Ja mensen hebben dat liever, maar dat gaat teveel geld kosten.quote:Op donderdag 4 april 2013 11:54 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Ik durf best te zeggen dat het ten koste gaat van baantjes voor laaggeschoold werk, maar alsnog heb je laaggeschoold werk dat niet door robots uitgevoerd kan worden. Simpelweg het werk dat menselijk contact vereist. Mensen hebben liever een verpleger die echt met ze praat in plaats van een robot die even een doekje langs hun billen haalt.
Dat kan als probleem gezien worden. Ondertussen hebben we nog wel een tekort aan verplegers en ander laaggeschoold werk. Kwestie van een verschuiving in de arbeidsmarkt.quote:Op donderdag 4 april 2013 12:00 schreef Tijn het volgende:
[..]
Maar dat is toch een probleem, of niet?
Als er genoeg vraag naar is blijven de echte caissières gewoon nog bestaan. Kwestie van vraag en aanbod.quote:Op donderdag 4 april 2013 12:13 schreef macca728 het volgende:
[..]
Ja mensen hebben dat liever, maar dat gaat teveel geld kosten.
Ik heb ook liever contact met een cassiere, dan mijn boodschappen langs een scanner halen, maar de realiteit wordt straks dat heel veel automatisch gaat.
Nee hoor, die ontwikeling is er al, terwijl een hoop mensen er echt niet op zitten te wachten.quote:Op donderdag 4 april 2013 19:41 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Dat kan als probleem gezien worden. Ondertussen hebben we nog wel een tekort aan verplegers en ander laaggeschoold werk. Kwestie van een verschuiving in de arbeidsmarkt.
Als er überhaupt sprake zou zijn van extra werkloosheid (op de lange termijn betwijfel ik dat ten zeerste), dan nog profiteren we van de extra welvaart. Dan neem ik de extra werkloosheid op de koop toe.
[..]
Als er genoeg vraag naar is blijven de echte caissières gewoon nog bestaan. Kwestie van vraag en aanbod.
Grappig dat je jouw mening generaliseert. Er zijn nog steeds kleine toko's waar je kan afrekenen en minder grote supermarkten waar je ook nog steeds een mens voor je hebt.quote:Op donderdag 4 april 2013 19:44 schreef macca728 het volgende:
[..]
Nee hoor, die ontwikeling is er al, terwijl een hoop mensen er echt niet op zitten te wachten.
Als je naar London of Parijs gaat zie je die supermarkten al veel, alleen nog self service afrekening.
Kwestie van hoeveel meer winst kunnen we pakken, elimineren van personeel.
Dat is de enige drijfveer tegenwoordig.
Bingo. En ik vermoed dat die kleine toko's genoeg blijven bestaan en daarmee de claim dat we 2 miljard (!!) banen zouden 'verliezen' zoals uit de OP volledige waanzin is.quote:Op donderdag 4 april 2013 19:46 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Grappig dat je jouw mening generaliseert. Er zijn nog steeds kleine toko's waar je kan afrekenen en minder grote supermarkten waar je ook nog steeds een mens voor je hebt.
Je hebt de keuze. Als mensen het echt zo graag zouden willen, dan wordt dat gat in de markt wel gevuld, want dan heb je een flink voordeel t.o.v. de concurrentie.
Ja je verliest slechts een functie. En welke komen erbij ?quote:Op donderdag 4 april 2013 19:51 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Bingo. En ik vermoed dat die kleine toko's genoeg blijven bestaan en daarmee de claim dat we 2 miljard (!!) banen zouden 'verliezen' zoals uit de OP volledige waanzin is.
Nog los van het feit dat je die baan niet verliest; de caissiere kan eenvoudigweg anders ingezet worden binnen het bedrijf. Je "verliest" slechts een functie, die overbodig is gemaakt door de techniek.
Nee je hebt dubbel zoveel kosten t.o.v. de concurrentie. Alle supermarkten gaan het doen hoor, ook kleinere. In London praat ik niet over megasupermarkten. En niet alleen supermarkten, welcome to the future.quote:Op donderdag 4 april 2013 19:46 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Grappig dat je jouw mening generaliseert. Er zijn nog steeds kleine toko's waar je kan afrekenen en minder grote supermarkten waar je ook nog steeds een mens voor je hebt.
Je hebt de keuze. Als mensen het echt zo graag zouden willen, dan wordt dat gat in de markt wel gevuld, want dan heb je een flink voordeel t.o.v. de concurrentie.
Exactly.quote:Op donderdag 4 april 2013 19:51 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Bingo. En ik vermoed dat die kleine toko's genoeg blijven bestaan en daarmee de claim dat we 2 miljard (!!) banen zouden 'verliezen' zoals uit de OP volledige waanzin is.
Nog los van het feit dat je die baan niet verliest; de caissiere kan eenvoudigweg anders ingezet worden binnen het bedrijf. Je "verliest" slechts een functie, die overbodig is gemaakt door de techniek.
Simpel. Ze verliezen de concurrentie, dus is er niet veel vraag naar. Blijkbaar overschat je toch echt de behoefte. Niet iedereen denkt zoals jij.quote:Op donderdag 4 april 2013 20:26 schreef macca728 het volgende:
[..]
Nee je hebt dubbel zoveel kosten t.o.v. de concurrentie. Alle supermarkten gaan het doen hoor, ook kleinere. In London praat ik niet over megasupermarkten. En niet alleen supermarkten, welcome to the future.
Ja toko's blijven bestaan tot ze weg geconcurreerd worden. Vergelijk nu maar met 20 jaar geleden. Hoeveel kleine zaakjes zijn er weg ? Heel veel.
Het is ook absoluut een blijver, maar betekent wel weer dat er minder caissières nodig zijn. En aangezien het met papieren media ook al slecht gaat, vraag ik me af wat een puber in de toekomst voor bijbaantje moet gaan zoeken.quote:Op donderdag 4 april 2013 20:31 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Overigens vind ik het wel makkelijk, zelf scannen. Wat mij betreft is dat ook een blijvertje.
Misschien wat meer tijd spenderen aan een studie.quote:Op donderdag 4 april 2013 20:35 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het is ook absoluut een blijver, maar betekent wel weer dat er minder caissières nodig zijn. En aangezien het met papieren media ook al slecht gaat, vraag ik me af wat een puber in de toekomst voor bijbaantje moet gaan zoeken.
Dat is niet voor iedereen, los nog van de kosten straks.quote:Op donderdag 4 april 2013 20:37 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Misschien wat meer tijd spenderen aan een studie.
Nee niet iedereen denkt zoals mij. Dat geldt voor iederen hier.quote:Op donderdag 4 april 2013 20:31 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Simpel. Ze verliezen de concurrentie, dus is er niet veel vraag naar. Blijkbaar overschat je toch echt de behoefte. Niet iedereen denkt zoals jij.
Overigens vind ik het wel makkelijk, zelf scannen. Wat mij betreft is dat ook een blijvertje.
Leuke doemscenario's, maar je gaat niet in op het simpele feit dat zulke supermarkten gewoon kunnen bestaan wanneer er genoeg vraag naar is. Ik hoor vooral een onderbuik rommelen, maar weinig argumenten van rationele aard.quote:Op donderdag 4 april 2013 20:53 schreef macca728 het volgende:
[..]
Nee niet iedereen denkt zoals mij. Dat geldt voor iederen hier.
Alles is makkelijk, maar het kost wel miljoenen banen voor laaggeschoolden en er komen daar steeds meer van, dus over een x aantal jaar heb je een voor een groot deel onleefbare wereld door armoede etc.
Audiobook: http://www.fee.org/files/(...)n%20One%20Lesson.mp3quote:Op donderdag 4 april 2013 09:11 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Die zoeken dan een andere baan d.m.v. omscholing bijvoorbeeld.
We zijn na de industriële revolutie toch ook nog goed terecht gekomen?
Overigens raad ik hier iedereen het boek 'Economy in One Lesson' aan. Deze rekent goed af met dergelijke economische drogredeneringen. Er is zelfs een speciaal hoofdstuk geweid aan dit onderwerp. Doordat het zo'n oud boek is, is deze gratis te lezen.
http://mises.org/books/economics_in_one_lesson_hazlitt.pdf
Het hoofdstuk heet: "The curse of machinery".
En er zijn er minstens evenveel bijgekomen. Döner- en pizzaboeren, telefoondingen, andersoortige winkels. Webshops kunnen niet alles vervangen.quote:Op donderdag 4 april 2013 20:26 schreef macca728 het volgende:
[..]
Nee je hebt dubbel zoveel kosten t.o.v. de concurrentie. Alle supermarkten gaan het doen hoor, ook kleinere. In London praat ik niet over megasupermarkten. En niet alleen supermarkten, welcome to the future.
Ja toko's blijven bestaan tot ze weg geconcurreerd worden. Vergelijk nu maar met 20 jaar geleden. Hoeveel kleine zaakjes zijn er weg ? Heel veel.
Je haalt nu de werkrelatie tussen robot en werkgever door naar menselijke werknemer en werkgever. Wat mensen uiteindelijk gaan doen is specialiseren en managen. Het zou me niets verbazen als de werknemer straks de werkgever wordt van een groep robots. Want het moment dat we een idee hebben en dat robots dit idee begrijpen en direct in mekaar flatsen is nog echt niet nabij: daar zijn nog teveel tussenstappen en 'omzettingen' die de wetenschap nog niet veel onderzoekt. We zijn nu net pas op het punt dat robots zelfstandig oog-armcoordinatië kunnen leren; en zelfs dat is knap lastig.quote:Op maandag 8 april 2013 17:21 schreef Koudspel het volgende:
Het feit dat we in een sociale samenleving leven, hebben we te danken aan de vakbonden, die door middel van stakingen de werknemer op de knieën konden krijgen, en zo rechten konden afdwingen. Robots staken niet. Zo kan de werknemer uiteindelijk steeds minder belangrijk worden en steeds minder te eisen hebben. Ook het gebrek aan vraag naar arbeid zal in dit geval uiteindelijk leiden tot steeds goedkopere arbeid, minder vakantie, minder sociale zekerheid en dus uiteindelijk een mindere kwaliteit van leven voor het overgrote deel van de bevolking.
Ik denk juist dat veel kleinere bedrijven kunnen onstaan en informatie veel belangrijker wordt dan grondstoffen. Mensen zullen dus ontwerpen en dergelijk produceren, die ze vervolgens dmv 3d printers of digitaal direct van de hand kunnen doen bij de klant. Tussenpersonen zullen dus meer en meer verdwijnen. Ik betwijfel ten zeerste dat we van de ene op de andere dag meer dan de helft van de bevolking ontslaan; en dan ook nog binnen afziende tijd democratie en dergelijke opdoeken. Ik zou haast zeggen dat we nu al vaak tegenspartelen en traag avanceren, mede door ongerede angst: mensen zijn nou eenmaal bang voor het onbekende.quote:Sterker nog, als de machtsverhoudingen zo zouden veranderen dat werknemers steeds minder te zeggen zouden krijgen, zou zelfs een van de belangrijke basiswaarden van de westerse samenleving, democratie, in gevaar komen. Als de werknemer wordt vervangen door machines, die in handen zijn van een rijke elite, ligt de macht ook in handen van deze elite. En macht wordt zelden vrijwillig gedeeld. De bestuursvorm van een land is dan ook niet een keuze op basis van de ethische normen binnen een land, maar een afspiegeling van de macht. Als een bepaalde groep de mogelijkheid heeft democratie op te heffen en zichzelf de macht te geven zal deze dat over het algemeen doen.
quote:Op maandag 8 april 2013 19:43 schreef Koudspel het volgende:
Feit is dat door geautomatiseerde arbeid in eerste instantie arbeidsplaatsen verloren gaan. Tot nu toe is dat telkens opgelost door het ontstaan van nieuwe markten en behoeften, om de eeuwige vraag van de mens te vervullen. De (terechte???) vraag van een aantal mensen hier is of deze vraag niet eens tot een einde zal lopen en of door een simpel gebrek aan behoefte niet eens grote werkloosheid kan ontstaan.
Hoezo is dit een feit? Ik heb tot nu toe nergens bewijs gezien dat automatisering ervoor heeft gezorgd dat er minder werk in zijn geheel te vinden is. Ik zou haast denken juist meer vanwege nieuwe markten en posities.quote:Op maandag 8 april 2013 19:43 schreef Koudspel het volgende:
Feit is dat door geautomatiseerde arbeid in eerste instantie arbeidsplaatsen verloren gaan. Tot nu toe is dat telkens opgelost door het ontstaan van nieuwe markten en behoeften, om de eeuwige vraag van de mens te vervullen. De (terechte???) vraag van een aantal mensen hier is of deze vraag niet eens tot een einde zal lopen en of door een simpel gebrek aan behoefte niet eens grote werkloosheid kan ontstaan.
wat nu al realiteit is, dat is het boodschappen doen in de stoel mogelijk is met de PC en ophalen met een ophaalcodequote:Op donderdag 4 april 2013 21:07 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Leuke doemscenario's, maar je gaat niet in op het simpele feit dat zulke supermarkten gewoon kunnen bestaan wanneer er genoeg vraag naar is. Ik hoor vooral een onderbuik rommelen, maar weinig argumenten van rationele aard.
Dat is fantastisch voor de werk gelegenheid, terug naar de oude kruidenier die van achter de toonbank je bestelling bij elkaar pakt. Tegenwoordig uitgevoerd door order pickers en thuis bezorgt!quote:Op zaterdag 4 mei 2013 10:52 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
wat nu al realiteit is, dat is het boodschappen doen in de stoel mogelijk is met de PC en ophalen met een ophaalcode
gewoon de hele week toevoegen aan je lijstje met je mobiel en in de ochtend van de ophaaldag akkoord geven
echte robots is meer een fantasie
Lastig te zeggen idd. Afrika groeit op sommige plekken al erg hard. Mede omdat China zo hard investeert in Afrika door wegen, havens en spoorlijnen aan te leggen. Ze hebben zelfs Ethiopie een nieuw African united nations gebouw cadeau gegeven:quote:Op zondag 2 juni 2013 11:32 schreef breaky het volgende:
Moeilijke materie. De grote vraag is hoe ziet de wereld eruit in 2113. Niemand die denk ik het antwoord kan geven.
Automatisering, emancipatie en vergrijzing zijn dingen uit de westerse wereld, terwijl het overgrote deel van de mensheid vandaag de dag het moeilijk heeft om de dagelijkse behoeften bijelkaar te sprokkelen.
Ik denk dat daar dus het een deel van het antwoord ligt. Gaat Afrika zich eindelijk economisch ontwikkelen? Word China het nieuwe centrum van de wereld? Gaat er echt eens een keer een Arabische verlichting komen?
Eigenlijk moeten we naar Afrika emigreren omdat de automatisering daar achter loopt en we dus nog gewoon kunnen werken. Migratie is al decennia gebaseerd op werkgelegenheid en economische voorspoed. Straks hebben de robots niemand meer om voor te zorgen.quote:Op zondag 2 juni 2013 12:03 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Lastig te zeggen idd. Afrika groeit op sommige plekken al erg hard. Mede omdat China zo hard investeert in Afrika door wegen, havens en spoorlijnen aan te leggen. Ze hebben zelfs Ethiopie een nieuw African united nations gebouw cadeau gegeven:
[ afbeelding ]
Tsja, ik denk zelf dat ik als designer voorlopig wel veilig zitquote:Op zondag 2 juni 2013 20:51 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Eigenlijk moeten we naar Afrika emigreren omdat de automatisering daar achter loopt en we dus nog gewoon kunnen werken. Migratie is al decennia gebaseerd op werkgelegenheid en economische voorspoed. Straks hebben de robots niemand meer om voor te zorgen.
quote:Domino’s Pizza testing pizza-delivering drones
Domino’s Pizza hired a creative agency called T + Biscuits to test the feasibility of octocopter drones that deliver a hot, delicious pizza to your doorstep.
Heavily branded as the DomiCopter, the current prototype can deliver two, large pizzas in about ten minutes within a four mile radius of the store. While future versions could hypothetically use GPS coordinates to deliver the pie, the existing model is piloted from the ground by someone experienced in drone flight.
The DomiCopter has eight spinning blades and includes the standard thermal insulation bag that’s carried around by Domino’s Pizza delivery drivers. Developed by a company called Aerosight, this type of drone is primarily used for capturing broadcast quality video with cameras like the Red Epic , Canon C300 or Sony PMW F3.
No flying permits are needed to operate the drone up to 126 meters off the ground, as detailed by NBC News recently; only permission of the landowner is required. Other tools that can be used with the drone include on-board GPS, air pressure sensors and an electronic compass.
“If anything, it went quicker than a pizza boy," T + Biscuits founder Tom Hatton said when asked about the feasibility of using the DomiCopter drone. "We were amazed at how easy it was going to be.” Hatton was referencing the time required to navigate roads as well as stop at red lights.
According to Hatton, other names previously batted around for the DomiCopter included the ”Pepperdroney” and the “Flyin’ Hawaiian.”
After proving the concept with the first drone flight, the DomiCopter has been delivered to Domino’s UK headquarters for further testing. Ideally, the company wants to test increasing the payload capacity of the drone in order to carry other items like a two-liter bottle of Coke or perhaps more pizzas. Domino’s UK management haven’t announced any plans to roll out a test of drone deliveries at Domino’s pizza locations in the United Kingdom or the United States.
Read more: http://www.foxnews.com/te(...)atures#ixzz2VGqBi5mk
Haha, ben benieuwd hoe dat in de praktijk gaat werkenquote:
Aan de hand van je huisadres worden de GPS coördinaten berekend, deze worden doorgegeven aan die drone die vervolgens volautomatisch naar je toe vliegt. Op Youtube staan ook aardig wat filmpjes met die AR Drones (speelgoed) die zo worden ingesteld dat ze een vooraf bepaald pad vliegen.quote:Op dinsdag 4 juni 2013 20:06 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Haha, ben benieuwd hoe dat in de praktijk gaat werken
Maar zo gauw de drone voor je deur hangt kan hij beroofd worden van de pizzaquote:Op dinsdag 4 juni 2013 20:14 schreef YazooW het volgende:
[..]
Aan de hand van je huisadres worden de GPS coördinaten berekend, deze worden doorgegeven aan die drone die vervolgens volautomatisch naar je toe vliegt. Op Youtube staan ook aardig wat filmpjes met die AR Drones (speelgoed) die zo worden ingesteld dat ze een vooraf bepaald pad vliegen.
Goedkoper als een gewone bezorger + bestelling is sneller thuis.
Domino's blij, jij blij, bezorger kan ander werk gaan zoeken.
Als ze je pizza jatten knal je ze gewoon neerquote:Op dinsdag 4 juni 2013 22:25 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Maar zo gauw de drone voor je deur hangt kan hij beroofd worden van de pizza
Aan de andere kant, hij kan 3 meter hoog in de lucht voor je deur gaan hangen, jou op je mobiel bellen en dan moet hij je gezicht scannen of zo? Of misschien herkent hij via het huisnummer dat de juiste persoon opendoet?
Ja of dat je een barcode op je smartphone hebt die gescand wordt door de drone. Net zoals dat gaat met elektronische vliegtickets, die kunnen ook gescand worden op je telefoon.quote:Op dinsdag 4 juni 2013 22:32 schreef YazooW het volgende:
[..]
Als ze je pizza jatten knal je ze gewoon neer
Maar even serieus, je zou hier wel een methode voor kunnen vinden met bijvoorbeeld gezichtsherkenning o.i.d.
Hmm ja maar hij heeft wel een punt. De menselijke factor wordt vaak nog even vergeten. Zo'n ding zal veel sneller overvallen worden dan een menselijke bezorger.quote:Op dinsdag 4 juni 2013 22:35 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Ja of dat je een barcode op je smartphone hebt die gescand wordt door de drone. Net zoals dat gaat met elektronische vliegtickets, die kunnen ook gescand worden op je telefoon.
Is de barcode geldig? Dan laat de drone de pizza los
Ja maar ik denk dat je dan al van tevoren hebt betaald. De drone levert alleen de pizza af. Als de drone ook nog geld in ontvangst moet nemen en moet wisselen, ik weet niet of dat zo handig is. Als hij geld meedraagt zal hij idd sneller overvallen worden.quote:Op dinsdag 4 juni 2013 22:40 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Hmm ja maar hij heeft wel een punt. De menselijke factor wordt vaak nog even vergeten. Zo'n ding zal veel sneller overvallen worden dan een menselijke bezorger.
En die drone hou je zo vast hoor. Die dingen hebben heel weinig kracht.
In de toekomst zeker mogelijk. Nu nog niet zo. Niet vanwege de techniek, maar vanwege de menselijke factor.
Overigens, hebben jullie dat item op NOS gezien over dat een bouwbedrijf hele kamers van nieuwe woningen in de fabriek bouwen en op de bouwplaats alleen maar op elkaar zetten. Hoewel hier niet echt robots aan te pas kwamen was het interessant omdat ze stelde dat ze nu 4 keer zo snel konden bouwen met veel minder mensen. En hij gaf duidelijk aan dat de banen ook niet meer terug zouden komen (mocht de economie weer aantrekken).
Ik kan het even niet terugvinden. Het is een paar dagen oud.
Oke, goed punt. Misschien is het ding op dit moment nog niet geschikt genoeg voor in de drukke stad. Teveel onvoorspelbare factoren. Maar in van die grote Amerikaanse buitenwijken zou het idd prima kunnen werken.quote:Op dinsdag 4 juni 2013 22:44 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Ja maar ik denk dat je dan al van tevoren hebt betaald. De drone levert alleen de pizza af. Als de drone ook nog geld in ontvangst moet nemen en moet wisselen, ik weet niet of dat zo handig is. Als hij geld meedraagt zal hij idd sneller overvallen worden.
En dat item waar je het over hebt, dat ken ik niet helaas.
Ja ik had idd het beeld in mn hoofd van een NLse binnenstad met portiekjes en zo. In een grotere suburb is het idd veel makkelijker te realiseren.quote:Op dinsdag 4 juni 2013 22:46 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Oke, goed punt. Misschien is het ding op dit moment nog niet geschikt genoeg voor in de drukke stad. Teveel onvoorspelbare factoren. Maar in van die grote Amerikaanse buitenwijken zou het idd prima kunnen werken.
Nu zie ik een beetje voor me dat ik het portiek uitloop, buurman net een pizza heeft besteld en ik met m'n lompe kop zo'n propellor in m'n oog krijg
Is dat net zoiets als:quote:Op zaterdag 15 juni 2013 03:58 schreef El_Matador het volgende:
Goed dat je het topic omhoog gooit. Ik dacht er deze week aan bij het zien van de film Surrogates (2009). Die sluit precies aan bij de sociale acceptatie die ik eerder noemde...
Geen idee die ken ik nog niet. Dank je voor de tip.quote:Op zaterdag 15 juni 2013 04:42 schreef VacaLoca het volgende:
[..]
Is dat net zoiets als:
Sleep Dealer (2008) - IMDb
?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |