Hm, waarom?quote:
banengroei is enorm op het momentquote:
Miljardenbezuinigingen schaden economie VSquote:Op vrijdag 8 maart 2013 10:48 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
banengroei is enorm op het moment
Dat is een aanname, net als, op het jaar 2000 dan gaan alle computers uit of als u niet tekent dan gaat het licht uit.quote:Op vrijdag 8 maart 2013 11:16 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Miljardenbezuinigingen schaden economie VS
Ehm...neequote:Op vrijdag 8 maart 2013 10:48 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
banengroei is enorm op het moment
Maar denk je dat onder een republikein men wel hoger betaalde banen terug had gekregen, of is het gewoon afgelopen met de beter betaalde banen omdat we die ook allemaal outsourcen naar india en china?quote:Op vrijdag 8 maart 2013 12:03 schreef SeLang het volgende:
De ironie is natuurlijk dat die jongeren massaal op Obama hebben gestemd.
Wat deze cijfers overigens nog verbloemen is dat het profiel van de banen die zijn teruggekomen niet hetzelfde zijn als de banen die zijn verdwenen: de nieuwe banen zijn gemiddeld lager betaalde banen.
maar dat is de mondiale schuldencrisis, ik denk dat je beter Bush daarvoor de schuld kan geven dan Obamaquote:Op vrijdag 8 maart 2013 13:07 schreef piepeloi55 het volgende:
Al die jongeren krijgen straks de rekening gepresenteerd middels een torenhoge studie en overheids schuld die ze nog decennia lang kunnen gaan terugbetalen in ruil voor een nipte groei en de (tijdelijke) opgepompte 'assets' in bezit van voorgaande generaties . Dat is dus de 'change'.
In principe had het niet uitgemaakt welke president er gekozen was. De onevenwichtigheden zijn simpelweg te groot om eruit te groeien middels slim/gezond langetermijn beleid. Het enige verschil dat er had kunnen zijn is het tijdstip (en omvang) waarop de rekening word gepresenteerd. De huidige politieke elite zal redelijk door hun ambtstermijn heenkomen, maar de geschiedenis zal niet zo gunstig over hen oordelen als de rekening alsnog gepresenteerd word. De huidige 'helden' zijn vaak de toekomstige 'bandieten' en visa versa.
Ik weet nog goed hoe schroder werd afgespiegeld toen hij een gezond hervormingsbeleid doorvoerde waar Duitsland nu zijn vruchten van plukt. Tegenwoordig word hij als 'held' gezien om die reden. het omgekeerde zal vermoedelijk gaan gelden voor Obama.
Schijnbaar is de korte termijn en waan van de dag dusdanig belangrijk voor de gemiddelde burger dat ze de leiders kiezen die ze verdienen. Jammer voor diegene die verder kijken dan een paar jaar, maar die bereiden zich er natuurlijk op een andere manier op voor.
Obama heeft natuurlijk wel de ultieme banenkiller voor jonge mensen ingevoerd in de vorm van Obamacare. Veel bedrijven kunnen nu alleen nog maar parttime werkers aannemen en/of oudere werknemers parttime aanhouden in plaats van met pensioen laten gaan ten koste van nieuwe jonge fulltime werknemers. Of het werk outsourcen natuurlijk.quote:Op vrijdag 8 maart 2013 12:50 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar denk je dat onder een republikein men wel hoger betaalde banen terug had gekregen, of is het gewoon afgelopen met de beter betaalde banen omdat we die ook allemaal outsourcen naar india en china?
Het is zo dat Obama werd opgezadeld met een groot economisch probleem. Hij heeft echter een groot mandaat en momentum gekregen om veranderingen door te voeren. Daar heeft hij geen gebruik van gemaakt, sterker nog hij is doorgegaan met datzelfde beleid op een nog grotere schaal. Een doodzonde imo. De rekening daarvoor word waarschijnlijk in de komende jaren pas gepresenteerd en de opinie over de huidige politieke elite zal dan snel veranderen.quote:Op vrijdag 8 maart 2013 13:24 schreef michaelmoore het volgende:
maar dat is de mondiale schuldencrisis, ik denk dat je beter Bush daarvoor de schuld kan geven dan Obama
Maar als er bijna geen waarde meer aan producten wordt toegevoegd kun je toch niet alleen aan elkaar maar diensten als hamburgers flippen en inpakken bij winkels verkopen?quote:Op vrijdag 8 maart 2013 13:25 schreef SeLang het volgende:
Dat veel van de nieuwe banen "slechtere" banen zijn is inderdaad grotendeels het gevolg van dat men zich uit de markt heeft geprijsd ten gevolge van hoge inflatie. Dingen als R&D kun je makkelijk outsourcen maar hamburger flippers bij de lokale McDonalds kun je niet outsourcen dus dat soort werk blijft.
Daar zit dan ook een levensgroot probleem.quote:Op vrijdag 8 maart 2013 13:30 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar als er bijna geen waarde meer aan producten wordt toegevoegd kun je toch niet alleen aan elkaar maar diensten als hamburgers flippen en inpakken bij winkels verkopen?
Maar onder druk van de rechtse wind en de bijbehorende marktfundamentalisten moesten we alle productie maar laten verplaatsen naar goedkopere plaatsen, en mogen we geen import beperkingen opleggen aan goedkope rotzooi die niet volgens onze arbo en milieu normen geproudceerd wordt omdat dit de vrije markt zou verpesten. Dit is allemaal niet meer dan korte termijn denken en winsten genereren geweest.quote:Op vrijdag 8 maart 2013 13:42 schreef SeLang het volgende:
[..]
Daar zit dan ook een levensgroot probleem.
Er zit nog een ander aspect aan waar je nooit iemand over hoort, namelijk een strategisch aspect. De meeste mensen zijn opgegroeid in een tijd met weinig oorlog en spanningen. Maar als er weer eens een groot conflict/ oorlog uitbreekt met boycots en handelsbeperkingen dat ontdek je tot je grote schrik dat je zelf geen auto's, computers, landbouw machines, etc meer kunt maken.
Je bedoelt eigenlijk dat linkse fundamentalisten marktconforme salarissen tegenhouden en bedrijven daardoor geen keus hebben om ofwel de tent te sluiten ofwel activiteiten te verplaatsen.quote:Op vrijdag 8 maart 2013 13:49 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar onder druk van de rechtse wind en de bijbehorende marktfundamentalisten moesten we alle productie maar laten verplaatsen naar goedkopere plaatsen, en mogen we geen import beperkingen opleggen aan goedkope rotzooi die niet volgens onze arbo en milieu normen geproudceerd wordt omdat dit de vrije markt zou verpesten. Dit is allemaal niet meer dan korte termijn denken en winsten genereren geweest.
Wallstreet is op een alltime High , de werkloosheid neemt af de huizenmarkt trekt aan wat zeur je nouquote:Op vrijdag 8 maart 2013 13:29 schreef piepeloi55 het volgende:
Hij heeft echter een groot mandaat en momentum gekregen om veranderingen door te voeren. Daar heeft hij geen gebruik van gemaakt
Ow we moeten dus gewoon tegen hongerloontjes hier gaan werken en net zoals in china met de 3 generaties familie in 1 huisje gaan wonen. Fijn zeg dat rechtsen graag alle welvaart hier willen inleveren alleen om de korte termijn winsten van bedrijven te rechtvaardigen.quote:Op vrijdag 8 maart 2013 14:00 schreef SeLang het volgende:
[..]
Je bedoelt eigenlijk dat linkse fundamentalisten marktconforme salarissen tegenhouden en bedrijven daardoor geen keus hebben om ofwel de tent te sluiten ofwel activiteiten te verplaatsen.
We gaan zien hoe houdbaar het is en welke prijs daarvoor betaald gaat worden. Dat zal niet morgen zijn, maar dat maakt niet zoveel uit als je visie gericht is op de zeer lange termijn. Persoonlijk zie ik de toekomst, mede om deze redenen, juist rooskleurig tegemoet. Je kunt een heleboel leuke dingen doen met een oorlogskasje in dergelijke tijden.quote:Op vrijdag 8 maart 2013 14:00 schreef michaelmoore het volgende:
Wallstreet is op een alltime High , de werkloosheid neemt af de huizenmarkt trekt aan wat zeur je nou
Die oorlogen hebben een godsvermogen gekost dat is niet meer en GM is weer de grootste autobouwer ter wereld, zie alles niet zo zwart
Alleen wat iedereen steeds roept Guantanamo is nog niet dicht, daar heeft ie misgekleund
Ik denk dat je de Chinese R&D en software jongens behoorlijk onderschat. De spijkerbroeken business is naar Afrika aan het kijken, het wordt te duur in China en de het millieu begint ook een rol te spelen.quote:Op vrijdag 8 maart 2013 14:13 schreef michaelmoore het volgende:
Laat die Chinezen maar spijkerbroeken voor 5 euro maken hoor , dan gaan wij wel verder met ASML en de USA met Google, Apple en Microsoft
quote:vr 08 mrt 2013, 14:37
Banengroei VS fors boven verwachting
WASHINGTON - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in februari fors sterker toegenomen dan verwacht. Er kwamen, buiten de agrarische sector, 236.000 nieuwe banen bij. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Arbeid vrijdag bekend. Economen rekenden gemiddeld op 165.000 banen.
Ja en dat wordt volgende maand weer naar beneden bijgesteld, zoals elke maandquote:Op vrijdag 8 maart 2013 14:59 schreef michaelmoore het volgende:
Voor alle pessimisten
http://www.telegraaf.nl/d(...)n_verwachting__.html
[..]
Jobs worden omgezet in partime banen om Obamacare te vermijden, dus dan daalt het aantal werklozen wel.quote:Op vrijdag 8 maart 2013 14:59 schreef michaelmoore het volgende:
Voor alle pessimisten
http://www.telegraaf.nl/d(...)n_verwachting__.html
[..]
Wallstreet gelooft het anders wel als ik de reactie zo zie.quote:Op vrijdag 8 maart 2013 15:08 schreef Sparqq het volgende:
[..]
Jobs worden omgezet in partime banen om Obamacare te vermijden, dus dan daalt het aantal werklozen wel.
Je bedoelt die tradebots die reageren op een getalletje in de headline dat hoger ligt dan de ingestelde limiet?quote:Op vrijdag 8 maart 2013 15:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Wallstreet gelooft het anders wel als ik de reactie zo zie.
Ja de AEX reageert ook positief op deze leugensquote:Op vrijdag 8 maart 2013 15:23 schreef SeLang het volgende:
[..]
Je bedoelt die tradebots die reageren op een getalletje in de headline dat hoger ligt dan de ingestelde limiet?
Exact, even gekopieerd van zerohedge aangezien ik op dit moment de tijd niet heb om in de cijfers te duiken:quote:Op vrijdag 8 maart 2013 15:08 schreef Sparqq het volgende:
[..]
Jobs worden omgezet in partime banen om Obamacare te vermijden, dus dan daalt het aantal werklozen wel.
Als je hiervoor zou corrigeren zit je min of meer op de banengroei die al maanden is. Het kwakkelt dus voort en neemt de participatiegraad af met weer eens 0,1%.quote:And not unexpectedly, in February according to the Household Survey, the number of full-time jobs declined by 77K from 115,918 to 115,841. The offset: a jump in part-time workers which rose from 27,467 to 27,569, or 102K. Part-time jobs, for those who are unaware, are "jobs" only in the broadest of definitions. "
quote:Op donderdag 7 maart 2013 16:08 schreef piepeloi55 het volgende:
USD Revised Unit Labor Costs q/q 4.6%
Obamacare duwt de loonkosten omhoog. Tevens zorgt Obamacare ervoor dat kleinere bedrijven vaste banen omzetten in part time banen om deze kosten te ontwijken en de marges van grotere bedrijven onder druk komen te staan. Dat worden dus goede banencijfers de komende tijd vanuit de kleinere bedrijven, of dat zo positief is is een tweede. Desalniettemin zie ik de koppen: "MKB USA doet mee aan herstel" al voor me.
Dat is wel ironisch, ja. Misschien kunnen ze een andere definitie gaan hanteren van de werkloosheid om QE infinity toch voort te kunnen zettenquote:Op vrijdag 8 maart 2013 16:10 schreef SeLang het volgende:
Wel lachen dat de Fed de QE-kraan straks dichtschroeft vanwege het "succes" op de arbeidsmarkt
Er zal ook nog wel een downgrade volgen van Fitch voor Frankrijk. Frankrijk heeft volgens Fitch nog AAA maar in het geval de omstandigheden verslechteren zal het nog dit jaar overgaan tot een downgrade.quote:Fitch verlaagt rating Italië naar BBB+
Kredietbeoordelaar Fitch heeft de rating van Italië verlaagd van A- naar BBB+. Het is voor het eerst dat een ratingbureau de kredietwaardigheid van Italië verlaagt sinds de parlementsverkiezingen eind februari. Die hebben geen duidelijke meerderheid opgeleverd in de Senaat.
Fitch ziet tevens negatieve vooruitzichten voor de Italiaanse economie, die zich bevindt in ,,een van de diepste recessies in Europa'', aldus de krant la Repubblica. Eerder hadden de kredietbeoordelaars Standard & Poor's en Moody's Italië al uit de kopgroep van de A-landen gehaald.
Namens de pessimisten:quote:Op vrijdag 8 maart 2013 14:59 schreef michaelmoore het volgende:
Voor alle pessimisten
http://www.telegraaf.nl/d(...)n_verwachting__.html
[..]
quote:Record 89,304,000 Americans 'Not in Labor Force' -- 296,000 Fewer Employed Since January
CNSNews.com) - The number of Americans designated as "not in the labor force" in February was 89,304,000, a record high, up from 89,008,000 in January, according to the Department of Labor. This means that the number of Americans not in the labor force increased 296,000 between January and February.
kloptquote:
quote:vr 08 mrt 2013, 23:00
Google schrapt nog 1200 banen bij Motorola
MOUNTAIN VIEW (AFN) -
Google gaat verder snijden in het personeelsbestand van het vorig jaar overgenomen Motorola. Er gaan nog eens 1200 banen weg bovenop de 4000 die zeven maanden geleden al werden geschrapt. Dat schrijven diverse buitenlandse media vrijdag.
Het zou vooral gaan om ontslagen buiten de Verenigde Staten, in landen als China en India. ,
Italianen hebben nauwelijks hypotheekschulden, hun pensioenvoorziening is op vergrijzingsbestendige wijze geregeld en het mediane vermogen per huishouden bedraagt er een dikke 160.000 euro. Hun overheid kampt echter wel met een veel te hoge schuld, maar die zijn ze ondanks hun rijkdom blijkbaar niet bereid zelf te betalen - dat mogen de armere Duitsers en Nederlanders straks weer doen (die de pech hebben dat ze hun overheidsfinanciën nog wel enigszins op orde hebben) als over een paar maanden de Italiaanse overheid dreigt te defaulten.quote:A “Politically Explosive” Secret: Italians Are Over Twice As Wealthy As Germans
Friday, March 8, 2013 at 6:02PM
In December 2006, the ECB established the HFSC network of survey specialists, statisticians, and economists from its own ranks, national central banks of the Eurozone, and statistical institutes. The acronym stood for Household Finance and Consumption Survey. It would collect “micro-level structural information” on household wealth. A massive bureaucratic undertaking. Surveys went out in 2010. Results are now ready. No one in Europe had ever done a survey on that scale before. And no one might ever do it again. Because, in the era of bailouts and wealth-transfers, the results are so explosive that the Bundesbank is keeping its report secret—and word has leaked out why.
The surveys were conducted on a national basis, with each central bank publishing its own report. They would then be combined and summarized by the ECB into a cohesive picture of how wealthy—or how poor—people in various parts of the Eurozone were. A number of countries already published their reports, including Italy and Austria.
What the Austrian National Bank found was not pretty (20-page PDF). The considerable wealth in Austria was very unevenly distributed. The wealthiest 5% owned nearly half of the country’s wealth. Their median wealth was ¤1.7 million in diversified assets. The lower 50% owned only 4% of the country’s wealth. Of them, 83% rented their homes. Their median wealth was a measly ¤11,000 consisting usually of a car and a savings account. That’s half of the people! And 10% had a net wealth of less than ¤1,000.
This unequal distribution of wealth created a huge gap between median income (half the people earned more, the other half less) of ¤76,000 and average income of ¤265,000 (pushed up by a small number of extremely wealthy households). And that’s why some countries don’t even publish average income values. Too much truth would hurt.
Germany’s data is likely to be similar—but the Bundesbank is treating its report like a secret. Because the results are, let’s say, awkward for two reasons. The highly unequal distribution of wealth is one of them. The German government already went through wild gyrations late last year, and now again, over its Poverty Report that exposed some inconvenient facts that were then edited out—something that was leaked immediately, and it caused a ruckus [read.... Censored: Poverty Report in Germany].
Italy is the other issue. But it may be too hot for the Bundesbank to touch. Italy’s report (142-page PDF) finds that median household net wealth has increased 56% since 1991. And from 2008 to 2010, it increased by about 5% annually, despite the crisis!
But the wealth of German households stagnated during much of that time while they paid taxes out of their noses. And now they might learn that Italy’s median household wealth is ¤163,875—while Germany’s is closer to Austria’s, around ¤76,000. Less than half!
“Politically explosive,” sources at the Bundesbank whispered to the FAZ.
These reports show that in some countries, like Italy, where government finances have been in crisis, median household wealth is actually greater than in some financially healthy countries where governments have kept deficits and debts down.
Germany’s federal government only had a minuscule deficit in 2012. But high taxes and the citizens’ greater willingness to pay them—though cheating is a national sport—have over the years extracted a lot of wealth from the people and transferred it to the government. In Italy, people have been more adept at hanging on to their wealth. To the detriment of government finances. Other studies have shown similar trends, but never on such a scale with such detail, and in this “harmonized” and easily comparable manner.
It could stir up a firestorm in Germany. It’s not just jealousy. Strung-out German taxpayers would have to be bamboozled into bailing out the mountain of Italian government debt that the Italians, whose median wealth is twice that of Germans, refused to pay for. It won’t sit well. Not at all. It could become a political nightmare for Chancellor Angela Merkel, who faces an election in a few months and must keep any kind of tumult out of the scenery.
If the report ever sees the light of the day in unvarnished form—not a certainty given the debacle of the Poverty Report—Bundesbank statisticians will be trying to explain away the difference between countries like Italy and Germany. Household wealth is particularly high in countries with high homeownership rates, they will argue. In countries where renting is popular, like Germany, a considerable part of the housing stock is owned by the government and rented out in a subsidized manner. Thus the wealth is public, etc. etc. Because the bailout saga must go on. The messy reality that Germans can’t afford to bail out their richer neighbors must not be allowed to interfere with the grand and glorious saga of the euro.
Bron: The Testosterone Pit
Dit rapport is nieuw maar dat de Italiaanse huishoudens relatief rijk zijn was al langer bekend. Tot nu toe heeft Italië natuurlijk wel netjes meebetaald aan de expliciete bailouts maar heeft geprofiteerd van de door de ECB gefaciliteerde wealth transfers. Die ECB bailouts zijn in feite een sluipende transfer van spaargeld/ pensioengeld uit het noorden naar het zuiden maar bijna niemand schijnt dat in de gaten te hebben.quote:Op zaterdag 9 maart 2013 08:01 schreef dvr het volgende:
[..]
Italianen hebben nauwelijks hypotheekschulden, hun pensioenvoorziening is op vergrijzingsbestendige wijze geregeld en het mediane vermogen per huishouden bedraagt er een dikke 160.000 euro. Hun overheid kampt echter wel met een veel te hoge schuld, maar die zijn ze ondanks hun rijkdom blijkbaar niet bereid zelf te betalen - dat mogen de armere Duitsers en Nederlanders straks weer doen (die de pech hebben dat ze hun overheidsfinanciën nog wel enigszins op orde hebben) als over een paar maanden de Italiaanse overheid dreigt te defaulten.
quote:vr 08 mrt 2013, 18:30
Fitch verlaagt rating Italië naar BBB+
ROME -
Kredietbeoordelaar Fitch heeft de rating van Italië verlaagd naar BBB+. Het is voor het eerst dat een ratingbureau de kredietwaardigheid van Italië verlaagt sinds de parlementsverkiezingen eind februari. Die hebben geen duidelijke meerderheid opgeleverd in de Senaat.
Fitch ziet tevens negatieve vooruitzichten voor de Italiaanse economie, die zich bevindt in ,,een van de diepste recessies in Europa'', aldus de krant la Repubblica.
Eerder hadden de kredietbeoordelaars Standard & Poor's en Moody's Italië al uit de kopgroep van de A-landen gehaald
Een downgrade leidt niet noodzakelijkerwijs direct tot hogere rentes. Na de downgrade van de US door Fitch bleef de rente nagenoeg gelijk. Financiële onzekerheid en assetbubbels veroorzaken een vlucht in obligaties. Dat drukt de rente niveau´s. De perceptie is dat obligaties het minste risico dragen zelfs tov van cash. De uitspraak van het EFTA inzake het Icesave debacle verergert dit omdat overheden niet langer verplicht zijn uit te keren via het deposito garantie stelsels in het geval het een systemic crisis betreft. Geld op de bankrekening heeft nu defacto een hoger risico dan een staatsobligatie.quote:Op zaterdag 9 maart 2013 12:00 schreef michaelmoore het volgende:
Hoe kan het dan dat de rente daalt ??
Er gaat toch ook geen spaar- of pensioengeld die kant op.quote:Op zaterdag 9 maart 2013 08:19 schreef SeLang het volgende:
Die ECB bailouts zijn in feite een sluipende transfer van spaargeld/ pensioengeld uit het noorden naar het zuiden maar bijna niemand schijnt dat in de gaten te hebben.
Nou en of. Nederland en Duitsland hebben nu rentes die te laag zijn als gevolg van het kunstmatig laag houden van rentes ten bate van de zuidelijke landen. Per saldo is dat gewoon een subsidie aan het zuiden die wordt gefinancierd ten koste van noordelijke spaarders en pensioenfondsen. Het is gewoon een overdracht van rijkdom.quote:Op zaterdag 9 maart 2013 12:46 schreef GoedeVraag het volgende:
[..]
Er gaat toch ook geen spaar- of pensioengeld die kant op.
Als die rentes te laag zijn zal de markt toch ergens anders een rendement gaan zoeken? Pensioenfondsen kunnen daar dan toch investeren? Er worden genoeg managementfees afgedragen aan de beheerders om ze aan het werk te zetten toch?quote:Op zaterdag 9 maart 2013 12:54 schreef SeLang het volgende:
[..]
Nou en of. Nederland en Duitsland hebben nu rentes die te laag zijn als gevolg van het kunstmatig laag houden van rentes ten bate van de zuidelijke landen. Per saldo is dat gewoon een subsidie aan het zuiden die wordt gefinancierd ten koste van noordelijke spaarders en pensioenfondsen. Het is gewoon een overdracht van rijkdom.
Hoe kom je erbij dat de italiaanse pensioenvoorziening op vergrijzingsbestendige wijze is geregeld, volgens mij hebben ze in italie een volledig omslagstelsel in tegenstelling tot nederland met een gedeeltelijk kapitaaldekking systeem.quote:Op zaterdag 9 maart 2013 08:01 schreef dvr het volgende:
[..]
Italianen hebben nauwelijks hypotheekschulden, hun pensioenvoorziening is op vergrijzingsbestendige wijze geregeld en het mediane vermogen per huishouden bedraagt er een dikke 160.000 euro. Hun overheid kampt echter wel met een veel te hoge schuld, maar die zijn ze ondanks hun rijkdom blijkbaar niet bereid zelf te betalen - dat mogen de armere Duitsers en Nederlanders straks weer doen (die de pech hebben dat ze hun overheidsfinanciën nog wel enigszins op orde hebben) als over een paar maanden de Italiaanse overheid dreigt te defaulten.
Lees http://www.omni-online.nl(...)-veranderd%E2%80%99/ of http://www.governo.it/Gov(...)_IV_CONSULTATION.pdf , of google gewoon zelf even.quote:Op zaterdag 9 maart 2013 13:56 schreef arjan1212 het volgende:
Hoe kom je erbij dat de italiaanse pensioenvoorziening op vergrijzingsbestendige wijze is geregeld [..]
De centrale bank IS de markt tegenwoordig. Als banken onbeperkt geld kunnen lenen tegen een rente die vrijwel nul is dan trekt dat de rendementen van alle andere mogelijkheden omlaag (dat is nu juist de hele bedoeling van de centrale bank). Het zijn communicerende vaten.quote:Op zaterdag 9 maart 2013 13:42 schreef GoedeVraag het volgende:
[..]
Als die rentes te laag zijn zal de markt toch ergens anders een rendement gaan zoeken? Pensioenfondsen kunnen daar dan toch investeren? Er worden genoeg managementfees afgedragen aan de beheerders om ze aan het werk te zetten toch?
Wat is 't verschil met teruggaan naar nationale munten? Heeft de gezamenlijke munt nog enig nut met zo'n wisselkoersmechanisme binnen de euro?quote:Op zaterdag 9 maart 2013 16:45 schreef dawg het volgende:
http://thematheosolution.com
als ik het goed begrijp wordt er met deze oplossing (bedacht door een nederlander! wie zei dat we geen gidsland meer konden zijn?) een soort virtuele wisselkoers in de eurozone geintroduceerd, waardoor je lonen en prijzen etc per land kunt bepalen, terwijl tussen landen onderling de huidige wisselkoers gebruikt wordt.
nu ben ik geen econoom, dus ik vroeg me eigenlijk af of ik het zo goed begrepen heb, en of dit daadwerkelijk weleens de oplossing voor de crisis zou kunnen zijn?
waarom hebben we hier dan nog niets over gehoord? of zijn er hier mensen die er al wel van gehoord hebben?
anyway, kan iemand me vertellen of ik the matheo solution goed begrepen heb?
het voordeel is dat je de secundaire euro munt overal kan gebruiken ter wereld,quote:Op zaterdag 9 maart 2013 17:48 schreef Perrin het volgende:
[..]
Wat is 't verschil met teruggaan naar nationale munten? Heeft de gezamenlijke munt nog enig nut met zo'n wisselkoersmechanisme binnen de euro?
quote:Derde van Italiaanse bedrijven in gevarenzone
Een derde van de bedrijven in Italië heeft een liquiditeitsprobleem en loopt daarom het risico personeel te moeten ontslaan of zelfs te moeten sluiten.
Een van de belangrijkste oorzaken van die crisis is dat banken erg terughoudend zijn in het verstrekken van leningen.
Dat blijkt uit een studie van Confindustria, de vereniging van de Italiaanse industrie. ''Het land heeft zeker op dit moment een regering nodig die stabiliteit geeft en de noodzakelijke maatregelen neemt om de economie aan te zwengelen en werk te creëren'', aldus Confindustriavoorzitter Giorgio Squinzi in de krant la Repubblica van zaterdag.
De verkiezingen van februari hebben geen meerderheid in de Senaat opgeleverd.
quote:Golf faillissementen in detailhandel
In januari heeft een golf van faillissementen plaatsgevonden in de Nederlandse detailhandel.
Ook het aantal failliete groothandels nam sterk toe, meldt CreditSafe. Daarmee dreigt dit jaar een totaal dieptepunt voor de detailhandel te worden.
Het aantal retailbedrijven dat in januari failliet werd verklaard, bedroeg 359, ruim vier keer zo hoog als een jaar eerder, toen er 85 detailhandelaren failliet gingen. Over heel 2012 bedroeg het aantal failliete winkeluitbaters 1.215.
Er gingen vooral veel kledingwinkels, schoenenwinkels en doe-het-zelfzaken over de kop, meldt de organisatie.
Vorige week zei Rabobank ook al dat steeds meer winkels in Nederland in de financiele problemen komen, omdat consumenten de hand op de knip houden. Hierdoor moest de bank zijn voorzieningen voor slechte leningen sterk verhogen. Eigenlijk alle goederen waarvan de koop kan worden uitgesteld, doen het erg slecht, zei chief financial officer Bert Bruggink van Rabobank bij de jaarcijfers. Voor 2013 verwacht Rabobank geen verbetering.
Het manco van die cijfers is dat veel ondernemers geen krediet gebruiken en hun zaak gewoon schuldeloos opdoeken als ze ermee stoppen. Ik zou weleens de cijfers van alle bedrijfsbeeindigingen over de laatste 10 jaar willen zien, dus niet alleen de faillissementen.quote:Op zondag 10 maart 2013 02:29 schreef arjan1212 het volgende:
Volgens het algemeen dagblad zou 45% van de nederlandse winkels failiet gaan.. stond er een maand geleden in
De economische divergentie tussen Noord- en Zuid-Europa gaat onverminderd doorquote:
Brüderle kan zijn mening hebben maar over het franse begrotingsbeleid gaat hij niet en nog minder over de ECB.quote:'Frankrijk houden aan begrotingsafspraken'
Duitsland mag niet toestaan dat Frankrijk de afspraken van het Europese begrotingspact schendt.
Dat heeft fractievoorzitter Rainer Brüderle van de liberale regeringspartij FDP zondag gezegd. ''Op zijn minst moeten wij Frankrijk niet aanmoedigen'', zei Brüderle zondag op een partijbijeenkomst.
Frankrijk liet eind februari weten er dit jaar niet in te zullen slagen het begrotingstekort onder de Europese norm van 3 procent te krijgen. President François Hollande zei dat nog meer bezuinigen in de huidige economische situatie niet verantwoord is, en dat het land de blik richt op 2014.
Minister van Financiën Pierre Moscovici kondigde aan dat het land zijn Europese partners om een jaar respijt zal vragen.
Impasse
Brüderle ging ook in op de politieke impasse die na de onbesliste parlementsverkiezingen in Italië is ontstaan. Hij zei dat die geen reden mag zijn voor de Europese Centrale Bank (ECB) om weer Zuid-Europees staatspapier op te kopen als de spanning op de financiële markten oploopt.
De centrale bank ''kan geen reparatiedienst zijn voor verkeerde verkiezingsuitslagen zijn'', zei hij.
quote:
quote:'Ik vind het frappant hoezeer de verhoudingen in 2013 lijken op die 100 jaar geleden', aldus Juncker. In 1914 brak de Eerste Wereldoorlog uit. Juncker is geschrokken van de verkiezingscampagnes in Griekenland en Italië. 'Daar kwamen ressentimenten naar boven waarvan men dacht dat zij definitief verleden tijd zijn.'
ja dat zou best eens kunnen, je kunt niet straffeloos de democratie vertrappen en referenda negeren, uit collectieve grootsheidswaan van politici tegen de zin van kiezers inquote:
Waar je Juncker en co. niet over hoort is waarom dit soort sentimenten terugkeren. Imo komt dat door het ontnemen van toekomstperspectief voor grote bevolkingsgroepen. Dat toekomstperspectief ontbreekt door het blijven doormodderen, het weigeren nemen van verliezen. Dit word direct en indirect gefaciliteerd door het bailout beleid.quote:
Ik ben dit stukje helemaal met Juncker eens! Hij trekt alleen de verkeerde conclusie.quote:'Ik vind het frappant hoezeer de verhoudingen in 2013 lijken op die 100 jaar geleden', aldus Juncker. In 1914 brak de Eerste Wereldoorlog uit.
http://www.telegraaf.nl/d(...)_iets_sterker__.htmlquote:ma 11 mrt 2013, 08:28
Duitse export sterker omhoog dan verwacht
WIESBADEN (AFN) - De export van Duitsland is in januari met 1,4 procent gestegen op maandbasis. Dat maakte het Duitse federale bureau voor de statistiek maandag bekend.
Economen rekenden gemiddeld op een exportstijging van 0,5 procent. De import ging met 3,3 procent omhoog. Het Duitse handelsoverschot bedroeg in januari 13,7 miljard euro, tegen een herziene 12,1 miljard euro in december.
quote:ma 11 mrt 2013, 10:34
Economie Italië krimpt nog iets sterker
ROME (AFN) - De Italiaanse economie is in het vierde kwartaal van 2012 met 2,8 procent op jaarbasis gekrompen. Dat maakte het nationale statistiekbureau maandag bekend. Op grond van een eerste raming was medio februari nog een afname van het bruto binnenlands product met 2,7 procent gemeld.
Op kwartaalbasis kromp de Italiaanse economie, de op drie na grootste van Europa en de op twee na grootste van de eurozone, met 0,9 procent. Dat is gelijk aan de eerder afgegeven raming.
Nu opschieten en snel die 2000 handtekeningen per deelstaat ophalen zodat ze daadwerkelijk nog mee kunnen doen met de verkiezingen.quote:One in four Germans would back anti-euro party
(Reuters) - One in four Germans would be ready to vote in September's federal election for a party that wants to quit the euro, according to an opinion poll published on Monday that highlights German unease over the costs of the euro zone crisis.
http://www.reuters.com/ar(...)dUSBRE92A07F20130311
maar voor de Duitsers en ons is dat geen voordeel, wij krijgen een flink duurdere munt terug dan, met een flinke deflatie tot gevolgquote:Op maandag 11 maart 2013 12:29 schreef SeLang het volgende:
[..]
Nu opschieten en snel die 2000 handtekeningen per deelstaat ophalen zodat ze daadwerkelijk nog mee kunnen doen met de verkiezingen.
Ik kan niet wachtenquote:Op maandag 11 maart 2013 12:43 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
maar voor de Duitsers en ons is dat geen voordeel, wij krijgen een flink duurdere munt terug dan, met een flinke deflatie tot gevolg
quote:ma 11 mrt 2013, 13:00
Economische crisis Zuid-Europa houdt aan
AMSTERDAM (AFN) - De economieën van de landen in Zuid-Europa blijven zuchten onder de economische crisis. De recessie in Italië, Cyprus en Portugal verdiepte in het laatste kwartaal van 2012, maar in Griekenland viel de krimp juist minder sterk uit. Dat kwam naar voren uit officiële cijfers die maandag werden gepubliceerd.
De Italiaanse economie, de op drie na grootste van Europa en de op twee na grootste van de eurozone, kromp in het vierde kwartaal met 2,8 procent op jaarbasis, terwijl bij een eerdere raming nog een teruggang werd gemeld van 2,7 procent. In het derde kwartaal kromp de Italiaanse economie met 2,6 procent
Het is ook eigenlijk andersom, een sterke economie heeft een sterke munt.quote:Op maandag 11 maart 2013 13:53 schreef SeLang het volgende:
Nou nou wat een drama is het toch om een sterke munt te hebben. Je economie dondert gelijk helemaal in elkaar. Zie Zwitserland, dat is echt armageddon hoor.
Precies, de Euro dus.quote:Op maandag 11 maart 2013 13:57 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Het is ook eigenlijk andersom, een sterke economie heeft een sterke munt.
2000 per deelstaatquote:Op maandag 11 maart 2013 12:29 schreef SeLang het volgende:
[..]
Nu opschieten en snel die 2000 handtekeningen per deelstaat ophalen zodat ze daadwerkelijk nog mee kunnen doen met de verkiezingen.
Misschien. Burgerforum kon natuurlijk online. Ik weet niet of dat met dit ook kan. En ze moeten 2000 stuks in ALLE deelstaten hebben .quote:Op maandag 11 maart 2013 14:26 schreef karton2 het volgende:
[..]
2000 per deelstaat
Die hebben ze zo te pakken als je kijkt naar hoe snel dat burgerforum-eu de 40.000 al haalde.
Misschien dat daar ook partijen zijn die op de EUskeptische golf willen meezeilen. Die mobiliseren hun achterban en dan is het gewoon tekenen geblazen.quote:Op maandag 11 maart 2013 14:29 schreef SeLang het volgende:
[..]
Misschien. Burgerforum kon natuurlijk online. Ik weet niet of dat met dit ook kan. En ze moeten 2000 stuks in ALLE deelstaten hebben .
We hebben hier over Duitsland hè...quote:Hebben ze daar geen komiek ofzo die het even kan mobiliseren?
Alleen China, die bepaalt zelf de koers en geeft de munt niet vrij aan de handelquote:Op maandag 11 maart 2013 13:57 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Het is ook eigenlijk andersom, een sterke economie heeft een sterke munt.
Ze hebben wel silvie van de vaart en wesley sneijder deze kunnen de duitsers ook wel mobiliseren.quote:Op maandag 11 maart 2013 14:29 schreef SeLang het volgende:
Hebben ze daar geen komiek ofzo die het even kan mobiliseren?
De daad bij het woord voegen is een tweede uiteraard, maar er lijkt een voedingsbodem voor een euro-sceptische partij. Het electoraal succes hangt er natuurlijk vanaf hoe een dergelijke partij zich gaat organiseren/manifesteren en hoe andere partijen met een dergelijke ontwikkeling omgaan.quote:One in four Germans would back anti-euro party
(Reuters) - One in four Germans would be ready to vote in September's federal election for a party that wants to quit the euro, according to an opinion poll published on Monday that highlights German unease over the costs of the euro zone crisis.
Germany's mainstream parties remain solidly pro-euro despite grumbling over bailouts of countries such as Greece. A German taboo on nationalism, rooted in atonement for the crimes of the Nazi era, has helped to muffle eurosceptic voices.
But the poll conducted by TNS-Emnid for the weekly Focus magazine showed 26 percent of Germans would consider backing a party that wanted to take Germany out of the euro and as many as four in 10 Germans in the 40-49 age bracket would do so.
"This suggests there may be potential here for a new protest party," Emnid chief Klaus Peter Schoeppner told Focus.
The survey canvassed the views of a representative sample of 1,007 people on March 6-7.
Ze proberen in elk geval wel om als een intellectuele club over te komen:quote:Op maandag 11 maart 2013 17:24 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
De daad bij het woord voegen is een tweede uiteraard, maar er lijkt een voedingsbodem voor een euro-sceptische partij. Het electoraal succes hangt er natuurlijk vanaf hoe een dergelijke partij zich gaat organiseren/manifesteren en hoe andere partijen met een dergelijke ontwikkeling omgaan.
Het belangrijkste is natuurlijk dat het nu hopelijk een keer mogelijk wordt om een inhoudelijke discussie te voeren in plaats van lichten die uit gaan en gelijk weer Auschwitz, oorlog en Anne Frank erbij te halen.quote:Die Alternative für Deutschland wird unterstützt von:
Dr. Konrad Adam, Journalist (FAZ, Die Welt) und Publizist.
Walther Adler, Oberregierungsrat, Statistisches Bundesamt, Diez.
Prof. Dr. Hans–Günter Appel, Beiratsvorsitzender Nationale Anti–EEG–Bewegung.
Prof. Dr. Ronald Asch, Geschichtswissenschaften, Freiburg.
Dr. Bruno Bandulet, Journalist und Verleger, Bad Kissingen.
Prof. Dr. Charles Blankart, Volkswirtschaftslehre, Berlin.
Prof. Dr. Ulrich Blum, Präsident des Instituts für Wirtschaftsforschung Halle a. D.
Prof. Dr. Ursula Braun–Moser, Mitglied des Europäischen Parlaments (CDU) 1984–1994.
Peter Christ, vormals Leiter der Wirtschaftsredaktion "Die Zeit" und Chefredakteur von Stuttgarter Zeitung, Manager Magazin, Sächsische Zeitung u. a., Luzern.
Prof. Dr. Ludwig Cromme, Mathematik, Cottbus.
Wolfgang von Eichborn, Richter, vormals Referent der SPD–Bundestagsfraktion, Ebersberg.
Dieter Farwick, Brigadegeneral a. D. und Publizist, Sigmaringen–Laiz.
Prof. Dr.–Ing. Thomas Albert Fechter, Maschinenbau, Wiesbaden.
Prof. Dr. Herbert Frohnhofen, Systematische Theologie, Mainz.
Dr. Alexander Gauland, Staatssekretär a. D., Potsdam.
Ass. Jur. Albrecht Glaser, Stadtkämmerer der Stadt Frankfurt/Main a. D., Bürgermeister a. D., Niedenstein.
Prof. Dr. Andrea Gubitz, Volkswirtschaftslehre, Frankfurt.
Prof. Dr. Gernot Gutmann, Volkswirtschaftslehre, Rektor Universität zu Köln a. D.
Prof. Dr. Wilhelm Hankel, Präsident der Hessischen Landesbank a. D., Königswinter.
Michael Heendorf, Kriminalbeamter a. D., Magdeburg.
Prof. Dr. Ing. E.h. Hans–Olaf Henkel, Praesident der IBM Europa, des Bundesverbandes der Deutschen Industrie (BDI) und der Leibniz–Gemeinschaft a.D.
Prof. Dr. Carsten Herrmann–Pillath, Volkswirtschaftslehre, Frankfurt.
Prof. Dr. Stefan Homburg, Volkswirtschaftslehre, Hannover.
Dr. Wolfgang Hönig, Generalbevollmächtigter a. D. der Commerzbank AG, Frankfurt.
Dr. Johannes Hüdepohl, Sprecher Bündnis Bürgerwille, Ahrweiler.
Markus Keller, Aktiva Consult GmbH, Frankfurt.
Gerhard Koning, Bankvorstand a. D., Kelkheim.
Wolfgang Kräher, Dipl.–Ing. Werkstofftechnik, Bad Dürkheim.
Caroline Kreusler, Klipp+Klar Unternehmenskommunikation, Hamburg.
Prof. Dr. Jörn Kruse, Volkswirtschaftslehre, Hamburg.
Dr. Klaus–Peter Last, freiberuflicher Softwarespezialist, 1991–1998 Landesschatzmeister von Bündnis90/Die Grünen Mecklenburg–Vorpommern.
Prof. Dr. Bernd Lucke, Hochschullehrer, Universität Hamburg.
Prof. Dr. Helga Luckenbach, Volkswirtschaftslehre, Gießen.
Dagmar Metzger, wordstatt GmbH, München.
Prof. Dr. Dirk Meyer, Volkswirtschaftslehre, Hamburg.
Stefan Milkereit, Steuerberater, Biebertal.
Klaus Müller, Horländer GmbH, Speyer.
Dr. Frauke Petry, Geschäftsführerin purinvent GmbH, Leipzig.
Prof. Manfred Philipp, Chemie, The City University of New York.
Prof. Dr. Hayo Reimers, Wirtschaftswissenschaften, Gießen.
Martin Renner, Cosmed Marketing und Kommunikation GmbH, Wuppertal.
Prof. Dr. Christian Rennert, Betriebswirtschaftslehre, Köln.
Prof. Dr. Gisbert Richard, Direktor der Universitäts–Augenklinik, Hamburg.
Dr. Thomas Rietzschel, Autor und Journalist, Roßbach.
Dr. Oliver Safarowsky, Chemiker und Betriebswirt, Köln.
Prof. Dr. Karl Albrecht Schachtschneider, Öffentliches Recht, Hamburg.
Bodo Schmidt, Kölnische Haus– und Grundstücksverwaltung, Köln.
Prof. Dr. Peter Schneider, Erziehungswissenschaft, Paderborn.
Hansjörg Schrade, ecofit, Stv. Vorsitzender Aktionsbündnis Direkte Demokratie, Reutlingen.
Prof. Dr. Wolfgang Schöhl, Wirtschaftsjournalismus, Darmstadt.
Wolf–Joachim Schünemann, ASS Versicherungsmakler GmbH.
Prof. Dr. Wolfgang Seeger, Neurochirurgie, Freiburg.
Dr. Bernhard Seitz, Aktionsbündnis Direkte Demokratie, Stuttgart.
Dr. Dieter Spethmann, Vorstandsvorsitzender Thyssen AG a. D.
Prof. Dr. Michael Stahl, Geschichtswissenschaften, Darmstadt/Berlin.
Prof. Dr. Joachim Starbatty, Volkswirtschaftslehre, Tübingen.
Dr. Norbert Stenzel, Geschäftsführer Wetterauer Lieferbeton, Bad Nauheim.
Prof. Dr. Roland Vaubel, Volkswirtschaftslehre, Mannheim.
Dr. Katharina Vocke–Schöhl, Geschäftsführerin und Dozentin, Darmstadt.
Prof. Dr. Heiner Willenberg, Didaktik der deutschen Sprache und Literatur, Hamburg.
Dat is imo een enorm voordeel om mensen zonder extreme gedachten (= de meerderheid) aan te trekken. In Nederland hebben daarentegen enkel de partijen aan het uiteinde van het politieke spectrum (SP en PVV) een euro-skeptisch geluid. Partijen die bij voorbaat door veel mensen zijn uitgesloten in hun keuze.quote:Op maandag 11 maart 2013 17:28 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ze proberen in elk geval wel om als een intellectuele club over te komen:
[..]
Klopt. Aan de andere kant is dit natuurlijk wel weer een one-issue partij. Maar het is wel een heel erg belangrijk issue. Zelf heb ik inderdaad ook niet eurosceptisch kunnen stemmen, domweg omdat er geen serieuze eurosceptische partijen waren...quote:Op maandag 11 maart 2013 17:34 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Dat is imo een enorm voordeel om mensen zonder extreme gedachten (= de meerderheid) aan te trekken. In Nederland hebben daarentegen enkel de partijen aan het uiteinde van het politieke spectrum (SP en PVV) een euro-skeptisch geluid. Partijen die bij voorbaat door veel mensen zijn uitgesloten in hun keuze.
Hopelijk krijgt de partij ook een charismatisch gezicht en weten ze zich goed te organiseren/manifesteren. Dan zie ik ze de kiesdrempel wel halen en mogelijk zelfs een nog groter succes.
quote:Even Holland, which has hitherto escaped market attention, remains plagued with structural challenges. “Holland has a property market that is in the process of bursting and the household debt is very high (Holland is four years behind Spain),” says Stephen Jen of SLJ Macro in a recent research note. “The Netherland’s residential debt (mortgages) to GDP ratio is 107.1 per cent, compared with 52.4 per cent for Spain and 41.2 per cent for France.”
http://www.google.nl/#hl=(...)html%23axzz2NFRYxWh8
In NL staan er echter wel enorme spaartegoeden tegenover die hoge hypotheekschuld dus mortgages/GDP ziet er wat erger uit dan het is. Heel veel mensen hebben een hoge hypotheek EN en gevulde spaarrekening, met dank aan de hypotheekrenteaftrek. Je ziet nu al veel mensen hun hypotheek aflossen nu de HRA wordt beperkt en een spaarrekening niets meer oplevert.quote:Op maandag 11 maart 2013 17:54 schreef Igen het volgende:
Intussen plaatst de Financial Times Nederland in het rijtje "FISH": Frankrijk, Italië, Spanje en Holland.
In Duitsland is zo'n titel bijna vereist om ook maar een beetje serieus genomen te worden (als bijvoorbeeld politicus).quote:Op maandag 11 maart 2013 17:28 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ze proberen in elk geval wel om als een intellectuele club over te komen:
[..]
Het belangrijkste is natuurlijk dat het nu hopelijk een keer mogelijk wordt om een inhoudelijke discussie te voeren in plaats van lichten die uit gaan en gelijk weer Auschwitz, oorlog en Anne Frank erbij te halen.
quote:Groeiende zorg over beleid ECB
Spaanse staatsobligaties
Alle negatieve ontwikkelingen of berichten worden gewogen en te licht bevonden om de ongekend sterk opwaartse trend te kunnen breken.
Ik begin me toch steeds meer zorgen te maken over de beleidspolitiek van onze eigen ECB.
Onder de noemer van prijsstabiliteit koopt ECB voorzitter Draghi steeds meer Italiaanse maar ook Spaanse staatsobligaties, waardoor de gehouden holdings in bedragen en percentages steeds meer en hoger worden.
Dit kan niet eeuwig zo doorgaan.
Het effect is tweeërlei; aan de ene kant drukt de ECB zo de rente in Spanje en Italië zodat de markt niet zenuwachtig wordt en aan de andere kant reguleert de ECB de herfinancieringen van Italië en Spanje.
De ECB gaat steeds verder want niemand die het huidige beleid aanvalt.
Men treedt naar mijn mening volledig buiten haar mandaat.
Vanuit de grootste contribuant Duitsland, 27 procent van de ECB middelen, is het oorverdovend stil.
ECB bad bank
De ECB is hard op weg om de grootse bad bank van de eurozone te worden.
En als die staatsobligatie-aankopen nu de desbetreffende landen sterk vooruit zouden helpen, zou het beleid nog enige grondslag hebben.
Maar Italië en Spanje gaan feitelijk financieel economisch alleen maar verder achteruit.
Het is dus een tijdbom.
Wanneer staat Duitsland op.![]()
FDP leider en regeringspartner Bruederle stelt dat Duitsland meer macht moet krijgen in de ECB doordat zij de grootste contribuant zijn.
De huidige verdeling van de macht is oneerlijk volgens Bruederle.
Duitsland heeft als 27 procent contribuant aan de ECB dezelfde stemrechten als de kleinste contribuant Malta.
Gisteren ageerde de Duitse regeringspartner al fel tegen het ECB beleid ten opzichte van Italië.
In Brussel wordt men zenuwachtig van deze berichten.
quote:The Great Portuguese Hollowing Out
With every passing day Portugal has less and less economy left, while fewer and fewer people remain to try to pay down the debt. Gross government debt as a percentage of GDP hit the 120% of GDP level last year. And it isn’t only public sector debt, the Portuguese private sector owed some 250% of GDP at the end of last year, according to Eurostat records, one of the highest levels in the EU.
Worse still the country’s net international investment position had a negative balance of nearly 110% of GDP, the worst in the EU. This last detail is important, since according to conventional economic theory it is by drawing down on overseas assets (which have been acquired by pensions and other saving) that elderly societies can help meet their pension and health liabilities (the Japan case). But in Portugal far from reaping returns on this account, paying down these debts, or interest on them, will be a drain on public resources for many years to come.
So with less people working and paying into the welfare system, less GDP, and huge debts the numbers simply don’t add up. This year we will see GDP levels last seen in 2000. Yet in their latest Article IV consultation report the IMF Executive Directors actually “welcomed the [Portuguese] authorities’ impressive policy effort to gradually reverse the accumulated imbalances and prevent future crises”. How they can say this and keep a straight face when talking about a country which is actually travelling backwards in time is hard to understand. It looks increasingly like the Fund is suffering from “integrity flight” and relegating itself to the role of a public relations body for a group of fumbling European politicians.
The depth of ignorance which exists on the challenges the country faces was revealed last year when Prime Minister Pedro Passos Coelho actually said that the best solution to youth unemployment problem was for young people to emigrate. We are increasingly handling the new and complex problems presented by the 21st century with the aid of simplistic formulas derived from 20thcentury textbook economics. It’s time for someone somewhere to wake up to the fact that the old models don’t work, because there are growing number of key factors they simply don’t capture. The poor performance of economists using these models is increasingly getting the profession a bad name among the public at large. Mr Draghi’s outright monetary transactions programme may well be doing a marvelous job of addressing the issue of financial capital flight but it offers few solutions to the human capital one. In the absence of policies which acknowledge these issues exist and then address them none of the sustainability analyses – debt, financial sector, whatever – are worth the paper they have been written on.
Hint! Hint!quote:ECB's Weidmann says would be a bad sign if Euro rules are too softly applied to a big country
quote:UK inflation expectations gauge rises to most since September 2008
quote:di 12 mrt 2013, 14:08
Griekse industrie zakt verder weg
ATHENE (AFN) - De aanhoudende economische crisis heeft in Griekenland in januari geleid tot een daling van de industriële productie met 4,8 procent op jaarbasis.
Dat is de sterkste krimp in 4 maanden.
Dat maakte het Griekse bureau voor de statistiek dinsdag bekend.
In december ging de productie met 0,9 procent omlaag.
De sterkste krimp was te zien in de mijnbouwsector, waar de productie met bijna 14 procent daalde. Bij de elektriciteitsopwekking zakte de productie met meer dan 9 procent en in de Griekse verwerkende industrie was sprake van een neergang met 2,4 procent. De industrie is goed voor ongeveer 15 procent van de Griekse economie.
Het statistiekbureau meldde verder dat de bouwproductie in 2012 met 28,9 procent is gedaald. Het aantal bouwvergunningen ging vorig jaar met 36,7 procent omlaag. De Griekse economie kromp in 2012 met 6,4 procent en is sinds het begin van de recessie in 2008 al 20 procent kleiner geworden.
Ik zit echt af te tellen naar een staatsgreep, zeker in combinatie met Catalonië dat zich wil afscheiden.quote:Spain hasn't seen unemployment this bad since Franco
Six million out of work is a figure reminiscent of the near-feudal agrarian state the country used to be
Youth unemployment, which has spurred thousands of young people to protest in Madrid's main squares, has climbed to 56.5% without hitting a ceiling.
http://www.guardian.co.uk(...)mployment-bad-franco
Neequote:Op dinsdag 12 maart 2013 15:54 schreef arjan1212 het volgende:
Selang ff een vraag.. was Spanje onder Franco lid van de navo?
Ik heb nog weinig geluiden gehoord die daarop kunnen wijzen, maar ik volg het Spaanse nieuws niet.quote:Op dinsdag 12 maart 2013 15:51 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik zit echt af te tellen naar een staatsgreep, zeker in combinatie met Catalonië dat zich wil afscheiden.
FWIW: “La patria vale más que la democracia”quote:Op dinsdag 12 maart 2013 16:07 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Ik heb nog weinig geluiden gehoord die daarop kunnen wijzen, maar ik volg het Spaanse nieuws niet.
Soros is waarschijnlijk short op de pound: "see similarities in UK's predicament to that of Japan". Wat een baas ook. Een bondmarket is andere koek, maar als(!) die trein vertrekt kan het weleens snel gaan. UK en Japan staan (naast Italie en Spanje) op mijn lijstje favorieten die de perceptie van almachtige autoriteiten voorgoed kan doorbreken.quote:Op dinsdag 12 maart 2013 14:00 schreef SeLang het volgende:
Ondertussen in de UK:
[ afbeelding ]
Ik ben benieuwd hoelang de bondmarket dit nog slikt
Tsja. Hongarije is ook al zo lekker bezig.quote:Op dinsdag 12 maart 2013 16:10 schreef Perrin het volgende:
[..]
FWIW: “La patria vale más que la democracia”
Áls er een staatsgreep zou komen en áls Catalonië een lange neus naar Madrid trekt dan is de chaos van zo'n revolutie dé manier om die Catalanen een draai om de oren te geven.quote:Op dinsdag 12 maart 2013 15:51 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik zit echt af te tellen naar een staatsgreep, zeker in combinatie met Catalonië dat zich wil afscheiden.
quote:Op dinsdag 12 maart 2013 15:46 schreef dawg het volgende:
[ afbeelding ]
geen facebook hier dus ik kan niet liken, anders had ik dat wel gedaan.
quote:Majority of British children will soon be growing up in families struggling 'below the breadline', Government warned
The majority of British children will soon be growing up in families which are struggling “below the breadline” because of welfare cuts, tax rises and wage freezes, the Government is warned today.
Within two years, almost 7.1m of the nation’s 13m youngsters will be in homes with incomes judged to be less than the minimum necessary for a decent standard of living, according to a new report.
Frances O’Grady, the TUC general secretary, said: “Families are suffering the tightest squeeze in living standards in nearly a century. On top of wages that do not keep up with prices, government policies are making life even more miserable for millions of low to middle-income families through tax increases and cuts in benefits and tax credits.
“By the 2015 election, the majority of children in Britain will be living below the breadline. For any civilised society, that should be shaming.”
Als je de Catalanen een draai om hun oren gaat geven dán heb je de rapen pas echt gaar. Het enige wat je kan doen is ze paaien en te vriend houden, als je ze met geweld onder de duim wilt krijgen voorzie ik een nieuwe burgeroorlog waarin ook de Basken niet zullen schromen hun steentje bij te dragen in de strijd. Ze zouden er goed aan doen dat afscheidingsreferendum zo snel mogelijk te houden, dan is er duidelijkheid over de stand van zaken. Bij de laatste verkiezingen haalden de separatistische partijen zowel in Baskenland als in Catalonië een grote meerderheid, dat zegt wel wat.quote:Op dinsdag 12 maart 2013 16:54 schreef karton2 het volgende:
[..]
Áls er een staatsgreep zou komen en áls Catalonië een lange neus naar Madrid trekt dan is de chaos van zo'n revolutie dé manier om die Catalanen een draai om de oren te geven.
Ik zie het allemaal niet zo snel gebeuren eelijk gezegd.
Lastig woord?quote:
Voor jou klaarblijkelijk wel.quote:Op woensdag 13 maart 2013 16:07 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Lastig woord?volksraadpleging onafhankelijkheid
Eigenwijze Brittenquote:
quote:Extra EU-overleg over Cyprus
Extra EU-overleg over Cyprus
ANP VANDAAG 11:20( LAATSTE UPDATE: VANDAAG 11:52 )
De ministers van Financiën van de 17 eurolanden komen vrijdagmiddag om 17 uur in extra vergadering bijeen om te praten over Cyprus.
Dat heeft eurogroepvoorzitter Jeroen Dijsselbloem woensdag bekendgemaakt.
Het is de bedoeling dat deze maand nog een akkoord over Europese steun aan Cyprus rondkomt. Het eiland heeft dringend geld nodig om niet failliet te raken. Met name de Cypriotische financiële sector is ernstig verzwakt onder meer door de problematische Griekse bankensector.
©ANP
op marrokaanse fora zie je dat woord afschijding ook wel eensquote:Op woensdag 13 maart 2013 16:07 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Lastig woord?volksraadpleging onafhankelijkheid
Voor info over dit onderwerp (off-topic) bekijk dit topic: NWS / Catalonië dreigt met onafhankelijkheid
Volgens Dijsselbloem komt het geld wat aan Cyprus wordt gegeven terug.quote:Op woensdag 13 maart 2013 17:35 schreef michaelmoore het volgende:
Cyprus heeft ook geld nodig voor de banken
http://www.rtl.nl/compone(...)rleg-over-cyprus.xml
[..]
Met rente he??quote:Op donderdag 14 maart 2013 10:56 schreef karton2 het volgende:
[..]
Volgens Dijsselbloem komt het geld wat aan Cyprus wordt gegeven terug.
Die ambtenaar heeft de zelfde memo gestuurd alleen Griekenland is vervangen voor Cyprus en ipv aan Jan Kees de Jager is het nu Jeroen Dijselbloemquote:
quote:
Er staat nergens dat we het met rente terugkrijgen. Gelukkig is deze minister wat voorzichtiger met uitspraken dan zijn voorganger.quote:Minister Dijsselbloem van Financiën is ervan overtuigd dat Nederland het geld terugkrijgt dat het bijdraagt aan een EU-lening voor Cyprus. Dijsselbloem zei dit in een Kamerdebat gisteravond. De EU-lening aan Cyprus bedraagt 10 miljard euro, het Nederlandse aandeel daarin is 600 miljoen. Cyprus heeft het geld nodig om de enorme staatsschuld de baas te worden.
Volgens Dijsselbloem is EU-steun een bittere noodzaak, zowel voor Cyprus als voor de EU. Europa moet laten zien dat het zelf orde op zaken kan stellen, vindt hij. Als dit niet gebeurt, daalt het vertrouwen in de euro en de eurozone. Dat vertrouwen gaat volgens hem juist weer de goeie kant op. "Dat gaan we niet in de waagschaal stellen."
Aan de lening zijn strenge voorwaarden verbonden, vooral wat betreft het bestrijden van witwassen. De wet- en regelgeving van Cyprus moet hiervoor worden aangepast. "Wij gaan daar de vinger aan de pols houden," zei Dijsselbloem. Een van de consequenties is dat de financiële sector op Cyprus "een stuk kleiner" moet worden.
Onderpand
Dijsselbloem vindt het geen goed idee Cypriotische aardgasreserves in onderpand te nemen, voor het geval Cyprus de EU-lening niet kan terugbetalen. "Dat is te onzeker. Er vinden nog proefboringen plaats, dus we weten nog niet hoe groot de gasbel is."
Als er in de toekomst gasinkomsten zijn, moeten die worden aangewend om de staatsschuld en dus ook de EU-lening terug te betalen.
Nederlandse bijdrage
Het geld voor de Nederlandse bijdrage zit al in het EU-noodfonds. Het kost de Nederlandse regering geen extra geld. De Tweede Kamer heeft schoorvoetend met de steunoperatie voor Cyprus ingestemd.
bron
quote:do 14 mrt 2013, 18:43
800 vacatures bij ECB
AMSTERDAM - Terwijl bij de Europese banken het ene massaontslag op het andere volgt is ECB-bankpresident Mario Draghi juist op zoek naar liefst achthonderd nieuwe medewerkers.
Aanleiding voor het enorme aantal vacatures voor de centrale bank is Frankfurt is de nieuwe Europese bankenunie die komend jaar moet worden opgetuigd.
Vanaf medio 2014 zal de ECB daarbij een toezichthoudende rol krijgen over de banken in de 17 lidstaten van de eurozone.
Het getal van 800 toezichthoudende nieuwe werknemers wordt volgens The Wall Street Journal in een intern ECB-document genoemd. Daarbij zou het gaan om een 'startaantal'.
ga naar teletekst klik op het plaatje en daarna op eigenschappen.. daarna kan je het adres copieren, mja op de een of andere manier klopt pagina 108 niet op internet, op de tv is het wel goed.quote:Op donderdag 14 maart 2013 10:56 schreef karton2 het volgende:
[..]
Volgens Dijsselbloem komt het geld wat aan Cyprus wordt gegeven terug.
Staat op teletekst, maar ik weet niet hoe ik van de teletekst website moet kopiëren/plakken.
Bij het lezen van dit soort berichten krijg ik een gevoel van onderliggende spanningen. Wanneer word er een topic geopend over een mogelijke aanstaande UK/pond crisis?quote:Bank of England silences monetary policy committee members.
The Bank of England will prevent members of its interest rate-setting committee from publishing individual opinions on the economy despite a review of its procedures calling for greater transparency.
The Bank said a "collective forecast" will remain the centrepiece of the monetary policy committee's monthly reports, effectively barring members from explaining their own views on the likely path of economic growth, inflation and unemployment.
Critics of the Bank's response to the Stockton report said the Bank's governor, Sir Mervyn King, had rejected proposals for the public to see a wider range of views because he wanted to maintain a stranglehold on the direction of policy.
David Blanchflower, a former MPC member and a critic of King's 10-year reign, said: "This is about King defending his turf, preventing dissent and blocking transparency."
Blanchflower, who now teaches economics at the Dartmouth College, an Ivy League research university in New Hampshire, said the governor, who will be replaced by Canadian Mark Carney when he retires in the summer, wanted to maintain control of the quarterly inflation report that guides the MPC's policies.
The Stockton review of MPC forecasting warned that it had deteriorated since the financial crash and was worse than many independent forecasters.
The bank was also accused of indulging in groupthink, which prevented debate and quashed ideas from lower-ranking staff.
In response, Threadneedle Street said it agreed some procedures were opaque and there was a need for clear lines of responsibility, but said that criticisms of the MPC, which King chairs, were largely unfounded.
Is er een UKpond crisis??quote:Op donderdag 14 maart 2013 22:36 schreef piepeloi55 het volgende:
Wanneer word er een topic geopend over een mogelijke aanstaande UK/pond crisis?
quote:do 14 mrt 2013, 23:12
EU wil minder regels om groei te stimuleren
BRUSSEL (AFN) -
Welke Europese wetten zijn overbodig? Die vraag wil premier Mark Rutte beantwoord krijgen van Brussel, zo liet hij donderdagavond na afloop van de eerste dag van de Europese top in Brussel weten.
Minder regels moeten leiden tot economische groei. Bedrijven bijvoorbeeld kunnen makkelijker ondernemen als ze met minder administratieve lasten te maken hebben.
De Europese Commissie moet met concrete voorstellen komen om de regeldruk in Europa aan te pakken. Die opdracht kreeg Brussel mee van alle 27 EU-landen.
Rutte sluit niet uit dat hij gaat pleiten om, net als in Nederland, de vermindering van regels te koppelen aan een concreet percentage.
quote:Griekenland, tijd niets van gehoord. Deze week was de trojka weer op bezoek. De trojka constateert dat de Griekse economie vorig jaar met 6,4 procent is gekrompen na een krimp met 7,1 procent in 2011. De doelstelling is om de krimp dit jaar voor de Griekse economie te beperken tot 4 procent. Een utopie.
De trojka is op bezoek om te controleren of de Grieken op de juiste weg zijn met hervormingen en bezuinigingen.
Als men dat is, wordt de volgende tranche van ¤2,8 miljard weer uitbetaald.
Het wil de Grieken maar niet lukken om het ambtenarenapparaat af te bouwen.
Er moeten geloofwaardige programma’s zijn om in 2015 tot 150.000 ambtenaren te hebben ontslagen van het toaal aantal van bijna 700.000.
De totale Griekse beroepsbevolking is 4 miljoen waarvan er op dit moment 28 procent werkloos is met een jeugdwerkloosheid van over de 50 procent.
De Grieken zijn dus weer aan het traineren, ze zijn volledig afhankelijk geworden van de noodgelden uit de eurozone en gaan er voor 100 procent van uit dat van de schuldenberg eind dit jaar of anders volgend weer meer dan ¤100 miljard zal worden afgeschreven.
Wanneer gaan we nu eens inzien dat dit zo niet kan doorgaan?
In Brussel wil men nu niet over Griekenland praten.
Hoezo gaat het beter met de eurozone meneer Rajoy?
quote:Greek unemployment reaches record 26 percent
ATHENS, Greece (AP) -- Unemployment in debt-crippled Greece rose to a record of 26 percent in the last quarter of 2012, as austerity measures combined with a deep recession took a harsh toll on the workforce.
The figures were worse than the previous quarter's 24.8 percent, and 20.7 percent a year earlier.
The national statistical authority said Thursday that 1.29 million people were out of a job in October-December 2012. In the under 25 age group, unemployment was 57.8 percent.
The rate for women was 29.7 percent, compared with 23.3 percent for men.
Greece's economy has been falling apart over the past three years, savaged by its financial crisis. The country is surviving on international rescue loans, released on condition it keeps up a tough program of spending cuts and tax hikes.
Kortom, een munt die in waarde is gekelderd, gigantische begrotingstekorten overheidsuitgaven, en toch op het randje van een recessie.quote:
Met andere woorden verkoop de pond niet verder.quote:"Bank of England Governor Mervyn King said on Thursday that the central bank was not seeking any further fall in the level of sterling which now appeared to be fairly valued"
Doing the same thing over and over again and expecting different results. Je vraagt je af in welke wereld deze mensen leven. De UK is een van de eerste kanshebbers imo waar de markt niet zozeer in opstand komt tegen de fiscale positie, maar de monetaire positie (evt. met zijn neerslag naar de bondmarket). Vooral doorgaan op deze (niet werkende) voet en dit risico nemen.quote:''BoE's King says sees signs of recovery and case for supporting that through additional asset purchases''
Nou laat die banken dan lekker failliet gaanquote:Op vrijdag 15 maart 2013 19:39 schreef arjan1212 het volgende:
Op de vraag of Rusland een rol zou kunnen spelen in het oplossen van de problemen van Cyprus, zei Schaeuble dat "Rusland niet de oorzaak van de problemen is, maar dat die in Cyprus liggen."
Russen hebben aardgasquote:Op vrijdag 15 maart 2013 17:58 schreef michaelmoore het volgende:
Dus wij moeten bezuinigen om de Russische tycoons die hun witwas miljarden in Cyprus hebben staan te redden, die weer investeren in voetbalclubs in Nederland en die voetbalvrouwen worden dus door bezuinigingen op de kinderopvang geholpen
Het is niet makkelijk hoor die politiek
en hoerenquote:
NU.nlquote:Spaanse staatsschuld sterk gestegen
De staatsschuld van Spanje is vorig jaar met 20 procent gestegen tot 884,4 miljard euro. Dat maakte de Spaanse centrale bank vrijdag bekend.
In 2011 kwam de schuld nog uit op 736,5 miljard euro. De Spaanse staatsschuld bedroeg aan het einde van december 84,1 procent van het bruto binnenlands product (bbp).
De Europese regels stellen een limiet van 60 procent van het bbp. De staatsschuld van Spanje valt echter wel iets lager uit dan de Europese Commissie had voorspeld. Zij rekende op 88,4 procent.
Spanje heeft de afgelopen jaren omvangrijke bezuinigingen en belastingverhogingen doorgevoerd in een poging de overheidsfinanciën op orde te krijgen. Door de aanhoudende recessie nemen de belastinginkomsten echter af, waardoor het steeds lastiger wordt de omvang van de schuld terug te brengen.
t het Europese toezicht op de financiële sector zo veel mogelijk worden uitgebreid, aldus het IMF.quote:vr 15 mrt 2013, 22:01
IMF: meer werk nodig bij schuldencrisis
WASHINGTON (AFN) -
Er is veel vooruitgang geboekt bij de aanpak van de Europese schuldencrisis, maar er blijven nog zwakheden en de inspanningen moeten over een breed front worden versterkt. Dat schrijft het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in een vrijdag verschenen rapport over de gezondheid en stabiliteit van de financiële sector in de Europese Unie.
Het IMF stelt dat banken hun kapitaalbasis hebben versterkt, het toezicht is verbeterd en dat de liquiditeit door monetaire acties is vergroot. Daar staat tegenover dat de financiële stabiliteit kwetsbaar blijft en dat in verschillende EU-landen problemen zijn aangetroffen waarbij sprake kan zijn van verlies van vertrouwen op de geldmarkten in staatsleningen, verdere dalingen van waarde van bezittingen en economische schokken.
Het fonds pleit ervoor dat Europese banken blijven doorgaan met het versterken van de balans onder toezicht van de autoriteiten, en dat snel vooruitgang wordt geboekt met de vorming van de Europese bankenunie. Ook moe
Dat is bij Duitsland ook. Schulden zijn daar % hoger dan in Griekenland; de bundeslanden hebben ook schulden bron: koen hoefgeest.quote:Op vrijdag 15 maart 2013 20:33 schreef SeLang het volgende:
Die Spaanse schuld is nog veel hoger als je de schulden van regios erbij optelt.
Zitten de schulden van deelstaten, regio's, gemeenten, etc. niet bij "de staatsschuld" in dan?quote:Op zaterdag 16 maart 2013 00:26 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Dat is bij Duitsland ook. Schulden zijn daar % hoger dan in Griekenland; de bundeslanden hebben ook schulden bron: koen hoefgeest.
quote:vr 15 mrt 2013, 19:46
Spaanse staatsschuld sterk gestegen
MADRID (AFN) - De staatsschuld van Spanje is vorig jaar met 20 procent gestegen tot 884,4 miljard euro.
Dat maakte de Spaanse centrale bank vrijdag bekend.
In 2011 kwam de schuld nog uit op 736,5 miljard euro.
De Spaanse staatsschuld bedroeg aan het einde van december 84,1 procent van het bruto binnenlands product (bbp). De Europese regels stellen een limiet van 60 procent van het bbp.
De staatsschuld van Spanje valt echter wel iets lager uit dan de Europese Commissie had voorspeld. Zij rekende op 88,4 procent.
Spanje heeft de afgelopen jaren omvangrijke bezuinigingen en belastingverhogingen doorgevoerd in een poging de overheidsfinanciën op orde te krijgen. Door de aanhoudende recessie nemen de belastinginkomsten echter af, waardoor het steeds lastiger wordt de omvang van de schuld terug te brengen.
3 dingen. Ten eerste lijkt het me wet-technisch veel moeilijker om hypotheken te verhogen. Spaarrekeningen verlagen is gewoon een vermogensheffing. Een hypotheek is een contract tussen 2 private partijen. Daar kun je minder mee als staat.quote:Op zaterdag 16 maart 2013 09:25 schreef SeLang het volgende:
Ik denk dat het vaker gaat voorkomen dat spaarders gaan moeten meebetalen. Op zich nieteens onredelijk als het alternatief is dat de bank failliet gaat en ze veel meer geld kwijt zijn.
Wat ik wel oneerlijk vind is dat altijd spaarders de klos zijn en niet de mensen met hypotheken. Je kunt de bank ook herkapitaliseren door hypotheken te verhogen. Dus in plaats van 7% van de spaarrekening te confisqueren kun je ook de schade verdelen: alle spaarrekeningen 3,5% omlaag en alle hypotheken 3,5% omhoog.
Dit is geen nieuws, ze hebben afgelopen jaar zoveel in hun banken moeten stoppen, inclusief ESM geld. Fiscaal liggen ze nog redelijk (qua debt sustainability) maar de economische vooruitzichten zijn om te huilen...quote:Op zaterdag 16 maart 2013 09:38 schreef michaelmoore het volgende:
Spanje kan ook wel weer een paar honderd miljard gebruiken
http://www.telegraaf.nl/d(...)terk_gestegen__.html
[..]
Die russen hebben volgende week al hun geld naar rusland gehaald , en komen niet meer terug daar , dan zijn die banken helemaal failietquote:Op zaterdag 16 maart 2013 10:18 schreef miro86 het volgende:
Ten tweede, je moet bedenken waarom je zoiets toepast en beredeneren waarom je iemand wil pakken. In het geval Cyprus is het heel simpel. Je wilt dat de Russen meebetalen. Qua hypotheken en lokale leningen is er niet veel mis mee.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |