quote:Wat weten we over de aanslag op Charlie Hebdo? Een overzicht
Op de burelen van het Franse satirische blad Charlie Hebdo is rond half twaalf een schietpartij losgebarsten. In elk geval hoofdredacteur Stéphane ‘Charb’ Charbonnier en de controversiële cartoonist Cabu kwamen daarbij om het leven. De daders, bewapend met Kalasjnikovs, zijn nog niet gepakt. Wat weten we nu?
Het parket van Parijs spreekt van zeker twaalf doden. Volgens persbureau Reuters zijn ten minste tien mensen gewond, van wie vijf ernstig.
De Franse politie is op zoek naar drie daders, schrijft persdienst ANP. Eerder werd gesproken van twee, maar volgens minister Cazeneuve van Binnenlandse Zaken zijn het er drie.
De daders, gemaskerd, zwart gekleed en bewapend met Kalasjnikovs, zouden tegen ooggetuigen hebben gezegd: “Zeg maar tegen de media dat we van Al-Qaeda Jemen zijn”, meldt 20 Minutes. Volgens de politie riepen ze verder: “Wij wreken de profeet”.
Volgens The Guardian zijn drie aanvallers in een ontsnappingswagen gesprongen, een vierde man zat achter het stuur. Hun auto, een zwarte Citroën, is teruggevonden in het centrum van Parijs. De daders zouden richting het noordoosten van Parijs zijn gevlucht.
De Franse krant Le Parisien spreekt van een goed voorbereide aanslag. De daders vielen binnen tijdens een redactievergadering, waardoor veel redacteuren en tekenaars van Charlie Hebdo (hier een kort profiel) in één ruimte waren. Ook zouden ze slachtoffers bij hun voornaam hebben genoemd.
Volgens Le Monde zijn in het plaatje rechts beelden van de vluchtende daders.
Charlie Hebdo zou de laatste weken zijn beveiligd wegens nieuwe bedreigingen. Eerder kreeg de redactie bedreigingen nadat het blad controversiële columns en spotprenten over de profeet Mohammed publiceerde.
Cartooniste Corinne ‘Coco’ Rey van Charlie Hebdo zou de schutters onder bedreiging hebben binnengelaten. Volgens Rey spraken de daders perfect Frans en zeiden ze dat ze “van Al-Qaeda” waren. De schietpartij zou vijf minuten hebben geduurd.
In de laatste (wrange) cartoon van hoofdredacteur Charb stond de tekst: “Nog steeds geen aanslagen in Frankrijk.” “Wacht eens! We hebben nog tot het eind van januari om onze beste wensen over te brengen.
In de Charlie Hebdo van vandaag, de laatste uitgave, stond een artikel over de Franse schrijver Michel Houellebecq. In zijn boek Soumission beschrijft hij het jaar 2022 onder een eerste islamitische president. De laatste tweet van het blad ging over IS-leider al-Baghdadi.
quote:Charlie Hebdo, satirisch blad met heel wat vijanden
De aanslag op het redactiekantoor van het Franse satirische weekblad Charlie Hebdo in Parijs, waarbij vandaag doden vielen, staat niet op zichzelf. Het provocerende blad wordt al lang achtervolgd door processen en bedreigingen. Wat voor blad is Charlie Hebdo?
Het Franse satirische weekblad Charlie Hebdo publiceerde in 2012, midden in de golf van protest tegen de anti-islam film Innocence of Muslims, spotprenten van de profeet Mohammed. 'De beelden zullen degenen choqueren die gechoqueerd willen worden', liet hoofdredacteur Charb weten.
Op de cover van de editie van 19 september 2012 staat een moslim in een rolstoel afgebeeld die wordt voortgeduwd door een orthodoxe jood, met de titel Intouchables 2, verwijzend naar de film Intouchables, de Franse inzending voor de Oscars dat jaar.
Franse humor
Het blad staat in een lange Franse traditie. De wortels daarvan liggen bij maandblad Hara-Kiri, in 1960 opgericht door François Cavanna. Hara-Kiri kende God noch gebod, en liet zich ook aan politiek niets gelegen liggen. Na een lange reeks processen en verschijningsverboden legde het blad in 1985 het loodje. Intussen had Charlie Hebdo zich al warmgelopen. Het nam de rol van satirische voorpost moeiteloos over.
Franse humor valt uiteen in twee uitersten. Je hebt de zeer zorgvuldig uitgewerkte grap die is gebaseerd op gewone types die uit de rails lopen; filmmakers Jacques Tati en Louis de Funès beheersten de finesses daarvan. Dany Boon - van de film Bienvenue chez les ch'tis- is hun verre nazaat. Haaks daarop staat een inktzwarte variant, waarvoor niets heilig is. Dat is zeg maar de lijn Céline, Houellebecq en Hara-Kiri. Bij de presentatie van een boek over Hara-Kiri werd het een jaar geleden nog eens uitgelegd. 'Kun je lachen om een kind dat sterft', vroeg de een. 'Ja, maar het gaat beter als het er meer zijn', was het antwoord.
Humor buiten alle perken dus. Die lijn wordt in Charlie Hebdo voortgezet, even scherp, nietsontziend en bruut soms als in Hara-Kiri. Net als Hara-Kiri moet het blad zien rond te komen zonder advertenties - adverteerders denken dat je idioot bent, had Cavanna gedicteerd. Charlie Hebdo verkeert met zijn oplage van ongeveer 50 duizend exemplaren financieel dan ook doorgaans in de gevarenzone.
Blad van tekenaars
Maar er zijn ook verschillen. Anders dan Hara-Kiri, dat veel fotografie en collages bevatte, is Charlie Hebdo een blad van tekenaars. Zij maken er de dienst uit. Dat begint al met de naam: Charlie is een verwijzing naar Charlie Brown, het Amerikaanse stripfiguurtje dat wordt bewonderd door oprichters Wolinski en Cabu (Hebdo staat trouwens voor hebdomodaire - weekblad).
En Charlie Hebdo is een politiek blad. Het kiest positie op de linkerzijde, bestrijdt kerncentrales lang voordat het woord ecologie gemunt is en heeft een deskundige in de gelederen die extreem rechts met argusogen volgt. 'Maar we zijn vrijdenkers', vult Coma aan. 'Als links ons op de zenuwen werkt, tikken we ze net zo hard op de vingers.'
Met die dwarse stellingname maakt het blad heel wat vijanden. Al in 1993 wordt een editie met koning Boudewijn op de omslag in België verboden, het nummer van 19 september 2001 mag de Verenigde Staten niet in. Veruit de grootste klap komt op 8 februari 2006, als Charlie Hebdo de Deense Mohammed-cartoons afdrukt, en er zelf nog een paar aan toevoegt.
Processen
Een regen van processen daalt op de redactie neer, hoofdredacteur Philippe Val krijgt intensieve beveiliging. Het eind van het liedje is dat Charlie Hebdo door de rechter wordt vrijgesproken. 'Dan zie je wat onze rol is', zei destijds tekenaar en redactiechef Riss (de tekenaars van Charlie Hebdo hebben allemaal een geuzennaam). 'De andere Franse media durfden het niet aan de cartoons af te drukken. Ze hebben van onze houding iets opgestoken. Dit keer is de solidariteit daardoor groter.'
Blijft de vraag waarom een blad dat al zo lang achtervolgd wordt door processen en bedreigingen geen beveiliging in de arm neemt als het een Sharia Hebdo uitbrengt. 'Daar raak je de kern van Charlie Hebdo', zegt Coma. 'Als redactie deelden we de euforie rond de Arabische opstanden en waren we diep teleurgesteld door het vervolg. Toen zei iemand - ik weet niet eens meer wie - we maken een Sharia Hebdo. Nooit hebben we gedacht dat dit de reactie kon zijn.'
Molotovcocktail
De beveiliging van het kantoor van Charlie Hebdo is inmiddels opgevoerd. Vorig jaar moest de redactie van het blad op zoek naar een andere werkplek, nadat in november een molotovcocktail naar binnen werd gegooid. De redactielokalen brandden uit, computers en archieven gingen verloren. Dat allemaal omdat het weekblad een nummer aankondigde met Mohammed als gasthoofdredacteur en zich voor de gelegenheid omdoopte tot Sharia Hebdo.
'Wij gaan door waar anderen halt houden', zei tekenaar en redactiechef Riss. 'Als een soort verkenners zoeken we de grenzen op. Dat wij dat doen, maakt voor de andere media het speelveld groter; het voorkomt dat ze te voorzichtig worden. We tekenen niet alleen om te amuseren, maar ook om die vrijheid te bevechten.'
'We weten nu weer precies waarom we het blad maken', zei Riss, die er sinds de oprichting in 1992 werkt. Hij is opgeleid als jurist. Het opzoeken van de grenzen van de vrijheid van meningsuiting was voor hem een belangrijke reden om hier te gaan werken. 'We willen de mechanismen blootleggen die mensen dom kunnen houden. Dat kan religie zijn, maar ook media, politiek en economie. En daarbij nemen we inderdaad risico's.'
Linkjesquote:Charlie Hebdo zal volgende week gewoon verschijnen
Het door een terroristische aanslag getroffen weekblad Charlie Hebdo zal volgende week gewoon verschijnen.
Dat meldt een journalist van het Franse persbureau AFP, die zegt zich te baseren op een medewerker van Charlie Hebdo.
Eerder gaven enkele grote Franse mediabedrijven aan, de handen ineen te slaan om de toekomst van het weekblad veilig te stellen. Woensdag werden onder meer tien werknemers van het Franse satireblad doodgeschoten, tijdens een terroristische aanslag op de hoofdredactie van Charlie Hebdo.
Steun
Radio France, France Televisions (beiden onderdeel van de Franse publieke omroep) en de krant Le Monde hebben een gezamenlijke verklaring naar buiten gebracht, waarin de media aangeven het blad persoonlijke en materiële steun te verlenen.
Er werd in de verklaring niet in detail uitgelegd welke goederen er klaar zouden staan.
Het satirische weekblad Charlie Hebdo is oorspronkelijk opgericht in 1969. Het linkse blad ageert met behulp van spotprenten, humor, tirades, essays en nieuwsverhalen tegen extreemrechts, religies en de traditionele politiek
anti-terrorisme meeting in Parijs? Neem aan dat de Russen niet zullen meedoen, want het hoofd van hun anti-terreurafdeling mag de EU niet betreden wegens de sancties...quote:
Natuurlijk niet. Fundamentalisme en extremisme zijn verschijnselen die zich altijd al hebben laten zien, in iedere ideologie. IS draait overigens om extremisme, niet zozeer fundamentalisme. Je kunt moslimfundamentalist zijn en IS verwerpelijk vinden.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:08 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik denk dat over 5 jaar ISIS ter ziele is gegaan als eenheid, en daardoor ook zijn aantrekkelijkheid heeft verloren voor labiele moslims hier in het westen. Het einde van ISIS betekent ook het einde van het moslimfundamentalisme zoals we dat nu kennen.
Nee, EU landen en US van wat ik nu kan zien.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:25 schreef meth1745 het volgende:
[..]
anti-terrorisme meeting in Parijs? Neem aan dat de Russen niet zullen meedoen, want het hoofd van hun anti-terreurafdeling mag de EU niet betreden wegens de sancties...
quote:19:02 GMT - Eiffel Tower goes dark - The lights on the Eiffel Tower go out in Paris as France marks a national day of mourning for the 12 people killed in Wednesday's attack.
https://sg.finance.yahoo.(...)eport-092031490.html
Overbelast die site volgens mijquote:Op donderdag 8 januari 2015 20:26 schreef iBenny het volgende:
http://www.luckymedia.nl/luckytv/2015/01/je-suis-willy/
Lol
Aanslag vanochtend? Je bedoelt de politieagente of huh?quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:31 schreef Houtenbeen het volgende:
Bronnen bij de politie zouden aan persbureau AFP gemeld hebben dat er twee verdachten zijn opgepakt in verband met de fatale schietpartij van vanochtend, dat meldt de BBC. Een 52-jarige man en een ander persoon worden in hechtenis gehouden. Het zou dus niet gaan om de broers Said en Cherif Kouachi.
Bron AD
Er is behoefte aan rust in de tent.quote:
Hehe... Hij is mooi.quote:
jaquote:Op donderdag 8 januari 2015 20:33 schreef Inolvidable het volgende:
[..]
Aanslag vanochtend? Je bedoelt de politieagente of huh?
Als je dan zegt dat ISIS extremisme is en niet fundamentalisme, dan zeg je dus dat ISIS niet in soort verschilt van de gematigde moslims hier, alleen wat strikter is? Dus dan hebben criticasters gelijk? Er is geen wezenlijk verschil tussen die hoofdafhakkers daar en de moslims hier?quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:26 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Natuurlijk niet. Fundamentalisme en extremisme zijn verschijnselen die zich altijd al hebben laten zien, in iedere ideologie. IS draait overigens om extremisme, niet zozeer fundamentalisme. Je kunt moslimfundamentalist zijn en IS verwerpelijk vinden.
Laat ook maar.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:36 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Als je dan zegt dat ISIS extremisme is en niet fundamentalisme, dan zeg je dus dat ISIS niet in soort verschilt van de gematigde moslims hier, alleen wat strikter zijn? Dus dan hebben criticasters gelijk? Er is geen wezenlijk verschil tussen die hoofdafhakkers daar en de moslims hier?
Hoe weet jij of hij gewoon op school zat?quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:36 schreef BansheeBoy het volgende:
Hebben ze de jongen die gisteren gewoon op school was inmiddels vrijgelaten?²
Daarom dien je je islamitische buurman goed in de gaten te houden. Voordat je weet staat ie met een kromzaard in plaats van baklava voor de deur.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:36 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Als je dan zegt dat ISIS extremisme is en niet fundamentalisme, dan zeg je dus dat ISIS niet in soort verschilt van de gematigde moslims hier, alleen wat strikter zijn? Dus dan hebben criticasters gelijk? Er is geen wezenlijk verschil tussen die hoofdafhakkers daar en de moslims hier?
quote:
Die gast zegt het hoor, overigens wonen er in mijn gemeente 3 moslims en niet naast me.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:38 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Daarom dien je je islamitische buurman goed in de gaten te houden. Voordat je weet staat ie met een kromzaard in plaats van baklava voor de deur.
Niet echt. Je verwart fundamentalisme onterecht met extremisme. De grens tussen extremisme en fundamentalisme ligt vooral bij de bereidheid geweld te gebruiken. Legio moslims - salafisten bijvoorbeeld - die geweld veroordelen en IS ook verwerpelijk vinden, maar er tegelijkertijd nog wel vrij zware dogma's op nahouden.quote:
Dat verklaart al een hoop.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:39 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Die gast zegt het hoor, overigens wonen er in mijn gemeente 3 moslims en niet naast me.
Grappig man.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:38 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Daarom dien je je islamitische buurman goed in de gaten te houden. Voordat je weet staat ie met een kromzaard in plaats van baklava voor de deur.
quote:De jihadistische beweging heeft momenteel
naar schatting enkele honderden aanhangers
en enkele duizenden sympathisanten in
Nederland. Een aantal van hen is gericht op
daadwerkelijke jihadgang. Een grotere groep
houdt zich bezig met het online en offline
actief uitwisselen en propageren van het
jihadistisch gedachtegoed. Daarnaast is er
nog een groep die meer passief sympathi-
seert met het jihadisme. Het aantal
Nederlandstalige websites waarop de
gewelddadige idealen van het jihadisme
worden verheerlijkt, is in de loop van 2013
en 2014 sterk toegenomen. De propaganda
is doordrenkt van antiwesterse retoriek.
Meer dan 120 Nederlanders zijn voor de
jihad naar Syrië gegaan. De meesten van
hen strijden bij groepen die gelieerd zijn
aan Al Qaida of een gelijksoortig gedachte-
goed koesteren, waarbij het Westen als de
ultieme vijand wordt gezien. Velen van hen
zijn in Syrië betrokken bij gruwelijkheden
Om hier te posten is het minste wat je kunt doen ook daadwerkelijk het nieuws volgen lijkt me.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:37 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Hoe weet jij of hij gewoon op school zat?
Fundamentalisten veroordelen geen geweld, anders zouden ze niet zo'n liefhebber zijn van de sharia.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:40 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Niet echt. Je verwart fundamentalisme onterecht met extremisme. De grens tussen extremisme en fundamentalisme ligt vooral bij de bereidheid geweld te gebruiken. Legio moslims - salafisten bijvoorbeeld - die geweld veroordelen en IS ook verwerpelijk vinden
Kijk inderdaad maar uit, voor je het weet ligt je hoofd op je nachtkastje. Ik ga om die reden ook maar niet meer naar m'n Turkse kapper. Dan maak ik het 'm wel heel makkelijk.quote:
Ik ben dan ook een echte grapjas.quote:
Niet zomaar van het internet Koos: https://www.aivd.nl/publi(...)erland_juni_2014.pdfquote:Op donderdag 8 januari 2015 20:42 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik ben dan ook een echte grapjas.
Maar wat wil je nou zeggen met dat lapje tekst? Spreek je eigenlijk ooit wel eens een moslim? Of houd je het bij enge berichtjes van het internet plukken?
Behoorlijk inderdaad. En dat men bereid is naar daar af te reizen maakt men hier nog per sé een gevaar. Het is tenslotte een stuk makkelijker om hier iemand te vermoorden, maar op de een of andere manier is dat nog niet voorgekomen.quote:
Nog zo'n lolbroek.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:42 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Kijk inderdaad maar uit, voor je het weet ligt je hoofd op je nachtkastje. Ik ga om die reden ook maar niet meer naar m'n Turkse kapper. Dan maak ik het 'm wel heel makkelijk.
http://www.vox.com/2015/1/8/7514439/charlie-hebdo-russia-ciaquote:LifeNews, a mainstream Russian TV news channel, aired a segment on Thursday in which a regular guest and "expert political analyst" stated that the Charlie Hebdo terrorist attack in Paris had in fact been carried out by United States intelligence agencies.
The guest, Alexei Martynov, suggested that US intelligence had launched the Charlie Hebdo attack in order to sabotage the global effort against Islamist terrorism, which he argued Russia is leading. Martynov also argued that the attack was meant to pressure French President Francois Hollande into maintaining Western economic sanctions against Russia.
The segment ran for 10 minutes, during which Martynov's views were presented as fact and went largely unchallenged. A video of the interview can be seen on LifeNews' website. The network announced the segment in a tweet reading, "Political analyst Alexei Martynov: Terrorist attack in Paris staged by US intelligence agencies." LifeNews is not state-run, but it is avowedly pro-Putin, and has a large viewership in Russia that surpasses some major state-run networks.
Nou inderdaad; redacteuren van dagbladen, opinie- en filmmakers zijn hun leven niet meer zeker en staan dag en nacht onder bescherming. Dramaqueen.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:45 schreef NotYou het volgende:
Heel grappig totdat je een striptekenaar, film/opiniemaker of politicus bent. Om maar even wat voorbeelden te noemen.
Iig mooi dat je nu erkent dat die lui die die 12 mensen hebben vermoord in Parijs en ISIS-knakkers moslims zijn, want meestal krijg ik te horen dat dat geen moslims of geen echte moslims zijn.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:40 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Niet echt. Je verwart fundamentalisme onterecht met extremisme. De grens tussen extremisme en fundamentalisme ligt vooral bij de bereidheid geweld te gebruiken. Legio moslims - salafisten bijvoorbeeld - die geweld veroordelen en IS ook verwerpelijk vinden, maar er tegelijkertijd nog wel vrij zware dogma's op nahouden.
Gematigde moslims staan daar vrij ver vanaf; die zijn al helemaal niet bereid om geweld te gebruiken en houden er evenmin fundamentalistische dogma's op na.
Mooi man.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:43 schreef NotYou het volgende:
[..]
Niet zomaar van het internet Koos: https://www.aivd.nl/publi(...)erland_juni_2014.pdf
Dat je dit ook maar durft te zeggen zo, in tijden als deze.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:46 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nou inderdaad; redacteuren van dagbladen, opinie- en filmmakers zijn hun leven niet meer zeker en staan dag en nacht onder bedreiging. Dramaqueen.
Dat doe ik.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:41 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Om hier te posten is het minste wat je kunt doen ook daadwerkelijk het nieuws volgen lijkt me.²
Een beetje relativeren kan ook geen kwaad.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:47 schreef NotYou het volgende:
[..]
Dat je dit ook maar durft te zeggen zo, in tijden als deze.
Een paar jaar geleden toch wel maar ik denk zelf dat aanslagen niet te voorkomen zijn en kies voor de Thatcher methode.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:44 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Behoorlijk inderdaad. En dat men bereid is naar daar af te reizen maakt men hier nog per sé een gevaar. Het is tenslotte een stuk makkelijker om hier iemand te vermoorden, maar op de een of andere manier is dat nog niet voorgekomen.
Ik zet de doorsnee moslim geenszins weg maar wilde jij ontkennen dat deze duizenden sympathisanten ook buren hebben?quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:47 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Mooi man.
Ik ontken nergens dat er extremisten rondlopen in ons mooie landje. Ik ageer slechts tegen het wegzetten en stigmatiseren van doorsnee moslims die geen kwaad in de zin hebben. En ik kreeg het idee dat onze grote vriend Ryan dat deed met zijn reactie, aangezien hij iets mompelde over hoe gematigde moslims in principe niet zijn te onderscheiden van IS-gasten.
quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:45 schreef meth1745 het volgende:
[..]
http://www.vox.com/2015/1/8/7514439/charlie-hebdo-russia-cia
Zou je het gewelddadig vinden als ik je ontvoer en een stuk van je lul eraf snij? Zo nee: wat is er mis met je? Zo ja: waarom noem je dat niet gewelddadig als het bij baby's gebeurd?quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:40 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Niet echt. Je verwart fundamentalisme onterecht met extremisme. De grens tussen extremisme en fundamentalisme ligt vooral bij de bereidheid geweld te gebruiken. Legio moslims - salafisten bijvoorbeeld - die geweld veroordelen en IS ook verwerpelijk vinden, maar er tegelijkertijd nog wel vrij zware dogma's op nahouden.
Gematigde moslims staan daar vrij ver vanaf; die zijn al helemaal niet bereid om geweld te gebruiken en houden er evenmin fundamentalistische dogma's op na.
Matig. Zo kan het dus ook uitpakken als je je verplicht voelt om 'iets' met de actualiteit te doen.quote:
Als je beweert dat dit echte moslims zijn en gematigde niet slaat dat natuurlijk nergens op gezien de verhoudingen. Sowieso slaat dat waardeoordeel van 'echte' moslim nergens op, maar als je het dan gebruikt is het al een stuk zinniger om gematigde moslims echte moslims te noemen.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:46 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Iig mooi dat je nu erkent dat die lui die die 12 mensen hebben vermoord in Parijs en ISIS-knakkers moslims zijn, want meestal krijg ik te horen dat dat geen moslims of geen echte moslims zijn.
Nee. Jij beweert dat fundamentalisme nooit meer gezien zal worden als we dat nu zien zodra IS verdwijnt. Maar fundamentalisme heeft weinig met IS te maken.quote:Verder probeer je een semantisch spelletje te spelen met de woorden extremisme en fundamentalisme
quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:50 schreef Nibb-it het volgende:
Une journaliste du Monde sur place confime : une explosion a bien été entendue à Villejuif. - le Monde.
Er is een explosie gehoord in Villejuif, dat ligt ten zuiden van Parijs. Oorzaak onbekend.
Jodenstad, wat een naam...quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:50 schreef Nibb-it het volgende:
Une journaliste du Monde sur place confime : une explosion a bien été entendue à Villejuif. - le Monde.
Er is een explosie gehoord in Villejuif, dat ligt ten zuiden van Parijs. Oorzaak onbekend.
Oh wacht, het is wel zo dat alle redacteuren, film- en opiniemakers 24/7 onder politiebescherming vallen. Dat had ik even gemist. Linkje naar een artikel toevallig?quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:47 schreef NotYou het volgende:
[..]
Dat je dit ook maar durft te zeggen zo, in tijden als deze.
Dat ziet er niet uit als een ongelukje.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:54 schreef Houtenbeen het volgende:
Explosie in Villejuif:
[ afbeelding ]
quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:50 schreef Nibb-it het volgende:
Une journaliste du Monde sur place confime : une explosion a bien été entendue à Villejuif. - le Monde.
Er is een explosie gehoord in Villejuif, dat ligt ten zuiden van Parijs. Oorzaak onbekend.
twitter:Law99Tech twitterde op donderdag 08-01-2015 om 20:51:09Car explosion in Villejuif, just south of Paris. No known injuries. http://t.co/2k4hqxD92E reageer retweet
Nee, de bewering van criticasters is dat er geen soort verschil is tussen dit soort moslims en de zogenaamde gematigde moslims, maw er is geen gematigde islam, en dat leek jij te bevestigen, daarna trok je dat weer terug en ging lekker op de semantische toer. Iig heb je tussen neus en lippen door wel bevestigd dat het iig wel moslims zijn, want dat wordt vaak ook nog tegengeworpen, dat het geen moslim c.q. echte moslims zijn. En dat wij westerlingen in onze haat stikken, want islam is vrede, en je kunt niet oordelen over islam zonder zelf daar een studie naar gedaan te hebben of zelf moslim te zijn, inshalla.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:50 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Als je beweert dat dit echte moslims zijn en gematigde niet slaat dat natuurlijk nergens op gezien de verhoudingen. Sowieso slaat dat waardeoordeel van 'echte' moslim nergens op, maar als je het dan gebruikt is het al een stuk zinniger om gematigde moslims echte moslims te noemen.
[..]
Dat is het semantische spelletje weer dat je speelt. Nogmaals als je zegt dat het geen fundamentalisten zijn, dan zeg je dat ze in soort hetzelfde geloof belijden als jij, alleen maar wat strikter.quote:Nee. Jij beweert dat fundamentalisme nooit meer gezien zal worden als we dat nu zien zodra IS verdwijnt. Maar fundamentalisme heeft weinig met IS te maken.
parkeerfoutje iddquote:Op donderdag 8 januari 2015 20:54 schreef Downwards het volgende:
[..]
Dat ziet er niet uit als een ongelukje.
Tsja, in een miljoenenstad gebeurd natuurlijk elke dag wel wat.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:57 schreef Nibb-it het volgende:
La voiture qui a explosé à Villejuif était là depuis plusieurs jours, selon les sources interrogées par notre journaliste présente sur place. Beaucoup de policiers et de pompiers sont arrivés rapidement sur place. L'affaire ne semble avoir aucun lien avec les événements dramatiques qui ont eu lieu mercredi à Charlie Hebdo, selon notre reporter. - le Monde.
De auto stond er al enkele dagen, hulpdiensten waren snel te plaatse, op het moment wijst niets op een connectie met de aanslagen van vandaag en gisteren.
Dat is natuurlijk wel zo. Op een dag als vandaag gaan de alarmbellen direct rinkelen bij een explosie of vuurgevecht in de stad.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:58 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Tsja, in een miljoenenstad gebeurd natuurlijk elke dag wel wat.
Dergelijke criticasters sporen dan ook niet.quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:55 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nee, de bewering van criticasters is dat er geen soort verschil is tussen dit soort moslims en de zogenaamde gematigde moslims,
Dat ligt er zoals ik al zei maar net aan welke moslims je gebruikt om dat aan te tonen. Veruit de meerderheid is in ieder geval tegen geweld en de meerderheid lijkt me - als je dat soort waardeoordelen wilt gebruiken - toch het meest representatief.quote:maw er is geen gematigde islam
Dat heb je dan niet goed begrepen.quote:en dat leek jij te bevestigen
Als zij zichzelf moslim vinden wie ben ik dan om te zeggen dat ze dat niet zijn?quote:daarna trok je dat weer terug en ging lekker op de semantische toer. Iig heb je tussen neus en lippen door wel bevestigd dat het iig wel moslims zijn, want dat wordt vaak ook nog tegen geworpen, dat het geen moslim c.q. echte moslims zijn.
Ze houden er ongetwijfeld fundamentalistische dogma's op na, maar omdat ze eveneens bereid zijn geweld in te zetten zijn het niet langer fundamentalisten maar extremisten.quote:Dat is het semantische spelletje weer dat je speelt. Nogmaals als je zegt dat het geen fundamentalisten zijn, dan zeg je dat ze in soort hetzelfde geloof belijden als jij, alleen maar wat strikter.
En wanneer hebben die duizenden sympathisanten voor het laatst in Nederland iemand vermoord?quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:04 schreef NotYou het volgende:
Zie je het verschil nou echt niet? Moet ik echt het stuk over de vele duizenden sympathisanten van de aivd weer voor je copy/pasten? Ben je het nu al vergeten?
Ja, laten we vooral maar bang zijn voor die duizenden sympathisanten die nog nooit in Nederland geweld hebben gebruikt maar dat misschien toch nog wel eens onverhoopt in de verre of nabije toekomst willen of kunnen gaan plannen en dan heel misschien ook nog eens overwegen het daadwerkelijk uit te voeren.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:07 schreef NotYou het volgende:
[..]
De vraag is meer hoe lang duurt het nog voordat het echt losbarst.Gelet op de enorme impact van deze slecht voorbereide aanslag gok ik: niet lang.
Maar goed, de zoveelste weinig subtiele verandering van gespreksonderwerp in de hoop je verwrongen gelijk te behalen.![]()
Mijn hele initiële punt was dat je niet in je broek hoeft te schijten voor elke willekeurige moslim. Dat was de boodschap die in mijn kromzwaard-post verborgen zat.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:04 schreef NotYou het volgende:
[..]
In welk topic post je ook alweer? Over een gestoorde eenling met een wapenvergunning die hij nooit had mogen hebben of over drie mujahideen, getraind en wel met waarschijnlijk gevechtservaring in syrie, die in georganiseerd verband hun beledigde profeet gewroken (menen te) hebben door een redactie te hebben uitgemoord?![]()
Zie je het verschil nou echt niet? Moet ik echt het stuk over de vele duizenden sympathisanten, van de aivd, weer voor je copy/pasten? Ben je het nu al vergeten?
Explosie in Villejuif iets ten zuiden van Parijsquote:Op donderdag 8 januari 2015 21:10 schreef crv het volgende:
ben er ff tussenuit geweest, nog wat gemist ?
Alleen een discussie tussen wat kinderen hierquote:Op donderdag 8 januari 2015 21:10 schreef crv het volgende:
ben er ff tussenuit geweest, nog wat gemist ?
is het weer zover?quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:11 schreef Tukker87 het volgende:
[..]
Alleen een discussie tussen wat kinderen hier
twitter:cejuma twitterde op donderdag 08-01-2015 om 21:09:28Muslim police officer executed during #Paris terror #JeSuisAhmed #JeSuisCharlie #CharlieHebdo
reageer retweet
Politie is (zover bekend) nog steeds de bossen/omgeving van Longpont aan het uitkammen, en een explosie in een auto in Villejuif (geen gewonden en waarschijnlijk niet gerelateerd aan CharlieHebdo)quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:10 schreef crv het volgende:
ben er ff tussenuit geweest, nog wat gemist ?
Aan de beelden te oordelen niet een erg zwaar explosief, meer illegaal vuurwerk.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:11 schreef Houtenbeen het volgende:
[..]
Explosie in Villejuif iets ten zuiden van Parijs
Onverhoopt? Er wordt in niet mis te verstane bewoordingen toe opgeroepen en nu het westen/europa haar complete machteloosheid trots etaleert moet je wel heel naief zijn wil je denken dat, dat in die kringen niet opgepikt wordt.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:10 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ja, laten we vooral maar bang zijn voor die duizenden sympathisanten die nog nooit in Nederland geweld hebben gebruikt maar dat misschien toch nog wel eens onverhoopt in de verre of nabije toekomst willen of kunnen gaan plannen en dan heel misschien ook nog eens overwegen het daadwerkelijk uit te voeren.
Met wat illegaal vuurwerk krijg je zo een auto niet volledig in de poeier lijkt me zo hoor.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:13 schreef RolandArthur het volgende:
[..]
Aan de beelden te oordelen niet een erg zwaar explosief, meer illegaal vuurwerk.
13 jarige ventjes hebben met oud & nieuw zwaarder spul in hun rugzakjes ja.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:13 schreef RolandArthur het volgende:
[..]
Aan de beelden te oordelen niet een erg zwaar explosief, meer illegaal vuurwerk.
het tegenwoordife illegale vuurwerk nadert anders aardig het "bom" niveauquote:Op donderdag 8 januari 2015 21:13 schreef RolandArthur het volgende:
[..]
Aan de beelden te oordelen niet een erg zwaar explosief, meer illegaal vuurwerk.
Met een of twee cobra's moet dat wel lukkenquote:Op donderdag 8 januari 2015 21:15 schreef Geralt het volgende:
[..]
Met wat illegaal vuurwerk krijg je zo een auto niet volledig in de poeier lijkt me zo hoor.
quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:15 schreef Geralt het volgende:
[..]
Met wat illegaal vuurwerk krijg je zo een auto niet volledig in de poeier lijkt me zo hoor.
Dank voor de onderbouwing.quote:
Holy fuckquote:
De kans dat je betrokken raakt bij een auto-ongeluk, slachtoffer wordt van een medische misser of doodgemaakt wordt door je psychotische buurman is een stuk groter, maar ach, kleinigheidje.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:14 schreef NotYou het volgende:
[..]
Onverhoopt? Er wordt in niet mis te verstane bewoordingen toe opgeroepen en nu het westen/europa haar complete machteloosheid trots etaleert moet je wel heel naief zijn wil je denken dat, dat in die kringen niet opgepikt wordt.![]()
Toen het (jihadisme in Nederland) ten tijde van de hofstadgroep nog relatief klein was had de aivd er nog enigszins zicht/grip op maar ook weer niet zozeer dat ze de moord op van Gogh konden voorkomen. Nu zijn er dusdanig veel gelijksoortige figuren dat grip of ook maar zicht een utopie is.
Wat een domme tekst, je kunt alleen voor korannen zwichten als je het gewicht niet kunt dragen.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:16 schreef Ryan3 het volgende:
Een volk dat voor korannen zwicht, zal meer dan lijf en goed verliezen, dan dooft het licht
Kwam ik tegen, vrij naar Henk Randwijk.
Is er niet een verschil tussen een islamist en een moslim?quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:19 schreef crv het volgende:
Lyon gaat de "goede" kant op![]()
[ afbeelding ]
Bron?quote:Op donderdag 8 januari 2015 20:50 schreef Nibb-it het volgende:
Une journaliste du Monde sur place confime : une explosion a bien été entendue à Villejuif. - le Monde.
Er is een explosie gehoord in Villejuif, dat ligt ten zuiden van Parijs. Oorzaak onbekend.
mooi om te zienquote:
hier ook nog zatquote:Op donderdag 8 januari 2015 21:20 schreef Caland het volgende:
[..]
8 januari en in Istanbul hebben ze nog kerstverlichting
http://www.lemonde.fr/soc(...)do_4550635_3224.htmlquote:
Geen van de genoemde gebeurtenissen vinden echter plaats met het doel een samenleving te ontwrichten/afbreken. Geen van de genoemde gebeurtenissen wordt door politici aangegrepen voor een verdere inperking van rechten, verdergaande inbreuk op de privesfeer van alle burgers.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:18 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
De kans dat je betrokken raakt bij een auto-ongeluk, slachtoffer wordt van een medische misser of doodgemaakt wordt door je psychotische buurman is een stuk groter, maar ach, kleinigheidje.
Dat is waarschijnlijk meer een verwijzing naar de ideologie dan de koran als boek. Hoeveel mensen zijn er gestorven doordat Hitler op hen ging zitten?quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:19 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Wat een domme tekst, je kunt alleen voor korannen zwichten als je het gewicht niet kunt dragen.
dus dan vinden ze het allemaal leuk wat er in dat blad staat?quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:21 schreef BansheeBoy het volgende:
Wat ik wel jammer vind is dat de bevolking niet op de been is om ook de Moslims bij te staan. Had zo mooi gestaan op de pamfletten:
"Ik ben Moslim. Ik ben Charlie"²
dat is er. Wanneer men het over een "islamiste" heeft, gaat het over een extremist en niet over de doorsnee moslim.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:19 schreef MouzurX het volgende:
[..]
Is er niet een verschil tussen een islamist en een moslim?
Ik vind de mate waarin je dit soort dingen compleet uit z'n verband trekt om te waarschuwen voor geweld vrij grappig. De situatie in Frankrijk natuurlijk allesbehalve.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:21 schreef NotYou het volgende:
[..]
Geen van de genoemde gebeurtenissen vinden echter plaats met het doel een samenleving te ontwrichten/afbreken. Geen van de genoemde gebeurtenissen wordt door politici aangegrepen voor een verdere inperking van rechten, verdergaande inbreuk op de privesfeer van alle burgers.
Maar ik ben blij dat je het gezien de PI's allemaal zo leuk/grappig vindt.
"ik ben moslim en verwerp de terroristische aanslag in parijs"quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:21 schreef BansheeBoy het volgende:
Wat ik wel jammer vind is dat de bevolking niet op de been is om ook de Moslims bij te staan. Had zo mooi gestaan op de pamfletten:
"Ik ben Moslim. Ik ben Charlie"²
Was dat niet dat land waar kritische journalisten de bak in draaien en de islamistische president democratie beziet als de trein die hij neemt tot hij z´n bestemmning bereikt heeft?quote:
Dat past niet.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:21 schreef BansheeBoy het volgende:
Wat ik wel jammer vind is dat de bevolking niet op de been is om ook de Moslims bij te staan. Had zo mooi gestaan op de pamfletten:
"Ik ben Moslim. Ik ben Charlie"²
Dat zou kunnen maar dan schaar je eigenlijk wel iedereen die dat boek zou lezen over één kam terwijl het naar mijn mening altijd de mensen zelf zijn die verantwoordelijk zijn voor wat ze doen met wat ze lezen. Het blijft dus een domme tekst.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:22 schreef RolandArthur het volgende:
[..]
Dat is waarschijnlijk meer een verwijzing naar de ideologie dan de koran als boek. Hoeveel mensen zijn er gestorven doordat Hitler op hen ging zitten?
het was niet bekend of ze in een huis zaten, er werd gewoon systematisch alles afgezochtquote:Op donderdag 8 januari 2015 21:24 schreef kawa4 het volgende:
nog spannende ontwikkelingen vanaf 17:00,
ik lees dat ze nou ergens in de bossen zijn?
hoe the hell zijn ze dan uit dat huis ontsnapt ( of zaten ze nooit in een huis)
Zuurgraad over 9000.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:24 schreef NotYou het volgende:
[..]
Was dat niet dat land waar kritische journalisten de bak in draaien en de islamistische president democratie beziet als de trein die hij neemt tot hij z´n bestemmning bereikt heeft?
quote:Anonymous belooft tegenaanval
Het hackerscollectief Anonymous heeft ervoor gewaarschuwd dat het van plan is 'Charlie Hebdo te wreken'. Het belooft een 'frontale en massale reactie' van zijn kant. Voorlopig zijn de hackers dit van plan door jihadistische sites te blokkeren.
http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20150108_01464120
Ik vind de manier waarop jij enig en ieder verband, al dan niet bewust, weigert te zien/erkennen ronduit stuitend.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:24 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik vind de mate waarin je dit soort dingen compleet uit z'n verband trekt om te waarschuwen voor geweld vrij grappig. De situatie in Frankrijk natuurlijk allesbehalve.
Ze lachen je uit waar je bijstaat, rechter of niet. Maar xa1pt weigert een probleem/verband te zien. Incidenten. "Tristan, Breivik."quote:Op dinsdag 2 december 2014 22:01 schreef NotYou het volgende:
[..]
Deze hele vertoning van begin tot eind. Eigenlijk vrijwel het gehele item maar daarbinnen met name het aangegeven fragment. Dat het tot dit punt heeft kunnen komen in Nederland en men er vervolgens ook nog blij mee is/zegt te zijn vanuit het OM. (Dat van de verdediging geloof ik wel, maar gezien zijn afkomst en "kafir" zijn ook triest.) De zichtbare machteloosheid van deze rechter nadat de hogere macht - de enige wetgever die deze mensen erkennen - nog even aangeroepen is, zijn grootheid luidkeels benadrukt. In de rechtszaal.
In ieder geval de schreeuwer had verwijderd moeten worden en gelaatsbedekkende kledij zou op de eerste plaats al niet toegestaan moeten zijn in het openbaar en zeker niet in een rechtszaal.
Dit land is doodziek.
dus ze weten nog niet 100% zeker in welk gebied ze moeten zitten dan?quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:25 schreef crv het volgende:
[..]
het was niet bekend of ze in een huis zaten, er werd gewoon systematisch alles afgezocht
Veel geknal maar weinig bloed.... voor een AK-47quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:26 schreef SuperFood het volgende:
[..]
daar had het veel van weg op dat filmpje dat ik gezien heb.
quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:28 schreef Mr.Ping het volgende:
[..]
Veel geknal maar weinig bloed.... voor een AK-47
Gaan ze Twitter en Youtube ook aanvallenquote:Op donderdag 8 januari 2015 21:26 schreef LTVDK het volgende:
Anonymous belooft tegenaanval
Het hackerscollectief Anonymous heeft ervoor gewaarschuwd dat het van plan is 'Charlie Hebdo te wreken'. Het belooft een 'frontale en massale reactie' van zijn kant. Voorlopig zijn de hackers dit van plan door jihadistische sites te blokkeren.
Lichten van Eiffeltoren gedoofdquote:
Daar hebben ze het over witte of zwarte buitenspiegels van die Citroen.... was gewoon chrome!quote:
Is er nog nieuws? Was vanaf 1630 wegquote:Op donderdag 8 januari 2015 21:29 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Lichten van Eiffeltoren gedoofd
Uit eerbetoon voor de slachtoffers van de aanslag op Charlie Hebdo zijn de lichten van de Eiffeltoren donderdagavond gedoofd. Op verschillende plaatsen in Europa vonden ook wakes plaats.
[ afbeelding ]
De bossen/omgeving van Longepont wordt nog steeds uitgekamt.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:30 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Is er nog nieuws? Was vanaf 1630 weg
Ik had het al een tijd terug gepost, maar toen was er nog geen foto bijquote:Op donderdag 8 januari 2015 21:30 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Is er nog nieuws? Was vanaf 1630 weg
ze vermoeden nu dus dat grote stuk bosquote:Op donderdag 8 januari 2015 21:27 schreef kawa4 het volgende:
[..]
dus ze weten nog niet 100% zeker in welk gebied ze moeten zitten dan?
duurt toch al wel behoorlijk voordat ze gepakt zijn
quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:31 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
De bossen/omgeving van Longepont wordt nog steeds uitgekamt.
Voor de verdachten van gister ?quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:31 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
De bossen/omgeving van Longepont wordt nog steeds uitgekamt.
Yep, zijn dus goed mogelijk toch lone wolves.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:24 schreef kawa4 het volgende:
nog spannende ontwikkelingen vanaf 17:00,
ik lees dat ze nou ergens in de bossen zijn?
Islamist: An Islamic revivalist movement, often characterized by moral conservatism, literalism, and the attempt to implement Islamic values in all spheres of life.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:19 schreef crv het volgende:
Lyon gaat de "goede" kant op![]()
[ afbeelding ]
Voor de verdachten van gisteren.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:32 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
[..]
Voor de verdachten van gister ?
En is er al iets bekend over de verdachte van vanochtend ?
Zou vanavond de gordijnen maar dicht doen en alle deuren en ramen controleren voor je naar bed gaat..quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:27 schreef NotYou het volgende:
[..]
Ik vind de manier waarop jij enig en ieder verband, al dan niet bewust, weigert te zien/erkennen ronduit stuitend.
http://download.omroep.nl(...)p4?start=190&end=267
Kijk deze video eens.
Wat er in mijn beleving mis mee is:
[..]
Ze lachen je uit waar je bijstaat, rechter of niet. Maar xa1pt weigert een probleem/verband te zien. Incidenten. "Tristan, Breivik."Duizenden van dit soort types lopen er rond hier.
![]()
daar wordt ook nog naar gezochtquote:Op donderdag 8 januari 2015 21:32 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
[..]
Voor de verdachten van gister ?
En is er al iets bekend over de verdachte van vanochtend ?
Wat een vreemde plek om je in zo'n bos te gaan verstoppenquote:Op donderdag 8 januari 2015 21:32 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
Voor de verdachten van gisteren.
Ik begreep dat voor de aanslag van vanochtend 2 verdachten zijn aangehouden.
Je zou zeggen dat ze met helicopters, infrarood, warmte waarnemend camera's en een gigantische mankracht dit klusje wel zouden moeten kunnen klaren. Of allang hadden moeten klaren.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:32 schreef crv het volgende:
[..]
ze vermoeden nu dus dat grote stuk bos
Ah, dank je dan had ik dat verkeerd begrepen.quote:
Dat deze mensen het niet op jou persoonlijk maar op je samenleving voorzien hebben is geen argument.quote:Op donderdag 8 januari 2015 21:33 schreef PBateman1978 het volgende:
[..]
Zou vanavond de gordijnen maar dicht doen en alle deuren en ramen controleren voor je naar bed gaat..
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |