Zie geen raketten in de filmpjes.quote:Paniek na meteorietenregen in drie Russische steden
Een reeks explosies in de lucht en op de grond, volgens de Russische overheid veroorzaakt door meteorieten, heeft in drie Russische steden in de regio Chelbayinsk voor flink wat paniek gezorgd.
Er zijn ook flink wat ramen gesneuveld, het gsm-netwerk ligt plat en er is ook sprake van zeker honderd gewonden. En van de meteorieten zou een zinkfabriek hebben verwoest.
Raketten
Volgens nog onbevestigde berichten zou het Russische leger raketten hebben afgeschoten op een grotere meteoriet op twintig kilometer hoogte.De meteoriet zou aan flarden zijn geschoten door raketten van de luchtverdediging die gestationeerd is in Urzhumka.
Inwoners van de regio's Chelyabinsk, Tyumen en Sverdlovsk, maar ook uit de Republiek Bashkiria en het noorden van Kazachstan waren getuige van een n grote knal en verschillende kleine. Velen zagen de meteorieten ook een spoor door de ochtendlucht trekken.
'Alsof er tegelijk een aardbeving gebeurde en de bliksem insloeg,' omschrijven getuigen in Chelyabinsk het gebeuren. Sommige zagen brandende voorwerpen vallen, anderen alleen lange rookpluimen in de lucht.
Er ontstond grote paniek en de politie en het leger hebben een noodplan in werking gesteld om 'essentile infrastructuur te beschermen'. Volgens de plaatselijke regering is daarvoor 20.000 man ingezet. Drie vliegtuigen zijn de locaties van impact in kaart aan het brengen.
Alle kantoorgebouwen in 'downtown' Chelyabinsk worden momenteel gevacueerd. Er zouden nogal wat gewonden zijn gevallen in n van de middelbare scholen in de stad, vooral door rondvliegend glas. Zojuist heeft de regionale overheid ook opgeroepen om kinderen zo snel mogelijk op te halen van school en om daarna thuis te blijven.
De meest gedetailleerde getuigenissen komen momenteel uit Emanzhilinsk, zo'n 50 kilometer van Chelyabinsk. Daar zagen de inwoners een heel heldere, door de lucht schietende bol 'ineens in vlammen uitbarsten en daarna uit elkaar spatten.' Ze spreken ook van een grote zwarte wolk die ze zien hangen. In Chelyabinsk zeggen de mensen dat de lucht "ruikt als kruit".
Gaat niet om dezelfde meteoriet he!quote:Op vrijdag 15 februari 2013 08:33 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Wow! En vandaag zou idd die meteoriet langskomen op vrij korte afstand!
Ja snap ik, maar zou het kunnen dat er stukken afgebroken zijn? Hoewel het natuurlijk raar is als die dan eerder komen...quote:Op vrijdag 15 februari 2013 08:56 schreef fonkeymonkey het volgende:
[..]
Gaat niet om dezelfde meteoriet he!
Die komt pas vanavond, jammer genoeg kunnen we die niet zien met het blote oog.
Ik hoorde net een expert op de radio zeggen dat de meteoriet die vanavond langs komt van precies de andere kant komt, en dat ie er daardoor niets mee te maken heeft.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 08:57 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Ja snap ik, maar zou het kunnen dat er stukken afgebroken zijn? Hoewel het natuurlijk raar is als die dan eerder komen...
ok duidelijkquote:Op vrijdag 15 februari 2013 08:58 schreef Kper_Norci het volgende:
[..]
Ik hoorde net een expert op de radio zeggen dat de meteoriet die vanavond langs komt van precies de andere kant komt, en dat ie er daardoor niets mee te maken heeft.
Duidelijk. Sonic boom van de aardscheerder.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 08:54 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
De sonic boom was hard genoeg om ruiten te breken![]()
Klopt, wat ik wel apart vind is dat ze geen enkele waarschuwing vooraf hebben kunnen geven.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 08:58 schreef Kper_Norci het volgende:
[..]
Ik hoorde net een expert op de radio zeggen dat de meteoriet die vanavond langs komt van precies de andere kant komt, en dat ie er daardoor niets mee te maken heeft.
Niet alles wordt op tijd herkend, het zou goed kunnen dat er morgen een meteoriet van 25 km doorsnee op aarde inslaat, die pas een uur van te voren wordt ontdekt. Of nou ja, goed kunnen, er is een mogelijkheid, niet groot, maar die is er.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 08:59 schreef fonkeymonkey het volgende:
[..]
Klopt, wat ik wel apart vind is dat ze geen enkele waarschuwing vooraf hebben kunnen geven.
Ze zien een asteroide wel aankomen maanden van te voren, maar dit niet?
Blijkbaar niet. Maar zo groot zal hij niet geweest zijn, misschien een paar meter (let op, pure speculatie van mij). We hebben niet de capaciteit om de continu de hele sterrenhemel af te speuren naar dit soort steentjes.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 08:59 schreef fonkeymonkey het volgende:
[..]
Klopt, wat ik wel apart vind is dat ze geen enkele waarschuwing vooraf hebben kunnen geven.
Ze zien een asteroide wel aankomen maanden van te voren, maar dit niet?
Dat is waar,maar zouden ze toch wel moeten doen lijkt mij.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:02 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Blijkbaar niet. Maar zo groot zal hij niet geweest zijn, misschien een paar meter (let op, pure speculatie van mij). We hebben niet de capaciteit om de continu de hele sterrenhemel af te speuren naar dit soort steentjes.
Dit zijn gewonden vanwege de knal die de meteoriet veroorzaakte, doordat ie door de geluidsbarriere ging. Denk niet dat je je daar als land tegen kunt wapenen. Ook niet met een fijnmazig net van hele snelle telescopen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:04 schreef fonkeymonkey het volgende:
[..]
Dat is waar,maar zouden ze toch wel moeten doen lijkt mij.
Het zijn nu ong 100 gewonden ?
Stel dat het 100 doden waren.
Om zoiets op te zetten zal vele miljarden kosten, als het al haalbaar is. Laten we eerst maar meer investeren om de echt grote jongens in kaart te brengen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:04 schreef fonkeymonkey het volgende:
[..]
Dat is waar,maar zouden ze toch wel moeten doen lijkt mij.
Het zijn nu ong 100 gewonden ?
Stel dat het 100 doden waren.
Kosten <> baten. Meen ik serieus. Op dit moment is het niet eens mogelijk om kleine meteorieten de zien aankomen, laat staan dat we mensen ook nog kunnen waarschuwen. Laten we wel wezen, van alle natuurrampen die voor kunnen komen is dit zo ongeveer de meest zeldzame. Je kan veel beter geld en energie steken in tsunami waarschuwingssystemen om maar iets te noemen want even een goed detectiesysteem opzetten voor meteorieten gaat echt in de miljarden lopen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:04 schreef fonkeymonkey het volgende:
[..]
Dat is waar,maar zouden ze toch wel moeten doen lijkt mij.
Het zijn nu ong 100 gewonden ?
Stel dat het 100 doden waren.
Meteoriet ter grootte van een basketbal kan de aarde al raken. Grotere meteorieten barsten meestal in kleinere stukjes uiteen in de lucht, door de wrijving en hitte. Was er zelf ook wel benieuwd naar dus heb het even opgezocht.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:02 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Blijkbaar niet. Maar zo groot zal hij niet geweest zijn, misschien een paar meter (let op, pure speculatie van mij). We hebben niet de capaciteit om de continu de hele sterrenhemel af te speuren naar dit soort steentjes.
Het had trouwens ook net zo goed ruimtepuin kunnen zijn, in de vorm van een afgedankte satelliet bijvoorbeeld. Wordt ook een steeds groter probleem. ISS moet bijvoorbeeld steeds vaker uitwijkmanouvres uitvoeren.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:07 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Om zoiets op te zetten zal vele miljarden kosten, als het al haalbaar is. Laten we eerst maar meer investeren om de echt grote jongens in kaart te brengen.
Gewoon patriot missle systems inzetten tegen dit puinquote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:08 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Kosten <> baten. Meen ik serieus. Op dit moment is het niet eens mogelijk om kleine meteorieten de zien aankomen, laat staan dat we mensen ook nog kunnen waarschuwen. Laten we wel wezen, van alle natuurrampen die voor kunnen komen is dit zo ongeveer de meest zeldzame. Je kan veel beter geld en energie steken in tsunami waarschuwingssystemen om maar iets te noemen want even een goed detectiesysteem opzetten voor meteorieten gaat echt in de miljarden lopen.
Maar, gelukkig is er commerciele ruimtevaart! Zoals je misschien wel gelezen hebt is er groot bedrijf wat astroiden wil gaan 'minen' en hiervoor moeten eerst goede detectiesystemen gebouwd worden.
Volgens mij staat daar dat de overblijfselen van een uiteengevallen grotere meteoriet typisch zo groot zijn als een basketbal, niet dat de oorspronkelijke grootte dat was.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:09 schreef Kper_Norci het volgende:
[..]
Meteoriet ter grootte van een basketbal kan de aarde al raken. Grotere meteorieten barsten meestal in kleinere stukjes uiteen in de lucht, door de wrijving en hitte. Was er zelf ook wel benieuwd naar dus heb het even opgezocht.
Ruimtepuin komt niet met zo'n achterlijke snelheid binnen als meteorieten dat doen. Dit was duidelijk hoog in de atmosfeer en ging dus meerdere kilometers per seconde.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:10 schreef Kper_Norci het volgende:
[..]
Het had trouwens ook net zo goed ruimtepuin kunnen zijn, in de vorm van een afgedankte satelliet bijvoorbeeld. Wordt ook een steeds groter probleem. ISS moet bijvoorbeeld steeds vaker uitwijkmanouvres uitvoeren.
Haha, moest dat niet Meki voorstellen?quote:
Ik denk niet dat die dingen snel genoeg gaan.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:14 schreef Killaht het volgende:
[..]
Gewoon patriot missle systems inzetten tegen dit puin
Hoezo? Een stilliggend blok beton op de snelweg kan ook een auto tegenhouden.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:16 schreef KoningStoma het volgende:
[..]
Ik denk niet dat die dingen snel genoeg gaan.
quote:Op vrijdag 15 februari 2013 08:59 schreef fonkeymonkey het volgende:
[..]
Klopt, wat ik wel apart vind is dat ze geen enkele waarschuwing vooraf hebben kunnen geven.
Ze zien een asteroide wel aankomen maanden van te voren, maar dit niet?
Jij doet me denken aan de mensen die meteen speculeerden over een terroristische aanval toen de Space Shuttle Columbia verongeluktequote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:18 schreef Resistor het volgende:
[..]
Hoezo? Een stilliggend blok beton op de snelweg kan ook een auto tegenhouden.
En het lijkt mij echt een Russenactie: oh, er komt iets aan, meteen raket. Hier in het westen zouden er eerst wat handtekeningen gezet moeten worden, en dan nog wat vergunningen om de afweer op te stellen, dan nog vergunningen om te mogen schieten...
Gewoon laten vliegen, dit soort aardscheerders. Ze schampen de dampkring, en gaan daarna weer de ruimte in. Over een paar jaar zien we ze misschien weer terug.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:16 schreef KoningStoma het volgende:
[..]
Ik denk niet dat die dingen snel genoeg gaan.
Ik weet niet vanaf welke afstand ze kunnen detecten en locken.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:16 schreef KoningStoma het volgende:
[..]
Ik denk niet dat die dingen snel genoeg gaan.
Handig, met een raket op een meteoriet schieten. Ten eerste moet hij dan al door de dampkring heen zijn, dus hij gaat al inslaan. Maar kom, we maken er even 20 kleinere stukken van om een groter gebied schade toe te brengenquote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:18 schreef Resistor het volgende:
[..]
Hoezo? Een stilliggend blok beton op de snelweg kan ook een auto tegenhouden.
En het lijkt mij echt een Russenactie: oh, er komt iets aan, meteen raket. Hier in het westen zouden er eerst wat handtekeningen gezet moeten worden, en dan nog wat vergunningen om de afweer op te stellen, dan nog vergunningen om te mogen schieten...
Als van tevoren precies weet waar en wanneer dat ding zal zijn, dan misschien. Patriot raketten gaan niet veel sneller dan 1.7 km/s. Zo'n meteoor gaat 10 keer zo snel.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:18 schreef Resistor het volgende:
[..]
Hoezo? Een stilliggend blok beton op de snelweg kan ook een auto tegenhouden.
En het lijkt mij echt een Russenactie: oh, er komt iets aan, meteen raket. Hier in het westen zouden er eerst wat handtekeningen gezet moeten worden, en dan nog wat vergunningen om de afweer op te stellen, dan nog vergunningen om te mogen schieten...
Deze komt niet meer terug hoorquote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:22 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Gewoon laten vliegen, dit soort aardscheerders. Ze schampen de dampkring, en gaan daarna weer de ruimte in. Over een paar jaar zien we ze misschien weer terug.
Maakt niet uit. Je raket kan nooit op tijd op de plaats delict zijn. Dat ding raast met kms/s. En zoals Eyjafjallajoekull al zegt is het ook niet verstandig om iets op te blazen in kleinere stukjes, die ieder voor zich weer voor een hoop narigheid kunnen zorgen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:22 schreef Killaht het volgende:
[..]
Ik weet niet vanaf welke afstand ze kunnen detecten en locken.
Hoe weet je dat?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:23 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Deze komt niet meer terug hoor. Hij is opgebrand of de brokstukken zijn ingeslagen.
Heb je die filmpjes niet gezien? Explosies, auto alarmen die afgaan, deuren en ramen eruit geblazen etc.quote:
Goeie klap!quote:Op vrijdag 15 februari 2013 08:54 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
De sonic boom was hard genoeg om ruiten te breken![]()
Het "OMFG" formaat...quote:Op vrijdag 15 februari 2013 08:42 schreef Lyrebird het volgende:
Dit is wel een leuke simulator trouwens. Geeft meer inzicht in waarom een aardscheerder een aardscheerder is: http://www.nowykurier.com/toys/gravity/gravity.html
Dat komt door de sonic boom. Niet door een inslag van de meteoriet.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:25 schreef KoningStoma het volgende:
[..]
Heb je die filmpjes niet gezien? Explosies, auto alarmen die afgaan, deuren en ramen eruit geblazen etc.
Heb je de filmpjes gezien? Iets dat zo diep in de atmosfeer komt komt er niet meer uit. Bovendien is het spoor asymmetrisch: het houdt op met een grote wolk en flits.quote:
je schrikt je toch de touwtyfus, helemaal omdat je neit weet wat er in godsnaam aan de hand isquote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:25 schreef KoningStoma het volgende:
[..]
Heb je die filmpjes niet gezien? Explosies, auto alarmen die afgaan, deuren en ramen eruit geblazen etc.
Zeg ik dat?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:27 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Dat komt door de sonic boom. Niet door een inslag van de meteoriet.
Kk vet dat ze Topol-M raketten er op af hebben geschoten.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 08:28 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Zie geen raketten in de filmpjes.
Spectaculair, dat wel!
Ik zat een keer op mijn balkonnetje rlxd een peukie te roken, toen ik ook zo'n vuurbal zag. Bleek een neerstortende Russissche satelliet te zijn. Was wel heel vet om te zien.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:32 schreef BrandX het volgende:
[..]
je schrikt je toch de touwtyfus, helemaal omdat je neit weet wat er in godsnaam aan de hand is
Brandend gas:quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:34 schreef asco het volgende:
Volgende filmpje is niet van de inslag maar euh, wat is het wel?
Die link is er ook hoogstwaarschijnlijk niet.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:36 schreef ZetaOS het volgende:
[..]
Kk vet dat ze Topol-M raketten er op af hebben geschoten.
Graag willen zien![]()
De kranten hebben deze link nog niet gelegd.
http://www.ad.nl/ad/nl/45(...)langs-de-aarde.dhtml
AD is een krant in het dat bericht staat:quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:36 schreef ZetaOS het volgende:
[..]
Kk vet dat ze Topol-M raketten er op af hebben geschoten.
Graag willen zien![]()
De kranten hebben deze link nog niet gelegd.
http://www.ad.nl/ad/nl/45(...)langs-de-aarde.dhtml
quote:Wel wordt er gedacht dat de asterode gelinkt is aan de meterorietenregen in het Russische Oeralgebied. Daarbij vielen vandaag verschillende gewonden.
quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:36 schreef ZetaOS het volgende:
De kranten hebben deze link nog niet gelegd.
http://www.ad.nl/ad/nl/45(...)langs-de-aarde.dhtml
quote:Op vrijdag 15 februari 2013 08:58 schreef Kper_Norci het volgende:
[..]
Ik hoorde net een expert op de radio zeggen dat de meteoriet die vanavond langs komt van precies de andere kant komt, en dat ie er daardoor niets mee te maken heeft.
Je brengt het zo stellig dat ik bijna geen antwoord durf te geven.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:29 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Heb je de filmpjes gezien? Iets dat zo diep in de atmosfeer komt komt er niet meer uit. Bovendien is het spoor asymmetrisch: het houdt op met een grote wolk en flits.
De kans dat een meteoriet wat met de atmosfeer in aanraking komt, maar net de aarde mist is ongelooflijk klein, hij moet dan exact de goede hoek en de goede afstand hebben. De atmosfeer is maar dun ten opzichte van de Aarde.
Aardscheerder betekent overigens niet wat jij lijkt te denken dat het betekent.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Aardscheerder
Oke, thx. Ziet er vet uit.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:36 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Brandend gas:
http://en.wikipedia.org/wiki/Door_to_Hell
Yeah, right...quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:36 schreef ZetaOS het volgende:
Kk vet dat ze Topol-M raketten er op af hebben geschoten.
Graag willen zien![]()
Nee, want die komt van precies de andere kant.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:40 schreef Frutsel het volgende:
Kan die asterode die vandaag zo (historisch) dichtbij zou komen niet in stukken zijn gebroken en dat dit er een gevolg van is?
Wij zijn helemaal NIETS. Maar leg dat den egocentrischen mens maar eens uit tegenwoordig.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:42 schreef Mutant01 het volgende:
Prachtig en eng tegelijkertijd. Je voelt je als mens dan wel weer enorm nietig. Even terug op de ranglijst gezet.
Inderdaadquote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:42 schreef Mutant01 het volgende:
Prachtig en eng tegelijkertijd. Je voelt je als mens dan wel weer enorm nietig. Even terug op de ranglijst gezet.
Stel de aarde voor als een 2D schietschijf met een doorsnede van een meter. Aan de rand van de schietschijf zit een anders gekleurd stukje van 8 millimeter dik. Dat is de atmosfeer.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:38 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Je brengt het zo stellig dat ik bijna geen antwoord durf te geven.
Het is logischer dat een aardscheerder de atmosfeer van de aarde schampt (zie ook de simulator eerder in dit topic). Dit soort brokstukken komen met zo'n noodvaart op de aarde af, dat alles pico bello in order moet zijn om om in te slaan.
Maar ik ben geen expert op dit gebied, dus ik laat me graag overtuigen.
Ik denk dat dat soort apparatuur stuk gaat als er een meteoriet op inslaat.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:47 schreef Mutant01 het volgende:
Weet iemand wat voor effect een meteorietenregen heeft op elektronische apparatuur? Denk hierbij aan de cockpit-instrumenten in een vliegtuig.
quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:45 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Inderdaad
Ik lees wekelijks dat ze nieuwe asteroden ontdekken... veelal pas nadat ze de aarde zouden raken, kwestie van tijd dat het een keer raak zou zijn.
Dat bedoel ik niet. Flauwerik.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:49 schreef freako het volgende:
[..]
Ik denk dat dat soort apparatuur stukgaat als er een meteoriet op inslaat.
Meteorieten zullen weinig effect hebben op elektronische apparatuur, ja, dat het naar de klote is wanneer een meteoriet er recht op inslaatquote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:47 schreef Mutant01 het volgende:
Weet iemand wat voor effect een meteorietenregen heeft op elektronische apparatuur? Denk hierbij aan de cockpit-instrumenten in een vliegtuig.
Je vergelijking gaat volgens mij niet op. Het aardscheren is het resultaat van de aantrekkingskracht op een voorbijkomend brok puin. Hier is een resultaat van een aardscheerder simulatie, gemaakt met de link die ik eerder gaf:quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:48 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Stel de aarde voor als een 2D schietschijf met een doorsnede van een meter. Aan de rand van de schietschijf zit een anders gekleurd stukje van 8 millimeter dik. Dat is de atmosfeer.
Schiet nu met zo'n kermisgeweer met je ogen dicht 1000 keer lukraak op het ding. Hoe vaak raak je de buitenste ring?
Alleen als je de buitenste ring raakt mis je de aarde maar raak je de atmosfeer. Eigenlijk moet de ring nog dunner zijn, want je mag niet te diep in de atmosfeer komen want dan verbrand je en hebben je brokstukken niet genoeg snelheid meer om er weer uit te komen.
Elke keer als je de schietschijf raakt ga je door de atmosfeer (de aarde is 3d, niet 2d) richting het oppervlak.
Nee, ik vroeg het mij gewoon af, omdat je de meest wilde verhalen hoort her en der. Dank iig.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:51 schreef Kper_Norci het volgende:
[..]
Meteorieten zullen weinig effect hebben op elektronische apparatuur, ja, dat het naar de klote is wanneer een meteoriet er recht op inslaatIk denk dat jij in de war bent met geladen deeltjes afkomstig van de zon, die bijvoorbeeld het poollicht veroorzaken.
Niets dat inslaat begint in een baan om de aarde, behalve wat we zelf naar boven geschoten hebben. Ze zijn in een baan om de zon en komen onverhoopt de aarde op hun pad tegen. Je simulatie gaat dus niet op.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:52 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Je vergelijking gaat volgens mij niet op. Het aardscheren is het resultaat van de aantrekkingskracht op een voorbijkomend brok puin. Hier is een resultaat van een aardscheerder simulatie, gemaakt met de link die ik eerder gaf:
[ afbeelding ]
Een meteoriet doet niet aan EMP.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:47 schreef Mutant01 het volgende:
Weet iemand wat voor effect een meteorietenregen heeft op elektronische apparatuur? Denk hierbij aan de cockpit-instrumenten in een vliegtuig.
Ik denk dat die astrode niet alleen kwam, maar een hoop gruis bij zich heeft.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:40 schreef Frutsel het volgende:
Kan die asterode die vandaag zo (historisch) dichtbij zou komen niet in stukken zijn gebroken en dat dit er een gevolg van is?
Precies zo'n halfronde hap eruit. Net een cartoon.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:57 schreef Frutsel het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Die energie ook die er bij vrijkomt...quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:59 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
Overigens gebeurt dit elke paar jaar wel: http://en.wikipedia.org/wiki/Near-Earth_object#Historic_impacts
Misschien nog wel vaker als je bedenkt dat het grootste gedeelte van de wereld onbewoond of water is. Nu hebben we geluk/pech dat het boven de bewoonde wereld was en die gekke Russen allemaal met een camera rondrijden.
quote:A large fireball was observed in the skies near Bone, Indonesia on October 8, 2009. This was thought to be caused by an asteroid approximately 10 meters in diameter. The fireball contained an estimated energy of 50 kilotons of TNT, or about twice the Nagasaki atomic bomb. No injuries were reported.
Noem me gek, gebraden_wombat, maar dat ding vliegt rechtdoor.quote:
Of in Zierikzee. Stel je voor zeg!quote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:58 schreef banaliteit het volgende:
Stel je voor dat we een uur van te voren horen dat een meteoriet provincie Utrecht zal raken en zal wegvagen, wat zal dat wel niet teweegbrengen in Utrecht.
Er zit volgens mij toch een curve in hoor. Verder is het zo dat zo'n meteoriet door de dampkring wordt afgeremd, dat kan je ook zien, want op een gegeven moment brandt ie niet meer, omdat door de afgenomen snelheid ook de wrijving is afgenomen. Maar goed, dan is de snelheid dus ook veel te laag om nog aan de zwaartekracht van de aarde te ontsnappen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 10:03 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Noem me gek, gebraden_wombat, maar dat ding vliegt rechtdoor.
quote:
lololquote:Op vrijdag 15 februari 2013 09:49 schreef freako het volgende:
[..]
Ik denk dat dat soort apparatuur stuk gaat als er een meteoriet op inslaat.
En ik zie hem dalenquote:Op vrijdag 15 februari 2013 10:03 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Noem me gek, gebraden_wombat, maar dat ding vliegt rechtdoor.
Bron van de raket? Ik geloof er namelijk 0,0 van.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 10:11 schreef Augustus_Thijs het volgende:
Hop, meteen een raket erop. Die Russen laten er ook geen gras over groeien.
Maar het feit dat ze tijd hebben om er een raket op af te sturen, spreekt toch tegen dat ze dit ding niet kunnen zien aankomen.
Het lijkt me dat een raket afschieten geen zin meer heeft als dat ding met een gigantische snelheid nog die laatste 100km vanaf de dampkring moet afleggen. Dat is een kwestie van minuten.
Waarom is het in dit filmpje donkerder dan in die andere?quote:
Volgens mij is dat nog niet bevestigd en worden die geruchten inmiddels weer ontkracht en ontkentquote:Op vrijdag 15 februari 2013 10:11 schreef Augustus_Thijs het volgende:
Hop, meteen een raket erop. Die Russen laten er ook geen gras over groeien.
Maar het feit dat ze tijd hebben om er een raket op af te sturen, spreekt toch tegen dat ze dit ding niet kunnen zien aankomen.
Dat zou je toch ook terug moeten zien op die filmpjes, lijkt me..quote:Op vrijdag 15 februari 2013 10:11 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Bron van de raket? Ik geloof er namelijk 0,0 van.
quote:
quote:9:07 GMT: "The object could be about a meter in diameter and weigh a few tons,” said Valeriy Shuvalov of the Institute of Geosphere Dynamics. “As it entered the atmosphere, it broke into a cloud of pieces that flew on, creating a blast wave and emitting light. That's where the flashes came from, as well as broken windows. Most of the object’s material evaporated, the remaining pieces slowed down and fell. It was most likely of iron nature as it penetrated so far through the atmosphere. However, we still don't have the exact data on the debris."
Je reinste lariekoek, technisch een onhaalbare kaart.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 10:11 schreef Augustus_Thijs het volgende:
Hop, meteen een raket erop. Die Russen laten er ook geen gras over groeien.
Maar het feit dat ze tijd hebben om er een raket op af te sturen, spreekt toch tegen dat ze dit ding niet kunnen zien aankomen.
Het lijkt me dat een raket afschieten geen zin meer heeft als dat ding met een gigantische snelheid nog die laatste 100km vanaf de dampkring moet afleggen. Dat is een kwestie van minuten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |