Nee, dat is waar.quote:Op zondag 7 december 2014 01:33 schreef Molo het volgende:
Zou de wijn dan opeens goedkoper zijn en de hoeveelheden normaler? Lijkt mij van niet.
Edit, niet goed gelezenquote:Op zondag 7 december 2014 00:58 schreef RobinOok het volgende:
Ik weet het niet, misschien ben ik overly kritisch, zo'n kutwijf dat het denkt beter te weten omdat ze ook iets van koken weet. Zo'n irri-gast die foto's van haar eten maakt en alles onder een vergrootglas legt. Maar 170 euro neerleggen voor 3 gangen en 3 glazen wijn waarbij alles maar zozo is, niks eruit springt, niks ziel heeft en niks je laat wiebelen op je stoel, ik ben er een beetje klaar mee.
Even vooraf: Zaten jullie bij het raam die middag want ik was toevallig op De Meent en kijk dan altijd even naar binnen bij Amarone (of ze het druk hebben en zo niet - en ik heb tijd en zin - loop ik altijd even naar binnen om "hallo"te zeggen en dan een glaasje bubbelie te nuttigen onderwijl even snel bijpratend.) en zag een gezelschap bij het raam zitten zaterdagmiddag voor de lunch die toevallig een foto maakte van een bord.quote:Op zondag 7 december 2014 00:58 schreef RobinOok het volgende:
Ik weet het niet, misschien ben ik overly kritisch, zo'n kutwijf dat het denkt beter te weten omdat ze ook iets van koken weet. Zo'n irri-gast die foto's van haar eten maakt en alles onder een vergrootglas legt.
Mooi dit en weer een tevreden klant erbij. Maar je hebt ook niet voor niets de beste Thai van Zuid-Holland/Rotterdam uitgezocht! M.a.w je moest wel slagen...quote:Op woensdag 10 december 2014 03:48 schreef MiestOr het volgende:
Korte omschrijving van mijn dinneetje vorige week:
Waar: Soi3 op de Kruiskade te Rotterdam
Wat:
Ik vooraf een Tom Yam met kip, was niet zo heel erg pittig (ben nogal verziekt door Surinaams eten) maar wel smaakvol. had een kleine variant genomen omdat ik graag met volle teugen van het hoofdgerecht wilde genieten. Toch bleek dit al een heule flinke kom te zijn. Wel erg smakelijk!
Zij thaise viskoekjes met chilisaus, smakelijk echter ik proefde meteen welke chilisaus het was (panthainorasigh) fijn voorafje.
Hoofdgerecht ik: Keang kieuw waan, groene curry op basis coccosmelk met vis
Heerlijke curry met prachtig stuk meervalfilet, normaal ben ik wat huiverig voor vis, maar ik had een gekke bui en dat is met niet tegen gevallen! Ondanks dat ik me had ingehouden met het voorgerecht (en mee had gesnoept van mijn tafeldame's viskoekjes) was het ruim voldoende voor mij als medium-grote eter.
Hoofdgerecht zij: Phad Thai met kip. Zij wist van tevoren al dat ze weer dit gerecht ging nemen en dat viel zoals altijd (ze komt er vaker) niet tegen! lekker zitten smikkelen en ik mocht gelukkig ook proevenechter was de portie voor haar wat te groot. Dit ging netjes mee in n doggy-bag op aanraden van de eigenaar.
Nagerecht beide: helaas zaten we vol.. toch maar een extra koud pilsje genomen, dat kan tenslotte altijd!
Verder lekker wat biertjes erbij en mn dame een heerlijke munt-thee.
afgerekend: 55eur incl. tip
Vaker eten? ja hoor, ben vrij nieuw tot de Thaise keuken en dit beviel prima!
En wat vind je van DeliBird dan? die staat komend verlof op t programma!quote:Op donderdag 11 december 2014 19:57 schreef Iwanius het volgende:
[..]
Mooi dit en weer een tevreden klant erbij. Maar je hebt ook niet voor niets de beste Thai van Zuid-Holland/Rotterdam uitgezocht! M.a.w je moest wel slagen...![]()
Vanaf volgend jaar niet meer maar het feit dat het van de zelffde eigenaar is wil niet zeggen dat alles dan hetzelfde is.quote:Op vrijdag 12 december 2014 19:20 schreef MiestOr het volgende:
Ok Iwanius,
Naar mijn weten hebben DeliBird en Soi3 wel dezelfde eigenaar, dat is dan weer eigenaardig
Wel ben ik met je eens dat de eerste 3 foto's inderdaad niet tot de verbeelding spreken..
De garnalensalade ziet er beter uit, echter kan ik over de smaak nog niets zeggen.. verdere tips voor n goede Thai in Rotterdam zijn altijd welkom!
Volgens een goede vriend van me moet ik de salade met onrijpe papaya's nog eens proberen, zeker omdat ik wel van lekker pittig eten houd. Misschien toch eerst nog n keertje langs Soi3|
Afbakbroodjequote:Op zaterdag 13 december 2014 17:44 schreef houdjemond het volgende:
Hoe weet je dat het broodje waardeloos was als er zo te zien geen hap van is genomen?
Ziet er ook niet heel erg smakelijk uit dat ben ik met je eens maar ik ben meer van het eerst proeven dan zeiken..quote:
Broodje ziet eruit alsof het niet is afgebakken...bleh, bleek brood.quote:Op zaterdag 13 december 2014 17:44 schreef houdjemond het volgende:
Hoe weet je dat het broodje waardeloos was als er zo te zien geen hap van is genomen?
Dat zie ik zelfs op de foto, afbakbroodje van Sinnac wat te kort in de oven wasquote:Op zaterdag 13 december 2014 17:44 schreef houdjemond het volgende:
Hoe weet je dat het broodje waardeloos was als er zo te zien geen hap van is genomen?
Hij is de enige reden waarom ik dit topic volgquote:Op zaterdag 13 december 2014 18:28 schreef DancingPhoebe het volgende:
Ik ben dol op de verslagen van Iwanius
Dat laatste was ook mijn ervaring daar. Waardoor ik erg huiverig was voor Librije's Zusje. Wat achteraf nergens voor nodig wasquote:Op zondag 7 december 2014 07:13 schreef Isegrim het volgende:
Ik ben een paar jaar geleden naar Amarone geweest en had toen een zelfde soort gevoel als jij nu. Naast dat ik het echt een ontzettend stijve, ongezellige boel vond.
ik zie hem weleens. Ik noem het een zuurstandquote:Op zondag 14 december 2014 13:30 schreef RobinOok het volgende:
Ik word altijd erg vrolijk van de eigenaar/sommelier, Harrie Baas. Wij noemen hem Spong. Gerard Spong is ook zo iemand waar veel mensen direct hekel aan hebben. Ligt denk ik aan de bek die hij trekt, die staat in een soort natuurlijke arrogantiestand. Maar ik vind ze dus allebei geweldig.![]()
Van Spong weet ik dat ie een geweldig gevoel voor humor heeft, van Baas vermoed ik het.
weet ik. Kom hem weleens tegen met hondje bij mijn favo Italiaan. Zo niet CUL verantwoord want Turk. Maar supergastvrij en gewoon lekker eten voor niet al te veel geld. (iwanius even voor zijn )quote:Op zondag 14 december 2014 13:37 schreef RobinOok het volgende:
Haha, ja, kijk, dat vermoedde ik dus al.![]()
Maar hij is echt niet zuur hoor, heeft prima gevoel voor humor en past zich ook netjes aan aan het jouwe. Niet stijf dus, maar meegaand.
La Festa in Amsterdam.quote:Op zondag 14 december 2014 18:40 schreef Iwanius het volgende:
Toch niet die Italiaan tegenover Amarone op de Meent waar sommigen de loftrompet over blazen want die is gewoon slecht. Zo nee
Had ik er toch goed aangedaan de keuze van iemand om hier te gaan eten af te wijzen en een alternatief aan te bieden. Verbaast mij niets deze recensie.quote:Op dinsdag 30 december 2014 19:33 schreef LordLynx het volgende:
Gisteravond bij Shan Yi in Rotterdam gegeten.
[knip]
Zit er in Eindhoven ook een Lindenhof? Verwarrend.quote:Op dinsdag 30 december 2014 14:51 schreef JaafkeEHV het volgende:
Tweede kerstdag bij de Lindenhof in eindhoven gegeten.
Nuenen. sorry!quote:Op dinsdag 30 december 2014 22:11 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Zit er in Eindhoven ook een Lindenhof? Verwarrend.
Ik ken alleen de Lindehof in Nuenen en de Lindenhof in Giethoorn.
En voorpret is zeer terecht! Ben er zelf in november geweest. Dat was een van de meest geweldige avonden die ik ooit mee heb gemaakt, had me vanalles voorgesteld maar niet zoals het echt wasquote:Op maandag 5 januari 2015 14:33 schreef Gripper het volgende:
Oh![]()
![]()
Het is nog heel ver weg (maar dat geeft niet, meer tijd voor voorpret) : 9 mei gaan we eten bij de librije!
[offtopic]Daar hebben deze gemeenten zich anders behoorlijk tegen verzet de afgelopen jarenquote:Op woensdag 31 december 2014 07:56 schreef JaafkeEHV het volgende:
[..]
Nuenen. sorry!
Nuenen, Gerwen, Son & breugel.. noem het allemaal eindhoven
Heb daar een paar keer gegeten. Keuken was zeker niet slecht en de ambiance van het ronddraaiende restaurant heel bijzonder om mee te maken. Zeker op heldere zomerse dagen.quote:Op dinsdag 30 december 2014 23:13 schreef derLudolf het volgende:
Nog mensen die nog even snel naar Koperen Hoogte gaan?
http://m.dvhn.nl/nieuws/d(...)-sluit-12063153.html
8+ Zo...toe maar.quote:Op zondag 28 december 2014 13:13 schreef Windigo het volgende:
Waar:
22High , Amersfoort
Wanneer:
26-12-2014, Kerstbrunch
Hier het volledige fotoalbum
Wat:
Even een foto-impressie:
De sushi was echt lekker, boterzachte zalm die op je tong smolt
Wat warme voorgerechtjes. Prima in orde, niet super bijzonder maar dat verwacht ik ook niet bij een buffetrestaurant.
Het hoofdgerecht wat we allebei namen, lekker malse steak; goede bijgerechtjes.
Extra wokgerecht van mijn gezelschap. Scheen lekker te zijn
En de toetjes:
Kosten?
28,50 PP inclusief drinken. Heel schappelijke prijs. Goede verhouding met de kwaliteit.
Impressie?
Goed restaurant voor een buffetrestaurant, alles smaakte goed; was goed op temperatuur en er zaten een paar echt lekkere dingen bij. De toetjes en de sushi waren erg goed, en ik zou er best eens teruggaan
Cijfer?
8+
Ja, 8+ vanwege de prijs-kwaliteit verhouding. Het is natuurlijk geen sterrentent..quote:Op donderdag 22 januari 2015 10:38 schreef Iwanius het volgende:
[..]
8+ Zo...toe maar.![]()
Als het jou maar gesmaakt heeft.
Dat was het ook zeker! Ben nog 2 flessen plat water vergeten te benoemenquote:
Dankjewel!!quote:Op zondag 25 januari 2015 13:59 schreef FutureFairytale het volgende:
3 flessen en 4 glazen vocht met z'n 2
Ziet er allemaal heerlijk uit! Jullie buikjes waren denk goed gevuld
En nog gefeliciteerd met jullie huwelijksdag
Per fles 6 glazen, dus 3 pp. Dus pp. 5 glazen wijn en dan nog water.quote:Op zondag 25 januari 2015 14:03 schreef Zonnetje1981 het volgende:
En nee, allebei een glas champgne, een glas huiswijn en samen een flesje...moeten wel beschaafd blijven he...Het staat er wel een beetje krom ja...
![]()
Netjes toch?quote:Op zondag 25 januari 2015 14:07 schreef golfer het volgende:
[..]
Per fles 6 glazen, dus 3 pp. Dus pp. 5 glazen wijn en dan nog water.
Ja 2 flessen water! Dus dat zijn 9 glazen pp.quote:Op zondag 25 januari 2015 14:07 schreef golfer het volgende:
[..]
Per fles 6 glazen, dus 3 pp. Dus pp. 5 glazen wijn en dan nog water.
quote:Op zondag 25 januari 2015 14:22 schreef Zonnetje1981 het volgende:
okee, thuis geëindigd met prosecco
Is het nu het licht of de manier hoe het gerecht is geschoten dat de tonijn er zo grauwig uitziet?quote:Op zondag 25 januari 2015 13:40 schreef Zonnetje1981 het volgende:
Waar?
Villa la Ruche, Voorburg
http://www.villalaruche.nl/
Wanneer?
Vrijdag 23 januari 2015 ter ere van ons 9e trouwedag![]()
Wat at je?
We zijn voor het 7-gangen menu gegaan. Begonnen met een amuse van roerei met dragon geserveerd in een eierschil, helaas geen foto. Tweede amuse een mousse van geitenkaas, helaas ook geen foto. De hele avond werd heerlijk vers brood met gezouten boter en olijfolie aangeboden.
Eerste gang:
Tonijn
geroosterd, komkommer, wakamé, radijs, wasabi en sesamvinaigrette
Heerlijk!
[knip]
Dat word fantastisch!!!quote:Op dinsdag 27 januari 2015 12:01 schreef Coelho het volgende:
Voor onze 10-jarige trouwdag in september een arrangement met overnachting geboekt bij de Librije! De voorpret kan beginnen!!![]()
Dat wordt genieten in extremis!quote:Op dinsdag 27 januari 2015 12:01 schreef Coelho het volgende:
Voor onze 10-jarige trouwdag in september een arrangement met overnachting geboekt bij de Librije! De voorpret kan beginnen!!![]()
quote:Op dinsdag 27 januari 2015 12:37 schreef Zo-is-dat het volgende:
[..]
Dat word fantastisch!!!het is echt ongelofelijk wat je daar krijgt
We hopen inderdaad dat het geweldig wordt. Hebben in de loop der jaren al enkele sterrenzaken bezocht maar dit is natuurlijk het summum binnen Nederland. Het was wel even overwegen, want de prijzen zijn er ook naar. Maar nu de beslissing genomen is gaan we gewoon genieten en kijken we er verder niet meer naarquote:
quote:Op dinsdag 27 januari 2015 11:34 schreef Manke het volgende:
Gisteren een snelle hap gedaan bij Kyoto op het damrak:P .
quote:Kostte ¤32, genoeg voor 2en.
Behalve dat ik niet van zeewier enzo houdt, hoef ik daar denk ik niet naar toe.quote:Ze hebben ook all you can eat.
Geregeld!quote:Op dinsdag 27 januari 2015 15:20 schreef golfer het volgende:
Je doet mij er hierdoor wel aan herinneren dat B. en ik in september ook 10 jaar getrouwd zijn. Misschien moeten wij ook daarvoor maar iets leuks gaan verzinnen.
Wow! Dat doen jullie goed!quote:Op dinsdag 27 januari 2015 16:49 schreef golfer het volgende:
[..]
Geregeld!
Wij gaan eind augustus eerst naar het Rijskmuseum in Amsterdam en daarna gaan we eten in het nieuwe Rijksrestaurant waar nu Joris Bijdendijk (ex Ron Blaauw, Le Jardin des Sens en Bridges) de scepter zwaait en de ambitie heeft om binnen een paae jaar het beste restaurant van Nederland te worden.
Komt door het licht denk ik, tonijn was heel mooi van kleur. Het kan ook het afschuwelijke bord zijn waardoor het er zo uit zietquote:Op dinsdag 27 januari 2015 09:40 schreef Iwanius het volgende:
[..]
Is het nu het licht of de manier hoe het gerecht is geschoten dat de tonijn er zo grauwig uitziet?
Voor de rest leuk fotoverslag en bedankt voor het delen.
Ik zou het niet eens durven, een chef opzadelen met wat jij niet lus.quote:Op dinsdag 27 januari 2015 14:59 schreef Coelho het volgende:
Ik moet alleen Jonnie nog gaan melden dat ik geen vis lust.
Ik vind het ook wel ver gaan om aan te geven dat je een complete voedselcategorie niet lust, maar ik vind 1 á 2 ingrediënten doorgeven niet respectloos....quote:Op dinsdag 27 januari 2015 19:37 schreef Myraela het volgende:
Ik zou van de gelegenheid gebruik maken om dingen eens te leren eten.
Ik wel.quote:Op dinsdag 27 januari 2015 19:49 schreef Trusten het volgende:
[..]
Ik vind het ook wel ver gaan om aan te geven dat je een complete voedselcategorie niet lust, maar ik vind 1 á 2 ingrediënten doorgeven niet respectloos....
Dat kan, ik vind het zonde als de chef voor mij losgaat met z'n blauwschimmelkaas terwijl ik het dan uiteindelijk niet op eetquote:
Je eet het dus gewoon wel op.quote:Op dinsdag 27 januari 2015 20:38 schreef Trusten het volgende:
[..]
Dat kan, ik vind het zonde als de chef voor mij losgaat met z'n blauwschimmelkaas terwijl ik het dan uiteindelijk niet op eet
Daarom gaf ik ook openhartig aan dat ik me er voor schaam dat ik het er bij moet zeggen. Ik ben echter wel gast en ik betaal er behoorlijk voor. Derhalve zou ik het zonde vinden als ik gangen grotendeels onaangeroerd terug zou moeten sturen. Dan kan ik toch beter op voorhand zeggen dat er één item is waar je me echt niet gelukkig mee maakt? Ik steek de hand in eigen boezem en geef de chef de gelegenheid om er in zijn inkoop rekening mee te houden.quote:Op dinsdag 27 januari 2015 20:25 schreef sirdanilot het volgende:
Kijk ik lust bijvoorbeeld geen lever of dingen met leversmaak. Dus normaliter zou ik dat niet bestellen. Maar als ik naar een sterrenrestaurant zou gaan en er komt iets met lever op mn bord, zal ik het toch op z'n minst proeven. Misschien is het dan wél lekker, wie weet hè.
Maar nee hoor, 'ik lusset nie' daar komen de meeste mensen hun leven lang niet vanaf
Ja of je stelt je niet zo aan en je eet het gewoon op. Het is niet voor niets een sterrenrestaurant. Iets niet lusten zit volledig tussen de oren. Het idee van (flink) betalen voor een sterrenrestaurant is juist dat je ontdekt en nieuwe dingen leert kennen. In feite is het eten dan een soort 'kunst'. Je gaat toch ook niet naar een museum en zeggen 'ik vnd blauw geen mooie kleur kan het schilderij niet rood zijn?'.quote:Op dinsdag 27 januari 2015 20:39 schreef Coelho het volgende:
[..]
Daarom gaf ik ook openhartig aan dat ik me er voor schaam dat ik het er bij moet zeggen. Ik ben echter wel gast en ik betaal er behoorlijk voor. Derhalve zou ik het zonde vinden als ik gangen grotendeels onaangeroerd terug zou moeten sturen. Dan kan ik toch beter op voorhand zeggen dat er één item is waar je me echt niet gelukkig mee maakt? Ik steek de hand in eigen boezem en geef de chef de gelegenheid om er in zijn inkoop rekening mee te houden.
Het zit gewoon tussen je oren, niet 'omdat ik de smaak niet als kind ontwikkeld heb', wat een finale onzin zeg. Je stelt je gewoon aan.quote:Op dinsdag 27 januari 2015 21:00 schreef Coelho het volgende:
Bijzondere visies hier. Heb er eigenlijk nooit zo over nagedacht dat ik dat ik dus maar dingen tegen mijn zin zou moeten eten. Ik mag toch in een bungalowpark ook aangeven dat ik liever niet bij het zwembad zit, en als ik een architect vraag om een huis voor me te tekenen zeg ik toch ook dat ik liever een dakraam heb?
En ja, ik ben er zo een die iets minder moeite heeft met gebakken witvis, maar een gerookte zalm, of nog erger een nieuwe haring met uitjes, ik begin al te kokken als het mijn tong raakt. Ik denk zelf omdat ik die smaak als kind niet ontwikkeld heb, en ik probeer nog regelmatig een hapje als mijn gezin van vis geniet, maar ik krijg het echt niet weg...
Nee hoor, ook die moeten gewoon een restaurant zoeken dat wel iets aanbiedt wat zij willen.quote:Op dinsdag 27 januari 2015 21:06 schreef Coelho het volgende:
Ik snap alleen niet dat er wel begrip is voor iemand die vegetarisch is uit overtuiging, of iemand die zegt pukkels te krijgen van varkensvlees of schimmelinfectie van champignon, maar niet voor iemand die iets niet lust.
Maar goed, laten we er over ophouden en dit topic weer gebruiken waar het voor bedoeld is
Misschien heeft een restaurant liever de winst met een gewijzigd gerecht dan dat ze ergens anders naartoe gaan?quote:Op dinsdag 27 januari 2015 21:29 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Nee hoor, ook die moeten gewoon een restaurant zoeken dat wel iets aanbiedt wat zij willen.
Dat is toch heel logisch? Iemand biedt iets aan, voor een bepaalde prijs en jij kunt het kopen. Of niet.
Bij De Librije met 3 sterren en Jonnie is het geen enkel probleem.quote:Op dinsdag 27 januari 2015 23:27 schreef emmyemmy het volgende:
Ik zou ook zoiets hebben van, lekker proberen. Maar ik neem aan dat ze voor veel gerechten wel een alternatief hebben, en het dus niet zoveel extra moeite is.
Chef zijn is niet alleen lekker kunnen koken, maar ook rekening houden met je klanten
Laatstequote:
Een tent die zelf op z'n restaurantpagina laat zien dat ze koken uit potjes en blikjes zie je niet zo vaak:quote:Op donderdag 5 februari 2015 17:55 schreef Windigo het volgende:
Waar?
Hete kolen Amersfoort
Cijfer?
8,5
Zoveel spannende producten vind ik daar nou ook niet echt tussenstaan. Zou geen reden kunnen bedenken waarom zulke producten niet uit 'n pakje of zakje zouden mogen komen.quote:Op donderdag 5 februari 2015 18:44 schreef golfer het volgende:
[..]
Een tent die zelf op z'n restaurantpagina laat zien dat ze koken uit potjes en blikjes zie je niet zo vaak:
[ afbeelding ]
Ik heb ze zelf zien koken, ik heb nergens pakjes en zakjes gezien. Ze koken in een open keuken voor het publiek, en ik heb zelfs nagevraagd of alles huisgemaakt was. Nu snap ik het niet meerquote:Op donderdag 5 februari 2015 18:44 schreef golfer het volgende:
[..]
Een tent die zelf op z'n restaurantpagina laat zien dat ze koken uit potjes en blikjes zie je niet zo vaak:
[ afbeelding ]
Waar staat die foto dan? Ik zie m niet op de site.quote:Op donderdag 5 februari 2015 18:44 schreef golfer het volgende:
[..]
Een tent die zelf op z'n restaurantpagina laat zien dat ze koken uit potjes en blikjes zie je niet zo vaak:
[ afbeelding ]
Dit zijn toch producten die altijd in een potje zitten, heb jij ooit gehoord van verse basterdsuiker?quote:Op donderdag 5 februari 2015 18:44 schreef golfer het volgende:
[..]
Een tent die zelf op z'n restaurantpagina laat zien dat ze koken uit potjes en blikjes zie je niet zo vaak:
[ afbeelding ]
Deze basterd is anders behoorlijk versquote:Op donderdag 5 februari 2015 19:02 schreef icloud het volgende:
[..]
Dit zijn toch producten die altijd in een potje zitten, heb jij ooit gehoord van verse basterdsuiker?
En tomaten uit blik zijn in de meeste seizoenen gewoon veel lekkerder voor bijv pastasauzen etcquote:Op donderdag 5 februari 2015 19:16 schreef Isabeau het volgende:
Ik verwacht van geen enkel restaurant dat ze werken met zelfgemaakte appelstroop, augurken, kappertjes, gecondenseerde melk of verse bonen
Precies dit. Het was gewoon een fijn restaurantjequote:Op donderdag 5 februari 2015 19:16 schreef Isabeau het volgende:
Ik verwacht van geen enkel restaurant dat ze werken met zelfgemaakte appelstroop, augurken, kappertjes, gecondenseerde melk of verse bonen
Haal je dit nu bewust aan om te laten zien dat ze uit potjes e.d. de boel prepareren?quote:Op donderdag 5 februari 2015 18:44 schreef golfer het volgende:
Een tent die zelf op z'n restaurantpagina laat zien dat ze koken uit potjes en blikjes zie je niet zo vaak:
Ja ok, dit zijn potjes. De rest dus niet, want ik heb ze zien koken. Kan iemand mij vertellen waarom dit zo erg is? Wat is er mis met voorverpakte suiker, augurken, tomaten en bonen?quote:Op vrijdag 6 februari 2015 02:52 schreef Iwanius het volgende:
[..]
Haal je dit nu bewust aan om te laten zien dat ze uit potjes e.d. de boel prepareren?
M.i.is dat eerder vanzelfsprekend dan uitzondering. Je hebt het hier over een gewone eettoko waar er in elke stad al legio van zijn in deze opzet. Daarbij werken ze in toprestaurants in Nederland ook vaak uit potjes of met prefab spul. Het is en blijft Nederland he.
Gewoon weer een gelegenheid om de culinsnob uit te hangen...quote:Op vrijdag 6 februari 2015 04:05 schreef Windigo het volgende:
[..]
Ja ok, dit zijn potjes. De rest dus niet, want ik heb ze zien koken. Kan iemand mij vertellen waarom dit zo erg is? Wat is er mis met voorverpakte suiker, augurken, tomaten en bonen?
Volgens mij staan hier geen tot weinig producten, die je ook vers zou kunnenn krijgen.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 02:52 schreef Iwanius het volgende:
[..]
Haal je dit nu bewust aan om te laten zien dat ze uit potjes e.d. de boel prepareren?
M.i.is dat eerder vanzelfsprekend dan uitzondering. Je hebt het hier over een gewone eettoko waar er in elke stad al legio van zijn in deze opzet. Daarbij werken ze in toprestaurants in Nederland ook vaak uit potjes of met prefab spul. Het is en blijft Nederland he.
Omdat sommigen hier erg aan de vorm hechten en reality programma's die jou voorschrijven zoals het heurt en er dan vervolgens een status aan ontlenen als 'cul'kenner. M.i. draait het allemaal uiteindelijk om de smaak en de afstemming van de verschillende ingredienten op elkaar, die uiteindelijk die smaak harmonie geven die jou welgevallig is.quote:[b]Op vrijdag 6 februari 2015 04:05 schreef Windigo het volgende:[/b
Ja ok, dit zijn potjes. De rest dus niet, want ik heb ze zien koken. Kan iemand mij vertellen waarom dit zo erg is? Wat is er mis met voorverpakte suiker, augurken, tomaten en bonen?
Mee eensquote:Op zondag 8 februari 2015 21:55 schreef Iwanius het volgende:
[..]
Omdat sommigen hier erg aan de vorm hechten en reality programma's die jou voorschrijven zoals het heurt en er dan vervolgens een status aan ontlenen als 'cul'kenner. M.i. draait het allemaal uiteindelijk om de smaak en de afstemming van de verschillende ingredienten op elkaar, die uiteindelijk die smaak harmonie geven die jou welgevallig is.
Niet hoe kitscherig onder het mom van 'mooi' de zaak eruit ziet of hoe stroopsmerend de zwarte brigade is richting jou aan tafel. Dat zijn allemaal randzaken die niet zo zeer het eten (smaak) bepalen. En helemaal niet met lulverhalen van "tis een beleving..uiteten"![]()
Ik heb er i.i.g. geen probleem mee omdat ik weet hoe het er in de professionele horeca aan toegaat en wat er allemaal dus bij komt kijken m.b.t.het verdienen van goed geld in die branche.(met name NL)
quote:Op donderdag 5 februari 2015 18:44 schreef golfer het volgende:
['-..]
;
Een tent die zelf op z'n restaurantpagina laat zien dat ze koken uit potjes en blikjes zie je niet zo vaak:
[ afbeelding ]
Ziet er weer heerlijk uit allemaal.quote:Op donderdag 12 februari 2015 21:01 schreef RobinOok het volgende:
[ link | afbeelding ]
We waren al bijna een maand niet geweest, dus het werd hoog tijd. Haha.
Restaurant de Jong in Rotterdam
Amuse: pickled uitjes op een boerenkoolchipje en mostermayonaise.
Tussengerecht: Scandinavische skrei met Zeeuwse mosseltjes met plakjes koolrabi, zalf van koolrabi &rucola, schuim van rucola. Die leuke groene veldsla-achtige plukjes waren geen veldsla, ik weet het niet, maar ik gok iets van jonge tatsoi of zo. (zou eigenlijk moeten weten hoe tatsoi smaakt, maar dat weet ik dus niet)
Tussenvoorgerecht: lintjes knolselderij die eerst gedroogd zijn en daarna gestoofd in boter (?) en daardoor briljant lekker smaken. Met wintertruffel en schuim van euh, weet ik niet meer, ik zat niet op te letten omdat ik zo zat te genieten. Echt superlekker!
Voorvoorgerecht: hutspot! Lieve schijfjes wortel/aardappel/wortel/aardappel/etc. Eentje van oranje, eentje van gele en eentje van paarse wortel. Met uitjes en ik meen hieronder een heeeeeerlijke worteltoffee. Met gefrituurd zeewier (lekker!) en zeesla of wakame of zo. Leuke combinatie, hutspot met zeewier.
Voorgerecht: 62-gaden eierdooier, knolselderij chipjes, knolselderijschuim, parmezaan, groene saus onderop (niet gezegd wat het was, spinazie of zo?) en gnocchi. Gnocchi zoals gnocchi moet zijn! Yum. Mooi geheel en superlekker.
Hoofd: eend met lijnzaad met boerenkool en winterpostelein. Of misschien zat hieronder de worteltoffee en niet bij de hutspot? Ik weet het niet meer.
En toen, toen ben ik volmaakt gelukkig naar huis gerold. Blind voor de wereld om me heen.
Het ziet er prima uit hoor die foto's.quote:Op donderdag 12 februari 2015 23:45 schreef Isegrim het volgende:
Sorry voor de achterlijke resolutie, was nog niet gewend aan mij nieuwe telefoon.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |