zie 2 posts hierboven.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 20:51 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Mooie cirkelredenering, maar een slechte argumentatie.
die bestaan nietquote:Op zaterdag 15 augustus 2015 21:41 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
TPO is nou niet echt een objectief en betrouwbaar medium.
Dus neem je hetgeen dat op een site die nog achterlijker is dan GeenStijl wordt geschreven maar voor waar aan?quote:
Iedereen is er welkom.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 21:02 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Voor je het weet gaan wij massaal met rubberbootjes naar Libië
Hoe is het draagvlak voor vluchtelingen uit Europa in Libië eigenlijk?
ieder z'n dagelijkse portie confirmation biasquote:Op zaterdag 15 augustus 2015 21:44 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Dus neem je hetgeen dat op een site die nog achterlijker is dan GeenStijl wordt geschreven maar voor waar aan?![]()
Hoe bedoel je dat?quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 21:29 schreef vigen98 het volgende:
Ok, alsof de bevolking wat te zeggen heeftSlappe zakken hier
Ik profiteer nergens van Guusje.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 16:04 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Gewoon een veredelde kansarme dus.
Vind dat we jou gewoon weg moeten sturen naar een oorlogsgebied ofzo, dit land gaat kapot aan profiteurs als jij.
So? Syriërs worden erkend als vluchtelingen, dat ze via Turkije komen heeft daar geen invloed op. De regel dat een vluchteling in het eerste land asiel moet aanvragen geldt enkel binnen de EU.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 21:22 schreef Manke het volgende:
Wat vluchtelingen?
http://nieuws.tpo.nl/2015(...)r-leven-gevaar-liep/
‘Europa is niet veiliger dan Turkije, maar gewoon beter voor ons’
Ah, dus dat is de nieuwe norm, zolang wij hier nog niet omkomen is iedereen welkom.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 15:08 schreef Alvi het volgende:
[..]
Valt wel mee, zie hier nog geen lijken in de straten liggen welke zijn omgekomen door de honger.
Een smerige proxy oorlog. Europa moet ze in principe doorsturen naar Amerika, dan is het snel over met IS en Assad.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 22:32 schreef Manke het volgende:
Voor wie vluchten ze nou? Isil of assad en vriendjes? Beiden hadden allang verleden tijd kunnen zijn.
Ja in Griekenland dus.. Maar dat doet het overgrote deel niet..quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 22:13 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
So? Syriërs worden erkend als vluchtelingen, dat ze via Turkije komen heeft daar geen invloed op. De regel dat een vluchteling in het eerste land asiel moet aanvragen geldt enkel binnen de EU.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
Als het aan mij ligt stoppen we gewoon met alle voorzieningen voor werkelozen, geen bed, bad, brood en zakgeld meer.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 22:51 schreef luxerobots het volgende:
Als het aan mij ligt stoppen we gewoon met alle voorzieningen voor asielzoekers, geen bed, bad, brood en zakgeld meer.
Want waarom reizen de asielzoekers van Turkije, Griekenland of de Balkan naar Nederland, Duitsland of Zweden? Gewoon op zoek naar welvaart, hoewel dit begrijpelijk is, is het natuurlijk ook begrijpelijk dat de gemiddelde Nederlander hier schoon genoeg van heeft.
Je probeert er een grap van te maken, terwijl wij nu werklozen en kansarmen importeren. Over het groter maken van problemen gesproken.quote:Op zondag 16 augustus 2015 12:10 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Als het aan mij ligt stoppen we gewoon met alle voorzieningen voor werkelozen, geen bed, bad, brood en zakgeld meer.
Want waarom houden ze hun hand op? Gewoon op zoek naar welvaart, hoewel dit begrijpelijk is, is het natuurlijk ook begrijpelijk dat de gemiddelde Nederlander hier schoon genoeg van heeft.
Nee, ik denk dat het tijd is dat we onze visie op medemenselijkheid herijken. Wordt 'krijg de tyfus maar, niet mijn probleem' de nieuwe norm, dan wil ik wel graag de dik 600 euro die ik per maand via inkomstenbelasting alleen al betaal aan de sociale zekerheid in mijn zak houden.quote:Op zondag 16 augustus 2015 12:13 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Je probeert er een grap van te maken,
We importeren mensen die hulp nodig hebben. Dat er ook mensen tussen zitten wier leven geen gevaar loopt, doet daar niets aan af.quote:Op zondag 16 augustus 2015 12:13 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Je probeert er een grap van te maken, terwijl wij nu werklozen en kansarmen importeren. Over het groter maken van problemen gesproken.
Dit was een aardig betoog totdat je begon over 1 Europa. Uitkeringen in de Schenzone gelijk trekken? Ben je helemaal gek geworden. Denk maar niet dat de rest de uitkeringen naar ons niveau brengt. Nee, wij gaan dan keihard omlaag.quote:Op zondag 16 augustus 2015 00:22 schreef Andromache het volgende:
Eerste stop voor de Syriërs is Turkije waar het prima te doen is qua veiligheid. Alleen dan worden de mensen uitgebuit voor veel te lage loontjes en het is er bijna niet te doen om rond te komen. Niet gek om dan naar Europa over te komen waar een uitgebreid sociaal vangnet bestaat. Geef ze eens ongelijk. In hun positie zou ik het ook proberen. Ze zullen wel denken, wij zijn gekke Henkie niet.
Is het rechtvaardig? In het diepste van mijn hart gun ik natuurlijk iedereen genoeg om van te eten. Maar we kunnen niet iedereen opvangen, althans, niet maar iedereen de uitkering in duwen. Gezinshereniging in de huidige vorm stoppen zou een oplossing kunnen zijn, hier het geld verdienen en dan naar de plek sturen waar je familie veilig is voor oorlog. Genoeg eigen verdiensten verkrijgen binnen een bepaalde periode (tijdelijke werkvergunningen van een aantal jaar), of een studie volgen, en anders het land uit. Pas als je genoeg verdient en een vaste baan hebt, is gezinshereniging mogelijk. Geldt voor de gewone inwoners van Nederland ook. Gericht gekwalificeerde personen binnenhalen, artsen enzo (aan de Syriërs heb je dan gemiddeld genomen best aardige lui). Meer op merites beoordelen. Past prima binnen het neoliberale straatje dat nu over de wereld heerst. En nou echt eens werk maken van gelijktrekken van de beoordelingsgronden en uitkeringen in de Schengenzone, zo moeilijk moet het toch niet zijn om iedere vluchtelingen een percentage van het BBP dan wel bestaansminimum af te spreken als uitkering? Eén Europa is nog heel ver weg, en onze onwil bijt onszelf in de staart. Niet te geloven.
En de echt verstandige mensen op lange termijn, lees links, kunnen eens goed nadenken hoe de wereldgemeenschap ervoor kan zorgen dat Mali, Eritrea, Syrië, Afghanistan e.d. weer zo opgebouwd kunnen worden dat de mensen op eigen kracht het land kunnen vormgeven i.p.v. te moeten vluchten voor armoede of oorlog of ander ongemak. Want de neocon-politiek van de laatste 15 jaar heeft op dat vlak weinig goeds gebracht.
Inderdaad. Schengen zou opgezegd moeten worden, of nog beter vervangen door een Schengen 2.0: Volledige 100% grenscontroles weer invoeren voor personen, maar wel visumvrij reizen. Daar Rusland en Oekraïne ook bij betrekken zodat er een groot visum vrij gebied ontstaat voor Europeanen, maar wel met persoonscontrole.quote:Op zondag 16 augustus 2015 12:58 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dit was een aardig betoog totdat je begon over 1 Europa. Uitkeringen in de Schenzone gelijk trekken? Ben je helemaal gek geworden. Denk maar niet dat de rest de uitkeringen naar ons niveau brengt. Nee, wij gaan dan keihard omlaag.
Ik hoop van harte dat de lidstaten het ikke ikke ikke principe blijven verdedigen. Dat is wat tussen ons en anarchie staat.
We kunnen niet iedereen opvangen die hulp nodig heeft, dan gaat Europa kapot.quote:Op zondag 16 augustus 2015 12:53 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
We importeren mensen die hulp nodig hebben. Dat er ook mensen tussen zitten wier leven geen gevaar loopt, doet daar niets aan af.
jij wilt het eerst tot zover laten komen??quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 15:08 schreef Alvi het volgende:
[..]
Valt wel mee, zie hier nog geen lijken in de straten liggen welke zijn omgekomen door de honger.
Honger is geen reden voor toelating tot een westers land (het VN Vluchtelingen Verdrag noemt heel specifiek een lijstje individuele redenen, oorlog en honger vallen daar buiten). Aangezien een groot deel van de wereld honger lijdt, is dat maar goed ook.hoe onsympathiek het ook klinkt. Als iedereen op de wereld de afgelopen decennia max. 2 kinderen had genomen, dan was het probleem van honger allang opgelost.quote:Op zondag 16 augustus 2015 13:18 schreef Evertjan het volgende:
[..]
jij wilt het eerst tot zover laten komen??
Ik denk dat minimaal driekwart van de wereldbevolking blind met je zou willen ruilen.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 15:13 schreef 2Happy4U het volgende:
Ben blij dat het bij jou goed gaat.Ik heb na anderhalf jaar zoeken eindelijk een baan, met mijn loon duurt het maar 6-8 jaar totdat ik mijn eigen woning kan kopen. Als ik wil huren hoef ik ook maar net zo lang te wachten. Zolang mijn contract verlengd wordt natuurlijk, anders duurt het misschien even wat langer.
600 euroquote:Op zondag 16 augustus 2015 12:20 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Nee, ik denk dat het tijd is dat we onze visie op medemenselijkheid herijken. Wordt 'krijg de tyfus maar, niet mijn probleem' de nieuwe norm, dan wil ik wel graag de dik 600 euro die ik per maand via inkomstenbelasting alleen al betaal aan de sociale zekerheid in mijn zak houden.
Lekker boeiend weer, zo'n domme dooddoener.quote:Op zondag 16 augustus 2015 13:35 schreef Queller het volgende:
[..]
Ik denk dat minimaal driekwart van de wereldbevolking blind met je zou willen ruilen.
quote:Op zondag 16 augustus 2015 12:08 schreef voetbalmanager2 het volgende:
25 vluchtelingen gevonden op zeiljacht in IJmuiden
Op een zeiljacht in de haven van IJmuiden zijn vanmiddag 25 vermoedelijk illegale mannen en vrouwen in de kajuit gevonden.
Waarschijnlijk wilde de groep naar Engeland varen. Twee Nederlandse mannen die ook op het schip zaten, zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel. Zij zitten vast.
Het gaat volgens de marechaussee om elf mannen uit Albanië en veertien mannen en vrouwen uit Vietnam. 'Dat is de nationaliteit die ze opgegeven hebben. Maar sommigen hadden geen paspoort, dus we weten nog niet of het klopt.'
http://www.parool.nl/paro(...)ht-in-IJmuiden.dhtmlVietnam en Albanie? Die krijgen niet eens een vluchtelingenstatus.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
Alsof 'het gaat hier zo slecht' een lekkere isquote:Op zondag 16 augustus 2015 13:39 schreef Scorpie het volgende:
Lekker boeiend weer, zo'n domme dooddoener.
Of het "ons land gaat kapot"-verhaal.quote:Op zondag 16 augustus 2015 14:08 schreef Queller het volgende:
[..]
Alsof 'het gaat hier zo slecht' een lekkere is
Nou nee, maar je mag natuurlijk altijd wel zeiken zodat het niet slechter wordt.quote:Op zondag 16 augustus 2015 14:08 schreef Queller het volgende:
[..]
Alsof 'het gaat hier zo slecht' een lekkere is
In Engeland kan je dan prima een mooi bestaan opbouwen.quote:Op zondag 16 augustus 2015 13:49 schreef Hathor het volgende:
[..]
Vietnam en Albanie? Die krijgen niet eens een vluchtelingenstatus.
En dat komt allemaal door de vluchtelingenquote:
Alsof het van zeiken beter wordt?quote:Op zondag 16 augustus 2015 14:16 schreef Specularium het volgende:
Nou nee, maar je mag natuurlijk altijd wel zeiken zodat het niet slechter wordt.
"Immigranten" dekt de lading nog beter.quote:Op zondag 16 augustus 2015 13:03 schreef JanKorteachternaam het volgende:
Daarnaast is het woord "vluchtelingen" niet het juiste woord. Hooguit asielzoekers.
Je kunt ze wel gevangennemen als ze wederrechtelijk gebruik maken van ons grondgebied. Natuurlijk alleen als ze geen vergunning krijgen.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:00 schreef Gerolsteiner het volgende:
Allemaal mooi en aardig maar niemand is in staat vluchtelingen terug te sturen. Lekker stoer om te zeggen dat die bootjes moeten worden geweigerd maar dat is onuitvoerbaar. Tenzij je fijn kan toekijken hoe vrouwen en kinderen verdrinken.
De stroom vluchtelingen zal ooit weer afnemen maar tot die tijd blijven ze aan land komen in het zuiden van Europa.
De meerderheid van de asielzoekers komt uit oorlogsgebieden.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:11 schreef vaneiges het volgende:
[..]
"Immigranten" dekt de lading nog beter.
En dan?quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:11 schreef Confetti het volgende:
[..]
Je kunt ze wel gevangennemen als ze wederrechtelijk gebruik maken van ons grondgebied. Natuurlijk alleen als ze geen vergunning krijgen.
Immigranten komen legaal naar een land toe, om zelfstandig een bestaan op te bouwen.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:11 schreef vaneiges het volgende:
[..]
"Immigranten" dekt de lading nog beter.
In welke opzichten zijn oorlogsvluchtelingen van nu niet vergelijkbaar met oorlogsvluchtelingen toen?quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:14 schreef JanKorteachternaam het volgende:
De hordes Afrikanen en moslims die naar Europa komen zijn in geen enkel opzicht te vergelijken met Nederlanders die in de decennia na de oorlog naar Canada en Australië emigreerden.
Vrouwen en kinderen opsluiten is eveneens een slecht plan.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:11 schreef Confetti het volgende:
[..]
Je kunt ze wel gevangennemen als ze wederrechtelijk gebruik maken van ons grondgebied. Natuurlijk alleen als ze geen vergunning krijgen.
Mensen opsluiten omdat ze illegaal in een land verblijven is sowieso een slecht plan. Je lost er niets mee op en het kost klauwen met geld.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:19 schreef Gerolsteiner het volgende:
[..]
Vrouwen en kinderen opsluiten is eveneens een slecht plan.
De Nederlandse emigratiegolf van na de oorlog bestond niet uit oorlogsvluchtelingen, de oorlog was al voorbij.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:17 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
In welke opzichten zijn oorlogsvluchtelingen van nu niet vergelijkbaar met oorlogsvluchtelingen toen?
De opvangmogelijkheden in de regio zijn behoorlijk uitgeput, vandaar dat men bijvoorbeeld hulp vraagt van de EU.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:21 schreef JanKorteachternaam het volgende:
Veel oorlogsvluchtelingen vandaag de dag gaan ook naar een veilige plek in de directe omgeving (waar het VN Vluchtelingen Verdrag voor is bedoeld), maar dat zijn niet de mensen die naar Europa komen.
Gewoon in een plastic bootje van Bart Smit terugsturen.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:19 schreef Gerolsteiner het volgende:
[..]
Vrouwen en kinderen opsluiten is eveneens een slecht plan.
Waarvan de meesten gewoon toegeven dat ze niet vanwege de oorlog maar vanwege een betere toekomst hierheen komen.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:13 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
De meerderheid van de asielzoekers komt uit oorlogsgebieden.
En datmoeten we dan ook geven.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:24 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
De opvangmogelijkheden in de regio zijn behoorlijk uitgeput, vandaar dat men bijvoorbeeld hulp vraagt van de EU.
Dat doen we ook door bijvoorbeeld vluchtelingen op te nemen als EU en vluchtelingen die hier asiel aanvragen een tijdelijke verblijfsvergunning te verlenen.quote:
Wat is daar mis mee?quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:32 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Waarvan de meesten gewoon toegeven dat ze niet vanwege de oorlog maar vanwege een betere toekomst hierheen komen.
Verander dat tijdelijk naar permanent en je spreekt de waarheid. Je kan immers illegale asielzoekers niet uitzetten, dus zodra ze een voet in Nederland zetten zijn ze letterlijk en figuurlijk de rest van hun leven binnen.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:35 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Dat doen we ook door bijvoorbeeld vluchtelingen op te nemen als EU en vluchtelingen die hier asiel aanvragen een tijdelijke verblijfsvergunning te verlenen.
Helemaal niks. Net zoals er niks mis is ze weigeren en alles eraan te doen ze terug te sturen.quote:
Australie laat toch keer op keer zien dat het wel kan. Ze slepen ze namelijk gewoon terug naar waar ze vandaan komen.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:00 schreef Gerolsteiner het volgende:
Allemaal mooi en aardig maar niemand is in staat vluchtelingen terug te sturen. Lekker stoer om te zeggen dat die bootjes moeten worden geweigerd maar dat is onuitvoerbaar. Tenzij je fijn kan toekijken hoe vrouwen en kinderen verdrinken.
De stroom vluchtelingen zal ooit weer afnemen maar tot die tijd blijven ze aan land komen in het zuiden van Europa.
Ah, vandaar dat de DT&V jaarlijks meer dan 10.000 dossiers binnen krijgt.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:41 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Verander dat tijdelijk naar permanent en je spreekt de waarheid. Je kan immers illegale asielzoekers niet uitzetten, dus zodra ze een voet in Nederland zetten zijn ze letterlijk en figuurlijk de rest van hun leven binnen.
Op zich weinig, ware het niet dat ze hier vrijwel geen enkele kans op een baan hebben. Of ze het dan zoveel beter gaan krijgen als in het land van herkomst is dan nog maar de vraag. ik heb het natuurlijk niet over de mensen die op de vlucht zijn voor geweld, maar puur de economische vluchtelingen, zoals Albanezen en Kosovaren.quote:
Er is in de regio ruimte zat. Libanon is weliswaar overbevolkt, maar er zijn ook genoeg andere landen. Om nog maar te zwijgen van Afrika, dat continent is veel groter dan Europa. Bijna alle landen hebben het VN Vluchtelingen Verdrag ondertekend, en moeten zich daar aan houden.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:24 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
De opvangmogelijkheden in de regio zijn behoorlijk uitgeput, vandaar dat men bijvoorbeeld hulp vraagt van de EU.
Het heeft een afschrikkende werking en een illegale bezetting moet ook vergeld worden.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:20 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Mensen opsluiten omdat ze illegaal in een land verblijven is sowieso een slecht plan. Je lost er niets mee op en het kost klauwen met geld.
Er zijn slechts 3 landen in de regio (Jordanie, Turkije, Libanon) die veel vluchtelingen opvangen. De rest van de landen doet alsof hun neus bloedt. Geef hen geld om vluchtelingen op te vangen, wat ook nog eens goedkoper is dan hier.quote:Op zondag 16 augustus 2015 15:24 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
De opvangmogelijkheden in de regio zijn behoorlijk uitgeput, vandaar dat men bijvoorbeeld hulp vraagt van de EU.
quote:Fort Europa - Duitsland wil af van asielzoekers uit Balkan
Duitsland zoekt naar mogelijkheden om asielzoekers uit de Balkan versneld terug te sturen. Mensen uit die regio maken in Duitsland geen kans op een verblijfsvergunning, omdat de landen van herkomst volgens de Duitsers 'veilig' zijn.
Afgelopen herfst verklaarde Duitsland Servië, Macedonië en Bosnië veilig. Maar als het aan minister van Buitenlandse Zaken Frank-Walter Steinmeier ligt, moet dat ook gelden voor Albanië, Macedonië en Kosovo. Dat zei hij zondag in de Duitse krant Bild. Steinmeier wil dat de instanties sneller beslissen over de status van asielzoekers uit de Balkan en ze daadwerkelijk terugsturen.
Bijna de helft van de asielaanvragen in Duitsland komt van mensen uit de westelijke Balkanlanden. Steinmeier noemt dit in Bild 'onhoudbaar'.
Bron: http://www.volkskrant.nl/(...)uit-balkan~a4119802/
Heb je daar een onderbouwing van?quote:Op zondag 16 augustus 2015 16:10 schreef Zienswijze het volgende:
Geef hen geld om vluchtelingen op te vangen, wat ook nog eens goedkoper is dan hier.
De transportkosten zijn lager en er is daar (nog) geen asielzoekersindustrie. Nauwelijks taallessen en integratiecursussen nodig.quote:Op zondag 16 augustus 2015 17:14 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Heb je daar een onderbouwing van?
Kun je die afschrikwekkende werking ook hard maken of is dat een vermoeden?quote:Op zondag 16 augustus 2015 16:04 schreef Confetti het volgende:
[..]
Het heeft een afschrikkende werking en een illegale bezetting moet ook vergeld worden.
Die kosten stellen niet voor als je er een ziekenhuis moet maken of vergroten, water en elektriciteit moet aanleggen en huizen moet bouwen. Daarnaast moet je een faciliteit hebben en kwaliteit leveren die voorkomt dat mensen ergens anders heengaan.quote:Op zondag 16 augustus 2015 17:21 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
De transportkosten zijn lager en er is daar (nog) geen asielzoekersindustrie. Nauwelijks taallessen en integratiecursussen nodig.
Het gaat over landen als Saudi-Arabië, Qatar, Bahrein, Koeweit, Verenigde Arabische Emiraten waar geld nauwelijks een probleem is. Daarnaast is er een huizentekort in Nederland, dus ook hier zullen meer huizen moeten worden gebouwd. In sommige van die landen is het BBP per hoofd van de bevolking zelfs hoger dan in Nederland, dus ga me nu niet vertellen dat zij geen ziekenhuis kunnen uitbreiden, maar wij wel.quote:Op zondag 16 augustus 2015 17:26 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Die kosten stellen niet voor als je er een ziekenhuis moet maken of vergroten, water en elektriciteit moet aanleggen en huizen moet bouwen. Daarnaast moet je een faciliteit hebben en kwaliteit leveren die voorkomt dat mensen ergens anders heengaan.
De opvang van Australië in het buitenland kost 270.000 per asielzoeker per jaar, dat is extreem veel.
Probleem is ook nog dat al die faciliteiten later afgebroken kunnen worden. Als je in Syrië een asielzoekerscentrum had gemaakt om vluchtelingen uit Irak op te vangen was het nu al door oorlog vernietigd.
Erg leuk dus het is goedkoper omdat iemand anders het maar moet betalen, nou succes dan met het realiseren van de opvang in de regio. Die landen zijn toch al erg welwillend om vluchtelingen op te vangen en zullen wel staan te juichen als Rutte namens jou komt vertellen wat de Nederlandse plannen zijn.quote:Op zondag 16 augustus 2015 17:33 schreef Childofthe90s het volgende:
Het gaat over landen als Saudi-Arabië, Qatar, Bahrein, Koeweit, Verenigde Arabische Emiraten waar geld nauwelijks een probleem is.
Als je in Nederland gevangen wordt gezet als illegaal zijnde ga je natuurlijk liever ergens anders je heil zoeken. Maar ik heb vrij weinig zin meer in jouw domme getroll de hele tijd.quote:Op zondag 16 augustus 2015 17:23 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Kun je die afschrikwekkende werking ook hard maken of is dat een vermoeden?
Geen enkel land waar ook ter wereld vindt het fijn om vluchtelingen te moeten opnemen, ook Nederland niet, op de grachtengordelelite na. Toch moet het gebeuren. Zoals hierboven al gezegd 'geef hen geld', er dient dus ook gewoon te worden betaald aan landen die vluchtelingen opnemen. Dit is namelijk geen kwestie van geld, maar van botsende culturen en overlast. Moslims zijn beter thuis in moslimlanden met dezelfde taal, dan in een opvangcentrum in Friesland. Nederland kan wel besluiten vluchtelingen op te nemen, maar dan moet het zelf kunnen bepalen hoeveel, dat is volkssoevereiniteit. Alleen zo is er draagvlak voor opvang in Nederland.quote:Op zondag 16 augustus 2015 17:35 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Erg leuk dus het is goedkoper omdat iemand anders het maar moet betalen, nou succes dan met het realiseren van de opvang in de regio. Die landen zijn toch al erg welwillend om vluchtelingen op te vangen en zullen wel staan te juichen als Rutte namens jou komt vertellen wat de Nederlandse plannen zijn.
En dan ben je weer terug bij af want zoals gezegd is het in mijn ogen veel duurder om die infrastructuur elders aan te leggen. Nog los van de vraag of er personeel beschikbaar is, wat waarschijnlijk niet zo is en dus moet daarvoor ook voor huizen etc. gezorgd worden.quote:Op zondag 16 augustus 2015 17:44 schreef Childofthe90s het volgende:
Zoals hierboven al gezegd 'geef hen geld', er dient dus ook gewoon te worden betaald aan landen die vluchtelingen opnemen.
Qatarquote:Op zondag 16 augustus 2015 17:56 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
En dan ben je weer terug bij af want zoals gezegd is het in mijn ogen veel duurder om die infrastructuur elders aan te leggen. Nog los van de vraag of er personeel beschikbaar is, wat waarschijnlijk niet zo is en dus moet daarvoor ook voor huizen etc. gezorgd worden.
Eventjes 4 miljoen Syriërs in de regio opvangen is volgens mij gewoon niet mogelijk en extreem duur als je goede opvang wil regelen. Doe je het op de Turkse manier dan gaan die mensen verder reizen en waarschijnlijk ontstaan er problemen in die vluchtelingen kampen als het langer duurt.
quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 16:23 schreef Manke het volgende:
Waarom gaan ze niet ook naar Rusland of Afrika.
En onderstaande ook als deze blijkt te kloppen...want dan is wel duidelijk dat er ergens iets niet kloptquote:Op zaterdag 15 augustus 2015 20:57 schreef BlauweSporttas het volgende:
"vluchtelingen"? Het zijn nagenoeg allemaal economische gelukszoekers. En die kunnen we hier echt niet gebruiken. De Randstad kraakt uit zijn voegen, liever minder mensen in dit land dan meer.
quote:Op zondag 16 augustus 2015 18:19 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
Qatar
BBP per capita: $140.000
Taal: Arabisch
Aantal Syrische vluchtelingen: 0
[ afbeelding ]
Koeweit
BBP per capita: $83.840
Taal: Arabisch
Aantal Syrische vluchtelingen: 0
[ afbeelding ]
Verenigde Arabische Emiraten
BBP per capita: $59.845
Taal: Arabisch
Aantal Syrische vluchtelingen: 0
[ afbeelding ]
Saudi-Arabië
BBP per capita: $53.644
Taal: Arabisch
Aantal Syrische vluchtelingen: 0
[ afbeelding ]
Nederland
BBP per capita: $46.162
Taal: Nederlands
Aantal Syrische vluchtelingen: 13.744
[ afbeelding ]
Ik denk dat de strekking duidelijk is.
Nee ik begrijp er geen bal meer van.quote:Op zondag 16 augustus 2015 18:19 schreef Childofthe90s het volgende:
Ik denk dat de strekking duidelijk is.
quote:Op zondag 16 augustus 2015 17:23 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Kun je die afschrikwekkende werking ook hard maken of is dat een vermoeden?
Misschien wil iemand anders het je dan uitleggen, want het is vrij duidelijk.quote:Op zondag 16 augustus 2015 19:02 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Nee ik begrijp er geen bal meer van.
Je wuift bezwaren weg die weinig met geld te maken hebben en komt dan als tegenargument met het BBP aan?quote:Op zondag 16 augustus 2015 19:28 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
Misschien wil iemand anders het je dan uitleggen, want het is vrij duidelijk.
Ik reageerde op bezwaren als 'het veel kost om ziekenhuizen te bouwen'. Even beter teruglezen.quote:Op zondag 16 augustus 2015 19:47 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Je wuift bezwaren weg die weinig met geld te maken hebben en komt dan als tegenargument met het BBP aan?
Als we een land als Qatar nemen met 2 miljoen inwoners, dat moet even 1 miljoen vluchtelingen gaan huisvesten? Hoe de fuck zie je dat voor je?quote:Op zondag 16 augustus 2015 19:51 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
Ik reageerde op bezwaren als 'het veel kost om ziekenhuizen te bouwen'. Even beter teruglezen.
Er zijn 4 miljoen Syrische vluchtelingen buiten Syrië, waarvan 1,8 miljoen in Turkije en 1,2 miljoen in Libanon. Waar de fuck haal jij vandaan dat er 2 miljoen naar Qatar moeten? Als je 2 miljoen vluchtelingen zou verdelen over de hele Golfregio ben je al een heel eind.quote:Op zondag 16 augustus 2015 19:53 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Als we een land als Qatar nemen met 2 miljoen inwoners, dat moet even 1 miljoen vluchtelingen gaan huisvesten? Hoe de fuck zie je dat voor je?
Niet, Qatar zal weigeren om ook maar 1 arme Syriër op te vangen. De Syriërs met een vermogen zijn natuurlijk zeer welkom.quote:Op zondag 16 augustus 2015 19:53 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Als we een land als Qatar nemen met 2 miljoen inwoners, dat moet even 1 miljoen vluchtelingen gaan huisvesten? Hoe de fuck zie je dat voor je?
Jouw voorstel: opvangen in de regio. Je komt met landen aan die qua inwonersaantal de 3 miljoen niet halen en die moeten wat jou betreft met elkaar zorg gaan dragen voor het opvangen van 4 miljoen vluchtelingen. Als een land als Nederland er maximaal 100.000 aan kan zonder al teveel problemen, waarom zouden omliggende landen dan het vijf- of meervoudige aan moeten kunnen? En dan hebben we het nog niet eens over de vraag of ze dat wel wìllen.quote:Op zondag 16 augustus 2015 19:57 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
Er zijn 4 miljoen Syrische vluchtelingen buiten Syrië, waarvan 1,8 miljoen in Turkije en 1,2 miljoen in Libanon. Waar de fuck haal jij vandaan dat er 2 miljoen naar Qatar moeten? Als je 2 miljoen vluchtelingen zou verdelen over de hele Golfregio ben je al een heel eind.
Dat is natuurlijk niet te vergelijken, mensen die Nederlands spreken en die Nederlandse cultuur kennen zijn natuurlijk in veel grotere aantallen op te vangen.quote:Op zondag 16 augustus 2015 20:00 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Jouw voorstel: opvangen in de regio. Je komt met landen aan die qua inwonersaantal de 3 miljoen niet halen en die moeten wat jou betreft met elkaar zorg gaan dragen voor het opvangen van 4 miljoen vluchtelingen. Als een land als Nederland er maximaal 100.000 aan kan zonder al teveel problemen, waarom zouden omliggende landen dan het vijf- of meervoudige aan moeten kunnen? En dan hebben we het nog niet eens over de vraag of ze dat wel wìllen.
Niet heel erg realistisch allemaal.
Nee, je zult er opvang dus onderdak en voedsel voor moeten regelen. En dat ook allemaal nog eens in goede banen zien te leiden qua toezicht. Wij zitten met een 20.000 vergunninghouders al te kreunen, laat staan dat buurlanden er ineens 200.000 op moeten gaan vangen.quote:Op zondag 16 augustus 2015 20:02 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet te vergelijken, mensen die Nederlands spreken en die Nederlandse cultuur kennen zijn natuurlijk in veel grotere aantallen op te vangen.
De landen die ik opnoem, plus Oman hebben samen ruim 45 miljoen inwoners. Maar nee, het is inderdaad beter die 1,2 miljoen vluchtelingen in Libanon (4,5 miljoen inwoners) te laten zitten dan er twee miljoen over die hele regio te verspreidenquote:Op zondag 16 augustus 2015 20:00 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Jouw voorstel: opvangen in de regio. Je komt met landen aan die qua inwonersaantal de 3 miljoen niet halen en die moeten wat jou betreft met elkaar zorg gaan dragen voor het opvangen van 4 miljoen vluchtelingen. Als een land als Nederland er maximaal 100.000 aan kan zonder al teveel problemen, waarom zouden omliggende landen dan het vijf- of meervoudige aan moeten kunnen? En dan hebben we het nog niet eens over de vraag of ze dat wel wìllen.
Niet heel erg realistisch allemaal.
Kan het nog naïever? Jij denkt dat iedereen over vijf jaar weer terug is in land van herkomst en dat Syriërs die hier komen vijf jaar lang in een opvangcentrum gaan zitten wachten? Zodra ze een verblijfsstatus hebben zullen ze toch echt moeten meedraaien in de Nederlandse samenleving en dan zijn de cultuur- en taalbarrière toch echt wel groter in Nederland dan in Koeweit. Het zijn mensen, geen huisdieren die je tijdelijk gaat verzorgen.quote:Op zondag 16 augustus 2015 20:03 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nee, je zult er opvang dus onderdak en voedsel voor moeten regelen. En dat ook allemaal nog eens in goede banen zien te leiden qua toezicht. Wij zitten met een 20.000 vergunninghouders al te kreunen, laat staan dat buurlanden er ineens 200.000 op moeten gaan vangen.
Eh, nee. Dat is niet wat ik stel. Ik stel juist dat hoe meer vluchtelingen verspreid worden hoe beter het op te vangen is door alle landen. Jij wil die verspreiding juist beperken tot buurlanden, iets wat niet bepaald realistisch is.quote:Op zondag 16 augustus 2015 20:48 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
De landen die ik opnoem, plus Oman hebben samen ruim 45 miljoen inwoners. Maar nee, het is inderdaad beter die 1,2 miljoen vluchtelingen in Libanon (4,5 miljoen inwoners) te laten zitten dan er twee miljoen over die hele regio te verspreiden
Nee. Ik denk dat als wij als land met 17 miljoen inwoners en een prima welvaart al moeite hebben met 20.000 asielzoekers het voor landen als Koeweit en Qatar een onmogelijke opgave is dat in goede banen te leiden.quote:Kan het nog naïever? Jij denkt dat iedereen over vijf jaar weer terug is in land van herkomst en dat Syriërs die hier komen vijf jaar lang in een opvangcentrum gaan zitten wachten?
Voor landen binnen dezelfde culturele / taalzone is het opvangen van asielzoekers natuurlijk volledig anders.quote:Nee. Ik denk dat als wij als land met 17 miljoen inwoners en een prima welvaart al moeite hebben met 20.000 asielzoekers het voor landen als Koeweit en Qatar een onmogelijke opgave is dat in goede banen te leiden.
Hoe lukt het jou om de frontpage om te vormen tot een plaats waar xenofobe racisten niet langer de norm zijn?quote:
Dit dus.quote:Op zondag 16 augustus 2015 21:20 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Voor landen binnen dezelfde culturele / taalzone is het opvangen van asielzoekers natuurlijk volledig anders.
20.000 Syriërs zullen in andere Arabische landen nauwelijks tot geen aanpassingsproblemen hebben.
Zie het als het opvangen van 20.000 Vlamingen in Nederland. Ik denk dat het opvangen van 200.000 Vlamingen makkelijker zou gaan dan 20.000 Arabieren.
twitter:AFP twitterde op zondag 16-08-2015 om 21:41:58Merkel says migrants bigger challenge for EU than Greek debt crisis http://t.co/xOUCAGDPAn reageer retweet
Als de EU dit probleem niet weet op te lossen, hoeft de EU van mij niet meer. Europa importeert de conflicten vanuit het Midden-Oosten op deze manier. Zolang de Verlichting de Derde Wereld nog niet heeft aangedaan, sturen we onszelf terug naar de Middeleeuwen met deze migratiestroom.quote:Op zondag 16 augustus 2015 22:42 schreef UpsideDown het volgende:
twitter:AFP twitterde op zondag 16-08-2015 om 21:41:58Merkel says migrants bigger challenge for EU than Greek debt crisis http://t.co/xOUCAGDPAn reageer retweet
Tilburg is nog steeds een kutstad, verantwoordelijk voor de braboneger.quote:Op maandag 17 augustus 2015 02:35 schreef TserrofEnoch het volgende:
Het zou ideaal zijn als 'we' de migranten in moslimlanden opvangen.
Noord-Cyprus, Albanië, Kosovo, Bosnië-Herzegovina zijn daarvoor dus idealer dan Nederland.
Nederland heeft in het verleden veel vluchteling geherbergd. In Noord-Brabant vooral zaten gedurende WO I ontzettend veel Belgen. Tilburg leek toen wel een Vlaamse stad.
Destijds waren er 1 miljoen vluchtelingen in Nederland op een populatie van zo'n 6 miljoen inwoners. Hoewel dit best moeilijk ging, werkte het wel enigszins doordat de mensen veelal Nederlands spraken en een zelfde cultuur en geloof hadden. Als ze destijds 1 miljoen 'Syriërs en Irakezen' hadden moeten herbergen had het nooit gewerkt.
Het zijn veelal geeneens 'echte vluchtelingen' maar het zijn economische vluchtelingen.
Persoonlijk vind ik ons land niet toe aan een nieuwe instroom van migranten. We zijn nog steeds bezig met de aanpassingsproblemen die Marokkaanse en Turkse gastarbeiders gebracht hebben in ons land. Deze aanpassingsproblemen zijn zo groot door verschil in taal, etniciteit en geloof. Integratie van Surinamers en Antillianen verloopt makkelijker omdat deze vaak deels al Nederlands spraken en velen van hen zijn christelijk. Als er een miljoen Filipino's naar Tunesië zouden vluchten dan zou ook dat hele land ontsporen.
[ afbeelding ]
Arabische moslims zouden redelijk makkelijk in deze gebieden kunnen settelen. Daar zouden ze in mindere mate moeite hebben met de integratie omdat de overlap daar al groot is.
Dat is ook precies het probleem. Er zijn 57 moslimlanden waarvan sommigen nog eens rijker dan het Europees gemiddelde zijn. Maar toch zijn er maar een paar van de 57 landen die (veel) vluchtelingen opvangen. In plaats van een Europese aanpak is een mondiale aanpak nodig. Elk land dat de capaciteiten heeft of in de regio ligt moet vluchtelingen opvangen. In Nederland ook, maar des te meer in moslimlanden.quote:Op zondag 16 augustus 2015 17:35 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Erg leuk dus het is goedkoper omdat iemand anders het maar moet betalen, nou succes dan met het realiseren van de opvang in de regio. Die landen zijn toch al erg welwillend om vluchtelingen op te vangen en zullen wel staan te juichen als Rutte namens jou komt vertellen wat de Nederlandse plannen zijn.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |