De keuze om moeilijk te doen en iets niet te eten, net zolang tot iemand besluit aan je dieetwensen te voldoen.quote:Op maandag 7 april 2014 13:55 schreef Re het volgende:
[..]
qua kiezen van de maaltijd: welke keuze heeft de niet-gelovige niet?
Die grote cateraars willen gewoon winst maken.quote:Op maandag 7 april 2014 13:59 schreef Globali het volgende:
[..]
Ik kom niet uit dat vak. Ik verbaas mij erover. Ik zou als inkoper ook weigeren op die manier zaken te doen.
Die keuze kan een niet-gelovig kind ook maken.quote:Op maandag 7 april 2014 14:00 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
De keuze om moeilijk te doen en iets niet te eten, net zolang tot iemand besluit aan je dieetwensen te voldoen.
Of ik ben gek. Dit gaat niet werkelijk over halal eten.quote:Op maandag 7 april 2014 14:01 schreef Uccie het volgende:
[..]
Die grote cateraars willen gewoon winst maken.
Dus zo min mogelijk kosten maken op de inkoop, zullen wel volumeafspraken gemaakt zijn met grote producenten en leveranciers. Dat is puur economisch.
en dat is een privilege of iets?... ik snap het niet zo eigenlijk ... je mag als niet-gelovige geen wensen uitbrengen of iets? je hebt niet het privilege om moeilijk te willen doen of om iets niet te eten? Vertel.quote:Op maandag 7 april 2014 14:00 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
De keuze om moeilijk te doen en iets niet te eten, net zolang tot iemand besluit aan je dieetwensen te voldoen.
Nee gaat het ook helemaal niet, dat is mijn punt.quote:Op maandag 7 april 2014 14:02 schreef Globali het volgende:
[..]
Of ik ben gek. Dit gaat niet werkelijk over halal eten.
Uiteraard weet ik dat daar een verschil in zit. Alleen hoor ik dus dat het in Frankrijk over halal gaat net als bij de politie regio IJsselland en enkele gemeente kantines. Met de kennis die ik heb over cateraars weet ik dus ook dat als zo'n opdrachtgever als de Rotterdamse gemeente dat eist, alle cateraars van die organisatie binnen de catering dat overnemen omdat zij overal hetzelfde moeten serveren.quote:Op maandag 7 april 2014 13:48 schreef Globali het volgende:
[..]
Maar ben je het eens met het verschil tussen varkensvlees en werkelijk halal?
Dat kun je ook zeggen van vegetariërs/veganisten/.quote:Op maandag 7 april 2014 14:00 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
De keuze om moeilijk te doen en iets niet te eten, net zolang tot iemand besluit aan je dieetwensen te voldoen.
Dus koop je dingen vaak duur in terwijl het niet halal is. Sorry. Misschien schreef je dat al.quote:Op maandag 7 april 2014 14:02 schreef Uccie het volgende:
[..]
Nee gaat het ook helemaal niet, dat is mijn punt.
Wat heeft 'blank' daarmee te maken? We hebben het hier over een geloof, niet over een ras of afkomst.quote:Op maandag 7 april 2014 13:51 schreef Re het volgende:
[..]
opgedrongen solidariteit... je bedoelt gewoon dat je als blank kind te veel keus hebt wat je wil/kan eten
Bij politie ijsselland ging het om incidenteel uitgedeelde lunchpakketten, niet de reguliere kantine.quote:Op maandag 7 april 2014 14:02 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Uiteraard weet ik dat daar een verschil in zit. Alleen hoor ik dus dat het in Frankrijk over halal gaat net als bij de politie regio IJsselland en enkele gemeente kantines. Met de kennis die ik heb over cateraars weet ik dus ook dat als zo'n opdrachtgever als de Rotterdamse gemeente dat eist, alle cateraars van die organisatie binnen de catering dat overnemen omdat zij overal hetzelfde moeten serveren.
ok, je hebt als niet-moslim minder keus qua uitzoeken van de maaltijden dan de wel-moslim ... of wat?quote:Op maandag 7 april 2014 14:03 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Wat heeft 'blank' daarmee te maken? We hebben het hier over een geloof, niet over een ras of afkomst.
In Frankrijk gaat het nu over varkensvlees. Hier blijkbaar over halal. Maar ik neem aan dat jij ook niet 100% halal gaat koken voor jouw zus. Dat doe ik ook niet.quote:Op maandag 7 april 2014 14:02 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Uiteraard weet ik dat daar een verschil in zit. Alleen hoor ik dus dat het in Frankrijk over halal gaat net als bij de politie regio IJsselland en enkele gemeente kantines. Met de kennis die ik heb over cateraars weet ik dus ook dat als zo'n opdrachtgever als de Rotterdamse gemeente dat eist, alle cateraars van die organisatie binnen de catering dat overnemen omdat zij overal hetzelfde moeten serveren.
Nee, ze kopen dingen in die goedkoop zijn en mogelijk wel of niet halal zijn.quote:Op maandag 7 april 2014 14:03 schreef Globali het volgende:
[..]
Dus koop je dingen vaak duur in terwijl het niet halal is. Sorry. Misschien schreef je dat al.
Ja, vegetariërs bijvoorbeeld. Dat is dan ook weer makkelijker te combineren met kosher, halal en hindoe. Als je dan bij runvlees, schaap of kip de strengste spijswet neemt (kashrut waarschijnlijk) dan geef je veel leerlingen meer keus.quote:Op maandag 7 april 2014 14:00 schreef Globali het volgende:
[..]
En dan kom je uit op het rekening houden met bepaalde mensen.
Privé gaat dat 'rekening houden met' over en weer. In de praktijk gaat dat bij de overheid en instellingen/organisaties maar één kant op en daar maak ik bezwaar tegen.quote:Op maandag 7 april 2014 13:53 schreef Globali het volgende:
[..]
Daar begint het probleem. Dat zie ik ook. Met iedereen rekening houden kan niet. Soms is de oplossing niet makkelijk. Maar ook jij houdt rekening met mensen. Als het over eten gaat. Ik ook.
Dat is ook de oplossing. En ik heb geen kinderen. Ik ben net als jij niet pro varkensvlees.quote:Op maandag 7 april 2014 14:02 schreef EdvandeBerg het volgende:
Ik ben niet gelovig, maar ik hou niet van bio-industrievarkensvlees (veel te vet) hoewel ik een mager haasje of magere schnitzel op zijn tijd niet afsla. Maar als de school waar mijn kinderen op zitten, regelmatig varkensvlees zou serveren, zou ik daar geen voorstander van zijn.
Toen ik in dienst zat, waren er altijd 2 opties. Er werd altijd rekening gehouden met een alternatief als er varkensvlees of rund op het menu stond. Dat is toch verder een prima oplossing?
Nee, je hebt gelijk. Ik meet wel met twee maten, nu ik er over nadenk.quote:Op maandag 7 april 2014 14:02 schreef Re het volgende:
[..]
en dat is een privilege of iets?... ik snap het niet zo eigenlijk ... je mag als niet-gelovige geen wensen uitbrengen of iets? je hebt niet het privilege om moeilijk te willen doen of om iets niet te eten? Vertel.
Er werd net gezegd dat bijv. bepaalde politie korpsen halal inkopen. Halal is meestal niet echt goedkoop. Net als biologisch. Daarnaast blijkt de aanduiding vaak niet eens te kloppen. Maar ik ken die manier van inkopen niet eens.quote:Op maandag 7 april 2014 14:05 schreef Uccie het volgende:
[..]
Nee, ze kopen dingen in die goedkoop zijn en mogelijk wel of niet halal zijn.
Het halal zijn is helemaal niet zo belangrijk aangezien ze het ons, de consumenten van de producten helemaal niet kenbaar maken of het wel of niet halal is.
ja dat snap ik, ik moet ook niets hebben van welk geloof dan ook maar de een zegt opgedrongen solidariteit, en de ander over eisen zus en zo...quote:Op maandag 7 april 2014 14:06 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Nee, je hebt gelijk. Ik meet wel met twee maten, nu ik er over nadenk.
Ik ben gewoon fel gekant tegen religie. Eisen op basis van geloof vind ik per definitie minder valide dan eisen op basis van iets anders.
Dat is hypocriet en ik weet het. Maar in dit geval kan ik er geen fuck om geven.
Laten we het houden op drie maaltijden. Bij een Jood wordt het wel een probleem als je het in dezelfde keuken als waar vlees verwerkt wordt iets anders klaar gaat maken.quote:Op maandag 7 april 2014 14:06 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ja, vegetariërs bijvoorbeeld. Dat is dan ook weer makkelijker te combineren met kosher, halal en hindoe. Als je dan bij runvlees, schaap of kip de strengste spijswet neemt (kashrut waarschijnlijk) dan geef je veel leerlingen meer keus.
Maar dit is zo simpel. De keuze was er al.quote:Op maandag 7 april 2014 14:06 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Privé gaat dat 'rekening houden met' over en weer. In de praktijk gaat dat bij de overheid en instellingen/organisaties maar één kant op en daar maak ik bezwaar tegen.
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)rdams-stadhuis.dhtmlquote:Op maandag 7 april 2014 13:54 schreef Globali het volgende:
[..]
En eet men daar werkelijk halal nu? Dat geloof ik gewoon niet.
quote:ROTTERDAM - Raadsleden die in het Rotterdamse stadhuis een maaltijd met vlees kiezen, krijgen ongevraagd halalvlees. Daarover is inmiddels flinke commotie ontstaan.
Volgens Metro is Leefbaar Rotterdam hierover woedend. "Ik wil niet worden gedwongen om religieus bereid voedsel te eten", zegt raadslid Ronald Schneider in de krant.
Hij kondigt aan opheldering te vragen aan het college. Raadslid Dries Mosch neemt zelf stappen en zegt "de islamisering van het stadhuis" spuugzat te zijn.
Wel een erg kort artikel. Waanzin. Als het zo is. Dat gaat ook nooit zo werken.quote:Op maandag 7 april 2014 14:12 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)rdams-stadhuis.dhtml
[..]
zouden ze wel kip eten denk je?quote:Op maandag 7 april 2014 14:14 schreef Globali het volgende:
[..]
Wel een erg kort artikel. Waanzin. Als het zo is. Dat gaat ook nooit zo werken.
Ik hoor de mensen zelf niet klagen. Dat weet ik niet. Ik eet het liever niet. Het gaat over keuzes. Tot nu toe geen probleem blijkbaar.quote:
Niet-halal slachten oftewel slachten met een penschietpistool is minder pijnlijk voor het dier, bovendien is de kans op complicaties kleiner. Voor beter dierenwelzijn verkiest men dus deze methode boven de halal-methode.quote:Op maandag 7 april 2014 13:13 schreef Nielsch het volgende:
Puh-lease! Heb je wel eens gezien hoe beesten die niet-halal worden geslacht worden behandeld? Die hebben ook veel pijn, dat gaat vaak ook zeer wreed. Denken dat halal slachten diervriendelijker is dan niet-halal slachten![]()
![]()
Wanneer er ergens verplicht halal ingekocht moet worden, bijvoorbeeld in de kantine van het gemeentehuis van Rotterdam, dan neemt het volume van de inkoop van niet-halal af en kan er dus minder scherp ingekocht worden. Vandaar dat dat halal zich dan als een inktvlek verspreid.quote:Op maandag 7 april 2014 14:02 schreef Globali het volgende:
[..]
Of ik ben gek. Dit gaat niet werkelijk over halal eten.
alle kip wordt in nederland halal geslacht dus ik neem aan dat de LRers geen kip eten op het stadhuisquote:Op maandag 7 april 2014 14:17 schreef Globali het volgende:
[..]
Ik hoor de mensen zelf niet klagen. Dat weet ik niet. Ik eet het liever niet. Het gaat over keuzes. Tot nu toe geen probleem blijkbaar.
Daar ben ik erg tegen. Ik wist niet dat het soms zo gaat.quote:Op maandag 7 april 2014 14:19 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Wanneer er ergens verplicht halal ingekocht moet worden, bijvoorbeeld in de kantine van het gemeentehuis van Rotterdam, dan neemt het volume van de inkoop van niet-halal af en kan er dus minder scherp ingekocht worden. Vandaar dat dat halal zich dan als een inktvlek verspreid.
Werkelijk? Ik heb er een docu over gezien. Is dat halal? Ook de snavels afbranden?quote:Op maandag 7 april 2014 14:19 schreef Re het volgende:
[..]
alle kip wordt in nederland halal geslacht dus ik neem aan dat de LRers geen kip eten op het stadhuis
Ja. Alleen is het volgens iemand hier in Frankrijk dus het probleem dat de optie 'halal' er idd wel is, maar de optie 'varkensvlees' steeds vaker verboden is op scholen.quote:Op maandag 7 april 2014 14:02 schreef EdvandeBerg het volgende:
Ik ben niet gelovig, maar ik hou niet van bio-industrievarkensvlees (veel te vet) hoewel ik een mager haasje of magere schnitzel op zijn tijd niet afsla. Maar als de school waar mijn kinderen op zitten, regelmatig varkensvlees zou serveren, zou ik daar geen voorstander van zijn.
Toen ik in dienst zat, waren er altijd 2 opties. Er werd altijd rekening gehouden met een alternatief als er varkensvlees of rund op het menu stond. Dat is toch verder een prima oplossing?
Ja en? Dan ben je als agent (onverwacht) lang aan het werk en heb je alleen de keuze uit halal of niet eten. Toch vreemd.quote:Op maandag 7 april 2014 14:04 schreef Uccie het volgende:
[..]
Bij politie ijsselland ging het om incidenteel uitgedeelde lunchpakketten, niet de reguliere kantine.
http://www.telegraaf.nl/b(...)alal_geslacht__.htmlquote:Op maandag 7 april 2014 14:21 schreef Globali het volgende:
[..]
Werkelijk? Ik heb er een docu over gezien. Is dat halal? Ook de snavels afbranden?
Dat ben ik geheel met je eens. Want dan is opeens ( of kan het zijn) alles een probleem.quote:Op maandag 7 april 2014 14:24 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Ja en? Dan ben je als agent (onverwacht) lang aan het werk en heb je alleen de keuze uit halal of niet eten. Toch vreemd.
De kantine van gemeente Rotterdam is een ander voorbeeld. Daar ging men zelfs zo ver dat raadsleden die niet-halal vlees meenamen naar de jaarlijkse bbq, dat vlees niet op de bbq mochten leggen "want niet halal".
Je kan ook enorm doorslaan in het rekening houden met minderheden.
Als je geen religieus geslacht vlees wilt eten en/of geen vlees van dieren die door verbloeding om het leven zijn gebracht, dan heb je steeds vaker de keuze tussen niet eten en niet eten.quote:Op maandag 7 april 2014 14:05 schreef Re het volgende:
[..]
ok, je hebt als niet-moslim minder keus qua uitzoeken van de maaltijden dan de wel-moslim ... of wat?
Ik hou niet van nare filmpjes. Mijn punt was duidelijk.quote:Op maandag 7 april 2014 14:25 schreef Re het volgende:
[..]
http://www.telegraaf.nl/b(...)alal_geslacht__.html
al gaat de regelgeving veranderen geloof ik, maar goed..
En er stond in het bericht ook dat er een tijdlang twee variaties werd aangeboden, maar dat de halalpakketjes bij de verkeerde terecht kwamen. Lijkt mij dat de agenten er zelf minder prbleem mee hebben.quote:Op maandag 7 april 2014 14:24 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Ja en? Dan ben je als agent (onverwacht) lang aan het werk en heb je alleen de keuze uit halal of niet eten. Toch vreemd.
De kantine van gemeente Rotterdam is een ander voorbeeld. Daar ging men zelfs zo ver dat raadsleden die niet-halal vlees meenamen naar de jaarlijkse bbq, dat vlees niet op de bbq mochten leggen "want niet halal".
Je kan ook enorm doorslaan in het rekening houden met minderheden.
Volgens een poster hier die in Frankrijk woont gaat het niet alleen over varkensvlees maar over niet-halal vlees. Net als bij de politie regio IJsselland en gemeente Rotterdam.quote:Op maandag 7 april 2014 14:05 schreef Globali het volgende:
[..]
In Frankrijk gaat het nu over varkensvlees. Hier blijkbaar over halal. Maar ik neem aan dat jij ook niet 100% halal gaat koken voor jouw zus. Dat doe ik ook niet.
dus dan neem je de halal maaltijd niet...quote:Op maandag 7 april 2014 14:26 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Als je geen religieus geslacht vlees wilt eten en/of geen vlees van dieren die door verbloeding om het leven zijn gebracht, dan heb je steeds vaker de keuze tussen niet eten en niet eten.
In het artikel gaat het over varkensvlees.quote:Op maandag 7 april 2014 14:27 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Volgens een poster hier die in Frankrijk woont gaat het niet alleen over varkensvlees maar over niet-halal vlees. Net als bij de politie regio IJsselland en gemeente Rotterdam.
Overigens snap ik ook niet dat men zo spastisch reageert op halal-vlees. Op vakantie ook halal wezen vreten bij de McDonalds. Kan je verzekeren dat je het verschil niet proeft.quote:
Dan is het simpel, gewoon geen varkensvlees en rundvlees meer serveren.quote:Op maandag 7 april 2014 14:29 schreef Globali het volgende:
[..]
In het artikel gaat het over varkensvlees.
Bestaat er echt halal MacDonnalds eten?quote:Op maandag 7 april 2014 14:30 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Overigens snap ik ook niet dat men zo spastisch reageert op halal-vlees. Op vakantie ook halal wezen vreten bij de McDonalds. Kan je verzekeren dat je het verschil niet proeft.
Dan gaan joden nooit uit eten?quote:Op maandag 7 april 2014 14:10 schreef Globali het volgende:
Laten we het houden op drie maaltijden. Bij een Jood wordt het wel een probleem als je het in dezelfde keuken als waar vlees verwerkt wordt iets anders klaar gaat maken.
Ik heb er niet direct een probleem mee. Al kan het te ver gaan.quote:Op maandag 7 april 2014 14:30 schreef Uccie het volgende:
[..]
Dan is het simpel, gewoon geen varkensvlees en rundvlees meer serveren.
Dat kun je je kind desgewenst ook thuis geven.
Echt streng Joods. Mijn meeste vrienden zijn Joods en die doen hier echt niet aan. Maar ga het eisen op school. Dat is wat je gaat krijgen.quote:Op maandag 7 april 2014 14:31 schreef Gia het volgende:
[..]
Dan gaan joden nooit uit eten?
Ik ken maar weinig restaurants met meerdere keukens.
Sommige restaurants hebben een koude en warme keuken, maar de meesten niet.
Wb deze discussie: varieer dagelijks met vlees en biedt daarnaast een vegetarisch alternatief.
Ik denk dat echt streng joodse kinderen niet eens naar een reguliere basisschool gaan.quote:Op maandag 7 april 2014 14:34 schreef Globali het volgende:
[..]
Echt streng Joods. Mijn meeste vrienden zijn Joods en die doen hier echt niet aan. Maar ga het eisen op school. Dat is wat je gaat krijgen.
En dat is dan een andere erg moeilijke discussie.quote:Op maandag 7 april 2014 14:35 schreef Uccie het volgende:
[..]
Ik denk dat echt streng joodse kinderen niet eens naar een reguliere basisschool gaan.
Een school in de joodse wijk zal daar wel in voorzien. Maar omdat iedereen daar met de massa meedoet valt er weinig over te klagen.
En dan heb je dus ook weer het punt discriminatie te pakken. Waarom mag een moslim agent wél een broodje ei en een niet-moslim agent niet? Omdat niet-moslim 'verkeerd' is?quote:Op maandag 7 april 2014 14:27 schreef Uccie het volgende:
[..]
En er stond in het bericht ook dat er een tijdlang twee variaties werd aangeboden, maar dat de halalpakketjes bij de verkeerde terecht kwamen. Lijkt mij dat de agenten er zelf minder prbleem mee hebben.
Ja, daar ben ik het wel mee eens. Ik krijg, om met Rutte te spreken, hier een nare smaak van in mijn mond. Dit lijkt op doelbewust alleen moslims willen pakken.quote:Op maandag 7 april 2014 14:10 schreef Re het volgende:
[..]
ja dat snap ik, ik moet ook niets hebben van welk geloof dan ook maar de een zegt opgedrongen solidariteit, en de ander over eisen zus en zo...
het is gewoon een beer willen vinden op een weg om er vervolgens niet omheen te willen rijden
Nee, het ging erom dat de niet-moslims de halalpakketten aan het opeten waren.quote:Op maandag 7 april 2014 14:37 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
En dan heb je dus ook weer het punt discriminatie te pakken. Waarom mag een moslim agent wél een broodje ei en een niet-moslim agent niet? Omdat niet-moslim 'verkeerd' is?
Het is gewoon absurd dat omdat sommigen er geen probleem mee hebben, iedereen zich MOET aanpassen aan een minderheid.
Dit is dus exact waarom veel Franse scholen dus overgaan op geheel halal. Stel je voor dat het gerecht zonder varkensvlees opeens een keertje populair is.. dan zouden er weleens een paar moslimkinderen naast het halal vlees kunnen grijpen..
Men kan zelf nadenken. En als een kind gewoon pakt wat hij/zij lekker vindt. Prima. Ik heb die discussie wel met een zgn moslim neefje gehad in de familie. Jij ook misschien.quote:Op maandag 7 april 2014 14:37 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
En dan heb je dus ook weer het punt discriminatie te pakken. Waarom mag een moslim agent wél een broodje ei en een niet-moslim agent niet? Omdat niet-moslim 'verkeerd' is?
Het is gewoon absurd dat omdat sommigen er geen probleem mee hebben, iedereen zich MOET aanpassen aan een minderheid.
Dit is dus exact waarom veel Franse scholen dus overgaan op geheel halal. Stel je voor dat het gerecht zonder varkensvlees opeens een keertje populair is.. dan zouden er weleens een paar moslimkinderen naast het halal vlees kunnen grijpen..
dat doen ze toch ook...quote:Op maandag 7 april 2014 14:39 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Of de moslim neemt de niet-halal maaltijd niet.
Draai dat eens om:quote:Op maandag 7 april 2014 14:30 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Overigens snap ik ook niet dat men zo spastisch reageert op halal-vlees. Op vakantie ook halal wezen vreten bij de McDonalds. Kan je verzekeren dat je het verschil niet proeft.
Dus de Fransen moeten hun lange traditie van warme maaltijden op school maar opgeven omdat een paar nieuwkomers moeilijk lopen te doen?quote:Op maandag 7 april 2014 14:30 schreef Uccie het volgende:
[..]
Dan is het simpel, gewoon geen varkensvlees en rundvlees meer serveren.
Dat kun je je kind desgewenst ook thuis geven.
Er zijn speciale joodse restaurants.quote:Op maandag 7 april 2014 14:31 schreef Gia het volgende:
[..]
Dan gaan joden nooit uit eten?
Ik ken maar weinig restaurants met meerdere keukens.
Sommige restaurants hebben een koude en warme keuken, maar de meesten niet.
net had je het nog over opgedrongen solidariteit... wat is het nou?quote:Op maandag 7 april 2014 14:43 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dus de Fransen moeten hun lange traditie van warme maaltijden op school maar opgeven omdat een paar nieuwkomers moeilijk lopen te doen?
Ik vraag me nog steeds af of het de nieuwkomers zijn die nou moeilijk doen, ik denk eerder dat het het FN is dat aan het rellen is. Maar nee, ze moeten de maaltijden bljiven verzorgen, maar dat kan prima met de keuze vis, vlees en vegetarisch dan is er nog steeds voor iedereen iets te eten.quote:Op maandag 7 april 2014 14:43 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dus de Fransen moeten hun lange traditie van warme maaltijden op school maar opgeven omdat een paar nieuwkomers moeilijk lopen te doen?
Het ding is dat het probleem niet simpel is.quote:Op maandag 7 april 2014 14:44 schreef Re het volgende:
[..]
net had je het nog over opgedrongen solidariteit... wat is het nou?
Nee, tegen welk probleem lopen ze nu precies aan?quote:Op maandag 7 april 2014 14:43 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dus de Fransen moeten hun lange traditie van warme maaltijden op school maar opgeven omdat een paar nieuwkomers moeilijk lopen te doen?
het is dan ook geen probleem, althans het FN eist dat het een probleem isquote:Op maandag 7 april 2014 14:46 schreef Globali het volgende:
[..]
Het ding is dat het probleem niet simpel is.
Ja. Men maakt er iets van.quote:Op maandag 7 april 2014 14:47 schreef Re het volgende:
[..]
het is dan ook geen probleem, althans het FN eist dat het een probleem is
En als je honger hebt , en er geen keuze te maken valt , dan gaan de regels aan de kant en eet men alles.quote:Op maandag 7 april 2014 14:44 schreef Globali het volgende:
We eten als westerse mensen niet de hele dag varken. Er is dus altijd keuze.
Dat er steeds meer scholen zijn waar men geen keuze heeft voor niet-halal vlees bij de schoolmaaltijden.quote:Op maandag 7 april 2014 14:47 schreef Peunage het volgende:
[..]
Nee, tegen welk probleem lopen ze nu precies aan?
Ik heb nog nooit anders meegemaakt in mijn leven dat ik geen keuze heb kijkend naar eten. Als volwassene. Als kind niet. Dan at ik geen speklap op school. Dat is mijn keus.quote:Op maandag 7 april 2014 14:49 schreef DrMabuse het volgende:
[..]
En als je honger hebt , en er geen keuze te maken valt , dan gaan de regels aan de kant en eet men alles.
Dat is het makkelijke aan een geloof , je kunt er altijd wel een kant mee uit.
Zodat je zelf er het beste mee weg komt.
Onder het altijd wakende oog van het Opperwezen.
Nee, Starman zei dat varkensvlees volledig van het menu was gehaald, niet dat ander vlees vervangen is door halal-vlees.quote:Op maandag 7 april 2014 14:50 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dat er steeds meer scholen zijn waar men geen keuze heeft voor niet-halal vlees bij de schoolmaaltijden.
Dat er veel speciaal ingekocht en bereid heilig voedsel werd weggegooid , dat het steeds meer extra geld gaat kosten , dat er teveel naar de wensen van de nieuwkomers wordt geluisterd , dat de scheiding kerk en staat er is , dat het voor zowel joden als moslims geldt , dat Fransen hun cultuur willen gaan beschermen , en zo wel meer argumenten heb ik gelezen.quote:Op maandag 7 april 2014 14:47 schreef Peunage het volgende:
[..]
Nee, tegen welk probleem lopen ze nu precies aan?
Maar dat is niet waar FN tegen protesteert. Ze willen de keuze voor halal vs niet-halal weghalen.quote:Op maandag 7 april 2014 14:50 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dat er steeds meer scholen zijn waar men geen keuze heeft voor niet-halal vlees bij de schoolmaaltijden.
De keuze mogelijkheid werd steeds minder omdat scholen niet-halal gingen afschaffen om 3 redenen:quote:Op maandag 7 april 2014 14:50 schreef Globali het volgende:
Er is een verschil tussen vrienden/familie en bijv. iets als school en bedrijf. Dat begrijp ik ook. Maar hier was geen probleem toch? Er waren als keuzes.
Landverraders zijn dat dus.quote:Op maandag 7 april 2014 14:39 schreef Uccie het volgende:
[..]
Nee, het ging erom dat de niet-moslims de halalpakketten aan het opeten waren.
Ik hoop niet eigenwijs over te komen. Want daar ben ik soms erg goed in. Dit ging toch puur over varkensvlees?quote:Op maandag 7 april 2014 14:54 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
De keuze mogelijkheid werd steeds minder omdat scholen niet-halal gingen afschaffen om 3 redenen:
1) Met keuzes kon men niet garanderen dat een moslimkind altijd halal voedsel kon krijgen (die keuze kon op zijn)
2) Het aanbieden van meer verschillende menu's bewerkelijker is
3) Het inkopen van meer volume van iets goedkoper is dan meer verschillende dingen met ieder een kleiner volume.
Blablabla, aannames. Voor FN gaat het hier niet om, anders hadden ze het wel gezegd. FN wil de keuze gewoon weghalen, het is een principekwestie.quote:Op maandag 7 april 2014 14:53 schreef DrMabuse het volgende:
[..]
Dat er veel speciaal ingekocht en bereid heilig voedsel werd weggegooid , dat het steeds meer extra geld gaat kosten , dat er teveel naar de wensen van de nieuwkomers wordt geluisterd , dat de scheiding kerk en staat er is , dat het voor zowel joden als moslims geldt , dat Fransen hun cultuur willen gaan beschermen , en zo wel meer argumenten heb ik gelezen.
Net zoals bij mij op school 12 jr geleden, kwam er een halal-balie met traditioneel halal voedsel (kipburgers, kipshoarmaquote:
Waar was dat dan?quote:Op maandag 7 april 2014 14:56 schreef Uccie het volgende:
[..]
Net zoals bij mij op school 12 jr geleden, kwam er een halal-balie met traditioneel halal voedsel (kipburgers, kipshoarma)...drie rijen dik witte kinderen voor de balie maar geen moslim te bekennen....
Den Haagquote:
Stond in ieder geval op de verpakking.quote:Op maandag 7 april 2014 14:31 schreef Globali het volgende:
[..]
Bestaat er echt halal MacDonnalds eten?
Want witte kinderen kunnen geen moslim zijn. Anders zijn het landverraders. High five Ulx.quote:Op maandag 7 april 2014 14:56 schreef Uccie het volgende:
drie rijen dik witte kinderen voor de balie maar geen moslim te bekennen....
Dat was in een islamitisch land dan.quote:Op maandag 7 april 2014 14:57 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Stond in ieder geval op de verpakking.
Zwarte kinderen waren het ook niet, want dat zijn hindoes.quote:Op maandag 7 april 2014 14:58 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
Want witte kinderen kunnen geen moslim zijn. Anders zijn het landverraders. High five Ulx.
Dat snap ik ook niet, inderdaad. Maar waarschijnlijk heeft dat iets te maken met de cultuur en traditie van die mensen.quote:Op maandag 7 april 2014 14:40 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Draai dat eens om:
Overigens snap ik ook niet dat men zo spastisch reageert op niet-halal-vlees. Op vakantie ook niet-halal wezen vreten bij de McDonalds. Kan je verzekeren dat je het verschil niet proeft.
Die zaken / redenen werden genoemd in berichten over die kwestie.quote:Op maandag 7 april 2014 14:56 schreef Peunage het volgende:
[..]
Blablabla, aannames. Voor FN gaat het hier niet om, anders hadden ze het wel gezegd. FN wil de keuze gewoon weghalen, het is een principekwestie.
Ja, dat was in een islamitisch land.quote:Op maandag 7 april 2014 14:58 schreef Uccie het volgende:
[..]
Dat was in een islamitisch land dan.
In India zijn de hamburgers van lamsvlees dacht ik.
Ik ook. En zo kun je ook kijken naar beleving van religie.quote:Op maandag 7 april 2014 15:00 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat snap ik ook niet, inderdaad. Maar waarschijnlijk heeft dat iets te maken met de cultuur traditie van die mensen.
Je hebt dus twee groepen:
Groep A interesseert het geen ene reet hoe het dier is geslacht en het vlees wordt bereid. Deze groep wil gewoon lekker vreten.
Groep B daarentegen hecht wel waarde aan de slachting- en bereidingswijze.
Ik heb er geen problemen mee om dan Groep B enigszins tegemoet te komen.
Ja. Recent wetenschappelijk onderzoek toont aan dat moslimterroristen begonnen met halal voer te eten. Als we het toestaan dat onze onschuldige blanke kinderkens dat ook gaan eten voeren we de vijfde colonne het land in.quote:Op maandag 7 april 2014 14:58 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
Want witte kinderen kunnen geen moslim zijn. Anders zijn het landverraders. High five Ulx.
Welk deel van groep B wil jij dan tegemoet komen? Zij die op religieuze wijze door een mede-geloofsgenoot geslacht vlees eisen of zij die tegen discriminatie zijn en/of geen vlees van onverdooft de keel doorgesneden, verbloedde dieren willen?quote:Op maandag 7 april 2014 15:00 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat snap ik ook niet, inderdaad. Maar waarschijnlijk heeft dat iets te maken met de cultuur en traditie van die mensen.
Je hebt dus twee groepen:
Groep A interesseert het geen ene reet hoe het dier is geslacht en het vlees wordt bereid. Deze groep wil gewoon lekker vreten.
Groep B daarentegen hecht wel waarde aan de slachting- en bereidingswijze.
Ik heb er geen problemen mee om dan Groep B enigszins tegemoet te komen.
Dat slaat nergens op.quote:Op maandag 7 april 2014 15:03 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ja. Recent wetenschappelijk onderzoek toont aan dat moslimterroristen begonnen met halal voer te eten. Als we het toestaan dat onze onschuldige blanke kinderkens dat ook gaan eten voeren we de vijfde colonne het land in.
nou is de associatie van dat andere met onschuldige blanke kinderen hier vast ook wel in te verwerkenquote:Op maandag 7 april 2014 15:03 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ja. Recent wetenschappelijk onderzoek toont aan dat moslimterroristen begonnen met halal voer te eten. Als we het toestaan dat onze onschuldige blanke kinderkens dat ook gaan eten voeren we de vijfde colonne het land in.
Als die lui per se een halal-lapje willen vreten, dan doe ik gezellig met ze mee. Geen probleem. Kan mij het nou rotten hoe zo'n dier wordt geslacht.quote:Op maandag 7 april 2014 15:04 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Welk deel van groep B wil jij dan tegemoet komen? Zij die op religieuze wijze door een mede-geloofsgenoot geslacht vlees eisen of zij die tegen discriminatie zijn en/of geen vlees van onverdooft de keel doorgesneden, verbloedde dieren willen?
Blijf redelijk. Anders verliezen we een discussie. Het gaat om toegeven en nemen.quote:Op maandag 7 april 2014 15:05 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Als die lui per se een halal-lapje willen vreten, dan doe ik gezellig met ze mee. Geen probleem. Kan mij het nou rotten hoe zo'n dier wordt geslacht.
Kom terug naar m.nlquote:Op maandag 7 april 2014 15:11 schreef Globali het volgende:
[..]
Blijf redelijk. Anders verliezen we een discussie. Het gaat om toegeven en nemen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |