quote:Op woensdag 21 januari 2015 22:44 schreef Sorella het volgende:
[..]
Voor amerikaanse recepten kan je dan niet beter een amerikaans cupmaatsetje gebruiken ?
quote:Op donderdag 22 januari 2015 07:46 schreef Bleie het volgende:
[..]
Geen idee of ik een Amerikaans setje heb. Ooit hier gekocht bij een kookwinkel geloof ik. Maar alleen al dat je daar eigenlijk rekening mee moet houden. Een gram is een gram. Ik sta vooral altijd enorm te knoeien met die cups, trouwens.
quote:Op donderdag 22 januari 2015 09:06 schreef Myraela het volgende:
Een cup is toch gewoon een cup? Daar heb je toch niet verschillende versies van?
Jawel in de VS heb je al twee soorten (236,nogwat ml en 240 ml) en de UK cup is geloof ik nog een slagje groter.quote:Op donderdag 22 januari 2015 09:06 schreef Myraela het volgende:
Een cup is toch gewoon een cup? Daar heb je toch niet verschillende versies van?
Linkje?quote:Op donderdag 22 januari 2015 16:44 schreef Skaai het volgende:
Ik had zandkoekjes gemaakt, met wat variatie (amandel, kokos, kaneel). Wat een drama. Koekjesstempel en zulks. Recept van Rudolph van Veen. Ene koekje perfect, andere koekje bruin, uitgelopen en plat (dezelfde batch he) Vormpje van koekstempeltje niet te zien. Kutwerk. Never again. Maar ze zijn te vreten, dus ze zoeken het maar uit op mijn werk.
Poedersuiker!quote:Op donderdag 22 januari 2015 17:25 schreef Skaai het volgende:
http://www.culy.nl/recepten/basic-recept-voor-zandkoekjes/
Ik hoor wel vaker kritiek op Rudolph. Wat zijn jullie grootste bezwaren tegen hem?quote:
Ik zag iemand deeg uitrollen tussen twee latjes, waarbij de deegroller op de latjes rolde. Zo wordt het deeg exact even dik als de latjes hoog zijn. Zo slim!quote:Op donderdag 22 januari 2015 17:13 schreef -Mellow- het volgende:
Ik vind koekjes uitsteken ook geen flikker aan. En dan de restjes weer op dezelfde dikte proberen uit te rollen, en nog een keer, en nog een keer, veel te veel gedoe. Veel liever met zo'n rol waar je dan plakjes vanaf snijdt, of balletjes die je plat kan drukken
Stiekem wil ik het wel leuk vinden, want ik hou ook wel van mooi gevormde koekjes
verschuiven die latjes dan niet steeds? Een vierkant frame zou misschien wel handig zijnquote:Op vrijdag 23 januari 2015 10:18 schreef Buurpoes het volgende:
[..]
Ik zag iemand deeg uitrollen tussen twee latjes, waarbij de deegroller op de latjes rolde. Zo wordt het deeg exact even dik als de latjes hoog zijn. Zo slim!
Je hebt ook gewoon deegrollertjes met ringetjes aan de zijkant, zodat je deeg even dik zal worden als die ringetjes.quote:Op vrijdag 23 januari 2015 10:18 schreef Buurpoes het volgende:
[..]
Ik zag iemand deeg uitrollen tussen twee latjes, waarbij de deegroller op de latjes rolde. Zo wordt het deeg exact even dik als de latjes hoog zijn. Zo slim!
Volgens mij werd er op een siliconen mat gerold. Verschoof niet.quote:Op vrijdag 23 januari 2015 10:25 schreef -Mellow- het volgende:
[..]
verschuiven die latjes dan niet steeds? Een vierkant frame zou misschien wel handig zijn
We hadden het over een rol deeg en dan latjes enzo. Ik vind dat wat ver gaan.quote:Op vrijdag 23 januari 2015 10:30 schreef Myraela het volgende:
Als je ze gaat uitsteken moeten ze wel allemaal hetzelfde zijn ja.
Nee, we hadden het over koekjes uitsteken en dan veel moeite doen om te proberen om het elke keer weer even dik uit te rollen.quote:Op vrijdag 23 januari 2015 10:58 schreef djkoelkast het volgende:
[..]
We hadden het over een rol deeg en dan latjes enzo. Ik vind dat wat ver gaan.
Oh dan haal ik dingen door elkaar, nou ja, van mij hoeven ze niet allemaal gelijk te zijn. Ik heb geen bakkerij en ook geen fabriek. Zolang ze maar allemaal even lekker zijn en niet de een 2x zo dik is als de ander moet het wel lukkenquote:Op vrijdag 23 januari 2015 11:02 schreef Myraela het volgende:
[..]
Nee, we hadden het over koekjes uitsteken en dan veel moeite doen om te proberen om het elke keer weer even dik uit te rollen.
ja, maar als je deeg uitrolt en het is niet overal even dik, krijg je soms dus dunne koekjes en dikke koekjes. En als je die dan hebt gebakken, zijn de dunnere koekjes te hard, of de dikkere te zacht, ligt aan je baktijd.quote:Op vrijdag 23 januari 2015 11:34 schreef djkoelkast het volgende:
[..]
Oh dan haal ik dingen door elkaar, nou ja, van mij hoeven ze niet allemaal gelijk te zijn. Ik heb geen bakkerij en ook geen fabriek. Zolang ze maar allemaal even lekker zijn en niet de een 2x zo dik is als de ander moet het wel lukken
zelfs als iets niet te vreten is verdwijnt het op mijn werkquote:Op donderdag 22 januari 2015 16:44 schreef Skaai het volgende:
Ik had zandkoekjes gemaakt, met wat variatie (amandel, kokos, kaneel). Wat een drama. Koekjesstempel en zulks. Recept van Rudolph van Veen. Ene koekje perfect, andere koekje bruin, uitgelopen en plat (dezelfde batch he) Vormpje van koekstempeltje niet te zien. Kutwerk. Never again. Maar ze zijn te vreten, dus ze zoeken het maar uit op mijn werk.
quote:Op vrijdag 23 januari 2015 12:17 schreef Frag_adder het volgende:
[..]
zelfs als iets niet te vreten is verdwijnt het op mijn werkElk (mis)baksel wat over blijft nadat ik er thuis van eet neem ik dan ook mee ^^
Daar heb je gelijk in, maar met een grotere deegroller krijg je het best goed gelijk. Ik zie mezelf in elk geval niet met latjes in de weer gaan.quote:Op vrijdag 23 januari 2015 12:14 schreef -Mellow- het volgende:
[..]
ja, maar als je deeg uitrolt en het is niet overal even dik, krijg je soms dus dunne koekjes en dikke koekjes. En als je die dan hebt gebakken, zijn de dunnere koekjes te hard, of de dikkere te zacht, ligt aan je baktijd.
Dan worden ze dus niet allemaal even lekker.
Ik moest laatst veel te veel moeite doen om het deeg redelijk gelijk te krijgen. Dat hoeft heus niet op de millimeter, maar als het te veel scheelt maakt dat dus echt wel uit met de baktijd.
Geen tijd, de spanningsboog van een kleuter is niet zo lang.quote:Op vrijdag 23 januari 2015 16:44 schreef Elleska het volgende:
deeg niet laten rusten in die koelkast?
zal je vriend blij van worden op den duurquote:Op vrijdag 23 januari 2015 11:36 schreef Myraela het volgende:
Ik snoep de lelijke altijd gewoon zelf op, dan ziet niemand er iets van.
Zoals altijd, complimenten voor de foto'squote:Op zondag 25 januari 2015 14:41 schreef RobinOok het volgende:
"Mijn" befaamde chocolate whiskey brownies, die eigenlijk geen brownies zijn maar mudcake is, vandaag (halve portie) gemaakt met spekkoeklikeur ipv whiskey en de granache met kokosmelk ipv room.
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
Jammer genoeg is de versie met whiskey toch gewoon lekkerder.
Misschien volgende keer met whiskey en gewoon spekkoekkruiden ipv likeur....
waar woon je en zoek je nog mensen om voor te proeven ofzo?quote:Op zondag 25 januari 2015 14:41 schreef RobinOok het volgende:
"Mijn" befaamde chocolate whiskey brownies, die eigenlijk geen brownies zijn maar mudcake is, vandaag (halve portie) gemaakt met spekkoeklikeur ipv whiskey en de granache met kokosmelk ipv room.
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
Jammer genoeg is de versie met whiskey toch gewoon lekkerder.
Misschien volgende keer met whiskey en gewoon spekkoekkruiden ipv likeur....
Ja, wrijf het er nog even lekker in!quote:Op zondag 25 januari 2015 15:22 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Zoals altijd, complimenten voor de foto's
Als ik jou was zou ik die kutbaan afbouwen en meer tijd in je foodbloggen steken, en adverteerders zoeken.
Omdat ik benieuwd was of het lekker smaakt staat er nu een versie met Calvados in de ovenquote:
Ik heb het tweedehands gekocht via Marktplaats, het is een dubbel ijzer, je kan twee bakplaten of een enkele aanzetten. Dit was goedkoper dan een enkel ijzer nieuw, ze adverteren daarmee voor ¤ 590, maar daar moet nog BTW bij, en dit was ¤ 600. Het was nog helemaal nieuw, nooit gebruikt.quote:Op zondag 25 januari 2015 20:25 schreef SuperFood het volgende:
misschien moet je aan je markt stroopwafel man vragen of je een maandje stage mag lopen?wel vet. wat kost zo'n stroopwafel ijzer? heb je er een foto van?
Ok, dat is dus ook echt heerlijkquote:Op zondag 25 januari 2015 20:40 schreef Molo het volgende:
[..]
Omdat ik benieuwd was of het lekker smaakt staat er nu een versie met Calvados in de oven![]()
nicequote:Op zondag 25 januari 2015 21:21 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Ik heb het tweedehands gekocht via Marktplaats, het is een dubbel ijzer, je kan twee bakplaten of een enkele aanzetten. Dit was goedkoper dan een enkel ijzer nieuw, ze adverteren daarmee voor ¤ 590, maar daar moet nog BTW bij, en dit was ¤ 600. Het was nog helemaal nieuw, nooit gebruikt.
Ik heb wel foto's, maar ben een soort onbenul in het toevoegen van afbeeldingen.https://scontent-a-ams.xx(...)6ca600b3&oe=55547B73
Je kon de afbeelding zien? Fijn, want ik weet echt niet hoe anderen dat doen. In Frankrijk kennen ze zelfs geen stroop, dus ook geen stroopwafels, ze hebben wel iets biologisch met honing dat er qua vorm op lijkt. Maar ik neem al jaren dozen met pakken mee, en die raak ik grif kwijt. Ik heb ook op proef al eens pakken verkocht op een dorpsfeest, en dik ¤ 100 verdiend na aftrek van alle kosten. Klanten vroegen of ik ook op de markt stond, wilden mijn kaartje, vroegen naar een website. Dus ik denk dat het wel kan gaan lopen. Als het deze zomer een succes wordt, zie je me terug in "Ik vertrek".quote:Op zondag 25 januari 2015 21:23 schreef SuperFood het volgende:
[..]
nicewel groot 2 van die dingen. maar ontzettend leuk
en stroopwafels lijken weer hip te zijn ik zie ze tegenwoordig vaak staan bij supermarkten.
Als ik je mes zo bekijk kan ik me voorstellen dat het gewoon aan je mes ligt.quote:Op zondag 25 januari 2015 20:23 schreef la_perle_rouge het volgende:
Vervolgens brand ik mijn vingers om de wafels zo snel mogelijk door te snijden, en daar gaat het fout.
Hoewel de wafels dus nog vingerbrandend heet zijn, zijn ze toch niet zo soepel als op de markt (waar ik uren de kunst heb staan afkijken). Ik ga ervan uit dat het ook een kwestie van routine is, maar er breken toch al snel stukjes af - tot het mislukt helemaal.
Ik had 3 messen, ik ben nog op zoek naar het ideale mes, als je goed kijkt zie je nog een mes onder het servet liggen. Dit mes was inderdaad het minst geschikt, daar heb je gelijk in.quote:Op zondag 25 januari 2015 21:32 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Als ik je mes zo bekijk kan ik me voorstellen dat het gewoon aan je mes ligt.
Voor zoiets zou ik een niet zo dik, maar wel heel lang en scherp mes pakken. Glad, geen kartels.quote:Op zondag 25 januari 2015 21:34 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Ik had 3 messen, ik ben nog op zoek naar het ideale mes, als je goed kijkt zie je nog een mes onder het servet liggen. Dit mes was inderdaad het minst geschikt, daar heb je gelijk in.
overal?? ik zal er eens op letten, want ik heb ze nog nooit gezien. Ik dacht dat die keramische messen minstens honderd euro kostten. Op de markt hebben ze lange messen, maar daar hebben ze ook hele grote stroopwafels. Je moet het mes ook goed plat kunnen houden, dat is voor mij bij een lang mes moeilijker.quote:Op zondag 25 januari 2015 21:47 schreef djkoelkast het volgende:
[..]
Voor zoiets zou ik een niet zo dik, maar wel heel lang en scherp mes pakken. Glad, geen kartels.
Kun je gewoon een goedkoop mes voor pakken, of zo'n mes met zo'n keramische coating, die zie je overal in setjes voor 10 euro.
Kennis van me maakt en verkoopt ze in Amerika (haar ouders althans). Misschien hebben die nog tips.quote:Op zondag 25 januari 2015 21:34 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Ik had 3 messen, ik ben nog op zoek naar het ideale mes, als je goed kijkt zie je nog een mes onder het servet liggen. Dit mes was inderdaad het minst geschikt, daar heb je gelijk in.
hij heeft het altijd over snoepen.quote:Op donderdag 22 januari 2015 18:13 schreef -J-D- het volgende:
[..]
Ik hoor wel vaker kritiek op Rudolph. Wat zijn jullie grootste bezwaren tegen hem?
ik gebruik idd twee roerhoutjes van de gamma (die grote, niet die kleintjesquote:Op vrijdag 23 januari 2015 10:18 schreef Buurpoes het volgende:
[..]
Ik zag iemand deeg uitrollen tussen twee latjes, waarbij de deegroller op de latjes rolde. Zo wordt het deeg exact even dik als de latjes hoog zijn. Zo slim!
Het zijn gewoon RVS messen met een keramische coating. Action en dat soort winkels vind je ze voor bijna niks. Die zijn handig voor dit soort doorsnijwerk vind ik.quote:Op zondag 25 januari 2015 21:56 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
overal?? ik zal er eens op letten, want ik heb ze nog nooit gezien. Ik dacht dat die keramische messen minstens honderd euro kostten. Op de markt hebben ze lange messen, maar daar hebben ze ook hele grote stroopwafels. Je moet het mes ook goed plat kunnen houden, dat is voor mij bij een lang mes moeilijker.
Bij Kruidvat hebben ze nu wafelijzers voor kniepertjes en zo, ¤ 13,=quote:Op zondag 25 januari 2015 20:25 schreef SuperFood het volgende:
wel vet. wat kost zo'n stroopwafel ijzer? heb je er een foto van?
Die hebben een anti-aanbaklaag, kan niet anders voor dat geld. Daar krijg je wel totaal andere resultaten door.quote:Op maandag 26 januari 2015 17:29 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Bij Kruidvat hebben ze nu wafelijzers voor kniepertjes en zo, ¤ 13,=
Volgens mij kan je daar ook wel stroopwafels mee bakken.
Oh deze koekjes helemaal vergeten! Ik dacht er net opeens aan. Zien er goed uit.quote:Op woensdag 21 januari 2015 10:20 schreef minilot het volgende:
Goed, je ziet het er niet bepaald aan af..
[ afbeelding ]
...maar Momofuku's Blueberries & Cream Cookies zijn misschien wel de lekkerste koekjes die ik ooit heb gebakken!![]()
Ik snap nu wel dat ze er bij de Milk Bar $2,50 per koekie voor durven te vragen!
Ik ga nu de rest maken, maar wel gehalveerd in grootte, want ze zijn anders enorm.
Klopt ja. Ik vond de gedroogde bosbessen op de markt. Glucose & melkpoeder had ik wel staan (van de Sligro). In plaats van glucose in koekjes kun je ook altijd Koreaanse 'corn syrup' van de toko gebruiken.quote:Op maandag 26 januari 2015 17:44 schreef Bortecinem het volgende:
Maar jammer dat een paar ingredienten niet in de super te verkrijgen zijn.
Melkpoeder heb ik thuis maar de rest niet. Ik ga even kijken of ik een webshop kan vinden waar ik alle ingredienten tegelijk kan bestellen.quote:Op maandag 26 januari 2015 17:46 schreef minilot het volgende:
[..]
Klopt ja. Ik vond de gedroogde bosbessen op de markt. Glucose & melkpoeder had ik wel staan (van de Sligro). In plaats van glucose in koekjes kun je ook altijd Koreaanse 'corn syrup' van de toko gebruiken.
JOH.quote:Op maandag 26 januari 2015 19:26 schreef djkoelkast het volgende:
Melkpoeder is niet hetzelfde als completa hè, dat is een koffiecreamer.
Voor glucosestroop kun je ook honing pakken.
In dat hoekje waar die andere melkproducten en poeders staan, weel wel die poeder waar je nep-slagroom mee maakt en zo. Het doosje van de melkpoeder zelf ziet er iig zo uit:quote:Op maandag 26 januari 2015 23:15 schreef sirdanilot het volgende:
Waar kun je echte melkpoeder krijgen dan (dus geen completa troep)? Ik heb het zo gauw niet in de supermarkt gezien. Echte melkpoeder wordt namelijk ook gebruikt in sommige indiase recepten en het lijkt me leuk om daar mee te experimenteren !
Ik kan me voorstellen dat het bij de babyvoeding ligt maar dan is de kans groot dat ik per ongeluk babyvoer pak of zo
Was niet zo zeer persoonlijk naar jou, maar er zijn genoeg die het verschil niet kennen hoorquote:Op maandag 26 januari 2015 22:50 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
JOH.
Zo'n kook n00b ik nou ook weer niet. Nee, ik heb het over melkpoeder en geen koffiecreamer. Melkpoeder is gewoon bij de supermarkt te verkrijgen.
En ik houd mij liever aan het recept.
Heb het nooit zien staan, maar heb er ook nooit bewust naar gezocht dus ik zal binnenkort eens kijken. Dus dit is echt pure melkpoeder?quote:Op maandag 26 januari 2015 23:18 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
In dat hoekje waar die andere melkproducten en poeders staan, weel wel die poeder waar je nep-slagroom mee maakt en zo. Het doosje van de melkpoeder zelf ziet er iig zo uit:
[ afbeelding ]
En anders bij de toko of in de supermarkt bij de buitenlandse producten, daar staat het hier bij de AH in ieder gevalquote:Op maandag 26 januari 2015 23:18 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
In dat hoekje waar die andere melkproducten en poeders staan, weel wel die poeder waar je nep-slagroom mee maakt en zo. Het doosje van de melkpoeder zelf ziet er iig zo uit:
[ afbeelding ]
Yep, wordt in landen waar geen verse of UHT melk te verkrijgen is gebruikt. Dan lengen ze het gewoon aan met water en krijg je weer melk.quote:Op maandag 26 januari 2015 23:22 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Heb het nooit zien staan, maar heb er ook nooit bewust naar gezocht dus ik zal binnenkort eens kijken. Dus dit is echt pure melkpoeder?
Ik had het ook nog nooit gezien voordat ik er naar begon te zoeken, hoor.quote:Op maandag 26 januari 2015 23:22 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Heb het nooit zien staan, maar heb er ook nooit bewust naar gezocht dus ik zal binnenkort eens kijken. Dus dit is echt pure melkpoeder?
Oh bij de Plus hier staat het niet bij de buitenlandse producten maar bij de melkproducten.quote:Op maandag 26 januari 2015 23:22 schreef Molo het volgende:
[..]
En anders bij de toko of in de supermarkt bij de buitenlandse producten, daar staat het hier bij de AH in ieder geval
Op zich ook wel logischer jaquote:Op maandag 26 januari 2015 23:26 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Oh bij de Plus hier staat het niet bij de buitenlandse producten maar bij de melkproducten.
Dit lijkt me ook heel erg lekker en ga ik zeker een keer proberen, maar dan wel een wat aangepast recept.quote:Op maandag 26 januari 2015 17:44 schreef Bortecinem het volgende:
Momofuku's Blueberries & Cream Cookies
Meh, ik denk dat ik gewoon echte glucose ga bestellen online.quote:Op dinsdag 27 januari 2015 23:05 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Dit lijkt me ook heel erg lekker en ga ik zeker een keer proberen, maar dan wel een wat aangepast recept.
Want gedroogde blauwe bessen, dat ken ik niet, dus dan zou ik een ander type gedroogd fruit gebruiken denk ik (en het koekje anders noemen natuurlijk :p ). En glucose... tsja. Misschien bij de toko? Anders suiker in water laten oplossen in een pannetje?
Volgens mij kan je voor glucose ook naar de apotheek, die kennis komt wel weinig gebruikt uithoek van mijn hersentjes.....quote:Op woensdag 28 januari 2015 00:07 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Meh, ik denk dat ik gewoon echte glucose ga bestellen online.
Vandaag Russische Medovik cake gemaakt. Morgen eens een goede foto plaatsen.
Ik weet niet of je inmiddels al gedroogde blauwe bessen hebt gevonden maar zag ze laatst bij De Tuinen liggen. Wel prijzig, dus ik ga nog even op de markt kijken in de hoop dat ze daar wat goedkoper zijn.quote:Op woensdag 28 januari 2015 00:07 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Meh, ik denk dat ik gewoon echte glucose ga bestellen online.
Vandaag Russische Medovik cake gemaakt. Morgen eens een goede foto plaatsen.
Nergens vandaan. Ik heb vanmorgen anderhalf uur in een pan vol geitenmelk en suiker staan roeren.quote:Op woensdag 28 januari 2015 11:49 schreef -Mellow- het volgende:
Cajeta![]()
Waar haal jij dat vandaan minilot?
Gestampte muisjes = poedersuiker + een heel klein beetje gemalen anijszaad + aromaquote:Op woensdag 28 januari 2015 11:56 schreef Lot_1 het volgende:
anijsstrooisel, is dat hetzelfde als gestampte muisjes?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |