En dat is dan ook gelijk het hele verschil tussen die landen wil je zeggen?quote:Op zondag 5 januari 2014 09:58 schreef Hexagon het volgende:
[..]
[..]
Ik zou zeggen. Kijk eens naar de landen/gebieden waar de staat weinig of geen organiserende of regisserende rol speelt in het onderwijs. Een beter voorbeeld van dat het libertarische systeem per definitie faalt is zo ongeveer niet te geven.
Het is het systeem van onderwijs dat ons land beter maakt dan pak hem beet Afghanistan.
Die paar topuniversiteiten zijn natuurlijk maar een klein onderdeeltje van het Amerikaanse onderwijs. Voor de rest organiseert en regisseert ook de VS breed onderwijs voor de hele bevolking.quote:Op zondag 5 januari 2014 10:03 schreef arjan1112 het volgende:
Waarom staan de beste universiteiten ter wereld dan bijna allemaal in Amerika en zijn dit allemaal particuliere scholen ?
Als overheidsbemoeienis zo goed is ?
Een heel groot deel van het verschil tussen achterlijkheid en beschaving zit hem inderdaad in de mate waarop mensen goed opgeleid zijn.quote:Op zondag 5 januari 2014 10:08 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
En dat is dan ook gelijk het hele verschil tussen die landen wil je zeggen?
En dat kan alleen als de staat dat doet?quote:Op zondag 5 januari 2014 10:10 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Een heel groot deel van het verschil tussen achterlijkheid en beschaving zit hem inderdaad in de mate waarop mensen goed opgeleid zijn.
De praktijk heeft dat wel bewezen ja.quote:Op zondag 5 januari 2014 10:14 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
En dat kan alleen als de staat dat doet?
Daar ben ik het niet mee eens.quote:Op zondag 5 januari 2014 10:16 schreef Hexagon het volgende:
[..]
De praktijk heeft dat wel bewezen ja.
http://en.wikipedia.org/w(...)as_percentage_of_GDPquote:Op zondag 5 januari 2014 10:14 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
En dat kan alleen als de staat dat doet?
Al die informatie is ook al in boeken te vinden, dus thuisscholing had er al lang moeten zijn.quote:Op zondag 5 januari 2014 10:55 schreef Digi2 het volgende:
Ons onderwijs is te duur en slecht. Het internet kan ons onderwijs totaal omvormen. Het recht op home scholing zal moeten worden ingevoerd.
dit!!quote:Op zaterdag 4 januari 2014 23:53 schreef spiegelspel het volgende:
Studeren is een investering. Je moet daarom een goede keuze maken, omdat je de lening moet kunnen afbetalen.
Als je het gratis maakt krijgen we allemaal van die vrijetijds deskundigen.
Misschien is onderwijs wel meer dan alleen maar kennisoverdracht.quote:Op zondag 5 januari 2014 11:30 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Al die informatie is ook al in boeken te vinden, dus thuisscholing had er al lang moeten zijn.
Mooi inkijkje in jouw geest.quote:Of althans, 'gratis', gewoon laten bekostigen door de overheid.
Zeker, het is ook een vorm van staats indoctrinatie.quote:Op zondag 5 januari 2014 11:52 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Misschien is onderwijs wel meer dan alleen maar kennisoverdracht.
quote:Op zondag 5 januari 2014 12:10 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Zeker, het is ook een vorm van staats indoctrinatie.
Ja en die scholen van de staat zijn bekend om hun falen.quote:Op zondag 5 januari 2014 10:09 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Die paar topuniversiteiten zijn natuurlijk maar een klein onderdeeltje van het Amerikaanse onderwijs. Voor de rest organiseert en regisseert ook de VS breed onderwijs voor de hele bevolking.
Kun je vast ondervangen door contracten af te sluiten met studenten. Uitvreters kun je zo de pas afsnijden.quote:Op zaterdag 4 januari 2014 20:58 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Daar heb je een goed punt!
Het kan natuurlijk zijn dat mensen als gevolg van de hogere belastingen Nederland verlaten en vervolgens ergens anders gaan werken. Toch lijkt het me ook juist een aantrekkingskracht om te blijven. Je werkt met mensen die in vrijheid hun studie konden kiezen en zichzelf ontwikkelen.
Maar veel mensen zullen dat niet denken en alleen voor het geld kiezen.
Onderwijs is doordrenkt met propaganda. Kun je best zien als indoctrinatie, al is het subtieler dan het woord wellicht doet vermoeden.quote:
Je houdt weer geen rekening met hoe het gegaan zou zijn als de overheid zich niet met alles zou bemoeien. Misschien was dan het onderwijs nog wel beter.quote:Op zondag 5 januari 2014 09:26 schreef Hexagon het volgende:
Nee, wij hebben in Nederland immers ook niet alleen maar staatsscholen. We hebben wel een systeem waarin iedereen onderwijs kan volgen. Dat zorgt voor een goed opgeleide bevolking en dus een meer welvarend land. Alleen al het feit dat jij op dit forum kunt posten heb je te danken aan de manier waarop we ons onderwijs regelen.
Maar blijkbaar hoort het bij het libertarisme om feiten te ontkennen en alle handige uitvindingen ongedaan te maken vanwege een ziekelijke fixatie op het verschil tussen hun bruto en netto salaris.
Precies wat ik dacht van jouw quote, waar ik op reageerde:quote:Wat een volkomen holle retoriek. Hoe krijg je dat soort bullshit opgeschreven.
Maar ik dacht, laat maar lullen.quote:Apart dat mensen voor een soort degeneratie van de samenleving pleiten uit angst zelf wat tekort te komen. Lekker tegen beter weten in allemaal dommer worden voor wat korte termijn grijpstuivers.
Wel eens gehoord van het verschil tussen correlatie en causaliteit? Het is puur omdat er een hoop welvaart beschikbaar is, dat er zo'n massale verzorgingsstaat kan worden opgezet (tot het geld op is). Niet andersom.quote:In ieder welvarend land in deze wereld wordt geregeld dat iedereen onderwijs kan krijgen. Ieder land waar dat niet zo is, is achterlijk en arm. Blijkbaar kiezen libertariers graag voor een achterlijk en arm land.
Je zal natuurlijk nooit een fanatieke anti-overheidprediker zien op een leerstoelgroep die voornamelijk studenten richting overheden of door de overheid gecreerde sectoren opleidt. Dus wat dat betreft zullen met name maatschappelijke of bestuurskundige studies toch een wat eenzijdig geluid verkondigen.quote:Op zondag 5 januari 2014 12:24 schreef Phlogi2013 het volgende:
[..]
Onderwijs is doordrenkt met propaganda. Kun je best zien als indoctrinatie, al is het subtieler dan het woord wellicht doet vermoeden.
Inderdaad, tegenwoordig zien we onderwijs te veel als doel op zich.quote:Op zondag 5 januari 2014 11:45 schreef Intipi het volgende:
Toegang tot onderwijs moet veel meer gebaseerd worden op intelligentie en motivatie en niet op financiële middelen. Gratis onderwijs en strenge exameneisen zou dus prima zijn. Het gaat echter precies de andere kant op, het onderwijs wordt steeds makkelijker gemaakt en de kosten gaan steeds meer omhoog.
Dat "falen" is natuurlijk relatief aangezien de VS een behoorlijk ontwikkeld land is.quote:Op zondag 5 januari 2014 12:18 schreef spiegelspel het volgende:
[..]
Ja en die scholen van de staat zijn bekend om hun falen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |