die dingen zitten verankert in de christelijk traditie dat kun je leuk vinden of niet maar dat is wel zo.
Voor jou was enkel het noemen van het woord rietsuiker nochtans genoeg. Hulde, nogmaals hulde.quote:Op dinsdag 6 september 2016 10:00 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Het maakte indertijd wel veel meer los dan nu... Zoveel is zeker.
Staan er niet ook in de bijbel genoeg tegenstrijdigheden?quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:20 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Het CDA is nog maar een jaar of 10 uit kamer dus dan is dat een hele nieuwe cultuur dat jij dat ziet als "de nederlandse cultuur" dat kan maar ik denk dat cultuur een breder iets is iets wat niet iets van de laatste 10 jaar is maar van de afgelopen paar honderd jaar. Met daarop moderne uitzonderingen maar ook wortels in waar het vandaankomt dat we doen wat we doen. En veel van die dingen zitten verankert in de christelijk traditie dat kun je leuk vinden of niet maar dat is wel zo.
Niet alleen dat. Homo's, lesbiennes en vele andere "afwijkende" groeperingen kunnen (konden?) in Nederland gewoon hun gang gaan zonder bang te zijn dat ze in elkaar gemept worden. (uitzonderingen daargelaten)quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:21 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Mijn god.... Kun je dan echt niets anders dan constant alleen maar je agenda pushen
?
Lees het nog een keertje. Mannen en vrouwen zijn gelijkwaardig in Nederland. Een vrouw de hand niet schudden omdat ze een vrouw is past daar niet in. Zo simpel is het.
Leg mij het dan eens uit als onze cultuur niets christelijks heeft en slecht bestaat uit het afwentelen van verstikking die het geloof ons gebracht heeft, waarom het merendeel van de tv zenders op de publieke omroep christelijke grondslagen hebben. Waarom er duizenden christelijk muziek verenigingen en zangclubs zijn, etc etc.quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:21 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Ok sorry met dit soort gebrabbel kan ik echts niets. Veel succes verder.
Kilo's maar wat heeft dat met onze cultuur te maken?quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:23 schreef john2406 het volgende:
[..]
Staan er niet ook in de bijbel genoeg tegenstrijdigheden?
Dat men ze ook na 10 jr in kan vullen hoe het uitkomt!quote:Op dinsdag 6 september 2016 12:29 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Kilo's maar wat heeft dat met onze cultuur te maken?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |