He, Kaaskut ... als jij je nu beledigd voelt moet je er maar tegen kunnenquote:Op maandag 15 september 2014 09:58 schreef Lanah het volgende:
Zwarte piet is zwart van het roet van de schoorsteen, niks geen afrikaanse slaaf. Dus waarom zou je 'm een andere kleur geven.
En ja...ook mijn zoontje heeft vroeger toen hij klein was, na de sinterklaastijd, bij de supermarkt een neger aangezien voor een zwarte piet die nog verdwaald was. Maar een volwassen vent moet daar maar tegen kunnen.
De zwarte Pieten die ik hier jaarlijks voorbij zie komen doen zich niet dommer voor dan andere mensen, misschien komt dat omdat deze zwarte Pieten ook gewone mensen zijn.quote:Op maandag 15 september 2014 09:56 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Waarom maakt de GBL zich dan enkel druk om de kleur van Zwarte Piet, en niet om zijn karakterverandering?
Goed verhaal. Dit is inderdaad ook wat er zo idioot aan is. Kinderen zijn niet met racisme bezig. Leerkrachten op school en ouders/opvoeders zijn bij uitstek degenen die kinderen kunnen bijbrengen dat je mensen niet op hun huidskleur moet discrimineren. Dat moeten ze ook zeker doen. De hele hetze rondom Zwarte Piet staat daar los van. Kinderen associëren ZP niet met racisme; volwassenen evenmin. Er is gewoon een klein groepje doorgeschoten beroepsklagers dat hun gram wil halen, meer niet.quote:Op zaterdag 13 september 2014 08:05 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Weet je wat het ergste is van de hele Pietendiscussies en het aanpassen van alle Sinterklaasliedjes die de kinderen verplicht opnieuw moeten leren? Het feit dat kinderen straks gaan geloven dat je huidskleur bepaalt of iemand belangrijker mag zijn of niet.
(...) En daarom zal dit pietendebat en alle maatregelen die door de maatschappelijke instanties genomen worden om racisme/discriminatie te voorkomen, er juist voor zorgen dat er veel meer onbegrip, woede, racisme en discriminatie gekweekt gaat worden.
Waarom altijd maar weer de bron in twijfel trekken? In het artikel wordt naar diverse bronnen verwezen, waaronder ook NRC. Deugt zeker ook niet? Gewoon lekker de bron in twijfel trekken; dan hoef je niks meer over de inhoud te zeggen.quote:
Kop dicht :pquote:Op maandag 15 september 2014 10:07 schreef SirHammerlock het volgende:
[..]
He, Kaaskut ... als jij je nu beledigd voelt moet je er maar tegen kunnen
Een Pietenpolitie is wel het minste. Als Dion Graus de dierenpolitie kon instellen, dan moet Martin Bosma toch zeker de Pietenpolitie kunnen introduceren.quote:Op maandag 15 september 2014 09:48 schreef Janneke141 het volgende:
Krijgen we dan ook Zwartepietenkleurcontroleambtenaren die, gewapend met een setje kleurenstalen, gaan controleren of de Zwarte Pieten bij de intocht van Wapserveen wel zwart genoeg geschminkt zijn?
Het gaat om het karakter van Piet in het verleden, een boze boeman voor wie je op moet passen, en tegenwoordig, een aardige cadeautjesweggever. Waarom maakt de GBL zich daar niet druk om?quote:Op maandag 15 september 2014 10:08 schreef Toga het volgende:
[..]
De zwarte Pieten die ik hier jaarlijks voorbij zie komen doen zich niet dommer voor dan andere mensen, misschien komt dat omdat deze zwarte Pieten ook gewone mensen zijn.
Ze doen wèl grappige dingen, voor de kinderen.
Ik weet niet wat je als karakterwijziging zou willen doorvoeren? Minder grappig? Handelen als afgestudeerd bioloog? Lijkt me het feest niet ten goede komen.
Er is gewoon een Nederlands Centrum voor Volkscultuur en Immaterieel Erfgoed; een instantie die zich zou moeten inzetten voor onze cultuur. Het tegenovergestelde is het geval. Die club heeft inmiddels partij gekozen voor de klagers en mengt zich op uiterst politiek-correcte wijze in het debat, bijvoorbeeld door een "roetpiet" voor te stellen. Ze doen feitelijk alles, behalve onze cultuur beschermen.quote:Op maandag 15 september 2014 09:55 schreef Toga het volgende:
Als er voor monumenten een wet bestaat voor historisch erfgoed, waarom dan niet voor cultureel erfgoed?
Voor monumenten zijn er ook voorschriften voor kleuren van gevels en kozijnen.
Uiteraard zal dit wetsontwerp lacherig worden weggewoven, omdat Geert ermee komt.
Maar je mag wel wettelijk procederen tegen Piet? Dat vind je niet gek? Ik vind het een uitstekend idee; om van al het gezeik nu eens en altijd af te zijn gewoon keihard vastleggen waar Piet aan moet voldoen.quote:Op maandag 15 september 2014 09:26 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Omdat ik dit niet iets vind wat je wettelijk vast moet leggen. Dat vind ik een beetje gek
Op maandag 15 september 2014 10:13 schreef xpompompomx het volgende:
Ja. Spannend hè!quote:Op maandag 15 september 2014 10:22 schreef Paul het volgende:
Huh werden er nou 2 topics samengevoegd
Cultuur is dan ook geen statisch begripquote:Op maandag 15 september 2014 10:15 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Er is gewoon een Nederlands Centrum voor Volkscultuur en Immaterieel Erfgoed; een instantie die zich zou moeten inzetten voor onze cultuur. Het tegenovergestelde is het geval. Die club heeft inmiddels partij gekozen voor de klagers en mengt zich op uiterst politiek-correcte wijze in het debat, bijvoorbeeld door een "roetpiet" voor te stellen. Ze doen feitelijk alles, behalve onze cultuur beschermen.
Waarom precies? Geert doet precies hetzelfde als Quinsy; via een democratische, wettelijke manier, proberen veranderingen wel of niet door te voeren over het fenomeen Zwarte Piet. Geert is in dit geval een reactie op de stappen die Quinsy onderneemt in de rechtszaal.quote:Op maandag 15 september 2014 09:44 schreef Hexagon het volgende:
Dit is nog kanslozer dan al die zwartepietenzeikerds
Volgens mij laat onze grondwet de vrijheid om Pieten welke kleur dan ook te geven. Het heeft dus totaal geen zin om hier met wetten en regels te gaan schermen.quote:Op maandag 15 september 2014 10:25 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Waarom precies? Geert doet precies hetzelfde als Quinsy; via een democratische, wettelijke manier, proberen veranderingen wel of niet door te voeren over het fenomeen Zwarte Piet. Geert is in dit geval een reactie op de stappen die Quinsy onderneemt in de rechtszaal.
Ik ook. Leg maar wettelijk vast. Hopelijk zijn we dan eindelijk eens van het gezever af. Het is eigenlijk te bizar voor woorden dat het überhaupt nodig is, maar laten we het maar doen: wettelijk vastleggen.quote:Op maandag 15 september 2014 10:22 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Maar je mag wel wettelijk procederen tegen Piet? Dat vind je niet gek? Ik vind het een uitstekend idee; om van al het gezeik nu eens en altijd af te zijn gewoon keihard vastleggen waar Piet aan moet voldoen.
Dat neemt niet weg dat het mogelijk is om een wet te maken waar in staat dat Pieten juist wel of juist niet zwart moeten zijn.quote:Op maandag 15 september 2014 10:27 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Volgens mij laat onze grondwet de vrijheid om Pieten welke kleur dan ook te geven. Het heeft dus totaal geen zin om hier met wetten en regels te gaan schermen.
Ja ik zat in die andere te reageren en toen werd ik opeens realtime overgevlogen naar dit topic. Ik had dat nog nooit meegemaaktquote:
De wetenschap heeft dit inmiddels bevestigd. Mag je zelf opzoeken.quote:
Je kleden als Zwarte Piet (of als gekleurde piet...) is een vorm van meningsuiting, dus veel toepassing zal een dergelijke wet vermoedelijk niet hebben.quote:Op maandag 15 september 2014 10:28 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat neemt niet weg dat het mogelijk is om een wet te maken waar in staat dat Pieten juist wel of juist niet zwart moeten zijn.
quote:Op maandag 15 september 2014 10:29 schreef cempexo het volgende:
[..]
De wetenschap heeft dit inmiddels bevestigd. Mag je zelf opzoeken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |