Maar dat is niet juist. Er is een praktisch probleem dat zo veel aanvragen niet ineens behandeld kunnen worden, maar behalve voor Syriėrs die in Duitsland asiel aanvragen is er niks aan de regels veranderd.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 03:38 schreef qwerty_x het volgende:
Het is ietwat moeilijk om je post te begrijpen, maar laat ik een simpele poging wagen.
Tot voor kort waren er regels om het beloofde land te betreden. Nu is het algemeen bekend dat de deuren wagenwijd openstaan.
Dus ....
Dan komt binnen de kortste keren heel Afrika eraan.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 08:04 schreef DustPuppy het volgende:
Er moeten simpel gezegd zo snel mogelijk sociale huurwoningen bijgebouwd worden, daar mogen we de woningbouwverenigingen ook op aanspreken. En de asielprocedure moet veel meer gestroomlijnd worden en mensen moeten sneller aan het werk kunnen.
Hoezo, de regels worden verder niet versoepelt? We kunnen op deze manier sneller iemand terugsturen. En voor de mensen die dan wel mogen blijven hebben we tenminste plek.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 08:47 schreef Loekie1 het volgende:
[..]
Dan komt binnen de kortste keren heel Afrika eraan.
Je versoepelt de regeling niet maar je vergoot de beloning voor een ieder die hier probeert te komen.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 08:50 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Hoezo, de regels worden verder niet versoepelt? We kunnen op deze manier sneller iemand terugsturen. En voor de mensen die dan wel mogen blijven hebben we tenminste plek.
Nee, helemaal niet. Leg eens uit?quote:Op donderdag 15 oktober 2015 08:56 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Je versoepelt de regeling niet maar je vergoot de beloning voor een ieder die hier probeert te komen.
Inderdaad. Economie 101: Als iets gratis is dan gaat de vraag naar oneindig.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 02:42 schreef qwerty_x het volgende:
Gratis geld is een heel sterke drijfveer voor velen.
En je kunt daar nog zo ideologisch over denken, feit blijft dat deze belofte een grote aantrekkingskracht heeft.
Maar de perceptie is dat Merkel (en een aantal anderen) zeggen dat iedereen welkom is. En dat wordt kracht bijgezet door zo'n beetje iedereen binnen te laten, al dan niet met de (naļeve) intentie dat die mensen later weer teruggestuurd kunnen worden. En potentiėle immigraten zien dat en denken: dit is mijn kans! Ik vind het een beetje lijken op The Goldrush, of de grote kolonisatie van het Westen van de VS. "Go west, young man!"quote:Op donderdag 15 oktober 2015 07:51 schreef Igen het volgende:
[..]
Maar dat is niet juist. Er is een praktisch probleem dat zo veel aanvragen niet ineens behandeld kunnen worden, maar behalve voor Syriėrs die in Duitsland asiel aanvragen is er niks aan de regels veranderd.
En hoe groter de toestroom, des te moeilijker het wordt om al die aanvragen op een goede manier af te handelen. De IND is op dit moment al blij dat ze de aanvragen kunnen registreren. Laat staan dat ze voldoende capaciteit hebben om de verhalen op een goede manier te checken, om de dossiervorming juridisch sluitend te laten verlopen, etc, etc.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 09:41 schreef SeLang het volgende:
[..]
Inderdaad. Economie 101: Als iets gratis is dan gaat de vraag naar oneindig.
Daar zijn ook genoeg conflicten. Misschien is een continentale ruil een idee?quote:Op donderdag 15 oktober 2015 08:47 schreef Loekie1 het volgende:
[..]
Dan komt binnen de kortste keren heel Afrika eraan.
Ik kan alleen voor mijn eigen stad spreken, maar de afgelopen twintig jaar zijn al veel veldjes, weilandjes, kinderboerderijen en andere open plekken in de stad volgebouwd met huizen en appartementen. De hoeveelheid groen in de stad is aanzienlijk afgenomen, afgezien van de grotere parken. De omliggende dorpen zijn in die periode allemaal fors gegroeid met nieuwbouwwijken wat ten koste ging van de open ruimte. De stad zelf heeft ook een heel nieuw stadsdeel neergezet.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 08:04 schreef DustPuppy het volgende:
Er moeten simpel gezegd zo snel mogelijk sociale huurwoningen bijgebouwd worden, daar mogen we de woningbouwverenigingen ook op aanspreken.
En wat levert het vervolgens op als ze gaan werken en belasting gaan betalen?quote:Op donderdag 15 oktober 2015 10:53 schreef nils7 het volgende:
Voor de mensen die zich afvragen wat het nu kost:
http://www.telegraaf.nl/b(...)jna_1_miljard__.html
Vraag me af of daarmee alleen de asiel kosten bij zitten of ook de kosten als ze eenmaal een (tijdelijke) verblijfsvergunning hebben...
Ik meld alleen wat het kost... hoe het verder zit qua opbrengsten weet ik niet.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 10:55 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
En wat levert het vervolgens op als ze gaan werken en belasting gaan betalen?
En hoeveel van hen gaan werken? Hebben we daar cijfers van? En dan bedoel ik niet onderbuik.
In De Volkskrant stond eerder deze week dat iets meer dan de helft van de asielzoekers tien tot twaalf jaar na toekenning van de status nog afhankelijk is van een bijstandsuitkering.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 10:55 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
En wat levert het vervolgens op als ze gaan werken en belasting gaan betalen?
En hoeveel van hen gaan werken? Hebben we daar cijfers van? En dan bedoel ik niet onderbuik.
Nee, de mensen die op bijv. wijsteunendePVV reageren die niet kunnen wachten op een burgeroorlog gaan de perken te buiten net als de mensen die azc's aanvallen en de mensen die een wij tegen zij houding promoten.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 01:53 schreef Morendo het volgende:
[..]
Dat is waar maar Wespensteek lijkt wel weer een zonnesteek opgelopen te hebben. Zijn teksten gaan alle perken te buiten.
Dat kan ik me slecht voorstellen, maar įls het zo is dan moet ze per direct worden vervangen door iemand anders. Dan kan ze taak absoluut niet meer goed aan.quote:Op woensdag 14 oktober 2015 21:14 schreef Igen het volgende:
[..]
Tuurlijk kan ze wel draaien. In andere kwesties zoals minimumloon en kernenergie is ze ook plotseling 180 graden gedraaid toen dat politiek gezien wat handiger uitkwam.
Het lijkt erop dat ze dit issue heel belangrijk vindt en persoonlijk en emotioneel opvat ipv. als een zakelijk politiek probleem.
Juist. En zoals jij het schrijft in je eerste alinea, zo zou het ook moeten gaan bij immigratie. Dat je alleen binnenkomt als je keiharde garanties geeft dat jij iets kunt en gaat bijdragen aan de economie. Dat je naar een land verhuist vanwege een baan, dat je een eigen bedrijfje gaat starten (denk aan de vele Nederlanders die in het buitenland een B&B beginnen) o.i.d. Dat je je direct inschrijft voor taallessen.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 11:20 schreef SeLang het volgende:
Die verhalen over dat die vluchtelingen allemaal hersenchirurgen en technische genieėn zijn met grote bijdrage aan de economie is natuurlijk propaganda. Ik heb in de technologie sector gewerkt tussen Nigerianen, Iraniėrs, Pakistanen, etc met universitaire opleidingen en PhD's en die kwamen echt niet met een roeibootje over Middellandse Zee hoor. Die komen gewoon met het vliegtuig, met verblijfs- en werkvergunning al op zak.
Ga er maar vanuit dat de overgrote meerderheid van de vluchtelingen mensen zijn waar je 100% voor moet gaan betalen. Als je dat niet wilt dan moet je ze niet binnenlaten.
De propaganda is anders behoorlijk effectief, de meeste mensen geloven echt dat we hoogopgeleide mensen binnenkrijgen. Dat die gewoon het vliegtuig pakken naar Canada komt bij hen niet op. Nederland, Duitsland en Zweden krijgen de grote aantallen laagopgeleide migranten voor hun kiezen, die per definitie hier komen voor de gratis voorzieningen. I don't blame them. Wie wil nou niet een gratis huis, gratis geld en gratis zorg? Alles gratis. Zeker als je in de shit woont waar je vandaan komt. Die lui gaan echt met sprongen omhoog, alleen door 1 oversteek te maken. De taal leren hoeven ze niet, want geen verplichting in de bijstand en bovendien leven ze in hun eigen community.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 11:20 schreef SeLang het volgende:
Die verhalen over dat die vluchtelingen allemaal hersenchirurgen en technische genieėn zijn met grote bijdrage aan de economie is natuurlijk propaganda. Ik heb in de technologie sector gewerkt tussen Nigerianen, Iraniėrs, Pakistanen, etc met universitaire opleidingen en PhD's en die kwamen echt niet met een roeibootje over Middellandse Zee hoor. Die komen gewoon met het vliegtuig, met verblijfs- en werkvergunning al op zak.
Ga er maar vanuit dat de overgrote meerderheid van de vluchtelingen mensen zijn waar je 100% voor moet gaan betalen. Als je dat niet wilt dan moet je ze niet binnenlaten.
Ik weet niet wie dit allemaal geroepen hebben, maar in ieder geval de directeur van het COA. Dat hij dit roept is niet zo vreemd, want hij heeft een baan omdat er veel asielzoekers naar Nederland komen.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 11:20 schreef SeLang het volgende:
Die verhalen over dat die vluchtelingen allemaal hersenchirurgen en technische genieėn zijn met grote bijdrage aan de economie is natuurlijk propaganda. Ik heb in de technologie sector gewerkt tussen Nigerianen, Iraniėrs, Pakistanen, etc met universitaire opleidingen en PhD's en die kwamen echt niet met een roeibootje over Middellandse Zee hoor. Die komen gewoon met het vliegtuig, met verblijfs- en werkvergunning al op zak.
Ga er maar vanuit dat de overgrote meerderheid van de vluchtelingen mensen zijn waar je 100% voor moet gaan betalen. Als je dat niet wilt dan moet je ze niet binnenlaten.
De hogeropgeleiden uit het verleden werken doorgaans ook ver tot heel ver onder hun niveau. Bij hogeropgeleid werk tikt de taalachterstand veel harder aan, het diploma wordt niet erkend of lager gewaardeerd, werkervaring in het vaderland telt nauwelijks mee en dan hebben ze ook nog jaren waarin ze geen en geen relevante werkervaring opdoen. Dan is de kans op een carriere op niveau eigenijk al voorbij als ze er aan toe zijn en is er zeker met deze arbeidsmarkt niet veel meer van te maken.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 11:20 schreef SeLang het volgende:
Die verhalen over dat die vluchtelingen allemaal hersenchirurgen en technische genieėn zijn met grote bijdrage aan de economie is natuurlijk propaganda. Ik heb in de technologie sector gewerkt tussen Nigerianen, Iraniėrs, Pakistanen, etc met universitaire opleidingen en PhD's en die kwamen echt niet met een roeibootje over Middellandse Zee hoor. Die komen gewoon met het vliegtuig, met verblijfs- en werkvergunning al op zak.
Laat allemaal maar komen, we hebben de it specialisten/dokters/verplegers over 40 jaar (wanneer robots al het werk al zon beetje hebben overgenomen) hard nodig!quote:Op donderdag 15 oktober 2015 11:10 schreef Dwersdriever het volgende:
[..]
In De Volkskrant stond eerder deze week dat iets meer dan de helft van de asielzoekers tien tot twaalf jaar na toekenning van de status nog afhankelijk is van een bijstandsuitkering.
Ik begrijp niet waar je vandaan haalt dat het om een permanent verblijf gaat. Uitgangspunt van een verblijfsvergunning is dat het om een tijdelijke periode gaat. En wel die van 5 jaar. Daarom heet het ook een "voorlopige verblijfsvergunning".quote:Op donderdag 15 oktober 2015 14:08 schreef SeLang het volgende:
Ik heb 4 jaar in Taiwan gewoond/ gewerkt. Toen mijn werk daar voorbij was moest ik binnen 30 dagen vertrekken. Dat vind ik ook heel normaal.
Nu wil ik mijn eigen luxe situatie niet vergelijken met die van de vluchtelingen, maar ik begrijp niet waarom er gelijk bij binnenkomst al wordt gepraat over permanente status en dergelijke. Misschien is Syriė (of delen daarvan) over een paar jaar weer veilig. Dan kunnen die mensen toch gewoon terug?
Maar men lijkt zich er al op voor te bereiden dat die mensen gaan blijven. Dat alleen al heeft een aanzuigende werking.
Ik heb ook nooit wat begrepen van die "gezinshereniging" in de jaren 70.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 14:08 schreef SeLang het volgende:
Ik heb 4 jaar in Taiwan gewoond/ gewerkt. Toen mijn werk daar voorbij was moest ik binnen 30 dagen vertrekken. Dat vind ik ook heel normaal.
Nu wil ik mijn eigen luxe situatie niet vergelijken met die van de vluchtelingen, maar ik begrijp niet waarom er gelijk bij binnenkomst al wordt gepraat over permanente status en dergelijke. Misschien is Syriė (of delen daarvan) over een paar jaar weer veilig. Dan kunnen die mensen toch gewoon terug?
Maar men lijkt zich er al op voor te bereiden dat die mensen gaan blijven. Dat alleen al heeft een aanzuigende werking.
Dat is wel degelijk de suggestie die wordt gewekt en ook wat momenteel wordt voorbereid. De boodschap is niet: "Je woont 3 maanden in een AZC en als het schieten ophoudt sturen we je weer naar huis". Nee, er worden huizen en uitkeringen beloofd. Mensen krijgen zelfs voorrang op huisvesting. Geen wonder dat het storm loopt. Die honderdduizenden mensen gaan echt niet 5 jaar later weer weg hoor. In elk geval niet zonder gevecht. Die zijn al een keer ontheemd en die laten dat niet nog een keer gebeuren.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 14:10 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik begrijp niet waar je vandaan haalt dat het om een permanent verblijf gaat. Uitgangspunt van een verblijfsvergunning is dat het om een tijdelijke periode gaat. En wel die van 5 jaar. Daarom heet het ook een "voorlopige verblijfsvergunning".
Dat heb je dan verkeerd begrepen.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 14:43 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat is wel degelijk de suggestie die wordt gewekt en ook wat momenteel wordt voorbereid.
Je schrijft net zelf dat ze gelijk verblijfsvergunningen afgeven van maar liefst 5 jaar! Dat wist ik nog niet eens dat ze zich zelfs legaal al aan zo'n lange periode pre-committen. Dus kennelijk kunnen ze mensen niet eens meer terugsturen als het volgende maand weer veilig is? Dus hoe dan ook kunnen die mensen 5 jaar blijven en daarna denk je dat ze zonder gevecht weer naar huis gaan? Net nadat ze een beetje zijn ingeburgerd worden ze opnieuw ontheemd? Echt?quote:
Nee. Lees je een beetje in want dit lijkt nergens op.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 14:55 schreef SeLang het volgende:
[..]
Je schrijft net zelf dat ze gelijk verblijfsvergunningen afgeven van maar liefst 5 jaar! Dat wist ik nog niet eens dat ze zich zelfs legaal al aan zo'n lange periode pre-committen. Dus kennelijk kunnen ze mensen niet eens meer terugsturen als het volgende maand weer veilig is? Dus hoe dan ook kunnen die mensen 5 jaar blijven en daarna denk je dat ze zonder gevecht weer naar huis gaan? Net nadat ze een beetje zijn ingeburgerd worden ze opnieuw ontheemd? Echt?
Ik reageer op wat jij schreef. De door jou genoemde 5 jaar is ook nieuw voor mij hoor. Maar leg het even uit dan? Wanneer gaan die mensen naar huis?quote:Op donderdag 15 oktober 2015 15:02 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nee. Lees je een beetje in want dit lijkt nergens op.
Ik schreef nergens dat men zich aan die periode kan 'pre-committen'. Uitgangspunt van de voorlopige verblijfsvergunning is dat men recht heeft hier om te verblijven totdat het land van herkomst weer veilig is. Dan is de grond waarop men asiel heeft aangevraagd immers niet meer van toepassing en moet men inderdaad terug.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 15:06 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik reageer op wat jij schreef. De door jou genoemde 5 jaar is ook nieuw voor mij hoor. Maar leg het even uit dan? Wanneer gaan die mensen naar huis?
Ik denk dat zijn punt meer is dat de vraag blijft hoeveel mensen daadwerkelijk dan ook terug gaan.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 15:09 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik schreef nergens dat men zich aan die periode kan 'pre-committen'. Uitgangspunt van de voorlopige verblijfsvergunning is dat men recht heeft hier om te verblijven totdat het land van herkomst weer veilig is. Dan is de grond waarop men asiel heeft aangevraagd immers niet meer van toepassing en moet men inderdaad terug.
Weet ik veel, dat hangt van nogal wat factoren af natuurlijk.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 15:10 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Ik denk dat zijn punt meer is dat de vraag blijft hoeveel mensen daadwerkelijk dan ook terug gaan.
Waarvan dan? Als het uitgangspunt daadwerkelijk het teruggaan is dan lijkt me toch wel belangrijk om te kijken of dat ook daadwerkelijk zo is. Jij zegt zelf dat die mensen terug moeten zodra het schieten stopt. De vraag is dus of dat ook het geval is.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 15:11 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Weet ik veel, dat hangt van nogal wat factoren af natuurlijk.
Jij noemde een verblijfsvergunning van 5 jaar toch? Klopt dat, is dat inderdaad 5 jaar? Zo ja, dan betekent dat toch gewoon dat die mensen 5 jaar mogen blijven? Dat is toch een pre-commitment? Ongeacht wat er in Syriė gebeurt hebben die mensen dan toch het recht om 5 jaar te blijven? Of begrijp ik dat verkeerd?quote:Op donderdag 15 oktober 2015 15:09 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik schreef nergens dat men zich aan die periode kan 'pre-committen'. Uitgangspunt van de voorlopige verblijfsvergunning is dat men recht heeft hier om te verblijven totdat het land van herkomst weer veilig is. Dan is de grond waarop men asiel heeft aangevraagd immers niet meer van toepassing en moet men inderdaad terug.
Of ze echt gaan vechten weet ik niet, maar hoe vaak lees je in de media niet verhalen van zielige mensen die een juridische strijd zijn begonnen, omdat de kinderen hier zijn geboren? Als het in Syriė ooit weer rustig is, voorlopig niet in ieder geval, krijg je dit soort jankverhalen ook weer.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 15:23 schreef SeLang het volgende:
[..]
Jij noemde een verblijfsvergunning van 5 jaar toch? Klopt dat, is dat inderdaad 5 jaar? Zo ja, dan betekent dat toch gewoon dat die mensen 5 jaar mogen blijven? Dat is toch een pre-commitment? Ongeacht wat er in Syriė gebeurt hebben die mensen dan toch het recht om 5 jaar te blijven te blijven? Of begrijp ik dat verkeerd?
Dit even los van de vraag of je honderdduizenden mensen die al 5 jaar ergens wonen en net een nieuw leven hebben opgebouwd daarna nog zonder gevecht kunt deporteren... (niet dus)
Maar nu hebben we het dus over honderdduizenden mensen die ongeveer tegelijkertijd zijn gekomen en tegelijkertijd moeten worden deporteerd. Het zijn ook nog eens mensen die vaak getraumatiseerd zijn, soms alles kwijt zijn geraakt en komen uit oorlogsgebieden waar je zelf moest vechten voor huis en haard. En dan raken die dus opnieuw kwijt wat ze in de afgelopen jaren hebben opgebouwd. Ik denk dat je er ernstig rekening mee moet houden dat dat niet zonder slag of stoot zal gaan. Ze zullen zich ook gaan organiseren.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 15:26 schreef bascross het volgende:
[..]
Of ze echt gaan vechten weet ik niet, maar hoe vaak lees je in de media niet verhalen van zielige mensen die een juridische strijd zijn begonnen, omdat de kinderen hier zijn geboren? Als het in Syriė ooit weer rustig is, voorlopig niet in ieder geval, krijg je dit soort jankverhalen ook weer.
5 jaar lijkt me een vrij lange periode waarin mensen zich alvast gaan settelen in de nieuwe omgeving en gewend raken aan de Nederlandse welvaart. En over 5 jaar staan er weer gutmenschen (heb er even geen ander woord voor) op die het 'onmenselijk' gaan vinden om die mensen terug te sturen, dus krijg je weer die tranentrekkende taferelen bij de rechtbanken. Houd jezelf niet voor de gek.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 15:09 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik schreef nergens dat men zich aan die periode kan 'pre-committen'. Uitgangspunt van de voorlopige verblijfsvergunning is dat men recht heeft hier om te verblijven totdat het land van herkomst weer veilig is. Dan is de grond waarop men asiel heeft aangevraagd immers niet meer van toepassing en moet men inderdaad terug.
Heb ik ook, jaarlijks moet ik mijn verblijfsvergunning verlengen en als mijn reden van verblijf (werk) ophoudt moet ik eruit.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 15:50 schreef WheeledWarrior het volgende:
Persoonlijk vind ik 5 jaar veel te lang voor een 'tijdelijke vergunning'. Waarom niet gewoon 2 jaar met optie om die telkens met 1 jaar te verlengen al naar gelang land van herkomst dan veilig/onveilig is? Maar goed, das mijn visie, over dit soort getallen kun je van mening verschillen, ook stukje persoonlijke visie daarop.
Je kunt inderdaad van mening verschillen over de getallen, maar ik zou zeggen dat je op elk moment moet kunnen terugsturen met een redelijke notificatie periode (bijvoorbeeld 6 maanden).quote:Op donderdag 15 oktober 2015 15:50 schreef WheeledWarrior het volgende:
Persoonlijk vind ik 5 jaar veel te lang voor een 'tijdelijke vergunning'. Waarom niet gewoon 2 jaar met optie om die telkens met 1 jaar te verlengen al naar gelang land van herkomst dan veilig/onveilig is? Maar goed, das mijn visie, over dit soort getallen kun je van mening verschillen, ook stukje persoonlijke visie daarop.
Goed punt. De horde slaapt voorlopig nog maar als hij getriggerd wordt zal de toestroom nog groter worden. Er is totaal geen grensbewaking, werkelijk niemand wordt tegengehouden. Open huis.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 16:08 schreef Homey het volgende:
Is het eigenlijk niet raar dat er 'maar' 60k zijn dit jaar? Als je ziet wat voor enorme welvaartssprong arme asielzoekers kunnen maken zodra ze in Nederland een gratis inkomen, gratis huis en gratis zorg krijgen, ten opzichte van hun extreem armoedig bestaan in hun thuisland, dan zou je eerder migratiestromen van in de miljoenen verwachten. Het aantal armoedzaaiers in derde wereldlanden, oorlog of niet, is meer dan een miljard. Met andere woorden, het reservoir van potentiėle asielzoekers is gigantisch. Nu kan niet iedereen de sprong wagen naar Europa - je moet wel iets van geld hebben - laat staan dat iedereen geļnformeerd is, maar toch zou het mij niet verbazen als de aanzuigende werking nog x10 gaat zodra de huidige stroom alles gratis krijgen. Als die informatie verspreid wordt krijg je werkelijk waar een gigantische stroom migranten op gang.
Veel vluchtelingen willen in de regio blijven.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 16:08 schreef Homey het volgende:
Is het eigenlijk niet raar dat er 'maar' 60k zijn dit jaar? Als je ziet wat voor enorme welvaartssprong arme asielzoekers kunnen maken zodra ze in Nederland een gratis inkomen, gratis huis en gratis zorg krijgen, ten opzichte van hun extreem armoedig bestaan in hun thuisland, dan zou je eerder migratiestromen van in de miljoenen verwachten. Het aantal armoedzaaiers in derde wereldlanden, oorlog of niet, is meer dan een miljard. Met andere woorden, het reservoir van potentiėle asielzoekers is gigantisch. Nu kan niet iedereen de sprong wagen naar Europa - je moet wel iets van geld hebben - laat staan dat iedereen geļnformeerd is, maar toch zou het mij niet verbazen als de aanzuigende werking nog x10 gaat zodra de huidige stroom alles gratis krijgen. Als die informatie verspreid wordt krijg je werkelijk waar een gigantische stroom migranten op gang.
http://www.telegraaf.nl/b(...)g_de_grootste__.htmlquote:PVV ook in nieuwe peiling de grootste
DEN HAAG - De PVV van Geert Wilders is ook in de donderdag verschenen peiling van TNS NIPO virtueel de grootste partij. De partij stijgt van 21 zetels half augustus naar 38 op dit moment. Vooral VVD, D66 en SP leveren virtuele zetels in.
De vluchtelingenproblematiek geeft de partij de wind in de rug in de peilingen, aldus het onderzoek. In de peiling van Maurice de Hond zondag was de PVV ook al de grootste met 35 zetels. Bij de verkiezingen in 2012 kreeg de partij vijftien zetels.
In de peiling van TNS NIPO verliest de VVD in vergelijking met twee maanden geleden zeven zetels en valt terug naar 21. Coalitiepartner PvdA komt uit op elf, een verlies van twee. De SP gaat zes zetels achteruit en komt uit op zeventien, terwijl D66 van 23 naar achttien daalt.
Ik hoop maar dat dat zo is. Maar dan is de volgende vraag: wat betekent die 5 jaar dan? Gaan we ze dan allemaal toch terugsturen als het over 5 jaar niet veilig is?quote:Op donderdag 15 oktober 2015 16:43 schreef Stranger het volgende:
Volgens mij wordt die 5-jaar durende verblijfsvergunning ingetrokken als het gebied waaruit de asielzoekers afkomstig zijn veilig wordt verklaard.
Die bewering lijkt mij nogal stug.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 16:34 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Veel vluchtelingen willen in de regio blijven.
Nee.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 16:48 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik hoop maar dat dat zo is. Maar dan is de volgende vraag: wat betekent die 5 jaar dan? Gaan we ze dan allemaal toch terugsturen als het over 5 jaar niet veilig is?
Er zijn een aantal redenen voor: men wil snel terug kunnen naar het eigen land, er woont nog familie in de buurt, men spreekt er de taal, ze hebben er al een huisje en hebben ondertussen iets geregeld qua (zwart) inkomen en een aantal wil gewoon niet verder reizen of kan het niet betalen.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 16:54 schreef Morendo het volgende:
[..]
Die bewering lijkt mij nogal stug.
Alleen in de rijke golf staten komen ze niet in.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 16:34 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Veel vluchtelingen willen in de regio blijven.
Probeer het eerst eens zonder debiele termen.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 15:48 schreef Freak188 het volgende:
[..]
5 jaar lijkt me een vrij lange periode waarin mensen zich alvast gaan settelen in de nieuwe omgeving en gewend raken aan de Nederlandse welvaart. En over 5 jaar staan er weer gutmenschen (heb er even geen ander woord voor) op die het 'onmenselijk' gaan vinden om die mensen terug te sturen, dus krijg je weer die tranentrekkende taferelen bij de rechtbanken. Houd jezelf niet voor de gek.
Probeer eens te reageren op wat mensen zeggen. Of reageer eens als iemand wel een fatsoenlijk punt maakt.quote:Op donderdag 15 oktober 2015 17:14 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Probeer het eerst eens zonder debiele termen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |