quote:VN onderzoekt Zwarte Piet
Het Nederlandse Sinterklaasfeest is momenteel onderwerp van een onderzoek van de Verenigde Naties. Een mensenrechtencommissie probeert uit te zoeken of Zwarte Piet een 'racistisch stereotype' is. Dat schrijft NRC.
Het onderzoek werd gestart nadat vier mensenrechtenrapporteurs van de VN informatie hadden ontvangen over Zwarte Piet. Volgens die informatie is Zwarte Piet 'in de kern racistisch'. De rapporteurs stuurden als reactie op de informatie begin dit jaar een brief aan Nederland waarin gesteld dat het Sinterklaasfeest niet opgenomen kan worden op de UNESCO-lijst voor immaterieel erfgoed zolang ‘betrokken gemeenschappen’ er hun goedkeuring niet aan hebben gegeven.
Die 'betrokken gemeenschappen' zijn groepen als Zwarte Piet is Racisme en de Surinaamse commissie voor herstelbetalingen. Die laatste groep eist geld van Nederland vanwege het slavernijverleden. De VN zal deze 'betrokken groepen' horen over de kwestie Zwarte Piet. De verwachting is dat deze groepen sterk afwijzend tegenover Zwarte Piet staan en mogelijk zelfs een financiële genoegdoening zullen eisen wegens geleden immateriële schade.
De discussie over Zwarte Piet is sinds enige jaren een jaarlijks terugkerend ritueel geworden, maar dit jaar woedt de discussie feller dan ooit. Gisteren lieten Sinterklaasorganisaties al weten zich in januari te gaan beraden op het toekomstige uiterlijk van Zwarte Piet. Dat leidde tot een paar positieve reacties, maar ook tot verbijstering en zelfs woede.
VN wil Sintfeest volledig verbiedenquote:Dit jaar kan wel eens het laatste jaar zijn waarin Sinterklaas wordt gevierd. De Verenigde Naties willen namelijk niet alleen Zwarte Piet verbieden, maar het volledige Sinterklaasfeest.
Professor Verene Shepherd van de VN doet namelijk onderzoek naar ons Snieklaasfeest. Als hoofd van deze onderzoekscommissie bezoekt zij dit jaar ons land om het feest mee te maken. Als het aan haar ligt, zal het echter de laatste keer zijn dat de goedheiligman zijn verjaardag viert.
Het VN-onderzoek is nog lang niet afgerond, maar toch wil Shepherd al haar conclusies trekken. "De werkgroep kan niet begrijpen waarom Nederlanders niet inzien dat dit een terugkeer naar de slavernij is en dat in de 21ste eeuw dit feest moet stoppen", aldus de professor.
Niemand minder dan Mark Rutte zal het feest een halt moeten toeroepen. "De premier heeft de macht om dit te veranderen en om zijn invloed uit te oefenen op de groep die deze gewoonte in stand houdt."
quote:VN-onderzoeker wil af van de Sint
Het hoofd van de werkgroep van de VN die onderzoek doet naar Zwarte Piet, vindt dat het Sinterklaasfeest in Nederland moet worden afgeschaft. In een interview met het programma EenVandaag zegt Verene Shepherd dat ze het een terugkeer vindt naar de slavernij.
Shepherd komt uit Jamaica. "Als ik, als zwart persoon, in Nederland zou wonen, zou ik me er tegen verzetten", aldus Shepherd. Ze vindt het beledigend. "Wij gaan toch ook niet de straat op en zeggen; dit is hoe alle blanke mensen eruit zien."
Oproep aan Rutte
Ze roept premier Rutte in het interview op om een einde te maken aan het Sinterklaasfeest. "De premier kan invloed uitoefenen op de groeperingen die de gewoonte in stand houden", aldus Shepherd. Wat haar betreft houden we het in Nederland bij de kerstman. "Waarom moeten er twee Santa Clauses zijn. Wat is er mis met één Santa Claus."
In het kader van het onderzoek bezoekt de werkgroep binnenkort Nederland om het Sinterklaasfeest mee te maken. Shepherd benadrukt dat het om haar persoonlijke mening gaat en dat ze nader onderzoek zal doen.
quote:Kamer mengt zich in debat Sint
Een Kamerdelegatie die op bezoek is bij de Verenigde Naties in New York, wil een gesprek met de Jamaicaanse VN-functionaris Verene Shepherd, die gezegd heeft Nederland afmoet van het Sinterklaasfeest. In een interview met EenVandaag zegt ze dat ze het feest beschouwt als een terugkeer naar de tijden van de slavernij.
Shepherd is het hoofd van de VN-werkgroep die onderzoek doet naar de Nederlandse traditie. Zij zegt dat ze op persoonlijke titel spreekt, nog voor de werkgroep aan het werk is gegaan.
Opheldering
Het CDA-Kamerlid Madeleine van Toorenburg, die deel uitmaakt van de Kamerdelegatie, zei in het Radio 1 Journaal dat ze geschrokken is van de uitspraak en dat ze die ook "een beetje bizar" vindt.
Van Toorenburg vindt dat Shepherd als voorzitter van de werkgroep niet met zulke uitspraken vooruit mag lopen op het werk van haar commissie. Het afschaffen van het Sinterklaasfeest vindt ze een onzinnige opmerking.
Overigens is het onduidelijk of Shepherd op dit moment in New York is, en of de Kamerdelegatie haar te spreken krijgt.
Oproep
Shepherd doet in het interview een oproep aan premier Rutte om een eind te maken aan het Sinterklaasfeest. Wat haar betreft houdt Nederland het bij de kerstman.
Nog voor de huidige discussie over Sinterklaas en Zwarte Piet losbarstte, schreef 'Hoofdpiet' Erik van Muiswinkel in een opiniërend stuk over het Sinterklaasfeest "dat het wel vaststaat dat zwarte piet een vrolijk relikwie is uit racistische tijden".
Voor Van Muiswinkel is het afschaffen van het Sinterklaasfeest of van Zwarte Piet geen optie, maar wat hem betreft mag Piet wat minder zwart en wat minder knecht worden.
Hier verder.quote:Nederland hoeft absoluut niet te vrezen voor een serieus signaal van de Verenigde Naties tegen het sinterklaasfeest. Dat zegt Marc Jacobs, de Belgische vertegenwoordiger van Unesco.
Volgens hem bekleedt Verene Shepherd, die namens de VN kritiek uitte op Sinterklaas, geen enkele serieuze positie bij de VN. 'Ze is slechts een consultant die de naam van de VN misbruikt om een eigen agenda in de media te brengen,' aldus Jacobs.
Consultants
'Alle heisa die de Jamaicaanse Shepherd heeft veroorzaakt met haar brief is niet meer dan een slechte zet in een spel van pressiegroepen in Nederland', zegt de Belg. 'De vier ondertekenaars van die brief behoren helemaal niet tot de bevoegde organen van Unesco, maar gebruikten papier met het briefhoofd van 'de Verenigde Naties', eigenlijk het Hoog Commissariaat van de Mensenrechten. Het zijn een soort consultants die een vooronderzoek voor eigen gebruik doen, maar dan wel quasi-officieel vragen stellen aan de Nederlandse Staat.'
Klik hier voor de rest v/h artikel
Waarschijnlijk komen ze weer aan met dezelfde non-argumenten.quote:Op woensdag 6 november 2013 17:34 schreef Ferdo het volgende:
Ben nu al benieuwd wat er volgend jaar zogenaamd weer niet zal deugen aan het feest volgens de anti-Sint-gekkies. In elk geval kunnen ze weer trots op zichzelf zijn met het weer verder vernaggelen van een kinderfeest.
Maar waarom vindt men het ook nog nodig om toe te geven aan die dwazen?quote:Op woensdag 6 november 2013 17:36 schreef Ulx het volgende:
[..]
Waarschijnlijk komen ze weer aan met dezelfde non-argumenten.
Not counting de andere twee of drie reeksen. Het totaal zal wel rond de zeventig-tachtig liggen.quote:
Zodat ze nu hun hoofd houden en het niet gaan flikken om te rellen bij de intocht. Doen ze dat wel, hoeft dat comitee absoluut geen compromissen meer te maken want ze blijven toch wel rellen. Doet men het niet, dan is er niks aan de hand.quote:Op woensdag 6 november 2013 17:37 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Maar waarom vindt men het ook nog nodig om toe te geven aan die dwazen?
Dat stadium waren we toch al voorbij? Dat Quinsy-geval probeerde dat ook al eens.quote:Op woensdag 6 november 2013 17:39 schreef Ulx het volgende:
[..]
Zodat ze nu hun hoofd houden en het niet gaan flikken om te rellen bij de intocht. Doen ze dat wel, hoeft dat comitee absoluut geen compromissen meer te maken want ze blijven toch wel rellen. Doet men het niet, dan is er niks aan de hand.
Klopt, een tijdlang liep hier een algemene reeks en een reeks over het vermeende VN-verbod van het feest.quote:Op woensdag 6 november 2013 17:37 schreef Ulx het volgende:
[..]
Not counting de andere twee of drie reeksen. Het totaal zal wel rond de zeventig-tachtig liggen.
Net even op hun Facebook site gekeken maar het weglaten van de oorbellen vinden ze geen echte verandering en geen concessie. Ze gaan door.quote:Op woensdag 6 november 2013 17:31 schreef Ulx het volgende:
Uit blijk van goede wil hebben de Propieten aangeboden de blijkbaar racistische oorringen van de Pieten te verwijderen. Hopelijk zijn de antipieten hiermee tevreden en zullen ze het kinderfeest niet verpesten.
Nou, als het niets uitmaakt voor ze kunnen die oorringen gewoon worden gedragen.quote:Op woensdag 6 november 2013 17:53 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Net even op hun Facebook site gekeken maar het weglaten van de oorbellen vinden ze geen echte verandering en geen concessie. Ze gaan door.
Het zou wel een heerlijke reactie zijn: "Wat, okee, dan niet"quote:Op woensdag 6 november 2013 17:56 schreef Ulx het volgende:
[..]
Nou, als het niets uitmaakt voor ze kunnen die oorringen gewoon worden gedragen.
Tja, er is geen enkel bewijs dat die hele Zwarte Piet bedoeld is als een racistisch opzetje om negers in een kwaad daglicht te stellen. Dan doe je een kleine concessie uit de goedheid van je hart en krijg je alsnog commentaar.quote:Op woensdag 6 november 2013 17:59 schreef Jian het volgende:
[..]
Het zou wel een heerlijke reactie zijn: "Wat, okee, dan niet"
Ze hadden sowieso geen concessie moeten doen. Beetje dom.quote:Op woensdag 6 november 2013 17:56 schreef Ulx het volgende:
[..]
Nou, als het niets uitmaakt voor ze kunnen die oorringen gewoon worden gedragen.
Welnee. De organisatie toont vanaf de hoorzitting de goede wil al. De burgemeester heeft een gesprek aangeboden.quote:Op woensdag 6 november 2013 18:03 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ze hadden sowieso geen concessie moeten doen. Beetje dom.
Riiiight. Eerst een prent maken waarin de oorringen als een van de belangrijke kritiekpunten worden genoemd, en dan nou zeggen dat het "géén" concessie en "géén echte" verandering is.quote:Op woensdag 6 november 2013 17:53 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Net even op hun Facebook site gekeken maar het weglaten van de oorbellen vinden ze geen echte verandering en geen concessie. Ze gaan door.
Heel waar.quote:Op woensdag 6 november 2013 18:33 schreef Igen het volgende:
[..]
Riiiight. Eerst een prent maken waarin de oorringen als een van de belangrijke kritiekpunten worden genoemd, en dan nou zeggen dat het "géén" concessie en "géén echte" verandering is.
Daarbij zijn de oorringen nou net een van de weinige punten (samen met de lippenstift) die alleen als blackface-stereotype verklaard kunnen worden en niet op een van de onschuldige verklaringen terug te voeren zijn.
Echt, ze bewijzen hiermee definitief hun eigen achterlijkheid. Totaal niet serieus te nemen.
Erg jammer dat ze dat wel doen en nog steeds met ze in gesprek zijn.quote:Op woensdag 6 november 2013 18:33 schreef Igen het volgende:
[..]
Riiiight. Eerst een prent maken waarin de oorringen als een van de belangrijke kritiekpunten worden genoemd, en dan nou zeggen dat het "géén" concessie en "géén echte" verandering is.
Daarbij zijn de oorringen nou net een van de weinige punten (samen met de lippenstift) die alleen als blackface-stereotype verklaard kunnen worden en niet op een van de onschuldige verklaringen terug te voeren zijn.
Echt, ze bewijzen hiermee definitief hun eigen achterlijkheid. Totaal niet serieus te nemen.
Dat dus. De totale ontmaskering van de tegenstanders als racistische sinterklaasverbiedende haatdragende terroristische extremisten is een feit.quote:Op woensdag 6 november 2013 18:33 schreef Igen het volgende:
[..]
Riiiight. Eerst een prent maken waarin de oorringen als een van de belangrijke kritiekpunten worden genoemd, en dan nou zeggen dat het "géén" concessie en "géén echte" verandering is.
Daarbij zijn de oorringen nou net een van de weinige punten (samen met de lippenstift) die alleen als blackface-stereotype verklaard kunnen worden en niet op een van de onschuldige verklaringen terug te voeren zijn.
Echt, ze bewijzen hiermee definitief hun eigen achterlijkheid. Totaal niet serieus te nemen.
Over welke prent gaat dit?quote:Op woensdag 6 november 2013 18:33 schreef Igen het volgende:
[..]
Riiiight. Eerst een prent maken waarin de oorringen als een van de belangrijke kritiekpunten worden genoemd, en dan nou zeggen dat het "géén" concessie en "géén echte" verandering is.
Oké, het is wél een concessie en wél een echte verandering, maar je kunt toch niet ontkennen dat het maar een kleine verandering is en maar één onderdeel van de vele kritiekpunten. Natuurlijk laten de tegenstanders het daar niet bij zitten. Maakt ze niet meteen haatdragende extremistenquote:Op woensdag 6 november 2013 18:59 schreef Igen het volgende:
[..]
Deze: http://zwartepietisracisme.tumblr.com/image/31847465250
Welnee, die gaan zelfs nog door als Piet helemaal geschrapt is. Dan is de herinnering aan het verleden met Zwarte Piet argument genoeg om het hele Sinterklaasfeest te verbannen.quote:Op woensdag 6 november 2013 17:31 schreef Ulx het volgende:
Uit blijk van goede wil hebben de Propieten aangeboden de blijkbaar racistische oorringen van de Pieten te verwijderen. Hopelijk zijn de antipieten hiermee tevreden en zullen ze het kinderfeest niet verpesten.
Daarom hadden ze ook geen duimbreed toe moeten geven. Als je eenmaal begint met concessies is het eind zoek.quote:Op woensdag 6 november 2013 19:07 schreef Zelva het volgende:
[..]
Welnee, die gaan zelfs nog door als Piet helemaal geschrapt is. Dan is de herinnering aan het verleden met Zwarte Piet argument genoeg om het hele Sinterklaasfeest te verbannen.
Dat maakt het ze ook niet, dat waren/zijn ze al.quote:Op woensdag 6 november 2013 19:06 schreef Heufd het volgende:
[..]
Oké, het is wél een concessie en wél een echte verandering, maar je kunt toch niet ontkennen dat het maar een kleine verandering is en maar één onderdeel van de vele kritiekpunten. Natuurlijk laten de tegenstanders het daar niet bij zitten. Maakt ze niet meteen haatdragende extremisten
Natuurlijk wel. Die mensen zijn uit op de vernietiging van Sinterklaasfeest.quote:Op woensdag 6 november 2013 19:06 schreef Heufd het volgende:
[..]
Oké, het is wél een concessie en wél een echte verandering, maar je kunt toch niet ontkennen dat het maar een kleine verandering is en maar één onderdeel van de vele kritiekpunten. Natuurlijk laten de tegenstanders het daar niet bij zitten. Maakt ze niet meteen haatdragende extremisten
Met hun totaal overtrokken inzet om zo'n beetje elk stofdeeltje dat op Zwarte Piet neerdwarrelt als racistisch neer te zetten is het inderdaad maar één van de vele kritiekpunten. Maar als je het even nuchter bekijkt dan is het wel een van de meest overtuigende.quote:Op woensdag 6 november 2013 19:06 schreef Heufd het volgende:
[..]
Oké, het is wél een concessie en wél een echte verandering, maar je kunt toch niet ontkennen dat het maar een kleine verandering is en maar één onderdeel van de vele kritiekpunten. Natuurlijk laten de tegenstanders het daar niet bij zitten. Maakt ze niet meteen haatdragende extremisten
Alleen op het aanpassen van Zwarte Piet. Waaruit blijkt dat ze het hele Sinterklaasfeest willen vernietigen?quote:Op woensdag 6 november 2013 19:10 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Natuurlijk wel. Die mensen zijn uit op de vernietiging van Sinterklaasfeest.
Omdat het kan. En we gaan toegeven.quote:Op woensdag 6 november 2013 19:12 schreef Heufd het volgende:
[..]
Alleen op het aanpassen van Zwarte Piet. Waaruit blijkt dat ze het hele Sinterklaasfeest willen vernietigen?
Als het "hen" lukt. Dan is het terecht vernietigd.quote:Op woensdag 6 november 2013 19:10 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Natuurlijk wel. Die mensen zijn uit op de vernietiging van Sinterklaasfeest.
In ieder geval lijken ze gedragen te worden door mensen die voor financiële compensatie vanwege de slavernij ijveren:quote:Op woensdag 6 november 2013 20:24 schreef poemojn het volgende:
Heeft iemand al iets kunnen vinden over slaven die oorringen droegen? Ik kom niet verder nog dan dit
[ afbeelding ]
Dus dan toch net als bij onze vissers als vergoeding voor de evt begrafenis?quote:Het zwarte piettepakje is wel iets uit de Middeleeuwen. Het werd toen door zogenaamde pages gedragen.
Dit waren knechten van rijkere mensen. De gouden oorringen van de zwarte pieten zijn niet wat veel mensen denken
afkomstig van de Moren. Maar komen van de schilderijen uit de middeleeuwen waarop europese kunstenaars de Moren afbeeldden, zij kwamen weer op dat idee van de oorringen door de verhalen over noord-afrikaanse piraten die wel oorringen droegen.
Mensen die op hun blog Hitler en dit soort foto's erbij halen om Zwarte Piet zwart te maken.quote:Op woensdag 6 november 2013 20:55 schreef poemojn het volgende:
Dit komt uit de blog van iemand die Zwarte Piet als racistisch ziet http://www.ninsee.nl/webl(...)tionale-Hitlergroet-
[..]
Dus dan toch net als bij onze vissers als vergoeding voor de evt begrafenis?
Ja joh.quote:Met de erfenis van Nederlands slavernijverleden en het racisme dat hieruit wortel schoot in gedachten, is het niet zo moeilijk voor te stellen dat het zien van een zwarte piet vergelijkbaar is met een hitlergroet. Het is niet een pijnlijk iets maar doet je wel meteen terugdenken aan de grote misdaden tegen de menselijkheid.
Die concessie was ook wel Koefnoensiaans. Hoe verzinnen ze het in Amsterdam.quote:Op woensdag 6 november 2013 18:01 schreef Ulx het volgende:
[..]
Tja, er is geen enkel bewijs dat die hele Zwarte Piet bedoeld is als een racistisch opzetje om negers in een kwaad daglicht te stellen. Dan doe je een kleine concessie uit de goedheid van je hart en krijg je alsnog commentaar.
Ik vind het juist een van de zinvolste dingen die ik in tijden heb gehoord. De oorbellen komen niet van de Moren, niet van het roet van de schoorsteen en ook niet van de demonentraditie. Ze zijn duidelijk uitsluitend onderdeel van het racistische stereotype (mijn posts #38 en #39 moet je niet heel serieus nemen) en het is dus een heel goed idee om juist op dit punt iets te veranderen.quote:Op woensdag 6 november 2013 21:02 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Die concessie was ook wel Koefnoensiaans. Hoe verzinnen ze het in Amsterdam.
quote:Gomes questioned the negroes as to the road which led to the countries containing gold, and asked who were their rulers. They said that the king's name was Bormelli, and that the whole land of the negroes on the right bank of the river was under his dominion and that he lived in the city of Kukia. They said further that he was lord of all the mines, and that he had before the door of the court of his palace a mass of gold just as it was taken from the earth, so large that twenty men could scarcely move it. The king always fastened his horse to it, and kept it, not for its value, but on account of its size. The nobles of his court wore in their noses and ears ornaments of gold. They said also that the parts to the west were full of gold-mines, and that the men who went into the pits to get the gold did not live long, on account of the impure air. The gold sand was afterwards given to women to wash the gold from it.
...
Those who lived on this river used very large canoes, each carrying from thirty to forty men, who rowed standing, without rowlocks. They had their ears pierced, and wore in them a variety of gold rings; both the men and the women also had the cartilage of their noses pierced and a ring passed through, like buffaloes in Italy, but these they took off when they ate.
E. Prestage, The Portuguese pioneers (Londen, 1933), pp. 134-135 en pp. 181-182.
Ja en? Het bewijst niks.quote:Op woensdag 6 november 2013 21:22 schreef Iblardi het volgende:
Die gouden oorringen zijn al terug te vinden in de verhalen over Afrikaanse "goudrijken" in de verslagen over de Portugese ontdekkingsreizen naar Senegal en Gambia in de 15e eeuw, waar ze worden gedragen door hovelingen en andere vrije lieden:
[..]
"en andere vrije lieden" is interessant hierquote:Op woensdag 6 november 2013 21:22 schreef Iblardi het volgende:
Die gouden oorringen zijn al terug te vinden in de verhalen over Afrikaanse "goudrijken" in de verslagen over de Portugese ontdekkingsreizen naar Senegal en Gambia in de 15e eeuw, waar ze worden gedragen door hovelingen en andere vrije lieden:
[..]
Dus moet Piet helemaal weg, waarna we dan gaan voor het compleet afschaffen van Sinterklaas omdat er in het festijn geen plaats is voor kleurlingen en dat is discriminatie.quote:Op woensdag 6 november 2013 22:24 schreef Dance99Vv het volgende:
Dus de conclusie is dat hierdoor (het weglaten van de oorbellen) swarte piet meer op een slaaf lijkt dan voorheen
Oh ja, dat werkje over Sinterklaas waar Quibus zijn claim op baseert, was uit die tijd. Hoezo cadeautjes door de schoorsteen? Hoezo een schoorsteen?quote:Op woensdag 6 november 2013 23:52 schreef poemojn het volgende:
Dit pdf'je gaat niet over Zwarte Piet, slavernij of Suriname, maar geeft wel een beeld van de armoede waarin de gemiddelde Nederlander rond 1840-1850 leefde. De rijkdom vd grachtengordel vormde ook in eigen land een groot contrast met de leefomstandigheden van de meeste inwoners.
http://www.albertusperk.n(...)nd%20anno%201850.pdf
Vond ik leuk voor de context.
Nog zo'n gek.quote:Op donderdag 7 november 2013 03:32 schreef Za het volgende:
Dit feest is niets anders dan de verheerlijking van de hebberigheid van de NL kinderen, walgelijk.
Jij denkt dat het de kindertjes te doen is om de prachtige traditie, het feest dat van vader op zoon is overgegaan, de Sint met zijn Pieten de intocht, de liedjes etc?quote:
Oke. Waar kijk ik naar.quote:
In ieder geval nooit met het feit dat het verhaal rond Sinterklaas is ontstaan door imperialisme (in die tijd heerste het Byzantijnse rijk wat verantwoordelijk was voor slavernij en onderdrukking) Stapje voor stapje breekt men een traditie af zodat er langzaam maar zeker steeds meer verzet zal ontstaan. Conclusie: men ontketent langzaam maar zeker een revolutie. Aanvallen op Sinterklaas zijn maar een klein gedeelte (rookverbod, epd, vingerafdrukken, camera's, jsf waren ook al voorbij gekomen de afgelopen jaren, de systematiek die gaande is)quote:Op woensdag 6 november 2013 17:34 schreef Ferdo het volgende:
Ben nu al benieuwd wat er volgend jaar zogenaamd weer niet zal deugen aan het feest volgens de anti-Sint-gekkies. In elk geval kunnen ze weer trots op zichzelf zijn met het weer verder vernaggelen van een kinderfeest.
Ja precies. Allemaal de schuld van Fred Teeven.quote:Op donderdag 7 november 2013 07:30 schreef Synthercell het volgende:
[..]
In ieder geval nooit met het feit dat het verhaal rond Sinterklaas is ontstaan door imperialisme (in die tijd heerste het Byzantijnse rijk wat verantwoordelijk was voor slavernij en onderdrukking) Stapje voor stapje breekt men een traditie af zodat er langzaam maar zeker steeds meer verzet zal ontstaan. Conclusie: men ontketent langzaam maar zeker een revolutie. Aanvallen op Sinterklaas zijn maar een klein gedeelte (rookverbod, epd, vingerafdrukken, camera's, jsf waren ook al voorbij gekomen de afgelopen jaren, de systematiek die gaande is)
Maar wel tot onbetrouwbare, compromisloze en trieste figuren.quote:Op woensdag 6 november 2013 19:06 schreef Heufd het volgende:
[..]
Oké, het is wél een concessie en wél een echte verandering, maar je kunt toch niet ontkennen dat het maar een kleine verandering is en maar één onderdeel van de vele kritiekpunten. Natuurlijk laten de tegenstanders het daar niet bij zitten. Maakt ze niet meteen haatdragende extremisten
Dan vier je het niet.quote:Op donderdag 7 november 2013 03:32 schreef Za het volgende:
Dit feest is niets anders dan de verheerlijking van de hebberigheid van de NL kinderen, walgelijk.
Vergeet het rood van Sinterklaas' kleding niet! Dat, gecombineerd met het zwart van Piet is allemaal onderdeel van het onderbewuste sturen dat de samenzweerders doen. Je ziet ook al dat dat de antipieters regelmatig met nazivergelijkingen komen. Als je dat weer combineert met het rood en zwart kun je maar tot één conclusie komen: Hitler is niet dood! Hij is een pensionado die een week of drie per jaar hierheen komt om al rijdend op zijn schimmel dit deel van zijn rijk te inspecteren!quote:Op donderdag 7 november 2013 07:30 schreef Synthercell het volgende:
[..]
In ieder geval nooit met het feit dat het verhaal rond Sinterklaas is ontstaan door imperialisme (in die tijd heerste het Byzantijnse rijk wat verantwoordelijk was voor slavernij en onderdrukking) Stapje voor stapje breekt men een traditie af zodat er langzaam maar zeker steeds meer verzet zal ontstaan. Conclusie: men ontketent langzaam maar zeker een revolutie. Aanvallen op Sinterklaas zijn maar een klein gedeelte (rookverbod, epd, vingerafdrukken, camera's, jsf waren ook al voorbij gekomen de afgelopen jaren, de systematiek die gaande is)
hoezo cadeautjes is de beste vraagquote:Op donderdag 7 november 2013 01:12 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Oh ja, dat werkje over Sinterklaas waar Quibus zijn claim op baseert, was uit die tijd. Hoezo cadeautjes door de schoorsteen? Hoezo een schoorsteen?
Maar val dan niet degenen lastig die het wel gewoon willen vieren.quote:
Je kan je inderdaad niet polderen met extremisten zoals Quinsy.quote:Op donderdag 7 november 2013 10:12 schreef Heufd het volgende:
Net of je kan polderen als het om racisme gaat.
Ja, gelukkig is er wel begrip aan de andere kant, door mensen die Sinterklaas vieren systematisch weg te zetten als nazi's en racisten. Daarmee open je inderdaad het dialoog wel.quote:Op donderdag 7 november 2013 10:28 schreef Heufd het volgende:
Wel tekenend voor het gebrek aan begrip dat er is voor de tegenstanders van Zwarte Piet. Geen oorringen, daar moet je het dan maar mee doen.
Eens. Dat gevoel wordt wel goed geduid in dit stukje van Eddy Terstal.quote:Op donderdag 7 november 2013 10:33 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ja, gelukkig is er wel begrip aan de andere kant, door mensen die Sinterklaas vieren systematisch weg te zetten als nazi's en racisten. Daarmee open je inderdaad het dialoog wel.
Kleine hypocriete, kapitalistische zwijntjes dat het zijn met hun "gefakte" rode wangetjes van opwinding tijdens de intochtquote:Op donderdag 7 november 2013 04:22 schreef Za het volgende:
[..]
Jij denkt dat het de kindertjes te doen is om de prachtige traditie, het feest dat van vader op zoon is overgegaan, de Sint met zijn Pieten de intocht, de liedjes etc?
Probeer het eens uit, geef ze allemaal dit jaar eens niks, laat louter de Sint opdraven met zijn Pieten en kijk dan of de kindertjes evengoed zo van dit geweldige feest genieten, of dat hun enige motivatie in dit gehele abjecte gedoe hebzucht is.
Vieze Westerse kapitalisten ben je vergetenquote:Op donderdag 7 november 2013 10:41 schreef Jian het volgende:
[..]
Kleine hypocriete, kapitalistische zwijntjes dat het zijn met hun "gefakte" rode wangetjes van opwinding tijdens de intocht
Tekenend voor de houding van Quinsy en co. dat ze hier niet mee akkoord gaan.quote:Op donderdag 7 november 2013 10:28 schreef Heufd het volgende:
Wel tekenend voor het gebrek aan begrip dat er is voor de tegenstanders van Zwarte Piet. Geen oorringen, daar moet je het dan maar mee doen.
Iedere concessie om dit "probleem" op te lossen is er eigenlijk één teveel, dus klagen moeten Quinsy en die andere figuren zeker niet gaan doen.quote:Op donderdag 7 november 2013 10:28 schreef Heufd het volgende:
Wel tekenend voor het gebrek aan begrip dat er is voor de tegenstanders van Zwarte Piet. Geen oorringen, daar moet je het dan maar mee doen.
Doe es niet zo gefrustreerd joh, er is helemaal niemand die jou dwingt om sinterklaas te vieren. Je doet bovendien of het feest door de kinderen zelf geimplementeerd is om volwassenen te dwingen elk jaar een lading speelgoed te kopen, het is gewoon een speeltje van de commercie, net zoals al die andere evenementen die bedoelt zijn om jou je portemonee te doen trekken. Maar ik hoor het al, jij bent zo'n krent die elk dubbeltje eerst 6 keer omdraait voordat je het uitgeeft, en dat je dat dan ook nog eens moet uitgeven aan die verdraaide hebzuchtige kleine bastaardjes en niet eens aan jezelf steekt natuuurlijk extra hard.quote:Op donderdag 7 november 2013 04:22 schreef Za het volgende:
[..]
Jij denkt dat het de kindertjes te doen is om de prachtige traditie, het feest dat van vader op zoon is overgegaan, de Sint met zijn Pieten de intocht, de liedjes etc?
Probeer het eens uit, geef ze allemaal dit jaar eens niks, laat louter de Sint opdraven met zijn Pieten en kijk dan of de kindertjes evengoed zo van dit geweldige feest genieten, of dat hun enige motivatie in dit gehele abjecte gedoe hebzucht is.
En dat is ook meteen waarom de concessie nooit gedaan had moeten worden. Nu denken die zwakzinnigen dat ze nog een punt hebben ook. Logisch gevolg is dan ook dat ze nu juist niet stoppen, maar volle pijp doorgaan. Iedereen die weleens een kind of zelfs een hond heefft opgevoed had dat zelf kunnen bedenken...quote:Op donderdag 7 november 2013 11:09 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Iedere concessie om dit "probleem" op te lossen is er eigenlijk één teveel, dus klagen moeten Quinsy en die andere figuren zeker niet gaan doen.
Jij doet het vast heel leuk op feestjes.quote:Op donderdag 7 november 2013 04:22 schreef Za het volgende:
[..]
Jij denkt dat het de kindertjes te doen is om de prachtige traditie, het feest dat van vader op zoon is overgegaan, de Sint met zijn Pieten de intocht, de liedjes etc?
Probeer het eens uit, geef ze allemaal dit jaar eens niks, laat louter de Sint opdraven met zijn Pieten en kijk dan of de kindertjes evengoed zo van dit geweldige feest genieten, of dat hun enige motivatie in dit gehele abjecte gedoe hebzucht is.
Nee hoor. De tegenstanders komen zelf aan met het argument dat die oorringen heel erg racistisch zouden zijn. Al hun argumenten worden van tafel geveeg tijdens de hoorzitting (logisch, want die hadden geen onderbouwing).quote:Op donderdag 7 november 2013 10:28 schreef Heufd het volgende:
Wel tekenend voor het gebrek aan begrip dat er is voor de tegenstanders van Zwarte Piet. Geen oorringen, daar moet je het dan maar mee doen.
Dit dus. Oerstom, die concessie.quote:Op donderdag 7 november 2013 12:20 schreef IntensiveGary het volgende:
[..]
En dat is ook meteen waarom de concessie nooit gedaan had moeten worden. Nu denken die zwakzinnigen dat ze nog een punt hebben ook. Logisch gevolg is dan ook dat ze nu juist niet stoppen, maar volle pijp doorgaan. Iedereen die weleens een kind of zelfs een hond heefft opgevoed had dat zelf kunnen bedenken...
Jij bent echt gek.quote:Op donderdag 7 november 2013 04:22 schreef Za het volgende:
[..]
Jij denkt dat het de kindertjes te doen is om de prachtige traditie, het feest dat van vader op zoon is overgegaan, de Sint met zijn Pieten de intocht, de liedjes etc?
Probeer het eens uit, geef ze allemaal dit jaar eens niks, laat louter de Sint opdraven met zijn Pieten en kijk dan of de kindertjes evengoed zo van dit geweldige feest genieten, of dat hun enige motivatie in dit gehele abjecte gedoe hebzucht is.
Extremisten zijn het. Allemaal.quote:Op donderdag 7 november 2013 10:53 schreef Serieus_Persoon het volgende:
[..]
Tekenend voor de houding van Quinsy en co. dat ze hier niet mee akkoord gaan.
Omdat het niet genoeg is.quote:Op donderdag 7 november 2013 12:29 schreef Ulx het volgende:
[..]
Nee hoor. De tegenstanders komen zelf aan met het argument dat die oorringen heel erg racistisch zouden zijn. Al hun argumenten worden van tafel geveeg tijdens de hoorzitting (logisch, want die hadden geen onderbouwing).
En als blijk van goede wil doet de organisatie alsnog die zogenaamde racistische oorringen in de ban. Waarom gaan tegenstanders dan alsnog klagen? Logen ze over het racistische gehalte van die oorringen of zo?
Moet toch wat doen, de hele wereld gaat naar de klote en wat doe jij? HELEMAAL NIKS KOOS.quote:Op donderdag 7 november 2013 13:59 schreef KoosVogels het volgende:
Maak je je er nog steeds druk om, Scorpie?
Dacht dat de discussie allang dood was.quote:Op donderdag 7 november 2013 14:09 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Moet toch wat doen, de hele wereld gaat naar de klote en wat doe jij? HELEMAAL NIKS KOOS.
Ze zijn uit op de aanpassing van Zwarte Piet.quote:Op donderdag 7 november 2013 14:09 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dat zeg ik. Terroristische extremisten. Ze zijn uit op de vernietiging van Sinterklaas.
Vandaar de rechtszaak die aangespannen is door Quinsy en co om Zwarte Piet te verbieden bij de intocht in Amsterdam. Dat is puur voor de aanpassing.quote:Op donderdag 7 november 2013 14:12 schreef Heufd het volgende:
[..]
Ze zijn uit op de aanpassing van Zwarte Piet.
Eerder gelyncht door een menigte woedende ZP-slaven.quote:Op donderdag 7 november 2013 14:18 schreef KoosVogels het volgende:
We zeggen volgend jaar gewoon dat de Sint is overleden aan kanker.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |