abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 27 februari 2013 @ 22:27:12 #251
52543 Timo20
RODA JC FOREVER!!
pi_123433167
quote:
10s.gif Op dinsdag 26 februari 2013 13:47 schreef Mr.Noodle het volgende:

[..]

Ben je die gaan kijken omdat toevallig afgelopen week een aflevering van The Big Bang Theory eraan toegewijd is of is dit puur toeval?
hahaha nee dat is niet de reden :P
toevallig omdat ik een double bill deed van Elia Kazan ;)
  woensdag 27 februari 2013 @ 22:29:28 #252
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_123433314
quote:
6s.gif Op woensdag 27 februari 2013 20:27 schreef El_Matador het volgende:

[..]

Jij kan helemaal niet vinden of ik een recensie geef of niet. Het is een feit, daar kan je geen mening over hebben. je kan het hoogstens niet eens zijn met mijn recensie, maar dat is een verschil in smaak. Ik kraak jouw 9 ook niet af, al vraag ik me af hoe je dat kan geven.

De andere recensies van goeie films en een paar slechte staan hierboven. Veel plezier ermee.
Rotten Tomatoes 96% hè, dus mijn 9 is nog laag ;)

Oh, in je Argo review noem je weinig feiten, maar louter meningen. Het is volgens mij politiek gezien allemaal heel subtiel, vergeleken met andere films over soortgelijke onderwerpen. Bovendien, voor de goede orde, dit klopt niet:
quote:
Het allerergste zit trouwens aan het begin. Er wordt gesteld dat "Die verschrikkelijke sjah (die ondertussen wel voor opleiding en verwestering van Perzie zorgde) eindelijk weg was en de sjiieten Khomeiny mochten verwelkomen".
Wat er gezegd wordt is:
quote:
"In 1979, the people of Iran overthrew the Sjah (die dus inderdaad voor verwestering had gezorgd). The exiled cleric, Ayatollah Khomeiny, returned to rule Iran. It descended into score settling, death squads and chaos"
Verder ben ik het met veel van je recencies hierboven wel eens. Behalve dan The Matrix Revolutions, wat ik één van de grootste baggerfilms aller tijden vond, een grotere teleurstelling was niet mogelijk toen ik dat gedrocht in de bios zag, zeker na het geweldige The Matrix Reloaded van een half jaar daar voor.

[ Bericht 0% gewijzigd door Lemans24 op 27-02-2013 22:41:35 ]
pi_123434219
Argo

Zojuist de film bekeken. Spannende film. Ik twijfelde zelfs of de missie überhaupt zou slagen, vooral in de scene op het vliegveld. Mooie film.

Het is het kijken zeker waard, maar het kan beter. De personage 'Sarah' begreep ik niet. Misschien dat iemand die Argo ook gezien heeft het wel weet?

Imdb: 8.0
Ik: 6.7
pi_123438842
Shutter Island

Stond al heel lang op de lijst maar nog nooit aan toe gekomen. Een er goeie en onderhoudende thriller over US Marshall Edward Daniels (Leo DiCaprio) die samen met zijn gritty partner Chuck (Mark Rufalo) de ontsnapping van een patient/gevangene op een eiland met daarop een soort TBS kliniek in het midden van de jaren 50 moet onderzoeken. Hoe heeft de patient kunnen ontsnappen en wie is er nog meer bij betrokken. Het verhaal ontwikkelt zich gestaag en wordt onderhoudend gebracht. Je gaat als kijker bijna automatisch mee puzzelen. De nodige plottwist maken dat niet altijd makkelijk, gelukkig komen sommige ook niet geheel onverwacht.
Goed gecast ook, qua hoofdrol maar zeker ook de bijrollen met als baas boven baas Ben Kingsley in een echte Ben Kingsley rol, zo zie ik hem het liefst, moeilijk hoogte te krijgen van zijn karakter en je bent altijd op je hoede bij hem. Michelle Williams O+ en die vent van de Soprano's waarvan ik de naam nooit weet.

Was maar een ding waar ik me echt aan ergerde:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
en ik vond de special effects in de openingscene op de boot (en later op de rotsen) wel heel nep, de film is uit 2010, dat had toch beter gekund...

IMDB 8, ben ik het mee eens.
"A push and a rush and the land we stand on is ours" - Turrican
Whiskyplankje
pi_123445652
Beasts of the Southern Wild

Het kind Hushpuppy woont met haar vader in een soort ghetto in het bos, buiten de stad waar het water vroeg of laat gaat stijgen om alles te vernietigen. Haar vader blijft stug volhouden dat hij alle naderende ellende wel aankan en hushpuppy blijft haar vreemde vader trouw. Erg originele film, niet in de laatste plaats omdat een zeer jong meisje (van 10 maar je zou haar jonger schatten) de hoofdrol speelt en dat met verve doet. Er wordt veel gebruik gemaakt van haar voice over maar ook in scene's waarin ze zelf spreekt komt dat overtuigend over. De oscarnominatie is wat overdreven maar haar acteerprestaties en de film zelf zijn bijzonder genoeg om deze aan te raden. Het is geen spannend of overgedramatiseerd verhaal maar gewoon vermakelijk en origineel.

8.2

Battlestar Galactica: Blood & Chrome

Oorspronkelijk bedoeld als pilot voor een spinoff van het succesvolle BSG maar nadat deze niet opgepikt werd is het uitgebracht als mini webserie (van 10 minuten per aflevering) en dit geheel hebben ze weer als tv-film uitgezonden. Hoe dan ook... ik begrijp wel dat dit niet opgepikt is als volledige serie, daarvoor kwam het allemaal net wat te matig over. De CGI zag er nog net als BSG voor een tv product (meestal) prima uit maar de cast was niet al te best en het verhaal (over een jonge Adama en de Cylonoorlog) voelt een beetje te bedacht aan. Jammer maar helaas.

6.0

[ Bericht 28% gewijzigd door planethugo op 28-02-2013 10:09:34 ]
pi_123447214
Blade Runner (1982) - IMDb (Director's Cut)


Deckard wordt opgetrommeld om een stel ontsnapte Replicants op te sporen en te vernietigen.

Ik kan deze film elke maand zien en hem niet zat worden. Een sci-fi film die al 30 jaar oud is en nog steeds relevante vragen oproept. Geweldig acteerwerk, mooie dialogen en een prachtige soundtrack. En om een of andere reden moet ik altijd Ghost in the Shell kijken nadat ik deze heb gezien. :')

Imdb: 8.3
Ik: 9
All you know about me is what I've sold you, dumb fuck
pi_123453864
Een week voor de Oscaruitreikingen kwam Ethan Hawke met onderstaand bericht in het nieuws.
Ethan Hawke vindt Oscars maar stompzinnig
quote:
Ethan Hawke vindt Oscars maar onzin. De acteur werd zelf twee keer genomineerd voor de beroemde filmprijzen, maar heeft niets met het Hollywoodspektakel. "Het is zo stompzinnig als je kijkt hoeveel nietszeggende, stomme films Oscars hebben gewonnen en hoeveel gemiddelde filmmakers een Oscar boven hun open haard hebben staan."[..]
Dus dachten wij, we trekken de laatste film van Ethan Hawke er even bij. In de veronderstelling dat we een miskend genie zouden zien... Ik bedoel Ethan zou niet zo op zijn trommeltje slaan als hij van zichzelf niet zou denken dat hij mijlenver verheven was boven zo'n gemiddeld acteurtje, meespelend in nietszeggende, saaie films, die een Oscar op de open haard heeft staan... Iemand als Daniel Day-Lewis bijv.Toch Ethan?



Sinister - 2012

Van tevoren even gecontroleerd genre is horror/mysterie/thriller, waarmee de lat al redelijk hoog werd gelegd, in die zin dat het moeilijk is om niet met een platgetrapt scenario te komen waarbij de geoefende kijker al vanaf 10 km afstand ziet aankomen hoe de vork in de steel zit. Wat dat betreft begint het allemaal ook al behoorlijk clichématig. Ethan Hawke speelt een schrijver van true-crime boeken die met zijn gezin een huis betrekt waarin een lugubere moord is gepleegd op een gezin. Zijn laatste succes als schrijver kende hij al weer 10 jaar geleden, en met het oplossen van deze moord en daar dan een boek over te schrijven, probeert hij zich weer terug te vechten in de boeken top 10. Hij vindt op zolder een doos super 8 filmpjes die hij afdraait en ontdekt vervolgens dat niet alleen de lugubere moord op dit gezin is gefilmd, maar ook een serie lugubere moorden op andere gezinnen. Hij googlet wat en vindt uit dat bij elk van deze moorden niet alle gezinsleden zijn vermoord, maar dat steeds 1 van de kinderen niet is vermoord, maar verdwenen is. Vervolgens word je me toch door een serie afgrijselijke horror-cliché's om de oren geslagen... In willekeurige volgorde: hysterisch zoontje, dochtertje leeft een eigen leventje, elektriciteit valt uit, vage geluiden op de zolder, kindertekeningetjes van de moorden met steeds een buitenstaander die kijkt en mr. Boogie wordt genoemd (als in the boogieman), Ethan raakt een beetje uit balans en gaat steeds meer drinken, de relatie met zijn vrouw verslechtert, hij ontdekt vage occulte symbolen op de fimpjes en zoekt vervolgens hulp bij een professor in het occulte (die bestaan in de VS), en klap op de vuurpijl ziet hij ook nog eens een soort duiveltjes op die filmpjes... ondertussen is de vaart in de film behoorlijk afgenomen...
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Bughuul, Bagghuul, Bagghuur, Bagger...
Bagger, Ethan, Bagger.
Dan hebben we het niet eens echt gehad over je acteren... maar daar zullen we maar helemaal niets over zeggen.

Je hebt een dikke vette 0 verdiend met deze baggerfilm. Jij zou volgens je eigen redenering dit jaar idd de Oscar hebben moeten verdienen, want je hebt een daverend stukje middelmatigheid als acteerprestatie weggezet in een film die het celluloid niet waard is waarmee het gedraaid is...
Imdb 6,7/10
Ik 0/10

[ Bericht 0% gewijzigd door Mike op 28-02-2013 18:18:07 (anders spoiler je even de hele film :')) ]
I´m back.
pi_123460244
quote:
0s.gif Op donderdag 28 februari 2013 10:44 schreef HostiMeister het volgende:
Blade Runner (1982) - IMDb (Director's Cut)
[ afbeelding ]

Deckard wordt opgetrommeld om een stel ontsnapte Replicants op te sporen en te vernietigen.

Ik kan deze film elke maand zien en hem niet zat worden. Een sci-fi film die al 30 jaar oud is en nog steeds relevante vragen oproept. Geweldig acteerwerk, mooie dialogen en een prachtige soundtrack. En om een of andere reden moet ik altijd Ghost in the Shell kijken nadat ik deze heb gezien. :')

Imdb: 8.3
Ik: 9
een van mijn favorieten, erg goede film idd. :)

gisteren gezien:
three days to the condor


eigenlijk een milde voorloper van jason bourne, al kun je die vergelijking niet helemaal trekken aangezien de hoofdrolspeler geen spion is. wel ontsnapt hij aan een aanslag op het leven van hemzelf en zijn collega's, en gaat op de vlucht om uit te zoeken wat er aan de hand is.

redelijk leuk, redelijk spannend maar het verhaal wordt wat warrig verteld. de sfeer is goed, deed me sterk denken aan de wat oudere james bond-films.

cijfer: 7.
pi_123462545


ASTERIX EN OBELIX BIJ DE BRITTEN

ERg leuke en grappige film!, de film is gefilmd in een unieke styl: alles is zeg maar net niet ''echt'' gemaakt waardoor je een beetje cartoony style krijgt... en dat is echt een pluspunt (je moet er wel van houden!) vind ik want het geeft een iets meer ''strip'' gevoel aan de film.
Er zit leuke humor in de film, en de film kijkt vanaf het begin tot het eind prima weg
leuke film voor jong en oud
7
pi_123469359
Skyfall

Imdb: 7,9
Ik: 7,4

De film begon sterk. Eerste uur zeer genoten en dermate het eind begon het minder te worden. Ik vond de acteerprestaties van de acteur die de slechterik vertolkte matig.....Had liever een passend acteur, een acteur als die Le Chiffre vertolkte in Casino Royale. Skyfall was veel sterker dan Quantum of Solace, wat ik juist één van de matigste Bond film vond van de delen die ik gezien heb. Tot nu toe was Casino Royale verreweg het beste. Vond de laatste confrontatie tussen Bond en Silva wel matig, vooral met de helikopters en pakweg 20 handlangers van Silva. Vond het toch een beetje jammer. Want in principe zou je toch verwachten dat Silva zou winnen, vooral ook omdat hij een ex-agent is geweest en Bond uit-vorm is, dus beetje onrealistisch.
pi_123482894


STICHTES

Ik had verwacht dat dit gewoon een leuke simpele b-kill film was...
met een simpel verhaal en wat kills...
en dat was het opzich ook wel .... maar de acteer prestaties waren zo krommend slecht dat het gewoon irriteerde en dat vergalde de hele film eigenljk.....
Dus absoluut geen aanrader om te zien 3 voorde moeite
pi_123486974
Hans en Grietje 2012

Hans en Grietje zijn groot geworden, en oh wat is Grietje fijn opgedroogd :9~ :9~ :9~ ... Maar dat terzijde. Na hun akkefietje met de heks in het peperkoekhuisje maken ze een carrière van het afslachten van heksen. Ze komen aan in het dorpje Ausburg en daar lijkt meer aan de hand dan je doorsnee hekserij.

Het sprookje is prima vertaald naar een moderner verhaal terwijl het toch authentiek aanvoelt. Bergen actie, beetje bloederig hier en daar en af en toe een kwinkslag. Zit genoeg vaart in de film, hij is zeker niet te lang en neemt zichzelf ook niet al te serieus. Famke Jansen is een prima keus voor big baddy. Ik heb me vermaakt met dit stukje popcorn.
IMDB 6,4
Ik 7,5
"A push and a rush and the land we stand on is ours" - Turrican
Whiskyplankje
  vrijdag 1 maart 2013 @ 02:06:22 #263
395101 pokkerdepok
bla bla bla
pi_123488456
Ginger & Rosa (2012) - IMDb



droevige film. als je een feel good movie zoekt, sla deze dan maar even over.
zoek je een film met goed acteren, prachtige shots... kijken. over vriendschap, verraad, verlaten, tiener hormonen, koude oorlog, ouder worden, morgen dood kunnen zijn..

een 7.5 , omdat hij mn humeur grondig heeft verpest, toch wel knap. de meisjes acteren fantastisch.

[ Bericht 21% gewijzigd door pokkerdepok op 01-03-2013 13:14:41 ]
  vrijdag 1 maart 2013 @ 15:29:03 #264
61661 Ang3l
The Right Kinda Wrong
pi_123502679
170 Hz (2011) - IMDb



Ondanks dat het een Nederlandse film is kon ik hem pas echt kijken toen ik de NL ondertiteling aan de praat kreeg. De film is nl voor 90% in gebarentaal. Dat, en het feit dat de hele film soms stilvalt op een paar tonen na, is een mooie gimmick. Of het ook een mooie film is....... Ik vond hem, niet slecht, maar ook niet (op eerdergenoemde na) bijzonder. Er zit een heel mooi visueel stuk in, maar dat voegt zelf echt niks toe, buiten heel mooi zijn.

6.5 / 7
L'Amour menaçant:
Qui que tu sois, voici ton maître. Il l'est, le fût ou le doit être.
  Moderator vrijdag 1 maart 2013 @ 15:59:11 #265
9859 crew  Karina
Woman
pi_123503935
Loft (2010) - IMDb
Thriller

Een aantal vrienden gebruikt samen een appartement waar ze lekker vreemd kunnen gaan zonder dat iemand het merkt. Helaas ligt er op een dag een dode vrouw in bed, wie heeft haar vermoord? Was het 1 van de vrienden of een wraakzuchtige echtgenote of een ex-minnares?

Goede film, met een paar aardige plotwendingen. Beetje slecht acteerwerk hier en daar (vooral van Jeroen van Koningsbrugge :')).

Ik zag dat er een Amerikaanse remake van is gemaakt met Wentworth Miller, misschien die ook even checken.

Django Unchained (2012) - IMDb
Western

Het verhaal is zo ongeveer wel bekend denk ik.

Ik vond het een geweldige film, alles zat erin, aktie, humor en een redelijk verhaal. Goede muziek ook, al lopen de meningen over het laatste nogal uiteen begrijp ik.

Flight (2012) - IMDb
Drama

Het verhaal begint met het bijna neerstorten van een vliegtuig, de piloot weet op wonderbaarlijke wijze het vliegtuig redelijk heelhuids aan de grond te krijgen.

Hierdoor raakte ik even in de war, ik dacht namelijk met een rampenfilm te maken te hebben, maar het gaat verder.

Maar hierna vervolgt de film met het verhaal van de piloot en zijn verslavingen. Mooi en onverwacht (voor mij) einde.

Hitchcock (2012) - IMDb
Biografie

De film vertelt het verhaal van de film Psycho. Hoe geen een maatschappij de film wil financieren en Hitchcock op een gegeven moment maar zijn eigen geld erin steekt.

Je ziet goed wat voor man Hitchcock geweest moet zijn, niet zo aardig zo te zien.

Het mooiste vond ik nog het eind, de manier waarop Hitchcock de film weet te promoten en ervoor te zorgen dat de zalen volkomen.



[ Bericht 0% gewijzigd door Karina op 01-03-2013 18:03:51 ]
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_123504051
quote:
99s.gif Op vrijdag 1 maart 2013 15:59 schreef Karina het volgende:

Hitchcock (2012) - IMDb
Biografie

De film vertelt het verhaal van de film Psycho. Hoe geen een maatschappij de film wil financieren en Hitchcock op een gegeven moment maar zijn eigen geld erin steekt.

Je ziet goed wat voor man Hitchcock geweest niet moet, niet zo aardig zo te zien.

Het mooiste vond ik nog het eind, de manier waarop Hitchcock de film weet te promoten en ervoor te zorgen dat de zalen volkomen.

[ afbeelding ]
Say whut? :?
What is my problem with man, you ask? No. I ask you, what was man's problem with me?
  Moderator vrijdag 1 maart 2013 @ 16:08:14 #267
9859 crew  Karina
Woman
pi_123504414
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 maart 2013 16:01 schreef FireFox1 het volgende:

[..]

Say whut? :?
Ik vond hem nogal streng overkomen. Leek mij geen aardige man
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
  vrijdag 1 maart 2013 @ 16:43:49 #268
133939 egeltje1985
Elegant als een egel
pi_123505914
quote:
99s.gif Op vrijdag 1 maart 2013 16:08 schreef Karina het volgende:

[..]

Ik vond hem nogal streng overkomen. Leek mij geen aardige man
Kan, maar dan is 'Je ziet goed wat voor man Hitchcock geweest niet moet, niet zo aardig zo te zien.' nog steeds een rare zin. :P
pi_123505928
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 maart 2013 15:29 schreef Ang3l het volgende:
170 Hz (2011) - IMDb

[ afbeelding ]

Ondanks dat het een Nederlandse film is kon ik hem pas echt kijken toen ik de NL ondertiteling aan de praat kreeg. De film is nl voor 90% in gebarentaal. Dat, en het feit dat de hele film soms stilvalt op een paar tonen na, is een mooie gimmick. Of het ook een mooie film is....... Ik vond hem, niet slecht, maar ook niet (op eerdergenoemde na) bijzonder. Er zit een heel mooi visueel stuk in, maar dat voegt zelf echt niks toe, buiten heel mooi zijn.

6.5 / 7
Interessant concept. Toch maar even kijken :)
  Moderator vrijdag 1 maart 2013 @ 16:48:25 #270
9859 crew  Karina
Woman
pi_123506111
quote:
99s.gif Op vrijdag 1 maart 2013 16:43 schreef egeltje1985 het volgende:

[..]

Kan, maar dan is 'Je ziet goed wat voor man Hitchcock geweest niet moet, niet zo aardig zo te zien.' nog steeds een rare zin. :P
Oh :D Ik zat denk ik met een andere zin in mijn hoofd en toen kwam dit er uit :')
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_123507179
Django unchained

Imo de leukste film van Tarrentino. Veel humor, goed geacteerd, leuke verhaallijn, film verveelde geen moment!! echt genoten.

8.8/10
A man is not old until regrets take the place of dreams.
  vrijdag 1 maart 2013 @ 17:58:23 #272
67640 SaintOfKillers
Hold me closer, Tony Danza
pi_123508236
quote:
99s.gif Op vrijdag 1 maart 2013 15:59 schreef Karina het volgende:
Loft (2008) - IMDb
Thriller

Ik zag dat er een Amerikaanse remake van is gemaakt met Wentworth Miller, misschien die ook even checken.
Ook een Amerikaanse remake, net zoals deze remake.
The average burglar breaks in and leaves clues everywhere. But not me. I'm completely clueless.
  Moderator vrijdag 1 maart 2013 @ 18:01:42 #273
9859 crew  Karina
Woman
pi_123508359
quote:
2s.gif Op vrijdag 1 maart 2013 17:58 schreef SaintOfKillers het volgende:

[..]

Ook een Amerikaanse remake, net zoals deze remake.
Mijn linkje klopt niet zie ik. Verkeerde versie.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_123510111
quote:
2s.gif Op vrijdag 1 maart 2013 17:58 schreef SaintOfKillers het volgende:

[..]

Ook een Amerikaanse remake, net zoals deze remake.
hoe heet de amerikaanse remake dan??
ik heb alleen de NL en belgische loft gezien
  vrijdag 1 maart 2013 @ 18:55:57 #275
67640 SaintOfKillers
Hold me closer, Tony Danza
pi_123510137
De Amerikaanse remake is nog niet uit, die wacht al een jaar op een release datum. Voor de rest mag je eens een wilde gok doen naar de titel.
The average burglar breaks in and leaves clues everywhere. But not me. I'm completely clueless.
  Moderator vrijdag 1 maart 2013 @ 18:57:20 #276
9859 crew  Karina
Woman
pi_123510183
quote:
2s.gif Op vrijdag 1 maart 2013 18:55 schreef SaintOfKillers het volgende:
De Amerikaanse remake is nog niet uit, die wacht al een jaar op een release datum. Voor de rest mag je eens een wilde gok doen naar de titel.
Er staan er zelfs 5 op IMDB en ook nog 2 "short".
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_123513467
KAPRINGEN (a hijacking)



De film is gefilmd alsof je naar een soort docu zit te kijken/dat de gijzeling pal voor je neus gebeurt.. En je volgt de gebeurtenissen op het schip en de onderhandelingen die gemaakt worden voor de mogelijke vrijlating.
Na het kijken van de film zat ik met een beetje dubbel gevoel over de film..
Aan de ene kant was het een redelijk realitsche film met uitmuntende acteerprestaties (zou ze er zo een oscar voor geven) die op zich boeiend bleef van t begin tot het eind want je wilt echt weten hoe het afloopt... aan de andere kant had het van mij toch wel iets ''rauwer'' gemogen en waren soms de piraten nog iets te soft voor mijn gevoel... Ook als het wat rauwer had geweest had het de film net wat meer spanning gegeven die het soms nodig had (en waar soms dus ook wat gebrek aan spanning was)
daarom is mn eindcijfer een 6
  vrijdag 1 maart 2013 @ 23:11:17 #278
381477 Izzit
This Izzit
pi_123521583
Shadow Dancer (2012) - IMDb

Een niet onaardige drama/thriller waarin een vrouwelijke IRA-Volunteer gedwongen wordt voor de MI5 te spioneren. Hoewel de film wat voorspelbaar begint wordt het naar het eind toe steeds interessanter. Het onderkoeld acteren maakt er een mooi schouwspel van.

Imdb: 6,3
Moi: 6,5
  vrijdag 1 maart 2013 @ 23:53:29 #279
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_123523375
Ginger & Rosa (2012) - IMDb
Bron: http://www.filmfestivalrotterdam.com

De tieners Ginger en Rosa zijn hartsvriendinnen die opgroeien in het Londen van de jaren zestig, onder de reële dreiging van een nucleaire oorlog door de Cuba-crisis in 1962. De vriendschap tussen de twee wordt op de proef gesteld: Ginger raakt geobsedeerd door haar verlangen actie te ondernemen en sluit zich aan bij protestbewegingen. Ondertussen valt Rosa voor de charmes van Gingers vader, die net weg is bij haar moeder.
Het gevoel van de onrustige jaren zestig, die niet alleen getekend werden door politieke verschuivingen maar ook door de seksuele bevrijding, wordt effectief gevangen in sfeervolle beelden en ondersteund door een jazzy soundtrack (Dave Brubecks Take Five). Regisseur Sally Potter (Orlando) castte naast de veelgeprezen hoofdrolspeelster Elle Fanning, die dertien was toen de film werd gedraaid, onder andere Annette Bening, Alessandro Nivola en Mad Men's Christina Hendricks.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mooie film die goed het tijdsbeeld van mijn vroege jeugd weergeeft.
Onvoorstelbaar knap en overtuigend gespeeld door Elle Flanning.

IMDb: 5,6
Ik: 7,1
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_123526088
Die hard 2, red duizenden levens, krijg parkeerbon kwijtgescholden, the end. :{

[ Bericht 20% gewijzigd door outcast_within op 02-03-2013 01:32:29 ]
  zaterdag 2 maart 2013 @ 11:51:49 #281
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_123530923
Going My Way (1944) - IMDb
Oef, dit soort films kunnen tegenwoordig echt niet meer gemaakt worden :'). Een jonge, muzikaal onderlegde pater (Crosby) komt in de parochie terecht van een ervaren pater, type ouwe knar, en dat levert uiteraard spanningen op. De manier waarop ie problemen aanpakt en mensen helpt is wel erg progressief. Maar goed, uiteindelijk vallen de spanningen weg (al vrij vroeg in de film) en worden de jonge en oude pater dikke vrienden. Hierna kakt de film ontzettend in. In het middengedeelte gebeurt er eigenlijk maar heel weinig, alleen wat zouteloze liedjes worden gezongen. Opeens komt er dan richting het eind toch wat meer pit in de film, maar dat kon de film voor mij niet echt meer redden.

Het is allemaal nog wel om aan te gluren en het is ook heel behoorlijk gemaakt. Zelfs het onderwerp vind ik nog best interessant. Dus een onvoldoende kan ik het niet geven, maar briljant is deze film allerminst. Cijfer: 6

Argo (2012) - IMDb
Het is gebaseerd op een waargebeurd verhaal, dus je kunt wel een beetje de afloop voorspellen. Het sterke desalniettemin is dat het superspannend wordt. Zat op het spreekwoordelijke puntje van de stoel en dat is toch bijzonder te noemen :Y. Neem daarbij ook nog een mooie gelikte productie en een tof plot en je hebt zo een erg goede film te pakken :P. Terechte Oscarwinnaar trouwens wat mij betreft. Cijfer: 8
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
pi_123532277
quote:
19s.gif Op dinsdag 26 februari 2013 17:07 schreef dawg het volgende:
hoewel ik het bij mijn schaarse reviews ook doe, waarom is het eigenlijk wenselijk om het imdb-cijfer erbij te vermelden.

ik vind de user reviews daar altijd overlopen van elkaar napraten, en de focus ligt naar mijn mening veel te veel op de technische kant van films, ipv de mate van vermaak.
Klopt. Het zijn vooral mensen die zichzelf aan het overtuigen zijn dat er een enorm cinematografisch talent in hun schuilde dat door omstandigheden verloren is gegaan voor de filmindustrie, maar toch nog een uitgang vindt in de IMDB-recensies.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_123532765
Seven Psychopaths (2012) - IMDb
Het verhaal moge duidelijk zijn. Op de een of andere manier kon ik er maar niet inkomen. Heb de film dan ook in drie delen gezien. Het kan mogelijk zijn dat dit natuurlijk de kijk ervaring heeft beïnvloed.
Het genre midaadkomedie ligt mij wel...het zien van In Bruges schepte een bepaalde verwachting dat deze film niet helemaal waar maakt. Wel een leuke verwijzing naar
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
.
Christopher Walken en Woody Harrelson spelen voortreffelijk, Collin Farrell blijft hangen waar ook de film blijft hangen.

6,5
mumbo jumbo who are you? AAAHHHH!!!
pi_123534096
Silver Linings Playbook (2012) - IMDb

Silver Linings Playbook.

Ik had er veel van verwacht maar het ik vond het een ietwat voorspelbare en zoete film zelfs.. Net voldoende. Meer een vrouwenfilm denk k :-)
pi_123536214
À bout de souffle (1960)



À bout de souffle gaat over een crimineel die op de vlucht is voor de politie en in de problemen komt doordat hij verliefd wordt op een vrouw (Vrij cliché dus). Het verhaal is niet echt interessant en toch heeft deze film mij van begin tot eind weten te boeien. Dit komt met name door het goede acteerwerk van de hoofdrolspelers; hoewel de karakters mij niet echt aanspraken had ik toch wel enige sympathie voor ze en is het leuk om ze te volgen. Ook het camera werk is erg goed en zorgt in combinatie met de omgeving voor een prachtige sfeer, je waant je in het Parijs van de jaren 50/60. Voeg hier dan ook nog de ruwe montage met de vele jump cuts aan toe en je hebt een film die heel lekker weg kijkt terwijl er eigenlijk bijna niets gebeurd.

Rating: 7
pi_123544607
Silver Linings Playbook

Het verhaal veronderstel ik maar even als bekend. Ik werd meegesleept naar de bios maar was daar achteraf eigenlijk heel blij mee. Wat een leuk en positief verhaal over mensen waar iets mis mee is in het hoofd. Eigenlijk is met iedereen in de film wel een beetje gek, Pat en Tiffany worden gepresenteerd als degenen met een probleem maar ze hebben allemaal een afwijking. De film schept naast de gekte, ook een mooi beeld van suburbia in het amerika van vandaag, geplaagd door de recessie. Gokken en bijgeloof als onderdeel van the american dream.

Ik ben blij verrast door Bradley Cooper in een rol die verder gaat dan het niveau The Hangover, zo had ik hem nog niet gezien hij blijkt te kunnen acteren. En Jennifer Lawrence, wat een wereld van verschil met de Hunger Games, ze lijkt ineens wel volwassen geworden te zijn. Of het een terechte Oscar was weet ik niet omdat ik de rest van de genomineerden nog niet heb gezien maar ik vond haar erg goed. Bijrollen waren ook prima vervuld, leuke Robert de Niro die een mooi duo vormt met Jacki Weaver. Geinige rol van Chris Tucker ook.

IMDB 8 kan ik me in vinden
"A push and a rush and the land we stand on is ours" - Turrican
Whiskyplankje
pi_123547115


REBELLE

Sterke en realistische drama film die een realistisch beeld geeft van hoe het leven van zon kindsoldaat eruit ziet en wat voor traumatische gevolgen dat voor zon kind heeft. De acteerprestaties zijn erg sterk, toch miste ik een beetje een ''band'' met de hoofdpersoon... en had er afentoe net wat meer tempo in mogen zitten...
Maar ondanks die 2 minpuntjes ben ik toch blij dat ik deze film gezien heb, indrukwekkende film (maar er had meer ingezeten)
dus nu een 7
pi_123547177
zero dark thirty


ik ga hem nog een keer kijken omdat ik hem enigszins warrig vond, maar ik had sterk de indruk dat er niks van het in de film vertelde verhaal klopt. bij mijn weten werd de hide-out van obl al jaren eerder ontdekt, en hebben desbetreffende seals ook jarenlang getraind op de missie om hem uit te schakelen, in een nagebouwd complex en al.
verder vond ik hem toch wel tof, maar dat is ook omdat ik wel iets heb met black-ops in films, mits goed en geloofwaardig uitgevoerd.

en geen verrassing dat de amerikanen marteling gebruikt hebben in de diverse detentiecentra. vond ik verder ook niet echt schokkend, ik vind het naïef dat kennelijk veel mensen denken dat dat in de westerse wereld niet gebeurt.

nog een keer kijken dus.
cijfer: magere 8.
  zaterdag 2 maart 2013 @ 20:33:15 #289
371873 H4ppy
Go get some sleep.
pi_123548092


Na tientallen reacties te hebben gelezen over wat voor mooie en geweldige film dit wel niet was heb ik besloten om deze film te kijken. Ik heb 3 avonden erover gedaan, omdat ik telkens bijna in slaap viel tijdens het kijken van de film.

Toen ik de film af was gelopen zat ik met een sterk gevoel dat ik heel wat tijd weg heb gegooid door naar deze film te kijken. Ik begrijp absoluut niet hoe mensen deze film "beautiful", "mooi" of "fantastisch" kunnen vinden, echt niet.

De film valt natuurlijk heel zwaar, en is erg deprimerend. Maar dat is niet iets waar ik de film op afreken aangezien dit bij het genre hoort. Waar ik de film wel op afreken is dat het verhaal ontzettend schraal is. De film deed me denken aan koffie waar zoveel water bij is gedaan, dat je de smaak van de koffie zelf haast niet proeft.

Het hele verhaal kon feitelijk in een half uur worden verteld, maar daar zijn zoveel slappe dingen bij gegooid dat de film uiteindelijk bijna 2 uur lang is geworden en het verhaal zelf heel mager overkwam. Ook herhaalden sommige dingen zich door het verhaal heen en sommige gebeurtenissen waren erg voorspelbaar. De cutscene met het pupil en de spuit deed zich volgens mij meer dan 10 keer voor door de hele film heen.

Dat de film zo schokkend kan overkomen, komt voornamelijk alleen door visuele effecten en scenes, en niet omdat het verhaal zelf zo ontzettend sterk of schokkend is.

Ik kan me absoluut niet vinden in de recensies of het cijfer van IMDB. De film was niet leuk of entertaining om naar te kijken. Ik geef de film net een 5,5.
  zaterdag 2 maart 2013 @ 20:37:36 #290
375756 Jungle_Jim
samurai cop
pi_123548277
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 maart 2013 20:33 schreef H4ppy het volgende:
De film was niet leuk of entertaining om naar te kijken.
Dat is ook de bedoeling :+ vind het de beste feel bad movie die er is.
Wie dit leest is hek.
  zaterdag 2 maart 2013 @ 20:40:42 #291
371873 H4ppy
Go get some sleep.
pi_123548397
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 maart 2013 20:37 schreef Jungle_Jim het volgende:

[..]

Dat is ook de bedoeling :+ vind het de beste feel bad movie die er is.
Ook drama's horen entertaining te zijn tijdens het kijken, wat is het nut van het kijken van wat voor film dan ook als deze in geen enkel opzicht entertaining is?
  zaterdag 2 maart 2013 @ 20:44:32 #292
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_123548554
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 maart 2013 20:40 schreef H4ppy het volgende:

[..]

Ook drama's horen entertaining te zijn tijdens het kijken, wat is het nut van het kijken van wat voor film dan ook als deze in geen enkel opzicht entertaining is?
Requiem for a Dream is technisch/visueel erg knap, het acteerwerk is goed, met de personages heb je soms medelijden en soms haat je ze, en je kan erover filosoferen.
Entertaining genoeg, hoor!
  zaterdag 2 maart 2013 @ 20:53:42 #293
371873 H4ppy
Go get some sleep.
pi_123548953
quote:
1s.gif Op zaterdag 2 maart 2013 20:44 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Requiem for a Dream is technisch/visueel erg knap, het acteerwerk is goed, met de personages heb je soms medelijden en soms haat je ze, en je kan erover filosoferen.
Entertaining genoeg, hoor!
Dat het technisch knap is en dat het acteerwerk goed is ben ik het volledig met je eens, maar ik vond het verhaal zelf zeker niet het cijfer waard wat op IMDB stond.

Met goede acteurs en knap camerawerk kan je over vrijwel alles een film maken welke indrukwekkend over kan komen terwijl er eigenlijk vrij weinig achter schuilt.

Maarja, ieder zijn ding. Waarschijnlijk is dit genre niet iets voor mij.
pi_123549196
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 maart 2013 20:53 schreef H4ppy het volgende:

[..]

Dat het technisch knap is en dat het acteerwerk goed is ben ik het volledig met je eens, maar ik vond het verhaal zelf zeker niet het cijfer waard wat op IMDB stond.

Met goede acteurs en knap camerawerk kan je over vrijwel alles een film maken welke indrukwekkend over kan komen terwijl er eigenlijk vrij weinig achter schuilt.

Maarja, ieder zijn ding. Waarschijnlijk is dit genre niet iets voor mij.
ze wilden vooral laten zien hoe makkelijk het is om af te glijden in drugsgebruik, ongeacht wie je bent of hoe oud of uit welk milieu je komt. beetje een psychedelische propagandafilm dus. ik vond hem ook niet spectaculair hoor. ~:)
pi_123553624
Big Fish (2003)



Je volgt een zoon die de verhalen van zijn vader probeert te ontrafelen, en of het ook de waarheid is of puur verzonnen.. Een groot deel van de film verteld deze 'visioenen'

Erg toffe film, bij het begin even wennen maar je zit er al snel in bij de eerste 'flashback', ook de wisseling tussen de personages in het echt en uit de visioenen is goed uitgewerkt. Sterk geacteerd en leuk concept.

IMDB: 8.0/10
Ik: 8.2/10

Watchmen (2009)



Je volgt een aantal superhelden (althans.. er is er maar 'éckte') en hoe deze hun rol vervullen ten tijde van de koude oorlog. Zij hebben echter hun eigen problemen en moeten deze zien te combineren met de 'normale' wereld.

Was erg sceptisch van te voren, geen idee eigenlijk waarom, normaal vind ik superhelden films altijd wel een vet concept. Moet zeggen, was erg verrast, supersterke film, was even slikken om te zien dat ie 3 uur duurde bij het begin maar achteraf was ie geen minuut te lang (eerder te kort). Super vastgelegd qua camerawerk en het acteerwerk was ook op niveau, hoofdpersonages goed uitgediept. De muziek was ook intens, dit samen zorgt voor een film die hoog scoort op zowel thriller, actie, crime, drama en avontuurlijk vlak. Eigenlijk één van de betere superhelden films imo.

IMDB: 7.6/10
Ik: 8.5/10

Enige nadeel is dat die snikkel van die blauwe kerel iets te vaak in beeld kwam :')

War (2007)



Dacht eerst dat dit een redelijke standaard jason statham film zou worden maar viel me mee, met name omdat deze niet de hoofdrolspeler is scheelt een hoop, wel wat beter dan gemiddeld maar het gebrek aan diepgang was desalniettemin aanwezig. Wel vette actiescenes van jet li maar ook van statham. Leuke film om een keer te kijken :)

IMDB: 6.1/10
Ik: 6.6/10
  zaterdag 2 maart 2013 @ 23:35:23 #296
61661 Ang3l
The Right Kinda Wrong
pi_123555982
Big Fish O+
Zo mooi....
L'Amour menaçant:
Qui que tu sois, voici ton maître. Il l'est, le fût ou le doit être.
  zondag 3 maart 2013 @ 01:16:43 #297
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_123559741
On a Clear Day (2005) - IMDb

Nu pas gezien. Werd gisteren uitgezonden op Belgie1.
Mooie feel-goodfilm met soms een traanmomentje over een ontslagen Schotse arbeider die besluit Het Kanaal over te zwemmen. Op de achtergrond speelt de verdrinkingsdood van 1 van z'n zoons.

Mooie rollen van Peter Mullan en vooral Benedict Wong. ^O^

IMDb: 6,8
Ik: 6,9
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
  zondag 3 maart 2013 @ 03:27:52 #298
41286 Price
The Abominable Dr. Phibes
pi_123562649
quote:
...

Dat de film zo schokkend kan overkomen, komt voornamelijk alleen door visuele effecten en scenes, en niet omdat het verhaal zelf zo ontzettend sterk of schokkend is.

Ik kan me absoluut niet vinden in de recensies of het cijfer van IMDB. De film was niet leuk of entertaining om naar te kijken. Ik geef de film net een 5,5.
Helemaal mee eens. En ontzettend overhyped.
You Should Have Seen Them Kicking Edgar Allan Poe
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 3 maart 2013 @ 05:35:04 #299
862 Arcee
Look closer
pi_123563542
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 maart 2013 20:40 schreef H4ppy het volgende:
Ook drama's horen entertaining te zijn tijdens het kijken, wat is het nut van het kijken van wat voor film dan ook als deze in geen enkel opzicht entertaining is?
Dat een film je weet te raken, op welke manier dan ook. Dan is het, in mijn beleving, een topfilm. Als een film me koud laat en ik in diezelfde tijd net zo goed naar een lantaarnpaal had kunnen kijken dan vind ik het geen goeie film.

Dat jij, blijkbaar, een film kijkt om vermaakt te worden wil niet zeggen dat dat voor iedereen geldt.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 3 maart 2013 @ 05:35:25 #300
862 Arcee
Look closer
pi_123563543
Ah, vol, enzo.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')