Ideaal iddquote:Op donderdag 20 maart 2014 11:24 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Wel handig dat hij zo dicht bij je ligt, dan hoef je in ieder geval niet steeds je nek te verrekken om te kijken waar hij nou weer iets stouts aan het doen is![]()
En dan dus de rest v/d tijd in de tuin. Got it.quote:En echt elk speelmoment, nou ja wel ongeveer jaHier speelde Nori vrij veel met Puck of Rani, en na zo'n spelletje ging Nori eigenlijk altijd even naar buiten. Daarna was ze meestal moe en ging ze lekker slapen. Verder liet ik haar ook wel veel zelf aanklooien (ze was sowieso een heel zelfstandige puppy), ik speelde niet bijzonder vaak met haar eigenlijk. Wel oefeningetjes toen ze ietsje ouder was en ik zat ook elke dag wel twee of drie keer of zo bij haar op de grond om te spelen, en daarna ging ze ook naar buiten. Verder vooral heel goed opletten en als ze rond liep op een manier waarvan ik dacht dat ze misschien een plekje zocht voor haar behoefte, dan ging ze naar buiten. Maar al met al kwamen wij vast niet veel vaker dan 12x per dag buiten hoor
[?Quote]
Lol, okeIk heb Link trouwens daarstraks in de tuin gezet, hij wilde op de bank zeiken
Ging prima. Uurtje later zijn we gaan lopen naar het grasveldje. Heb ik hem meegelokt met brokjes
Heeft ie een vrachtwagen gezien (Bohhhh, eng die dingen man! Vraag maar aan Link
) en op het gras ging hij niet zoveel zitten
En als hij wel ging zitten ging ik geduldig wachten
[Quote]Ik zou naast de plasmomenten ongeveer 4x per dag een echt wandelingetje doen, op een moment dat hij lekker wakker en speels is zodat het zo leuk mogelijk voor hem wordt. Niet veel vaker dan 4x want dat wordt denk ik snel te veel van het goede.
Ja, dat doe ik sowieso.. maar het veld ligt vol met stront, dus dan loop je 3 stappen verder en dan staat ie stront van een ander te vretenquote:Wat betreft de poep: jij moet leuker worden dan de poep. Dus direct tijdens/na het poepen belonen (YAY! Goedzo!! hoopje gedaan!!11) zodat hij als het goed is naar je kijkt, en dan heel blij roepen en een knuffel/aai/speeltje/snoepje geven zodat hij naar jou toe komt in plaats van de tijd heeft om zich om te draaien en te vreten. En dicht bij staan, niet van een paar meter afstand belonen en roepen want dan ben je niet leuk genoeg en is het makkelijker en sneller om eerst een hapje stront te nemen
![]()
Oke, maar dit pas je dus ook toe als hij de stront van een ander wil eten?quote:Mocht hij niet makkelijk af te leiden zijn dan na het poepen en belonen direct heel blij en vrolijk naar hem toe komen en hem ter plekke knuffelen/aaien/snoepje geven/etc. en meelokken of eventueel oppakken als hij niet mee wil lopen. Het doel is hem niet de kans te geven om te draaien en een hap te nemen, maar het wel zo leuk en aantrekkelijk mogelijk houden (leuker dan stront vreten). Als je dat consequent volhoud en het leuk genoeg maakt, doorbreek je de gewoonte en snapt hij als het goed is vanzelf dat naar jou toekomen veel toffer is dan poep eten.
Okeujquote:Als hij straks een stuk ouder en goed zindelijk is en hij zou nog steeds poep eten (zijn eigen of van een andere hond) dan kun je ook gaan werken met BAH of NEE. Maar eerst moet hij goed zindelijk zijn en jou heel leuk gaan vinden, zodat je niet per ongeluk het poepen zelf bestraft ipv het vreten.
Oh, ik had niet begrepen dat hij ook poep van andere honden vreet, dat maakt het meteen een stuk lastiger. Ik zou voor zover mogelijk inzetten op afleiding en hem zo weinig mogelijk in de verleiding brengen. Is er misschien een schoner veldje ergens in de buurt, of een stuk waar zo min mogelijk poep ligt? (Lange termijnoplossing: vraag de gemeente meer toezicht te houden op het opruimen van hondenpoep zodat het veldje schoon blijftquote:Op donderdag 20 maart 2014 13:08 schreef Qwea het volgende:
Lapo :
[..]
Ideaal idd
[..]
En dan dus de rest v/d tijd in de tuin. Got it.
[..]
Ja, dat doe ik sowieso.. maar het veld ligt vol met stront, dus dan loop je 3 stappen verder en dan staat ie stront van een ander te vreten
[..]
Oke, maar dit pas je dus ook toe als hij de stront van een ander wil eten?
[..]
Okeuj
HOOPJUHHHH GEDAAN. YAAAAAAYYYYYYY
Haha!quote:Als jij iets hebt wat nog lekkerder is dan poep
quote:Op donderdag 20 maart 2014 13:35 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Oh, ik had niet begrepen dat hij ook poep van andere honden vreet, dat maakt het meteen een stuk lastiger.
Het stikt overal van de schijt. Ik heb serieus er vannacht aan zitten denken om zelf dat veld maar op te ruimen. Gemeente doet er toch geen kut aanquote:Ik zou voor zover mogelijk inzetten op afleiding en hem zo weinig mogelijk in de verleiding brengen. Is er misschien een schoner veldje ergens in de buurt, of een stuk waar zo min mogelijk poep ligt? (Lange termijnoplossing: vraag de gemeente meer toezicht te houden op het opruimen van hondenpoep zodat het veldje schoon blijft)
Ja, daarom. En dat wil ik dus ook niet. Want uiteindelijk mag hij helemaal niet in de tuin poepen of plassen. Alleen als de nood zoooooo hoog is (diarree) dat hij het echt niet trekt.quote:Als je over gaat tot in de tuin zijn behoefte laten doen dan kun je zijn eigen poep daar in ieder geval zsm opruimen (nadat je hem hebt beloond en afgeleid, het beste op een moment dat hij ergens anders mee bezig is zodat hij niet komt kijken wat je aan het doen bent en alsnog een hapje probeert te nemen). Maar hem alleen maar in de tuin zijn ding laten doen en nergens anders is ook niet wenselijk, dan kan het lastig worden om dat later af te leren namelijk.
Veldje ligt aan de weg, dus meneer zit altijd aan de lijn. Dat rukje deed ik idd al. Ik betrap mezelf erop dat ik echt telkens naar de grond aan het kijken ben met hemquote:Als je hem aan het uitlaten bent kun je proberen hem bij vieze veldjes aan de riem te houden, en dan als hij teveel interesse toont in poep en/of een hap probeert te nemen een klein rukje geven en Bah of Nee zeggen en afleiden met iets leuks/lekkers. Alleen geen correctie geven terwijl hij zelf aan het poepen/plassen is of dat net wil gaan doen natuurlijk.
Niet. Overal ligt stront. Ook waar honden niet mogen komenquote:Ik denk dat afleiding en proberen het te voorkomen toch de beste tactiek is, maar ik weet niet wat de mogelijkheden in jouw omgeving zijn voor poeploze uitlaatplekjes.
Trek ik in dit geval de stront ook uit zijn bek? Deed ik gisteren welquote:Als je hem zonder riem wilt laten lopen zou ik een zo schoon mogelijke plek opzoeken. Mocht het toch voorkomen dat hij ergens loopt zonder riem en ineens begint te vreten dan direct er naar toe, NEE of BAH en hem er bij weg halen. Daarna afleiden met even spelen of oefenen met een koekje o.i.d. zodat hij de aandacht weer bij jou heeft en hij wel een positieve ervaring heeft met jou, die -hopelijk- opweegt tegen het poep vreten.
Koekjes of brokjes? Ik zal eens wat zooi mee naar buiten nemen.quote:Ik weet dat je niet zo'n fan van belonen met koekjes bent maar misschien is dat in deze situatie wel handig. Als jij iets hebt wat nog lekkerder is dan poep is het makkelijker om de aandacht bij jou te houden.
Mja, dat er geen quick fix was, was ik al bang voor. Zou wel mooi zijn geweestquote:Anyway, het is ook een beetje proberen wat haalbaar is en wat werkt voor jullie. Er is helaas geen echte quick fix bij dit soort dingen
tevens, toffe TT
Koekjes, brokjes, snoepjes, stukjes vlees, stukjes kaas, stukjes vis, stukjes pens... Maakt niet uit wat, als het maar iets is waar hij helemaal dol op is (en wat als het even kan ook nog lekker stinkt zodat hij het goed kan ruiken) zodat hij daar liever z'n aandacht bij houdt dan bij de poep. En stront uit z'n bek trekken, hmmz, ik zou het maar gewoon proberen te voorkomen dat het in z'n bek komtquote:Op donderdag 20 maart 2014 14:21 schreef Qwea het volgende:
[..]![]()
Niet alleen zijn eigen kak, alle kak. Ook ganzenstront
[..]
Het stikt overal van de schijt. Ik heb serieus er vannacht aan zitten denken om zelf dat veld maar op te ruimen. Gemeente doet er toch geen kut aan
[..]
Ja, daarom. En dat wil ik dus ook niet. Want uiteindelijk mag hij helemaal niet in de tuin poepen of plassen. Alleen als de nood zoooooo hoog is (diarree) dat hij het echt niet trekt.
[..]
Veldje ligt aan de weg, dus meneer zit altijd aan de lijn. Dat rukje deed ik idd al. Ik betrap mezelf erop dat ik echt telkens naar de grond aan het kijken ben met hemEn afgezien van stront vreet hij echt alles. Veertjes, bladeren, onkruid, mos
[..]
Niet. Overal ligt stront. Ook waar honden niet mogen komen
[..]
Trek ik in dit geval de stront ook uit zijn bek? Deed ik gisteren wel
[..]
Koekjes of brokjes? Ik zal eens wat zooi mee naar buiten nemen.
[..]
Mja, dat er geen quick fix was, was ik al bang voor. Zou wel mooi zijn geweest
Toffe users verdienen toffe TT's
Ik ga straks stinkende pens staafjes halenquote:Op donderdag 20 maart 2014 14:56 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Koekjes, brokjes, snoepjes, stukjes vlees, stukjes kaas, stukjes vis, stukjes pens... Maakt niet uit wat, als het maar iets is waar hij helemaal dol op is (en wat als het even kan ook nog lekker stinkt zodat hij het goed kan ruiken) zodat hij daar liever z'n aandacht bij houdt dan bij de poep. En stront uit z'n bek trekken, hmmz, ik zou het maar gewoon proberen te voorkomen dat het in z'n bek komtIn geval van net iets te laat dan zou je het uit z'n bek kunnen trekken ja, als je daar geen bezwaar tegen hebt
Ooh dus takjes, mos, ect is geen probleem? God, dat scheelt ook al 70%quote:Wel tamelijk kut btw dat er geen schoon veldje in de buurt isGanzenpoep is nog tot daar aan toe maar hondenstront zouden mensen toch gewoon op moeten ruimen. Dat naar de grond kijken is trouwens heel verstandig, gewoon blijven doen
Goed opletten en zo veel mogelijk proberen te voorkomen en afleiden met lekkers. Maar hou het bij poep en echt gevaarlijke dingen zoals glas o.i.d., als hij een veertje/takje/mos/grasje/etc wil pakken laat hem dan maar, da's heel normaal voor puppy's. Je moet ook niet te veel en te vaak corrigeren want dan verliest het z'n kracht. Het is nu even doorpakken, maar hopelijk is het over een jaar of 1,5/2 dan een goed gelukte lieve hond die geen stront meer vreet
Nope. Was wel de bedoeling, Maar MikeyMo heeft een sollicitatie en ik heb de oppas. Had Link wel mee kunnen nemen, maar ik was het ook alweer vergeten totdat ik je vraag lasquote:En ging je nu vanmiddag/vanavond bij de jachttraining kijken?
Link is een knappe puppy hoor! Nu al af liggen, keurig!quote:Op donderdag 20 maart 2014 15:50 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ik ga straks stinkende pens staafjes halen![]()
. En geen bezwaar, ach,
ik stond gisteren uitgebreid met mijn vinger stront uit zijn bek te lepelen *ril*
[..]
Ooh dus takjes, mos, ect is geen probleem? God, dat scheelt ook al 70%Narcissen, andere bloemetjes, ALLES moet in zijn smoeltje
En men ruimt echt geen kak op. Het ligt OVERAL.
[..]
Nope. Was wel de bedoeling, Maar MikeyMo heeft een sollicitatie en ik heb de oppas. Had Link wel mee kunnen nemen, maar ik was het ook alweer vergeten totdat ik je vraag lasEn de training is al bijna voorbij. Ah, Zondag mogen we zelf
Kunnen we allemaal even trots zijn op Link? Link kan "Af"![]()
quote:Op donderdag 20 maart 2014 16:15 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Link is een knappe puppy hoor! Nu al af liggen, keurig!![]()
Bloemetjes/takjes/zand/blaadjes/gras/etc proeven, het is volkomen normaal. Nou zijn sommige planten en bloemen (bv narcis, hyacint) wel een beetje giftig, maar voordat hij daar iets aan over houdt moet hij wel aardig wat opvreten denk ik. Zolang hij niet de bloembol opeet gaat dat meestal wel goed. En zo'n plant smaakt gelukkig meestal toch niet lekker, dus over het algemeen spugen ze dat vanzelf weer uit als ze er even op gekauwd hebben.
Een pup is soms net een baby, alles moet in de mond bek. Ik zou alleen bestraffen als het echt gevaarlijk is (of gewoon heel ranzig, zoals stront) want anders blijf je bezig. En dat is niet goed voor hem en ook niet voor jullie band. Maar mocht hij nou echt narcissen gaan grazen dan zou je misschien toch in moeten grijpen
Ik heb trouwens wel de indruk dat labradors dat iets meer dan gemiddeld doen, dat slepen met/kauwen op alles. Nori doet het nog steeds als ze iets vindt buiten dat er normaal niet ligt (een grote veer, een stukje hout, een tak, een steen, een stuk(je) plastic, een stkje papier, etc.) dat pakt ze op en daar loopt ze dan mee rond. Meestal komt ze het dan even aan mij laten zien of afgeven, soms neemt ze het mee haar mand in om te vernielen.quote:
Maar echt puur labrador of retrievers? Baloe deed het bv nooit. Ja, zijn balletje. Maar die was heiligquote:Op donderdag 20 maart 2014 16:27 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Ik heb trouwens wel de indruk dat labradors dat iets meer dan gemiddeld doen, dat slepen met/kauwen op alles. Nori doet het nog steeds als ze iets vindt buiten dat er normaal niet ligt (een grote veer, een stukje hout, een tak, een steen, een stuk(je) plastic, een stkje papier, etc.) dat pakt ze op en daar loopt ze dan mee rond. Meestal komt ze het dan even aan mij laten zien of afgeven, soms neemt ze het mee haar mand in om te vernielen.
Ze sleept ook bijna de hele dag wel met een knuffelbeest rond, vooral als er iemand thuis komt. Dan moet ze altijd even een knuffel o.i.d. pakken om te laten zien aan die persoon. Zal wellicht te maken hebben met het feit dat het apporteer honden zijn
Ik zou allebei doen eigenlijk. Bij Nori op de puppycursus mocht je geen piepspeeltje meenemen omdat de andere honden daar dan te veel op zouden reageren. Maar geen idee hoe dat op jouw jachttraining is, dus als Link het leuk vindt gewoon meenemen zou ik zeggenquote:Op donderdag 20 maart 2014 17:12 schreef Qwea het volgende:
[..]
Maar echt puur labrador of retrievers? Baloe deed het bv nooit. Ja, zijn balletje. Maar die was heiligKijk, Nori komt het afgeven
Ik hoop dat Link dat ook doet.
Grappig trouwens, was op het gras en het baasje van een andere lab kwam langslopen, die gaat Link aaien, kreng word helemaal onderdanigDoet ie bij mij of Mo zelden / niet
![]()
Ik heb zo'n zin in de jachtcursus. In mijn mailtje staat dat ik een dummy of een speeltje moet meenemen waar de hond gek op is. Link is gek op zijn kipje. Dat ding piept.. kan een piepspeeltje? Of haal ik beter een dummy?
Zodra er hier iemand langskomt of zo, of één van ons komt thuis, dan is het eerste wat Charlie doet zijn bal pakkenquote:Op donderdag 20 maart 2014 16:27 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Ik heb trouwens wel de indruk dat labradors dat iets meer dan gemiddeld doen, dat slepen met/kauwen op alles. Nori doet het nog steeds als ze iets vindt buiten dat er normaal niet ligt (een grote veer, een stukje hout, een tak, een steen, een stuk(je) plastic, een stkje papier, etc.) dat pakt ze op en daar loopt ze dan mee rond. Meestal komt ze het dan even aan mij laten zien of afgeven, soms neemt ze het mee haar mand in om te vernielen.
Ze sleept ook bijna de hele dag wel met een knuffelbeest rond, vooral als er iemand thuis komt. Dan moet ze altijd even een knuffel o.i.d. pakken om te laten zien aan die persoon. Zal wellicht te maken hebben met het feit dat het apporteer honden zijn
Haha, precies dat doet Nori ook ja! Echt, paniek als ze haar knuffel niet kan vindenquote:Op donderdag 20 maart 2014 17:31 schreef Harajuku. het volgende:
En als ie zijn bal niet kan vinden wordt het wel een schoen, slipper of speelgoed van neefje en nichtjeWat dan ook, als ie maar iets heeft
Gewoon doen ,verwachtte reacties ;je lijkt wel gek ,dorpsidioot,je betaald toch hondenbelasting?quote:Op donderdag 20 maart 2014 14:21 schreef Qwea het volgende:
[..]
Het stikt overal van de schijt. Ik heb serieus er vannacht aan zitten denken om zelf dat veld maar op te ruimen. Gemeente doet er toch geen kut aan
Stomme vraag wellicht, maar die puppen dummy kan ik in elke dierenwinkel halen? Of moet dat online?quote:Op donderdag 20 maart 2014 17:28 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Ik zou allebei doen eigenlijk. Bij Nori op de puppycursus mocht je geen piepspeeltje meenemen omdat de andere honden daar dan te veel op zouden reageren. Maar geen idee hoe dat op jouw jachttraining is, dus als Link het leuk vindt gewoon meenemen zou ik zeggenen dan een dummy en/of ander speeltje er bij mee voor de zekerheid. Ik zou wel een puppydummy doen dan btw, een standaard dummy is denk ik te groot en te zwaar voor hem.
Beetje jammer weer dan....quote:En typisch retriever of typisch labrador, geen idee. Zo ver heb ik mijn hypothese nog niet uitgewerkt![]()
Ja dat deed ik al met een balletje iddquote:Mocht Link straks zijn inner retriever/labrador ontdekken en je iets komen brengen (takje/veertje/speeltje/etc.) dan uiteraard wel belonen alsof hij de geweldigste puppy op aarde is he
quote:Op donderdag 20 maart 2014 17:42 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Haha, precies dat doet Nori ook ja! Echt, paniek als ze haar knuffel niet kan vindenDan gaat ze wanhopig rondkijken en pakt ze maar iets anders, desnoods een blaadje of een veer of zo als ze buiten is waar niets anders te vinden is
Hondenbelasting is afgeschaft hierquote:Op donderdag 20 maart 2014 18:23 schreef JerryLee het volgende:
[..]
Gewoon doen ,verwachtte reacties ;je lijkt wel gek ,dorpsidioot,je betaald toch hondenbelasting?
quote:Ik heb een veldje van 30 x 30 gedaan,gewoon elke dag een paar meter .
Schijten ,niet opruimen ? Ruim ik het toch op !
Ik kan jou geen opvoeding meer bijbrengen .(wel correct blijven natuurlijk )
Er ligt er misschien nog 1 in de week,de rest verdwijnt in de afvalbakken of wil de confrontatie niet aan en mijd het veld
[ afbeelding ]
Dat wanhopig op zoek inderdaad jaquote:Op donderdag 20 maart 2014 17:42 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Haha, precies dat doet Nori ook ja! Echt, paniek als ze haar knuffel niet kan vindenDan gaat ze wanhopig rondkijken en pakt ze maar iets anders, desnoods een blaadje of een veer of zo als ze buiten is waar niets anders te vinden is
Die van jou is nog te klein ,maar die van mij leerde ook ,,geduld" hierdoor .(verwend nest geweestquote:Op donderdag 20 maart 2014 18:33 schreef Qwea het volgende:
[..]
Hondenbelasting is afgeschaft hier
[..]Best een goeie. En die bal
Echt zo van "Hoi, bal!"
Ik weet niet of je zo'n puppydummy in een gewone dierenwinkel kan kopen, jij woont in de Grote Stad natuurlijk, misschien is het daar anders. Hier in de buurt heb je ze in ieder geval zeker niet in elke dierenwinkelquote:Op donderdag 20 maart 2014 18:31 schreef Qwea het volgende:
[..]
Stomme vraag wellicht, maar die puppen dummy kan ik in elke dierenwinkel halen? Of moet dat online?
[..]
Beetje jammer weer dan....
[..]
Ja dat deed ik al met een balletje idd
Ik ga zometeen eens in de winkels kijken hier en anders voor 17:00 online bestellen, dan morgen in huisch.quote:Op vrijdag 21 maart 2014 09:10 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Ik weet niet of je zo'n puppydummy in een gewone dierenwinkel kan kopen, jij woont in de Grote Stad natuurlijk, misschien is het daar anders. Hier in de buurt heb je ze in ieder geval zeker niet in elke dierenwinkelMisschien kun je ze wel vinden bij een meer in honden(sport) gespecialiseerde dierenwinkel, of eentje met een echt uitgebreid assortiment. Wij hebben onze (gewone) dummy's iig online besteld in de webshop van de NLV, samen met de andere jachtbenodigdheden.
Ik zal de fokker eens mailen of hij het daar ook deed. Ik weet ook niet precies wat ik er van vind. Eierkoek voor de hond, ik eet zelf die zooi al niet vanwege alle zooi wat erin zit... Ik vind het dan wel weer vet tof dat je het hebt voorgelegdquote:Verder heb ik je poep probleemgisteravond eens in de groep gegooid bij mijn cursus KK1, het ging over gedrag namelijk dus wel relevant. De docente (fokt honden en heeft een hondenschool waar ze puppycursus en GG doet en zo) dacht dat het een probleem met een gebrek aan eiwit in de voeding zou zijn. Ik vertelde dat Link op CB staat dus zeer eiwitrijk voer, maar zij zei dat het toch een bepaald eiwit kan zijn wat hij dan mist.
Ze raadde aan om stukjes eierkoek te voeren om hem mee af te leiden; dat is goed voor het doorbreken van het gedrag en in eierkoek zou iets zitten waardoor hij geen poep meer zou eten. Ander voer proberen zou volgens haar ook een optie kunnen zijn (maar volgens mij deed hij het al vanaf de fokker, waar hij geen CB kreeg toch?). Ik weet niet precies wat ik hier van vind, maar goed, je kan het allicht proberen![]()
Ja, ikzelf dacht wellicht ook gedrag. Ik ga een link (hihi, you saw what I did there?quote:Een van mijn medecursisten (fokt al heel lang honden) vertelde dat hij ook eens een pup heeft gehad die dat deed, ondanks ander voer. Volgens hem was het soms ook een gewoonte wat ze van elkaar over kunnen nemen, zijn pup was er met een beetje trainen overheen gegroeid.
Misschien kun je DiDA ook eens vragen hoe dat zit met eiwitten en eierkoek en poep en zo, voor het geval het inderdaad een voedingsding is?
Haha, dat deed die van mij ook (5e hands golden retriever) als ik thuis kwam spurte hij naar boven om een kussen van het bed te halen. En als er bezoek kwam kregen ze in het begin het eerste wat hij te pakken kreeg. Na een tijd besloot meneer dat vuile was toch een beter geschenk was. Erg genant als je hond het bezoek een bh komt brengen omdat de deur naar de wasmand niet dicht is.quote:Op donderdag 20 maart 2014 16:27 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Ze sleept ook bijna de hele dag wel met een knuffelbeest rond, vooral als er iemand thuis komt. Dan moet ze altijd even een knuffel o.i.d. pakken om te laten zien aan die persoon. Zal wellicht te maken hebben met het feit dat het apporteer honden zijn
HAHHAHAHAquote:Op vrijdag 21 maart 2014 10:25 schreef valentijn101 het volgende:
[..]
Haha, dat deed die van mij ook (5e hands golden retriever) als ik thuis kwam spurte hij naar boven om een kussen van het bed te halen. En als er bezoek kwam kregen ze in het begin het eerste wat hij te pakken kreeg. Na een tijd besloot meneer dat vuile was toch een beter geschenk was. Erg genant als je hond het bezoek een bh komt brengen omdat de deur naar de wasmand niet dicht is.
verstoorde darmflora (tekort aan ruwe vezels ) is ook een stellingquote:Op vrijdag 21 maart 2014 10:21 schreef Harajuku. het volgende:
Ik weet niet beter dan dat veel pups en zelfs volwassen honden wel eens poep eten.. Ik zou het eerst gewoon proberen af te leren met de eerdere tips van Miss_Isis denk ik en kijken hoe dat gaat na een weekje. Wat mij betreft is het in de meeste gevallen gewoon gewoonte/gedrag
In mijn tijd zeiden ze trouwens dat poep eten door een gebrek aan ijzer? kwam. Nu is het een ondefinieerbaar eiwit?
Mja ik ben ook niet zo van de mensendingen voor honden, iig niet als volwaardig onderdeel van het dieet (wel eens als snackje oid gewoon voor de lekker). Dus het idee dat eierkoeken een perfecte bron van een of ander eiwit zijn voor honden... meh. Er zijn wel essentiële aminozuren (eiwitten) die honden per se binnen moeten krijgen via hun voeding; volgens mijn KK1 boek zijn dat er 8 voor volwassen honden en 10 voor pups. Die eiwitten kunnen ze dus niet zelf maken en moeten via de voeding opgenomen worden, dus daar zouden ze in principe wel een tekort van kunnen hebben (zo zijn er btw ook essentiële vetten). Maar ik zie er meer in om dan een natuurlijke voedingsbron van zo'n eiwit te vinden dan om de hond eierkoeken te gaan voeren (waarbij het imo nogal dubieus is of daar uberhaupt zo'n essentieel eiwit in zit?). Maar wellicht dat DiDA daar meer over kan zeggenquote:Op vrijdag 21 maart 2014 09:29 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ik ga zometeen eens in de winkels kijken hier en anders voor 17:00 online bestellen, dan morgen in huisch.
[..]
Ik zal de fokker eens mailen of hij het daar ook deed. Ik weet ook niet precies wat ik er van vind. Eierkoek voor de hond, ik eet zelf die zooi al niet vanwege alle zooi wat erin zit... Ik vind het dan wel weer vet tof dat je het hebt voorgelegdIk zal het Zondag ook eens in mijn groep vragen en vanmiddag komt een vriendin die op een martin gaus cursus heeft gewerkt, zal haar ook eens vragen. Maar ik vind het wel echt tof van je
[..]
Ja, ikzelf dacht wellicht ook gedrag. Ik ga een link (hihi, you saw what I did there?) droppen in het DDA topic
Haha, ja zo heeft Nori ook wel eens een vieze sok te pakken als de deur naar het washok open staatquote:Op vrijdag 21 maart 2014 10:25 schreef valentijn101 het volgende:
[..]
Haha, dat deed die van mij ook (5e hands golden retriever) als ik thuis kwam spurte hij naar boven om een kussen van het bed te halen. En als er bezoek kwam kregen ze in het begin het eerste wat hij te pakken kreeg. Na een tijd besloot meneer dat vuile was toch een beter geschenk was. Erg genant als je hond het bezoek een bh komt brengen omdat de deur naar de wasmand niet dicht is.
Banaan vreet ie sowiesoquote:Op vrijdag 21 maart 2014 11:19 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Mja ik ben ook niet zo van de mensendingen voor honden, iig niet als volwaardig onderdeel van het dieet (wel eens als snackje oid gewoon voor de lekker). Dus het idee dat eierkoeken een perfecte bron van een of ander eiwit zijn voor honden... meh. Er zijn wel essentiële aminozuren (eiwitten) die honden per se binnen moeten krijgen via hun voeding; volgens mijn KK1 boek zijn dat er 8 voor volwassen honden en 10 voor pups. Die eiwitten kunnen ze dus niet zelf maken en moeten via de voeding opgenomen worden, dus daar zouden ze in principe wel een tekort van kunnen hebben (zo zijn er btw ook essentiële vetten). Maar ik zie er meer in om dan een natuurlijke voedingsbron van zo'n eiwit te vinden dan om de hond eierkoeken te gaan voeren (waarbij het imo nogal dubieus is of daar uberhaupt zo'n essentieel eiwit in zit?). Maar wellicht dat DiDA daar meer over kan zeggen
Ik heb ook wel eens ergens gehoord dat het een gebrek aan Kalium zou zijn trouwens, en dat je dan banaan moet voeren. En schijnbaar zou het dus ook een gebrek aan ijzer (lijkt me stug als de hond CB eet) of ruwvezel kunnen zijn...
Nou ja, of dus gewoon een slechte gewoonte
quote:Haha, ja zo heeft Nori ook wel eens een vieze sok te pakken als de deur naar het washok open staat![]()
En ook een leeg flessendopje is hier al eens voorbij gekomen
ik lees hier dat zalm,makreel en koolvis geen thiaminase bevattenquote:Op vrijdag 21 maart 2014 14:24 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Als jullie trouwens Barfen, dan niet meer dan 10% weekrantsoen aan rauw vis geven, want sommige rauw vis bevat het stofje thiaminase dat vitamine B1 afbreekt.
Waar woon je?quote:Op vrijdag 21 maart 2014 14:24 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Coprofagie (het eten van poep) is in principe normaal hondengedrag. Een moederhond eet natuurlijk de ontlasting van haar pups om haar nest schoon te houden. Pups beginnen ook elkaars ontlasting te eten, waarschijnlijk omdat zij de moeder nadoen, of omdat zij hun darmen op zo'n manier proberen te koloniseren met darmflora (de ontlasting bevat natuurlijk veel darmbacteriën).
Wolven en zwerfhonden die te kort hebben in hun voeding, eten ook de ontlasting van plantenetende dieren en mensen. Er is een theorie dat de hond is mede gedomesticeerd om het vuilnis en de ontlasting van menselijke nederzettingen op te ruimen. Het gebeurt ook nog steeds in sommige delen van Afrika. Nou hebben wolven en zwerfhonden geen fijn leven. Hun voeding is ver van compleet. Maar onze huishonden krijgen een compleet voeding.
Er zijn geen wetenschappelijke bewijzen dat het eten van poep bij (gezonde) huishonden veroorzaakt wordt door de voedingstekorten. Als een hond ziek is, bijv. de hond heeft EPI (bepaalde alvleesklier aandoening), dan komt het wel eens voor. Of bij zeer ernstige vitamine B1 tekorten. Een volledig voer moet echter in principe voldoende vitamine B1 (thiamine) bevatten. Als jullie trouwens Barfen, dan niet meer dan 10% weekrantsoen aan rauw vis geven, want sommige rauw vis bevat het stofje thiaminase dat vitamine B1 afbreekt.
Any way, de meeste honden zouden geen voedingstekorten hebben!
Waarom eten de honden zo graag ontlasting? In principe is het dus geen afwijkend gedrag, maar een volwassen hond op een volledige voeding zou dit gedrag niet hoeven te vertonen. De moderne onderzoeken tonen aan dat dit gedrag zeer waarschijnlijk een soort Obsessive Compulsive Disorder is (OCD), een dwangmatige stoornis dus. Dus in feite een normaal gedrag dat dwangmatig uitgevoerd wordt. Net zo een beetje als bij Qwea taarten bakken voor dierenartsen (hint hint)
Met name Retrievers zijn gevoelig voor corpofagie (het eten van ontlasting).
Is dit gedrag schadelijk? Hmm... In principe wel, want de paardenmest kan de restanten van ontwormingsmiddel bevatten. Honden en kattenontlasting bevat natuurlijk wormeneieren en andere parasieten (met name de katten worden heel slecht ontwormd, naar mijn idee) en ook andere parasieten. Over de mensenontlasting maar te zwijgen...
Is er iets aan te doen? De enige wat effectief kan zijn is gedragstherapie/training. Dus doelbewust met je hond oefenen dat hij/zij geen poep mag eten. Lastig hoor, want ik let zelf soms niet goed op, en dan heeft mijn doggie al een lekkere kattenpoep opgegraven of staat zij een heerlijke paardenvijg naar binnen te werken.
Vieze charliequote:Op vrijdag 21 maart 2014 16:31 schreef Harajuku. het volgende:
Oh ja! Charles wil nog wel eens kattenpoep eten met zijn vijf jaar
Dat heb ik nog niet gelezenquote:Op vrijdag 21 maart 2014 21:44 schreef Harajuku. het volgende:
Psst Miss_Isis, ik lees bij de meeste jachtclubs dat je hond WA-verzekerd moet zijn. Hoe werkt dat? Valt ie gewoon onder je standaard WA-verzekering omdat het een voorwerp is? Of is er één of andere gekke WA-verzekering voor je hond
Stopte hij wel?quote:Op zaterdag 22 maart 2014 09:03 schreef Qwea het volgende:
[..]
Dat heb ik nog niet gelezenMaar je hond valt standaard onder je aansprakelijkheids verzekering. Dus als Link de 5de wat sloopt bij je, kan ik dat zo opgeven. Hoef je verder niks voor af te sluiten.
Link krijgt fucking praatjesHij knaagde aan de stoelpoten dus ik boos de trap af "Hey! NEE! DOEN WE NIET EY!" En hij "Wraf! Woef!" Wtf
Pittig mannetje... Daar ga je echt nog veel plezier aan beleven en goed druk mee zijn. Vooral als hij straks echt pubertquote:Op zaterdag 22 maart 2014 09:03 schreef Qwea het volgende:
[..]
Dat heb ik nog niet gelezenMaar je hond valt standaard onder je aansprakelijkheids verzekering. Dus als Link de 5de wat sloopt bij je, kan ik dat zo opgeven. Hoef je verder niks voor af te sluiten.
Link krijgt fucking praatjesHij knaagde aan de stoelpoten dus ik boos de trap af "Hey! NEE! DOEN WE NIET EY!" En hij "Wraf! Woef!" Wtf
Ja, na 4xquote:
*opslaat en zo gaat lezen.quote:Op zaterdag 22 maart 2014 10:07 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Pittig mannetje... Daar ga je echt nog veel plezier aan beleven en goed druk mee zijn. Vooral als hij straks echt pubertik weet al weer precies waarom wij nooit de haantjes uit het nest kiezen
En idd, je hond valt onder je gewone WA verzekering. Dat je WA verzekerd moet zijn staat bij praktisch elke hondensport of cursus in de voorwaarden
Bladzijde uit het boek met essentiële aminozuren:
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
En er zijn dus nog drie essentiële vetten: linolzuur, linoleenzuur en arachidonzuur. Waarbij mijn boek zegt dat inmiddels is gebleken dat die laatste twee toch niet zo heel essentieel zijn omdat een hond uit linolzuur met vit. B6 (pyridoxine, zit o.a. in bruine rijst, gist, lever, nieren, bruin brood, tarwekiemen en sojabonen) als katalysator die andere twee vetten toch zelf blijkt te kunnen maken.
Maar goed om te horen van DiDA dat het poep eten bij normale gezonde honden toch vaak een gedragsding lijkt te zijn, dat was mijn gevoel ook al.
Oh, ik zie dat je op de foto de ietwat beschadigde zijkant van het boek kunt zien (eerste foto links). Ook als een hond al 2 is hebben ze soms nog hun 'momentjes'
Hmm ja als het bij alleen het zijkantje was gebleven had ik er misschien ook om kunnen lachenquote:Op zaterdag 22 maart 2014 10:24 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ja, na 4x
[..]
*opslaat en zo gaat lezen.Thnx!
En dat geknaagde zijkantjeIk moest lachen
En ik vermoed ook wat dat we aan hem nog een hele klus gaan krijgen. Hij luistert wel steeds beter naar "nee!" als hij in handen bijt
Ik heb voor de puppencursus deze dummy gekocht, was 1 v/d weinige die ze hadden. Die anderen waren allemaal te zwaar :
[ afbeelding ]
Zou die goed zijn denk je?
Meneer heeft nu een bot waar hij druk mee is.
A) lekker rustig
B ) Hij loopt er naar te grommen en te blaffen
quote:Op zaterdag 22 maart 2014 10:38 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Hmm ja als het bij alleen het zijkantje was gebleven had ik er misschien ook om kunnen lachenMaar ze greep haar kans toen ik de baby naar boven bracht om in bed te leggen, en toen ik terug kwam lag ze met het boek in haar mand en was de halve kaft versnipperd
Ik heb toen aardig gevloekt en behoorlijk kynologisch onverantwoord haar een klap op d'r dikke kont gegeven met wat er nog over was van het boek
![]()
Gelukkig is het nog wel helemaal leesbaar verder dus dat scheelt. En alle mede cursisten en de docenten hebben zelf ook minimaal twee honden, dus ze weten hoe waar het soms is als je zegt 'de hond heeft mijn huiswerk opgegeten'
Ja, die hadden ze dus wel, maar alleen in groot formaat. En dat kan hij niet in zijn smoeltje krijgen en was te zwaar. En het mocht een dummy of een speeltje zijn. Vastpakken kan hij denk wel. Zal straks eens kijken, had hem nog niet uit de verpakking gehaaldquote:Dummy lijkt me goed, als Link hem goed vast kan pakken en een eindje kan tillen zonder te laten vallen is het prima denk ikHet is geen 'standaard' dummy, die zien er zo uit:
[ afbeelding ]
Maar die had je toch nog niet nodig volgens mijEn je zal morgen vast wel zien wat de andere cursisten hebben, waar Link het liefst mee apporteert en wat het handigst is. Ik ben helemaal plaatsvervangend benieuwd en enthousiast over Links eerste training morgen
![]()
Ja, Qwea, kun je MM niet meenemen en alles laten filmen?quote:Op zaterdag 22 maart 2014 10:39 schreef Harajuku. het volgende:
Ik verwacht een filmpje van begin tot eind.
MM gaat mee, maar heus dat hij niet gaat filmenquote:Op zaterdag 22 maart 2014 10:42 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Ja, Qwea, kun je MM niet meenemen en alles laten filmen?
En van jou verwacht ik natuurlijk ook een korte documentaire als Charlie op 12(?) april gaat beginnen
Wat miss_isis zegtquote:Op zaterdag 22 maart 2014 10:39 schreef Harajuku. het volgende:
Ik verwacht een filmpje van begin tot eind.
Precies, ik was stiekem ook wel een beetje opgelucht (nouja, na een half uurtje kwaad zijn dan) dat het verder niet heel ernstig stuk wasquote:Op zaterdag 22 maart 2014 10:42 schreef Qwea het volgende:
[..]Ik had ook een klap met het boek gegeven hoor
Maar ergens is het wel weer fucking grappig. Zeker bij een ander
Bij jezelf, not so much
Je hebt nog mazzel dat het enkel de kaft was dan
Had ook je hele boek kunnen zijn
[..]
Ja, die hadden ze dus wel, maar alleen in groot formaat. En dat kan hij niet in zijn smoeltje krijgen en was te zwaar. En het mocht een dummy of een speeltje zijn. Vastpakken kan hij denk wel. Zal straks eens kijken, had hem nog niet uit de verpakking gehaaldDeze is eigenlijk voor in het water ook zag ik.
Ik ben ook echt heel benieuwd naar hoe meneer het morgen gaat doen! Smerig boefje dat het is.
quote:Op zaterdag 22 maart 2014 10:52 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Precies, ik was stiekem ook wel een beetje opgelucht (nouja, na een half uurtje kwaad zijn dan) dat het verder niet heel ernstig stuk was![]()
Nori heeft een tijdje gehad dat we alles echt héél goed moesten opruimen. Ze heeft zelfs een keer een bril van mijn moeder opgevreten, toen heeft mijn moeder ruim een week lang met haar zonnebril op sterkte op rond moeten lopen (midden in de winter...) voordat haar nieuwe bril klaar was
Omg, dat is serieus geniaal bedachtquote:Tegenwoordig is ze gelukkig iets ouder en wijzer en lijkt ze die gewoonte redelijk te hebben afgeleerd. Ze slaapt nu uit voorzorg 's nachts nog wel in de keuken (want minder sloopbaar spul) met een babyhekje tussen keuken en kamer, maar het gaat verder heel goedEn we maken goed gebruik van haar neiging om alles op te pakken en er mee rond te slepen, ik laat haar regelmatig babyspeelgoed of slabbetjes o.i.d. apporteren (handig met opruimen) en we sturen haar ook wel eens door de kamer met 'labradorpost'; dan brengt ze een tijdschrift/krant/doekje/slabbetje/schone luier/wat er maar nodig is van de één naar de ander. Zo is ze lekker bezig, mag ze dingen vasthouden, maar komt ze er niet aan toe om ze vervolgens te gaan slopen.
quote:Op zaterdag 22 maart 2014 10:54 schreef Harajuku. het volgende:
Charlie heeft een 'hoe voed je pups op'oid boek van de cursus opgegeten.
Tip: beter geen hele keukenrol laten brengen. Die laat hij dan halverwege een keer vallen en dan kun je vervolgens de hele kamer door kruipen om dat ding weer op te rollenquote:Op zaterdag 22 maart 2014 11:03 schreef Qwea het volgende:
[..]![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Sorry
Maar dat is toch wel redelijk hilarisch
[..]
Omg, dat is serieus geniaal bedachtHoef je niet telkens te lopen, want Nori brengt het wel
Men, dat wil ik Link ook leren
*komt uit lurk stand*quote:Op zaterdag 22 maart 2014 11:20 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Onze kleine hond (Puck, de Havanezer) kan het trouwens ook. Die is gespecialiseerd in het oppakken en aangeven van kleine dingen die op de grond zijn gevallen (pen, propje papier, pakje tissues, speelgoedje, stuk bestek...). Ze springt al in de houding zodra ze iets hoort vallen. Maar ze pakt het alleen op als je eerst op een dame-in-nood toon 'Oh, Super-Puckje, HELP!!!' roept
quote:Op zaterdag 22 maart 2014 11:20 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Tip: beter geen hele keukenrol laten brengen. Die laat hij dan halverwege een keer vallen en dan kun je vervolgens de hele kamer door kruipen om dat ding weer op te rollen/ervaring
Onze kleine hond (Puck, de Havanezer) kan het trouwens ook. Die is gespecialiseerd in het oppakken en aangeven van kleine dingen die op de grond zijn gevallen (pen, propje papier, pakje tissues, speelgoedje, stuk bestek...). Ze springt al in de houding zodra ze iets hoort vallen. Maar ze pakt het alleen op als je eerst op een dame-in-nood toon 'Oh, Super-Puckje, HELP!!!' roept
We zien hem wel achter Merkel aanzitten ,bij de volgende Bilderberg conferentie .quote:Op zaterdag 22 maart 2014 12:45 schreef Qwea het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Link zijn tag is binnen gekomen
Ja toch?quote:Op zaterdag 22 maart 2014 15:01 schreef Sjeekie_Beekie het volgende:
Link heeft de meest stoere penning ooit!
quote:Op vrijdag 21 maart 2014 15:59 schreef Qwea het volgende:
Den Helder - Utrecht - Rotterdam - Den Helder) of Den Helder - Emmen (drenthe), Joure, Sneek, Heerenveen, Meppel, Hoogeveen, Emmen)
Dat is eigenlijk Koni, de lab van Poetinquote:Op zaterdag 22 maart 2014 13:59 schreef JerryLee het volgende:
[..]
We zien hem wel achter Merkel aanzitten ,bij de volgende Bilderberg conferentie .
[ afbeelding ]
En?? Moet je nog of al geweest?quote:Op zondag 23 maart 2014 08:13 schreef Qwea het volgende:
Lol, nee sorry, Raalte ligt dan weer niet op de routejachttraining!!!!
Al geweest. Elke zondag om 10uquote:
Altijd leuk als je het slimste hondje van de klas hebt hèquote:Op zondag 23 maart 2014 12:31 schreef Qwea het volgende:
[..]
Al geweest. Elke zondag om 10u
We hebben basis dingen gedaan met tips ende trucs en de eerste apport oefeningen. Link is een brutale aap waar ik bovenop moet blijven zitten, met veel praatjeshij was de enige die kon zitten, kom voor, af en over
Van de week aan de slag met o.a de apport oefeningen en het slap aan de lijn lopen. En ff een rolfluit scoren.
Hij is echt serieus heel slim. Hij kan ook gewoon al traplopen! Moet ff een traphekje halen, vanmorgen stond hij in ene halverwege de trap! Schrok me dood.quote:Op zondag 23 maart 2014 12:57 schreef Miss_Isis het volgende:
Geen foto's van Link in actie?![]()
Maar de auto-foto maakt gelukkig wel wat goed
Ik denk dat hij er best eens aanleg voor zou kunnen hebben als hij nu al zo goed kan luisteren. Misschien haalt hij eind dit seizoen al wel een C-diploma als jullie er mee door gaan
Dat is inderdaad echt wel slim! Wel goed onderhouden en ook de al bekende dingen regelmatig weer even oefenen, anders kan hij het weer vergeten.quote:Op zondag 23 maart 2014 13:22 schreef Qwea het volgende:
[..]
Hij is echt serieus heel slim. Hij kan ook gewoon al traplopen! Moet ff een traphekje halen, vanmorgen stond hij in ene halverwege de trap! Schrok me dood.
En hij heeft dingen ook ontzettend snel door. Ik heb hem in 2u "af" geleerd. En zit was ook 2u werk ofzo. Echt ideaal. Die C diploma dan moet je aan veldproeven meedoen toch?
Will do. Heb ook gelijk een rolfluit gekocht, trouwens.quote:Op zondag 23 maart 2014 13:32 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Dat is inderdaad echt wel slim! Wel goed onderhouden en ook de al bekende dingen regelmatig weer even oefenen, anders kan hij het weer vergeten.
Nice, zal de Mo eens even bij zijn lurven pakkenquote:En ja, voor een officiële diploma moet je meedoen met een diplomadag. Die worden bv door de NLV georganiseerd, of door andere rasverenigingen in verschillende regio's. Die waar we het eerder over hadden op 29 maart in de Flevopolder is zo'n dag (route staat inmiddels online op de site van de NLV zag ik, voor het geval jullie er naar toe zouden willen).
quote:Op maandag 24 maart 2014 13:38 schreef MikeyMo het volgende:
Zie hem eens verlekkerd kijken naar de teefjes
Vraag me af hij nou een beetje op naakthonden geilt of dat het gewoon lekker harig mag zijn van hem
Komen er uberhaupt bij jou wel kerels inquote:Op maandag 24 maart 2014 14:16 schreef oh-oh het volgende:
[..]Alstie maar geen homo is dan, want dan komt ie er bij mij niet in!
quote:Op maandag 24 maart 2014 14:19 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Komen er uberhaupt bij jou wel kerels in
Ik ben blij voor je vaginaquote:Op maandag 24 maart 2014 14:20 schreef oh-oh het volgende:
[..]Jij en Q en Boe zijn heus niet mijn enige visite, dus jawel hoor
quote:Op maandag 24 maart 2014 15:43 schreef Qwea het volgende:
Mo en ik vroegen ons ineens af, pups mogen nieg naar het strand he?
Ja, weet ik veel. Boe mocht dat niet met zijn gewrichten en het losse zand.quote:
Ooh. Nou, tof, gaan we als het v/d week nog lekker weer is maar ff heen en gelijk ff biertje pakken bij de strandtent.quote:Op maandag 24 maart 2014 16:23 schreef Miss_Isis het volgende:
Leuke foto's weer![]()
En ik zou niet weten waarom een pup niet naar het strand mag. Zolang je hem maar aan de riem doet waar dat moet en hem geen liter zeewater laat drinken lijkt het mij geen probleem hoor
Boe was oud, deze kan het wel handelen joh!quote:Op maandag 24 maart 2014 16:39 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ja, weet ik veel. Boe mocht dat niet met zijn gewrichten en het losse zand.
[..]
Ooh. Nou, tof, gaan we als het v/d week nog lekker weer is maar ff heen en gelijk ff biertje pakken bij de strandtent.
Nee, zei ik toevallig een uur gelee tegen Mo dat we die nog moesten fixen. Ivm het lekkere weer ook. Zal er van de week eens naar kijken onlinequote:Op maandag 24 maart 2014 16:43 schreef oh-oh het volgende:
[..]
Boe was oud, deze kan het wel handelen joh!
Heb je al een fietskar gehaald?
quote:Op maandag 24 maart 2014 16:54 schreef Qwea het volgende:
[..]
Nee, zei ik toevallig een uur gelee tegen Mo dat we die nog moesten fixen. Ivm het lekkere weer ook. Zal er van de week eens naar kijken online
Ja, lijkt me ook echt geniaal handig. Wil hem eigk voor de 27ste van april hebben. Alleen zit ook een beetje met de maten, want hoe de neuk weet ik nou of er een lab in past.quote:Op maandag 24 maart 2014 17:08 schreef oh-oh het volgende:
[..]Zou ik es doen ja traagneus!
Ik ben zo blij met die ride van mij
Ehh, goed kijken hij was gewoon aan het face timen met mijn "poesje"quote:Ik betrapte hem trouwens gisterenavond in eneSchrok me helemaal de pleuris. Zat ie een beetje achter mijn mac porno te surfen! Hij is godsamme net 8 weken!!!!
[ afbeelding ]
Ik denk dat je misschien in sommige opzichten wat veel van hem verwacht. Het op een kleed blijven zitten terwijl jullie eten is best heel moeilijk, zeker voor een jonge pup. Hij wil gewoon bij jullie zijn en een commando als ´blijf´ (en dan niet voor een minuutje of zo maar gedurende de hele tijd dat jullie eten) is imo echt nog te veel gevraagd voor een pup van 8 weken. Hij zal het dan ook niet snappen, ook al zet je hem 40x terug, en gaat dan proberen je aandacht te trekken en uit te proberen wat je precies bedoelt.quote:Op maandag 24 maart 2014 18:55 schreef Qwea het volgende:
Trouwens...
Als Link stront vervelend is (Happen naar me, praatjes terug hebben, naar mijn gezicht happen, ect, of gewoon ECHT NIET willen luisteren) wil ik hem nog wel eens bij zijn nekvel pakken, hij piept dan. Is dit een goede manier van straffen? Ik twijfel daar namelijk over. Zijn moeder doet in principe hetzelfde, maar ik wil natuurlijk niet dat hij mij straks met pijn oid gaat associëren en op die manier bang voor mij is oid.
Want ik kan nee blijven roepen, maar bleef bijvoorbeeld net komen met zijn gehap, nadat ik hem 40x op zijn kleed had gezet omdat ik ging eten. Daarnaast begon hij ook echt te blaffen alsof hij me aan het uitdagen was. En als ik hem terug zet blijft hij dus van dat kleed afkomen.
En dat happen naar mijn gezicht vind ik niet chill eigenlijk. Als dit geen goede manier van straffen is, hoe pak ik hem dan aan?
Dat hekje hebben we er dus uiteindelijk voor gezet, maar ik dacht dus dat je dat juist weer niet moest doen. Want dan "straf" je hem, althans, dat idee kreeg ik dan weer. Maar dat kan dus wel? Dat zodra wij eten hij op zijn kleed gaat met een bot en het hekje?quote:Op maandag 24 maart 2014 19:35 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Ik denk dat je misschien in sommige opzichten wat veel van hem verwacht. Het op een kleed blijven zitten terwijl jullie eten is best heel moeilijk, zeker voor een jonge pup. Hij wil gewoon bij jullie zijn en een commando als ´blijf´ (en dan niet voor een minuutje of zo maar gedurende de hele tijd dat jullie eten) is imo echt nog te veel gevraagd voor een pup van 8 weken. Hij zal het dan ook niet snappen, ook al zet je hem 40x terug, en gaat dan proberen je aandacht te trekken en uit te proberen wat je precies bedoelt.
Het werkt beter als je het leuk probeert te maken voor hem, dat geldt voor eigenlijk voor alle dingen die je hem wilt leren. Als je wilt dat hij op zijn plaats blijft als jullie eten dan kun je dat proberen te bereiken door hem eerst uit te laten of te spelen zodat hij al een beetje moe is, en daarna iets lekkers te geven waar hij wat langer mee bezig is (bv een Kong met KVV er in, of een knaagbot, of een bullepees o.i.d.) op zijn plaats. Je zou kunnen overwegen hem dat in de bench te geven, of een hekje o.i.d. rond zijn plek neer te zetten zodat hij daar moet blijven. Zo vermijd je dat je 100 keer terug moet lopen, en zorg je dat hij niet vervelend kan doen zodat je ook niet hoeft te straffen.
Oke, maar voorbeeld dan, wat ik hier mee moet :quote:Probeer het vooral zo makkelijk mogelijk te maken voor jezelf, niet 100x terug lopen of 1000x zeggen dat hij ergens niet aan mag komen (bijvoorbeeld) maar zorgen dat hij op zo'n moment graag op zijn plek blijft en dingen waar hij niet aan mag komen gewoon buiten zijn bereik zetten. Dan hoef je niet de hele dag politieagentje te spelen. Hoe vaker je bestraft (zeker als je fysiek straft) hoe sneller het zijn kracht verliest. Zeker bij een beetje een pittig hondje moet je écht voorzichtig zijn dat je niet verzand in steeds harder straffen om nog indruk op hem te maken. Dat moet je niet willen want dat is een hellend vlak. Alleen (fysiek) straffen als het écht nodig is dus.
Maar, dan ga je hem toch straffen dmv die bench? En dat moet toch juist niet?quote:Als hij heel erg vervelend is en in je gezicht hapt zou ik persoonlijk de AUW-kneepje methodetoe passen, en direct na het kneepje hem aan de kant zetten en negeren. Als hij dan tegen je op gaat springen of aandacht probeert te trekken door opnieuw te bijten nog een keer AUW-kneepje en als hij daar echt niet op reageert kun je hem óf een keer ferm (fysiek) bestraffen (maar dan moet je wel écht indruk maken, zodat je dat niet 20x hoeft te doen) of je kan er voor kiezen hem even in de bench te parkeren.
Oke. En dan nu even voor mijn gemoedsrust, ik heb hem dus nu een paar keer fysiek bestraft (niet hard, niet smijten of slaan, gewoon nekvel op wegduwen)... moet ik nu bang zijn dat hij straks bang is voor me?quote:Zelf heb ik dat nooit toe hoeven passen, maar ik denk dat het voor sommige hondjes misschien wel kan helpen. In principe hoort een bench een fijne plek te zijn, maar aangezien hij bij jullie er toch niet in slaapt verder zou je het ook kunnen gebruiken als time-out plek. Ik denk dat dat in dit geval de voorkeur heeft boven steeds fysiek straffen (vanwege het hellend-vlak risico wat ik eerder beschreef).
Ik ga wat Miss_isis en jij zeggen doen. Wat lekkers voor op zijn kleed tijdens het eten, hekje ervoor, klaar. En bij het bijten "Nee" zeggen en de 2de keer weglopen en negeren.quote:Op maandag 24 maart 2014 20:07 schreef Harajuku. het volgende:
Q, als jij je niet prettig voelt bij straffen op die manier moet je dat gewoon niet doen! Zo'n aanpak kan bij de één prima werken, maar als dat niet goed voelt bij jou gaat dat ook niet werken.
Ik zou meteen negeren.quote:Op maandag 24 maart 2014 20:10 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ik ga wat Miss_isis en jij zeggen doen. Wat lekkers voor op zijn kleed tijdens het eten, hekje ervoor, klaar. En bij het bijten "Nee" zeggen en de 2de keer weglopen en negeren.
Dat hekje zou ik dan gewoon wel gebruiken bv als je gaat eten; zolang je maar zorgt dat hij het niet als straf ervaart om daar even alleen te moeten zijn door hem eerst lekker moe te maken en daarna iets lekkers te geven waar hij goed lang druk mee is. In de ideale situatie is hij daarmee net zo lang bezig als jullie aan het eten zijn, en/of hij valt daarna in slaap zodat hij pas wakker wordt nadat jullie klaar zijn (en het hek dus weer open staat). In een iets realistischer scenario zal hij wellicht even piepen omdat hij eerder klaar is/zijn bot niet lekker genoeg is/hij toch liever bij jullie is, maar hopelijk is hij dan moe genoeg en heeft hij honger genoeg om het snel op te geven en lekker te gaan knagen en/of slapen.quote:Op maandag 24 maart 2014 19:45 schreef Qwea het volgende:
[..]
Dat hekje hebben we er dus uiteindelijk voor gezet, maar ik dacht dus dat je dat juist weer niet moest doen. Want dan "straf" je hem, althans, dat idee kreeg ik dan weer. Maar dat kan dus wel? Dat zodra wij eten hij op zijn kleed gaat met een bot en het hekje?
[..]
Oke, maar voorbeeld dan, wat ik hier mee moet :
Ik zit op de grond, hij pakt in ene mijn hand, bijt erin. Ik zeg "nee!" en trek mijn hand terug. Hij gaat weer naar mijn hand, bijt erin en schud ermee (fucking pijnlijk trouwens), ik trek weer mijn hand terug en zeg "Nee!" vervolgens springt hij richting mijn gezicht en hapt erin en hangt vol in mijn lip. Wat dan? Ik zou hem in zijn nekvel pakken, want hij hangt echt vol in mijn lip en dat doet echt fucking zeer
[..]
Maar, dan ga je hem toch straffen dmv die bench? En dat moet toch juist niet?
[..]
Oke. En dan nu even voor mijn gemoedsrust, ik heb hem dus nu een paar keer fysiek bestraft (niet hard, niet smijten of slaan, gewoon nekvel op wegduwen)... moet ik nu bang zijn dat hij straks bang is voor me?
Goed, gaan we vanaf morgen toepassen op die manier. De voorgaande 4 dagen ging hij zonder problemen snurken op zijn kleed. Maar ik besef me idd dat ik te veel van hem verlang, voor zijn leeftijd. Mea culpa. Ik moet echt nog even leren omgaan met een pup.quote:Op maandag 24 maart 2014 20:28 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Dat hekje zou ik dan gewoon wel gebruiken bv als je gaat eten; zolang je maar zorgt dat hij het niet als straf ervaart om daar even alleen te moeten zijn door hem eerst lekker moe te maken en daarna iets lekkers te geven waar hij goed lang druk mee is. In de ideale situatie is hij daarmee net zo lang bezig als jullie aan het eten zijn, en/of hij valt daarna in slaap zodat hij pas wakker wordt nadat jullie klaar zijn (en het hek dus weer open staat). In een iets realistischer scenario zal hij wellicht even piepen omdat hij eerder klaar is/zijn bot niet lekker genoeg is/hij toch liever bij jullie is, maar hopelijk is hij dan moe genoeg en heeft hij honger genoeg om het snel op te geven en lekker te gaan knagen en/of slapen.
Hij slaapt idd niet IN de bench, maar op het matras ervoor.. Dat niet te zachtzinnig aan de kant zetten is wel goed bedacht, maar als ik dat bij Link toepas, wat ik al heb gedaan en vervolgens wegloop, hangt hij in mijn hakken of broekspijp. En kan ik hem blijven wegduwen helaas. Punt 3 zou ik idd kunnen doen, maar het is link, dat boeit hem geen flikker. Weet ik nu al. Dat is het kutte, hij is een klootzakje soms wat niet snel onder de indruk is.quote:Wat betreft het bijten in je hand:
hij pakt in ene mijn hand, bijt erin. Ik zeg "AUW, Zachtjes!", trek mijn hand terug, hou mijn handen/armen stil en kijk boos naar hem.
Hij gaat weer naar mijn hand, bijt erin en schud ermee (fucking pijnlijk trouwens), Ik zeg 'AUW, Zachtjes!' trek mijn hand terug, kijk boos naar hem en knijp in zijn snuitje tot hij Piep! zegt. (waarschijnlijk had ik hem nu aan de kant gezet en was opgestaan en weg gelopen)
vervolgens springt hij richting mijn gezicht en hapt erin en hangt vol in mijn lip. Ik zeg "AUW, Zachtjes! Dat doen we niet!!" trek mijn hoofd terug, kijk boos naar hem, knijp in zijn snuitje tot hij Piep! zegt en
1. zet hem niet heel zachtzinnig aan de kant en loop weg.
Of 2: zet hem in de bench en loop weg (dat is in het geval dat de hond niet in de bench hoeft te slapen en het dus niet zo erg is dat de bench als 'straf' wordt gebruikt, normaal moet de hond dat idd als veilige plek zien en hoor je het niet als straf te gebruiken. Maar omdat hij bij jullie een andere slaapplek heeft kan het imo wel).
Of 3: pak hem in zijn nekvel en duw hem (met beleid) tegen de grond tot hij ophoud met spartelen (maar dat is alleen als ik denk dat ik daarmee écht indruk maak, en niet als ik het gevoel heb dat ik dit nog 10x zal moeten herhalen vandaag omdat het hem weinig doet)
Dat terug happen doet hij dus al. Alsof het een spelletje is. "Ooh jij pakt mij in mijn nekvel? Fuck you, ik kom terug vol happend naar je handen/gezicht"quote:Welke van de drie opties ik kies hangt af van de hond en van het moment, ik ken Link natuurlijk niet zo goed als jullie en het is soms ook gewoon uitproberen om te kijken wat het beste werkt.
En nee, hij krijgt heus geen hekel aan je omdat je hem een paar keer wat hardhandig hebt gestraft. Maar de grootste valkuil bij (te) vaak fysiek straffen is dat het een hellend vlak kan zijn. Dan moet je hem (bij wijze van spreken) over een half jaar zo'n beetje in elkaar slaan om nog indruk te maken. Of hij gaat terug grommen/happen bijvoorbeeld. Dat moet je voorkomen, dus niet te vaak fysiek straffen, en als je het doet zorgen dat het indruk maakt zodat het niet heel vaak hoeft (een moederhond pakt haar pup ook geen 10x per dag bij het nekvel, dat is niet nodig omdat de boodschap na 1 of 2 keer al duidelijk genoeg is).
Ja, en ik zei dus net op FB tegen hara, ik loop de hele dag te "Link! Nee! Auw!" roepen. Ik ga dat afleiden en negeren proberen vanaf nu en idd hem met wat lekkers op zijn kleed zetten en het hekje dicht doen.quote:Überhaupt zou men niet te veel moeten straffen eigenlijk, want als iemand (mens of hond) 100x per dag FOEI! of NEE! hoort dan verliest dat ook op den duur zijn kracht. Waar mogelijk zo veel mogelijk lastige situaties voorkomen door te anticiperen en/of af te leiden
Oh nee, nee kan prima. Zou de eerste dagen alleen gelijk duidelijk maken dat het klaar is en hem niet meerdere kansen geven. Jij bijt? Ok doei. Gelijk 'nee', touw weghalen en wat anders gaan doen. Mijn gevoel zegt dat als je hem meerdere kansen geeft (blijven zitten en gelijk nog eens) dat ie dan gewoon lekker door doetquote:
Dat dacht ik al een beetje te merken in je posts jaquote:Op maandag 24 maart 2014 20:44 schreef Qwea het volgende:
[..]
Goed, gaan we vanaf morgen toepassen op die manier. De voorgaande 4 dagen ging hij zonder problemen snurken op zijn kleed. Maar ik besef me idd dat ik te veel van hem verlang, voor zijn leeftijd. Mea culpa. Ik moet echt nog even leren omgaan met een pup.
[..]
Hij slaapt idd niet IN de bench, maar op het matras ervoor.. Dat niet te zachtzinnig aan de kant zetten is wel goed bedacht, maar als ik dat bij Link toepas, wat ik al heb gedaan en vervolgens wegloop, hangt hij in mijn hakken of broekspijp. En kan ik hem blijven wegduwen helaas. Punt 3 zou ik idd kunnen doen, maar het is link, dat boeit hem geen flikker. Weet ik nu al. Dat is het kutte, hij is een klootzakje soms wat niet snel onder de indruk is.
[..]
Dat terug happen doet hij dus al. Alsof het een spelletje is. "Ooh jij pakt mij in mijn nekvel? Fuck you, ik kom terug vol happend naar je handen/gezicht"
[..]
Ja, en ik zei dus net op FB tegen hara, ik loop de hele dag te "Link! Nee! Auw!" roepen. Ik ga dat afleiden en negeren proberen vanaf nu en idd hem met wat lekkers op zijn kleed zetten en het hekje dicht doen.
Thnx voor je tips![]()
Vervelende is, ik heb nooit een pup opgevoed, dus ben zo onzeker als de pest ook over of ik het wel goed doe enzo.
Zie je wel!quote:
En in je broek, handen, neus, oren, lippen, haar.quote:Op donderdag 27 maart 2014 13:43 schreef Harajuku. het volgende:
Nog een week en dan hangt Link in mijn schenen
Juliquote:Op donderdag 27 maart 2014 16:29 schreef oh-oh het volgende:
Ik mag hopen dat je dat er in augustus uitgeschopt hebt Q
Nee daar ga ik ook vanuit, want het kan natuulk nog bijtrekken. Maar het ging me ook met name om de vraag erna. En de vraag van "wat als hij in de tijd tot de wisselperiode wel veel last krijgt"quote:Op donderdag 27 maart 2014 17:08 schreef oh-oh het volgende:
Niks, tot na het wisselen sowieso niet denk ik.
Dat moet je ook helemaal niet willenquote:Op donderdag 27 maart 2014 19:51 schreef Qwea het volgende:
[ afbeelding ]
There's a doggy on my lap and I can't mooooove
Top!quote:
Maar ik wil nootjesquote:Op donderdag 27 maart 2014 19:53 schreef PaarsBeestje het volgende:
[..]
Dat moet je ook helemaal niet willen
Laat de dieetmaffia dat maar niet horenquote:Op donderdag 27 maart 2014 19:53 schreef PaarsBeestje het volgende:
[..]
Dat moet je ook helemaal niet willen
Slachtofferhoudingquote:Op donderdag 27 maart 2014 20:00 schreef Qwea het volgende:
[..]
Laat de dieetmaffia dat maar niet horen
Ik ga die van Lara de 13de ophalen...quote:
Kunnen jullie samen met de karren naar de jachtwedstrijden fietsen.quote:Op donderdag 27 maart 2014 20:02 schreef Sjeekie_Beekie het volgende:
[..]
Ik ga die van Lara de 13de ophalen...
... Hondenfietskarrenboks!
Tik 'em aan!!quote:Op donderdag 27 maart 2014 20:02 schreef Sjeekie_Beekie het volgende:
[..]
Ik ga die van Lara de 13de ophalen...
... Hondenfietskarrenboks!
Kom maar brengenquote:Op zaterdag 29 maart 2014 12:33 schreef moussy het volgende:
[..]ik heb nog wel een hekwerkje van die stinkpuber
Is wel leuk en aardig dat je dat hebt gezien, maar link heeft er last van.quote:Op maandag 31 maart 2014 09:58 schreef oh-oh het volgende:
Ik heb echt al zoveel honden met overbeten en onderbeten voorbij zien komen, maakt je da daar nou heisa van of doe jij dat?
En nee helemaal wegtrekken doet dat idd niet, dat wist je toch wel?
Kunnen ze dat nu al helemaal zien en zeggen of gaat het wisselen nog dingen veranderen?quote:Op maandag 31 maart 2014 09:54 schreef Qwea het volgende:
Nou, die overbeet trekt ws niet weg volgens mijn DA. Ze heeft foto's gemaakt en gaat die naar een bevriende tandheelkundige specialist sturen met de vraag wat we er mee moeten.
Volgens haar is de kans dat dit wegtrekt 1%. De overbeet is behoorlijk groter geworden en ook 1 van zijn snijtanden gaat zijn gehemelte in.quote:Op maandag 31 maart 2014 10:07 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Kunnen ze dat nu al helemaal zien en zeggen of gaat het wisselen nog dingen veranderen?
Die fokker zei toch dat er zo'n beetje 99% kans was dat dit weg zou trekken?quote:Op maandag 31 maart 2014 10:09 schreef Qwea het volgende:
[..]
Volgens haar is de kans dat dit wegtrekt 1%. De overbeet is behoorlijk groter geworden en ook 1 van zijn snijtanden gaat zijn gehemelte in.
Maar zij ziet dit ong 1x per jaar, vandaar die foto naar een bevriende specialist. Die ziet het veel vaker.
Die overbeet was destijds echt 3mm he. Dat zou weg kunnen trekken. Inmiddels is het bijna 1,5cm. Nog stukkie en kan m'n pink er tussen steken.quote:Op maandag 31 maart 2014 10:11 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Die fokker zei toch dat er zo'n beetje 99% kans was dat dit weg zou trekken?Zou hem als je de resultaten hebt straks wel even aan zijn jasje trekken
+1quote:Op maandag 31 maart 2014 13:07 schreef moussy het volgende:
Dat heb jij weer, best sneu eigenlijk voor Link (en je portemonnee)
Nou ja, weet je, mijn portemonnee is kut, maar dat boeit me minder dan Link.quote:Op maandag 31 maart 2014 13:07 schreef moussy het volgende:
Dat heb jij weer, best sneu eigenlijk voor Link (en je portemonnee)
Zijn linkerhoektand/snijtand drukt echt in zijn gehemelte zijn rechter schaart wel mooi. En zijn ondertanden staan ook in zijn gehemelte te drukkenquote:Op maandag 31 maart 2014 13:50 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
+1
Inderdaad sneu zeg, en wat rot dat het toch erger is geworden en hij er zelfs echt last van lijkt te hebben
Ja, dat heeft ie ook. Want als ik hem iets te knagen geef, pensstaaf ofzo, piept hij ook. Ik dacht eerst dat ie dat deed omdat dat kreng niet snel genoeg op ging, maar logischer is dus dat die tanden telkens in zijn gehemelte knallenquote:Op maandag 31 maart 2014 16:56 schreef Harajuku. het volgende:
Maar daar moet ie toch wel last van hebben zou je denken?
Ja. Ik heb er zelf 1, waar ik mijn pink in kan stoppen, duurt bij Link ook niet lang meerquote:Op maandag 31 maart 2014 17:04 schreef moussy het volgende:
Oh tis echt wel een joekel van een overbeet!
Bah, arme Linkquote:Op maandag 31 maart 2014 16:42 schreef Qwea het volgende:
[..]
Nou ja, weet je, mijn portemonnee is kut, maar dat boeit me minder dan Link.
[..]
Zijn linkerhoektand/snijtand drukt echt in zijn gehemelte zijn rechter schaart wel mooi. En zijn ondertanden staan ook in zijn gehemelte te drukken
[ afbeelding ]
Kijk, in dat rondje, daar zit een "gat" daar drukt dus telkens zijn snijtand in.
[ afbeelding ]
Dit is zijn overbeet. Echt wel ruim een cm hoor.
Ze ging hem gelijk mailen en zodra ze iets wist, wist ik het ook. Zie net dat het zeer waarschijnlijk Frans Knaake is, dus wel gelijk een goeie. En ik zit dus zo, wisselen doen ze rond de 5/6 maanden toch? Ik weet niet of ik hem er zo mee door moeten laten lopen. Lijkt mij niet prettig?quote:Op maandag 31 maart 2014 17:12 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Bah, arme Link![]()
Hopelijk trekt het toch nog iets bij of wordt het minder erg als hij heeft gewisseld. Wanneer krijg je de mening van de specialist te horen?
Wisselen is idd rond die tijd ja. En of je hem er tot die tijd mee moet laten lopen, ik heb echt geen idee. Als hij er veel pijn van heeft dan is het misschien fijner als die ene tand dan voor die tijd al getrokken kan worden. Maar dat is wel weer een ingreep met verdoving en risico's die daar bij komen kijken... Ik zou het overleggen met de specialist, die heeft daar vast wel een idee over. Hopelijk hoor je er snel iets van, en hopelijk is het goed nieuws.quote:Op maandag 31 maart 2014 17:15 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ze ging hem gelijk mailen en zodra ze iets wist, wist ik het ook. Zie net dat het zeer waarschijnlijk Frans Knaake is, dus wel gelijk een goeie. En ik zit dus zo, wisselen doen ze rond de 5/6 maanden toch? Ik weet niet of ik hem er zo mee door moeten laten lopen. Lijkt mij niet prettig?
Mja true story. Hoop dat ik snel wat terug hoor.quote:Op maandag 31 maart 2014 17:19 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Wisselen is idd rond die tijd ja. En of je hem er tot die tijd mee moet laten lopen, ik heb echt geen idee. Als hij er veel pijn van heeft dan is het misschien fijner als die ene tand dan voor die tijd al getrokken kan worden. Maar dat is wel weer een ingreep met verdoving en risico's die daar bij komen kijken... Ik zou het overleggen met de specialist, die heeft daar vast wel een idee over. Hopelijk hoor je er snel iets van, en hopelijk is het goed nieuws.
Mind you, als ie bij de training gaat zwemmen is ie wel lelijker terwijl hij normaal gesproken gorgeous is hoorquote:
Geeft niks, ook lelijk neem ik hem wel gewoon mee hoor. Don't worry!quote:Op maandag 31 maart 2014 21:37 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Mind you, als ie bij de training gaat zwemmen is ie wel lelijker terwijl hij normaal gesproken gorgeous is hoor![]()
Knappe puppy is 's nachts sowieso 4,5u droog.quote:Op dinsdag 1 april 2014 22:08 schreef indaha het volgende:
O maar je kneuzenpuppy is wel zooo schattig
Meet ging niet door. Maar ik ga link nog eens bewonderenquote:
quote:Op woensdag 2 april 2014 08:28 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Meet ging niet door. Maar ik ga link nog eens bewonderen
Q, ik mag wellicht binnenkort nog een keer naar den H. Dus
Hoe waren ze in het echt, je hebt me verdomme al gemeetquote:
Schattuh hoorquote:Op dinsdag 1 april 2014 20:05 schreef Qwea het volgende:
[ afbeelding ]
"Mijn naam is Link, hier lig ik heel lief te slapen, maar vanmiddag was ik nogal een stomme puppy. Ik ging namelijk met glas spelen en misschien heb ik wat ingeslikt, ik had namelijk ook een wondje op mijn tong. Toen moest ik ontbijtkoek eten wat aan mijn gehemelte bleef plakkenen vond vrouwtje me een domme kneuzen puppy. Meh."
Maar Link niet...quote:Op woensdag 2 april 2014 08:39 schreef Qwea het volgende:
[..]
Hoe waren ze in het echt, je hebt me verdomme al gemeet
Eigenlijk moet de tandarts even kijken welke maat bal geschikt is voor Link. En de bedoeling is dat hij het een paar minuten per dag in zijn bek draagt. Maar dat wordt dus met name gedaan als de onderste hoektanden te nauw staan en in het harde gehemelte prikken. Link heeft natuurlijk als het grootste probleem de te lange bovenkaak, dus de tandarts moet eerst even kijken wat daar aan te doen is.quote:
Niks gehoord. Ga hemvanmiddag wegen en trek dan de DA aan de jas. Tandjes trekkenquote:Op woensdag 2 april 2014 08:45 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Als iets gehoord van de tandarts? Ik ben bang dat zijn baby tandjes getrokken moeten worden en dat hij later misschien een beugel nodig heeft voor zijn volwassen tanden...
Sowieso goed om met een harde rubberenbal te laten spelen om zijn onderste hoektanden naar buiten te drukken. Maar die heb je al.
Ken jij Frans Knaake? En mag ik er vanuit gaan dat als link piept tijdens het bijten in staafjes of zijn touw, zijn tanden pijn doen? Althans, in zijn gehemelte?quote:Op woensdag 2 april 2014 09:06 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Eigenlijk moet de tandarts even kijken welke maat bal geschikt is voor Link. En de bedoeling is dat hij het een paar minuten per dag in zijn bek draagt. Maar dat wordt dus met name gedaan als de onderste hoektanden te nauw staan en in het harde gehemelte prikken. Link heeft natuurlijk als het grootste probleem de te lange bovenkaak, dus de tandarts moet eerst even kijken wat daar aan te doen is.
Iedereen kent Frans Knaakequote:Op woensdag 2 april 2014 09:19 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ken jij Frans Knaake? En mag ik er vanuit gaan dat als link piept tijdens het bijten in staafjes of zijn touw, zijn tanden pijn doen? Althans, in zijn gehemelte?
Nou ja, bij proteq is hd/ed wel verzekerd o.a. Opzich kan ik me vinden in de voorwaardes hoor, alleen je moet dus ook nog 15% van alles zelf betalenquote:Op woensdag 2 april 2014 09:58 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Iedereen kent Frans Knaake![]()
In principe als Link in een touw bijt, dan drukken zijn tandjes niet in het gehemelte, dus dan zou hij geen pijn hebben... Maar het best is toch eff laten nakijken door een tandarts/dierenarts.
Tja, wel of niet verzekeren... Het probleem is een beetje (zoals humaan), de premies worden steeds hoger en de vergoedingen worden steeds minder. Je moet dus goed in de voorwaarden kijken wat er precies vergoed wordt. En dat elk jaar blijven doen, want het verandert elk jaar.
19% eigen risico, volgens mij. Consulten worden tegenwoordig bij Proteq vergoed tot maximaal 150 euro per jaar. Bij een eerstelijns dierenarts zal het niet zo hard lopen qua consult prijs, maar als je naar een specialist moet, dan is 150 euro 1-1.5 consult. Goed de voorwaarden lezen, ook de kleine lettertjesquote:Op woensdag 2 april 2014 11:30 schreef Qwea het volgende:
[..]
Nou ja, bij proteq is hd/ed wel verzekerd o.a. Opzich kan ik me vinden in de voorwaardes hoor, alleen je moet dus ook nog 15% van alles zelf betalen
Hij was een van de eerste tandarts-dierenartsen in NLquote:En als iedereen knaake kent dan neem ik aan dat dat positief is
Je hebt gelijk, petplan was 15%. Bij sommige mag Link wel gebit (proteq) maar de kosten die voortvloeien vanuit zijn overbeet zijn dan niet gedekt. Maar wortelkanaal enzo dan weer wel.quote:Op woensdag 2 april 2014 13:38 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
19% eigen risico, volgens mij. Consulten worden tegenwoordig bij Proteq vergoed tot maximaal 150 euro per jaar. Bij een eerstelijns dierenarts zal het niet zo hard lopen qua consult prijs, maar als je naar een specialist moet, dan is 150 euro 1-1.5 consult. Goed de voorwaarden lezen, ook de kleine lettertjes![]()
Gebit zit bij de dieren meestal in de aanvullende verzekering (net als bij de mens), maar bij Link zou het sowieso waarschijnlijk uitgesloten worden.
[..]
Hij was een van de eerste tandarts-dierenartsen in NLWeet alles over de tandjes.
Dat ookquote:
Ik ben ook best gelukkig als Link snurktquote:Op woensdag 2 april 2014 18:37 schreef PaarsBeestje het volgende:
[..]
Dat ookMet Percival was ik altijd best gelukkig dat hij ff een poosje ging pitten
Gelukkig is hij na de castratie een stuk rustiger geworden.
Maar kijk nou hoe leuk hij is!quote:Op woensdag 2 april 2014 18:42 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ik ben ook best gelukkig als Link snurktdruktemaker! Pff
[ afbeelding ]
Ja nou, it better bequote:Op donderdag 3 april 2014 17:55 schreef Harajuku. het volgende:
Misschien is dat muurkauwen wel goed voor zijn gebit
quote:Op donderdag 3 april 2014 19:19 schreef Qwea het volgende:
Bericht terug van de DA / Tandarts.
Ze had overlegd met Frans Knaake.. die adviseerd iig de onderste snijtanden te trekken. Omdat die in zijn gehemelte prikken. Mijn DA heeft nogmaals gevraagd (dat was Frans vergeten te beantwoorden) of ook de hoektanden (onderste) getrokken moeten worden omdat die ook in zijn gehemelte duwen of dat je daar een stuk vanaf moet halen en er dan een soort van wortelkanaalbehandeling overheen moet mikken zodat het geen pijn meer doet.
De DA wees me er wel op dat het een jonge hond is en dat er een risico aan de narcose zit. Zij wil het ook niet nu doen, pas bij 12 weken minimaal. Ik was vrij om naar de specialist te gaan om dit te doen, maar zij doet dit zelf ook, heeft nascholing gehad en heeft dr studie bij Frans gevolgd. Dus ik denk dat ik dit maar gewoon door haar laat doen.
Iets groter dan bij een volwassen hond. Bij een pup moet je het doen met een aangepaste (duurdere) narcose. Maar als de tandjes in het gehemelte prikken, heb je geen andere keuze.quote:Daarnaast kunnen we als het volwassen gebit door is pas kijken wat er daadwerkelijk definitief moet worden behandeld.
Hij moest die rubberen bal in zijn bek nemen want dat drukt de hoektanden naar buiten. Link wil er niet mee spelen, dus ik moest er wat lekkers opsmeren. Iemand tips wat ik er kan opsmeren?
En DDA, hoe zit het met pups en narcose? Is het risico erg groot?
Ergens tussen 2 tientjes en 500 euro, denk ikquote:Mo vroeg of ik naar de kosten had gevraagd want daar was hij benieuwd naar. Heb ik niet gedaan want hij moet toch eraan geholpen worden, ongeacht of het 2 tientjes kost of 500 euro. Maar kun jij ongeveer een schattig maken wat zoiets zou kunnen kosten?
Lastig hoor. Welke lab weigert nou leverworst en zalm ballen??quote:Op vrijdag 4 april 2014 15:45 schreef Qwea het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ik heb zalm op die bal gesmeerd, leverworst... hij weigert ermee te spelen
Ja prijs boeit niet echt. Moet toch gedaan worden dus ik zie het wel. Zal eens vragen hoe dat zit met die speciale narcose, of zij die ook gebruikt.quote:Op vrijdag 4 april 2014 23:27 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
[..]
Iets groter dan bij een volwassen hond. Bij een pup moet je het doen met een aangepaste (duurdere) narcose. Maar als de tandjes in het gehemelte prikken, heb je geen andere keuze.
[..]
Ergens tussen 2 tientjes en 500 euro, denk ikHet hangt echt heel erg van welke narcose zij gaat toepassen en hoe lang zij er mee bezig is. Als zij erg handig is in de tandheelkunde, dan is zij er snel klaar mee. Maar je kan bij haar toch een offerte aanvragen?
Charles is de reïncarnatie van John Lennon, volgens hem is alles leuk en moet er vrede op aarde zijn. Link doesn't agreequote:
quote:Op zondag 6 april 2014 11:17 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Charles is de reïncarnatie van John Lennon, volgens hem is alles leuk en moet er vrede op aarde zijn. Link doesn't agree![]()
Maar 't is wel een leuk eikeltje
PIEPEN jonguh.quote:Op zondag 6 april 2014 16:41 schreef oh-oh het volgende:
Nice! Vond ie het wat? Heb je er ook die buggyset bij of niet?
quote:Op zondag 6 april 2014 17:27 schreef Qwea het volgende:
[..]
PIEPEN jonguh.
3 minuten erin, steeg uit, zeikt in dat ding. Naar schoonouders (3 straten verderop), knuffelen, opnieuw in dat ding, 3 minuten erin, schijten. Heel dat ding onder de kak
Ik ga dat stappenplan eens even lezenquote:Op zondag 6 april 2014 19:03 schreef Sjeekie_Beekie het volgende:
Misschien is dit stappenplan wat: *LINK*.
Tis nog een baby hè, hij moet nog wennen. Kleine stapjes!
Omdat ik met Lara wilde gaan fietsen als ze oud genoeg was, heb ik haar eerst ook te voet langs de fiets meegenomen om aan dat ding te wennen.
De buurt vond dat voor schut de straat op en neer liep, maar wel met succes!
Ze volgt als een malle en grote stukken vaak ook los naast de fiets.
Sirene Jonge. "Ahoeeeeeeeeeemiemiemiepieppiep" alsof we hem gingen afmakenquote:
Hangt ervan af of ze aangevreten zijn of nietquote:Op zaterdag 12 april 2014 17:50 schreef Harajuku. het volgende:
Hoe lang blijven die nekken trouwens goed?
Ze zijn gedroogd, dus langquote:Op zaterdag 12 april 2014 17:50 schreef Harajuku. het volgende:
Hoe lang blijven die nekken trouwens goed?
quote:Op zaterdag 12 april 2014 17:55 schreef Leintjeuh het volgende:
[..]
Hangt ervan af of ze aangevreten zijn of niet
Link, nee, en maar foto's blijven maken, haha!quote:Op zaterdag 12 april 2014 17:48 schreef Qwea het volgende:
Kippennekken op tafel laten liggen....
[ afbeelding ]
Link! Nee! Moven bij die tafel!
[ afbeelding ]
Link! Nee!!
[ afbeelding ]
POTVERDIKKIE! LINK NEE!
[ afbeelding ]
Klootzak
Ja, en zie dan maar eens je lach in te houden en hem die nek af te pakken![]()
![]()
Ja ik moest lachen, opvoedkundig verantwoord was het nietquote:Op zaterdag 12 april 2014 21:14 schreef Cici het volgende:
[..]
Link, nee, en maar foto's blijven maken, haha!
Mooi hondje hoor
Moet af en toe kunnen tochquote:Op zaterdag 12 april 2014 21:24 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ja ik moest lachen, opvoedkundig verantwoord was het niet
Ja hij doet het uitstekend. Groeit als een mofo en idd goeie vacht.quote:Op zaterdag 12 april 2014 23:23 schreef Cici het volgende:
[..]
Moet af en toe kunnen toch
Hij zit trouwens goed in zijn vel of niet? Wat glanst hij mooi!!
Boef? Terreur-tijger. Godsammequote:
Vriendin van mij heeft een choco bruine lab, hij loenst heel iets, echt te cute, en zij doet er ook cursussen mee, ook speuren enzo.quote:Op zaterdag 12 april 2014 23:30 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ja hij doet het uitstekend. Groeit als een mofo en idd goeie vacht.
Ja dat is echt lab eigen. Link vind werken voor het vrouwtje ook prachtig.quote:Op zaterdag 12 april 2014 23:31 schreef Cici het volgende:
[..]
Vriendin van mij heeft een choco bruine lab, hij loenst heel iets, echt te cute, en zij doet er ook cursussen mee, ook speuren enzo.
Vind hij machtig mooi.
Gaat de goede kant dus op!quote:Op zondag 13 april 2014 09:50 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ja dat is echt lab eigen. Link vind werken voor het vrouwtje ook prachtig.
Hij gaf vanmorgen gewoon 3x achter elkaar aan dat ie naar buiten moestslimme puppy!
Haha, die zijn zo dope, ik kwam er vorige week een tegen, die had ik echt zo mee naar huis genomenquote:Op maandag 14 april 2014 07:52 schreef Qwea het volgende:
Ik heb echt helemaal niks met die bull's he.
Komt ie he :quote:Op maandag 14 april 2014 09:43 schreef oh-oh het volgende:
Ff serieus, waarom kan ie bij die spullen?
Thee, medicijnen, dat ligt toch niet op hondhoogte?
Ja bovenaan de trap dan ookquote:Op maandag 14 april 2014 10:05 schreef oh-oh het volgende:
Bwhehehe, sukkel, halverwege de trap is dus duidelijk wel op puphoogte!
Ja als ie de trap op kan dan is dat zo idd, slimpiequote:
Domme hond durft er wel op, niet afquote:Op maandag 14 april 2014 11:00 schreef oh-oh het volgende:
[..]
Ja als ie de trap op kan dan is dat zo idd, slimpie
En je zooi er niet opsmijtenquote:Op maandag 14 april 2014 23:38 schreef Qwea het volgende:
[..]
Domme hond durft er wel op, niet af
Maar ff traphekje fixen
En je staat erbij foto's te maken terwijl hij dat aan het doen is?quote:Op maandag 14 april 2014 09:41 schreef Qwea het volgende:
09:39, we hebben gehad :
De veger, het dekbed, de kussens, de schoenen, mijn iphone, weer de veger en onderstaand
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De hele avond?quote:Op dinsdag 15 april 2014 14:20 schreef Sjeekie_Beekie het volgende:
Ik ben het eens met de dda. Beter voorkomen dan genezen (en afleren).
Het zijn net kleine kinderen en je houdt er tenminste een opgeruimd huis aan over. Tafelkleed van tafel als hij daar aan gaat hangen, kussens van de bank (in de kast), schoenen niet rond laten slingeren, net als kranten, lege flessen, etensresten, planten, al die shizzle.
Wat wij wel deden was iedere avond een bordje op tafel met èèn blokje kaas of worst (kippenvel, pens, whatever), en de HELE avond laten staan... En dus afblijven!
quote:Na de laatste poep en plas was dat haat late-night-snack voor het slapen gaan... In d'r bak of in de bench.
Poten op tafel? Niet toestaan, nooit! Ni istie nog klein, straks is de salontafel op arbohoogte voor hem... Omnomnomnomnomnomnom.
Lara was ook zo'n brutaaltje, dus ik kan het me helemaal voorstellen! Stiekum geniet ik wel van je verhalen. Ik moest Lara ook iedere minuut van de dag in de gaten houden, zelfs de bench was af en toe niet veilig.
Zeker als Qwea erbij aanmoedigend staat te lachenquote:Op dinsdag 15 april 2014 15:46 schreef oh-oh het volgende:
Ik had ook al gezegd dat ik dr never nooit geen foto's van was gaan maken ieg, maar dat ik echt METEEN had ingegrepen. Nu vindt ie het vast een onwijs leuk spelletje, al dat spul pakken, komt ie weer fijn op Fok!
Goed. Vervelend. Onwijs.quote:Op maandag 28 april 2014 14:40 schreef Miss_Isis het volgende:
Al even niets meer gehoord, hoe is het met Link? Hoe is het met zijn overbeet? En hoeveel dingen heeft hij inmiddels al opgevreten?
quote:Op maandag 28 april 2014 14:44 schreef Qwea het volgende:
[..]
Goed. Vervelend. Onwijs.
Overbeet: we hebben besloten er niks uit te halen, 2 wekelijkse controle om te kijken hoe het zich ontwikkeld. Hij heeft namelijk geen wondjes ofzo in zijn mond.
Veel. Heb vanmorgen kattestront uit zijn muil lopen trekken. Eerste keer sinds 4 weken ofzo. Hij pist uit nijd, hij hing net in de gordijnen en hij ligt nu op de bank
Ooh en hij klom over het trapshot heen en stond in ene gisteren ochtend bovenaan de trap
Hij moest gisteren een dooie duif oppakken en terug brengen.. easy! Hij was de enige die het deed en zoiets had van "PEANUTS!!!!". Moest wel lachen want Mike moest met hem trainen (voetwond dus kan niet goed op onstabiele ondergrond lopen en we trainen op gras, met kuilen...) en toen moest hij die duif bij Mike brengen... hij krijgt commando "apport" pakt keurig die duif op.. (hij mocht niet sjorren of plukken of schudden, hij deed het echt heel netjes in het midden ook) Mike geeft commando "kom voor", hij rent als een mofo Mike voorbij (de trainster wilde hem al pakken omdat die aanzag komen dat hij met de duif er vandoor ging), rent de groep en andere honden voorbij, komt naar mij toe (10 meter verderop stond ik), gaat zitten en legt braaf die duif neer voor mijn potenquote:Op maandag 28 april 2014 14:51 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]puppies. gotta love em
Al is deze wel wat extreem
![]()
Hoe gaat het op de cursus? Vindt hij het leuk? Voegt het nog wat toe? Heb je nog een recente foto?
Wat goed!!quote:Op maandag 28 april 2014 14:58 schreef Qwea het volgende:
[..]
Hij moest gisteren een dooie duif oppakken en terug brengen.. easy! Hij was de enige die het deed en zoiets had van "PEANUTS!!!!". Moest wel lachen want Mike moest met hem trainen (voetwond dus kan niet goed op onstabiele ondergrond lopen en we trainen op gras, met kuilen...) en toen moest hij die duif bij Mike brengen... hij krijgt commando "apport" pakt keurig die duif op.. (hij mocht niet sjorren of plukken of schudden, hij deed het echt heel netjes in het midden ook) Mike geeft commando "kom voor", hij rent als een mofo Mike voorbij (de trainster wilde hem al pakken omdat die aanzag komen dat hij met de duif er vandoor ging), rent de groep en andere honden voorbij, komt naar mij toe (10 meter verderop stond ik), gaat zitten en legt braaf die duif neer voor mijn poten![]()
![]()
![]()
Link was gisteren de beste van zijn klas. Hij vind het geweldig.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Issie ook! Zal zo ff goeie foto plaatsen.quote:Op dinsdag 29 april 2014 07:28 schreef Harajuku. het volgende:
Haha hij lijkt al vet groot op die laatste foto
Geweldigquote:Op maandag 28 april 2014 14:58 schreef Qwea het volgende:
[..]
Hij moest gisteren een dooie duif oppakken en terug brengen.. easy! Hij was de enige die het deed en zoiets had van "PEANUTS!!!!". Moest wel lachen want Mike moest met hem trainen (voetwond dus kan niet goed op onstabiele ondergrond lopen en we trainen op gras, met kuilen...) en toen moest hij die duif bij Mike brengen... hij krijgt commando "apport" pakt keurig die duif op.. (hij mocht niet sjorren of plukken of schudden, hij deed het echt heel netjes in het midden ook) Mike geeft commando "kom voor", hij rent als een mofo Mike voorbij (de trainster wilde hem al pakken omdat die aanzag komen dat hij met de duif er vandoor ging), rent de groep en andere honden voorbij, komt naar mij toe (10 meter verderop stond ik), gaat zitten en legt braaf die duif neer voor mijn poten![]()
![]()
![]()
Link was gisteren de beste van zijn klas. Hij vind het geweldig.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
SuperLink!quote:Link was gisteren de beste van zijn klas. Hij vind het geweldig.
Aaaaahhhhhhquote:[ afbeelding ]
quote:[ afbeelding ]
Is de laatste foto genomen na dat flesje bier?quote:[ afbeelding ]
Dan is het goedquote:Op woensdag 30 april 2014 09:34 schreef oh-oh het volgende:
Hahahaha alsof Q ook maar 1 druppel bier zou afstaan aan die hond
Ik wachtquote:Op dinsdag 29 april 2014 11:24 schreef Qwea het volgende:
[..]
Issie ook! Zal zo ff goeie foto plaatsen.
Ja! Hij is echt het tegenovergestelde van Boe ook. Boe was opzichzelf heel erg, hield niet van knuffelen, moest niks van kinderen weten. Link ligt het liefst de hele dag tegen je aan, of op jequote:
quote:Op woensdag 4 juni 2014 18:43 schreef Ingetje79 het volgende:
Snel zwanger raken van een drieling dan! Dat zou Hont vast eeeenig vinden!![]()
Ben je niet goed snik?quote:Op woensdag 4 juni 2014 18:43 schreef Ingetje79 het volgende:
Snel zwanger raken van een drieling dan! Dat zou Hont vast eeeenig vinden!![]()
Eigenlijk allesquote:Op woensdag 4 juni 2014 19:05 schreef knoblaucha6 het volgende:
Knappe Link!
Is er nog wat heel in je huis?
Ik zie het zo voor mequote:Op woensdag 4 juni 2014 19:24 schreef Qwea het volgende:
[..]
Eigenlijk allesBehalve mijn pantoffels, maar ach. Laat hem vaak al alleen in de kamer als ik ff weg moet. Vanmorgen zonnebank en ff wat van kruidvat halen, 1:15u weggeweest en meneer lag languit op de bank te snurken.
Bijna 17 kiloquote:Op woensdag 4 juni 2014 20:07 schreef knoblaucha6 het volgende:
[..]
Ik zie het zo voor me
Maar het is echt een Pokonhond, wat weegt hij nu al?
Hij vind het echt geweldig om mij te pleasen. En ik vind het geweldig om met hem te showen hoe slim hij isquote:Op donderdag 5 juni 2014 14:29 schreef Miss_Isis het volgende:
Ha, Link!![]()
Wat super dat hij het zo goed doet! En fijn dat jullie allebei zoveel plezier aan de jachttraining beleven zegWie weet komt hij Nori over een poosje wel tegen bij een diploma-dag
Haha, wel prettig dat Link ook de nieuwe cursus wil doen, zonder hond apporteert het zo lastig hèquote:Op donderdag 5 juni 2014 14:42 schreef Qwea het volgende:
[..]
Hij vind het echt geweldig om mij te pleasen. En ik vind het geweldig om met hem te showen hoe slim hij is![]()
22 juni start de jonge honden cursus zie ik net. Tot en met 21 september. Ik heb even gevraagd maar Link wilde toch wel weer graag heen
Ik zweer het je, ik neem voortaan altijd een hond uit de jachtlijn
Kan altijd zelf nog gaan rennen en terugbrengenquote:Op donderdag 5 juni 2014 14:51 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Haha, wel prettig dat Link ook de nieuwe cursus wil doen, zonder hond apporteert het zo lastig hè
Herkenbaarquote:En kunstjes laten zien is ook leuk. Stiekem geniet ik daar ook elke keer van als ik kan showen hoe goed SuperPuckje iets kan apporteren, of hoe braaf Nori volgt/apporteert/blijft/etc. ook omdat de buurlabrador een ongeleid projectiel is dat regelmatig zijn vrouwtje over straat sleept, en als wij dan langs lopen met Nori in de volg-stand moet ik stiekem altijd een beetje lachen![]()
Ehm, ja.. nou, Link is dus echt onvermoeibaar. En als je te weinig met hem doet merk ik, word hij stront vervelend. Als ik hem niet laat werken word hij echt schijtirritant. Dat is soms wel eens rukquote:Als wij (ooit) weer een pup gaan kopen (een blonde...) dan wordt het ook eentje met een jachtachtergrond, maar liefst dual-purpose. De echte jachtlijnen zijn me te druk, daar ben ik te lui voor
Ja vet chill is dat. Ik zat te lunchen, postbode pleurde wat in de bus, Link stond op, ik gaf commando en post kwam eraanquote:Op donderdag 5 juni 2014 14:36 schreef Candaasje het volgende:
Oh, hij is leuk! En je eigen persoonlijke postbode
quote:Op donderdag 5 juni 2014 17:27 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ja vet chill is dat. Ik zat te lunchen, postbode pleurde wat in de bus, Link stond op, ik gaf commando en post kwam eraan
Hahaha, echt heel herkenbaar allemaalquote:Op donderdag 5 juni 2014 17:26 schreef Qwea het volgende:
[..]
Kan altijd zelf nog gaan rennen en terugbrengen
[..]
HerkenbaarIk zie hier ook altijd honden die hun baasje voorttrekken, honden die niet terugkomen, ect. Ik doe dan ook vaak als die mensen voorbij lopen Link terugfluiten (voorkomen en zitten). Gewoon, omdat het kan
![]()
Maar ook op cursus als andere honden het water niet in durven en Link gewoon over gaat, of als andere honden het wild niet oppakken (of juist wel en gaan plukken) en terugbrengen... en Link die het dan zo braaf komt afgevenDan voel ik me wel echt vet trots. Mijn god, ik lijk wel zo'n moedertje
Ja dat onvermoeibare past mij dus niet zoquote:[..]
Ehm, ja.. nou, Link is dus echt onvermoeibaar. En als je te weinig met hem doet merk ik, word hij stront vervelend. Als ik hem niet laat werken word hij echt schijtirritant. Dat is soms wel eens rukMaar ach, als je die blije kop dan weer ziet komen aanracen
Trouwens, is dat typisch Lab? Dat achterlijke lompe? Je zit op de bank, hij komt aanrennen en springt gewoon echt VOL bovenop je ipv naast je. Of bij kom voor dat hij zo hard komt aanrennen dat hij gewoon tegen je aan knalt![]()
Weet jij dat trouwens? Bij de jonge honden krijg je wel een diploma aan het eind van je cursus toch? Dan moet/kun je examen doen toch? Pup had dat niet namelijk.
Hij is fokking slimquote:
Die heb ik geblockt uit mijn geheugenquote:Op woensdag 30 juli 2014 13:46 schreef Valerie. het volgende:
Ben je de eerste maanden alweer vergeten?
Hij wordt echt groot! En eigenwijs kennelijk... tijd voor de puberteitquote:Op vrijdag 8 augustus 2014 09:56 schreef Qwea het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Foto spam
Link heeft besloten dat hij op jachttraining niet meer mijn dummy hoeft terug te brengen. Hij vind dat ik die zelf prima kan gaan halen
Zijn allergie is er nog steeds. Hij heeft apoquel gehad, nieuw middel wat de jeuk tot en met sept moet onderdrukken zodat we als de jachttraining afgelopen is kunnen gaan elimineren qua voedsel... alleen lijkt de apoquel niet zo veel te doen
Ja hem gewoon aan die korf laten wennen.quote:Op woensdag 30 juli 2014 14:03 schreef Qwea het volgende:
[..]
Die heb ik geblockt uit mijn geheugen
Pfff, dat eliminatie dieet gaat niks worden hoor. Overal waar ik kom, aangelijnd of niet vind ie wel wat. En die korf werkt ook niet want hij zet geen ene fucking stap. Plus ik kan niet trainen met korf en voor trainen moet hij los.
Fuck my life. Dus als iemand nog tips heeft...
Ja dat zal. Maar ik ga hem geen korf om doen. Ik leer het hem wel op een normale manier af. Gaat redelijk.quote:Op vrijdag 8 augustus 2014 13:33 schreef oh-oh het volgende:
[..]
Ja hem gewoon aan die korf laten wennen.
Sjon vond dat ook niet leuk, hij had echt dikke pech. Zelfde met eten ( en tampons en zo ) vreten op straat. Dat wil ie heus nog wel heel graag, het is een van de hele weinige dingen die hij echt snapt met zijn IQ van -20.
Want ik vond het echt te link, hij kauwt niks en liep overal in te stikken en dan te kotsen.
Dus hij mag het Echt Niet.
Ja dat hoop ik ook. En idd, eigenwijsquote:Op vrijdag 8 augustus 2014 13:20 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Hij wordt echt groot! En eigenwijs kennelijk... tijd voor de puberteit![]()
Bijna net zo leuk veel werk als de puppytijd![]()
Wel sneu dat hij nog steeds jeuk heeft door zijn allergie... Hopelijk wordt dat snel beter als hij op dieet kan straks
Je spreekt jezelf zo onwijs tegen.quote:Op vrijdag 8 augustus 2014 13:45 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ja dat zal. Maar ik ga hem geen korf om doen. Ik leer het hem wel op een normale manier af. Gaat redelijk.
[..]
Ja dat hoop ik ook. En idd, eigenwijs![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |