1 op de 4 mensen krijgt te maken met een psychisch iets heb ik ergens gelezen.quote:Op maandag 24 maart 2014 13:53 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik denk oprecht dat het percentage *weirdos* behoorlijk hoog is hoor! Neem een 100 random mensen uit Nederland, dan is daar echt niet 95 van mentaal gezond.
Ik herinner me dat als, 1 op de 4 mensen krijgt te maken met een diagnose voor een mentale stoornis. Dat is (imho) echt gruwelijk veelquote:Op maandag 24 maart 2014 15:05 schreef zomertje het volgende:
[..]
1 op de 4 mensen krijgt te maken met een psychisch iets heb ik ergens gelezen.
Amerikaanse gegevens zijn geen goede bron. Daar wordt te snel met medicijnen gegooid onder druk van de ouders. Ik zou de NL gegevens willen zien. Mijn stoornis heeft 1 tot 5% van NL.quote:Op maandag 24 maart 2014 15:25 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik herinner me dat als, 1 op de 4 mensen krijgt te maken met een diagnose voor een mentale stoornis. Dat is (imho) echt gruwelijk veel.
Uit een 100 personen (18-44) heb je 1 met schizofrenie, 3,5 met PTSD, 3 met een anxiety disorder, 7 met een sociale fobie, 10 met een mood disorder, 7 met een depressie, 1,5 met een dysthymic stoornis, 2,5 met een bipolaire stoornis, 4 met ADHD en ik kan nog wel even doorgaan. Uit Amerikaanse gegevens.
Moah weet ik niet. Volgens mij is dit ook niet altijd slecht? ik had laatst deze gezien..quote:Op maandag 24 maart 2014 15:28 schreef zomertje het volgende:
[..]
Amerikaanse gegevens zijn geen goede bron. Daar wordt te snel met medicijnen gegooid onder druk van de ouders. Ik zou de NL gegevens willen zien. Mijn stoornis heeft 1 tot 5% van NL.
Nog niet gekeken, maar mijn ervaring in NL is dat ze liever geen diagnoses/medicatie geven als je er niet echt elke dag flink last van hebt.quote:Op maandag 24 maart 2014 15:34 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Moah weet ik niet. Volgens mij is dit ook niet altijd slecht? ik had laatst deze gezien..
En daar zie je dat bijv. ook in Amerika vrij vroeg bepaalde diagnoses worden gezet, maar in mijn optiek (zoals de video laat zien) heb ik ook wel het idee dat dat noodzakelijk was.
En volgens mij staat een diagnose los van medicatie? Not sure about this one though.
quote:
Dankjewel en ja precies. Het heeft gewoon totaal geen zin om daar te zijn als ik zo moe ben en daardoor niet volledig mee kan doen. Als ze geen oplossing weten dan denk ik erover om dan toch maar naar de dagbehandeling over te stappen.quote:Op zaterdag 29 maart 2014 19:47 schreef zomertje het volgende:
[..]
Ik moest vandaag nog aan je denken, vroeg me af hoe het ging. Ik hoop dat ze een tussenweg vinden voor je, want je moet vooruit kunnen gaan, en dan helpt overbelasting niet. Laat het maar weten als je weer puf hebt om even contact te zoeken hier
Lastig zeg, dat het zo zwaar is. Ik hoop dat er een goede oplossing komt.quote:Op zaterdag 29 maart 2014 20:39 schreef Sylvana het volgende:
[..]
Dankjewel en ja precies. Het heeft gewoon totaal geen zin om daar te zijn als ik zo moe ben en daardoor niet volledig mee kan doen. Als ze geen oplossing weten dan denk ik erover om dan toch maar naar de dagbehandeling over te stappen.
Wat fijn dat je RM niet verlengt is, gefeliciteerd!quote:Op maandag 31 maart 2014 06:38 schreef Salmannassar het volgende:
Hi,all.
FF een update: mijn RM is verlopen en wordt niet verlengd. De ingewijden begrijpen dat ik dermate goed nieuws FF van de daken wil schreeuwen. Maar zal jullie nu weer met rust laten.
Het gaat net zo lekker. Kom eens forumhoppen op het bipolairen-topic Murmeli en Kuolema. Daar zijn de verhalen wat langer....
Dankjewel en het lijkt mij ook fijner als je al wel gewoon de therapie kunt volgen ook al heb je je ccp nog niet helemaal af. Ik kan nu pas op zijn vroegst na 8 weken pas met de inhoudelijke therapie beginnenquote:Op zondag 30 maart 2014 13:17 schreef Murmeli het volgende:
[..]
Lastig zeg, dat het zo zwaar is. Ik hoop dat er een goede oplossing komt.
En dat je je ccp deze week afkrijgt. Dat is inderdaad nogal veel werk. Wij werkten daar nog een beetje aan verder in de therapie, dat was wel fijn.
Dankjewel schatquote:Op maandag 31 maart 2014 08:22 schreef Sylvana het volgende:
[..]
Wat fijn dat je RM niet verlengt is, gefeliciteerd!
Congrats sal!!! Good4you!quote:Op maandag 31 maart 2014 09:18 schreef Salmannassar het volgende:
[..]
Dankjewel schat![]()
Vooral als je nagaat wat erin stond. "Het was vast komen te staan dat ik in staat was tot het toebrengen van ernstig lichamelijk letsel, dat ik een gevaar ben voor de geestelijke gezondheid van anderen, een gevaar voor de openbare orde en , last but not least, goederen" end quote. En iedereen op Fok! KAN weten dat ik het tegenovergestelde ben van dat.
Dan moeten ze 1 van mijn +/- 2000 posts (bij twijfel meerdere) er maar eens erop nalezen mocht aan deze lezing van mijn feiten twijfel gerezen zijn. Ik ben lief!!!
![]()
Een onschuldig lam, eens afgedwaald bij de kudde en ontvoerd door wolven die het gemumd hadden op mijn schaapskleren teneinde die voor eigen faveure aan te wenden in hun bloeddorstige jacht op nieuwe prooien voor hun in wolvenkring afgesproken gekonkel voor steekpenningen aan pillendraaiers...Schatplichtig als ze zijn aan die chemische dwangbuizerds. Die op hun beurt garanderen dat er niets meer te genieten valt in het land van Salmannassar. Boredom does their tricky business. Jij geen leven, wij geen last! Ja, ja. But I'm smarter than that & them put 2gether..I still fullfill the need.The need 2 bleed for speed. Back on my feet! Dancing on the street to the beat of my drumweed. Just what they need!
![]()
![]()
Maar ik pas op en houd me in. Mag niet te vroeg klaarkomen...(met therapie natuurlijk. Wat dachten jullie dan?). Ziekenhuiskleren maken de man van de meesteres vet complet para in de gloria exelsis deodorantspuit11zelfmoordneigingen op niet-blij rij klap in de handjes dan opzij.
Ben blij dat dat zwaard van Damocles niet meer boven mij hangt als aan een zijden draadje praat maar stop dan gaatje van de kous het naadje. Nu nog van dat cisordinol depot af, InsjaAllah! Dan kunnen de bloemetjes buiten dansen met de kat op het spek gebonden aan de ronde tafel met op iedere hoek een zielepooier zonder dooierzak in de foyer van hotel Leipenstein immer zimmerfrei für dir en je pijnappelklierextracten met artefacten die jolijt, luchtdicht verpakte, teneinde in te sluiten nooit meer buitenspelen vieren-delen met kra-kelen smeren jongeheren die training volgen onverbolgen regelsprekend woorden brekend..Tís origineel waar, ik was altijd de sigaar. Maar dat tijdperk is afgesloten periode naar de kloten omdat zij voor mijn jonge zorgden daarmee hun financieën borgden. Maar het is ze allemaal vergeven want het is weer MIJN leven!
Irritant.quote:Op maandag 31 maart 2014 08:24 schreef Sylvana het volgende:
[..]
Dankjewel en het lijkt mij ook fijner als je al wel gewoon de therapie kunt volgen ook al heb je je ccp nog niet helemaal af. Ik kan nu pas op zijn vroegst na 8 weken pas met de inhoudelijke therapie beginnen
Zomertje, echt rot van die nachtmerries en paniekaanvallen! Hoop dat je vannacht iets beter hebt geslapen
Dank je wel, Murmeli. Kon wel een veer in mijn reet gebruiken. Zit FF (hoop ik) zonder I-net want mijn buurman (mijn ongewilde provider) zijn router is uit beeld. Ik hoop maar dat het tijdelijk is want anders heb ik een probleem. Ben nu online via mijn ex maar dat kan ook niet dagelijks..quote:Op maandag 31 maart 2014 23:07 schreef Murmeli het volgende:
[..]
Congrats sal!!! Good4you!
Je post is briljant, me likez woordspelingen etc.
Ik heb dezelfde diagnose. Heb alleen een crisisopname gehad. Ik zou vragen wat de bedoeling precies is, wat het programma is bijvoorbeeld. Je kan er misschien wel veel van leren, dus ik zou niet zomaar alles van de hand wijzen.quote:Op dinsdag 1 april 2014 17:50 schreef Ridderspoor het volgende:
Ik heb een ontwijkende persoonlijkheidsstoornis, en vanmiddag stelde mijn psycholoog klinische psychotherapie (opname dus) voor. Ik ben heel benieuwd of er hier mensen zijn - met ook een cluster C diagnose - die dit al hebben gedaan? Ik vraag me heel erg af wat jullie ervaringen daarin zijn! Ik twijfel namelijk nog, vind het wel vrij heftig allemaal
Hmm ik wil niet gemeen zijn maar na je afspraak met de psycholoog zal dit nog spelen. Ze zal met je praten en kijken wat gedaan kan worden. Misschien moet je terug naar huisarts voor meds of psychiater.quote:Op vrijdag 4 april 2014 09:50 schreef Caro_2012 het volgende:
Hey allemaal, ik ben de laatste dagen ontzettend gespannen en zoek tips die me op dit moment een beetje kunnen helpen. Ik heb weer een afspraak met de psycholoog staan, maar dat duurt nog even. Op stage lopen regelmatig onbekenden binnen waar ik helemaal neurotisch van word. Ik verlam zowat van angst en begin raar te trillen, volgens mij hebben een paar mensen het al gemerkt. Ik kan er gelukkig wel wat over kwijt bij mijn stagebegeleider, maar wil zo graag van dat nerveuze gedrag af. Wat doen jullie om te relaxen? Ik weet dat ik nergens bang voor hoef te zijn, toch lukt het me niet om met mijn werk verder te gaan en ergens anders op te letten.
Goeie tips van Spongeboss al hierboven. Ademhalingsoefeningen en yoga heeft mij wel geholpen. Nu neem ik meer tijd om de dingen te verwerken en meer rust.quote:Op vrijdag 4 april 2014 09:50 schreef Caro_2012 het volgende:
Hey allemaal, ik ben de laatste dagen ontzettend gespannen en zoek tips die me op dit moment een beetje kunnen helpen. Ik heb weer een afspraak met de psycholoog staan, maar dat duurt nog even. Op stage lopen regelmatig onbekenden binnen waar ik helemaal neurotisch van word. Ik verlam zowat van angst en begin raar te trillen, volgens mij hebben een paar mensen het al gemerkt. Ik kan er gelukkig wel wat over kwijt bij mijn stagebegeleider, maar wil zo graag van dat nerveuze gedrag af. Wat doen jullie om te relaxen? Ik weet dat ik nergens bang voor hoef te zijn, toch lukt het me niet om met mijn werk verder te gaan en ergens anders op te letten.
Herkenbaar dit, maar wel begrijpelijk, want ze hebben misschien zelf nooit zoveel last gehad van zulke emoties. Dan is het volgens mij ook moeilijk inleven. Ik glip er inderdaad ook af en toe tussenuit als het hier te druk wordt, dan ga ik even afwassen of naar het toilet. Ik wil dat niet iedere keer doen als ik me zo voel. Op mijn vorige stage deed ik dat om de haverklap.quote:Op vrijdag 4 april 2014 10:02 schreef Spongeboss het volgende:
Weet niet of het mogelijk is en het hangt af van het begrip en inlevingsvermogen van anderen. Iets dat iemand nooit voor mij heeft gehad in mijn school carrière.
Ik ken iemand die hier ervaring mee heeft. Zonder opname maar wel 9 maanden lang die behandeling 5 dagen per week. Diegene heeft er heel veel baat bij gehad en is zelfs min of meer van de diagnose af terwijl dat daarvoor echt ondenkbaar was. Het was erg zwaar en heftig maar het bracht heel veel goeds.quote:Op dinsdag 1 april 2014 17:50 schreef Ridderspoor het volgende:
Ik heb een ontwijkende persoonlijkheidsstoornis, en vanmiddag stelde mijn psycholoog klinische psychotherapie (opname dus) voor. Ik ben heel benieuwd of er hier mensen zijn - met ook een cluster C diagnose - die dit al hebben gedaan? Ik vraag me heel erg af wat jullie ervaringen daarin zijn! Ik twijfel namelijk nog, vind het wel vrij heftig allemaal
Ja natuurlijk, onbegrip is vaak een groot probleem. En ja je kan niet om de haverklap maar spreek dan iets met je zelf af 1x per uur of zo. Dan heb je flink wat ontsnappingsmomenten op een dag en kan je ze goed gebruiken. Dan krijg je niet het gevoel dat je steeds wegloopt en ga je beter om met wanneer je gaat weglopen. Want het mag maar 1x per uur.quote:Op vrijdag 4 april 2014 10:12 schreef Caro_2012 het volgende:
[..]
Herkenbaar dit, maar wel begrijpelijk, want ze hebben misschien zelf nooit zoveel last gehad van zulke emoties. Dan is het volgens mij ook moeilijk inleven. Ik glip er inderdaad ook af en toe tussenuit als het hier te druk wordt, dan ga ik even afwassen of naar het toilet. Ik wil dat niet iedere keer doen als ik me zo voel. Op mijn vorige stage deed ik dat om de haverklap.
Ik ga bij de psych ook vragen om zulke oefeningen, geloof wel dat het werkt. Hoor vaak dat medicijnen maar een tijdelijke oplossing zijn en aan die oefeningen heb je altijd wat. Thanks voor de replies!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Laat maar weten ja, ben wel benieuwd! Misschien is dat ook wat voor mij. Ik voel me sommige periodes ook gestresst bij iedereen (ook mensen die ik vertrouw), maar daar heb ik niet altijd last van. Sommige dagen ben ik gewoon mezelf en met dansles heb ik meestal nergens last van. Behalve als ik met een heel knappe man moet dansen ofzoquote:Op vrijdag 4 april 2014 10:46 schreef Spongeboss het volgende:
Ik sta door mijn stoornis onder constante stress als ik met mensen omga ik ga maandag naar een yoga klas, ik zal je laten weten hoe dat mij is afgegaan.
Ja ik doe yoga niet om bovenstaande reacties ik doe aan zen meditatie maar mijn lichaam is te stijf om in de lotus houding te komen. Daarom ga ik yoga doen hah!quote:Op vrijdag 4 april 2014 10:51 schreef Caro_2012 het volgende:
[..]
Laat maar weten ja, ben wel benieuwd! Misschien is dat ook wat voor mij. Ik voel me sommige periodes ook gestresst bij iedereen (ook mensen die ik vertrouw), maar daar heb ik niet altijd last van. Sommige dagen ben ik gewoon mezelf en met dansles heb ik meestal nergens last van. Behalve als ik met een heel knappe man moet dansen ofzo
SPD = Schizoid personality disorder.quote:Op vrijdag 4 april 2014 10:53 schreef Caro_2012 het volgende:
Spongeboss wat is je stoornis eigenlijk precies?
Appelsap, dat is zeker iets om heel trots op te zijn! Ik heb jaren studievertraging, maar ben ook eindelijk aan het afstuderen. Er zijn vast nog een heleboel andere positieve dingen aan jezelf te bedenken! Ik ga denk ik positieve briefjes schrijven en af en toe teruglezen als ik depri ben. Krijg een positieve boost van julliequote:Op vrijdag 4 april 2014 10:50 schreef appelsap het volgende:
Daarom wil ik even melden dat ik op dit moment in het 3e jaar van mijn 4 jaar durende studie zit. Ik ben net over de helft en ik ben stiekem best trots.
Gewoon doen wat voor je werkt. Mijn methode is mensen compleet ontwijken.quote:Op vrijdag 4 april 2014 11:25 schreef Caro_2012 het volgende:
Ik merk nu trouwens dat als ik op het rustig in- en uitademen focus i.p.v. op mijn krampachtige houding, dat ik veel minder last heb van trillen en nerveus doen. Het helpt for the time being.
Niet bepaald, ik heb geen ambitie geen drive en de rest kan me allemaal geen flikker boeien. Het enige wat ik nodig heb is geld zodat ik kan blijven leven van dat geld. Dat betekend niet dat ik op vakantie wil etc. Maar gewoon mijn eten huis internet/computer dat is genoeg. Gas elektriciteit natuurlijk ook, anders kan ik niet koken. En water want ik drink bijna alleen maar water.quote:Op vrijdag 4 april 2014 11:44 schreef Caro_2012 het volgende:
@Spongeboss dat heb ik ook een tijdlang gedaan, vaak specifieke mensen waar ik vroeg of laat toch mee moet praten (docenten, collega's)... Ik wil nu niet meer alles vermijden. Had even gelezen wat je stoornis inhoudt. Klinkt moeilijk, heb je dan ook weinig behoefte aan hechte contacten of mis je dat wel?
quote:Op vrijdag 4 april 2014 10:50 schreef appelsap het volgende:
Ik wil eens wat positief toevoegen aan dit topic omdat ik volgens mijn psycholoog wat vaker trots moet zijn op mezelf en wat meer erkenning moet zoeken voor de dingen die goed gaan.
Daarom wil ik even melden dat ik op dit moment in het 3e jaar van mijn 4 jaar durende studie zit. Ik ben net over de helft en ik ben stiekem best trots. Het is met vallen en opstaan gegaan. Ik heb begrip moeten kweken, regelmatig heb ik om alternatieven/uitzonderingen moeten vragen die er eigenlijk niet waren. Ik heb een half jaar vertraging door een behandelopname tussendoor. Maar door mijn doorzettingsvermogen en doordat ik mezelf weer steeds heb herpakt heb ik mogelijkheden gecreëerd en ben ik toch steeds verder gekomen.
Ik hoop mijn diploma te halen maar daar denk ik nog niet teveel aan.Wat goed !SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
![]()
[b]Op dinsdag 27 januari 2009 21:01 schreef MariaEtcetera het volgende:[/b]
We zijn gewoon een topic vol dysfunctional awesomeness! And proud of it!
Mooi, en misschien komt t dat ooit wel dingen weer gaan boeien. Misschien t vrijwilligerswerk bijvoorbeeld.quote:Op zondag 6 april 2014 21:30 schreef Comp_Lex het volgende:
Hoe gaat het met jullie?
Hier gaat het vrij aardig. Het gaat nu een stuk beter nu ik een stuk minder geef om zaken. Relatie boeit me niet meer, carrière boeit me niet meer, geld boeit me niet meer, onze cultuur boeit me niet meer, ben sociaal aardig in balans, ik krijg lange termijn ondersteuning van GGZ / Lentis (voor mijn permanente, zwaar beschadigde persoonlijkheid (hun woorden)), studie weer onderweg, vrijwilligerswerk onderweg, binnenkort waarschijnlijk verhuizen... Ik moet zeggen dat het beter gaat dan ooit tevoren. Ik voel dat ik nuttig bezig ben. Andere mensen behandelen me normaal. Het gaat goed.
Ik hoop ook voor je dat dingen weer gaan boeien! Bezig zijn helpt bij mij wel heel goed, zit veel lekkerder in mijn vel als ik niet alleen maar thuis zit. Is fijn om je nuttig en gewaardeerd te voelen.quote:Op zondag 6 april 2014 21:30 schreef Comp_Lex het volgende:
Ik moet zeggen dat het beter gaat dan ooit tevoren. Ik voel dat ik nuttig bezig ben. Andere mensen behandelen me normaal. Het gaat goed.
quote:Op maandag 7 april 2014 05:20 schreef zomertje het volgende:
[..]
Mooi, en misschien komt t dat ooit wel dingen weer gaan boeien. Misschien t vrijwilligerswerk bijvoorbeeld.
Het vrijwilligerswerk bij TVP boeit me wel eigenlijk. Ik ben van plan om mijn leven een beetje daaromheen te bouwen.quote:Op maandag 7 april 2014 08:36 schreef Caro_2012 het volgende:
[..]
Ik hoop ook voor je dat dingen weer gaan boeien! Bezig zijn helpt bij mij wel heel goed, zit veel lekkerder in mijn vel als ik niet alleen maar thuis zit. Is fijn om je nuttig en gewaardeerd te voelen.
Boeddhisme is juist van het 'niet oordelen' Dat kan nog lastig zijn als je mensen de schuld wil geven van jouw slechte staat nu.quote:Op maandag 7 april 2014 23:31 schreef Spongeboss het volgende:
Hier gaat het wel ik doe niets meer mijn leven staat bevroren in de vrieskast. Veel mensen haten, maar het boeit me geen flikker, die mensen zijn mijn tijd niet waardig.
Het boeit me allemaal vrij weinig, ik kan misschien wel mijn leven om boeddhisme bouwen wie weet.
Dat zijn ze ook, maar dat is geen oordelen dat is gewoon in mijn jeugd kijken. Maar jeugd is jeugd dat ligt achter me als ik voorwaarts kan bewegen met mensen die zich ook bezighouden met het boeddhisme dan kom ik in een beter klimaat waar men wel tijd voor mij heeft.quote:Op dinsdag 8 april 2014 09:18 schreef zomertje het volgende:
[..]
Boeddhisme is juist van het 'niet oordelen' Dat kan nog lastig zijn als je mensen de schuld wil geven van jouw slechte staat nu.
Schuld geven is een groot woord in ons geval, maar mensen nemen over het algemeen geen verantwoordelijkheid voor hun acties en ze staan een hoop puinhoop toe.quote:Op dinsdag 8 april 2014 09:18 schreef zomertje het volgende:
[..]
Boeddhisme is juist van het 'niet oordelen' Dat kan nog lastig zijn als je mensen de schuld wil geven van jouw slechte staat nu.
Dat is toch bij elke persoonlijkheidsstoornis zo?quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:13 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Schuld geven is een groot woord in ons geval, maar mensen nemen over het algemeen geen verantwoordelijkheid voor hun acties en ze staan een hoop puinhoop toe.
Dat klopt, maar de ene stoornis is de andere niet. Met Cluster C kun je nog leren om normaal mee te draaien in de maatschappij. Met Cluster A is dat (bijna) onmogelijk.quote:Op dinsdag 8 april 2014 11:47 schreef appelsap het volgende:
[..]
Dat is toch bij elke persoonlijkheidsstoornis zo?
Ik probeer het positief te zien. Dat mensen vaak proberen te doen wat binnen hun mogelijkheden ligt, want ook die mensen zijn gevormd en beperkt door de opvoeding die zij gehad hebben en de omgeving waarin zij zijn opgegroeid.
Verantwoordelijkheid nemen kan heel moeilijk zijn omdat je dan tekortkomingen moet erkennen. En daarbij heeft simpelweg niet iedereen zoveel zelfinzicht om tot dat besef te komen.
Ik weet niet of ik het hier mee eens ben. Als ik het puur vanuit mijn omgeving en mijzelf(A, B en C) bekijk dan zie ik dat mensen uit Cluster B en C ook heel veel moeite hebben om 'normaal' in de maatschappij mee te draaien. Vrijwel altijd is er geen sprake van willen maar van moeten. En normaal meedraaien is eigenlijk nooit het geval en vraagt vaak (meer dan) het uiterste.quote:Op dinsdag 8 april 2014 12:35 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Dat klopt, maar de ene stoornis is de andere niet. Met Cluster C kun je nog leren om normaal mee te draaien in de maatschappij. Met Cluster A is dat (bijna) onmogelijk.
Ik had gelezen op de website van Trimbos dat C mensen zich beter kunnen aanpassen dan A en B. Voor A (en specifiek schizoïde) zijn er geen goede behandelingen. De behandelingen die er zijn, zijn gericht op het creëren van structuur, aanpassen van gedrag, etc. Dat soort behandelingen werkt niet voor schizoïde.quote:Op dinsdag 8 april 2014 13:21 schreef appelsap het volgende:
[..]
Ik weet niet of ik het hier mee eens ben. Als ik het puur vanuit mijn omgeving en mijzelf(A, B en C) bekijk dan zie ik dat mensen uit Cluster B en C ook heel veel moeite hebben om 'normaal' in de maatschappij mee te draaien. Vrijwel altijd is er geen sprake van willen maar van moeten. En normaal meedraaien is eigenlijk nooit het geval en vraagt vaak (meer dan) het uiterste.
Ik kan me overigens wel voorstellen dat het met een cluster A diagnose heel moeilijk is.
Ik vraag me dus af of dit meer gebaseerd is op jouw gevoel en ervaringen of op een wetenschappelijk onderzoek?
Of doel je op het aantal behandelingen die beschikbaar zijn?
Het enige dat echt kans van slagen heeft, dat is een communiteit met schizoïde mensen. Die kunnen prima uit de voeten, maar goed om zoiets op te bouwen ik heb er de centen niet voor. Anders kon je gewoon samen groenten en voedsel verbouwen en de rest kon je gewoon doen wat je maar wil.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:36 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Ik had gelezen op de website van Trimbos dat C mensen zich beter kunnen aanpassen dan A en B. Voor A (en specifiek schizoïde) zijn er geen goede behandelingen. De behandelingen die er zijn, zijn gericht op het creëren van structuur, aanpassen van gedrag, etc. Dat soort behandelingen werkt niet voor schizoïde.
quote:Op vrijdag 4 april 2014 10:30 schreef appelsap het volgende:
[..]
Ik ken iemand die hier ervaring mee heeft. Zonder opname maar wel 9 maanden lang die behandeling 5 dagen per week. Diegene heeft er heel veel baat bij gehad en is zelfs min of meer van de diagnose af terwijl dat daarvoor echt ondenkbaar was. Het was erg zwaar en heftig maar het bracht heel veel goeds.
Okee dankjulliewelquote:Op donderdag 3 april 2014 19:15 schreef zomertje het volgende:
[..]
Ik heb dezelfde diagnose. Heb alleen een crisisopname gehad. Ik zou vragen wat de bedoeling precies is, wat het programma is bijvoorbeeld. Je kan er misschien wel veel van leren, dus ik zou niet zomaar alles van de hand wijzen.
Ergens geloof ik dat ook wel, ook afhankelijk in de mate waarin je de stoornis hebt. Ik denk dat het een groot verschil kan zijn dat je je met C ook bewuster bent van je stoonis en welk gedrag en gedachten daardoor veroorzaakt worden, en dat je het daardoor makkelijker kunt doorbreken.quote:Op dinsdag 8 april 2014 15:36 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Ik had gelezen op de website van Trimbos dat C mensen zich beter kunnen aanpassen dan A en B. Voor A (en specifiek schizoïde) zijn er geen goede behandelingen. De behandelingen die er zijn, zijn gericht op het creëren van structuur, aanpassen van gedrag, etc. Dat soort behandelingen werkt niet voor schizoïde.
Ik twijfel daar aan als ik om me heen kijk en naar mezelf. Ook mensen met C kunnen zich buiten de maatschappij plaatsen of moeilijk mee draaien. Het is niet voor niks een stoornis.quote:Op dinsdag 8 april 2014 12:35 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Dat klopt, maar de ene stoornis is de andere niet. Met Cluster C kun je nog leren om normaal mee te draaien in de maatschappij. Met Cluster A is dat (bijna) onmogelijk.
Opschieten? Ik hoef nergens heen kom over tien jaar terug en ik zot nog hier. Het is niet dat ik ergens naar toe moet. Althans niet zolang mijn ouders leven daarna ben ik verplicht het een of ander te doen maar dat zie ik dan wel. Ik zie niet bepaald een pad dat ik moet inslaan. Of iets dat ik moet bereiken.quote:Op dinsdag 8 april 2014 17:28 schreef zomertje het volgende:
[..]
Ik twijfel daar aan als ik om me heen kijk en naar mezelf. Ook mensen met C kunnen zich buiten de maatschappij plaatsen of moeilijk mee draaien. Het is niet voor niks een stoornis.
Verder weet ik niet of we er veel mee op schieten als we gaan vergelijken of ons verschuilen achter onze diagnose.
Net als Spongeboss hoef ik ook niet meer op te schieten of te verschuilen. Niks in de huidige wereld boeit me meer.quote:Op dinsdag 8 april 2014 17:28 schreef zomertje het volgende:
[..]
Ik twijfel daar aan als ik om me heen kijk en naar mezelf. Ook mensen met C kunnen zich buiten de maatschappij plaatsen of moeilijk mee draaien. Het is niet voor niks een stoornis.
Verder weet ik niet of we er veel mee op schieten als we gaan vergelijken of ons verschuilen achter onze diagnose.
Jij komt er wel..Nog FF doorgaan SB.quote:Op maandag 31 maart 2014 22:31 schreef Spongeboss het volgende:
Uitgeschreven, ik heb het leven opgegeven. Ik zal kijken wat nog te redden valt en daar mijn spieren voor aanspannen. Maar ik ga niets doen wat anderen willen etc. Ze kunnen de pot op.
Waarom moeten we ook vooruit? Zodat we fatsoenlijk met mensen kunnen omgaan. Zodat we geïnteresseerd in ze raken, dat we nee durven te zeggen als ze ons iets vragen?quote:Op dinsdag 8 april 2014 18:32 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Net als Spongeboss hoef ik ook niet meer op te schieten of te verschuilen. Niks in de huidige wereld boeit me meer.
Heldere uitleg. Ik twijfel weleens aan wat ik heb. Ik ga echter geen zelf diagnose stellen.quote:Op woensdag 9 april 2014 16:22 schreef babybanaan het volgende:
Is een glijdende schaal. Bij een sociale fobie wordt het probleem gezien als iets dat jij niet bent. Bij een persoonlijkheidsstoornis is het sociaal-ontwijkende gedrag onderdeel geworden van wie je bent.
Weet niet precies hoe dat verschil wordt gemaakt in diagnostiek.
Ik heb uiteindelijk 3 groepssessies CCP gehad. De eerste 2 keer vond ik het niet echt therapie. Ja, we kregen een beetje uitleg over wat schematherapie inhoudt, maar daarna moesten we gewoon zelf aan de slag. Dan bespraken we wel wat we hadden ingevuld, maar er werd niet echt op ingegaan verder. De derde sessie was heel anders, toen gingen we ook echt een imaginatie-oefening doen. We moesten onze ogen dichtdoen en eerst denken aan een fijne gebeurtenis, waar je een fijn gevoel van krijgt. Daarna noemde iedereen op wat hij zich voorgesteld had. Daarna moesten we weer onze ogen dicht doen en denken aan een nare situatie in je jeugd, waar je ouders bij betrokken waren. Dat gingen we ook weer bespreken, wat al een heel stuk lastiger was. Helemaal omdat we de eerste 2 sessies met een paar mensen begonnen waren die er al wat langer zaten, maar de derde sessie kwamen er opeens 2 nieuwen bij die die week gestart waren. Dus dan vind ik het wel lastig om meteen zulke dingen te delen. Maar ik heb het wel gedaan. Daarna moesten we dat gevoel van die nare situatie koppelen aan een situatie die we meegemaakt hadden de afgelopen 2 weken tijdens de behandeling. Bijvoorbeeld in de situatie uit mijn jeugd voelde ik veel angst, en tijdens een situatie tijdens de behandeling voelde ik dat ook. En tenslotte sloten we weer af met denken aan die fijne gebeurtenis. Maar toen zag ik het veel waziger voor me dan de eerste keer en was het fijne gevoel veel minder sterk. Maar dat is dus het leren loslatenquote:Op maandag 31 maart 2014 23:09 schreef Murmeli het volgende:
[..]
Irritant.
Maar: vind je het opstellen van je casusconceptualisatie niet ook al een beetje therapie? Ik vond dat nl wel. Ik voelde me bij de gesprekken daarover voor het eerst gehoord en begrepen
Dankjewel! Dat gesprek met mijn behandelaar kon gelukkig vervroegd worden naar vorige week donderdag. Het was een fijn gesprek en ik heb nu een rustrooster voor 3 maanden gekregen. Dus ik volg overdag gewoon de therapieën, maar verder doe ik geen taken in huis, geen commissies en ik mag tussen de blokken door rusten (oftewel, op bed liggen) als dat nodig is.quote:Op vrijdag 4 april 2014 10:50 schreef appelsap het volgende:
Sylvana, ik wens je heel veel sterkte en ik hoop dat er een gepaste oplossing komt. Bij mijn behandelopname was er wel begrip voor dat soort situaties en kregen mensen soms tijdelijk vrijstelling wanneer dat echt nodig was. Ook wat betreft taken werden er dan afspraken gemaakt. Zo van: wat zou jou wel lukken? Soms waren dat hele kleine dingen zoals de planten water geven inplaats van schoonmaken. Door goede communicatie in de groep werd er begrip gekweekt.
Het is idd moeilijk te onderscheiden omdat de overlap heel groot is.quote:Op woensdag 9 april 2014 18:35 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Heldere uitleg. Ik twijfel weleens aan wat ik heb. Ik ga echter geen zelf diagnose stellen.
quote:Sociale fobie lijkt erg op de ontwijkende persoonlijkheidsstoornis. De verschillen zijn:
Mensen met een sociale fobie hebben meestal minder ernstige symptomen, zijn sociaal vaardiger en minder sociaal geremd.[9;10]
Mensen met een ontwijkende persoonlijkheidsstoornis hebben geen paniekaanvallen en ontwijken alléén sociale situaties als er een risico is voor afwijzing of kritiek. Mensen met een sociale fobie hebben wel paniekaanvallen en ontwijken om meerdere redenen sociale situaties.
Ik vind die criteria nog een beetje vaag. Sociale fobie kan namelijk ook het zelfbeeld en iemands karakter negatief beïnvloeden.quote:Op donderdag 17 april 2014 18:16 schreef kuolema het volgende:
[..]
Het is idd moeilijk te onderscheiden omdat de overlap heel groot is.
Wat babybanaan zei, ops is complexer en onderdeel van iemands persoonlijkheid, en zegt meer over het karakter en zelfbeeld van een persoon dan een sociale fobie.
Wikipedia zegt dat mensen met een ops meer letten op de reacties van mensen om hen heen. Mensen met sociale fobie zijn vooral gericht op zichzelf en hun lichamelijke sensaties (hartslag, rood worden) en vaak zijn er ook paniekaanvallen.
En ik vond dit:
[..]
Tja het is ook vaag. Wat is die oorzaak bij jou?quote:Op vrijdag 18 april 2014 15:17 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Ik vind die criteria nog een beetje vaag. Sociale fobie kan namelijk ook het zelfbeeld en iemands karakter negatief beïnvloeden.
Mijn psychotherapeut neigt in ieder geval meer naar sociale fobie dan naar een persoonlijkheidsstoornis. Ook al omdat bij mij een duidelijk oorzaak van de klachten aanwezig is. Verder is de behandeling ook hetzelfde alleen hebben mensen met OPS een langere en intensievere behandeling nodig.
Heb jij zelf ook last van sociale fobie of een ontwijkende persoonlijkheid?
Ja ik heb dat tijdens mijn intake moeten doen. Mijn jaar klinische behandeling is op schematherapie gericht nl. Na een half jaar en na het jaar moet ik hem ook invullen om dus te kijken wat er veranderd is.quote:Op zaterdag 3 mei 2014 20:33 schreef babybanaan het volgende:
Iemand de schemavragenlijst (YSQ - Young Schema Questionnaire) wel eens ingevuld? Wat een draak van een ding voor in het begin van een behandeling, vind ik het.
Zijn er echt mensen die dit ingevuld en wel aan een toekomstige therapeut geven?
Mja als je het niet doet dan weet je niet welke schema's je hebt en waar je aan moet werken. En das wel handig om te weten als je therapie op schematherapie gebaseerd is. Maar kan me voorstellen dat je het lastig vindt hoor. Het zijn niet de makkelijkste vragen.quote:Op zaterdag 3 mei 2014 21:20 schreef babybanaan het volgende:
Ja, ik vermoedde al dat het een soort voormeting is. Men, wat een stellingen voor als je je therapeut nog niet eens kent. Ik twijfel of ik hem wel wil invullen. Heb er echt moeite mee dat de eerste de beste meteen zo veel over mijn gedachten te weten komt.
Ja klopt. Dat realiseer ik me ook. Dilemma dus.quote:Op zaterdag 3 mei 2014 21:30 schreef Sylvana het volgende:
[..]
Mja als je het niet doet dan weet je niet welke schema's je hebt en waar je aan moet werken. En das wel handig om te weten als je therapie op schematherapie gebaseerd is.
Spaak gelopen? Ik ben gestopt ga met mijn leven verder duimen draaien. Ik heb mezelf overgeleverd aan de wereld wat er ook gaat gebeuren het boeit me niet en als het me niet zint zie ik wel ik ga recht voor de ijsbergquote:Op zondag 4 mei 2014 01:55 schreef Comp_Lex het volgende:
Ik heb woensdag een nieuwe intake bij een andere instelling.
Nee, ik ben op een ander "zijspoor" gezet. Ik ga lange termijn hulp krijgen. Kort gezegd zal ik in de gaten worden gehouden.quote:Op zondag 4 mei 2014 02:03 schreef Spongeboss het volgende:
[..]
Spaak gelopen? Ik ben gestopt ga met mijn leven verder duimen draaien. Ik heb mezelf overgeleverd aan de wereld wat er ook gaat gebeuren het boeit me niet en als het me niet zint zie ik wel ik ga recht voor de ijsberg
Ja, heb hem ook in moeten vullen. Heb hele fijne peut, die snapt t allemaal erg goed gelukkig.quote:Op zaterdag 3 mei 2014 20:33 schreef babybanaan het volgende:
Iemand de schemavragenlijst (YSQ - Young Schema Questionnaire) wel eens ingevuld? Wat een draak van een ding voor in het begin van een behandeling, vind ik het.
Zijn er echt mensen die dit ingevuld hebben en wel aan een toekomstige therapeut geven?
Ik heb die ook moeten invullen. En eentje over modi. Vond het wel meevallen op zich.quote:Op zaterdag 3 mei 2014 20:33 schreef babybanaan het volgende:
Iemand de schemavragenlijst (YSQ - Young Schema Questionnaire) wel eens ingevuld? Wat een draak van een ding voor in het begin van een behandeling, vind ik het.
Zijn er echt mensen die dit ingevuld hebben en wel aan een toekomstige therapeut geven?
Ik meen me nog te herinneren dat je een poosje geleden een post hebt gemaakt over hoe goed t eigenlijk ging met t sociaal contact enzo. Nu voel je je dus ff minder goed, maar is dat niet een momentopname? Is het gemiddeld niet beter geworden? Hulpverleners moeten wel bij je passen heb ik gemerkt, en je moet geluk hebben de juiste te vinden. Doorzoeken?quote:Op dinsdag 6 mei 2014 12:51 schreef Pulzzar het volgende:
Ik moet ff wat kwijt.
Mijn ontevredenheid over de behandelingen die ik heb gevolgd, heb ik al heel vaak hier gepost. Mensen vinden mij blijkbaar een zeikerd hier. Maar het is echt een enorme frustrerende situatie.
Ik weet echt niet wat ik moet doen. Ik ben twee jaar geleden voor de zoveelste keer in behandeling gegaan in de hoop dat ik met hulp van dat kan leren een sociaal netwerk op te bouwen, structuur in mijn leven kan brengen en in het arbeidsleven kan integreren. Ik vind dat er twee jaar later te weinig is veranderd. Ik heb wel iets meer structuur, maar in vergelijking tot mensen die normaal kunnen functioneren, heb ik wel degelijk mijn beperkingen. Ik kan me iets toegankelijker naar mensen opstellen, maar ben nog steeds erg verlegen en op mezelf. Met als bijvoorbeeld het gevolg dat ik gisteren weer alleen thuis zit, terwijl de meeste mensen met vrienden wat leuks gaan doen op Bevrijdingsdag.
De verwachtingen die ikzelf heb, verschillen met die van de therapeuten. Ik vind dat therapeuten bijvoorbeeld te snel roepen dat ik niet zo streng moet zijn naar mezelf, minder hoge eisen moet stellen en dat ik niet perfectionistisch moet zijn. Er zit een kern van waarheid in, daar ben ik het helemaal mee eens, maar dat betekent niet dat zo'n attitude al mijn problemen gaat oplossen. Voor sommige dingen moet je gewoon goed je best doen.
Ik ervaar het zo. Ik ben op zoek naar iemand die me motiveert om uit mijn depressies, angsten en twijfels te komen en mij helpt de kracht te krijgen om mijn leven op te bouwen. Ik ben niet op zoek naar iemand die het allemaal voor mij gaat oplossen, maar iemand die me motiveert zodat ik het uiteindelijk zelf kan. De therapeuten en hulpverleners die ik tot nu toe heb gehad, ervaar ik vaak juist als mensen die mij afremmen, als mensen die me stimuleren om in de slachtofferrol te zitten en om me bij mijn situatie neer te leggen. Ik ben vooral bang dat ze zo aan mijn gedachten willen sleutelen, zodat ik verander in een persoon die ik helemaal niet wil zijn.
Ik besef wel dat hoe ik ernaar kijk, te gekleurd en te vervormd is. Hierdoor kan ik mezelf ook niet altijd serieus nemen. Ik voel me daarom afhankelijk van anderen en ben bang dat wanneer ik het zelf doe, in het gebruikelijke passieve patroon en isolement schiet. Maar als ik mij afhankelijk opstel, hebben andere mensen controle over hoe ik mijn leven leef en hoe ik moet denken en dat wil ik al helemaal niet!
Ik weet het niet meer. Ik heb zo'n schijthekel aan alles wat met psychologie en maatschappelijke hulpverlening heeft te maken. Maar aan de andere kant ben ik het zo gewend en heb ik ergens ook behoefte aan hulp.
Ik heb vandaag weer een gesprek gehad met mijn huidige behandelaars en weer hameren zij erop dat ik te streng voor mezelf ben, te hoge verwachtingen heb, mijn stoornis niet kan accepteren en mezelf tekort doe door te zeggen dat ik te weinig heb bereikt.quote:Op woensdag 7 mei 2014 10:21 schreef zomertje het volgende:
[..]
Ik meen me nog te herinneren dat je een poosje geleden een post hebt gemaakt over hoe goed t eigenlijk ging met t sociaal contact enzo. Nu voel je je dus ff minder goed, maar is dat niet een momentopname? Is het gemiddeld niet beter geworden? Hulpverleners moeten wel bij je passen heb ik gemerkt, en je moet geluk hebben de juiste te vinden. Doorzoeken?
Ik heb ook niks leuks gedaan op bevrijdingsdag, had er vroeger me ook druk over gemaakt. Maar ik heb gemerkt dat je geen stommer persoon wordt van het 'niet overal bij zijn en altijd meedoen'. Vroeger wilde ik niks missen, maar nu heb ik veel betere vriendschappen en contacten.
Dat ben ik wel met je eens.quote:Op donderdag 8 mei 2014 00:42 schreef Murmeli het volgende:
Je moet eerst accepteren dat je er nu voorstaat zoals je ervoor staat. Van daaruit kun je verder werken.
Accepteren betekent dus niet dat je je erbij neerlegt dat je bijv je hele leven van een uitkering moet gaan leven, maar dat je accepteert hoe het nu is en dat je ook ziet wat je tot nu toe goed doet. Die goede dingen kan je dan nl verder gaan uitbouwen
Kwaad worden op jezelf of jezelf zo bekritiseren heeft gewoon geen nut
Toch zit er wel wat in. Ik moet ook eerst accepteren wat er misgaat en kijken of ik daar wat mee kan.quote:Op donderdag 8 mei 2014 00:52 schreef Pulzzar het volgende:
[..]
Dat ben ik wel met je eens.
Ik wil zicht hebben in hoe het er nu voor staat, maar ook wat mijn potenties zijn. Ik heb echter het idee dat psychologen in het algemeen (omdat ik te weinig ervaringen heb met psychologen met een andere visie) zich alleen op het eerste richten. Je lost geen problemen op door dingen alleen maar te accepteren en dat ben ik niet van plan. Ik wil een beter mens worden.
Ergens zul je dus een middenweg moeten vinden tussen 'afbeulen' en 'niks doen' Misschien kun je hier wat concreter over gaan nadenken en daar van je peuten hulp bij vragen. Hoe abstracter de discussie wordt hoe lastiger.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 12:51 schreef Pulzzar het volgende:
Ik wil niet over een paar jaar terugkijken dat ik weer een aantal jaar van mijn leven vergooid heb doordat ik alleen maar in therapie heb gezeten waar ik weinig mee ben gekomen. Ik wil mijn zogenaamde stoornis niet als excuus gebruiken.
Mijn therapeuten bedoelen het goed, daar twijfel ik bijna niet aan. Maar ik denk dat zij té overtuigd zijn van hun visie. Door hun studie gaan ze teveel denken in de trant van "dat is normaal en dat is niet normaal en dat moet behandeld worden". Ik wil niet door dat soort mensen geleefd worden. Ik wil niet weer jarenlange eenzaamheid en frustratie dat ik een heel ander leven heb dan de meesten.
Ik snap dat hele taboe op streng voor jezelf zijn niet. Sommige dingen vereisen discipline en in principe komt niks je aanwaaien; voor niks gaat de zon op, maar voor de rest moet je werken. Ik ben het wel eens dat je je grenzen moet kennen en af en toe een stap terug moet kunnen doen. Jezelf afbeulen werkt averechts; helemaal eens! Maar dat betekent niet dat je helemaal stil moet komen staan. "Ik kan niet werken of studeren want ik heb borderline" is té makkelijk en weiger dat te accepteren. Ik ben nu in het heden misschien uitgeschakeld, maar dat betekent tevens dat ik aan mezelf moet werken zodat ik in de toekomst weer kan functioneren.
Het ergste is dat ik niet normaal met mijn therapeuten kan discussieren, maar dat ze hun gelijk aan mij opdringen en mij afkappen wanneer ik tegen ze in wil gaan. Ze maken misbruik van hun positie.
Die middenweg probeer ik te vinden. Ik heb alleen het idee dat de peuten mij onderschatten.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 13:17 schreef zomertje het volgende:
[..]
Ergens zul je dus een middenweg moeten vinden tussen 'afbeulen' en 'niks doen' Misschien kun je hier wat concreter over gaan nadenken en daar van je peuten hulp bij vragen. Hoe abstracter de discussie wordt hoe lastiger.
Ik kijk heel praktisch naar wat ik tegenkom en waar ik precies over struikel. En daar probeer ik wat mee te doen. En of ik nou helemaal ga functioneren als ieder ander, dat boeit me op dit moment niet zo. Als ik maar wat dingen kan doen waar ik blij van word (sax spelen)
Het kan wel een onderdeel zijn van een psychisch probleem. Zo heb ik bijvoorbeeld regelmatig problemen met het ergens mee beginnen. Kleine dingen waar ik toch tegenop zie.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 13:27 schreef Pulzzar het volgende:
[..]
Die middenweg probeer ik te vinden. Ik heb alleen het idee dat de peuten mij onderschatten.
Ik heb bijvoorbeeld vaak het probleem dat ik ergens aan wil beginnen en het vervolgens niet af maak. Dat heeft echt niet alleen maar met psychische problemen en zielig zijn te maken.
En wat wil je daarmee zeggen?quote:Op zaterdag 10 mei 2014 13:37 schreef zomertje het volgende:
[..]
Het kan wel een onderdeel zijn van een psychisch probleem. Zo heb ik bijvoorbeeld regelmatig problemen met het ergens mee beginnen. Kleine dingen waar ik toch tegenop zie.
Dat er zat mensen zijn met psychische problemen die zich uiten in dingen als 'iets niet af kunnen maken'quote:
Ik wil niet zeggen dat het een schande is dat dingen je niet lukken wanneer je psychische problemen hebt. Maar ik heb dit zelf al mijn hele leven en ik weet dat dit nogal wat beperkingen met zich meebrengt. Ik ben het niet eens met mijn peuten die roepen dat ik het maar heb te accepteren. Ten eerste omdat ikzelf denk dat ik wél meer kan. Ten tweede omdat ik vind dat die peuten hun clienten aansporen om in de slachtofferrol te kruipen.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 17:56 schreef zomertje het volgende:
[..]
Dat er zat mensen zijn met psychische problemen die zich uiten in dingen als 'iets niet af kunnen maken'
De mijne niet gelukkig. En accepteren dat je iets hebt wil toch niet zeggen dat je gelijk alle bijbehorende beperkingen accepteert voor de rest van je leven? Je kunt wel accepteren dat je 'nu' beperkingen hebt, maar dat zegt niks over de toekomst.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 20:30 schreef Pulzzar het volgende:
[..]
Ik wil niet zeggen dat het een schande is dat dingen je niet lukken wanneer je psychische problemen hebt. Maar ik heb dit zelf al mijn hele leven en ik weet dat dit nogal wat beperkingen met zich meebrengt. Ik ben het niet eens met mijn peuten die roepen dat ik het maar heb te accepteren. Ten eerste omdat ikzelf denk dat ik wél meer kan. Ten tweede omdat ik vind dat die peuten hun clienten aansporen om in de slachtofferrol te kruipen.
Hey Sylvana!quote:Op vrijdag 30 mei 2014 10:49 schreef Sylvana het volgende:
Ondanks dat je je verjaardag veracht feliciteer ik je toch met je verjaardag!
Ik zit op mijn telefoon dus geen uitgebreid verslag nu. Maar ik ben woensdag met ontslag gegaan omdat het ondanks een rustrooster toch nog te intensief wasIk word nu aangemeld bij de deeltijd en moet daar opnieuw intakefase doen omdat ze meerdere groepen hebben. In de tussentijd kan ik gesprekken houden met mijn huidige behandelaar
Heb de afgelopen 3.5 maand wel op een aantal gebieden vooruitgang geboekt, dus heb er wel vertrouwen in dat ik me tot die tijd thuis kan redden met ondersteuning van die gesprekken. Het blijft alleen zo dubbel omdat ik wel vooruitging en me steeds beter op mn plek voelde in de groep
Maar toch is dit voor nu de beste keus denk ik. En ik ben wel op een nette manier weggegaan, gewoon afscheid genomen enzo. Dus mocht het in de toekomst zo zijn dat ik er wel weer heen wil dan kan dat gewoon![]()
Volgende week mijn schematest opnieuw maken en er is denk ik best veel veranderd al. Omdat ik hem de vorige keer vanuit mijn negativisme heb ingevuld. En dat schema is al veel minder aanwezig
Hoe is het met de anderen?
Dat klinkt niet zo lekker ...quote:Op vrijdag 30 mei 2014 10:05 schreef Spongeboss het volgende:
Nu alweer een maand of twee misschien langer zonder hulpverlening.
Het gaat gewoon hetzelfe ala met hulp. Zal ooit een opleiding moeten doen maar wil geen mensen om me heen. Gezonde mensen begrijpen mij voor geen meter dus ik praat zelden met ze het boeit me geen flikker. Vandaag ben ik een jaartje ouder geworden en de tijd tikt maar in plaats van het vieren van deze dag veracht ik hem. Twee familie mensen komen maar kan niet zeggen dat ze niet kunnen komen ze komen meer voor mijn ouders geen zin om erbij te zitten. Vrienden heb ik niet bepaald maar ik wil ze ook niet zien wat een dag.
Hoe gaat het met jou?quote:Op zondag 4 mei 2014 02:05 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Nee, ik ben op een ander "zijspoor" gezet. Ik ga lange termijn hulp krijgen. Kort gezegd zal ik in de gaten worden gehouden.
Dankjewel.quote:Op vrijdag 30 mei 2014 10:49 schreef Sylvana het volgende:
Ondanks dat je je verjaardag veracht feliciteer ik je toch met je verjaardag!
Met hulpverlening gaat het even goed als zonder, want met hulpverlening was het vast hetzelfde gegaan als het nu gaat. Geen idee wat ik nu moet dat wel, maar het komt ooit wel goed hoor.... Ik weet alleen niet hoe wie wat hoe, ik kom er niet helemaal uit eigenlijk. Maar goed het komt wel, maar mensen ik heb geen zin in teveel mensen.quote:Op vrijdag 30 mei 2014 17:10 schreef kuolema het volgende:
[..]
Dat klinkt niet zo lekker ...
Had je verwacht dat je je beter zou voelen na het stoppen met hulpverlening?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |