Snif...twitter:Philae2014 twitterde op zaterdag 15-11-2014 om 00:37:42So much hard work.. getting tired... my battery voltage is approaching the limit soon now http://t.co/GHl4B8NPzm reageer retweet
quote:Op zaterdag 15 november 2014 00:39 schreef MouzurX het volgende:
Maar hoezo zou die dan dood/kapot gaan? Hij kan toch gewoon uit gaan totdat de zonnepanelen weer zonlicht oppikken? Of heeft het allemaal systemen nodig die permanent zonlicht nodig hebben en waarvoor dus een minimum aan zonlicht per dag nodig is?
quote:Op zaterdag 15 november 2014 00:36 schreef rubbereend het volgende:
[..]
ze hadden het er bij de persconferentie van donderdag over dat ze hopen dat er genoeg energie gegenereerd wordt om de systemen om het apparaat op temperatuur en stand by te houden en dat ondertussen de accu een beetje kan bijladen zodat hij kan herstarten als er voldoende energie in de batterij zit
Als Philae zonlicht vangt en dus energie produceert wordt die gebruikt om de machine en vooral de accu's op te warmen. Als dat gebeurd is worden de accu's geladen. Als er dus te weinig zonlicht is om Philae wakker te krijgen zodat de batterijen kunnen opladen, is hij "dood". Dan kan hij niet meer wakker worden, tenzij er op een later moment in de baan van de komeet toevallig veel meer zonlicht op schijnt.quote:Op zaterdag 15 november 2014 00:39 schreef MouzurX het volgende:
Maar hoezo zou die dan dood/kapot gaan? Hij kan toch gewoon uit gaan totdat de zonnepanelen weer zonlicht oppikken?
Precies.. En een mogelijkheid zou augustus (!) volgend jaar zijn dacht ik dat ze dat zeiden vanmiddagquote:Op zaterdag 15 november 2014 00:40 schreef Tchock het volgende:
[..]
Als Philae zonlicht vangt en dus energie produceert wordt die gebruikt om de machine en vooral de accu's op te warmen. Als dat gebeurd is worden de accu's geladen. Als er dus te weinig zonlicht is om Philae wakker te krijgen zodat de batterijen kunnen opladen, is hij "dood". Dan kan hij niet meer wakker worden, tenzij er op een later moment in de baan van de komeet toevallig veel meer zonlicht op schijnt.
Ah zo ja. Naja hopen op het beste.quote:Op zaterdag 15 november 2014 00:40 schreef Tchock het volgende:
[..]
Als Philae zonlicht vangt en dus energie produceert wordt die gebruikt om de machine en vooral de accu's op te warmen. Als dat gebeurd is worden de accu's geladen. Als er dus te weinig zonlicht is om Philae wakker te krijgen zodat de batterijen kunnen opladen, is hij "dood". Dan kan hij niet meer wakker worden, tenzij er op een later moment in de baan van de komeet toevallig veel meer zonlicht op schijnt.
Ik dacht dat de komeet in maart te dicht bij de zon kwam?quote:Op zaterdag 15 november 2014 00:41 schreef nikao het volgende:
[..]
Precies.. En een mogelijkheid zou augustus (!) volgend jaar zijn dacht ik dat ze dat zeiden vanmiddag
En dat alles 10 jaar van tevoren bedenken. (naja niet alles natuurlijk, maar je begrijpt wat ik bedoel)quote:Op zaterdag 15 november 2014 00:42 schreef rubbereend het volgende:
Ik kan er niet over uit hoe bizar het is wat er de afgelopen dagen gepresteerd is door de ESA
Sonde op een komeet laten vallen en vervolgens vrijwel alles kunnen doen
twitter:elakdawalla twitterde op zaterdag 15-11-2014 om 00:41:49Chart is down to 21.5 volts. Link is still working. Final countdown. Philae may come back after this, but we don't know. reageer retweet
technische kennis of ook kennis van de komeet? In het laatste geval natuurlijk zeker; ze hadden zo'n 'rare' vorm niet verwacht, samenstelling lijkt anders dan verwacht. Dus kan me voorstellen dat ze een hoop anders zouden plannen/inrichten.quote:Op zaterdag 15 november 2014 00:43 schreef happinessfordogs het volgende:
Als Philae gebouwd zou zijn met de kennis en beschikbare materialen van nu, zou de missie dan heel anders gelopen zijn?
tuurlijk, zonnepanelen van nu zijn alleen al veel beter om maar eens wat te noemenquote:Op zaterdag 15 november 2014 00:43 schreef happinessfordogs het volgende:
Als Philae gebouwd zou zijn met de kennis en beschikbare materialen van nu, zou de missie dan heel anders gelopen zijn?
als zowat alles gelukt is? neequote:Op zaterdag 15 november 2014 00:43 schreef happinessfordogs het volgende:
Als Philae gebouwd zou zijn met de kennis en beschikbare materialen van nu, zou de missie dan heel anders gelopen zijn?
Ja bizar... je vergeet dat makkelijk dat het grotendeels jaren 90 techniek is. Vorige eeuw!quote:Op zaterdag 15 november 2014 00:44 schreef Tchock het volgende:
Hoe cool is het ook dat een accu gemaakt in de jaren '90 en gelanceerd in 2004, na tien jaar in de ruimte te hebben gezweefd onder verschrikkelijke omstandigheden en temperaturen nu in 2014 precies zo lang meegaan dat alle experimenten kunnen worden uitgevoerd.
Zonnepanelen zijn nu inderdaad écht veel beter. Vooral de dure experimentele varianten die zij dan zouden hebben kunnen gebruikenquote:Op zaterdag 15 november 2014 00:44 schreef rubbereend het volgende:
[..]
tuurlijk, zonnepanelen van nu zijn alleen al veel beter om maar eens wat te noemen
Zonder kennis van de komeet natuurlijk.quote:Op zaterdag 15 november 2014 00:44 schreef nikao het volgende:
[..]
technische kennis of ook kennis van de komeet? In het laatste geval natuurlijk zeker; ze hadden zo'n 'rare' vorm niet verwacht, samenstelling lijkt anders dan verwacht. Dus kan me voorstellen dat ze een hoop anders zouden plannen/inrichten.
De panelen hadden enkel de levensduur van de missie verlengd. Ik vraag me af of het landingsgestel beter had kunnen functioneren met de techniek van nu en of er complexere/zuinigere metingen uitgevoerd hadden kunnen worden.quote:Op zaterdag 15 november 2014 00:44 schreef rubbereend het volgende:
tuurlijk, zonnepanelen van nu zijn alleen al veel beter om maar eens wat te noemen
Dat is dan maar de vraag.quote:
twitter:Philae_Ptolemy twitterde op zaterdag 15-11-2014 om 00:45:47467 packets so far. http://t.co/F7HQ7mCfFv reageer retweet
Even voor de beeldvorming:quote:Op zaterdag 15 november 2014 00:45 schreef nikao het volgende:
[..]
Ja bizar... je vergeet dat makkelijk dat het grotendeels jaren 90 techniek is. Vorige eeuw!
twitter:RosettaSD2 twitterde op zaterdag 15-11-2014 om 00:45:17After analyzing all the data of the first sampling we can confirm that all the movements were performed correctly!!! Thanks @Philae2014 reageer retweet
Ik vond het eigenlijk wel raar dat zowel de stuwraketten als de harpoenen gefaald hebben. Net datgene wat voor de veilige landing nodig is. Of maken beide deel uit van eenzelfde "module" ?quote:Op zaterdag 15 november 2014 00:47 schreef happinessfordogs het volgende:
De panelen hadden enkel de levensduur van de missie verlengd. Ik vraag me af of het landingsgestel beter had kunnen functioneren met de techniek van nu en of er complexere metingen uitgevoerd hadden kunnen worden.
De harpoenen faalden toch niet maar de grond was te zacht?quote:Op zaterdag 15 november 2014 00:49 schreef X11 het volgende:
[..]
Ik vond het eigenlijk wel raar dat zowel de stuwraketten als de harpoenen gefaald hebben. Net datgene wat voor de veilige landing nodig is. Of maken beide deel uit van eenzelfde "module" ?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |