Hmm, heb zelf zeer goeie ervaringen met die Sandisks (ik gebruik geen ander merk). Maar goed, ook Sandisks kunnen kapot gaan. Heb je nog een ander kaartje? Doet 'ie daarmee hetzelfde?quote:
Ik heb andere kaartjes, maar volgens mij had ik het probleem daarmee ook wel eens toen ik nog in Hong Kong was (met andere kaartjes). Het was dit weekend ook echt specifiek op 1 punt dat hij weigerde de foto te maken, terwijl ik daarvoor en daarna gewoon alles kon schieten. Ik dacht eerst dat het wellicht kwam omdat de batterij bijna op was, maar heb daarna nog zeker 10-15 minuten kunnen schieten zonder problemen.quote:Op dinsdag 24 februari 2015 11:18 schreef DonJames het volgende:
[..]
Hmm, heb zelf zeer goeie ervaringen met die Sandisks (ik gebruik geen ander merk). Maar goed, ook Sandisks kunnen kapot gaan. Heb je nog een ander kaartje? Doet 'ie daarmee hetzelfde?
Thanks. Geen idee over de firmware, want volgens mij niet direct aangesloten op de PC, dus geen nieuwe firmware erop staan.quote:Op dinsdag 24 februari 2015 13:15 schreef shiznuts het volgende:
Interessant. Ik dacht ook aan een SD-issue. Probeer je kaart eens op je computer te legen en formatteer 'em daarna eens (in de camera, niet in de computer). 't Is altijd beter een kaart in de camera te formateren omdat 'ie dan geïndexeerd wordt naar de standaard van de camera. Gaat daar iets verkeerd, of gebruik je de kaart ook voor andere doeleinden of camera's, dan kunnen er problemen optreden, daar paden en datablocks dan opeens veranderd zijn en 'ie niet weet wat 'ie ermee aan moet.
Dat gezegd hebbende, ik heb de D5300 met 35mm f/1.8G en ben eigenlijk niet tot zulk soort problemen gelopen. Gebruik zelf ook SanDisk kaartjes (SDXC Extreme Pro 64GB 95MB/s UHS-I).
Lees echter op het internet wel meer van dit soort problemen... waar iedereen het toch een beetje op de kaart loopt te schuiven. Je kan deze weleens proberen: https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/index.html . En daarna ook nog eens in-camera. Lees ook dat het bij sommigen lijkt alsof er niet meer dan 4GB op de kaart kan, het daarna problematisch wordt. Kijk daar ook eens naar of dat het geval kan zijn.
Verder niet zoveel ideeën. Je runt de laatste firmware op de camera?
Stilstaande dingen waarschijnlijkquote:Op vrijdag 27 februari 2015 11:33 schreef Ener-G het volgende:
Wat wil je gaan fotograferen op die motorbeurs?
Dat kan niemand je vertellen, behalve je camera..quote:Op vrijdag 27 februari 2015 11:52 schreef Miniem het volgende:
Dat weet ik wel. Maar fotos zijn dan zo snel donker.
Welke iso waarde ongeveer en sluitertijd/diafragma?
Nee, volgens de algemene voorwaarden mag dat niet:quote:Op vrijdag 27 februari 2015 12:30 schreef Geo4kant het volgende:
Is dat toegestaan bij een motorbeurs, statieven? Lijkt mij best irritant (voor niet-fotografen)
Als ik ¤ 1 krijg voor elke flits, dan kan ik nu weekend gaan vierenquote:Op vrijdag 27 februari 2015 12:34 schreef DonJames het volgende:
[..]
Nee, volgens de algemene voorwaarden mag dat niet:
http://www.motorbeursutrecht.nl/Bezoeker/Algemenevoorwaarden.aspx
Zelfs het gebruik van flits mag niet..
Waarschijnlijk stammen de AV nog uit de tijd dat men zulke "flitsers" gebruikte:quote:Op vrijdag 27 februari 2015 12:45 schreef Nalbandian het volgende:
[..]
Als ik ¤ 1 krijg voor elke flits, dan kan ik nu weekend gaan vieren!
quote:Op vrijdag 27 februari 2015 12:48 schreef DonJames het volgende:
[..]
Waarschijnlijk stammen de AV nog uit de tijd dat men zulke "flitsers" gebruikte:
[ afbeelding ]
Lijkt me compleet onhoudbaar om te handhaven, al is het alleen al omdat veel camera's/telefoons nog wel eens de behoefte voelen om 'ongevraagd' te gaan flitsen, waarna je dan maar even besluit in te stellen om dat uit te schakelen, en vervolgens zet je je camera even uit en weer aan, en is die flits weer terug...quote:Op vrijdag 27 februari 2015 12:34 schreef DonJames het volgende:
[..]
Nee, volgens de algemene voorwaarden mag dat niet:
http://www.motorbeursutrecht.nl/Bezoeker/Algemenevoorwaarden.aspx
Zelfs het gebruik van flits mag niet..
Vergeet ook niet de grote hoeveelheid geiten Henk en Ingrids die maar wat aankloten op automagische modus. Zie ze ook regelmatig flitsen bij gebouwen en landschappenquote:Op vrijdag 27 februari 2015 13:55 schreef Yi-Long het volgende:
, al is het alleen al omdat veel camera's/telefoons nog wel eens de behoefte voelen om 'ongevraagd' te gaan flitsen, waarna je dan maar even besluit in te stellen om dat uit te schakelen, en vervolgens zet je je camera even uit en weer aan, en is die flits weer terug...
Mjah, ik schiet ook nog regelmatig gewoon in auto-mode, en dat is omdat ik beginner ben, dus ik weet vaak niet precies hoe of welke stand in bepaalde situaties het beste is, en omdat auto vaak een prima resultaat geeft, dus ik zal dat anderen ook niet kwalijk nemen als ze in die modus (willen) schieten. Soms kies je voor zekerheid ipv dat je wilt experimenteren, vooral wanneer je toch niet goed weet wat je doet.quote:Op vrijdag 27 februari 2015 14:01 schreef CrashO het volgende:
[..]
Vergeet ook niet de grote hoeveelheid geiten Henk en Ingrids die maar wat aankloten op automagische modus. Zie ze ook regelmatig flitsen bij gebouwen en landschappen(want dat heeft veel nut..)
"Hé, jij wil toch naar onze motorbeurs?quote:Op vrijdag 27 februari 2015 13:55 schreef Yi-Long het volgende:
..
.Sowieso, dit soort 'regels' invoeren...Laat mensen gewoon lekker hun ding doen, en als ze echt lastig zijn met hun gedrag, dan kun je ze altijd er gewoon normaal even op aanspreken, dat ze rekening met anderen moeten houden.
Tja, Holland hè....!?quote:Op vrijdag 27 februari 2015 14:14 schreef DonJames het volgende:
[..]
"Hé, jij wil toch naar onze motorbeurs?Gewoon EUR 17,50 entree betalen EN VERDER JE BEK HOUDEN JA??
![]()
"
of zoiets. Wat moet het toch heerlijk binnenlopen zijn als organisatie. Je vraagt grof geld voor een toegangskaartje aan de bezoekers, en nog veel meer geld aan de exposanten. Hoef je alleen die hal even te huren, maar dat haal je er zo uit als je er een hotdogkraam neerzet waar ze worstenbroodjes verkopen voor 5 euro per stuk.
[/zeikmodus]
Toiletten en ademhalen zijn gratis in de Jaarbeurs. De rest kost geldquote:Op vrijdag 27 februari 2015 14:18 schreef Yi-Long het volgende:
[..]
Tja, Holland hè....!?![]()
![]()
Zal me nog meevallen als de openbare toiletten gewoon gratis zijn...
De toiletten vallen dan nog weer mee. Ik zou ze maar niet wakker schuddenquote:Op vrijdag 27 februari 2015 17:21 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Toiletten en ademhalen zijn gratis in de Jaarbeurs. De rest kost geld
Dan kan je met pensioenquote:Op vrijdag 27 februari 2015 12:45 schreef Nalbandian het volgende:
[..]
Als ik ¤ 1 krijg voor elke flits, dan kan ik nu weekend gaan vieren!
... je moet zeker alleen niet ademhalen in die toiletten...!?quote:Op vrijdag 27 februari 2015 17:21 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Toiletten en ademhalen zijn gratis in de Jaarbeurs. De rest kost geld
Onscherpte komt niet door onderbelichting, maar door beweging of doordat er niet goed scherp is gesteld. Je zal bij lange sluitertijden merken dat sowieso niet alle foto's altijd scherp zijn (door beweging). Een voorbijrijdende vrachtauto of een windvlaag kan al genoeg zijn om de boel nét te laten mislukken, en soms is er helemaal geen aanwijsbare oorzaak.quote:Op woensdag 25 maart 2015 14:38 schreef Bessensap het volgende:
Gasten! En natuurlijk dames. Na een aantal keer een Nikon D90 van mijn werk geleend te hebben (grafische school) ben ik met het virus besmet en heb ik vorige week mijn eerste dslr gekocht, namelijk een Nikon D3200. Afgelopen zaterdag rondje Dordrecht (mijn eigen stad) wezen doen en een paar mooie platen geschoten. Meeste goed gelukt, dus daar over geen vragen. Deze zijn hier te vinden: https://flic.kr/s/aHsk9w2zpK
Maar ik heb over onderstaande foto wel een vraag. Ik merk al dat ik neig naar avond/nacht foto's, ik vind dat erg mooi. Dus ik heb wat gespeeld met lange sluitertijden, kwam na 20 foto's op deze uit, opzich mooi qua rode streep, maar ik vind de foto wat onscherp. Is dit gewoon het gevolg van onderbelichting of bewegingsonscherpte? Hij is gemaakt gewoon met zelfontspanner op de rand van mijn balkon, geen statief dus. Deze ga ik vanavond wel halen.
De foto: [ link | afbeelding ]DSC_0303 by diablo_elpollo, on Flickr
Dit is dus wat ik erg mooi vind om te gaan doen, deze is dus wel scherp![]()
[ link | afbeelding ]Beneath the stars by rutger.zegveld, on Flickr
Bedankt alvast!
Kun je de Exif info erbij vermelden? Paar tips:quote:Op woensdag 25 maart 2015 14:38 schreef Bessensap het volgende:
Gasten! En natuurlijk dames. Na een aantal keer een Nikon D90 van mijn werk geleend te hebben (grafische school) ben ik met het virus besmet en heb ik vorige week mijn eerste dslr gekocht, namelijk een Nikon D3200. Afgelopen zaterdag rondje Dordrecht (mijn eigen stad) wezen doen en een paar mooie platen geschoten. Meeste goed gelukt, dus daar over geen vragen. Deze zijn hier te vinden: https://flic.kr/s/aHsk9w2zpK
Maar ik heb over onderstaande foto wel een vraag. Ik merk al dat ik neig naar avond/nacht foto's, ik vind dat erg mooi. Dus ik heb wat gespeeld met lange sluitertijden, kwam na 20 foto's op deze uit, opzich mooi qua rode streep, maar ik vind de foto wat onscherp. Is dit gewoon het gevolg van onderbelichting of bewegingsonscherpte? Hij is gemaakt gewoon met zelfontspanner op de rand van mijn balkon, geen statief dus. Deze ga ik vanavond wel halen.
De foto: [ link | afbeelding ]DSC_0303 by diablo_elpollo, on Flickr
Dit is dus wat ik erg mooi vind om te gaan doen, deze is dus wel scherp![]()
[ link | afbeelding ]Beneath the stars by rutger.zegveld, on Flickr
Bedankt alvast!
Exif info staat er toch bij op Flickr? Da's t mooie van Flickrquote:Op woensdag 25 maart 2015 15:19 schreef Nalbandian het volgende:
[..]
Kun je de Exif info erbij vermelden? Paar tips:
- gebruik een statief
- ISO 100
- diafragma F8.0 (om mee te beginnen)
- klap je spiegel op (instelling in je camera)
- zet je camera op zelfontspanner (2 sec)
- focus via liveview
Dan ben je al een heel eind.
Ik zie alleen in de exif staan dat je met een D3200 hebt geschotenquote:Op woensdag 25 maart 2015 15:22 schreef Bessensap het volgende:
[..]
Exif info staat er toch bij op Flickr? Da's t mooie van Flickr
f/8.0
18.0 mm
6 sec
ISO 100
Weet niet of de D3200 mirror lock up functie heeft, zal eens zoeken. Had auto focus en VR uitgezet (had ik gelezen) en zelf focus helemaal tot einde gedraaid (zag er scherp uit via live view). Verder dank voor de tips, zal kijken!
Bij mij staat het er wel gewoonquote:Op woensdag 25 maart 2015 15:24 schreef Nalbandian het volgende:
[..]
Ik zie alleen in de exif staan dat je met een D3200 hebt geschoten.
Zelfontspanner heb ik gebruikt. Ga deze week de Nikon afstandsbediening (IR) halen en vanavond ga ik bij iemand van Marktplaats een statief halenquote:Op woensdag 25 maart 2015 15:25 schreef Flipmoehoe het volgende:
zelfontspanner doet al heel veel bij zulke foto's
Als je zelf de ontspanner indrukt dan beweegt je camera toch al snel iets.
Met de zelfontspanner (of met een afstandbediening) voorkom je dat je camera beweegt.
Overige instellingen die je had zijn prima
Voor 25 euro prima voorlopig (mocht je verder gaan in de fotografie garandeer ik je dat dit niet het laatste statief is dat je zal kopen).quote:Op woensdag 25 maart 2015 15:27 schreef Bessensap het volgende:
[..]
Zelfontspanner heb ik gebruikt. Ga deze week de Nikon afstandsbediening (IR) halen en vanavond ga ik bij iemand van Marktplaats een statief halenDe Slik Pro 500dx. Ongebruikt, voor 25 euro. Best een kek statief las ik, nieuwprijs +100 euro.
apple...quote:Op woensdag 25 maart 2015 15:29 schreef Nalbandian het volgende:
[..]
Zal wel aan mijn iPhone liggen dan.
Androidquote:Op woensdag 25 maart 2015 15:48 schreef Flipmoehoe het volgende:
[..]
apple...![]()
(op de pc zie ik de exif uiteraard gewoon, geen idee wat mijn android doet)
gecheckt: met de telefoon via de webbrowser zie ik ook alleen de camera, als ik de foto open met de Flickr app zie ik wel alle exif info
quote:Op woensdag 25 maart 2015 15:48 schreef Flipmoehoe het volgende:
[..]
apple...![]()
(op de pc zie ik de exif uiteraard gewoon, geen idee wat mijn android doet)
gecheckt: met de telefoon via de webbrowser zie ik ook alleen de camera, als ik de foto open met de Flickr app zie ik wel alle exif info
Geen windows phone hebbenquote:
Geheel begrijpelijk, en in het begin is het ook prima.quote:Op woensdag 25 maart 2015 15:42 schreef Bessensap het volgende:
Op diverse sites is hij getest als beste statief onder de 120 dollar, andersWil alleen niet gelijk veel geld uitgeven, omdat ik eerst nog een beetje wil kijken of ik er verder mee wil enzo. Maar tot nu toe wel erg leuk. Geeft veel voldoening als je eenmaal die foto maakt die je wilde maken
Denk het niet, heb al een andere dure hobbyquote:Op woensdag 25 maart 2015 16:00 schreef DonJames het volgende:
en staat er ineens een statief van >800 euro in de woonkamer. Dat is nou eenmaal onvermijdelijk, let maar op
G.A.S.quote:Op woensdag 25 maart 2015 16:00 schreef DonJames het volgende:
[..]
Geheel begrijpelijk, en in het begin is het ook prima.
Alleen na verloop van tijd ga je je ergens aan ergeren (te licht, te zwaar, niet stabiel genoeg, krijg er kouwe handen van, wil iets van carbon, statiefkop deugt niet of hij past niet bij je nieuwe D4s),en staat er ineens een statief van >800 euro in de woonkamer. Dat is nou eenmaal onvermijdelijk, let maar op
Ik voel me aangesproken...quote:Op woensdag 25 maart 2015 16:00 schreef DonJames het volgende:
[..]
Geheel begrijpelijk, en in het begin is het ook prima.
Alleen na verloop van tijd ga je je ergens aan ergeren (te licht, te zwaar, niet stabiel genoeg, krijg er kouwe handen van, wil iets van carbon, statiefkop deugt niet of hij past niet bij je nieuwe D4s),en staat er ineens een statief van >800 euro in de woonkamer. Dat is nou eenmaal onvermijdelijk, let maar op
haha valt tegen inderdaad.. maar je foto is een beetje een dooddoenerquote:
Daar komt Photoshop om de hoek kijkenquote:Op zaterdag 28 maart 2015 01:00 schreef Bessensap het volgende:
Toch nog een vraag! Zit te lezen over het heelal fotograferen. Snap alles wel, alleen toch een vraagteken bij het stukje "focus instellen". Dit moet volgens elke website op "oneindig" staan. Dus, bijvoorbeeld inzoomen op de maan met liveview, en dan handmatig focussen tot de maan scherp is. Of anders op autofocus richten op een object verder weg, dan zelf scherp laten stellen. Maar, hoe ga je het doen als je een object op de voorgrond, samen met het heelal op de foto wil zetten, zoals hier beneden? Je kan toch niet EN het object op de voorgrond scherp hebben én het heelal ook?
[ afbeelding ]
Thanks allereerst! Ook voor de bewerkingquote:Op zaterdag 28 maart 2015 10:05 schreef Thrilled het volgende:
[..]
Daar komt Photoshop om de hoek kijkenDat zijn in feite twee foto's over elkaar waarbij je eerst een foto maakt zodat de voorgrond (in dit geval het huisje) er goed op staat, met de juiste belichting en scherpte etc.. Vervolgens maak je een foto op basis van de sterren/ruimte met scherpstellen op de sterren et cetera.. Een statief is dan wel een vereiste zodat je op hetzelfde standpunt blijft staan..
In photoshop leg je ze dan over elkaar heen en knip je uit de ene foto het gedeelte weg wat niet scherp is. Er zijn functies voor binnen Photoshop maar je kan ook handmatig knippen en plakken of met masks werken.
Dit noemen ze focus-stacking; Hier een video over dit onderwerp:
Ik heb veel Adorama-video's gekeken, zitten leuke presentatoren bij en je leert er veel van
Wat betreft je andere foto's.. Ziet er al goed uit, scherpe foto's en ik ben wel een fan van de lichtsterbollen die je krijgt bij lantaarnpalen.. Als ik verbeterpuntjes zou moeten noemen: De eerste staat nu iets scheef en ik vind de eerste twee iets overbelicht... Ik zou je diafragma nog verder dichtknijpen (f18, hoger kan ook) zodat er minder licht op valt..(de sterren bij de lantaarnpalen komen dan nog mooier in beeld) Zo kan je ook nóg langere sluitertijden halen. Verder ben ik niet zo'n fan van portret-landschappen, dus die eerste vind ik veel sterker, maar de positie waar je staat is weer beter, want daar staat de lantaarnpaal niet voor de molen
Ik ben zo vrij geweest om wat dingetjes te tweaken aan je foto, je moet zelf maar zeggen of je het wat vindMaar bij lichtstrepen benadruk ik vaak de rode lichten en bij avond-foto's loont het vaak om de shadows wat op te halen en de highlights iets te drukken.. Plus ik ben een fan van de clarity-functie dus die zit er ook ietsjes in (+ een vignette
)
[ afbeelding ]
Een hele hoop dingen die ik nu gezegd heb kunnen/gaan veel mensen wat anders van vinden, dus besef dat dit maar 1 mening is van veleHaal de voor jou bruikbare dingen er maar uit en schuif de rest aan de kant, mag ook
Zeker, je bent lekker bezigquote:Op zondag 29 maart 2015 00:03 schreef Bessensap het volgende:
[..]
Thanks allereerst! Ook voor de bewerkingAlle tips zijn natuurlijk meegenomen. Wat ik wel jammer vind, is dat het "strooilicht", als dat de juiste benaming is, van het licht van de lantaarnpalen, een soort flare vormen waardoor de sterren bijna niet meer zichtbaar zijn. Let wel: ik ben pas een weekje bezig met m'n Nikon en dit zijn echt mijn eerste foto's, maar tot nu toe vind ik ze wel geslaagd voor mezelf, zo zonder verdere ervaring
Kan alleen maar beter worden.
Daarom vroeg ik het even, want dan hebben we het over iets andersquote:Op zondag 29 maart 2015 13:28 schreef Bessensap het volgende:
Bedoelde inderdaad de echte sterren in de ruimte. Verder, als ik op Flickr sterrenfoto's opzoek, dan zijn ze bijna allemala met een groot diafragma (laag f getal) gemaakt, terwijl jij zegt dat je meer sterren ziet met een kleiner diafragma?
Nee, is een ingewikkeld natuurkundig verhaal. Het heeft wel te maken met het aantal diafragmabladen. Een diafragma met 8 bladen geeft een ster zoals die hierboven (met 8 stralen), jij hebt er zo te zien 7 (ster met 14 stralen). Een compleet rond diafragma (dus ook een lens die helemaal open is) geeft geen sterstralen.quote:Op maandag 30 maart 2015 13:30 schreef Bessensap het volgende:
Ah, mooi en duidelijk plaatje! Blijf het nog steeds vreemd vinden, want ik als leek zou denken: op f22 staat je diafragma bijna dicht, dus zou je minder "sterren" van lichtbronnen moeten zien, en op f2.8 bjina open dus dan zou je als leek juist meer sterren van lichtbronnen moeten zien. Maar een professionele fotograaf heeft me gezegd dat het voor een fotograaf niet eens zo interessant is waarom dat dat zo is.
Maakt niet zo heel veel uit, als het maar ver weg is.quote:Lijkt me trouwens nog een hele klus, om scherp te stellen op een ster als je bijvoorbeeld niet de maan hebt om scherp te stellen, aangezien je sterren op je live view niet ziet, dus waar ga je dan op scherp stellen![]()
Dan staat hij inderdaad ingesteld op oneindig.quote:Ik ben er wel achter dat mijn manual focus het scherpst staat als ik hem helemaal naar rechts draai, en dan een klein stukje terug.
Klinkt flauw, maar dan heb je een te zwakke sterquote:Op maandag 30 maart 2015 13:30 schreef Bessensap het volgende:
Ah, mooi en duidelijk plaatje! Blijf het nog steeds vreemd vinden, want ik als leek zou denken: op f22 staat je diafragma bijna dicht, dus zou je minder "sterren" van lichtbronnen moeten zien, en op f2.8 bjina open dus dan zou je als leek juist meer sterren van lichtbronnen moeten zien. Maar een professionele fotograaf heeft me gezegd dat het voor een fotograaf niet eens zo interessant is waarom dat dat zo is.
Lijkt me trouwens nog een hele klus, om scherp te stellen op een ster als je bijvoorbeeld niet de maan hebt om scherp te stellen, aangezien je sterren op je live view niet ziet, dus waar ga je dan op scherp stellenIk ben er wel achter dat mijn manual focus het scherpst staat als ik hem helemaal naar rechts draai, en dan een klein stukje terug.
Echt verschrikkelijke mensen zijn dat, heb ze al vaker gehad helaasquote:Op dinsdag 28 april 2015 11:17 schreef MaGNeT het volgende:
Waar ik een paar weken terug echt van baalde:
Ik was op Borkum bij de finale etappe van de Energiewacht Tour.
Daar reden de wielrensters rondjes die ongeveer 15-20 minuten duurden dus heb ik op de lange boulevard een mooi plekje gezocht waar ik ze al van ver aan kon zien komen, zonder obstakels of mensen langs de route. Ik had er echt een flink stukje voor gelopen om een "schone" horizon te hebben met een mooi beeld van zowel de zandbank als de wielrensters.
De eerste auto kwam voorbij om aan te kondigen dat ze er aankwamen dus ik zat al klaar met m'n 70-200.
Letterlijk enkele seconden voor ze goed in beeld kwamen stapt er een dame pontificaal in beeld en begint met d'r smartphone foto's te schieten.
Was ze rechts naast me gaan staan dan had ik totaal geen last van d'r gehad en zij niet van mij...
Maar nee... Jezus... Wat een verstand heb je dan... Of is het opzet?
Afijn, heb dus alleen langs haar heen nog wat kunnen schieten en heb wéér een dik kwartier moeten wachten...
Erg vervelend.quote:Op dinsdag 28 april 2015 14:33 schreef Koelkastje het volgende:
[..]
Echt verschrikkelijke mensen zijn dat, heb ze al vaker gehad helaas!
Vorig jaar zomer was ik een timelapse aan het maken bij een evenement waar veel luchtballonnen tegelijk de lucht in gingen. Mooi op tijd (uur van tevoren) een opstelling gemaakt met statief, camera en tablet die de camera aanstuurde. Het geheel zeer dicht op een dranghek gezet zodat ik niemand tot last was. Na een half uurtje dacht een vrouw er even mooi voor te gaan staan met haar point en shoot. Het bizarre was dat ze dus tussen mijn statief en het dranghek was in gaan staan, ze zat praktisch met haar hoofd in mijn zonnekap terwijl er links en rechts naast mij zeeën van ruimte was.
Gelukkig heb ik haar binnen 1 opname duidelijk kunnen maken dat ze in het beeld stond, dus gelukkig maar 1 frame in de hele timelapse maar wat kunnen mensen ongelofelijk dom en egoïstisch zijn.
Zelfde hier, altijd rekening houden met andere mensen die ook graag een foto willen maken. Dat is wel het minste wat je kunt doenquote:Op dinsdag 28 april 2015 15:43 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Erg vervelend.
Misschien is het omdat ik zelf fotografeer maar ik probeer altijd zo te staan/lopen dat ik een fotograaf (of het nu iemand met een DSLR of een mobieltje is) niet hinder.
Ook bij het schieten bij zo'n ronde vroeg ik aan de cameraman van Podium.tv of ik op een bepaalde plek niet vervelend in zijn beeld zat.
Uiteraard zal je je voor het beste plaatje wel eens "breed" moeten maken (zoals bij de finishfoto waar ik flink over de dranghekken moest hangen" maar over het algemeen zorg ik ervoor dat dat soort evenementen geen fotografen gaan weren omdat het teveel hinder veroorzaakt.
Daarom hoort een stevige éénpoot in elke uitrusting thuisquote:Op dinsdag 28 april 2015 11:17 schreef MaGNeT het volgende:
Waar ik een paar weken terug echt van baalde:
Ik was op Borkum bij de finale etappe van de Energiewacht Tour.
Daar reden de wielrensters rondjes die ongeveer 15-20 minuten duurden dus heb ik op de lange boulevard een mooi plekje gezocht waar ik ze al van ver aan kon zien komen, zonder obstakels of mensen langs de route. Ik had er echt een flink stukje voor gelopen om een "schone" horizon te hebben met een mooi beeld van zowel de zandbank als de wielrensters.
De eerste auto kwam voorbij om aan te kondigen dat ze er aankwamen dus ik zat al klaar met m'n 70-200.
Letterlijk enkele seconden voor ze goed in beeld kwamen stapt er een dame pontificaal in beeld en begint met d'r smartphone foto's te schieten.
Was ze rechts naast me gaan staan dan had ik totaal geen last van d'r gehad en zij niet van mij...
Maar nee... Jezus... Wat een verstand heb je dan... Of is het opzet?
Afijn, heb dus alleen langs haar heen nog wat kunnen schieten en heb wéér een dik kwartier moeten wachten...
quote:Op dinsdag 28 april 2015 16:54 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Daarom hoort een stevige éénpoot in elke uitrusting thuis
En als het dan rustig is kun je eventueel je camera er ook nog op zetten
Kijk eens wat er gebeurt als je die reflex in een automaatstand laat belichten. Zo slecht zijn belichtingsautomaten nou ook weer niet, anders was men er vijftig jaar geleden al mee opgehouden.quote:Op woensdag 29 april 2015 12:49 schreef Gwywen het volgende:
Ik kom ook maar eens in dit topic rondneuzen. Ik maak veel tuinfoto's en in de loop der jaren ben ik van de autostand naar de M-stand "geëvolueerd" waarin je dus alles zelf moet instellen en er helemaal niets automatisch gaat.
Dat is dus met de compactcamera.
Ik dacht, nu ik snap hoe al dat instellen werkt, kan ik eens met de spiegelreflex aan de slag.
En inderdaad, alles handmatig instellen lukt prima (allebei Canon dus niet heel verschillend), maar wat een baggerfoto's!
Ik snap dat je moet wennen als je van camera wisselt maar het lijkt net of ik weer op het niveau ben van de autostand met m'n compactcameraatje. Of erger.
Ik heb al zitten vogelen met kleur en witbalans, maar het verschil met wat ik met de kleine camera maakte blijft veel te groot.
Die ik met de spiegelreflex maak zijn hooguit ietsjes scherper, maar zo vaal, zo weinig contrast, ik weet niet goed hoe ik 't moet uitleggen, zal binnenkort even wat foto's online zetten om te vergelijken.
Ben wel benieuwd op welke manier ze 'bagger' zijn.quote:Op woensdag 29 april 2015 12:49 schreef Gwywen het volgende:
En inderdaad, alles handmatig instellen lukt prima (allebei Canon dus niet heel verschillend), maar wat een baggerfoto's!
Schiet je foto's in raw? of in jpg? In raw moet je zelf nog aan de schuiven trekken, en als je foto's in de camera als jpg opslaat zou ik je eens verdiepen in de handleiding van de camera bij het hoofdstukje "Picture styles".quote:Op woensdag 29 april 2015 12:49 schreef Gwywen het volgende:
Die ik met de spiegelreflex maak zijn hooguit ietsjes scherper, maar zo vaal, zo weinig contrast, ik weet niet goed hoe ik 't moet uitleggen, zal binnenkort even wat foto's online zetten om te vergelijken.
Ik kom ook uit omgeving Breda, mocht je ergens hulp bij nodig hebben kan ik altijd kijken of ik je ergens mee kan helpen. Modellen is niet mijn sterkste punt, maar met instellingen en het leren kennen van je camera kan het wel als je wiltquote:Op woensdag 29 april 2015 12:15 schreef superkimmi het volgende:
ik heb 2 foto's die ik kan laten zien van de serie portretten die ik gemaakt heb in het park van Breda afgelopen week. Dat de rechtervoet uit beeld valt en dat de compositie wellicht wat centraal is bij de eerste weet ik. Zijn er nog andere tips? En vertel aub ook de dingen die volgens jou wél goed zijn, want dan weet ik ook waar ik op door kan bouwen. Het is mijn allereerste keer portretten en heb pas 3 maanden een DSLR, dus ben een beetje lief voor me
![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Linkjes kende ik nog niet, zal ze thuis eens doornemen.quote:Op woensdag 29 april 2015 12:16 schreef Ener-G het volgende:
http://www.thephoblograph(...)portrait-poses-women
en
[ afbeelding ]
Ja, heb ik wel. Niet echt "bagger" deze foto maar je ziet het verschil tussen spiegelreflex (links) en compact (rechts) wel heel duidelijk.quote:Op woensdag 29 april 2015 13:37 schreef Worteltjestaart het volgende:
[..]
Ben wel benieuwd op welke manier ze 'bagger' zijn.
Een voorbeeld (met daarnaast iets van je compact wat je wel goed vindt) zou zeker helpen
Nee, ik zag dat de foto's die ik heb gemaakt in jpg staan, moet mijn man me maar eens uitleggen, want zijn eigen foto's heeft hij wel altijd in raw.quote:Op woensdag 29 april 2015 13:48 schreef Ener-G het volgende:
Schiet je foto's in raw? of in jpg? In raw moet je zelf nog aan de schuiven trekken, en als je foto's in de camera als jpg opslaat zou ik je eens verdiepen in de handleiding van de camera bij het hoofdstukje "Picture styles".
Wat ik zei, ik maak dezelfde foto vaak een paar keer en dan wissel ik diafragma en sluitertijd af, maar toch vind ik de foto's niet mooi (genoeg).quote:Op woensdag 29 april 2015 17:23 schreef shiznuts het volgende:
Je moet goed het verschil tussen een point-n-shoot en een spiegelreflex weten. De point-n-shoot is dus letterlijk waar het voor staat, druk een knop in en je hebt je foto! Meestal doen dit soort mensen niet aan nabewerking, dus er wordt zoveel mogelijk een automatisch profiel gecreëerd dat de situatie inschat en dan instelling toepast om een zo klaar mogelijk plaatje af te leveren.
Dan heeft een point-n-shoot ook nog eens een hele kleine sensor. Daardoor is het diepteveld veel groter, dus is er meer in focus.
Als je dus een spiegelreflex gaat halen, krijg je opeens te maken met een camera die eigenlijk is gericht op enthousiastelingen die niet verwachten dat het 'klik en klaar' is met 1 druk op de knop. En... de sensor is dus stukken groter, het effect hiervan is terug te zien in een nauwer veld met scherpte.
Nu denk je natuurlijk al gauw bij een spiegelreflex en lens. Oh, ok, ik moet m'n lens wijd opengooien want dan krijg ik het meeste licht om mee te werken. Ja, dat klopt ook wel, maar het resultaat is dus een heel nauw veld dat maar scherp is. Je moet je diafragma dus gaan knijpen wil je de hele bloem scherp hebben. Diafragma en scherptediepte staan met elkaar verbonden.
Ik heb juist altijd geleerd dat elke sukkel kan photoshoppen en dat je beter kunt proberen foto's te maken die niet of zo min mogelijk bewerkt hoeven te wordenquote:Dat de kleuren wat flets zijn is eigenlijk goed. Daarom zijn RAW foto's eigenlijk ook heel grauw. De processor in de camera heeft niet gekozen welke bewerkingen door te voeren zijn en er zijn geen effecten toegepast die niet teruggedraaid kunnen worden. Als je RAW schiet krijg je een beeld met het grootste dynamische bereik en kun je dat later met de processor en software van je computer, die daar veel beter toe in staat is dan je camera, de boel naar wens nabewerken. Dat is incluus het rauwe eruithalen en contrast, scherpte en verzadiging wat aandikken. Bij een JPEG zijn alle bewerkingen door de cameraprocessor ingebakken. Dan moet je, zoals eerder is gevallen, naar picture styles gaan kijken. Daar kun je de camera zeggen wat hij de JPEG mee moet geven qua bewerkingen, dus als plaatjes er wat teruggehouden uitkomen, dan moet je met de instellingen spelen en verzadiging boosten bijvoorbeeld.
Mijn man wel en hij kan mij de techniek ook wel tot in detail uitleggen, maar hij "ziet" bepaalde dingen niet, hoe moet ik dat zeggen, ik loop ergens, mijn oog valt ergens op en ik zie er een foto in, vervolgens ga ik op de grond liggen en wacht op een zuchtje wind zodat het zonlicht precies goed door de boombladeren op mijn onderwerp valt, dat soort dingen ontgaan hem vaak en daardoor begrijpt hij ook vaak niet wat ik van hem uitgelegd wil krijgen.quote:Heb je al eens een cursus gedaan? Ik ben ook fan van de hands-on benadering, maar het kan geen kwaad om een betere basisbegrip te hebben van wat er gebeurt en waarom dat gebeurt. Want dan weet je ook hoe je de situatie naar je hand kunt zetten en de touwtjes in handen hebt.
En toch moet je dan je diafragma knijpen naar een f/8 anders ofzo als je niet genoeg in focus hebt. Wat ook voor onscherpte zorgt is als je sluitertijd te lang is. Dus als je je diafragma knijpt voor een diepere focus en je sluitertijd langer maakt ter compensatie, kan dat te lang worden. Daarom moet je soms je ISO-gevoeligheid dan maar omhooggooien (mogelijk ten koste van wat ruis). Het ezelsbruggetje voor wat nog met de hand (zonder stabiel op een tripod) te schieten valt luidt: sluitertijd 1/?e van een seconde met ? -> je 35mm equivalent brandpuntsafstand. Dus als je een 50mm lens gebruikt op een Canon met 1.6 crop -> 50x1.6=80 = niet langzamer schieten dan 1/80e van een seconde.quote:Op woensdag 29 april 2015 17:31 schreef Gwywen het volgende:
[..]
Wat ik zei, ik maak dezelfde foto vaak een paar keer en dan wissel ik diafragma en sluitertijd af, maar toch vind ik de foto's niet mooi (genoeg).
Mweh. Ja. Ik ben niet zozeer van de fotomanipulatie. Dus dat je zaken die er niet waren later in je foto zet, of mensen er als een ander persoon uit laat zien. Hoewel er aan de andere kant sterk nabewerkte plaatjes zijn die ik dan weer erg geslaagd vind omdat ze zo over de top zijn.quote:[..]
Ik heb juist altijd geleerd dat elke sukkel kan photoshoppen en dat je beter kunt proberen foto's te maken die niet of zo min mogelijk bewerkt hoeven te worden![]()
Maar jij bent dus een andere mening toegedaan![]()
quote:[..]
Mijn man wel en hij kan mij de techniek ook wel tot in detail uitleggen, maar hij "ziet" bepaalde dingen niet, hoe moet ik dat zeggen, ik loop ergens, mijn oog valt ergens op en ik zie er een foto in, vervolgens ga ik op de grond liggen en wacht op een zuchtje wind zodat het zonlicht precies goed door de boombladeren op mijn onderwerp valt, dat soort dingen ontgaan hem vaak en daardoor begrijpt hij ook vaak niet wat ik van hem uitgelegd wil krijgen.
Thanks voor het aanbod, maar instellingen vd camera zijn het punt nietquote:Op woensdag 29 april 2015 16:37 schreef spreading het volgende:
[..]
Ik kom ook uit omgeving Breda, mocht je ergens hulp bij nodig hebben kan ik altijd kijken of ik je ergens mee kan helpen. Modellen is niet mijn sterkste punt, maar met instellingen en het leren kennen van je camera kan het wel als je wilt.
[..]
Linkjes kende ik nog niet, zal ze thuis eens doornemen.
Als ik je wat tips mee mag geven. Let inderdaad op je kleuren. Als je toch de tijd hebt op locatie misschien een custom white balance maken zelfs.quote:Op woensdag 29 april 2015 19:25 schreef superkimmi het volgende:
[..]
Thanks voor het aanbod, maar instellingen vd camera zijn het punt nietIk heb al veel geoefend met de belichtingsdriehoek en brandpuntafstand an sich, ik moet nu vooral bezig met compositie en nabewerking
Veel doen, doen doen en nog eens doen, Je merkt zelf al wat je fout doet ( of liever gezegd) wat beter had gekund. Hier staan ook veel goede tips.quote:Op woensdag 29 april 2015 21:08 schreef superkimmi het volgende:
thanksTips zijn zeker welkom! Ik denk dat ik de komende tijd nog vooral in de natuur te vinden ben, maar merk dat ik deze shoot wel erg leuk vond om te doen dus het zal zeker niet de enige blijven..
En van die voet weet ik.. Dat was gewoon ff niet opletten op die locatie (teveel op het gezicht gefocust). Ik heb ook portretten met meer mensen die dag en daarbij is zeker 50% gevuld met de geportreteerden. Ook heb ik daar idd gespeeld met delen vh lichaam op de plaat. Deze laat ik echter niet hier zien omdat ik deze mensen niet persoonlijk ken en ik het dan niet netjes vindt om ze zomaar online te zetten
.
Ja, behalve de ISO. Die zou ik lekker op Auto laten staan. Al je die op 100 laat staan kan de camera alleen nog de sluitertijd gebruiken om genoeg licht binnen te laten voor een goed belichte foto. Je hebt dan grote kans dat de sluitertijd te lang wordt en dat je foto bewogen is. Je kan beter een foto hebben met wat ruis (door een hoge ISO), dan een bewogen foto.quote:Op vrijdag 24 juni 2016 09:31 schreef AlwaysHappy het volgende:
...
Als ik het goed heb begrepen wil je bij een portrait (vaak) dat het onderwerp (de persoon) helder is, terwijl de achtergrond vervaagd. Klopt als ik zeg dat dat de grootste kans van slagen heeft als je werkt in 50/55mm zoom mode, met een kleine F waarde (5.6 is het laagste F getal als ik inzoom), ISO zoveel mogelijk op 100 en zoveel mogelijk proberen te schieten in A(peture) stand?
Zoals gezegd: lage ISO is een nobel streven, maar als je sluitertijd te lang wordt voor een onbewogen foto kan je dat beter niet doen. Als de camera op een statief staat is het een ander verhaal, dan kan je de ISO laag laten. Moet je bij een selfie wel zelf stil blijven staan natuurlijk.quote:Waar wordt het toestel verder voor gebruikt? Nou, vooral om portraits te maken af en toe. Soms met een vervaagde achtergrond, maar op vakanties e.d. ook gewoon foto's bij mooie natuurparken e.d. 's Nachts gaan we hem niet echt gebruiken.
Wat als we bijvoorbeeld een foto willen maken van een sunset op een strand? Of een foto van een natuurpark waar we allebei op staan (sowieso met statief en zelftimer)? Welke instellingen zijn daar het beste voor? Als ik het goed heb gelezen juist een hogere F waarde (tussen de 11-22 bv), laag mogelijke ISO?
Lensdop er nog op?quote:Sluitertijd vind ik nog wel lastig. Ik weet dat je vooral in sluitertijd moet schieten als je bewegende dingen fotografeert. Gisteren probeerde ik een vogel te fotograferen (ingezoomd) die op ons dakterras rondliep. Korte sluitertijd genomen (en in sluitertijdmode genomen), maar toen ik de foto bekeek was het gewoon een zwart plaatje (alsof er niet genoeg licht binnen kwam), ook met een hogere ISO.
Nee. Statief heb je nodig voor langere sluitertijden. En jouw doel hier was nou juist een korte sluitertijd. Een statief had je hier dus niet geholpen.quote:Komt dat puur omdat ik geen statief gebruikte (heb die nog niet in huis, maar komt er wel
Welk statief geschikt is voor jou hangt af van je eisen en budget. Het is altijd een compromis tussen gewicht(formaat), stevigheid en prijs. Een licht, stevig en goedkoop statief bestaat niet.quote:- tips qua model?) of doe ik wat anders fout? Ik weet dat je bij watervallen een mooi effect kunt krijgen als je een statief hebt en juist een lange sluitertijd pakt.
Vind de ruis wel meevallen. Schiet je in RAW?quote:Daarnaast een laatste vraagje: Als je inzoomt in een foto...is enige vorm van ruis dan normaal? Bij elke foto die ik heb gemaakt lijkt de foto uitgezoomd veel scherper dan op m'n telefoon, maar als ik inzoom bij het bewerken zie ik best wat ruis, of beeld ik me dat in? Foto hieronder als voorbeeld (foto gemaakt toen het regende buiten)(bewerkt met Lightroom).
[ afbeelding ]
Schiet in RAW jaquote:Op vrijdag 24 juni 2016 10:20 schreef DonJames het volgende:
[..]
Ja, behalve de ISO. Die zou ik lekker op Auto laten staan. Al je die op 100 laat staan kan de camera alleen nog de sluitertijd gebruiken om genoeg licht binnen te laten voor een goed belichte foto. Je hebt dan grote kans dat de sluitertijd te lang wordt en dat je foto bewogen is. Je kan beter een foto hebben met wat ruis (door een hoge ISO), dan een bewogen foto.
[..]
Zoals gezegd: lage ISO is een nobel streven, maar als je sluitertijd te lang wordt voor een onbewogen foto kan je dat beter niet doen. Als de camera op een statief staat is het een ander verhaal, dan kan je de ISO laag laten. Moet je bij een selfie wel zelf stil blijven staan natuurlijk.
[..]
Lensdop er nog op?Moeilijk te zeggen zo zonder plaatje, maar waarschijnlijk gewoon onderbelicht. Dus, je camera kon met die sluitertijd en met die ISO geen diafragma selecteren waarbij er nog genoeg licht binnenkwam voor een goed belichte foto. Wederom: zet de ISO op Auto, want een foto met wat ruis is beter dan een zwart plaatje.
[..]
Nee. Statief heb je nodig voor langere sluitertijden. En jouw doel hier was nou juist een korte sluitertijd. Een statief had je hier dus niet geholpen.
[..]
Welk statief geschikt is voor jou hangt af van je eisen en budget. Het is altijd een compromis tussen gewicht(formaat), stevigheid en prijs. Een licht, stevig en goedkoop statief bestaat niet.
[..]
Vind de ruis wel meevallen. Schiet je in RAW?
Ik vind dit wel een goede. Glas stoort altijd. Behalve regelmatig de glazenwasser laten komenquote:Op zaterdag 12 januari 2019 22:18 schreef Clayton1 het volgende:
Iemand wat tips voor mij.
Het wemelt namelijk van de vinken in mijn voortuin, ik wil die graag vanuit de kamer fotograferen door het glas dus.
Ik hoor het graag.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |