Het grootste probleem in Griekenland is helemaal niet het exacte overheidsbeleid maar de ongelofelijke onzekerheid over wat de toekomst brengt.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 08:38 schreef Nielsch het volgende:
BTW omhoog... lijkt me echt een prima manier om de economische motor aan te slingeren... my gawd...
Dan loopt opeens het BBP meer terug als bedacht en moet men wederom meer bezuinigen.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 09:22 schreef Igen het volgende:
Zodat er daarna een gegarandeerde periode van tenminste 2 jaar zonder extra bezuinigingen is, zodat het vertrouwen kan herstellen.
In de Volkskrant staat dat Frankrijk bang is dat een Grexit zal leiden tot het uit elkaar vallen van de EU en daarbij de vorming van een NEURO, een kleinere unie waar Duitsland oppermachtig zal zijn, en waar Frankrijk zoals het er nu voor staat buiten zal vallen. En wat gaat Frankrijk doen zonder haar zwaar gesubsidieerde landbouw, tja....quote:Op vrijdag 10 juli 2015 23:53 schreef Igen het volgende:
[..]
Tja, Griekenland eruit betekent dat de invloed van Noord-Europa in de euro nog meer toeneemt en dat de druk op Frankrijk om te hervormen om concurrerend te blijven nog groter wordt. AFAIK heeft Frankrijk daarom destijds ook erop aangedrongen dat Griekenland überhaupt in de euro moest.
Nee, dat denk ik niet. Voor zover er sprake was van een zeepbel in Griekenland, is die nu echt wel leeg gelopen. Dus als de Griekse overheid nu vertrouwen creëert door een strak gepland programma volgens plan uit te voeren, dan wed ik dat het bbp helemaal niet meer terugloopt als gedacht.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 09:28 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dan loopt opeens het BBP meer terug als bedacht en moet men wederom meer bezuinigen.
Ik heb ook liever een NEURO onder leiding van DLD, denk veel burgers van de NEURO landen.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 09:31 schreef Twiitch het volgende:
[..]
In de Volkskrant staat dat Frankrijk bang is dat een Grexit zal leiden tot het uit elkaar vallen van de EU en daarbij de vorming van een NEURO, een kleinere unie waar Duitsland oppermachtig zal zijn, en waar Frankrijk zoals het er nu voor staat buiten zal vallen. En wat gaat Frankrijk doen zonder haar zwaar gesubsidieerde landbouw, tja....
Het is wel het meest effectief, met name om ook het zwarte geld in de belastingheffing te betrekken.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 08:38 schreef Nielsch het volgende:
BTW omhoog... lijkt me echt een prima manier om de economische motor aan te slingeren... my gawd...
Dat zal best. Maar Parijs is veel te bang voor een Noord-Europees machtsblok, die weten ook dat ze dan aansluiting moeten zoeken bij de vele zwakkere Zuid-Europese landen, en daar hebben ze geen zin in.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 09:34 schreef hans1985 het volgende:
[..]
Ik heb ook liever een NEURO onder leiding van DLD, denk veel burgers van de NEURO landen.
Als Frankrijk het Noord-Europese voorbeeld zou volgen zouden ze automatisch meer macht krijgen. Moeten ze helaas wel eerst de macht van de vakbonden breken, maar meerdere landen hebben bewezen dat het kan. Zowel met zachte hand als harde hand.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 09:31 schreef Twiitch het volgende:
[..]
In de Volkskrant staat dat Frankrijk bang is dat een Grexit zal leiden tot het uit elkaar vallen van de EU en daarbij de vorming van een NEURO, een kleinere unie waar Duitsland oppermachtig zal zijn, en waar Frankrijk zoals het er nu voor staat buiten zal vallen. En wat gaat Frankrijk doen zonder haar zwaar gesubsidieerde landbouw, tja....
heb je het niet over onze papieren groei waarbij we voor onze boekhouders opeens de criminele handel ook bij het BBP zijn gaan tellen? Ons BBP wat in 15 jaar verdubbelt is maar qau lonen de burgers er in 15 jaar 20% op vooruit gegaan zijn en de inflatie 30% geweest is.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 09:34 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee, dat denk ik niet. Voor zover er sprake was van een zeepbel in Griekenland, is die nu echt wel leeg gelopen. Dus als de Griekse overheid nu vertrouwen creëert door een strak gepland programma volgens plan uit te voeren, dan wed ik dat het bbp helemaal niet meer terugloopt als gedacht.
Net als dat in Nederland tijdens deze kabinetsperiode de groei ook niet telkens tegen is gevallen. Dat gebeurde juist tijdens Rutte I, toen door Wilders' populisme juist niet genoeg werd bezuinigd.
niet met de cash handel die daar plaats vindt. Zelfs in België heeft men dit jaar pas de horeca gedwongen om een goed werkende kassa te gaan gebruiken.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 09:39 schreef nostra het volgende:
[..]
Het is wel het meest effectief, met name om ook het zwarte geld in de belastingheffing te betrekken.
schijnrijkdom?quote:Op zaterdag 11 juli 2015 09:56 schreef mtk het volgende:
Om eerlijk te zijn geloof ik niet dat de burgers er maar 15% op vooruit zijn gegaan. Dat geld is ergens gebleven (vermoedelijk voornamelijk in de zorg) en dat is dus ook besteedt aan burgers. Bovendien als ik om mij heen kijk en zie hoe rijk de middenklasse is (als je dus even door het geklaag heen kijk) dan ervaar ik ze als vele male rijker dan een jaar of twintig geleden.
Nou niet ineens van onderwerp gaan veranderen - we hadden het erover of het Griekse bbp onverwacht zal gaan tegenvallen als de Griekse regering het hervormingsprogramma consequent doorvoert.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 09:54 schreef Basp1 het volgende:
[..]
heb je het niet over onze papieren groei waarbij we voor onze boekhouders opeens de criminele handel ook bij het BBP zijn gaan tellen? Ons BBP wat in 15 jaar verdubbelt is maar qau lonen de burgers er in 15 jaar 20% op vooruit gegaan zijn en de inflatie 30% geweest is.
Die 80 74 miljard wordt eigenlijk alleen gebruikt om een deel van die "200+ miljard" weer aan onszelf terug te betalen.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 10:05 schreef Cattivo het volgende:
haha, blijft toch grappig dat Europa hier intrapt. Waarom zou 80miljard nu wel genoeg zijn terwijl ze met 200+ ook al niks geholpen zijn.
De vraag is dan alleen of het percentage wat tot de middenklasse behoort nog toegenomen is, of er juist een grotere onderklasse aan het ontstaan is. Het probleem met onze individuele bevindingen is dat meestal onze kennisenkring uit dezelfde klasse bestaan en we hierdoor die bevindingen constateren. Hoeveel kennissen heb jij die bij de onderklasse behoren, dus de mensen die van uitzend baan naar uitkering naar de volgende niet goed betaalde doch fysiek zware baan gaan.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 09:56 schreef mtk het volgende:
Om eerlijk te zijn geloof ik niet dat de burgers er maar 15% op vooruit zijn gegaan. Dat geld is ergens gebleven (vermoedelijk voornamelijk in de zorg) en dat is dus ook besteedt aan burgers. Bovendien als ik om mij heen kijk en zie hoe rijk de middenklasse is (als je dus even door het geklaag heen kijk) dan ervaar ik ze als vele male rijker dan een jaar of twintig geleden.
Dat kun je dus net zo goed tegen elkaar wegstrepen.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 10:06 schreef Igen het volgende:
[..]
Die 80 74 miljard wordt eigenlijk alleen gebruikt om een deel van die "200+ miljard" weer aan onszelf terug te betalen.
Ja dat is nieuw...dat komt uit die anonieme bron die AFP citeert die ook zegt dat de Trojka positief is... 56 miljard of zo zou uit het ESM programma moeten komen, de rest van het IMF, terwijl ze daar wanbetaler zijn.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 10:17 schreef Kowloon het volgende:
Waar komt nu die 74 miljard Euro ineens vandaan?
Je lijkt over het hoofd te zien dat de inzet van het potje poker de laatste dagen met een factor 10 verhoogd is. Zoals Merkel al zei, vorige week ging het over de laatste tranche van het vorige programma, nu over een heel nieuw programma. Nu 'voldoen' aan de eisen is slechts schijn, niemand (zeker de Duitsers niet) heeft gezegd dat voldoen aan de eisen die nodig waren voor 7 miljard ook genoeg zouden zijn voor het tienvoudige...quote:Op zaterdag 11 juli 2015 10:22 schreef Falco het volgende:
Het zou voor de Eurogroep een flater zijn als ze dit voorstel af gaan wijzen. Het meest logische is dat de Grieken gewoon verder kunnen met de euro aangezien hun voorstellen goeddeels overeenkomen met het pakket van aantal weken geleden. Dat komt met de onderhandelingen dit weekend wel goed.
Tsipras blijkt nu de grootste fouten hebben gemaakt in de afgelopen weken en komt nu met hangende pootjes terug. Het gezichtverlies is enorm want er is ordinair kierzersbedrog gepleegd. Het zou me niets verbazen als dit toch nog een staartje gaat krijgen. Anyway, ik hoop maar dat snel al die hervormingen worden doorgevoerd. En de Eurogroep doet er uiteraard verstandig aan om regelmatig daar de boel te controleren. Ik zie Syriza er wel voor aan om gauw genoeg de handdoek in de ring te gooien door of te treuzelen met hervormingen of gewoon op te stappen en dan zitten we weer in een nieuwe Griekse rollercoaster.
Ja, in principe zou je ook het terugbetalen van de leningen gewoon kunnen opschuiven naar de toekomst, maar dat kan niet omdat wat Griekenland nu als eerste moet terugbetalen vooral leningen van het IMF en van de ECB zijn, en die mogen volgens mij niet zoiets aanbieden.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 10:14 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Dat kun je dus net zo goed tegen elkaar wegstrepen.
Als die miljarden worden gebruikt om veel uitstaande leningen terug te betalen de komende tijd, dan maakt het niet bijzonder veel uit om welk bedrag dat gaat. De schuldenlast van Griekenland wordt dan geherstructureerd en netto blijft er ongeveer evenveel uit bij die Grieken wat uiteindelijk terug moet naar de schuldeisers. Op zich niet zo'n vreemd idee, aangezien er een enorme piek voor 2015 staat wat terugbetaald moet worden.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 10:22 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Ja dat is nieuw...dat komt uit die anonieme bron die AFP citeert die ook zegt dat de Trojka positief is... 56 miljard of zo zou uit het ESM programma moeten komen, de rest van het IMF, terwijl ze daar wanbetaler zijn.
Als dit er zou komen wint Tsipras dik...doen wat ze wilden dat je deed voor 7 miljard, maar er 10 keer zo veel voor terug krijgen!
Ik moet het nog zien!
De inflatie eet op den duur de waarde ook op.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 10:29 schreef Falco het volgende:
[..]
Als die miljarden worden gebruikt om veel uitstaande leningen terug te betalen de komende tijd, dan maakt het niet bijzonder veel uit om welk bedrag dat gaat. De schuldenlast van Griekenland wordt dan geherstructureerd en netto blijft er ongeveer evenveel uit bij die Grieken wat uiteindelijk terug moet naar de schuldeisers. Op zich niet zo'n vreemd idee, aangezien er een enorme piek voor 2015 staat wat terugbetaald moet worden.
[ afbeelding ]
Het ergste echter blijft dat die schuldenlast uiteindelijk toch niet houdbaar blijft doordat de uitvoering van hervormingen mislukt. Is een flink risico wat dit weekend volledig afgeschermd moet gaan worden imo.
Hoe kan Griekenland aan inflatie doen als de markten de wisselkoersen niet meer bepalen? Het kan het zo goed zijn dat in de Griekse economie deflatie optreedt en men jaarlijks dus relatief gezien meer moet gaan betalen.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 10:37 schreef Igen het volgende:
[..]
De inflatie eet op den duur de waarde ook op.
Bij de 2% inflatie die de ECB nastreeft, komt een looptijdverlenging van 10 jaar (oud) naar 30 jaar (nieuw) bijv. in feite neer op een waardedaling (en dus impliciet een kwijtschelding) van 33%.
De ECB streeft niet "wel meer na". De 2% inflatie is hun hoofdtaak, al het andere komt op de tweede plek.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 10:49 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Hoe kan Griekenland aan inflatie doen als de markten de wisselkoersen niet meer bepalen? Het kan het zo goed zijn dat in de Griekse economie deflatie optreedt en men jaarlijks dus relatief gezien meer moet gaan betalen.
Ecb streeft wel meer na, maar om de soms negatieve marktrente die nu al onder de inflatie zit goed te noemen lijkt me niet.
Waarom zou in griekenland alles goedkoper worden men heeft zo goed als geen eigen productie. In de omringende landen wordt door de inflatie alles duurder maar op miraculeuze wijze weten dan de Grieken de exporteurs uit de rest van europa te verleiden tot steeds grotere kortingen. Ik denk het niet. Of gaan dadelijk opeens de productiebedrijven zich wel in Griekenland vestigen vanwege de goedkope arbeidskrachten,de hoge arbeidsmoraal, en niet te vergeten de stabiele vooruitzichten.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 10:54 schreef Igen het volgende:
[..]
De ECB streeft niet "wel meer na". De 2% inflatie is hun hoofdtaak, al het andere komt op de tweede plek.
En ik denk niet dat Griekenland 30 jaar lang deflatie gaat hebben terwijl de rest van de eurozone 2% inflatie heeft. Want de EU is een vrijhandelszone, dus als in Griekenland alles goedkoop wordt (of nu al is) dan zal daar de vraag ook weer gaan stijgen wat dan juist weer inflatie aanwakkert, zou ik zeggen.
Dat zou de slechtste uitkomst zijn, het is nu gewoon of buigen of barsten.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 11:13 schreef SureD1 het volgende:
Via FAZ:
Troika ziet het Griekse voorstel als een basis voor onderhandelingen maar wil met name verdergaande hervormingen... Geen done deal vooralsnog
http://www.faz.net/aktuel(...)lungen-13697403.html
Stuk op FAZ nu gelezen: dan zou het barsten zijn want eigenlijk zegt de Troika, goed begin, als het allemaal lukt (waar ze erg sceptisch over zijn) maar bij lange na niet genoeg...quote:Op zaterdag 11 juli 2015 11:15 schreef danos het volgende:
[..]
Dat zou de slechtste uitkomst zijn, het is nu gewoon of buigen of barsten.
Ook niet zo vreemd dat er geen vertrouwen meer is. Griekenland had bij het kruisje kunnen tekenen, nadat de EU het plan voor de horeca en hotel belasting had aangepast en met al gereserveerd geld voor noodsteun de zomer door kunnen draaien, geen ellende gehad in het belangrijke toeristenseizoen en waarschijnlijk economische groei voor nog een kwartaal.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 11:18 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Stuk op FAZ nu gelezen: dan zou het barsten zijn want eigenlijk zegt de Troika, goed begin, als het allemaal lukt (waar ze erg sceptisch over zijn) maar bij lange na niet genoeg...
Het is vriendelijk geformuleerd allemaal, maar de boodschap is niet mis te verstaan.
Tjongejonge, die laatste zin van dat artikel. Alle wetsontwerpen moeten nauw met de Troika worden kortgesloten voordat ze worden voorgelegd aan het Parlement. Er is geen vertrouwen... In feite is dit een onder curatele stelling..
Dat laatste is ook nogal in contrast met Schäuble die deze week riep dat de Grieken gewoon eens ff snel een hervorming daadwerkelijk door het parlement moeten jagen om te laten zien dat ze er serieus werk van willen maken ipv. alleen maar met mooie woorden te komen. Als dan de Troika weer boos is als de Grieken dat doen omdat het niet tot in detail is afgestemd... *zucht*quote:Op zaterdag 11 juli 2015 11:18 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Stuk op FAZ nu gelezen: dan zou het barsten zijn want eigenlijk zegt de Troika, goed begin, als het allemaal lukt (waar ze erg sceptisch over zijn) maar bij lange na niet genoeg...
Het is vriendelijk geformuleerd allemaal, maar de boodschap is niet mis te verstaan.
Tjongejonge, die laatste zin van dat artikel. Alle wetsontwerpen moeten nauw met de Troika worden kortgesloten voordat ze worden voorgelegd aan het Parlement. Er is geen vertrouwen... In feite is dit een onder curatele stelling..
Als geëist wordt dat Griekenland tegen elke prijs die doelstellingen moet halen, als wordt gezegd dat dit een mooi begin is maar dat later extra bezuinigingen nodig zijn - dan blijft de onzekerheid, dan zal de groei ook tegenvallen en dan zullen ook weer extra bezuinigingen nodig zijn. *zucht*quote:Die Institutionen machen auch deutlich, dass die von Athen angebotenen Reformen, die jährlich Einsparungen und Mehreinnahmen im Umfang von 2,5 Prozent der Wirtschaftskraft bringen sollen, angesichts der „bedeutsamen Verschlechterung der makroökonomischen und finanziellen Bedingungen" nicht ausreichen, um die mit den Geldgebern vereinbarten Primärüberschüsse im Staatshaushalt zu erreichen. Diese Überschüsse - ohne Zinslasten und Tilgungen von Krediten - sollen in diesem Jahr 1 Prozent, in den folgenden Jahren 2, 3 und danach 3,5 Prozent der Wirtschaftsleistung betragen. „Zusätzliche Maßnahmen würden nötig sein, um die Ziele in den kommenden Jahren zu erreichen, oder die Ziele müssten mit den Finanzierungsbedürfnissen abgeglichen werden", heißt es in der Bewertung der Institutionen.
Dat is dan ook waar dit stuk op aan stuurt, wel op zo'n manier dat de Troika niet de schuld krijgt van de Grexit. Naast het pokeren wordt er ook een stukje "passing the hot potato" gespeeld.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 11:41 schreef Igen het volgende:
[..]
Op deze manier is misschien zelfs een "no deal" nog beter.
Grapjas. En al die andere prutsers van de EU dan? Rutte bv? Of die Trojka prutsers?quote:Op zaterdag 11 juli 2015 11:45 schreef Falco het volgende:
De Grieken als het ware onder curatele stellen ongeacht wat er nu daadwerkelijk dit weekend besloten wordt, lijkt me niet meer dan normaal gezien na al dat gepruts van hen de afgelopen tijd.
Stimmt Schäuble gegen neue Milliarden-Hilfen?twitter:sandpiper64 twitterde op zaterdag 11-07-2015 om 11:45:10Suggests Merkel wants agreement, but Schäuble: “Athens plans are insufficient & against further talks.” http://t.co/B8JUajLioQ #greece reageer retweet
Hoezo?quote:Op vrijdag 10 juli 2015 21:09 schreef Igen het volgende:
[..]
Over het Griekse nivelleringsbeleid kun je natuurlijk hetzelfde zeggen.
Ondanks al het gedoe was het in Griekenland prima vertoeven, geen rellen van enige betekenis, geen onrust en onveiligheid. Het is de eurozone met hun eurogedoe die het land minder aantrekkelijk maakte als vakantiebestemming.quote:Voor de toeristen blijkbaar wel ja.
Want een speltheoriticus speelt altijd spelletjes. Godverdomme, het volk dat in zulke simplistische propaganda trapt vraagt er ook gewoon om om kaalgeplukt te worden door een innige samenwerking tussen banken en onverkozen overheden.quote:Op vrijdag 10 juli 2015 23:51 schreef Nintex het volgende:
[..]
De goden zijn boos op Syriza.
Alle gekheid op een stokje, die Tsipras heeft er wel een teringbende van gemaakt en Varoufakis roept nog steeds hetzelfde in zijn stukje in The Guardian. Uiteraard moeten de Griekse schulden op termijn opnieuw gestructureerd worden, maar nog belangrijker zijn hervormingen om te voorkomen dat dit weer opnieuw gebeurd.
Als hij nu eens zijn tijd had besteed aan het uitwerken van een goed alternatief in plaats van 5 maanden game theory bedrijven dan had Varoufakis de historie in gegaan als de held van Griekenland. Alle seinen stonden op groen om de recessie uit te gaan. Hoewel rasechte socialisten uiteraard liever eerst het systeem slopen en vervolgens hun socialistische utopia op de puinhopen stichten met alle gevolgen van dien.
Wordt nog een lastige klus om 'no deal' te gaan verkopen. De Grieken krijg je natuurlijk helemaal razend: "geven we eindelijk toe met hervormingen, is het nog steeds niet goed!" Voor de overige EU-landen komt het ook vreemd over. En sowieso een land uit de euro schoppen levert toch gezichtsverlies op. Alhoewel ik zelf van mening ben dat dit soort 'tegenslagen' hoort bij zo'n project als de EU.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 11:46 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Dat is dan ook waar dit stuk op aan stuurt, wel op zo'n manier dat de Troika niet de schuld krijgt van de Grexit. Naast het pokeren wordt er ook een stukje "passing the hot potato" gespeeld.
Dat laatste ben ik met je eens. Klaarblijkelijk is de 'narrative' nog niet gevonden om die no deal te kunnen verkopen...quote:Op zaterdag 11 juli 2015 11:52 schreef Falco het volgende:
[..]
Wordt nog een lastige klus om 'no deal' te gaan verkopen. De Grieken krijg je natuurlijk helemaal razend: "geven we eindelijk toe met hervormingen, is het nog steeds niet goed!" Voor de overige EU-landen komt het ook vreemd over. En sowieso een land uit de euro schoppen levert toch gezichtsverlies op. Alhoewel ik zelf van mening ben dat dit soort 'tegenslagen' hoort bij zo'n project als de EU.
Of wordt het zo geframed dat Schäuble de boeman is, zodat Merkel ruimte heeft in wat er komen gaat na een "no deal"... Ah Politicsquote:Op zaterdag 11 juli 2015 11:50 schreef crystal_meth het volgende:
Stimmt Schäuble gegen neue Milliarden-Hilfen?twitter:sandpiper64 twitterde op zaterdag 11-07-2015 om 11:45:10Suggests Merkel wants agreement, but Schäuble: “Athens plans are insufficient & against further talks.” http://t.co/B8JUajLioQ #greece reageer retweet
http://www.bild.de/politi(...)n-41732968.bild.html
quote:Reshuffle on the way
Mr Tsipras failed to secure the 151 votes he needed to secure a majority backing from Syriza over his plans. 17 MPs either voted against or abstained from last night's verdict, but it sailed through with opposition support.
Greek journalist Niki Kitsantonis now reports that the PM is set for a major reshuffle of his government next week. So far, only Mr Varoufakis has been replaced in the cabinet. Expect more high profile figures, namely energy minister and dissenter Lafazanis, to be on the way out after failing to put his name to the austerity package...
quote:Moscovici: we have the basis for an agreement
Cautious optimism seems to be the order of the day as our finance ministers arrive for today's meeting.
Some more from Mr Moscovici who says: "We have to have reforms which are put in place rapidly, that is the key to getting a (new) programme, to be able to tackle the debt."
quote:Greek plan still has holes
Dutch deputy finance minister Eric Wiebes is up next. He says "the Greeks have clearly made a step forward but at the moment the plans are "missing specificity" "and the plan is weaker than it should be in certain areas."
He adds negotiations can only start "when these conditions are filled in".
"Many governments have serious questions about commitment and the power of implementation" from the government after it rejected the same measures in last weekend's referendum, he notes.
Austria's Jorg Schelling also adds concerns about implementation, saying creditors need to see some moves to carry out "prior actions" in the next 14 days. He adds that the financing programme amounts to ¤72bn.
quote:EU Commissioner: still many concerns
Valdis Dombrovskis, vice-president of the Commission arrives.
He says there is now "wilingness on the Greek side to reach an agreement" and is confident they have backing through their parliamentary majority.
However he adds "there are still many issues and concerns" to be ironed out with Athens and makes his way into the Lex building.
quote:Clear now: Creditors discussing a program of 72 Bln Euros over 3 years. #Greece
— Stefan Leifert (@StefanLeifert) July 11, 2015
What conditionality is attached to the funding, we don't yet know...
quote:Ireland: Tsipras's majority is diminishing fast
Ireland's Michael Noonan strikes a more balanced tone on arriving but says Mr Tsipras should move quickly to pass legislation for reforms.
"We need a medium term sustainable programe," he says, which depends on "whether it is sufficient to cause the economy to grow"
He says government is likely to need to do "extra measures" but adds that trust is slowly being rebuilt.
Mr Noonan says the referendum has done significant damage to the banking system and economy. He notes Mr Tsipras's parliamentary majority is "eroding" fast and he needs to implement the agreed measures to get the country back on track.
quote:Finland's Alexander Stubb, prolific Tweeter and always ready for a good soundbite, has come and gone without a word. Ominous.
http://www.telegraph.co.u(...)nisters-meeting.htmlquote:All change in Athens?
That comment from Mr Noonan about fears of a diminishing majority for Mr Tsipras reflect the revolt among his own ranks over this new three-year deal.
We've aleady heard suggestions of a major reshuffle coming up as soon as next week if a deal goes through. Opposition parties from Greece have also been in Brussels this week with talks with Jean-Claude Juncker.
Zo alles bij mekaar klinkt het als een wens tot regime change. Juncker die met de oppositie praat is natuurlijk helemaal schandalig.quote:Op zaterdag 11 juli 2015 14:32 schreef crystal_meth het volgende:
Greece news live: Creditors set to demand more austerity from Greece ahead of crunch finance ministers meeting
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
http://www.telegraph.co.u(...)nisters-meeting.html
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |