Ik vind er weinig vrolijks aan om je kind te laten sterven terwijl die in leven kan worden gehouden met een simpele bloeddonatie. Vooral wanneer het kind nog niet oud genoeg is om daar zelf beslissingen over te nemen.quote:En ons geloof is een heel erg vrolijk geloof. Er is geen enkele getuige die niet vrolijk is.
Bij ons is elke dag een feest, wij zijn niet als jullie zielepieten die alleen die wereldse heidense feestjes nodig hebben om een beetje lol te maken.
Of zo zielig dat je na je dood gewoon helemaal iets meer hebt.
Dus wiens leven is nou zonder vrolijkheid?
Die van ons heeft wel inhoud, doel en feesten. Die van jullie niet.
Of wil je kerst en verjaardagen feesten noemen, lol... Lang gevierd, blij er van af te zijn.
Ik heb het gevoel dat JG's vooral van de dogmatiek zien, en zulke dingen niet meer kunnen scheiden. Van katholieken weet ik dat ze zeggen, de grondslag waar een verjaardag of halloween vandaan komt dat maakt niet uit. Het gaat erom hoe we het nu vieren maar zeggen ze erbij ga niet gewelddadigheid en bloederigheid verheerlijken.quote:Op donderdag 17 maart 2016 14:45 schreef Elzies het volgende:
[..]
Ik vind er weinig vrolijks aan om je kind te laten sterven terwijl die in leven kan worden gehouden met een simpele bloeddonatie. Vooral wanneer het kind nog niet oud genoeg is om daar zelf beslissingen over te nemen.
Sociale uitsluiting van ex-leden wanneer ze besluiten om een ander pad te kiezen.
Ik ken mensen die Jehova Getuige zijn en bij sommigen van hen zie ik juist weinig compassie naar andersdenkenden toe. Of geïndoctrineerd zijn door opgelegde regels. Wat is er mis om een verjaardag te vieren? Of Oud en Nieuw? Ik zie het probleem niet zo.
Neen! Jezus de Gezalfde ( de IJveraar = zeloot ) kon men veroordelen als opruier en niet de joods-religieuze overtuiging ' zoon van de Vader' wat iets was voor het Sanhedrin, maar ook daar druist dit niet in tegen hun geloof.quote:Op donderdag 17 maart 2016 11:57 schreef Argo het volgende:
Snijdt dat niet geheel tegen jouw theorie dat Jezus een Zeloot was die de Romeinen wilde verdrijven.
Ik niet, maar jij wel zo te merken. Het is de auteur die schreef een andere wang toe te keren. Als men ' de zoon van de Vader ' arresteerde, samen met andere oproerkraaiers betreft het hier Jezus. De oproer hiervan sprake is de rel in de voortuin van de Tempel en is het ook ' De Gezalfde, zoon van de Vader ' die hier de leiding had. De Gezalfde werd veroordeel en de zoon van de Vader niet. Je moet hier wel wat filologisch inzicht in hebben.quote:Immers Barabas is hier afgeschidlerd als een verzetsstrijder maar Jezus inhoudelijk niet. Het is de keuze tussen de verzetstrijder en de man die zegt dat je de andere wang moet toekeren. Als ze beide één zijn, sta je voor een conflict.
In 130 n.C. bestonden wat wij noemen ' christenen ' nog niet. Enkel de vrome joden keken uit naar een nieuwe messias, gezien de vorige al 100 jaar dood was en er zich een nieuwe messias aandiende; Simon bar Kochba.quote:Op donderdag 17 maart 2016 12:09 schreef Argo het volgende:
De joodse die christenen waren steunds Bar Kochba niet, dit omdat ze geloofde dat Jezus de messias was. Wat wel duidelijk is is dat Jezus de Romeinen helemaal niet verdreven hebben.
Ha, je hebt het hier over mensen en niet meer over joden ? Aan het eind 1e eeuw, begin 2e eeuw ontwikkeld zich een cultus rond Jezus de messias door Helleense joden uit Efeze wat later zou uitgroeien als een geloof. Heeft niks meer te maken met de historisch Jezus en zijn opzet, gezien dit ook niet hun doel was. En zoals Hoatzin reeds terecht opmerkte; dit gaat er bij gelovige christenen nooit in. Maar goed, er zijn wel meerderen die dit lezen zonder een geloofsdrempel.quote:Waarom geloven mensen 100 naar laten dan wel nog in Christus als messias als hij gefaald heeft in het verdrijven van de Romeinen.
Dat lijkt me vrij logisch. Iemand die sterk in z'n schoenen staat heeft geen geloof nodig. Volgens mij is dit meer een algemene eigenschap van gelovigen in plaats van specifiek jehovas.quote:Op donderdag 17 maart 2016 17:02 schreef nz1900 het volgende:
Het droevige van die Jehova's getuigen is dat ze zieltjes proberen te winnen onder kwetsbare mensen.
Andere Geloven staan niet op je bel drukken.quote:Op donderdag 17 maart 2016 17:03 schreef ems. het volgende:
[..]
Dat lijkt me vrij logisch. Iemand die sterk in z'n schoenen staat heeft geen geloof nodig. Volgens mij is dit meer een algemene eigenschap van gelovigen in plaats van specifiek jehovas.
Nee, die laten een hele grote bel luidenquote:Op donderdag 17 maart 2016 17:06 schreef nz1900 het volgende:
[..]
Andere Geloven staan niet op je bel drukken.
Grote reactie komt later, (ik ga zo naar de kerk geïndoctrineerd worden) maar we zijn het er hopelijk mee eens dat joden mensen zijn?quote:Op donderdag 17 maart 2016 16:51 schreef ATON het volgende:
Ha, je hebt het hier over mensen en niet meer over joden ?
Is denk ik vooral cultureel zo bepaald en is wellicht heel handig geweest vroeger omdat niet iedereen een uurwerk of smartphone had.quote:Op donderdag 17 maart 2016 17:07 schreef ems. het volgende:
[..]
Nee, die laten een hele grote bel luiden
Heb een kerk in mijn achtertuin, maar moet zeggen wordt er nooit door gewekt. Toen ik jong was gebruikte ik hem zelfs om erachter te komen of ik nog lang kon liggen of dat de wekker af zou gaan. Want voor de wekker te bekijken moest ik omdraaien en kon nooit goed zien.quote:Op donderdag 17 maart 2016 17:55 schreef ems. het volgende:
En nu is het handig om mensen wakker te maken op hun vrije dag.
Jij was het die het eerst had over joden en dan mensen. Majaa, alles mensen zijn geen joden en alle joden zijn niet noodzakelijk gelovig.quote:Op donderdag 17 maart 2016 17:53 schreef Argo het volgende:
[..]
Grote reactie komt later, (ik ga zo naar de kerk geïndoctrineerd worden) maar we zijn het er hopelijk mee eens dat joden mensen zijn?
Prima laten we voor de sake of argument dit aanhouden:quote:Op donderdag 17 maart 2016 16:31 schreef ATON het volgende:
[..]
Neen! Jezus de Gezalfde ( de IJveraar = zeloot ) kon men veroordelen als opruier en niet de joods-religieuze overtuiging ' zoon van de Vader' wat iets was voor het Sanhedrin, maar ook daar druist dit niet in tegen hun geloof.
[..]
Ik niet, maar jij wel zo te merken. Het is de auteur die schreef een andere wang toe te keren. Als men ' de zoon van de Vader ' arresteerde, samen met andere oproerkraaiers betreft het hier Jezus. De oproer hiervan sprake is de rel in de voortuin van de Tempel en is het ook ' De Gezalfde, zoon van de Vader ' die hier de leiding had. De Gezalfde werd veroordeel en de zoon van de Vader niet. Je moet hier wel wat filologisch inzicht in hebben.
1:quote:Neen! Jezus de Gezalfde ( de IJveraar = zeloot ) kon men veroordelen als opruier en niet de joods-religieuze overtuiging ' zoon van de Vader' wat iets was voor het Sanhedrin, maar ook daar druist dit niet in tegen hun geloof.
Nu is het probleem het volgende: Als volgens jou een messias het Joodse volk zou bevrijden van de Romeinen. Is het heel gek om de Jezus bandwagon niet te verlaten en op de Bar Kochba bandwagon te springen. Want laten we eerlijk zijn, een dode messias is niks waard. Waarom blijven Joden dan geloven dat Jezus het was? En ja wellicht was het christendom er toen nog niet, maar je kan wel stellen dat ze geloofde dat Jezus de messias was.quote:Op donderdag 17 maart 2016 16:51 schreef ATON het volgende:
[..]
In 130 n.C. bestonden wat wij noemen ' christenen ' nog niet. Enkel de vrome joden keken uit naar een nieuwe messias, gezien de vorige al 100 jaar dood was en er zich een nieuwe messias aandiende; Simon bar Kochba.
[..]
Ha, je hebt het hier over mensen en niet meer over joden ? Aan het eind 1e eeuw, begin 2e eeuw ontwikkeld zich een cultus rond Jezus de messias door Helleense joden uit Efeze wat later zou uitgroeien als een geloof. Heeft niks meer te maken met de historisch Jezus en zijn opzet, gezien dit ook niet hun doel was. En zoals Hoatzin reeds terecht opmerkte; dit gaat er bij gelovige christenen nooit in. Maar goed, er zijn wel meerderen die dit lezen zonder een geloofsdrempel.
Wat was dan het doel van de historische Jezus de Romeinen verdrijven? Nogmaals als dat de het doel is van een mesias, dan is Jezus KEI en KEIHARD GEFAALD. Waarom houden mensen ten tijden van Bar Kochba (zoon van de ster) hier nog dan aan vast, vooral de joden... Ik begrijp dat niet het is totaal niet logisch. Waarom gaat dat er bij jou niet in?quote:Ha, je hebt het hier over mensen en niet meer over joden ? Aan het eind 1e eeuw, begin 2e eeuw ontwikkeld zich een cultus rond Jezus de messias door Helleense joden uit Efeze wat later zou uitgroeien als een geloof. Heeft niks meer te maken met de historisch Jezus en zijn opzet, gezien dit ook niet hun doel was. En zoals Hoatzin reeds terecht opmerkte; dit gaat er bij gelovige christenen nooit in. Maar goed, er zijn wel meerderen die dit lezen zonder een geloofsdrempel.
Wel, dat is een lang verhaal, maar laat ik het kort houden: Tussen de dood van Jezus en wat de auteur Markus geschreven heeft ligt zowat 42 jaar tussen. Wat denk je ?quote:Op donderdag 17 maart 2016 20:12 schreef Argo het volgende:
1:
Laat ik wel kanttekeningen zetten bij het tweede stuk. Wat de auteur schreef, hoe kunnen we weten wat de auteur Jezus in de mond legde en wat Jezus zelf deed zeggen?
Ofwel is er wat met je verstandelijk vermogen of ben je nu wat aan het trollen. Wat zal het wezen?quote:2:Jezus is dus een rel gaan veroorzaken in een voortuin van de Tempel? Want de Romeinen hadden wat te doen met de tempel? Oh ja de Romeinen waren natuurlijk vrome Joden.
Zoals ik al dacht, er zijn wat kosten aan je. Of je hebt mijn post niet gelezen of je bent aan het trollen.quote:Nu is het probleem het volgende: Als volgens jou een messias het Joodse volk zou bevrijden van de Romeinen. Is het heel gek om de Jezus bandwagon niet te verlaten en op de Bar Kochba bandwagon te springen. Want laten we eerlijk zijn, een dode messias is niks waard. Waarom blijven Joden dan geloven dat Jezus het was?
Aanvankelijk wel.... tot hij dood was.quote:En ja wellicht was het christendom er toen nog niet, maar je kan wel stellen dat ze geloofde dat Jezus de messias was.
Bedoel je met heidenen de Papoea's, de Dakota Sioux of de Hottentotten ? De JG's hebben het ook steeds over de heidenen. Is dat een nationaliteit, een volksstam of zoiets?quote:Ik zeg waarom geloven 100 jaar later mensen, dit omdat het niet alleen Joden waren die in Jezus geloofde maar er ook heidenen bij waren althans ik kan dit niet weten maar die speculatie is niet geheel ongegrond.
Yep.quote:Wat was dan het doel van de historische Jezus de Romeinen verdrijven?
Yep.quote:Nogmaals als dat de het doel is van een mesias, dan is Jezus KEI en KEIHARD GEFAALD.
Zie antwoord hierboven. Waarom gaat dat er bij jou niet in?quote:Waarom houden mensen ten tijden van Bar Kochba (zoon van de ster) hier nog dan aan vast, vooral de joden... Ik begrijp dat niet het is totaal niet logisch.
Yep, op Simon bar Kochba. ( enkel geldig voor vrome joodse IJveraars wel te verstaan )!quote:Als morgen zich iemand aanprijst als redder van de wereld een rel probeert te ontketen maar daarin keihard faalt, zal die persoon op geen enkele manier invloed uitoefenen we zouden zeggen 'okay gefaald.' En als dan een volgende komt zou ik daar mijn geld op zetten.
Het meerder redactie verhaal, het aanpassen van teksten, het door de middeleeuwen veranderen van teksten door middel van spelfouten etc, dat begrijp ik allemaal. Ik begrijp ook dat er een hele familie bijbels is waar men bv dezelfde fouten kan terug drijven een stamboom als het ware. Verder is 42 jaar best wat, maar ook weer niet. 42 jaar valt wel mee kerel. En dat laat niet weg dat we Jezus dan helemaal niet kunnen kennen want dan is geen enkele bron geldig. Want hoe jij de historische Jezus ziet dat is nog later bedacht.quote:Op donderdag 17 maart 2016 20:57 schreef ATON het volgende:
[..]
Wel, dat is een lang verhaal, maar laat ik het kort houden: Tussen de dood van Jezus en wat de auteur Markus geschreven heeft ligt zowat 42 jaar tussen. Wat denk je ?
[..]
Ofwel is er wat met je verstandelijk vermogen of ben je nu wat aan het trollen. Wat zal het wezen?
[..]
Zoals ik al dacht, er zijn wat kosten aan je. Of je hebt mijn post niet gelezen of je bent aan het trollen.
[..]
Aanvankelijk wel.... tot hij dood was.
[..]
Bedoel je met heidenen de Papoea's, de Dakota Sioux of de Hottentotten ? De JG's hebben het ook steeds over de heidenen. Is dat een nationaliteit, een volksstam of zoiets?
Het zijn zeker niet bovengenoemde volksgroepen, maar uit het oogpunt van de vrome joden waren dit niet-joden zoals de Romeinen, de Grieken en de Perzen om er enkele te noemen, maar... en let nu goed op : ook de niet-gelovige joden, de ' afvalligen '. Ook wel eens de Helleense joden genoemd. En het waren deze ' gehelleniseerde ' joden die zowat 100 jaar later rond deze cultfiguur hun eigen mysterieschool bedachten. https://nl.wikipedia.org/wiki/Mysteriecultus
Zowat elke volksgroep had zijn eigen mysteriecultus, behalve de Romeinen van joodse afkomst of joden met een Romeins ' paspoort '. Natuurlijk hebben deze weinig of niks te maken met de vrome joden van het thuisland en de diaspora. Die hadden niks aan een dooie messias, begrijp je ?.... nog niet ? Eens een ernstige studie hierop naslaan... kan helpen hoor.
[..]
Yep.
[..]
Yep.
[..]
Zie antwoord hierboven. Waarom gaat dat er bij jou niet in?
[..]
Yep, op Simon bar Kochba. ( enkel geldig voor vrome joodse IJveraars wel te verstaan )!
Wij gebruiken meerdere Bijbelvertalingen, dus daar gaat jouw idee al. Daarnaast is de Nieuwe-wereldvertaling een Bijbel, dus dan kan het al niet haaks op de Bijbel staan.quote:Op woensdag 16 maart 2016 10:16 schreef laforest het volgende:
?
Wat jij gelooft staat ook haaks op de Bijbel aangezien jullie een eigen aangepaste versie hebben (Nieuwe-Wereldvertaling van de Heilige Schrift ).
Is er nog iemand die naar jouw gezwets luistert?quote:Op woensdag 16 maart 2016 13:23 schreef hoatzin het volgende:
Is er nog iemand die naar dit sektarisch gezwets (wat ik geloof is de volle waarheid en iedereen die dat niet vindt is gek) luistert?
Wat is daar totalitair aan?quote:Op woensdag 16 maart 2016 23:39 schreef Argo het volgende:
Dit vind ik erg zorgelijk. Dat je daadwerkelijk zegt dat jullie geen haat of angst kennen. Dat klinkt bijna totalitair. Natuurlijk zul je JG hebben die angst kennen of iets haten.
Maar dat zijn weer geen echte JG's zeker. Maar het feit dat je dat zo kan roepen geen angst kennen etc. Geeft wel aan hoe onrealistisch het is.
Kan je mentale gezondheid veel beter maken.quote:Op donderdag 17 maart 2016 05:36 schreef ATON het volgende:
[..]![]()
![]()
![]()
Wiki:
A messiah (literally, "anointed one")[1] is a saviour or liberator of a group of people, most commonly in the Abrahamic religions. In the Hebrew Bible, a messiah (Hebrew: מָשִׁיחַ, Modern mashiaẖ, Tiberian mā¨îăḥ) is a king or High Priest traditionally anointed with holy anointing oil.[2] However, messiahs were not exclusively Jewish, as the Hebrew Bible refers to Cyrus the Great, king of Persia, as a messiah[3] for his decree to rebuild the Jerusalem Temple.
En kleef een sticker op jullie flyers : KAN JE MENTALE GEZONDHEID SCHADEN
Die haten we niet hoor.quote:Op donderdag 17 maart 2016 09:54 schreef HcHTechKnow het volgende:
Ze haten echt wel, uitgesloten Jehova's worden niet gegroet, buitengesloten, genegeerd.
Geen angst, inderdaad, want na dit leven komt de wederopstanding.
Ken de Bijbelquote:Op donderdag 17 maart 2016 10:41 schreef sjoemie1985 het volgende:
Mag ik je er even op wijzen dat die wijzen of sterrenkundigen naar herodes gingen omdat herodes over hen gehoord had dat ze op weg waren naar die nieuw geboren Koning.
En dat dus niet die ster ze naar herodes leide.
Daarna gingen ze dus weer op weg om die ster te volgen en kwam zo dus bij Jezus uit.
Dus die ster heeft totaal niks met satan van doen.
Dat satan toevallig de vroegere engel lucifer is wat licht ster betekend.
heeft niks met de ster van betlehem te maken.
Vandaar dat we bij iedereen aanbellen... uhu slimme opmerking, dus niet.quote:Op donderdag 17 maart 2016 17:02 schreef nz1900 het volgende:
Het droevige van die Jehova's getuigen is dat ze zieltjes proberen te winnen onder kwetsbare mensen.
Uhm jawel? Christelijke gemeente is al in 1e eeuw opgericht.quote:Op donderdag 17 maart 2016 16:51 schreef ATON het volgende:
In 130 n.C. bestonden wat wij noemen ' christenen ' nog niet. Enkel de vrome joden keken uit naar een nieuwe messias, gezien de vorige al 100 jaar dood was en er zich een nieuwe messias aandiende; Simon bar Kochba.
Wij kunnen genoeg scheiden hoorquote:Op donderdag 17 maart 2016 14:59 schreef Argo het volgende:
Ik heb het gevoel dat JG's vooral van de dogmatiek zien, en zulke dingen niet meer kunnen scheiden. Van katholieken weet ik dat ze zeggen, de grondslag waar een verjaardag of halloween vandaan komt dat maakt niet uit. Het gaat erom hoe we het nu vieren maar zeggen ze erbij ga niet gewelddadigheid en bloederigheid verheerlijken.
Protestanten weet ik niet hoe zij erover denken, omdat ze niet echt één orgaan zijn.
1. Dat is ook niet iets vrolijks. Alleen God heeft het gebod gegeven geen bloed tot je te nemen. Niet via eten en niet via transfusie.quote:Op donderdag 17 maart 2016 14:45 schreef Elzies het volgende:
[..]
Ik vind er weinig vrolijks aan om je kind te laten sterven terwijl die in leven kan worden gehouden met een simpele bloeddonatie. Vooral wanneer het kind nog niet oud genoeg is om daar zelf beslissingen over te nemen.
Sociale uitsluiting van ex-leden wanneer ze besluiten om een ander pad te kiezen.
Ik ken mensen die Jehova Getuige zijn en bij sommigen van hen zie ik juist weinig compassie naar andersdenkenden toe. Of geïndoctrineerd zijn door opgelegde regels. Wat is er mis om een verjaardag te vieren? Of Oud en Nieuw? Ik zie het probleem niet zo.
Ja, nou en? Dat heeft hij in het OT heel vaak gedaan. Maar God heeft ook gezegd dat hij een nieuw verbond zou sluiten voor een nieuw volk.quote:Op woensdag 16 maart 2016 15:29 schreef sjoemie1985 het volgende:
Maar je weet ook net zo goed als ik, dat God zijn volk vergaf.
Omdat ze verhuist zijn. Ze hebben het vliegtuig gepakt.quote:Maar waarom zijn de Joden dan over de aarde verspreid geraakt?
Dit heeft echt helemaal niets met de Bijbel te maken.quote:En keren ze nu (sinds 1948 ongeveer) weer terug naar eigenland.
Zelfs daarvoor is men alweer begonnen om het land Israël nieuw leven in te blazen.
nadat het bijna 1900 jaar er doods bijgelegen heeft.
en pas toen de joden er weer zijn gaan wonen begonnen de volken er omheen Ruzie te maken omdat het eigenlijk hun land zou zijn, terwijl het dus 2000 jaar geleden nog aan de joden/ volk Israël behoorde.
Zucht, niet de slimste thuis of wel.quote:Hoe kan die tekst uit zacharia nu over de christenen gaandaar staat toch dit:
daar staat heidenvolken, dit zijn dus alle volken die niet onder het volk Israël behoorden.
en in die tijden bestonden de christenen nog niet.
Onzin. Dit is gewoon niet waar. Loop je te trollen of zo?quote:Op donderdag 17 maart 2016 22:03 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Wij gebruiken meerdere Bijbelvertalingen, dus daar gaat jouw idee al.
Dat mag je zeker en daar zal het dan ook bij blijven. Ze kennen zou je enkel in verlegenheid brengen en uit pure schaamte hier wegblijven en dan is er geen lol meer aan, begrijp je ?quote:Op donderdag 17 maart 2016 21:29 schreef Argo het volgende:
Hoe weten we dat zo zeker? Althans ik mag je bronnen wel vragen toch?
Moet ik daar weer eerst boeken voor lezen? Heb al mijn geld voor de maand uitgegeven aan Kant, dus helaas geen tijd voor Vergeer. Maar als je bronnen hebt die we kunnen accessen en die dan ook nog eens waar zijn, dan ben je binnen ATON.quote:Op donderdag 17 maart 2016 22:48 schreef ATON het volgende:
[..]
Dat mag je zeker en daar zal het dan ook bij blijven. Ze kennen zou je enkel in verlegenheid brengen en uit pure schaamte hier wegblijven en dan is er geen lol meer aan, begrijp je ?
quote:Op donderdag 17 maart 2016 22:03 schreef bianconeri het volgende:
Wat is daar totalitair aan?
Ja ok, er zijn ook bij ons mensen met hoogtevrees.
Maar waar moeten wij haat tegen hebben, wil je ons een haat aanpraten ofzo?
En waar zouden we angst voor moeten hebben?
Onrealistisch? Wat is er onrealistisch aan geen haat en angst hebben? In wat voor wereld leef jij?
quote:Ja ok, er zijn ook bij ons mensen met hoogtevrees.
Volgens jou theorie zou iemand met hoogtevrees JG worden en dan geen angst meer hebben voor hoogtes.quote:Onrealistisch? Wat is er onrealistisch aan geen haat en angst hebben?
zie mijn vorige post.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 00:00 schreef Argo het volgende:
[..]
Moet ik daar weer eerst boeken voor lezen? Heb al mijn geld voor de maand uitgegeven aan Kant, dus helaas geen tijd voor Vergeer. Maar als je bronnen hebt die we kunnen accessen en die dan ook nog eens waar zijn, dan ben je binnen ATON.
Nergens.quote:
Ja jij blijkbaar.quote:Is er nog iemand die naar jouw gezwets luistert?
Ik kan onderschrijven dat die boeken je helpen een goed inzicht te verschaffen in de begindagen van het christendom. Door alleen de bijbel te lezen kom je niet zo ver daarmee. Tevens krijg je door alleen de bijbel te lezen een volstrekt vertekend beeld. Zie de verkrampte reacties van Bianconeri.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 00:00 schreef Argo het volgende:
[..]
Moet ik daar weer eerst boeken voor lezen? Heb al mijn geld voor de maand uitgegeven aan Kant, dus helaas geen tijd voor Vergeer. Maar als je bronnen hebt die we kunnen accessen en die dan ook nog eens waar zijn, dan ben je binnen ATON.
Klopt, hij wuift gewoon mijn constatering weg mbt de uitgesloten JG's zonder enige motivatie of onderbouwing. Prima, ik ga er verder ook niet meer op in.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 08:26 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Nergens.
[..]
Ja jij blijkbaar.![]()
Je geeft in je commentaar weer een sterk staaltje van volledig onbegrip èn gebrek aan kennis over met name het NT , het ontstaan daarvan en de eerste christenen.
Sociale uitsluiting en geen feestdagen vieren is daaraan toe, maar iemand bewust laten sterven terwijl die met een simpele bloedtransfusie in leven kan worden gehouden. Dat vind ik echt verschrikkelijk. Zeker als het om minderjarige kinderen gaat die zelf die beslissing niet kunnen nemen. Ik vind dat echt dood door schuld. Veel artsen en verpleegkundigen hebben daar ethisch flinke bezwaren bij wanneer zo'n casus op hun pad komt.quote:Op donderdag 17 maart 2016 22:12 schreef bianconeri het volgende:
[..]
[..]
1. Dat is ook niet iets vrolijks. Alleen God heeft het gebod gegeven geen bloed tot je te nemen. Niet via eten en niet via transfusie.
Een christen dient God te volgen. Wij als JG kunnen er niets aan doen dat valse christenen dat gebod niet volgen, maar wij willen God wel navolgen en nemen dus geen bloed.
Daarnaast heeft het niet nemen van bloed hele goede dingen. Je herstelt veel sneller. Daarnaast zijn er 99/100 keer alternatieven zonder bloed.
Daarnaast heeft het nemen van bloed ook gevaren.
2. Ook uitsluiting is een Bijbelse regeling. Ook hierin volgen wij gewoon de Bijbel na.
Wij zijn niet van die namaak christenen die dingen uit de Bijbel schrappen als wij er geen zin in hebben. Hoe hard iets soms ook kan zijn.
3. Waarom geen verjaardagen en andere vieringen?
Kijk maar naar de oorsprong en gebruiken. De Bijbel verbiedt heidense gebruiken en dus doen wij daar niet aan. Maar wat valt er nou te missen aan dat soort dingen, jaren gedaan toen ik geen JG was nog en mis er geen bal aan. Heb nu genoeg feestjes die wel leuk zijn en niet heidens.
Goedkoop is dit zeker als je daarmee wat inzicht krijgt. Beter dan hier wat lukraak te zwetsen zonder enige kennis van deze materie. En voor niks gaat enkel de zon op.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 09:05 schreef Argo het volgende:
[..]
Die heb ik gelezen, maar het klinkt als een goedkoop excuus.
Goed van je, maar wat heeft Kant hier nu mee te maken?quote:Op vrijdag 18 maart 2016 00:00 schreef Argo het volgende:
Moet ik daar weer eerst boeken voor lezen? Heb al mijn geld voor de maand uitgegeven aan Kant,
quote:Op vrijdag 18 maart 2016 09:34 schreef ATON het volgende:
[..]
Goedkoop is dit zeker als je daarmee wat inzicht krijgt. Beter dan hier wat lukraak te zwetsen zonder enige kennis van deze materie. En voor niks gaat enkel de zon op.
Dat ik geen geld heb voor een Vergeer die ook niet foolproof is.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 10:26 schreef ATON het volgende:
[..]
Goed van je, maar wat heeft Kant hier nu mee te maken?
Natuurlijk zijn begindagen altijd anders. Denk je dat onze democratie hetzelfde is als die van de Grieken? En toch noemen we het democratie, het principe van religie is dat er een hogere macht is. Deze hogere macht kan een schepper zijn, laten we bv de christelijke God noemen.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 08:39 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Ik kan onderschrijven dat die boeken je helpen een goed inzicht te verschaffen in de begindagen van het christendom. Door alleen de bijbel te lezen kom je niet zo ver daarmee. Tevens krijg je door alleen de bijbel te lezen een volstrekt vertekend beeld. Zie de verkrampte reacties van Bianconeri.
Kant is dan wel foolproof ? Jou bijbel is dan ook foolproof ? Van een goedkoop excuus gesproken.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 11:50 schreef Argo het volgende:
[..]
[..]
Dat ik geen geld heb voor een Vergeer die ook niet foolproof is.
Nee ik zeg niet dat Kant dat niet is, ik zeg alleen Kant is meer de moeite waard dan Vergeer.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 12:32 schreef ATON het volgende:
[..]
Kant is dan wel foolproof ? Jou bijbel is dan ook foolproof ? Van een goedkoop excuus gesproken.
Je kan nog steeds naar de bib. lopen als je te weinig zakgeld krijgt van je ouders.
Vergeer gelezen? Het is niet allemaal speculatie. Filologie is echt een vak.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 12:37 schreef Argo het volgende:
[..]
Nee ik zeg niet dat Kant dat niet is, ik zeg alleen Kant is meer de moeite waard dan Vergeer.
Ja maar nogmaals wat moet ik met de boeken van Vergeer ik weet van latere redacties etc.... Maar hoe gaan we weten wat er dan wel gebeurt is? Dat is speculatie.
En waar komt dat geloof vandaan? Zelf bedacht of van oudsher meegekregen?quote:maar ik geloof in God als dat ik geloof dat mijn vader mijn vader is en van me houdt
Ventje heeft leesmoeilijkheden. Kent het verschil niet tussen filosofen en filologen.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 13:12 schreef hoatzin het volgende:
Vergeer gelezen? Het is niet allemaal speculatie. Filologie is echt een vak.
Vergeer is docent in de filosofie en ethiek. Hij schrijft boeken voor het tijdschrift filosofie. Dat hij daarnaast filologie doet, tja dat kan...quote:Op vrijdag 18 maart 2016 13:58 schreef ATON het volgende:
[..]
Ventje heeft leesmoeilijkheden. Kent het verschil niet tussen filosofen en filologen.
Begrijp best dat het een vak is, maar mijn hele probleem is dit.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 13:12 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Vergeer gelezen? Het is niet allemaal speculatie. Filologie is echt een vak.
[..]
En waar komt dat geloof vandaan? Zelf bedacht of van oudsher meegekregen?
Met de term fundamentalisme an sich is weinig mis. Het lijkt mij kwalijk dat jij als katholiek dus ook gekant bent tegen de fanatiekere broeder en zusters in jouw eigen denominatie. Een afkeer daarvan maakt je in dat geval tot een light-gelovige, je staat daarmee in sterk contrast met het grote aantal aan devote personen die in de loop der tijden heilig verklaard zijn. De leer van Christus is een radicale leer, en niet een waar je water bij de wijn moet doen of mee moet gaan met de modegrillen van het heden. Sowieso ben ik behoorlijk pessimistisch voor de kansen van het katholicisme in Nederland. Dus het verbaasd mij niet dat binnen katholiek Nederland vooral de liberale katholieken aan tractie lijken te winnen onder de leken. Over veertig jaar zijn wij weer missie-gebied.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 14:15 schreef Argo het volgende:
[..]
Het was maar een grap man, wat ik wilde zeggen is ik drink geen Schultenbrau ik drink Lander Braü (een keer gehad vies bocht, het hele bier smaakte naar het blik. Die lander braü dan.)
Ik ben geen jehovah maar een katholiek, en wat je wel of niet geloofd maakt mij niet zo uit, ik ben alleen tegen gelovige fundamentalisten.
Dus jij gooit gewoon de hele bijbel op 1 hoop en men moet alles alleen maar "geestelijk"zien?quote:Op donderdag 17 maart 2016 22:18 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Ja, nou en? Dat heeft hij in het OT heel vaak gedaan. Maar God heeft ook gezegd dat hij een nieuw verbond zou sluiten voor een nieuw volk.
[..]
Omdat ze verhuist zijn. Ze hebben het vliegtuig gepakt.
[..]
Dit heeft echt helemaal niets met de Bijbel te maken.
Nergens in de Bijbel staat dat de mensen weer naar Israel zouden gaan.
Daarnaast kan iedereen zelf bepalen waar hij gaat wonen, dus als ik zin heb om in dat rare Israel te gaan wonen dan kan ik daar morgen heen gaan. Dus dat zegt niets over dat de joden Gods volk zouden zijn.
En Israel is altijd bevolkt geweest, dus is niets anders.
[..]
Zucht, niet de slimste thuis of wel.
Hoe niet?
God spreekt toch tot Zijn volk? Als Zijn volk de christenen zijn dan gaat het dus over de christenen, ook al waren die er toen niet.
Wat maakt dat heidenvolken nou uit? Dat gaat gewoon om alle ongelovigen, daar vallen tegenwoordig ook joden onder.
En waarom negeer je steeds alles wat ik zeg???
Je hebt nog steeds niet uitgelegd hoe de joden Gods volk kunnen zijn terwijl ze Jezus verwerpen.
Dat is onmogelijk als je de Bijbel leest. Want de Bijbel zegt dat je in Jezus moet geloven om eeuwig leven te verkrijgen.
De joden geloven niet in Jezus en krijgen dus geen eeuwig leven.
Krijgt Gods volk geen eeuwig leven? Dat zou raar zijn.
Met fundamentalisten bedoel ik jonge aarde creationisten, en andere die de bijbel letterlijk interpreteren.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 14:34 schreef TserrofEnoch het volgende:
[..]
Met de term fundamentalisme an sich is weinig mis. Het lijkt mij kwalijk dat jij als katholiek dus ook gekant bent tegen de fanatiekere broeder en zusters in jouw eigen denominatie. Een afkeer daarvan maakt je in dat geval tot een light-gelovige, je staat daarmee in sterk contrast met het grote aantal aan devote personen die in de loop der tijden heilig verklaard zijn. De leer van Christus is een radicale leer, en niet een waar je water bij de wijn moet doen of mee moet gaan met de modegrillen van het heden. Sowieso ben ik behoorlijk pessimistisch voor de kansen van het katholicisme in Nederland. Dus het verbaasd mij niet dat binnen katholiek Nederland vooral de liberale katholieken aan tractie lijken te winnen onder de leken. Over veertig jaar zijn wij weer missie-gebied.![]()
Misschien is deze tirade op niets gebaseerd, maar in dat geval mag jij mij uitleggen wat je bedoelt met fundamentalisme.
Ik ben zelf ook niet overtuigd van het bestaan van "de" historische Jezus. En ook als je Paulus goed leest zul je vaststellen dat hij het nergens over een historische Jezus van vlees en bloed heeft. Hij weet ook niets van zijn eventuele leven (er waren nog geen evangeliën, die werden nà Paulus geschreven) hij heeft het alleen over de dood en opwekking. En het verhaal over een mensgod/halfgod die sterf en weer opstaat is ook verre van origineel maar overgenomen uit oudere en/of omringende religies.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 14:14 schreef Argo het volgende:
[..]
Begrijp best dat het een vak is, maar mijn hele probleem is dit.
De historische Jezus zoals ATON hem noemt, hier gaan we gewoon geen zekerheid over krijgen wat die nu precies deed of niet.
Niet alle vrome joden, er waren er een hoop die Jezus als gezalfde zagen.quote:Blijkbaar heeft zijn dood mensen geïnspireerd een religie te starten. Blijkbaar is er een figuur geweest Paulus die daar in ging geloven in die Jezus. En Paulus ging pas na de dood geloven en was een vrome Jood, terwijl volgens ATON de vrome joden Jezus verwierpen op het moment van zijn dood.
Jij kunt dit nooit weten en dat zeer begrijpelijk. Om hier doorzicht in te krijgen zou je bv. kunnen volgende werken erop na te slaan:quote:Op vrijdag 18 maart 2016 14:14 schreef Argo het volgende:
De historische Jezus zoals ATON hem noemt, hier gaan we gewoon geen zekerheid over krijgen wat die nu precies deed of niet. Blijkbaar heeft zijn dood mensen geïnspireerd een religie te starten. Blijkbaar is er een figuur geweest Paulus die daar in ging geloven in die Jezus. En Paulus ging pas na de dood geloven en was een vrome Jood, terwijl volgens ATON de vrome joden Jezus verwierpen op het moment van zijn dood.
Waarom komt Paulus dan opeens tot een bekering? Afijn verklaring mensen hebben een Paulus verzonnen? Of was hij echt geïnspireerd door Jezus.
We kunnen dit nooit weten...
Dat heb ik ook lang gedacht, maar blijkt duidelijk niet zo te zijn. Paulus heeft wel enkele brieven geschreven, maar niet in de vorm zoals wij die kennen. Deze zijn knip en plakwerk vanuit het eind e eeuw, begin 2e eeuw, geconstrueerd in Efeze. Men heeft er enkel uitgehaald wat toen in deze nieuwe mysterie-cultus kon dienen en de rest, wat uiteraard bezwarend was voor deze cultus, eruit weg gelaten. De originele brieven zijn in Efeze zowat 30 jaar in de rekken blijven liggen. Markus schrijft zijn evangelie in 71 - 72 en was er van de brieven van Paulus zoals wij die kennen, nog lang geen sprake. Dit wordt duidelijk in bovenvermelde boeken.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 15:46 schreef hoatzin het volgende:
En ook als je Paulus goed leest zul je vaststellen dat hij het nergens over een historische Jezus van vlees en bloed heeft. Hij weet ook niets van zijn eventuele leven (er waren nog geen evangeliën, die werden nà Paulus geschreven) hij heeft het alleen over de dood en opwekking.
God, JHWH, de enige, de eeuwige, zal nooit een verbond verbreken. Hij laat niet los wat zijn hand begon.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 14:49 schreef sjoemie1985 het volgende:
Zou God ooit 1 van zijn verbonden kunnen verbreken dan?
Lijkt me niet, als God een verbond sluit is dat een eeuwig durend verbond.
Zo'n 40 jaar voor JPII stond Piux XII er ook al voor open dat het een mogelijkheid was. Dus dat was destijds niet wereldschokkend toen JPII daar een uitspraak over deed.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 14:51 schreef Argo het volgende:
[..]
Met fundamentalisten bedoel ik jonge aarde creationisten, en andere die de bijbel letterlijk interpreteren.
Mensen die God willen zien als een soort cement waar je de gaten mee dicht plakt. (God of the gaps) Mensen die geloven in God, vind ik prima. Mensen die moordenaar roepen bij iemand die abortus pleegt tja, ik vind dat niet plezierig. Ik denk je kan best tegen abortus zijn, maar als het er is en mensen die keuze hebben. Tja dan is het hun keus, God gaf ons vrije wil.
Waar ik wel fel op tegen ben is bv Monsanto met GMO zaden of hoe ze heten, en het genetisch manipuleren van dieren. Niet alleen vanuit religieuze motieven maar ook omdat ik vind dat we er te weinig over weten en zomaar een ramp kunnen veroorzaken.
Verder heeft Johannes Paulus 2 gezegd dat evolutie theorie niet meer een hypothese is, maar de meest verklaarbare theorie.
Sorry man lange post geworden:quote:Op zaterdag 19 maart 2016 13:11 schreef TserrofEnoch het volgende:
[..]
Zo'n 40 jaar voor JPII stond Piux XII er ook al voor open dat het een mogelijkheid was. Dus dat was destijds niet wereldschokkend toen JPII daar een uitspraak over deed.
Je hebt het nu wel over vrije wil, maar je snapt dat abortus en moord volgens de katholieke leer doodzondes zijn. Voor een katholiek dient een moord en een abortus een gruwel van dezelfde afmeting te zijn.
Is het dan werkelijk okee, om te zeggen, tja ieder heeft zijn eigen verantwoordelijkheid? Zou je ook zoiets zeggen bij een moord? 'Tja, het is niet iets wat ik zelf zou doen, maar die Joran van der S. heeft dat voor zichzelf bepaald.' Natuurlijk niet, dan is er zware verontwaardiging alom.
Ik vind het raar dat vele katholieken die selectieve verontwaardiging hebben. Terwijl het volgens de leer toch wel helder is.
Heeft natuurlijk ook veel te maken met de cultuur waarin wij leven, toont mij weinig hoopvol voor de toekomst persoonlijk.
Om het nog even te linken met de JH, deze zijn ook tegen abortus. Dus in dit gebied delen de JH's deze opvatting. Daar hoef je dan natuurlijk niet als een stelletje Westboro Baptists tegen te ageren (met borden langs de weg en schreeuwen dat iedereen gaat branden als marshmallows), maar schouders ophalen en zeggen het is vrije wil, dan maken mensen zich zelf hier veel te gemakkelijk vanaf.
Dit spanningsveld zie je vaak terug.
Het houden aan de regels, of juist de vergeving.
Dit zie je vaak terug in vetes tussen bisschoppen.
Een opstelling zoals mgr. Sarah of een zoals mgr. Kasper zijn twee hele andere opstellingen.
Misschien dat dit een schopje zou kunnen gebruiken naar een andere topic, maar toch zal ik je weer van repliek dienen.quote:Op zaterdag 19 maart 2016 15:20 schreef Argo het volgende:
[..]
Sorry man lange post geworden:
Toch deed Sint JPII deze uitspraak en hoewel niet wereldschokkend, het had ook anders kunnen zijn. Maar Sint Augustinus was het al die zei dat als we een uitvinding doen die tegen de bijbel ingaat, dan moeten we kijken voor een andere interpretatie van de bijbel, in plaats van onze toevlucht nemen tot irrationaliteit.
Uiteraard is het voor de katholieke leer een doodzonde, echter dat was de zelfmoord ooit ook. Het lastige van de katholieke leer is het volgende: Als Hitler op het laatst spijt had en zich tot God richtte en zijn vergiffenis zocht, kan hij die dan krijgen? De katholieke kerk heeft geen claim dat die en die in de hel zitten. Waar het mij echter omgaat betreft vrije wil is het volgende.
Als God ons vrije wil geeft, geeft hij ons de kans om ons van God af te keren. Vervolgens kan dat dus, als God dat toestaat wie ben ik dan om in God’s naam mensen te bevelen het niet te doen? Nu bij een moord neem nu Joran van der S. Hij heeft verantwoordelijkheid over zijn eigen daden, of bedoel je dat ieder mens een chip moet hebben in zijn kop, dat op het moment dat hij iets slechts denkt er een signaal afgaat waardoor het zenuwstelsel tijdelijk plat wordt gelegd, waardoor de persoon kan worden gearresteerd en berecht?
Wat ik denk is dat als iemand moord hij gestraft wordt door de staat, en in de kerk tja als een moordenaar vergeven kan worden door de kerk, waarom iemand die abortus pleegt niet? Doodszonde of niet, toch kunnen ze vergeven worden dat leert de kerk. Daarom is het goed dat er een staat is, die voor een eerlijk proces zorgt en mensen gestraft worden voor wat ze doen. Er zijn ook priesters die naar gevangenissen gaan. Ik vind dit een prima systeem, of iemand dan wel of niet vergeven wordt is aan God en ik weet niet hoe de kerk zou moeten weten wie God wel of niet vergeeft. Dat is het probleem.
Ik ben tegen abortus in de zin dat ik niet ga protesteren op straat voor een kliniek, ik kan politiek stemmen op een partij die tegen is, maar ook hier moet ik een afweging maken tussen meerdere dingen. Stel ik zou in Amerika moeten stemmen ik geloof maar kan hier miszitten dat Hillary Clinton en Bernie Sanders niet tegen abortus zijn maar Trump bv wel. Ik zou altijd Bernie/Hilarry kiezen boven Trump. Dat is een persoonlijke afweging.
Nou wat is gemakkelijk ervan af maken? Moeten we iemand die abortus heeft gepleegd vastleggen op de foto en een heksenjacht beginnen? Moeten we het gaan verbieden zodat het illegaal gedaan gaat worden zodat het nog gevaarlijker gaat worden?
Neem nu Thomas van Aquino, er is een verhaal of legende dat hij met een rijke man zat te praten en het kwam ertoe dat Thomas die man alle vogels op de markt (die in kooien zaten) liet kopen en hij ze vrij liet. Waarom? Omdat vogels in zijn ogen (evolutie was nog niet ontdekt) door God gemaakt waren, nu als een vogel vliegt en dat niet kan in een kooi is dat toch een zonde tegenover de natuur die God gemaakt heeft.
Afijn als er vrije wil is moet een mens die kunnen gebruiken, als hij hem gebruikt voor kwaad, wordt hij gestraft door de staat. Abortus ligt lastiger, maar ook porno bv daar zien veel mensen geen kwaad meer in. Echter denk ik dat het erg lastig ligt, bij abortus kan ik me heel goed inleven in iemand die verkracht is, aan de andere kant is abortus of het plegen van een moord ook al een straf an sich. Ik weet niet maar als ik een moord pleeg als is het per ongeluk het zou wel iets zijn wat ik elke dag met me mee sleep, en een kind, je gaat je zeker afvragen wat voor een kind zou het zijn geworden etc? Dat knaagt al aan je psyché. Bij moord is het gelukkig de staat die dingen afhandelt, en dat is maar goed ook…
En ook mij Mgr. Sarah moet je denken aan het land waarin hij leeft en natuurlijk ook wellicht politiek gedachtegoed, dit is nooit hetzelfde. Zelf vind ik Luis Antonio Tagle erg fijn, en ook bij hem zie je cultuur speelt in een rol. Zelfs bij Franciscus zie je heel sterk dat bv met het zikavirus hij de mensen daar begrijpt en zegt ‘gebruik liever anticonceptie.’
Ratzinger en ook JPII en der vorige pausen waren allemaal van Europa, en Europa is toch wat pessimistischer. De Zuid Amerikaanse kerk, en ik denk ook wel in Azië en (Amerika geen idee) is positiever en niet zo bezeten door regeltjes maar meer door mensen, en ik denk dat paus Franciscus in dat opzicht een goede vernieuwing is, om terug te keren naar Jezus. De Europese pausen zijn veel defensiever geweest…
Denk dat ik ook maar eens een keer ga. Iedereen is immers welkom?quote:Op zondag 20 maart 2016 20:11 schreef C_elf het volgende:
Wel, woensdag is het de herdenking van Jezus' dood.
Ik ga voor de eerste keer naar de Koninkrijkszaal, dus ik ben best benieuwd wat er op me af gaat komen.
Als je een keer wil gaan is de gedachtenisviering woensdag de uitgelezen mogelijkheid ja.. Duurt maar een uurtje en er zijn heel veel gasten.quote:Op zondag 20 maart 2016 21:24 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Denk dat ik ook maar eens een keer ga. Iedereen is immers welkom?
JGs noemen zichzelf Christus ?quote:Op zondag 20 maart 2016 21:33 schreef falling_away het volgende:
Vrij bijzonder en bizar om het brood en wijn langs te zien komen. Alleen de 'gezalfden' die bij de 144.000 horen mogen ervan nuttigen dus niet ervan snoepen
Uiteindelijk is het natuurlijk allemaal gebaseerd op pure angst: angst om niet bij die gezegenden te horen die toegang tot de hemel hebben.quote:Op woensdag 16 maart 2016 23:26 schreef bianconeri het volgende:
(...)
Angst en haat? Haha wij haten niemand en kennen geen angst.
(...)
De eerste Christenen die in pinksteren van 33 na Christus tongen van vuur op hun hoofd kregen werden volgens de JGs ' gezalfd.. "die van de zondige mensheid werden losgekocht om door Jehovah aangenomen te worden als zijn zonen"quote:
Het vieren van de gedachtenis op zondag zoals alle christenen doen, is dan zeker ook een bedenksel van satan?quote:Op zondag 20 maart 2016 21:33 schreef falling_away het volgende:
[..]
Als je een keer wil gaan is de gedachtenisviering woensdag de uitgelezen mogelijkheid ja.. Duurt maar een uurtje en er zijn heel veel gasten.
Vrij bijzonder en bizar om het brood en wijn langs te zien komen. Alleen de 'gezalfden' die bij de 144.000 horen mogen ervan nuttigen dus niet ervan snoepen
Valt het je ook op dat in deze, in jouw ogen door de heilige Geest geïnspireerde teksten, slavernij gewoon verheerlijk wordt? En dat o.a. gesteund door bijbelse teksten later een gruwelijke slavenhandel zou ontstaan?quote:Op vrijdag 18 maart 2016 17:02 schreef sjoemie1985 het volgende:
De JG zeggen dan wel dat je ej niet met aardse politiek bezig moet houden.
Maar de bijbel zegt duidelijk dat wij ons dienen te onderwerpen aan de menselijke orde zie deze tekst uit 1 petrus 2 van af vers 11 puur alleen om een goed vorbeeld te zijn voor de mensen om je heen het betekent natuurlijk niet dat je het overal mee eens hoeft te zijn, want als het indruist tegen bijbelse zaken en zo mag je er natuurlijk wel iets van zeggen, zolang je je maar niet totaal keert tegen elk gezag wat er is.
Een voorbeeld voor de heidenen
11 Geliefden, ik roep u op als bijwoners en vreemdelingen u te onthouden van de vleselijke begeerten, die strijd voeren tegen de ziel.
12 Houd uw levenswandel onder de heidenen goed; opdat zij die nu van u kwaadspreken als van kwaaddoeners, door de goede werken die zij in u waarnemen, God verheerlijken mogen op de dag dat er naar hen omgezien wordt.
Aan alle gezag onderdanig
13 Onderwerp u dan omwille van de Heere aan alle menselijke orde, hetzij aan de koning, als hoogste machthebber,
14 hetzij aan de stadhouders, als mensen die door hem gezonden worden tot straf van de kwaaddoeners, maar tot lof van hen die goeddoen.
15 Want zo is het de wil van God, dat u door goed te doen het onverstand van de dwaze mensen de mond snoert;
16 als vrije mensen, maar niet alsof u de vrijheid hebt als een dekmantel voor slechtheid, maar als dienstknechten van God.
17 Houd iedereen in ere; heb al uw broeders lief; vrees God; eer de koning.
18 Huisslaven, wees uw meesters met alle ontzag onderdanig, niet alleen hun die goed en welwillend zijn, maar ook die verkeerd handelen.
- See more at: http://herzienestatenvert(...)sthash.uqKJL283.dpuf
Wat heeft God eigenlijk nog te doen als straks 144.001 mensen over de aarde gaan "regeren"?quote:Op zondag 20 maart 2016 23:00 schreef falling_away het volgende:
[..]
De eerste Christenen die in pinksteren van 33 na Christus tongen van vuur op hun hoofd kregen werden volgens de JGs ' gezalfd.. "die van de zondige mensheid werden losgekocht om door Jehovah aangenomen te worden als zijn zonen"
https://www.jw.org/nl/pub(...)ordt-iemand-gezalfd/
Ze geloven dat dit de eersten waren die bij de 144.000 horen die in de hemel samen met Jezus over de aarde gaan regeren na armageddon, wanneer de overige mensen leven of opgewekt worden in een paradijs op aarde.
De JG's die denken dat zij bij de 144.000 horen die straks naar de hemel gaan ipv opgewekt te worden in het paradijs noemen ze nog steeds 'gezalfden'
Jehovah’s Getuigen houden de Gedachtenisviering op 14 Nisan na zonsondergang, volgens de berekening van de kalender die in de eerste eeuw door de joden werd gebruikt.quote:Op maandag 21 maart 2016 07:40 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Het vieren van de gedachtenis op zondag zoals alle christenen doen, is dan zeker ook een bedenksel van satan?
JG zijn echt geen christenen.
Volgens mij regeren de 144.001 alleen over de aarde tijdens de eerste 1000 jaar na armageddon. Daarna zou Satan weer vrijgelaten worden om de mensen opnieuw op de proef te stellen. Degenen die er dan toch voor vallen eindigen in de 2de dood (samen met Satan), degenen die zich aan god's geboden houden blijven voor eeuwig leven, en dan regeert God weer.quote:Op maandag 21 maart 2016 08:58 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Wat heeft God eigenlijk nog te doen als straks 144.001 mensen over de aarde gaan "regeren"?
Ik vind het moeilijker dan de lord of the rings. En daar snap ik al niets van.quote:Op maandag 21 maart 2016 09:13 schreef falling_away het volgende:
[..]
Volgens mij regeren de 144.001 alleen over de aarde tijdens de eerste 1000 jaar na armageddon. Daarna zou Satan weer vrijgelaten worden om de mensen opnieuw op de proef te stellen. Degenen die er dan toch voor vallen eindigen in de 2de dood (samen met Satan), degenen die zich aan god's geboden houden blijven voor eeuwig leven, en dan regeert God weer.
Zeg maar een soort 2de Armageddon? Het klonk vroeger echt heel logisch![]()
De JG's zeggen dat er na Armageddon een opstanding komt van 'zowel de rechtvaardigen als onrechtechtvaardigen' (Handelingen 24:15).. dus ook mensen die dood zijn gegaan voor Armageddon en die geen JG waren. Zij krijgen de kans om god te gaan dienen, maar worden nog een laatste keer beproefd na die 1000 jaar.quote:Op maandag 21 maart 2016 09:22 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Ik vind het moeilijker dan de lord of the rings. En daar snap ik al niets van.
Satan wordt weer vrijgelaten? Waarom? met welk Oogmerk?
En dit allemaal n.a.v het relaas van een (godsdienst) waanzinnige....(Openbaringen)
Enerzijds beweren ze de juiste weg van het christendom te volgen en verwerpen ze het jodendom. Anderzijds gaan ze dan wel Pesach vieren zoals de joden doen. Duidelijk sherry picking.quote:Op maandag 21 maart 2016 09:11 schreef falling_away het volgende:
Jehovah’s Getuigen houden de Gedachtenisviering op 14 Nisan na zonsondergang, volgens de berekening van de kalender die in de eerste eeuw door de joden werd gebruikt.
Ze denken dat dit een betere dag is dan wat de overige religies aanhouden.
Klopt ze herdenken het laatste avondmaal en kruisising. Daarom vieren ze het woensdag na zonsondergang.quote:Op maandag 21 maart 2016 09:37 schreef ATON het volgende:
[..]
Enerzijds beweren ze de juiste weg van het christendom te volgen en verwerpen ze het jodendom. Anderzijds gaan ze dan wel Pesach vieren zoals de joden doen. Duidelijk sherry picking.
Zelfs bovenstaande datum klopt al niet. Indien ze de kruisiging vieren is dit wel degelijk op 14 Nisan, maar Pesach valt wel op 15 Nisan. Zaterdag ( begint op vrijdag bij zonsondergang ) is een sabbat ( vrije dag ), maar ook alle andere vrije dagen zijn een sabbat-dag zoals bv. Pesach. In het N.T. ( Griekse basistekst ) is er sprake van een dubbele sabbat ( sabbat meervoudsvorm ). In 30 n.C. was dit zo een jaar waar 15 Nisan op een vrijdag viel. De kruisiging vond dan plaats op een donderdag ( start woensdag bij zonsondergang ). Donderdagavond vond het Paasmaal plaats. Het Laatste avondmaal uit het christendom is dan zeker ook geen Paasmaal.
Kan ik gewoon erheen gaan en claimen dat ik erbij hoor?quote:Op maandag 21 maart 2016 09:44 schreef falling_away het volgende:
[..]
Klopt ze herdenken het laatste avondmaal en kruisising. Daarom vieren ze het woensdag na zonsondergang.
Tijdens die viering gaan er bordjes met ongezuurd brood en glazen wijn door de zaal. Iedereen neemt het bordje of glas aan en geeft het door aan de persoon naast hem/haar tenzij ze bij de 144.000 denken te horen.
Overigens zou het aantal dat bij die 144.000 hoort geleidelijk minder moeten worden hoe dichter bij ze Armageddon komen, maar het aantal stijgt nog steeds ieder jaar.
Ze vieren dus geen opstanding ? Kruisiging is voor de JG's dus belangrijkerquote:Op maandag 21 maart 2016 09:44 schreef falling_away het volgende:
[..]
Klopt ze herdenken het laatste avondmaal en kruisising. Daarom vieren ze het woensdag na zonsondergang.
Tijdens die viering gaan er bordjes met ongezuurd brood en glazen wijn door de zaal. Iedereen neemt het bordje of glas aan en geeft het door aan de persoon naast hem/haar tenzij ze bij de 144.000 denken te horen.
Overigens zou het aantal dat bij die 144.000 hoort geleidelijk minder moeten worden hoe dichter bij ze Armageddon komen, maar het aantal stijgt nog steeds ieder jaar.
Jezus zei tijdens het avonmaal: Na gedankt te hebben, brak hij het [brood] en zei: „Dit betekent mijn lichaam, dat ten behoeve van u is. Blijft dit tot mijn gedachtenis doen. ”’ — 1 KORINTHIËRS 11:24.quote:Op maandag 21 maart 2016 10:12 schreef ATON het volgende:
[..]
Ze vieren dus geen opstanding ? Kruisiging is voor de JG's dus belangrijker
Ze baseren zich dus op een geredigeerde brief geschreven rond de eerste eeuwwisseling, in het Koinè uit Efeze.quote:Op maandag 21 maart 2016 10:14 schreef falling_away het volgende:
[..]
Jezus zei tijdens het avonmaal: Na gedankt te hebben, brak hij het [brood] en zei: „Dit betekent mijn lichaam, dat ten behoeve van u is. Blijft dit tot mijn gedachtenis doen.”’ — 1 KORINTHIËRS 11:24.
Vandaar dat de JGs dit doen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |