Dit is dus genezing van een probleem, terwijl je met big data het kan voorkomen ipv achteraf weer meer wegen te moeten bouwen omdat iedereen met de auto naar werk moet.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 16:45 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Mjah...
Die gegevens hebben ze al, al zouden ze via die weg het fileprobleem willen oplossen. Via de belastingaangifte hebben ze het adres van je huis en je werkgever die je op moet geven.
Een andere manier is op de plaatsen waar files staan, fatsoenlijke capaciteit aanleggen.
Nou, het gebeurt nu nog niet, maar je kunt er op wachten dat je een bepaalde tijd over een traject doet en als dat te snel is voor die weg, je automatisch een boete krijgt.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 13:45 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Wat the fuck heeft de overheid er mee te maken waar ik naar toe ga en wat ik ga doen? Waarom willen ze dat graag weten waar iedereen op elk moment van de dag uithangt? Waarom is die info zo interessant?
Heb je daar ook de persoonsgegevens voor nodig? Je weet met getallen ook hoe bepaalde logistieke stromen in elkaar zitten.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 16:49 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Het heeft er in zoverre mee te maken dat kentekens registreren je in staat stelt om verkeersstromen in kaart te brengen.
De file plekken kun je al jaren aanwijzen. En die files blijven ook bestaan zodra er een paar mensen gek zijn geworden en een andere baan hebben gezocht. Heeft hier dus niets mee te maken.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 16:50 schreef ThePlaneteer het volgende:
[..]
Dit is dus genezing van een probleem, terwijl je met big data het kan voorkomen ipv achteraf weer meer wegen te moeten bouwen omdat iedereen met de auto naar werk moet.
Uiteindelijk moet je juist naar een systeem waar je amper wegen meer bij hoeft te bouwen, dat is niet de ideale situatie lijkt me.
Met kentekens kun je vaststellen hoe weggebruikers zich over het wegennet begeven, in plaats van alleen totale bezettingscijfers. Kan helpen bij de aanleg van nieuwe snelwegen waarmee je stukken kan afsnijden.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 16:54 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Heb je daar ook de persoonsgegevens voor nodig? Je weet met getallen ook hoe bepaalde logistieke stromen in elkaar zitten.
Maareh, zijn die camera's dan niet van toepassing voor het ministerie van verkeer en waterstaat ipv de belastingdienst? En wat heeft justitie er dan mee te maken?
En vervolgens krijg je een naheffing van de Belastingdienst omdat je te weinig wegenbelasting betaald om dat je elke dag naar een gebied toe rijdt waar het tarief hoger ligt.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 16:57 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Met kentekens kun je vaststellen hoe weggebruikers zich over het wegennet begeven, in plaats van alleen totale bezettingscijfers. Kan helpen bij de aanleg van nieuwe snelwegen waarmee je stukken kan afsnijden.
Belastingdienst zal er wel privé-leaserijders uit willen vissen, en justitie zal het willen gebruiken om feiten te kunnen bewijzen danwel ontkrachten.
Dat gaat op basis van waar je woont, niet op basis van waar je rijdt.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:13 schreef LTVDK het volgende:
[..]
En vervolgens krijg je een naheffing van de Belastingdienst omdat je te weinig wegenbelasting betaald om dat je elke dag naar een gebied toe rijdt waar het tarief hoger ligt.
kloptquote:Op maandag 22 september 2014 15:13 schreef 1Liner het volgende:
[..]
Jij bent er een die ook niks te verbergen heeft zeker?
Nog wel ja, ik woon in een landelijk gebied en dus lage kosten, maar ben wel dagelijks in een stedelijk gebied waar ik meer gebruik van maak dan mijn eigen omgeving.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:24 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Dat gaat op basis van waar je woont, niet op basis van waar je rijdt.
Gaat die wet veranderen dan?quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:28 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Nog wel ja, ik woon in een landelijk gebied en dus lage kosten, maar ben wel dagelijks in een stedelijk gebied waar ik meer gebruik van maak dan mijn eigen omgeving.
Ongetwijfeld, allen de vorm is nog niet bekend, ze zijn tenslotte al jaren bezig met een kilometerheffing op te zetten. Camera's hebben ze in elk geval al hangen dus alleen nog een kwestie van een wetsvoorstelletje er op de achtergrond doorheen duwen.quote:
Zou best kunnen. Maar ben je het dan niet eens met die eventuele wet, of met de camera's die er nu hangen?quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:31 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Ongetwijfeld, allen de vorm is nog niet bekend, ze zijn tenslotte al jaren bezig met een kilometerheffing op te zetten. Camera's hebben ze in elk geval al hangen dus alleen nog een kwestie van een wetsvoorstelletje er op de achtergrond doorheen duwen.
Een kilometerheffing ben ik sowieso op tegen, als je dan een keer verdwaald of verplicht een omleiding moet nemen kun je gelijk ook die extra kilometers betalen. Of een plezierritje waardoor je de leuke wegen pakt ipv de kortste is er dan ook niet meer bij. Camera's vind ik ook een slechte zaak, ik vind niet dat de overheid het recht heeft om te weten wanneer en waar ik heen rijd.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:35 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Zou best kunnen. Maar ben je het dan niet eens met die eventuele wet, of met de camera's die er nu hangen?
Vult U dit maar even in dan....quote:
Mee eens. Helaas kan het een effectieve manier zijn van opsporing van belastingfraude etc. Dus wat dat betreft is het niet vreemd dat de overheid het inzet. Dat was de reden van mijn reactie op Red_85quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:45 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Camera's vind ik ook een slechte zaak, ik vind niet dat de overheid het recht heeft om te weten wanneer en waar ik heen rijd.
Ze zullen er in ieder geval alle mogelijke manieren gebruiken om belasting binnen te halen, dat gebeurt tenslotte al sinds het begrip belasting is ontstaanquote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:53 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Mee eens. Helaas kan het een effectieve manier zijn van opsporing van belastingfraude etc. Dus wat dat betreft is het niet vreemd dat de overheid het inzet. Dat was de reden van mijn reactie op Red_85
Dat lijkt me logischquote:Op woensdag 22 oktober 2014 18:00 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Ze zullen er in ieder geval alle mogelijke manieren gebruiken om belasting binnen te halen, dat gebeurt tenslotte al sinds het begrip belasting is ontstaanhttp://www.isgeschiedenis(...)n-belasting-betalen/
Is ook niet ze heel vreemd natuurlijk, alleen is het grote probleem met dit camerasysteem het vastleggen van data. Overheid en ICT zijn nou niet echt de meest gelukkige combinatie (wat ook positief kan zijn), En dan vooral wat er met die gegevens gaat gebeuren, nu is het wat boetes innen door de Belastingdienst, voor hetzelfde geld gaan die over 10 jaar naar verzekeraars die daarop persoonsgebonden premies kunnen gaan berekenen. Of naar puur commerciële bedrijven die op die manier persoonlijk reclame kunnen gaan maken ("u rijdt vaak langs de AH als u naar uw werk gaat, hier een paar aanbiedingen die wij gekoppeld hebben aan het koopgedrag op uw bonuskaart"). En ja, het klinkt nu misschien wat vergezocht, maar zodra gegevens eenmaal een keer door een lek op straat komen te liggen is het schaap van de damquote:
We zitten wat dat betreft op één lijn hoor.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 18:11 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Is ook niet ze heel vreemd natuurlijk, alleen is het grote probleem met dit camerasysteem het vastleggen van data. Overheid en ICT zijn nou niet echt de meest gelukkige combinatie (wat ook positief kan zijn), En dan vooral wat er met die gegevens gaat gebeuren, nu is het wat boetes innen door de Belastingdienst, voor hetzelfde geld gaan die over 10 jaar naar verzekeraars die daarop persoonsgebonden premies kunnen gaan berekenen. Of naar puur commerciële bedrijven die op die manier persoonlijk reclame kunnen gaan maken ("u rijdt vaak langs de AH als u naar uw werk gaat, hier een paar aanbiedingen die wij gekoppeld hebben aan het koopgedrag op uw bonuskaart"). En ja, het klinkt nu misschien wat vergezocht, maar zodra gegevens eenmaal een keer door een lek op straat komen te liggen is het schaap van de dam
''Ik zie dat u vaak over de A12 rijdt tussen Utrecht en Arnhem net voor de spit.. gebeuren veel ongelukken hé, ja.. zit helaas wel een malus aan wat betreft premie voor uw autoverzekering meneer.''quote:Op woensdag 22 oktober 2014 18:11 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Is ook niet ze heel vreemd natuurlijk, alleen is het grote probleem met dit camerasysteem het vastleggen van data. Overheid en ICT zijn nou niet echt de meest gelukkige combinatie (wat ook positief kan zijn), En dan vooral wat er met die gegevens gaat gebeuren, nu is het wat boetes innen door de Belastingdienst, voor hetzelfde geld gaan die over 10 jaar naar verzekeraars die daarop persoonsgebonden premies kunnen gaan berekenen. Of naar puur commerciële bedrijven die op die manier persoonlijk reclame kunnen gaan maken ("u rijdt vaak langs de AH als u naar uw werk gaat, hier een paar aanbiedingen die wij gekoppeld hebben aan het koopgedrag op uw bonuskaart"). En ja, het klinkt nu misschien wat vergezocht, maar zodra gegevens eenmaal een keer door een lek op straat komen te liggen is het schaap van de dam
Godver doe normaal mafkeesquote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:48 schreef 1Liner het volgende:
[..]
Vult U dit maar even in dan....
Okay als je dan toch niks te verbergen hebt ben ik nieuwsgierig naar;
je naam
je volledige adres
je geboortedatum en plaats
je nationaliteit
je BSN
je rekening nummer inclusief pincode
of je gehuwd of samenwonend bent
je sexuele voorkeuren, inclusief kinky voorkeuren van jou en al je exen
je bookmarks
je Digid
het adres van je werkgever
de hoogte van je bruto en netto loon
de staat van je bankrekening, spaarrekening en de inhoud van je spaarpotje
de adressen waar je je kleding koopt inclusief favoriete merken
de verschillende routes die je afgelopen 3 weken hebt afgelegd
de soorten drugs die je gebruikt en in t verleden hebt gebruikt
je medische dossier
de namen en adressen van je exen
je school&studieverleden
je internetprovider
je IP adres
je MAC adres
en tenslotte de kleur boxer die je vandaag aanhebt
En nou niet flauw doen en dingen niet willen zeggen, je hebt immers niks te verbergen
Dan is de samenwerking alsnog met het verkeerde ministerie. Alles wat justitie en belastingdienst samen doen qua automatische herkenning, moet je bij voorbaat argwanend tegen over staan. Een overheid die zijn stemmers niet vertrouwd, is bij voorbaat zelf niet te vertrouwen.quote:Op woensdag 22 oktober 2014 16:57 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Met kentekens kun je vaststellen hoe weggebruikers zich over het wegennet begeven, in plaats van alleen totale bezettingscijfers. Kan helpen bij de aanleg van nieuwe snelwegen waarmee je stukken kan afsnijden.
Voor die kleine groep moet dus iedereen gescant worden? Net zoals ze ALLE vlieggegevens van +/- 45mln NL'se passagiers wilde hebben om die 50 potentiële terroristen eruit te pikken.quote:Belastingdienst zal er wel privé-leaserijders uit willen vissen, en justitie zal het willen gebruiken om feiten te kunnen bewijzen danwel ontkrachten.
Als ze die fraudeurs dan willen pakken, waarom moet dan iedereen gevolgd en opgeslagen worden?quote:Op woensdag 22 oktober 2014 17:53 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Mee eens. Helaas kan het een effectieve manier zijn van opsporing van belastingfraude etc. Dus wat dat betreft is het niet vreemd dat de overheid het inzet. Dat was de reden van mijn reactie op Red_85
Grappige reactie, jij zegt dat je niets te verbergen hebt maar met alle log, volg en andere privacy schendende maatregelen is dit wel de doorsnee informatie die je weggeeft, natuurlijk verwacht ik niet dat je die waslijst hier gaat beantwoorden, want dat is privé en dat is nou net waar die hele zaak omdraait, iedereen heeft heel veel te verbergen en elke maatregel die doorgedrukt wordt maakt dat er meer en meer van die privé zaken vastgelegd worden...quote:Op woensdag 22 oktober 2014 22:35 schreef leolinedance het volgende:
Godver doe normaal mafkeesBen je echt zo dom?
Ben je nou echt zo naief of doe je gewoon dom?quote:Op donderdag 23 oktober 2014 01:22 schreef leolinedance het volgende:
Doe normaal gast. Dit is toch geen vergelijk manDenk na voordat je wat post.
Hou opquote:Op donderdag 23 oktober 2014 02:55 schreef 1Liner het volgende:
[..]
Ben je nou echt zo naief of doe je gewoon dom?
Kennelijk heb je geen idee hoeveel er inmiddels van je gelogd, vastgelegd, getracked en gevolgd word, is het niet door cookies op je computer of de facebook like button, dan is t wel de overheid met een aantal machtig grote databases, je gedrag, on en offline wordt op heel heel veel manieren vastgelegd en gevolgd en t rijtje wat ik voor je neerplempte is maar een fractie van wat ze echt van je weten, en dat is geen paranoia maar dagelijkse realiteit, dat ontkennen is pas dom....
Misschien moet jij gaan nadenken voor je wat post.
Hij heeft gewoon gelijk, iedereen heeft iets te verbergen.quote:
Ja maar onze informatie is uiteraard helemaal veilig bij de ethische mensen van de overheid met hun diepgaande kennis over de ICT infrastructuur die totaal niet te hacken is. En het is niet zo dat deze informatie ooit misbruikt kan worden of misbruikt is in het verleden.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 09:51 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Hij heeft gewoon gelijk, iedereen heeft iets te verbergen.
Daar heb je een sterk punt.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 10:00 schreef jogy het volgende:
[..]
Ja maar onze informatie is uiteraard helemaal veilig bij de ethische mensen van de overheid met hun diepgaande kennis over de ICT infrastructuur die totaal niet te hacken is. En het is niet zo dat deze informatie ooit misbruikt kan worden of misbruikt is in het verleden.
LOL, vergeet je niet even dat de ICT bedrijven die de overheid voorzien van hun ICT inrastructuur een paar weken uitgebreid in het nieuws waren? Dat hun projecten veelal te duur waren en meestal dat er nog behoorlijk wat problemen waren met de infrastructuur die ze aanlegde.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 10:00 schreef jogy het volgende:
[..]
Ja maar onze informatie is uiteraard helemaal veilig bij de ethische mensen van de overheid met hun diepgaande kennis over de ICT infrastructuur die totaal niet te hacken is. En het is niet zo dat deze informatie ooit misbruikt kan worden of misbruikt is in het verleden.
Ik geloof dat ie sarcastisch wasquote:Op donderdag 23 oktober 2014 10:14 schreef Konijntjuh het volgende:
[..]
LOL, vergeet je niet even dat de ICT bedrijven die de overheid voorzien van hun ICT inrastructuur een paar weken uitgebreid in het nieuws waren? Dat hun projecten veelal te duur waren en meestal dat er nog behoorlijk wat problemen waren met de infrastructuur die ze aanlegde.
Ik was mijn sarcasme tags weer vergetenquote:Op donderdag 23 oktober 2014 10:19 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Ik geloof dat ie sarcastisch was
Ja, kijk daarmee uit!quote:Op donderdag 23 oktober 2014 10:28 schreef jogy het volgende:
[..]
Ik was mijn sarcasme tags weer vergeten.
ok dan is het een mooi stukje aan sarcasme.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 10:28 schreef jogy het volgende:
[..]
Ik was mijn sarcasme tags weer vergeten.
Bullshit. Iets privacygevoeligs wereldwijd bekend maken bij allerlei figuren die er niks aan hebben is natuurlijk ook exact hetzelfde als dat het bij een door de overheid gereguleerde instantie geregistreerd staatquote:Op donderdag 23 oktober 2014 09:51 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Hij heeft gewoon gelijk, iedereen heeft iets te verbergen.
Waarbij 99% van de gegevens ook niet relevant is voor hen.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 18:47 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Bullshit. Iets privacygevoeligs wereldwijd bekend maken bij allerlei figuren die er niks aan hebben is natuurlijk ook exact hetzelfde als dat het bij een door de overheid gereguleerde instantie geregistreerd staat
En dat bepaal jij?quote:Op donderdag 23 oktober 2014 19:25 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Waarbij 99% van de gegevens ook niet relevant is voor hen.
De politie moet alles na een dag verwijderen als het niet criminelen betreft, doen ze dat niet dan zijn ze strafbaar. De belastingdienst slaat de ongefilterde gegevens minimaal 5 jaar en mogen dat en dat vind jij geen issue?quote:
Zie comment hieronder. Verder heeft de overheid geen goed trackrecord met het prive houden van die informatie.quote:Op donderdag 23 oktober 2014 18:47 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Bullshit. Iets privacygevoeligs wereldwijd bekend maken bij allerlei figuren die er niks aan hebben is natuurlijk ook exact hetzelfde als dat het bij een door de overheid gereguleerde instantie geregistreerd staat
De overheid een beetje kennende zal er intern wel vanaf een schaaltje drie ongelimiteerd in die gegevens gegrasduind kunnen worden...quote:Op donderdag 23 oktober 2014 20:56 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Zie comment hieronder. Verder heeft de overheid geen goed trackrecord met het prive houden van die informatie.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |