Genealogieonline zijn stambomen van anderen, online geplaatst. Je weet dus nooit hoe gedegen het onderzoek is.quote:Op donderdag 27 juli 2017 10:27 schreef Colonia het volgende:
Ik ben onlangs ook begonnen met mijn stamboom samen te stellen via Ancestry.com. Nu heb ik het geluk dat van beide grootvaders al eens een uitgebreide familiestamboom is gemaakt tot ca. 1600-1700. Ik heb dus veel data om mee te beginnen als kapstok.
Ik vind Ancestry.com wel lekker werken omdat ze hints geven uit wiewaswie.nl en genealogieonline.nl. Van daaruit kun je dan ook weer snel doorzoeken. Ik ben nu bezig met de tak van mijn grootmoeder haar moeder terug te zoeken (als oefening). Ik kwam rond 1700 een beetje vast te zitten met wiewaswie omdat ik toch enkele personen met alleen aannames had. Uiteindelijk kom ik bij genealogieonline.nl een andere stamboom tegen die mijn hele lijn bevestigt!
Ik lees hier dat mensen zeggen dat genealogieonline.nl vaak minder betrouwbaar is. Deze stamboom die deels met die van mij overeenkomt is erg groot (20.000 personen!) en vermeldt bij de meeste mensen een hele beschrijving met acten etc. Uiteindelijk geeft deze lijn ook hier rond 1600 een aantal aannames: dit wordt ook duidelijk vermeldt als 'speculatief'.
De derde in lijn met zelfde voor- en achter naam. In de VS is dat redelijk normaal volgens mij.quote:Op zondag 6 augustus 2017 20:44 schreef Dagoduck het volgende:
Zag net een atleet op tv met de achternaam London III. Weet iemand de oorsprong van deze achternaam?
quote:Op zondag 6 augustus 2017 22:38 schreef ErwinDikkie het volgende:
[..]
De derde in lijn met zelfde voor- en achter naam. In de VS is dat redelijk normaal volgens mij.
Ja, dacht ik ook. https://en.wikipedia.org/wiki/Wil_Londonquote:Op zondag 6 augustus 2017 22:38 schreef TARAraboemdijee het volgende:
Nederlands atleet?
Niet gewoon zeg maar George London III, als in de derde met die naam? Pa heette ook zo, en grootvader ook?
Nee, maar lijkt me wel leuk! Wat kost zoiets>?quote:Op zaterdag 12 augustus 2017 19:42 schreef Natalie het volgende:
Heeft een van jullie wel eens een DNA test gedaan mbt etniciteit, bijv. die van 23andMe of Ancestry.com?
Mijn dus ook!quote:Op zaterdag 12 augustus 2017 19:46 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Nee, maar lijkt me wel leuk! Wat kost zoiets>?
Ik ookquote:Op zondag 13 augustus 2017 00:24 schreef Isabeau het volgende:
Ik ben benieuwd wat er bij jou uitkomtEn misschien doe ik zoiets ooit ook wel.
Kun je voor mij alle Brandts Buys/Brandts Buijs leden opzoeken?quote:Op zaterdag 9 september 2017 14:50 schreef Natalie het volgende:
Ik heb overigens de Regerings-Almanak van Nederlandsch-Indië (1815-1942) in bezit. Dus mocht je daar voorouders hebben en willen weten of ze erin staan, dan kan ik voor je kijken.
Er staan veel in. Het is voor mij niet te doen om het allemaal over te nemen.quote:Op zaterdag 9 september 2017 21:08 schreef TARAraboemdijee het volgende:
[..]
Kun je voor mij alle Brandts Buys/Brandts Buijs leden opzoeken?
Ik weet dat er een aantal instaan, de meeste gegevens heb ik denk ik ook, maar zou graag wat dingen willen controleren en aanvullen
Zoveel?quote:Op zondag 10 september 2017 13:43 schreef Natalie het volgende:
[..]
Er staan veel in. Het is voor mij niet te doen om het allemaal over te nemen.
Zijn er op dit punt personen waar je speciale aandacht naar uit gaat?
Snelle blik naar de resulaten doen me vermoeden dat het er mogelijk meer zijn. We zullen zien! Maar ik ga voor je kijken. Misschien komt het in etappes, hoorquote:Op zondag 10 september 2017 14:12 schreef TARAraboemdijee het volgende:
[..]
Zoveel?
Nuja, de volgende dingen graag ter controle:
Johann Sebastian B.B., overleden 24 dec. 1939 Jokjakarta
was gehuwd met Anne van Zijp, geb. 23 mei 1885, Tandjong Pinang, Riouw
Zijn broer:
Gerrit Bernhard Franz BB
huw. 1 met Elisabeth Hary Alma Berkhout, geb. 20 sep 1882 Bandoeng
huwelijk 27 dec 1905 te Wageningen en Tersana, Cheribon (met de handschoen), scheiding 30 sep 1918 Batavia
-Mary Sylvia Ingeborg, geb. 28 apr 1909 Chirebon
-Anna Paulina Elisabeth, 5 oct 1910 Tegal
-Alma Elisabeth zou geb. zijn op 2 maart 1912 te Amsterdam
-Elly, geb 21 sep of 21 nov 1913 Tegal (beetje vreemd dat ze in 1910 en 1913 in Tegal waren, en in 1912 in Amsterdam)
Heel belangrijke info die ik zoek is huwelijk 2, zou met Petronella Christina Nieuwaal zijn, graag gegevens over haar en haar ouders gezocht, huwelijk zou zijn 19 oct 1918 Chirebon, scheiding wrs. 26 nov 1931 te Vevey, Zwitserland. Haar overlijden is onbekend. Ook kinderen uit dit huwelijk is vage info:
-Ludwig Daniel Gerrit BB, 19 dec 1919 Batavia geb.?
-Jacobus Paulus Benvenuto BB, 10 dec 1920 Buitenzorg geb?
-Beatrijs Irene Caecilia BB, 28 dec 1922 Baarn, blijkbaar weer in Nederland terug?
3e huwelijk weet ik tenminste weer zeker
Nog een broer, Ludwig Felix Richard Paul Cornelis Alijander, hoewel zelf geb. en gestorven in Nederland, gehuwd met een Duitse in Duitsland zijn er vaagheden rondom de kinderen en hebben ze in Ned. Indie gewoond.
-Friedrich Ludwig Oscar BB? 31 mei 1910 Semarang - 27 sep 1910 Blora?
-Ilse Waltraude BB 14 nov 1912 Chirebon (en overl. Tjideng Kamp 24 jul 1945), huwelijk met Jan Herman August Ferguson op 10 aug 1933 Buitenzorg?, 3 kinderen allen geboren te Buitenzorg
-kind 3, Ludwig Felix, 1920, plaats onbekend?
Laatste broer, Ludwig Paul BB, 1886 Rotterdam - 18 sep 1944 Mukomuko, zinken van de Junyo Maru), zou gehuwd zijn met ene M. Roemahisah, een inlandse waar ik helemaal niets over weet. Hier zou ik graag meer over willen weten. 1 zoon volgens mijn gegevens. Als het er meer zijn hoor ik het graag
Paul Ludwig BB, 9 oct 1916 Soekaboemi geb
Ik zoek ook bevestiging van het overlijden van Cornelis Alijander BB, zou op 12 jul 1870 geb zijn te Zutphen en mogelijk overleden 20 sep 1901 te Batavia, zoon van Marius Adrianus BB en S.C. Quanjer
Dit zijn alle BB's in Ned. Indie voor zover ik weet
Ah ja, het jaar 50, heb je al een connectie met Adam en Eva gevonden?quote:Op maandag 11 september 2017 17:10 schreef Moira. het volgende:
Oh hij is trouwens met het Schotse koningshuis nog helemaal teruggegaan tot het jaar 50
Heb zijn inloggegevens gekregen van OneGreatFamily, waarmee ik in de 'GeneologyBrowser' kan komen waar alles in staat. Ben nog een beetje aan het uitvogelen hoe en wat. Hij heeft verschillende anchors ingesteld waarmee hij dus nog verder is gaan pluizen. Die staan er niet in als ik mijn generatie als anchor gebruik (wat overigens onoverzichtelijk is als de pest met 32 generaties en duizenden mensen erin).
100 B.C. was het zelfsquote:Op maandag 11 september 2017 17:20 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Ah ja, het jaar 50, heb je al een connectie met Adam en Eva gevonden?
Kan hem niet vinden. Gezocht op Brandts Buijs, Brandts Buys, Brands Buijs en Brands Buys.quote:Johann Sebastian B.B., overleden 24 dec. 1939 Jokjakarta
Geboortegegevens kloppen: 23 mei 1885, Tandjoeng Pinang, Riouw. (1886/pagina 313)quote:was gehuwd met Anne van Zijp, geb. 23 mei 1885, Tandjong Pinang, Riouw
Over dit huwelijk/scheiding staat niets vermeld.quote:Zijn broer:
Gerrit Bernhard Franz BB
huw. 1 met Elisabeth Hary Alma Berkhout, geb. 20 sep 1882 Bandoeng
huwelijk 27 dec 1905 te Wageningen en Tersana, Cheribon (met de handschoen), scheiding 30 sep 1918 Batavia
Niet gevonden.quote:-Mary Sylvia Ingeborg, geb. 28 apr 1909 Chirebon
Klopt als een bus. (1911/pagina 93)quote:-Anna Paulina Elisabeth, 5 oct 1910 Tegal
quote:-Alma Elisabeth zou geb. zijn op 2 maart 1912 te Amsterdam
Niet gevonden.quote:-Elly, geb 21 sep of 21 nov 1913 Tegal (beetje vreemd dat ze in 1910 en 1913 in Tegal waren, en in 1912 in Amsterdam)
Ik kan Petronella niet vinden. Welke familie ik wel veelvuldig terug zie komen is de familie Van Rouveroij van Nieuwaal. Ook even gekeken of er misschien een Petronella Christina van Roueveroij van Nieuwaal is, maar helaas. Ik zal nog even verder kijken naar haar.quote:Heel belangrijke info die ik zoek is huwelijk 2, zou met Petronella Christina Nieuwaal zijn, graag gegevens over haar en haar ouders gezocht, huwelijk zou zijn 19 oct 1918 Chirebon, scheiding wrs. 26 nov 1931 te Vevey, Zwitserland. Haar overlijden is onbekend.
Niet gevonden.quote:-Ludwig Daniel Gerrit BB, 19 dec 1919 Batavia geb.?
10 december 1920 te Buitenzorg. (1923/pagina 78)quote:-Jacobus Paulus Benvenuto BB, 10 dec 1920 Buitenzorg geb?
Niet gevonden.quote:-Beatrijs Irene Caecilia BB, 28 dec 1922 Baarn, blijkbaar weer in Nederland terug?
Ja preciesquote:Op maandag 11 september 2017 19:26 schreef TARAraboemdijee het volgende:
Zodra je de link hebt tussen je voorouders en oude adel, dan gaat het hard inderdaad
Maar je voorouders die wat dichterbij zijn, uit welke omgeving komen die?
Kun je het niet instellen op maximaal 5 generaties ofzo?quote:Op maandag 11 september 2017 19:41 schreef Moira. het volgende:
De voorouders die dichterbij staan zijn juist wat lastiger om te zien aangezien die in dat hele stamboomding kilometers uit elkaar staan doordat het zo ver terug gaat Zal eens kijken of ik een iets behapbaarder overzichtje voor mezelf kan maken. Heb nog niet echt goed overzicht in dat programma iig
Geweldig, dank al voor deze batch!quote:Op maandag 11 september 2017 19:39 schreef Natalie het volgende:
Tara,
[..]
Kan hem niet vinden. Gezocht op Brandts Buijs, Brandts Buys, Brands Buijs en Brands Buys.
[..]
Geboortegegevens kloppen: 23 mei 1885, Tandjoeng Pinang, Riouw. (1886/pagina 313)
[..]
Over dit huwelijk/scheiding staat niets vermeld.
Geboortedatum van bruid klopt. Al staat ze in de Almanak als: Elisabeth Hany Alma Berkhout. 20 september 1882 te Bandung (1883/pagina 257).
[..]
Niet gevonden.
[..]
Klopt als een bus. (1911/pagina 93)
[..]
[..]
Niet gevonden.
[..]
Ik kan Petronella niet vinden. Welke familie ik wel veelvuldig terug zie komen is de familie Van Rouveroij van Nieuwaal. Ook even gekeken of er misschien een Petronella Christina van Roueveroij van Nieuwaal is, maar helaas. Ik zal nog even verder kijken naar haar.
[..]
Niet gevonden.
[..]
10 december 1920 te Buitenzorg. (1923/pagina 78)
[..]
Niet gevonden.
Rest volgt!
Geen ideequote:Op maandag 11 september 2017 19:44 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Kun je het niet instellen op maximaal 5 generaties ofzo?
Graag gedaan. Wellicht binnenkort meer! En wie weet kan ik evt ook even kijken in Den Haag. Als ik er toch ben.quote:Op maandag 11 september 2017 19:44 schreef TARAraboemdijee het volgende:
[..]
Geweldig, dank al voor deze batch!![]()
quote:Op maandag 11 september 2017 17:23 schreef Moira. het volgende:
100 B.C. was het zelfs"King Beli Mawr 'The Great' Ap Manogan of the Druids" staat er
Die meuk loopt dan helemaal door tot Malcolm en Duncan en al die Schotse koningmeuk, ga er maar even een Googlesessie van maken straks
Edit: whehe, dit soort dingen kom je dan tegen
Beli MAWR (King) of BRITONS
Gwrddwfn ap AMWERYDD of BRITAIN
Felim Rachtmar `the Lawgiver' MacTUATHAL
Conn Ceadchathach MacFEIDEILMID
Aethelfrith `the Fierce' of the ANGLES
Kenneth I (Cinaed) MacALPIN (1st King) of SCOTS
Donald II Dasachtach (6th King) of SCOTS
Malcolm III MacCRINAN (19th King) of SCOTS
Duncan II MacCRINAN (21st King) of SCOTS
Edit 2: House Alpin, dus: https://en.wikipedia.org/(...)8848.E2.80.931034.29
De laatste paar Malcolms en Duncans ben ik in m'n eigen stamboom tegengekomen (o.a. in de 32e generatie die er nog wel in geïntegreerd stond, maar deze hele lijn heeft m'n vader dus ooit eens apart uitgeplozen los van de rest, dikke kans dat 'ie die niet wilde integreren omdat het op den duur alleen nog maar onbetrouwbare legende-meuk is, hoor).
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op maandag 11 september 2017 20:28 schreef Jopie78 het volgende:
[..]Die Malcolm III staat er bij mij ook op..
[ afbeelding ]FamilieSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De rest staat er bij mij ook op
Fuck the EBU.
quote:Op maandag 11 september 2017 22:40 schreef Moira. het volgende:
FamilieDe rest staat er bij mij ook op
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op dinsdag 12 september 2017 07:10 schreef Jopie78 het volgende:
[..]Heb nu al zin in het volgende familiefeestje.
Heb je deze dan ook allemaal?Ik heb nog niet verder gekeken dan 32 generaties (tot 900-1000 AD). Er zitten wel opties op dat ding, maar stamboom laden duurt dan zodanig lang dat ik het idee heb dat 'ie vast looptSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Van wat ik wel kan zien staat dat er idd op.
En van mijn vader zelf weet ik dat ik ook via verschillende lijnen uitkom bij Karel de Grote. Welke lijnen precies vind ik dan wel leuk om uit te vogelen maar dan moet dat ding ff goed laden![]()
De hele Capet-lijst staat er iig ook op.
M'n vader zegt wel eens 'Er was ooit een clubje waarvan je alleen lid mocht worden als je kon bewijzen dat je van Karel de Grote afstamt, maar het is een moeilijkere klus om te bewijzen dat je níét van Karel de Grote afstamt, dat wordt een heel select clubje'
Fuck the EBU.
Dat klopt, voor Europeanen zekerquote:Op dinsdag 12 september 2017 19:30 schreef Moira. het volgende:
[..]
M'n vader zegt wel eens 'Er was ooit een clubje waarvan je alleen lid mocht worden als je kon bewijzen dat je van Karel de Grote afstamt, maar het is een moeilijkere klus om te bewijzen dat je níét van Karel de Grote afstamt, dat wordt een heel select clubje'
Veel bekende namen.quote:Op dinsdag 12 september 2017 20:05 schreef TARAraboemdijee het volgende:
[..]
Dat klopt, voor Europeanen zeker
Mijn lijnen:
Brandts Buijs, Versteegh, Goes, Van Darthuijsen, Van Essevelt, Wtenweerde, Van Culemborg, Van Egmond, Van Amstel, Van Avesnes, Van Holland
of
Brandts Buijs, Bosch Morison, Verburgt, Breunissen, Verhuedt, Van Essevelt, Wtenweerde (2 verschillende manieren) (en vanaf Wtenweerde zie hierboven)
of
Brandts Buijs, Versteegh, Van Lidth de Jeude, Van Galen, Van Loenresloot, Van Parys van Suydoort, Van Abcoude van Gaesbeke, Van Horne, Van Leuven, Van Beveren, Van Brienne, Van Blois, Capet (van Frankrijk)
Gewoon een goed werkende (offline) software gebruiken waarbij je niet afhankelijk bent van een bedrijf/website, én die bovendien gewoon gratis is.quote:Op woensdag 13 september 2017 00:26 schreef Moira. het volgende:
[..]
Veel bekende namen.
Hoe kan je dat trouwens zo makkelijk opzoeken? Ik zit echt te kutten op zoek naar een handig kort overzicht van 1 lijn van persoon naar persoon
En dan ook nog eens dat 'ie eigenlijk niet meer dan 32 generaties wil laden omdat het te groot wordt.
Het staat in de GeneologyBrowser van OneGreatFamily, weet niet of je daar bekend mee bent? Beetje ancient allemaal
Die koppelt ook veel stambomen automatisch aan de jouwe als 'ie een match ziet, wat maakt dat niet altijd dezelfde persoon ook als dezelfde persoon wordt gezien/eraan wordt gekoppeld. Soms zie je 'verre incestueuze' lijnen, maar in Franse of Engelse stambomen worden die personen anders genoemd dan in het Nederlands (of bij lange titels wordt het soms bij de voornaam of juist de achternaam geschreven), waardoor 'ie hem niet pakt als dezelfde persoon. Da's ook irritant
Ja heb nu zelf Aldfaer erop gezet, en kan de stamboom wel met GEDCOM ofzo exporteren maar dan krijg ik dus ook al die mensen met 'verkeerde' namen erbij waardoor die niet gelinkt worden als dezelfde persoon.quote:Op woensdag 13 september 2017 00:38 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Gewoon een goed werkende (offline) software gebruiken waarbij je niet afhankelijk bent van een bedrijf/website, én die bovendien gewoon gratis is.
En en en?quote:
Blij te kunnen zeggen dat het Indische gelukkig wél in het DNA terug te vinden isquote:
Via zoekakten de DTB boeken doorquote:Op dinsdag 19 september 2017 16:31 schreef Dagoduck het volgende:
Ik stuitte net op ene Doora Isabella Gobervil (op Gelders Archief staat ze foutief als Dona), was getrouwd met Evert van Duijven. Zij overlijdt in 1781, hij in 1795. Hij begraaft twee kinderen in 1728 en 1735. Dit alles in Arnhem.
Alhoewel mijn familie Gordinou de Gouberville in Zutphen zit begin 18e eeuw en rondom Steenderen aan het eind van de 18e eeuw, ben ik toch benieuwd naar mevr. Gobervil en eventuele link.
Kan verder niet zoveel vinden, ook geen huwelijk van het stel, iemand nog een geniale ingeving?
Ben ik mee bezig, maar de trouwaktes staan volgens mij wel in het zoeksysteem van GA, zou ik dus daarlangs ook moeten kunnen vinden?quote:Op dinsdag 19 september 2017 16:38 schreef TARAraboemdijee het volgende:
[..]
Via zoekakten de DTB boeken door
Ik weet niet zeker of alles gedigitaliseerd isquote:Op dinsdag 19 september 2017 16:54 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Ben ik mee bezig, maar de trouwaktes staan volgens mij wel in het zoeksysteem van GA, zou ik dus daarlangs ook moeten kunnen vinden?
quote:Op zaterdag 22 april 2017 15:53 schreef Scriptascripta het volgende:
Ik hoop dat iemand van jullie me kan helpen, of me kan doorverwijzen naar een website/forum waar ze me wel kunnen helpen. Omdat ik in mijn verhaal ook vragen stel over de ouders van en nog levende personen heb ik besloten mijn verhaal in een spoiler te plaatsen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Alvast hartelijk dank voor jullie moeite en mochten jullie nog vragen hebben, dan hoor ik het graag!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.The London Gazette 15 juli 1952SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Uit het register van "Marriages registered in january, february and march 1944".
Hier kun je de trouwakte downloaden (kost je een tientje). En dan kan je meteen de trouwakte van Jacqueline meepakken (getrouwd met mijnheer Nye). Met een "omgekeerde" zoekactie blijkt mijnheer Nye, Terence W. van voren te heten.
Voor een paar euro's kun je hier het adres inzien van de familie Nye-de Wit.
[ Bericht 2% gewijzigd door MyTiredFeet op 19-09-2017 23:36:56 ]Op woensdag 27 december 2012 schreef robdriessen het volgende:
Als Leo Blokhuis ooit onder een auto terecht komt en gaat hemelen, wil ik MyTiredFeet als nieuwe nationale muziekprofessor.![]()
Even een brainfart hier, houden jullie rekening met diverse kalenders die afwijken, zoals het joodse kalender? En mindere mate Juliaanse/Gregoriaanse?“Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years!”![]()
Joodse kalender heb ik nog niet mee te maken gehad. Juliaanse geen idee eigenlijk, volg gewoon wat er in de bronnen staat.quote:Op woensdag 20 september 2017 08:52 schreef ErwinDikkie het volgende:
Even een brainfart hier, houden jullie rekening met diverse kalenders die afwijken, zoals het joodse kalender? En mindere mate Juliaanse/Gregoriaanse?|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
Dan ben ik niet de enige die het doetquote:Op woensdag 20 september 2017 10:58 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Joodse kalender heb ik nog niet mee te maken gehad. Juliaanse geen idee eigenlijk, volg gewoon wat er in de bronnen staat.![]()
Schijnt dat tijdens napoleon ook een eigen kalender had. Maar of dat invloed heeft gehad bij ons, weet ik niet. Misschien interessant om uit te zoeken.“Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years!”![]()
quote:Op woensdag 20 september 2017 11:17 schreef ErwinDikkie het volgende:
[..]
Dan ben ik niet de enige die het doet![]()
Schijnt dat tijdens napoleon ook een eigen kalender had. Maar of dat invloed heeft gehad bij ons, weet ik niet. Misschien interessant om uit te zoeken.quote:Aldfaer gebruikt tot 4/10/1582 de juliaanse kalender (=donderdag). Op 4/10/1582 volgt dan 15/10/1582 in de gregoriaanse kalender (=vrijdag).
Wikipedia - Lijst van invoeringsdata van de gregoriaanse kalender per land|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
Nice. Zal wel apart zijn geweest dat je in 1 land 3 verschillende kalenders had.quote:Op woensdag 20 september 2017 11:20 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
[..]
Wikipedia - Lijst van invoeringsdata van de gregoriaanse kalender per land“Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years!”![]()
Dan was dus in de Nederlanden als ik het goed lees? De overgangskalender van 1582 (Brabant, Zeeland), De overgangskalender 1582 (Zuidelijke Nederlanden) en de Overgangskalender van 1583.quote:Op woensdag 20 september 2017 11:26 schreef ErwinDikkie het volgende:
[..]
Nice. Zal wel apart zijn geweest dat je in 1 land 3 verschillende kalenders had."Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC![]()
4 zelfs? Groningen volgde nog wat later?"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC![]()
Die had ik even gemistquote:Op woensdag 20 september 2017 11:31 schreef Cobra4 het volgende:
4 zelfs? Groningen volgde nog wat later?
“Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years!”![]()
Ik heb niet heel veel doopdata van vóór 1701 maar ik heb even gekeken naar Doecke Taeckes Smeding, gedoopt 14-08-1692 in Leeuwarden.
14-08-1692 is volgens de Juliaanse (oude) kalender op een zondag, volgens de Gregoriaanse op een donderdag. In Friesland gebruikten ze t/m 1700 de Juliaanse. Aldfaer vanaf 1582 niet meer dus als ik een uitdraai zou maken zou er donderdag ipv. zondag staan.
Hij is dus gedoopt op 14-08-1692 (Juliaans), eigenlijk zou dat er dus bij moeten staan (als je een publicatie schrijft) aangezien het in iedere provincie anders is.
Wel iets om rekening mee te houden bij een uitdraai van de stamboom waar ook de dagen in staan.|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
Hou je rekening met de dagen? Ik niet echt, meer de dataquote:Op woensdag 20 september 2017 11:39 schreef Dagoduck het volgende:
Ik heb niet heel veel doopdata van vóór 1701 maar ik heb even gekeken naar Doecke Taeckes Smeding, gedoopt 14-08-1692 in Leeuwarden.
14-08-1692 is volgens de Juliaanse (oude) kalender op een zondag, volgens de Gregoriaanse op een donderdag. In Friesland gebruikten ze t/m 1700 de Juliaanse. Aldfaer vanaf 1582 niet meer dus als ik een uitdraai zou maken zou er donderdag ipv. zondag staan.
Hij is dus gedoopt op 14-08-1692 (Juliaans), eigenlijk zou dat er dus bij moeten staan (als je een publicatie schrijft) aangezien het in iedere provincie anders is.
Wel iets om rekening mee te houden bij een uitdraai van de stamboom waar ook de dagen in staan.“Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years!”![]()
Nee, maar mocht ik een keer een uitdraai maken mét de dagen erbij dan staat er dit:quote:Op woensdag 20 september 2017 12:03 schreef ErwinDikkie het volgende:
[..]
Hou je rekening met de dagen? Ik niet echt, meer de dataTerwijl dat dus op een zondag was. In de Gregoriaanse kalender was dat ook op een zondag, maar dan zondag 24 augustus 1692.quote:Persoonskaart van Doecke Taeckes Smeding
Doecke Taeckes Smeding, zoon van Teecke Doeckes Smeding en Mayke Tietses Faber. Hij is gedoopt op donderdag 14-08-1692 in Leeuwarden.
Ook mensen die mijn stamboom lezen en niet weten dat Friesland in 1700 pas overging kunnen 14-08-1692 overnemen en denken dat het Gregoriaanse kalender is. Ook kun je bijvoorbeeld denken van ''hey, mijn voorouder uit Friesland is op dezelfde dag geboren als Michiel de Ruyter, wat grappig'' terwijl dat eigenlijk 10 dagen later was.
Toen De Ruyter werd geboren in Vlissingen op 24 maart was het in Friesland 14 maart![]()
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
Hehe, ik heb die ellende nog met dat tabellenboekje van Grotefend moeten leren.quote:Op woensdag 20 september 2017 12:33 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Nee, maar mocht ik een keer een uitdraai maken mét de dagen erbij dan staat er dit:
[..]
Terwijl dat dus op een zondag was. In de Gregoriaanse kalender was dat ook op een zondag, maar dan zondag 24 augustus 1692.
Ook mensen die mijn stamboom lezen en niet weten dat Friesland in 1700 pas overging kunnen 14-08-1692 overnemen en denken dat het Gregoriaanse kalender is. Ook kun je bijvoorbeeld denken van ''hey, mijn voorouder uit Friesland is op dezelfde dag geboren als Michiel de Ruyter, wat grappig'' terwijl dat eigenlijk 10 dagen later was.
Toen De Ruyter werd geboren in Vlissingen op 24 maart was het in Friesland 14 maart![]()
[ afbeelding ]![]()
Heb je ook wel gelijk in.quote:Op woensdag 20 september 2017 12:33 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Nee, maar mocht ik een keer een uitdraai maken mét de dagen erbij dan staat er dit:
[..]
Terwijl dat dus op een zondag was. In de Gregoriaanse kalender was dat ook op een zondag, maar dan zondag 24 augustus 1692.
Ook mensen die mijn stamboom lezen en niet weten dat Friesland in 1700 pas overging kunnen 14-08-1692 overnemen en denken dat het Gregoriaanse kalender is. Ook kun je bijvoorbeeld denken van ''hey, mijn voorouder uit Friesland is op dezelfde dag geboren als Michiel de Ruyter, wat grappig'' terwijl dat eigenlijk 10 dagen later was.
Toen De Ruyter werd geboren in Vlissingen op 24 maart was het in Friesland 14 maart![]()
[ afbeelding ]
Mij benieuwen of er een onderzoek is geweest naar de invloed op de kalenders. Neem aan dat er meer mensen hier tegen aanlopen?“Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years!”![]()
En dan begon het nieuwe jaar ook nog eens op 25 maart.|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
Haha, een ''... was here'' uit 1810(zie onderste zin)
Helaasch gaan de scans op familysearch maar t/m pagina 54.|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
Mijn vader heeft een jaar of 15 geleden de stambomen van zichzelf en mijn moeder uitgezocht. Vooor mij is er dus weinig meer uit te zoeken. Of ik moet beginnen met de familie van mijn vrouw natuurlijk. Maar nu staan al die losse stambomen op de website die mijn vader is begonnen. Ik wil deze stambomen aan elkaar leggen met mijn het gezin van mijn ouders in het midden. Welk programma kan ik daar het beste voor gebruiken?De zwemmer zwemt, hij zwemt in zee![]()
Bedoel je de kwartierstaten van je vader en moeder of genealogiën/parentelen van bepaalde families/voorouders? Zie OP voor termen.quote:Op donderdag 21 september 2017 21:46 schreef Terreros85 het volgende:
Mijn vader heeft een jaar of 15 geleden de stambomen van zichzelf en mijn moeder uitgezocht. Vooor mij is er dus weinig meer uit te zoeken. Of ik moet beginnen met de familie van mijn vrouw natuurlijk. Maar nu staan al die losse stambomen op de website die mijn vader is begonnen. Ik wil deze stambomen aan elkaar leggen met mijn het gezin van mijn ouders in het midden. Welk programma kan ik daar het beste voor gebruiken?
Heb je er gedcom-bestanden van? Als je die hebt kun je makkelijk twee kwartierstaten met elkaar verbinden. Dan maakt het nog niet eens zoveel uit welke software je gebruikt.|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
Zijn er hier meer mensen die een website hebben? Ik ben bezig met een website over mijn moeders familie en ben een beetje aan het oriënteren hoe ik het best één en ander online kan zetten. Ik hoor graag voorbeelden van websites (van mede genealogen) die jullie geslaagd vinden in opzet.
De familie waar ik mee bezig ben is niet heel groot dus heb zelf gekozen voor een verhaalvorm (opgesplitst in twee grote takken) met een aparte pagina voor de genealogie (zowel tekst als grafisch). Daarnaast probeer ik het een beetje mooi aan te kleden met krantenknipsels en foto's.|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
Zelf geen website, maar ik kwam ooit een website tegen over een deel van mijn voorouders die ik echt prachtig vondquote:Op maandag 25 september 2017 15:23 schreef Dagoduck het volgende:
Zijn er hier meer mensen die een website hebben? Ik ben bezig met een website over mijn moeders familie en ben een beetje aan het oriënteren hoe ik het best één en ander online kan zetten. Ik hoor graag voorbeelden van websites (van mede genealogen) die jullie geslaagd vinden in opzet.
De familie waar ik mee bezig ben is niet heel groot dus heb zelf gekozen voor een verhaalvorm (opgesplitst in twee grote takken) met een aparte pagina voor de genealogie (zowel tekst als grafisch). Daarnaast probeer ik het een beetje mooi aan te kleden met krantenknipsels en foto's.Incl geschiedenis van de omgeving, foto's van vroeger en nu etc. In verhaalvorm. Was absoluut schitterend gedaan. Heb vast het linkje ergens bij gezet in de stamboom, maar weet even niet meer in welke tak ik dat moet zoeken
Mocht ik het tegen komen zal ik het hier plaatsen.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."![]()
Deze beste man heeft ontzettend veel stamreeksen uitgezocht en online gegooid:quote:Op maandag 25 september 2017 15:23 schreef Dagoduck het volgende:
Zijn er hier meer mensen die een website hebben? Ik ben bezig met een website over mijn moeders familie en ben een beetje aan het oriënteren hoe ik het best één en ander online kan zetten. Ik hoor graag voorbeelden van websites (van mede genealogen) die jullie geslaagd vinden in opzet.
De familie waar ik mee bezig ben is niet heel groot dus heb zelf gekozen voor een verhaalvorm (opgesplitst in twee grote takken) met een aparte pagina voor de genealogie (zowel tekst als grafisch). Daarnaast probeer ik het een beetje mooi aan te kleden met krantenknipsels en foto's.
http://johnooms.nl/
Vind 't best netjes en overzichtelijk.
Leiden allemaal naar hem in the end, maar ver genoeg terug (en zelfs ook iets minder ver terug in mijn geval blijkbaar) zitten er superveel gedeelde reeksen tussen
Fuck the EBU.![]()
Die website kwam ik toevallig afgelopen weekend tegen toen ik wat adelijke reeksen zocht.quote:Op maandag 25 september 2017 21:02 schreef Moira. het volgende:
[..]
Deze beste man heeft ontzettend veel stamreeksen uitgezocht en online gegooid:
http://johnooms.nl/
Vind 't best netjes en overzichtelijk.
Leiden allemaal naar hem in the end, maar ver genoeg terug (en zelfs ook iets minder ver terug in mijn geval blijkbaar) zitten er superveel gedeelde reeksen tussen![]()
---
Hier trouwens de overgang naar de Gregoriaanse kalender waar we het over hadden, in een (onder)trouwboek uit 1700.
Elke zondag werd de datum opgeschreven, ook als er niet werd getrouwd, hier dus met een apart gat ertussen
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
Heeft iemand wel eens iets opgezocht in het CABR? Of andere oorlogsbronnen?
Er gaan verhalen over mijn overgrootvader dat ie bij de nsb (of iets dergelijks) zat, dat hij door de Duitsers gedeporteerd is, dat ie na de oorlog in Marseille ondergedoken zat maar ook dat ie met de geallieerden weer naar Nederland getrokken is
Zou ik er nog iets over kunnen terugvinden?|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
Je kunt gratis laten natrekken (wel even geduld hebben) of de naam voorkomt in het CABR, dat heb ik met familieleden gedaan, mits 100 jaar geleden geboren.quote:Op maandag 9 oktober 2017 20:20 schreef Dagoduck het volgende:
Heeft iemand wel eens iets opgezocht in het CABR? Of andere oorlogsbronnen?
Er gaan verhalen over mijn overgrootvader dat ie bij de nsb (of iets dergelijks) zat, dat hij door de Duitsers gedeporteerd is, dat ie na de oorlog in Marseille ondergedoken zat maar ook dat ie met de geallieerden weer naar Nederland getrokken is
Zou ik er nog iets over kunnen terugvinden?
Ik had 1 hit (persoon die ik al vermoedde) in diverse documenten. De documenten daadwerkelijk inzien kan alleen bij nationaal archief.In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.![]()
Vraagje, mijn moeder gaat in november met pensioen. Ieder koopt/maakt wat. Ik wil een kwartierstaat van 5 generaties geven, omdat ik dat al helemaal uitgezocht heb. Weet iemand een mooie kwartierstaat te vinden? Ik vind alleen maar standaard formulieren. Een uitdraai uit aldfaer inlijsten vind ik ook suf
“Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years!”![]()
Ik vond deze wel tof (ziet er ingelijst wel cool uit)quote:Op zondag 15 oktober 2017 13:04 schreef ErwinDikkie het volgende:
Vraagje, mijn moeder gaat in november met pensioen. Ieder koopt/maakt wat. Ik wil een kwartierstaat van 5 generaties geven, omdat ik dat al helemaal uitgezocht heb. Weet iemand een mooie kwartierstaat te vinden? Ik vind alleen maar standaard formulieren. Een uitdraai uit aldfaer inlijsten vind ik ook suf
https://treeseek.com/
Maar is 9 generaties
Fuck the EBU.![]()
Ziet er mooi uit.quote:Op zondag 15 oktober 2017 13:45 schreef Moira. het volgende:
[..]
Ik vond deze wel tof (ziet er ingelijst wel cool uit)
https://treeseek.com/
Maar is 9 generaties
Ik probeer het op een A4 te krijgen
“Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years!”![]()
Zoiets?quote:Op zondag 15 oktober 2017 14:08 schreef ErwinDikkie het volgende:
[..]
Ziet er mooi uit.
Ik probeer het op een A4 te krijgen
https://www.familytreetem(...)n_Bowtie_Family_Tree
Kun je dan zelf wel wat keks mee maken qua kleur enzo, moet ook wel op A4 passen en is 5 generaties
Of zoiets, misschien ook wel kek in een lijstje
http://www.wellbert-genea(...)fill-in-oneself.htmlFuck the EBU.![]()
Die laatste is wel leuk. Vooral in een kitscherige lijst. Zal mijn moeder leuk vindenquote:Op zondag 15 oktober 2017 14:23 schreef Moira. het volgende:
[..]
Zoiets?
https://www.familytreetem(...)n_Bowtie_Family_Tree
Kun je dan zelf wel wat keks mee maken qua kleur enzo, moet ook wel op A4 passen en is 5 generaties
Of zoiets, misschien ook wel kek in een lijstje
http://www.wellbert-genea(...)fill-in-oneself.html
Als ik wat gevonden heb, dan zal ik het resultaat laten zien.“Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years!”![]()
Nicequote:Op zondag 15 oktober 2017 14:34 schreef ErwinDikkie het volgende:
[..]
Die laatste is wel leuk. Vooral in een kitscherige lijst. Zal mijn moeder leuk vinden
Als ik wat gevonden heb, dan zal ik het resultaat laten zien.
Het is best lastig om een leuke template te vinden die niet oersaai of potserig is. Makkelijker als je zelf iets leuks grafisch kan ontwerpen, maar da's niet voor iedereen van ons weggelegd
Fuck the EBU.![]()
Is inderdaad lastig om echt leuke te vinden.quote:Op zondag 15 oktober 2017 14:38 schreef Moira. het volgende:
[..]
Nice
Het is best lastig om een leuke template te vinden die niet oersaai of potserig is. Makkelijker als je zelf iets leuks grafisch kan ontwerpen, maar da's niet voor iedereen van ons weggelegd
Heb nog 2 weken om iets leuks te vinden. Zelf heb ik geen mooi handschrift, mijn vrouw gaat het kaliligraveren als het lukt.“Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years!”![]()
Tofquote:Op zondag 15 oktober 2017 14:53 schreef ErwinDikkie het volgende:
[..]
Is inderdaad lastig om echt leuke te vinden.
Heb nog 2 weken om iets leuks te vinden. Zelf heb ik geen mooi handschrift, mijn vrouw gaat het kaliligraveren als het lukt.zelf kalligraferen is altijd mooi
Fuck the EBU.![]()
Kijken of het luktquote:Op zondag 15 oktober 2017 17:34 schreef Moira. het volgende:
[..]
Tofzelf kalligraferen is altijd mooi
.
Resultaat zal ik posten.“Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years!”![]()
Ik heb het gedaan met allemaal foto's. Er hangt een wand vol met fotolijstjesIn this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.![]()
Kreeg vorige week (na 11 dagen) een bericht dat er vier dossiers zijn gevondenquote:Op maandag 9 oktober 2017 21:36 schreef TARAraboemdijee het volgende:
[..]
Je kunt gratis laten natrekken (wel even geduld hebben) of de naam voorkomt in het CABR, dat heb ik met familieleden gedaan, mits 100 jaar geleden geboren.
Ik had 1 hit (persoon die ik al vermoedde) in diverse documenten. De documenten daadwerkelijk inzien kan alleen bij nationaal archief.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
Is misschien wel wat too much als cadeauquote:Op zondag 15 oktober 2017 19:43 schreef TARAraboemdijee het volgende:
Ik heb het gedaan met allemaal foto's. Er hangt een wand vol met fotolijstjes
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
Helaas is het niet gelukt met kwartierstaat van internet. Zelf in excel gezet. 4 uur bezig geweest. Ook niet in geklaligrafeerd. Voordeel is wel dat ik het leeg kan printen en voor toekomstig gebruik kan laten kalligraveren.“Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years!”![]()
Zoekakten gaat stoppen
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
mjah, zoveelste dreiging al van hem. Vraag het me af
-edit-
en inderdaad:
Zoekakten heeft een hulpje
voor de "huishouding" ingehuurd.
Daardoor is het geplande einde van
zoekakten voorlopig van de baan.In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.![]()
Bij Tijd Voor Max zometeen blijkbaar een expert op stamboomgebied.
Voor de liefhebber.
Edit, iemand van het CBG.
[ Bericht 16% gewijzigd door Dagoduck op 07-11-2017 17:18:02 ]|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
https://www.myheritage.nl/dnaquote:Bespaar 55% en profiteer van de laagste prijs OOIT op MyHeritage DNA.
Geef uw geliefden het perfecte cadeau. Met MyHeritage DNA kunnen zij hun etnische achtergrond ontdekken en nieuwe familie connecties maken.
Koop zoveel kits als u wilt voor SLECHTS ¤39 per stuk! Dit zijn echt unieke cadeaus voor de feestdagen.
Profiteer van gratis verzending bij bestellingen van 2+ kits.![]()
Kom net in een boek over een feestviering van 50 jaar koninkrijk Nederland te Arnhem ui 1863 tegen dat een oudoom van me meeliep.
Kom ik deze lithografie tegen uit het Rijksmuseum:
https://www.rijksmuseum.nl/nl/collectie/RP-P-OB-88.950
Daar staat ie dus gewoon tussen als 12-jarige![]()
Hier, nummer 14 kinderen van de burgerschool.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
http://minicampingdegouberville.nl/quote:Op vrijdag 24 november 2017 00:34 schreef Dagoduck het volgende:
Kom net in een boek over een feestviering van 50 jaar koninkrijk Nederland te Arnhem ui 1863 tegen dat een oudoom van me meeliep.
Kom ik deze lithografie tegen uit het Rijksmuseum:
https://www.rijksmuseum.nl/nl/collectie/RP-P-OB-88.950
Daar staat ie dus gewoon tussen als 12-jarige![]()
Hier, nummer 14 kinderen van de burgerschool.
[ afbeelding ]
Kende je deze al?
Vast ergens familie
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.![]()
Ja, neef van mijn moeder. Paar keer geweestquote:Op dinsdag 26 december 2017 18:49 schreef TARAraboemdijee het volgende:
[..]
http://minicampingdegouberville.nl/
Kende je deze al?
Vast ergens familie
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||![]()
Ik heb een vraag aan de ervaren genealogen. Ik ben al een paar jaar bezig met mijn kwartierstaat en ik ben flink opgeschoten, alleen het kwartier van 1 van mijn oma's is nog leeg, omdat ik de namen van haar ouders niet weet.
Nu kan ik als kleinzoon wel een akte of uittreksel van de burgelijke stand opvragen, maar de enige akte waarvan ik zeker weet dat de namen van haar ouders erop staan, is haar geboorteakte. Helaas weet ik niet zeker in welke gemeente ze is geboren. Ik vermoed Rotterdam. Maar als ik een akte of uittreksel van de geboorteakte aanvraag moet ik 13,90 vooruit betalen, en ik neem aan dat ik die niet terugkrijg als blijkt dat ze niet in Rotterdam is geboren?
Ik weet wel de datum en plaats waar ze is overleden (dat is wel Rotterdam), maar staan daar altijd de namen van de ouders op?
Kortom, wat kan ik het beste doen om de namen van mijn overgrootouders te achterhalen?Sinterklaas, Sinterklaas, en NATUURLIJK ZWARTE PIET!![]()
Op de geboorteakte en de trouwakte staan altijd (en vrijwel altijd correct) de namen van de ouders. In principe staat in de overlijdensakte ook de naam van de ouders, maar in vroeger tijd haalden ze de gegevens niet uit hun eigen systemen, maar werd het door degene die aangifte kwam doen van het overlijden doorgegeven. Echter, als dit de buurman was, dan gaf hij het soms verkeerd door, of werden de namen van de ouders niet genoemd. Vandaar dat overlijdensaktes iets minder betrouwbaar zijn.quote:Op donderdag 4 januari 2018 12:45 schreef Sicstus het volgende:
Ik heb een vraag aan de ervaren genealogen. Ik ben al een paar jaar bezig met mijn kwartierstaat en ik ben flink opgeschoten, alleen het kwartier van 1 van mijn oma's is nog leeg, omdat ik de namen van haar ouders niet weet.
Nu kan ik als kleinzoon wel een akte of uittreksel van de burgelijke stand opvragen, maar de enige akte waarvan ik zeker weet dat de namen van haar ouders erop staan, is haar geboorteakte. Helaas weet ik niet zeker in welke gemeente ze is geboren. Ik vermoed Rotterdam. Maar als ik een akte of uittreksel van de geboorteakte aanvraag moet ik 13,90 vooruit betalen, en ik neem aan dat ik die niet terugkrijg als blijkt dat ze niet in Rotterdam is geboren?
Ik weet wel de datum en plaats waar ze is overleden (dat is wel Rotterdam), maar staan daar altijd de namen van de ouders op?
Kortom, wat kan ik het beste doen om de namen van mijn overgrootouders te achterhalen?
Echter, naar ik aanneem is je oma ergens in de laatste 20 jaar overleden, dus dan zal het wel goed zitten.
Maar trouwakte, daar zou ik voor gaan. Daarin staat namelijk ook de leeftijd van de bruid en bruidegom, en hun geboorteplaatsen, dus weet je ook direct waar ze geboren is.In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |