Dat doen alle religieuzen toch met hun boeken?quote:Op zondag 20 juli 2014 18:13 schreef bechirti het volgende:
Man man jullie quoten alleen wat in jullie straat passen. K quote zometeen nog paar als k gevonden heb en btw... bij naam wordt ie niet genoemd he als je daar op doelt.
Dat vind ik wel bijzonder, de werkelijkheid verandert niet door wat mensen wel of niet geloven.quote:Op dinsdag 29 juli 2014 19:43 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Genoeg theïsten die denken dat ze vrijwillig in God geloven. Of in ieder geval dat het een keuze is.
Nee, iets niet doen (of in dit geval geloven) is niet gebaseerd op hersenspinsels, maar simpelweg op het feit dat er geen reden is om iets wél te geloven.quote:Op dinsdag 29 juli 2014 18:16 schreef rosability het volgende:
[..]
Als je het zo bekijkt is het atheïsme net als religie ook puur op de eigen gedachtegang gebaseerd.
Gelovigen hebben desalniettemin hun eigen werkelijkheid.quote:Op dinsdag 29 juli 2014 20:00 schreef Molurus het volgende:
Dat vind ik wel bijzonder, de werkelijkheid verandert niet door wat mensen wel of niet geloven.
Er zijn theïsten die vanuit gaan dat God hun de vrije wil heeft gegeven en dus ook de vrije keuze om wel of niet te geloven. Alleen wordt hierin een fout gemaakt. Om van deze theorie uit te gaan, moet je sowieso al in God geloven. Net zo goed dat je ook niet kan stoppen met geloven omdat God je die keuze geeft. Want als je wilt stoppen met geloven, omdat God dat toelaat, geloof je eigenlijk nog steeds.quote:Op dinsdag 29 juli 2014 20:00 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat vind ik wel bijzonder, de werkelijkheid verandert niet door wat mensen wel of niet geloven.
Maar niks verbaast me inmiddels meer. Gelovigen kunnen er vaak ook meerdere onderling strijdige overtuigingen op nahouden, terwijl dat ze niet lijkt te storen.
Zo te zien heb ik de zin onduidelijk geformuleerd. Het 'bestaan van God' had ik tussen haakjes gezet om er mee aan te geven, dat het woord 'God' ook op andere manieren kan worden geïnterpreteerd (Allah, Jaweh, enz.). Ik bedoelde met deze uitspraak, dat het voor veel gelovige onzinnig zou zijn om verder te geloven, wanneer blijkt dat er daadwerkelijk niks bovennatuurlijks bestaat, los van de religie die ze aanhangen. In die zin heeft het wel een invloed op het bestaan van religie, maar het verklaart natuurlijk niet het bestaan van religie op zichzelf.quote:Op dinsdag 29 juli 2014 18:32 schreef Molurus het volgende:
[..]
Het feitelijk bestaan van een God een verklaring voor het bestaan van religie? Hoe kom je tot die conclusie? Het lijkt me vanuit die optiek ook vrij lastig om de enorme variatie aan religies te verklaren.
[..]
Groepsbinding is zeker een factor, en inderdaad 1 van de vele. Persoonlijk vond ik dit een heel aardige beschouwing van de factoren die verband houden met religie, en mogelijk een verklaring daarvoor vormen:
Geen van deze factoren houdt daadwerkelijk verband met feitelijke goden. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat die goden niet bestaan of niet kunnen bestaan, maar het bestaan van religie houdt niet noodzakelijk verband daarmee.
[..]
Zo'n basis voor (antwoorden op) levensvragen lijkt me sowieso onwenselijk. Het leidt onvermijdbaar tot onbespreekbare dogma's. Ja, ethiek is een lastig deel van de filosofie. Ja, sommige vragen zullen we wellicht nooit beantwoorden. Maar alleen al omdat het bespreekbaar moet blijven lijkt zo'n basis mij ronduit schadelijk.
Een levensbeschouwelijke visie die niet op argumenten kan worden verdedigd is gewoon een slechte onhoudbare visie.
Zie ook mijn voetnoot.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 0% gewijzigd door rosability op 30-07-2014 10:26:36 ]I'm an idealist. I don't know where I'm going, but I'm on my way.
Maar als jij redenen hebt om iets niet te geloven, dan heb je je bedacht waarom je vind dat het onjuist is. Net zoals iemand die iets wel gelooft, heeft bedacht waarom dat wel zo zou kunnen zijn.quote:Op dinsdag 29 juli 2014 20:43 schreef Tijn het volgende:
[..]
Nee, iets niet doen (of in dit geval geloven) is niet gebaseerd op hersenspinsels, maar simpelweg op het feit dat er geen reden is om iets wél te geloven.
Dat is niet speciaal aan gelovige voorbehouden. Iedereen heeft in zekere mate zijn eigen werkelijkheid.quote:Op dinsdag 29 juli 2014 20:55 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Gelovigen hebben desalniettemin hun eigen werkelijkheid.
quote:Op woensdag 30 juli 2014 10:16 schreef rosability het volgende:
[..]
Zo te zien heb ik de zin onduidelijk geformuleerd. Het 'bestaan van God' had ik tussen haakjes gezet om er mee aan te geven, dat het woord 'God' ook op andere manieren kan worden geïnterpreteerd (Allah, Jaweh, enz.). Ik bedoelde met deze uitspraak, dat het voor veel gelovige onzinnig zou zijn om verder te geloven, wanneer blijkt dat er daadwerkelijk niks bovennatuurlijks bestaat, los van de religie die ze aanhangen. In die zin heeft het wel een invloed op het bestaan van religie, maar het verklaart natuurlijk niet het bestaan van religie op zichzelf.
Ik heb de video trouwens bekeken. Het was een interessante video moet ik zeggen. Er is alleen één ding dat ik me afvraag na het zien van de video. Thomson zegt dat de hersensscans bij gelovigen aantonen dat bepaalde gebieden in de hersenen oplichten wanneer het om religie gaat. Wat voor geloof de deelnemers aanhangen maakt niks uit, bij alle deelnemers lichte dezelfde gebieden in de hersenen op. Hoe zit het dan met Atheïsten ? Wat ik uit de video heb begrepen zijn alleen gelovigen voor het onderzoek gevraagd. Zou bij hun ook hetzelfde gebied oplichten wanneer ze dezelfde vragen over religie krijgen voorgeschoteld ? Thomson zegt immers dat geloven in iets bovennatuurlijks evolutionair aangeboren is. Dan zouden bij Atheïsten toch ook die gebieden moeten gaan oplichten wanneer ze die vragen gesteld krijgen, ook al geloven ze niet ?
Wat ik me ook afvraag, is dan toch hoe het kan dat we evolutionair verder ontwikkelt zijn op het gebied van intelligentie dan andere diersoorten. Ik bedoel, we domineren praktische de hele aardbol in vergelijking met andere diersoorten en gebruiken ook nog eens andere dierensoorten om een deel van onze behoeftes te kunnen vervullen (voor consumptie, vroeger ook als lastdier, enz.) wat we toch aan onze intelligentie te danken hebben.
Dat laatste ben ik met je eens.Om even te reageren op je spoiler:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
God is barmhartig dat is op zich een feit.
Maar als het inderdaad zo was dat alleen door die barmhartigheid iedereen gewoon in de hemel zou komen. Dan zou Jezus lijden, sterven, en opstanding geen waarde hebben.
en dat is nou net waarom het draait.I'm no longer a slave of fear.
I am a child of God
God is not dead.
Ga nou toch -alsjeblielft- de bijbel eens lezen.quote:Op woensdag 30 juli 2014 10:33 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Om even te reageren op je spoiler:
God is barmhartig dat is op zich een feit.
Nee, ik heb geen reden om aan te nemen dat god überhaupt een concept is dat bestaat in de realiteit.quote:Op woensdag 30 juli 2014 10:22 schreef rosability het volgende:
[..]
Maar als jij redenen hebt om iets niet te geloven, dan heb je je bedacht waarom je vind dat het onjuist is.
Dit. Voorlopig liggen er een hoop puzzelstukken op hun plaats voor de evolutietheorie. De missende puzzelstukken worden als gelovigen vaak als argument gebruikt van "zie je, er kan niet iets vanuit het niets ontstaan" (hoewel dat wel kan, bewezen in de quantum fysica). Maar tegelijkertijd bedenken ze zichzelf niet dat er voor hun verhaal 0,0 bewijzen zijn.quote:Op woensdag 30 juli 2014 10:54 schreef Tijn het volgende:
[..]
Nee, ik heb geen reden om aan te nemen dat god überhaupt een concept is dat bestaat in de realiteit.
Als er zo'n reden zou zijn, zou ik erover na kunnen denken en dan alsnog besluiten of ik het aannemelijk vind of niet. Maar aangezien dat er niet is, is het voor mij net zo fictief als onzichtbare koeien of vliegende spaghettimonsters.
Goed punt Sjoemie!quote:Op woensdag 30 juli 2014 10:33 schreef sjoemie1985 het volgende:
Maar als het inderdaad zo was dat alleen door die barmhartigheid iedereen gewoon in de hemel zou komen. Dan zou Jezus lijden, sterven, en opstanding geen waarde hebben.
en dat is nou net waarom het draait.
Ja dat weet ik allemaal wel. Maar stel nu dat de mens NIET in zonde was gevallen. Dan was alle ellende, ziekte, pijn, oorlog en dood ons bespaard gebleven. Wat voor nut had Jezus dan?quote:Op woensdag 30 juli 2014 11:27 schreef sjoemie1985 het volgende:
Omdat de mens zonder Jezus niet tot God kan komen sinds de zondeval.
ieder mens is zondig, maar zonde staat dus tussen de mens en God in.
Maar Jezus heeft geleefd zonder zonde maar bij zijn sterven en opstanding heeft hij de dood overwonnen en mogen wij nu dus leven onder de genade en door die genade mogen/ kunnen wij weer tot God komen. Dus Jezus was nodig om de weg tot God weer te herstellen.
Die door adam en eva dus verbroken was.
Vraag dat aan een katholiek kindje in bijvoorbeeld Angola.. Zo'n eentje die net zijn moeder heeft verloren aan AIDS en nu in de goot ligt te sterven...quote:Op woensdag 30 juli 2014 10:33 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Om even te reageren op je spoiler:
God is barmhartig dat is op zich een feit.
Goede vraag, het vagevuur is een no-no in het Russisch orthodoxe geloof, dus dat kan het niet zijn. Voor de rest zou je denken dat de doden al dan niet in de hemel gekomen zijn, maar in beide gevallen lijkt me dat bidden niets toevoegt..quote:Op woensdag 30 juli 2014 11:50 schreef Arcee het volgende:
In een Russische kerk waren ze aan het bidden voor de slachtoffers van MH17.
Waarvoor bidden ze? Wat verwachten ze ervan?
Heb je ooit gehad dat je dacht: dit is duidelijk het werk van God?quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:02 schreef sjoemie1985 het volgende:
dat weet ik ook niet hoe of wat God precies doet.
Wat zou God doen als ze niet zouden bidden?quote:Daarom leggen ze het ook in Gods handen als ze bidden.
ja zeker, de baan die ik nu heb.quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:15 schreef Arcee het volgende:
[..]
Heb je ooit gehad dat je dacht: dit is duidelijk het werk van God?
[..]
Wat zou God doen als ze niet zouden bidden?
Maar daar heeft Hij niet voor gekozen. Uit liefde zeg jij.quote:Op woensdag 30 juli 2014 11:39 schreef sjoemie1985 het volgende:
dan inderdaad niks, maar dan waren er inderdaad geen oorlogen enzo geweest.
dan hadden adam en eva nog steeds in het paradijs geleefd.
dan had de duivel hen dus niet verleid of adam en eva hadden zich er tegen verzet en hem het paradijs uit gezet.
Ik weet niet in hoeverre wij dan geleefd zouden hebben.
Dan had God dus Jezus ook niet naar de aarde hoeven zenden.
Dat hadden ze dan beter kunnen doen vóórdat dat vliegtuig werd neergehaald.quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:02 schreef sjoemie1985 het volgende:
Daarom leggen ze het ook in Gods handen als ze bidden.
had jij kunnen voorspellen dan dat dat vliegtuig zou neer storten?quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:44 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Dat hadden ze dan beter kunnen doen vóórdat dat vliegtuig werd neergehaald.
Dat niet. Maar het is een beetje raar om nu te bidden voor het lot van die mensen (zielen) wat nu in handen van god zou zijn, terwijl hij ook op het moment supreme die raket met een vingerknip van koers had kunnen laten veranderen.quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:45 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
had jij kunnen voorspellen dan dat dat vliegtuig zou neer storten?
nee? dat wisten die mensen in Rusland ook niet.
Neu dat maakt niets uit. Bidden helpt niets. Dat is allang uitgezocht, door Amerikanen, wie anders?quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:44 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Dat hadden ze dan beter kunnen doen vóórdat dat vliegtuig werd neergehaald.
daar krijg je nu inderdaad ruzies en eventueel nog oorlog van doordat men gaat zeuren over allelei bij zaken in plaats van te praten over de kern die bij elke christen, het zij pkn het zij baptist of wat voor gemeente dan ook om gaat.quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:41 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Maar daar heeft Hij niet voor gekozen. Uit liefde zeg jij.
Ik kan me daar niet in vinden. Zòveel ellende en verdtriet bij miljarden mensen (en dieren) om één "zonde", door 1 of 2 mensen gepleegd, die géén kennis hadden van goed en kwaad... Per saldo moet er dan een Jezus optreden om dit weer "goed" te maken. Deze Jezus zorgt weer voor veel onenigheid in interpretatie (is hij nu wel of niet goddelijk of god) plus de daaruit volgende ruzies, moord en doodslag.
Nogmaals : Uit liefde?
Stel dat Jezus niet de zonde had kunnen wegnemen, wat dan? Dan waren alle mensen verdoemd. En dan had god helemaal geen eer van zijn schepping gehad. Dus Jezus is dan niet een uiting van liefde maar een noodzaak, een stukje lijfsbehoud voor god zelf.
Om bovenstaande redenen geloof ik absoluut niet in de god van de bijbel.
Niet bedacht, maar denk dat God het allemaal van te voren wist wat er zou gebeuren, toch liet ie het gebeuren.quote:Op woensdag 30 juli 2014 11:18 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Goed punt Sjoemie!
Het lijkt er op dat de hele zondeval, lijden, sterven, ellende en verlossing uit genade een vooropgezet plan is. Zonder deze ingredienten zou Jezus min of meer overbodig zijn. Dus om Jezus toch nut te geven is dit hele plan door God bedacht?
Uit liefde?
Hm......
dat is inderdaad ook grote onzin.quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:51 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Neu dat maakt niets uit. Bidden helpt niets. Dat is allang uitgezocht, door Amerikanen, wie anders?
Bidders leven niet langer, zijn niet gezonder en hebben ook niet minder ellende en tegenslag in hun leven dan niet-bidders.
Als god het van tevoren wist dan kón hij niet anders dan het laten gebeuren he? Maar goed, wie heeft het bedacht van te voren? Ook weer god?quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:52 schreef Manke het volgende:
[..]
Niet bedacht, maar denk dat God het allemaal van te voren wist wat er zou gebeuren, toch liet ie het gebeuren.
Dat ja.. De mensheid scheppen en bij voorbaat al weten dat er miljarden eeuwig zullen branden in de hel. Ik kan daar niet echt de goedheid in zien.quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:54 schreef hoatzin het volgende:
De bekende contradictie: Gods almacht en Gods alwetendheid staan in conflict met elkaar.
Nee dus heeft bidden geen zin. Er verandert niets als je bidt.quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:54 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
dat is inderdaad ook grote onzin.
Een gelovige heeft echt geen voorspoedig leven.
Wat heeft het voor zin om met je zelf te praten dan? denk je dat het daar beter van wordt in de wereld.quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:57 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Nee dus heeft bidden geen zin. Er verandert niets als je bidt.
Ik zie bidden dan ook als (een vorm van) meditatie: je gaat niet zozeer in gesprek met God of Allah of vul maar in, maar je gaat vooral in gesprek met jezelf.
Doen ze vrijwilligerswerk omdat ze het willen, of om punten te scoren (bij god, gemeenschap of omgeving). Daarnaast denk ik dat je je uitspraak dat gelovigen behulpzamer zijn echt niet hard kan maken....quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:03 schreef sjoemie1985 het volgende:
volgens mij is het zelfs bewezen dat gelovigen behulpzamer zijn dan mensen die niet geloven.
Dus gelovigen doen vaker aan vrijwilligers werk enzo, om zo dus anderen te kunnen helpen.
Voor medegelovigen waarschijnlijk wel ja. Het idee dat iedereen die niet gelooft slechter zou zijn dan een gelovige klopt niet helemaal.quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:03 schreef sjoemie1985 het volgende:
volgens mij is het zelfs bewezen dat gelovigen behulpzamer zijn dan mensen die niet geloven.
ik zeg ook niet dat een ongelovige slechter is of niet.quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:13 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Voor medegelovigen waarschijnlijk wel ja. Het idee dat iedereen die niet gelooft slechter zou zijn dan een gelovige klopt niet helemaal.
Precies, of omdat je gewoon een goed mens bent, of om een plaatsje in de hemel te verdienen.quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:20 schreef sjoemie1985 het volgende:
maar het wezenlijke verschil zit hem in het waarom iemand iets doet.
Ja dat denk ik inderaad. Zouden meer mensen moeten doen.quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:01 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Wat heeft het voor zin om met je zelf te praten dan? denk je dat het daar beter van wordt in de wereld.
Dat is jouw perceptie. En die vind ik behoorlijk vooringenomen.quote:Ik denk dat je alleen maar met je zelf er over gaat hebben hoe je zelf het beste uit de strijd komt of hoe je het beste ergens het meeste geld uit kunt slaan( dus hoe je zelf het rijkst kunt worden.)
Dus toch weer die ikke, ikke, ikke en de rest kan .....
zo denk ik nou ook over die vooroordelen die jij over gelovigen hebt.quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:35 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Ja dat denk ik inderaad. Zouden meer mensen moeten doen.
[..]
Dat is jouw perceptie. En die vind ik behoorlijk vooringenomen.
En Henoch dan? Die kende Jezus toch echt niet hoor.quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:37 schreef sjoemie1985 het volgende:
Alleen door de genade van Jezus Christus kun je in de hemel komen.
Dat zeg jij.. Met andere woorden, jouw interpretatie van het boek, echter talloze mensen denken en dachten er anders over.. Daarnaast, wie goed doet, goed ontmoet heeft zijn basis in het geloof...quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:37 schreef sjoemie1985 het volgende:
dat laatste juist niet.
je kunt geen plaatsje in de hemel verdienen.
Alleen door de genade van Jezus Christus kun je in de hemel komen.
en of je dus 1 mens in je leven hebt geholpen of 20 dat doet er totaal niet toe.
Die dingen doe je alleen uit liefde voor God, maar niet om in de hemel te komen, daar kijkt God ook helemaal niet naar.
Je vergeet voor het gemak even dat ik zelf gelovig ben geweest. Ik ken de redenaties en motivaties van gelovigen maar al te goed.quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:39 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
zo denk ik nou ook over die vooroordelen die jij over gelovigen hebt.
Dit vind ik wel een heel zwarte kijk op menselijke moraliteit. En het klopt ook gewoon van geen kant, getuige het feit dat atheisten helemaal niet zo denken. (Niemand eigenlijk, of wellicht een enkele narcist hier en daar.)quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:01 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Wat heeft het voor zin om met je zelf te praten dan? denk je dat het daar beter van wordt in de wereld.
Ik denk dat je alleen maar met je zelf er over gaat hebben hoe je zelf het beste uit de strijd komt of hoe je het beste ergens het meeste geld uit kunt slaan( dus hoe je zelf het rijkst kunt worden.)
Dus toch weer die ikke, ikke, ikke en de rest kan .....
Dat was geen uitspraak over wie er wel of niet in de hemel komt, het was uitsluitend over jouw these dat mensen alleen aan zichzelf denken. (Die als onzin op mij overkomt.)quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:45 schreef sjoemie1985 het volgende:
Maar het is ook heel naïef om te denken dat iedereen in de hemel komt gelovend in Jezus of niet.
Daar is juist de bijbel heel duidelijk over.
Maar dat heb ik al zovaak gepost en heb geen zin om dat weer te gaan posten hier, want dan blijf je in een vicieuze cirkel rond draaien hier en kom je nergens uit.
Zelfreflectie is ontzettend zinvol.quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:01 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Wat heeft het voor zin om met je zelf te praten dan? denk je dat het daar beter van wordt in de wereld.
Het zich op de borst slaan van gelovigen is inderdaad stuitend!quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:49 schreef OllieWilliams het volgende:
[..]
Zelfreflectie is ontzettend zinvol.
oftewel: gelovigen zijn eigenlijk betere mensen dan niet-gelovigen.quote:volgens mij is het zelfs bewezen dat gelovigen behulpzamer zijn dan mensen die niet geloven.
Dus gelovigen doen vaker aan vrijwilligers werk enzo, om zo dus anderen te kunnen helpen.
Had voor ons totaal geen nut en is daarbij niet opgestaan uit de dood.quote:Op woensdag 30 juli 2014 10:33 schreef sjoemie1985 het volgende:
Dan zou Jezus lijden, sterven, en opstanding geen waarde hebben.
Waar maak je uit op dat het zo gegaan is?quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:39 schreef sjoemie1985 het volgende:
ja zeker, de baan die ik nu heb.
als God daar geen leiding in had, had ik deze baan niet gehad.
Ik denk dat God bepaalde mensen zo geleid heeft dat ik nu mijn huidige baan heb.
Dat is de sprookjesversie. De historische versie is wel een ietsje anders.quote:Op woensdag 30 juli 2014 11:27 schreef sjoemie1985 het volgende:
Omdat de mens zonder Jezus niet tot God kan komen sinds de zondeval.
ieder mens is zondig, maar zonde staat dus tussen de mens en God in.
Maar Jezus heeft geleefd zonder zonde maar bij zijn sterven en opstanding heeft hij de dood overwonnen en mogen wij nu dus leven onder de genade en door die genade mogen/ kunnen wij weer tot God komen. Dus Jezus was nodig om de weg tot God weer te herstellen.
Die door adam en eva dus verbroken was.
Jezus is niet gestorven VOOR onze zonden, maar is gestorven DOOR de zonden van de gehelleniseerde joden. De minder fanatieke joden zeg maar. Ik wil je dat nog wel eens uitleggen hoor, maar ik vrees dat dit toch bij jou niet gaat doordringen.quote:Op woensdag 30 juli 2014 12:52 schreef sjoemie1985 het volgende:
de hoofdzaak is of je geloofd in Jezus en dat hij ook voor jouw zonden is gestorven en weer op gestaan.
Op jouw planeet misschien, maar niet hier op aarde. Kom maar eens met bewijzen en niet met propaganda praatjes.quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:03 schreef sjoemie1985 het volgende:
volgens mij is het zelfs bewezen dat gelovigen behulpzamer zijn dan mensen die niet geloven.
Dus gelovigen doen vaker aan vrijwilligers werk enzo, om zo dus anderen te kunnen helpen.
En zo denk jij over niet-gelovigen :quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:39 schreef sjoemie1985 het volgende:
zo denk ik nou ook over die vooroordelen die jij over gelovigen hebt.
Dit is een vooroordeel wat kan tellen.quote:volgens mij is het zelfs bewezen dat gelovigen behulpzamer zijn dan mensen die niet geloven.
Dus gelovigen doen vaker aan vrijwilligers werk enzo, om zo dus anderen te kunnen helpen.
O ja ? En waar staat dat dan wel in de Bijbel ? In het O.T. moet je niet zoeken, want toen bestond de hemel nog niet. Ik spaar je werk uit. Waar in het N.T. is er sprake van een hemel ?quote:Op woensdag 30 juli 2014 13:45 schreef sjoemie1985 het volgende:
Maar het is ook heel naïef om te denken dat iedereen in de hemel komt gelovend in Jezus of niet.
Daar is juist de bijbel heel duidelijk over.
Omdat ik gewoon van mij zelf weet dat als ik alles zelf had moeten doen er niks van terecht was gekomen.quote:Op woensdag 30 juli 2014 14:34 schreef Arcee het volgende:
[..]
Waar maak je uit op dat het zo gegaan is?
En waar heb je het aan te denken, denk jij?
Uit welke bijbel gedeelten maak jij op dan dat dit door dei "gehelleniseerde" joden komt.quote:Op woensdag 30 juli 2014 14:40 schreef ATON het volgende:
[..]
Jezus is niet gestorven VOOR onze zonden, maar is gestorven DOOR de zonden van de gehelleniseerde joden. De minder fanatieke joden zeg maar. Ik wil je dat nog wel eens uitleggen hoor, maar ik vrees dat dit toch bij jou niet gaat doordringen.
Dus God heeft ook bepaalde mensen op het pad van de MH17 gebracht waardoor het neergeschoten werd?quote:Op woensdag 30 juli 2014 15:53 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Omdat ik gewoon van mij zelf weet dat als ik alles zelf had moeten doen er niks van terecht was gekomen.
en wat bedoel je met waar ik het aan te danken heb?
Dat God bepaalde mensen op mijn pad heeft gebracht bijvoorbeeld?
Hoe is de duivel de wereld in gekomen?quote:Op woensdag 30 juli 2014 16:16 schreef sjoemie1985 het volgende:
Ik weet niet waarom dat vliegtuig neer geschoten moest worden, het is in ieder geval de schuld van de mens.
maar ik geef toe dat ik niet het hoe en waarom het is gebeurt weet.
Als ik dat zou weten, zou dat betekenen dat ik God ben en dat ben ik niet.
Maar ik weet wel dat ik niet zal verzocht worden boven mijn kunnen.
zoals Jezus ook gezegt heeft: Mijn last is licht en mijn juk is zacht.
Al het zondige e.d. is door de duivel in de wereld gekomen.
En wie schiep de duivel?quote:Op woensdag 30 juli 2014 16:16 schreef sjoemie1985 het volgende:
Ik weet niet waarom dat vliegtuig neer geschoten moest worden, het is in ieder geval de schuld van de mens.
Al het zondige e.d. is door de duivel in de wereld gekomen.
Wat een mietje is god dat hij de duivel toelaat zeg.....quote:Op woensdag 30 juli 2014 16:16 schreef sjoemie1985 het volgende:
Ik weet niet waarom dat vliegtuig neer geschoten moest worden, het is in ieder geval de schuld van de mens.
maar ik geef toe dat ik niet het hoe en waarom het is gebeurt weet.
Als ik dat zou weten, zou dat betekenen dat ik God ben en dat ben ik niet.
Maar ik weet wel dat ik niet zal verzocht worden boven mijn kunnen.
zoals Jezus ook gezegt heeft: Mijn last is licht en mijn juk is zacht.
Al het zondige e.d. is door de duivel in de wereld gekomen.
De duivel is een gevallen engel heeft dus in principe zich zelf gemaakt tot wat hij nu is.quote:
Dat is een lang verhaal en vooral voor gevorderden. Lees eens de totale ( trollen overslaan ) topic HEEFT JEZUS WEL OOIT BESTAAN, dan ga je snappen wat ik daarmee bedoel en wat die ' afvallige ' joden waren. Opgelet : Dit kan je geloof schaden.quote:Op woensdag 30 juli 2014 15:56 schreef sjoemie1985 het volgende:
Uit welke bijbel gedeelten maak jij op dan dat dit door dei "gehelleniseerde" joden komt.
Wat dan ook gehelleniseerde Joden zijn.
Brrrr... eng allemaal. En dat god daar niks over te zeggen heeft. Wat een mietje.quote:Op woensdag 30 juli 2014 16:32 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
De duivel is een gevallen engel heeft dus in principe zich zelf gemaakt tot wat hij nu is.
1 van de engelen genaamd lucifer die het dichtst naast God stond.
Maar helaas ging hij tegen God in dus zondigde toen heeft God hem op de aarde geworpen en hij naam ook +/- 1 derde deel van de engelen mee, dat zijn nu dus de demonen en zo.
Dan heeft God mijns inziens behoorlijk gefaald.quote:Op woensdag 30 juli 2014 16:32 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
De duivel is een gevallen engel heeft dus in principe zich zelf gemaakt tot wat hij nu is.
1 van de engelen genaamd lucifer die het dichtst naast God stond.
Maar helaas ging hij tegen God in dus zondigde toen heeft God hem op de aarde geworpen en hij naam ook +/- 1 derde deel van de engelen mee, dat zijn nu dus de demonen en zo.
De auteur van dat boek had een beter plot moeten verzinnen. De personages hebben daar niks aan te zeggen.quote:Op woensdag 30 juli 2014 16:49 schreef sjoemie1985 het volgende:
Wat had God dan volgens jou moeten doen?
Nou, in ieder geval niet degene die bij uitstek erop gebrand is de schepping van God te gaan verkloten op aarde te gooien. Gooi hem dan op een willekeurige planeet buiten ons zonnestelsel waar hij geen schade aan zou kunnen richten...quote:Op woensdag 30 juli 2014 16:49 schreef sjoemie1985 het volgende:
Wat had God dan volgens jou moeten doen?
Daarmee bedoel je dan, hoop ik, niet die bijna 300 mensen die daarbij om het leven zijn gekomen. Of ga je er vanuit dat die allemaal schuldig zijn bevonden door God, en dat jij gewoon niet weet waaraan?quote:Op woensdag 30 juli 2014 16:16 schreef sjoemie1985 het volgende:
Ik weet niet waarom dat vliegtuig neer geschoten moest worden, het is in ieder geval de schuld van de mens.
Wat doet dat ertoe? Zijn christenen per definitie onschuldig en niet-christenen per definitie schuldig?quote:Op woensdag 30 juli 2014 17:00 schreef sjoemie1985 het volgende:
nee, die mensen in het vliegtuig niet nee,
Want daar hebben misschien ook wel christenen tussen gezeten.
En het was het almachtige wezen dat jij God noemt die het liet gebeuren zonder in te grijpen. Dat is een beetje alsof je toekijkt hoe iemand verdrinkt, maar niet ingrijpt terwijl je dat best zou kunnen. Dat laatste is overigens zowel moreel verwerpelijk als strafbaar. (Als een mens dat zou doen.)quote:Op woensdag 30 juli 2014 17:00 schreef sjoemie1985 het volgende:
het waren die mensen op de grond die geschoten hebben met name maar ook diegene die er misschien wel enige baat bij hadden.
Dat waag ik te betwijfelen in dit geval.quote:Op woensdag 30 juli 2014 16:32 schreef ATON het volgende:
Dat is een lang verhaal en vooral voor gevorderden. Lees eens de totale ( trollen overslaan ) topic HEEFT JEZUS WEL OOIT BESTAAN, dan ga je snappen wat ik daarmee bedoel en wat die ' afvallige ' joden waren. Opgelet : Dit kan je geloof schaden.![]()
Er zat in ieder geval een christelijk meisje in die in de masterfase van mijn opleiding zat.quote:Op woensdag 30 juli 2014 17:00 schreef sjoemie1985 het volgende:
nee, die mensen in het vliegtuig niet nee,
Want daar hebben misschien ook wel christenen tussen gezeten.
Lachwekkend.quote:Op woensdag 30 juli 2014 19:47 schreef ToetjeMetChocola het volgende:
Het wordt tijd dat er wat bovennatuurlijks gaat gebeuren.
Zoiets bovennatuurlijks als dat er miljoenen mensen zijn verdwenen.
Dan weet je in ieder geval dat er een macht is die dat kan, dus die jouw ook in de hemel kan brengen (met diezelfde kracht als waarmee hij je heeft doen verdwijnen).
Kijk ook eens op http://mensenverdwenen.com.
Als God rechtvaardig is tegenover de mensen die in MH17 zaten, dan is hij nu bezig in de hemel om ze minstens evenveel geluk te geven, als dat ze angstig waren toen het vliegtuig neerstortte.quote:Op woensdag 30 juli 2014 17:03 schreef Molurus het volgende:
[..]
Wat doet dat ertoe? Zijn christenen per definitie onschuldig en niet-christenen per definitie schuldig?
[..]
En het was het almachtige wezen dat jij God noemt die het liet gebeuren zonder in te grijpen. Dat is een beetje alsof je toekijkt hoe iemand verdrinkt, maar niet ingrijpt terwijl je dat best zou kunnen. Dat laatste is overigens zowel moreel verwerpelijk als strafbaar. (Als een mens dat zou doen.)
Wat zegt dat eigenlijk over de vrije wil van die door God bewerkte collega's van je?quote:Op woensdag 30 juli 2014 15:53 schreef sjoemie1985 het volgende:
Omdat ik gewoon van mij zelf weet dat als ik alles zelf had moeten doen er niks van terecht was gekomen.
Ja, dat.quote:en wat bedoel je met waar ik het aan te danken heb?
Dat God bepaalde mensen op mijn pad heeft gebracht bijvoorbeeld?
Ach ja, ik zeg maar zo. Zeg maar niksquote:Op woensdag 30 juli 2014 17:00 schreef sjoemie1985 het volgende:
nee, die mensen in het vliegtuig niet nee,
Want daar hebben misschien ook wel christenen tussen gezeten.
het waren die mensen op de grond die geschoten hebben met name maar ook diegene die er misschien wel enige baat bij hadden.
Op zich wil ik daar best over discussiëren, maar dat wordt offtopic. Het lijkt me beter dat in het Christendom topic te doen.quote:Op woensdag 30 juli 2014 10:33 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Om even te reageren op je spoiler:
God is barmhartig dat is op zich een feit.
Maar als het inderdaad zo was dat alleen door die barmhartigheid iedereen gewoon in de hemel zou komen. Dan zou Jezus lijden, sterven, en opstanding geen waarde hebben.
en dat is nou net waarom het draait.
Dan zal hij wel een hekel aan me hebbenquote:Op woensdag 30 juli 2014 12:39 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
ja zeker, de baan die ik nu heb.
als God daar geen leiding in had, had ik deze baan niet gehad.
Ik denk dat God bepaalde mensen zo geleid heeft dat ik nu mijn huidige baan heb.
quote:Op donderdag 31 juli 2014 12:21 schreef Werkman het volgende:
Mijn ex en ik zijn om religieuze redenen uit elkaar gegaan.
Zij dacht dat zij God was, ik niet.
Nou dan ben je Hitler zeker wel uiterst dankbaar dat hij 6 miljoen joden naar de hemel heeft geholpen?/sarcquote:Op woensdag 30 juli 2014 19:53 schreef ToetjeMetChocola het volgende:
[..]
Als God rechtvaardig is tegenover de mensen die in MH17 zaten, dan is hij nu bezig in de hemel om ze minstens evenveel geluk te geven, als dat ze angstig waren toen het vliegtuig neerstortte.
Als God rechtvaardig is tegenover de nabestaanden, dan gaat hij ze in de hemel minstens evenveel geluk geven als dat ze in hun binnenste kapot gingen op de aarde.
Niet voor niets zegt Jezus in Mattheüs 5:
3 Zalig zijn de armen van geest; want hunner is het Koninkrijk der hemelen.
4 Zalig zijn die treuren; want zij zullen vertroost worden.
5 Zalig zijn de zachtmoedigen; want zij zullen het aardrijk beërven.
6 Zalig zijn die hongeren en dorsten naar de gerechtigheid; want zij zullen verzadigd worden.
7 Zalig zijn de barmhartigen; want hun zal barmhartigheid geschieden.
8 Zalig zijn de reinen van hart; want zij zullen God zien.
9 Zalig zijn de vreedzamen; want zij zullen Gods kinderen genaamd worden.
10 Zalig zijn die vervolgd worden om der gerechtigheid wil; want hunner is het Koninkrijk der hemelen.
11 Zalig zijt gij, als u de mensen smaden, en vervolgen, en liegende alle kwaad tegen u spreken, om Mijnentwil.
12 Verblijdt en verheugt u; want uw loon is groot in de hemelen; want alzo hebben zij vervolgd de profeten, die vóór u geweest zijn.
De god versie is voor mij als een sprookje.quote:Echter, als je niet in God gelooft, waar kom het universum dan vandaan? Gewoon zomaar uit het niets? Dat is een veel grotere sprookje dan Roodkapje.
Maar hoe is god ontstaan?quote:Er kan niet vanuit niets iets ontstaan. Er moet dus een Schepper bestaan en dat is, hoe moeilijk het ook is voor sommigen, God.
Moet dat ?quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 12:38 schreef Lunia het volgende:
Ik kan het niet verklaren ik heb geen feiten.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |