Natuurlijk zijn we niet de enigen.quote:'Binnen 20 jaar ontdekken we buitenaards leven'
Aliens bestaan zo goed als zeker. Dat is althans wat twee gerenommeerde onderzoekers gisteren zeiden tegenover het Amerikaanse Congres toen ze pleitten voor verdere subsidies voor het onderzoek naar buitenaards leven.
Volgens ABC News vertelde Dan Werthimer, directeur van het SETI onderzoekscentrum aan de Universiteit van Californië in Berkeley dat de mogelijkheid voor buitenaards microbieel leven 'zo goed als 100 procent' is.
'In de afgelopen 50 jaar, heeft het bewijs zich langzaam opgestapeld dat de componenten en voorwaarden waarvan we geloven dat ze noodzakelijk zijn voor buitenaards leven veelvuldig voorkomen in ons sterrenstelsel', aldus Werthimer in zijn geschreven getuigenis. Hij voegde eraan toe dat 'de mogelijkheid dat zich ergens leven heeft ontwikkeld, en misschien ook intelligent leven, aannemelijk is en dit om verder wetenschappelijk onderzoek vraagt.'
Financiering
Werthimers collega Seth Shostak, een astronoom aan het SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence), gelooft dat de kans op het vinden van buitenaards leven groot is. 'Als we buitenaards leven vinden zal dat in de komende twintig jaar gebeuren, mits er genoeg financiele steun komt', aldus Shostak.
Shostak: 'Uit recente analyses van de data verzameld door ruimtetelescoop Kepler blijkt dat zoveel als 1 op 5 sterren een bewoonbare planeet ter omvang van de aarde in een baan rond de ster heeft. Zelfs als dit een kleine overschatting zou zijn, dan nog zou dit suggereren dat de Melkweg 10 tot 80 miljard neven van de aarde herbergt.'
Er zijn meer dan genoeg mogelijkheden voor buitenaards (intelligent) leven, besluiten de onderzoekers. 'Het zou bizar zijn, als we alleen in het heelal zijn', aldus Werthimer.
Bron: AD
Dus.. geen groene mannetjes, geen vliegende schotels, geen laserpistolen?... Kutquote:buitenaards microbieel leven
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.'Richolio _O_' - tong80
LAST.FM
quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:13 schreef richolio het volgende:
Ik geloof júíst dat we de enige zijn.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Het lijkt me een heel ruwe schatting. Je kunt gewoon niet zeggen dat het zo is, aangezien we dat niet kunnen meten.quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:15 schreef Zapata het volgende:
"1 op 5 sterren een bewoonbare planeet ter omvang van de aarde in een baan rond de ster heeft."
Serieus? Is dit echt zo of zit deze meneer uit zijn nek te lullen
quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:13 schreef richolio het volgende:
Ik geloof júíst dat we de enige zijn.Dat denk ik niet, maar ik vraag me af of zo'n levenssoort dan net zo intelligent zou zijn als de onze.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
nee dat snap ik maar ik wil weten of deze stelling/schatting/informatie door de meeste wetenschappers ondersteund wordt of niet.quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:16 schreef Disorder het volgende:
[..]
Het lijkt me een heel ruwe schatting. Je kunt gewoon niet zeggen dat het zo is, aangezien we dat niet kunnen meten.
Gezien het fucking lange existeren van het universum, zou ik dan denken van wel. Aangezien wij nog niet zó lang bestaan, relatief gezien danquote:Op donderdag 22 mei 2014 23:17 schreef Bitterlemon het volgende:
[..]
Dat denk ik niet, maar ik vraag me af of zo'n levenssoort dan net zo intelligent zou zijn als de onze.
Zij zitten ook op een of ander forum hierover te praten. Zou toch wel mooi zijn..quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:24 schreef Dientje12 het volgende:
Zou me afvragen wat deze buitenaardse wezens nu op dit moment aan het doen zijn.
Want alles blijft doorgaan, ook buitenaards leven.
Of niet..quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:25 schreef richolio het volgende:
[..]
Zij zitten ook op een of ander forum hierover te praten. Zou toch wel mooi zijn..
Fascinerend om over na te denken. Eencellig leven op een andere planeet is al spannend op zich. Een ecosysteem met dieren is nog een pak toffer. Maar stel je toch eens voor dat er een ontwikkelde beschaving is. Een intelligent ras dat taal, technologie en cultuur heeft ontwikkeld. Wezens die een complex leven leiden. Er is een draaiende economie, ze hebben steden en vervoersmiddelen. Banen, gezinnen.quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:24 schreef Dientje12 het volgende:
Zou me afvragen wat deze buitenaardse wezens nu op dit moment aan het doen zijn.
Want alles blijft doorgaan, ook buitenaards leven.
Die krabben al hun budget bij elkaar, maken daarvan een schotelvormige constructie die amper tot vliegen in staat mag worden geacht, gaan daarmee naar deze planeet om zich te openbaren aan mensen met motorische stoornissen in bezit van beroerde videocamera's, vervolgens een circeltje in het graan te tekenen en weer snel naar moeders buitenaardse pappot weer terug te vliegenquote:Op donderdag 22 mei 2014 23:24 schreef Dientje12 het volgende:
Zou me afvragen wat deze buitenaardse wezens nu op dit moment aan het doen zijn.
Zou met de klimaathoax ook moeten gebeuren.quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:49 schreef spijkerbroek het volgende:
Subsidie geven en als er binnen 20 jaar geen buitenaards leven ontdekt is, alles terug laten betalen.
Omdat het anders geen doen is om te zoeken aangezien die aantallen onwerkelijk groot zijn dan.quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:39 schreef Richestorags het volgende:
Hoe kan je overigens vanuit aardse condities redeneren? Ik snap wel dat je moet afkaderen en het eerste naar die planeten kijkt, maar zelfs op aarde leven al dieren in de meest extreme omstandigheden, zowel koude als hitte. Ook hoeft het niet zo te zijn dat levensvormen perse gelijkend zijn qua chemische structuur aan ons.
Dat zou, gezien de grootte van het heelal, zeker bizar zijn.quote:'Het zou bizar zijn, als we alleen in het heelal zijn', aldus Werthimer.
En dan ook nog leven zoals wij dat verwachten, dat water en zuurstof nodig heeft om te kunnen leven. Wie weet ontwikkelt zich leven op andere planeten onder hele andere omstandigheden.quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:18 schreef __Saviour__ het volgende:
Buitenaards leven moet er inderdaad gewoon wel zijn. Zo onwerkelijk veel planeten. Zelfs met de strengste criteria zijn er miljarden die leven kunnen herbergen.
Het is wel omslachtig natuurlijk hè. De Atlantische oceaan over peddelen om eitjes te leggen en dan weer teruggaan.quote:Op vrijdag 23 mei 2014 07:04 schreef DarkAccountant het volgende:
Ik denk, als we intelligent leven gaan ontdekken, dat we een gevoel gaan hebben zoals bij schildpadden.
Eerst denk je, hé, wat een trage lome domme beesten.
Tot je dan ontdekt dat er schildpadden zijn die voor de kust van Portugal wonen en elk jaar (eigenlijk zwemmen ze gewoon met de Golfstroom mee) helemaal naar de Caraïben zwemmen om daar hun eitjes te leggen. En daarna zwemmen ze ook weer terug naar Portugal.
Dan denk ik toch bij mezelf: who are you calling stupid man? Mensen overlijden al als ze het Kanaal willen overzwemmen.
Of niet......quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:19 schreef Speculant. het volgende:
Toch wel jammer dat het allemaal te ver weg is.
Nou, wij doen het ook omslachtig hoor. Ik weet niet precies hoe lang een menselijke baby er over doet om op zelfstandige basis voedsel te gaan zoeken, maar ik gok dat dat een flink stuk langer duurt dan bij dieren.quote:Op vrijdag 23 mei 2014 08:18 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het is wel omslachtig natuurlijk hè. De Atlantische oceaan over peddelen om eitjes te leggen en dan weer teruggaan.
Dit inderdaadquote:Op donderdag 22 mei 2014 23:18 schreef __Saviour__ het volgende:
Buitenaards leven moet er inderdaad gewoon wel zijn. Zo onwerkelijk veel planeten. Zelfs met de strengste criteria zijn er miljarden die leven kunnen herbergen.
wat voor soort 'saamhorigheid' ?quote:Op vrijdag 23 mei 2014 10:17 schreef Augustus_Thijs het volgende:
[..]
Dit inderdaad
Vraag me vooral af wat voor effect het op aarde zou hebben als we erachter komen niet alleen te zijn.
Zou zo'n gemeenschappelijke vijand/vreemdeling voor saamhorigheid zorgen, of gaan alle landen zich verdringen om een wit voetje/voordeel te halen..
Dit.quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:39 schreef Richestorags het volgende:
Hoe kan je overigens vanuit aardse condities redeneren? Ik snap wel dat je moet afkaderen en het eerste naar die planeten kijkt, maar zelfs op aarde leven al dieren in de meest extreme omstandigheden, zowel koude als hitte. Ook hoeft het niet zo te zijn dat levensvormen perse gelijkend zijn qua chemische structuur aan ons.
Klopt, ja maar than again... we zwemmen niet eerst de Atlantische oceaan over.quote:Op vrijdag 23 mei 2014 08:57 schreef DarkAccountant het volgende:
[..]
Nou, wij doen het ook omslachtig hoor. Ik weet niet precies hoe lang een menselijke baby er over doet om op zelfstandige basis voedsel te gaan zoeken, maar ik gok dat dat een flink stuk langer duurt dan bij dieren.
(Opleiding en scholing e.d. dan nog buiten beschouwing gelaten.)
De mens is van oorsprong al letterlijk van buitenaardse afkomst, we zijn er dankzij de sterren in het universumquote:Op donderdag 22 mei 2014 23:12 schreef DarkAccountant het volgende:
Sinds we op de maan zijn geweest, zijn we zelf eigenlijk al "buitenaards leven".
Dat is op de meeste planeten wel het meest logisch. Van de totale tijd dat er op Aarde leven is, neemt intelligent leven 0.0025% in beslag.quote:Op vrijdag 23 mei 2014 08:05 schreef EdvandeBerg het volgende:
De evolutie heeft hier gezorgd voor 'intelligent' leven na enkele miljarden jaren. Misschien dat de evolutie op andere planeten helemaal niet intelligent gaat worden.
Als ik zo op FOK! rondkijk dan denk ik dat dat percentage behoorlijk lager ligtquote:Op vrijdag 23 mei 2014 10:53 schreef Zwoerd het volgende:
[..]
Dat is op de meeste planeten wel het meest logisch. Van de totale tijd dat er op Aarde leven is, neemt intelligent leven 0.0025% in beslag.
Tja, we weten niet hoe veel meer mogelijkheden van leven of er zijn. De meest basale omschrijving van leven lijkt mij reproductie, metabolisme en een genetische code wat evolutie mogelijk maakt. Vooralsnog kunnen we daar geen alternatief voor bedenken. Sowieso is dat lastig gezien we überhaupt de zeldzaamheid en de kans op ontstaan van leven in het universum/sterrenstelsel niet weten.quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:39 schreef Richestorags het volgende:
Hoe kan je overigens vanuit aardse condities redeneren? Ik snap wel dat je moet afkaderen en het eerste naar die planeten kijkt, maar zelfs op aarde leven al dieren in de meest extreme omstandigheden, zowel koude als hitte. Ook hoeft het niet zo te zijn dat levensvormen perse gelijkend zijn qua chemische structuur aan ons.
Als je sommige vibrators en dildo's ziet uit deze tijd zitten we er niet ver vanaf.quote:Op vrijdag 23 mei 2014 10:58 schreef DonJames het volgende:
..en hoe lang zou het duren voordat de eerste intergalactische porno te zien is?
Beweren dat je het binnen 20 jaar vindt is idd gewoon wat nummers uit je reet trekken.quote:
Ik denk dat er wel nuttiger dingen te doen zijn met 500 miljard. Een telescoop ter grootte van het zonnestelsel lijkt me momenteel en in de te voorziene toekomst technisch ook niet haalbaar.quote:Op vrijdag 23 mei 2014 11:04 schreef LXIV het volgende:
Vind nu niemand dit cool? In plaats van dat er tientallen miljarden over de balk gegooid worden voor een klimaathoax, en nog honderden miljarden meer aan zaken waar we niks wijzer van worden, zou het toch geweldig zijn als alle landen bijvoorbeeld 500 miljard bijeen legden om echt een goed project op te starten waarmee we leven kunnen opsporen.
Dan denk ik bijvoorbeeld aan een telescoop ter grootte van het zonnestelsel, waarmee je zo ver kunt inzoomen op een planeet dat je de dieren daar kunt zien lopen en kunt classificeren. Zou dat niet cool zijn?
Het bewoonbaar maken van Mars lijkt me wel iets.quote:Op vrijdag 23 mei 2014 11:04 schreef LXIV het volgende:
Vind nu niemand dit cool? In plaats van dat er tientallen miljarden over de balk gegooid worden voor een klimaathoax, en nog honderden miljarden meer aan zaken waar we niks wijzer van worden, zou het toch geweldig zijn als alle landen bijvoorbeeld 500 miljard bijeen legden om echt een goed project op te starten waarmee we leven kunnen opsporen.
Dan denk ik bijvoorbeeld aan een telescoop ter grootte van het zonnestelsel, waarmee je zo ver kunt inzoomen op een planeet dat je de dieren daar kunt zien lopen en kunt classificeren. Zou dat niet cool zijn?
Oh jammer. Ik dacht dat als het één telescoop over de hele lengte van ons zonnestelsel is, dan kunnen we er ook gelijk een enorme katapult op monteren om die planeten te bezoekenquote:Op vrijdag 23 mei 2014 11:25 schreef LXIV het volgende:
Het is wel mogelijk om een telescoop ter grootte van het zonnestelsel te maken, alleen op een andere manier dan je misschien denkt.
Ja, wat heeft Apollo allemaal opgeleverd? Ik denk dat de onbemande vluchten meer opgeleverd hebben...quote:Op vrijdag 23 mei 2014 11:25 schreef LXIV het volgende:
Bovendien zal deze technische prestatie ons heel veel spin-off leveren. (net als het Apollo project)
inderdaad.. als het werkelijk 100% zeker is, zoals gesteld door die Dan Werthimer, zou dat SETI centrum geen overheidssubsidie aan hoeven te vragen maar kunnen ze zich privaat door bedrijven laten financieren die vast en zeker daaruit volle winst zouden kunnen halen..quote:
Zeker wel. Ben ook een groot voorstander van geld pompen in wetenschap sowieso.quote:Op vrijdag 23 mei 2014 11:04 schreef LXIV het volgende:
Vind nu niemand dit cool? In plaats van dat er tientallen miljarden over de balk gegooid worden voor een klimaathoax, en nog honderden miljarden meer aan zaken waar we niks wijzer van worden, zou het toch geweldig zijn als alle landen bijvoorbeeld 500 miljard bijeen legden om echt een goed project op te starten waarmee we leven kunnen opsporen.
Dan denk ik bijvoorbeeld aan een telescoop ter grootte van het zonnestelsel, waarmee je zo ver kunt inzoomen op een planeet dat je de dieren daar kunt zien lopen en kunt classificeren. Zou dat niet cool zijn?
I am Mork...quote:Op vrijdag 23 mei 2014 13:53 schreef El_Matador het volgende:
In de afgelopen jaren zijn er heel veel exoplaneten gevonden en met steeds sterkere technologie kunnen we steeds verder en beter "kijken".
Op genoeg van die planeten zal leven ontstaan zijn, maar de kans dat op 80 miljard planeten "nu" intelligent leven (dat kan communiceren!) zou zijn, is bizar klein.
De factor tijd (en met name evolutie) kan je niet uitsluiten, iets dat tot nog toe wel in al die simplistische formule'tjes is gedaan (Drake en anderen).
Leven ja, intelligent leven dat met ons kan communiceren, ik denk dat we bijna de enigen zijn in onze Melkweg. Simpelweg teveel factoren nodig, nog meer dan het aantal planeten zelf.
Wat nou als die last hebben van zo'n laserpointer die iemand op aarde voor de grap op hun planeet richtte? Dan heb je toch best wel kans dat ze dat terug doen met een death star achtig wapen.quote:Op vrijdag 23 mei 2014 13:26 schreef Karina het volgende:
[..]
Ik hoop op Klingons of zo. Of een ras met halodecks en dat soort shit. Oe en replicators.
Nou ja dan zijn we toch in 1x weg, voel je niks vanquote:Op vrijdag 23 mei 2014 13:57 schreef Ulx het volgende:
[..]
Wat nou als die last hebben van zo'n laserpointer die iemand op aarde voor de grap op hun planeet richtte? Dan heb je toch best wel kans dat ze dat terug doen met een death star achtig wapen.
Of ze zijn elders nog in de prehistorie..quote:Op vrijdag 23 mei 2014 13:53 schreef El_Matador het volgende:
In de afgelopen jaren zijn er heel veel exoplaneten gevonden en met steeds sterkere technologie kunnen we steeds verder en beter "kijken".
Op genoeg van die planeten zal leven ontstaan zijn, maar de kans dat op 80 miljard planeten "nu" intelligent leven (dat kan communiceren!) zou zijn, is bizar klein.
De factor tijd (en met name evolutie) kan je niet uitsluiten, iets dat tot nog toe wel in al die simplistische formule'tjes is gedaan (Drake en anderen).
Leven ja, intelligent leven dat met ons kan communiceren, ik denk dat we bijna de enigen zijn in onze Melkweg. Simpelweg teveel factoren nodig, nog meer dan het aantal planeten zelf.
Dat of juist allang uitgestorven.quote:Op vrijdag 23 mei 2014 14:00 schreef Dientje12 het volgende:
[..]
Of ze zijn elders nog in de prehistorie..
Of er lopen dino's rond of iets waar wij nog nooit met ons verstand voorbij zijn gekomen..
Absoluut.quote:Het blijft altijd interessant en een mysterie.
quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:26 schreef Dientje12 het volgende:
[..]
Of niet..
Mischien is er daar wel een beetje hoop in de samenleving en vrede.
Sterker nog mocht het heelal oneindig groot zijn (en er meer dan 1 oerknal is) dan is de kans bijna 100% dat er een planeet is die exact hetzelfde is als de onze. Met dezelfde mensen en gebeurtenissen.quote:Op donderdag 22 mei 2014 23:31 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Fascinerend om over na te denken. Eencellig leven op een andere planeet is al spannend op zich. Een ecosysteem met dieren is nog een pak toffer. Maar stel je toch eens voor dat er een ontwikkelde beschaving is. Een intelligent ras dat taal, technologie en cultuur heeft ontwikkeld. Wezens die een complex leven leiden. Er is een draaiende economie, ze hebben steden en vervoersmiddelen. Banen, gezinnen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |